מדיטציה להריון

נטועה*
הצטרפות: 11 פברואר 2003, 03:28

מדיטציה להריון

שליחה על ידי נטועה* »

אשמח לשמוע רעיונות מעשיים של מדיטציות טובות לשלבים שונים של הריון(אני עוד בהתחלה)
או לכל אימון נפש אחר.
תודות
דרומית*
הצטרפות: 20 ינואר 2003, 20:42

מדיטציה להריון

שליחה על ידי דרומית* »

ההריון הוא הזדמנות נהדרת 'להרפות' ולהתחבר למקומות רחבים יותר מאשר האגו הצר שלנו.
ההגדרה של מדיטציה היא כל כך רחבה ויש כל כך הרבה אסכולות שונות המחזיקות בתפיסות מגוונות בעניין הזה.
אני באה ממקום של; כל מה שעושה לך טוב, מרפה אצלך את האחיזה במציאות ובשליטה ומשחרר אצלך אדורפינים בגוף- זה מדיטציה. גם אם את מוצאת את עצמך פתאום שרה "עוד לא אהבתי די" שלא שרת כבר 20 שנה- מדיטציה.
יהיו כאילו שיחלקו עליי. בעיקר מדריכים למדיטציה שמתפרנסים מזה (-;
אבל יש טכניקות יותר 'מסודרות' בהחלט. רובן משלבות נשימה ויש כאילו שמשלבות עבודה עם הקול (בשילוב דמיון מודרך/צבע) על הצ'קרות. נשימות עמוקות ובטניות הן התחלה טובה. באופן יומיומי, להפוך אותן לחלק ממך ולא רק לתרגול של ככה וככה דקות. ספר היוגה של שיבננדה מתייחס לתרגול נשימות באופן מקיף, ויש בו פרק שלם מיוחד להריון. אני ממליצה. אפשר גם לקחת כמה שיעורים עם מדריכת יוגה להריון כדי לעבוד על הנשימות.
אפשר להצטרף למסגרת של יוגה להריון(פחות מדיטציה אבל בהחלט לומדים להרפות)
טאי צ'י
אני אחפש ממאמר שלי לגבי מדיטצית צ'קרות ואצרף לך לינק.
שיהיה לך הריון נפלא, קסום, ומלא תגליות מופלאות על עצמך וגופך.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

מדיטציה להריון

שליחה על ידי אם_פי_3* »

זה לא בדיוק נושא הדף אבל מוכרחה להצטרף להמלצה על יוגה בכלל ויוגה בהריון בפרט. זה כל כך משפר את ההרגשה!
עשיתי קצת לפני ההריון, ובהריון התקשיתי למצוא קבוצה כי רציתי יוגהריון (ואני צריכה את המסגרת, אפילו בשביל לתרגל לבד...) - כשמצאתי (כבר בהריון מתקדם), גיליתי כמה זה מקל על מיחושי ההריון - וברמה ממש מיידית (לשני הכיוונים. שבוע שלא יכולתי לתרגל מיד התבטא בכאבים...).
דרומית*

מדיטציה להריון

שליחה על ידי דרומית* »

כרמית אני מצטרפת אלייך.
אני מתרגלת כבר הרבה שנים ובהריון הורדתי הילוך- תירגול יותר קצר ודגש על אסנות מאד מסויימות(וכמובן, יש אסנות שאסור לבצע ולכן אני ממליצה על מסגרת להריון). היו ימים שקמתי עם כאבים ונאחס ותירגול כל כך עזר לי...חוץ מזה שהרבה תנוחות ביוגה הן תנוחות מעולות לצירים!
ממליצה.
דרומית*

מדיטציה להריון

שליחה על ידי דרומית* »

לנטועה. לא יודעת איך מעלים קבצים כאן אז העתקתי לך את כל המאמר. אם עדיף לך שאשלח לך במייל, תני לי כתובת.

על ריפוי במוסיקה; טכניקה לאיזון צ'אקרות באמצעות צלילים/ מאת "דרומית"

מי מאיתנו אינו אוהב מוסיקה? לכל אדם תהיה מלודיה או דיסק שאותו הוא אוהב לשמוע במיוחד, כולנו, כמעט, יודעים להנות ממוסיקה מן הבחינה האסתטית, אולם האם אנו יודעים כיצד להשתמש בצלילים בכדי לאזן את גופינו?
מוסיקה ניתנת לבחינה מהיבטים שונים, ישנה קשת רחבה של תגובות אנושיות אפשריות למוסיקה ( שתלויות בתרבות, מנטליות, רגישות האוזן ועוד). צלילים מתבטאים בתנודות ובתדירויות משתנות ( כל צליל הוא תדירות שמיוצגת על- ידי HZ – הרץ), בריפוי במוסיקה ישנה חשיבות מיוחדת לצלילים העיליים- OVERTONES ( בהפקת צליל יסודי רה, למשל, נוצרת סידרת צלילי ליווי גבוהים יותר אשר מהדהדים בחלל) אשר משמשים לריפוי הגוף על- ידי החזרתו להרמוניה טבעית. גורמים נוספים אשר משפיעים על התגובה האנושית למוסיקה; גובה הצליל, עצמה, גוון/ צבע הצליל, הפסקות, קצב/ מקצב, איכות נתפסת.
השפעות המוסיקה על האדם יהיו דרך הנפש ( מקצבים, מלודיה והרמוניה- מעוררים רגשות) ודרך התנודות/ וויבראציות; שני גופים סמוכים זה לזה מקבלים בהדרגה תנודה זהה והדבר מתבטא בפעולת- גומלין הדדית. התרבויות העתיקות הבינו את חשיבות הקול/ צליל ככלי ריפוי חשוב, פיתאגורס היווני טען שלמוסיקה יש תרומה ריפויית לגוף, המצרים השתמשו בלחנים ובכלי- נגינה ליצירת שדות אנרגיה ולהחזרת האיזון לגוף החולה, הם הבינו כי גלי- קול הם צורת אנרגיה וככאילו הם משפיעים על תאים חיים.
כאשר אדם מפיק צלילים/ תנודות מן הגוף ( הריאות הן קופסת התהודה) הן באות לידי ביטוי לא רק מן הגוף החוצה אלא גם פנימה, ההשפעה העיקרית היא על ההילה ועל מערכת העצבים האוטונומית. מכאן התפתחה שיטת הריפוי של מרכזי האנרגיה בגוף- צ'אקרות ( אני מניחה שרובכם מכירים את הצ'אקרות, מי שלא, מומלץ לקרוא חומר עליהן באתר זה), כשבעה מרכזים אנרגטיים אשר מקבילים לשבעת צלילי האוקטבה ולשבעת צבעי הספקטרום. חשוב לדבר על תרבויות, כמו סין, שבהן ישנם רק חמישה צלילי יסוד ( סולם פנטטוני)- טסו- קיו- מינג ( 500 לפנה'ס) דיבר על הקבלה בין חמשת צלילי היסוד לבין חמשת היסודות בפילוסופיה הסינית; מים, אש, עץ, מתכת, אוויר. כמו- כן, בתרבויות מסוימות קיימות רק חמש צ'אקרות כשצ'אקרות אחת ושתיים נחשבות לאחת וכך גם השישית והשביעית.
בואו ניקח לדוגמא את צליל ה- אום/ AUM שמושמע בזמן מדיטציה, צליל זה מייצג את כל הצלילים שהקול האנושי יכול להביע ולפיכך מקושר עם העיקרון היוצר בייקום ( המילה 'אמן' נגזרה מן ה- 'אום' ). המאהרישי (הודו) מגדיר את המנטרה כצליל בעל השפעה ידועה, אם נותנים לאדם את המנטרה הנכונה היא תניב השפעות חיוביות, יש חשיבות לבחירה נכונה של צליל המנטרה התואם את איכותו של כל אדם, החזרה המונוטונית על המנטרה יוצרת אוטו- היפנוזה, קצב מונוטוני פנימי, שיטת הרגעה מנטלית. הצליל משנה את הכימיה בגוף ( דרך גלי- המוח) זהו עיקרון התהודה בגוף, המנטרות מהדהדות לפי הביוריתמוס הבסיסי של מערכת העצבים המרכזית, לכן מנטרה נכונה תעורר השפעות מרגיעות ( למשל, השקטת המערכת הלימבית שמחלישה את מחסום ההדחקה) ואילו זו הלא מתאימה תעורר השפעות מפריעות.
  • 2-
קיימות הרבה גישות ושיטות ריפוי שמבוססות על מוסיקה, אחת מהן היא ה- "נאדה- יוגה", היוגה של הצליל, אשר עוסקת בעיקר בצליל מנטרות שנהגות בזמן ריכוז בצ'אקרות, השיטה משתמשת בצליל כגורם מופשט המעורר ריכוז מרבי ( שיטות נוספות הן ה- TONING ו- המעגל הסטנדרטי של הרגשות על- פי ד'ר מנפרד קליינס).
בבואנו לטפל באמצעות צלילים ולפתוח חסימות בגוף, עלינו להבין את הקשר בין הצ'אקרות, הצבעים, הצלילים ואברי- הגוף:
צ'אקרת השורש- דו- אדום- שחלות- ריפוי עבור חוסר דם ואנרגיה, מחזור דם לקוי.
צ'אקרת המין/ עצי- רה- כתום- טחול וכבד- לחץ דם נמוך, עצבנות, חרדה.
צ'אקרת הטבור- מי- צהוב- לבלב והאדרנלים- עיוות קיבה, דיכאון ועצבנות, קשיי למידה.
צ'אקרת הלב- פה- ירוק- תימוס- לב, מחזור דם, כיבים, חוסר איזון.
צ'אקרת הגרון- סול- כחול- בלוטת התריס- לחץ דם גבוה, חום, מתח, בעיות עור, דלקות פנימיות, סרטן.
צ'אקרת העין השלישית- לה- אינדיגו- בלוטת יתרת המוח- בעיות עצבים, חוסר מוטיבציה, מחלות עצבים ונפש.
צ'אקרת הכתר- סי- סגול- פיניאל- הרגשת נחיתות, מחלות עצבים ונפש.

קיימת מספר שיטות אשר עושות שימוש שימוש בצלילי תנועות כדי לתהד את הצ'אקרות, ההבדלים בין השיטות הם דקים ומתבטאים באופן הגיית הצלילים, לפניכם מוצגת "שיטת- גולדמן", בתרגיל זה מעבירים אנרגיה במעלה הגוף, כל אחד מכם יכול לנסות באופן עצמאי, רצוי לעבוד עם כלי- נגינה ( עדיף מקלדת) שייתן לנו את גובה הצליל הנכון. כמה הנחיות לפני שמתחילים; התמקמו בתנוחת ישיבה נוחה, רצוי להניח יד על אותו חלק בגוף שאותו אתם רוצים לתהד, רצוי לשמור על התארכות של עמוד השדרה ככל שניתן, חשוב לנשום נשימה סרעפתית ועמוקה ( בדומה למדיטציה), בכל הפקת צליל יש לכוון מודעות לצ'אקרה המתאימה, רצוי לעצום עיניים, אין צורך להפיק צלילים בקול- רם, הצליל תמיד יתהד בגרון אבל חשוב להפעיל מודעות וכוונה לגבי הצ'אקרה שאותה יתהד הצליל. הפיקו כל צליל בין דקה לחמש דקות ( לא יותר), סך- הכל לתרגיל הוא בין עשר לעשרים דקות, בסיום עשויים לחוש סחרחורת, מומלץ לשבת במדיטציה ולשים- לב לדימויים ולמחשבות שעולים.
שורש- UH ( הו)
מין- OOO ( או, שורוק)
טבור- OH ( או)
לב- AH (אה)
גרון- EYE (אי, עם קמץ)
עין שלישית- AYE (אי, עם סגול)
כתר- EEE (אי)

בסיום, ניתן להשמיע שוב את צליל ה- UH , בכדי להחזיר אנרגיה לצ'אקרות הבסיס.
  • 3-
זוהי רק ההתחלה, נפתח לפניכם עולם ומלואו של אפשרויות להתרגעות ולריפוי- עצמי, מקווה שתהנו!
נועה, BA במוסיקולוגיה, מורה ומטפלת באמצעות מוסיקה.
נטועה*
הצטרפות: 11 פברואר 2003, 03:28

מדיטציה להריון

שליחה על ידי נטועה* »

דרומית את פשוט נפלאה לא יכולתי לקבל תשובה "מזינה" יותר.
אני בהחלט אאמץ את הדברים שכתבת.
גם אני נוהגת לעשות יוגה מידי בוקר כמתאפשר לי הזמן רק שחודשיים לפני ההריון היו לי כאבים עזים בגב ונעשיתי מוגבלת יותר.
אני באמת לא יודעת איזו יוגה מיועדת להריון באופן נקודתי אבל אני מייד הולכת לפתוח ספרים בעניין .
חן חן לך.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

מדיטציה להריון

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

דרומית, בקשר לצלילים העיליים, לפני כמה חודשים "נדלקתי " מאוד על הנושא וכמובן שמיד רציתי להצליח לשיר ככה, אז התחלתי לתרגל (לפי הסברים באינטרנט) ומאוד התלהבתי עד שהגעתי לאיזה אתר שאומר שהשירה הזו מיועדת בעיקרון לגברים בלבד
כי היא פוגעת במערכת הרבייה של האישה..
את אותו הדבר שמעתי גם לגבי נגינה בדידג'ירדו..
אני לא יודעת אם זה נכון, אבל הפסקתי את שתי ההנאות האלה בינתיים...
שמעת על זה משהו?
רותי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2001, 10:15

מדיטציה להריון

שליחה על ידי רותי* »

שווה להתחיל לתרגל יוגה בשבוע 28 של ההריון?
דרומית*

מדיטציה להריון

שליחה על ידי דרומית* »

אמא אדמה- האמת היא שלא, לא שמעתי וגם משהו כאן נראה לי משונה קצת... כי ברגע אנחנו שרים ומפיקים צליל הרי באופן טבעי יווצרו צלילים עיליים. מה שמופק באופן טבעי לא יכול לפגוע במערכת הרביה או בשום מערכת בגוף. נכון שיש שיטות להתכוונן על הצלילים העיליים בזמן השירה ונראה לי שאולי זו הטכניקה שמצאת...
לא יודעת להגיד לך יותר מזה. אם תמצאי אתר של המרפא במוסיקה ד'ר סטיבן הלפרן/ halpren הוא בטוח יידע לענות בוודאות.
בקשר לדיג'ירידו- האינטואיציה שלי לא נותנת לי לנגן עליו. לא יודעת למה (-: האם נשים מנגנות עליו בתרבויות המקור שלו? אולי שם נמצאת התשובה...
אילנה_אילן*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2002, 22:48

מדיטציה להריון

שליחה על ידי אילנה_אילן* »

יש לי עוד רעיון לגבי מדיטציה בהריון. אני עושה עם זה עבודה עם קבוצת נשים בהריון וזה נפלא.
תבחרי לך חיה. החיה הזו היא השתקפות של משהו אצלך. החיה הזו מסמלת את כל הידע האינסטנקטיבי שיש לה לגבי הריון ולידה. אני נתתי פה גם את האיפיונים של החיה ואיך זה מתקשר לכל אחת ואחת להריון שלה. זה דבר שאת יכולה לעשות לבד עם ספר מתאים.
ההעבודה היא לשבת בשקט, לנשום כמה נשימות עמוקות ולהרגיע את המחשבות והגוף (כל טכניקה מדיטטיבית יכולה לעזור) ואז לדמיין את החיה במקום הטבעי שלה. לשים לב אם זה יום או לילה, שחר או ערבית, האם יש עוד חיות בסביבה, האם החיה בתנועה או יושבת או שוכבת וכמובן כל פעם שאת יושבת במדיטציה הסביבה יכולה להשתנות.
הרעיון הוא לחבור אל הידע שיש לחיה. מפה את מכניסה את עצמך לתמונה ויוצרת קשר עם החיה. דרך העיניים, במגע, מה שבא לך.
ותיהיי עם התחושות כמה שאת מרגישה נוח. אני אישית חושבת שלא כדאי לשבת במדיטציה העמוקה יותר מאשר 10 דקות. ה"אני" הקטן שבפנים עלול להשתעמם וזה יכול להספיק לו.
את יכולה לבקש מהחיה תובנות לגבי ההריון שלך, לגבי הלידה ולגבי האימהות.
מדהים לראות עד כמה בחירת החיה מאפיינת את האישה שבחרה בה ומביאה נקודות להתייחסות בתהליך הרוחני ונרגשי שעוברת האישה בהריון (וגם בכלל).
שיהיה בהצלחה. הריון הוא תהליך מקודש ואלוהי.
הצילו*
הצטרפות: 15 אפריל 2004, 22:07

מדיטציה להריון

שליחה על ידי הצילו* »

מה עושים כשלא מצליחים להרפות?
אני שוכבת בשקט ונושמת עמוק אל הבטן. חושבת שאיפה-נשיפה....והופ כל מיני מחשבות לא קשורות קופצות לראש, גירודים, עיקצוצים ועוד.
זה קורה לי תמיד ביום ובלילה, לא משנה מתי ואיפה שאני מנסה, אני לא מצליחה להרפות עד הסוף.
אני פשוט לא מצליחה לשחרר את כל המחשבות.
זה קורה גם לא בהריון. כרגע אני בחודש שביעי. אני מנסה גם להתחבר לעובר "לדבר" איתו ופשוט לא הולך לי.
כאילו המחשבה "בורחת" באמצע וקופצת לה מחשבה אחרת.
אני לא מרוכזת.

אשמח לרעיונות/הצעות...
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מדיטציה להריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

והופ כל מיני מחשבות לא קשורות קופצות לראש, גירודים, עיקצוצים ועוד

מנסיוני בהרפיות ומדיטציות...כשזה קורה אז לא להלחם במה שעולה בראש אלא להתבונן בכל מה שעובר בראש כאילו את נמצאת בצד. לתת לזה לעבור, לתת לזה להיות שם אבל להתבונן. לא לנתח, לא לשפוט, לא להכניס ל"מגירות". רק להתבונן. כמו עננים שחולפין בשמיים. "הנה מחשבת ענן מגיעה עוברת מעליי ולאט לאט חולפת לה. והופ-הנה מגיעה עוד אחת..."

ישנה שיטת נשימות מעולה להרפייה וריכוז. את שואפת ונושפת דרך האף ועושה מחזור כזה;
שאיפה נשיפה-כל הפוקוס ותשומת הלב על נחיר ימין
שאיפה נשיפה-רגיל הפוקוס על שתי הנחיריים
שאיפה נשיפה-תשומת הלב על נחיר שמאל
שאיפה ניפה-אמצע
וחוזר חלילה.

זה קורה גם לא בהריון

אז אולי כדאי לך להצטרף(עוד לא מאוחר) לקבוצה של יוגה בהריון. או לרכוש קלטת הרפייות מודרכות.
מ.שלווה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 10:15

מדיטציה להריון

שליחה על ידי מ.שלווה* »

אני נמצאת בהריוני הראשון המשכתי בשעורי היוגה שלי אבל המשכתי גם בפילאטיס ורקודי בטן . ואני ממליצה על כל אחד מהשלושה . פיאלטיס מאוד מחזק את הגוף ותרגילים שלמים מחזקים את אזון האגן והמפשעה ,אני לא בעלת נסיון אבל זה נראה לי מאוד חשוב לקראת ההריון .
לגבי רקודי הבטן ,פשוט תנסי ותראי ,עולם קסום .
פזית_מיל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2004, 12:37

מדיטציה להריון

שליחה על ידי פזית_מיל* »

עשיתי פגישות של ציור ודימיון מונחה להריון אצל ענת אורין.
היא שילבה שם מעגל נשים קטן עם מדיציות שונות ומיוחדות.
אני זוכרת במיוחד את המדיטציה של חזרה לילדות, ולילדות הקטנות שהיינו
ואיך שהתחלנו לקשקש על ציירות ציורים מצחיקים ולצחוק בטרפת... היה מאוד משחרר וכיף!

היא עושה כל מיני פעילויות מיוחדות בנושא ההריון והיצירתיות בתקופה זו,
והיא ציירת מוכשרת!! וגם מדריכה מדהימה!

מאוד ממולץ! לפעמים דברים שעושים עם קבוצה ומדריכה נהיים יותר קלים להמשיך בהם אח"כ!
אלן*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2004, 23:36

מדיטציה להריון

שליחה על ידי אלן* »

סליחה על חוסר הפרקטיות וסחתיין על כל התובנות של קודמותיי אבל אני (תחילת הריון רביעי עכשיו...) לוקחת לכל אי שהוא בעיקר אמונה באללה הרחום, זאת אומרת הרבה עזיבה, התמסרות לתהליך, שקט ואפילו סוג של אוטיזם והתרכזות עצמית מבורכת. בעייני זה כל מה שבאמת צריך בתוך לידה...
וכן, גם פשוט אמונה באלוהים שהכל לטובה גם אם זו לא הלידה שפיללנו לה בסופו של דבר.
תהני ושיהיה המון בהצלחה!
תמר_בן_חור*
הצטרפות: 03 נובמבר 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של תמר_בן_חור*

מדיטציה להריון

שליחה על ידי תמר_בן_חור* »

אני לוקחת איתי טיפ של המיילדת שלי, ממש ממש בסוף ההריון לדמיין את הלידה. לראות בעיני רוחך את כל התהליך ובסוף אותך עם התינוק בידיים. מה שדמיינתי קרה!

והטיפ הבא כבר קשור ללידה עצמה. לעשות קולות נמוכים. ובשעת ציר לדעת שבדיוק עכשיו הוא מתחיל לרדת כי לכל ציר ישנה נקודת שיא והוא תמיד אבל תמיד עובר. ולנשום לתוכו, לתת לו לקחת אותך.

ודבר אחרון, אם את יולדת בבית יופי ואם לא אז איפה שאת יולדת תרגישי בבית!
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

מדיטציה להריון

שליחה על ידי אור* »

איפה אפשר למצוא קלטות/דיסקים של מדיטציה מונחת ?
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מדיטציה להריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

למרכז רידמן יש דיסק שניקרא "יוגה נידרה" בהנחיית המורה רונית אייזנברג.למען ההגינות אודה שלא משעתי אותו אבל אני יודעת שמורי יוגה אוהבים וממליצים עליו.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

מדיטציה להריון

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

_שורש- UH ( הו)
מין- OOO ( או, שורוק)
טבור- OH ( או)
לב- AH (אה)
גרון- EYE (אי, עם קמץ)
עין שלישית- AYE (אי, עם סגול)
כתר- EEE (אי)_

מישהי/ו יודע איך אפשר לשמוע את הצלילים האלה, כשי שאוכל לתרגל אותם בדיוק? (נניח סרטון ביוטיוב) חיפשתי וחיפשתי אך לא מצאתי.
שליחת תגובה

חזור אל “היבטים רוחניים בהריון”