רישום תינוק במשרד הפנים

עדינה*
הצטרפות: 26 אפריל 2006, 22:31

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי עדינה* »

אם יש לך מעקב הריון מלא של רופא מוסמך,ובדיקת רופא אחרי לידה- של התינוק,
אז לא אמורה להיות בעיה.
מצפה_ללידה_בקרוב*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2008, 13:41

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי מצפה_ללידה_בקרוב* »

תודה רבה. (-:
מצפה_ללידה_בקרוב*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2008, 13:41

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי מצפה_ללידה_בקרוב* »

תודה רבה. (-:
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

האם מישהו מכיר אפשרות לביטוח רפואי פרטי במקום של קופת החולים? כך ייחסך ממנו הצורך ל"הוכיח" למדינה שילדינו קיימים...
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

האם מישהו מכיר אפשרות לביטוח רפואי פרטי במקום של קופת החולים? כך ייחסך ממנו הצורך ל"הוכיח" למדינה שילדינו קיימים...
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי '_'* »

פלוני שלא רוצה שירשמו את הילדים שלה, נסי לא להעלב מהמדינה ולעשות לה דווקא.
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי '_'* »

פלוני שלא רוצה שירשמו את הילדים שלה, נסי לא להעלב מהמדינה ולעשות לה דווקא.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי צוויליך* »

קם פרחח - הלך לישון אזרח

בגיל 7 חודשים לקחנו את עצמנו ואת אילון (כמו יעקב אילון, לא כמו כביש 20) ונשים פעמינו לצפון.
כלומר לבאר שבע.
כבר 7 חודשים שהבנדיט הקטן קיים ומחייך בלי הפוגה החל מ5 בבוקר וכלה בשפיותה של אמו שמחייכת פחות. תחייך, תחייך, נגמרו הימים ללא-מספר.
לקחנו את הדף הקדוש עליו חתומים רופאי הנשים מלפני ואחרי, כל מסמך אחר שהיה לנו שקשור בהריון, כולל צילומי אולטרה-סאונד, תעודות זהות וכוונות חיוביות וגם סנדוויצ'ים.
לאחר המתנה קצרה באולם גדול צבאנו על פקידה צעירה וחביבה.
כותב שורות אלו, הילד על זרועו, ברך לשלום את הפקידה והסביר בקצרה: באנו לרשום את הילד, לידה ביתית. (בחיוך שלו ובטון גאה)
מראה הפקידה לפני המילים "לידה ביתית" : (-:
" " אחרי " " " : /-:
היא קמה והלכה. כך.
לאחר כ-10 דקות בהן טענתי באזני הצוויליכית שהיא התפטרה וברגעים אלה בדרך לנתב"ג לטוס להונגריה או משהו, חזרה חמיצה זו לשבת מולנו ואנו התחלנו בכתיבת הצהרה בכתב יד על גליון A4 בה הצהירה האם כי אכן ילדה את הילוד.
המשכנו ב2-3 טפסים נוספים, הצהרת אבהות וכד', תפסנו אותה בטעות בתאריך הלידה (התבלבלה עם תאריך הבדיקה שאחרי) ולאחר כ25 דקות קיבלנו ת. לידה וספחים חדשים עבורנו בהם מצוין כי אילון יובל שמואל הוא בננו החוקי באופן אזרחי וממשלתי עד מאד.
הילד היה עסוק רוב הזמן בלחייך ובלנסות לתפוס את הפו-הדוב-על-קפיץ המודבק לצג המחשב.

בדרך החוצה הלכתי לקחת פלסטיק כחול לתעודת הזהות שלי וננזפתי ע"י הפקידה-האחראית-על-חלוקת-פלסטיקים-כחולים (תקן קבוע, דרג ג-11) על כי לא שמרתי על הפלסטיק הקודם.
ואני אומר לכם, הנה, ידעתי שימררו את חיינו כי ילדנו בבית! הממסד האטום! הביורוקרטיה האיומה! אותכם לאיתן ליפשייייץ!
צוויליך*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי צוויליך* »

קם פרחח - הלך לישון אזרח

בגיל 7 חודשים לקחנו את עצמנו ואת אילון (כמו יעקב אילון, לא כמו כביש 20) ונשים פעמינו לצפון.
כלומר לבאר שבע.
כבר 7 חודשים שהבנדיט הקטן קיים ומחייך בלי הפוגה החל מ5 בבוקר וכלה בשפיותה של אמו שמחייכת פחות. תחייך, תחייך, נגמרו הימים ללא-מספר.
לקחנו את הדף הקדוש עליו חתומים רופאי הנשים מלפני ואחרי, כל מסמך אחר שהיה לנו שקשור בהריון, כולל צילומי אולטרה-סאונד, תעודות זהות וכוונות חיוביות וגם סנדוויצ'ים.
לאחר המתנה קצרה באולם גדול צבאנו על פקידה צעירה וחביבה.
כותב שורות אלו, הילד על זרועו, ברך לשלום את הפקידה והסביר בקצרה: באנו לרשום את הילד, לידה ביתית. (בחיוך שלו ובטון גאה)
מראה הפקידה לפני המילים "לידה ביתית" : (-:
" " אחרי " " " : /-:
היא קמה והלכה. כך.
לאחר כ-10 דקות בהן טענתי באזני הצוויליכית שהיא התפטרה וברגעים אלה בדרך לנתב"ג לטוס להונגריה או משהו, חזרה חמיצה זו לשבת מולנו ואנו התחלנו בכתיבת הצהרה בכתב יד על גליון A4 בה הצהירה האם כי אכן ילדה את הילוד.
המשכנו ב2-3 טפסים נוספים, הצהרת אבהות וכד', תפסנו אותה בטעות בתאריך הלידה (התבלבלה עם תאריך הבדיקה שאחרי) ולאחר כ25 דקות קיבלנו ת. לידה וספחים חדשים עבורנו בהם מצוין כי אילון יובל שמואל הוא בננו החוקי באופן אזרחי וממשלתי עד מאד.
הילד היה עסוק רוב הזמן בלחייך ובלנסות לתפוס את הפו-הדוב-על-קפיץ המודבק לצג המחשב.

בדרך החוצה הלכתי לקחת פלסטיק כחול לתעודת הזהות שלי וננזפתי ע"י הפקידה-האחראית-על-חלוקת-פלסטיקים-כחולים (תקן קבוע, דרג ג-11) על כי לא שמרתי על הפלסטיק הקודם.
ואני אומר לכם, הנה, ידעתי שימררו את חיינו כי ילדנו בבית! הממסד האטום! הביורוקרטיה האיומה! אותכם לאיתן ליפשייייץ!
משתהה*
הצטרפות: 19 פברואר 2009, 08:39

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי משתהה* »

לעיתים נדמה שיש ממש רצון שיעשו לכם בירוקרטיה כדי שרק תוכלו להגיד
הממסד האטום! הביורוקרטיה האיומה!
מי יהיה שיגיע היום(והוא יגיע) שלא יעשו על זה בירוקקרטיה? על מה יהיה הקיטור הבא?
(אחת שבהחלט ייתכן שתלד בבית,נראה לי אבל שגם מקבלת פה ושם ממסד קונצי ובירוקרטיה קלה)
משתהה*
הצטרפות: 19 פברואר 2009, 08:39

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי משתהה* »

לעיתים נדמה שיש ממש רצון שיעשו לכם בירוקרטיה כדי שרק תוכלו להגיד
הממסד האטום! הביורוקרטיה האיומה!
מי יהיה שיגיע היום(והוא יגיע) שלא יעשו על זה בירוקקרטיה? על מה יהיה הקיטור הבא?
(אחת שבהחלט ייתכן שתלד בבית,נראה לי אבל שגם מקבלת פה ושם ממסד קונצי ובירוקרטיה קלה)
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

המרגיעון: דרך הארץ מדברת על כך, שבנוסף ל מה שיש לעשות, טוב לתת תשומת לב מיוחדת על ה איך.

אז כנראה לא הבנת את ה"איך" של צוויליך. הוא ממש לא מקטר, הוא משתף. והחוויה שלהם היתה יחסית קלה ונעימה. המשפט שציטטת נאמר באירוניה קצת מופתעת מכך שהיה די פשוט.
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

המרגיעון: דרך הארץ מדברת על כך, שבנוסף ל מה שיש לעשות, טוב לתת תשומת לב מיוחדת על ה איך.

אז כנראה לא הבנת את ה"איך" של צוויליך. הוא ממש לא מקטר, הוא משתף. והחוויה שלהם היתה יחסית קלה ונעימה. המשפט שציטטת נאמר באירוניה קצת מופתעת מכך שהיה די פשוט.
פלונה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2003, 00:28

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי פלונה* »

זו זו הבירוקרטיה! אם יש לך כל הטפסים הנכונים עם החתימות הנכונות והתאריכים הנכונים על גודל נייר עם פונט נכון- אין שום בעיה, אבל אם לא... אוי יוי יוי לך תוכיח שלא חטפת תינוק הברחת לארץ תוך סימום האמא ושיחוד המכס, ועכשיו רק יש לך בעיה קטנה עם, אה, פתק מרופא.
פלונה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2003, 00:28

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי פלונה* »

זו זו הבירוקרטיה! אם יש לך כל הטפסים הנכונים עם החתימות הנכונות והתאריכים הנכונים על גודל נייר עם פונט נכון- אין שום בעיה, אבל אם לא... אוי יוי יוי לך תוכיח שלא חטפת תינוק הברחת לארץ תוך סימום האמא ושיחוד המכס, ועכשיו רק יש לך בעיה קטנה עם, אה, פתק מרופא.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ורד_לב* »

ואצלנו בחדרה זה תמיד הלך חלק.
יש שם פקידה מקסימה שעוסקת ברישום לידות בית, עובדת שם כבר באזור ה-20 שנה (אם אני זוכרת נכון את מה שאמרה לי). מעולם לא עשתה לנו בעיות והאמת? גם לא ציפינו לבעיות. כבר 3 פעמים והיד עוד נטויה... {@
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ורד_לב* »

ואצלנו בחדרה זה תמיד הלך חלק.
יש שם פקידה מקסימה שעוסקת ברישום לידות בית, עובדת שם כבר באזור ה-20 שנה (אם אני זוכרת נכון את מה שאמרה לי). מעולם לא עשתה לנו בעיות והאמת? גם לא ציפינו לבעיות. כבר 3 פעמים והיד עוד נטויה... {@
אני_רק_שאלה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 10:48

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי אני_רק_שאלה* »

הסיפור הבא מוקדש באהבה לצוויליך:

שבוע וחצי אחרי לידת בית התייצבנו, כאזרחים הצייתנים ושומרי החוק שהננו, בסניף משרד הפנים הקרוב למקום מגורינו, מצוידים בכל הטפסים הדרושים, בתוצר (כבר כמעט 4 קילו), וכן ב תעודות זהות וכוונות חיוביות (על סנדוויצ'ים לא חשבנו אבל תמיד יש פעם הבאה).
חיכינו יפה בתור, כשהגיע תורנו שמעה הפקידה שמדובר בלידת בית ואמרה בפנים מבוהלות "אה, אז תגשי אליה, אני לא מתעסקת עם זה". ניגשנו "אליה" - ציפורניים בנויות לתפארת עם נצנצים בקצה, פן מוקפד עם גוונים, איפור מוגזם משהו וכפי שיסתבר בהמשך, מעט מאוד אינטליגנציה. על חולצתה מתנוסס תג עם שמה ותחתיו הגדרת תפקיד - "ראש ענף" (לא כתוב איזה ענף. יש ענף לידות בית?).
פרשנו לפניה את הניירת והיא החלה מעיינת במסמכים ומנסה לעשות בהם סדר. לאחר שעיינה ארוכות, במסמכים ובמחשב לסירוגין, הודיעה באופן נחרץ: "חסר לי פה טופס בדיקת רופא של היולדת. צריך הצהרה מהרופא, שבדק אותך עד 48 שעות אחרי הלידה".
הבטנו זה בזו במבט נבוך, מופתעים על שהמיילדת המנוסה שלנו לא מודעת לעניין שכזה, וניצני לחץ נבטו להם באווירה הרגועה ששררה עד כה.
"אה... לא בדק אותי רופא. לא ידעתי שצריך... את בטוחה?"
"כן, ככה כתוב לי. תצהיר מרופא שבדק אותך עד 48 שעות אחרי הלידה".
"טוב, אבל לא בדקו אותי, אז זה כבר די אבוד. מה אפשר לעשות?"
חושבת רגע הראשענף ועונה: "זה לא חייב להיות 48 שעות. כתוב עד 48 שעות. אם זה 12 או 24 שעות זה גם בסדר."
לאחר כמה שניות שבהן הבנו שהיא לא מנסה להתבדח, שכן הביטה בנו במבט רציני וחיכתה לתשובה, כבשנו גיחוך וענינו "אבל כבר עבר שבוע וחצי... זה לא יהיה לא 48 שעות, לא 24 ולא שום דבר. מה עושים?!".
בשלב הזה כבר ראיתי בדמיוני את התוצר שלי, לא מסוגלת לממש בבגרותה אף זכות אזרחית מינימלית כי אמא שלה טיפוס חסר אחריות שילד בבית ולא ראה רופא תוך 48 שעות. מצד שני, אולי לא ידרשו ממנה להתגייס אז יש גם יתרונות.
כך או כך, הגאון בדלפק ראתה שהיצורים המוזרים שמולה מתעצבנים ועלולים להפוך אגרסיביים, ועל כן נעלמה במשרד האחורי וחזרה כעבור רגע, מצוידת במישהי שנראית כמו המנהלת שלה. פחות ציפורניים, פחות פן, פחות איפור, קצת יותר אינטליגנציה.
לאחר הסבר העניינים המנהלת מעיינת בפרוטוקול שעל מסך המחשב, פונה לראשענף ואומרת לה: "אבל יש להם מכתב מהמיילדת!"
אנחנו קופצים: "בטח בטח הנה!" (יש לנו אפילו שניים).
הראשענף בשלה: "אבל כתוב שצריך גם טופס בדיקת רופא!"
המנהלת מצביעה על שורה במסך המחשב ועונה: "כתוב ש בהיעדר הצהרת המיילדת, יש צורך במכתב מהרופא".
הראשענף, לתדהמתנו, חושבת שנייה ואז אומרת: "אבל הנה, כתוב 'טופס בדיקת רופא'..."
המנהלת, שוב: "כן אבל רק בהיעדר הצהרת מיילדת. בהיעדר. ויש להם, אז הם לא צריכים".
מבט הבלבול על פני הראשענף העיד שאין לה שמץ של מושג מה משמעות המילה "בהיעדר". היא ניסתה להתווכח עוד פעם פעמיים אבל הבינה כנראה שאין בשביל מה.

זהו. נרשמנו, נשמנו לרווחה (בעיקר אני, לבנזוג לא ממש מזיז הרישום של המדינה, הלא היא סוכן הרשע המרכזי), אמרנו יפה תודה והלכנו.
מה אומר ומה אגיד?
לא רק שירות משובח כי אם גם בידור ושעשוע.
מסכנה, לא אשמתה. נולדה בלי שכל.
אני_רק_שאלה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 10:48

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי אני_רק_שאלה* »

הסיפור הבא מוקדש באהבה לצוויליך:

שבוע וחצי אחרי לידת בית התייצבנו, כאזרחים הצייתנים ושומרי החוק שהננו, בסניף משרד הפנים הקרוב למקום מגורינו, מצוידים בכל הטפסים הדרושים, בתוצר (כבר כמעט 4 קילו), וכן ב תעודות זהות וכוונות חיוביות (על סנדוויצ'ים לא חשבנו אבל תמיד יש פעם הבאה).
חיכינו יפה בתור, כשהגיע תורנו שמעה הפקידה שמדובר בלידת בית ואמרה בפנים מבוהלות "אה, אז תגשי אליה, אני לא מתעסקת עם זה". ניגשנו "אליה" - ציפורניים בנויות לתפארת עם נצנצים בקצה, פן מוקפד עם גוונים, איפור מוגזם משהו וכפי שיסתבר בהמשך, מעט מאוד אינטליגנציה. על חולצתה מתנוסס תג עם שמה ותחתיו הגדרת תפקיד - "ראש ענף" (לא כתוב איזה ענף. יש ענף לידות בית?).
פרשנו לפניה את הניירת והיא החלה מעיינת במסמכים ומנסה לעשות בהם סדר. לאחר שעיינה ארוכות, במסמכים ובמחשב לסירוגין, הודיעה באופן נחרץ: "חסר לי פה טופס בדיקת רופא של היולדת. צריך הצהרה מהרופא, שבדק אותך עד 48 שעות אחרי הלידה".
הבטנו זה בזו במבט נבוך, מופתעים על שהמיילדת המנוסה שלנו לא מודעת לעניין שכזה, וניצני לחץ נבטו להם באווירה הרגועה ששררה עד כה.
"אה... לא בדק אותי רופא. לא ידעתי שצריך... את בטוחה?"
"כן, ככה כתוב לי. תצהיר מרופא שבדק אותך עד 48 שעות אחרי הלידה".
"טוב, אבל לא בדקו אותי, אז זה כבר די אבוד. מה אפשר לעשות?"
חושבת רגע הראשענף ועונה: "זה לא חייב להיות 48 שעות. כתוב עד 48 שעות. אם זה 12 או 24 שעות זה גם בסדר."
לאחר כמה שניות שבהן הבנו שהיא לא מנסה להתבדח, שכן הביטה בנו במבט רציני וחיכתה לתשובה, כבשנו גיחוך וענינו "אבל כבר עבר שבוע וחצי... זה לא יהיה לא 48 שעות, לא 24 ולא שום דבר. מה עושים?!".
בשלב הזה כבר ראיתי בדמיוני את התוצר שלי, לא מסוגלת לממש בבגרותה אף זכות אזרחית מינימלית כי אמא שלה טיפוס חסר אחריות שילד בבית ולא ראה רופא תוך 48 שעות. מצד שני, אולי לא ידרשו ממנה להתגייס אז יש גם יתרונות.
כך או כך, הגאון בדלפק ראתה שהיצורים המוזרים שמולה מתעצבנים ועלולים להפוך אגרסיביים, ועל כן נעלמה במשרד האחורי וחזרה כעבור רגע, מצוידת במישהי שנראית כמו המנהלת שלה. פחות ציפורניים, פחות פן, פחות איפור, קצת יותר אינטליגנציה.
לאחר הסבר העניינים המנהלת מעיינת בפרוטוקול שעל מסך המחשב, פונה לראשענף ואומרת לה: "אבל יש להם מכתב מהמיילדת!"
אנחנו קופצים: "בטח בטח הנה!" (יש לנו אפילו שניים).
הראשענף בשלה: "אבל כתוב שצריך גם טופס בדיקת רופא!"
המנהלת מצביעה על שורה במסך המחשב ועונה: "כתוב ש בהיעדר הצהרת המיילדת, יש צורך במכתב מהרופא".
הראשענף, לתדהמתנו, חושבת שנייה ואז אומרת: "אבל הנה, כתוב 'טופס בדיקת רופא'..."
המנהלת, שוב: "כן אבל רק בהיעדר הצהרת מיילדת. בהיעדר. ויש להם, אז הם לא צריכים".
מבט הבלבול על פני הראשענף העיד שאין לה שמץ של מושג מה משמעות המילה "בהיעדר". היא ניסתה להתווכח עוד פעם פעמיים אבל הבינה כנראה שאין בשביל מה.

זהו. נרשמנו, נשמנו לרווחה (בעיקר אני, לבנזוג לא ממש מזיז הרישום של המדינה, הלא היא סוכן הרשע המרכזי), אמרנו יפה תודה והלכנו.
מה אומר ומה אגיד?
לא רק שירות משובח כי אם גם בידור ושעשוע.
מסכנה, לא אשמתה. נולדה בלי שכל.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

נרשמנו בחדרה הלך חלק.
אך מתוך עניין ושאלנו מה היה קורה אם היינו יולדים ללא מיילדת מוסמכת? הרי זה יכול לקרות שפתאום יולדים ולא מספיקים להגיע לבית חולים.
והתשובה הייתה שאם אין מכתב ממיילדת מוסמכת אז האם צריכה להיבדק על ידי רופא נשים תוך 24 שעות מהליידה. ואם אין לה אישור בדיקה כזו אז הליך הרישום עובר לבית משפט.
כמו כן אמרו שעדיף להגיע כמה שיותר קרוב לליידה וחובה תוך שנה אחרת זה גם עובר לבית משפט.

אז מי שלא מתכוונת ללדת עם מיילדת מוסמכת שתיקח את זה לתשומת ליבה.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

נרשמנו בחדרה הלך חלק.
אך מתוך עניין ושאלנו מה היה קורה אם היינו יולדים ללא מיילדת מוסמכת? הרי זה יכול לקרות שפתאום יולדים ולא מספיקים להגיע לבית חולים.
והתשובה הייתה שאם אין מכתב ממיילדת מוסמכת אז האם צריכה להיבדק על ידי רופא נשים תוך 24 שעות מהליידה. ואם אין לה אישור בדיקה כזו אז הליך הרישום עובר לבית משפט.
כמו כן אמרו שעדיף להגיע כמה שיותר קרוב לליידה וחובה תוך שנה אחרת זה גם עובר לבית משפט.

אז מי שלא מתכוונת ללדת עם מיילדת מוסמכת שתיקח את זה לתשומת ליבה.
צוויליך*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי צוויליך* »

המשפט שציטטת נאמר באירוניה קצת מופתעת מכך שהיה די פשוט.
<אישור רשמי : אכן נכתב באירוניה. מן הסתם טעות שלי. אולי צריך אייקון ל|מבע אירוני| >
צוויליך*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי צוויליך* »

המשפט שציטטת נאמר באירוניה קצת מופתעת מכך שהיה די פשוט.
<אישור רשמי : אכן נכתב באירוניה. מן הסתם טעות שלי. אולי צריך אייקון ל|מבע אירוני| >
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

וננזפתי ע"י הפקידה-האחראית-על-חלוקת-פלסטיקים-כחולים (תקן קבוע, דרג ג-11) על כי לא שמרתי על הפלסטיק הקודם.

נכון סתם לבזבז פלסטיק, חוסר האחריות שלך גורם לזהום הסביבה
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

וננזפתי ע"י הפקידה-האחראית-על-חלוקת-פלסטיקים-כחולים (תקן קבוע, דרג ג-11) על כי לא שמרתי על הפלסטיק הקודם.

נכון סתם לבזבז פלסטיק, חוסר האחריות שלך גורם לזהום הסביבה
צוויליך*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי צוויליך* »

אני רק שאלה ,

פתאום נפל לי האסימון !!
האם משמעות הסיפור היא שהם מקבלים גם מכתב מהמיילדת ולא מחייבים מכתב מגניקולוג שבדק לפני ובדק אחרי?...
או שזה עניין של מועד המקרה?
אם להם במשרד הפנים כתוב במחשב
בהיעדר הצהרת המיילדת, יש צורך במכתב מהרופא
זה מעניין מאד...!
צוויליך*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי צוויליך* »

אני רק שאלה ,

פתאום נפל לי האסימון !!
האם משמעות הסיפור היא שהם מקבלים גם מכתב מהמיילדת ולא מחייבים מכתב מגניקולוג שבדק לפני ובדק אחרי?...
או שזה עניין של מועד המקרה?
אם להם במשרד הפנים כתוב במחשב
בהיעדר הצהרת המיילדת, יש צורך במכתב מהרופא
זה מעניין מאד...!
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

סליחה את האישור על הריון משבוע 28 או מאוחר יותר צריך גם אם מביאים מכתב של מיילדת מוסמכת.
טליה_אלמתן*

רישום תינוק במשרד הפנים

סליחה את האישור על הריון משבוע 28 או מאוחר יותר צריך גם אם מביאים מכתב של מיילדת מוסמכת.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי יעל* »

האם יש בעיית רישום כאשר ההורים אינם נשואים?
עוד קצת פרטים - נשואים, אך לא כדת ולא כדין, כלומר - לא רשומים במשרד הפנים, לאחר לידת בית.
ואם זה לא הדף המתאים, אשמח להפניה.
תודה!
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי יעל* »

האם יש בעיית רישום כאשר ההורים אינם נשואים?
עוד קצת פרטים - נשואים, אך לא כדת ולא כדין, כלומר - לא רשומים במשרד הפנים, לאחר לידת בית.
ואם זה לא הדף המתאים, אשמח להפניה.
תודה!
ר_ו_ת_ה*
הצטרפות: 18 יוני 2008, 00:35
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ת_ה*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ר_ו_ת_ה* »

אנחנו רשמנו לפני יומיים תינוק אחרי לידת בית, ואנחנו גם לא נשואים "רשמית"
היינו פשוט צריכים לבוא יחד למשרד הפנים, עם המסמכים מהמיילדת והבאנו גם מסמך של בדיקת רופא
צילמו הכל, החתימו את הבנזוג על הצהרת אבהות ורשמו את התינוק
היו מאד נחמדים, אגב
ר_ו_ת_ה*
הצטרפות: 18 יוני 2008, 00:35
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ת_ה*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ר_ו_ת_ה* »

אנחנו רשמנו לפני יומיים תינוק אחרי לידת בית, ואנחנו גם לא נשואים "רשמית"
היינו פשוט צריכים לבוא יחד למשרד הפנים, עם המסמכים מהמיילדת והבאנו גם מסמך של בדיקת רופא
צילמו הכל, החתימו את הבנזוג על הצהרת אבהות ורשמו את התינוק
היו מאד נחמדים, אגב
רוני_של_4*
הצטרפות: 24 יולי 2009, 14:26

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי רוני_של_4* »

סליחה, זה לא נכון. לפי נהלי משרד הפנים אין שום צורך בהוכחה על הריון, ומי שמבקש את זה במשרד הפנים כנראה שמנסה להגדיל ראש על חשבונכם... לא היתה לי שום בעיה לרשום את הבן לאחר לידת הבית, למרות ש"הוכחת ההריון" האחרונה שהיתה לי היא משבוע 21 בערך, וגם אותה לא ביקשו בכלל. לא רצו דבר מלבד המסמכים שנתנה לנו המיילדת.
רוני_של_4*

רישום תינוק במשרד הפנים

סליחה, זה לא נכון. לפי נהלי משרד הפנים אין שום צורך בהוכחה על הריון, ומי שמבקש את זה במשרד הפנים כנראה שמנסה להגדיל ראש על חשבונכם... לא היתה לי שום בעיה לרשום את הבן לאחר לידת הבית, למרות ש"הוכחת ההריון" האחרונה שהיתה לי היא משבוע 21 בערך, וגם אותה לא ביקשו בכלל. לא רצו דבר מלבד המסמכים שנתנה לנו המיילדת.
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

לפי נהלי משרד הפנים אין שום צורך בהוכחה על הריון, ומי שמבקש את זה במשרד הפנים כנראה שמנסה להגדיל ראש על חשבונכם..
זה נכון בהנחה שילדת עם מיילדת מוסמכת.
אם ילדת בלי מיילדת מוסמכת עם רשיון מיילדות בארץ את כן צריכה אישור על ההריון.
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

לפי נהלי משרד הפנים אין שום צורך בהוכחה על הריון, ומי שמבקש את זה במשרד הפנים כנראה שמנסה להגדיל ראש על חשבונכם..
אם ילדת בלי מיילדת מוסמכת עם רשיון מיילדות בארץ את כן צריכה אישור על ההריון.
רוני_של_4*

רישום תינוק במשרד הפנים

נכון מאוד. שכחתי לציין.
רוני_של_4*

רישום תינוק במשרד הפנים

נכון מאוד. שכחתי לציין.
ליאה*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 18:21

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ליאה* »

הכול תלוי פקיד.......
בעפולה למשל צריך את מנהל הלישכה,זה כנראה מסובך מידי ומרגש מידי לפקידים :)
לעומת זאת בחדרה או בת"א אף אחד לא התרגש
בסה"כ גם כאשר לא נשואים אין שום בעיה זה רק אומר לבוא עם שני בני הזוג
בהצלחה ומזל טוב
}סמך היחיד ההכרחי הוא אישור מהמיילדת. הם יכולים לדרוש עוד מסמכים (אישור רופא על הלידה, מעקב הריון וכו') אם הם חושדים שמשהו לא בסדר.
לפי הוראות משרד הפנים יש לרשום את התינוק עד 3 שבועות מהלידה. למעשה, אפשר לבצע את גם הרישום הרבה יותר מאוחר.

במקרה וההורים לא רשומים כנשואים במשרד הפנים שניהם צריכים להגיע על מנת לחתום על הצהרת אבהות. במקרה זה יש לבצע את הרישום עד שנה מהלידה. מאוחר יותר נדרשת הוראת בית משפט על מנת לרשום את אבי הילד.

גם אנחנו קבענו את התור להגעה אישית דרך הרופאה, ולא דרך הקופה.
עד גיל 3 ימים התינוק לא מבוטח בקופה, ולכן באופן רישמי אין אפשרות להזמין לו תור.
ליאה*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 18:21

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ליאה* »

הכול תלוי פקיד.......
בעפולה למשל צריך את מנהל הלישכה,זה כנראה מסובך מידי ומרגש מידי לפקידים :)
לעומת זאת בחדרה או בת"א אף אחד לא התרגש
בסה"כ גם כאשר לא נשואים אין שום בעיה זה רק אומר לבוא עם שני בני הזוג
בהצלחה ומזל טוב
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי גילית_ט* »

מה הנהלים היום, משהו השתנה? תוך כמה זמן צריך להגיע למשרד הפנים? אם מגיעים לבדיקה בבית חולים אז מקבלים אישור שמספיק במקום ללכת למשרד הפנים?
לוטוס_בלבן*
הצטרפות: 14 מרץ 2010, 08:47
דף אישי: הדף האישי של לוטוס_בלבן*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי לוטוס_בלבן* »

על מנת להוציא לקטני כרטיס הוא חייב מספר זהות, מה שאכן מחייב ביקור במשרד הפנים.
הקטן שלי בן 3.5 חודשים ועדיין לא הלכנו למשרד הפנים, אך יש לו מספר זהות...(הלכנו פעם אחת לקופת חולים ופתחנו כרטיס...)
חשבתי שהקיצבה מגיעה אוטומטית לחשבון ...כנראה שלא וכנראה שאלך בימים הקרובים לרשום אותו, להיות אזרח מן המניין....:-)
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

הולכים למשרד הפנים, שני ההורים ביחד. כדי שתוכלי לרשום אותו בבי"ח את צריכה גם להיבדק ולהתאשפז. לפחות ככה היה לפני שנתיים. אבל משרד הפנים היו ממש בסדר. אמורים להגיע תוך 10 ימים.
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

צריך לזכור להביא:
  1. 2 הורים
  2. תינוק/תינוקת
  3. מכתב מהמיילדת
  4. מכתב מרופא ילדים שבדק את התינוק לאחר הלידה
  5. מעקב רפואי של ההריון כולל אולטרסאוד (לפעמים מבקשים)
ליאור*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2004, 17:26

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ליאור* »

בננו בן חודש והיינו מעדיפים לא להוציאו מהבית למען הרישום
אנחנו גרים בתל אביב
האם מישהו יודע אם אפשר לעשות את הרישום ללא נוכחותו של הילד?
מה הדרישות העדכניות מבחינת נוכחות ההורים וטפסים?
תודה
לירי_יער*
הצטרפות: 13 פברואר 2010, 21:29
דף אישי: הדף האישי של לירי_יער*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי לירי_יער* »

ליאור
אין ברירה
בישראל של היום מחויב היילוד הנרשם להיות נוכח
אבל- אפשר לעשות את זה גם בשלב מאוחר יותר כלומר אחרי כמה שבועות או חודשים מהלידה
וגם במרבית משרדי הפנים אם תפנו למנהל ענף או לישכה
ותציגו את עיניינכם- תינוק קטן שאינכם רוצים להיות עימו במשרד זמן ממושך
יעשו לכם מערוף וטיק טק תירשמו בדרך כלל ללא כל המתנה בתור
לפני שבוע וחצי רשמנו את ביתנו בת החודשיים
( ילדה רביעית - בלידת בית יענו רישום רביעי במשרד הפנים)
אם אתם נשואים שניכם צריכים להיות נוכחים
אם היתה מיילדת בעלת רישיון אז-
סיכום לידה חתום ממנה
ואישור בדיקת רופא ילדים בתוך 24 שעות מרגע הלידה
אם לא היתה-
מעקב הריון ע"י מומחה לגניקולוגיה
ואישור בדיקת רופא מומחה לגניקולוגיה בתוך 48 שעות מרגע הלידה
בהצלחה רבה
ההיפו*
הצטרפות: 20 ינואר 2006, 18:41

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ההיפו* »

הי ליאור, למיטב ידיעתי יש צורך בנוכחות הילד ואחרת לא ניתן לבצע את הרישום. במעמד הרישום גם מצלמים את הילד תמונת פספורט.
יש צורך בנוכחות שני ההורים, אישור מהמילדת על לידה וצילום של רישיון המיילדת שלה וכן כרטיס מעקב הריון (עדויות על ההריון אולטרסאונד וכו')
בכל מקרה להבנתי לפעמים יש שינויים בין משרדי הפנים השונים באזורים שונים לכן כדאי לצלצל למשרד הפנים באזורכם ולברר מה הדרישות.
אנחנו רשמנו לפני כחודש את בננו במשרד הפנים בעכו. הלך חלק.
למרות שצויין בפנינו שעדיף היה אילו היינו מתאמים מראש וקובעים פגישה כך לא היה עלינו לחכות בתור.
אנחנו לא נדרשנו למכתב מרופא שבדק את הילד.
שיהיה בהצלחה.
ההיפו*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ההיפו* »

אגב, קראתי עתה את מה שרשמה לירי יער
לנו אמרו שניתן לרשום את התינוק עד כחודש לאחר הלידה. לאחר מכן הופך מסובך יותר (לא יודעת למה. ולא בטוחה בנכונות המידע)
בכל מקרה כדאי לבדוק.
אגב ישנו מעין חוק לא כתוב שתינוקות רכים לא מחכים בתור. ...
לירי_יער*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי לירי_יער* »

. במעמד הרישום גם מצלמים את הילד תמונת פספורט.
מעולם לא צילמו לנו את הילדים- יש לנו ארבעה שנולדו בלידת בית.......
ואם אני זוכרת נכון את כולם רשמנו כשהיו בני הרבה יותר מחודש את השלישית כשהיתה בת שלושה וחצי-
אבל זה היה לפני שנתיים כבר......
טליה_אלמתן*

רישום תינוק במשרד הפנים

גם אנחנו לא צולמנו.
גם לא חיכינו בתור - למרות שלא תאמנו פגישה (כפר סבא). לדעתי בשביל לרשום תינוק בכל סניף יש כלל שלא מחכים בתור.
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

לדעתי בשביל לרשום תינוק בכל סניף יש כלל שלא מחכים בתור
בירושלים, סניף שלומציון המלכה - גורנישט.
זה מאוד אכזב אותי כי בניתי על שמועות כאלה, אבל בבואי גיליתי שהוא אכן מעין חוק לא כתוב על אף אחד מהשלטים היפים בחדר ההמתנה, והפקידה רק גיחכה בבוז P-:
טליה_אלמתן*

רישום תינוק במשרד הפנים

בעסה... במקרה כזה, בשיא ה"חוצפה" הייתי ניגשת לראשון בתור ומבקשת לעקוף עם התינוק הקטן (אם הוא היה בן כמה ימים. בגיל כמה שבועות כבר הייתי מחכה בתור כמו כולם...).
לירי_יער*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי לירי_יער* »

וצילום של רישיון המיילדת שלה וכן כרטיס מעקב הריון (עדויות על ההריון אולטרסאונד וכו')
באף אחד מהרישומים שלנו לא ביקשו כלום מהנ"ל
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

איזה מעצבן.
אם רושמים את הילד רק אחרי כמה שבועות או חודשים, מה עושים במקרה שצריך בדיקת רופא? (לגדול שלי היתה צהבת, היינו חייבים להיות במעקב ולכן נזקקנו למספר ת.ז)
לירי_יער*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי לירי_יער* »

מזמינים רופא בתוך 24 שעות
זה תופס גם אם את מתייצבת לרישום אחרי כמה חודשים
ואם את צריכה מעקב לצהבת נראה לי בלתי נמנע לרשום במהירות בדיוק בשביל הת.ז.
ההיפו*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ההיפו* »

איך לא מפתיע שבכל סניף יש דרישות וקריטריונים אחרים....
נתנאל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2010, 07:17

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי נתנאל* »

נולד לי תינוק חדש איך אני רושם אותו במשרד הפנים.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי אפרת_מ* »

גם לא חיכינו בתור - למרות שלא תאמנו פגישה (כפר סבא). לדעתי בשביל לרשום תינוק בכל סניף יש כלל שלא מחכים בתור.
זה כנראה כך בסניף כ"ס שהוא מאוד ידידותי ליולדות בית :-)
מזהים מדיד ומזמינים לעמדה המתאימה :-)

נתנאל - במעלה הדף מסבירים:
צריך לזכור להביא (למשרד הפנים אליו אתה משוייך):
2 הורים
תינוק/תינוקת
מכתב מהמיילדת
  1. מכתב מרופא ילדים שבדק את התינוק לאחר הלידה
  2. מעקב רפואי של ההריון כולל אולטרסאוד (לפעמים מבקשים)
לדעתי לא צריך מכתב מרופא שבדק אחריה הלידה, אבל מכיוון שהיינו בלניאדו אחרי, וזה כולל בדיקת רופא, אז לא יודעת.
דווקא על פי החוק חובה אולטראסאונד משבוע די מתקדם, גם אם זה לא מה שנאכף בסניפים.
אהרון*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2005, 18:26

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי אהרון* »

_איזה מעצבן.
אם רושמים את הילד רק אחרי כמה שבועות או חודשים, מה עושים במקרה שצריך בדיקת רופא_
אפשר לקבל בהתחלה טיפול בקופת חולים ע"ש האמא. לפחות בלאומית זה ככה.
שמיר_יוסף*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2011, 13:14

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי שמיר_יוסף* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני חי בזוגיות עם אישה ולא התחתנו ואין לנו כוונה להתחתן. נולד לנו ילד. באותו היום שנולד לא רשמתי אותו בת.ז. שלי. עכשיו לאחר שעברו כמה שנים אני רוצה לרשום אותו בת.ז. שלי. אני רוצה לפנות לעו"ד שיעשה זאת בשבילי. האם עו"ד יכול לרשום את הילד שלי בת.ז. שלי?
אמא_פילפילה*
הצטרפות: 07 מאי 2009, 22:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_פילפילה*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי אמא_פילפילה* »

אני חי בזוגיות עם אישה ולא התחתנו ואין לנו כוונה להתחתן. נולד לנו ילד. באותו היום שנולד לא רשמתי אותו בת.ז. שלי. עכשיו לאחר שעברו כמה שנים אני רוצה לרשום אותו בת.ז. שלי. אני רוצה לפנות לעו"ד שיעשה זאת בשבילי. האם עו"ד יכול לרשום את הילד שלי בת.ז. שלי?

אני חושבת שאתה צריך לפנות לסניף משרד הפנים הקרוב אליך ולחתום על טופס הצהרת אבהות (נראה לי שצריך שגם האמא תהיה נוכנת) ואז מעדכנים ורושמים את הילד בת.ז.
לא נראה לי שצריך עו"ד בשביל זה.
אמא_פילפילה*
הצטרפות: 07 מאי 2009, 22:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_פילפילה*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי אמא_פילפילה* »

היום רשמנו את הקטנצ'יק במשרד הפנים בעכו.
למי ששייך לאיזור-
אני ממליצה מאוד להתקשר לפני כן לסמירה- 04-9559103 היא עושה את הרישום של הלידות בית והיא תגיד לכם מתי לבוא כדי שלא תצטרכו לחכות.
היא לא תמיד עונה לטלפון, אז אל תתיאשו.
וגם, היינו צריכים להביא 2 תמונות פספורט בנוסף לכל הרשום מעלה (יש ליד משרד הפנים מקום שאפשר להצטלם)
ות.ז. של שני ההורים.
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

הי, אני בהריון, לא רוצה שום בדיקות (חוץ מאולטראסאונד בשבוע 11 שכבר עשיתי)
מה אם אני אלד בלי מיילדת מוסמכת עם תועדות, שמורשה לרשום את הילוד והכל?
מה עושים?
חלומות_מתגשמים*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2011, 13:26
דף אישי: הדף האישי של חלומות_מתגשמים*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי חלומות_מתגשמים* »

אני ילדתי לפני חמישה חודשים בלי מיילדת מוסמכת ונאמר לי שאני צריכה לעבור US אחרי שבוע 25 ובדיקת רופא תוך 48 שעות אחרי הלידה , אם לא רוצים לנסוע לבית חולים .
אנחנו החלטנו לנסוע ( עדיף לניאדו , כי שם לא חייבים אישפוז ) ואמרנו שילדנו לבד בבית.
לירי_יער*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי לירי_יער* »

במקרה שיולדים עם מיילדת שהיא לא אחות ובעלת רשיון ישראלי
משרד הפנים מבקש מעקב הריון
מיצאי לך רופא קופת חולים נחמד שיאשר שאת בהריון
תעשי אצלו קצת בדיקות דם מדי פעם וכאלה
ורצוי למצוא רופא שמתמחה במיילדות שיאשר אחרי הלידה שאכן ילדת
כל זה כמובן אם את מחליטה שלא להגיע לבית חולים
ממליצה מאוד להתקשר לסניף משרד הפנים אליו את מתעתדת להגיע לרישום
לשאול מה להביא כי "את מתכוונת ללדת לבד"-
ולבקש את שם הפקידה איתה דיברת
ואם תרצי לפטפט בפרטיות- [email protected]
לידה פשוטה ומעצימה בדרך שלך
לירי
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

שאלה:
עליתי לארץ בגיל מאוד צעיר(2),האם אני יכולה להוציא תעודת לידה או משהו דומה?
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

נהלי משרד הפנים - כדאי לשים בתחילת הדף וגם בדף של לידה ללא מיילדת - מעודכן ל2011
http://www.piba.gov.il/Regulations/2.pdf
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

האם אפשר אחרי לידת בית להזמין מישהו מבית החולים שירשום ויבדוק (במקרה שאין מעקב הריון)? לא איכפת התשלום (אבל אם מישהו יודע גם מחירים עדיף)
זה קצת מצחיק לבוא לבית חולים אחרי לידה...חוץ מזה נהלי בית חולים ממליצים לא להביא לבית החולים ילדים עד גיל שנה (בריאים כמובן)
ריינה_לב*
הצטרפות: 14 מאי 2012, 17:39

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ריינה_לב* »

שאלתי היא: האם הבדיקה של הרופא\ה גניקולוג לאחר הלידה( במידה והמיילדת היא לא מוסמכת) היא בדיקה אצל רופא מהקופה שתעלה לי כלום או אחד פרטי מסויים שייקח כמה מאות שקלים? והאם הוא פשוט צריך להוציא לי אישור בדיקה שהכל בסדר או שבהכרח צריך להתלוות לכך אישור שאכן ילדתי או שזה בא באותו דף של הבדיקה?..
טליה_אלמתן*

רישום תינוק במשרד הפנים

רופא מהקופה בחינם. רק שירשום שנבדקת לאחר לידה בתאריך XXX (כמובן שאת לא חייבת להסכים לבדיקה ווגינלית או משהו). נדמה לי שיש חלון לזמן שבו את צריכה "להיבדק" (="איך את מרגישה? הדימום פחת?" גם השאלות האלה נחשבות בדיקה לצורך העניין. מה שחשוב זה התאריך לידה ותאריך הבדיקה).
שימי לב שאת הולכת לרופא שלא יחפש איפה להערים קשיים.
שיהיה בשעה טובה!
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

אז כן הוא צריך להוסיף אישור שאכן ילדתי או מספיק למשרד הפנים תוצאה של בדיקה שרופא גניקולוג בדק אותי לאחר הלידה?
תודה טליה..
חלומות_מתגשמים*

רישום תינוק במשרד הפנים

עד כמה שזכור לי , צריך להבדק תוך 48 שעות אחרי לידה.
חלומות_מתגשמים*

רישום תינוק במשרד הפנים

אה, ובנוסף צריך אישור מהרופא , החל משבוע 25 , שאת בהריון.
טליה_אלמתן*

רישום תינוק במשרד הפנים

כן כן אישור שנבדקת ושילדת (שלא שדדת ילד מאיפשהו...). הוא יכול למשש את הרחם דרך הבטן, ולראות לפי הגודל שילדת לא מזמן. לא חייב בדיקה וגינלית - לזה התכוונתי.
omi*
הצטרפות: 11 יולי 2012, 10:15

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי omi* »

שלום רב
שמי אומי ולפני כארבע שנים שמעתי על הסיפורים הקשים שלכם מול משרד הפנים כשניסיתם לרשום את התינוקות שלכם במשרד הפנים וניסיתי לעזור לכם, בין השאר, על ידי הפנייה לקליניקה של נעמי לבנקרון
בימים אלה אני כותבת מאמר משפטי על לידה ללא סיוע, כולל לידה ללא סיוע מוסמך
אודה לכם אם תקחו שתי דקות לומר לי איך הביעות שלכם נפתרו בסוף
ואם אתם יודעים, איך מתנהלים הדברים היום, כי כבר לא כל כך שומעים על סיפורים קשים כאלה
תודה רבה
אומי לייסנר
[email protected]
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי אמא* »

את ילדנו הראשון רשמנו תוך פחות משבוע.
את השני אחרי 3.5 חודשים והפקיד הירושלמי לא הניד עפעף. רשם וזהו.
ההורים_של_גילי*
הצטרפות: 15 יולי 2012, 11:42

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ההורים_של_גילי* »

לפני כמה ימים נולדה בתנו הבכורה. שאלתנו היא מה הפרוצדורה הנוגעת לרישום במשרד הפנים ובביטוח הלאומי,ואיך מקבלים את מענק הלידה... או אם להיות הרבה יותר ברורים- מה עושים עכשיו מבחינה בירוקרטית כי הפקידה בבית החולים לא ממש הצליחה להסביר לנו בצורה מובנת.....
ההורים_של_גילי*
הצטרפות: 15 יולי 2012, 11:42

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי ההורים_של_גילי* »

נשמח להסבר מפורט ופשוט,צעד אחר צעד. (אנחנו עדין לא רשומים במשרד הפנים כנשואים למרות שהתחתנו, אבל זה בטיפול)
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי אילת* »

הלכנו לרשום תינוקת בבית שמש - מנהלת הלשכה אמרה שלא רושמים שם כי זו תת לשכה וצריך ללכת לעיר גדולה: ירושלים אשקלון או רחובות (אנחנו גרים בעמק האלה).
נסענו לרחובות. הפקידה (סגנית מנהלת לשכה) אמרה שאנחנו שייכים לירושלים ולמה באנו בלי תור.
בסוף רשמה אותנו. כשבררתי במוקד הטלפוני של משרד הפנים מה צריך להביא לבוא אמרה שמספיק שאחד ההורים ילך לרשום. בכלל לא נכון חובה שני הורים.
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

היה לנו סיפור מצחיק עם רישום בלידת בית: הלכנו לפי הנוהל המקובל: בדיקת רופאת נשים לפני ואחרי בצירוף הצהרת הורים.
בגלל שהרופאה, רופאת נשים, בדקה רק את האמא ולא את הילד היא לא רשמה את מין הילד... הפקידה ניסתה לשחק על זה יענו תבדקו אצל רופא פרטי את התינוק ואז תבואו, הסברנו לה שעשינו הכל לפי הנהלים והחוק והיא לא יכולה ע"פ חוק לא לרשום את התינוק הצגנו בפניה את החוק מודפס...
היא הבינה שאין לה ברירה, אז...
היא התחכמה ואמרה שתרשום אותו אבל לא תרשום את מינו ונצתרך לחזור אחרי בדיקת רופא ילדים אם אישור מה המין,

בקיצור רשמה במין הילוד לא זכר לא נקבה... משהו כמו "בבדיקה".
אנחנו שמחים ומרוצים חזרנו הביתה עם מס ת"ז ספח חדש והכל, היינו אצל רופא ילדים כמובן וקיבלנו את האסמכתה למין...
לפקידה הזאת לא חזרנו כמה חודשים טובים, למי יש כוח לטרטור הזה,
וכמה שהיא שמחה לראות אותנו: סוף סוף יפסיקו לצלצל אליה ממשרד הפנים לבדוק למה לא רשום המין...
רק שתדעו דברים כאלו קורים,
אז בכל מקרה אם הולכים לפי הנוהל של אישורים מרופאת נשים והצהרה בלבד,
תבקשו שירשמו לתינוק/ת שלכם גם משקל ומין
טליה_אלמתן*

רישום תינוק במשרד הפנים

הכותבת "יעל" עזרה לי בנוגע למשרד הפנים בירושלים, ואני מעתיקה מדפבית שלי:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewm ... 297415&r=1
יעקב חלוצי, ראש מדור, ימינה עד הסוף, החדר האחרון משמאל.
לא צריך לקחת מספר, לא צריך לחכות בתור הכללי.
לא תמיד הוא נמצא, אבל לפחות בתיאוריה, מחליפה כלשהי אמורה למלא את מקומו!
כל זה בשעות הקבלה בבוקר: ימים א', ב', ג', ה' בשעות 8:00-12:00
(יש גם שעות קבלה אחרי הצהריים, אבל כנראה לא לעניין זה)
תודה ליעל! @}
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

היי לכולם
סליחה שאני אלמונית, פשוט לא הרבה מבקרת פה (וחבל!)
למישהו/י יש ניסיון עם רישום מאוחר של ילדים (כבר בני 9) בתעודת הזהות של אביהם הביולוגי?
יש לנו הוכחה שהוא האב - הם נולדו בהפריית מבחנה ויש מסמכים מבית החולים.
שמעתי שזה הליך מסובך וארוך... מקווה שאתבדה...
אמאלה_3_ילדים*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2011, 16:59
דף אישי: הדף האישי של אמאלה_3_ילדים*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי אמאלה_3_ילדים* »

הי, בחיפוש מהיר (ctrl f) לא מצאתי כלום על לידת אנאסיסטד מול הרשויות, הבנתי שיש איזה טופס שצריך להביא לרופא שיחתום עליו תוך 24 שעות, מישהי מכירה?
עוד משהו שיכול לבוא כחלופה מבחינתי, להגיע לחדר לידה ולוותר על המענק (בתנאי שבית החולים לא יקבל את המענק שלו) ולחסוך לי סיפורים מיותרים עם משרד הפנים, יש דבר כזה?
תודה
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

רישום תינוק במשרד הפנים

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

יש נוהל באתר של משרד הפנים.. אם אני זוכרת נכון צריך אולטראסאונד משבוע מתקדם, אישור של רופא ילדים ועוד משהו. אולי לא כדאי להסתמך על הזיכרון שלי.
פלוני_אלמונית*

רישום תינוק במשרד הפנים

ב לידה שאירעה במקום שאיננו מוסד
.ב 3.1 על פקיד הלידות בלשכה למנ"א הרושם את הודעת הלידה לפעול לפי ההנחיות
הבאות :
• ידרוש נוכחות אישית של שני ההורים, כאשר מדובר בהורים הנשואים זה לזו,
והצגת תעודת זהות .
• כאשר מדובר ביולדת שהינה פנויה: רווקה, גרושה, אלמנה, והאב אינו מכיר
באבהות, נוכחות היולדת בלבד.