מילת תינוקות

תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

מילת תינוקות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

ערה בלילות, אני גרה בחו"ל והבנים נולדו כאן.
כאן רוב הבנים לא נימולים אבל יש מיעוט גדול שכן. אל תשאלי אותי למה...
ואף אחד לא יודע שום דבר על אף אחד אחר, זה כל כך נון-אישיו. ואני מדברת אתך על גן שבו השירותים הם פתוחים וכמה ילדים יכולים לעשות פיפי ביחד, והנושא של "לי יש כזה ולהוא יש אחר" פשוט לא עלה. ילדים לא ממש שמים לב לזה, או שהם מקבלים את זה כעובדה.

חכי.
ההחלטה שלי לא למול התקבלה בישראל, לפני שהייתי בהריון.
ובישראל, תאמיני לי שחרשתי את פורום "מוותרים על ברית מילה" בתפוז מכל הצדדים, ושרצתי שם לפחות שנתיים, והוא היה מאוד פעיל אז, ואני יודעת בוודאות מה קורה:
  • העניין של הצקות ולחץ חברתי, מה שנקרא שם "השד החברתי" בנוגע לפין ולעורלה פשוט לא קיים.
זה מיתוס.*

אמרה אחת המשתתפות הוותיקות בפורום: "אני כבר 14 שנה מחפשת את השד החברתי, ועוד לא מצאתי. כשאפגוש אותו, אדווח".
לא דיווחה.
כן היו סיפורים על בנים שלמים שגילו שחבריהם לא נימולים, ביררו את העניין עם הוריהם, והזדעזעו עד עמקי נשמתם ממה שההורים עשו להם.
והמון סיפורים בסגנון "לא ידעתי, לא שמעתי" וסיפורי נון-אישיו.

אצלנו בבית, בעלי נימול, כמובן :-( והבן שלי ראה אותו עירום לא פעם ולא פעמיים, ואף פעם לא העיר דבר בנושא. פעם יצא לנו לדבר על עורלות (היה קטע משעשע בשירותי בית הספר כשהוא ניסה להפשיל את העורלה שלו כמו שחבר שלו הראה לו, והתברר לו שהיא עדיין לא נפרדה), אז ניצלתי את ההזדמנות לדבר על עורלות וברית, וציינתי שהרבה יהודים וישראלים נוהגים לעשות את זה, אבל אנחנו לא. הילד שאל מיד כמה אחוזים מהילדים היהודים/ישראליים לא נימולים (ראש של מתימטיקאי יש לו), אמרתי שאני לא יודעת בדיוק, אבל חברו אורי גם הוא לא נימול. הוא שמח מאוד ובזה ירד העניין מסדר היום.
ללמדך, שאם יש בסביבה עוד נימול אחד מוכר, מבחינה רגשית אתם כבר "רוב".

גם אמרתי לו שאבא שלו נימול, אז הוא אמר "אה, באמת שמתי לב שהפין-פין שלו שונה משלי, אבל חשבתי שזה בגלל שהוא מבוגר".
ובזה נגמר הסיפור.

אני מציעה לך בחום גדול להיכנס לפורום ברית מילה שבקישור, ולחרוש אותו, ו/או ללכת למקומות כאלה בפייסבוק ולראות מה קורה בפועל. לחתוך ילד בגלל "לחץ חברתי" שהוא מיתוס בלתי קיים ושאין לו שום בסיס במציאות, בעיני זה לגמרי עוול.

(אני לעולם לא אתווכח עם מישהו שמל את הילד מסיבות דתיות. מבחינתי "כך אלוהים אמר" זה טיעון תקף. אבל כל שאר ה"סיבות" שחילוניים דבקים בהן הן כאלה חרטא-קישקשתא, שזה פשוט פתאטי. הן לא עומדות במבחן המציאות)
תמרוש_רוש

מילת תינוקות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

ודרך אגב, הצקות יהיו על דברים גלויים שילדים יכולים לקלוט בקלות ביומיום: מצב רגשי פגיע (גם של המציק וגם של המוצק. זה לדעתי הטריגר מס' 1 להצקות, כל השאר זה תירוצים), אוצר מילים קצת שונה, בחירות אישיות קצת שונות (לי עשו את המוות ביסודי כי היו לי חברים בנים), גוון עור בהיר / כהה מהממוצע (כנ"ל), משקפיים, משהו שונה בלבוש, בהורים, בבית...
למול כדי להימנע מהצקות? בחייך.
תמרוש_רוש

מילת תינוקות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אמונה גדולה בבריאותו של הפין הנימול
גם זה חרטא.
כל מה שצריך זה להפשיל אותו כשעושים פיפי ובמקלחת, וזהו. אותב רמת בריאות פוטנציאלית.
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

מילת תינוקות

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

לי יש בנים שלמים, גדלים בישראל , חמודים להפליא, הגדול בן 16, כל עניין המילה הוא לגמרי non issue, מעולם לא התעסקנו בפין או בערלה שלהם, המקסימום הוא כשהייתה פעם אדמומיות שמתי שמן לבנדר באמבטיה (דרך אגב זה קרה גם לבתודה שלי פעם , גם שמן לבנדר באמבטיה )
הילדים שלי ממש מתקשים להאמין שיש אנשים שחותכים את הערלה של הבנים שלהם, או נותנים לאיש דת לעשות זאת, הם שמעו על זה במהלך השנים.
בארץ לחלוטין לא מודעים לנזקים של המילה ואיך זה פוגע בכל גבר וזוגתו :-/ לא מקשרים בין בעיות שונות שיכולות לצוץ גם עשרות שנים אחרי המילה .
לגבי בן הזוג, עניין של תקשורת פתוחה, נראה לי שאפשר לפתור את זה. אם תכתבי פה פרטי התקשרות אפשר יהיה לקשר אותו עם אבות אחרים שהיו במצב הזה.
ערה_בלילות*
הצטרפות: 25 ינואר 2019, 05:14

מילת תינוקות

שליחה על ידי ערה_בלילות* »

תודה נשים יקרות , על כל עצותיכן. בעקרון בן זוגי רואה כמה קשה לי העניין וכאילו מוכן לוותר עבורי אך עבורי בלבד , לא מתוך הסכמה או השלמה שלו לא לימול. אינני רוצה לכפות עצמי ודעותי עליו . כן חשובה בעיניו התפיסה הדתית רק לא ברור לי מדוע זה כלכך חשוב לו ??! יותר מלצום ביום כיפור או לשמור שבת!! קשה לי הוא ממש רוצה לבצע זאת כבר השבוע ..
אני חוששת שאאלץ להטיל וטו בעניין ולשאת את האחריות על כל ההשלכות העתידיות בעקבות ההחלטה. אשמח לשמוע עוד סיפורי מחזקים שאוכל להעלות בפניו ולחזק גם אותו. נתתי לו לקרוא באתר נגד המילה.. לא עזר.
תמרוש_רוש

מילת תינוקות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

בן זוגי רואה כמה קשה לי העניין וכאילו מוכן לוותר עבורי אך עבורי בלבד , לא מתוך הסכמה או השלמה שלו לא למול
לדעתי זה נפלא.
לדעתי את יכולה להטיל וטו, ולהגיד לו חזור ואמור כמה את מעריכה את זה שהוא מכבד אותך ומבין שבשבילך זה ייהרג ובל יעבור.
ותניחי לנושא.
הוא לא רוצה לשנות את דעתו בעד ברית - זכותו. שיחשוב מה שהוא רוצה.
תוך שנתיים זה יעבור לו ;-)
או שלא.

אני חוששת לשאת את האחריות על כל ההשלכות העתידיות בעקבות ההחלטה.
זה נשמע כאילו לא שמעת מה שכתבתנו לך :-( איזה אחריות? איזה השלכות עתידיות?
מניסיון של עשרות אם לא מאות הורים, אין השלכות שלילית לאי-מילה. פשוט אין.
הלשכות שליליות של מילה - יש בשפע.

סיפורים מחזקים - יש את ארגון קה"ל: http://www.kahal.org/
(קהילת הורים לילדי םשלמים), שעורכים מפגשי תמיכה פעם בחודש-חודשיים.
ואת קבוצת הפייסבוק שלהם: https://www.facebook.com/kahal.org/
שם יש מן הסתם יותר תנועה מאשר פה.

אינני רוצה לכפות עצמי ודעותי עליו
את לא כופה את דעתך עליו, את מטילה וטו בעניין שלהרגשתך כאמא של התינוק הוא קו אדום, ומניחה לו לא להשתגע על ההחלטה בעודו משלים אתה.

מדוע זה כלכך חשוב לו ??! יותר מלצום ביום כיפור או לשמור שבת!!
שמבחינה הלכתית זה אבסורד גמור, אבל מבחינה פסיכולוגית זה פשוט ומובן: אם הוא יודה בעובדה שמילת תינוקות היא משהו שעדיף להימנע ממנו, מה זה אומר עליו ועל ההורים שלו? הוא ייאלץ, ולו בעקיפין, להודות בעובדה שנעשה לו עוול ונכפה עליו סבל מיותר, והוא לא רוצה לחשוב על זה.
(ומי כן? :-()
זה מה שנקרא דיסוננס קוגניטיבי. וזה אחד הכוחות הגדולים שמשמרים את המנהג הזה.
לא נעים לעם שלם להודות שיש כאן התאכזרות מאורגנת. אז מביאים תירוצים מפה ועד מחרתיים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

מילת תינוקות

שליחה על ידי יונת_שרון* »

השערה פרועה:
לבן זוגך יש חברים?
הם כן מלו את ילדיהם?
אם הוא יחשוב שעדיף לא למול, אז זה ביקורת שלו עליהם?

אם זה המצב, אז רק וטו שלך יכול לעזור לו לא למול בלי לצאת רע עם החברים שלו -- ״חבר, אני חושב כמוך, אבל אשתי קצת משוגעת אז לא חתכנו.״
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מילת תינוקות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

https://hy.health.gov.il/?CategoryID=284&ArticleID=1948
תמרוש_רוש

מילת תינוקות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אוי באמת |N|
"למילה יש יתרונות רפואיים רבים", עלק.
אם לא הייתי מחוממת אש על חרטוש מקצועי קולוסאלי שאני צריכה לטפל בו בתחום שלי, כבר הייתי מוצאת ומביאה לפה סקירת ספרות בריאה שמראה למה ה"יתרונות הבריאותיים" האלה לא שווים את המחיר והסיכון.

ברית מילה היא אקט דתי והסיבה המוצקה היחידה שיש לה היא "כי ככה אלוהים ציווה עלינו". עם סיבה כזאת אני מוכנה לחיות בכיף (למרות שאישית אני לא מקבלת אותה). כל שאר התירוצים וההנמקות לא מחזיקים מים.
נינה*
הצטרפות: 01 נובמבר 2002, 19:58

מילת תינוקות

שליחה על ידי נינה* »

בושה שמשרד הבריאות עושה פרסום כזה למילה. וכמה שטויות עאלק מדעיות בעמוד אחד.
רק לטובת מי שאולי יקרא פה ויתהה: ביצוע מילה אמנם מקטין מעט את הסיכון ללקות בדרכי השתן בילדות ובבגרות, אך מגביר את הסיכון בתקופת הינקות. ההפחתה בסיכון להדבק באיידס ועגבת קיימת, אבל ממילא השימוש בקונדום מומלץ למניעת שאר מחלות מין וביצוע מילה לא ישנה את זה. וברור שאי אפשר לקבל סרטן באיבר שנכרת (סרטן הפין מתחיל בדרך כלל בערלה) אבל לפי ההגיון הזה היה צריך לכרות הרבה איברים כרפואה מונעת.
אני עצלנית מדי כדי להביא מראי מקום של מאמרים, בזה אני לא טובה יותר מכותב המאמר, מצטערת.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מילת תינוקות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איכס. נמאס. למה למה למה לעזאזל אנשים חילונים חותכים לתינוקות שלהם את הפין?!
הזוי.
שליחת תגובה

חזור אל “התבטאות”