שכונה ירוקה בישוב חריש

אנונימי

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי אנונימי »

{אמאבא של רמה (2009-06-21T22:35:14):

לכל באי הדף שלום. עברנו לגור בישוב חריש לפני כשנתיים, ומצאנו ישוב מקסים אך לא מפותח. החלטנו לבנות פה את ביתנו , סמוך ליערות מנשה. עם הזמן הסתבר לנו שחריש הנה מאגר אדמות גדול המיועדים לבניה עירונית, אך כל מיני גורמים, אם ממשלתיים ואם פרטיים שולחים ידיים לתכנון העתידי של חריש, בלי לשתף אותנו התושבים. החלטנו לקחת את היוזמה לידיים. חברנו יחד, משפחות של תושבי הישוב, והחלטנו שאנחנו רוצים להשפיע על עתיד הישוב שלנו, ולעצב את אופיו.

לשםכך חברנו לאדריכל בשם צבי שפרינגר, העומד בראש העמותה לניהול ויזום בניה ירוקה. מדובר באדריכל רב ניסיון שמאחוריו עומדים ייזום תכנון ובינוי ישובים כמו נופית ושימשית שבגליל.
העמותה שבראשה הוא עומד מגבשת בימים אלו תקן לבניה ירוקה בישראל הפועלת על פי הסטנדרטים המתקדמים ביותר הקיימים כיום בעולם (איסוף מי נגר עילי, ניצול מים אפורים, בניה תוך התחשבות בערכי הנוף ובמזג האוויר ).
קהילת באופן נראתה לנו בית טבעי ליוזמה מסוג זה ולכן העלנו את הדף הזה.
אני מצרף פלייר אינפורמטיבי עם פרטים ראשוניים על הרעיון. נשמח לתגובות רעיונות ועוד. ישנם פרטים להתקשרות בהמשך העמוד או פשוט דרך דף זהאו דף האישי.
_

==בואו לגור בגליל במרכז הארץ !!!==

אנו מעוניינים לגבש קבוצת רכישה של משפחות ומשקיעים אשר יביעו את נכונותם לגור או להשקיע בשכונה הירוקה שתיבנה בחריש.

חריש היום היא השקעה אטרקטיבית ביותר:
  • היישוב ממוקם ביציאה ממחלף עירון( כביש 6 ) מה שהופך את האזור להשקעה נדל"נית אטרקטיבית.
( בשנים האחרונות ישנה עליה עקבית במחירי הנדל"ן של כל הישובים הממוקמים לאורך הכביש, ניתן לזהות אפילו עליות במחירים ליד קטעי כביש 6 שעדיין לא נסללו!)
  • מחירי הקרקע בחריש עדיין נמוכים מרף המחירים הקיים בכל יישובי האזור.
  • מחירי הנדל"ן באזור פרדס חנה כרכור וכל יישובי ומושבי הסביבה עלו מאוד בשנים האחרונות. ישנם ביקושים רבים באזור שאינם מתבטאים עדיין בחריש בשל העדר הקצאת שטחים לבינוי בישוב.
  • ניהול וייזום הפרויקט דרך קבוצת רכישה מאפשר :
1) רכישת קרקע ובנייה תוך קיצוץ גדול בהוצאות קבלן וכדומה, מה שיאפשר בנייה בסטנדרט הגבוה ביותר ובעלויות נמוכות יחסית.
2) קבלת משכנתא בתנאים אטרקטיביים יותר מאלו הקיימים בשוק.
וכמובן שככל שקבוצת הרכישה תלך ותגדל, האטרקטיביות שלה וכוח המיקוח שלה ילך ויגדל.

מדובר על בניית מגוון בתים בגדלים שונים, החל בדירות בבתים משותפים, בגודל של 100-125 מ"ר, ועד קוטג'ים בגדלים שבין 125-140 מ"ר בנוי.

לגבי לוחות הזמנים, אנו נמצאים עדיין בשלב ראשוני ביותר וביכולתנו כרגע לתת הערכות כלליות בלבד, מדובר בשטחים מופשרים לבניה שהתשתיות הירוקות עליהם קיימות (חשמל, מים, ביוב, כבלים וטלפון עוברים בתוך הקרקע !!! בחריש אין עמודי וכבלי חשמל !) שלב הבניה אמור להיות קצר שכן אין בכוונתנו לשנות את יעוד הקרקע או את תוכנית המתאר האזוריות. לפנינו מאבק על זכויותינו מול משרדי הפנים והשיכון, מהלכים שידרשו זמן והשקעה. אנו מאמינים שיש בסיס חוקי ואיתן לדרישתנו כתושבי המקום לאפשר לנו לחיות פה ולהתפתח באופן טבעי, ונשתמש בכל סעד משפטי נדרש כדי להעמיד את השטחים לרשותנו לבנייה.

חשוב !!! אנו לא מחפשים מימון אלא כוונה כנה !!! אין צורך להשקיע על חשבון הזכות העתידית לגור בחריש, אנו נפעל באמצעים העומדים לרשותנו עד לקבלת האישורים הנדרשים – רק אז, מול הקבלן הנבחר יערך החוזה הרלוונטי מול כל רוכש.

לפרטים נוספים ניתן לפנות –
  1. חמי טל. 054-6222783
  2. נועם טל. 054-4486694
או לפנות במייל לכתובת – [email protected]
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

כדאי לדעת שבחריש עתידה לקום עיר חרדית די בקרוב.

איכשהו לא נעים לי להוציא את האוויר מהמפרשים, אבל...

מבחינת נדל"ן אני לא יודעת אם כדאי או לא כדאי לקנות שם מגרשים (לא מבינה בזה), אבל שכונה ירוקה - סיכויים קלושים מאוד שזה יקבל אישורים.
לפני שנתיים ניסינו (אנחנו ועוד כ-8 זוגות חברים) להניע מהלך כזה, קודם כל נפגשנו עם ראש המועצה דאז ושר השיכון דאז (תחת הכובע של "יזמים" :-)), וזה נפסל על הסף.
אז התכניות להפוך אותה לעיר חרדית היו בגדר דיבורים, היום זה כבר בשלב מתקדם מאוד.

כנראה שקצת מאוחר מדי וחבל. חריש זה מקום נהדר עם המון פוטנציאל.

אם אני טועה בדרך כלשהי,
מאחלת לכם בהצלחה מכל הלב.
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

ישנם ביקושים רבים באזור שאינם מתבטאים עדיין בחריש בשל העדר הקצאת שטחים לבינוי בישוב.
דווקא יש המון שטחים מוקצים לבינוי ביישוב. כבר לפני שנתיים יכולת לראות שם מגרשים מתושתתים מפולסים ומוכנים, פילרים, ברזים והכל.
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

לגבי:

_היישוב ממוקם ביציאה ממחלף עירון( כביש 6 ) מה שהופך את האזור להשקעה נדל"נית אטרקטיבית.

מחירי הקרקע עדיין נמוכים מרף המחירים הקיים ביישובי האזור._

מציעה לשקול את קציר. יש בתים קטנים (3 חדרים) בזול (עדיין זול ואפילו מאוד, אבל מתייקר) בגבעה המרכזית ומגרשים לבנייה גם כן די בזול בגבעה המערבית. (שכונה ירוקה לא, אבל היי, אנשים נחמדים :-))

(אגב, היום קציר וחריש הן מועצה אחת. הבנתי שיפרידו ביניהן כשחריש תהיה עיר חרדית)
אמאבא_של_רמה*
הצטרפות: 04 דצמבר 2005, 23:24
דף אישי: הדף האישי של אמאבא_של_רמה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי אמאבא_של_רמה* »

יעלי לה
אנו מעורים ומודעים לנסיונות החרדיים להשתלטות על הבניה בחריש.המצב הוא מורכב, במיוחד כיום כאשר יושבים שרים חרדיים במשרד הפנים והשיכון. למדנו היטב את המערכת הפועלת במקום וההיסטוריה שלה. הדרך לא תהיה פשוטה. אולם , מי שמניע את היוזמה הפעם הם תושבי חריש עצמה. לנו יש את הזכות החוקית לרצות להשפיע על אופי המקום, לגדל בו את ילדינו, ולפתח את הישוב. יש לנו יותר מיסוד סביר להניח שהתוכנית המקודמת ע"י משרד השיכון והעסקנים החרדיים לא תעמוד במבחן הבג"צ. אנו פועלים עם גורמים מקצועיים שיתנו את המענה הנדרש בזמן הנכון. לא אפרט כאן את כל הגורמים הפועלים. בדיוק אנשים כמוכם אנחנו מחפשים ליוזמה שלנו. אנו חותרים כרגע לבניה של גרעין התישבות התחלתי של 100 משפחות, בתקווה שיגדל מעבר לכך. המצב הוא יותר מדי מורכב כדי לפרט אותו כאן, אשמח אם יש לכם עדיין עניין לשמוע על חריש .את מוזמנת לפנות אלי במייל או בטלפון כדי לקבל פרטים נוספים וגם כדי לשמוע על הנסיון שלכם.
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

אנחנו כבר מצאנו את ביתנו בקציר ואנחנו מבסוטים.
אין לי עוד הרבה מה לספר על הניסיון שלנו,
אנחנו באמת באנו מבחוץ ולא כתושבי חריש, ואולי באמת טמון פה הבדל גדול יותר ממה שנראה לי.
אני מקווה בשבילכם שכך הדבר, וכאמור, מאחלת הצלחה :-)

בכל מקרה המידע רלוונטי לדף בעיניי.

יוצא לכם להגיע לפעמים לקציר? למועצה וכאלה...? :-) אם וכאשר - אתם מוזמנים @}
מלי*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 22:55

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי מלי* »

שמענו קצת על המקום נשמע מעניין
אצור קשר בימים הקרובים (בידיוק מתחילים לחשוב על קניה באזור)
תודה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איך השכונה הירוקה תהיה בכל הנוגע לערבים שרוצים לחיות בה? האם מקרה קציר הגזענית יחזור על עצמו?
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

האם מקרה קציר הגזענית יחזור על עצמו?

חייבת להתייחס לזה: מי ש"גזעני" זה לא "קציר" אלא קק"ל וממ"י, שלא הסכימו למכור את האדמות לערבים עד הבג"צ התקדימי.
לא קשור לתושבי קציר.
היום יש כמה וכמה משפחות של ערבים בקציר (2 ברחוב שלי) ולא מורגשים חיכוכים.
(טוב, מודה שלא שאלתי אותם אם הם מרגישים)

בדומה לכך, קשה לי להאמין שהחברה המיישבת בחריש (מי שזה לא יהיה) יקבלו תושבים ערבים בזרועות פתוחות.
היום חמולת קראג'ה גרה בחריש, אבל מדברים על להעביר אותם משם :-P.

בקיצור, לא נראה לי שזה קשור ל- או תלוי במי שיוזם את השכונה הירוקה.
ירוקה*
הצטרפות: 18 מאי 2004, 12:31

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי ירוקה* »

השכונה הירוקה

אולי מספיק להשתמש שימוש ציני בצבע הזה?
מקימים שכונה.בונים. חופרים, עוקרים, רוצים בית. בכל מחיר. סבבה. תהנו.
זה מוכר טוב יותר וממרק את המצפון ולכן השימוש במילה. די זה לא יפה ולא מוסרי.
מתעניינת_בשכונה_הירוקה*
הצטרפות: 22 יוני 2009, 11:14

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי מתעניינת_בשכונה_הירוקה* »

ירוקה יקירה,
אנא ממך,אל תתחילי פה ויכוח על ענייני הצבע הירוק....
ברור שבונים,חופרים ורוצים בית,רק שבחריש ישנן כבר התשתיות,
והכוונה בירוקה,זה שתהיינה מערכות למיחזור מים וכד,והתחשבות בסביבה ובנוף,כמעט ללא פגיעה בקיים,

בבקשה,השתמשו בדף לשאול על השכונה,על היוזמה,ולקבל פרטים באם אתם מעוניינים,וכן להוסיף מידיעותיכם על האזור,ועל פרוייקטים דומים,
(-:
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

_אנא ממך,אל תתחילי פה ויכוח על ענייני הצבע הירוק....
ברור שבונים,חופרים ורוצים בית,רק שבחריש ישנן כבר התשתיות,
והכוונה בירוקה,זה שתהיינה מערכות למיחזור מים וכד,והתחשבות בסביבה ובנוף,כמעט ללא פגיעה בקיים,_

אכן.
את חריש יבנו בכל מקרה.
יש מספיק דפים סביב הוויכוח הזה, לא חייבים להתחיל עוד פעם.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי עדי_ל* »

הייתי בחריש בתק' השירות הצבאי שלי, בנח"ל.
מחלקת משק. נקראה בפינו "מחלקת חשק" :-)
איזו נוסטלגיה על הבוקר (אצלנו התעוררו עכשיו..)
אזור יפהפה.
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי ממ* »

אנא ממך,אל תתחילי פה ויכוח על ענייני הצבע הירוק....
לא נהוג בבאופן להשתיק את המעוניינים בדיון על הדיון. בוודאי לא כשבחריש הולכים ליצור עוד נזקים אקולוגיים חמורים, ובבאופן מתעסקים באקולוגיה באופן עמוק ומעמיק
בבקשה,השתמשו בדף לשאול על השכונה,על היוזמה,ולקבל פרטים באם אתם מעוניינים,וכן להוסיף מידיעותיכם על האזור,ועל פרוייקטים דומים,
זהו לא בלוג ולא דף תמיכה. זהו דף שקרוב לפרסומי. נא לא להשתיק את התוהים.
תודה
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

יש כבר בלי סוף דפים על זה. לא מספיק להפנות? למה צריך להפריע?
האם כל דף כזה שייפתח אחת דינו להפוך לדף וכחני בנושא שכבר נטחן עד דק?

(יש הרבה גוונים בירוק. לבנות בתים חדשים עם תשתיות אקולוגיות זה ירוק יותר בהיר מלגור בבית קיים בעיר. אבל זה ירוק יותר כהה מאשר לבנות בתים חדשים עם תשתיות רגילות. ואת זה עומדים לעשות בחריש בכל מקרה. אולי למחות ולהגיש בג"צים ועצומות נגד כל בנייה כלשהי בחריש ו/או בכל מקום בארץ זה ירוק אפילו כהה יותר, אבל א. זה לא יעזור, ב. זה לא מה שהאנשים האלה בוחרים לעשות. זכותם)
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

יש כבר בלי סוף דפים על זה. לא מספיק להפנות?
ישוב אקולוגי בהקמה , יישוב חדש זה לא אקולוגי , האם זה מוסרי לגור בצמוד קרקע ועוד הרבה.
אפשר להישאר עניניים פעם אחת?
תוהה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2001, 17:24

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי תוהה* »

אפשר להישאר עניניים פעם אחת?
התכוונת "לא מוסריים בלי הפרעות"?

מדובר באדריכל רב ניסיון שמאחוריו עומדים ייזום תכנון ובינוי ישובים כמו נופית ושימשית שבגליל.
נופית ושמשית הם יישובים שיצרו נזקים אקולוגיים עצומים. אז צריך להיות בשקט כי זה מה שנוח לך?
אני אישית, לא מסכים לזה.
אפור*
הצטרפות: 22 יוני 2009, 14:56

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי אפור* »

ירוקה -
אני מתחבר לראייה שלך שבנייה מודרנית היא בנייה מודרנית.
בואי נעודד חזרה לבנייה מסורתית אשר מסתמכת על משאבי הסביבה (בנייה בבוץ, אבנים ומקלות).
מאיך שאני רואה את הדברים - אופן הבנייה אינו משנה כל כך כפי שאופי האדם משנה. אדם שמלכלך ולא מתחשב במה שניתן לנו באהבה ובהבנה הראוייה יהיה כזה גם בשכונה ירוקה וגם בשכונה בצבעים אחרים....
אחד הדברים שהייתי רוצה לראות זה קהילה שבאמת אכפת לה מהסביבה ומקפידה לחנך ע"י דוגמה
עדי_ל*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי עדי_ל* »

יעלי לה ואחרים
מה שמפריע לי, חוץ מהעיניין המעשי של הבנייה ופגיעה מיותרת בסביבה (חיים שלמים נהרסים במקום בו מס' בני אדם רוצים לקיים חיים נוחים)
הינו השימוש במושג "ירוק" באופן מעוות ושיקרי.
זה הפך היום שם נירדף לקידום מכירות. ובאופן הכי ציני.
אני חושבת שרבים , כולל מי שחוברים לקהילות ל"בניה ירוקה", אינם מכירים ומבינים את המשמעויות של זו.
נכון שכל אחד יכול ללכת ולבדוק בעצמו וללמוד, אבל את הפעולות הירוקות באמת, של מניעת נזק אדיר ובלתי הפיך במקומות רבים בארץ : עשו אלו שזעקו והניפו את הדגל האדום. אלו שלא הפסיקו, בכל מקום ובכל עת, לנסות ולמנוע בניה בחופים ובשטחים פתוחים.
והם כ"כ מעטים.. אז לומר לקולות כאלו "לא כאן".. כשכאן נירקם העוול הבא, זה ציני.
להפנות אותם לזעוק במקום פחות אפקטיבי להצליח במאבק מהסוג הזה, זה בעייתי.
יתכן שמי שמתעניין וקורא כאן ירצה לבדוק את הטענות על היות ה"ירוק" המובטח מאוד לא ירוק ועל האפשרות לשפץ בתים קיימים, שיש לרוב בישובים רבים ( להרחיבם , כולל לגובה)
חלום הקוטג' מבלבל את דעתנו לעיתים.
נכון, היו כאן לא מעט דיונים על כך.
קצב הופעתן של בניות והרחבות "ירוקות" מעיד על כך שהם עדיין מעטים מידי.
למדתי על בשרי את התהליך של בדיקת הצטרפות לקהילה בהרחבה "ירוקה" ובהמשך קראתי כאן את הדיונים בדפים השונים ולמדתי מהם הרבה. יש להם ולעיניין הירוק האמיתי.. חלק משמעותי בהתלבטויות שלנו.
בעיני זה חלק מהותי ובסיסי בבדיקת רצונך והתאמתך לפרוייקט כזה, כולל להסתכל לעובדות בעיניים
והמושג "שכונה ירוקה" הוא באיזשהו אופן "עבודה בעיניים".

אני מאוד מבינה את רצונם של תושבי המקום לחיות בקהילה פוריה שתמשוך אליה רבים אחרים, וחלק מהמשמעות היא לגבור על ניסיון ההשתלטות החרדי במקום. גם אני מחפשת את המקום והקהילה שלי שתתאים לאורח חיינו. אך האם הבניה הינה הפיתרון היחיד לכך? (בפעם האחרונה שהייתי בחריש, לפני 20 שנה.. היו כמה קרוונים והמון טבע מופלא מסביב)
האם נכונה העובדה , ששמעתי פעם מחברה שעברה לחריש, שיש בה הרבה דירות ריקות ?
מתעניינת_בשכונה_הירוקה*
הצטרפות: 22 יוני 2009, 11:14

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי מתעניינת_בשכונה_הירוקה* »

אנשים יקרים,
בבקשה!!אל תשתמשו בדף הזה להתווכח או לחנך מישהו.

חריש תיבנה בכל מקרה,והעניין של היוזמה הספציפית הזו,נכתב כאן,כיוון שנראה שהאוכלוסיה שקוראת ושותפה לאתר זה,עשויה להתעניין
במיזם שכזה,באזור הזה.כך שזה עבור המתעניינים.
אין פה ,חלילה,שום השתקה.
וכמו שכתבו אחרים,את הדיון על בנייהרגילה/ירוקה/לא ירוקה או כל דבר אחר ניתן לנהל בדפים אחרים רלוונטים לעניין.

תודה!
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

עדי, אני לגמרי מבינה את זה:
אני חושבת שרבים , כולל מי שחוברים לקהילות ל"בניה ירוקה", אינם מכירים ומבינים את המשמעויות של זו
ומכאן את הרצון להביא את האינפורציה הנכונה וה"לא מעוותת".

מה שאני לא מבינה זה, למה אי אפשר להביא את האינפורמציה ע"י הפניה? למה צריך לפצוח בויכוח? הרי ברור שהדיונים פשוט יחזרו על עצמם, הדף יתארך (ואולי ייערך ויפוצל) והעומס על השרת יגדל פלאים. בזבוז (ועוד לא הזכרתי את הבזבוז האמוציונלי שנלווה לוויכוחים האלה בדר"כ). לא ירוק בעיניי.

בחריש אכן יש מלא דירות ריקות. ים.
האיכלוס שלהן לא ימנע את הבנייה המאסיבית שעתידה לקרות.
?*
הצטרפות: 16 פברואר 2005, 00:08
דף אישי: הדף האישי של ?*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי ?* »

חריש תיבנה בכל מקרה
?????????????????????
נלבישך שלמת בטון ומלט. ונלך עם זה עד הסוף. המר :-(
ממ*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי ממ* »

מה שאני לא מבינה זה, למה אי אפשר להביא את האינפורמציה ע"י הפניה? למה צריך לפצוח בויכוח?
כי נגמרו השטחים הפתוחים בישראל!! נגמרו. ובכל מקום שיש עוד כאלה שאכפת להם צריך לשמוע את קולם.

טיעון הבנייה המאסיבית שעתידה לקרות הוא לא תקף. במקום לשתף פעולה עם כל סוג של בנייה, יש להשתתף במניעת הבנייה. רק לאחרונה הצליחו לעצור בנייה של פרויקט ענק בדרום. זה התחיל משני אזרחים פשוטים.

אתם לא רואים איזושהי בעייתיות בכך שאתם מוטרדים מדיונים אקולוגיים שמפריעים לנוחותכם, בעוד שבנייה הרסנית ובלתי הפיכה לא מטרידה אתכם??
עדי_ל*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי עדי_ל* »

בחריש אכן יש מלא דירות ריקות. ים.
האם אפשר למצוא בה ביניינים ריקים להשכרה/קניה? כאלו שיוכלו להתאכלס בהם קהילות (קבוצת משפ' של חינוך ביתי ,למשל)?
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי קוראת* »

כי נגמרו השטחים הפתוחים בישראל!! נגמרו. ובכל מקום שיש עוד כאלה שאכפת להם צריך לשמוע את קולם.

אז צריך לגמור גם את השטחים הפנויים באתר?
ממ*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי ממ* »

אז צריך לגמור גם את השטחים הפנויים באתר?
נו. באמת. כל דף פה הוא בר מחיקה. לא כך הוא יישוב הגליל, שכולו מרוצף כבר באופן בלתי הפיך ומחפיר.
גרה_בחריש*
הצטרפות: 22 יוני 2009, 16:24

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי גרה_בחריש* »

לא מעוניינת להכנס לדיון/שיח/ויכוח שמתחיל בדף
רק כמה עובדות יבשות
בחריש היום אולי קיימות דירות בודדות להשכרה, הרוב המוחלט של אלו שהיו פנויות מאוכלסות ומושכרות ע"י ציבור דתי.
וכמו שיעלי לה אמרה גם אם היו דירות איכלוסן לא היה מונע בנייה מאסיבית בחריש...
כמו כן מאוד חשוב להבין שחריש מיועדת מרגע הקמתה להיות עיר!!! רוב התשתיות מוכנות , דבר שמאשש את ההנחה שחריש במוקדם או במאוחר תבנה לעיר. היום אנו ערים לניסיונות החרדים להפוך את חריש לעיר חרדית עם בנייה מאסיבית והתעלמות מוחלטת מתוכניות העיר המקוריות. התוכנית לשכונה החדשה שמעלים כאן לראשונה באתר היא ניסיון כנה של אנשים להוות אלטרנטיבה חברתית וסביבתית, לצפיפות, לבנייה המאסיבית לגובה ופגיעה בנוף האזור, להתעלמות והכפייה האלימה על תושבי המקום, וגם כדי לאפשר לתושבי האזור ואלו המעוניינים לעבור לאזור מחייה ברמת חיים מספקת בעלויות הוגנות.
(סתם מחשבה שעלתה לי מעניין שלא קם דיון עקרוני מול השחיתות והאינוס במחירי הבתים והדירות באזור פרדס חנה כרכור?! ...)
עוד דבר למחשבה: הרבה אנשים לא מכירים את חריש ומי שכן מכיר או בעקיפין או שהיה במקום לפני 20 שנה. אשמח להשתתף בדיון ולענות על כל מחשבה או שאלה שעולה בנוגע לחריש, יש כאן אנשים שחיים ומתגוררים בחריש ונעים יהיה יותר לאמת ידיעות וברר פרטים לפני שמתנגדים מבלי לדעת כמעט דבר על המקום.
מצטרפת לקריאה לסיים את הויכוח בדף הזה ולהעבירו לדף מתאים
אמאבא_של_רמה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

וואו!
לא ביקרתי בדף 12 שעות וכבר פרץ ויכוח נוקב על בניה ירוקה כן או לא, והאם יש בכלל דבר כזה בניה ירוקה. קודם כל אני שמח שיש אנשים שמגיבים שהדבר הוא בליבם ומעוררים דיון שראוי שישמע. רציתי להבהיר כמה עובדות, יתכן ומצערות, לגבי הישוב חריש. כאשר גרה בחריש כותבת שחריש תיבנה בכל מקרה היא צודקת. חריש מאושרת כיום בכל תוכניות המתאר הארציות והמחוזיות ככתם לבניה עירונית(תמ"מ 6 ותמ"א 35). תהליכי האישור של תוכניות אלו אושרו כחוק לפני שנים ולא ניתן להתנגד להן יותר. יתר על כן, חריש היא כיום מאגר האדמות הגדול ביותר בישראל לבניה עירונית! בתחילת מאבקינו לשמירה על אופי הישוב ניסינו לרתום גורמים כמו 'הירוקים, ועמותת 'אדם טבע ודין' למאבק משותף איתנו בכוונות הבניה במקום. אך לצערנו גורמים אלו לא גילו כל עניין לשתף איתנו פעולה בידיעה שלמאבק כזה אין תוקף משפטי והם לא יוכלו להאבק בבניה למרות שיש כאן שפע של שטחי חורש מדהימים שיהפכו לשכונות.
עכשיו נותרה פתוחה השאלה לגבי אופי הישוב שיבנה והאם, במסגרת האפשר ניתן למזער את הנזק לטבע ולנוף, לנצל תשתיות קיימות בשטח שהושקעו בהן מליונים מכספי משלם המסים והם עומדים כאבן שאין לה הופכין, או לאפשר הקמתה של עיר חרדית גדולת מימדים, שבמסגרת התוכניות העתידיות שלה אמורה לספח אליה שטחים נוספים ולפלוש לעוד ועוד שטחים פתוחים, שטחים שכמובן רובם יגזרו מכפרים ערביים באזור(אום אל-קוטוף,כפר קרע, בקעה...) מה שעלול כמובן להבעיר את כל ואדי ערה. אנו מעוניינים לקדם הקמה של ישוב עירוני שצומח באופן אורגני מהסביבה והאוכלוסיה הקיימת באיזור, תוך התחשבות בכל המורכבויות הקיימות, ויש רבות כאלה.
לצערי לא ניתן לפשט את המצב בחריש לשחור או לבן - בניה זה רע, לא לבנות זה טוב. אני מקווה שקצת תרמתי להבנת המצב ואשמח להמשך הדיון בנושא.

ל פלונית אלמונית ששאלה לגבי תושבים ערבים, יש היום אוכלוסיה ערבית שגרה בחריש, להערכתי משהו כמו 20 משפחות, אין בכוונתנו ליעד את השכונה החדשה לאוכלוסיה ספציפית , אלא להקים שכונה פלורליסטית ופתוחה.

עדי ל וגם יעלי לה - אין היום כמעט כלל בתים או דירות פנויים בחריש, בעבר, אחרי מהומות אוקטובר 2000 אכן עמדו כאן דירות רבות בשיממונן, אך כיום התפוסה היא מלאה . יותר מכך, יש שפע של ביקוש, ואין מספיק בתים או דירות להשכרה.
אמאבא_של_רמה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

ועוד הערה אחרונה לממ שכותב שזהו דף פרסומי. לנו, תושבי חריש אין כל רווח כלכלי בעניין. לא התחלנו את העניין כדי לגור בחריש, אנחנו כבר גרים כאן. אנחנו לא גוזרים כל קופון כלכלי מרווחי הנדל"ן שיעשה הקבלן/היזם/הארכיטקט שיעסקו בדבר. הרווח היחידי שלנו הוא לקחת אחריות על חיינו ועל עתידנו באזור, ואולי להשפיע על עתיד האזור כולו לטובה.יוזמה מהסוג הזה נראית לי טבעית מאוד לאתר.
אמאבא_של_רמה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

ועוד שאלה, למה כולם נכנסים לדף הזה בעילום שם?
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

זה לא רק לדף הזה.
להמון המון דפים אנשים נכנסים כך.
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

אמאבא של רמה, |Y|

שבמסגרת התוכניות העתידיות שלה אמורה לספח אליה שטחים נוספים
:'( שיט. לא ידעתי.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

למרות שאנחנו לא בעניין אני מחזקת מאוד את יידכם ומאוד מקווה שתצליחו להגשים את החזון הזה ובמקביל להציל את עתיד העיר הזו מהתכוניות הצפויות לה. וזה טוב מאוד שקבוצת אזרחים לא מחכים בשילוב ידיים או מסתפקים בהפגנות נגד תכניות שלא מתאימות להם אלא מנסים לקבוע את עתידם.
אסנת_ש*
הצטרפות: 12 מרץ 2002, 18:32
דף אישי: הדף האישי של אסנת_ש*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי אסנת_ש* »

למרות שאנחנו לא בעניין אני מחזקת מאוד את יידכם ומאוד מקווה שתצליחו להגשים את החזון הזה ובמקביל להציל את עתיד העיר הזו מהתכוניות הצפויות לה. וזה טוב מאוד שקבוצת אזרחים לא מחכים בשילוב ידיים או מסתפקים בהפגנות נגד תכניות שלא מתאימות להם אלא מנסים לקבוע את עתידם.
גם אני חושבת כך. בהצלחה |Y|
פלוני_אלמונית*

שכונה ירוקה בישוב חריש

צבי שפרינגר, העומד בראש העמותה לניהול ויזום בניה ירוקה.
http://www.courts.co.il/SR/elyon/07097140-n02-e.htm
תשקלו את זה:
http://www.nadlan6.co.il/[po]new assets[/po].asp?p=263&s=341
אמאבא_של_רמה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

פלוני אלמונית

מכירים וגם לומדים את העניין הזה. לעומת זאת שפרינגר מאוד מעורה בעינייני חריש, פוליטיקה, עבר, הווה ועתיד, ומכיר היטב את כל הגורמים הפועלים בשטח ויודע לעבוד איתם, וזו בהחלט מעלה גדולה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי פלונית* »

שלחתי לכם מייל אשמח לקבל פרטים נוספים
אמאבא_של_רמה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

כבר בודק ושולח לך עוד חומר לעיון
ונשתמע בקרוב
לוני*
הצטרפות: 09 פברואר 2004, 18:36

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי לוני* »

מכירה את מר שפרינגר. הוא איש בעייתי ביותר (למרות שלכולנו יש מגרעות). תזהרו. באמת. בלי הצורך ללכלך יותר מידי. וטוב שמישהו הוסיף יריעה על העניין בשמשית.
יעל_חזון*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2008, 10:20
דף אישי: הדף האישי של יעל_חזון*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעל_חזון* »

הי נשמות טובות , אני בדג'וו , מציאה לכם לא לבזבז את הזמן על האתר הזה , הרבה דיבורים , אבל בסופו של דבר ,לא כאן תימצאו שותפים מעשיים לדרך, ותבזבזו זמן יקר , שמהכרותי האישית איתכם , אני יודעת שאין לכם...לקבל כאן עצות מעשיות שיעזרו לכם?מעט מאד...אתם יכולים להיכנס לדף על ישוב אקולוגי בהקמה, ולראות את הקישורים שם שיובל סלע נתן לי , הוא היחיד שבאמת הועיל.
לגבי צבי , אני נפגשתי איתו במהלך הדרך והיתרשמתי שלא הוא, זה שיבנה את מה שאנחנו רוצים, הוא יגיד כן כן ויעשה מה שהוא רוצה וכלכלי לו.
בניה ירוקה עולה הרבה כסף , גם עם היזם של נורית שמוזכר כאן דיברתי , הוא יהיה כתובת שתבטיח לעניות דעתי תוצאות יותר ירוקות , אך הוא דיבר על בניה של 5000 ש"ח למ"ר לא כולל עלות הקרקע.
ולכל הנשמות הטובות שעדיין יושבות יום ולילה על המחשב:
אתם חוזרים על עצמכם זה משעמם פשוט תפנו לדפים הרלונטיים ותתנו לדיון אחר להיתנהל כאן, מה תשיגו בכך שתמשיכו לנהל את הדיון בדף זה? גם הם כמוני יפרשו מהדיון, וימשיכו לקדם את עינינם במקום אחר...

מי שמכיר את חריש יודע שזאת מצווה גדולה מאד שמישהו כמו אנשים יפים אלה יציל ,ולו חלק ממנה, מגורל אכזר של בניה מכוערת ...
בהצלחה
פלוני_אלמונית*

שכונה ירוקה בישוב חריש

אני מאוד בעד ישוב כזה במיוחד בחריש . אבל חשבתי שזה המקום להזהיר מצד אחד ולקחת דוגמא ( ישוב נורית) מצד שני. פעם ראשונה שניתקלתי בישוב היה לפני הרבה שנים, ניסו לבנות שם בתים צמודי קרקע במחיר סביר. אבל השר דאז (שירנסקי) ביטל את זה ולא נתן לכל העיניין להיתקדם לצערנו ) ' :
תמר_מסיני*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 00:36
דף אישי: הדף האישי של תמר_מסיני*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי תמר_מסיני* »

האמת על חריש (והגליל בכלל) ותפיסת הממשלה את תפקידם

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1097394.html
אמאבא_של_רמה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

לפני שלושה שבועות יצאנו לדרך, לחפש שותפים להקמת קהילה חדשה בעיר חריש. התחלנו בגיבוש של קבוצת רכישה לשכונה ירוקה, שתיבנה בסטנדרט הגבוה ביותר לבניה ירוקה המתגבש היום בארץ.השמועה התחילה לעבור מפה לאוזן, והתגובות לא איחרו להגיע. כבר היום ישנו גרעין ראשוני שמתגבש הכולל כבר כ-30 משפחות מעוניינות. מספר היעד הראשוני שלנו הוא להגיע לגרעין מייסד הכולל 100 משפחות.אנו מתחילים לפעול לקיומו של כנס ראשון של מתעניינים בפרויקט, בו נוכל למסור פרטים נוספים ולהציג תמונה רחבה של השכונה הירוקה ושל התהליכים הנדרשים כדי לבצעה.
חשוב לי להדגיש שהיוזמה באה מאיתנו, תושבי חריש, כדי להגדיל את הישוב שלנו, להפוך אותו לישוב בר-קיימא, ולבסס את עתידנו ועתיד ילדנו בישוב. גורמים רבים לוטשים עיניים היום אל חריש. זהו מאגר הנדל"ן הגדול ביותר בישראל כיום לבינוי עירוני. גורמים פוליטיים, גורמים חרדיים ויזמים פרטיים רוקמים תוכניות שונות לעתיד המקום.
אנו, תושבי חריש, החלטנו לקחת את גורלנו בידנו ולהציב תוכנית משל עצמנו לעתיד חריש. ביחד עם הארכיטקט צבי שפרינגר, העומד בראש העמותה ליזום ופיתוח בניה ירוקה, התחלנו ליצור מתווה לתוכנית התיישבות בחריש הנבנה על פי עקרונות של בניה ירוקה. הרעיון שלנו היה להצמיח קהילה הגדלה באופן טבעי מתוך תושבי המקום, הנבנית על פי ערכים משותפים של התחשבות בסביבה ובחברה הסובבת אותנו, ולא לפעול על פי תוכנית מלאכותית הנכפית על המקום ללא התייחסות לתושבי חריש, לנוף המקומי ולמצב הדמוגרפי המורכב באזור.
אנו מחפשים שותפים לדרך. אנו מאמינים בחריש. זה מקום מדהים וברצוננו לשמר ולפתח אותו ככזה. אנו מאמינים שחריש יכולה להפוך להשקעה נדלנ"ית אטרקטיבית ומשתלמת ביותר. המיקום שלה בפיתחת כביש 6, ערך מחירי הקרקע שנשמר נמוך יחסית לאזור, ועליות המחירים והביקושים בכל יישובי הסביבה הופכים את חריש ליעד מעולה לפיתוח.
אנו מחפשים אנשים נוספים שיצטרפו ליוזמה ויתעניינו בפרויקט. אנו רוצים שהגרעין הראשוני של הקהילה יצמח באופן אורגאני על בסיס של חבר מביא חבר, ובכך אנו תלויים בכל אחד מכם! אם יש לכם חברים ומכרים שיכולים להתעניין בשכונה הירוקה, אנא ידעו אותנו ואנחנו נפנה אליהם ונעביר להם חומר על הנושא, ונשמח לצרף אותם למעגל ההולך וגדל של המתעניינים בחריש. זוהי ההזדמנות של כל אחד מאיתנו להשפיע על אופי הקהילה העתידית ולאפשר לה לצמוח!

לשאלות, הצעות ומיידע ניתן לפנות אלינו:

נועם – טל. 054-4486694
חמי – טל. 054-62222783
לימור – טל. 052-3941734

או במייל – [email protected]
לא_עוברים_ועדות_קבלה*
הצטרפות: 07 יולי 2009, 14:32

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי לא_עוברים_ועדות_קבלה* »

אנחנו זוג מעורב - אני יהודיה ובן זוגי מוסלמי (שנינו אזרחים ישראלים) האם נוכל להצטרף לקבוצה שלכם? או ששוב מדובר בועדות קבלה של הסוכנות היהודית וישובים ליהודים בלבד?
הקוסמת_מארץ_עוץ*

שכונה ירוקה בישוב חריש

הי לך
מתוך היכרות עם הנפשות הפועלות, לא תהיה שום בעיה עם העובדה שאתםזוג מעורב...
יסכו_נט*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 21:34
דף אישי: הדף האישי של יסכו_נט*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יסכו_נט* »

נשמע מעניין, אנחנו עייפים מנסיונות הקמה של גרעינים כושלים. נשמח לשמוע על התפתחויות. אולי.. מי יודע..
אמאבא_של_רמה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

ללא עוברים ועדות קבלה
נשמח מאוד לדבר אתכם אתם ברוכים להצטרף ליוזמה
אנא פני אלינו דרך המייל בהודעה מעל ההודעה שלך או בטלפונים המפורטים
אמאבא_של_רמה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

יסכו נט
הכל כרגע בהקמה ראשונית אך האמביציה גדולה
נשמח לדבר ולעניין אתכם בכל זמן
לימור_ליברמן*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 23:59
דף אישי: הדף האישי של לימור_ליברמן*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי לימור_ליברמן* »

הנה זה בא !!!

במוצאי שבת, בתאריך 29 לאוגוסט,בשעה 20:00 (עוד כשבועיים) נקיים מפגש ראשון של קבוצת המתעניינים בשכונה הירוקה בחריש.

המפגש יערך ב "סטודיוגה" (רחוב רבי עקיבא 11 בפרדס חנה)

ניפגש עם האדריכל צבי שפרינגר ונשוחח על מספר נושאים:

· עקרונות לבניה ירוקה + דוגמאות

· קבוצת רכישה - מהי ומה יתרונותיה

· הערכה ראשונית של העלויות ולוחות הזמנים

· חריש ויתרונותיה לבניה ירוקה באזור

וכן נשוחח על נושאים נוספים אשר תרצו לשמוע ולשאול.

נא אשרו השתתפותכם (במייל חוזר או טלפונית עם לימור או נעם)

[email protected]

לשאלות ובירורים אפשר לפנות ל:

לימור בטל' 052-3941734

או

נעם בטל' 054-4486694

השתתפותכם חיונית להמשך בניית הקבוצה.
פלוני_אלמונית*

שכונה ירוקה בישוב חריש

עקב ציון מקום המפגש - סטדיויוגה - מתעוררת השאלה האם אנו מדברים על הקמת שכונה או קהילה של קרישנה?? האם כל ההתארגנות המפורסמת כאן לאחרונה מכוונת לא לבניה ירוקה והקמת ישוב בהתאם אלא לקהילה/כת של קרישנה ?? האם שכחתם ליידע אותנו על כך??
?*
הצטרפות: 16 פברואר 2005, 00:08
דף אישי: הדף האישי של ?*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי ?* »

חריש וקציר הן לא מעבר לקו הירוק?
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

חריש וקציר הן לא מעבר לקו הירוק?
לא.

עקב ציון מקום המפגש - סטדיויוגה - מתעוררת השאלה האם אנו מדברים על הקמת שכונה או קהילה של קרישנה??
מה הקשר?
הקוסמת_מארץ_עוץ*

שכונה ירוקה בישוב חריש

האם שכחתם ליידע אותנו על כך??
מה זו הקרישנהפוביה הזו???
קבוצת אנשים מנסה להקים שכונה ירוקה במקום שכונה רגילה שבכל מקרה תקום שם.
אפשר לבוא לפגישה ולברר במה מדובר לפני שמעלים טענה זו או אחרת.
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

אני חושבת שצריך לקחת בחשבון את מצוקת השטחים הפתוחים כשמתכננים שכונה אקולוגית, והדבר לא אומר לא להקים אותה אלא לתכנן כך שיש שטח קטן יותר פר משפחה (לא חצי דונם, נניח, אלא שליש,ובתים קטנים יותר) ושהשטחים הציבוריים של היישוב יענו על הצרכים במרחב, בשטחי משחק, בגינון וכו'. נניח דומה יותר למה שיש בקיבוץ ופחות מה שיש בכל המושבים והיישובים הקהילתיים. זו לא עמדה פופולרית שתמשוך אנשים (כל אחד רוצה את המרחב בינו לבין השכנים) אבל זה חשוב יותר מבחינה אקולוגית.
פלונית*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי פלונית* »

ענת גיגר זו באמת התוכנית המגרשים הם משהו כמו 350 מ"ר
לימור_ליברמן*

שכונה ירוקה בישוב חריש

השכונה הירוקה המתוכננת בחריש- אינה קשורה ואינה מזוהה עם שום זרם,עדתי,פוליטי,אמוני,דתי,או כל זרם אחר שעולה על דעת מי שכתב את התגובה למעלה.... (ומסתתר בעילום שם!)....

לפי מיטב ידיעתי,נרשמו כבר למעלה מ-70 משפחות אשר ,כמובן,אינן משוייכות או קשורות לשום זרם פוליטי,דתי,וכיו"ב.

השכונה המתוכננת מיועדת לכל אדם אשר חפצה נפשו לגור במרכז הארץ קרוב לטבע,עם אנשים נחמדים,בקהילה נחמדה,
ועם מינימום נזק לקיים, ובמחיר לא יקר,ויחד עם זאת עם פוטנציאל נדלנ"י עתידי.
אבאמא*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2009, 09:35

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי אבאמא* »

אני מאד שמח שמי שלקח את הדברים לידיו הוא אמא ואבא של רמה. גם אני מתפקד כאבאב ואמא של ילדי הקט (בסדר הפוך לטעמי).
האם אוכלוסית הישוב החדש אמורה לכלול מספר גדול של חד הוריות??
יסמין*
הצטרפות: 01 פברואר 2004, 23:08

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יסמין* »

מתעוררת השאלה האם אנו מדברים על הקמת שכונה או קהילה של קרישנה??
אני יצאתי מהפרוייקט כשנודע לי שהמארגנים נועם - חמי - לימור הם אנשי כת ארה קרישנה בחריש. בבדיקה נודע לי שבסטודיוגה מקיימים את המפגשים ולימודים שלהם תחת שם פילוסופיה של היוגה, שגם eatingyoga וגם גנננדה (גן ילדים וב"ס בקיבוץ ברקאי) שייכים לכת/קהילת קרישנה.
אולי שוב תחת שם תמים "שכונה ירוקה" מנסים לגייס עוד חברים לכת שלהם???
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

יסמין שלום, רק רציתי לציין שהבת שלי בגנאננדה ואני ממש לא חווה שמנסים לגייס אותי ל'כת שלהם'.
אסנת_ש*
הצטרפות: 12 מרץ 2002, 18:32
דף אישי: הדף האישי של אסנת_ש*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי אסנת_ש* »

אולי שוב תחת שם תמים "שכונה ירוקה" מנסים לגייס עוד חברים לכת שלהם???

קצת עצוב לי לקרא את מה שאת אומרת. וגם מקומם.
למה שירצו לגייס מישהו בכח?
ממה את מפחדת? קצת מוגזם מה שאת אומרת לא?

מתוך היכרות עם חלק מהאנשים שנמצאים בקהילה הזו. חלקם חברים טובים ויקרים שלנו. ולא אין לי שום קשר להרי קרישנה. אני חושבת שאם תחליטי שאת חלק מהקהילה הזו, את רק תרוויחי.

וחוץ מזה. חריש זה מקום שחיים בו כל מני אנשים. לא רק הקהילה הספציפית הזו. הם פשוט לקחו יוזמה ופועלים לעשות שינוי בישוב כדי לאפשר לעוד משפחות ולהם, לחיות שם. זה הכל.

במחשבה שנייה, מה שהכי עצוב לי בתגובה שלך, זה שהיא רווחת. שאין חופש לאנשים בארץ להאמין במה שהם רוצים, בשקט ובנועם. האנשים עם דיעות קדומות ומחשבות שהם יודעים מה נכון. סוגרים את עצמם ואחרים בכלא מחשבתי.
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי '_'* »

_למה שירצו לגייס מישהו בכח?
ממה את מפחדת? קצת מוגזם מה שאת אומרת לא?_
אולי יסמין פשוט מכירה הרבה אנשים כאלה, שאמרו להם , בואי תדליקי נרות שבת מה אכפת לך,
ובום - פתאום הם ניהיו חרדים.
אולי היא מכירה אחת מהן ממש טוב
לימור_ליברמן*

שכונה ירוקה בישוב חריש

יסמין יקירה,ממה את כל כך מפחדת?למה את חשה כ"כ מאויימת?? (ולמה אינך מזדהה??)

המטרה היחידה של ההתארגנות של קבוצת הרכישה לחריש,
היא בדיוק כמו שאסנת כתבה:

חריש זה מקום שחיים בו כל מני אנשים. לא רק הקהילה הספציפית הזו. הם פשוט לקחו יוזמה ופועלים לעשות שינוי בישוב כדי לאפשר לעוד משפחות ולהם, לחיות שם. זה הכל

לאנשים שמהם את כה חוששת...אין שום מטרה מלבד פיתוח היישוב ושידרוגו.

ונראה לי שאם היית מכירה את הנפשות הפועלות לא היית מתבטאת בצורה כזו.....
לירי*
הצטרפות: 11 נובמבר 2005, 19:48

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי לירי* »

בתור אמא של ילד בגן
אני שמחה להגיד
שמי שלא רוצה לגור בחריש בגלל קהילת ההריקרישנה
פשוט עושה זאת מאטימות הלב
חוסר סובלנות
יהירות
פחד
התנשאות
אני צריכה להמשיך?!
בכל הזמן שלנו בגן מ-ע-ו-ל-ם
לא ניתנה או הופצה שום אינפורמציה שקשורה לתכנים של פנים הקהילה
חוץ מסבלנות כבוד שלום ואהבה
לא ניתקלתי בשום דבר שקשור לחייהם האישיים והפרטיים.
להיפך= הייתי צריכה להתקרב וליצור אינטימיות וקירבה ממשית
כדי לשאול ושישתפו אותי בתכנים הפנימיים של הקבוצה המקסימה הזאת.
אני אינני נמנית מהקהילה אבל גאה להיות חברה קרובה של כמה אנשים ממנה.
אנשים שכותבים שטויות מרושעות כאלה ברור לי שאינם מכירים את הקהילה ומעולם לא פגשו בה.
הם פועלים מצרות מוחין ודעות קדומות המבוססות על פחדים.
ואישית הייתי מתעלמת מהם.
אך זו לא דרכם של אנשי הקהילה.
הם יבקשו ללטף את היד הסוטרת ,לנסות להרגיעה ולרפא את בעליה.
נשיקות לכולכם ודש לרקפת מעדן
ממשפחת יער- רחוק רחוק
אמא_נמש*
הצטרפות: 17 אפריל 2006, 20:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_נמש*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי אמא_נמש* »

גם אנחנו לוקחים את בננו לגן אננדה בשמחה, אוכלים לפעמים בסטודיוגה
ואוהבים את הצוות שמשתייך לקהילה המדוברת.
מעולם לא ניסו אפילו להזמין אותנו לשיעור בפילוסופיה הוודית ובטח לא "להחזיר אותנו בתשובה".
חבל על החששות שלך.............
באתי חושך לגרש
פלונית*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי פלונית* »

באתי חושך לגרש
איזו מתקפת אורות על חתיכת חושך קטנטנה, איזו פאניקה..
לירי*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי לירי* »

בכלל לא פניקה
פשוט לי אישית ממש נמאס לקרוא פה באתר השמצות חסרות שחר.
ועוד על אנשים שאני מכירה, ואוהבת וקשורה אליהם.
כי הם מאמינים במשהו אחר .
כי הם בחרו דרך חיים .
והעדינות שהם מטפלים בהשמצות כאלה מעוררות השראה בעיניי.
אני לא יכולה לשבת ולא לומר כלום.
אני לא אמרתי שאני אור. ולא אמרתי שבאתי לגרש.
אני אומרת - כל מה שאומרים פה על גיוס אנשים ,
על בניית שכונה במסווה כדי להעביר את כולם "לחזור בקרישנה",
כל אלה הם שטויות מטופשות ומרושעות.
כל פעם על משהו אחר שהקהילה הזו עושה,
שיעורי היוגה הם ככה
והגן הוא ככה
ועכשיו השכונה הירוקה.
מי שפרש מהשכונה הירוקה בגלל שהוא הבין שחלק מהאנשים שפועלים בהקמתה הם קרישנה,
הוא אדם צר פחדן אטום וחסר יכולת התבוננות.
ואולי טוב שהוא פרש.
ריקי*
הצטרפות: 11 יולי 2003, 10:38

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי ריקי* »

בתור צופה מהצד, ובחיפוש בסיסי באינטרנט
נתקלתי במאמר הבא שנכתב ע"י בחור שיצא מאותה הקהילה
והנה קטע קטן שצד את עיני
"כשאדם חדש נכנס למקום כזה, נוצרת עבורו מציאות פיקטיבית. הוא מגלה ערכים ואמות מידה חדשים שעל פיהם הוא מתבקש למדוד את העולם. בכת נאמר לו שכל האחרים חיים כמו חיות, רק אוכלים וישנים, וכתוצאה, כדי להתקדם, כביכול, מבחינה רוחנית – האדם צריך להבדיל את עצמו מחייו הקודמים, להתנער מן "החינוך הרע" שזכה לו. נאמרים דברים שליליים על הוריו – ששיקרו לו כל החיים, שאמרו לו שעליו לדאוג רק לצרכיו הגשמיים, ושאיש לא דאג לצורכי הנשמה שלו. גם היום אני מאמין שצריך לטפח את הצד הרוחני בחיים, אך ניתן לעשות זאת בדרכים חיוביות, ולא בדרכים שבהן משתמשים שם."

אז אולי
_שמי שלא רוצה לגור בחריש בגלל קהילת ההריקרישנה
פשוט עושה זאת מאטימות הלב
חוסר סובלנות
יהירות
פחד
התנשאות_
זה לא כל כך נכון ואולי התמונה המלאה שונה ממה שרואים
פלוני_אלמונית*

שכונה ירוקה בישוב חריש

"כשאדם חדש נכנס למקום כזה, נוצרת עבורו מציאות פיקטיבית. הוא מגלה ערכים ואמות מידה חדשים שעל פיהם הוא מתבקש למדוד את העולם. בכת נאמר לו שכל האחרים חיים כמו חיות, רק אוכלים וישנים, וכתוצאה, כדי להתקדם, כביכול, מבחינה רוחנית – האדם צריך להבדיל את עצמו מחייו הקודמים, להתנער מן "החינוך הרע" שזכה לו. נאמרים דברים שליליים על הוריו – ששיקרו לו כל החיים,
מאוד מזכיר לי את מה שאומרים לכל החוזרים בתשובה. אין חדש תחת השמש... האם גם היהדות היא כת?
רותי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2001, 10:15

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי רותי* »

לא, יהדות זה לא כת. יש הבדל מהותי בין דת לכת וחבל מאד שמבלבלים בין המושגים. כל פסיכולוג ועובד סוציאלי שמתמחה בנושא יכול להבהיר את הנקודה .
אבל הדיון כאן איננו "טוב או לו טוב כת ובאופן ספציפי כת הקרישנה".
חבל שהקמת שכונה ירוקה - אם היא תקום- נמצאת בידיהם של אנשים ששיכים לכת הקרישנה - ועוד לא שמענו את דברו של הגורו -
ועוד יותר חבל שמשתתפי הדיון כאן שמציגים את עצמם כאנשים שאינם שייכים לכת, אינם יורדים לעומקם של דברים ומסתכלים על תופעות חברתיות חשובות וחמורות בעיניים של סלחנות ו/או "נאורות" . מקשקשים על רוחניות ואצילות נפש ואיש אינו יורד לעומק הבעיה של הקמת ישוב שמיסדיו הם אנשי הכת קרישנה.
לירי*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי לירי* »

חבל רותי יקרה שאמונתם של אחרים כל כך מפחידה אותך
לא מעניין אותי במה את מאמינה ולא במה כל אחד מאמין.
אף אחד מאיתנו- גם את- לא יכול לדעת ובאותה מידה לשפוט את מידת אמונת האחר.
וחבל לשפוט או לפסול אנשים-בעיקר אם לא מכירים אותם-
בגלל משהו שמישהו אמר למישהו אחר ואז הוא כתב.
וגם אם כן. מה אכפת לי מה הם חושבים בתוך תוכם!
כן הם אנשים סלחניים- לא אמרתי נאורים- זה את אמרת.
כן הם עדינים, מלאים סבלנות ומאוד דתיים.
כל זה הוא לא עיניני.
תאמיני לי את לא יודעת לאיזה עומק אני בוחנת דברים.
ואני לא מנסה להוכיח לך כלום.
אני רוצה שיפסיקו לשפוט ולהתייחס לשכונה בחריש כאילו היא קשורה לקרישנה.
ואם מישהו שם היה הומוסקסואל והיה מאמין שכל הסטרייטים סוטים.
ןאם מישהו שם היה ימני קיצוני והיה מאמין שהערבים הם ......
אולי תשפטו לפי מי הבן אדם.
מה מחשבותיו פנימה שלו הם.
אנשי הקרישנה אינם מיסיונריים ואינם מנסים להחזיר בקרישנה.
אז רותי- את יודעת מה כל אחד מהאנשים סביבך חושב\ מאמין בכל רגע?
ולפי זה את בוחרת את חברייך או את שכנייך?
אולי החבר הקרוב שלך מאמין שמי שמניקה היא חולת נפש וסוטה?
ואז מה תפסיקי את יחסיך איתו?
אולי את היא שצריכה לבחון את הדברים לעומק,
אולי את צריכה לפתוח את הראש ואת הלב.
אני בוחנת אנשים לפי מה שאני מרגישה מהם-אני.
רותי*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי רותי* »

לירי,עם הדעות המתקדמות שלך וההערכה הרבה שאת רוכשת לאנשי קרישנה, אינני מבינה מה כל כך מקומם אותך שמיחסים חשיבות לכך שהישוב החדש בחריש הוא פרי יוזמה של אנשי הכת קרישנה?? אם כל כך טוב למה לצאת כל הזמן בהגנות והכרזות שלא כך הדבר??
לגבי שאר הדברים שאת מפרטת, אינני רוצה חלילה לשפוט, אבל את עושה סלט גדול מהכל והדברים פשוט רדודים. אפשר גם אפשר לפתוח את הראש ואת הלב גם באופנים אחרים . ודבר נוסף - אם את מכריזה שאינך רוצה להיות שיפוטית לגבי אנשי קרישנה , ראוי אולי לא להיות שיפוטית גם לגבי מי שמתנגד להם .
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

שהישוב החדש בחריש הוא פרי יוזמה של אנשי הכת קרישנה?? אם כל כך טוב למה לצאת כל הזמן בהגנות והכרזות שלא כך הדבר??

אבל למה את קובעת שכך הדבר?
רותי*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי רותי* »

לא עוסקת בקביעות. אבל לפחות שניים מהאנשים שמנהלים את ההתארגנות ושמסרו את הטלפונים שלהם למטרה זו - הם חלק מהגרעין הקשה של קהילת קרישנה בחריש.
נכון שהם קוראים לעצמם "קהילה" ולא כת אך אין זה משנה מעשית.
לירי*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי לירי* »

נמאס לי
אני פורשת
בהצלחה לכל העסוקים בפחדים והפחדות
סלמט כל טוב
לימור_ליברמן*

שכונה ירוקה בישוב חריש

רותי,/ריקי....

אני לא מבינה מה את רוצה לומר בדבריך!!

אם מטרתך היא לבחון בצורה רצינית את עניין השכונה הירוקה,אשמח אם תתקשרי אלי ואסביר לך,
ואין לי ספק שתשני דעותייך והתבטאויותייך באחת.

אך אם כל רצונך הוא להשמיץ, לפגוע ולהוציא שם רע,אין אני מבינה ,למה ומדוע רוצה את לעשות זאת.??

הרבה יותר חכם ,לדעתי,לשוחח איתנו ולראות מי האנשים,ועל מה מדובר,
מאשר לצטט ציטוטים מהאינטרנט אשר אין להם בסיס אמיתי במציאות,וכי אינך יודעת מה מניעיו של הכותב...

ושוב אני חוזרת,
אם את מעוניינת לשמוע פרטים אמיתיים על העניין,ולבחון את הנושא מבחינה רצינית ומעמיקה
את מוזמנת לדבר,להיפגש וליצור קשר -אמיתי,לא בעילום שם,באינטרנט.
יובל_ספיר*
הצטרפות: 23 ינואר 2006, 03:49
דף אישי: הדף האישי של יובל_ספיר*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יובל_ספיר* »

למה כולם נכנסים לדף הזה בעילום שם?
לא כולם. הנה אני בשמי המלא. ואני מוכן גם להסגיר את העיסוק שלי: אני אקולוג של דברים ירוקים... נו... צמחים.
רק להזכיר כמה הגדרות חשובות:
אקולוגיה – המדע העוסק ביחסים בין האורגניזם לסביבתי. כולל יחסי טורף –נטרף, דינמיקה של אוכלוסיות, התאמה לבית גידול וכדומה.
איכות הסביבה – שיפור תנאי החיים של האדם.
סביבה – שם כולל לנושאים מגוונים, לא בהכרח בעלי קשר ביניהם.
ירוק – צבע. יכול להווצר בערבוב של כחול וצהוב.
כמו שכתבה ענת גייגר למעלה:
אני חושבת שצריך לקחת בחשבון את מצוקת השטחים הפתוחים כשמתכננים שכונה אקולוגית
הבעיה הסביבתית מספר אחת בישראל היא המחסור בשטחים פתוחים. לכן כל בניה חדשה שדורשת שטח גדול פר-משפחה היא פשע כנגד הסביבה. לא משנה אם המים שיוצאים לגינה הם אפורים או ירוקים, ולא משנה אם העגבניות במקרר אורגניות או אנ-אורגניות. השטח הבנוי עצמו (כולל הגינה!) הוא הפגיעה הקשה ביותר בסביבה, ועליה אין פיצוי. הכי "אקולוגי" (או ידידותי לסביבה) במדינת ישראל זה לגור בבניה רוויה. להתגבר על הרצונות האנוכיים לראות רק ירוק מסביב, ולהתגבר על השאיפות האגואיסטיות לבית מרווח בלי רעש מהשכנים, ולגור בבניה רוויה ככל האפשר - זו התנהגות סביבתית אמיתית.
ועוד לא אמרתי כלום על השפעות שוליים, מינים פולשים/מלווי אדם, והצורך המתמיד בנסיעות באוטו מהפרוור אל המרכז האזורי או הארצי.
גילוי נאות: אני גר בעיר בקומה רביעית.
אבאמא*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2009, 09:35

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי אבאמא* »

ראשית, לא קבלתי תשובה מאמאבא של רמה לגבי מספר המשפחות החד הוריות בהתארגנות של העיר החדשה בחריש.
שנית, לא ראיתי עדכונים לגבי ההתפתחויות האחרונות .
לימור_ליברמן*

שכונה ירוקה בישוב חריש

לגבי המשפחות החד הוריות,אין לנו תשובה מספרית...מי שמתעניין ומעוניין מצטרף,
ולגבי ההתפתחויות,בינתיים,מצטרפות עוד משפחות לרשימת המעוניינים,
ואת העידכונים בהתפתחויות מקבלים האנשים שנמצאים ברשימה שלנו.

פה העניין פורסם על מנת לעניין את המעוניינים ביוזמה הזו,
וכאשר מצטרפים לתפוצה,מקבלים את העידכונים.

כל טוב.
יעלי_לה

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי יעלי_לה »

טוב, זה לא בדיוק הדף המתאים, אבל שיהיה - גם ככה זו הודעה זמנית (הייתי מפרסמת את כולה בככר אבל היא ארוכה מדי, אז אני שמה בככר רק הפניה לכאן):

שלום לכולם! - אנא הפיצו מייל זה לכמה שיותר אנשים!

אתמול בערב עלה מאחז חריש החופשית לקרקע.
בעקבות אישור שר הפנים אלי ישי את התכנית לבנות בחריש אלפי יחידות דיור לאוכלוסיה חרדית, החלטנו להקים מאחז בחריש. החלטנו לעלות על התשתיות הריקות בחריש ולהתנחל בהן. לא ייתכן שבזמן שיש מצוקת דיור בכל הארץ, בזמן שזוגות צעירים ישנים ברחוב, ש"ס מייעדת את חריש למגורים של חרדים בלבד. בשטח חריש ישנן תשתיות שמאפשרות התחלת בינוי לאלפי זוגות צעירים מחר בבוקר. זוהי אינה מליצה. אם ביבי רוצה, ניתן מחר להנפיק היתרי בניה ולהתחיל בינוי בחריש , על פי תכנית העיר המקורית, באופן מיידי – עיר פתוחה לכלל הזוגות הצעירים במדינת ישראל. כל התשתיות כבר קיימות – כבישים, מים , חשמל, ביוב. העיר נגישה מאוד תחבורתית – היא נמצאת על כביש 6, כ-45 דקות נסיעה מת"א ומחיפה, ונמצאת בקרבת תחנת הרכבת בפרדס חנה. חריש יכולה להוות פתרון מצוין לדיור פרברי שישרת את כל האזור, וכן את אזור המרכז. אולם משום מה, כאשר מדובר באוכלוסיה הכללית, ביבי מדבר על קשיים , חסמים,חוסרים תקציביים, סופרטנקרים ווד"לים, וכשמדובר באוכלוסיה חרדית, ישיש ואטיאס מצליחים תוך שנתיים בלבד להרים תכנית לעיר ענק, מסובסדת מ-א' ועד ת'!"
להלן הפוסט המלא שהעלינו באתר.

אנו זקוקים לעזרה לוגיסטית רבה. קיבוץ מצר העלו מכולת מגורים, מכולת מטבח ועוקב מים לשטח.
אנחנו עדין צריכים עזרה בתחום ההצטיידות ובעיקר בכוח אדם.
אנחנו צריכים אנשים שיהיו מוכנים לישון במאחז בשעות הלילה, לשמור על המאחז בשעות הבוקר, ובוודאי לבוא ולארח לנו לחברה ולעזר בשעות אחה"צ והערב, בה מתקבצים במקום רוב האנשים.
כמו כן אנחנו זקוקים ל-

בד לייקרה לבן ארוך להכנת שלט ענק מעל המאחז+צבעים ומכחולים
גנרטור רציני עם מייצב זרם+ כבל מאריך ארוך ומספר מפצלים.
בזנטים וסנדות.
בלון גז.
כל ציוד שיעזור להפוך את המאחז לביתי יותר - מחצלות, ערסל וכיד הדמיון הטובה.
מוצרי מזון יבש, מוצרי מזון נוספים ייתקבלו בברכה ברגע שתוסדר אספקת החשמל ויופעלו המקררים.
מזרונים, ריהוט.
כל מי שיכול לחשוב על הפעלות שהוא יכול לעשות בשעות הערב - הקרנת סרט, הרצאה, יוגה וכדומה יתקבל בברכה.

אנשי הקשר הם -

חמי - 054-6222783
אריק חצור - 054-4921099
אורי אופיר - 052-2311645
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי מצ'רה* »

יעלילה
אני לא בטוחה שאת האדם לומר לו את זה, אבל את העלית את זה לכאן אז...
אני ממש תומכת ביוזמה ושמחה לפעולה (אני לא מהאזור אז לא אוכל לבוא לעזור)
אבל המילה מאחז עושה לי רע
אם רוצים שיבואו חילונים אולי כדאי לחשוב על מושג פחות טעון?
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

יעלילה- אולי לקחת טרמפ על האוהלידע- ולצד המכולות- להקים גם אוהלים- שמצטלמים לאחרונה נהדר...
טוהר_אהבה*
הצטרפות: 24 מרץ 2011, 05:51
דף אישי: הדף האישי של טוהר_אהבה*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי טוהר_אהבה* »

אתמול בערב עלה מאחז חריש החופשית לקרקע. בעקבות אישור שר הפנים אלי ישי את התכנית לבנות בחריש אלפי יחידות דיור לאוכלוסיה חרדית, החלטנו להקים מאחז בחריש. החלטנו לעלות על התשתיות הריקות בחריש ולהתנחל בהן. לא ייתכן שבזמן שיש מצוקת דיור בכל הארץ, בזמן שזוגות צעירים ישנים ברחוב, ש"ס מייעדת את חריש למגורים של חרדים בלבד. בשטח חריש ישנן תשתיות שמאפשרות התחלת בינוי לאלפי זוגות צעירים מחר בבוקר. זוהי אינה מליצה. אם ביבי רוצה, ניתן מחר להנפיק היתרי בניה ולהתחיל בינוי בחריש , על פי תכנית העיר המקורית, באופן מיידי – עיר פתוחה לכלל הזוגות הצעירים במדינת ישראל. כל התשתיות כבר קיימות – כבישים, מים , חשמל, ביוב. העיר נגישה מאוד תחבורתית – היא נמצאת על כביש 6, כ-45 דקות נסיעה מת"א ומחיפה, ונמצאת בקרבת תחנת הרכבת בפרדס חנה. חריש יכולה להוות פתרון מצוין לדיור פרברי שישרת את כל האזור, וכן את אזור המרכז. אולם משום מה, כאשר מדובר באוכלוסיה הכללית, ביבי מדבר על קשיים , חסמים,חוסרים תקציביים, סופרטנקרים ווד"לים, וכשמדובר באוכלוסיה חרדית, ישיש ואטיאס מצליחים תוך שנתיים בלבד להרים תכנית לעיר ענק, מסובסדת מ-א' ועד ת'!"להלן הפוסט המלא שהעלינו באתר. אנו זקוקים לעזרה לוגיסטית רבה. קיבוץ מצר העלו מכולת מגורים, מכולת מטבח ועוקב מים לשטח.אנחנו עדין צריכים עזרה בתחום ההצטיידות ובעיקר בכוח אדם.אנחנו צריכים אנשים שיהיו מוכנים לישון במאחז בשעות הלילה, לשמור על המאחז בשעות הבוקר, ובוודאי לבוא ולארח לנו לחברה ולעזר בשעות אחה"צ והערב, בה מתקבצים במקום רוב האנשים.כמו כן אנחנו זקוקים ל- בד לייקרה לבן ארוך להכנת שלט ענק מעל המאחז+צבעים ומכחוליםגנרטור רציני עם מייצב זרם+ כבל מאריך ארוך ומספר מפצלים.בזנטים וסנדות.בלון גז.כל ציוד שיעזור להפוך את המאחז לביתי יותר - מחצלות, ערסל וכיד הדמיון הטובה.מוצרי מזון יבש, מוצרי מזון נוספים ייתקבלו בברכה ברגע שתוסדר אספקת החשמל ויופעלו המקררים.מזרונים, ריהוט.כל מי שיכול לחשוב על הפעלות שהוא יכול לעשות בשעות הערב - הקרנת סרט, הרצאה, יוגה וכדומה יתקבל בברכה. אנשי הקשר הם - חמי - 054-6222783אריק חצור - 054-4921099אורי אופיר - 052-2311645
--
חמי בר אור
http://www.flickr.com/photos/15274635@N ... 084484856/
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

אולי מישהו יכול לפתוח דף בפייסבוק ולהעביר את ההודעה הזו? יעבוד הרבה יותר טוב מאשר כאן.
אני פשוט לא יודעת איך לעשות זאת לצערי. מאותגרת פייסבוק.
אמא_בגבעתיים*
הצטרפות: 24 מרץ 2010, 15:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגבעתיים*

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי אמא_בגבעתיים* »

http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7 ... k=[po]page getting started[/po]#!/pages/%D7%9E%D7%90%D7%97%D7%96-%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%A9-%D7%94%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%A9%D7%99%D7%AA/251053454912652

פתחתי דף בפייסבוק
ורד*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2001, 16:56

שכונה ירוקה בישוב חריש

שליחה על ידי ורד* »

התארחנו בחריש אני ומשפחתי, יישוב מקסים, אנשים נחמדים מאוד. ביקרנו את קהילת בעלי התשובה הברסלבים, אנשים מתוקים מתוקים, דואגים זה לזה, וגם למי שמסביב, יש להם כל מיני פרוייקטים מעניינים.
שליחת תגובה

חזור אל “זכויות הפרט”