איך הילד שלכם נרדם

ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יש אנשים שה"אדמה" שלהם חזקה (תחסכו לי, לא רוצה להסביר) וחוסר שיגרה לא עושה להם נזק.
לא מתחברת לניסוח.
לי שגרה עושה נזק. ממש. לא יעזר לי שיעשו לי ארוחות וכו' חייתי ככה לא מעט שנים. הגוף שלי שבת מזה. פשוט שבת.
ואם כבר מדברים על היקואנה, שבט אחד מסויים וחביב שלא מעיד על הכלל, אבל מילא... אני רוצה את המקום שבו כתוב שהם אוכלים ארוחות מסודרות והולכים לישון בשעות קבועות. שלא לדבר על שגרת מקלחת לפני השינה.. זה ממש מצחיק בעיניי. מאיפה זה בא?
(בשמת? שוב מופנה אלייך. את בד"כ יודעת דברים כאלה...)

הבעיה שלי, שאני מאותגרת בקטע הזה, ואין לי עזרה ותמיכה. אני משתפרת, אבל אני צריכה לסחוב הכל לבד, וזה לא קל לי, כי גם ככה העניין קשה לי מאוד.
סתם שאלה. מה יקרה אם תרפי? כלומר, אחרי התוהו ובוהו המתבקש משינוי סדרי עולם :-) מה יקרה אז?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני רוצה את המקום שבו כתוב שהם אוכלים ארוחות מסודרות והולכים לישון בשעות קבועות. שלא לדבר על שגרת מקלחת לפני השינה
יש להם שיגרת מקלחת.
נדמה לי שבכל יום אחר הצהריים כולם יורדים לנחל להתרחץ עם התינוקות. זאת מין שעת כיף קסומה אצלם.
הם אוכלים ארוחות משפחתיות. קיבלתי את הרושם שהן די מסודרות. הם אוכלים אותם ביחד ויש להם כללי טקס לארוחה. הנשים מבלות די הרבה ביחד בהכנת הארוחות.
לגבי שעת השינה - הם בד"כ הולכים לישון בחושך, כמו כל העמים נטולי החשמל, אבל גם יש להם הרבה "מסיבות" שבהן מדליקים מדורה ורוקדים.

סתם שאלה. מה יקרה אם תרפי?
שעת השינה נסחבת. תראי מה השעה. אני לא מצליחה לקום. כל היום מתחרבש. למשל אוכלים צהריים בחמש וחצי אחה"צ! אני עייפה, אני לא מתפקדת. חצי יום מתבזבז ולא עושים מה שרצינו. לא טוב לי.
כשהילדים ואני הולכים לישון בזמן (עשר בלילה טוב לי כרגע), אני קמה כמו בן אדם, הילדים מתעוררים כמו בני אדם, רגועים ושמחים, אנחנו עושים הרבה דברים ומרוצים ולא מעוכים, לא מגיעים לבכי ולעליבות מרוב עייפות או רעב. טוב.
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יש הבדל מהותי בעיניי בין שגרה טבעית לשגרה כפויה.
בין "יאללה, הולכים לנחל?" ובין "שיט, שלוש שלושים ושתיים, אם לא נלך עכשיו לנחל תדפק השינה!"
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הי, בוקר טוב !
הייתי בטוחה שאקבל קטילות...
מה שכתבתי לגבי השעות המדויקות רלוונטי יותר כשרוצים לעשות שינוי. אני כבר לא עושה את זה, אבל, כן באופן טבעי, מתחילה להתכונן לארוחת ערב כשאני מרגישה שהערב מתקרב. ויוצא ככה שמוכנים לשינה בזמן. אם נניח התעכבנו, ולדעתי מאוחר מדי, אני אוותר על אמבטיה גם אם הן התלכלכו. אני מעדיפה שילכו לישון רגועות, מאשר להצליח לרחוץ אותן כשהן עייפות מדי לזה. אצלי הרחצה היא לא חלק מהשגרה של הערב, אבל אצל הרבה הורים כן. אני חושבת שזה מאז המצאת הסדינים...לא רוצים שילדים יכנסו למיטה מלוכלכים. נכון שהיום הילדים מגיעים לשעת הערב די נקיים, לא כמו שאנחנו היינו כל היום בחול ובבוץ :-P

אנחנו מתייחסים "בקדושה" לשעת השינה שלהן, ולפי זה פועלים. אם אנחנו אצל חברים, נתארגן ככה שנצא בזמן שיוכלו להירדם באוטו בערך בשעת השינה, ושיהיו לנו מברשות שיניים לצחצח להן לפני היציאה. אם סבים רוצים לבוא לבקר, אז אומרים שלא מתאים. לא מתאים, לא באופן חד פעמי, אלה פשוט אין אצלינו ביקורים אחרי שעה מסוימת. אנשים שרוצים לבקר אותנו, יכולים לבוא אחרי שהן כבר נרדמו. אם יודעים שמגיעים מאוחר, אז אפשר להכין ארוחת ערב מראש, או לקחת איתנו. נגיד, אם רוצים להישאר מאוחר בגן המשחקים, לוקחים את ארוחת הערב איתנו, אוכלים שם (חוסך כלים :-P) וכשמגיעים הולכים ישר לישון.

לגבי שנת צהריים - היא לא מפריעה, אם היא בזמן. ההיפך, ילדים שזקוקים לשנת צהריים וישנים אותה, ירדמו יותר בקלות בערב. אבל זה צריך להיות בזמן - להירדם בין שתים עשרה לאחת. אחרי שלוש זה כבר מאוחר מדי להתחיל שנת צהריים, וכדאי למשוך אותם לפחות עד חמש וחצי, ואז זה בסדר, אבל בדרך כלל הם עוברים את שלב העייפות ומגיעים בקלות עד לשעת השינה הרגילה.

ניצן, יכול להיות שההתנגדות שלך לסדר יום נובעת מזה שאת מרגישה שכפו עליך לעשות דברים ששנאת, ולא דווקא בגלל שזה לא מתאים לך פיסית. אם תנסי להתחבר לטבע, לשעות של האור והחושך, למחזוריות של היום בלי להסתכל על השעון, אולי יהיה לך יותר קל.
מצטטת*
הצטרפות: 07 מאי 2008, 08:10

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי מצטטת* »

מהספר עקרון הרצף, עמ' 28:
"הנשים נהגו לעזוב את האח שבבית מספר פעמים ביום כשהן נושאות עימן בכל פעם שניים או שלושה נאדות קטנים...ורבות מהן נשאו עימן גם תינוקות".
"פעם ביום הסירה כל אחת מהנשים את בגדיה.. ורחצה את עצמה ואת תינוקה במים. ולא משנה כמה נשים וילדים השתתפו ברחצה, תמיד היתה בה איכות של פאר ומותרות של בית מרחץ רומי"
עץ_התמר*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2003, 19:14
דף אישי: הדף האישי של עץ_התמר*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עץ_התמר* »

את מתכוונת להיא ששופכת כספי ציבור על חגיגות ריקות, על חשבון מיגון לתושבי שדרות וקצבאות זקנה וכדומה?
כמובן!

המוווווון חומר לחשבה
ומשום מה הכי נתקע לי, טיול משפחתי לפני השינה.....אחד הדברים שגורמים לבן שלי אושר גדול הוא יוצאים לטיול :-)

רק לציין אנחנו חיים קפה בכלל וגם לא שוקולד...
שעת השינה הממצועת שלו היא ב- 20:30 ואףפעם היא לא היתה קבועה, לפעמים מוקדם יותר ולפעמים מאוחר יותר, זה עבד בשבילנו טוב, הרגשתי שאנחנו קשובים לעייפות שלו -לכומר אם לא ניראה עייף או יש סבא מתארח פעם בשבועיים, או חזרנו מחברים מאוחר , וזה קורה אצלינו, בגדול מתנהלים אצלינו די רגוע עם שנת השינה,
יש לנו מיטה משפחתית, רק מה מיציתי את השכיבה לידיו, בדיוק כשהוא התחיל לעשות סרט אז לפני כמה חודשים- של -לא נירדם שעה וחצי! ואז עבר ללכת לישון עם עצמו בלעדינו - וזה עבד כאמור עד לפני שבועיים-
אתמול סופית נירדם במיטה כשאני סורגת, לידו- הוא פשוט היה עיייייייייף ובסלון לא נירדם ממש הכריח את עצמו להיות ער, כי כמעט כן נירדם כמה פעמים
א. ערב ממוצע אוכלים בבית לכל המאוחר ב- 19:30בעיקר כי אני רעבה בד"כ ב- 19, והאיש מצטרף לכל המאוחר ב- 20:00 (חוזר מהעבודה)
אמבטיה (לא חובה -לגמרי תלוי בפעילות ) סיפור, שיחה, ולילה טוב.....
היום עוד יום חדש
מקדמת בברכה יום זה :-)
תודה לככככככל השיתופים- הם עוזרים מאוד!
בשמת_א*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא מתאים, לא באופן חד פעמי, אלא פשוט אין אצלינו ביקורים אחרי שעה מסוימת.
שמתי לב שאת כותבת "אצלנו".
ובכן, לדעתי תנאי חשוב לעניינים כאלה הוא שיש הסכמה בין ההורים ושיתוף פעולה. כשאין, הורה אחד יכול לעשות מאמצים, והשני - לטרפד אותם (-:
שביל_בצד*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 12:17
דף אישי: הדף האישי של שביל_בצד*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי שביל_בצד* »

נראה לי ששנת פעוטות הוא ממש אישיו בהורות. זה מתבטא בפורומים ובספרי ילדים ובשיחות סלון... לי זה גורם במקום מסויים אי נחת- כאילו הילדים רק נולדו ועכשיו אנחנו רוצים שהם ישנו רוב הזמן. לי עצם הרעיון של היערכות לשינה משעה 16:30 גם אם הוא פועל יופי וגורם לכך שהילדים רדומים ב 19:30 נראה לי קצת אובססיבי לנושא השינה.
למרות זאת רוצה להוסיף את ה"שני גרוש" שלי:
א. אם משהו פועל אצלכם בבית זה לא אומר שזה טוב לכל הילדים (זה אובייס, אבל יש פה כמה כותבות שהעדות האישית שלהן נראית כאן כראיה).
יש ילדים שנרדמים מהר ויש כאלה שלאט יש כאלה שנרדמים ביחד ויש כאלה שלחוד, יש עופות לילה ויש ציפורי בוקר...
ב. לצאת החוצה לפחות פעם ביום! זה גם הוכח מחקרית שילדים שלא ראו אור יום התקשו בשינה, וגם זה דבר נפלא ומעניין ודרך טובה להעביר את הזמן עד שהם ירדמו כבר לעזאזל (יש לקרוא בזעם אצור ובאירוניה).

אני בכל אופן נהנית מקריאת הדף הזה ולו מפני שזו צרת רבים אז זה מנחם אותי
טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לי עצם הרעיון של היערכות לשינה משעה 16:30 גם אם הוא פועל יופי וגורם לכך שהילדים רדומים ב 19:30 נראה לי קצת אובססיבי לנושא השינה.
אני לא עושה את זה ככה, כי אני מתארגנת גם בזמן קצר, אבל משיחות עם חברות ראיתי שמה שקורה הוא שמתעכבים פה ושם, מגיעים הביתה מאוחר, אין מה לאכול, הילדים כבר עיפים ורעבים, לכן הם בוכים ועצבניים, זה רק מאריך את הכל וגורם לכולם להיות עצבניים ואת הערב לסיוט. ולכן אני כתבתי, שאם את רואה שאת לא מצליחה לארגן אותם בזמן, אז צריך להתחיל להתארגן יותר מוקדם.
אמא שלא מקפידה על שעת השינה, והכל זורם ובשנטי, ובגלל זה הילד שלה נרדם בעשר או יותר, עושה לו עוול. היא לא מספקת לו את מה שהגוף שלו צריך, בדיוק כמו הנקה, נשיאה על הידיים וכדומה. מבחינתי זה מעצבן לראות מסביב לא פחות מילד שאמא שלו נותנת לו ממתקים כדי שייתן קצת שקט.

אם משהו פועל אצלכם בבית זה לא אומר שזה טוב לכל הילדים
בהקשר הזה אני כן מאמינה שמה שכתבתי נכון לגבי כל הילדים. ומלבד זאת, כל מי שהילדים שלה לא נרדמים בקלות, והולכים לישון מאוחר, לא מרוצים מזה, ומגיעים למצבים של ייאוש וכעס כלפי הילד. זה גם לא בריא.

יש עופות לילה ויש ציפורי בוקר...
לא! זה לא נכון! אם הילד שלך הולך לישון מאוחר, זה בגלל שהוא פספס את שעת השינה הנכונה שלו. בבוקר קשה לו לקום. הוא עייף כל היום. התפקוד שלו נפגע אם האמא לא אוהבת סדר יום, ויותר נוח לה לזרום עם איך שהיום מתגלגל, זה לא אומר שגם לילד זה טוב

טוב, אני צריכה ללכת, אז זה קצת לא מגובש.
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ניצן, יכול להיות שההתנגדות שלך לסדר יום נובעת מזה שאת מרגישה שכפו עליך לעשות דברים ששנאת, ולא דווקא בגלל שזה לא מתאים לך פיסית. אם תנסי להתחבר לטבע, לשעות של האור והחושך, למחזוריות של היום בלי להסתכל על השעון, אולי יהיה לך יותר קל.

יש לנו שגרה לגמרי. אבל היא באה בטבעיות, לא כפויה מבחוץ.

ראי זה פלא, אני מתעייפת כשנהיה חשוך, ומתעוררת לא הרבה אחרי עלות השחר.
בשמת_א*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא! זה לא נכון! אם הילד שלך הולך לישון מאוחר, זה בגלל שהוא פספס את שעת השינה הנכונה שלו. בבוקר קשה לו לקום. הוא עייף כל היום. התפקוד שלו נפגע אם האמא לא אוהבת סדר יום, ויותר נוח לה לזרום עם איך שהיום מתגלגל, זה לא אומר שגם לילד זה טוב
בדיוק.
וזה תקף גם לגבי. כל מלה.
כשאני מפספסת את שעת השינה הנכונה שלי, בבוקר קשה לי לקום. אני עייפה כל היום. התיפקוד שלי נפגע. ואני האמא. כשהתיפקוד שלי נפגע, אני לא "זורמת" אלא היום מתגלגל בצורה לא טובה.
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גם אני לא מסכימה עם הקביעה על ציפורי הבוקר וציפורי הלילה... לעניות דעתי שום מחקר אנתרופולוגי לא מראה תוצאה כזאת.
בנימה אישית, אני ואישי שנים שנים הלכנו לישון בארבע וקמנו בשתיים בצהריים (גם כאנשים עובדים) וברגע שהוא הפסיק לשתות קפה זה עבר לו לגמרי, וברגע שאני פגשתי אותו זה עבר לי לגמרי... מסקנה? אני צריכה לישון איתו ולא לבד והוא צריך רק לא לשתות קפה :-S
אלא שהמסקנה על סדר יום מאולצת בעיניי.

ככה. בואו נסכים שחיים ילידיים כוללים שגרה טבעית. אני יוצאת מנקודת הנחה שאני לא מרגישה צורך לנמק, שחיים עם נטייה טבעית הם חיים שיותר טובים לי.
ההתבוננות מראה שהילידים הולכים לישון עם החשיכה. אני חווה את זה כתוצאה. לא כסיבה. תוצאה של החיים הטבעיים, הנינוחים, הלא מאולצים, בהם אין חובה לישון בשעה מסויימת, אין חובה להיות ערים בשעה מסויימת. פשוט חיים.
כשחווים את החיים הטובים והרגועים כנובעים מהשגרה ולא את השגרה כנובעת מהחיים הטובים והרגועים, נכנסים ללחצים מהסוג שתיארתי במפורט למעלה. ולא רק אני. גם בשמת. (אני חוסכת לעצמי לצטט, אבל נשמע כאילו מערכת האילוצים שאת נאלצת לעמוד בה כדי לעמוד ב"שגרה" הכפויה, עושה לך רק רע. ואת מבקשת מישהו שייצור לך אותה מבחוץ. הלא כן?)
אז אפשר לשחרר ולתת לגוף להגיע לשם בעצמו, מתוך ויתור וכניעה בין היתר לתקופות של בלגאן וחוסר שגרה (לדעתי זה נובע מחיים לא טבעיים, אבל ניחא.) ואפשר לחיות בהתחלה במחנה צבאי עם חוקים נוקשים ואילוצים מוזרים (בחיי, שאני אסחוב "ארוחת ערב" לגינה? פשוט מוזר לי ללכת לגינה אחה"צ. ואני סוחבת איתי ירקות ופירות לכל מקום, שאם נהיה רעבים. "ארוחות" זה אותו סוג של אילוץ הפוך בעיניי.) ובסוף לקוות שדווקא אצלך אין "חולשה ביסוד המהשמו" ואולי זה יעבוד, ואולי לא.

מזכיר לי אלמנטים בספר של אלן קאר על הדרך הקלה להפסיק לעשן, אם מישהו קרא. אני קראתי כי זה נורא עניין אותי. והאמת היא, שהרגשתי שהמסקנות שלו מראש טבועות בי וברורות לי, ושאין צורך שמישהו יסביר לי שלעבוד עם כח רצון זה מתכון בטוח לכשלון אצל רב האנשים. (לא אצל כולם.) ואז אלה שמצליחים ככה, באים ואומרים שזה אפשרי ומסבכים לכולם את החיים. (סליחה טרה :-D) אני, כאמור, ממש דוגלת בחיים קלים ככל האפשר. כמה שיותר קשה לי, ככה יותר קשה לי. (וכמו שאורנה ציטטה את בנה באיזה דף - (אני מצטטת ציטוט חופשי מציטוט, אז מקווה שאני לא טועה) עדיף לבחור בקל. הקשה כבר יבוא לבד.
עץ_התמר*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עץ_התמר* »

עדיף לבחור בקל - הקשה כבר יבוא לבד |גזר|
בשמת_א*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי בשמת_א* »

לתקופות של בלגאן וחוסר שגרה (לדעתי זה נובע מחיים לא טבעיים, אבל ניחא
זהו. אני מסכימה לחלוטין.
הבלגן והחוסר הגדול באותה שיגרה טבעית שנובעת בפשטות מהחיים הטובים והרגועים - נובעים מחיים לא טבעיים.
לחלוטין.
אילו הייתי גרה במקום אחר, בבית אחר, זה היה קורה מעצמו.
למשל, במקום שבו הבית מוקף טבע, ולא בבתים אחרים שהפנסים המקיפים אותם מאירים ישירות לתוך התריסים שלנו, והרחוב מואר בפנסים גדולים כל הלילה (כי היו פה הרבה מקרי אונס, והתושבים תבעו תאורה).
למשל, בבית שמאפשרים לו לשקוע אל תוך החשיכה, מקסימום להדליק אורות קטנים ועדינים כדי להסתדר. לא כשאומרים לי בתלונה "חשוך כאן" ומדליקים נורה של 100 ואט.
למשל, בלי טלביזיה, מערכת סאונד, מכונת קפה וכדומה, שכולם מופעלים ברעש דווקא בשעות שצריך להתכוונן לשינה.
למשל, בלי מחשב, או במלים אחרות -
בלי באופן טבעי מה חדש בערב!!! יאללה, גמילה לאלתר (-:
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

טרה, קראתי את כל מה שכתבת ובהחלט מקובל עליי, אבל, אוף טופיק, ואולי מישהו התייחס לזה כבר, אני מבינה ממך שאבא חוזר אחרי שהילדים כבר ישנים. האם יעלה על הדעת? נשמע לי שעדיף שילד ילך לישון שעה או שעתיים מאוחר יותר מהראוי (אחרי שקיעת השמש ואני חושבת שאת מאוד צודקת) ואולי יקום יותר מאוחר בבוקר, אבל יזכה לזמן אבא שזה נשמע לי הרבה יותר אלמנטרי. אצלינו אבא יוותר על כל דבר בערב אם זה אומר שזה יגזול ממנו את השעות עם הילדה.
שביל_בצד*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי שביל_בצד* »

גילוי נאות:
הגדולה (3.5) בדר"כ רדומה ברבע לשמונה (מאז הפסיקה לישון צהריים) והקטן (10 חו') בין שש לשמונה. שניהם קמים בשש בבוקר פלוס מינוס. (הם תמיד יתעוררו מוקדם, אפילו אם נרדמו מאוחר והיה ליל שימורים. אולי כי אין לנו תריסים ואולי בלי קשר)
אבל הם פשוט כאלה.
אני מכירה בפירוש ילדים שקמים ב9 או 10 בבוקר, ושנת הלילה בהתאם ולא רואה בזה פגם.
רק ההתכוונות הזו של כל היום לקראת השינה המיוחלת מטרידה אותי. אני כמובן חוטאת בזה בעצמי, ורואה את זה כאן בין השורות.
וגם לגבי התקופות- מה שניצן אמרה, מסכימה מאוד, רק להוסיף שיש בזה משהו מרגיע- הכל עובר חביבי
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

רק ההתכוונות הזו של כל היום לקראת השינה המיוחלת מטרידה אותי.
ואם זו היתה התכוונות לקראת יציאה למפגש למשל? משהו שלא רוצים לפספס, לא רוצים לאחר, ורוצים להגיע אליו מוכנים (לא גוועים מרעב, לא עייפים בטירוף)? גם אז זה היה נתפס כשלילי?
ממה שנראה לי, בבית של טרה מאורגנים בכלל, גם בנושאים אחרים, והשינה היא רק חלק מהעניין.
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

רק ההתכוונות הזו של כל היום לקראת השינה המיוחלת מטרידה אותי.
הדגש לדעתי היה על כל היום. כל יום.
כל יום, כל היום.
פלא שהם מרגישים את הלחץ ולא הולכים לישון? ;-)
שביל_בצד*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי שביל_בצד* »

ואם זו היתה התכוונות לקראת יציאה למפגש למשל? משהו שלא רוצים לפספס, לא רוצים לאחר, ורוצים להגיע אליו מוכנים (לא גוועים מרעב, לא עייפים בטירוף)? גם אז זה היה נתפס כשלילי?
א. אני לא מאמינה שדברים כאלה פועלים
ב. זו לא פגישה, להיפך זו פרידה! וההתכוננות היא גם כדי שזה יהיה מוקדם דווקא
עץ_התמר*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עץ_התמר* »

עידכון,
הילד שלי נירדם היום עם אמא...

מחר אקרא את כל מה שמעל ההודע השלי שטרם קראתי :-)
לילה טוב.
עץ_התמר*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עץ_התמר* »

חשבתי על הדברים,
ואני חושבת שאני בנטייה של ניצן,
אני לא מסוגלת להיות כזו מאורגנת,
זה אפילו לא עובר לי במחשבה,
כשעיפים הולכים לישון.
אצלי הבעייה כאמור התעוררה, שלא הולך לישון , למרות שעייף.
אתמול נירדם תוך חצי שעה, היה סביר.
אני הרגשתי את הרגשות שלי מחליפים צבעים לרגועה, עצבנית חליפין.

הוא הסכים ללכת למיטה רק אחרי שהיה לו ברור שנאי באה איתו.
זה מה שהוא צריך כרגע, מקווה שאוכל לעמוד בזה.

אני מנסה לעושת עבודה מנטלית בזמנן שהוא נירדם ואני שוכבת לידו- עבודה שלא קשורה אליו.
אחת התחושות שמלווה אותי בסיטואצייה הזו היא הזמן שעובר ואני לא עושה כלום- נגיד מחשב, כלים,סידור בית, כביסה, בן זוג, זה מוריד אותי מהלך לפני שאני מוכנה לכך.

דבר נוסף שעבר במשחשבה שלי- אני זקוקה לזמן לעצמי, אני ידועת שכבר דובר על כך , אבל אני מתכוונת שכנראה יותר מאחרות.
כלומר- אם אני קמה בבוקר לפניו- הז יכול לשנות את כל הגישה שלי אליו וליום עצמו, השקט ההתעוררות האיטית והאין דיבורים עם פקיחת העיניים- שקט- ואני בן אדם שאין לו בעייהעם רעש ודיבורים!

ככה גם בצהריים- שקט למשך איזו שעה-
וכאמור בלילה- למשך לפחות שעה לפחות- זה צורך שלי שהתכחשתי לו מאז שבני נולד.
רק לאחרונה אני נותנת לו מקום - מרשה לעצמי להרגיש בסדר עם זה.
בניגוד לאמהות אחרות, שהן עם הילד 100 אחוז, נגיד יכולות לעשות איתו משהו שאותן זה לא היה מעיניין השיט אלילו הילד, אני לא מסוגלת לכך
אני סובלת, לא יודעת למה, ניראה לי שלראשונה אני אפילו אומרת את זה בפרצוף שלי...

זה כאילו שאני אוהבת אותו רוצה אותו ושלא יפריע לחיים הבוגרים שלי, אחרי ובזמנים מסויימים.

לא קוראת שוב, מפחדת להתסכל לזה בעיניים- שולחת את זה ככה.
נריאה לי שהקטע של ללכת לישון, סוף סוף אני מגיעה לשורש של העיניין , אני חושבת, ולמה זה הפך להיות אישו בבית שלנו.
  • מה שכן אני חושבת על זה גם- ניראה לכן בסדר/טו/נורמאלי, שהאיש שלי כל כך טוטאלי עם כ-ל הבחירות שלי- כאילו כל מה שאני מחליטה בסדר מבחינתו?
(זה לא קשור לדף ממש לא חייבת תגובה)
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

תמר, (())

גם אני מתחרפנת אם אני מניקה בלי לעשות משהו אחר. אני לא אוהבת להתחרפן, אז אני מניקה ועושה הרבה דברים אחרים...
רעיונות?
לי יש לפטופ אז הנקת שינה הולכת יד ביד עם זמן מחשב ובאופן :-) אפשר לקרוא ספר, אפשר לסרוג (!)
אני מאה אחוז עם נהר, אבל אני ממש לא ממרכזת. לפחות לא בתחושה שלי. אני מניקה ומרוכזת בעניינים שלי, היא אוכלת ואני מסדרת את המטבח וכו'. אנחנו עושות הרבה דברים זו לצד זו, במאה אחוז. אבל לא עושות ממש דברים יחד. לא אם זה לא בא ממנה.
בקשר לצורך בשקט, אפשר להגיד לו. אני לא מבטיחה שהוא מיד יענה, יותר סביר שזה ייקח כמה פעמים. אבל חשוב שתצביעי על זה כשזה קורה לך. אמרי "אני זקוקה לשקט ולמנוחה ואתה זקוק לנוכחותי. בוא נהיה יחד בשקט ושנינו נקבל מענה לצרכים שלנו."
בקשר לאיש, גם שלי כזה ולא כזה. אין לי כח להסביר... אבל אני לא רואה בזה רע, להיפך. ראי את הציטוט מאורנה לעיל. זה מקל עלייך כרגע? עזבי את זה במנוחה :-)
אמא_ללי*
הצטרפות: 19 נובמבר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_ללי*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אמא_ללי* »

_בניגוד לאמהות אחרות, שהן עם הילד 100 אחוז, נגיד יכולות לעשות איתו משהו שאותן זה לא היה מעיניין השיט אלילו הילד, אני לא מסוגלת לכך
אני סובלת, לא יודעת למה, ניראה לי שלראשונה אני אפילו אומרת את זה בפרצוף שלי..._
גם אני ככה. וגם לי לקח זמן להרגיש עם זה בסדר. היום זה כבר כל כך ברור לי שזה צורך שלי והוא לגיטימי. אני לא אומרת שאין, אבל כל מי שאני הכרתי שיכלה להיות עם הילד המון בלי להתחרפן היתה כזאת עםהמון תמיכה. אני יודעת שלפחות אצלי זה מאד קשור אחד לשני. בתקופות שיש לי יותר עזרה וחברה אז גם יותר קל לי להיות איתה באינטנסיביות, ואני פחות צמאה לזמן שלי בלעדיה, אם כי אני עדיין צריכה אותו. אולי הזמן בחברת מבוגרים קרובים אחרים נותן מענה לצרכים "בוגרים" שלי ואז פחות צריך שזה יהיה בלי ילדים, לא יודעת בדיוק.

נריאה לי שהקטע של ללכת לישון, סוף סוף אני מגיעה לשורש של העיניין , אני חושבת, ולמה זה הפך להיות אישו בבית שלנו.
יודעת שלפחות אצלי כל העניין של השינה וההליכה לישון רווי במטענים, ואני מרגישה שמאז שהבת שלי תינוקת היא מזמנת לי אפשרויות לעבוד על הנושא הזה אצל עצמי.
עץ_התמר*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עץ_התמר* »

יודעת שלפחות אצלי כל העניין של השינה וההליכה לישון רווי במטענים, ואני מרגישה שמאז שהבת שלי תינוקת היא מזמנת לי אפשרויות לעבוד על הנושא הזה אצל עצמי

איזה משפט מקסים
ונכון גם עבורי :-)
רואה את זה סוף סוף
אתמול נירדם בדרך מחבירה משפחתית באוטו, הועבר למיטה והמשיך לישון.

שוב תודה על כל העשרה(מקווה שכתבתי נכון, מלשון/ כמו שיעורי העשרה) שמתאפשרת פה.
אמא_ללי*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אמא_ללי* »

גם אצלנו נושא ההליכה לישון מאד משתנה, ויש ימים ששירה (בת רבע לשלוש) הולכת לישון מאד מאד מאוחר. זה ככה מאז ומעולם פחות או יותר.
ניסיתי כבר אינספור פעמים להכליל ולהבין את העקרונות ולראות אם אפשר לעשות משהו אחרת, היו תקופות שזה עבד ותקופות שלא. התגובתיות בשינה היא משהו שמאפיין אותה בצורה בסיסית, וכשיש שינויים או קשיים השינה היא תמיד הדבר הראשון (והרבה פעמים היחיד) שמשתנה בתגובה לכך.
אבל זה לא מה שרציתי לכתוב, זה ככה סתם על הדרך.

מה שרציתי לכתוב, זה שלקח לי בערך שנתיים וחצי של להיות אמא שלה בשביל להפנים שאמבטיה מעוררת אותה ולא מרגיעה. זה היה מסר סביבתי כל כך ברור וחד משמעי שצריך לעשות אמבטיה לפני השינה כי זה מרגיע ויוצר טקס שינה, שזה פשוט הפריע לי לראות את המציאות. בשבועות האחרונים, לראשונה, אנחנו עושים את האמבטיה לפני ארוחת ערב, בסביבות חמש וחצי. וההשפעה היא ממש משמעותית.
היום למשל היא חזרה שפוכה מהגן, כי היא לא ישנה צהריים. קורה לפעמים. היינו בבית, הכנו ביחד ארוחת ערב, ובערך בחמש וחצי עשינו אמבטיה, ואחר כך אכלנו ארוחת שבת, זה נמשך בערך עד שבע. פחות או יותר מייד אחרי האוכל ראיתי שהיא ממש עייפה, ובמקום להסתכל על השעון שהיה אומר לי שרק שבע ולא יכול להיות, שאלתי אותה אם היא רוצה לשתות את החלב שלה וללכת למיטה. היא רצתה. הלכה למיטה הגדולה עם אבא, שתתה את החלב, סירבה לצחצח שיניים (לא נורא...), ביקשה מוצץ, שמעה שיר אחד והלכה לישון. בשבע וחצי היא ישנה.
אני לא חושבת שזה קרה אי פעם.

עכשיו שוב, אני לא מתיימרת לנסח הכללות, ואני יודעת היטב שיכול להיות שזה מאורע חד פעמי P-: אבל לפחות במקרה שלה, ברור לי עכשיו מעל לכל ספק שהעניין של האמבטיה הוא כן משמעותי וששווה לנו לעשות מאמץ בשביל להקפיד עליו מתי שרק אפשר. אם בערב כמו היום היינו מתחילים את סאגת האמבטיה רק אחרי ארוחת הערב, היא לא היתה הולכת לישון לפני 11, למרות שהיא היתה שפוכה לגמרי. ואנחנו היינו גומרים את היום במצב של סמרטוט רצפה.
סתם נקודה למחשבה, אולי זה יכול לעזור למישהו...
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

אני מככבת פה בדף הזה ובדפים דומים נוספים כי תמיד היתה לי בעיה עם השינה של הבת שלי.
גם היום זה לא אידאלי כי היא הולכת לישון ביחד איתי בתשע בערב, ועברתי דרך כל/רוב הבעיות שמתוארות פה:

א. ניסיתי לעשות טקס שינה של ארוחת ערב אמבטיה סיפור ולישון- הבת שלי אחרי הסיפור שעה וחצי עוד משחקת במיטה ונרדמת בעשר וחצי.- שונה לאמבטיה אחרי הצהריים ואח"כ ארוחת ערב ויורדים (לקומה תחתונה)לשחק עד תשע בערך והולכים לישון.- ובעלי עובד משמרות כך שקשה לעשות משהו ממש קבוע, וגם לי נורא קשה לארגן משהו ממש קבוע אבל זה כנראה מתחיל להסתדר לי..

ב. נסיון להחשיך את הבית ולהשתיק את בעלי כדי שתוכל לישון- מסיבות מובנות הפסקתי את זה די מהר והבנתי שזה לא הפתרון. הבנתי שהסדר צריך להיות אצלי והוא כבר ישתלב... וגם הוא מזמין לפעמים אורחים בשעות לא הגיוניות (שמונה בערב) אבל זה פעם ב.. אז אני לא אומרת כלום. אבל אם זה היה משהו קבוע אז הייתי פשוט מבקשת ממנו להפסיק כי זה מקשה על כולנו. (אני בעצמי אחרי שמונה בערב כבר סמרטוט)

ג.כמו עץ התמר הבנתי שאני כל הזמן מנסה להתחמק ממנה ולהיות עם עצמי ולכן לחוצה נואשות שהיא תלך לישון כבר לעזאזל... שונה ע"י פינוי זמן שלי לעצמי ונוכחות אמיתית כשאני איתה (לפחות מנסה).

אז מה אני מנסה להגיד? אני מרגישה שעברתי תהליך מאוד מורכב עם השינה שלה והיום אני במצב שלפחות היא כבר לא שונאת ללכת לישון ואין בכי לפני השינה שזה שיפור אדיר, אבל עדיין לא נראה לי נכון שהיא תכנס למיטה רק בתשע שזה אומר שלפעמים רק בעשר וחצי היא ישנה.
ועכשיו יש לי עוד בעיה: אחיה נרדם כבר בשבע שמונה במיטה המשפחתית ואז כשהיא באה היא רוצה לחבק ולנשק אותו וזה תמיד ריב. הוא בן 4 חודשים והיא בת שנתיים וחצי.
ועוד פרט שאולי חשוב: מגיל 0 היא נרדמה בתשע וחצי.
יש עצות?
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יש שאלה.
שעה וחצי במיטה לפני השינה?
עץ_התמר*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עץ_התמר* »

גם לשאול.
כולכם ישנים יחד?- כלומר מיטה משפחתית?
ואם את ניכנסת איתה למיטה, כמה זמן לוקח לה להירדם? או שבכל מקרה לוקח לה המון זמן, ומה את עושה אם את מצטרפת סתם שוכבת, או קוראת למשל?
אינדי_אנית*

איך הילד שלכם נרדם

כן כן וכן.
אני תמיד נכנסת איתה למיטה. בדרך כלל אני נרדמת קודם.
שדונית_מהאגדות*
הצטרפות: 03 מאי 2008, 16:28

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי שדונית_מהאגדות* »

מה שרציתי לכתוב, זה שלקח לי בערך שנתיים וחצי של להיות אמא שלה בשביל להפנים שאמבטיה מעוררת אותה ולא מרגיעה. זה היה מסר סביבתי כל כך ברור וחד משמעי שצריך לעשות אמבטיה לפני השינה כי זה מרגיע ויוצר טקס שינה, שזה פשוט הפריע לי לראות את המציאות. בשבועות האחרונים, לראשונה, אנחנו עושים את האמבטיה לפני ארוחת ערב, בסביבות חמש וחצי. וההשפעה היא ממש משמעותית.

גם אצלנו זה ככה והרבה אנשים מופתעים, אבל אני יכולה להעיד שגם אצלי זה ככה וכשאני שפוכה מעייפות ורק רוצה לישון ממש מבאס אותי להתקלח , כי אני יודעת שזה בטוח יעיר אותי, וזה אצלי ככה מילדות. לכן כניראה לקח לי מעט זמן לקלוט שזה ככה גם אצל הילדה.
אני כן מנצלת את זה במצבים שאני עייפה ודווקא לא רוצה לישון :-) .
...*
הצטרפות: 11 מרץ 2005, 01:11
דף אישי: הדף האישי של ...*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ...* »

אמא ללי,
היא לא ישנה צהריים
זה העניין. ברגע שהם מפסיקים לישון צהריים (החל מגיל מסוים שבו זה מתאים לגוף שלהם, אצלי זה היה שנתיים וחצי) הם מתחילים לישון בערב בשעות שפויות.
(כנ"ל אצל תינוקות עם מעבר משתי שנות ביום לשינה אחת ביום).
המעבר לפעמים לוקח כמה חודשים (לפעמים כן זקוקים לשנת צהריים, לפעמים לא, לפעמים נרדמים באוטו באמצע היום) אבל ברגע שאין שנת צהריים בגיל כמו שאת מתארת - זה נפתר.
נדמה לי שדבריי מתאימים גם ל-עץ תמר.

וגם אצלי אמבטיה מעוררת.
מיכלי_לי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2007, 18:28
דף אישי: הדף האישי של מיכלי_לי*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

שאמבטיה מעוררת אותה ולא מרגיעה
עם הבת גיתי את זה כבר כשהיתה בת מספר חודשים. עכשיו אמבטיה בסיסות חמש או כיום בערך בשבע .
סוף סוף השינה חזרה למסלולה ונרדמת שוב בתשע בלי הרבה בעיות. אסור להכליל ולהחליט שיש דרך אחת לכולם. שונאת חוקים כאלה.
כך גם לגבי שנת צהריים. הגדול בן ארבע ישן צהריים ממש מותש והולך לישון בשעה סבירה. תמיד היה כך. הקטנה זקוקה עדיין לשנת הצהריים שלה אך היא קצרה יותר כדי שתרדם מוקדם יותר.
מיכלי_לי*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

(אצלנו אחד הקשיים בהרדמה של בת השנתיים וחמש מלבד קשיים בריאותיים הוא המצב שאין ציצי אין בקבוק ומעולם לא היה מוצץ)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אחת* »

אינדיאנית - שתי שאלות:
  1. מתי היא קמה בבוקר?
אני התחלתי להשכים אותה יותר מוקדם בבוקר (שבע במקום שמונה וחצי)
וזה הקדים את שעת השינה באופן אוטומטי.
אחרי יומיים שלושה היא כבר התחילה להתעורר בעצמה בשעה הזו.
אם את עם תינוק ורוצה לנצל כל רגע של שינה אולי זה לא יעזור לך,
אבל אולי כן.
  1. שעה וחצי במיטה - זה בכל מקרה?
אם אתן נכנסות לישון בתשע או בשעה אחרת?
כי אם לא, ואת יודעת שהיא נרדמת בסביבות עשר עשר וחצי גם ככה,
קצת חבל על כל הזמן הזה של לנסות להירדם לא?
אני מנסה לא ללכת למיטה לפני שברור שיש מוכנות לישון,
ואז זה בדרך כלל לא לוקח יותר מחצי שעה.

בהצלחה
הבוחשת_בסירים*
הצטרפות: 28 יוני 2007, 13:27
דף אישי: הדף האישי של הבוחשת_בסירים*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי הבוחשת_בסירים* »

לדעתי אם זמן ההרדמות עומד על יותר מחצי שעה זה סימן בהחלט להקדים את שעת הכניסה למיטה ולא להפך. כל יום להקדים את שעת המיטה ברבע שעה עד שמגיעים לשעה שבה הילד רק מתחיל להראות סימני עייפות. אצלי זה עבד אז שווה לנסות.
ולגבי שנת צהריים אצלי ה"חוק" הוא להרדים בערב 5 שעות לאחר ההשכמה מהצהריים(כך לא משנה מתי קמים אני יודעת מתי להתחיל את האמבטיה ואת טקס השינה).
עץ_התמר*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עץ_התמר* »

אה, נכון גם אצלי זה בערך מה שקובע מתי הולך לישון בין חמש שעות לשש.. מקימה משנת צהריים
ללכת לישון בלילה.
וגם כאן יש כל כך הרבה יוצאים מהכלל,
בזמן האחרון, הולכים לישון עם אמא , שחזרה לקרא לידו :-)
כבר יומיים רצופים...

אינדיאנית,
למען האמת אין כרגע עצות, אני יבשה לחלוטין מכל יכולת לחשוב או להיות יצירתית, אבל קוראת אותך.
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

בזמן האחרון, הולכים לישון עם אמא , שחזרה לקרא לידו
זה פעל אצלי נהדר, כי שפת הגוף שלי נוטרלה מהמתח של "תרדם כבר". במקום לריב מי נשאר איתו עד שהוא נרדם, אבא שלו ואני התחלנו לחשבן חשבונות למי מגיע הערב להתכרבל עם שפן וספר בשקט ושלוה.
עץ_התמר*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עץ_התמר* »

אה, לא צריך להיסחף :-)
אצלינו זה אף פעם לא היה ולא ניראה לי שיהייה,......
פשוט זה מה שעובד, למרות שכרגע, אחרי חצי שעה של מנוחה לידו, ואז ניגמר לי הספר (במפתיע)..!וגם הסוס...
ואז אבא שלו הגיע, והתיעוררות מחודשת מצידו, וסיפור מאבא גם
ואמא את תבואי לישון עוד מעט(כי כאמור אמא קמה, בחדווה של שוחררתי מההכחרח ליהיות במיטה כשעוד לא מתאים לי...
סוכם כי, לאמא כרגע יש כמה דברים שחשוב לי לעשות, ואבוא לישון מאוחר יותר, בינתיים הוא נישאר במיטה עם אור ומוסיקה בצד של אבא...
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי תמרול_ה* »

הדף הזה מזכיר לי משהו מעבודת הגמר לתואר השני.
המחקר עסק באיך אנחנו מארגנים את הזכרון האוטוביוגרפי שלנו.
אחד הממצאים המעניינים והחדשנים היה שיש זכרונות של שגרה, שהם מלאי רגש.
<לפני זה נמצאו בספרות זכרונות שגרה שהם תסריטים קבועים שאינם מלווים ברגש, כמו ללכת למסעדה>
אחד הזכרונות של חיי שגרה מלאי רגש היה:
ההשכבה של הילדים בכל ערב.

לקחתי את זה איתי. ולימים, עם בוא הבנות, שעת ההשכבה זה זמן איכות מתוק במיוחד.
<בונה את זכרונות השגרה מלאי הרגש לעתיד...>
טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני מבינה ממך שאבא חוזר אחרי שהילדים כבר ישנים. האם יעלה על הדעת? נשמע לי שעדיף שילד ילך לישון שעה או שעתיים מאוחר יותר מהראוי (אחרי שקיעת השמש ואני חושבת שאת מאוד צודקת) ואולי יקום יותר מאוחר בבוקר, אבל יזכה לזמן אבא שזה נשמע לי הרבה יותר אלמנטרי.
אם לאבות בימינו יש סדר יום דפוק עם שעות עבודה מטורפות, זה אומר שגם הילדים צריכים לסבול מסדר יום דפוק? לא! צריך להחזיר את שעות העבודה ההגיוניות, ולא להתאים את חיי כל המשפחה לדרישות המופרזות של שוק העבודה.

אצלינו אבא יוותר על כל דבר בערב אם זה אומר שזה יגזול ממנו את השעות עם הילדה.
אל תדאגי, הוא אבא מאוד מסור ורואה את הבנות שלו בשעות אחרות, לא דווקא בערב.
עודאמא*
הצטרפות: 05 מאי 2008, 23:41

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עודאמא* »

טרה רוסה,
אני דוקא מהמסכימים עם הגישה שלך...
מה את עושה עם שנת צהריים? הגדול בן 2.3 עד עכשיו ישן שנ"צ שעתיים ביום (בסופי שבוע גם 3 שעות אם הבוקר היה מעייף).
לאחרונה נראה לי שלא צריך שנ"צ או שנ"צ קצרה של מקסימום שעה. הוא הולך לישון באותה שעה אבל לוקח יותר זמן להרדם ומראה עייפות רק שעה מאוחר יותר.
את יכולה לתרום מנסיונך לגבי העניין? האם לוותר בכלל על שנ"צ? האם זה לא יעייף אותו יותר מדי והוא יהיה הפוך כבר בחמש אחה"צ ואז ידלג אל מעבר לשלב העייפות?
תודה...
טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני הפסקתי עם שנת צהריים בגיל צעיר יחסית, כשההרדמה התחילה לקחת יותר מדי זמן. אני חושבת שזה דיי אינדיבידואלי אם הילד צריך או לא צריך. אם הילד צריך שנת צהריים, אז זה לא יפריע לו ללכת לישון מוקדם. אם הוא כבר לא צריך שנת צהריים, או שהיא מאוחרת מדי, אז זה יפריע לו להירדם בערב. בדרך כלל שלב העייפות שצריך לעבור הוא בצהריים, ולא כל כך קשה למשוך אותם ערים עד שש-שש וחצי. מלבד זאת, ילדים שהולכים לישון מוקדם וקמים ביקיצה טבעית בבוקר, פחות זקוקים לשנת הצהריים, כי הם לא בחוסר שעות שינה. שמתי גם לב שיש תופעה של גני ילדים שמשכיבים את הילדים לישון, גם כשהילדים כבר גדולים (נגיד גיל 4), ואז הנוחות של הצוות בגן באה על חשבון ההורים, שצריכים להתמודד בעשר בלילה עם ילד עירני שלא רוצה לישון. אני אישית לא הייתי מסכימה לגן לעשות את זה, אבל אני יודעת שיש הורים שלא רוצים להתעמת עם הגננת, ואז מתמודדים עם המצב כמו שהוא.
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מה שמפריע לי בגישה הזאת, זו השליטה ההורית במנגנון טבעי.
תוהה, אם לא ניגע בזה, למה שזה לא יעבוד?

הרדמות - אני לא "מרדימה", אני נענית לבקשתה להנקה כשהיא עייפה (כבר אמרתי שהיא אומרת שהיא עייפה מגיל שנה בערך? היא יודעת לזהות את עייפותה ולבקש שיעזרו לה להרדם!) אז "הרדמות" לוקחות מעט מאד זמן.
צהריים - אני לא כופה שעה מסויימת לשנת צהריים, היא יכולה להרדם ב12:00 או ב16:00. בימים שלא נרדמת עד ארבע, אני משתדלת לא לעזור לה להרדם עד החשיכה. זו ההתערבות היחידה שלי בשינה שלה.
(יש פתאום שבוע שלא ישנה צהריים בכלל, ואז פתאום ישנה ב13:00 כמו שעון. בא לגמרי ממנה. קטונתי מלהתערב בזה. אפשר לחשוב שהמערב יודע משהו על שינה... כל מומחה שתשאלי יגיד לך באותה נשימה "עשי ככה וככה וככה!" וגם "אנחנו לא באמת יודעים בלה בלה בלה.." כמו באונקולוגיה, כמו בפסיכיאטריה, כמו בתזונה...)
התעוררות - אני לא מעירה אותה. נקודה. אף פעם.
זה לא אומר שאני הולכת על קצות האצבעות כשהיא ישנה, או שאני לא מרימה ולוקחת אותה אם הולכים לאנשהו. היא ממשיכה לישון יופי אם היא ישנה עמוק, ולפעמים פוקחת עין תורנית לבדוק אם שווה ל לקום.

זה מה שאני עושה. לנו זה עובד נהדר.
כשזה לא עובד (לעתים רחוקות, לרוב בגללנו, כי היו אטרקציות או משהו כזה..שזה לגמרי בסדר, אם שואלים אותי.) אז אבא, שבד"כ ישן טוב, לוקח אחריות. לוקח לפיפי, מספר סיפור ,או לוקח לטבילה לילית בגיגית, כדי שיהיה לי יותר כח למחרת. (תמיכה, תמיכה, ושוב תמיכה.)

מוסיפה שהתנאים החיצוניים שלי ממש הפוכים לאלה של בשמת.
פה שקט מאד מאד (מאד), בטוח מאד מאד, תאורת רחוב מינימלית ביותר, קולות ציפורים ורוח בעלים. בית מאד מואר מאור השמש, ישנים עם חלונות פתוחים לאויר ולאור.
אני גם מקפידה שיהיה לה לאן לתעל אנרגיה פיזית במילך היום. לרוץ, לטפס, ובעיקר לשחות.
טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אם לא ניגע בזה, למה שזה לא יעבוד?
בגלל שהעולם שאנחנו חיים בו הוא לא טבעי. יש חשמל. יש הסחות דעת. תאורה, טלוויזיה, מחשב, שיחות טלפון, רדיו. זה לא דומה בכלום למצב הטבעי בו אחרי רדת החשיכה הדבר היחיד שיש לעשות הוא ללכת לישון או לשבת סביב המדורה.
עץ_התמר*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי עץ_התמר* »

מאוד מאוד נעים ומעשיר אותי לקרא אותך ניצן,
נעים לי לקרא את הדברים שברורים לך, ושזורמים אצלך/ממך.

זה בכלל לא משנה אם אני מסיכמה או לא עושה או לא, מתאים או לא, זה פשוט נעים.

@}
אינדי_אנית*

איך הילד שלכם נרדם

באתי לפרוק עצבים.... היום בשבע אכלה ארוחת ערב ואמרה שהיא רוצה לאכול ואח"כ לישון. רציתי להכניס אותה ישר למיטה אבל פתאום גיליתי שכל השיער שלה מלא חול. אז מקלחת קצרה ולמיטה. בשמונה וחצי היינו במיטה.
אמרתי לה שתיתן נשיקת לילה טוב וליטוף לאחיה אבל בשקט בשקט שלא יתעורר. לשמחתי זה ממש עבד והיא לא העירה אותו ואחרי הנשיטוף (נשיקה +ליטוף) עברה לצד שלה.
שיחקה עד בערך רבע לתשע ואז נשכבה במיטה. עד תשע עוד כתבתי פה בראש איזה יופי הכל הלך. בתשע וחמישה כבר הבנתי ששמחתי מוקדם. ברבע לעשר כבר הבנתי שערב שקט עם בעלי לא יהיה כאן. בעשרה לעשר קמה לעשות פיפי. בעשר וחמישה נרדמה.
הבעיה היא שאני לגמרי מאמינה במה שטרה רוסה כתבה. אבל אצלי זה אף פעם לא עובד. אולי אני לא עושה את זה מספיק בעקביות?
אבל בסך הכל אני רוצה ש
_אחד הזכרונות של חיי שגרה מלאי רגש היה:
ההשכבה של הילדים בכל ערב._
וזה קשה כשאני כל כך מתרגזת כל פעם מחדש. ואני מתרגזת בעיקר כשאני מנסה ליישם את מה שטרה רוסה כתבה... ואז שוב פעם עולות המחשבות שאני לגמרי מאמינה במה שטרה רוסה כתבה. אבל אצלי זה אף פעם לא עובד. אולי אני לא עושה את זה מספיק בעקביות?
האמת נראה לי שהפתרון הוא באמת לבטל את השנ"ץ....
טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אם היא הייתה במיטה בשבע וחצי, אולי היא הייתה נרדמת יותר בקלות. הבעיה במקרה זה היא שכשהיא הייתה מוכנה לשינה, רק אז התחלתם את המקלחת, אז פספסתם את הזמן הנכון. וכמו שחלק כתבו כאן, יש ילדים שאמבטיה מעוררת אותם.

שאני לגמרי מאמינה במה שטרה רוסה כתבה. אבל אצלי זה אף פעם לא עובד.
אז במקרה הזה זה לא עבד, כי לא הייתם מאורגנים בזמן.

חוץ מזה, עקביות זה מאוד חשוב.
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

טרה, הכל סבבה, אבל אז אל תשתמשי ביקואנה כהסבר.
לוגית זה פשוט לא עובד.

אני חוזרת למה שאמרתי למעלה למעלה, על סיבה ותוצאה.
אם תצרי תנאים שמתאימים לשינה באופן טבעי, אז יש סיכוי שתהיה שינה באופן טבעי.
(אני מתכוונת לחשיכה, לשקט, ללינה משותפת, וכו'. לא לשגרה לא טבעית.)
אם רק תכפי שינה בשעה מסויימת, אז אין לזה קשר לשינה טבעית. ואין לזה קשר ליקואנה.
(לא שאני חושבת שזו חזות הכל, אני רק תוהה למה להשתמש בזה כהסבר למשהו לא טבעי.)
עכשיו אני רואה שלא שלחתי משהו שכתבתי מהמחשב של האיש על מעגלי שינה טבעיים (באורך שעתיים) ועל חלונות הזדמנות להרדמות.
אני מאמינה שזה היה עושה לך סדר, אינדיאנית. ולדעתי ממש מסביר את מה שסיפרת.
אני אשלח כשהוא יגיע הביתה. בלי לגעת. כאילו כתבתי לפני שכתבת.
טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

_הכל סבבה, אבל אז אל תשתמשי ביקואנה כהסבר.
לוגית זה פשוט לא עובד._
אני לא מבינה מה את מנסה להגיד.

אם תצרי תנאים שמתאימים לשינה באופן טבעי, אז יש סיכוי שתהיה שינה באופן טבעי.
נכון.

_אם רק תכפי שינה בשעה מסויימת, אז אין לזה קשר לשינה טבעית. ואין לזה קשר ליקואנה.
(לא שאני חושבת שזו חזות הכל, אני רק תוהה למה להשתמש בזה כהסבר למשהו לא טבעי.)_
שגרת השינה והליכה לשינה בשעה מסוימת מטרתם לחקות את שעות הערות והשינה הטבעיים, שהיו מתקיימים ממילא בעולם ללא חשמל. אני לא כופה שינה בכלל. הבנות שלי עייפות ונרדמות בקלות בערב. הגוף שלהן רגיל ללכת לישון כשחשוך. כשהשעון הוחלף לשעון קיץ, גם אנחנו זזנו, באופן לא יזום, כך ששעת השינה מותאמת לשעות האור.

אני כתבתי בתגובה לכמה הודעות שתיארו קשיים בהרדמה של הילדים (כלומר, אנשים שלא מרוצים מהמצב הקיים אצלם)
אני טוענת שני דברים עיקריים:
שלא טבעי ולא טוב שילדים נשארים ערים עד עשר-אחת עשרה. (תתפלאי, יש אנשים שזו הנורמה אצלם).
ששעת השינה לא חייבת להיות סאגה שנמשכת ארבע שעות (ואפשר לשנות את זה בקלות, אם מאמצים כמה כללים).
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי חוט_השני* »

כשהשעון הוחלף לשעון קיץ, גם אנחנו זזנו, באופן לא יזום,
יש הבדל של 3 שעות בערך בשעת השקיעה בין חורף לקיץ
אצל מישהו יש כאלו הבדלים גדולים בהרדמות?
טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אצלי.
בשיא החורף, בשש הן כבר ישנות. עכשיו אנחנו נרדמים בשבע וחצי-שמונה, ואני מאמינה שזה יילך ויתאחר בחודש הקרוב.
בשמת_א*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי בשמת_א* »

בעקבות הדיונים בדף הזה, אני הבנתי בצורה עמוקה יותר מאי פעם, שהסיבה שאני סוחבת את שעת השינה שלי יותר מדי מאוחר, היא מפני שבעצם אני כבר גמורה בסביבות שש שבע בערב. בשמונה אני כבר צריכה להיות במיטה, ישנה.
זה לא מתאפשר, כי רק החוגים של הילדה נגמרים בשבע, וברובם אני זאת שלוקחת ומביאה.
וזה לא מתאפשר, כי רק אז אוכלים ארוחת ערב, ולפעמים היא מתעכבת, במיוחד אם אין לי עזרה או שיתוף פעולה.

היום, למשל, ממש הרגשתי כמה אני עייפה וכמה עיני נעצמות בסביבות השעה שבע וחצי.
אבל אני הייתי באמצע בישולים. כל הבוקר התרוצצנו עד שעת צהריים מאוחרת, ולקח זמן עד שהכנתי צהריים, ועוד הכנתי כמה תבשילים נוספים (כל הכבוד לי (-: ), ובכל זאת - זה לקח זמן.
בזמן שאני טרחתי במטבח, רחצתי, ניקיתי, בישלתי, וגם תקשרתי עם הילדים, ודאגתי שהם יסדרו את החדר, וסידרתי את המיטות שלהם (החלק הכבד) וטיפלתי ברחצה וכו', האיש מצד אחד עזר (ביצע כמה משימות נקודתיות שביקשתי יפה) ומצד שני חיבל (צונזר).

אני כבר עברתי את השעה שלי.
עכשיו אני כבר לא מרגישה עייפה.
קשה לי להכריח את עצמי באופן מלאכותי ללכת לישון עכשיו, במיוחד שיש לי כל כך הרבה עבודה (ים של דואל בענייני הרשמה לכנס).
משהו לפתור.
אני עכשיו בשלב של ההתבוננות על זה.
אני מאמינה ובטוחה שיגיעו לי רעיונות איך לטפל בזה.
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

הנה מה שכתבתי לפני כמה ימים:

_נזכרתי בעוד משהו שאולי כדאי לשים לב אליו. יש "חלונות הזדמנות" להרדמות. מעגלי שינה הם בני בערך שעתיים אם זכרוני אינו מטעני.
לא קרה לכן שהילד היה עייף, התפספסה ההרדמה (רעש, מקור עניין חדש וכו') ואז זה נמרח ונמרח עד שהנשמה יצאה?
שמתי לב (עוד כשהיא היתה גורה קטנה מאד מאד |L|) שאם זה קורה, לא משנה אם אני מרפה או מתעקשת, תמיד בסוף היא נרדמת אחרי שעתיים.
כאילו שאם פספסנו את החלון, אז היא שוב במעגל עירנות, עד שהיא מתעייפת שוב.
אז הגעתי למסקנה שעדיף לי להעביר את השעתיים האלה בנינוחות מאשר בהלחצת שינה._

זה יותר מרלוונטי גם למבוגרים ומסתדר בדיוק גם עם מה שאת מתארת.
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ששעת השינה לא חייבת להיות סאגה שנמשכת ארבע שעות (ואפשר לשנות את זה בקלות, אם מאמצים כמה כללים).
מעניין שאנחנו מסכימות לגמרי על זה.
<רק לא על מה הם הכללים. ;-)>
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

הקטנה שלי בת 9 חודשים יונקת וישנה איתנו במיטה. היא נרדמת לי רק על הציצי שנת בוקר-צהריים כשעה שנת אחה"צ כשעה ובלילה בסביבות השעה תשע + 3 פעמים שמתעוררת להנקה בלילה. ניסיתי יומיים לתת לה להרדם מעייפות ללא ציצי ובכתה והתעצבנה וויתרתי על הרעיון. כנראה זה לא הזמן לנסות. איך הולך כל המעבר הזה לשנות הרגלים מבלי שתיהיה תלויה בציצי או שכל עוד יונקת מיותר לחשוב על זה?
אנחנו רוצים בעתיד הקרוב להעביר אותה למיטה משלה בחדרנו אך מחכים לזמן הנכון כשלא תיהיה זקוקה יותר להנקות בזמן השינה, מתי ואיך אמורים לישון שנת לילה רצופה?
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

מתי ואיך אמורים לישון שנת לילה רצופה?
לא ידוע לי שיש גיל שבו "אמורים" לישון לילה שלם.
הילד שלי בן שנתיים ורבע ועדיין לא ישן לילה שלם כמעט מעולם... :-)
טוענים שאחרי גיל שנה אפשר לגמול מהנקות לילה, כלומר שהילד יכול להסתדר בלי לאכול בלילה בלי שזה יפגע בגדילה שלו, אבל זה לא בהכרח אומר שהוא לא זקוק להנקות הלילה (ציצי זה לא רק אוכל).
לדעתי לא כדאי לצפות שהיא תוותר ביוזמתה על ההנקות בלילה או על ההרדמות על הציצי בשנים הקרובות. היה על זה דף לא מזמן- משהו כמו גמילת לילה ביוזמת התינוק?
אם_אוהבת*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

זה לא שיש לי בעיה להניק אותה בלילה במיוחד שאנחנו ישנים במיטה המשפחתית כולם ביחד. הקטנה באמצע כך שרק מרימה חולצה וחוזרת לישון בקלות מייד אחרי ההנקה. ברור לי לגמרי שאתמסר להנקה עד גמילה בהדרגה בערך עד גיל שנתיים מבחינתי וכל עוד יונקת היא ישנה איתנו במיטה. בעלי קיבל זאת בהבנה למרות שנאלצנו לוותר על החיבוק המשותף, הצטמצמנו וגם נזהרים יותר בתזוזות והפעילות המינית עברה לסלון. עשיתי ניסוי לראות איך אנחנו מסתדרות כשהקטנה ישנה במיטה משלה בחדרנו, נשברתי תוך שלושה ימים מההשכמות וזה השפיע עליי בעייפות במשך היום. לא פלא שאמהות נשברות מהר מהנקה (חוץ מהסיבות האחרות). כל התהליך של לקום במיוחד, להוציא את התינוק, לשבת להניק, להחזיר את התינוק, לחזור לישון ולקום עייפים.
השאלה איך הקטנה עוברת בזמן שזה יקרה למיטתה לאחר הרגל של שינה משותפת מגיל אפס מבלי לעורר מהומה או שפשוט צריך לעבור את הבכיות במעבר כי מתישהו היא תצטרך לפנות את המקום לאח/ות נוסף. טוב אבל למה לי להקדים את המאוחר.

מה שגרם לי להיסוס קל היה איזו תוכנית אירוח בה דיברו על שנת תינוקות והתעוררויות לילה, הנקות ועוד. אמרו שלכל תינוק בזמן השינה יש מחזור של כשעה שעה וחצי בין שינה עמוקה לקלה בה יכול להתעורר. האם מציעה הנקה בכדי להרדים את התינוק שוב וכך התינוק מפתח תלות להרדמות בהנקה במקום לנסות להרדם שוב בכוחות עצמו עם מעט חום מהאם לסיוע. כמובן שזה לא נשמע לי כל כך במיוחד לא כשתינוק יונק כשזו הדרך היחידה שלו להזין את עצמו רק שאלתי את עצמי אם בשלב מאוחר יותר כשניזונים גם ממוצק, האם באמת זקוקים להזנת לילה או שרק צריכים ציצי כמרגיע?
אם_אוהבת*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

פשוט לא פעם ולא פעמיים שמתפלאים שהקטנה שלנו מתעוררת להנקה בלילה בגילה וטוענים שאצלהם כבר מזמן בגיל הזה ואפילו קודם ישנו כל הלילה הייתכן הדבר? חשבתי על כך ואולי בכלל הסיבה היא שהם ניזונים מתמ"ל ובגלל זה לא מתעוררים כי יועצת להנקה בזמנו אמרה לי שהנקה מתעכלת מהר יותר ותינוקות שרק יונקים דורשים הנקה בזמנים קצרים יותר, זה גם מסביר לי איך יש הורים שהקטנים שלהם אוכלים כל שלוש שעות ולא לפי דרישה לעיתים קרובות יותר כמו אצלנו שאוכלת כל שעה שעה וחצי בזמן ערות. טוב זה כבר נושא אחר לגמרי, גלשתי.
אינדי_אנית*

איך הילד שלכם נרדם

אם אוהבת אנא קיראי את תגובת גוש שנוכל להמשיך יותר בקלות :-)
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אבל פתאום גיליתי שכל השיער שלה מלא חול. אז מקלחת קצרה ולמיטה
?
אז מה?
מה היה קורה אם יום אחד היתה הולכת לישון עם חול (מקסימום מקלחת בקר)?
זה היה שווה את הסאגה בהמשך?
אם_אוהבת*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

סליחה, אם התכוונת להעיר את עיני שכותבת בבלאגן אחד גדול, אשתדל לנסח אחרת עם יותר אנטר ונקודות.
אגב הקטנה ישנה בסביבות תשע וקמה בשבע- שמונה. האם הרגל זה בסדר או שצריכה לנסות להרדימה מוקדם יותר? פשוט ראיתי שמרדימים פה בשבע וחצי שמונה.
אינדי_אנית*

איך הילד שלכם נרדם

לא אוהבת חול במיטה שלי. בהחלט היה שווה את הסאגה מבחינתי. אבל באמת בדרך כלל המקלחת רחוקה מהשינה כי גילינו שמתאים לנו יותר ככה.
בכל אופן הלילה היינו במיטה ברבע לשמונה. ברבע לעשר היא ישנה.

אני חושבת שאני צריכה להפסיק לענות את הילדה שלי ואת עצמי בשעות של שכיבה במיטה ונסיונות נואשים להרדם.
אולי כשהיא תפסיק לישון צהריים זה יהיה יותר רלוונטי. כרגע היא פשוט לא עייפה בשמונה או בשבע ולא משנה כמה אני ארצה שהיא תישן בשעות האלה ;-) .

כשהיא עייפה אז היא באמת נרדמת מהר ובכיף, וכנראה שהשעות שהיא ישנה מספיקות לה...(ולראיה היא התעוררה הבוקר ב6.30.)

אז תודה לכולם,ובהצלחה לכל השאר, ואם אוהבת אם לך זה בסדר השעות שהיא ישנה אז לא כל כך משנה מה מדברים פה. סה"כ היא ישנה בין 10- ל 11 שעות בלילה שזה מעולה.
אימא_טרייה_פלוס*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אימא_טרייה_פלוס*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אימא_טרייה_פלוס* »

...רק בן שבוע וחצי וכבר יש לו אג'נדה. הוא נרדם רק עם ציצי בפה וכמעט רק עלי.
אני צריכה חיזוקים- שזה בסדר.
חשבנו לנסות מוצץ-- אבל כמו הגדולה שלנו הוא ממש לא בעניין. (היא גלתה אותם בגיל חמישה וחצי חודשים, כשמכניסים הכל לפה, ומאז הם עוזרים לה בעת הצורך)

אני חושבת שפשוט צריך להתרגל בחזרה.
שלב ההירדמות שלו הוא ארוך. נרדם ומתעורר ושוב נרדם ומתעורר. לפעמים הוא נהיה מאד מתוסכל. ועייף.
כבר עשינו את זה פעם אחת. חשבתי שיהיה יותר קל בסיבוב השני... אבל לכל ילד יש אג'נדה משלו.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_...רק בן שבוע וחצי וכבר יש לו אג'נדה. הוא נרדם רק עם ציצי בפה וכמעט רק עלי.
אני צריכה חיזוקים- שזה בסדר._
זה הכי נורמלי בעולם...

מנשא יש לך? (שאפשר להיניק בתוכו ולתת לתינוק לישון בתוכו בלי להיות "כבולה" לכורסא).
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי דניאלה* »

זה הכי נורמלי בעולם...
גם אני חושבת ככה

מנשא יש לך? (שאפשר להיניק בתוכו ולתת לתינוק לישון בתוכו בלי להיות "כבולה" לכורסא).
מסכימה גם כאן.
אבל רוצה גם להזכיר שלפעמים, אם אפשר, ממש כיף להתענג על ה"כבולה לכורסה" הזה,
בעיקר בשלב כל כך ראשוני כשעוד יש מי שיכרכר סביבך ויעזור.

רק טוב
אינדי_אנית*

איך הילד שלכם נרדם

מזכירה לך שתמיד אפשר להרדים בהנקה בשכיבה במיטה, ואז אפשר לקום ולעשות דברים אחרים..
וגם- עם הילד השני גיליתי מהר מאוד שכמעט הכל אני יכולה לעשות תוך כדי הנקה, ומה שלא , תוך כדי הנקה בתוך מנשא _יעלה...
בשמת_א*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא רק שנורמלי, גם נורמלי וגם רצוי.
וגם לאמא: את רק ילדת. תשמרי על רצפת האגן שלך, תעשי תרגילים לרצפת האגן שמשקמים אחרי לידה, ותנוחי תנוחי תנוחי.
מיכלי_לי*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

_...רק בן שבוע וחצי וכבר יש לו אג'נדה. הוא נרדם רק עם ציצי בפה וכמעט רק עלי.
אני צריכה חיזוקים- שזה בסדר._
אצלנו היה ככה עד גיל שנה...
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

בת 4 חודשים. מילא שהיא נרדמת עם ציצי בפה - גם זה לא תמיד (אתמול למשל ינקה, ואז שכבה על הגב לידי, ונרדמה מתישהו בלי שהבחנתי בכלל..).
אבל מה עושים כשהיא מתעוררת באמצע הלילה, גונחת מתוך שינה ומתעוררת, נרגעת רק עם הציצי בפה וממשיכה לישון עם הפטמה בפה? אם אני מנסה לשחרר אותה אחרי פרק זמן שנראה לי כמו נצח, היא מתעוררת בתוך חמש שניות ותובעת את שלה.
די, אני לא יכולה להניק בשכיבה ולישון על הצד, אותו צד, כל הלילה כל לילה...

היא לא מוכנה למוצץ. לא לאצבע. לא עוזר חיבוק, או ליטוף, או שיר ערש.
אני לא רוצה להרים אותה באמצע הלילה לטיולים - זה אפילו יותר גרוע משעבוד הציצי שלי.
אנא אמהות, הצילו את שנתי!
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי חוט_השני* »

אני לא יכולה להניק בשכיבה ולישון על הצד, אותו צד, כל הלילה כל לילה...
לא ממש הצלה ...אבל , כדאי להניק משני הצדדים(כלומר גם להתהפך) גם בשכיבה למען שתיכן.
קלמנ_טינה*

איך הילד שלכם נרדם

רעיון טוב, פרט לעובדה שיש לה משטח מיוחד לפספוסי לילה, והוא בצד "שלה" של המיטה. לפני כן באמת החלפתי צדדים (אבל אז היא לא נצמדה לציצי בכזאת אינטנסיביות). P-:
טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תשימי משטח על כל המיטה
תנסי מוצץ אחר
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אפשר לעשות את זה על ידי זה שמצמידים אותה אלייך ומתגלגלים על הגב לצד שני. אפשר לתת את הציצי ה"עליון" (למרות שלאורך זמן לא לכל אחת זה נוח. אצלי זה דווקא מסתדר עם תנוחת שינה אהובה ונוחה מאד...)
אפשר בכל לילה לישון בצד אחר שלה. (מי אמר שישנים במקום קבוע במיטה?)

בקשר לזה שהיא לא מוכנה לותר על הפטמה - גם שלי כזאת. אני חושבת שמרגע לידתה היא הוציאה את הפטמה מן הפה בעצמה אולי שלוש פעמים. זה קשה מאד. בהתחלה חשבתי שמוצץ יכול לעזור... אבל היום אני מרגישה בנוח עם זה שאני מוציאה בעצמי. אם היא עדיין צריכה לינוק או סתם משהו בפה, היא מיד מתחברת מחדש, אם היא מסטולית, אז אחרי שניה של תזוזה, היא ממשיכה לישון. לא פעם אנחנו ישנות עם הציצי בפה. פשוט כי אני נרדמת ואין לי כח. אני מודה שזו לא שינה איכותית במיוחד בשבילי. אבל יש גם לילות שאני יותר נחושה ואחת לכמה זמן מנסה להוציא את הפטמה עד שזה מצליח ושתינו ישנות הרבה יותר עמוק וטוב.

רק מסייגת שאני לא חושבת שזו דרך פעולה שצריכה להיות שגרתית לתינוקות שמשחררים פטמות מעצמם. למעשה אני מאד מקווה שהילדים הבאים שלי יתנו לי מנוחה מהנקה בלי שאני אצטרך לקחת אותה...
קלמנ_טינה*

איך הילד שלכם נרדם

תודה על העצות!
מוצץ - ניסיתי שניים, אבל מסוג דומה. נראה מה יהיה.
ציצי עליון - ברור! (אחרת הייתי ישנה בבריכה) (-:

אני מקווה שאצליח לשכנע אותה שאפשר להירדם בלילה גם בלי זה. הנה, הערב היא שוב נרדמה בלי ציצי, אחרי שינקה ומלמלה לעצמה ובטשה באוויר.
ירח_לבן*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ירח_לבן* »

...רק בן שבוע וחצי וכבר יש לו אג'נדה. הוא נרדם רק עם ציצי בפה וכמעט רק עלי.
זה בסדר, ונורמאלי כמו שכולן כתבו פה, אבל אני רוצה להוסיף משהו אחר.
לא הייתי ממהרת לקבוע ש'יש לו אג'נדה' זה שעכשו זה הצורך שלו זה לא אומר שחייב להיות כך מעתה ועד עולם. דפוסי שינה של תינוקות משתנים כל הזמן.
העצה שלי אם ה'אג'נדה' הזו לא מתאימה לך, זה פשוט לשים לב לצרכים שלו ולשינויים בצרכים.
כלומר,מדי פעם תבדקי. אתמול נרדם עם ציצי. אולי היום לא חייב את זה? פשוט 'תשאלי' אותו.
קלמנ_טינה*

איך הילד שלכם נרדם

ול ניצן אמ
מי אמר שישנים במקום קבוע במיטה?
יש דברים שרק אני מוכנה לספוג (פיפי למשל) והבן זוג שלי - לא. זה מחייב את פוצ' לישון בצד שלי.

בכל מקרה, הלילה החלטתי להיות קצת יותר אסרטיבית, ואולי סתם היה מזל, אבל זה הצליח!
מסקנת ביניים: לא לפחד כלל. היא לא תרגיש נטושה כל כך מהר..
תודות
אמא_ללי*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי אמא_ללי* »

מסקנת ביניים: לא לפחד כלל. היא לא תרגיש נטושה כל כך מהר..
מסקנה מעולה!
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

קלמנטינה, מותק, לא הבנת אותי :-) התכוונתי ל{{}}בצד שלי
למה הצד שלך קבוע? שימי אותה באמצע המיטה (שזה יהיה הצד הקבוע שלה :-)) והחליפי איתו צדדים מדי לילה.
וחוצמיזה, אני לא מבינה למה הצורך שלו לא להרטב בלילה עומד בפני הצורך שלך לישון שינה ראויה, להמנע מכאבי גב ומהצורך שלה שיהיה אליה קשב גם מתוך שינה?
א.ב.*
הצטרפות: 03 מרץ 2004, 22:56

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי א.ב.* »

זה מחייב את פוצ' לישון בצד שלי.
פתרון מאוד פשוט:
הופכים ראש ורגל.
כל פעם שרציתי להפוך צד, פשוט הייתי הופכת את הילדה ואת עצמי ככה שהראש של שתינו נמצא היכן שהרגליים. ככה, גם כולם נשארים באותו מקום במיטה מבחינת חלוקת המקומות, ומצד שני, אנחנו ישנות על צד שני.
ירח_לבן*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ירח_לבן* »

וחוצמיזה, אני לא מבינה למה הצורך שלו לא להרטב בלילה עומד בפני הצורך שלך לישון שינה ראויה, להמנע מכאבי גב ומהצורך שלה שיהיה אליה קשב גם מתוך שינה?
זוגיות, הדדיות, שיתוף, התחשבות...

עומד בפני
למה עומד בפני ולא לצד?

למה להפוך לעימות/מאבק...כשאין כזה? אף אחד מהדברים שציינת הם לא 'צורך' אלא בחירה או מכלול של בחירות שבני זוג עושים במשותף. גם זוגה הוא בן אדם, ואולי גם צריך לקום בבקר לעבודה וגם מעוניין בשינה ראויה (ולא רטובה)? (סתם דוגמא). (.O.T)
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

_עומד בפני
למה עומד בפני ולא לצד?_
זה נראה כמו טייפו.
רצתה לומר : עומד לפני. יותר חשוב?
אולי אם הוא יבין על כמה צרכים זוגתו מוותרת הוא יהיה יותר גמיש?
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

(לפני, לפני. ראיתי שהתפלק לי אבל אין לי איך לערוך)

זוגיות? הדדיות? שיתוף? התחשבות???? ומה איתה{{}}? או שאם זו היא אז לא צריך להזדווג, להתהדד, להשתתף ולהתחשב?
ניצן_אמ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

(מקדימה רפואה - אין מילה כזו "להתהדד". תודה.)
(וגם - תחזוקת בעל. יותר הספר מהדף. תודה.)
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

וגם - תחזוקת בעל. יותר הספר מהדף. תודה.
ואם כבר, אז גם הספר החדש, הנפלא והקשה של ליהיא לפיד אשת-חיל
(אני מתה לפתוח עליו דף ולא מעיזה)
קלמנ_טינה*

איך הילד שלכם נרדם

חברות, חברות! בבקשה, אין צורך להמציא לי גם בעיות בזוגיות.
יש לי בן זוג מצוין ורב מעלות, שפשוט לא אוהב לישון בתוך פיפי. אכן תמהוני.
מבחינתי זה ממש לא קורבן, והנה גם מצאנו פתרון לבעיית ההנקה האינסופית.
כבר שני לילות אנחנו ישנות. נראה לי שזה משפר גם את השינה שלה, למעשה.
נראה מה ילד ליל.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בתי בת שנה ו-10. גמלתי אותה לפני כחודש מהנקה (בהדרגה רבה..) בגלל הריון נוסף. אני בחודש שביעי עוד מעט.
כרגע היא נרדמת צהריים ולשנת הלילה-כשאני שוכבת לידה במיטה והיא מלטפת לי את הציצי... זה לא מפריע לי ובד"כ אם היא עייפה היא נרדמת מהר מאד אבל- לפעמים גם בלילה היא רוצה רק אותי ולהרגיש...שזו אני ולא אבא שלה. (היא ישנה במיטה צמודה למיטה שלנו.)

השאלה הגדולה-מה לעשות אחרי הלידה? כלומר-כדי להרדים אותה אבל בעיקר- אם היא מתעוררת בלילה ורוצה רק אותי..? אני הרי אצטרך להניק המון בלילה את הקטן ולא בא לי להיות אחראית גם להרגעה שלה.

האם כדאי לנסות להרגיל אותה שאבא מרדים אותה לפני הלידה או לחכות רק כשלא תהיה ברירה...?
כשאני לא בבית בערב (נדיר) אז היא מוכנה לפעמים שאבא ירדים אותה אבל אם אני בבית זה ממש לא בא בחשבון...
(מה שמפריע לי זה יותר הלילות..לקום בלילה לשניים ופחות העניין של להרדים אותה לשנת צהריים/לילה..)

זקוקה לרעיונות ועצות..
תודה!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אולי תנסו להעביר את המידה שלה ליד אבא? ככה גם היא תתרגל לפנות אליו וגם יהיה מקום לתינוק החדש..
אבל רק בטוב ובכיף לא נגד רצונה, תעשו מזה חגיגה..
אגב אם זה לא הולך אני אישית לא הייתי מתעקשת.. אחרי הלידה כבר כל אחד יכנס למשבצת שלו ודברים כל כך ישתנו לכם. אולי בכלל התינוק החדש לא ינק המון בלילה?
טרה_רוסה*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

טבעי שאת חוששת ממה שיהיה אחרי הלידה, אך את תראי שהכל יסתדר מעצמו ואני מאמינה שבלילה יכול להיות שהילדה תתכרבל עם אבא או שתשן בצד השני שלך.
ירח_לבן*

איך הילד שלכם נרדם

שליחה על ידי ירח_לבן* »

בבקשה, אין צורך להמציא לי גם בעיות בזוגיות.
|Y|
זה בערך מה שניסיתי להגיד
שליחת תגובה

חזור אל “שינה וילדים”