תחבושות רב פעמיות

לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אלו שהכנתי לי- תפרתי מבורדו כהה כהה. יצאו יפות ולא רואים עליהן כתמים:-)
אני לא מבינה למה צריך כנפיים.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי טלי* »

יש יומיומיות שחורות לשירה,
זה אמור להיות למי שרוצה לזהות ביוץ לפי ההפרשות או משהו כזה.
אני משתמשת בהן בסוף מחזור.
מנטרה*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 20:07

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מנטרה* »

הכנפיים, חוץ מתפקידן לנמוע תזוזה של התחבושת בזמן שאנו הולכות, גם מגינות עליה מפני נפילה לשירותים כל פעם שאנו מורידות תחתונים...
אני אישית מאוד אוהבת את התחבושות של שירה, ולסיום הווסת משתמשת ביומיומיות. יש גם שחורות, אך הן פחות טובות, אני מאוד אוהבת את הלבנות, נדמה לי שהן מפלנל, הן עבות ונעימות (אז מה אם רואים כתמים??) ויש גם אדומות עם נקודות לבנות, שהן ממש דקיקות, ומתאימות יותר ליום יום, ויתרונן הוא שהן גם מתייבשות ממש מהר אחרי הכביסה.
את עננה אני לא מכירה, הן מיוצרות בארץ או מיובאות? עבורי נתון זה מהווה שיקול בקנייה...
לוטם_מרווני*

תחבושות רב פעמיות

עננה מיוצרות בארץ בעבודת יד של אשה מתוקה להפליא.
מנטרה*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מנטרה* »

תודה רבה.
גם זה שהיא מתוקה מהווה שיקול.
:-)
שום_כתוש*
הצטרפות: 01 מרץ 2005, 06:29
דף אישי: הדף האישי של שום_כתוש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי שום_כתוש* »

שלום לקשקשנית ולכולן בכלל:
התחבושות שאני מייצרת (עננה) מגיעות ב3 גזרות ובמגוון עוביים:
קלות: 2שכבות פלנל ואחת מגבת,
רגילות: 2 שכבות פלנל ו2 מגבת.
כבדות: 4 שכבות פלנל ו2 שכבות מגבת.
אפשר להזמין גם לפי הצורך, לקנות, להתרשם ולראות מה חסר. כי כאמור, אני מייצרת אותן בבית.
גם הן יכולות להיות בשימוש דו צדדי,
וכן, לפעמים אני מתוקה, מסתבר...
שום_כתוש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי שום_כתוש* »

לידיעת המכבסות: גיסתי, מסתבר, מומחית לכתמים. היא אומרת שאם כתם עבר מייבש אז הוא מתקבע.
אי לכך, תחבושותץ לתלות אך ורק ליבוש, גם בימי אין שמש, כשהשמש תחזור היא תעזור בהעלמת הכתמים.
לוטם_מרווני*

תחבושות רב פעמיות

אין לי בעיה עם כתמים על התחבושות, אני מעדיפה את הרכות של תחבושת שיובשה במייבש על פני הקשיות של זו שיובשה בשמש.
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

יש לי סטרט אפ
למה לא לתפור תחתוני מחזור, שיש להם ריפוד כנגד הווסת.
לא צריך כנפיים
לא תחבושות שנופלות למיים,
מי שתופרת לפי הרעיון- אני מצפה לאספקה חינם, תמורת הרעיון.
מה_איתי*
הצטרפות: 06 מרץ 2010, 21:48

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מה_איתי* »

כי מה תעשי בעבודה כשאת צריכה להחליף תחבושת?
זה טוב ללילה אולי ואני בכל מקרה הייתי מעדיפה תחבושת ענקית במקום להתחיל לתפור לי תחתונים.

ותופרות שביננו - תתפרו לעצמכן! קל מאוד , יוצא טוב יותר מהקנויות (אם כי אולי פחות יפה).
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

נכון! באמת בעייתי.
צבע_כתום*
הצטרפות: 28 מרץ 2010, 16:24

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי צבע_כתום* »

אפשר פשוט להחליף לתחתוני ווסת אחרות :-)
דורה_בורה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2010, 15:04

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי דורה_בורה* »

שלום,
רציתי להזמין אתכן להצטרף לקבוצה שלי בפייסבוק שנועדה לדבר על תחבושות רב פעמיות ומודעות נשית.
במקור קראתי לקבוצה "תחבושות רב פעמיות לווסת החודשית ולנשים לאחר לידה" אבל לאחר חוסר היענות משווע הבנתי שצריך שינוי מסוים.
כיום קוראים לה "מחזוריות האישה", אולי זה ירגיע קצת את האנשים והם יוכלו להתמודד עם זה בצורה יותר "בוגרת". מוזר תמיד חשבתי שבבסיסם האנשים הם פתוחים לעצמם ולשינויים (אני עדיין חושבת כך) תמיד ידעתי שאמנם לא כולן מעוניינות לשבת ולדמם באדמה אבל לא ידעתי שהמילה "מחזור" ו"ווסת" כ"כ מאיימות ומביכות הרבה אנשים. בכל מקרה אם חשקה נפשכן להצטרף לקבוצה אני מזמינה אתכן בשמחה.
http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 873&ref=mf
תודה על ההקשבה.
מה_איתי*
הצטרפות: 06 מרץ 2010, 21:48

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מה_איתי* »

אפשר פשוט להחליף לתחתוני ווסת אחרות
אפשר , אבל בעיני לא הדבר הכי נוח בעולם...

כל אחת שתזרום עם הנוחות שלה... :-)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

קניתי בשמחה תחתוניות ליום יום- לא זוכרת מי היצרן.
לצערי אני לא מתלהבת מאוד- אך ורק כי התחתוניות לעיתים ממש זזות לי- בייחוד אם אני בלילה רק עם תחתונים בלי מכנסיים מעל.
חוצמזה גם מרגישה לעיתים את התיק-תק.
בעסה כי אני רוצה להיות "ירוקה" אבל זה לא באמת תמיד מוצלח יותר.
מחכה לתגובות...
שום_כתוש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי שום_כתוש* »

לפלונית שלמעלה,
כדי שפחות יזוז, קני את החלק הרך של וולקרו והדביקי על צד אחד של התחתונית. זה צריך להיות כלפי מטה, אין צורך לשים על התחתונים את הצד המחוספס. זה יגרום לקצת חיכוך ויקטין את התזוזה. אופציה אחרת היא תחתוניתימיומית בגזרה "רגילה" עם שני תיתקים: שלי (כלומר עננה)
אם את משתמשת בתחתוניות יומיות באמת ביום יום, נסי להגמל, הרבה אני שומעת שאחרי מה זמן בתחתונים בלבד, (ובלילה בלי) הצורך פוחת (יש פחות הפרשות.)
פלוני_אלמונית*

תחבושות רב פעמיות

לשום כתוש-
תודה על התשובה,
נכנסתי לאתר של עננה, וראיתי את התחבושות
את האמת, אני לא תמיד משתמשת כל יום, אבל צירך שיהיה. וכבר נעלמו לי שתיים מאלו שהיו לי-
אז אולי באמת ארכוש דרכך גזרה יומיומית עם שני תיקתקים, ונראה אם זה טוב יותר.
הבדים אינם אורגניים או משהו ממה שהבנתי באתר?
ואם כבר- אני אמורה ללדת בכל יום- את מכינה גם פדים להנקה?
אם כן ואם לא אני אשמח לטלפון שלך, ואולי אזמין כבר לנסיון כמה דברים
תודה רבה!
שום_כתוש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי שום_כתוש* »

הטלפון שלי נמצא באתר, אפשר גם לצור קשר בדף הבית שלי. או במייל, גם הוא באתר,
וכן יש לי פדים להנקה מפלנל, לא אטום כך שלא נוצרות בהן פטריות.
שום_כתוש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי שום_כתוש* »

אגב, את התחבושות שנעלמו חפשי בתוך הציפות והציפיות...
אבל שלא יהיו לך ציפיות גבוהות...
אלונה_כותנה_אורגנית*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2010, 01:08

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אלונה_כותנה_אורגנית* »

קשקשנית שלום, שאלת על התחבושות, אז הן עשויות משתי חלקים, חלק אחד שנסגר עם לחצניות מסביב לתחתונים, הכולל 2 כיסים קטנים, והחלק השני הינה רפידה שמתקפלת ל4, כשהצד העליון רווי, ניתן לקפל את הרפידה כך שהחלק עם הדם יהיה בפנים והשכבה העליונה תהיה נקיה, נוח במיוחד כשיוצאים מהבית, לתחבושת יכולת ספיגה מאוד גבוהה.
פלוני_אלמונית*

תחבושות רב פעמיות

ממליצה בחום על התחבושות היומיומיות של "עננה" או שום כתוש בשמה כאן!
רכשתי דרכה החודש, כאלו עם שני תיקתקים- ככה שבניגוד לקודמות שהיו לי, התחבושות יושבות הרבה יותר טוב על התחתונים, ולא זזות, ובקיצור מתאימות ממש טוב ונוחות!
אופציה מעולה לרכישה!
בהצלחה לשומי...
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי יער_ה* »

למישהי יצא לרכב (על אופניים) עם תחבושת? אני משתמשת קבועה ולא יצא לי לרכב איתן ונדמה לי שהתיקתק עלול להציק. מה דעתכן?
רקשניה*
הצטרפות: 09 מרץ 2012, 16:48

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי רקשניה* »

למישהי יצא לרכב (על אופניים) עם תחבושת? אני משתמשת קבועה ולא יצא לי לרכב איתן ונדמה לי שהתיקתק עלול להציק. מה דעתכן?
נראה לי שהחלק שנוגע בכסא הוא יותר אחורה מהתיקתק, כלומר לא בדיוק בין הרגליים אלא יותר לכיוון הישבן.
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי יער_ה* »

תודה על התגובות :-)
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

איפה אפשר לקנות תחבושות רב פעמיות באיזור חיפה, טבעון, או ראש פינה וצפון הכנרת?
אני יודעת שאפשר להזמין משלוח אבל אני רוצה לראות.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

כתוב בראש הדף (ועכשיו גם עדכנתי עוד יותר).
אצל לימור בריף, שהחליפה את שירה לוריא. היא גרה בזכרון יעקב.
נקודות מכירה נוספות ראי כאן
אמל_ית*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2008, 21:48
דף אישי: הדף האישי של אמל_ית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אמל_ית* »

תודה בשמת (-:
הרגע לפני, יש לי לא מעט טיולים לחיפה לאחרונה, את מוזמנת להיות איתי בקשר טלפוני ואעדכן אותך כשאני באה בפעם הבאה ואביא לך בשמחה את מה שאת רוצה לראות.
אקליפטוס_ריחני*
הצטרפות: 30 מאי 2012, 23:53

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אקליפטוס_ריחני* »

למה התחבושות של כותנה כל כך יקרות?
50 שקלים לתחבושת זה המון כסף
אמל_ית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אמל_ית* »

כותנה זה דבר מאוד יקר, וכותנה אורגנית- מאוד מאוד!
ממליצה לך לבקר באתר http://www.ecomenses.com/ תחת הקטגוריה cost of pads אם את רוצה להבין ממה מורכב מחיר התחבושת...
ומזכירה שבטווח הארוך, לעומת מחיר החד פעמיות, זה עדיין חסכון, ויש בשוק מספר יצרניות במחירים שונים. בעיקר תבדקי איזה סוג נוח לך , סופג היטב , מחזיק מעמד הרבה שנים...
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

50 שקלים לתחבושת זה המון כסף
מעבר לזה שחומרים איכותיים ותפירה איכותית ועמידות לשנים עולים כסף, אז אני רוצה לספר לך שקניתי תחבושות לפני 12.5 שנים ומאז לא נגעתי יותר בחד פעמיות. תחשבי כמה מחזורים יש בכל כך הרבה שנים, שבהם השתמשתי שוב ושוב ושוב ושוב וחוזר חלילה באותה תחבושת שעלתה 50 ש"ח. לא ייאמן איזה חיסכון זה.
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

למה התחבושות של כותנה כל כך יקרות?
אני לא מבינה למה לבקר מישהו שמוכר או מציע שירות. זה ענין של היצע וביקוש, אם מוצר כלשהו יקר לי ולא מתאים לי זו בחירה שלי לא לקנות. או למצוא אופציה חלופית שתתאים לי יותר כמו לקנות ממישהו אחר, לתפור בעצמי או להזמין יותר בזול מחו"ל. אני לא רואה כאן מקום לביקורת על מי שמייצר ומוכר.
אמל_ית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אמל_ית* »

אני כבר למדתי לקבל את הביקורת הזה (ולהשיב לה.) רגע לפני שקניתי את העסק של התחבושות, חידשתי בעצמי את המלאי הפרטי של התחבושות שלי... ומודה באשמה, קניתי תחבושות מאוד מאוד זולות- בגלל מחירן. היה לי קשה להוציא את הכסף. איכותן הייתה בהתאם- ולצערי בתחום הזה בעיני זה ממש נזק, למכור מוצר כזה שהוא לא איכותי. נשים גם ככה חשדניות כלפיו, וחבל על מישהי שקנתה כזאת תחבושת והיא נזלה או התפרקה מהר והאישה חשבה- תחבושות זה לא בשבילי, אני חוזרת לחד פעמי. אבל אני מבינה את המבקרת, ומקווה שהן יתגברו על הקושי...
אקליפטוס_ריחני*
הצטרפות: 30 מאי 2012, 23:53

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אקליפטוס_ריחני* »

הכל בעיני המתבונן
פלוני_אלמונית*

תחבושות רב פעמיות

אז אני רוצה לספר לך שקניתי תחבושות לפני 12.5 שנים ומאז לא נגעתי יותר בחד פעמיות.

אפשר לשאול איזה תחבושות?
ובעצם אולי גם אחרות יוכלו לעזור- מה אורך החיים הצפוי לתחבושות הדקות? יש לי תחבושות בנות 6, אבל במשך 3 שנים השתמשתי בהן מעט מאוד (בסוף ווסת, בלי תחלופה גבוהה כי בקושי התלכלכו), וקצת פחות משלוש שנים הן בשימוש יומיומי, כמו תחתוניות.
עכשיו הן ממש מתפוררות. מכבסת בד"כ ב-30 מעלות, ומייבשת בד"כ על החבל.
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אפשר לשאול איזה תחבושות?
של שירה לוריא.
פלוני_אלמונית*

תחבושות רב פעמיות

איזה באסה, גם המתפרקות שלי של שירה...
אולי את שומרת עליהן טוב יותר...
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

לדעתי זה גם תלוי בשנת הייצור: יש לי תחבושות שמחזיקות מעולה עד היום, ביניהן הכי ראשונות שקניתי, ולעומתן אחרות שכבר משופשפות (אם כי בכל זאת בנות 10 שנים... ). שירה ניסתה כל מיני בדים. חלקם התגלו כמוצלחים יותר וחלקם כלא מוצלחים.
רגע*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 17:58

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי רגע* »

אני רוצה לרכוש סוף סוף תחבושות לראשונה, בעיקר לימים מאד חלשים (נמאס לי להשתמש בגרב)
ראיתי אופציה לשכבה חיצונית מכותנה רגילה ואופציה לפלנל, מה עדיף?
יש הבדל רק מבחינת המגע או שגם מבחינות נוספות כמו העמידות של הבד?
שום_כתוש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי שום_כתוש* »

פלנל הוא בד שעשוי 100%כותנה, יכולת הספיגה שלו טובה בגלל שהוא עשוי בטכניקה בה סיבי הכותנה פחות מפותלים והוא עובר סירוק כדי להוציא סיבים החוצה. תחבושות שעשויות מסוגי בד אחרים יכולים להיות אריגים או סריגים אחרים. לכל סוג יש תכונות משלו. אני לא יכולה להעיד על תחבושות של יצרנים אחרים אך כאשר ניסיתי בד סאטן כותנה התוצאות לא היו טובות, למרות שהיה נעים, לא היה יעיל כ״כ ולכן אני מייצרת מפלנל. (אגב, גם ג׳ינס עשוי 100%כותנה, כך ש״כותנה רגילה זה לא ממש אומר הרבה על התחבושות...) עננה
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

לי נראה שפלנל עדיף לתחבושות.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

_למה התחבושות של כותנה כל כך יקרות?
אני לא מבינה למה לבקר מישהו שמוכר או מציע שירות._

ובכן, אני לא מבינה למה לא לשאול שאלות ולהעלות ספקות לגבי שירות או מוצר.
השאלה "למה מוצר X הוא יקר כל כך" (או זול כל כך - גם זו שאלה חשובה) היא שאלה שמובילה להבנות לגבי טיב המוצר, שיטת הייצור, החומרים, אלמנטים של מסחר הוגן ועוד כל מיני דברים שמסייעים לנו לקבל החלטה צרכנית נכונה.

וזה הרבה יותר מאשר "האם 50 ש"ח זה יקר לי" כי אנשים מתמחרים את היוקר של מוצר לפי סקאלה אישית שלהם, שכוללת לא רק את הצורך שלהם במוצר הזה, אלא גם צרכים נוספים, מגבלות מסוגים שונים, וגם ערכים שמנחים את ההתנהגות הצרכנית שלהם.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

כותבת פה לטובת הדורות הבאים- סטארט אפ שעליתי עליו מתוך עצלנותי:
כדי להכין תחבושות ר"פ פשוט לקחתי מכנס טרנינג עבה, וגזרתי אותו כמלבן בד שמתקפל (זאת אומרת, למי שמכירה- זה נראה כמו G84]המילוי של תחבושות בד WKbe[/po]-fZ6vM:&imgrefurl=http://www.tinuki.co.il/store/he/hygien ... T6H0tVjtUp xM[/po]&imgurl=http://www.tinuki.co.il/store/images/de ... o]sanitary pads kit open[/po].jpg&w=570&h=397&ei=JMJ6UaOMCs7ltQaivIDQAw&zoom=1&ved=1t:3588,r:60,s:0,i:268&iact=rc&dur=1286&page=3&tbnh=165&tbnw=237&start=51&ndsp=33&tx=110&ty=80 או של חיתולי כיס)- אם את רוצה מגן תחתון, את גוזרת פשוט חתיכה בגודל של מגן תחתון (בגלל שזה טרנינג זה מספיק עבה). אם את רוצה תחבושת את פשוט גוזרת חתיכה כזו- ומכפילה לפי דרגת הספיגה שאת רוצה. את לא גוזרת כמה חתיכות ותופרת אותן אחת אל השניה, אלא פשוט גוזרת מלבן ומקפלת אותו לרוחב. בלי טיקטקים, בלי תפירה ובלי כלום. לי זה נוח בדיוק כמו תחבושות שקניתי במיטב כספי (וזה ממש לא זול)
מה שאני אוהבת בזה שזה מתקפל ולא נתפר בשכבות זה קודם כל שהרבה יותר קל לנקות אותן- לייבש אותן- ויותר חשוב- אפשר לשחק עם הקיפול ולשנות כל פעם את החלק שבא במגע עם הגוף כשצד אחד של הקיפול הוכתם.
אני מקווה שהצלחתי להסביר ברור...
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

אגב, בחרתי בצבע כחול כהה (לא כדי שארגיש שאני בפרסומת של אולווייז, כדי שהכתמים לא יציקו לי בעין ואוכל לזרוק למכונה בלי להשרות יומיים).
מפרגנת*
הצטרפות: 11 מרץ 2010, 22:03

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מפרגנת* »

משתפת שקניתי את אלו של שירה ואחר כך את אלו של עננה.
אני מפרגנת לשירה (בעצם עכשיו זו כבר לימור, לא?) מכל הלב אבל האמת היא שאין בכלל מה להשוות.
לי היה הרבה הרבה יותר נוח עם אלו של עננה. הן היו נעימות יותר ומבד רך יותר, הן נשמרות הרבה יותר טוב בכביסות מבחינת הצבע ומראה הבד, לא זזות בכלל וגם קצת רחבות יותר ככה שהתחושה היא שזה עוטף יותר טוב.
בהצלחה לכל מי שמייצרת וכל מי שמשתמשת.
פולט*
הצטרפות: 18 פברואר 2013, 17:24

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי פולט* »

גברת פלפלת זה פטנט מעולה, במיוחד בשביל הכביסה!
מבולבלת*
הצטרפות: 07 יולי 2003, 15:47

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מבולבלת* »

אשמח לעצות, כי הראש כבר בבלאגן מרוב ניסיון לקבל החלטה.

אני רוצה לעבור לתחבושות רב פעמיות- שישמשו לתקופה שלאחר הלידה, ולאחר מכן למחזורים הרגילים, כשישובו.
חשבתי לקנות תחבושות של אימס וימס:
http://www.nature-sbo.com/121513/%D7%94 ... 7%99%D7%AA

יתרונות: זולות מאוד, מכותנה אורגנית
חסרונות: יש להן שכבה אטומה למים, ולמרות שיש הרבה ביקורות חיוביות, יש גם ביקורות שטוענות שהן ממש לא מוצלחות לעומת אחרות, לא סופגות מספיק ומזיעים בהן.
מישהי ניסתה? חשבתי לקנות 6 רגילות ו-6 ללילה.

באותו מחיר, אפשר לקנות 6 תחבושות של כותנה, כלומר הן הרבה יותר יקרות.
אבל- יש לי חברה שמשתמשת בהן ונשבעת שהן הכי טובות, ושהיא מחליפה אחת ליום מרוב ספיגה, כך ש-6 זה ממש מספיק.

ומצד שלישי, במחיר מאוד סביר, אפשר לקנות תחבושות עננה, אבל הן לא מכותנה אורגנית שסופגת יותר טוב, ומכילה פחות רעלים (למרות שעניין 2 התיקתקים נראה לי מצויין).

אשמח אם תהיו מוכנות לחלוק מניסיונכן של שימוש בסוגים השונים, וגם- כמה תחבושות אצטרך?
לא מוצאת על זה תשובות טובות, ותחבושת ליום זה נשמע לי קצת מופרך.

תודה!
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אין לי ניסיון עם כל הסוגים שציינת.
רק שאלה סקרנית: האם בתחבושות של אימס וימס המקום להכניס רפידה נוספת יוצא מתחת לרפידה המכסה או שלא הבנתי נכון את התמונה?
זה נראה כאילו הכיסים להשחלה של רפידה פנימית יוצאים למטה, בצד של התחתונים, כי זה אותו הצד של התיקתק שנסגר כידוע מתחת לתחתונים.
אם זה באמת כך, זה נראה לי אידיוטי, כי החוכמה עם רפידה פנימית צריכה להיות, שאת הפנימית אפשר להחליף ולהשאיר את זאת עם הכנפיים והכיסים כל הזמן בתחתונים אלא אם כן היא מתלכלכת והדימום כל כך כבד שהוא עובר מהרפידה הפנימית לרפידה העיקרית.
אם הולכים באופן סדיר לשירותים (ובכלל מומלץ גם לרוקן את דם הוסת, זה מפחית את השימוש בתחבושות במידה ניכרת וגם מקצר את ימי הוסת) אז מחליפים כל פעם רק את הפנימית ולא צריך להחליף את החיצונית כל היום.
מבולבלת*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מבולבלת* »

אני לא יודעת. את בטח מתכוונת לערכה שמורכבת מכמה חלקים, ולי זה היה נראה מסובך מדי.
מהתמונה נראה שאת צודקת.
אני חושבת לקנות את תחבושות ה-AIO מהדגם הישן והזול שלהם, שהן דומות במבנה לתחבושות של כותנה ועננה, רק עם PUL.

אבל אם קפצת לכאן, ואת מוכנה להגיד:
יש לך ניסיון בשימוש בתחבושות בלי שכבת PUL? זה עובד בסדר?
כמה שכבות בד נחוצות כדי שלא יהיו דליפות?

אני בינתיים מתאפקת לא לקנות תחבושות כותנה קוריאניות שנראות מעולה במחיר שאין לו תחרות (30 תחבושות ב-140 ש"ח כולל משלוח).
מעדיפה מקומי, או לפחות מבית טוב...

ולגבי ריקון- לא מצליח לי. נראה לי שזה יושב על מקום ריגשי לא פשוט (לימדו אותי כילדה שזה מלוכלך ומבייש)
כשישוב המחזור אחרי הלידה, אנסה שוב.
תודה!
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

לימדו אותי כילדה שזה מלוכלך ומבייש
?

ריקון = ללכת לשירותים כל פעם שאת מרגישה שהדם עומד לצאת, ולהתיישב על האסלה כדי שייצא לשירותים במקום לתחבושת. ברגע שעושים את הסוויץ' בראש, מגלים שרוב הזמן אנחנו מרגישות שתיכף יבוא עוד גל. כמו כשהולכים לעשות פיפי בוסת ויוצא גם דם, אז פה זה יותר יזום ולא בהכרח כשאת צריכה פיפי. ביום כבד זה יכול להיות ללכת לשירותים כל רבע שעה או משהו כזה. ביום קל, אולי כל שעה. זה תלוי.

לי יש בעיקר תחבושות שהיו של שירה לוריא (עכשיו החליפה אותה בעסק לימור בריף קניתי גם משהו באינטרנט מחו"ל לפני המון שנים ולא הייתי מרוצה. אבל תחבושות שקניתי לא לי אצל לימור לפני כשנה, לא כל כך מחזיקות מעמד: כבר יש חורים ובד משופשף - בניגוד לשלי, שמחזיקות מעמד 13-10 שנים יפה מאוד.
מנטרה*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מנטרה* »

לגבי הPUL, אני הייתי מעדיפה ללא, כי זה די אטום ופחות נושם. אם מחליפים בתדירות המתאימה לדימום אין סיבה שידלוף.
גם אצלי התחבושות שקניתי משירה לוריא לפני 6-7 שנים עדיין שמישות. אבל אני אישית מצאתי את אלה של כותנה יותר נוחות לשימוש (הן יותר חדשות אצלי, כשנתיים-שלוש).
לגבי כמויות, לי יש 6 של שירה ועוד 4 של כותנה, וזה מספיק לי לגמרי. אני גם מכבסת לפחות פעם אחת באמצע הווסת, כך שלפעמים חלק מהן משמשות אותי פעמיים באותו החודש.
בהצלחה ואל תשברי את הראש יותר מדי... חבל על המאמץ.
מבולבלת*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מבולבלת* »

תודה רבה על התשובות!
כן, החלטתי להפסיק לשבור את הראש בנושא, קניתי את אלו עם ה-PUL לתקופה שלאחר הלידה (הן מאוד זולות וזה משמעותי עכשיו, ובנוסף אני פוחדת מדליפות בתקופה הזו).
אני אתחיל לחסוך לכמה של כותנה בלי PUL לאחר כך...

ובשמת, לגבי התמיהה שלך-
ההורים שלי השרישו בי הרבה אמונות מאוד בעייתיות על החיים והעולם לאורך הילדות.
אני עובדת קשה על לשנות אותן, ומצליחה לא רע.
מה לעשות, כשמבוגרים כבר אי אפשר להאשים את ההורים בהכל וצריך לקחת אחריות...
(למרות שאני בכלל לא מרגישה מבוגרת, אבל בת החמש כועסת בכל פעם שאני קוראת לעצמי צעירה. היא מתעקשת שהיא צעירה ואני מבוגרת :) )
בינתיים אני מנסה להשריש בבנות שלי אמונות בריאות יותר (ובשנה הבאה גם נתחיל חינוך ביתי, איזה כיף!)

בהצלחה בסדנא בטבעון בסופ"ש, מאוד רציתי לבוא וזה לא מצליח לצערי. מקווה שתהיה עוד אחת כזו בעוד כמה חודשים.
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

_ובשמת, לגבי התמיהה שלך-
ההורים שלי השרישו בי הרבה אמונות מאוד בעייתיות על החיים והעולם לאורך הילדות._
פשוט לא הבנתי איך זה קשור ל"ריקון".
חשבתי שאולי הבנת לא נכון מה זה, אלא אם כן ההורים שלך השרישו בך אמונה שזה מלוכלך ומבייש ללכת לשירותים.
על זה, באמת אין לי מה לומר, חוץ מכל הכבוד שאת עובדת לנקות אמונות בעייתיות...

בהצלחה בסדנא בטבעון בסופ"ש, מאוד רציתי לבוא וזה לא מצליח לצערי. מקווה שתהיה עוד אחת כזו בעוד כמה חודשים.
תהיה, אם יהיו מספיק אנשים שמעוניינים בעוד כמה חודשים. תודה!
מבולבלת*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מבולבלת* »

הכוונה היא באופן כללי התעסקות במחזור- לדבר עליו, להכיר בו, להתעסק בו באופן פעיל.
בתיכון כשעברתי להשתמש בטמפונים זו היתה הקלה עצומה- לא צריך כמעט לראות כלום, אין ריח.
העבודה היא על לקבל את המחזור, לאהוב אותו, לא להתבייש בו ולהעמיד פנים שהוא לא קיים.
מהבחינה הזו ריקון הוא פתרון טוב, אבל לא הייתי מספיק מחוברת לגוף שלי כדי להצליח בזה למרות שניסיתי.
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני לא חושבת שצריך "לאהוב אותו" (קצת מוגזם (-: ), סתם לקבל אותו כעובדת חיים. גם לא צריך "לאהוב את הפיפי שלנו". רק לקבל את זה שכשצריך אז צריך...

לא הייתי מספיק מחוברת לגוף שלי כדי להצליח בזה למרות שניסיתי
זה לא משהו "להצליח" בו.
זה משהו שלומדים במשך חודשים, לפעמים חודשים רבים, בדיאלוג עם הגוף. כלומר, בהתחלה מרגישים רק חלק קטן מהפעמים "אה, תיכף יהיה גל של דם, אני אלך לשירותים". לאט לאט, ככל שמתנסים בזה, מתחילים להרגיש את זה יותר, ולהרגיש גם יותר בזמן (ככה שמספיקים להגיע לשירותים). בכל מקרה, זה מפחית מאוד את כמות התחבושות שצריך, וגם, הואיל ונעזרים בשינוי תנוחות כדי "לרוקן" (מין תנועות של ריקודי בטן נגיד), אז הוסת מתקצרת. אין התנגדות שלנו ליציאת הדם אלא שיחרור.
השיחרור, פשוט מקצר את מספר הימים.
מפחית את הבצקת (פעם הייתי צוברת בצקת בימי הוסת, זה נעלם מזמן).
מפחית תחבושות (יש כאלה שמצליחות בלי תחבושות בכלל, אני לא).
בקיצור, זה לא "הכל או לא כלום".
שווה לעשות מה שהולך לך כרגע. בהדרגה גם זה הולך ומשתפר. פשוט לנסות מחדש כל וסת. יש פה תהליך של הקשבה לגוף, זה שווה בכל מקרה.
Purple*
הצטרפות: 13 יוני 2013, 00:36

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי Purple* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

זה היום הראשון שלי עם תחבושות רב פעמיות (של אלונה). כולי התרגשות ותקווה שזה יהיה כמו שתיארתי לעצמי.
חן_שחם*
הצטרפות: 09 יולי 2013, 23:41

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי חן_שחם* »

אני צריכה עזרה -
השריתי כמה תחבושות שעה לפני הכבישה אבל הדם לא יצא מהן אז השארתי אותן במים - במשך כמה ימים.
כשלבסוף נזכרתי בהן הן כבר היו מסריחות בטירוף ויש סיכוי שראיתי עובש... כיבשתי אותן ביד ואחרי זה הרתחתי אותן בסיר והן עדיין ממש מסריחות... כדאי לי לזרוק אותן? מה לעשות ><

תודה!!
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

תעשי כביסת הרתחה במכונה ותתלי בשמש.
אמל_ית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אמל_ית* »

וגם השרייה במים עם חומץ...
אביגיל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2001, 16:35

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אביגיל* »

הי, קניתי תחבושות חד-פעמיות של שירה לוריא לפני כמה שנים, ועכשיו הדם עובר דרך התחבושת - האם זה בלאי? כל כמה זמן אתן מרעננות את המלאי?
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי דפנה* »

מבקשת הדרכה.
הכנתי לעצמי תחבושות עם כנפיים, ואני מרוצה מהן, אבל הן כל הזמן זזות מהמקום.
עם כל כמה שאני מתעבת את החד-פעמיות, פס הדבק שלהן זה דבר כל כך נוח.
איך מכינים תחבושת כך שיהיה אפשר להצמיד אותה למקום הנכון, ולא תשוט לה קדימה ואחורה?
תודה תודה.
תמרוש_רוש

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

דפנה, יכול להיות שהתחבושות שלך רחבות מדי ביחס לתחתונים? או שהכנפיים ארוכות מדי?
אני תמיד בזמן מחזור מעדיפה את התחתונים עם הגזרה הכי רחבה מלמטה (וגם מהצדדים).
כשאת תופרת את התחבושות, את יכולה למקם את הכנפיים מתחת לתחבושת ולתפור אותן קצרות יותר, כך שהן יחזיקו את התחתונים טוב יותר. אבל בכל מקרה צריך תחתונים רחבים בשביל אחיזת כביש טובה.

עוד משהו שאת יכולה לעשות, אם את ממש רגישה לעניין, זה לייחד לעצמך כמה זוגות שיהיו רק תחתוני מחזור, ולתפור אליהם תיק-תק. את התיקתק השני את תופרת לתחבושת מלמטה, מכפתרת, ונפטרת מהבעיה :-)
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אישה_במסע* »

לי הופיעה בעיה כזו עם תחבושות קנויות, וגיליתי שהפתרון פשוט להפליא - אני שמה מתחת לתחבושת ליינר (קרי: בד מקופל שבו השתמשתי ואני משתמשת מידי פעם בתור תחבושת).
אבל תכלס, עם התחבושת הרגילה, למחזור, התחבושת שטה מעט וזה לא מפריע לי, כי היא ארוכה. זה הציק לי מספיק כדי להתייחס לזה רק עם התחבושות ליום יום (שבהם אני משתמשת בערך כל המחזור בתור תחבושות) והן קצרות יותר.
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי דפנה* »

רק עכשיו אני רואה שעניתן לי! תודה!
מצא חן בעיניי זה:
לייחד לעצמך כמה זוגות שיהיו רק תחתוני מחזור, ולתפור אליהם תיק-תק. את התיקתק השני את תופרת לתחבושת מלמטה, מכפתרת, ונפטרת מהבעיה
מבריק!
לגבי לייחד לעצמי תחתוני מחזור - ובכן, כל התחתונים שלי הם תחתוני מחזור בלבד... P-: (או ליתר דיוק תחתוני וסת)
פלוני_אלמונית*

תחבושות רב פעמיות

כל התחתונים שלי הם תחתוני מחזור בלבד...
גם שלי! גם שלי!
פלוני_אלמונית*

תחבושות רב פעמיות

שלום
הנושא חדש לי.. אשמח לדעת איך מסתדרים עם החלפת התחבושות בעבודה יומיומית של כ12 שעות רצופות. הרי צריך להחליף..
מה אתן עושות עם התחבושות המשומשות ?
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אישה_במסע* »

שמים את התחבושות בתיק/בכיס.
מה בדיוק הבעיה?
תמרוש_רוש

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מה אתן עושות עם התחבושות המשומשות ?
לי יש תיק בד קטן ופשוט בגודל 20X20ס"מ. שמה בו את התחבושות והן מתייבשות ומחכות לסוף היום. כמעט ואין ריח.
אם עוטפים אותן בניילון כן יהיה ריח.
אם את חוששת מכתמים אפשר לקחת מגבת קטנטנה ולרפד בה את התיק.

מאוד ממליצה לשלב עם לרוקן את דם הוסת - לשתות בתכיפות גבוהה, ללכת לשירותים כשעולה הצורך, לכרוע על האסלה (לא חייבים, אבל מאוד עוזר לריקון, וגם מפחית כאבי וסת) ולתת לדם לזרום עם הפיפי.
שליחת תגובה

חזור אל “עידוד עריכה”