פלסטיק שולטטטטט

רומי*
הצטרפות: 08 מאי 2007, 11:53

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי רומי* »

שקיעות של פטל הסבירה לי היום שאפשר למחזר כל פלסטיק שמסומן במספרים 1,2,4,5
הסימון נמצא בתחתית הכלי או הבקבוק בתוך משולש המחזור.
כלומר רק 3 ו6 ומעלה לא מתמחזרים.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

היום בעדן (פולג) ביקשתי ממישהי (שהביאו כשביקשתי לדבר עם "אחראי" כדי לתת משוב. לא יודעת מה תפקידה) שהאורזת לא תכניס לשקיות פלסטיק באופן אוטומטי וששקיות הבד שהם מוכרים יהיו בקופות ולא אי שם ושלכל לקוח בקופה יוצע קודם כל לרכוש שקית בד ואם יסרב יארזו לו בפלסטיק (יש גם נייר, בתשלום). אמרה וואלה.
אם אתם קונים שם (או במקום אחר) - נדנדו בעניין שקיות הבד. שידעו שזה מה שהעם דורש.
ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

היום בעדן (פולג) ביקשתי ממישהי (שהביאו כשביקשתי לדבר עם "אחראי" כדי לתת משוב. לא יודעת מה תפקידה) שהאורזת לא תכניס לשקיות פלסטיק באופן אוטומטי וששקיות הבד שהם מוכרים יהיו בקופות ולא אי שם ושלכל לקוח בקופה יוצע קודם כל לרכוש שקית בד ואם יסרב יארזו לו בפלסטיק (יש גם נייר, בתשלום). אמרה וואלה.
אם אתם קונים שם (או במקום אחר) - נדנדו בעניין שקיות הבד. שידעו שזה מה שהעם דורש.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לשלם על הלנדפיל שמעתי רק על שוייץ. יש עוד מקומות?
נדנדו בעניין שקיות הבד. שידעו שזה מה שהעם דורש
|Y|
אם הייתי עכשיו בארץ הייתי הולכת במיוחד לנדנד!
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

נדנדו בעניין שקיות הבד. שידעו שזה מה שהעם דורש
|Y|
אם הייתי עכשיו בארץ הייתי הולכת במיוחד לנדנד!
מחול*
הצטרפות: 12 דצמבר 2006, 12:19

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי מחול* »

מזמן כבר חשבתי שזה אפשרי הרי בין כה וכה הם עושים מיון והם יודעים מה טוב להם ומה לא אז מקסימום הם יזרקו הלאה את מה שלא טוב למחזור וסיכויים ענקיים שרוב הדברים כן מתאימים.
לפי שיחה ארוכה עם איש מח' איכות סביבה (במועצה אזורית) זה ממש לא כך.

הבעיה המרכזית עם מיחזור הן עלויות ההובלה והעבודה. לגבי ההובלה אין לנו הרבה מה לעשות, אבל חלק מרכזי בעלוית העבודה זה המיון - ככל שאנשים פחות מדייקים בדרישות ההפרדה לוקח יותר עבודה במפעל למיין את הפלסטיק למיחזור, והכדאיות למפעל פוחתת (מדובר במפעלים פרטיים שצריכים להרויח מהמיחזור)
לכן, אם רוצים שהמיחזור ימשך ויגדל, צריך להיות מאד צייתנים ולזרוק לפחים רק מה שכתוב שצריך, ולא שום דבר אחר.

אותו דבר נכון גם לגבי מיחזור נייר: עיתון זה בנפרד משאר הסוגים, ואם אנחנו מערבבים הם צריכים למיין זאת בחדרה.
מחול*
הצטרפות: 12 דצמבר 2006, 12:19

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי מחול* »

מזמן כבר חשבתי שזה אפשרי הרי בין כה וכה הם עושים מיון והם יודעים מה טוב להם ומה לא אז מקסימום הם יזרקו הלאה את מה שלא טוב למחזור וסיכויים ענקיים שרוב הדברים כן מתאימים.
לפי שיחה ארוכה עם איש מח' איכות סביבה (במועצה אזורית) זה ממש לא כך.

הבעיה המרכזית עם מיחזור הן עלויות ההובלה והעבודה. לגבי ההובלה אין לנו הרבה מה לעשות, אבל חלק מרכזי בעלוית העבודה זה המיון - ככל שאנשים פחות מדייקים בדרישות ההפרדה לוקח יותר עבודה במפעל למיין את הפלסטיק למיחזור, והכדאיות למפעל פוחתת (מדובר במפעלים פרטיים שצריכים להרויח מהמיחזור)
לכן, אם רוצים שהמיחזור ימשך ויגדל, צריך להיות מאד צייתנים ולזרוק לפחים רק מה שכתוב שצריך, ולא שום דבר אחר.

אותו דבר נכון גם לגבי מיחזור נייר: עיתון זה בנפרד משאר הסוגים, ואם אנחנו מערבבים הם צריכים למיין זאת בחדרה.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי טלי_מא* »

קראתי ברפרוף, כי |יד1|
אנחנו לוקחים מהחנות הכל בארגז קרטון אחד ומשתמשים בו שוב ושוב.

בכל אופן, ב{{}}חנות המשק של איריס בן-צבי
אפשר להחזיר שקיות (מכל סוג, לא רק את אלה מהקניות הקודמות) ואנחנו שולחים אותן למחזור - הופכים אותן לצינורות פלסטיק.
כמובן שעדיף שקיות בד, אז יש כאלה לקניה ליד הקופה, אבל רוב האנשים לא ישלמו על מה שבא להם בחינם (רק מפלסטיק)?

חשבתי על הפתרון של לגבות כסף עבור שקיות פלסטיק ולהחזיר אותו למי שמשתמש בשקיות מהבית, אבל אני חוששת מהתגובות.

אנחנו כן עושים את זה עם קרטונים, כדי לעודד שימוש חוזר: לוקחים פקדון על כל קרטון ומחזירים אותו כשמישהו מביא בחזרה קרטון שמיש (לא משנה אם הוא אסף אותו ברחוב או שהשאיר מהקניה הקודמת).

אגב, מבחינת תשומות הייצור - נייר "עולה" יותר אקולוגית. הוא גם ניתן פחות לשימוש חוזר (שטיפה וייבוש) ולמחזור.
זו רק אשליה ששימוש בשקיות נייר הוא אקולוגי יותר.
טלי_מא*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי טלי_מא* »

קראתי ברפרוף, כי |יד1|
אנחנו לוקחים מהחנות הכל בארגז קרטון אחד ומשתמשים בו שוב ושוב.

בכל אופן, ב{{}}חנות המשק של איריס בן-צבי
אפשר להחזיר שקיות (מכל סוג, לא רק את אלה מהקניות הקודמות) ואנחנו שולחים אותן למחזור - הופכים אותן לצינורות פלסטיק.
כמובן שעדיף שקיות בד, אז יש כאלה לקניה ליד הקופה, אבל רוב האנשים לא ישלמו על מה שבא להם בחינם (רק מפלסטיק)?

חשבתי על הפתרון של לגבות כסף עבור שקיות פלסטיק ולהחזיר אותו למי שמשתמש בשקיות מהבית, אבל אני חוששת מהתגובות.

אנחנו כן עושים את זה עם קרטונים, כדי לעודד שימוש חוזר: לוקחים פקדון על כל קרטון ומחזירים אותו כשמישהו מביא בחזרה קרטון שמיש (לא משנה אם הוא אסף אותו ברחוב או שהשאיר מהקניה הקודמת).

אגב, מבחינת תשומות הייצור - נייר "עולה" יותר אקולוגית. הוא גם ניתן פחות לשימוש חוזר (שטיפה וייבוש) ולמחזור.
זו רק אשליה ששימוש בשקיות נייר הוא אקולוגי יותר.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אוד_ליה* »

היי בנות.
אני "ירוקה" במיחזור... לא כל כך מבינה בזה, אבל מאוד מתחברת לנושא הזה, כמו לשאר הנושאים באתר (בעיקר בעינייני הורות).
מאוד רוצה לעזור לסביבה (או לפחות להזיק פחות...).

אז החלטתי לקחת "בייבי סטפס" (בסגנון ה פליי ליידי ...), וכבר מורגלת לשמור בטריות למיחזור, ולהשתמש פחות בשקיות, ואם כבר אז בקמצנות ולא למשל לזרוק שקית נקיה וטובה לפח, פשוט כי יש הרבה, להפחית את השימוש בכוסות ח"פ- ואני פשוט בהלם מאיך שכל השנים פגעתי בסביבה, ממש בצורה בזבזנית- ואפילו לא הייתי מודעת שאני עושה נזק...

הנושא ה"כאוב" אצלי- אני סטודנטית, ולומדת מקצוע מתמטי שמחייב תרגול על נייר. אני רוצה למחזר את הניירות אבל אצלנו בדרום הנושא פחות "פופולרי", ואני אף פעם לא נתקלתי בפחים למחזור (למעט בקבוקי שתיה- וגם זה אין הרבה...) אולי יש מישהי שגרה באזור ויודעת להדריך אותי מה לזרוק ואיפה?
ממש כואב לי פיזית לזרוק כל כך הרבה ניירות, ואני לא יודעת מה לעשות.
חוץ מזה, אם יש למישהי רעיונות במה עוד אפשר לעזור לסביבה (למשל התחלתי לקחת את הילד הגדול לגן עם עגלה ולא באוטו...). אם זה לא שייך לדף אז אולי הפניה לדפים מתאימים אחרים?

אה, וגם- עשיתי סדר בבית ויש המון "פיצ'פקס" ואני לא יודעת איך לנצל או למי לתרום/ להעביר...
אוד_ליה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אוד_ליה* »

היי בנות.
אני "ירוקה" במיחזור... לא כל כך מבינה בזה, אבל מאוד מתחברת לנושא הזה, כמו לשאר הנושאים באתר (בעיקר בעינייני הורות).
מאוד רוצה לעזור לסביבה (או לפחות להזיק פחות...).

אז החלטתי לקחת "בייבי סטפס" (בסגנון ה פליי ליידי ...), וכבר מורגלת לשמור בטריות למיחזור, ולהשתמש פחות בשקיות, ואם כבר אז בקמצנות ולא למשל לזרוק שקית נקיה וטובה לפח, פשוט כי יש הרבה, להפחית את השימוש בכוסות ח"פ- ואני פשוט בהלם מאיך שכל השנים פגעתי בסביבה, ממש בצורה בזבזנית- ואפילו לא הייתי מודעת שאני עושה נזק...

הנושא ה"כאוב" אצלי- אני סטודנטית, ולומדת מקצוע מתמטי שמחייב תרגול על נייר. אני רוצה למחזר את הניירות אבל אצלנו בדרום הנושא פחות "פופולרי", ואני אף פעם לא נתקלתי בפחים למחזור (למעט בקבוקי שתיה- וגם זה אין הרבה...) אולי יש מישהי שגרה באזור ויודעת להדריך אותי מה לזרוק ואיפה?
ממש כואב לי פיזית לזרוק כל כך הרבה ניירות, ואני לא יודעת מה לעשות.
חוץ מזה, אם יש למישהי רעיונות במה עוד אפשר לעזור לסביבה (למשל התחלתי לקחת את הילד הגדול לגן עם עגלה ולא באוטו...). אם זה לא שייך לדף אז אולי הפניה לדפים מתאימים אחרים?

אה, וגם- עשיתי סדר בבית ויש המון "פיצ'פקס" ואני לא יודעת איך לנצל או למי לתרום/ להעביר...
אוד_ליה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אוד_ליה* »

ודבר אחרון- למכרים שלי יש שולחן מפלסטיק שהרגל קצת שבורה (אבל עדיין שמיש). הם רוצים לזרוק.
אמרתי להם לתרום כי חבל, אז הם אמרו שאף אחד לא ייקח שולחן כזה, ושזה לא יפה לתרום דבר כזה. האמנם?
ואם אכן לא ניתן לתרום- האם ניתן למחזר? השולחן דיי גדול...
אוד_ליה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אוד_ליה* »

ודבר אחרון- למכרים שלי יש שולחן מפלסטיק שהרגל קצת שבורה (אבל עדיין שמיש). הם רוצים לזרוק.
אמרתי להם לתרום כי חבל, אז הם אמרו שאף אחד לא ייקח שולחן כזה, ושזה לא יפה לתרום דבר כזה. האמנם?
ואם אכן לא ניתן לתרום- האם ניתן למחזר? השולחן דיי גדול...
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יעל* »

אודליה, להלן רעיונות שהלוואי שהיו עולים לראשי כשהייתי סטודנטית...
  1. היום אני הולכת להרבה מקומות עם כוס-תרמית (כוס שמחזיקה את החום, לא כוס רמאית..). אני באה עם קפה מהבית, כשסיימתי שוטפת את הכוס במעט מים בשרותים, ואח"כ אפשר להשתמש בה להכנת קפה ותה בקפיטריות של האוניברסיטה במקום הכוסות החד פעמיות שלהם. אני לא מאמינה שייסרבו לך, בעיקר אם תסבירי שזה מתוך מודעות לסביבה..
  2. תגנבי נייר מליד המכונות צילום, הנייר ש"נדפק" לכל המדפיסים והמצלמים. אם אין קופסה- שימי שם קופסא ותכתבי עליה משהו, למשל- מחזור נייר.
למה? ראיתי הרבה מדינות שעושים את זה, אנשים משלמים.
זה פשוט שהמחיר לא גבוה כל כך, את יודעת מה? אני חושבת שיש מקומות גם בארץ שגובים מחיר סמלי.

ניצן את מתכוונת תשלום על אשפה רגילה? אם כן אז זה כך לפחות בנורווגיה אם לא בכל הסקנדינביות...
יעל*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יעל* »

אודליה, להלן רעיונות שהלוואי שהיו עולים לראשי כשהייתי סטודנטית...
  1. היום אני הולכת להרבה מקומות עם כוס-תרמית (כוס שמחזיקה את החום, לא כוס רמאית..). אני באה עם קפה מהבית, כשסיימתי שוטפת את הכוס במעט מים בשרותים, ואח"כ אפשר להשתמש בה להכנת קפה ותה בקפיטריות של האוניברסיטה במקום הכוסות החד פעמיות שלהם. אני לא מאמינה שייסרבו לך, בעיקר אם תסבירי שזה מתוך מודעות לסביבה..
  2. תגנבי נייר מליד המכונות צילום, הנייר ש"נדפק" לכל המדפיסים והמצלמים. אם אין קופסה- שימי שם קופסא ותכתבי עליה משהו, למשל- מחזור נייר.
זה פשוט שהמחיר לא גבוה כל כך, את יודעת מה? אני חושבת שיש מקומות גם בארץ שגובים מחיר סמלי.

ניצן את מתכוונת תשלום על אשפה רגילה? אם כן אז זה כך לפחות בנורווגיה אם לא בכל הסקנדינביות...
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יעלילה כן. מצטערת, Landfill, אשפה כללית שהולכת ישר לאדמה בלי קימפוסט או סינון או מחזור נוסף.

כן, תיארתי את המודל של whole foods פה למעלה.
5 סנט לשקית (גם נייר) משלמים אם לוקחים, מקבלים אם מביאים מהבית ומשתמשים. (כלומר כ40-50 אגורות חיסכון על כל שקית שמביאים ולא לוקחים חדשה)
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יעלילה כן. מצטערת, Landfill, אשפה כללית שהולכת ישר לאדמה בלי קימפוסט או סינון או מחזור נוסף.

5 סנט לשקית (גם נייר) משלמים אם לוקחים, מקבלים אם מביאים מהבית ומשתמשים. (כלומר כ40-50 אגורות חיסכון על כל שקית שמביאים ולא לוקחים חדשה)
טלי_מא*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי טלי_מא* »

קראתי, אבל זה צעד לא פשוט.

גם לגבי הפקדון על הקרטון היו הרמות-גבה (לצד תשבוחות מחלק אחר של הלקוחות).
בכל זאת לקוחות, לא חברים שלי, את מבינה?...
טלי_מא*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי טלי_מא* »

קראתי, אבל זה צעד לא פשוט.

גם לגבי הפקדון על הקרטון היו הרמות-גבה (לצד תשבוחות מחלק אחר של הלקוחות).
בכל זאת לקוחות, לא חברים שלי, את מבינה?...
מיכלי_לי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2007, 18:28
דף אישי: הדף האישי של מיכלי_לי*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

אז לסיכול לא הבנתי,
מיכלי פלסטיק עם סימון1,2,4,5 אפשר לשים במיחזור בקבוקים או לא?
מיכלי_לי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2007, 18:28
דף אישי: הדף האישי של מיכלי_לי*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

אז לסיכול לא הבנתי,
יעל*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יעל* »

אה- אז את ממש בעמדה של להחליט?? (מצטערת לא נכנסתי לקישור, אבל עכשיו נפל לי האסימון..)
אז יאללה- נסי! קצת אמונה באנשים :-)
אם תהיי מנומקת בהחלטתך, בצורה ברורה שזה לא יראה כמו הנחתה- אנשים ילכו על זה
ולכי על הכלל "לא לוקחים משהו בלי לתת במקומו משהו אחר"
בעצם המודל שניצן הביאה הוא כזה, כי את יכולה לגבות תשלום על שקיות, בו בזמן את מפצה את האנשים שבאים עם שקיות
כך שבשורה התחתונה זה עולה לך כסף- אנשים לא יכולים להתלונן אם הם רואים שזה עולה לך כסף... לא?
אולי שלט יפה וברור יכול לעזור להסביר זאת לאנשים?
אולי מי שמאד מתנגד יוכל "לא להכנס למשחק"? כלומר להמשיך כמו קודם (בטח בפעם הבאה שהם יבואו עם שקיות הם ירצו "להכנס למשחק"...)
יעל*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יעל* »

אה- אז את ממש בעמדה של להחליט?? (מצטערת לא נכנסתי לקישור, אבל עכשיו נפל לי האסימון..)
אז יאללה- נסי! קצת אמונה באנשים :-)
אם תהיי מנומקת בהחלטתך, בצורה ברורה שזה לא יראה כמו הנחתה- אנשים ילכו על זה
ולכי על הכלל "לא לוקחים משהו בלי לתת במקומו משהו אחר"
בעצם המודל שניצן הביאה הוא כזה, כי את יכולה לגבות תשלום על שקיות, בו בזמן את מפצה את האנשים שבאים עם שקיות
כך שבשורה התחתונה זה עולה לך כסף- אנשים לא יכולים להתלונן אם הם רואים שזה עולה לך כסף... לא?
אולי שלט יפה וברור יכול לעזור להסביר זאת לאנשים?
אולי מי שמאד מתנגד יוכל "לא להכנס למשחק"? כלומר להמשיך כמו קודם (בטח בפעם הבאה שהם יבואו עם שקיות הם ירצו "להכנס למשחק"...)
שקיעות_של_פטל*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 01:20

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי שקיעות_של_פטל* »

באתר של אביב תעשיות מיחזור מפורטים "סוגי הפלסטיקים הממוחזרים במפעל" - http://www.avivplastic.co.il/ShowArt.aspx?id=10
שקיעות_של_פטל*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 01:20

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי שקיעות_של_פטל* »

באתר של אביב תעשיות מיחזור מפורטים "סוגי הפלסטיקים הממוחזרים במפעל" - http://www.avivplastic.co.il/ShowArt.aspx?id=10
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

גם אני תוהה. בכל אופן, התחלתי להסתכל על התחתית של כל דבר מפלסטיק וראיתי שנכללים ב-1,2,4,5 דברים שבחיים לא הייתי חושבת לזרוק למיחזור - כמו, נגיד, מיכל של מיונז. מצד שני, יש פלסטיקים שאין עליהם מספר. האם יש חובה בחוק לכתוב מספר על כל פלסטיק? אם כן, צריך להתחיל לנג'ס לחברות שמוכרות מוצרים בפלסטיק שאינו מסומן (רוב דברי החלב, נניח. או המכסה של צנצנצ הנס-קפה). ואולי צריך להתחיל להעדיף מוצרים במיכלים מסומנים ומתמחזרים - על הטחינה לא היה כתוב, אבל יש כל כך הרבה סוגים של טחינה, אפשר לבחור. כנ'ל מוצרי חלב.
טרה_רוסה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

גם אני תוהה. בכל אופן, התחלתי להסתכל על התחתית של כל דבר מפלסטיק וראיתי שנכללים ב-1,2,4,5 דברים שבחיים לא הייתי חושבת לזרוק למיחזור - כמו, נגיד, מיכל של מיונז. מצד שני, יש פלסטיקים שאין עליהם מספר. האם יש חובה בחוק לכתוב מספר על כל פלסטיק? אם כן, צריך להתחיל לנג'ס לחברות שמוכרות מוצרים בפלסטיק שאינו מסומן (רוב דברי החלב, נניח. או המכסה של צנצנצ הנס-קפה). ואולי צריך להתחיל להעדיף מוצרים במיכלים מסומנים ומתמחזרים - על הטחינה לא היה כתוב, אבל יש כל כך הרבה סוגים של טחינה, אפשר לבחור. כנ'ל מוצרי חלב.
אוד_ליה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אוד_ליה* »

מחזירה את השאלה שלי- בבקשה תנסו לענות
_למכרים שלי יש שולחן מפלסטיק שהרגל קצת שבורה (אבל עדיין שמיש). הם רוצים לזרוק.
ואם אכן לא ניתן לתרום- האם ניתן למחזר? השולחן דיי גדול..._
אוד_ליה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אוד_ליה* »

מחזירה את השאלה שלי- בבקשה תנסו לענות
_למכרים שלי יש שולחן מפלסטיק שהרגל קצת שבורה (אבל עדיין שמיש). הם רוצים לזרוק.
ואם אכן לא ניתן לתרום- האם ניתן למחזר? השולחן דיי גדול..._
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי פלונית* »

למכרים שלי יש שולחן מפלסטיק שהרגל קצת שבורה (אבל עדיין שמיש).
שפשוט ישימו אותו מחוץ לבית, ליד פח אשפה וכדומה. תמיד יימצא מישהו שירצה לקחת.
פלונית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי פלונית* »

למכרים שלי יש שולחן מפלסטיק שהרגל קצת שבורה (אבל עדיין שמיש).
שפשוט ישימו אותו מחוץ לבית, ליד פח אשפה וכדומה. תמיד יימצא מישהו שירצה לקחת.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אילה_א* »

ם יכולים להתקשר למפעל של אביב פלסטיק ולשאול
לשים ליד הפח זה רעיון רע מאוד בעיני כי פועלי הזבל יאספו אותו לאשפה הכללית
אילה_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אילה_א* »

ם יכולים להתקשר למפעל של אביב פלסטיק ולשאול
יעל*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יעל* »

טחינה אי אפשר לקנות בזכוכית?
אני קונה בזכוכית
חשבתי שכל מוצר פלסטי חיב חיב להיות מסומן ושאין מצב אחר?...

בקשר לשולחן- כשגרתי בארץ לא היה מצב שהוצאנו רהיט אפילו בלוי ומעפן החוצה ומישהו לא לקח את זה תוך שעה שעתיים
(תמיד יש מישהו יותר עני ממך בסביבה...) .(ואני גרתי בכרמל בחיפה- שכונה "טובה"...)
יעל*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יעל* »

טחינה אי אפשר לקנות בזכוכית?
אני קונה בזכוכית
חשבתי שכל מוצר פלסטי חיב חיב להיות מסומן ושאין מצב אחר?...

בקשר לשולחן- כשגרתי בארץ לא היה מצב שהוצאנו רהיט אפילו בלוי ומעפן החוצה ומישהו לא לקח את זה תוך שעה שעתיים
(תמיד יש מישהו יותר עני ממך בסביבה...) .(ואני גרתי בכרמל בחיפה- שכונה "טובה"...)
פלונית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי פלונית* »

תלוי איפה גרים, אילה. במקומות רבים יש אנשים שלוקחים את הדברים האלה לפני פועלי הזבל.
פלונית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי פלונית* »

תלוי איפה גרים, אילה. במקומות רבים יש אנשים שלוקחים את הדברים האלה לפני פועלי הזבל.
אילה_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אילה_א* »

טוב אצלנו זה לא כך השכונה שלנו מלאה בדברים טובים שאנשים מניחים ליד פחים וחוץ ממני אפ אחד לא לוקח ואחר כך כולם אומרים לי לא מאמין לך שאת זה מצאת בזבל .
רציתי לומר תודה על הדף לכל מי שכותב בו .
אני משתמשת בכמה רעיונות הכנתי לי סל מגופיה מאוד נהנית ומרוצה ממנו וגם הוא הצחיק כמה אנשים שאני מחבבת
(מוכרים בשוק)
הדפסתי את הדף שמסביר איזה פלסטיק מתמחזר בישראל ותלילת אותו מעל הקופסא שלוקחים למחזור ואז אם למישהו (לי יש ספק אם זה מתאים לשם קל לו לבדוק אם כן או לא .

תודה ושבת שלום
אילה_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אילה_א* »

טוב אצלנו זה לא כך השכונה שלנו מלאה בדברים טובים שאנשים מניחים ליד פחים וחוץ ממני אפ אחד לא לוקח ואחר כך כולם אומרים לי לא מאמין לך שאת זה מצאת בזבל .
רציתי לומר תודה על הדף לכל מי שכותב בו .
אני משתמשת בכמה רעיונות הכנתי לי סל מגופיה מאוד נהנית ומרוצה ממנו וגם הוא הצחיק כמה אנשים שאני מחבבת
(מוכרים בשוק)
הדפסתי את הדף שמסביר איזה פלסטיק מתמחזר בישראל ותלילת אותו מעל הקופסא שלוקחים למחזור ואז אם למישהו (לי יש ספק אם זה מתאים לשם קל לו לבדוק אם כן או לא .

תודה ושבת שלום
טרה_רוסה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אתמול עשיתי קניות בלי לקחת אף שקית! פשוט הבאתי מהבית. הכנתי שקית אחת עם שקיות גדולות לאריזה בסוף. רק בחנות הירקות, שהייתה עמוסה ומפוצצת באנשים, ועם תור של כ-8 עגלות מול כל קופה, התעוררה בעיה. כשהתקרבתי לקופה פתאום ראיתי שיש אורז (נער שאורז ושם בעגלה את הקניות במהירות)! אוי לא! לא ידעתי איך אני אתחיל להסביר לו בזריזות שאני לא רוצה עוד שקיות וכל זה. אבל אז כשהגעתי אליו פשוט הושטתי לו את השקית שהכנתי עם השקיות הגדולות וביקשתי ממנו אם לא אכפת לו להשתמש באלה. והוא פשוט אמר "בכיף!" :-) ולא עשה מזה שום עניין!
טרה_רוסה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אתמול עשיתי קניות בלי לקחת אף שקית! פשוט הבאתי מהבית. הכנתי שקית אחת עם שקיות גדולות לאריזה בסוף. רק בחנות הירקות, שהייתה עמוסה ומפוצצת באנשים, ועם תור של כ-8 עגלות מול כל קופה, התעוררה בעיה. כשהתקרבתי לקופה פתאום ראיתי שיש אורז (נער שאורז ושם בעגלה את הקניות במהירות)! אוי לא! לא ידעתי איך אני אתחיל להסביר לו בזריזות שאני לא רוצה עוד שקיות וכל זה. אבל אז כשהגעתי אליו פשוט הושטתי לו את השקית שהכנתי עם השקיות הגדולות וביקשתי ממנו אם לא אכפת לו להשתמש באלה. והוא פשוט אמר "בכיף!" :-) ולא עשה מזה שום עניין!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אתמול עשיתי קניות בלי לקחת אף שקית!
ואני השבוע הבאתי שקית בד לסופר פארם :-) הבחור בדלפק קיבל את זה, אבל כל הזמן היתה לו התנועה הרפלקסיבית הזו ביד שנשלחת לכיוון מתלה השקיות שלהם...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

פלסטיק שולטטטטט

ואני השבוע הבאתי שקית בד לסופר פארם :-) הבחור בדלפק קיבל את זה, אבל כל הזמן היתה לו התנועה הרפלקסיבית הזו ביד שנשלחת לכיוון מתלה השקיות שלהם...
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

|Y||יש|
חכו חכו, לא יעבור חודש וכבר תוכלנה לומר החודש עשיתי קניות בלי לקחת אף שקית!
:-)
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

|Y||יש|
חכו חכו, לא יעבור חודש וכבר תוכלנה לומר החודש עשיתי קניות בלי לקחת אף שקית!
:-)
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

שלא לדבר על שקית אחת עם שקיות גדולות מבד
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

שלא לדבר על שקית אחת עם שקיות גדולות מבד
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

לא יודעת... כל פעם מאז שהדף נפתח ואני כן זוכרת להכניס את שקיות הבד הרב פעמיות לאוטו לפני קניות או לקחת את הסל המתקפל בתוך התיק (חייבת להודות שהדף הזה עוזר לי לזכור יותר טוב אבל עשיתי את זה גם לפני כן) אני מחכה לאיזה תגובה מהסביבה ונאדה... למה רק לכם מגיבים? לא פותחים עלי עיניים תמהות וגם לא משבחים אותי. פשוט לוקחים את זה כ"וואלה" ודי. ככה זה גם היה עם המנשא, התהלכתי לי עם תינוקת במנשא מחכה מלאת תשובות מתוחכמות לכל מי שיעז להגיד לי שהיא לא נושמת וכו' ונאדה, נישט, גורנישט, יוק... רק אי שם בשלהי תקופת היאמו התחלתי לקבל תגובות מאוד אוהדות מצד העדה האתיופית המקומית. ולא תחשבו שאנחנו גרים באיזה ישוב אקולוגי בהרים או משהו, כולה חדרה...
ילדת_טבע*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

לא יודעת... כל פעם מאז שהדף נפתח ואני כן זוכרת להכניס את שקיות הבד הרב פעמיות לאוטו לפני קניות או לקחת את הסל המתקפל בתוך התיק (חייבת להודות שהדף הזה עוזר לי לזכור יותר טוב אבל עשיתי את זה גם לפני כן) אני מחכה לאיזה תגובה מהסביבה ונאדה... למה רק לכם מגיבים? לא פותחים עלי עיניים תמהות וגם לא משבחים אותי. פשוט לוקחים את זה כ"וואלה" ודי. ככה זה גם היה עם המנשא, התהלכתי לי עם תינוקת במנשא מחכה מלאת תשובות מתוחכמות לכל מי שיעז להגיד לי שהיא לא נושמת וכו' ונאדה, נישט, גורנישט, יוק... רק אי שם בשלהי תקופת היאמו התחלתי לקבל תגובות מאוד אוהדות מצד העדה האתיופית המקומית. ולא תחשבו שאנחנו גרים באיזה ישוב אקולוגי בהרים או משהו, כולה חדרה...
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גם אצלי, ילדת.
פשוט כי היית מוכנה ושלמה.
לא היו לך שאלות מול עצמך.
אז לסביבה לא היה על מה להתפס.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גם אצלי, ילדת.
פשוט כי היית מוכנה ושלמה.
לא היו לך שאלות מול עצמך.
אז לסביבה לא היה על מה להתפס.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

פלסטיק שולטטטטט

פשוט לוקחים את זה כ"וואלה" ודי
ממש לא. את מהווה דוגמא חיה, הוכחה שאפשר גם כך, ויש לך חלק מצטבר בשינוי עתידי :-P
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

פלסטיק שולטטטטט

פשוט לוקחים את זה כ"וואלה" ודי
ממש לא. את מהווה דוגמא חיה, הוכחה שאפשר גם כך, ויש לך חלק מצטבר בשינוי עתידי :-P
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

כבר שבועיים שלא קניתי שום דבר מפלסטיק או שארוז באריזה מתקלה כלשהי
סתם גאה בעצמי ושמח. וסתם במצב רוח טוב בלי קשר :-)

לילה טוב
אורי_יורמן*

פלסטיק שולטטטטט

כבר שבועיים שלא קניתי שום דבר מפלסטיק או שארוז באריזה מתקלה כלשהי
סתם גאה בעצמי ושמח. וסתם במצב רוח טוב בלי קשר :-)

לילה טוב
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אורי |Y||Y|
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אורי |Y||Y|
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יערת_דבש* »

משהו נחמד שהוספתי בראש הדף:
תגובות נחמדות ומצחיקות ל: "לא, תודה, אני לא צריכה שקית"
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יערת_דבש* »

משהו נחמד שהוספתי בראש הדף:
תגובות נחמדות ומצחיקות ל: "לא, תודה, אני לא צריכה שקית"
דינ_אמית*
הצטרפות: 14 נובמבר 2007, 16:18
דף אישי: הדף האישי של דינ_אמית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי דינ_אמית* »

מעולה D-:
רק אני בתוך הנורמליזציה.. לא מקבלת שום תגובות.
(כנראה זה סימן טוב)
דינ_אמית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי דינ_אמית* »

מעולה D-:
רק אני בתוך הנורמליזציה.. לא מקבלת שום תגובות.
(כנראה זה סימן טוב)
ילדת_טבע*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

בשבועיים האחרונים אנחנו שוכחים באופן קבוע לקחת איתנו שקיות בד לקניות. אצלי בתיק יש סל קטן אבל כשמדובר בקניות... הוא קטן מדי (וגם לא תמיד נכנס לתיק אפילו שאני בטוחה שכן... ככה זה ספגת הריון...). אז מה גילינו? גם שקיות בד הן לא ממש החובה. אז אצל הירקן-לוקחים ארגז, יש לנו שלושה ארגזים עכשיו על המקרר למעלה לשימוש ביתי/חוזר/מה שלא יהיה ויהיה בטוח, את הירקות והפירות אנחנו לוקחים בסלסלות הפלסטיק האלו, בדיוק כמו לפני כן, רק שעכשיו יש לנו בסל של הירקות כמות יותר גדולה לבוא איתה בפעם הבאה, שטויות, לנו זה לא כואב. בסופר התארגנו על ארגז קטן למוצרים הנמעכים (אין ארגזים בכל הסופרים מסתבר, הם מועכים אותם בקרטוניה תוך שניות וחסל אין שימוש חוזר מיד ממחזרים-לא הכי חיובי מבחינתי כמובן) את השאר סידרנו יפה בבגז', בתיק שלי ובסל הקטן וזהו, לא יאומן כמה מעט מקום זה תופס כשלא משתמשים בפלסטיק... אז זהו, כל פעם שהגענו לסופר מבועסים ששוב שחכנו יצאנו הרבה יותר מחוזקים, שקיות חד פעמיות זה ממש מיותר, שקיות בד הן לנוחיות בלבד. אפשר גם בלי.

בחנות הטבע שלי, שעד כה לא ממש עודדה מיחזור התחילו למכור עכשיו שקיות בד תוצרת ביתית של שתי נשים חביבות (בטח נוכחות פה באתר ובדף), יוזמה חביבה ביותר. אם אתן פה בדף רק רציתי להגיד ששקיות לקטניות הן דבר מאוד חשוב לדעתי, תכינו כאלה שאפשר לסגור כמו שצריך ויש לכם קליינטית (אחת לפחות ולפי דברי המוכרת עוד כמה) ולפירות יבשים אם אפשר להכין כאלה מבד כמו של וילונות מקלחת-בלי סיבים, מצידי וילונות ממוחזרים (וכמו שאני אומרת לאיש שלי, לא מהמקלחת שלנו כי שלנו אם הוא לא הולך לבד הוא לא הולך לשום מקום...) גם יהיו ברכה. תודה. למען האמת, כמו שאמרתי פה בעבר, אם היתה לי מכונת תפירה והייתי יודעת לתפור אז הייתי עושה את זה לבד-אבל לא כולם חייבים לדעת ולעשות הכל, נכון? איך תהיה קהילה שיתופית ככה?
ילדת_טבע*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

בשבועיים האחרונים אנחנו שוכחים באופן קבוע לקחת איתנו שקיות בד לקניות. אצלי בתיק יש סל קטן אבל כשמדובר בקניות... הוא קטן מדי (וגם לא תמיד נכנס לתיק אפילו שאני בטוחה שכן... ככה זה ספגת הריון...). אז מה גילינו? גם שקיות בד הן לא ממש החובה. אז אצל הירקן-לוקחים ארגז, יש לנו שלושה ארגזים עכשיו על המקרר למעלה לשימוש ביתי/חוזר/מה שלא יהיה ויהיה בטוח, את הירקות והפירות אנחנו לוקחים בסלסלות הפלסטיק האלו, בדיוק כמו לפני כן, רק שעכשיו יש לנו בסל של הירקות כמות יותר גדולה לבוא איתה בפעם הבאה, שטויות, לנו זה לא כואב. בסופר התארגנו על ארגז קטן למוצרים הנמעכים (אין ארגזים בכל הסופרים מסתבר, הם מועכים אותם בקרטוניה תוך שניות וחסל אין שימוש חוזר מיד ממחזרים-לא הכי חיובי מבחינתי כמובן) את השאר סידרנו יפה בבגז', בתיק שלי ובסל הקטן וזהו, לא יאומן כמה מעט מקום זה תופס כשלא משתמשים בפלסטיק... אז זהו, כל פעם שהגענו לסופר מבועסים ששוב שחכנו יצאנו הרבה יותר מחוזקים, שקיות חד פעמיות זה ממש מיותר, שקיות בד הן לנוחיות בלבד. אפשר גם בלי.

בחנות הטבע שלי, שעד כה לא ממש עודדה מיחזור התחילו למכור עכשיו שקיות בד תוצרת ביתית של שתי נשים חביבות (בטח נוכחות פה באתר ובדף), יוזמה חביבה ביותר. אם אתן פה בדף רק רציתי להגיד ששקיות לקטניות הן דבר מאוד חשוב לדעתי, תכינו כאלה שאפשר לסגור כמו שצריך ויש לכם קליינטית (אחת לפחות ולפי דברי המוכרת עוד כמה) ולפירות יבשים אם אפשר להכין כאלה מבד כמו של וילונות מקלחת-בלי סיבים, מצידי וילונות ממוחזרים (וכמו שאני אומרת לאיש שלי, לא מהמקלחת שלנו כי שלנו אם הוא לא הולך לבד הוא לא הולך לשום מקום...) גם יהיו ברכה. תודה. למען האמת, כמו שאמרתי פה בעבר, אם היתה לי מכונת תפירה והייתי יודעת לתפור אז הייתי עושה את זה לבד-אבל לא כולם חייבים לדעת ולעשות הכל, נכון? איך תהיה קהילה שיתופית ככה?
ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

(אין ארגזים בכל הסופרים מסתבר, הם מועכים אותם בקרטוניה תוך שניות וחסל אין שימוש חוזר מיד ממחזרים-לא הכי חיובי מבחינתי כמובן)

פעם היו מניחים קרטונים ליד הקופות לשימוש הלקוחות. היום כבר אין את זה.
שאלתי מישהי (מ"שרות לקוחות" של שופרסל ביג בעפולה. חזרה אלי אחרי שהשארתי להם מכתב ארוך בעניינים שונים באתר שלהם. נסו גם אתם) למה והיא אמרה שאנשים פשוט היו זורקים שם אשפה אז הם הפסיקו אבל מי שרוצה קרטונים מוזמנן לבקש משירות לקוחות וידאגו לו (נדיר שלא הצלחתי למצוא קרטונים שם. הייתי צריכה לבקש במיוחד וכו' אבל הצלחתי. גם בשופרסל דיל בעפולה).

למה אני מספרת את זה? כי כמו עם השקיות, אם לא תגידו לא ידעו.
בכל קניה בחנות, להגיד לפונקציה המתאימה במקום שאתם רוצים שקיות בד, שאתם רוצים קרטונים. השינוי קורה והוא ימשיך לקרות, בזכותכם.
ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

(אין ארגזים בכל הסופרים מסתבר, הם מועכים אותם בקרטוניה תוך שניות וחסל אין שימוש חוזר מיד ממחזרים-לא הכי חיובי מבחינתי כמובן)

פעם היו מניחים קרטונים ליד הקופות לשימוש הלקוחות. היום כבר אין את זה.
שאלתי מישהי (מ"שרות לקוחות" של שופרסל ביג בעפולה. חזרה אלי אחרי שהשארתי להם מכתב ארוך בעניינים שונים באתר שלהם. נסו גם אתם) למה והיא אמרה שאנשים פשוט היו זורקים שם אשפה אז הם הפסיקו אבל מי שרוצה קרטונים מוזמנן לבקש משירות לקוחות וידאגו לו (נדיר שלא הצלחתי למצוא קרטונים שם. הייתי צריכה לבקש במיוחד וכו' אבל הצלחתי. גם בשופרסל דיל בעפולה).

למה אני מספרת את זה? כי כמו עם השקיות, אם לא תגידו לא ידעו.
בכל קניה בחנות, להגיד לפונקציה המתאימה במקום שאתם רוצים שקיות בד, שאתם רוצים קרטונים. השינוי קורה והוא ימשיך לקרות, בזכותכם.
אורי_יורמן*

פלסטיק שולטטטטט

שלשום ביקרתי אצל with passion לכמה דקות, כי שימי עבר אצלו לתת לו משהו.
אופק הציע לי קצת עלים מהגינה. הלכתי לגינה וקטפתי.
כשחזרתי, הוא הציע לי לשים את זה בשקית. אמרתי לו שאני לא צריך שקית. הוא הציע בכל זאת, ואז התחיל הפינגפונג הרגיל של שקית/לא/שקית/לא. ואז פתאום שמתי לב שהוא כמו הירקן - מציע לי שקית :-)
אמנם שקית משימוש חוזר, אבל בכל זאת מצחיק
אורי_יורמן*

פלסטיק שולטטטטט

שלשום ביקרתי אצל with passion לכמה דקות, כי שימי עבר אצלו לתת לו משהו.
אופק הציע לי קצת עלים מהגינה. הלכתי לגינה וקטפתי.
כשחזרתי, הוא הציע לי לשים את זה בשקית. אמרתי לו שאני לא צריך שקית. הוא הציע בכל זאת, ואז התחיל הפינגפונג הרגיל של שקית/לא/שקית/לא. ואז פתאום שמתי לב שהוא כמו הירקן - מציע לי שקית :-)
אמנם שקית משימוש חוזר, אבל בכל זאת מצחיק
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

_ככל שאנשים פחות מדייקים בדרישות ההפרדה לוקח יותר עבודה במפעל למיין את הפלסטיק למיחזור, והכדאיות למפעל פוחתת (מדובר במפעלים פרטיים שצריכים להרויח מהמיחזור)
אותו דבר נכון גם לגבי מיחזור נייר: עיתון זה בנפרד משאר הסוגים, ואם אנחנו מערבבים הם צריכים למיין זאת בחדרה._
העניין הוא שאנשים לא מדייקים דווקא מפני שחשוב להם למחזר. אם יש רק כלוב לבקבוקים ופח לעיתונים, לאנשים אין איפה לשים ניירות אחרים ואין איפה לשים בקבוקים של נוזל כביסה, נניח. יוצא מצב שמי שרוצה למחזר ש במיחזור את כל מה שיש לו (ואני לא מדברת על עצמי). כדי לחסוך במיון באמת צריכים לדאוג שיהיו פחי מיחזור לכל הסוגים של חומרים ברי מיחזור ולעניות דעתי אנשים כן יקפידו יותר במקרה כזה.
רוקדת_לאור_ירח*

פלסטיק שולטטטטט

_ככל שאנשים פחות מדייקים בדרישות ההפרדה לוקח יותר עבודה במפעל למיין את הפלסטיק למיחזור, והכדאיות למפעל פוחתת (מדובר במפעלים פרטיים שצריכים להרויח מהמיחזור)
אותו דבר נכון גם לגבי מיחזור נייר: עיתון זה בנפרד משאר הסוגים, ואם אנחנו מערבבים הם צריכים למיין זאת בחדרה._
העניין הוא שאנשים לא מדייקים דווקא מפני שחשוב להם למחזר. אם יש רק כלוב לבקבוקים ופח לעיתונים, לאנשים אין איפה לשים ניירות אחרים ואין איפה לשים בקבוקים של נוזל כביסה, נניח. יוצא מצב שמי שרוצה למחזר ש במיחזור את כל מה שיש לו (ואני לא מדברת על עצמי). כדי לחסוך במיון באמת צריכים לדאוג שיהיו פחי מיחזור לכל הסוגים של חומרים ברי מיחזור ולעניות דעתי אנשים כן יקפידו יותר במקרה כזה.
אילה_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אילה_א* »

נכון כמו באנגליה פח לזכוכית ירקוה פח לזוככית כחולה פח לזכוכית שקופה פח לזכוכית אחרת
אילה_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אילה_א* »

נכון כמו באנגליה פח לזכוכית ירקוה פח לזוככית כחולה פח לזכוכית שקופה פח לזכוכית אחרת
רוקדת_לאור_ירח*

פלסטיק שולטטטטט

יש כל כך הרבה דברים שמכילים פלסטיק שזה ממש מבאס.
ופלסטיק גם אם רב פעמי הוא חד פעמי במובן הזה שאחרי שנה-שנתיים-עשר הוא נשבר ואין מה לעשות איתו.
נתתי למשפחתון של הבת בימבה (אוטו של ילדים) שמצאתי בשוק קח תן. היתה ישנה גם ככה, התפרקה. לנו יש בבית שתיים בנות 15 בערך, אבל יום אחד הן יתפרקו אני מניחה.
שימו לב לסוליות של נעלי הבית שלכם- בדרך כלל הן מפלסטיק. אפילו אם כמוני יש לכם את הזוג הזה 7 שנים ומעלה, אז הנה, עכשיו הן עם חורים ומתפרקות ואני חושבת על זוג נעלי בית ויודעת שהפלסטיק מהסוליה לא יתפרק לעולם או לפחות לא במאה הנוכחית.
יש לי עוד דוגמאות, אבל אני הולכת לישון.
רוקדת_לאור_ירח*

פלסטיק שולטטטטט

יש כל כך הרבה דברים שמכילים פלסטיק שזה ממש מבאס.
ופלסטיק גם אם רב פעמי הוא חד פעמי במובן הזה שאחרי שנה-שנתיים-עשר הוא נשבר ואין מה לעשות איתו.
נתתי למשפחתון של הבת בימבה (אוטו של ילדים) שמצאתי בשוק קח תן. היתה ישנה גם ככה, התפרקה. לנו יש בבית שתיים בנות 15 בערך, אבל יום אחד הן יתפרקו אני מניחה.
שימו לב לסוליות של נעלי הבית שלכם- בדרך כלל הן מפלסטיק. אפילו אם כמוני יש לכם את הזוג הזה 7 שנים ומעלה, אז הנה, עכשיו הן עם חורים ומתפרקות ואני חושבת על זוג נעלי בית ויודעת שהפלסטיק מהסוליה לא יתפרק לעולם או לפחות לא במאה הנוכחית.
יש לי עוד דוגמאות, אבל אני הולכת לישון.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי with_passion* »

הגיע אליי סרטון היום:
http://www.youtube.com/watch?v=ktGG5tjZiPE
מדבר על איך בעלי החיים בים אוכלים יותר ויותר פלסטיק... איך הוא נכנס למערכות ופשוט לא מתכלה..
זה נותן עוד עידוד לחשוב 100 פעם לפני שמשתמשים בפלסטיק. אפילו רק בשביל הסיכוי שאני אשכח את הבקבוק בטיול איפשהו כי אני בן אדם..
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי with_passion* »

הגיע אליי סרטון היום:
http://www.youtube.com/watch?v=ktGG5tjZiPE
מדבר על איך בעלי החיים בים אוכלים יותר ויותר פלסטיק... איך הוא נכנס למערכות ופשוט לא מתכלה..
זה נותן עוד עידוד לחשוב 100 פעם לפני שמשתמשים בפלסטיק. אפילו רק בשביל הסיכוי שאני אשכח את הבקבוק בטיול איפשהו כי אני בן אדם..
דינ_אמית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי דינ_אמית* »

קישור מצוין אופק, תודה
דינ_אמית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי דינ_אמית* »

קישור מצוין אופק, תודה
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

• חייבת לספר על משהו קצת אחר-
בהשראת אמא נמרה, השתמשתי בשקיות הניילון מהסופר (אלו שאני כבר לא אוגרת בזכות סלי הגופיות שלי אך במשך השנים כן הואילו להאגר בכמויות בביתי)- גזרתי אותן לפיסות ומילאתי בהן דובי שתפרתי לאבא שלי. יצא יציב מאוד, מרשרש, כבד ואהוב. בקיצור- מלבד העובדה שניילון נורא דליק, זו דרך חביבה למחזר, אם כבר יש.
  • בעיה- עם המודעות אני קולטת איך ממש בכל דבר יש רכיב פלסטיק. שקיות חלב/קרטון חלב- (מה עדיף?), יוגורט, אגוזים. כל הדברים האלו שמגיעים ארוזים, כולל הירקות של הרדוף ונוזל הכלים האקולוגי.
  • בעיה נוספת- פלסטיק כן מתפרק. יחרס לעומת זאת, וזכוכית- ממה לא. אז מה קובע שזכוכית יותר אקולוגית? לדעתי היא פחות.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

• חייבת לספר על משהו קצת אחר-
בהשראת אמא נמרה, השתמשתי בשקיות הניילון מהסופר (אלו שאני כבר לא אוגרת בזכות סלי הגופיות שלי אך במשך השנים כן הואילו להאגר בכמויות בביתי)- גזרתי אותן לפיסות ומילאתי בהן דובי שתפרתי לאבא שלי. יצא יציב מאוד, מרשרש, כבד ואהוב. בקיצור- מלבד העובדה שניילון נורא דליק, זו דרך חביבה למחזר, אם כבר יש.
  • בעיה- עם המודעות אני קולטת איך ממש בכל דבר יש רכיב פלסטיק. שקיות חלב/קרטון חלב- (מה עדיף?), יוגורט, אגוזים. כל הדברים האלו שמגיעים ארוזים, כולל הירקות של הרדוף ונוזל הכלים האקולוגי.
  • בעיה נוספת- פלסטיק כן מתפרק. יחרס לעומת זאת, וזכוכית- ממה לא. אז מה קובע שזכוכית יותר אקולוגית? לדעתי היא פחות.
רוקדת_לאור_ירח*

פלסטיק שולטטטטט

כמה ימים אחרי שכתבת את זה כאן, קיבלתי במייל של הישוב שלנו הודעה. אמרו שבגלל שהרבה אנשים פנו כדי שישימו מתקן למיחזור נייר לבן הם פנו לחברה שאחראית על הנייר והחברה עצמה אמרה שישימו את הנייר הלבן במתקנים של ניר עיתון והם כבר ימיינו...
רוקדת_לאור_ירח*

פלסטיק שולטטטטט

כמה ימים אחרי שכתבת את זה כאן, קיבלתי במייל של הישוב שלנו הודעה. אמרו שבגלל שהרבה אנשים פנו כדי שישימו מתקן למיחזור נייר לבן הם פנו לחברה שאחראית על הנייר והחברה עצמה אמרה שישימו את הנייר הלבן במתקנים של ניר עיתון והם כבר ימיינו...
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי בשמת_א* »

אז מה קובע שזכוכית יותר אקולוגית? לדעתי היא פחות.
פלסטיק מתפרק ב-500 שנה.
זכוכית מתפוררת די מהר. היא הופכת בחזרה לחול. כמו כן, חלק ממנה הולך למיחזור, וחוזר להיות בקבוקים וצנצנות.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי בשמת_א* »

אז מה קובע שזכוכית יותר אקולוגית? לדעתי היא פחות.
פלסטיק מתפרק ב-500 שנה.
זכוכית מתפוררת די מהר. היא הופכת בחזרה לחול. כמו כן, חלק ממנה הולך למיחזור, וחוזר להיות בקבוקים וצנצנות.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יש משהו שאני לא מבינה. מאד בסיסי ולא מדברים עליו.
פלסטיק הוא הרי מוצר שמייצרים מתוצרי הלוואי של זיקוק נפט.
אפשר היה לא להשתמש בהם, אבל עדיין יהיה מלא זבל-נפט.
מה עדיף? זבל נפט, פלסטיק, או פלסטיק ממוחזר?
אם אפשר לקבל זבל-נפט בכמעט חינם, למה למחזר פלסטיק ביוקר?
אם בתהליכי מחזור הפלסטיק נפלטים גזים מזעזעים לאויר, אז מה רבותא?
אם ממילא מייצרים זבל-נפט בשביל אנרגיה, אז מה התועלת בכך שלא אקח שקית? (חוץ מתהליכי הייצור, ברור)

התשובה ה"נכונה" כרגע מבחינתי היא להקטין בכלל את צריכת האנרגיה שלי.
פחות אנרגיה -> פחות פלסטיק -> פחות זיהום בלתי הפיך.

אני מקווה שלוטם תסלח לי שאני נטפלת לדוגמה שלה (היצירתית והמקסימה יש לציין) אבל מה יעזור לילדה שלי ולילדים שלה ולילדים של הילדים שלה שאני אדחוף את הזיהום המרעיל הזה לתוך איזה דובי? רק שאני לא אראה את זה? בסוף זה הרי יגמור באיזו מזבלה (אפילו אם זה דובי ממש חמוד) ואז מה עשינו? דחינו. זו לא תשובה בעיניי.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יש משהו שאני לא מבינה. מאד בסיסי ולא מדברים עליו.
פלסטיק הוא הרי מוצר שמייצרים מתוצרי הלוואי של זיקוק נפט.
אפשר היה לא להשתמש בהם, אבל עדיין יהיה מלא זבל-נפט.
מה עדיף? זבל נפט, פלסטיק, או פלסטיק ממוחזר?
אם אפשר לקבל זבל-נפט בכמעט חינם, למה למחזר פלסטיק ביוקר?
אם בתהליכי מחזור הפלסטיק נפלטים גזים מזעזעים לאויר, אז מה רבותא?
אם ממילא מייצרים זבל-נפט בשביל אנרגיה, אז מה התועלת בכך שלא אקח שקית? (חוץ מתהליכי הייצור, ברור)

התשובה ה"נכונה" כרגע מבחינתי היא להקטין בכלל את צריכת האנרגיה שלי.
פחות אנרגיה -> פחות פלסטיק -> פחות זיהום בלתי הפיך.

אני מקווה שלוטם תסלח לי שאני נטפלת לדוגמה שלה (היצירתית והמקסימה יש לציין) אבל מה יעזור לילדה שלי ולילדים שלה ולילדים של הילדים שלה שאני אדחוף את הזיהום המרעיל הזה לתוך איזה דובי? רק שאני לא אראה את זה? בסוף זה הרי יגמור באיזו מזבלה (אפילו אם זה דובי ממש חמוד) ואז מה עשינו? דחינו. זו לא תשובה בעיניי.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

במילים אחרות -
גם אם אצליח להוציא לגמרי את הפלסטיק מחיי (כרגע בזכות קומפוסט הנייר שלי, הזבל שלי הצטמצם דרסטית לשקית בשבוע ברובה פלסטיק שכולו הולך למיחזור.)
האם אני לא תורמת לייצור מסיבי של פלסטיק בצריכת האנרגיה שלי?

(ואגב קומפוסט נייר, אפשר לעשות את זה בתוך הבית. עוד מסקנות בהמשך...)
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

במילים אחרות -
גם אם אצליח להוציא לגמרי את הפלסטיק מחיי (כרגע בזכות קומפוסט הנייר שלי, הזבל שלי הצטמצם דרסטית לשקית בשבוע ברובה פלסטיק שכולו הולך למיחזור.)
האם אני לא תורמת לייצור מסיבי של פלסטיק בצריכת האנרגיה שלי?

(ואגב קומפוסט נייר, אפשר לעשות את זה בתוך הבית. עוד מסקנות בהמשך...)
אילה_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אילה_א* »

עצומה נגד שקיות ניילון בחינם
http://www.ecowave.org.il/[po]petition ichoun[/po].php
שליחת תגובה

חזור אל “סוכר ומתוקים”