עישון מריחואנה בהריון

קלריס*
הצטרפות: 16 דצמבר 2004, 00:10

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי קלריס* »

שלום רב!
אני בהריון,כעת דבוע 16- עד לפני ש3 שבועות עישנתי מריחואנה,לא בכמות גדולה,אפשר להגיד חצי ג'וינט ליום (כמעט כל יום)....האם מידהו ידוע האם זה משפיע על העובר וכיצד??
תודה רבה
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

קלריס,
הניחי, הכל בסדר.
בהחלט משפיע על העובר, כל עישון, אבל יותר חשוב מה הם רגשותייך. על פני להרגיש אשמה, הקפידי על אורח חיים מתאים להריון, על הקשר עם העובר, והתרווחי לך בכל פעם שבעלך מעשן איזה ג'וינט, התענגי על הריח.

במקרה זה, המשמעות של לקיחת אחריות היא שמחה גדולה על ההריון הזה.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אלמונית* »

לא יודעת מבחינה מדעית. בהריון הראשון עישנתי לאורך כל ההריון כחצי ג'וינט עד ג'וינט ליום והכל היה בסדר.
בהריון השני די מההתחלה זה עשה לי פשוט רע ולכן הפסקתי בשיא הטבעיות.
עודד_לבנה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2002, 23:41

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי עודד_לבנה* »

עם כל הכבוד, הייתי מתייעץ בנושא הזה עם רופא, ולו רק בגלל מחירה של טעות בהכנסת חומרים לגוף בזמן הריון.
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

עם כל הכבוד, הייתי מתייעץ בנושא הזה עם רופא, ולו רק בגלל מחירה של טעות בהכנסת חומרים לגוף בזמן הריון.

נכון לגבי כל חומר: ויטמינים, תוספי תזונה, חומצה פולית ועוד חומרים אשר הרופאים מוצאים לנכון לתת ועד שימצאו אחרת.

עם כל הכבוד לרופאים אני בהחלט יכולה לתאר לי מצב כי העישון תרם להרפייה ושלווה
שיתכן ותרמו לתחילתו של הריון תקין מבחינה רגשית ופיסית.

מריחואנה ידועה כחומר מרפא (ריפוי) ומרפא (הרפייה).
כמובן שהכל תלוי במינון ובסיבה הרגשית לשימוש.
אם את מרגישה טוב, זה טוב.
אם אינך מרגישה בטוחה, שני את מעשייך בהתאם לתחושותייך.
צפריר_שפרון*

עישון מריחואנה בהריון

כמו להתייעץ עם מי שמשיג לך את המריחואנה לגבי לקיחת אנטיביוטיקה.
נמצאים הרופאים שלא במודע ולא בכוונה (ברוב המקרים) כמי שמסממים את האוכלוסייה בפועל. על תקן של אלה שמחזיקים ברשיון לחלק סמים לקהל הרחב, ובפועל נמצא הקהל הרחב ברובו מסומם, מכור לסמים, סמים קשים, ממש, תחת המסווה של תרופות.

עם זאת, השפעת המריחואנה - קנביס או בעברית 'קנה בושם', על הריון או על העובר איננה ממש מומלצת. ראשית ובמיוחד עם מעשנים את המריחואנה עם טבק - שנמצא כסם ממכר שמשפיע על הגוף מיד. מעבר לכך הנזק היחידי של קנה הבושם הוא בהשפעתו על התודעה.
כאן, יש הטוענים כי לעובר אין עדיין תודעה, ובכל זאת, ולו מתוך הסיכוי הקטן שיש לו תודעה - השפעת 'קנה הבושם' אינה מתאימה שם. בדיוק כפי שבאופן כללי - איננה מתאימה לפני הבשלת הנפש - ברמה של שנתיים שלוש לאחר תקופת ההתבגרות המינית.

לכן, גם אם את מעשנת ג'וינט פה ושם - ראשית תיהני ואל תשימי שם ייסורי מצפון, מאידך, הימנעות תימצא ראויה.

תודה.
עודד_לבנה*

עישון מריחואנה בהריון

כמו להתייעץ עם מי שמשיג לך את המריחואנה לגבי לקיחת אנטיביוטיקה.

אין להשוות את הידע של משווקי מריחואנה על אנטיביוטיקה ונזקיה לידע של רופאים על מריחואנה ונזקיה.

נעמי,

_נכון לגבי כל חומר: ויטמינים, תוספי תזונה, חומצה פולית ועוד חומרים אשר הרופאים מוצאים לנכון לתת ועד שימצאו אחרת.
...
אם את מרגישה טוב, זה טוב._

ההבדל הוא בפוטנציאל הנזק. יש חומרים שהשפעתם מראש אינטנסיבית יותר, ולכן גם פוטנציאל הנזג גדול יותר.

האם גם לגבי הירואין היית אומרת "אם את מרגישה טוב, זה טוב"?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

http://www.starmed.co.il/Drugs/Marijuana

השפעת המריחואנה על המוח: מדענים מצאו שהמריחואנה משנה את העברת האינפורמציה התחושתית אל המוח, ובמיוחד למרכזי הלמידה והזיכרון עם פגיעה ביכולת האינטגרציה בין הגירויים התחושתיים לבין הקשרים הרגשיים וההנעה. כתוצאה מכך, מתדרדרת יכולת הלמידה.

השפעת המריחואנה על הריאות: מעשנים כרונים של מריחואנה סובלים מאותם התופעות של מעשני טבק: שיעול, כיח, סימני דלקת סימפונות כרונית. המשך שימוש במריחואנה יכול להביא לנזק בלתי הפיך של רקמת הריאה. ללא קשר לכמות ה-THC, עישון המריחואנה כרוך בשאיפה מוגברת של עיטרן (TAR) ופחמן חד חמצני הנשאף בכמות העולה פי שלוש על זו הנשאפת בסיגריה רגילה. אחד ההסברים לכך הוא נטיית מעשני המריחואנה לשאוף עמוקות ולהחזיק זמן ממושך את האוויר בראות.

השפעת שימוש כבד במריחואנה על יכולת הלמידה וההתנהגות החברתית: נמצא שהכישורים לקשב, זיכרון ולמידה נפגעים במעשנים כבדים ונשארים משך שעות ארוכות גם לאחר הפסקת העישון. תוצאות שינויים אלו מתבטאות בדרך כלל בהישגיות נמוכה בלימודים, נטייה להתנהגות עבריינית ותוקפנית, מרדנות, קשר לקוי עם הסביבה הקרובה (כולל הורים) ונטייה לחבור לעבריינים ומעשני סמים דומים.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

עוד דבר. בעשן הג'וינט מצויים חומרים קרצינוגנים. העובר בתחילת דרכו הוא אוסף של תאים התמיינים ומתחלקים ללא הרף. חומר קרצינוגני יכול לשבש את עצירת תהליך ההתרבות של התאים= לגרום לגידול סרטני רדום או פעיל בעובר.
דווקא בשבועות הראשונים עד שבוע 16, העובר הרבה יותר רגיש לחומרים כאלו וזה יכול להשפיע על התפתחותו התקינה ועל בריאותו הכללית גם כבוגר. ראו הוזהרתם.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אגב, שימוש קבוע במריחואנה אצל גברים גרם לירידה בספירת תאי הזרע החיוניים.
צפריר_שפרון*

עישון מריחואנה בהריון

אין להשוות את הידע של משווקי מריחואנה על אנטיביוטיקה ונזקיה לידע של רופאים על מריחואנה ונזקיה.
אילו הרופאים היו מודעים לנזקי האנטיביוטיקה ונוהגים על פי ידע זה - דיינו.
אם כבר יש עניין להתייעץ עם רופא, יש להיוועץ ברופא אובייקטיבי - דהיינו - אחד שמעשן מעת לע מריחואנה.

וכאן נוסיף גם את אותם מחקרים "מדעיים" לכאורה.
רוב אלה הם על מנת להצדיק את חוסר הלגיטימיות של עישון המריחואנה. כל הקטע של התנהגות תוקפנית, מרדנית או עבריינית (מעבר לעישון עצמו ולרכישת המריחואנה) פשוט לא נכון. כמו כן ניתן לבלוע את המריחואנה ואז אין כל בעיה בנזקי העישון, וכן הלאה...

מנגד למחקרים כאלה יש מחקרים הפוכים, אלה שמצביעים על התועלת הרבה שיש לעישון מריחואנה להקלה וריפוי של אסתמה, או בעיות ריאות.
לכן כל אמונה בוחרת לה את המחקר שלה.

כאשר מדברים למשל על ספירת תאי זרע נמוכים או אותם חומרים שפוגעים כביכול בעובר, הרי שאלה אולי נכונים במינונים שאדם לא יכול לשאוף אל קרבו מחד, ומאידך אותה פגיעה בתאי הזרע היא כל כך קטנה ומינורית שהיא בטלה בשישים.

אמת, בזמן השפעת המריחואנה הזכרון משתנה, אינו נפגע אלא משתנה. שכן תודעת הנפש משתנה. השתנותה אם כך עשויה לעלות לויכוח, האם טוב הדבר אם לאו, האם זה רצוי או ראוי או לא.
עם זאת, התודעה משתנה גם למראה מרהיב או מגעיל, כך גם הזכרון, שנמצא מתעתע על פי צרכי הנפש, גם של מי שמעולם לא נגע בשום "סם".

כאן, על פני להזהיר, להוכיח, ולהכניס לחרדה מיותרת את קלריס, יש לציין כי כל האזהרות האלה נמצאות ברמות כל כך מדוייקות עד כי ברובם המוחלט של המקרים אין מה לדאוג.
לכן, קלריס, אל נא תכנסי ללחץ.

תודה.
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

חומרים קרצינוגנים
בפירות יש פחממות שאינן מתעכלות: סיבים בעיקר מסיסים ובעיקר פקטין. פירות מכילים גם סיבים לא מסיסים: צלולוז והמיצלולוז. הסיבים המסיסים גורמים לשובע (מורידים צריכת מזון) וגורמים להורדת רמת הכולסטרול ואילו הסיבים הלא מסיסים מגבירים את הפריסטלטיקה של המעי וכך מונעים עצירות וכן סופחים חומרים קרצינוגנים מדופנות המעי וכך מונעים סרטן.
האם הסיבים של הקנבוס מסיסים או לא מסיסים הרי הצמח ידוע מזה שנים בעיקר כמקור לסיבים ?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אילה_א* »

לרופאים בישראל אסור לומר שום דבר שאינו שלילי על סמים מסוג כלשהו
רופא אמר לי את זה .
מותר להם להגיד רק שהם מתעלמים ממה ששאלו אותם. כך שלשאול רופא זה לא רעיון טוב, מעבר לזה כנראה שעדיין לא חקרו את הנושא מספיק .ולכן אין תשובה סופית על השאלה .
[או במילים אחרות איש כישר בעיניו יעשה}
אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אלמונית* »

אני רוצה להוסיף משהו...
אני לא נגד מריחואנה והיא היתה חלק מחיי למשך שנים רבות ,טובות ויפות. אבל אני החלט רואה הבדל בין גידול ילד בתור מעשנת לבין גידול ילד בתור "לא". לא מבחינת הפוקוס והיכולת להיות ממוקדת בצרכיו ולהגיב מהר ונכון. דווקא שם אין הבדל. אני מדברת יותר מכיוונים אנרגטים,בדומה לצפריר. אני כן מאמינה שהמריחואנה משנה את התדרים האנרגטים שלנו וילדים הם יצורים רגישים ביותר ועלולים לפרש לא נכון את השינויים הללו.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

אני מבין שאת מדברת על עישון כשכבר יש ילדים ולא בהריון.
מה הם אותם שינויים אנרגטיים שאת מדברת עליהם, ומה הפרשנות הלא נכונה שאת חוששת ממנה?
האם את חוששת שהילדים יבהלו כשהם רואים את ההורים במצב אחר?
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אל_דנטה* »

זאת אומרת - שאם חלילה ישתנה לנו התדר לטוב ויפה לכמה שנים טובות אנחנו יכולים לבלבל אנרגטית את הילדים שלנו שייתכן ויפרשו את השינוי לא נכון?
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי בר_עדש* »

כנראה שעדיין לא חקרו את הנושא מספיק
דוקא חקרו את הנושא המון. יש ברפואה מוטיבציה מאד גדולה לחקור ולהבין את מוח האדם ודרך פעולתו. במסגרת זו גם נחקרו לעומק סמים כמו מריחואנה ו-LSD. יש רופאים שממליצים מאד על מריחואנה כדי להקל על מטופלים בעת כימותרפיה. אני אישית הכרתי פעם רופא שחקר את השפעת המריחואנה על המוח (וכמובן גם ניסה בעצמו).

מעבר למה שנכתב למעלה, יש לזכור שמוח העובר הוא בשלבי התהוות, וכל חומר שמשפיע באופן זמני על תאי המוח של אדם מבוגר עלול לגרום לנזק תמידי למוח העובר. יש חומרים רבים שאנו באים איתם במגע ועלולים להזיק לעובר, אולם את רובם השיליה מצליחה לעצור ולסנן. לסמים בדרך-כלל יש פוטנציאל "לעקוף" את השיליה (כפי שהם עוקפים את ה blood brain barrier) ולכן הם נחשבים יותר מסוכנים בהריון.

לקלריס: עובר הוא יצור מאד עמיד. סביר להניח שלא נגרם לו כל נזק. בכל זאת, נראה לי שכדאי להתייעץ עם רופא שאת סומכת עליו (אם את לא מכירה כזה, אולי תוכלי להעזר ב המלצות רופאי נשים).
נעמי_בן_שיטרית*

עישון מריחואנה בהריון

האם גם לגבי הירואין היית אומרת "אם את מרגישה טוב, זה טוב"?

לא ניסיתי הירואין אך מנסיוני עם חומרים אחרים, תמיד הרגשתי מתי החומר עושה לי טוב לגוף ולנפש ומתי לא. זה קשור למינון ומצב נפשי.
כך לגבי שימוש בכל סם, חומר, מאכל ועוד.
ואם לא ארגיש (בגוף או באינטואיציה) אם זה טוב או לא, אולי אבחר לא להסתכן.
עודד_לבנה*

עישון מריחואנה בהריון

השאלה היא הפוכה: אם תרגישי שזה טוב (או שהרגשתך תהיה נייטראלית) - האם ההרגשה הזו תספיק לך כדי לסכן את העובר באותו חומר?
האם את סומכת עד כדי כך על תחושותייך כדי שתהמרי עליהן בסכום כל כך גבוה?
נעמי_בן_שיטרית*

עישון מריחואנה בהריון

כבר מזמן אני סומכת יותר על התחושות שלי מאלה של כל רופא.
אני משתדלת לאסוף הרבה ידע אך תמיד אבטח באינטואיציה שלי ואקח אחריות מלאה על עצמי ועל אחת כמה וכמה על העובר שלי.
מחקרים משתנים לעיתים בקיצוניות, ורופאים משנים את דעתם על פי מי שהם ומה שהם חושבים שהם יודעים.
בכל אחת מההריונות והלידות שלי שמעתי עצות איומות ומעוותות מרופאים ורופאות, ולו רק בגלל העובדה שהם לא חשו את העובר כמוני.
אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אלמונית* »

זאת אומרת - שאם חלילה ישתנה לנו התדר לטוב ויפה לכמה שנים טובות אנחנו יכולים לבלבל אנרגטית את הילדים שלנו שייתכן ויפרשו את השינוי לא נכון?
להיפך (וחבל על התגובות המתגוננות על סף מתקיפות). אם אני מגיעה למצב נינוח,רגוע,שליו שלךא באמצעות עצמי נטו-אלא בעזרת אמצעי חיצוני...הילד מרגיש את זה. הילד מרגיש כל דבר שהוא לא אני. גם אם אינו יכול או מסוגל לשים את האצבע על מה גרם לשינוי,מתי הוא קרה,איך בדיוק הוא קרה... הילד מרגיש ה-כ-ל. עצם זה שחל בי שינוי(ואפילו שאני מחויכת כולי ורגועה להפליא)פתאומי וחיצוני(לא פנימי)-מכניס את הילד למצב לחוץ.הוא מאבד שליטה. גם אם זה בתת מודע. עכשיו זה לא שאני מתארת כאן מצב של ילד בעייתי או מפוחד או משהו קיצוני כזה. אבל שוב, יש לי ילד שגדל לאמא מעשנת(ואני לא נכנסת עכשיו לסוגית האבא שממשיך לעשן וגם עם זה יש בעיה לפעמים. כי אנרגטית-הוא לא תמיד נגיש)ויש לי אחד שלא. ואני בפירוש רואה את ההבדל בין שניהם.והשינוי נמצא במקומות מאד רגישים,עדינים,כמעט סמויים. שאולי רק אמא יכולה לזהות ברגישות הבלעדית שלה לצאצאיה. אני גם רואה ילדים של חברות שעדיין מעשנות.וכן יש מקום שבו הילד חסום. והוא עצמו אפילו אינו יודע מדוע זה כך ומתי זה בידוק קורה. משהו בערוצי התקשורת חסום.
ציפור_קטנה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2004, 20:22

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי ציפור_קטנה* »

רוצה לחזק את מה שאלמונית אומרת.
אני גדלתי להורים מעשנים. תמיד, מאז שהייתי קטנטנה (וכאילו קטנה מדי להבין מה קורה), שנאתי את העישון ! שנאתי!
אז אם אתם מעשנים ליד הילדים שלכם ואתם חושבים שהם לא מבינים, אתם פשוט טועים ומשלים את עצמכם. אני הבנתי טוב מאוד (ושוב, מגיל מאוד צעיר) שאם אבא מעשן עכשיו אז הוא תיכף יתנהג כמו מטומטם וזומבי ואין עם מי לדבר.
עד היום אני לא סובלת אנשים שמעשנים - במיוחד כאלה שזה מה שמגדיר אותם. זו פשוט בריחה מהמציאות. וכשיש לך ילדים קטנים, לא ראוי לברוח מהמציאות.
וגם לא חסרים אנשים שהעישון לא עושה להם טוב בכלל , והם עדיין מעשנים - זה ביחס למה שאמרה נעמי. לא כולם מפסיקים את מה שלא עושה להם טוב.
אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אלמונית* »

וגם לא חסרים אנשים שהעישון לא עושה להם טוב בכלל , והם עדיין מעשנים - זה ביחס למה שאמרה נעמי. לא כולם מפסיקים את מה שלא עושה להם טוב
משפט של חכמה. ואם יורשה לי להוסיף...הם חושבים שזה עושה להם טוב אבל הם עדיין לא הגיעו למקום הזה שמבין מה זה הטוב שלהם.
נעמי_בן_שיטרית*

עישון מריחואנה בהריון

נשמעת כאן שיפוטיות רבה כלפי בחירות של אנשים בנושא עישון.
נראה לי כי לא ניתן לשפוט אם לא מכירים באמת את כל הרבדים של הסיטואציה הספציפית: התנהגות בפועל, מצב רגשי, מערכות היחסים וכו'
ישנם מצבים אשר העישון, מזיק ככל שייתכן שיהיה, הוא עדיף על לא לעשן.
בדיוק כמו שהעישון תורם במצבי חולי מסוימים ואף מרפא (ריפוי) מעצם היותו מרפא(הרפייה)
כך גם ייתכן והעישון תורם להתפתחות מסויימת.
כפי שכבר ציינתי בהקשר לקלריס:
אני בהחלט יכולה לתאר לי מצב כי העישון תרם להרפייה ושלווה שיתכן ותרמו לתחילתו של הריון תקין מבחינה רגשית ופיסית.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אילה_א* »

אל לנו לשכוח שהשפעתם של סמים שונים על אנשים שונים היא משתנה לחלוטין. אין מה שנכון לא נכון לב.
אל_דנטה*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אלמונית, לא התכוונתי להתקיף.
ברגע שאת שמה את הטיעון שלך במשבצת "חוסר נגישות אנרגטית" את הופכת את הטיעון שלך למעורפל כעשן סמיך במיוחד. מה זה חוסר נגישות אנרגטית? האם את לא נגישה אנרגטית להניק את ילדך כשאת מסטולה? או שמא את בדיוק עסוקה בסטראט אפ היסטרי בתוך הראש ותיכף הופכת למילונרית והילד מפריע ואת לא נגישה אליו אנרגטית מתוקף הנסיבות שאת תיכף הופכת אותו למליונר צעיר?
ועל איזה סוג של שאכטות את בדיוק מדברת? על באנגים על הבוקר עד כדי איבוד המוח או על ג'וינט של ערב לחימום האווירה?
לגבי החברים שלך, האם הילד שלהם חסום בגלל העישון? איך בדיוק? זה מעניין. אשמח אם תוכלי כן להסביר.
ציפור קטנה, נראה לי שיש לך בעיה עם אבא, לא? ראיתי כמה וכמה אנשים שמעשנים ולא הופכים לזומבים ומטומטמים ויש עם מי לדבר אפילו יותר מהדמות הרגילה. ועוד שאלה, מי אמר שעישון סמים הוא בריחה מהמציאות? מי אמר שכשיש לך ילדים קטנים לא ראוי לברוח מהמציאות?

>כותב שורות אלה לא מעשן אז מי שרוצה דילר שיפנה לדף בית אחר. תודה<
אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אלמונית* »

אורי יקר, אני מרגישה שיהיה לי קשה להעביר לך את מה שאני מנסה לומר. אם לא הבנת-בוא נעזוב את זה. אני מדברת ממקום של תדרים אנרגטים,הילה. כל זה משתנה כשאתה שואף לתוכך חומר חיצוני. נפלא לכשיהיה(ואני אוהבת ומעריכה מריחואנה. אפילו שאני כבר לא מעשנת). אני חוזרת למשפט שכבר אמרתי קודם; כשהשינוי האנרגטי לא קורה מתוך הפנים אל החוץ אלא להיפך-זה לא טבעי. וילד מרגיש כל מה שלא טבעי. זה הרבה יותר מורכב מנגישות להנקה וכד'.
צפריר_שפרון*

עישון מריחואנה בהריון

כשהשינוי האנרגטי לא קורה מתוך הפנים אל החוץ אלא להיפך-זה לא טבעי.
מכאן שאותה הבנה שכך הוא האופן הטבעי עלתה מבפנים, ללא השפעה חיצונית. לפיכך הסבר זה לא יוכל להתקבל אלא כהשפעה חיצונית שאיננה תורמת להבנה הפנימית.
אז, אותה אי הבנה של השפעת החומר הבא מבחוץ היא היא הטבעית לאותו אדם באותו הזמן. ומכאן שילדו יקבל את המהלך הטבעי של הדברים, הן בילדותו המוקדמת והן לכשיחווה את התגלות ההבנה הפנימית אצל הוריו, או, או גם אצל עצמו.

<מורחב>
אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אלמונית* »

עשו כטוב בעיניכם. אין לי כוח לפלסף.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

מרפא (ריפוי) מעצם היותו מרפא(הרפייה)
את ה"מרפא" השני יש לכתוב כך: מרפה (ואז לא צריך סוגריים בשביל הבהרה)
נעמי_בן_שיטרית*

עישון מריחואנה בהריון

תודה מיכל.

כשהשינוי האנרגטי לא קורה מתוך הפנים אל החוץ אלא להיפך-זה לא טבעי. וילד מרגיש כל מה שלא טבעי.

אלמונית,
שימוש בחומר חיצוני אינו פחות טבעי משימוש בחומר (מצב רגשי) פנימי.
זאת מכיוון שחומר במהותו הוא אנרגיה וכל האנרגיה היא אחת.
מה שמשנה לילד הוא לא מאיזה חומר נובע השינוי האנרגטי בהורה, אלא השפעת השינוי על חייו שלו.
הקושי של הילד לא נובע מהמצב שבו ההורה עישן. אלא ממצב שבו ההורה עישן כי הוא עצוב, כעוס, מודחק, מתעלם וכו'.
מכאן שאם הורה מעשן, משנה את התדר (משתמש בחומר מרחיב תודעה),
במינון הנכון ולמטרה נכונה זה לא בהכרח מהווה בעייה עבור הילד.
מ.שלווה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 10:15

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי מ.שלווה* »

השאלה היחידה שלי היא רק למה ? למה לקחת את הסכון ולו הקטן ביותר להזיק לעוברך ?
למה לא להתנקות מכל החומרים החצוניים השונים ,בדיוק כמו שברור לנו שלא נקח אנטיביטיקה בהריון למה לעשן, כל דבר ?
ונכון שגם אמא עצבנית משפיעה על עוברה ( כך אומרים ) אז גם על זה לרוב אנו עובדות ,מנסות להיות רגועות ושלוות .
לסכום כמי שעשנה ושתתה להנאתה בעשור האחרון וותרה על הכל בשבוע הראשון להריון , נראה לי כי בשביל תשעה חודשים פשוט אין הצדקה לעשון .
אגב ההריון עצמו הנה תחושת המסטול הגבוהה ביותר שהכרתי עד היום .
נעמי_בן_שיטרית*

עישון מריחואנה בהריון

השאלה היחידה שלי היא רק למה ? למה לקחת את הסכון ולו הקטן ביותר להזיק לעוברך ?

אין שום הצדקה ללקיחת סיכון אלא אם כן את חושבת שהוא יביא תועלת אחרת. כמו בנושא בדיקת מי שפיר וחיסונים.

אני בוחרת שלא לסכן את ילדי באף אחת מהדרכים הללו, כולל עישון, כי איני חשה צורך בהם.
אך אני כן "מסכנת אותם" בתזונה לקויה שלי, בכעסים לא פתורים, ... ועכשיו שאני חושבת על זה בחשיפתם לעולם בכלל...
עודד_לבנה*

עישון מריחואנה בהריון

נעמי,

נשמעת כאן שיפוטיות רבה כלפי בחירות של אנשים בנושא עישון

אמת. ועם כל הלב. לא רק בגלל הריח.

נראה לי כי לא ניתן לשפוט אם לא מכירים באמת את כל הרבדים של הסיטואציה הספציפית: התנהגות בפועל, מצב רגשי, מערכות היחסים וכו'

הידע האנושי מוגבל. אין בעולם ידע מושלם. לפחות לא בעולם החילוני. אף אדם אינו מכיר את כל הרבדים של שום סיטואציה בשום זמן בשום מקום ובשום צרוף נסיבות. זה לא שולל את הזכות להביע עמדה. זה לא שולל את החובה במצבים מסויימים להיות מחוייב לעמדה, בבחינת "לא תעמוד על דם רעך". גם אם אני בטוח רק בתשעים אחוזים שנגרם כאן עוול, נזק ופגיעה לעובר חסר ישע וחף מפשע.

ישנם מצבים אשר העישון, מזיק ככל שייתכן שיהיה, הוא עדיף על לא לעשן.

אולי, אבל הם מועטים מאד. כמו לכל רעל - מקרים רבים שהוא רע, מקרים מועטים שהוא טוב. אין לשבט את המקרים הבודדים האלה, ולנצל את קיומם כאילו הם רבים, כדי להצדיק שימוש בעישון בכל מצב שמתחשק.

בדיוק כמו שהעישון תורם במצבי חולי מסוימים ואף מרפא מעצם היותו מרפה

את זה אפשר לומר גם על אלכוהול, ויותר מכך: אלכוהול גם מועיל לניקוי איכסות מסויימות בגרון.
ועדיין, לדגול בשתיינות בזמן הריון זו חוסר אחריות.

> לעודד יש משהו אישי נגד אלכוהול, בעיקר מאז שנהג משאית, אשר הערה לתוכו בקבוק שלם של משקה חריף, פגע בעודד ובעוד שתי מכוניות. הרוג אחד, שני פצועים. לנהג הפוגע שלום. <
קרן_שמש*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2001, 16:23

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי קרן_שמש* »

מה לגבי עישון בזמן הלידה?
יכול לעזור בזמן הצירים? לשכך הכאב, לעזור להרפות?
נעמי_בן_שיטרית*

עישון מריחואנה בהריון

עודד, אני לא מצדיקה ולא שוללת.
מנסה להימנע משיפוטיות בדיוק מהסיבה שתארת:
הידע האנושי מוגבל. אין בעולם ידע מושלם. לפחות לא בעולם החילוני. אף אדם אינו מכיר את כל הרבדים של שום סיטואציה בשום זמן בשום מקום ובשום צרוף נסיבות.
זה לא שולל את הזכות להביע דעה, זה רק מבהיר למה דעה שיפוטית עלולה להיות מוטעית.
בר_עדש*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי בר_עדש* »

מה לגבי עישון בזמן הלידה?
אם את רוצה להיות מסוממת בזמן הלידה, את יכולה לבקש שיזריקו לך סם בשם פטידין. ההשפעה שלו דומה להשפעה של מריחואנה, וגם הוא מעלה את הסיכון לעובר, אבל בבתי חולים מקובל להשתמש בו. אם את רוצה להמנע לגמרי מכאבים, את יכולה לבקש אפידורל (שפוגע פחות בילוד, אבל גם הוא לא מומלץ).

באופן כללי, עדיף להמנע מכל התערבות חיצונית בלידה.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

גיא,
יש קצת בעיה להשוות בין פטידין שלצוות הרפואי יש נסיון רב בנושא כולל סיבוכים אפשריים ומתי לתת אותו, מינון וכולי לבין שימוש במריחואנה.
אגב לא הייתי מתייעצת ברופא בנושא אם לקחת מריחואנה בהריון, הייתי מחפשת מאמרים מבוססים.
ברחבי האינטרנט כתוב (אתר משרד הבריאות וחבריו)
"שימוש בסם בזמן הריון עלול לגרום לפגמים ביילוד ולמות העובר. בין התינוקות שנולדו לנשים שהשתמשו בסם בזמן ההריון נמצאו רבים בעלי משקל ירוד ופיגור שכלי. נצפו גם תופעות של שבץ עוברי ומוות פתאומי." אבל לא כתוב מקורות מידע, כך שלא ברור מהיכן זה נלקח. היתי עושה מחקר רציני בקריאה לפני עישון כזה בהריון.
בר_עדש*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי בר_עדש* »

יש קצת בעיה להשוות בין פטידין שלצוות הרפואי יש נסיון רב בנושא כולל סיבוכים אפשריים ומתי לתת אותו, מינון וכולי לבין שימוש במריחואנה.
מסכים. לא התכוונתי להשוות, אלא רק לציין שאם מישהי רוצה להיות מסוממת בזמן הלידה, אז פטידין עדיף על מריחואנה, בדיוק מהסיבות שכתבת.
ראובן*
הצטרפות: 21 נובמבר 2001, 10:42

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי ראובן* »

בת זוג שלי עישנה עד אמצע ההריון,
והתינוק בריא ושלם, שמח ומרגיש טוב, טפו טפו טפו

בכלך מקרה - מה שאלמונית כתבה - זה דבר מאוד מאוד מעניין.
בתור אבא מעשן - אני חושב שאני מבין על מה היא מדברת,
בכל מקרה אם בא לך לפרט עדיין עוד דברים - או אולי לפתוח שרשור (הורים מעשנים?)
אשמח מאוד לקרוא וללמוד מהנסיון שלך.
ראובן*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי ראובן* »

קלריס
והיו לי גם כמה לינקים על מחקרים -
כבר לא מוצא אותם,
בכל זאת הנה 2 שעכשיו מצאתי
http://www.naturalchildbirth.org/natura ... ding08.htm

http://www.olywa.net/when/indications11.html

בכל מקרה - שיהיה בהצלחה!
:)
אל_דנטה*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אל_דנטה* »

תלוי באיזה מינונים ותלוי באופן השימוש.
באופן עקרוני, עדיף שימוש בthc על פני רוב הסמים המסונטזים הרגילים. זה שהרפואה מעדיפה להשתמש בסמים קשים, אופיטיים בד"כ, זה טוב לאלוהים יודע מי. לא מגובה מחקרית, אבל נראה לי שבלידה עצמה מריחואנה זה לא ממש שלאגר מכיוון של שינוי דופק פתאומיים. לאחר הלידה דווקא נראה לי מומלץ (שוב, לא מגובה מחקרית). מריחואנה יכולה להרגיע ואין כמו רוגע לתינוק לאם ולחלב שבניהם :-)

גיא, בין האינטרסים השונים של חברות שונות (והגיוני שיש לובי יותר חזק ליצרן אפידורל ממגדל מריחואנה) יש הרבה מחקרים מוטים. לך תדע אם אפידורל פחות מסוכן ממריחואנה או יותר. אין פה הרבה למי להאמין. (לא מגובה מחקרית עוד הפעם) ייתכן וג'וינט ליום בכל חודשי ההריון פחות מסוכן מכל הבדיקות שאשה בהריון עוברת (אולטרהסאונד, מי שפיר ועוד) ובלידה (פיטוצין, אפידורל, ניתוחים, שהיה בבית חולים). בכל אופן, כמובן שהכי טוב לחיות באלפים, לגדל ירקות אורגנים לאכול אותם טריים, ללדת בבית, לא לריב עם הבעל ולא לעשן כלום בהריון.
בר_עדש*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי בר_עדש* »

לאחר הלידה דווקא נראה לי מומלץ (שוב, לא מגובה מחקרית). מריחואנה יכולה להרגיע ואין כמו רוגע לתינוק לאם ולחלב שבניהם
לי נראה שהמריחואנה מכהה את תחושת האם ואת ההיקשרות של האם לתינוק. מבחינה פיזיולוגית, הפעילות ההורמנלית הטבעית ממשיכה לאחר הלידה ועם ההנקה (אוקסיטוצין לייצור חלב ולכיווץ הרחם למשל), ולא נראה לי שכדאי להתערב בה עם כימיקלים שונים. מעבר לכך, כמעט כל חומר שהאישה מכניסה לגופה עובר את התינוק דרך ההנקה, וחומר ש"קצת ממסטל" את האמא יכולה לגרום לפגיעה תמידית במוח המתהווה של התינוק.

לך תדע אם אפידורל פחות מסוכן ממריחואנה או יותר.
לגבי האפידורל יש בסיס מידע מאד רחב של מיליוני לידות, והסיכון שהוא מהווה לתינוק ולאם ידוע ומתועד. כנ"ל לגבי פטידין. לגבי מריחואנה קיימים פחות מחקרים. אלו שקיימים מראים שקיימת פגיעה מסוימת במוח העובר, ועליה בסיכוי להפלה כאשר העישון הוא תכוף (פעם ביום או יותר). אני לא ראיתי אף מחקר שמדבר על עישון בזמן הלידה, ולכן גורם הסיכון כאן הוא לא ידוע. מבחינה זו נטילת הסם בלידה היא הימור לא מחושב (כי אין לך כל ידע באשר לסיכויים) על החיים והבריאות של הילוד. עדיף שהיולדת תפנה לחומרים שנבדקו מבחינה קלינית, ושהרופאים מאומנים להתמודד עם סיבוכים אפשריים שנובעים מהם.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

לא לריב עם הבעל
דווקא בריא מדי פעם...........
אל תשכחו שאפידורל משמש לסוגים שונים של ניתוחים ולא רק בלידות.
אל_דנטה*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אל_דנטה* »

ממעט המקרים שאני מכיר של נשים שעישנו לאחר הלידה לא ראיתי שום מקרה של אישה שהקשר המנטלי שלה לתינוק נפגע. כמובן שיתכנו מקרים שכאלה אבל יש לי תחושה שהסם רק יעצים בעיה שקיימת בכל מקרה. כן מעניין לראות מה קורה לאוקסיטוצין כשהוא פוגש את החומר הפעיל במריחואנה אולם ידע שקיים בנושא האוקסיצוטין מדבר מפורשות שהמצב המנטלי של האישה גורם לייצור מוגבר של חלב (כשהאשה רגועה היא מייצרת יותר חלב) ומריחואנה עוזרת להרגע.

מעניין להשוות ולהצליב אינפורמציה לגבי אפידורל, בדיקת מי שפיר ונזקים אפשרים אז לעשות השוואה סטיסטית לגבי נזקים אפשרים ממריחואנה. ייתכן ונופתע מהתוצאות. בכל אופן, במידה ומישהי לוקחת את השטויות שלי ברצינות: לא מומלץ לעשן כלום בהריון, לאכול בריא לגור לא בארץ - רצוי בשוודיה ולריב מדי פעם עם הבעל.
עודד_לבנה*

עישון מריחואנה בהריון

ראובן,

_בת זוג שלי עישנה עד אמצע ההריון,
והתינוק בריא ושלם, שמח ומרגיש טוב, טפו טפו טפו_

ואני עברתי פעם באור אדום ולא קרה כלום. טפו טפו טפו.
מומלץ.
נעמי_בן_שיטרית*

עישון מריחואנה בהריון

נראה כי כשהחלטה בידי גברים, רופאים, חוקרים וההגיון הקר והמחושב, לא ממש תהיה תשובה.
נשים! קראו , חקרו, שמעו את הממצאים בשטח, אך תמיד תחליטו מתוך אותו מרכז נשי בריא ואינטואיטיבי :
האם השימוש באותו חומר(אפידורל, מריחואנה, חומצה פולית וכו') מתאים לכן.
חושו את עצמכן ואת העובר, הקשיבו לקול הפנימי ולגופכן ודעו את התשובה הנכונה לאותו הרגע, המקום והמצב.
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

ואני כתבתי המון שטויות. במיוחד על מה שאני לא ניסיתי ואי לא מבין.
כמעט עצרו אותי על זה.
ראובן*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי ראובן* »

עודד לבנה - יופי לך

חשבתי שקלאריס נמצאת במצב דומה כמו שאנחנו היינו לפני כמה שנים.
העברתי לה מה שהבת זוג שלי בחרה (לעשן) ואת התוצא במקרה הספציפי שלנו (תינוק בריא).
אני לא המלצתי על שום דבר
(בניגוד אליך, מר ציניות)

אם ניראה לך שזה לא קשור להודע, או לא תורם,
אתה מוזמן למחוק את ההודע שלי,
אני אפילו לא אכעס.

יום טוב.
עודד_לבנה*

עישון מריחואנה בהריון

נשים! קראו , חקרו, שמעו את הממצאים בשטח, אך תמיד תחליטו מתוך אותו מרכז נשי בריא ואינטואיטיבי

"יש אינטואציה מובהקת:
לכל אשה יש רגש דק
המבשרה כי היא צודקת...
גם בשעה שלא תצדק"

(כתב את זה חנניה רייכמן, אבל הוא היה גבר, אז מה הוא כבר הבין).
אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אלמונית* »

מצאתי משהו שאילנה שמש כתבה לגבי גראס בלידה.
ההשפעה שלו דומה להשפעה של מריחואנה, וגם הוא מעלה את הסיכון לעובר(פטידין)
אוי וי זמיר. עישנתי עד יום לידתי הראשונה על בסיס יומיומי(ג'וינטים)ולצערי הרב בלידה עצמה לא עישנתי. לעומת זאת קיבלתי פטידין. ההשוואה מיותרת. פטידין מטשטש עד כדי חוסר יכולת להתמודד עם הכאב ומזכיר יותר הרואין.רערערע.
אני חושבת שהריונית שהיתה רגילה לעשן לפני וכל ההריון-חייבת לעשן קצת גם במהלך הלידה.
בכלך מקרה - מה שאלמונית כתבה - זה דבר מאוד מאוד מעניין
אני לא אכתוב בנושא שנגעתי בו עוד. לא כאן. אני מרגישה שאין יכולת אמיתית לקבל את דבריי ולנהל דיון נטול סרקזם וציניות.הרגשתי שדבריי הובנו כאילו אני יוצאת כנגד העישון. וזו ממש לא היתה כוונתי.
נעמי_בן_שיטרית*

עישון מריחואנה בהריון

אינטואיציה לא מדברת על צדק אלא על חכמה.
חכמה פנימית המספקת תשובה נכונה למצב מסויים.

במצב מסויים ייתכן כי יש כמה צודקים, אך את מה שמתאים ונכון ניתן לזהות רק דרך השימוש בחכמה הפנימית.
אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אלמונית* »

במצב מסויים ייתכן כי יש כמה צודקים, אך את מה שמתאים ונכון ניתן לזהות רק דרך השימוש בחכמה הפנימית
יפה אמרת. ולכן הפריעו לי מספר תגובות כאן בנוגע לדבריי. תגובות שלחלוטין פסלו את תחושתי שנובעת מחכמתי הפנימית/אינטואיציה.
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

יש מי שצודק כל הזמן -

ההבדל בין גאון לאידיוט
דק מכפי שנדמה לשניהם:
הצדק עמם כמובן,
אות לאות,
אך התבונה מעבר אליהם,
מרוב צדק אין שם בן אדם.

(כתבה את זה אשה, אבל היא רק אמא אז מה היא מבינה?)
עודד_לבנה*

עישון מריחואנה בהריון

הדיון כאן הפך לפוסט-מודרניסטי: כל אחד והאמת שלו, אין אמת וכדומה.
נזקים לעובר זה עניין מאד לא פוסט-מודרניסטי.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

אתם בעצם שואלים האם לסמוך על האינטואיציה. אולי נעביר את הדיון לשם?
the_stone*
הצטרפות: 24 דצמבר 2004, 22:53

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי the_stone* »

אני חושבת שזה באמת תלוי בטיב החומר. בעידננו אתה יכול להשיג בדרך כלל חומר מרוסס שהוא על הפנים ובאמת מסוכן, ובוודאי שלעובר. אם אתה מגדל לך שתילון קטנטון וחמודון אזי יכול להיות שהעישון יהא בסבבה ואין בעיה.
עודד_לבנה*

עישון מריחואנה בהריון

הדיון כאן אינו על מה שיש על פני הקנביס, אלא על השפעתם של החומרים שהוא מכיל בתוכו.
צפריר_שפרון*

עישון מריחואנה בהריון

אפילו באתרי הסטלנים המשובחים ביותר כתוב בפירוש שהתינוקות יוולדו קטנים יותר.
מתוך הניקוטין כמובן. שרוב הסטלנים מעשנים קנה בושם יחד עם טבק.
אם כך, כל אלה שילדו בניתוח קיסרי מתוך כך שהאגן שלהן "צר מדי", ראוי להן לעשן רק סיגריות.

ומעבר לכך, יוולדו יותר קטנים, בכמה יותר קטנים, באחוז, בחמישה אחוז, בעשרה אחוז? בדרך כלל כשמציינים שנולדו יותר קטנים לא מציינים בכמה. בדרך כלל זה מה שנקרא "בטל בשישים". עניין זה נכון לגבי כל מחקר מוטה. והמחקרים האלה מוטים מראש. שכן בפועל אין דבר כזה מחקר אובייקטיבי, אין דבר כזה מחקר שאיננו מוטה על ידי הגוף החוקר או החוקר בפועל. על כך מסכימים גם אלה שבתחום במחקרים.

על פני לקבוע מסמרות של אמיתות מוחלטות יש להבין שגם בנושא זה - לגופו של עניין. כל אחד ואחד יבחן את הדברים לגופו הוא ויחליט בהתאם (כל אחת ואחת וגו'..).
שאם נתחיל להחליט מה נכון לגבי כולם, הכותב הזה עשוי למצוא את עצמו מנסה להשפיע על המתנגדים הגדולים ביותר לעישון בכלל ולעישון קנה בושם בפרט - לעשן לפחות בשבע הזדמנויות שונות, להסכים להשפעת המריחואנה, ולהבין על מה הם מדברים.
אבל חס וכרפס. אלה שמתנגדים - שלא יעשנו. עדיף שלא יעשנו, אסור להם לעשן.

ואלה שרוצים לעשן, הרי יעשנו בכל מקרה, עדיף באמת חומר טוב.

בתואם.

עודד_לבנה*

עישון מריחואנה בהריון

שכן בפועל אין דבר כזה מחקר אובייקטיבי, אין דבר כזה מחקר שאיננו מוטה על ידי הגוף החוקר או החוקר בפועל. על כך מסכימים גם אלה שבתחום במחקרים.

אני מאמין שהקביעה הזו שנויה במחלוקת.

על פני לקבוע מסמרות של אמיתות מוחלטות יש להבין שגם בנושא זה - לגופו של עניין. כל אחד ואחד יבחן את הדברים לגופו הוא ויחליט בהתאם (כל אחת ואחת וגו'..).

פן אחד של הויכוח כאן הוא האם המנגנון של "כל אחד יבחן ויחליט לפי תחושתו" מוליך לתוצאות אמיתיות או מוליך שולל.
כך שקביעה כזו יכולה לכל היותר להיות הבעת עמדה במחלוקת, ולא נסיון לסכם אותה.
צפריר_שפרון*

עישון מריחואנה בהריון

אני מאמין שהקביעה הזו שנויה במחלוקת.

מאמין

ומכאן שהויכוח כאן הוא על אמונות.

_פן אחד של הויכוח כאן הוא האם המנגנון של "כל אחד יבחן ויחליט לפי תחושתו" מוליך לתוצאות אמיתיות או מוליך שולל.
כך שקביעה כזו יכולה לכל היותר להיות הבעת עמדה במחלוקת, ולא נסיון לסכם אותה._

בהחלט הבעת עמדה, דעה וסיכום אישי. שהרי הולכת שולל או אמירת אמת - גם הם בבסיסם תלויי אמונה.
מכאן שכל הויכוח כולו הוא עניין של אמונה.

ראה "אמונות" גליון 55.
תודה.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לגבי מחקרים, צריך לקרוא בדיוק את הפרטים של המחקר. אני לא מכירה את המחקרים על סמים נרקוטיים בהריון, אבל אני יודעת שהמחקרים לגבי השפעת אלכוהול בהריון בדקו נשים אלכוהוליסטיות, ולדעתי אין להסיק מכך על נשים ששותות באופן מתון. (חוץ מזה שיכול להיות שלאלכוהוליסטיות גם הייתה תזונה פחות טובה, וגם זה יכול להשפיע.)
ראובן*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי ראובן* »

הדיון כאן אינו על מה שיש על פני הקנביס, אלא על השפעתם של החומרים שהוא מכיל בתוכו.

לא מסכים איתך,
לדעתי עקב רדיפת המעשנים מגדלים וסוחרים והעדר פיקוח על הגידול שנעשה לרוב בחו"ל,
יש גראס שאיכותו מאוד מפוקפק.
(מרוסס לרעלים מאוד חזקים, מלאים בפטריות שגדלו עליהם
כשהיו מוסתרים בשקים מעיני משטרת ישראל)

לכן, the stone צודק בזה שיש גם הבדל בין עציץ ביתי אורגאני,
לבין חומר קנוי שהרבה מההסטוריה שלו לא ידועה.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

מאמר מהמגזין MOTHERING:

http://www.mothering.com/articles/[po]pregnancy birth[/po]/birth preparation/marijuana.html
תקציר: אם מספרת איך לקחה גראס בהריון כפיתרון לבחילות בוקר חמורות במיוחד
יש לה גם אתר מעניין: http://parentsendingprohibition.homestead.com/

והנה עוד אחד:
http://www.mothering.com/articles/[po]pregnancy birth[/po]/birth preparation/marijuana-side4.html
תקציר: הפרכה שיטתית ועניינית של המחקרים שמצאו קשר בין מריחואנה לנזק לתינוק, אחד אחד.
משפט הסיום:
While it is sensible to advise women to abstain from all drugs during pregnancy, the weight of current scientific evidence suggests that marijuana does not directly harm the human fetus.

[זה היה גיליון אמיץ ואיקונוקלסטי במיוחד - הייתה שם גם כתבה קוטלת לגבי הבעייתיות שבסויה...]
מיצי_הריונית*
הצטרפות: 25 יולי 2006, 11:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_הריונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי מיצי_הריונית* »

בסוף הריוני הקודם רופא המשפחה ואחות טיפת חלב לחצו עלי מאוד להתאשפז בביה"ח מפני שביום אחד לחץ הדם שלי עלה מעט, זו היתה תגובה די ישירה לכך שברוב תמימותי שיתפתי אותם במחשבותי לרצון בלידה בבית. אי לכך שכבתי סתם בבית החולים שבוע. מרגע שהגעתי כבר העניינים לא התנהלו כפי שתכננתי...נחלשתי מאוד... בסוף גם תקעו לי מגנזיום, בכדי שחס וחלילה לא יעלה לחץ הדם שוב וזה אפרופו סמים קשים בזמן הלידה. עשה אותי אפטית ולא מסוגלת לתפקד כלל, מה שהוביל לאפידורל... כי אם במילא אני לא יכולה לעשות לידה פעילה אז למה לסבול? בכל מקרה השילוב בינהם היה כמו טריפ גרוע במיוחד שלקח לי יומיים אח"כ להתאושש ממנו. כל הגוף היה כמו סמרטוט.
דרך אגב, כשהגעתי לשלב הלחיצות כבר לא השפיע האפידורל כך שכן חוויתי את הלידה בכל עצמת כאביה (לשמחתי) ורק המגנזיום הפריע.

עד שהגעתי לביה"ח הייתי בכושר שיא, רגועה והרגשתי נפלא. עשיתי יוגה כל יום וגם עישנתי ג'וינט אחד בערב. יש לי ילד בן שלוש, בריא ביותר ולא נופל מבני גילו באף פרמטר, אולי להפך, (ולא רק בעיני, כי אני אמא שלו, גם המטפלות בגנון מעידות על כך...) מבחינת קשב וריכוז, הוא "קורא" ספרים של ילדים גדולים יותר, מדקלם אותם ועושה פרפאזות על שירים.
אני לא מניחה שזה מפני שעישנתי אבל לא רואה שישנם נזקים לא אצלו ולא אצל ילדים אחרים של אמהות שעישנו בזמן ההריון.
אם זאת, למרות שבהריוני הקודם חקרתי את הנושא די לעומק והשתכנעתי שיותר חשוב שאהיה רגועה בזמן ההריון (ישנם מחקרים מאוד חד משמעיים על הקשר בין הרוגע הנפשי של האם לתקינות ובריאות ההריון) עובדה שהספקות חוזרים ועולים ולכן אני כאן.
ממליצה על ספר מריחואנה מיתוסים ועובדות של פרופ' לין זימר וד"ר ג'ון פ. מורגן, שיצא בעברית, (מאמר מתוכו כבר הוזכר פה בהפניה לאטינטרנט) ומזים הרבה מיתוסים לגבי עישון גראס.
מיצי_הריונית*

עישון מריחואנה בהריון

ספר נוסף: woman and canabis שרכשתי דרך האינטרנט, הוא אסופה של די הרבה מחקרים של אנשי מדע רציניים ביותר, (כרגע אני לא מוצאת אותו) אבל בהוצאה של אוניברסיטה נחשבת הארה"ב. בין החוקרים אסתר פריד שהיא תלמידתו של רפאל משולם (האיש והאגדה) אשר בשנות ה60 מצא והגדיר את הthc (החומר הפעיל בצמח), שניהם דרך אגב ישראלים. פרופסור פריד חקרה נשים רבות בגמייקה, ארה"ב ואנגליה ולא מצאה נזקים שנגרמו לעוברים או לתינוקות יונקים עקב עישון גראס בהריון, וכמו שכבר הוזכר פה על ידי צפריר שפרון, הבדלים במשקל בטלים בשישים (הבדל סטטיסטי של פחות מחצי קילו...) לעומת זאת כן מצאה הבדל קל לטובת ילדי המעשנות בנושא של קשב וריכוז.

הספר לא קל לקריאה מכיוון שהוא מאוד אקדמי ועמוס פרטים אך מי שמתלבטת כמו שאני הייתי (למרות האינטואיציה שזה לא ממש יכול להזיק) שווה להתאמץ ולקרא.
מעשנתלשעבר*
הצטרפות: 23 נובמבר 2006, 16:46

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי מעשנתלשעבר* »

אני לא מעשנת ממספר שבועות לפני שנכנסתי להריון ראשון (ואולי בזכות זה נכנסתי להריון). לא מסוגלת. לא חשבתי שהעישון מזיק לי לבריאות אבל לעובר וא"כ דרך החלב לתינוק מתפתח זה נראה לי מזיק. וכמו שאני חשדנית לגבי מחקרים ששוללים עישון אני חשדנית כלפי מחקרים שלא שוללים. סה"כ תודו- קשה לבצע מחקרים עם הרבה משתתפות בנושאים כאלה. ומחקרים זה דבר שמשתנה חברתית ותקופתית.
שלא תבינו לא נכון, אני מאוד מתגעגעת לזה אבל האינטואיציה חזקה ממני, כמה שזה יהיה לידי וחברים יעשנו בלי סוף, אני לא מסוגלת לגעת בזה ואני לא מצליחה להבין איך אפשר כן, לא מבקרת, פשוט לא מבינה.
שיריק*
הצטרפות: 09 יוני 2006, 17:19

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי שיריק* »

אז משיחה שעשיתי עם המרכז לטרטוגנים הארצי (טרטוגנים=חומרים המזיקים לעובר, גם אם לא לאדם הבוגר): אין אף מחקר שמצביע על נזק של THC (החומר הפעיל) לעובר. א-ב-ל - אני לא יודעת מה אתכן, אני מערבבת עם טבק.... :-), ולעישון טבק בהריון יש קשר למשקל גוף נמוך בלידה (חוסר התפתחות תקינה).
הפתרון: לאכול ירוק?
סתם, האמת היא שאני כנראה לא אעיז לצרוך THC בהריון (עוד לא), סתם מחמת הספק...
מיצי_הריונית*

עישון מריחואנה בהריון

גם בהריון הקודם וגם בנוכחי מהרגע שידעתי שאני בהריון הפסקתי לגמרי ומייד לעשן סיגריות וגראס והורדתי משמעותית את צריכת הקופאין היומית. בהריון הנוכחי הגמילה מקפה היתה קשה למדי: מכיוון שהייתי באמצע לימודי התואר השני ורק אחרי ההשכבה של בני הגדול התישבתי לעשות עבודות, צריכת הקפה (שחור) שלי עלתה ועלתה...ואז הגמילה הייתה בבת אחת וממש קשה- פשוט נפלתי למשכב 3 ימים (התחלתי בגמילה כשבוע אחרי הידיעה והפסקת העישון). אחרי הטרימסטר הראשון חזרתי לעשן ג'ויינטים מפעם לפעם. חומר נקי מטבק בגידול עצמי, כך שאני יודעת שלא מעורבב אם דברים אחרים.
מאוד מרגיע אותי, ואכן היה לי הריון נפלא רגוע ובריא.
דובר פה על ערכה של המריחואנה כתרופה, כמי שהייתה מוגדרת מילדות אסטמתית, כשהתחלתי לעשן באופן קבוע (ג'וינט ליום כשיש) היא נעלמה כמעט לגמרי. לפחות לגבי, שאני יודעת היום שהאסטמה שלי היא על רקע נפשי/ לחץ על פי רוב, הייתרונות של הרגיעון עולים על חסרונותיו.
וכאמור אני באמצע לימודי התואר השני, את הראשון סיימתי בהצטיינות. במהלכו הבנתי שיש לי בעיות של קשב וריכוז ואיזו דיסלקציה שלא הייתה מאובחנת בבית הספר והובילה לחוסר ביטחון עצמי ותסכולים רבים. למרות זאת לא חיפשתי הקלות ולימדתי את עצמי איך לעקוף את המכשולים, הרבה פעמים הגראס דוקא עזר לי להתרכז במשימות ולהיות יותר מפוקסת! אני נחשבת במקום עבודתי מסורה ואחרית ומי שיפגוש אותי לא יחשוב מייד שהנה ג'נקית לפניו.
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

נראה לי גם שהיתרונות של הרגיעון גוברות על החסרונות ..אבל אולי נוח לי ..
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

מאוד מרגיע אותי, ואכן היה לי הריון נפלא רגוע ובריא.
דובר פה על ערכה של המריחואנה כתרופה,
בהחלט יכול להיות.

אין לי שום מושג מה ההשפעה של העישון. לא קראתי מחקרים, וכבר כתבו כאן שמחקרים עשויים להיות מוטים. מה שברור לי לגמרי, זה שכל מעשן שפגשתי, היה לו מבט מזוגג בעיניים, (אגב, מבט דומה למבט של סהרורי דת).
גם אם המדע לא מוצא שום השפעה, לא ייתכן שלמבט הזה, אין משמעות פיזיולוגית.
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

לא. בכלל לא. חד משמעית. הנזק עלול להיות בלתי הפיך (וזה מנתונים סטטיסטים) ואת לא רוצה להמר על בריאותו הפיזית והנפשית של העובר שלך!
רגשות האשמה יקרעו אותך כל לילה בשינה וכל יום בתפקוד כשתצטרכי לטפל בזה- עד סוף חייך. ומי יהיה שם במקומך לדאוג ככבר לא תהיי פה? אם את רוצה להפוך לאמא- קחי אחריות ותפסיקי עכשיו.
מי שלא בהריון או מניק ובא לו מדי פעם- לבריאות.
יש בחלב אם חומר מרגיע כמו בגראס! מי שמתעניין מוזמן לראות סרט שצחי קליין ואברי גלעד עשו על חוילים עם אישור ממשרד הבריאות לעשן.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי אחת* »

רגשות האשמה יקרעו אותך כל לילה בשינה וכל יום בתפקוד כשתצטרכי לטפל בזה- עד סוף חייך. ומי יהיה שם במקומך לדאוג ככבר לא תהיי פה? אם את רוצה להפוך לאמא- קחי אחריות ותפסיקי עכשיו

|Y||Y||Y|
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי דלית_ב* »

כדאי לשים לב-
אין אף מחקר שמצביע על נזק של THC (החומר הפעיל) לעובר.

לי ברור שלתת להפחדות חסרות שחר מקום בתוכי, מזיק מאוד לי וכמובן לעובר.
שוב - אין אף מחקר שמצביע על נזק של THC לעובר!

יש אנשים שמשום מה בחרו במריחואנה להיות השעיר לעזעזל של כל נזק שהוא, אבל זה מעיד עליהם בלבד ולא על הצמח.
כמו עם טבק, אלכוהול, תרופות, חומרים משמרים, סוכר לבן ועוד ועוד, עדיף לקרוא חוות דעת מושכלות ולתת ללב לעשות את הבחירה. לתת אוזן ויד להפחדות זה מיותר ומזיק.

אם מישהי רוצה לתת עצות למישהי שרק הופכת להיות אמא שתיקח אחריות ותפסיק עכשיו עם הפחדות כוללניות חסרות כל ביסוס. זה לא יותר טוב מקולות שמזהירים אמהות ממנשאים (הילד יחנק! איך תחיי עם האשמה?), הנקה ממושכת, שינה משותפת ועוד ועוד.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי פלונית* »

למי שמחפשת מידע בדוק ולא הפחדות, אני מציעה לפנות בשאלה לאחד מהמרכזים הטרטולוגיים בארץ. אני בזמנו קיבלתי מהם מידע שהיה עבורי מאד שימושי. אני זוכרת שיש תקופה בהריון שבה בוודאות אין נזק לעובר מעישון, אם אני לא טועה מדובר בשלושת החודשים הראשונים. חשוב לקבל שם את המידע האמיתי ואז להפעיל שיקול דעת. עבורי זה היה מאד מרגיע.
לא*
הצטרפות: 24 מאי 2005, 21:22

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי לא* »

אני זוכרת שיש תקופה בהריון שבה בוודאות אין נזק לעובר מעישון, אם אני לא טועה מדובר בשלושת החודשים הראשונים

אם יש תקופה שבה הסיכוי להזיק לעובר הוא ממשי, אלה 3 החודשים הראשונים.

חוץ מזה מסכימה עם כל מילה של דלית.
רויטל_S*
הצטרפות: 20 נובמבר 2008, 22:37
דף אישי: הדף האישי של רויטל_S*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי רויטל_S* »

סליחה אבל גם אני למדתי (מהמכון הטרטולוגי וגם מספרים שונים) שבשלושת החודשים הראשונים קשה מאוד ,עד כמעט ובלתי אפשרי , לפגוע בעובר ע"י עישון. אני זוכרת את זה במיוחד כי חשבתי בליבי כמה חכם הוא הטבע כי הרי עד שמזהים הריון את כבר באמצע החודש השני לפחות וככה גם אם עושים משהו אז הפגיעה היא מינימלית .
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

גם אני זוכרת שהנזק מעישון מתחיל בחודש הרביעי, ונדמה לי זה קשור להתפתחות הריאות. (אבל זה לא קצת סוטה מנושא הדף?)
לא*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי לא* »

גם אני זוכרת שהנזק מעישון מתחיל בחודש הרביעי

זה אולי נכון לעישון טבק.
אם יש סיכוי לנזק כלשהו מעישון קנביס בהריון, כלומר אם לתלות את הנזק ספיצית בחומר הפעיל של הסם, הרי שאנחנו מדברים על נזק למע' העצבים, לא?
היא הכי הכי רגישה להשפעות בשבועות שבהם היא נוצרת - וזה עד שבוע 11.

(עישנתי בהריון, הרבה, ויש לי ילד בריא ונפלא וחכם.)
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

(עישנתי בהריון, הרבה, ויש לי ילד בריא ונפלא וחכם.)
מאין לך לדעת שלא נגרם כל נזק ?
אולי הילד היה יותר נפלא ויותר חכם אם לא היית מעשנת קנביס בהריון?
אולי יש איזה נזק לילד שאת עדיין לא מודעת לו ?
הרבה בריאות ומומלץ שלא לעשן !!!
פלונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי פלונית* »

ם יש תקופה שבה הסיכוי להזיק לעובר הוא ממשי, אלה 3 החודשים הראשונים.
בשבילי טון נחרץ לא מספיק, אותי מעניינים נתונים בדוקים מהמרכז הטרטולוגי!
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

_בשבילי טון נחרץ לא מספיק, אותי מעניינים נתונים בדוקים מהמרכז הטרטולוגי!

בשבילך לא יעזרו כל הטיעונים והנתונים שבעולם. את פשוט רוצה לעשן חשיש וזהו. אז אל תטעי אמהות אחרות.
גם אם יביאו לך נתונים שלא ימצאו חן בעינייך את תגידי שיש נתונים אחרים. אז אולי קצת יושר ???
תגידי אני פשוט מכורה וזהו. זה יותר יפה...
לא*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי לא* »

מאין לך לדעת שלא נגרם כל נזק ?

איפה כתבתי שלא נגרם כל נזק?
אני באמת לא יכולה לדעת.
אולי נגרם לו נזק מהג'וינטים שעישנתי, ו/או מהריסוסים באוכל הלא-אורגני שאכלתי בהריון ובהנקה, ו/או מהכספית בסתימות שלי (אחת התפרקה לי במהלך ההריון), ו/או מאלף ואחד דברים אחרים. אין לי שמץ של מושג.
אני רק כתבתי שהוא בריא ונפלא וחכם, ואת זה אף אחד לא יכול לקחת ממנו :-]

הרבה בריאות ומומלץ שלא לעשן !!!
בהחלט!
לא*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי לא* »

אותי מעניינים נתונים בדוקים מהמרכז הטרטולוגי!

מה זה נתונים בדוקים? למיטב ידיעתי לא הוכח נזק. זה אומר שאין נזק? הרי זה נתון לא סופי. מה זה ייתן לך?
כמובן - אף טרטולוג לא יאשר לך שזה בסדר.
נראה לי ברור ומובן מאליו ש-מומלץ לא לעשן. בריא (לגוף) זה לא, עם או בלי הריון.
אם את רוצה לעשן בכל זאת ולסמוך על זה שמלא ילדים בריאים וחכמים נולדו לאמהות סטלניות - לדעתי יש לך על מה לסמוך...
כך או כך כל מעשנת עושה זאת על אחריותה בלבד.
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

לא ברור לי איך אנשים שיחשבו עשר פעמים לפני שיקחו אקמול מעשנים חשיש.
בכל מקרה, גם אם תרופה לא הוכחה כמזיקה בהריון הרי כולנו נשתדל להימנע ולמעט בצריכתה. אז למה חשיש חופשי חופשי? כי זה "טבעי"? אז מה? גם ציאניד יכול להיות טבעי (שקדים). ומה עם חומרי ההדברה שנמצאים על החשיש? גם זה טבעי ובריא?
גם אופיום זה טבעי. למה לא אופיום?
פלונית*

עישון מריחואנה בהריון

שליחה על ידי פלונית* »

צקצקצק
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהריון

_בשבילך לא יעזרו כל הטיעונים והנתונים שבעולם. את פשוט רוצה לעשן חשיש וזהו. אז אל תטעי אמהות אחרות.
גם אם יביאו לך נתונים שלא ימצאו חן בעינייך את תגידי שיש נתונים אחרים. אז אולי קצת יושר ???
תגידי אני פשוט מכורה וזהו. זה יותר יפה..._

|Y|
שליחת תגובה

חזור אל “שונות”