דף בית אישי של חד הורית טריה

תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

שליחה על ידי תמר* »

שלום לכולם.
כבר כמעט שנתיים אני קוראת כאן ואף פעם אין לי אומץ לכתוב.
אז החלטתי לאזור אומץ ולא רק לכתוב אלא גם לחלוק איתכם את שעובר עלי בימים מוזרים אלא.
אז זהו אבא של בני היקר ואני נפרדנו, בלי יותר מדי דרמות, פשוט הלכנו לדרכינו, יותר נכון הוא הלך ואני נשארתי כאן ובכל זאת זו בהחלט דרך חדשה ומופלאה גם עבורי.
הימים הראשונים עברו בין היי של "חופש גדול" ודאונים של רגעים בהם תחושת הבדידות (שהיא לא בהכרח אוביקטיבית) משתלטת על הכל. אפשר לומר שלמרות שעבר כבר יותר מחודש השינויים הרדיקלים האלא עדיין שם, פחות אבל עוד כואב...
חוצמזה נאמר לי שלמרות שאנו לא נשואים, נצטרך להתגרש ברבנות וזה ממש מבאס. גם כי זה עולה כסף ולא בא לי לשלם להם את הכסף שאין לי וגם כי אין לי כוח להתעסקות הזאת ואני תוהה - מה העינין? מה יקרה אם לא נתגרש? הילד הבא שלי יהיה ממזר ולא יתנו לי להתחתן, אבל מאיפה הם יודעים? אם יש לכם איזושהי תובנה בנושא אשמח לקבל אותה.
זהו בינתיים, רציתי לכתוב קצת, לפרוק עול, קצת. לא יודעת אם מישהו בכלל יקרא את זה אולי זה בכלל לא חשוב. נראה מה יהיה בטוח זה לטובה (מסוג המנטרות שאני אומרת לעצמי בימים אלו).
ימים טובים ומאושרים.
תמר
מייק_בר_רב_אשי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2003, 17:14
דף אישי: הדף האישי של מייק_בר_רב_אשי*

שליחה על ידי מייק_בר_רב_אשי* »

קבלי חיזוק, קבלי (())
בודאי תקבלי גם עידוד ממי שיודע פרק במשפט.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

שליחה על ידי שרון_ג* »

אל תחשבי כ"כ רחוק.
כשתרצי לעשות עוד ילד יימצא הכסף והכוח למנוע את ממזרותו של הילד החדש.
רק שתדעי - כדאי להתגרש ולו רק כי את מקבלת הטבות כאם חד הורית (הנחה במס הכנסה ועוד. אני לא ממש בקיאה) ואולי שווה לך להוציא את הסכום הדרוש.

וחוצמיזה... תפרקי חופשי.
בשביל מה אנחנו כאן?
אמא_נוגי*
הצטרפות: 30 מרץ 2004, 11:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_נוגי*

שליחה על ידי אמא_נוגי* »

תמר.
אני מאחלת לך הרבה הצלחה בדרך החדשה, ושתהיי מאושרת.
מה שלום הילד?? איך הוא מקבל את כל העיניין? איך דיברתם איתו על הכל?
תמר*

שליחה על ידי תמר* »

ואו, תודה אנשים, זה ממש משמח ומרגש לראות תגובות.
בקשר להטבות, אני חושבת שהסכם עם תוקף בית משפט מספיק וזה כבר ממש בדרך לשם, אבל אני לא בטוחה. חוצמזה אני עצמאית, או יותר נכון בדרך לשם, כך שמס הכנסה לא ממש בעניין אבל אני לא יודעת בעצם. בקרוב אפתח תיק במע"מ ואז נראה. יש הטבות בארנונה אולי, ביטוח לאומי עוזר רק בתנאים מוזרים ביותר. אבל יהיה בסדר.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

שליחה על ידי אני* »

שלום תמר,
מאחלת לך ולבנך הרבה הצלחה ואושר ויכולת להתגבר על קשיים. הנה קישור שעשוי לעניין אותך אולי.

משפחה חדשה
תמר*

שליחה על ידי תמר* »

הילד בן שנה ושבעה חודשים, בבקרים הראשונים הוא הצביע על הכרית של אבא שלו ושאל "אבא"? אז הסברתי לו ש"אבא ואמא נפרדו ואנחנו כבר לא ישנים ביחד, שהוא מאוד אוהב אותו ויבוא לבקר בקרוב" דיברתי איתו כמו שמדברים עם גדולים, כל פעם שהוא שאל איפה אבא. הוא ילד מדהים (ולא רק כי אני אמא שלו), מבין הכל, כששחר בא לבקר הוא מאוד שמח לראות אותו (זה קורה אחת לכמה ימים, מקסימום שבוע), וכשהוא הולך הוא הולך אין איזה בכי אחרי זה. נראה כי הוא השלים עם המציאות החדשה, אולי כי אני מאוד שלמה עם הצעד הזה.
למרות הקטעים הלא כ"כ קלים לפעמים ורגעי הבדידות. ברור לי שמשהו טוב קורה.
שחר ואני בקשר די טוב. לפני שבוע הייתי בלידה ונעדרתי מהבית ל20 שעות והוא ואמא שלי חילקו את הזמן עם מייקי (הילד) וכולם היו מאושרים, חזרתי בשתיים בלילה הבית מייקי התעורר ראה שאמא והציצי חזרו, לקח כמה שלוקים וחזר לישון.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שליחה על ידי אלמונית* »

לא מבינה בזה, הייתי מבררת, נדמה לי שיש ייעוץ משפטי חינם של כל מיני ארגוני נשים. מעולם לא שמעתי על חובת גט - אם לא נשואים. ידוע לי שאם נישאים נישואים אזרחיים, חייבים בגט רבני בארץ, אבל ללא נישואים ? תבררי.
http://www.court-info.co.il/
http://www.moedaleph.com/modules.php?na ... cle&sid=31
http://www.children.org.il/[po]view cat[/po].asp?cat id=36&sub cat id=52&cat id to look=64
http://www.newfamily.org.il/
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

שליחה על ידי ברונית_ב* »

הי תמר, ברוכה הבאה (())
לא נראה לי שאתם חייבים להתגרש ברבנות. בטח לא כרגע. את ההטבות לאמהות חד הוריות תוכלי לקבל בינכה. מבחינת הטבות בארנונה, נראה לי שכל מה שאת צריכה לעשות זה להציג תעודת זהות שכתוב בה רווקה ומופיע בה מייקי. ביטוח לאומי יותר נודניקים. כאמור, שווה להתייעץ.
בהצלחה בחיים החדשים. זה שאת שלמה עם ההחלטה וברור לך שמשהו טוב קורה - שווה הכל.
תמר*

שליחה על ידי תמר* »

תודה לכולם.
יש לרבנות כל מני חוקים מוזרים ומבחינתם אנחנו מוגדרים כזוג נשוי מביאה (מזה שהבאנו ילד ביחד) או משהו כזה ולכן עלינו להתגרש "בגט לחומרא" זה כמובן עולה יותר כסף... שחר ואני החלטנו בינתיים לא להתגרש ברבנות, נעשה טקס "חיתוך אנרגטי" משלנו. בינתיים אני מוצאת שלא כל כך פשוט לגדל ילד לבד, מדהים ככל שיהיה, בסוף היום אני מרגישה סחוטה לגמרי. אני נקרעת בין "אידיאולוגיה" שלי של חינוך ביתי חיתולים רב פעמים והנקה עד שהוא יבחר להגמל, לבין קצת שקט לעצמי... זה שיעור חשוב ומעניין!!! אולי לפעמים האידיאולוגיה והעקרונות לא ממש מסתדרים עם המציאות ואז יש למצוא פשרה שתתאים לכולם. אם רק היה כאן איזה שבט...
טושו*
הצטרפות: 04 דצמבר 2002, 21:29

שליחה על ידי טושו* »

מותק, טוב לשמוע ממך אם לא יוצא להתראות...
אנחנו בעצם מתראות בשבת, לא?
נשיקות.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

תמר - בהצלחה בדרך החדשה.
נשמע שאת כל כך שלמה עם התהליך, כל הכבוד!
מבחינת ביטוח לאומי או לקיחת משכנתא של חד הורית, מספיק שיבואו לביקור פתע, ויראו שבאמת לא גר גבר בבית, הם ירדו ממך.
קשת_בענן*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2005, 18:26
דף אישי: הדף האישי של קשת_בענן*

שליחה על ידי קשת_בענן* »

שלום.
את פה עדיין?
הסיפור שלך מעניין אותי, ואיך את מסתדרת מאז הפעם האחרונה שכתבת פה?
גם אני חד הורית ומעולם לא התחתנו, לי אמרו שלא צריך גט. מה קרה בעניין הזה אצלך?
אני אשמח לשמוע ממך.
פיתה_במדורה*
הצטרפות: 26 אפריל 2008, 16:47
דף אישי: הדף האישי של פיתה_במדורה*

שליחה על ידי פיתה_במדורה* »

שלום לכולם
אני אם חד הורית לילד בן שנתיים, בת 28
ומתגעגעת לחיי חברה בוגרים,
לאינטרקציות ולשיחות שבהם מתבהרת תמונת העצמי..
לרוב מרגישה קצת מוזרה בין משפחות אחרות גם כי יש לי לא מעט אידיולוגיות סביבתיות וחינוכיות...
וגם כי זה הסטייט אוב מיינד שלי כניראה בימים אלו..
מועדת במשימת ההגדרה העצמית ועל כן נוטה למעט גימגומי רצון,
כמה כבד שזה נשמע??
בדרך כלל פחות..
בכל מקרה אני מתגוררת באיזור רחובות והייתי שמחה לפגוש אנשים נעימים, מיוחדים, רגישים וכו'...
בן_עמי*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 12:03
דף אישי: הדף האישי של בן_עמי*

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד

בכל מקרה באמת נראה מאוד מחמיר. אולי אפשר לברר עם יש "פירצה" בהלכה שעוקפת את העניין.
ולכן עלינו להתגרש "בגט לחומרא" זה כמובן עולה יותר כסף...
השאלה היא כמה עולה להתגרש ברבנות. נראה לי שזה דורש לא יותר ממפגש או שניים ברבנות אם שניכם רוצים.
הילד הבא שלי יהיה ממזר ולא יתנו לי להתחתן, אבל מאיפה הם יודעים? אם יש לכם איזושהי תובנה בנושא אשמח לקבל אותה.
כי אם הם רואים אתכם כנשואים, אז ילד מאב אחר זה בעיה.
להתחתן תוכלי, כי לחתונה צריך רק 2 עדים וטבעת לפי היהדות, נדמה לי שלא דרוש אפילו רב, אבל צריך לבדוק.
ויש הסכמים בלי נישואים אם זה לא עקרוני לך.
אם יהיה ילד נוסף תצתרכי לטעון שהוא מאותו האב (של הילד הראשון) ואז זה לא ממזר. :-D
אבל כאן הוא אולי יחשוש מחיוב במזונות על ילד שאינו שלו.. ואולי לא יסכים.
נראה לי שהרבנות לא בודקת אבהות , במקרא כזה, כדי לא לקבוע שהילד "ממזר".
  • אם לא בטוח ומוכח לך ולרבנים שהאב הנוכחי יהודי- אז נדמה לי שמגוי לא צריך גט.
זה אולי פותר אותך מגט, גם אם יש ילד, ואז אין בעיה. אבל צריך לברר.*
אבל אולי יהיה חשוב לילד בעתיד, אולי עדיף בכל זאת להתגרש ברבנות..
בן_עמי*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 12:03
דף אישי: הדף האישי של בן_עמי*

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
לפיתה במדורה
נראה לי שאצל לילדים צעירים מאוד, זאת המציאות שהם מכירים, של אמא חד הורית, ולהם כנראה יותר קל מלילדים גדולים, שזוכרים את ההורים ביחד.

"לרוב מרגישה קצת מוזרה בין משפחות אחרות גם כי יש לי לא מעט אידיולוגיות סביבתיות וחינוכיות..."
לעניין האידיאולוגיה, לא כל דבר אפשר ליישם בכל מצב, השאלה אולי מה יותר עקרוני, ועל מה חכם כרגע לוותר. ועם מה שלא מוותרים- הסביבה בסוף מתרגלת.
עם מה סביר להתמודד עכשיו, ומה שלא, אפשר אולי לשקול שוב בעתיד.
עם חינוך ביתי- תלוי מאוד כמה עזרא יש מהמשפחה, או אם יש כסף למשפחתון מידי פעם, וכמה "סידורים" יש בנוגע לגירושים.
הילד בן שנתיים, ושלוש- זה כבר ילדון, כדאי להנות מהגיל הזה,
כי במבט אחורה הוא עובר מהר, זה מפליא איך הזמן רץ, אתמול הם היו תינוקות, היום הגדולה כבר כמעט עוברת בגובה אותי...
יש מפגשים באיזור רחובות, תציצי בדפים של מפגשים בחינוך ביתי, הוא לא חייב להיות בחינוך ביתי כדי לבוא,
ויש די הרבה ילדים במפגשים בגיל שנתיים .
בהצלחה, לך ולפעוט.
{@
רוני_נני*
הצטרפות: 13 יולי 2008, 18:22
דף אישי: הדף האישי של רוני_נני*

שליחה על ידי רוני_נני* »

אני בכיף מוכן להיות אבא חד הורי מתי שהוא
שליחת תגובה

חזור אל “משפחות חד הוריות ואחרות”