גמילה מחיתולים במיטה משפחתית

יעל_ג*
הצטרפות: 16 ינואר 2002, 14:55
דף אישי: הדף האישי של יעל_ג*

שליחה על ידי יעל_ג* »

אנחנו ישנים עם בתנו, רוני, בת השלוש ורבע כבר למעלה משנתיים ונהדר וטוב וחמים לנו ביחד. (יש לנו בן נוסף, בן שנה ורבע אך בכל הפעמים שניסינו לצרפו למיטה המשותפת הוא סירב). אך יש לנו בעיה/דילמה כלשהי ואשמח מאוד אם מישהו יציע עצה מנסיונו האישי: איך גומלים מטיטול בלילה במיטה המשותפת? רוני נגמלה מטיטול במשך היום בגיל שנתיים בצורה מהירה וחלקה, אבל השארנו את הטיטול בלילה עד לעכשיו. בימים האחרונים היא מבקשת לא לשים טיטול בלילה ואני שמחה ומברכת על הבגרות והיוזמה - אבל אנחנו קמים פעמיים בלילה לתוך שלולית פיפי - חמימה אך כלל לא נעימה. ניסינו לקחת אותה במהלך הלילה לשירותים על מנת להקדים תרופה למכה - אך היא עושה פיפי יותר מפעם אחד וזה לא עוזר!!! מה עושים?
ענת_ג*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2001, 16:57
דף אישי: הדף האישי של ענת_ג*

שליחה על ידי ענת_ג* »

הנה מה שאנחנו עושים וזה עדיין בתהליך:
הפסקנו לגמרי עם בקבוק של לפני השינה.כשעה לפני הכניסה למיטה רק אם היא ממש צמאה היא שותה מעט מים בכוס ,אבל לא כמו פעם,תה או חלב אורז שבגלל שהוא יותר טעים הוא נצרך בכמות יותר גדולה.
שמים לב לפיפי.פעם אחת לפני השינה כשלובשים פיג'מה ומצחצחים וכל זה.אז עוברת כמעט שעה עד הכניסה ממש למיטה,ולפני הכניסה שוב ישיבה על האסלה ותמיד יוצא עוד משהו.
כשעתיים אחרי ההרדמות או כשאנחנו נכנסים למיטה אנחנו מרימים אותה מתוך שינה לעוד פיפי.אם היא מקטרת במהלך הלילה מתוך שינה אנחנו שואלים בקול רם אם יש פיפי והיא בדרך כלל אומרת אם כן או לא.כשהיא קמה בבוקר יבשה זה תמיד מלווה במחמאות ושמחה,(היא מתעוררת ומודיעה ראשונה שאין פיפי,גם כשבתחילת הלילה היה והיא שכחה..)ואם היא רטובה לא עושים ענין,סתם אומרים שלא נורא.
בחלק שלה במיטה יש יריעת פלסטיק ועליה מגבת גדולה,כך שגם כשיוצא פיפי המיטה לא נרטבת.
בלילות קרים תמיד קשה יותר לשלוט.יונת פעם כתבה על משהו עם שתי מגבות,אולי היא תיכנס ותוסיף.
זה ברור לגמרי שמאז שהתחלנו עם המשטר של השתיה וללכת לשירותים יש שיפור גדול גם במודעות שלה,וגם ביכולת לשלוט כי הבטן לא מלאה.היא כבר לא עם חיתול לילה מזמן אבל עדיין יש לפעמים לילות רטובים.עדיף כך מאשר להעלים את הרטיבות עם טיטול שמשאיר הרגשה יבשה.שיהיה לכם בהצלחה.
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

איך גומלים ילד מחיתולים במיטה משפחתית ? זוכרת שמישהו פעם התיחס לכך..איך לא זוכרת מי ואיפה.
בכל אופן הבן שלנו אינו ישן במקום אחד במיטה המשפחתית אלא עובר לו בין המיטות וגם מתהפך ומתגלגל במשך השינה.
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

שליחה על ידי רונה_בראון* »

היי מיץ!
לפני כל דיון עקרוני - פתרון טכני (באלה אני ממש טובה...) יש בכיתן סדיניות במידות שונות לכל גדלי המזרונים העשויות נילון מלמטה ומרופדות בבד מגבת נעים מלמעלה, הן תפורות ממש טוב ומתיישבות על המזרן מצויין. שומר טוב מאוד על המזרון גם מפני פיפי ועוד נוזלים והפרשות שמגיעות לפעמים למיטה... קצת יקר אבל מאוד מומלץ. חוץ מזה, אני מתוודה שעד שלא הרגשתי שאיל שולט על הפיפי לא הורדתי לו את החיתול בלילה. האמת שזה קרה מאוד מהר, מרגע שנפרדנו מהחיתול זה היה עניין של יומייים שלושה, לא יותר. תנסי בהתחלה בשנת צהרים ותראי אם הוא מסתדר. אם כן אפשר לנסות גם בלילה, וכן - הרעיון של גילה ממש טוב, הרי בין כה וכה אנחנו כל כך עייפות בלילה שמי כבר שם לב מה יש מתחת למגבת?
אני חושבת שהמפתח פה (מתוך הנחה שהילד באמת גדל עם חיתולים עד היום) היא להבחין מתי הרגע הנכון עבורו להפרד מהחיתול. אני מאמינה שאם קשובים לילד אז כשמורידים אז זה כבר לא בעיה.
בהצלחה.
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

שליחה על ידי גילה* »

ילדים לא עושים פיפי מתוך שינה!
בשנת צהריים של שעתיים, לא תראי פיפי. הילדים שלי (מגיל חצי שנה ראיתי את זה) נרדמו לשנ"צ אחרי אמבטיה = ערומים, והפיפי היה תמיד רק אחרי שקמו (אם לא חיתלתי בזמן).
בלילה, יש התעוררויות קטנות לפיפי, אבל כל כך הרגלנו אותם לעשות פיפי בחיתול, ו"ששש... תמשיך לישון, הכל בסדר", שהרסנו את הצרך להתעורר לגמרי כדי לעשות פיפי, ואז לחזור לישון.

אין לי מושג איך גומלים לגמרי מחיתול בלילה, בטח אחרי שקילקלנו אותם. /-:
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

האם לא כדאי להוציא את החיתול ודי? ורק אם הילד רוצה אז לשים לו??
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

שליחה על ידי גילה* »

אצלי - זה נראה לי מוקדם מדי (שנה ושליש).
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אני הורדתי לילדים חיתול בלילה רק אחרי שהם הפסיקו מעצמם להשתין בלילה. אצל הגדול לקח לי די הרבה זמן של יובש בלילה, ואצל הקטן זה היה מהר יותר, כי הוא פשוט היה קם לעשות פיפי באמצע הלילה (וכשהוא לבש חיתול זה אילץ גם אותי לקום ולעזור לו). זה לא אומר שלא היו פספוסים בכלל - לפעמים הרבה אחרי הגמילה יש פתאום כמה פספוסים (למשל אם הילד חולה) ואז פשוט השתמשנו בשיטת גילה.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני שמתי לב אצל שניהם שבערך בגיל שנה ורבע הם כבר לא עושים פיפי בלילה, ומהר מאוד הפסקנו עם החיתול בלילה.
בבוקר הם היו עושים מיד אחרי שהתעוררו (למרות שאצל אגם עם השנים לוקח זמן עד שהוא עושה, לפעמים שעה).
אלה_נוננה*
הצטרפות: 09 מרץ 2002, 01:37
דף אישי: הדף האישי של אלה_נוננה*

שליחה על ידי אלה_נוננה* »

שאלה לי
נדב ונעמה מתעוררים באמצע הלילה ואני יודעת שזה בגלל שהם צריכים לשירותים (גיליתי אחרי כמה פעמים של בריכה חמימה אצלנו.
אני שולחת אותם כל פעם לשירותים מחדש, למרות שהם חצי ישנים.
האם זה נכון לדעתכם?
האם אני לא מפריעה להם בשינה עמוקה?
האם קצב השינה שלהם משתנה עקב זה שאני שולחת אותם והאם מס" שעות השינה שהם צריכים נפגע?
האם אני מונעת מהם התפתחות, בזה שאני מעירה אותם יותר?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מנסיוני בדבר כזה עם תינוק קטנטן:
זה נכון, ואת לא גורמת נזק.
סתם דיעה שלי.
מה_זה_משנה*
הצטרפות: 18 מרץ 2003, 23:06

שליחה על ידי מה_זה_משנה* »

פיפי במיטה המשפחתית.
מה עושים? המיטה מורכבת מ3 מיטות מחוברות סה"כ 240 ס"מ, כל מזרן מכוסה בכיסוי מגבת ושעוונית מלמטה בצורת סדין עם גומי, אבל תמיד יוצא שהם משתינים בין המזרונים.
אם משהו ישבור אותי מהלינה המשפחתית זה הפיפי . זה ממש לא נחמד להניק תינוקת שמסתבר שהיא רטובה כי לאח שלה ברח פיפי והיא הרטיבה גם אותי... לא נחמד גם להתעורר מריח של פיפי. הצילו מה עושים????
ענת_ג*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2001, 16:57
דף אישי: הדף האישי של ענת_ג*

שליחה על ידי ענת_ג* »

אולי שהמרטיבן הקטן ישן רחוק מאחותו? ויש את שיטת המגבות של יונת. ולהחליף מצעים הרבה פעמים...(לא חייבים לכבס עם אבקה, רק שטיפה עם מים במכונה, זה רק פיפי טרי וזה יורד)
ולהתרגל לריח.טוב זה קשה אבל אפשרי. ובקיץ להוציא את המזרונים לאוורור בשמש.
האם הוא שותה בקבוק לפני השינה? בן כמה הוא? אולי חיתול?
מה_זה_משנה*
הצטרפות: 18 מרץ 2003, 23:06

שליחה על ידי מה_זה_משנה* »

תשובה לענת
הוא לא שותה מבקבוק מרגע שנגמל מהנקה עבר לכוס. בת ה 5 גם מפספסת לעיתים.
לגבי מצעים,הרי זאת הבעיה נמאס לכבס כל יום חוץ מהכביסות הרגילות של 6 נפשות גם מצעים מגיני מזרן וכ"ו ולגבי המיקום במיטה, מי שואל? הם עוברים תוך כדי שינה עולים עלינו... וממשיכים.
אליה_דור_כהן*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

האפרוחית (בת שנתיים וחודשיים), בלי חיתולים ביום כבר המון זמן (כמה חודשים טובים, לא זוכרת בדיוק) ,
אבל בלילה עדיין עם. גם כשהייתה קטנה (מגיל 3 חודשים) היתה רב הזמן בלי חיתולים בכלל במשך היום ובלילה כן.
היא לא היתה עושה פיפי בשנת הצהריים ועכשיו (כבר חודשיים) פתאום עושה פיפי קבוע מתוך שינה ואפילו חזרנו לשים
לה חיתול בצהריים.
מרגיש לי שבגלל שבמשך היום היא מחזיקה את הפיפי במודעות, בלילה היא פשוט מרפה הכל.
אנחנו ישנים במיטה זוגית גדולה ולידנו יש לה מיטת יחיד צמודה אלינו והיא מתעקשת לבוא באמצע הלילה למיטה שלנו
או כמו שהיא אומרת באמצע הלילה: "אמא תעשי לי מתום" (מקום).....:-)
אז נראה לי שנצטרך לצפות את שתי המיטות בסדינים מיוחדים, כשנוריד סופסופ את החיתול. (סתם מהרהרת בקול).
אליה_דור_כהן*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

שכחתי להוסיף .....
אם למישהו יש רעיונות איך לגמול אותה (ואותנו) ממנהג החיתול - נשמח מאד!
תודה
@}
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

ועכשיו (כבר חודשיים) פתאום עושה פיפי קבוע מתוך שינה
קודם כל ולפני הכל:
לחמם את החדר כבר התחלתם?!
אצלנו החימום ברדיאטור לפני מספר שבועות, העביר אותנו משתי הרטבות בלילה מתוך שינה, ללילות יבשים לחלוטין (מרפי, החוצה).
אני לא חושבת שילדה שגדלה כפי שאת מתארת, מאבדת מודעות להרטבה מתוך שינה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

נראה לי שנצטרך לצפות את שתי המיטות בסדינים מיוחדים,
אצלנו יש באופן קבוע:
סדין פלסטיק (מעין שעוונית דקה) על המיטה הגדולה.
מעליו מגבת פרושה בערך באזור המועד להרטבה (סופג הכל ומונע שלוליות).
מעל המגבת - סדין.
אם וכאשר בורח לו - אני פורשת עוד מגבת גדולה מעל זה, ומחליפה לו מכנסיים מתוך שינה (רק מכנסיים, למרות שלפעמים גם השוונץ של החולצה נרטב, אבל יש גבול לכל תעלול. וממילא בחדר מחומם זה מתנדף/מתייבש תוך כמה דקות).
ש_צברי*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 12:01
דף אישי: הדף האישי של ש_צברי*

שליחה על ידי ש_צברי* »

אני ממליצה על החזקת שמיכת פליס בהיכון. כאשר יש פיפי על המיטה שמים את השמיכה על הכתם והרטיבות לא עוברת הלאה (וגם לא הריח...)

חוץ מזה יש בריח השתן מה שהוא רומנטי... כמו הריח מתחת לגשרים בפאריס...
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

שליחה על ידי טלי_מא* »

חוץ מזה יש בריח השתן מה שהוא רומנטי... כמו הריח מתחת לגשרים בפאריס...
:-D
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

שליחה על ידי גילית_ט* »

צריכה עיצה, הילד שלנו, כיום בן שלוש, גדל עם חיתולים רב פעמיים ובגיל שנה ו... לא זוכרת בדיוק הלך עם תחתונים ועשה הכל בשירותים, בשינה נשאר עם חיתול עד שבסביבות גיל שנתיים הוריד לעצמו את החיתול ולא הסכים לשים אותו שוב, אבל המשיך להשתין במיטה משינה, היתה איזה תקופה של כמה חודשים ללא פיספוסים אבל עברנו דירה ומאז כבר שנה שכח מהגמילה, ניסינו להקים בלילה ולפשפש, עזר קצת, ניסינו השתנה לפני שינה, מיעוט בשתייה לפני שינה, יש תקופות ללא הרטבות ויש תקופות של כמה פעמים בלילה, בגיל 2.5 גם נולדה לו אחות כך שהרבה שינויים וריגרסיות, הילד הראשון נגמל לבד בגיל 1.8 , מדברים על זה, לפעמים רץ באמצע הלילה לבד, ולפעמים נשאר עם הרטוב ולא רוצה שנחליף עד הבוקר.
מה עושים?
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

ועכשיו שוב עברתם דירה... האמת שאין לי עצות מעשיות. יש סיכוי שהוא צריך קצת זמן לעכל דברים. אולי צריך לחכות עד שהוא יגיע למסקנה שזה מאוד לא נעים לו להיות רטוב וריחני כי זה באמת לא נעים? יש פה המון גורמים שהיו עשויים להביא רגרסיה ואולי אפילו להשאיר אותה (אם זה גורר יחס מיוחד בתוך כל בליל השינויים והאקשן מסביב).
אני מציעה לתת לאבק לשקוע לתת שפע של חיבוקים ולחכות עוד קצת. נכון פיפי זה רטוב, מבעס ומסריח אבל יש סיכוי טוב שזה כל מה שדרוש...

<אישי היקר מזכיר לי כל הזמן שילדים ללא חיתולים ויבשים בלילה הם מעטים, אולי כדאי לחשוב גם על זה תוך כדי נשימות...>
שיר_ה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2006, 13:50
דף אישי: הדף האישי של שיר_ה*

שליחה על ידי שיר_ה* »

רק חיזוק, גילית. גם אנחנו בלי חיתולים ועם פספוסים וגם עם הרבה מעברים בזמן קצר. נשמע שעשיתם כל מה שאפשר. מסכימה עם ילדת - נשימות עמוקות ולהמשיך לסמוך עליו. הוא יוביל את התהליך שלו בדרך המתאימה לו.
ורק עוד משהוא קטן שאני תמיד מזכירה לעצמי: מה שאנחנו קוראים ריגרסיה, הוא למעשה חלק אורגני והכרחי מתהליך גדילה ולמידה. למידה והתפתחות אינם תהליכים ליניאריים. מה שנלמד כבר, ונראה לנו כאילו נעלם, למעשה שוקע למעמקים, עובר עיבוד וערבוב עם מידע ממקורות שונים-אינטגרציה וצף ועולה מחדש באורח מפתיע. ד"ש לצפון הפורח.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

האם ניתן להשיג הגנה למזרן king size ?
אני לא גרה בארץ וצריכה לבקש מהסבתא, אז לא נעים לי שיהיה במחיר גבוה.
יש המלצות למישהי/ו?
המזרן הוא לא שלי, ויקר ביותר להחליף, אז זקוקה להגנה מלאה.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

האם ניתן להשיג הגנה למזרן king size ?
בטח שאפשר.
אני גרה באוסטרליה, והאמת, מגיני המזרן שאני מוצאת פה הרבה יותר סימפטיים מאשר אלה שבארץ.
תסתכלי על זה: http://www.amazon.com/Luna-Hypoallergen ... B002AQNXR4
ממליצה על מגיני מזרון עם שכבת כותנה מלמעלה. המחיר של המוצר שבקישור הוא יקר, ואני לא לגמרי מבינה למה. אני בטוחה שהמגן שקניתי בחנות מקומית (אחת מחנויות המחסן הענקיות לכלי בית) היה זול יותר.
באיזו ארץ את גרה?
שליחת תגובה

חזור אל “גמילה מחיתולים”