חיסון חצבת

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חיסון חצבת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

למה זה חייב להיות או ש... או ש...
זה לא חייב להיות או ש... יש הבדל בין לחכות עם תסמינים ולא לרוץ לרופאה, לבין להגיד ש
כולנו מנחשים כולל המדענים והרופאים.
בואי נגיד שהמדענים "מנחשים" קצת יותר לעומק מגולשי אינטרנט.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

חיסון חצבת

שליחה על ידי אלמונית* »

בואי נגיד שהמדענים "מנחשים" קצת יותר לעומק מגולשי אינטרנט.!!!
ההשטחה הזו - שהדעה של כולם בעלת אותו משקל - רופא או מישהי עם תחושת בטן מטרידה מאד.
אני מעדיפה לשמוע למומחים עם תעודה ולא למומחים מטעם עצמם ששמעו משהו.
כמו שאעדיף גשר שנבנה ע"י מהנדס ולא ע"י מישהו ששמע משהו באינטרנט.
פלוני_אלמונית*

חיסון חצבת

בואי נגיד שהמדענים "מנחשים" קצת יותר לעומק מגולשי אינטרנט.
אז אני אתן לכן 3 דוגמאות לספרים שנכתבו על ידי אנשי מקצוע שמזהירים מלבטוח יותר מדי ברופאים:
"גופה של אישה תבונתה דל אישה"
"איך לגדל ילד בריא למרות הרופא שלך"
"spiritual midwife
יש עוד אבל זה מה שנשלף לי מהר מהזכרון.

הסיפור שהיה עכשיו עם תרופות לחץ דם זה עוד דוגמא טובה לדעתי לכך שהרופאים הן סוכני מכירות של חברות התרופות (ולפני שאתן קופצות הלוותי את התיאור הזה מרופא)
הם לא יודעים מה באמת קורה במעבדות. הם חותמים על מרשמים מסוימים עד שהם מקבלים הנחיות אחרות.

אם ילדה
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סלט_פירות* »

מוסיפה את הספר - רפואת יתר.

וגם את הלינק לעדכון של ה CDC לגבי ה MMR, ומי אמור ומי לא אמור לקבל אותו. הוסיפו לאחרונה שורה
Has a parent, brother, or sister with a history of immune system problems.
https://www.cdc.gov/vaccines/vpd/mmr/pu ... ot-get-mmr
הרשימה דומה בדף על ה MMRV. אני תוהה אם רופאים ואחיות טיפת חלב מבררים את כל הדברים האלה לפני החיסון.
פלוני_אלמונית*

חיסון חצבת

כולנו מנחשים כולל המדענים והרופאים.
ועוד ממשהו קטן לגבי זה מתוך נסיון אישי.
שאלתי רופאה מה היא ממליצה לגבי ברית. תשובתה הייתה יש מחקרים לכאן ולכאן, ושהיא ממליצה שכן.
האם לדעתכן אפשר לקרוא להמלצה שלה כעדיפה כי היא מגובה יותר מבחינת מחקרים, או שזו דיעה אישית בהתאם להשקפת עולמה?

הרשימה דומה בדף על ה MMRV. אני תוהה אם רופאים ואחיות טיפת חלב מבררים את כל הדברים האלה לפני החיסון.
בעקבות ההיסטריה בארצות הברית, ראיתי סרטון של רופא שמספר שמגיעים אליו מטופלים שלא לקחו חיסון בגלל רגישות, אבל בגלל שהם לא מחוסנים לא מקבלים אותם במקומות אחרים.

אם ילדה

אם ילדה
פלוני_אלמונית*

חיסון חצבת

שמתן לב שמשתמשים באותה תמונה של תינוק חולה מוחזק על ידי רופא לבוש כחול.
ראיתי אותה בהארץ בידיעות אחרונות, וגם בכמה מקורות באנגלית.
איזה קטע שזו תמונת פוטושופ. התינוק עצמו בריא וחזק, אבל לשקר ולשפץ קצת תמונה כנראה מבחינת העיתונאים שווה את המטרה.
ומה היא אותה מטרה, להפחיד אותנו עד כדי כך שנרוץ לחסן ונציק למי שמעיז שלא.
נשמע אולי כמו תאורית קונספירציה מוזרה, אבל זה לא תאוריה זה מה שרואים, בכל מקרה אני רואה, בחדשות המיינסטרים. המון היסטריה, ורצון לעשות שינויים קיצוניים בחופש הבחירה של הפרט לגבי בריאותו ובריאות משפחחתו. אישית,מהנושא הזה הרבה יותר מפחיד אותי ממחלת החצבת.

אם ילדה
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סלט_פירות* »

ראיתי את זה וראיתי את התמונה המקורית. אין מילים.
בלבוסטה*
הצטרפות: 04 יוני 2008, 13:16

חיסון חצבת

שליחה על ידי בלבוסטה* »

למדע יש מקום של כבוד כי בזכותו יש אמהות שהפכו לאמהות ואחרת לא יכלו, ובזכותו פגים שנולדו בסכנת חיים גדלים להיות אנשים בריאים לחלוטין ובזכות המדע אנשים שמסתבכים קשות ממחלות קשות מרוויחים כל יום כל שעה וכל שנייה את חייהם מחדש.

אז בואי, חיסונים או לא זה לא רפואה מול כל השאר. הרפואה משאירה אבק לכל השאר.

יחד עם זה, זה לא אומר שלא צריכים לבקר ולשאול ולהתייעץ וזה לא אומר שאין נקום לאלטרנטיבות כשהן ראויות וזה עניין אינדיבידואלי.

אני מסכימה שרוב הרופאים עובדים על אוטומט כמו בכל מקצוע. וכאן המקום שלנו. וההחלטות שלהם מושפעות רבות ממי שהם והמשקפת עולמם. לכן לשמחתנו אפשר לבחור רופא ואפשר ללמוד ולהחליט איפה שיש לנו אפשרות כזו ובארץ שלנו עדיין יש אפשרות בחירה לגבי חיסונים למרות שבקלות יכלו לשלול את זה כמו בארצות אחרות.

בכל מקרה את אותה פתיחות שאת מצפה מרופאים כדאי להכיל גם על עצמך, לא כל החיסונים בכל גיל לכל אחד הם צרה צרורה. הם מצילים ויצילו חיים והם מבורכים. מכאן ועד לחייב השלושים ומשהו חיסונים תינוקות רכים כשחלק גדול מההחלטה לחסן בגיל כזה היא בגלל שקל יותר להביא את ההורים למרפאה ולא בהכרח היבט רפואי ואולי היד קלה על ההדק כמו בחיסון שעלת שהנגיף כבר פיתח חסינות והחיסון פחות יעיל ויש בעיות בחיסונים עצמם וברגישות ובפיקוח כמו בכל עניין שנוגע למסות. תמיד יהיו בעיות.
קור_את*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של קור_את*

חיסון חצבת

שליחה על ידי קור_את* »

אני עם בלבוסה בנושא החיסון נגד חצבת
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חיסון חצבת

שליחה על ידי פלונית* »

מהמעטט שבררתי, חסרות מנות חסון
אשמח למידע לגבי דרך ומקןם לרכישת חיסון חצבת ללא חיסון כנגד אבעבועות רוח.
הולכת_והרוח_בפניי*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2014, 21:23
דף אישי: הדף האישי של הולכת_והרוח_בפניי*

חיסון חצבת

שליחה על ידי הולכת_והרוח_בפניי* »

סלט פירות, תודה רבה על הלינק. חשוב לי מאוד.
פלוני_אלמונית*

חיסון חצבת

בכל מקרה את אותה פתיחות שאת מצפה מרופאים כדאי להכיל גם על עצמך, לא כל החיסונים בכל גיל לכל אחד הם צרה צרורה.
איך את יודעת אלו הן כן?
מה גרם לך לבחור לחסן בחצבת, ולא בחיסון אחר?
מאיפה הידיעה הכה ברורה שזאת האמת.
אישית, אני מודעת לכך שלא משנה במה אבחר, בסוף מדובר בניחוש. יש נתונים לכאן או לכאן, ונשאר לי לבחור במי ובמה להאמין.

הרפואה משאירה אבק לכל השאר.
בעקרון, לא כל הרופאים והאחיות מסכימים איתך.
ציינו פה כמה ספרים על הנושא ויש עוד הרבה, האם יצא לך לעיין בחלק מהם? ואם כן, מדוע את חושבת שהם לא צודקים בטענתם שהרופאים מנחשים בהמון מקרים.

ובארץ שלנו עדיין יש אפשרות בחירה לגבי חיסונים למרות שבקלות יכלו לשלול את זה כמו בארצות אחרות.
אולי את לא מודעת לכך, אבל בכנסת עובדים על זה. אז אולי טוב שבחרת בחיסון, וכך לא תרגשי שכופים עלייך.צ

אם ילדה
שליחת תגובה

חזור אל “טיפים ורעיונות”