חזרה לארץ

ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

חזרה לארץ

שליחה על ידי ציל_צול* »

מחאות הנקה
בדרך כלל שומעים חזק את מי שכואב לו. ובמקרה הזה - לה.
ישראלונה*
הצטרפות: 06 ינואר 2014, 04:55

חזרה לארץ

שליחה על ידי ישראלונה* »

נכון אבל גם אלה שיוצאים כנגד ההנקה ואומרים דברים כמו "מה הקשר בין שדיים לאמהות? שדיים זה נשי, מה אנחנו בהמות?" (דבר אמיתי שכתבה מישהי שנמצאת אצלי בפייסבוק) אההההההההההההההההההההההההההההההההההה!
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

חזרה לארץ

שליחה על ידי טלי_ב* »

מה הקשר בין שדיים לאמהות?
טוב, תשמעי, נקרעתי מצחוק פה.
אם לא היית כותבת שזו מישהי שנמצאת אצלך בפייסבוק, הייתי חושבת שזה טוקבקיסט משועמם.
אנשים הזויים יש בכל מקום.

מצד שני, אולי המציאות כאן היא קצת בעיני המתבונן, כי הערה כזו נשמעת לי כמו סתם אנקדוטה משעשעת אך לא מייצגת.
קשה לי להאמין שאזכור אותה בעתיד.
אז יכול להיות שאני כל כך מבטלת דברים כאלה שהם לא נכנסים לי לאוזניים בכלל.
מצד שלישי (-; אם זה היה קורה הרבה, אני חושבת שהייתי שמה לב.
ישראלונה*

חזרה לארץ

שליחה על ידי ישראלונה* »

יופי! אז נרגעתי עם ההנקה.
עכשיו נעבור לנקודה הבאה. אחרי קטעים שאני רואה בבייבי בום אסור לי להיכנס להריון בארץ!!! אלא אם יש לי כסף ללידה ביתית...
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

חזרה לארץ

שליחה על ידי ציל_צול* »

אסור לי להיכנס להריון בארץ
הלידה הבייתית שלי (השלישית) היתה בפירוש טובה בהרבה משתי לידות בית החולים. ולמרות זאת, אני חושבת שאלו היו לידות טובות, השנייה יותר מהראשונה.
התמודדות מול מערכות היא למידה. ככל שאת יותר מודעת ויודעת כך יש לך סיכוי גבוה יותר לקבל מה שאת רוצה. זה נכון לכל מערכת באשר היא. וזה נכון גם לגבי הרצון הפרוצדורלי שלך וגם לגבי הרצון שלך ביחס מסוים.
את הלמידה הזו בהחלט אפשר לעשות מקריאה, מחקר ושיחות עם אנשים, ולא רק מהניסיון.
אני ילדתי בבית חולים שהוא כמעט אנטי יחסית לגישה שרציתי (איכילוב) ובכל זאת, היו לידות טובות. אפילו טובות מאוד.
אני עדיין אמליץ תמיד על לידת הבית, אבל זה בהחלט עסק יקר. לדעתי - שווה כל שקל, וביחס למה שמקבלים הייתי אומרת שזה מאוד מאוד זול.
ישראלונה*

חזרה לארץ

שליחה על ידי ישראלונה* »

כאן העסק גם מאוד יקר. אבל בארץ את לא מקבלת את מענק הלידה. אבל אני רואה שיש צורך לעשות מלחמות על כל דבר. כאן (ספרד) הייתיבטוחה שהמצבהיה גרוע אבל ישראל הופכת את ספרד לגן עדן ליולדות ותינוקות...
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

חזרה לארץ

שליחה על ידי טלי_ב* »

מה באמת המצב בספרד?
(לא קשור לדף, ורק אם יש לך חשק וזמן לענות. אני פשוט סקרנית)
ישראלונה*

חזרה לארץ

שליחה על ידי ישראלונה* »

את יודעת שזאת הזמנה לסיפורי לידה???

בברצלונה לפחות המצב תלוי בבית החולים. יש 2 אפשרויות- פרטי או ציבורי. את שני הילדים שלי ילדתי בציבורי. בפרטי עושים יותר אולטראסאונדים ויש יותר סיכויים לסיים בקיסרי או עם התערבות כדי שהלידה תהיה מהירה יותר. זה בגלל שהגיניקולוג שמטפל באישה מגיעה ללידה ואין לו או לה חשק לחכות יותר מדי זמן.
בבתי חולים ציבוריים זה תלוי בבית החולים ובצוות שפוגשים. במהלך ההריון לא רואים גיניקולוג אם ההריון ללא סיכון אלא רק מיילדות. אין כאן בדיקות גנטיות. כעקרון אני לא חושבת שמסבירים יותר מדי על לידה טבעית או לפחות לא ממש דוחפים את העניין אלא אם כן האישה מתעניינת. זה לפחות הגיניקולוגים שאני ראיתי (היו לי הריונות ללא סיכון אבל גיניקולוגים עקבו אחרי ההריון).
יש 3 בתי חולים ציבוריים עם אמבטיה ללידה טבעית (ללא אפשרות ללדת באמבטיה אלא רק לזמן הצירים). כמובן חינם. לדעתי כמעט בכל בתי החולים יש כבר פרוטוקולים ללידות טבעיות.
בלידה הראשונה שלי הלכתי לבית חולים ללא פרוטוקול ללידה טבעית ובאמת לא ממש כבדו יותר מדי ושמו לי אוקסיטוצין כמעט ישר כי ירדו לי מים. אני יודעת שבבתי חולים אחרים מחכים יותר. הרבה יותר. היו שם מוניטורים ניידים שאיתם יכולתי ללכת וכדור. כעקרון שיפרו את בית החולים הזה. אני חושבת שעכשיו כבר יש כיסא שניתן ללדת עליו.
את הילד השני ילדתי בבית חולים עם אמבטיה. כעקרון לא הגעתי אליה אבל הלידה היתה אחלה. הייתי בחדר בו שהיתי אחר כך. ביקשתי שלא יפקעו לי את המים בבדיקה הראשונה ובאמת לא נגעו יותר מדי. בכללי אם היולדת מבקשת אפידורל נותנים לה די בקלות, זאת אומרת שאין הרבה תמיכה נפשית ברוב המקרים.
בשני המקרים לא אמרו לי לשכב על המיטה (סגנון בילינסון ובייבי בום) אלא לזוז וללכת, בחדרי הצירים יכולתי לסדר את התאורה ובאתי עם מוזיקה מהבית. בבית החולים הראשון כשבני יצא לאויר העולם המיילדות גרשו את הגיניקולוג (שממש הלחיץ אותי) ועמעמו את האורות, היו בשקט וכו'... בשני המקרים ישר שמו אותו עלי שיינק. די היו רגועים עם השקילה והכל ונתנו לנו זמן.
מה שכן, אין תינוקייה, לדעתי בשום בית חולים. כל תינוק נמצא ליד אמו בלול פלסטיק ואני ישנתי עם שני הילדים במיטה (אפילו המליצו לי על זה בלידה הראשונה).
אחרי הלידה הגיעה אחות או מיילדת כדי להראות איך להניק. בשני המקרים. גם נתנו הסבר על חשיבות ההנקה. יכולתי לקרוא למיילדת או אחות כל פעם שרציתי להניק בכל שעה בלילה והן היו אדיבות מאוד. לא ממליצים על מוצץ עד שההנקה מתבססת. האוכל שלי בחדר כמובן. בכללי המון תמיכה בהנקה. כאן יש חוק נגד הנחות על תמ"לים ואיסור פרסומות תמ"לים בבתי החולים ומרפאות ציבוריות... כאן אני מכירה רק 2 נשים שלא הניקו מההתחלה (ולא כל מי שאני מכירה הוא שקטע של גידול טבעי) ואחת מהשתיים היא ישראלית...
בבית החולים השני כל הבדיקות לתינוק נעשו בחדר. בבית החולים הראשון הוציאו אותו לבדיקות וטיפולים והחזירו אותו ישר. ממממ... מה עוד יכול להיות??? (אני נמנעת מסיפורי לידה ומנסה לקצר...)

ליד ישראל כאן זה מדהים. ליד גרמניה זה די גרוע...
אם יש שאלות יותר ספציפיות אני אשמח לענות! זה נושא שאותי מאוד מעניין!
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

חזרה לארץ

שליחה על ידי תמר* »

עוף גוזל , את עוד פה?
נזכרתי בדף הזה פתאום, אחרי שהיה לי קשה להיכנס אליו תקופה מסוימת.
הקיצר, אשמח לשמוע איפה את היום (פיזית ובכלל (-: )
עוף_גוזל*
הצטרפות: 04 יוני 2013, 10:34
דף אישי: הדף האישי של עוף_גוזל*

חזרה לארץ

שליחה על ידי עוף_גוזל* »

תמר, לא ייאמן!
אנחנו עכשיו, מה? מרץ 2015? יובלות עברו מאז! ממש מסכות חיים שלמות! פתאום גם אני החלטתי ללחוץ על הקישור, לראות מה אנשים עשו עם ההתחלה שלי.. לא קראתי הכול, אבל פתאום הגעתי לשאלה הקטנה שלך..
אם את בסביבה, תגיבי ואענה לך..
חיים_שלמים*
הצטרפות: 12 אפריל 2015, 23:43

חזרה לארץ

שליחה על ידי חיים_שלמים* »

אז "עוף גוזל", האם את כבר עברת לישראל וחיה שם?
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

חזרה לארץ

שליחה על ידי תמר* »

פספסתי אותך פעם קודמת, אבל אני פה.
מה שלומך? יובלות ממש.
עוף_גוזל*
הצטרפות: 04 יוני 2013, 10:34
דף אישי: הדף האישי של עוף_גוזל*

חזרה לארץ

שליחה על ידי עוף_גוזל* »

תמר, ינואר 017, אם את בסביבה, תגיבי