בעיות יניקה של פעוטות

מניקה*
הצטרפות: 26 נובמבר 2002, 23:37

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי מניקה* »

לביתי- ילדתי השלישית היו המון ציקצוקים בהנקה,
לאחר הנקת ביתי הגדולה ובני בהצלחה ללא בעיות בכלל, די ניסיתי למצוא מה לא בסדר עם היניקה שלה.
יועצת הנקה שאני סומכת עליה מאוד ניסתה להראות לי שהיא תופסת לא נכון,ללא הצלחה .
בהרגשה שלי צורת הפה שלה לא תאמה את צורת הפיטמות שלי- במיוחד הפיטמה הימנית.
ניסיתי וניסיתי, ועוד חברה הסתכלה ואמרה וכיוונה, ההנקה נשארה מצוקצקת כל הזמן.
גם הוואקום השתחרר מדי פעם.
קראתי הרבה פה ובעוד מקומות , וניסו להפחיד אותי שאם אני לא יטפל בזה זה יתנוון וידרדר.
לפני שבוע היא היתה בת חצי שנה, גיסתי שתחייה הסבה את תשומת ליבי לכך שהיא לא מצקצקת יותר.
היא גדלה והפה גדל והיכולת לתפוס נהיתה קלה יותר.
מה שבאתי להגיד בעצם הוא-
שנכון שצריך לשים לב ולהתייעץ אבל לפעמים רק הזמן עושה את שלו.
יועצות הנקה לפעמים נותנות את התחושה שבלעדיהן יכולת ההנקה לאורך זמן בלתי אפשרית- מה שממש לא נכון.
ראיתי הרבה עזרה של יועצות ומדריכות הנקה, ובכל זאת לפעמים לא צריך לעשות סיפור מכל דבר.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי ורד_לב* »

שמחה שהסתדר לך!
מסכימה איתך לחלוטין שאם זה לא שבור, לא צריך לתקן.
לפעמים יש צקצוקים והם אינם מפריעים להעברת חלב, האמא לא דואבת ולא פצועה והתינוק עולה יפה במשקל.
אז יש צקצוקים.
לפעמים זה קשור לזרם חזק של חלב שהתינוק מצליח להסתדר אתו רק ככה, כי זה מה שהוא מצליח לעשות.
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

ציצי לא בסדר.
בוציק אמר זאת לראשונה לפני כשבועיים.
אתמול והיום אמר שוב, יונק, עושה פרצוף לא מרוצה, אומר ציצי לא בסדר.
מצביע על צד אחד - ציצי בסדר. צד שני - ציצי לא בסדר.
מה לא בסדר? חלב לא טעים? לא מספיק חלב? לא נעים לינוק?
לא טעים חלב. באמת?
כן טעים חלב. אין חלב.
אין חלב?
כן. יש.
מה לא בסדר?
ציצי לא בסדר. צד רביעי, צד חמישי (???!!!!) לא בסדר.
בערב החליף בין הצדדים. הצד שהיה בסדר בצהריים הפך להיות לא טעים (לא מפריע לו לעבור מצד לצד לצד לצד כל 3 שניות), ואילו הצד השני כן טעים.
מה קורה פה?

מחזור וביוץ? השפעות הורמונליות?
דיכאון? שמחה? לחץ? אולי משפיעה דלקת בדרכי השתן?
מישהי יכולה לייעץ?
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

אשמח להפניה אם יש דף מתאים.
יש לי חברה עם פעוט כבן שנתיים וחצי ותינוקת שרק נולדה. הפעוט נגמל מהנקה כשהאם נכנסה להריון, ועכשיו כשהאם מניקה הוא רוצה גם. האמא נתנה לו פעם פעמיים לנסות אבל נבהלה כשראתה שהוא שכח לינוק ועושה זאת עם השיניים. הייתי מאד רוצה ליעץ לה ואולי להפנות אותה לדף מתאים. האם בכלל ניתן לחזור ולהניק פעוט?
תודה.
רוצה_לשאול*
הצטרפות: 20 ינואר 2008, 11:51

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי רוצה_לשאול* »

בן תשעה חודשים יונק ממש מעט. כבר חודש בערך הוא לא מוכן לינוק מציצי אחד ומהשני יונק רק כדי להירדם או באמצע הלילה, יניקות קצרות. מעבר לזה שאני מצטערת על מה שנראה לי לקראת סוף הנקה - לא היה בתיכנון לפני גיל שנתיים, כמו עם הבכור - אני תוהה אם זה גיל שצריך לתגבר עם תוספים. הוא אוכל הרבה אבל תופס מקום בטוח באחוזונים הנמוכים של טיפת חלב, למרות שהתחיל בעליון. מי יודעת? תודה
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי סלט_פירות* »

לקטנה שלי, בת שנתיים וחמישה חודשים, יש נטיה לסגור את הלסתות כשהיא נרדמת בהנקה.
זה קורה כבר די הרבה זמן, ואני תוהה אם יש משהו לעשות בעניין ואם זה מעיד על משהו בכלל.

בדר"כ זה מקפיץ אותי, אני מנתקת ואו שהיא ממשיכה לישון עמוק או שהיא ממשיכה לחפש את הציצי ואז הסיפור הזה חוזר חלילה כמה פעמים עד הניתוק לשינה עמוקה.
לרוב זה לא מגיע לנשיכה, ואני משתדלת לתפוס את זה לפני שזה מבהיל אותי או כואב מדי (גם ככה בהריון כואבת לי התפיסה הדי חזקה שלה), ולנתק בעדינות ושהיא לא תבהל בעצמה.
ברור לי שאין לה שום שליטה על זה.

יש תובנות בעניין?
katia*
הצטרפות: 21 נובמבר 2010, 20:48

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי katia* »

שלום לכולם רציתי לשאול
בתי בת שנה וחודשיים . בתקופה האחרונה ההנקה כואבת עם פצעים בפטמות,. בזמן ההנקה לפעמים היא מרחיקה את עצמה ממני ומושכת את הפטמה איתה. אני מנסה לקרב אותה בחזרה אליי אך היא שוב מרחיקה את עצמה. מה עושים אני לא רוצה להפסיק להניק אבל זה מתחיל להיות מאוד כואב
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי אילה_א* »

את יכולה להסביר לה שזה כואב כך ולבקש ממנה להתקרב
או להניק בצורה שהיא לא תוכל להתרחק
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי רוני.של.4* »

_את יכולה להסביר לה שזה כואב כך ולבקש ממנה להתקרב
או להניק בצורה שהיא לא תוכל להתרחק_
אפשר להסביר בצורה מאוד ברורה מה היא צריכה לעשות: פתחי פה גדול גדול, הנה ככה (ופה מדגימים) והוציאי לשון החוצה, הנה ככה (שוב, מדגימים). להבהיר שכל דרך אחרת מכאיבה, ואי אפשר לינוק כשזה כואב לאמא. אם היא ממשיכה להכאיב, ולתחושתך זה נובע מאופן היניקה שלה, את יכולה בהחלט לעשות הפסקה של כמה רגעים/חצי שעה/לא משנה כמה זמן, כמה שנראה לך מתאים, ולהגיד לה שהיא יכולה לינוק בשמחה אבל רק אם היא משתפת פעולה ויונקת טוב.

אגב, כדאי לשלול גם פטריה או זיהום אחר שעלול להתיישב על הפטמה ולגרום לכך שההנקה תהיה מכאיבה, או פוצעת יותר (כי העור יותר דק/רגיש/שביר) גם אם היא תופסת טוב.

עוד דבר שכדאי לשלול זה הריון, כי גם בהריון הפטמות נוטות להפוך רגישות יותר אצל חלק מהנשים.
katia*
הצטרפות: 21 נובמבר 2010, 20:48

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי katia* »

תודה רבה אני בהחלט אנסה .

לגבי הפטריה איך אפשר לדעת אם יש פטריה ניסיתי לשאול את אחות בטיפת חלב אבל לא קיבלתי תשובה ברורה
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי רוני.של.4* »

איך אפשר לדעת אם יש פטריה
קודם כל, לא רק פטריה יכולה להתיישב על הפטמה, אלא גם לדוגמה זיהום חיידקי, או ויראלי.

מי שיכול לאבחן זה או רופא מומחה בתחום ההנקה (כמו דר' ליבוביץ' מאודים, או דר' צימרמן מירושלים, למשל) או רופא עור טוב שלא נבהל מפטמות ושדיים... יועצות הנקה מומחיות ומנוסות יכולות גם הן להסתכל ולהגיד לך אם זה נראה כמו פטריה או כמו משהו אחר (וגם לעזור לך עם התפיסה) אבל ברמת העקרון יועצת הנקה לא אמורה ממש לאבחן, זה לא חלק מהגדרות תפקידה. היא גם לא יכולה לרשום לך שום מרשם לטיפול בעור, בעת הצורך, ולכן כדאי מראש כבר לגשת לרופאה טובה שיכולה לעזור לך מכל הכיוונים :-)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בעיות יניקה של פעוטות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

התינוק שלי בן ארבעה חודשים וחצי, נחנק בכל הנקה, היום כבר פוחד לינוק ומסרב לקבל ציצי או בקבוק, כאשר לוקח יונק במתח ובאי שקט ואז נחנק או עוזב לאחר חצי דקה ובוכה. עם הילדה שלי ( היום בת ארבע ) היה בדיוק אותו סיפור עד סירוב כמעט מלא לאכול. איכשהו הסיוט חוזר על עצמו האם למישהו יש עצה טובה, שמע על תופעה כזו?
שליחת תגובה

חזור אל “הריונות חוזרים”