חידוש מנוי ויצירת הקהילה

אילנה_אילן*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2002, 22:48

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

שליחה על ידי אילנה_אילן* »

הירהור נוסף עלה לי אחרי שקראתי, עיכלתי, נשמתי וחשבתי על מה שכתבה כאן מלפפון חמוץ שבוודאי מבטאת רחשי לב של עוד אנשים.

"ואילו היה מדובר באמת בעיתון בלבד לא היתי מחדשת את המנוי לשנה נוספת." (מתוך התגובה של מלפפון חמוץ בדף המוזכר לעיל.)

זה באמת לא רק עיתון. זו פעילות של האתר ואירגון של אירועים ויצירה של קהילה על ידי אנשים שעושים את זה כי הם רוצים שזה יקרה. לא כי הם עושים מזה כסף. ואת מלפפון, ואני ואולי עוד כמה, רוצים שזה יקרה לפחות כמוהם. רק שהם (אנשי העיתון והאתר) עושים את זה בפועל, ביומיום. הם לקחו את האחריות לעשות וליצור את מה שיש לנו היום. אני - מכיוון שאין לי את הזמן/חשק/יכולת/מרץ וכ"ו לעשות את זה איתם או במקומם - אני תורמת את חלקי בכסף. הם שמים אנרגיה של עשייה ואני אנרגיה של כסף. זה הכל. התשלום לעיתון הוא העברת האנרגיה שלנו - אלו שלא שותפים לעשייה היומיומית, ליצירת הקהילה.
יש איזו אחריות של כל אחד מאיתנו לתת משהו לטובת הקהילה שלנו. הדברים לא קורים מאליהם.
באמת תזכרו שכסף הוא אנרגיה הוא אנרגיה הוא אנרגיה.

"אינני רואה בעיתון כיוצר קהילה. קהילה לא יכולה להיבנות על עיתון. הרבה יותר חשובים בעיני המפגשים והאתר מאשר עיתון שיוצא לאור פעם בחודשיים." (שם)

שוב - שיהיה ברוור שלולא העיתון לא היו מפגשים ולא היה אתר. יש מתנדבים ליצירת מפגשים ואתר אחרים?
עמוד שידרה הוא לא הבולט והזוהר בשטח. כמו שלד של בניין - אחרי הבנייה כבר לא רואים אותו אבל ממנו הכל מתחיל ובלעדיו אין בניין. יש אנשים מאחרי הפעלת האתר והמפגשים ולפי מיטב הבנתי הם פועלים על בסיס ובזכות מה שהעיתון יצר ויוצר.
האם יהיה לאלה שלא עושים מנוי על העיתון קל יותר לשלם אם יוגדר שזה תשלום גם על האתר והתמיכה באירגון המפגשים? אז אולי צריך להגדיר את זה כך אבל זה לא ישנה את המהות שמאחרי התשלום שהיא תישאר אותו דבר.

אנחנו כולנו רוצים בסך הכל את הקהילה הזו. לאלה שלא מחדשים את המנוי ובגלל זה "נפלטים מהקהילה" - אני רוצה לומר שאני מרגישה שאתם חשובים לקהילה בדיוק כמוני שכן עושה מנוי ואני מזמינה אתכם למצוא את הדרך לפרגן לקהילה את תרומתכם ולמצוא את הדרך להעביר את האנרגיה שלכם לבניית הדבר הנפלא והחדש שכולנו יוצרים.
בואו תיהיו יצירתיים במציאת הדרך ואל תיפלטו החוצה ללבד.
|L|
אמא_של_רועי*
הצטרפות: 19 יולי 2002, 20:58

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

שליחה על ידי אמא_של_רועי* »

לאילנה ולכל משתתפי הדיון, האמת היא שלא הכרתי בחשיבות ובתרומת העלון עד לדיון זה. אבל עכשיו, (אחרי שהבנתי) אשמח לרכוש לעצמי מתנה נחמדה לחגים ולשנה החדשה!!! שנה טובה וטבעית לכולם!!!!:-)
אילנה_אילן*

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

אמא של רועי - תודה לך.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

שליחה על ידי ענת_גביש* »

ואילנה - תודה לך ! את עושה עבודה חשובה ,בחוכמה ובעדינות .
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

שליחה על ידי בשמת_א* »

ואני רוצה להוסיף, שהעלון הוא שלנו.
לא מרוצים מהתוכן?
תכתבו אתם! על מה שכן מעניין אתכם!
תספרו, תתווכחו, תתלבטו, תתנגדו - אל תהיו "אכלו לי, שתו לי, שמתי את הקיטבג על הריו והריו נסע".
אמא_בחנוך_ביתי*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2002, 23:10

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

שליחה על ידי אמא_בחנוך_ביתי* »

ואם אני רוצה לעשות מנוי אבל מטעמים כלכליים זה כבר עלינו? מה לעשות?
אילנה_אילן*

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

אמא בחינוך ביתי - תתקשרי לרני וחדוה. דברי איתם. אני לא יכולה להתחייב בשמם אבל עד כמה שאני יודעת אין מישהו שפנה בבקשה זו או אחרת ופניו הושבו ריקם.
לפעמים כל מה שצריך זה לבקש ומוכנות למצוא פתרון.
לא_משנה_מי_אני*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2002, 00:35

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

שליחה על ידי לא_משנה_מי_אני* »

לנו זה קרה (מה שאילנה אמרה).
התקשרו אלינו בקשר לחידוש המנוי ואמרנו שאין לנו כסף.
אז אמרו לנו שניתן לחדש, ושכשיהיה לנו כסף - נשלם.
הסכמנו. קראנו.
והכסף אכן נמצא לבסוף.
ושילמנו.
אתם מכירים עיתון אחר שעשה דבר כזה?
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

לכל מי שאינו מנוי על העיתון, נא לרוץ ולקרוא את הגליון הנוכחי (42) . אחרי שתקראו תבינו שכדאי לכם לעשות מנוי, ולא בשביל לתמוך ברני וחדוה אלא בעצמכם. גליון ענק. מדהים. מרגש. כל הכבוד.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אם עוד לא נפרדתם מהגליונות הישנים והם צוברים אצלכם אבק, קחו כמה גליונות איתכם בפעם הבאה שאתם הולכים לאיזשהו טיפול או בדיקה, ותשאירו אותם בחדר ההמתנה של הרופא / מרפא / מספרה / טיפת-חלב.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

חידוש מנוי ויצירת הקהילה

שליחה על ידי ענת_גביש* »

ובדיוק סיפרתי לך איזה כיף לדפדף בגליונות ישנים !
אבל כמה שידוע לי רני וחדוה לא מתקמצנים על גליונות לחלוקה במקומות כאלה , להיפך . צריך לבקש והם ישלחו .
באופן טבעי לגמרי ,משלי אני לא נפרדת ! (-:
שליחת תגובה

חזור אל “גיוס מנויים ותשלום”