מה זה נשמה

רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

מה זה נשמה

שליחה על ידי רוזמרין* »

אני מודה שאת אלה אני מסמפטת יותר
כן, גם אני מזדהה עם זה יותר.

קטעים עם רוב האנשים האלה
טוב, אז הטענה היא שהאינטואיציות שלנו הן לא מציאה גדולה...הן מפספסות חוקים פיזיקיאלים ויתכן שאם היינו קצת פחות
בעלי "אני" מפותח (כמו בע"ח מורכבים פחות)אז היינו מזהים יותר. נניח, כמו היכולת לזהות רעידת אדמה מתקרבת וכד'.

ראיתי את הסרט על המדענית מזמן, הוא חלק מהתהיות שלי.

הילד שלך קיים (תמיד) בדיוק ואך ורק כמו שהוא באותו רגע
שחף, האם הדנ"א שלו אינו מחבר בין העבר וההווה? ומה משמעות האמירה הזו? היא בלתי נתפסת אצלי.
מזכיר לי את הסיפור על הנהר שאינו אותו נהר כי עוברים בו טיפות מים שונות כל הזמן. אבל הנהר איננו רק מים- יש לו גבולות וקרקעית וסוג האדמה משפיע גם על הרכב המים. יתרה מזו, מה המשמעות של חקירה מדעית אם כל דבר הוא רק מה שעכשיו? מהי משמעות המסקנות המדעיות (בין אם חקר נהרות או חקר הזבוב)אם הן נכונות לאותו "רגע"? ברגע הבא זה כבר משהו אחר?
חני_בונה*
הצטרפות: 05 פברואר 2005, 19:09
דף אישי: הדף האישי של חני_בונה*

מה זה נשמה

שליחה על ידי חני_בונה* »

_חני,
מה זה "חיים בעלי משמעות" ?_
יכולה לומר מה זה חיים בעלי משמעות בשבילי: חיים שיש בהם תחושה של הגשמה עצמית. לדעת שאני היום נמצאת בדיוק איפה שאני צריכה להיות בהקשר האישי הזוגי המשפחתי והמיקצועי , להסתכל אחורה ולראות איך כל מה שעברתי הביא אותי למקום הזה.
Anne_L_Retentive*
הצטרפות: 03 מאי 2010, 14:05

מה זה נשמה

שליחה על ידי Anne_L_Retentive* »

אבל, לעזאזל, מה בדיוק גורם לכן לחשוב שאמור להיות כאן ויכוח אקדמאי? ולמה דוקא של החוג לפילוסופיה?
למה, לעזאזל,_ לא? מי, _לעזאזל,_ קבע שאין פה מקום גם לראיה הזאת וגם לדיון הזה? של מי, _לעזאזל, הדיון הזה בטאבו?
<פורשת>
שחף_אהובי*
הצטרפות: 29 יוני 2009, 18:16
דף אישי: הדף האישי של שחף_אהובי*

מה זה נשמה

שליחה על ידי שחף_אהובי* »

אין צורך לפרוש. ואין טאבו. והדיון הוא לא שלי, ברור ומובן. רק לא הגיוני לפסול אחרים כי הם לא עומדים בקריטריונים אקדמאים.

רוזמרין, דוקא לי קל להבין את המשמעות של "אין דבר כזה עבר" בצורה אינטואיטיבית, אבל קשה לי להסביר.
העבר לא קיים פשוטו כמשמעו. את לא יכולה לדבר עם הבן שלך כשהוא היה תינוק, וגם לא עם ההורים שלך כשאת היית ילדה.
מצד שני, ההוה הוא נצחי. גם פשוטו כמשמעו - את תמיד חייה בהווה.
אני חושבת שחלק ממה שהמושג נשמה אומר בשבילי, זה המימד הזה של הניצחיות.

ליירה
אבל זה נכנס לקטגוריה שלי, ולא של נעמי... נו, מה יהיה - בואי נמשיך , בסוף ייצא שאנחנו מסכימות...

א. אני מהאו"ם.
ב. ברור שאני חושבת שאת צודקת, וברור שאני חושבת שאין דבר כזה נשמה, רק שאני לא חושבת שזה חשוב מה אני חושבת.
אם האני שלי מתחלק לאני החושב ולאני הקיים, שזה כל היתר מחוסר הגדרה טובה יותר, אז לדעת האני הקיים שלי יש לי נשמה, ולא כל כך אכפת לו מה אני חושבת על זה.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

מה זה נשמה

שליחה על ידי רוזמרין* »

דוקא לי קל להבין את המשמעות של "אין דבר כזה עבר" בצורה אינטואיטיבית, אבל קשה לי להסביר.
אז לי לא, אבל יש אצלי תופעה מוזרה בזמן האחרון בקשר לבן שלי. הוא חייל והפך להיות ממש גבר בשנה האחרונה.
כשאני נפגשת איתו אני חווה אותו כגבר וילד בן 3 באותו גוף. אני מסתכלת על הגבר והילדון ממש מציץ לי משם. זה גם בהסתכלות וגם תוך כדי חיבוק או ליטוף או עיסוי. סיפרתי לו על כך והוא ממש התפלא. אני מניחה שזה מפני שהוא לא חווה את הילדון בן ה-3 ובטח גם לא זוכר אותו.
שחף_אהובי*
הצטרפות: 29 יוני 2009, 18:16
דף אישי: הדף האישי של שחף_אהובי*

מה זה נשמה

שליחה על ידי שחף_אהובי* »

רוזמרין,
י כאן שני דברים - הבן שלך עדיין בהווה שומר על תכונות שהיו לו כשהוא היה ילד, והילד שהוא היה נמצא אצלך בזיכרון - גם בהווה. הבעיה מתחילה כשמאמינים למה שיש במוח (שרידים מהעבר - ילד בן שלוש, או ציפיות לעתיד - תכף יעשה נכדים) ולא למה שיש במציאות (גבר עם תוכניות משלו).
< לא אישי כמובן, סתם זרמתי עם הדוגמה שלך>
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

מה זה נשמה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מכירה. ;-)
אורלי_הלל*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 13:28
דף אישי: הדף האישי של אורלי_הלל*

מה זה נשמה

שליחה על ידי אורלי_הלל* »

תסלחו לי אם זה ישמע יומרני אבל מאוד עצוב לי לשמוע שעדיין אנשים חיים ולא חושבים שיש נשמה רבותיי זה ממש להיות בת יענה איפה אתם חיים תצאו מהסרט הזה יש נשמה, איפה אמונת המהות שלכם ועל סמך מה הגעתם למסקנה העגומה הזאת איך נראה לכם שהגעתם לכאן על פי תורת האבולוציה? אולי ברמה הפיזית נכון, אך מה קורה שמסתיים המדע למדע יש תשובות עד גבול מסויים אבל הייתה גם סיבה מאוד טובה לקח שירדנו לגוף הפיזי והתנתקנו מהמקור וזה על מנת שנוכל לחוות את עולם החומר מבלי שנזכור מעין באנו כי אחרת החוויה לא היתה נחווית.
איפה שמסתיים המדע מותחילה המיסטיקה כאן אנשים נכנסים להתנגדויות או לשתיקה רועמת בטענות כאלה ואחרות. כולנו חלקי תודעה גבוהה שהתפצלנו מהשלם והגענו לכאן על מנת לחוות התפתחות ואנו בוחרים לרדת לכאן שוב ושוב לגלגולים נוספים התמכרנו לירידה לכאן ,אבל כאן חברים זהו עולם החלום עולם האמת נמצא מחוץ לגוף הפיזי וזה ממש לא חשוב שזה נשמע לכן הזוי אצלי זה כבר בגדר ידיעה.
שם_טוב*
הצטרפות: 15 דצמבר 2010, 18:40

מה זה נשמה

שליחה על ידי שם_טוב* »

אורלי הלל |Y|
הבעת את שבליבי על הדברים מעלה
אורלי_הלל*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 13:28
דף אישי: הדף האישי של אורלי_הלל*

מה זה נשמה

שליחה על ידי אורלי_הלל* »

אני שמחה לשמוע, האם מישהו יודע איך אוכל ליצור קשר אם נעמי בן שיטרית מעבר לאתר אני פשוט מחוברת לכל מילה שהיא כותבת ואני גם לומדת את הנושא ,לנעמי לפי השפה שאת משתמשת בה אנחנו כנראה לומדות או מלמדות את אותו דבר אני אשמח ליצור איתך קשר ה.
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

מה זה נשמה

שליחה על ידי קרן* »

הימים חולפים שנה עוברת
אבל הנשמה לעולם נשארת

כך התחלתי לשיר לתינוק שלי
שליחת תגובה

חזור אל “הגות”