אסף שפיצר

עינב*
הצטרפות: 21 ינואר 2004, 09:53

אסף שפיצר

שליחה על ידי עינב* »

אסף שלום,
אנחנו לא מכירים ונתקלתי באתר זה בחיפוש שאני עושה : אני עושה לבן זוגי היקר טיפול ביתי ומאולתר בכדי לגרום לו לשלוות נפש ורוגע אחרי ימי עבודה קשים וארוכים (רוגע ואהבה)ץבלי קשרישיר לחיפוש יש משהו שכתבת וזהו הדבר אותו מישהו היה צריך לומר לי בחיי (במוקדם או במאוחר) נקודה 4 ב- אחריות ואהבה עצמית - אחריות שלי כלפי עצמי, עם שאר דבריך בנושא הזדהתי ונקודה זו היתה חסרה לי

אז אני רוצה לומר לך תודה

עינב
אסף_שפיצר*
הצטרפות: 21 פברואר 2004, 23:41
דף אישי: הדף האישי של אסף_שפיצר*

אסף שפיצר

שליחה על ידי אסף_שפיצר* »

עינב שלום.
אני מאושר שמשהו מדבריי נגע בך. אני מקבל המון כח ועידוד ממילותייך. מברך שתזכי להתחזק ולצמוח למענך ולמען אישך.
אהבה
אסף
אסף_שפיצר*

אסף שפיצר

הוֹדָיַה

תינוק נולד לאימא וגם לאבא. בכי. חָיוּת. שני רצונות מתגשמים לחיים חדשים שפורצים לבלי עצור, לבלי שליטה מהחיים אל החיים. מפגש של אלוהות עם סבל. צמצום האהבה אל גוף נברא בצלם אלוהים, בדמות אדם.
בכי; קר, חשוף, לבד, זקוק לחום אנושי, זקוק לאהבה, זקוק לחלב אם רגועה ובוטחת.
סבל; כמו מבוגר שלומד להשתמש בכלים, כך נאלץ הרך הנולד ללמוד את מגבלות ויכולות גופו, מגבלות ויכולות הוריו, מגבלות ויכולות יצירת הקשר שלו עם הסביבה הגשמית, האנושית והאלוהית.
וכך במפגש האלוהות עם הסבל הולך לו אדם בשביל חייו, בשביל הגשמת רצונותיו. ותמיד יהיו רצונותיו אל תשוקותיו. ואין בטחון אלא באלוהים שבשמיים, באלוהים שבטבע, באלוהים שבזולת ובאלוהים שבעצמו.
וכמו מבוגר שלומד להשתמש בכלים כך אדם לומד לחיות, לומד להשתמש בגופו, במלותיו. לומד את הקשר שלו עם מחשבותיו ורגשותיו. לומד את התרבות, המנהגים. לומד לכתוב, לרכב על אופניים, לרוץ, לנהוג, לקרוא, לשחק מונופול...
והפשטות מסתעפת ומתרכבת.
והראשוניות אובדת תחת ריבוי הכלים וחוסר היכולת להשתמש בהם באמצעות דעת הלב, הרגשות והחוכמה.
הולך לו אדם?כלי חסר יכולת להיפגש עם החיים, עם הטוב ועם הרע; כשטוב לו הוא מבקש עוד. כשרע לו הוא מבקש די. אדם ללא נוכחות, ללא עוצמה, ללא אלוהות. אדם?סבל. ובדרך הוא חווה בלבו איכויות אלוהיות ונזכר כי אפשר גם אחרת, אך החושך גובר על האור והתשוקות מסמאות עיניי לבב.
אך לפעמים, באור יום קיץ, כשהפרחים פורחים וריח בושם ממלא את האוויר, כשהטבע מלא חיות ואון ? פורץ האור את מחסום החושך וגרעין של חיות נובט לו בקרקעית נשמתו הפורייה של כל אדם. המציאות הפנימית הולכת ומשתנה. המציאות החיצונית הולכת ומשתנה. תובנות חדשות ומאירות עיניים נרכשות ומוטמעות במחשבה ובגוף. ההליכה משתנה, הקצב משתנה. רכות, עדינות והקשבה נכנסים לחיים. גלגל הנתינה?קבלה מתחיל לנוע. רגשות ניחווים ביתר עוצמה. רגשות של שמחה, של התרגשות. רגשות של עצב, של כאב. אדם הופך להיות אדם.
אדם?לב.
פוגש לו אדם?כלי באדם?לב ואינו מבין מה רואות עיניו. לכאורה אדם פשוט, אפילו קצת ילדותי, לא רציני. למעשה אדם פשוט, אפילו קצת ילדותי, לא רציני. ואם יבחר האדם?כלי להידבק לו באדם?לב, לאט לאט, בקצב העונות המתחלפות, יקבל מאורו של יום קיץ פורח מלא חיות ואון. ורגשות של כאב ימלאו את לבו כי יתחיל לחוות את שבחרה הנפש להוקיעַ בילדותו מתוך כוונה תמימה לשמור על האיכות האלוהית שנבראה מתוכה. ויתהלך אדם?כלי ויבכה את שנמנעה נפשו ויבטא את מכאוביו. ויתרוקן.
ורגשות של הודיה יחלו ממלאים את הוויתו כי הוד הבריאה ניכר בעיניו, בגופו ובנפשו. ויתהלך בארץ, ליבו נכמר, נשפך. וברכה על כל הנקרה בדרכו תצא מלבו הפצוע.
אני מודה;
· אני מודה בכאב שאני פוגש יותר ויותר בי ובעולם.
· אני מודה לאהבה שמראה לי ומכוונת אותי אל עצמהּ.
· אני מודה להתגשמויות שסובבות אותי שמזמנות לי את עצמי, את הסבל, את הפשטות.
· אני מודה להוריי שעשו את הטוב ביותר האפשר מבחינתם.
· אני מודה לנפש שלי ששמרה עלי בילדותי ומבקש ממנה שתרפה ותסכים לחוות את הכאב, הסבל שהוא מנת חלק העולם הזה.
· מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהבאת נשמה זכה וטהורה בגופי.
אמן.
אסף.
תומר*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 01:45

אסף שפיצר

שליחה על ידי תומר* »

איש טוב, איש יקר,

רשמך עדין מהדהד בי.

לאחיך ולאחייני שנולד זה מכבר מאחל מזל טוב. ואם להתיימר לאחל משהו קצת פחות שבלוני....... אז שיהיו הם.

שלך,
תומר.

נב
לאימא וגם לאבא?
צביה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 22:41

אסף שפיצר

שליחה על ידי צביה* »

שבוע טוב אסף

לפני כמה ימים כתבתי סיפור לתלמידים שלי, ילדי כיתה א' היקרים בבית הספר הממלכתי (השבלוני)
אם יש לך סבלנות , אתה מוזמן לקרוא אותו גם , סליחה אם אני תופסת יותר מידי מקום בדף שלך
אדר שמח
צביה. ירושלים [email protected]

לאריאל היה כדור זהב. הוא לא זכר מתי קיבל אותו, אולי כשנולד אולי כשהיה תינוק. אריאל לא זכר את הרגע בו הוא קיבל את הכדור, אבל הוא ידע שמישהו טוב נתן לו אותו. ועוד ידע אריאל ,שיבוא יום ואיש זקן וטוב יבקש ממנו השיב לו את הכדור . אריאל היה ילד בערך בן 6 כשהתחיל להתעניין בכדור ובתכונותיו. הכדור היה לא גדול מאוד ולא קטן מאוד, בגודל כזה שכשאוחזים בו הוא ממלא את שתי הידיים. אריאל אהב את הכדור, אהב להביט בו לראות את הבוהק היוצא ממנו.
פעמים רבות אריאל חשב לעשות דבר מה, כגון ללמוד ליצור להגיד, אבל אז היה מתחיל בדבר , ומהר מאוד מפסיק. פתאום לא היה לו חשק, הוא העדיף לעשות דברים אחרים, לשחק,לדבר או סתם לשבת מן הצד ולצפות.
אריאל שם לב שבכל פעם שהוא אוחז בכדור ומתבונן בו בריכוז, הוא חש רעד שממלא את גופו, אז הוא מתחיל לחלום על עצמו . פעם חלם שהוא יודע לקרוא, פעם חלם שיש לו המון חברים, פעם חלם שהוא מלמד את אחותו הקטנה לדבר , פעם חלם שיש לו עפיפון גדול והוא מעיף אותו גבוה גבוה. הרעד בגוף חלחל ועבר עד ללב, אז הרגיש אריאל משהו חזק בלב- מן דחף חזק שדוחף ללכת ולעשות את משהו מתוך החלום. הכח מהכדור מלא אותו והוא החל במלאכה ולא ויתר עד סיומה (ואם באמצע הרגיש שהתעייף, היה חוזר ואוחז את הכדור בריכוז החלום יה חוזר, גם הרעד בגוף היה חוזר ושוב היה לאריאל כח להמשיך במשימה. כשאריאל הצליח הוא היה חוזר ואמר לכדור תודה על הכח שנתן לו.

אריאל גדל, הוא הניח את הכדור בקופסא שקופה על יד מטתו. כך יכול היה להביט בכדור כשהתעורר וששכב לישון. גם מהבטה חטופה יה עובר רעד קל בגופו של אריאל. אריאל חשב שרעד קל מספיק לו עכשיו, הוא יכול למצוא רעיונות וכוחות מהראש שלו, ואם אין לו רעיון , יוכל לקבל מחבר.
עם הזמן כהתה הקופסא בה היה מונח הכדור, אריאל פחת ופחת מלהביט בו , איריאל המשיך לעשות דברים וכשלא היה לו כח , פנה לקבל אותו ממקומות שונים.
אריאל לא ידע שהכדור מחכה לו, אריאל לא ידע שכשהוא חולם ומתרגש, הכדור מתעורר ובוהק באור בהיר. אריאל לא ידע, כשהוא פוגע במשהו או משקר, בכדור הזהב עולה שריטה.

כך עברו השנים עד שאריאל בגר. אריאל זכר את הכדור שלו, וחשב: לשם מה לי כדור שכזה? הרי אני יודע למצוא לי מקורות כח 'אמיתיים' לא הכדור אלך ואמכור אותו ואקבל תמורתו כסף כערך הזהב שבו.

לקח אריאל את הכדור בתוך קופסתו המוכהה והלך את המוכר. כשבא לפני המוכר הוציא את הכדור מן הקופסא. הוא התבונן בו לאחר שלא הביט בו הרבה שנים , נזכר בצבעו הבוהק ופתאום נגלו לו שריטות רבות שנחרצו בכדור, אריאל לא ידע מהיכן הן, הוא זכר את הכדור חלק ובוהק. אריאל אחז בכדור בשתי ידיו ורעד קל עבר בגופו, אריאל לא חש לרעידות בגופו ,הושיט את הכדור למוכר ואמר " אותו אני מעוניין למכור, כמה תיתן לי תמורתו?" המוכר התקרב ,הביט ונקב במחיר. אריאל שמח על המחיר שהיה נראה לו גבוה לסכום שציפה לקבל. כשכולו אחוז רעדה הושיט את הכדור למוסרו למוכר. ואך כשהושיט את ידיו, לפתע נשמט הכדור אל הרצפה התפזר .בין רגע הריצפה התמלאה בכדורי זהב זעירים שהחלו לרקד ולהתפזר לכל עבר. המוכר עמד נדהם מול אריאל ואמר " חבל , לא הצלחתי הפעם". אריאל עמוד משתאה וסיבבו המשיכו להתפזר הכדורים. אריאל התכופף והחל לאסוף את כדורי הזהב הקטנים. הוא התחיל לאסוף מעט כדורים, כמה מהם כבר היו מלוכלכים מהרפש של הרצפה שנגעו בה. הוא ראה שכדורים פרצו והתגלגלו לכל עבר, אריאל רדף אחריהם לתפסם, כמה הצליח לאסוף לידו והשאר המשיכו להתגלגל עד שנעלמו מעיניו.
אריאל שב מבולבל לביתו . בדרך בתוך פיסת בוץ ראה בתוך שלולית בוץ עוד אור מנצנץ כשאר כדוריו. הוא התכופף ואסף את הכדור המלוכלך מן הבוץ לתוך ידיו. אריאל הלך והכדורים הקטנים שמורים בתוך ידו. כשהגיע לביתו הניח את כל הכדורים הזהובים הקטנים בתוך הקופסא חדשה על יד מיטתו.
סהרורי ועייף שכב לישון. כשהתעורר מיד פתח את הקופסא והביט בכדורים שלו, הוא ראה שהם נשארו בקופסא ואפילו החלו להדבק זה בזה. וכך המשיך אריאל לעסוק בדבריו ומיד פעם השגיח בכדוריו.

כעבור כמה ימים כשהלך אריאל בדרך, נגלה אליו אדם זקן. האיש היה עטור זקן לבן עניו הטובות חייכו. האיש הביט באריאל, אריאל עצר והביט בו, אריאל לא ראה דמות זו בעבר, אבל הוא הרגיש שהוא מכיר אותו ושהוא יודע מה רצונו. האיש פתח בחיוך ואמר מעט: "שלום אריאל , אני חפץ בהשבת כדור הזהב." אריאל ידע זאת והחל להתבלבל. עלו בראשו מראות של הכדור, מראה שלו ילד אוחז בכדור ומתמלא רצון לעשייה , מראה שלו מביט בכדור מבעד לקופסא השקופה, מראה שלו מביא את הכדור למוכר, שהכדור נשמט והתפזר לכדורים קטנים, שהחל לאסוף אותו עד עכשיו.
אריאל לא ידע מה שיאמר לאיש הזקן הטוב שניצב מולו. האיש המשיך להביט בו ואמר: "אריאל אני יודע מה שקרה לכדור, ואני יודע שאתה יודע מדוע זה קרה כך. לכן אני נותן לך שהות , עליך לחפש את שאר הכדורים, ודע שאם תרצה מאוד ותחפש במקומות שתדע שהם באמת נכונים - תמצא".

אריאל נפרד באיש ברגשי תודה. הוא שב לביתו , נגש אל קופסת הכדורים שלו, פתח אותה וראה שם כדור זהב אחד שגודלו כגודל ביצה, הוא הבין שהכדור הזה, הוא כל הכדורים שהיו שם. הוא שמח בכדור הבוהק,הוציא אותו מקופסתו ואחז בו. רעד מילא את גופו וקול לחש לתוכו." אריאל יש לך את הכח למצוא את שאר הכדורים האחרים!".

אריאל המשיך לרצות לפעול ולמצוא. הכדור המתמלא עד ששב לגודלו שהיה בתחילה, רק שעתה היה מאיר באור מופלא ביותר.
אסף_שפיצר*

אסף שפיצר

צביה, תודה מעומק הלב על השיתוף. סיפור יפה. מה קרה הלאה? הוא פגש את האיש הזקן? איך מצא את שאר חלקי הכדור?
שיהיה שבוע מלא כדורים מעופפים.
אסף.
אסף_שפיצר*

אסף שפיצר

מפאת אורך הדך אני פותח דף חדש בשם אסף שפיצר המשך
תודה ואהבה.
אסף
אסף_שפיצר*

אסף שפיצר

זהו המשך מדף אסף שפיצר המהווה דף בית אישי
http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm 677776A58DA94A309FA973DBBC44ED16[/po].JPG
אסף
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

אסף שפיצר

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

רק עכשיו גיליתי אותך!!!
אני מוקסמת.
קראתי חלקית מהגיגך, ואיך לומר....אתה כמעיין נובע.
כמו ספר מרתק שאי אפשר להפסיק לקרוא.
עכשיו גם יש לך מעריצה....
מיץ_פטל*

אסף שפיצר

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

הי אסף,

אני גרה במשגב, דרומית לכרמיאל.
עלי_מרווה*
הצטרפות: 27 פברואר 2004, 02:21
דף אישי: הדף האישי של עלי_מרווה*

אסף שפיצר

שליחה על ידי עלי_מרווה* »

מופתעת לגלותך
תודה מיצי שגילית לי את עמוד, דרך רשימת המועדפים עלייך
אסף - פשוט אין מילים בפי
תמשיך
אמיר_בר_דוד*
הצטרפות: 09 מרץ 2005, 18:23

אסף שפיצר

שליחה על ידי אמיר_בר_דוד* »

היי אסף> איזה כייף לתהות היכן אתה,ופתאום להיתקל באתר הניפלא הזה.לא התראנו מאז הריינבו האחרון ,ועדיין לא נפגשנו בשום צומת.אז אתה מכיר אותי בשם אמיר נאיי,ואני חושב שיש לנו הרבה להעשיר אחד את השני בנגינה ובכלל. אני מתכונן לתורכיה בקרוב וגם רוצה ליסוע לירדן ,יש לי קונקשן טוב לחלילים אז צור קשר ונתראה בעדן [email protected]להתראות
מיץ_פטל*

אסף שפיצר

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

אשמח מאוד להפגש. תודה על ההזמנה הלבבית!!!
היה נדמה לי כי אתה גר בכרם מהר"ל . האם עדיין אתה גר בטיפי?
אם לא, מה הביא אותך לשינוי הזה?
הדברים שאתה כותב מחברים אותי מאוד לדברים שאני לומדת ופוגשת ב יעוץ הדדי. מכיר?
אסף_שפיצר_המשך*
הצטרפות: 11 מרץ 2005, 23:30

אסף שפיצר

שליחה על ידי אסף_שפיצר_המשך* »

שלום מיץ פטל, אני גר עכשיו ליד ראש פינה במערה.
לומד איזון גוף נפש עם יצחק גואטה. אכנס עכשיו להסתכל ב יעוץ הדדי . תודה.
אסף
עלי_מרווה*
הצטרפות: 27 פברואר 2004, 02:21
דף אישי: הדף האישי של עלי_מרווה*

אסף שפיצר

שליחה על ידי עלי_מרווה* »

תודה על מילותיך
זוכרת לנשום, גם זוכרת...
גם על זה מלמדים אותך שם, במערתך הקסומה?
מזמן לא שמת כאן תמונות
מרווה
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm 68DAE36D3D4C40A0BF419C8B2A3ED294[/po].JPG
רותי ציירה את אסף.
תומר*

אסף שפיצר

שליחה על ידי תומר* »

היי אסף מה שלומך .
אולי אתה מכיר מישהו שרוצה לאמץ כלבה דלמטית בת שנה וחצי ?
תומר*

אסף שפיצר

שליחה על ידי תומר* »

אסף האם בסופ"ש תהיה במערה? אני באיזור ומקווה שנוכל להפגש
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

אהלן תומר. אני בשלבי סיום של מחלה. אז אני אצל ההורים בנתניה..ספר מה קורה איתך. בבקשה.
מצרף הזמנה כללית של שיחת דהארמה שגיסי מעביר:
˜™
ערב דהרמה

מפגש מדיטציה ושיחה
עם
אסף פדרמן
בנושא
"חופש ותלות"

יום שלישי 5 אפריל 19:00-21:00 (יום שלישי הקרוב)
בבית האקדמיה הדיאלוגית - עין-הוד*

לא יגבה תשלום. המפגש מתקיים על בסיס תרומה (דאנא)

כולם מוזמנים.

לפרטים והוראות הגעה: 04-8242458 04-9541474
–—
אסף פדרמן, תלמיד של כריסטופר טיטמוס
בוגר המרכז ללמודים בודהיסטים בבריסטול. חבר בקבוצת מנחי הדהרמה האנגלית (DFP) בוגר החוג לפילוסופיה של אוניברסיטת חיפה.
  • אל עין הוד מגיעים מכביש חיפה תל אביב הישן. אחרי עלייה קצרה לכיוון הכפר ולפני הכניסה הראשית לעין הוד יש פנייה ימינה ומשולטת לאקדמיה הדיאלוגית.
תומר*

אסף שפיצר

שליחה על ידי תומר* »

אסף שלחתי לך מכתב . החלמה מהירה ורפואה שלמה .
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

תמונה של אחי וילדיו :-)
http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm 8D7DFD8BA63A43D1BAECF592E2D9B175[/po].JPG
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

בס"ד סוף אדר ב' התשס"ה

מהו חופש?

חופש הוא תנועה פנימית. אדם נמדד בחופשיותו על-פי גישתו לעולם שבחוץ וגישתו לעולמו הפנימי. לכן לא ניתן לומר בברור מהי מידת חופשיותו של אדם. דרושה העמקה והיכרות על מנת להבחין ולבחון מאיין פועל אדם. להבין מה נמצא בבסיס הדברים, במקום ממנו אדם פועל.
הבודהיזם מזכיר לאדם שאל לו להיתפס במחשבות או לפתח תלות , הרגל או התניה לעולם הגשמי. להיתפס למחשבה זה כמו להוציא מחשבה מהקשרה. לדוגמה: אני מדבר עם חבר. עולה בי תחושת רעב. אני מזמין את חברי להצטרף אלי להכנת ארוחה. תוך כדי הכנת הארוחה, הרעב כבר אינו. הייתה זו אזעקת שווא. תחושת רעב שנבעה מעוצמת רגשות, או סתם נפילה קלה ברמת הסוכר. אך אדם אינו מתחדש ומקשיב מחדש למצב הרעב שלו, אלא הוא ממשיך ואוכל ללא רעב. הוא נתפס למחשבה שהייתה ואינה עוד. מחשבה ששיקפה רגע נתון אך האדם בהרגליו ובפרשנותו – לא הבין את עצמו, את תחושותיו. אדם חופשי נולד מחדש כל רגע. ובכך יכול לזהות את תחושותיו המשתנות, ואף יודע כי קיימת אפשרות שתחושות בגוף, כגון רעב, מקורן בסיבות שונות כמו לחץ נפשי, התרגשות, או מחזוריות הרגשות בגוף ( רעב שובע רעב ).
להיתפס למחשבה זה גם לתלות ציפיות באפשרות מימוש המחשבה; ואז כאשר מחשבה אינה מתגשמת יש אכזבה, או לחילופין, אם היא כן מתגשמת אז יש שימחה גדולה. אדם חופשי אינו תלוי במחשבותיו. הן באות והולכות. הוא יכול לנסות לממשן, אך אינו תלוי בתוצאותיהן.
להיתפס לעולם הגשמי מוכר לכולנו. כולנו פוחדים לאבד את גופנו, למות. כולנו כועסים כשגונבים לנו רכוש, פורצים אל תוך רכושנו, שוברים, מחבלים. אדם חופשי מבין שגופו הוא רק כלי הבא להכיל את נשמתו, אותו. הוא דואג במידת הצורך; מתקלח, מתלבש, אוכל, שותה על-מנת לקיים חיים ולא מעבר לכך. הוא אינו אוכל לשם ההנאה, לשם החברתיות גרדא. הוא אינו נשבר לרסיסים אם וכאשר חס וחלילה גופו נשבר ורמת התפקוד יורדת.
הוא אינו מהדר את גופו, משכנו יתר על המידה. הצניעות והענווה יפים לו. הדרו ניכר בו בעיניו, ובצורת הליכתו. בשפת גופו הנעימה.
אדם חופשי ינעל את ביתו אולי כמו כולם אך עולמו לא יחרב אם יגלה שביתו נפרץ ורכושו נשדד.
נאמר: איזהו העשיר שאינו זקוק לעושרו.
אדם חופשי אינו זקוק באופן כללי. הוא לא צריך. החיים בשבילו הם מתנה. כל דבר שהוא מקבל מן העולם, מן הזולת – בשבילו זה בגדר מתנה, בגדר זכות. הוא מוקיר תודה לעולם.

אדם חופשי הוא גם אדם שעשה תהליך ריפוי עצמי. תהליך בו הוא השתחרר מההישתעבדויות שנקלע לתוכן בעודו ילד קטן חמוד ופגיע.
כל אחד מאתנו נולד חופשי. אך כל אחד מאתנו נולד להורים לא חופשיים במידה זו או אחרת. תינוק חופשי שנמצא בסביבה לא חופשית – מאבד את החופשיות שלו. משתעבד לדפוסי ההגנה שהוא מפתח בעצמו על מנת לשרוד בעולם לא חופשי. תהליך התרת השעבוד עובר דרך זיהוי אותם דפוסים, מנגנונים, זהויות שיצרנו לעצמנו מאז הילדות, ומעבר איטי להתנהלות חופשית יותר בה האדם בוחר את תגובותיו. בה האדם מכיר את עצמו, את התניותיו והרגליו. אדם חופשי הוא אדם ללא התניות, ללא הרגלים שנובעים מהחלטות בעבר.

אדם חופשי הוא שופע יצירתיות, חיות ושמחה. הוא אינו שייך למשפחת הקהל בה החיים הם משהו שקורה מבחוץ באופן מכאני, לא אישי, לא מרגש. החיים זה מקום בו יש ביטוי לכל מגוון הרגשות. מקום שאפשר להפרות אותו על ידי עשייה שנובעת ממקום אישי לאינסוף. האדם אינו מקבל את החיים כמוכנים מאליהם, אלא הוא נתקל בשאלות, תהיות, קשיים ומפעיל את עוצמת עצמיותו – ויוצר חיות וחיוניות. יצירה שמבדילה אדם–עבד מאדם–חופשי. כי החופש זה תנועה פנימית. זה הכוונה שבדברים. זה במקור המחשבה והעשייה היוצרת.
כולנו מסכימים שיכולת האלתור קשורה בחופש. יש בו, באלתור, ניחוח אחר. ניחוח של עוצמה של אדם שאינו כבול בהרגלים שקיבל ללא בחירה אמיתית.
דוד בן יוסף מפרש חי"ים כ"חדוות יצירה ייחודית משמעותית". מוטל על האדם לחצוב בסלע החיים ולגלות מהי אותה יצירה שמאפשרת לו ביטוי אישי, ביטוי ייחודי, ביטוי שמעצם ביטויו הוא מעניק משמעות וחופש לאדם.

לסיכום: איננו צריכים באמת לדעת מהם המאפיינים של אדם חופשי, כי בעצם פעולה זו הופך האדם המגדיר והאדם המוגדר כבר לפחות חופשיים. חופש זו איכות שכל אדם מכיר. כשאנו פוגשים באיכות זו נפשנו כמהה להידבק, להודות ולהתבטל מלפני אותה איכות, או אותו אדם. ונכון שלכולנו חלקים מתנגדים. חלקים שלא קשורים לאיכות החופש, אלא לדפוסי הגנה אישיים שלא משרתים אותנו. ואותם חלקים מתנגדים יסמאו את עיננו, וינסו להרוס כל חלקה טובה – וזו מלחמת החושך באור. מלחמה פנימית.
יבוא זמנו של כל אדם, כל אחד בזמנו הבשל, בו עוצמת האור תגבר על החושך. ואז נוכחות של אדם חופשי אחר תהדהד בנפשו, ויחד לאורך הזמן המתחלף והמרפא יגברו החופש והאור בנפש האדם.
שנזכה כולנו לצאת מעבדות לחירות. חירות אישית עוצמתית בה האור, האהבה והבריאות שולטים בענווה.
אסף.
צביה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 22:41

אסף שפיצר

שליחה על ידי צביה* »

שמעתי אתמול מהרב עדין שטיינזלץ: "אי אפשר להוציא כיסא או שולחן לחרות, רק דבר שיש לו יישות יכול לצאת לחרות". שנזכה להרגיש קיימים ולצאת לחרות אמיתית.
אאאביטל*
הצטרפות: 16 אפריל 2005, 20:10

אסף שפיצר

שליחה על ידי אאאביטל* »

היי ספספוש, אדם יקר לי.
יש פה הרבה אנשים טובים שקוראים ומשתתפים בדפים שלך, אני מנצלת אותך למטרה טובה....
אני בטוחה שתסכים לנצל את הדפים למטרה זו:

שיהיה חג שמח לכולם
קרן

דרושים מתנדבים לטיפול בתינוקות נטושים.

החל מבצע איתור אנשים בכל הארץ (למעט תל אביב),
שיבואו לבתי חולים כ - 3 פעמים בשבוע,
לשעתיים בכל פעם,
וישחקו / יחבקו / יגעו / ידברו / ישירו לתינוקות שננטשו על ידי הוריהם.
מתאים לכם?
יש לכתוב קורות חיים בכתב יד,
ולציין באיזה בית חולים את/ה רוצה להתנדב.
הפניות יעברו מיון ראשוני על ידי גרפולוג.
את הפניות יש לשלוח אל הכתובת: ת"ד 1156 ראש פינה 12000
לא מתאים לכם?
חשבו רגע, גם אם הפנייה אינה מתאימה לכם,הפיצו את הבקשה ברבים.
תודה לכולם .
דנה*
הצטרפות: 20 פברואר 2002, 12:42

אסף שפיצר

שליחה על ידי דנה* »

היי אסף, ניסיתי למצוא מידע על לימודים אצל יצחק גואטה והדבר הרלוונטי היחיד שעלה הוא האתר שלך... אז קודם כל נעים להכיר, ואולי אתה יודע אם יש אתר ללימודים או דרך להשיג עוד מידע???
תודה, דנה
אסף_שפיצר*

אסף שפיצר

שלום דנה. צרי איתי קשר בטלפון מספר 054-3451815 או שתתקשרי ליצחק בטלפון 052-3548496 או 04-6800472 בהצלחה ומקווה להתראות.
אסף.
משה_קליין*
הצטרפות: 16 יוני 2005, 10:01

אסף שפיצר

שליחה על ידי משה_קליין* »

הי אסף
לא הצלחתי לקרוא את הודעת הדואר שלך אלי
בכל אופן צרפתי את האתר שלך למועדפים שלי..

אל תשכח שהקו אינו מורכב מנקודות..

להתראות
משה קליין
אסף_שפיצר*

אסף שפיצר

שלום משה. כה שמח לפגוש אותך פה. שלומי טוב. זה בעיקר מה שכתבתי לך. אנצל את ההזדמנות להזמנה כללית:

שלום חברים יקרים.
אני מזמין אתכם לימים הפתוחים של גרעין דיונה וחבריו הגרגרים. ההזמנה היא פתוחה לכל מי שרוצה מפגש איכותי של אנשים טבע מוזיקה ו.. וכל אחד מוזמן להביא משהו משלו ( סדנא, הפעלה, הופעת יחיד, קרב תרנגולות, מחבואים..)
אני אהיה שם. מקווה לראותכם.
הנה לשון ההודעה:

""למי שרוצה קצת שלווה, רוגע, חופש ולהיפגש באמת - 5 ימי קיץ ארוכים ארוכים במעיינות הרי ירושלים (מקום מדוייק יתפרסם בהמשך...) מתי? 20-25/7 וערב שיא ביום ו' ה-23/7 תבואו...""
www.ipaper.co.il/gargirim כתובת אתר הבית:
והמספר פלאפון החדש שלי 0543451815
באהבה
אסף
משה_קליין*

אסף שפיצר

הי אסף,

אני מאד שמח על האתר היפה שלך ( כמוך) אך לא אוכל להגיע לארוע במעינות ירושלים.
בהזדמנות זו אני מעדכן אותך, כאן בפורום שלך , שכתבתי חוברת "שיח של מספרים" לגני הילדים.
המבוססת על התפיסה שהקו אינו מורכב מנקודות, זה קשור לשיחות שהיו לנו על מתמטיקה אורגנית..

תודה לך
משה
www.makom.org.il/ganadam
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

הנה תמונה של נעמה ואסף :-)
http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm 709E37DE585F4C47BB07CD27FDE1CBC6[/po].JPG
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

אני מוסיף פה את מה שקלמי כתבה באתר גרגירים. תודה קלמי. את כותבת יפה.
"בשבועות נגמר לנו האוכל בבית,אז יעל,אסף שפיצר ואנוכי הלכנו לדירה של ליזי ואסף כדי לסיים את שאריות ארוחת המלכים של הערב לפני.
אחרי שאכלנו,שפיצר הראה לי מה הוא כתב ב"מה קורה" של האתר,המכתב שהוא כתב בעקבות פסטיבל האקטיביזם.אחרי שקראתי דיברנו ארוכות,היו לי הרבה תהיות ושאלות בנושא.מאוד הזדהתי איתו ברעב לחיים בטבע וברעב לשבטיות.דיברנו בשאלה שהעסיקה אותי:אם מקימים קהילה בפרקטיקה,איפה זה יהיה,בטבע או בעיר?
מצד אחד יש בי את הכמיהה למיזוג ולהרמוניה שיש בישיבה בטבע.לחיבור הישיר עם האדמה,לחיבור הנפשי אל השורשים, ולפשטות!בעיקר לפשטות!כל כך הרבה סיבוכים נעלמים מעצמם כשחיים קרוב לאדמה.להצליח לחיות באורח המקיים את עצמו,להיות ביחד,לעשות ביחד!זה הצד בי המאוד מחובר למהווים האישיים,לרגשות,לרצון החופשי,לעצמי.
יש בי גם צד שני,צד שרוצה להשפיע על העולם סביבנו,צד שרוצה שינוי ותיקון עולם.צד שלוקח כדוגמא את קיבוץ תמוז בבית שמש ואיך שהם משתלבים ומשפיעים על סביבתם.הצד הזה הוא הרציונלי,זה שחושב שעתיד הכדור טמון בעיר ולא ב"חזרה" אל הטבע.שהעתיד הוא פרמאקלצ'ר עירונית,הצד שמפחד מלגזול עתודות טבע מיתר האנשים,שמפחד מדריסת רגל אקולוגית גדולה מדי.בצד הזה,כפי שאפשר כבר להבין,מקננות רגשות אשם שלא במקומן שכנראה מקורן בשטיפות מוח אקולוגיות של שנים,על עצם החשיבה האנוכית ולא הקולקטיבית.ולא שאין חוכמה בכל אלה,אלה שהחשיבה לא בריאה במהותה.מכאן שעד עכשיו חשבתי בפשרות,בברירות מחדל,לא לחשוב לפי הדחפים שלי.ולא שפרמאקלצ'ר עירונית עם הגרעין שלי לא מרתקת אותי,היא מאוד כן.אבל פתאום אני חושבת לי ככה,אולי זה הכל רק חלופות לדבר האמיתי?? ולמה בתור בת אנוש אני צריכה לברוח ממנו??
נראה לי שרק אחרי השיחה עם אסף גיליתי(מחדש,יש לומר) את הצדדים האלו בי.
ועכשיו לצטט תחילת כותרת של מאמר מגאוגרפיה:"האומנם דיכוטומיה..."?
ואולי הקהילה שלנו תהיה חדשנית ומורכבת באיזו דרך גם מזה וגם מזה..
הרבה פעמים שואלים אותנו(בנות הדירה)מה זאת הקומונה הזאת ומה אנחנו עושות?לפעמים כשתמי שם,היא נותנת סקירה היסטורית קצרה שלנו ובסופה קובעת "...ויום אחד אנחנו רוצות להקים כפר אקולוגי".
בשבילי זאת באמת ההיסטוריה הבלתי כתובה שעדיין לא קרתה ואני רוצה שנתחיל לדבר בה ולכתוב אותה אות אות יחד.
עוד חודש פסטיבל גרגירים פתוח בירושלים,אני מזמנת שיחות מפרות ומקדמות בנושאים שהם החלומות שלנו!
קלמי"
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

שלום.
התחלתי למכור פנס אקולוגי. פנס ללא בטריות שנטען על-ידי שיקשוק!!
תמונה
אז ניתן להזמין אצלי 054-3451815
נשיקות
אסף
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

אמיר אהוב מנגן על עוד
http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm 59F20AB17640418DBB6F180D99D0AE4A[/po].JPG

אסף חדש נראה מצחיק
http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm A426F2325D674FC5AB4788C3DF5E8703[/po].JPG

אסף ורותי יקרה:
http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm 29BACE66A5BB4035A813A8A3DB078C4D[/po].JPG
טלטל*
הצטרפות: 11 דצמבר 2004, 02:21

אסף שפיצר

שליחה על ידי טלטל* »

מי אמר אני ולא קיבל?

שפיצר, ועוד ועוד..
געגועים אליך, כמעיין המתגבר וכי יגבר יעלה ויגבה שמיים ישטפוני כבר ואסחף עמם. עד אשר אפגוש זיו פניך, איש.

כלו ימי בוסר
טעם הפרי כבר נעם את גרוני
זכרון הבשלות על שפתי, נוצץ כדבש.
סומק לחיים, עורי אחות, עורי - התבוא סערה ורוח שטוף החול
כבר אהיה עמך.

אוהבת אותך
טלטל
טליה_תורג'מן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2005, 21:26

אסף שפיצר

שליחה על ידי טליה_תורג'מן* »

מה עניינים אסף??
מקווה שאתה עוד זוכר אותי....טליה מטבעון (כן כן...הבמאית של הסרט)....
מה שלומך בימים אלה? שמעתי מישי שראיתם את הסרט ורציתי לדעת מה אתה חושב (לא קיבלתי ממך שום תגובה :-( )
האם זה אתה בתמונה למעלה?? מסופר ומגולח? כי אם כן אז אני באמת לא מזהה אותך.....
אני אשמח מאוד אם תיצור קשר ואם אתה עוד בר"פ אני אשמח כפליים לבוא לבקר :-)
נשיקות, טליה.
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

שלום טליה.
אכן, הסתפרתי.
הסרט מוצלח!! תודה לך.
אני עדיין בראש פינה. בניתי דלת בכניסה למערה, וגם רותי חברתי מצטרפת, במקום ישי.
את מוזמנת תמיד. רק תוודאי שאני שם...
שתהא לך שנת אושר והגשמת חלומותייך האמיתיים.
אסף.
שלהבת*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 11:21

אסף שפיצר

שליחה על ידי שלהבת* »

שלום אסף

אני אתחיל ואומר שאתה נשמע ונראה אדם מעניין מאוד ....
אני מתגוררת בנגב ועומדת לפני מעבר לצפון למטרת לימודים , אני עדיין בחיפושים אחר מקום מעניין לגור בו אפילו אוהל אינדיאני זו אופציה טובה .
הלימודים הם באזור הכנרת , רציתי לדעת אם אתה מכיר מקומות נחמדים להתגורר בהם ., אם כן אשמח לשמוע עליהם
זוהי הכתובת שלי : [email protected]
שתיהיה שנה נפלאה

שלהבת
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

שלום קהילה.
אני פונה אליכם בבקשה לעזרה;
רותי ואני ( אסף שפיצר המשך ) גרים במערה ליד ראש פינה כמה חודשים.
במערה הזו גרו כבר הרבה אנשים בעבר, והיא ידועה בראש פינה ובמינהל מקרקעי ישראל.
לפני כשבועיים פנה אלינו פקח של המנהל ודרש שנתפנה.
לדבריו, פקח של איזור ירושליים שטייל באיזור התלונן במשרדי המנהל.
אנו מודעים שלפי החוק היבש אין לנו חזקה על המקום, ואף אין אנו מבקשים שכזו.
הורי פנו אל מנהל מחוז צפון של המנהל, גבי וייסמן, בבקשה להאריך את שהותנו שם. הוא ענה בשלילה.
את השטח בו המערה נמצאת, שוכר "מלון מצפה הימים", שמשתמש בו לרעיית בקר.
דיברנו איתם וקיבלנו תמיכה מצדם להשאר בשטח שהם שוכרים.
הדבר הועלה במכתב הנ"ל ולא זכה להתיחסות.
אני פונה אל כל מי שיש לו רעיון או ניסיון או שמכיר מישהו שיכול להטות את הכף לזכותנו,
ולאפשר לי ולרותי להמשיך לגור לעוד זמן מה במערה הקטנה והחמודה שלנו.
מספרי הטלפונים שלנו: אסף 054-3451815 רותי 050-7281805
e-mailim: (פחות זמין ...) אסף: [email protected] רותי: [email protected]

הנה תמונה של המערה:

http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm D4D1181587B647578FB7B00124908F0B[/po].JPG

http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm BF3857843E0C44B99FF6119A121E3B75[/po].JPG

http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm 40313CD600B44A268073E05E6599BE65[/po].JPG

http://www.pic.co.il/Files/29AF99F3F561 ... 8/[po]norm 75095C9EB6814C218AE11DE47AD719F8[/po].JPG

בתודה, אסף ורותי.
משה_קליין*

אסף שפיצר

משל המערה של אפלטון:

לאסף ורותי היקרים
תודה על התמונות היפות
מהמערה בראש פינה
כעת בדרכם החדשה
לצאת מהמערה
זיכרו עד כמה קשה
יהיה לכם להסביר
את האור שראיתם
אבל תגובות האנשים
אסור שישכיחו מכם
את האור שבליבכם

שלכם באחדות
משה קליין
גן אדם

_
..............................................................................................................
_קו אינו רצף נקודות
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

תודה משה . אוהב להרגיש אותך.
ברצוני להודיע שעזבנו את המערה. אנחנו עוברים ב"ה לגור ביודפת.
אני מתרגש לקראת חיים "רגילים" בבית עם חשמל ומיים זורמים. לא שלא גדלתי על זה, אבל עכשיו זה שלי ומבחירתי.
אני סקרן לגלות איך אני בתוך החברה ולא "זה שגר במערה". ואני מגלה יותר ויותר שהעיקר זה הבפנים שלי, ופחות הבחוץ לי.
ובפנים אני מתרחב. לומד להכיל רגשות ולבטאן בחוכמה.
אסף.
מיץ_פטל*

אסף שפיצר

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

ברוך הבא לצוילזציה.
כשתהיו מוכנים אתם מוזמנים להגיע גם ל מפגשים במשגב .
ואם אתם זקוקים לסיוע כלשהו נשמח לסייע.
אסף_שפיצר_המשך*

אסף שפיצר

אני חדש!
אני משתנה. אני עברתי לגור ביסוד המעלה. אני שוכר דירה. חי פשוט. אוהב. מרגיש. פתוח.

הנה הצעה שלי:

סדנת בניית חלילים
“בניית חליל ערבי בהדרכתו של אסף.
“ אורך הסדנא כ-שעתיים.
“ מתאים לילדים מגיל 10 ומעלה, למשפחות עם ילדים, לנערים/ות, ולמבוגרים/ות .
“ מחיר הסדנא: 400 ₪ לקבוצה של עד 10 אנשים
כל אדם נוסף - 30 ₪
תמונה
הסדנא כוללת הדגמת נגינה, בניית החליל (עשוי PVC - צינור פלסטיק ) קישוטו, ולימוד ראשוני של הפקת הצליל.
נא ליצור קשר עם אסף 054-3451815
בברכת חיים טובים.
מג'ד_מיכאיל*
הצטרפות: 27 פברואר 2006, 00:21

אסף שפיצר

שליחה על ידי מג'ד_מיכאיל* »

ד"ש חמה!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אסף שפיצר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום
אני רוצה לפרסם סדנת היכרות ללימודי איזון גוף-נפש עם יצחק גואטה, המורה שלי.
הסדנא תתקיים ב"ה בראש פינה, בביה"ס מעיינות בתאריך 4/5/2006 בשעה 10:00 בבוקר בעלות של 300 ש"ח שינוקה משכר הלימוד באם מצטרפים.
אני ממליץ ממש בחום לכל אדם בישראל ללמוד אצל יצחק וממנו.
בברכת בריאות פשטות ויציאה מעבודת לחירות!
אסף.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

אסף שפיצר

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני מנצלת, ברשותך, את הדף הזה כדי למסור ד"ש חם לרוּף ואיזה כיף שנפגשנו לנו, "במקרה". תמשיכי לפגוש אנשים מקסימים ולעשות דברים נפלאים!
טליה_תורג'מן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2005, 21:26

אסף שפיצר

שליחה על ידי טליה_תורג'מן* »

היי אסף
אני שמחה לשמוע שמצאת לך דרך חדשה.
חשבתי עלייך היום ורציתי לאחל לך חג שמח ולשאול לשלומך...
אני חיילת כבר כמה חודשים ושבוע הבא יש לי רגילה..
אשמח מאוד אם יצא לנו להפגש..אני מתגעגעת וגם שחר (מוסרת ד"ש חם)
אז הרבה חיבוקים בנתיים..הצלחה ואהבה!
טליה.
שלום*
הצטרפות: 26 נובמבר 2002, 22:55

אסף שפיצר

שליחה על ידי שלום* »

אסף היקר שלחתי לך מייל
טל*
הצטרפות: 19 מאי 2002, 22:45

אסף שפיצר

שליחה על ידי טל* »

היי אסף,
אני מחפשת נואשות מידע על מפגש הריינבו הקרוב - האם תוכל לעזור לי?
תודה מראש.
טל
עורכת_קהילתית*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2008, 20:59

אסף שפיצר

שליחה על ידי עורכת_קהילתית* »

אסף שלום, אנו במגמה של צמצום ואיחוד של דפים בבאופן, בגלל עומס דפים כבד.
איחדנו את שני דפי הבית שלך בהתאם לכללי האתר @}
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”