נשיאת פעוטות ותינוקות במשקל כבד

ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

אני פשוט רוצה לדעת אם יש אנשים שצלחו את השמונה קילו
כן.
כל כמה חודשים כאבי גב וברכיים ואחר כך התחזקות.
אחרי הרבה כאבים הבנתי שמומלץ לטפל בכאבים כשהם שם.
יוגה הכי מתאים לי, אבל יש מגוון אפשרויות.
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

פלונית,
כאבי הגב הם בגלל שאנחנו לא מתורגלות בנשיאה של שומדבר. הגוף שלנו מסוגל ומותאם לכך וצריך לטפל בו כדי שלא יסבול מזה. היום, עם הסטוריה של בעיות גב, ברכיים וקרסול, אני נושאת לעתים ילדה כבדה בהרבה משמונה ק"ג ולא סובלת.

תימרון עם עגלה ברחובות העיר הוא לא נעים, לא בטוח ומעצבן נורא.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

קומה ג' - :-D.

פלונית,
בכל מקרה אני חושבת שהכי חשוב זה אמא בריאה בלי כאבי גב על כל מנשא (למרות שזה נורא באופני)
אבל יש מה לעשות כדי שלא יהיו כאבי גב!
כפי שכתבתי: זה שיש קושי, עדיין לא אומר שחייבים לוותר על הרעיון. אפשר פשוט לטפל בקושי.

כאמור:
  • מנשא אחר
  • טיפול לחיזוק הגוף
תימרון עם עגלה ברחובות העיר הוא לא נעים, לא בטוח ומעצבן נורא.
זה בעיקר לאמא.
לתינוק בן חמישה חודשים זה גם אומר פחות זמן מגע עם אמא למשל.
עד כמה זה חשוב?
כל אם ותפישת עולמה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כאבי הגב הם בגלל שאנחנו לא מתורגלות בנשיאה של שומדבר. הגוף שלנו מסוגל ומותאם לכך וצריך לטפל בו כדי שלא יסבול מזה.
אני הצלתי את העורף ואת מפרקי כף היד עם פלדנקרייז.

לגבי נשיאה על הצד נראה לי שזה מתאים רק לתינוק שמחזיק טוב את הגוף ולא כל התינוקות בגיל חמישה חודשים יכולים.
אצלי הפיצקית (בת שבעה חודשים) עם טונוס שרירים נמוך, היא הסכימה להיות על הגב רק לפני שבועיים, זה שינה לי את החיים.

אמא בהלם, את צריכה סבלנות. זה עניין של כמה שבועות ויהיה לך יותר נוח איתו על הגב או על הצד.
אין דרך אחת לשאת תינוקות, כל תינוק מתפתח בקצב אחר ויש לו העדפות אחרות. כמו כן כל מנשא נוח בתקופה אחרת. למשל יש לי ווילקינט ואני מנסה כל כמה ימים לשאת אותה בו מאחורה, במשך חודשים היא לא הסכימה, אחר כך שכזה כן הלך זה לא היה לי נוח ופתאום השבוע כשהיא גדלה קצת זה הפך למנשא המועדף עלי. יש מנשאים שהשתמשנו בהם בהתחלה והם כבר הושאלו לתינוקות אחרים כי כבר לא נוח לי איתם.
קנינו גם יאמו וזה בהחלט איכות חיים, אפילו הלכתי כמה פעמים לרקוד והיא רקדה איתי במנשא.
הדרך הכי נוחה לנו לשאת על הגב היא עם מנשא בד ארוך, אבל אני לא מצליחה ללבוש אותה ככה לבד.
אמא_בהלם*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2005, 17:35
דף אישי: הדף האישי של אמא_בהלם*

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

אין פה עניין של קיצוניות
אני האמא הכי בכיינית בעולם (ויש בלוג שלם שיעיד על כך...) אני מעדיפה לשאת אותו עלי ככה אני יודעת בדיוק מה עובר עליו (כמה פלוצים הוא עשה בדיוק כל הטיול למשל... וסליחה על הבוטות אבל זה מידע שחשוב לי) יותר נוח לי מבחינת אוטובוסים רכבות הנקות חנויות סופר מרקט וגם אני חושדת בו שהוא ישן פחות טוב בלילה כשהוא פחות על הידים
רק שהגב כואב עד מאוד והמנשאים שקניתי לא כל כך שינו משהו והוא כבר גדול מידי למנשא הראשון שקנינו מהורות טבעית אז ככה שאני מחפשת משהו שיהיה טוב לשנינו - הוא לא מאוד אוהב את העגלה
נראה לי שאני אנסה שיאצו ויוגה וגם להתאמן כדי לחזק את הגב
יש הבדל פסיכולוגי ענק בין לסבול כאבי גב כשהילד במנשא ולחשוב שזה לא ישתפר לבין לחשוב אוקי עכשיו זה כואב אבל זה יהיה יותר טוב בעתיד

הדרך הכי נוחה לנו לשאת על הגב היא עם מנשא בד ארוך, אבל אני לא מצליחה ללבוש אותה ככה לבד

אני הזמנתי מנשא הד ארוך לנשיאה על הגב ומי שמוכרת אותו עושה שני מפגשים בני שעתיים לפחות על מנת ללמד איך לעשות את זה לבד. בהתחלה חשבתי שזה שטויות אבל האמת היא שזה מאוד עוזר!
לימור*
הצטרפות: 05 נובמבר 2001, 07:46

שליחה על ידי לימור* »

אני פשוט מחזיקה את התינוקי שלי ששוקל 10 ק"ג על הידיים בלי שום מנשא כך אני משנה תנוחה בכל פעם שכואב לי וגם בעגלה
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

שליחה על ידי שני* »

otsbh משהו בו פשוט נכון

אכן...
גלינה_המכשפה_הצפונית*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 17:41

שליחה על ידי גלינה_המכשפה_הצפונית* »

טוב, בתור אמא היסטרית לשתיים (שכול אחת שוקלת יותר מ-8 קילו) שאכן חושבת שמנשא 24 שעות/ספירת פלוצים וכיו"ב זה כן מדד לטיפול מסור. המתכוונת שלי הוא כזאת:
otsbh / maya wrap כשאני יוצאת למקום שאני צריכה תיק כמו קניון או קניות
ארגו בבית או מפגשים חברתיים כשאני לא צריכה לשחוב תיק
מנשא קוריאנית עם הגדולה (כשהיא קמה בצד שמאל) או כשכואב לי מהארגו כבר.

עגלה טוב לגדולה לטיולים יותר ארוכים בהם אני צריכה להגיע בזמן / זה רחוק לה מידי ללכת

אסור לסחוב כזה משקל מקדימה, זה ממש לא טוב לגב. אפילו בצד לאורך זמן לא מומלץ, רק על הגב.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

שליחה על ידי סמדר_נ* »

אני משתמשת ביאמו, ופיץ ואבא שלו מתים עליו, אבל אני בכלל זקוקה לטיפים להגעה ל 8 קילו.
אנחנו בני 10 חודשים וטרם הגענו לשם :-(
>טוב, תמשיכו<
אמא_בהלם*

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

הגעתי למסקנה שהבעיה היא גם בסירבול של בגדי החורף (אירופה...)
למישהו יש תובנות גם בקשר לזה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אין ספק שקשה להכניס (ולהיכנס) למנשא עם מעיל עבה (בקושי עם מעיל דק). בשביל זה המציאו את הפונצ'ו של אורי ה :-) או פטנט אחר שראיתי: לקחת שאל (או סווטשירט עם שרוולים ארוכים במיוחד), להעביר אותו על הגב סביב התינוק היושב במנשא ולקשור אותו על המותן. פותר את בעיית החימום של התינוק, אבל לא של האמא.
פלוני_אלמונית*

תנסי מנשא וילקינט בתנוחת גב
שולמית_ש*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 11:23
דף אישי: הדף האישי של שולמית_ש*

שליחה על ידי שולמית_ש* »

אח, אח, אין כמו מנשא. היום התלהבתי מחדש.
קמתי לבוקר עמוס מטלות + חובת יציאה ב 9:00 מהבית.
בדר"כ בן השנתיים קם שמח וטוב לב, ומעסיק את עצמו בשעות אלו ומאפשר לי "לתקתק" עניינים.
דווקא היום (או בגלל היום (-: ) : דבק + ידיים.
מה עושים?
שמיכה + קשור פעוט על הגב = שקט + פעוט רגוע וטוב לב.
איזה יופי, איזה פטנט!!!
Tempest*
הצטרפות: 12 מרץ 2006, 11:43

שליחה על ידי Tempest* »

האוצר שלי אוטוטו בת שנתיים וכבר מאוד כבדה (לי, לאבא שלה לא) אבל עדיין דורשת המון "ידיים". לפי דעתי הדרישה באה: א. כי היא רוצה להרגיש קרוב אלי (היא תמיד רוצה שאני אקח אותה) וב. כי קשה לה ללכת הרבה.

בעבר השתמשתי המון בתלת אופן עם ידית שניתן לדחוף וזה פתר חלק מהבעיה. אבל היום המצב השתנה. אנו גרים בקומה 2- ועדיין יש בעיות עם המעלית (אבל לפחות זה זמני) בבית הקודם הייתה גישה ישירה לרחוב. אנו גרים בעיר עם המון מדרגות ועליות וירידות. וגם ליד ואדי מדהים ויפה שתלת אופן לא ממש מסתדר איתו.

הפתרון הברור מאילו הוא מנשא גב לטיולים אבל יש לי את התהיות הבאות:
  • עד איזה גיל\משקל אפשר להשתמש במנשא כזה?
  • האם אוכל להשתמש בו בלי כאבי הגב שהם לאחרונה מנת חלקי כל פעם שאני נושאת את הקטנה?
האם יש עוד פתרון לבעיה שלא חשבתי עליו? אופניים גם אינם מתאימם בשל בעיית המדרגות.

רעיונות, עיצות וסתם אנקדוטות בנושא יתקבלו בברכה.
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

טמפסט, חייבת לשאול את שכנה שלי? :-)
תבדקי במדור מנשאים- יש המוווון חומר.
אנחנו קנינו מנשא ברזלים במוצצים במחיר 280 שקל והוא סבבה. יש לו את המגבלות של מנשא ברזלים, אבל הוא משרת אותנו נאמנה. רבים הולכים עם מנשאי גב מבד כמו ארגו או יאמו, אנחנו (אני, אבא פיץ והקטנה) לא הסתדרנו איתו. אני מוכרת את שלי אם את מעונינת. בנוסף יש לנו בימבה עם ידית להורה מאחורה, כמו של תלת- אופן ואנחנו משתמשים בה. כן מרימים אותה במדרגות, זה לא תענוג גדול, אבל היא לא ממש כבדה. אני מרימה אותה עם הילדה ביחד או עם ילדה ביד אחת ובימבה בשניה.
Tempest*

שליחה על ידי Tempest* »

הי פיצה,

אולי אנחנו שכנות. :-) אני גרה במודיעין.

בת כמה ביתך? את יודעת עד מתי תוכלי להמשיך לשאת אותה במנשא גב? או עד איזה משקל?

280 שקל נשמע סביר, אבל אני לא מכירה את מוצצים. איפה זה? ברוב המקומות שבדקתי מנשא גב עולה 400 מינימום.

השימוש בתלת אופן\בימבה קשה לי מאוד, בגלל זה פתחתי את הדף.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

מה עם אופניים שקושרים למטה? או שמים במחסן?
הגב פחות כואב שמשתמשים במנשא מאשר "ידיים". כמו כן, את יכולה ללמוד איך להחזיק נכון את הפעוטה שלך . אירית, שלמדתי אצלה יוגה אחרי לידה דיברה על כיוץ שרירי הבטן, הקפדה על שכמות במקום וגב ישר.
אני מאד מרוצה מהארגו. בנשיאה קידמית אני סובלת מכאבי גב ,ברכיים ופרקי ידיים. , עם הארגו אני מצליחה להסתובב זמן רב.
אפשר לשאת את הילדים ברב המנשאים עד 18 ק"ג.כשהם גדלים הם שוקלים יותר אבל גם עוזרים בסחיבת משקלם בעצמם.
נשיאת פעוטות מעל גיל שנה
Tempest*

שליחה על ידי Tempest* »

מה עם אופניים שקושרים למטה? או שמים במחסן?

רעיון טוב שאנסה לישם בתקווה שלא ישמידו\יגנבו את האופניים. אבל גם אם כן, ממילא לא אשתמש בהם אם אשמור אותם נעולים לעדבמחסן הגינה. /-:

תודה מונו @}
מחשבות*
הצטרפות: 08 דצמבר 2004, 13:49

שליחה על ידי מחשבות* »

יש חגורה כזו עם פאוץ' קשיח (כיס שבתוכו קלקר). חוגרים על המותן כשהכיס פונה הצידה (או קדימה, או לצד שני), מחזיקים את התינוק בחיבוק של יד אחת הצידה ואת הטוסיק מניחים לו על הפאוץ'. מאד נח :-)
מונו_נוקי*

אגב המנשא שלי עלה יותר מהעגלה שלי. המנשא עובר גם לילדים הבאים ועולה פחות מטיפולי גב.......
Tempest*

שליחה על ידי Tempest* »

נסיתי מנשא גב קשיח לטיולים.

:-(

לא עומדת בזה. פשוט כבד מידי. הבעיה הייתה עם הכתפיים. האם אתן מכירות מנשאים שבהם המשקל מתפזר באופן יותר שווה?

אתן יודעות איפה אפשר לנסות אותם?
אורי_ה*
הצטרפות: 04 ינואר 2006, 20:29
דף אישי: הדף האישי של אורי_ה*

שליחה על ידי אורי_ה* »

אכתוב כאן כתשובה אליך, Tempest , אבקש שאחרי שתקראי תמחקי את תשובתי, כדי שלא תהווה פרסומת.
אני עושה שני סוגים של מנשאי גב. את מוזמנת למדוד, לקחת לנסיון, להתייעץ. כתבי אלי בדף הבית ונמשיך משם.
אמא_בהלם*

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

היי
לי נתנו עצה שמאוד עזרה לי כשבני התחיל להיות כבבבבד
נכון להיום הוא שוקל 9 וחצי קילו אבל זה לא רלוונטי כל כך לתשובה
מה שאמרו לי זה שעם האימון הולכים ומתחזקים וזה הסתבר כמאוד נכון ככל שנשאתי אותו יותר נהייה לי יותר קל
אבל השוס האמיתי כאן זה הפסיכולוגיה - לסחוב ילד כשאת כל הזמן חושבת - "זה כבד נורא, אני לא מסוגלת, זה נורא כואב" הרבה יותר קשה מאשר לסחוב כשאת חושבת "עכשיו כואב לי, אבל אני עושה את זה בשביל להתחזק"
תרגיל פסיכולוגי חביב נוסף שאני עושה לעצמי, זה לקחת מנשא גב ועגלה - הילד במנשא- אני דוחפת את העגלה הריקה כשאני יודעת שאם יהיה לי כבד נורא אוכל להניח אותו בעגלה - עשיתי ככה מרחקים שבלי העגלה יכולתי רק לחלום עליהם - וזה לא שהשתמשתי בה... פשוט הידיעה שהיא שם עזרה לי פסיכולוגית כנראה
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליחה על ידי מיכל* »

שאלה על מנשאים והריון
בתי בת שנה ו8 ואני נושאת אותה כשיוצאים לטיול קצר או סידורים על הגב בארגו
אני בהריון חודש 4 והרצועה לוחצת לי על הבטן
בקיצור מחפשת מנשא נוח יותר להתעגלות החדשה
(גם על הידיים מתחיל להיות לי יותר קשה...)

האם למישהי או מישהו יש עצה או רעיון למנשא שאוהב הריוניות??
תודה
מונו_נוקי*

אני הולכת עם הארגו על האגן ממש ולא על הבטן .
מנשא צד כבר יהיה לך לא נוח בגיל כזה לדעתי.....
בעיני, אם מתחיל להיות לך לא נוח , הקשיבי לאיתותי הגוף שלך .יכול להיות שאת צריכה לשאת אותה פחות עכשיו.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אורי ה תופרת מנשא גב שאפשר לקשור באזור החזה. נסי ליצור אתה קשר. (ראי גם עיצובים בבד סיעור מוחות).
פלוני_אלמונית*

גם לי הייתה בעיה דומה עם נשיאת תינוקת במשקל כבד
חברה נתנה לי מנשא שלה שהביאה מארהב
ואני העתקתי אותו
הוא מעולה
זה ילקוט שמניחים או מקדימה או מאחורה
ואפשר להדק כמה שרוצים
אם זה מעניין מישהוא
שיכתוב לי לדף הבית
של יהללוך מלאכים
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליחה על ידי מיכל* »

תודה מונו ואורית
אני אצור קשר עם אוריה
אני אחשוב על עניין איתותי הגוף...
רוצה_להיות_אני*
הצטרפות: 15 מאי 2005, 23:58

שליחה על ידי רוצה_להיות_אני* »

נכון להיום הוא שוקל 9 וחצי קילו אבל זה לא רלוונטי כל כך לתשובה
מאיזשהו משקל, זה מאוד רלוונטי!

הייתי המומה כשקראתי שבשמת נשאה את בתה עד גיל 4, אבל אז קראתי את התרגום הקילוגרמי ותחושת האשם שקטה לה...
הפעוטה שלי (שנה ושמונה) כבר מזמן לא פעוטה,
כבר חודש אנחנו בלי מנשא, מאז הגענו ל14 ק"ג.
אורי_קורי*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 12:59
דף אישי: הדף האישי של אורי_קורי*

שליחה על ידי אורי_קורי* »

אור - לי ברלב, כתבת בעבר:
_לי יש מטפל שיאצו (טאו שיאצו) שבא אלי הביתה.
מבחינת הטיפול עצמו, אני יכולה לומר שזה הדבר שעזר לי לשאת אותה עד עכשיו - 10 קילו - בקלילות! למרות שבמקור אני סובלת מבעיות גב, מאז שאני מטופלת אני לא זוכרת שיש לי גב! הוא פשוט לא מורגש בכלל.
אם תרצי, אני יכולה להמליץ לך על מטפלים באזורך._

האם תוכלי להמליץ על מישהו באיזור המרכז? (רצוי שבא הביתה, אבל לא חובה)
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

עידו לוי - 052-8983661
זה המטפל שלי. תמסרי לו ד"ש ממני. :-)

ואם משהו לא מסתייע איתו מאיזשהי סיבה, בקשי ממנו שיפנה אותך למישהו אחר שהוא ממליץ.

יש גם את תמר ארזי שיצא לי להיות מטופלת שלה כמה פעמים וגם היא מעולה:
050-6531180

מזהירה:
זה טיפול לא מאלה "הנעימים". זה טיפול קצת כואב. אבל - ואולי בגלל זה - מאוד מאוד אפקטיבי.

בהצלחה ותרגישי טוב! (())
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

שליחה על ידי רונית* »

שאלה,מה זה הOTBSH? ושאלה לאוריה האם מנשא צד שלך מתאים גם לתנוחת ערסול של קטנטנים?
תזמורת_הים*

רונית-
OTSBH= Over The Shoulder Baby Holder ראי מנשא צד לפרטים ותמונה שלו.
ולשאלתך, המנשא של אורי ה אינו מתאים לערסול קטנטנים אלא רק לתינוקות שאפשר לשאת בתנוחת צד (מגיל 4 חודשים בערך). אובר דה שולדר לעומת זאת כן מתאים.
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

שליחה על ידי רונית* »

אורית תודה על התשובה המהירה. נכנכסתי לאתר שהמלצת ואני ממשיכה לשאול: המנשא של יעלה שהוא זול מכולם טוב באותה מידה כמו אובר דה שולדר?ניסיתי ליצור איתה קשר אך ללא הצלחה

.
תזמורת_הים*

המנשא של יעלה שהוא זול מכולם טוב באותה מידה כמו אובר דה שולדר
מדובר בשני מנשאים די שונים- לאובר יש ריפוד ואפשר להדק ולשחרר את המנשא לפי הצורך, המנשא של יעלה הוא טבעת בד לא מרופדת ובלי אפשרות להדק. לכל אחד יתרונות וחסרונות ובשורה התחתונה זה מאד אישי וצריך להתנסות כדי לדעת איזה יותר נוח לך ולתינוק.
הקטן שלי בכלל לא אהב ערסול, כך שאני לא הסתדרתי לא עם אובר דה שולדר ולא עם המנשא של יעלה.
לגבי העלות- לדעתי מנשאים זה הדבר היחיד, חוץ מכסא בטיחות, שממש לא כדאי לחסוך בו. אין מחיר לתינוק מרוצה ולאמא בלי כאבי גב/כתפיים. מנשא טוב ונוח, מנסיוני, עושה את ההבדל בין אמא נינוחה לאמא מותשת. צריך לקנות את המנשא שהכי נוח ומתאים, אחרת חבל בכלל על הכסף. אם התקציב שלך מוגבל אפשר לחפש מנשאים יד שניה.
כדאי לך לבקר בעוד דפי מנשאים (כולם נמצאים ב מדור מנשאים) ולקרוא ב נשיאת תינוקות מגיל אפס. יש עוד סוגי מנשאים שיכולים להתאים לך חוץ מ מנשא צד, כמו מנשא בד ארוך או מנשא מסורתי.
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

אני מאוד מסכימה עם תזמורת הים , לא כדאי לחסוך במנשאים, אלה שהכי אהבתי הם גם הכי יקרים, ד"א הOTSBH דוקא לא התאים לי, אבל שווה לנסות וגם אם קנית ולא מתאים תמיד תוכלי למכור ב מנשאים יד שניה
אלי_מ*
הצטרפות: 14 יוני 2006, 09:21

שליחה על ידי אלי_מ* »

אמא של אופק , תוכלי לפרט מה לא התאים לך ב OTSBH , אני מחפשת מנשא לבת שנה , משהו מהיר וקל ללבישה. באיזה מנשאים את משתמשת?
מישל*
הצטרפות: 21 דצמבר 2004, 16:08

שליחה על ידי מישל* »

אמנם לא _אמא של אופק אבל... לנו יש את הסלגוזל (מנשא צד) להליכות קצרות, ויאמו (בן שבועיים) שאנחנו הולכים בעיקר על הגב, וצריך קצת אומץ ומיומנות בלבישה, וגם על הבטן. אנחנו מאוד ממליצים על שניהם. היאמו נקנה כי זה פשוט נהיה בלתי אפשרי לשאת תינוק ששוקל 9 קילו לאורך יותר מחצי שעה בסלגוזל מבלי לאבד את התחושה ביד...
אלי_מ*
הצטרפות: 14 יוני 2006, 09:21

שליחה על ידי אלי_מ* »

השאלה עד כמה מהיר הסלגוזל ללבישה, אני צריכה במיוחד בבית או קפיצות קצרות בחוץ כשהפשושה רוצה על הידיים. היא אוהבת לעלות על הידיים ולרדת לרצפה לסירוגין. אני מתלבטת בין סלגוזל, OTSBH ומאיה ווארפ.
הפשושה שלי קטנטונת יחסית לגילה...(כ-7-7.5 קילו) ...
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

אלי, היא שוקלת כמו שלי.. :-) אני משתמשת בעיקר בבייבי ביורן, בתנוחת גב עם הוילקינט ועוד מעט נתחיל עם הארגו שמחכה לנו מאז ההריון. את הOTSBH קניתי בהריון הקודם וכל פעם שניסיתי להשתמש בו - זה לא הלך, במשקלים הנמוכים השתמשתי בתינוכיס(תינוק חורף) אבל אח"כ כשהתינוק שוקל יותר מנשא האובר דה שולדר פשוט לא מתאים לי - חלוקת העומס על כתף אחת והתינוק מרגיש לי לא בטוח כאילו אוטוטו נופל, זו תחושה סובייקטיבית אני מכירה הרבה כאלה שמסתדרות איתו נהדר. ד"א "תגלית" שגיליתי: אבות אוהבים להשתמש רק בבייבי ביורן ודומיו, מנשאים "רכים" הם לא ממש אוהבים (בטח יצוץ פה איזה גבר שיגיד שהוא יוצא דופן), זה לפי המחקר הקטן שערכתי בנושא.
רוצה_להיות_אני*
הצטרפות: 15 מאי 2005, 23:58

שליחה על ידי רוצה_להיות_אני* »

השאלה עד כמה מהיר הסלגוזל ללבישה
אחרי הפעמים הראשונות - מהיר מאוד!
מירי_מתליני*
הצטרפות: 23 מאי 2006, 22:41

שליחה על ידי מירי_מתליני* »

אלי,מנשא תליני שווה לראות ולנסות מהיר ללבישה וגם בהורדה של התינוק אני משאירה אותו עלי ,הוא לא מפריע לי ,הוא אוורירי ולא חם איתו והוא כל כך יפה. אני ממליצה מנשא תליני מנצח (ניסיתי את רוב האחרים )
מירי_מתליני*
הצטרפות: 23 מאי 2006, 22:41

שליחה על ידי מירי_מתליני* »

"מנשא תליני" ניתן לראות בדף של מנשא צד
תזמורת_הים*

אלי מ- ראי מנשא מותן, אולי זה הפתרון בשבילך? ויש בדף מנשא צד מנשא בשם "מצידי" שמיועד לתינוקות גדולים והוא מאד מהיר לבישה.
טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*
הצטרפות: 05 יוני 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*

שליחה על ידי טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח* »

_בשמת עד גיל 4 hug כל הכבוד,
אצלי עכשיו 7 חודשים הוא שוקל יותר מ 8 ק'ג (טפו טפו טפו) לא נראה לי שאני אצליח לקחת אותו במנשא כ'כ הרבה זמן אלא אם כן אעשה התעמלות משקולות רצינית_

את כבר עושה התעמלות משקולות: לסחוב תינוק! מה שצריך זה התעמלות יותר משחררת – מתיחות, הרפיות וכאלה.

יונת, סחיבת תינוק אינה מפתחת שרירים כמו הרמת משקולות במשקל מבוקר, ועם תרגילים העובדים דווקא על שרירים מסויימים.
מה שאין כן, הרמת משקולות עוזרת להתרגל למשקלים חדשים וכבדים יותר.
ראי במלצות ספרים: נשים חזקות נשארות צעירות.
ילדה_יחפה*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2007, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ילדה_יחפה*

שליחה על ידי ילדה_יחפה* »

שלום, מקווה שאוכל לקבל כאן עזרה.
הבת שלי, כמעט בת שלוש, ושוקלת בערך 13.5-14 קילו. כתינוקת נשאנו אותה הרבה (מנשא בד ומשהו שדומה לבייבי-ביורן) ואחרי שהחלה ללכת ולהיות עצמאית עברנו למנשא גב קשיח (ברזלים?) לטיולים בעיקר, או הליכות קצרות בעיר.
לאור התפתחויות בזמן האחרון, ולאחר דיון עם הגננים שלה, הוחלט כי יש צורךלנסות ולחזור לשאת אותה קצת יותר, והיא באמת אוהבת ידיים. הבעיה ש"ידיים" די שובר את הגב, ואני צריכה משהו רק בבית, להסתובב איתה קצת. אני לא רוצה מנשא גב, כי היא תרצה להיות על הצד או מקדימה (כמו חיבוק). יש לכן רעיונות? היא כבר די גדולה...
האם אני יכולה להשתמש במנשא בד איכשהו? האם אני אגרום לעצמי נזק לגב, שגם ככה כבר לא כמו פעם...
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לדעתי, כדי לא לגרום לעצמך נזק לגב, כדאי לך לשאת אותה רק על הצד או על הגב, בעיקר על הגב. נשיאה על הצד היא כמו "ידיים", ולא ישבור לך פחות את הגב, אולי אפילו יותר, כי יש המון משקל על הכתף. כשמחזיקים עם הידיים זה אחרת. יש מנשא שהוא מין מושב מותניים ויכול לעזור, אבל עדיין שתי הידיים מחזיקות.
אם היא רוצה להיות מקדימה, שבי איתה על כיסא או על הספה.

איך את יודעת שהיא לא תסכים להיות על הגב? אולי יהיה לה כיף?
כשאת אומרת מנשא בד את מתכוונת ל-מנשא בד ארוך? אפשר להשתמש בו גם לצד ואחורה. תנסי לקשור אותה על הגב. יש לך את ההוראות שלו עדיין?
אפשרויות נוספות הן מנשא מסורתי ו-מנשא ילקוט
טלי_ופיצקה*
הצטרפות: 06 ינואר 2005, 21:49
דף אישי: הדף האישי של טלי_ופיצקה*

שליחה על ידי טלי_ופיצקה* »

אני חושבת שדווקא נשיאת גב יכולה אולי להתאים לכן. נשיאת גב,עם מנשא "שבטי"-ממש נותנת תחושת חיבוק-בניגוד למנשא "ברזלים". מנשא צד נראה לי בעייתי לגב-אלא אם כן,אלו יהיו נשיאות ממש קצרות,בגלל שהוא לא מחלק את המשקל טוב. מנשא "בד ארוך" אני ממש לא ממליצה,הוא לא מותאם למשקלים כאלו,אם הוא סטרצ'י.(יש מנשאי בד ארוך לא סטרצ'יים,אבל הרבה יותר נדיר למצוא כאלו.)
ילדה_יחפה*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2007, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ילדה_יחפה*

שליחה על ידי ילדה_יחפה* »

כשאת אומרת מנשא בד את מתכוונת ל-מנשא בד ארוך? - כן! יש לנו מנשארי, וגם כזה שמורכב כבר משתי טבעות וחלק אחד ארוך, חוסך כאילו את הקשירה.
איך את יודעת שהיא לא תסכים להיות על הגב? ניסינו את זה כמה פעמים והיא לא הסכימה. היא רוצה משהו שיותר דומה לחיבוק. לשבת על כורסא או כיסא זה נכון, ואנחנו עושות את זה, אבל אנחנו רוצות גם משהו בתנועה.
השאלה היא אם מבחינת המשקל שלה זה בכלל רלוונטי, או שפשוט לחכות שזה יעבור איכשהו... אני לא בטוחה שאני רוצה להשקיע במנשא חדש..
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

אם את 'נעולה' על נשיאה מקדימה - נסי להשתמש במנשא בד רגיל ושימי על המותניים פאוטש - היא חצי תשב על זה כך שהמשקל שלה יעבור בחלקו למותניים
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

הקטנה בת 8 חודשים, עברנו לעגלה כי היא חושבת שהיא ינשוף ומסובבת את הראש בכיוון ההליכה כשהיא על הבטן שלי. על הגב היא מאוד לא מרוצה כי היא לא רואה כלום והכי הרבה היא אוהבת להינשא פשוט על הכתף, מבחינתה הכי טוב להינשא תמיד על הכתף אבל זה מאוד מגביל אותי בעשיית דברים.
מצד אחד אני נורא רוצה לחבק אותה ככה כל הזמן ושיהיה לה כייף ומצד שני אני צריכה לעשות דברים שונים.
אז היא לא כ"כ מרוצה וגם אני לא.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

תנסי מנשא מקדם- אפשר לשים אותה עם הפנים החוצה.
תזמורת_הים*

הקטנה בת 8 חודשים, עברנו לעגלה
בגילה עדיף לשים על הגב, אבל כשהיא מציצה מעבר לכתף שלך.

השאלה היא אם מבחינת המשקל שלה זה בכלל רלוונטי
כן, אבל לא לנשיאות ממושכות מאד.
אמא_של_תות*
הצטרפות: 29 מרץ 2008, 18:51

שליחה על ידי אמא_של_תות* »

עד איזה משקל אפשר לשאת מקדימה? ומה זה
נשיאות ממושכות מאד ?
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

עד איזה משקל אפשר לשאת מקדימה?
נשאתי את הבכורה בתינוכיס עד שהגיעה לסביבות השמונה וחצי קילו. רק שאצלה זה קרה אחרי גיל שנה :-) בשלב הזה היא כבר התרוצצה כך שהתינוכיס כבר לא היה שימושי להרם-הורד. אז היא בעיקר דחפה את העגלה.
שבלולה*
הצטרפות: 15 יולי 2010, 23:42

שליחה על ידי שבלולה* »

פץ שלנו הוא ממש לא פצפון, רק בן חודשיים וחצי וכבר נושק ל7 קילו... לא היה לי שום סולם מאמצים- בכל זאת 600 גר בשבוע בערך 
בטח כבר האמהות הנושאות המנוסות יודעות לאן אני מכוונת- אנחנו משתמשים בסאפי מאי ואני לוקחת אותו על הגב (קצת מסרבל בזמן שרוצה לינוק...) אבל הוא לא מסכים להיות שם מאחור אלא אם כן אנחנו יוצאים החוצה- קצת בעיתי בימי חמסין אלו ולכן אני מוצאת את עצמי מחזיקה אותו הרבה על הידיים או מחפשת פתרון יצירתי אחר- להסתכל עלי מהסל קל למשל- ומייד מקבלת קולות רוטנים. מחכה כבר לשעות הנעימות אחר הצהריים לצאת לטייל ולראות קצת אנשים( עד אז אין איש כמעט סביבי כולם עובדים) דבר שפץ מאוד אוהב גם כן פשוט להסתלבט עלי ולהקשיב.
אך עם בא הערב מגיעה שעת ההשכבה- וגם כאן מוכן רק על הידיים ולא במנשא ואחרי טיולים אין ספור וקפיצות שלא יספרו מרוב מסיימת לי יום מותשת וכואבת.
סליחה על ההתבכיינות לא תמיד אני כזו- פץ מתוק, מקסים ואהוב פשוט עבר עלי יום מתיש
אולי יש למשהי רעיון למנשא/ נשיאה לקטן הסקרן  שיעזרו לי לסיים את היום בצורה פחות תפוסה?
אמל_ית*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2008, 21:48
דף אישי: הדף האישי של אמל_ית*

שליחה על ידי אמל_ית* »

שבלולה, חזקי ואמצי!
ההמלצה לשאת על הגב היא ההמלצה במקרים כמו שלך ואת כבר עושה את זה... בהקשר הזה רק הייתי מציעה לך לוודא שאת לובשת את המנשא נכון והדוק מאוד, שכן אי לבישה הדוקה יכולה לגרום לחלוקת משקל לא טובה שתורמת לתחושת הכבדות.
חוץ מזה, אם ממילא את מחזיקה את הפצפון מקדימה וגומרת לך את הידיים, נסי ערסול גבוה במנשא צד- אולי הוא יהיה מהנדירים שמסכימים- זה לא נורא יעזור לך לגב אבל אולי קצת.

בעיקר זכרי שזה בדיוק שלב כזה, הגיל הזה- יש הרבהו תינוקות שקשה להם במנשא ברגעי ערות (ובטח אם הם לא מספיק מעניינים) בגיל הזה, בין הבועה של תחילת החיים ובין מה שיבוא עוד מעט- הראש המוחזק!
ואז תוכלי לגוון קצת יותר, לשאת אותו גבוה על הגב כך שיוכל לראות , וכו'...

ובאשר ל
עד אז אין איש כמעט סביבי כולם עובדים
אני אומרת, מדור מפגשים !
כי לא תמיד קל, ומותר להתבכיין, וצריך שיהיה למי (-:

שיהיה בהצלחה!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אבל הוא לא מסכים להיות שם מאחור אלא אם כן אנחנו יוצאים החוצה
זה לדעתי יעבור עם הגיל. גיל חודשיים זה ממש פיצי-פיצי. ברגע שיתחיל להזיז את הראש ביתר אקטיביות ולראות למרחק גדול יותר, יהיה לו נעים יותר על הגב.

חוץ מזה, 7 קילו מקדימה - זה אפשרי בהחלט בארגו/יאמו. אולי תנסי לבדוק את תגובתו למנשא הזה.
שבלולה*

שליחה על ידי שבלולה* »

תודה אמילי על התשובה המעודדת!
  • אולי יש לך רעיון איפה אוכל למצוא מנשא איתו אוכל לנסות נשיאת צד?
  • אולי אני עוד לא מספיק שוחה באתר, אבל במדור מפגשים נדמה שכל המפגשים או שעבר זמנם או שהם במרכז/צפון.
  • פץ הקטן ממש לא אוהב נסיעות ואמא שלו לא ממש אוהבת לנהוג מה שדי מקבע אותנו...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

איפה את בארץ? יש יועצות מנשאים שבאות אליך הביתה ללא תשלום ומאפשרות למדוד ולהשוות מנשאים שמתאימים לך. נסי לברר אצל תזמורת הים @}
אמל_ית*

שליחה על ידי אמל_ית* »

מה שקרוטונית אמרה (-:
א. כווני אותנו לאזור בארץ וכבר יימצא כאן מי שיספר לך מי נפגש עם מי ...
ב. תקישי בגוגל "מנשא" או "מנשאים" ותגיעי לאתר של המנשא הנכון או אתר המנשאים הישראלי, יש אפשרות למדוד סוגים שונים של מנשאים ואף לקחת לניסיון אם רוצים.
בהצלחה!
nuki*
הצטרפות: 16 יולי 2010, 21:24

שליחה על ידי nuki* »

תינוק כבד!?
עגלה זו המצאה נהדרת.
לא מילה גסה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בגיל חודשיים להסתמך בעיקר על עגלה זה די מבאס.
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

שליחה על ידי אורית* »

יש יועצות מנשאים שבאות אליך הביתה ללא תשלום
וואלה? מי אלה? :-)
היועצות של "המנשא הנכון"www.minsaim.co.il מגיעות הביתה אך זה בהחלט כרוך בתשלום...

אנחנו משתמשים בסאפי מאי ואני לוקחת אותו על הגב
אז למה לא מקדימה? כשהוא מסכים גב אז גב וכשלא- על הבטן.
יש לי נסיון כפול בתינוקות קטנים כבדים. מכירה היטב את הסוגיה. נשיאה קדמית במנשא סיני במשקל הזה עדיין נוחה מאד. אני עדיין נושאת הרבה את בן השנה שלי (9 קילו) מקדימה.
עוד דבר שיכול לעזור בשלב הזה הוא תנוחת לוטוס. כמובן בנשיאה קדמית.
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

הי,
לך יש פץ, ולנו בץ :-). מזדהה - בץ כבד, שקל כפץ שלך בגיל חודשיים, ב-4 חודשים הוא שקל 8-9 קילו, וכעת בגיל 7 חודשים הוא מעל 10.
עד 4 חודשים הלכנו עם מנשא בד ארוך, רק מקדימה. תנוחות נוחות לו היו ערסול (פנים קדימה) ותנוחה שבה הרצועות מצטלבות בין הרגליים, פנים אלי.
אחר כך היתה "שביתת מנשאים", ושוב חזרנו למנשא בד ארוך, וגם טעמנו מבייבי ביורן שקבלנו, והיה זועה - לא נוח לו ולא נוח לי (וגם לא לסבא ואבא שנשאו בו). הנוחות היחידה היתה הלבישה המהירה. מנשא הבד הארוך כבר לא נוח לו, והוא לא מסכים לעמוד בתהליכי הלבישה והכריכה, ולכן קנינו יאמו לפני שבוע. תענוג שוה (לנו) כל שקל. לא מרגישה את משקלו, הוא ואני מרגישים בנוח מאוד.
אז מצטרפת להמלצות לבחור מנשא שיתאים לשניכם.
נשיאה נוחה וקלה שתהיה @}.
שבלולה*

שליחה על ידי שבלולה* »

שבוע טוב לכולן!
עושה טוב על הלב לראות את האכפתיות והפרגון! 
ננסה ליישם את ההצעות ונחזור עם רשמים...
ועד אז כל טוב
פלוני_אלמונית*

ובאשר למיקום- בין שדרות לנתיבות
תודה
אמל_ית*

שליחה על ידי אמל_ית* »

הא, את לא צוחקת בענייני דרום (-: טוב, אני מקווה שמישהו יצוץ פה...
שבלולה*

שליחה על ידי שבלולה* »

אמל ית
לפי דברייך אני מבינה שאין יותר מדי דרומיות בקהילת "באופן"...
המלצה_על_מנשא_מניסיוננו_האישי*
הצטרפות: 28 יוני 2011, 19:42

שליחה על ידי המלצה_על_מנשא_מניסיוננו_האישי* »

אולי כאן המקום הנכון :) נראה שהתינוקוש שלנו בקטגוריית התינוקות הגדולים-בן 4 חודשים ונע באזור ה8 ק"ג :) מה שהציל אותנו אחרי הלופיקס שהיה מעולה אבל כרגע בלתי אפשרי מלפני חודש מרוב כאבי גב- זה הבקו מדגם הבטרפליי 2(מנשא ילקוט) -מאוד דומה ליאמו אבל נסגר מקדימה עם לבישה קידמית-בטן לבטן (לא מסכים להגיע לגב עדיין) יש לו מעין כיס פנימי שמקל כשחם, ומשום מה, כמה שהיאמו נראה על אותו עיקרון, הוא מעדיף העדפה ברורה את הבקו (אנחנו בטוחים שגם ליאמו נגיע בהמשך ונתאהב גם כן.. נכון לעכשיו הוא יושב וממתין שכל כמה שבועות ננסה אותו שוב)
בטוח יש עוד מנשאים טובים- אבל זו המלצתנו לנשיאה קידמית(כמובן שניתן גם אחורית)- בקו בטרפליי2 :) (לא משווקים או משהו...פשוט נהנים ממנו)
פלוני_אלמונית*

יש לי יאמו
האם הוא באמת טוב מגיל 4 חודשים?
תינוק כבד וארוך
שמעתי שיש בעיה של פיסוק יתר איך בודקים את זה?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

כן, הוא באמת טוב מגיל 4 ח'.
לא שמעתי מעולם על הבעיה הזאת. ברגע שהתינוק מספיק גדול בשביל להיכנס אליו בפישוק (וקל לראות את זה, אם התינוק קטן מדי הוא פשוט לא יכול לפשק רגליים מספיק, לא יושב טוב בתוך היאמו והישבן נשאר "באויר"), הכל בסדר.
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

תינוק כבד וארוך
נשיאה על הגב, על הגב, על הגב. להרגיל את עצמך ואותו, להתחיל בכמה דקות כל יום. אין להשוות בכלל לנשיאה קדמית.
אביגיל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2001, 16:35

שליחה על ידי אביגיל* »

יש תינוקות שיכולים להתחיל להשתמש ביאמו כבר בגיל 4 חודשים, אבל להרבה תינוקות זה מתאים קצת יותר מאוחר - 5-6 חודשים. זה תלוי גם בפישוק, וגם באורך התינוק - האם הוא יכול לפסק כשהברכיים מחוץ למנשא? האם הוא מחזיק טוב את הראש?
אני מסכימה עם תמרוש שאין מה להשוות נשיאת גב לנשיאה קדמית!
תהנו - ממש מנשא מעולה!
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

ממש מנשא מעולה!
אה, תלוי למי. לי היו אתו כמה בעיות (אני צרה מאוד והוא היה טפה גדול עלי וגרם לי כאבי גב. וגם לא הסתדרתי עם הרצועות והקליפסים), ואני מעדיפה את הארגו.
שאלה של התאמה אישית.
דנה*
הצטרפות: 20 פברואר 2002, 12:42

שליחה על ידי דנה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

טוב השרשור כאן מתחיל עוד מהימים שהאינטרנט היה מתנתק כשהיית עונה לטלפון. אני רוצה לשאול שאלה ואין לי ממש כוח לקרוא 9 שנים לאחור.
קניתי מנשא בד ואין לי מושג האם אני שמה את התינוקת כמו שצריך בתוכו וזה קצת מלחיץ אותי. האם יש איזה ייעוץ כזה שיתן לפגוש בשלושה ממדים כדי לוודא שאני עושה הכל בסדר?
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

שליחה על ידי דניאלה* »

דנה חפשי בגוגל את האתר של "המנשא הנכון". יש שם סרטונים וגם פרטי קשר של יועצות בשר ודם (-:
שליחת תגובה

חזור אל “סוגיות מנשאים”