גילגולם של בגדים

אמאבא_של_רמה*
הצטרפות: 04 דצמבר 2005, 23:24
דף אישי: הדף האישי של אמאבא_של_רמה*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי אמאבא_של_רמה* »

דף מקסיםםםם!!!!!
אמא של לילה, תודה כל הרעיונות כל כך מעוררים השראה...
אמא_של_לילה*
הצטרפות: 12 יוני 2005, 19:08
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_לילה*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי אמא_של_לילה* »

אז בקשר לג'ינסים, אני הייתי הולכת על נסוי - מכנס הופך לשרוול. ועוד אם זה מכנס סנט טרופז- אז בטח.
והקדימה והאחורה הייתי הולכת על גובלנים ישנים שקולפו מהקירות , הוצאו מהמסרות, להצמיד להם ביטנה ו- .... זהו . מה עוד?
אמא_של_לילה*

גילגולם של בגדים

סליחה, כתבתי כל כך מהר- אז נדמה לי שיצא לא ברור- התכוונתי לז'קט. שהשרוולים שלו הם מכנסיים. והקדימה והאחורה של הז'קט- הם גובלנים ישנים, אפשר אחד גדול בגב. אפשר לחבר קטנים למלבנים-(כתבתי כאן הוראות למעיל אז באותו האופן...)

מי שלא קיבלה בירושה מהסבתא שהגיעה מבוקרשט\פראג\סופיה או וורשה אז שתלך לשוק הפישפשים ובפרוטות אפשר למצוא טונות של גובלנים.

אמאבא של רמה- תודה .
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי שרה_ק* »

יש לי רעיון לסוודר המדובר (כדי להפוך אותו לחצאית): להוריד את הצווארון ואז לפרום את התפרים של הכתפיים כך שהסוודר פתוח ומוכן להשחלה על המותניים. את השרוולים אפשר לקשור כמו חגורה: שרוול אחד להקיף מסביב ולחבר בתפר מסביב אבל לא הדוק כך שיהיה אפשר להעביר מעל האגן. ואז לתפור כמה כפתורים צבעוניים או לחצניות מסביב לחגורה מהשרוול שכבר נתפר מסביב. השרוול השני שנשאר חופשי אפשר לתפור לולאות או לחצניות ואז יהיה אפשר להצמיד את השרוול השני מסביב כמו חגורה. תמיד יהיה אפשר לבחור הדוק או רופף וגם להשאיר קצה של שרוול מתנופף לפי בחירה.
לגבי החלק למטה, אם זה צר מדי בשביל הליכה נורמלית, אפשר לפרום תפר בשני הצדדים ואז לסיים בתפר את הבד משני הצדדים כמו שסעים שלא יפרם עד הסוף. לגבי הצווארון שהורידו, תלוי מה הצורה שלו, אם זה צווארון גדול אפשר לעשות מזה כיס
שרה_ק*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי שרה_ק* »

הערה נוספת: מה דעתך לצלם תמונות של בגדים המדוברים 'לפני' ואחרי כיצירות חדשות? אפשר לשים את התמונות בקישור: http://photobucket.com ואז לקשר לתמונות בצורה כזאת שהתמונה תופיע כאן
שרה_ק*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי שרה_ק* »

ממטריה אפשר גם לעשות שכמיה לילדים שעוסקים בצביעה ובכל דבר מלכלך:
לגזור חור לראש ואז לקפל כלפי פנים. להשחיל בפנים שרוך נעל לקשירה (כדי להצמיד מסביב לצוואר) ואז בצדדים אם יש 2 תפרים, מצויין לפרום במקום המתאים לידיים ואז לחזק את השוליים של הבד שלא יפרם יותר. ואם אין תפרים אז לגזור חורים לידיים ולחזק את השוליים של הבד שלא יפרם.

עוד משהו שאפשר לעשות ממטריה דווקא שלימה: מטריה פתוחה: להוריד את הבד של המטריה בעדינות בלי לשבור את שלד המטריה. אבל לגזור מהבד שמורידים ולהשאיר רצועה אחת באמצע שמקיפה וגם להשאיר רצועה נוספת חיצונית למטה בין הברזלים של המטריה כדי שזה ימשיך להפתח ולא להתפרק (כן צריכים את זה) ואז הבד של המטריה שהורידו לתפור לרצועה החיצונית שהצמידו. לצרף עוד בדים של מטריות שנשברו עד שנוצר מעין ווילון.
בשביל מה זה טוב? כאשר יורד גשם שוטף אפשר לצאת עם זה החוצה לבושים בתחתונים בלבד (ובעירום מלא לאמיצים) ולהתקלח, להסתבן ולעשות שמפו בלי שהאנשים יראו אותך מאחורי הווילון שייצרת מסביב :-) בווילון שנוצר אפשר לתפור כיסים פנימיים כדי להכניס בפנים את השמפו, סבון נוזלי, מברשת וספוג וכל אביזרי האמבטיה
שרה_ק*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי שרה_ק* »

מערימת גרביים קרועות וללא בן זוג אפשר לתפור מהן כל מני דברים: חגורות ססגוניות ארוכות לקשירה, שמיכה מגרביים, חצאית מגרביים, או אפשר למלא את הגרביים בגרביים ישנות או סמרטוטים ולעשות מזה נחש ססגוני כצעצוע או כרית... וכמובן לסגור או להטליא כל חור
אמא_של_לילה*

גילגולם של בגדים

שרה ק- כלומר 'מקלחת-ניידת-אקולוגית'. מבריק!
גם פטנט החגורה של הסוודר-'ענק' !
אמא_של_לילה*

גילגולם של בגדים

חצאית מגרביים

אני הולכת על זה!
שרה_ק*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי שרה_ק* »

רעיון איך שהלבשתי את ציפי בת השנתיים וחצי בבגדי תינוקות בצורה שונה: חולצת טריקו כתומה עם שרוולים קצרים של תינוק השחלתי אותה על חולצה שחורה במידה שלה עם שרוולים ארוכים כך שהחלק התחתון של החולצה בצבץ מתחת לחולצת הטריקו הכתומה. ואז הלבשתי לה גרביונים במידה שלה צבעוניים מקושקשים עם כתום סגול וכחול ואדום וירוק. ואז הלבשתי עליה מכנסי ג'ינס ברמודה של תינוק שעלו עליה כמו מכנסיים קצרות מדהימות. בהזדמנות אצלם את זה :-)
שמלה קייצית עם שרוולים קצרים שעלתה עליה כתינוקת עולה דרגה ונהיית חולצה בדוגמא של חולצת הריון ומתחת מצרפת מכנסיים... גם כן אפשר לשדרג בגדים בלי לתפור אותם.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

איזה יופי של רעיונות!

קחי לך מכנסי טרנינג שארוכים עלייך ונגררים על הרצפה.
קחי גם זוג מספריים וגזרי את המכנסיים. כשאת גוזרת שימי לב שאינך נכנסת מלמטה, אלא מהצד של המכנס, ככה שאת מקבלת רצועה שלמה ועגולה. מה קיבלנו?
סרט לשיער!
אותו דבר בצד השני, זה מצויין שני סרטים, כי יש להם תמיד נטיה להיעלם.
אמא_של_לילה*

גילגולם של בגדים

_מה קיבלנו?
סרט לשיער!
ואם את גוזרת את רק את הגולף מסוודר הגולף הישן- מה קבלנו?- סרט מחמם לשיער.
רק החסרון שאין שני גולפים בסוודר אחד... כלומר, מה חבל , יש לנו רק ראש אחד....
שרה_ק*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי שרה_ק* »

זה לא חבל :-D כי אם היו שני ראשים היו צריכים 4 סרטים כשם שצריכים 2 סרטים כנגד כל ראש
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

איך הופכים מכנסי ג'ינס לחצאית? לוקחים ג'ינס וגוזרים במעלה הרגל על התפר משני הצדדים, כך שבסוף יש 4 רצועות. לוקחים חצאית אחרת/חולצה/מטריה/בד אחר וגוזרים למשולשים שמשלימים את החורים שנוצרים בין רצועות הג'ינס, ותופרים. כך מקבלים חצאית ג'ינס מתנפנפת וצבעונית.
ואיך הופכים מכנסיים ארוכים לחצאית קצרה? גוזרים לאורך הרצוי, פורמים את התפרים שסוגרים את הרגליים, ומחברים בין החלקים הנפרדים, עושים מכפלת, וזהו. כך נתפרה חצאית הצופים הראשונה שלי כשהייתי ילדה. :-)
דבר אחרון על מכנסיים. איך עושים תחפושת זוגית למפלצת בעלת 3 רגליים? (שימושי, תודו). לוקחים שני זוגות מכנסיים זהים בצבעם. פורמים את התפר ברגל השמאלית באחד והימנית בשני, ומחברים ביניהם. כך מקבלים מכנס אחד, עם רגל ליחיד בכל צד, ורגל רחבה משותפת לשני המתחפשים באמצע. (גם זה מבית מדרשה של אמי)
אמא_של_לילה*

גילגולם של בגדים

אף חצוף, זהו שנגעת בנק' החלשה שלי. אפילו פעם אחת מתוך אלפי הנסיונות שלי , לא הצלחתי לעשות את החצאית ממכנסיים+המשולשים מחצאית אחרת. ... ואני מה זה אוהבת את זה!
זה נופל אצלי בקטע של התפר בקצה המשולש שאמור להתחבר למשולש החסר של המכנס.
איכשהו מתאספים לשם כל הבדים שבעולם, נהיה שם מן ערמת בגדים שאני עוד צריכה לעבור על זה עם מחט... נו!?... איך אפשר?!
אולי תפרטי קצת על נק' אכילס זו...?
שרה ק
נראה לי שקיבלת תשובה בתחפושת המפלצת של אף חצוף... אלא שלפי החישוב שלך- מדובר שם בראש וחצי.... האם זה יכול לספק אותך?
אמא_של_לילה*

גילגולם של בגדים

... גילגולם של תכשיטים.... אז היום השחלתי על חוט ניילון את כל הכפתורים הלבנים שהיו בבית(מכל הסוגים, מינים-רק מה, לבנים) ועכשיו יש לי צמיד עדין מרשרש רישרושים נעימים על היד...
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

אולי תפרטי קצת על נק' אכילס זו...?
הלוואי ויכולתי. אודה שחטאתי קצת, מדובר בתוכנית של אחותי שאף פעם לא יצאה לפועל, אבל תמיד נשמעה לנו כרעיון טוב. אז עכשיו אני לומדת שזה לא אפשרי, או לפחות קשה לביצוע. כמה חבל. אולי יום אחד היא תנסה באמת, ואז ננסה לפתור את הבעיה הזו.
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

שלום!:-)
מה תייעצו לי לעשות עם גרביונים יפים-יפים שיש עליהן רכבות מלמעלה עד הברך?
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

בנות, אולי בכל זאת יש לכן רעיון? יש לי כמה גרביונים יפים עם רכבות...מה לעשות?
שרה_ק*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי שרה_ק* »

אפשר לתפור את הרכבות בחוטים צבעוניים בצבעים המתאימים לגרביונים (ולהבדיק עם קצת לכה שקופה שהרכבות לא ימשיכו) להפוך את הרכבות לרכבות של תפרים יפים, ולתפור עוד כאלו בכל הגרביונים.

אם זה מדובר בגרביונים עבים, אפשר גם להטליא אותם בטלאים צבעוניים בדוגמאות בד צבעוניות על רקע גרביונים בצבע אחד, או טלאים בצבע אחד על רקע גרביונים צבעוניים. זה יהיה יפה עם חצאית מיני.
או אפשר לעשות עוד חורים ורכבות בגרביונים עד שיהיו מחוררים וללכת עם זה עם חצאית מיני מרוטה ופרומה בסופה. הולך יופי.

אפשר גם לתפור חרוזים נוצצים על הרכבות

ועכשיו יש לך גרביונים עם דוגמאות מעניינות :-)
גריבה נעימה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מקבלה עברית: צב"ר (צחוק בריא).
אם אני לא טועה הגירסה העברית היא צ חוק ב קול ר ם
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ולמרות שעדיין לא קראתי את הכל - זה פשוט דף נהדר.

המשפט שמתנוסס פה מעלי הוא "הציפיות רק לכריות" ונזכרתי שנתקלתי פעם ברחבי המירשתת במשהי שהכינה לבת שלה שמלות מקסימות מציפיות של כריות. אני אחפש ואצרף לכאן.
ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי ענבל* »

דף נפלא,
אני מאותגרת יצירתית ובטח רק אהרוס דברים, אבל קראתי בשקיקה ואולי אנסה את הצעיף לקראת החורף (הקרוב?) - זה נראה לי הכי פשוט כהתחלה.
או אולי אני אתחיל עם תחפושות - גם כאן יש יותר לגיטימציה לפשל.
בכל אופן - תודה אמא של לילה.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי יעל* »

איך אני שמחה שנכנסתי לדף הזה
ואו!
מעתה אמור- הציפיות לא רק לכריות!
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי יעל* »

בהשראת הדף הזה תיקנתי אתמול 3 זוגות מכנסיים
(2 מהם זרקתי את הגומי וחיברתי עם בדים אחרים, ואחד סתם קיצרתי מרוב השראה)
הדף כל כך מדהים ומעורר השראה, שאני חייבת לכתוב שאפילו שלא קראתי את אמא של בתקופות שהיתה באתר, לא עקבתי ואינני יודעת לאן נעלמה, אני מתגגעת אליה :-) :-(
(תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר)
דרך_עפר_שם_זמני*
הצטרפות: 31 מאי 2007, 20:52
דף אישי: הדף האישי של דרך_עפר_שם_זמני*

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי דרך_עפר_שם_זמני* »

עשיתי תיק ממכנסיים שנשחקו. גזרתי את הרגליים, הפכתי את הבפנים החוצה ותפרתי למטה חזק, תפר ישר וזיגזג, והפכתי חזרה. היה צריך לשים את התפרים של המכנסיים כך שלא יהיו אחד על השני, כדי שלא יהיה לי בד עבה. ראיתי שזה יוצא תיק רחב ונמוך (לסחבק יש ירכיים), אז צריך מין "מכסה" כדי שלא ישפך הכל מהתיק. גזרתי חתיכה ברוחב התיק ממכנס אחד ותפרתי לצד אחד של התיק. שוב, מדובר בבדים עבים, מניסוי וטעיה אני ממליצה לקחת בחשבון כשגוזרים, שאנחנו רוצים לתפור את זה מתחת לחגורה העבה של המכנסיים. עשיתי לולאה ב"מכסה" שמתאימה לכפתור המקורי של המכנסיים (יש לי באמצע התיק רוכסן רכוס וכפתור מכופתר, ועל הכיפתור אני מכפתרת את המכסה של התיק). מהרגל השניה גזרתי רצועה, קיפלתי אותה לאורך הפוך, עם הצד היפה פנימה, תפרתי והפכתי (היה קשה; מומלץ לגזור רצועה כמה שיותר רחבה). נשאר לי רק לתפור את הרצועה לתיק, אבל נגמר לי החוט. \-:
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי א* »

איזה דף מלבב
חגית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 13:02

גילגולם של בגדים

שליחה על ידי חגית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מישהי יודעת איך להפוך חצאית למכנסיים?
שליחת תגובה