גילו בבדיקת דם בהריון cmv

שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

שליחה על ידי שרון* »

פלונית לרגע, אני לא לחלוטין זוכרת אבל נדמה לי שזה אומר שהמחלה כבר ותיקה אם האווידיטי גבוה. ואין הבדל בין הבדיקות לדעתי.
נבי*
הצטרפות: 29 מרץ 2007, 10:25

שליחה על ידי נבי* »

ואם יש המלצה לרופא זיהומולוג.
ממליצה בחום על ד"ר ברוך פלדמן מתל השומר
הוא אחד ה-מומחים ל- CMV בהריון
באתי אליו לבדיקה ואצלו גם עברתי דיקור מי שפיר בשבוע 22
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הפחד הוא שהם שולכים למי שפיר שלא נותנת תוצאה חד משמעית לגבי אם העובר פגוע או לא איך אפשר לעשות זאת בשבוע 30+
יובל*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 17:46

שליחה על ידי יובל* »

אתמול בצענו הזרעה והיום גילינו שכנראה לבת יש CMV, מחר בדיקות דם.
(כבר היתה חולה באפשטיין בר ולפני שבועיים היה חום גבוה, פריחה והיום התנפחו הבלוטות בצואר)
הייתי חולה בעבר, אבל אני מבינה שזה לא משנה. אם ההריון נקלט, האם יש סיכוי להפלה טיבעית?
מה עושים?
מנוסה*
הצטרפות: 20 אפריל 2005, 16:55

שליחה על ידי מנוסה* »

אם ההריון נקלט יש סיכוי קודם כל שאת בכלל לא נדבקת (מאחר ויש לך נוגדנים, הסיכוי שלך לחלות שוב קטן יותר, גם אם קיים) ולכן אין שום בעיה.
גם אם נדבקת, יש סיכוי גבוה מאד שהעובר שלך בכלל לא נדבק (50% נדמה לי, כל רופא יגיד לך מספר אחר כי אין נתונים חד משמעיים) וזה בלי ההנחות שמחקרים מסוימים עושים לבעלות נוגדנים).
גם אם העובר שלך נדבק, יש סיכוי של 80% שהוא לא יפגע בשום צורה.
אם את נדבקת והוא נדבק ונפגע, יש סיכוי שתהיה הפלה טבעית, אבל יש גם אפשרות שההריון יתפתח ויגיע לסיומו- הפגיעות מ CMV מגוונות מאד בדרגת החומרה שלהן.

ממליצה לקרוא את הסיפור שלי שנכתב בדף הזה בתאריך 1.8.06 (תקציר: הדבקות שלי בCMV בתחילת ההריון, לידת תינוק שנדבק אך לא נפגע. כיום בן קרוב לשלוש ובריא לגמרי).
יובל*

שליחה על ידי יובל* »

תודה. פשוט מרגישה נקיפות מצפון.
ביצה_עלומה*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2007, 11:09
דף אישי: הדף האישי של ביצה_עלומה*

שליחה על ידי ביצה_עלומה* »

מה עושים?
מקווים לטוב. יש סיכוי טוב שהעובר בריא. ממליצה להתייעץ עם ד"ר ברוך פלדמן, אחד ה-מומחים לנושא. עובד במכון הגנטי בתל השומר. איש מקסים!
במקרה שההריונית נדבקה, בד"כ ממליצים על דיקור מי שפיר בשבוע 22 (רק אז העובר מפריש שתן למי השפיר וניתן לבדוק אם נדבק או לא). מקבלים תוצאות תוך יום-יומיים. גם אם נדבק זה לא אומר שבהכרח נפגע כתוצאה מכך. אם נדבק ממליצים על סקירה (US) כל שבועיים-שלושה וגם MRI (למיטב זכרוני) לקראת סוף ההריון. מחזיקה אצבעות להריון תקין. (())
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

פשוט מרגישה נקיפות מצפון.
למה? כי הבת שלך חלתה במחלה מדבקת שאין שום דרך למנוע הדבקה ממנה?
אם הבנתי נכון את אפילו לא יודעת עדיין אם יש הריון...
מציעה לחכות עם התסריטים השחורים עד שתדעי אם בכלל יש סיבה לדאגה {@
יובל*

שליחה על ידי יובל* »

תודה על התמיכה. בבדיקות שעשיתי הייתי כבר חולה ועכשיו לא. הבדיקות של הילדה לא חזרו. אך הרופאה אומרת שזה ממש סיכוי קלוש שזו המחלה.
מתעודדת.
אוטוטואמא*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2008, 23:17

שליחה על ידי אוטוטואמא* »

זאת הפעם הראשונה שאני מרשה לעצמי לקרוא את הדף הזה, וזה אחרי חודש וחצי מורטי עצבים מאז שגילו אצלי CMV,לפני זה פחדתי מידי...אני אתחיל מהסוף, היום קיבלתי את תוצאות מי השפיר השליליות, שאישרו לי את שידעתי כל הזמן, שהקטנה שלי בסדר. נדבקתי הדבקה ראשונית בין שבוע 16-20 וגיליתי בשבוע 26 ומאז ועד שבוע 32 חיכיתי לבדיקה. לא שבקלות החלטתי לעשות אותה, זה עלה לי במחשבות רבות ושיחות אין סוף, אבל הרגשתי שאני מעדיפה לדעת ולהכין עצמי לתסריט שהיא נדבקה מאשר להמשיך עם הספקות עד סוף ההריון. דבר אחד היה לי ברור, אלא אם יגידו לי בסקירות שמשהו ממש גרוע קורה לה, אין בכלל מה לדבר על הפסקת הריון. נכון שיש סיכונים וסיכויים, אבל מתי אין??? אני לא שופטת החלטה של אף אחד, חלילה אבל הרגשתי כבר כל כך מחוברת לתינוקת שלי שרק דבר נוראי היה גורם לי להיפרד ממנה (משהו שיגרום לה ולנו לסבל נוראי, לא חרשות או עיוורון). למעט היומיים הראשונים שעברו עלי בבכי וסערת רגשות החלטנו אני ובעלי לגייס את כל האופטימיות שלנו ולהאמין שילדתנו בריאה וחזקה, זה לא היה פשוט אבל ככה החזקנו מעמד. דאגתי להיות המון עם חברים, לעשות דברים שאני אוהבת ולהעביר את הזמן בכמה שיותר כיף, אפילו עשיתי אלבום צילומי הריון והתחלנו הכנה ללידה, המשכנו הכול כרגיל למרות שלא הכול היה כרגיל. זה לא היה קל אבל למדתי המון והתחזקתי באמונה שלי בעצמי ובאינטואציה שלי. גם היחסים שלנו רק התחזקו וגם הקשר עם התינוקת, דיברנו אליה יותר, נגענו בה יותר, שידרנו לנ שהיא בסדר, שאנחנו יודעים זאת ואוהבים אותה ומחכים לה. השבוע האחרון היה מאוד עמוס רגשית, החששות מהבדיקה, הבדיקה, הציפיה לתוצאות, האושר האין סופי לדעת שזה נגמר, שזה מאחורינו...שאפשר להמשיך הלאה (ואין עוד המון זמן) באופטימיות ובציפיה. מאחלת לכל הקוראות כאן שיהיו חזקות, אופטימיות ויזכרו שהסיכויים לנזק קטנים, והמשך הריון קל
תלמידה*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2004, 19:38

שליחה על ידי תלמידה* »

אני לא רוצה להבהיל או להכאיב,
אבל בתי פגועה קשה ונמצאת במעון יום שיקומי. בגן שלה יש מספר ילדים שלקו ב=CMV. מצבם כלל לא קל. החל מפיגור קשה פסיכומוטרי וכלה בפירכוסים ושאר תחלואים נוירולוגיים.
הדף פה מאד "רוחני", אבל המציאות של גידול ילדים פגוע היא מורכבת, לא פשוטה, כואבת, מלאה בקשת של רגשות קונפליקטואליים, התמודדות כלכלית ורגשית ובקיצור, בהחלט מסע רוחני אבל לא משהו שהייתם בוחרים בו במודע, אלא שהחיים בוחרים בו עבורך.
אני חושבת שלפני החלטה כה משמעותית, ראוי לבחון את הדברים נכוחה, ופעם אחת לפחות לבוא לגן של ילדים בעלי פגיעות קשות על מנת לראות מה קורה במבחן התוצאה, וכיצד נראים חיי היום יום של 20% בסטטיסטיקה, שהם ילדים של מישהו, שגם הוא, חלם על ילדים "בריאים".
אילו*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 23:10

שליחה על ידי אילו* »

רב הכותבות/ בים,נמצאים בהתחלה ,בבדיקת הדם,בדיקור, וכו'. אני נמצא לקראת הסוף, אני קיויתי רציתי,נתתי הזדמנות ועוד הזדמנות,רציתי לא לשמוע את הבשורה,אך כאשר יגורתי כך היה,לאחר שלושה אולטאסאונדים וM.R.I גילו ו פגיעה במוח החשודה כפגיעת CMV , אני כנראה לא אתן לעוברי/משפחתי לסבול, אך יחד עם זאת אני ממליץ לא לקבל החלטה נמהרת תנו לילדכם צ'נס,הם האוצרות שלנו. תודה לתלמידה מ6/9 .
פלוני_אלמונית*

גם אצלי גילו CMV, הדבקה ראשונית. הייתי בהריון מתקדם מאוד!!! עברתי מי-שפיר ראשון בגלל הגיל, ועוד שניים לברר את עניין ה-CMV. האחרון היה בחודש שמיני כשאני לגמרי מחוברת לתנועות העובר בבטן, ולרצון העז שלי לראות כבר את הילד שלי. לשמחתי תוצאות מי-השפיר היו תקינות לגמרי!!!! כל אחד מתמודד בדרך שונה. אני הצלחתי לשמור על שפיות ע"י כך שרב הסביבה לא ידעה, ולא היתה עסוקה בשאלות על הנושא. עשיתי הרבה מדיטציה ושאר דברים מרגיעים. היתה לי איזו הרגשה פנימית/ תקווה גדולה לטוב. אז השתדלתי לעסוק בטוב..
אגב גם אני התייעצתי ונבדקתי אצל ד"ר ברוך פלדמן, מוחה לגנטיקה ועובד במכון הגנטי בתל השומר. התרשמתי לטובה. התייעצתי גם עם דר' רון בלוססקי, המומחה לנושא בקופ,ח מכבי. רופא מקצועי אנושי ומדהים!!
... שיהיו בשורות טובות...
אמן!
iris*
הצטרפות: 10 מאי 2007, 22:57

שליחה על ידי iris* »

צריכה עזרה, המלצה
שבוע 8 פלוס אחד
גילו נוגדנים של CMV IGG 6.2
CMV IGM חיובי
ואוידיטי 24

הבנתי שאני גבולית

לא מצליחה להחליט מה עושים הלאה
מחר ייעוץ אצל ד"ר גוטרמן
מה דעתכם
הבנתי שסיכוי של 50% שהעובר נדבק גם...
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

לא צריך להחליט ולא צריך לעשות כלום בינתיים חוץ מלעשות בירורים ולצבור ידע.
אם תרצי לעשות בדיקת מי שפיר צריך לחכות פרק זמן מינימלי מאז ההדבקה. בינתיים את צריכה להחליט מה תעשי במקרה של הדבקה.
חשוב לדעת שהדבקה של העובר לא בהכרח אומרת שהוא יפגע, רק 20% מהעוברים שנדבקים גם נפגעים בצורה כלשהי, הבעיה שאם העובר נדבק אין שום דרך לדעת בודאות שהוא לא נפגע.
החלטה לא קלה בכלל- אבל יש לך זמן לחשוב מה לעשות אם וכאשר... ((-))
iris*
הצטרפות: 10 מאי 2007, 22:57

שליחה על ידי iris* »

הענין הוא שאם במי שפיר התשובה תהיה חיובית אני לא חושת שנפשית אני מסוגלת לעמוד בלידת הפלה
ולכן חושבת שאם הסיכוי הוא מאוד גדול להידבקות (ממה שהבנו בינתיים יש סיכוי של 50% וזה הרבה) אז אולי כדאי לעשות הפלה עכשיו אם כל הצער והכאב ולחכות שהגוף יתנקה ואז לנסות להיכנס שוב להריון
אני מוטרדת מאוד
ולחוצה מאוד מכל הנושא הזה
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

יש כ 50% סיכוי שהעובר נדבק, אבל רק 10% סיכוי שהוא פגוע (רק חמישית מהעוברים שנדבקים גם נפגעים).
גם אם את רוצה לעבור הפלה ולא לידה מוקדמת, עדיין יש לך זמן לחשוב על זה ואולי אפילו לבצע את מי השפיר ולקבל תשובה לפני השלב שבו יהיה מדובר בלידה שקטה. בררי את זה היטב.
מאחלת לך השלמה עם כל החלטה שתקבלי.
חוששת_חדשה*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2009, 12:06

שליחה על ידי חוששת_חדשה* »

שלום,
בצעתי בדיקות דם ביום ראשון וקבלתי תשובות
cmv igm -add vidas חיובי
rubella ab igg חיובי>30
cmv igg חיובי>2.5
cmv igm חיובי
cmv avidity 0.64 borderline

מה לדעתכם זה אומר? יום חמישי יש לי פגישה עם ד"ר פרודו מבלינסון ואני ממש חוששת
לא שיתפתי אף אחד מהמשפחה חוץ מבעלי וממש קשה לי אני לא יודעת מה לעשות...
@אש@*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2009, 21:26

שליחה על ידי @אש@* »

חליתי ב-cmv בעת ניסיונות לכניסה להריון, בעקבות המקרה הומלץ לי לא לנסות להכנס להריון בחצי השנה הקרובה.

אני מנסה למצוא מידע על בדיקה (שאמורה להיות יקרה), לא מדובר בבדיקה הפשוטה לגילוי נוגדנים בדם, אלא בדיקה אחרת, שאמורה לתת מידע קצת יותר אמין מה- Avidity.

אשמח לדעת אם אכן קיימת כזאת בדיקה, מה שמה ואיך מבוצעת.
אמא_לעתיד*
הצטרפות: 21 יולי 2002, 13:54
דף אישי: הדף האישי של אמא_לעתיד*

שליחה על ידי אמא_לעתיד* »

שלום לכולם
גילו אצלי CMV, אני בשבוע ,20. שמענו היום מהגניקולוג ומהזיהומולוג שיש טיפול מאוד ראשוני וחדשני בנוגדנים שאמור מאוד להשפיע גם על סיכויי ההדבקה של העובר וגם על תסמיני ההדבקות שלו.
יש למישהו מידע/ נסיון עם זה?
סיוט_של_הריון*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2011, 23:12

שליחה על ידי סיוט_של_הריון* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

גם אני עברתי הריון סיוט ואחרי המי שפיר גילו שהעובר נדבק החלטתי להמשיך עם ההריון ולעשות את כח הבדיקות ברוך השם הכל יצא תקין כל הסקירות כולל הMRI היום תודה לאל יש לי ילדה בריאה אנחנו במעקב בשניידר בגלל השמיעה ממליצה בחום להגיע לפרופסור אמיר
פלוני_אלמונית*

אני בנסיונות להיכנס להריון ונדבקתי בפעם הראשונה בחיידק CMV לפני כחודשים. הרופא המליץ לעשות בדיקה עוד 3 חודשים ואז לבדוק אם אפשר להכנס להריון או לא.
חברה שלי אמרה שלה אמרו במקרה כזה לחכות חצי שנה.
אם החיידק כבר נמצא בגוף והוא בתהליך נסיגה עדיין יש בעיה של כניסה להריון.. הרי זה פחות חמור ממי שכבר הריונית...
מה עושים
פלוני_אלמונית*

***תיקון קטן.. ביקש לחכות ולעשות בדיקה 3 חודשים מיום ההידבקות.
טליה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 19:11

שליחה על ידי טליה* »

לפי וסת אני בשבוע ה8 להריוני (לפי אולטראסונד שבוע 6) יש לי תאומים בני 6 ובבדיקת דם שעשיתי נתגלה שנדבקתי בcmv הigm וגם igg יו חיובים לא אלעה בפרטים רק אציין שהחלטתי לחכות ולבצע מי שפיר ושם ברוך השם נתבשרתי שהם לא נדבקו..!

כעת הריון נוסף עם התשובות הבאות:
הנני בשבוע ה6 להריוני מצ"ב תשובות ב.דם cmv
CMV-IGG 5.00 IU/ML ( 0.00- 0.39) (.........)*
(CMV IGG <0.4 IU/ML = NEGATIVE )
(CMV IGG 0.4-0.6 IU/ML = BORDERLINE)
(CMV IGG >0.6 IU/ML = POSITIVE )
CMV-IGM BORDERLINE
HBS ANTIGEN NEGATIVE
ANTI HBS 1.00 MIU/ML
Nonimmune
RUBELLA -IGG >100
(עד 15 : לא מחוסן )
(30-15 : כ"ל נוגדנים נמוך )
(יותר מי 30 :מחוסן )
TOXOPLASMA-IGG 3.00 IU/ML ( 0.00- 7.10) (...*.....)
Negative
(TOXO IGG <7.2 IU/ML = NEGATIVE )
(TOXO IGG 7.2-8.8 IU/ML = BORDERLINE)
(TOXO IGG >8.8 IU/ML = POSITIVE )
TOXOPLASMA-IGM NEGATIVE
CMV-AVIDITY >30
(CMV AVIDITY: <20% = LOW AVIDITY)
(CMV AVIDITY: >30% = HIGH AVIDITY)
(CMV AVIDITY: 20% - 30% = BORDERLINE)
CMV IGM METHOD2 BORDERLINE
TPHA NEGATIVE

אני בהיסטריה ובחרדות חלשה וכבר אינני יודעת מה לחשוב !

בבקשה עזרתכן
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

למיטב ידיעתי הבדיקה הזו לא מדוייקת (())
בהצלחה!
ע*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 17:46

שליחה על ידי ע* »

למיטב ידיעתי הדבקה בפעם השנייה כמעט לא מסוכנת, אבל כלל לא ברור מה התשובה שקיבלת.

ב-IGG יצא לך פוזיטיב או נגטיב?
וב-IGM מה יצא לך? פוזיטיב או נגטיב?
פלוני_אלמונית*

היי לכולן...
טוב אז אני בהריון ראשון ושליש הראשון כמובן... להערכתי שבוע חמישי.... עשיתי בדיקות דם ויצא לי התוצאות הבאות:
cmv igg- חיובי 9.7
cmv igm- שלילי

מה זה אומר? יש לי את זה עכשיו או לא? אני לא ממש מצליחה להבין...
רותם_סנדק*
הצטרפות: 27 יולי 2010, 15:17
דף אישי: הדף האישי של רותם_סנדק*

שליחה על ידי רותם_סנדק* »

Igg חיובי משמעו שבעבר היה לך את הוירוס בגוף וכעת יש לך נוגדנים.
Igm שלילי משמעו שהמחלה אינה פעילה.
למיטב ידיעתי, אין לך את המחלה כעת.
המשך שבוע טוב ונעים.
פלוני_אלמונית*

שלום,
עשיתי בדיקת דם בערך בשוע 8 ואלו התוצאות שקיבלתי:
CMV IgM(Add.-VIDAS) CMV IgM POS
RUBELLA Ab IgG 11.80 negative
CMV IgG Positive>2.5
CMV IgM borderline
CMV AVIDITY 0.61 Borderline

אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי מה זה אומר.
ומה זה אומר Borderline?

תודה!
פלוני_אלמונית*

שלום לכולן
אני רוצה לספר את סיפור ה- CMV שלי. אז ככה:
אני נמצאת כעת בהריוני השלישי, בשבוע 16 בערך. בהריונות הקודמים הייתי שלילית ל-CMV, ובהריון הנוכחי עשיתי את הבדיקה בערך בשבוע העשירי. קיבלתי תשובה שגם ה-IGM וגם ה- IGG חיוביים. כמובן שנכנסתי ללחץ, והתחלתי לחרוש על האינטרנט. לחפש סטטיסטיקות, אחוזים וכ"ו. בין השאר הגעתי לאתר הזה, שחיזק אותי מאוד, ובזכות הבנות המקסימות שמשתפות את כולנו בחוויה שלהן, שאבתי הרבה כוח. (גם מהעובדה שהתגובות הן במשך שנים).
הופניתי למרפאת סיכון גבוה (או "אם ועובר"- איך שתרצו) ושם ביקשו שאביא את הסרום של הבדיקה, דגימה חדשה ובדיקת שתן. עשיתי את כל מה שביקשו וחיכיתי לתוצאות. התוצאות שהגיעו היו מפתיעות- הבדיקה החוזרת של הסרום הראתה שה IGM שלילי, ה- IGG - חיובי (מה שמראה שנדבקתי לפני מספר חודשים)- כלומר הייתה טעות במעבדה. גם דגימת הדם החדשה הראתה את אותה תוצאה. שזה מרגיע מאוד. אבל בדיקת השתן הראתה שיש נוכחות של הוירוס בשתן.
הייתי מבולבלת לגמרי. איך זה יכול להיות שנדבקתי לפני כמה חודשים ועדיין יש לי את הוירוס בשתן???
שוב חרשתי על האינטרנט ולא מצאתי שום הסבר לתופעה. כל שנשאר היה להמתין לפגישה עם הרופאים במרפאת סיכון גבוה בסבלנות.
מסיבות שונות, דחיתי את התור כמה פעמים (בלית ברירה) ולבסוף הגעתי לפגישה. איך שהזיהומולוג שמע את הנתונים שלי הוא ביטל את כל דאגותי בהינף יד והסביר שאחרי ההדבקה הראשונית הוירוס יוצא מדיי כמה חודשים אל השתן, אבל זה כלל לא מדאיג. וההדבקה הייתה כמה חודשים לפי ההתעברות כך שאין ממה לחשוש.
וואוו- זאת הייתה הקלה!!!!!!!! תודה לאל.
עוד רוב ההריון לפניי, אבל לפחות החוויה הזאת מאחור.
אני מניחה שמי שמגיעה לדף הזה היא במצב בו אני הייתי לפני כמה שבועות, מחפשת מידע על הוירוס המעצבן הזה, שיותר גורם ללחץ וכאב ראש מאשר למחלה. ואני משתפת אתכן בחוויה שלי על-מנת שתדעו שגם נכון לפברואר 2012 יש טעויות מעבדה, ותמיד כדאי לשלוח את הסרום לבדיקה חוזרת במעבדה של בי"ח גדול.
וגם אם הבדיקה החוזרת מראה שאכן ה- IGM חיובי, תחזרו ותשננו את מה שאמרה לי הרופאה שלי בהתחלה: "הסיכוי שהעובר בריא, גבוה בהרבה מהסיכוי שהוא לא!!" ותאמינו, תאמינו בבורא עולם ותלכו עם הלב כי רק שם נמצאת התשובה האמיתית. אנחנו אימהות, ואימא תמיד יודעת מה טוב לילד שלה, זו תכונה שהקב"ה התביע בתוכנו.
שיהיה לכולכן בהצלחה ולידה קלה וקלילה.
אורחית_84*
הצטרפות: 28 פברואר 2012, 15:32

שליחה על ידי אורחית_84* »

תוצאות הבדיקה אצלי (הבדיקה בוצעה בשבוע 12 ויומיים):
CMV-IGG POSSITIVE >22
CMV-IGM BORDERLINE (לא צויין ערך)
CMV-IGM METHOD2 NEGATIVE
CMN-AVIDITY > 30% (HIGH AVIDITY)

רופאת הנשים סירבה להגיד משהו נוסף חוץ מזה שאולי אני אצטרך לעבור בדיקת מי שפיר והפנתה אותי ליעוץ זיהומולוג.
אליו יש לי תור מחר.

בכל מקרה רציתי לדעת, מה תוצאות כאלו יכולות לומר?

ממה שראיתי באינטרנט, נראה שזו הדבקה שניה שלי (כי יש IGG חיובי) והסיכוי להדבקת העובר קטן.
פלוני_אלמונית*

הריון הבא
אני עברתי הפלה בשבוע 17 בעיקבות גילוי הוירוס אני מאד רוצה להיכנס להריון שוב כמה זמן אני צריכה לחכות? והאם מספיק שאני יעשה בדיקות דם ליפני? ומה הסיכוי לחלות שוב ומה הסיכון?
פלוני_אלמונית*

אני בהריון,לא נדבקתי בוירוס cmv איך אני יכולה למנוע?אני בסרטים לא להידבק מזה..
אשמח לתגובות.
פלוני_אלמוניתזהר_נוה*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2013, 19:14

שליחה על ידי פלוני_אלמוניתזהר_נוה* »

בשנת 2008 חליתי במחלת הנשיקה, שהיתה קשה וארוכה. לפני שלושה חודשים נכנסתי להריון והפלתי הפלה טבעית בשבוע 6. מסתבר שבבדיקה יצא cmv חיובי.
אחרי ההפלה עשיתי עוד פעמיים בדיקות דם ויצא cmv positiv הייתי בפגישה עם רופא זהומולג והוא אמר לי שעל פי הבדיקות אני חולה במחלה אין לי שוב סימנים. עלי לחכות בין חצי שנה לשנה עד שאוכל להכנס שוב להריון. זה הגיוני. אין בדיקות נוספות?
פלוני_אלמונית*

מישהי יודעת תןך כמה זמן מההדבקה מופיעים נוגדנים?
פלוני_אלמונית*

גם אני רוצה לספר על הוירוס הזה, בהריון הראשון שלי היה לי cmv והרופאת נשים אפילו לא טרחה להגיד ולא ידעתי מזה כל ההריון, שכך אין לי מושג באיזה שלב נדבקתי, לדעת בשליש האחרון של ההריון.
ובחודש תשיעי שעשו לי אולטרסאונד גילו כי יש מיעוט מי שפיר, שליה היתה זקנה, זה אומר שהעובר לא קיבל מספיק מזון בבטן והיה במצוקה. הלכתי באותו יום לרופא פרטי והתייעצנו מה לעשות, כי רוצים לעשות לי זירוז, אמר לי לעשות מספר דברים על מנת לגרום לזירוז, למחרת היו לי צירים וב"ה העבור היה בריא ושלם אמנם קטן מאוד 1.980 וכמובן התפתחות שלו עד היום מאוד איטית לדעתי בגלל, הוירוס. אני חושבת שלא צריך יש רללכת על הפלות, אלא לעשות מעקבים בגאולטרסאונד שהכל בסדר ותקין. והשם יהיה עמנו בחסדיו המרובים.
בבריאות שלמה
קצת_בלחץ*
הצטרפות: 18 פברואר 2014, 23:15

שליחה על ידי קצת_בלחץ* »

שלום אני כעט בשבוע 27. בשבוע 13 הגעתי למיון כי לא הרגשתי טוב כל כך , התברר שיש לי חום ממקור אינו ידוע . אושפזתי ליומיים , במהלך האי דפוס נעשו מספר בדיקות ונאמר לי שהכל בסדר. החום ירד באותו יום . לפני כשבוע וחצי בהיותי כבר בשבוע 25 קיבלתי טלפון מבית חולים שנאמר לי שהתוצאה נמצאה חיובית לטוקסופלזמה ואני צריכה לפנות לרופא מעקב הריון שלי , והיא שאלה אותי עם עשיתי את כל הבדיקות והן יצאו תקינות . ובאמת חייבת לציין שכל הבדיקות תקינות אפילו העובר גדול ב4 ימים . בסביבות שבוע 11 עשיתי בדיקות מעבדה ויצאה שאינני חולה אבל גם אין לי נוגדנים. ואחרי זה בשבוע 13 קיבלתי תוצאה של igg
  1. 00positive IgMnegative מה הסיכונים שלי? הרופא ביקש לעשות בדיקה חוזרת ואחות בטלפון אמרה שלפי דעתה זאת טעות מעבדה.. אם נדבקתי בשבוע כזה מה הסיכונים שלי ? אויש יאוש ופאניקה ללא שליטה 😔. תודה מראש ..
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

גם לי יצא CMV IGM POSITIVE בהריון הראשון שלי וגם אני עברתי הפלה טבעית, קישרתי את זה לוירוס , אבל אומרים שזה לא בהכרח פוגע בעובר.

קצת בלחץ' לא מובן ממה שרשמת אם ה- IGM שלילי? אם כן אז זה בסדר, זו התוצאה שצריכה לצאת.
זה אומר שיש לך חיסון (נוגדנים בגוף - IGG POSITIVE) אבל את לא חולה עכשיו במחלה, אם זה ההיפך, אז כנראה שנדבקת לא מזמן.
לגבי המס' - הרמה בדם, אין לי מושג מה זה אומר- כנראה הדבקה לאחרונה.
אכלת משהו לא מבושל טוב? דגים , ביצים, מיונז? היית בקרבת חתולים?
פלוני_אלמונית*

גילו לי בשבוע 25 להריון שנדבקתי ב - CMV , ככל הנראה ההדבקה היתה בין שבוע 9 ל - 25 .
עובר עלי ועלי בעלי גיהנום מהרגע שהוירוס התגלה.
כרגע אנחנו מחכים לדיקור מי שפיר שיתבצע בשבוע 32 (עוד כשבועיים).
אני לא יודעת איך אני יחזיק מעמד במקרה שישנה הדבקה.
נקווה לעבור את זה.......
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

אל תקחו את זה כל כך קשה, רק בארץ עושים היסטריה מהעניין, בחו"ל בכלל לא בודקים אישה בהריון לוירוס הזה,
מפני שלא ניתן לדעת בוודאות מתי נדבקים או אם זו הדבקה חוזרת ורוב העוברים לא נדבקים ונולדים בריאים ושלמים.
אל תשכחו שלאמהות שלנו לא עשו בכלל בדיקות כאלו ורוב הילדים יצאו בריאים ושלמים.

תקראי מלא סיפורים באינטרנט על נשים שיצא להן חיובי וויש להם היום ילדים בריאים ושלמים.
פלוני_אלמונית*

שלום.
בבדיקת דם lgG יצא לי NAGATIVE. מה עלי לעשות?
פלוני_אלמונית*

מה עלי לעשות?
לשמוח.
יצא שלילי סימן שלא נחשפת למחלה כרגע.
חשוב גם לבדוק את ה IgM
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שליחה על ידי אלמונית* »

היי בנות,
אני בשבוע 29 להריון. כחצי שנה לפני שנכנסתי להריון עשיתי בדיקה לגילוי CMV ויצא שאני בעלת נוגדנים לוירוס (IgG-POSITIVE, IgM-Negative). היום התברר לי שמישהו שעובד איתי גילה שהוא חולה במחלת הנשיקה. התייעצתי עם הרופא מלווה הריון שלי והוא שלח אותי לעשות בדיקת דם לגילוי CMV רק בעוד כשבועיים. כמובן שנכנסתי ללחץ (לא ידעתי שניתן להידבק שנית בוירוס), אבל אני אשתדל לשרוד עד לביצוע הבדיקה ולקבלת התוצאות שלה. שאלתי היא כזאת, העובד שחלה במחלת הנשיקה לא קיבל חופש מחלה וימשיך לבוא לעבודה מידי יום, מה עליי לעשות במצב כזה? לא ללכת לעבודה מחשש שאדבק? (בהנחה ולא נדבקתי עד כה). אני ממש לא יודעת מה עושים במצבים כאלה. אשמח לשמוע את דעתכן, נסיונכן בנושא. תודה!
פלוני_אלמונית*

אני בשבוע 8 ובבדיקות דם מלפני שבוע נתגלו התוצאות הבאות:
CMV IgG 98.9
high avidity= 65% גדול או שווה: CMV IgG Avidity
probably past infection
CMV IgM -screen: חיובי חלש
CMV IgM additional assay: גבולי
מה דעתכן?
פלוני_אלמונית*

אוף, במקום לבלות את החודשיים וחצי הקרובים בלשמוח על ההריון (הראשון)
אני אבלה אותם בדאגה עד המי שפיר בשביל הסיכוי לשמוח שוב :(
וההתלבטות ממשיכה לרדוף, ואם כן מה אעשה? והסיכוי לזה או זה מדיר שינה
פשוט להיות בלימבו... פשוט נורא
מה נזכר הוירוס המטומטם הזה לבוא דווקא עכשיו, מכל השנים וכל התקופות, דווקא עכשיו?
לספר ולשתף או לא?, לנסות להמשיך ולשמוח על משהו שייתכן שלא יהיה רלוונטי עוד כמה חודשים
מילא עכשיו בשבועות הראשונים אבל באמצע הדרך, כל כך הרבה זמן לחכות
זה נשמע כמו תלונה מתמשכת אבל זה כל מה שיש לי אנרגיה לחשוב עליו כרגע
פלוני_אלמונית_אחרת*
הצטרפות: 14 אפריל 2006, 18:22

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_אחרת* »

תודה על הדף הזה. אני בהריון ראשון מסיימת שבוע 9 עם נוגדנים פעילים (הדבקה ראשונה) ללא תסמינים. מתה מפחד. כל כך לא רוצה להרגיש ככה עד בדיקת מי השפיר... זה עוד המון זמן. לא רוצה ישר להפיל, מפחדת שאני עושה טעות. לא מבינה איך יכול להיות שאני לא מחוסנת לזה אחרי שנים של עבודה עם ילדים ולמה דווקא עכשיו כשאני כבר לא בתוך גן. עצוב לי ממש ואני לא מסוגלת להניח את זה בצד. אולי זה טרי מדי כי גיליתי רק לפני 3 ימים. אולי זה ישתפר.
פלוני_אלמונית*

יקרה,
הייתי בסרט הזה (טוקסופלסמה)חיכיתי עד חודש חמישי כדי שיגידו לי את מה שתמיד ידעתי, שהכל בסדר. ההמתנה ממש לא הייתה פשוטה, ואני מאוד מבינה לליבך. אני מאמינה שהקושי הזה עזר לי לצמוח ולהתפתח ובסופו של דבר לחוות הריון מודע וקרוב והעצים את הקשר שלי עם הקטנה שלי (היום בת שנתיים). נראה לי שהעצה הכי טובה שיש לי לתת (אפילו שלא תמיד הצלחתי ליישם אותה) היא פשוט להתמקד ברגע הזה- במה שיש עכשיו. לחיות, לנשום, לעשות דברים שאת אוהבת ולא לפחד לחוות את הקשר עם העובר שלך- להרגיש אותו, לדבר אליו, להרגיע אותו- בלי קשר לתוצאה, פשוט לחוות את מה שיש עכשיו. מקווה שאולי זה עזר טיפה. שולחת לך ברכה.
מבולבלת*
הצטרפות: 07 יולי 2003, 15:47

שליחה על ידי מבולבלת* »

גם אני לצערי גיליתי את הcmv
אנע נמצאת בתחילת ההיריון, בשבוע 8
Cmv igm יצא חיובי וכן התברר שנדבקתי ממש לא מזמן.
תגובת הרופא מאוד הלחימה אותי, הצלחתי להבין ללא מילים שכנראה שהסיפור יגמר בהפלה.
יש לי פגישה עם מומחה לזיהומים עם פרופסור שלזינגר בשערי צדק.
מנסה להחליט אם לוותר בשלב מוקדם או לחכות לבדיקת המי שפיר, ומה אם בבדיקת המי שפיר יגידו שהתוצאה חיובית והעובר נדבק? הרי אין הדבר וודאי שהוא נפגע, איך אפשר לקחת סיכון כזה? האם יש בדיקה שאפשר לדעת בוודאות שהעובר לא נפגע?
או שרק בלידה ניתן לאבחן את ההידבקות ב100%
פלוני_אלמונית*

היי יקירות

יצא לי cmv ab igg reactive 106.4
Cmv ab igm nonereactive 0.28

מזה אומר?
פלוני_אלמונית*

שלום מי שיכולה לעזור אשמח, בבדיקות הראשונות של cmv יצא 9.4% ו67.5
בבדיקות שבועים לאחר מכן זה 23.1% ו106. מה זה אומר שיש עליה? תודה
שבורה*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2011, 14:20

שליחה על ידי שבורה* »

שלום,
מקווה שהדף עוד פעיל...
אשמח לעזרתכן:
עברתי הפלה לאחר שגילו במי שפיר שהעובר נדבק בCMV (וההדבקה כנראה הייתה ממש בתחילת ההריון).
אני רוצה להיכנס שוב להריון ובבדיקות שעשיתי עכשיו יצא:
IGG חיובי (188)
IGM שלילי (בנוגע לתוצאה הנוראית שמשם הכל התחיל "חיובי חלש..")
אבל מה- בבדיקת שתן לCMV PCR יצא DETECTED.

מישהי יודעת מה זה אומר?
מתי אני אוכל כבר לנסות להיכנס להריון?

רק אוסיף שעברו חמישה חודשים מאז הבדיקה הראשונה שבה זוהתה הדבקה ראשונית.

תודה
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מישהי יודעת מה זה אומר?
לא :-/
ממה שאני יודעת, כדי להבין כמו שצריך תוצאות של בדיקות ואת המשמעויות שלהן - שווה וכדאי לדבר על זה עם רופא.
לאנשים "נורמליים" קשה להבין מה כל דבר אומר. זו שפה שצריך ללמוד.
@}
פלוני_אלמונית*

קיבלתי תשובות בדיקות דם שניות של CMV חיובי אבל עכשיו הבדיקת AVIDITY יצא לי 0.63 שזה גבולי כי הגבוה מתחיל מ0.65 אז מה זה אומר שההדבקה חדשה ישנה ?? מה לעשות אני ממש בלחץץ
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

ממליצה לדבר בקרוב מאוד עם הרופא המטפל שלך במקום להיות ממש בלחץץ .
התוצאות יכולות לשקף הידבקות פעילה אבל גם מחלה בעברך, תלוי למה מתייחסים הערכים שאת קוראת. הרופא יוכל לפענח את התוצאות עבורך.
רק דרך אגב, אם הרופא לא הזדרז ליצור אתך קשר מיזמתו, סיכוי טוב שאין סיבה לדאגה.
פלוני_אלמונית*

היי צמאה לעזרה בבקש ה לא מצאתי תשובה חד משמעית
... IGM גבולי
IGG חיובי 57
CMV AVIDITY 0.36
CMV IGM ADDVIDAS Aשלילי
פלוני_אלמונית*

שלום מקווה שהדף פעיל פה...
קיבלתי תוצאות של בדיקות הדם והתגלה IGG גבולי 2.5
IGM שלילי..
לפי מה שאני קוראת באתרים שונים זה אומר שבעבר נדבקתי והנגיף לא פעיל אצלי בגוף.
אני לא מבינה למה הרופא נשים שלח אותי לזיהומולג
שליחת תגובה

חזור אל “הריון בר סיכון (לאם, לעובר או לשניהם)”