anti kell בהריון

אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

anti kell בהריון

שליחה על ידי אמא* »

גילו אצלי נוגדני anti-kell, נמצאים במגמת עליה (היה 1:2, עכשיו 1:32). הריון שני, אני בשבוע 14. לא קיבלתי אף פעם מנת דם, כך שהמקור הוא כנראה הלידה הראשונה. הבנתי שהחשש הוא מאנמיה אצל העובר. האם מישהו נתקל? מכיר? כרגע כל התשריטים הכי גרועים רצים לי בראש. אשמח לשמוע עוד מידע
חיותא*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2008, 22:52

anti kell בהריון

שליחה על ידי חיותא* »

נתקלתי...אני לקראת לידה שניה בעז"ה,בין ההריונות עברתי ניתוח חירום ואיבדתי המון דם.קיבלתי מנות דם,והגוף פיתח את הנוגדנים.אצלי ברוך השם הם במגמת ירידה(לפחות בנתיים-עשיתי רק שתי בדיקות דם נכון לעכשיו.)
לפי הבנתי הנוגדנים שלך עדיין מאוד נמוכים,לי אמרו ש16 זה מספר שצריך לפחד ממנו,ושעד 8 עדיין אפשר להיות רגועים.
לא בטוח שהעובר יוולד עם אנמיה,אבל יש אפשרות,וזו האפשרות "הנעימה" יותר מבין התופעות שעלולות חס ושלום להופיע...את אמורה להיות במעקב בדיקות דם קבוע כדי לפקח על העליה או ירידה של הנוגדנים,ומעקב א.ס שדרכו אפשר לראות אם חס ושלום יש בעיה בזרימות הדם אל העובר,או שהוא מאט קצב גדילה,מפתח בצקות וכו'...אני לא זוכרת כמה רמת הנוגדנים שלי בדיוק כרגע,אבל להרגיעך אני חושבת שאנחנו בערך באותה רמה והרופאה שלי אמרה לי שזה נחשב ממש נמוך ולא צריך להכנס ללחץ מיותר,רק באמת להקפיד על המעקב.
שיהיו בשורות טובות,לידה קלה *בעתה ובזמנה* וידיים מלאות: )
שבת שלום.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

anti kell בהריון

שליחה על ידי ורד_לב* »

מה זה?
אמא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי אמא* »

תודה חיותא. מאחלת גם לך _שיהיו בשורות טובות,לידה קלה בעתה ובזמנה וידיים מלאות: )_
להלן ההסבר לפי מיטב הבנתי (ואם יש טעויות אשמח אם תתקנו אותי):
kell הוא סוג של חלבון שיושב על כדוריות הדם האדומות, כמו החלבון הידוע יותר Rh. ההבדל הוא שה-kell הרבה יותר נדיר מה-Rh, כלומר שרוב האוכלוסיה היא kell שלילי (כמוני). הבעיה היא כאשר בן הזוג הוא kell חיובי (כמו במקרה שלנו, כנראה), ואז זה בדיוק כמו הבעיה שיש לאמהות שהן Rh-, שהנוגדנים בדם של האמא תוקפים את הדם של העובר (מה שמתבטא רק מההריון השני והלאה).
כיוון שכמות הנוגדים אצלי עלתה משמעותית בחודש האחרון, אני מסיקה שגם העוברית הנוכחית היא כנראה חיובית (אחרת למה לגוף לייצר נוגדנים?)
הבעיה היא, שבניגוד לחיסון אנטי D, ל-kell אין חיסון.
האמת היא שכרגע יש לי שתי התלבטויות:
אחת ברמה הפרקטית - האם יש איזשהו טיפול שיכול לעזור במניעה/האטה של הבעיה?
והאחרת (אולי החשובה יותר) במישור הרגשי - איך לחשוב באופן חיובי, או במילים אחרות לא להכנס ללחץ ודכאון, אבל מצד שני לא לשגות באשליות. כשלפני חודש הרופאה התקשרה להגיד לי שיש בעיה ביטלתי את כל הסיפור כטעות מעבדה והתיחסתי בזלזול. הרי הרוב הארי של ההריונות תקינים ונורמליים, למה שתהיה לי בעיה?
חיותא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי חיותא* »

אמא יקרה,רק עכשיו מצאתי את הדף שוב ואני רואה שענית.
האמת שהחכמת אותי: )את רוב מה שכתבת לא ידעתי רק ידעתי שזה סוג של נוגדנים שאסור שיעברו לעובר כדי שלא תפגע מערכת הדם שלו...וכמובן שאין מה לעשות עם זה.
לפי מה שהבנתי אצלי זה התפתח מקבלת סוג דם לא מתאים,(גם אני חיובית).לא הבנתי למה זה מתבטא רק מההריון השני?
לגבי פתרון לבעיה הבנתי שאין כזה כמו שאמרת.
לגבי איך לא להלחץ וכו'...אני לא יודעת בדיוק איך לשים את זה במילים,הכי פשוט זה פשוט לבטוח בבורא עולם...כמו שאמרת-

_הרי הרוב הארי של ההריונות תקינים ונורמליים, למה שתהיה לי בעיה?_
פשוט לחשוב חיובי,כל פעם שעולה לך מחשבה של פחד או לחץ,תשנני לעצמך את ההיפך.תציירי לך בראש איזה עובר מתוק ובריא וחזק יש לך ברחם.הרי אי אפשר לחשוב שתי מחשבות בעת ובעונה אחת,וכבר אמרו גדולים ממני-תחשוב טוב יהיה טוב: )
יוטי_לונדון*
הצטרפות: 06 יוני 2007, 01:23
דף אישי: הדף האישי של יוטי_לונדון*

anti kell בהריון

שליחה על ידי יוטי_לונדון* »

וואו!
אני פתחתי דף כזה בדיוק לפני שנה ולא קיבלתי תגובות (רצה למחוק אותו מיד אחרי שאוסיף פה).
לי יש Anti Kell אבל הסיפור שלי הזוי לגמרי וממש יעשה "סרט" רע להריוניות.
אל דאגה- הסוף טוב ויפה ויש לי תינוק בריא שזה בכלל לא השפיע עליו.

-אצלי גילו את זה בהריון השלישי- השני שלי באנגליה.

-מנת דם קיבלתי 9 שנים לפני שהייתי בהריון, אז לא ידעו בכלל שקיים דבר כזה אנטי קייל.

-נקודה ראשונה חשובה- הדם של העובר והאם לא כל כך מתערבבים יחד, אם בכלל. זה שיש לך ערכים גבוהים לא אומר שגם לעובר יש.

-מה עלול לקרות לעובר אם הדם מתערבב? הוא עלול לפתח אנמיה בין קלה לקשה.

-איך יודעים ועוקבים אם יש לו אנמיה? עושים אולטרא סאונד מיוחד שבודק זרימת דם. אם יש ריכוז גבוה במיוחד של דם בראש והלב אז העובר אנמי.
עוקבים גם אחרי הגדילה שלו, אם היא תקינה אז מצבו טוב.

-מה עושים אם העובר נמצא אנמי? עושים לו עירוי דם דרך חבל הטבור.

-למה לא צריך להיכנס ללחץ? כי ניתן לטפל בזה במידה ויהיה צורך- יודעים לטפל בזה בלי בעיה. רק חשוב להיות במעקב.

-עוד סיבה לא להיכנס ללחץ- זה נדיר מאד שמתעוררת בעיה.

הסיפור שלי היה לא קל כי גילו את זה בבדיקות הריון אצלי והתעלמו מזה (באנגליה, אני לא מאמינה שדבר כזה היה קורה בישראל). זה התגלה שוב רק במקרה בשבוע מאד מתקדם ואת האולרטרא סאונד לזרימת דם עשיתי בלחץ, שלי ושל הרופאים, רק בשבוע 36.
אבל כמו שאמרתי- הכל יצא טוב.

אז כבר הבנתי שאם עוקבים אחרי זה כמו שצריך מההתחלה אז אין מה לדאוג. יודעים לטפל בזה במידת הצורך.
טוב מאד שגילו את זה בשבוע 14 , תעשי בדיקות לאורך ההריון והכל יהיה בסדר.

שיעבור עליך הריון קל ונעים.
אני פה אם יש לך עוד שאלות.
אמא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי אמא* »

קודם כל, תודה לכן, אתן באמת מחזקות.
בינתיים עברו כמה ימים והתאוששתי מההלם הראשוני, והגעתי למסקנה שלפחות בינתיים הכל בסדר (לתחושותי, כמובן).
עוד בגזרת האינפורמציה - מישהו שמבין בבדיקות מעבדה טען שהנוגדנים פיזית גדולים ולכן ברוב המקרים קשה להם לעבור את השלייה.
מעבר לכך, קראתי שתה סרפד מחזק את הדם. תהיתי אם כדאי להתחיל לשתות או שזה עלול רק להגביר את רמת הנוגדנים? לא מצליחה להחליט.
_מה עושים אם העובר נמצא אנמי? עושים לו עירוי דם דרך חבל הטבור.
-למה לא צריך להיכנס ללחץ? כי ניתן לטפל בזה במידה ויהיה צורך- יודעים לטפל בזה בלי בעיה._
מאוד מקווה שלא נגיע לזה, ובכל זאת - האם זה באמת בלי בעיה? לי זה נשמע על פניו פרוצדורה לא שגרתית, שלא לומר בעלת סיכונים.
יוטי_לונדון*

anti kell בהריון

נהדר! טוב לשמוע שאת מתאוששת מההלם.
המשיכי כך, מחשבות טובות זה תמיד עוזר :-) .

_לי זה נשמע על פניו פרוצדורה לא שגרתית, שלא לומר בעלת סיכונים._
זה נשמע לא נעים אבל לא נראה לי מסובך עד כדי כך.
רופאים עושים יום יום דברים הרבה יותר מסובכים בהצלחה.
לגבי הסיכונים- למה שלא תשאלי רופא על כך? אין לי מושג מה הסיכונים.

אותי הרגיעו בכך שהסבירו לי שפעם באמת היו בעיות עם זה ותינוקות נפטרו במהלך ההריון או בסופו, אבל היום כבר יודעים בלי בעיה איך לעקוב אחרי זה ויודעים לטפל אם יש צורך ובאמת שאין מה לדאוג כל זמן שאת תחת מעקב.
אותי זה הרגיע.
המשך הריון קל.
תעדכני איך הולך, איך את מרגישה.

רק בשורות טובות @}
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

anti kell בהריון

שליחה על ידי פלונית* »

מתעניינת למה בעצם בדקו לכם את הנוגדנים הללו? זה משהו שבשגרה מהריון שני ומעלה?
יוטי_לונדון*

anti kell בהריון

_מתעניינת למה בעצם בדקו לכם את הנוגדנים הללו? זה משהו שבשגרה מהריון שני ומעלה?_
זה משהו בשגרה של הבדיקות גם בהריון ראשון (נדמה לי).
עד לפני כמה שנים לא ידעו בכלל שזה קיים.
אמא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי אמא* »

כן, זה חלק מהבדיקות דם השגרתיות בכל הריון.
אגב - משהו שהרופאה הסבירה לי - במקרה שזה הגיע ממנת דם כדאי לבדוק את בן הזוג - אם הוא גם קל שלילי אז העובר הוא בטוח שלילי ואין בכלל מה לחשוש/לעקוב וכו'.
אמשיך לעדכן אותכן על ההתפתחיות. תודה על ההקשבה.
חיותא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי חיותא* »

שמחה לשמוע שאת
_מתאוששת מההלם.
המשיכי כך, מחשבות טובות זה תמיד עוזר ._
בכל אופן גם לפי מה שיוטי מספרת פה למעלה אפשר להיות די רגועים שברגע שנמצאים במעקב סביר להניח שהכל-בעזרת השם-יהיה בסדר.
לגבי הבדיקות-נראה לי שזה הליך שגרתי,לא היו לי בדיקות מיוחדות,בדיקת דם שגרתית של תחילת ההריון.
שבת שלום,המשך קל,שתעדכני בשורות טובות!
אמא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי אמא* »

אני חוזרת קצת לעדכן ולשאול שאלות
אני עכשיו בשבוע 19, שבוע הבא יש לי סקירת מערכות שתכלול גם את הבדיקה הראשונה לאנמיה ומשם נמשיך. אני כמובן מקווה מאוד שהכל יהיה תקין. בינתיים יש דופק ואני מרגישה תנועות כך שאני מאמינה שהכל בסדר.
בפגישה האחרונה עם הרופא העלתי את נושא הלידה - אני אחרי קיסרי (שלא כאן המקום לפרט על נסיבותיו) - והבהרתי שאני לא מעוניינת להגיע לעוד ניתוח.
התשובה הייתה שבמצבי אם אגיע לשבוע 38 והכל יהיה תקין ירצו לזרז - לא לקחת את הסיכון שמשהו יסתבך פתאום. כמובן שהתשובה הזו לא ממש מצאה חן בעיניי, אבל הייתי רוצה לשמוע אם באמת זה מה מקובל לעשות.
חוץ מזה זה העלה לי את התהייה מה קורה לאחר שהתינוק נולד - האם ימתירו עליו "השגחות" ומעקבים למיניהם או שאפשר להסתלק מיד הביתה ולגמור עם העניין. שוב, כמובן בהנחה שהכל היה תקין.
בקיצור אשמח לשמוע מניסיונכן.
חיותא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי חיותא* »

הי אמא!
שמחה לשמוע שבנתיים הכל תקין!
אני כבר בשבוע 32,והאמת,אף אחד לא דיבר איתי על זרוז במקרה שאגיע לשבוע 38("במקרה" כי אני בשמירה עם סיכוי ללדת מוקדם אבל זה היה ככה גם פעם קודמת וילדתי בשבוע 40+ אז אני לא מתרגשת: ))
בכל מקרה,אני מציעה לך לנסות לדבר עם עוד רופא ולבדוק עוד דיעה.
לגבי אחרי הלידה,האמת..מודה שלא חשבתי על זה,העלת לי נקודה למחשבה,משום מה בראש שלי ברור שהכל בסדר ויהיה בסדר ולא יהיה צורך ביותר מדי עניינים...אבל עכשיו שאת אומרת אני אשאל.
תודה: )
ועוד רעיון,במקום לחפש עכשיו רופא אחר את יכולה לחפש פורום שאלות רפואיות ברשת,יש של כל מיני גורמים ופשוט לשאול,ככה תקבלי קצת רקע כללי לגבי עוד גישות של עוד רופאים.
בהצלחה
יוטי_לונדון*

anti kell בהריון

הי אמא,
יופי שאת מעדכנת אותנו, את נשמעת טוב יותר :-) .

אני הייתי עם Anti_Kell_בהריון ואף אחד לא דיבר איתי על זירוז.
כן בדקו כל כמה ימים באולטרא סאונד רגיל בשבועות המתקדמים וביקשו שאעקוב אחרי תנועות עובר (הוא זז הרבה אז זו היתה אחת האינדיקציות שהוא כנראה לא אנמי מאד).
אמרו שייתנו זירוז אם יחשבו שהעובר אנמי, אבל לא חשבו.

בדקו אותו גם אחרי הלידה לראות שהוא לא אנמי והכל היה בסדר.

לדעתי, תבקשי חוות דעת נוספת ואל תותרי בקלות.

לי בתחילת ההריון אמרו שאני חייבת ללדת בחדר לידה רגיל (ולא של לידה טבעית) עם מוניטור עלי כל הזמן ובסוף ההריון התעקשתי על לידה טבעית בחדר לידה טבעית והרופאים שקלו שוב והחליטו שבעצם אין סיבה לא.
אז שווה להתעקש לפעמים.

שיעבור לך בקלות @}
אנחנו פה אם את צריכה עזרה או עידוד.
אמא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי אמא* »

איזה כיף שאתן פה!
באם בדקו את הבעלים שלכם? כי כל הרופאים שדיברתי איתם אמרו שאם הבעל kell שלילי (שזה ברוב המקרים כשהנוגדנים נובעים מעירוי דם), אין סיכוי שהעובר יהיה חיובי ולכן בעצם אין בעייה. אצלי לצערי בעלי אכן חיובי, ולכן נראה לי שרף ההיסטריה גבוה במיוחד.
כמובן שמיד אמרתי שלא אסכים לזרוז, אבל כמו שהרופא אמר: "נתוני הפתיחה שלך לא טובים". אני בעצם מתחילה עכיו בתהליך חיפוש המלווים שלי ללידה, ונראה לי שזה הולך לכיוון של רופא/ה פרטי כי אחרת אני מפחדת שיגיבו אליי בהיסטריה בחדר הלידה. יש לי באמת התייעצות עם רופאה נוספת בעוד כמה שבועות, אחרי שנראה את הבדיקה הראשונה.
אשוב ואעדכן אתכן. תודה על התמיכה.
חיותא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי חיותא* »

ב"ה

הי אמא
אכן בדקו את בעלי ואצלו הכל בסדר,והגיעו למסקנה שזה מעירוי הדם.
מקווה עבורך שתמצאי את השליחים הנכונים ללידה הזו!
שבת שלום
אמא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי אמא* »

שבתי לעדכן,
הייתי בסקירה שכללה גם בדיקה ראשונה. תודה לאל, הכל בסדר גמור. לפני כן הייתי מאוד לחוצה, אבל מאז הרבה פחות.
השבוע הייתי בהתייעצות נוספת אצל רופאה מומחית. בדקה שוב, ועדיין הכל נראה תקין.
שני הרופאים המליצו לערוך את המעקב כל שבועיים (אני מתכוונת לאולטראסאונד). לי זה נשמע ממש מוגזם.
אני עכשיו בשבוע 22, זה אומר עוד איזה 8 בדיקות! בקיצור רציתי לשאול מה הייתה התדירות שהמליצו לכן.
אגב - דווקא רופא קופ"ח שלי נשמע "פתוח למשא ומתן" בנושא.
חיותא*

anti kell בהריון

שליחה על ידי חיותא* »

_תודה לאל, הכל בסדר גמור._
איזה כייף לשמוע!

_שני הרופאים המליצו לערוך את המעקב כל שבועיים (אני מתכוונת לאולטראסאונד). לי זה נשמע ממש מוגזם._
אני חושבת שעשיתי כל 3 שבועות-א.ס ובדיקת דם,אבל בשלב מסוים נכנסתי לשמירת הריון בגלל דברים אחרים והפוקוס עבר למקום אחר...
יוטי_לונדון*

anti kell בהריון

לי גילו את זה מאוחר בהריון ומאז עשו לי כל שבוע שבועיים.
לפני זה כבר הייתי הריון בסיכון (מסיבה אחרת לגמרי) ונבדקתי כל חודש.

זה הרע במיעוטו. הם רק בודקים שהוא גדל כמו שצריך מה שמראה שהכל בסדר איתו.

אני הסכמתי לעשות את זה כדי להיות רגועה (למרות שהרגשתי שהוא בסדר) וכדי שלא יבלבלו לי את השכל בלידה (שהיתה טבעית למהדרין, חלקה אפילו באמבטית לידה, למרות שהתעקשו במשך ההריון שאהיה בחדר לידה קונבנציונאלי עם מוניטור צמוד כל הזמן).

משמח לשמוע שהכל טוב עם ההריון והעובר @}
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

anti kell בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום בנות אני התחלתי כרגע שבוע 17 וגילו לי נוגדנים אנטי קייל בהריון הקודם שלי קיבלתי איזה 24 מנות דם ..( לא משנה מאיזה סיבה סיבוך לא צפוי)
ורציתי לדעת בדיוק מה זה אומר יש סיכון לעובר?
והבנתי שצריך לעשות בדיקות לאבא .
מה קורה אם הוא לא בתמונה ?!
חייבת עזרה !!!
חנה_דר*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2013, 10:44

anti kell בהריון

שליחה על ידי חנה_דר* »

^+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+^

אני עברתי שני הריונות .בלידה הראשנה כל הסיפור פגע בי ובנס עברתי את הכל.קיבלתי מנות דם ותודה לאל .עבר בלידה השניה הילדה יצאה עם המוגלובין 5,6 חיוורת כסיד. רק אז החלו לבדוק איךמהמי, לקחו מיד דגימות דם מבעלי והיינו "מפורסמים" בין רגע,כנראה בגלל הגילוי.אני מדברת על תקופה של...40 שנה ואגב RHשלי הוא מינוס ושל בעלי פלוס. אם מישהי רוצה לקבל עוד הסברים בקשר למה שעברתי ,אפשר לחפש בפייסבוק חנה דר בעברית ולהשאיר הודעה בפרטי. מאחלת לכולן רק בריאות.
בעלי_ניסיון_באנטי_קל*
הצטרפות: 02 אפריל 2015, 23:37

anti kell בהריון

שליחה על ידי בעלי_ניסיון_באנטי_קל* »

היי לכולם
לנו היה סיפור כזה בדיוק. ניתוח בלידה קודמת, גילוי נוגדנים בהיריון ומעקב לאורך כולו.
בתחילת התשיעי הרופא קצת חשד בגלל זרימת דם גבוהה מעט במוח, מה שיכול להצביע על תחילתה של אנמיה עוברית
ולכן אמר לעשות זירוז

נולדה ילדה מקסימה, אנחנו מתים עליה
אמנם היתה לה צהבת חריפה בהתחלה, כנראה בגלל שני סוגי הדם, אבל היא גדלה
והיום - שימו לב - היא בת 2.5, מדהימה ומהממת
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

anti kell בהריון

שליחה על ידי קוראת* »

אני בהריון ורציתי לדעת איך נקראת הבדיקה הזו ברשימת הבדיקות?
אני רוצה לוודא שהיא בוצעה לי.
אלמונית_א*
הצטרפות: 12 מאי 2005, 19:48

anti kell בהריון

שליחה על ידי אלמונית_א* »

איזה בדיקות עוברים אחרי שגילו שיש חשד נוגדן אנטי k.
פלוני_אלמונית*

anti kell בהריון

הבדיקה נקראת "קומבס",
ואחרי שיודעים שיש לאישה נוגדנים מסוג זה , לפי מיטב ידיעתי בודקים האם לאב יש קייל חיובי או שלילי ..
תוהה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2001, 17:24

anti kell בהריון

שליחה על ידי תוהה* »

מה קורה בגוף האשה, שקיבלה תרומת זרע וכן גם תרומת ביצית?
וכן האם יש מעבר דם בין העובר לאם בזמן הפלה טבעית?
פלוני_אלמונית*

anti kell בהריון

אני בשבוע 13 ויש לי את הanti kell
בעקבות מנות דם שקיבלתי אחרי הלידה קודמת.
בעלי נבדק והתוצאות לא מובנות כלל
קמבוס יצא שלילי
ואז בהערות נרשם
"נבדק אנטיגן k. נמצא שלילי
נבדק אנייגן k ונמצא חיובי???? מה זה אומר? אני בלחץ
אירה*
הצטרפות: 05 מרץ 2005, 00:43

anti kell בהריון

שליחה על ידי אירה* »

חייבת לשתף ולספר את הסיפור שלי, בגלל שלא להרבה אנשים יש אנטי קייל והפורום הזה לא כל כך פעיל בנושא אז למי שתקרא את הסיפור מקווה שתבין וגם יתן לה קצת רקע.... אני אמא לשני ילדים מקסימים ועוד אחד בדרך ... הריון ראשון הכל עבר מעולה ילד בריא 3750, לידה בניתוח קיסרי בגלל מצג עכוז בשבוע 39+4. הריון שני הכל התחיל רגיל בשבוע 23 גילו שלעובר אין דופק... למינריות... הרדמה מלאה והוציאו החוצה.... באותו היום גילו לי בדם אנטי קייל ופה התחיל הכל חחח..... . בהריון השלישי ישר ידעתי לאן אני הולכת הפנו אותי להמטולוגיה שזה מחלקת הדם בקפלן ושם בדקו אותי ואת בעלי... בהתחלה לא הבנתי מה זה אומר בכלל חיפשתי פורומים שיעזרו לי להבין מה זה אנטי קייל... לכולם יש בדם אנטי קייל אבל אצל רוב האנשים הקייל הוא אחד קטן ואחד גדול , אצל אחוז מאוד קטן באוכלוסיה שאני ביניהם יש שתיים קייל קטנים וזה יוצר חוסר התאמה הבחינה גנטית ביני לבין בעלי, בשביל שלא תתפתח אנמיה עוברית הילד צריך לקבל את הגן הקטן שלי ואת הגן הקטן של בעלי רק אז זה מסתדר... ברגע שהעובר מקבל את הגן הגדול של בעלי זה יוצר חוסר התאמה ופה מתחילה האנמיה עוברית. בהריון על הילדה שלי היא קיבלה את הגן הגדול של בעלי. בגלל שכל הרופאים ידעו שיש לנו את הבעייה הזו מייד התחלתי לעשות מעקב הריון בסיכון ומשבוע 18 זרימות במוח של העובר לעקוב ולראות האם מתפתחת אנמיה ... ובשבוע 28 האנמיה התפתחה התאשפזתי בתל השומר רק שם מטפלים בזה... ועברתי עירוי תוך רחמי לעובר מדם של תורם ... כמובן שהמעקב אחרי התגבר וכל שבוע היתי נוסעת לתל השומר לעשות זרימות ככה זה נקרא... בשבוע 31 שוב התפתחה אנמיה מוגלובין של העובר היה שש ועברתי עירוי תוך רחמי שני. ובשבע 35+4 במשקל 2980 נולדה הנסיכה שלנו בריאה שמנמנה ומהממתתתתתת. ועכשיו אני שוב מצפה לא מפחדת מכלום יודעת שאני ביידים הכי טובות כי אין על תל השומר שם עכשיו אני עושה הכלללל. אז הנה הסיפור שלי למי שתכנס בעתיד יש מה לקרוא בהצלחה לכולן ידיים מלאות ❤❤
פלוני_אלמונית*

anti kell בהריון

היי אירה,
אני אשמח לקבל ממך פרטים על הנושא כיון שהתברר שגם אני נושאת את האנטי קייל.
תוכלי לשלוח לי הודעה בפרטי [email protected]
פלוני_אלמונית*

anti kell בהריון

אנטי k ואנטי cזה לא אותו דבר?
אסנת*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 21:36

anti kell בהריון

שליחה על ידי אסנת* »

שלום לכן. משתפת גם את הסיפור שלי. הרופאה שלי נבהלה כשיצא לי בבדיקה ANTI K ורצתה לשלוח אותי למעקב של הריון בסיכון. אבל מקריאה בפורומים, הבנתי שזה בהחלט יכול להיות בגלל עירוי דם שקיבלתי. עשיתי בדיקת דם פנוטייפ לי ולבעלי וברוך ה' גיליתי שגם לי וגם לו אין K גדול (רק k קטן) כך שלעובר אין סיכוי שיש K גדול ולכן האנטי K לא יכול להזיק לו, תודה לאל. מקווה שהמידע יעזור למישהי מכן.
אביה*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 17:03

anti kell בהריון

שליחה על ידי אביה* »

שלום לכולן
לצערי ולתדהמתי גיליתי שיש חוסר ידע גדול אצל רופאים. לפחות בצפון הארץ, איפה שאני גרה .שגורמים ללחץ מיותר לפעמים.ולכן אני
גם אני משתפת בסיפור שלי (עם הסוף הטוב).
גם אני בלידה הראשונה קיבלתי עירוי דם והתפתח הkell.
בהריון שני זיהו את האנטי k בדם ושלחו במקביל את בעלי לבדוק אם יש לו גם אנטי k ואותי לבדיקת זרימות בדם.
התוצאה של בעלי הייתה שלילית ואז ההמטולוג הסביר לנו שהכל בסדר ואין צורך במעקב (בגלל מה שהוסבר למעלה)
בבית החולים שבו עשיתי את מעקב הזרימות בכלל לא דיברו איתי על האפשרות שבעלי ייבדק ורק הסבירו לי שמעתה והלאה כל הריון הוא בסיכון וצריך להיות במעקב. הייתי בלחץ בערך חודש עד שהגיעה התשובה של בעלי.
עם התשובה הזאת הלכתי לרופא נשים שבקושי ידע על הדבר הזה שנקרא kellאבל קיבל את המלצת ההמטולוג. כדי להיות בטוחה (בכל זאת מלחיץ) הלכתי לעוד ייעוץ אצל רופא בכיר בהדסה שהסביר לי של15 אחוז מהאוכלוסיה יכול להיות אנטי kell ולכן בודקים את הבעל. שזה לא דבר נדיר ככ . ואכן גם מה שקרה אצלנו. הוא היה בשוק שרופא הנשים לא ידע את נושא הבדיקה לבעל וכן שלא הסבירו לי את האפשרות במחלקה של בדיקות הזרימות דם במוח.
בהריון הבא עברתי דירה והרופא נשים שלי היה גם ראש המחלקה של בדיקות הזרימות במח. בתחילת הריון ישר קפץ בבדיקות שיש לי anti kell והוא דרש שאבוא לבדיקת זרימות.
הסברתי לו שלא צריך כי שלחו את בעלי לבדיקות ואז הוא אמר בזלזול :"כן, אבל מה הסיכוי שגם לו יש אנטי קייל?" (והוא דווקא רופא נחמד!)אמרתי לו שהסבירו לי של15 אחוז באוכלוסיה יש והוא אמר שהוא לא יודע על זה. בכל אופן הוא ביקש את המכתב שמראה שאכן בעלי גם עם anti kell כדי להיות בטוח.
שתבינו. מדובר על מנהל המחלקה בבית חולים שאחראי על מחלקת הזרימות במח במידה וצריך. הוא בכלל לא היה מודע ששולחים את האבא גם לבדיקה ושיש אפשרות הגיונית (נכון, לא גבוהה. אבל 15 אחוז זה עדיין משהו..) שהאבא גם עם אנטי קייל ולא צריך את כל המעקבים והחרדות האלו.
אני כל הזמן חושבת על כך שבגלל חוסר ידע ומקצועיות של רופאים יכול להיות שהייתי צריכה כל הריון לעבור בחשש ולחץ ולנסוע כל חודש למעקב...
בקיצור-שורה תחתונה-שווה לעשות בדיקות לבעל. וגם לזכור שלא תמיד, לצערינו, הרופאים יודעים הכל...
פלוני_אלמונית*

anti kell בהריון

אם קיבלתי בהריון הבחנה של אנטי קל זה אומר שכל הריון עכשיו זה יופיע
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

anti kell בהריון

שליחה על ידי הילה* »

אחרי חיפושים רבים באתרים קראתי פה קצת על נוגדנים בדם . בלידה השלישית שלי , נמצאו אצלי נוגדן anti lub , אמרו שבהריון הבא צריך מעקבים , כעת בהריון שבוע 21 עם המון חששות וחוסר ידע בנושא , אשמח לקבל פרטים על רופאים בתחום בתל השומר או במרכז שניתן לפנות אליהם.תודה .
מדם_לדם*
הצטרפות: 01 פברואר 2024, 05:25
דף אישי: הדף האישי של מדם_לדם*

anti kell בהריון

שליחה על ידי מדם_לדם* »

בעלי ואני הקמנו ארגון מדם לדם
לליווי. תמיכה. יעוץ. קידום מחקר.
להריונות & נוגדנים.

אפילו שהתכבותכן בנושא יחסית ישנה. אם ויש בידכן מידע שיכול להועיל עבורנו, נשמח מאוד לשמוע!!  וכמו כן אם נוכל להועיל לכן בכל דרך שהיא, נשמח לעזור.

תודה מראש
 כבי
[email protected]
שליחת תגובה

חזור אל “בדיקות בהריון”