אפידורל וכאבי ראש

תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי תמר_ס* »

או שאני ממש לא מוכשרת בלחפש או שבאמת אין פה דף על זה או שאין עוד סובלות כמוני(הלוואי וזאת האפשרות הנכונה).
מתן נולד לפני שנתיים ורבע בקיסרי מתוכנן עקב מצג עכוז. מיד אחרי התחילו כאבי ראש איומים, משתקים. בכל הנקה הייתי בוכה. הוא היה איתי כל הזמן ובעצם ינק כל הזמן וככה עבר שבוע נוראי בו התחננתי שיבדאו אותי כי הרגשתי שמשהו לא בסדר. אמרו לי שזה מהחמסין, שאני לא שותה מספיק.
ביום השחרור אחד הרופאים חשב שאולי זה בגלל האפידורל, הזמין מרדים שיבדוק אותי והוא אישר שזה באמת בגלל זה. בין השאר הוא ביקש ממני להוריד את הראש, לא כ"כ הצלחתי כאילו תפוס הצוואר והקצת שהצלחתי הוציא ממני צווחות כאב. מה שמסביר למה דווקא בהנקות כאב לי יותר. הורדת הראש היא כואבת ובלתי אפשרית.
בהתחלה לא רצו לשחרר אותי, אחרי שבכיתי(מזל שאני כזאת בכיינית ומזל שהם נבהלים מזה) הסכימו. וההוראות היו" לקחת 2 אקמול(אני? אקמול? מה זה?) כל 4 שעות, לשתות 3 ליטר מים ביום, 1.5 ליטר קולה ואם יש החמרה קטנה כלשהי במצב לחזור מיד. למשל סחרחורות, טשטוש ראיה וכאלה.
לפי ההסבר של המרדים, החור שדרכו הוחדרה הצינורית לא התאחה והנוזל האפידורלי מטפטף החוצה וגורם ללחץ בגולגולת. הנוזל בגולגולת הוא אותו נוזל שבעמוד השדרה. |אייקון מבועת ומפוחד|
הקולה זה כי הקפאין גורם לחידוש הנוזל האפידורלי.
התיקון שרצו לעשות אם זה לא יעבור הוא לסתום את החור עם קצת דם שלי|אייקון מבועת ומפוחד עוד יותר|.
נסענו הביתה מצויידים באקמולים, הכאב עבר, אחרי שבועיים בערך העזתי להפסיק עם האקמול. לא כאב. המרדים אמר שאם זה עובר זה כבר לא יחזור.
מאז הכאבים האלה באים והולכים. יכולים להיות חודשיים בלי כלום, אח"כ כמה חודשים איומים. זה תמיד בא בערב לכמה שעות עד הבוקר. וזה הכאב הזה. לא כאב של התייבשות, לא של לפני מחזור. פשוט כאב רצחני עם עורף קשה. ובכי.
ומה בעצם אני שואלת? מישהו יודע על זה משהו? קרה למישהי? יש רעיונות לטיפול? עכשיו אני בטיפול הומאופטי, עוד לא יודעת לומר אם זה עוזר.
חיפשתי קצת חומר על זה באנגלית ודי הסתבכתי. מה זה כאבים נוירולוגים? כאבי ראש?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

המרדים אמר שאם זה עובר זה כבר לא יחזור.
למה לא אמרת לו ש מאז הכאבים האלה באים והולכים?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי בשמת_א* »

אולי טיפול אוסטיאופטי יעזור? אולי סיני?
>לא מבינה כלום אבל מקוה שמשהו יועיל<
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי שרון_ג* »

חפשי תחת meningismus אולי. אני לא בטוחה אם זה המינוח המתאים.
cervicalgia עוד אופציה
post epidural headaches
epidural block complications

טיפול כירופרקטי?
תשאלי בעצתו של נוירוכירורג? רופא מרדים בכיר?
תמר_ס*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי תמר_ס* »

דקל נור, שמחה שחיזקתי אותך, רק בשביל זה היה שווה לפתוח דף :-).

למה לא אמרת לו
אין לי (ולא רוצה) שום קשר איתו.

בשמת, אחרי שנראה מה ההומאופטיה עושה נמשיך הלאה, תודה על העצות.

שרון, הולכת לחפש.
אני פוחדת מרופאים. בעצם פוחדת זה לא מדוייק, יותר נכון לא סומכת עליהם. אפשר לומר לך את זה, נכון? לא תעלבי לי.
איך אני יכולה לתת למישהו לגעת בי בכזה מקום רגיש(ראש, גב)? איך אני יכולה להיות בטוחה שלא יגרם יותר נזק ממה שכבר נגרם?
ותקני אותי אם אני טועה, אף אחד לא מודה שיש קשר בין אפידורל לכאבי ראש לאורך שנים. הרי המרדים אמר שאם זה עובר זה כבר לא יחזור.
הייתי אצל נוירולוג (מה ההבדל בין נוירולו לנוירוכירוג??) הוא אמר שלא נראה לו שיש קשר, בקושי התייחס לזה, שלח אותי לעשות CT ראש. בחיל ורעדה באתי לבדיקה אחרי שבררתי לכמה זמן צריך להפסיק להניק וכשקראתי את דף האזהרות שאני אמורה לחתום עליו פקו ברכי וברחתי הביתה.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אוי, תמרי, כמה מפחיד!
אולי פשוט תתקשרי לעוד ועוד נוירולוגים, עד שתמצי אחד שיאמין לך שזה מהאפידורל, ויסכים לטפל בך?
(אני מתכונת - את צריכה רופא, ולא סומכת עליהם, אבל יש לך מבחן-אמון מן המוכן)
שרון_ג*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי שרון_ג* »

אני יודעת שאחרי הלידות היתה לי החמרה במיגרנות. כל לידה והחמרה נוספת. אחת הסיבות שאני חוששת להביא עוד אחד.
לא נראה לי שקשור לאפידורל, כי התחיל מספר חודשים מאוחר יותר. נראה לי שהשינויים ההורמונליים קשורים לזה (ויש עדויות נוספות לשינויים הורמונליים בגוף שלי, לצערי).
אבל אצלך - אמרת שכאבים בעורף?
אולי מתיחות בעורף שנובעת מכל מיני תנוחות החזקה לא טובות?
אני זוכרת שכשהייתי בטיפול כירופרקט בחו"ל בגלל כאבי הצוואר, כתופעת לוואי מבורכת היו לי גם פחות כאבי ראש. זה היה שילוב של כירופרקט ועיסוי עמוק. זה היה נהדר. (הוא היה מתקן, ושולח למעסה שלו שהיתה אמריקאית גדולה עם ידיים חזקות. אמאל'ה...).

עכשיו התחלתי ללכת דרך קופ"ח לפיזיותרפיה כטיפול לכאבי ראש ממקור צווארי. עדיין לא יודעת אם עוזר, אבל אני גם במצב מאד קשה מהבחינה הזו ולכן משתמשת בכל מיני טיפולים במקביל (ובסוף לא אדע מה עזר. העיקר שאני ארגיש טוב)
שרון_ג*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי שרון_ג* »

נוירוכירורג זה אחד שיותר מבין באנטומיה המקומית כי הוא ממש נכנס לשם פיזית ופותח ומתקן. הם עם די מגעיל בבסיסו. נוירולוגים יותר נחמדים.
תנסי להריץ שאילתה באתר של עזר-מציון. משהו בסגנון של " מי בארץ נחשב הכי טוב לבעיה שלי" - ותספרי מה הבעיה. הם נותנים שם של מישהו לפנות אליו.
www.ynet.co.il\ezer
דיאנה_ב*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 02:49
דף אישי: הדף האישי של דיאנה_ב*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

תמר, אולי תנסי קרניו סקראל? זה עשה לי פלאים לכאבי גב ועורף תפוס. זו שיטה הרבה יותר עדינה מאוסטאופטיה. נגיעות מאד עדינות שלא מכאיבות. וזה מתעסק בדיוק בזרימה של הנוזל בתוך העצמות - מה שהשתבש אצלך (כנראה) בגלל האפידורל.
מקווה שמשהו יעזור (())
אגב, קשור בעקיפין (וסליחה על הטרמפ), חשבתי לנסות IPEC עם המיגרנות, בעקבות מה שבשמת כתבה על איך שזה עזר לשי. לא הצלחתי למצוא מטפל בסיאטל בחיפוש מהיר באינטרנט.
תמר_ס*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי תמר_ס* »

שרון, אצלך המיגרנות החמירו. אני לא ידעתי מה זה כאב ראש לפני הלידה, חוץ מכאבי ראש ביום שלפני המחזור.
מיגרנות זה בטוח לא כי אין את הסימנים הרגילים(שאני לא זוכרת כרגע והנוירולוג מנה אותם אחד לאחד).
דיאנה, תודה על ההמלצה, גם אני חשבתי על זה.

וידוי-
לא יודעת מה זה IPEC.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי בשמת_א* »

www.ipec.co.il
ודיאנה - אשאל היום אם יש מישהו בסיאטל שהם מכירים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

גם לי זה קרה מאפידורל לאחר ניתוח גב מאוד סובלת כבר 8 חודשים לאחר הניתוח לוקחת כל הזמן כדורים שהנירולוג מחליף לי כלום לא עוזר....
דרור*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 04:22

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי דרור* »

אני באותה סיטואציה. מסתייעת בשתי כוסות קפה ליום כמנת קפאין ומנסה לסבול את כאבי הראש כמה שאני מצליחה, כי אני תוהה מה זה עושה לתינוקת בהנקה. מצד שני - בלעדיהן אני מתקשה לתפקד. מה אומרות לגבי קפאין בהנקה?
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

אם זה הדבר היחיד שעוזר לך לעבור את היום אז רק תשתדלי לשתות את הקפה אחרי ההנקה, כשאת יודעת שיש יחסית הרבה זמן עד ההנקה הבאה.
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16310337

לעניות דעתי, במיוחד למי שסובלת לאורך זמן מהבעיה ללא פתרונות, אין מה להפסיד מלנסות ולבצע BLOOD PATCH והשאלה היא רק מי ואיפה יש רופא שיסכים לעשות זאת....
דרור*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 04:22

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי דרור* »

אין כ"כ לפני ואחרי הנקה, כי זאת תינוקת בת שבועיים שיונקת כל הזמן. אני מנסה לחכות אולי בינתיים זה יעבור לבד....
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

יש בודדות כמונו אני באותו מצב שנה וחצי עם כאבי תופת בראש לאחר אפידורל בדיקות תקינות ואף אחד לא יודע מה לעשות אני מיואשת ברמות שלעיתים אני חושבת שפשוט עדיף לא לחיות
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

עד שלוש כוסות קפה ביום צריך להיות בסדר
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני מזדהה איתך זה בדיוק מה שקרה לי ילדתי לפני כחודש והכאבים היו איומייייייייים בלתי נסבלים לא יכולתי להזיז את הראש ולא לשבת ולא ללכת ולא לעמוד
רק לשכב ועוד שניה הייתי נכנסת לדיכאון מרוב הבכי למה אסור היה לי לקום מהמיטה וזה אומר גם שאני אמורה לנוח ובלי מבקרים כולל הבעל ובקושי ראיתי
את הילדה שלי רק לאחר שבועיים זה עבר ונכון הכאבים הולכים ובאים אבל מופחתים בהרבה
הציעו לי גם להזריק דם במקום של האפדורל אבל לא רציתי אמרתי שעדיף לוותר מאשר לסמוך עליהם הרופאים האלו
אני מאחלת לך המון בריאות אושר ועושר וכמובן שזה יעבור לך במהירות כי אי אפשר לסבול כזה דבר
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

הי
לפני חודשיים ילדתי בלידה רגילה. הגעתי לבית החולים בפתיחה 4, הצירים היו כואבים ואולי בגלל חוסר היחס והעומס במיון הם הפכו להיות בלתי נסבלים. התעקשתי לעלות לחדר לידה במהירות וכשהגעתי כבר הייתי על סך בכי. המיילדת במקום להרגיע אותי, התייחסה אלי באדישות ואני התחלתי להילחץ וכמובן לצעוק אפידורל עכשיו! המיילדת טענה שהמרדים בחדר ניתוח ( אחד לעשרה חדרי לידה?) ואני המשכתי לצעוק ולילל. אולי קצת נבהלו ממני כי באותן דקות הסבל היה באמת נוראי ושלחו מרדים אחר.. מתמחה או מתחיל, אלוקים יודע. אני עד היום מתחרטת חרטה גדולה שלא חיכיתי בסבלנות עוד עשר דקות למרדים הראשי.. בכל אופן מרדים צעיר נכנס לחדר הלידה ומיד ראיתי עליו מבט חושש. כאילו הוא מבצע את הזריקה בפעם הראשונה. לא היה לי הרבה זמן לחשוב; הוא ביקש ממני לשבת והתחיל בהכנות לזריקה. לקח לו הרבה זמן עד שסיים והדבר היחיד שהצלחתי לחשוב עליו רגע לפני שאבדתי תחושה בכל הגוף זה ש"משהו לא בסדר כאן!"
הרגשתי שהחומר נכנס לי ישירות לראש. אחרי חמש שניות מרגע החדרת החומר ואפילו לא הצלחתי לשכב בחזרה. המיילדת סייעה לי, יותר נכון עשתה הכל לבדה . אחסוך את פרטי הלידה. התינוק יצא בשלום ברוך השם ואני שכבתי במיטה קפואה, אפטית ורועדת בכל הגוף ללא שליטה. מיד המיילדת קראה למרדים. הוא הגיע ובחן אותי. אחרי כמה דקות הודיע לי שיתכן בימים הקרובים אסבול מכאבי ראש והוא ממליץ לשתות הרבה קפה. 12 שעוצ עברו מרגע הזריקה ועד שהצלחתי לעמוד על הרגלים. כל כך שמחתי שאני סוף סוף עומדת ולא ידעתי מה מחכה לי. כאבים איומים בעורף בגב ובחלק האחורי של הראש . כל קימה לשירותים היתה סיוט, חשבתי פעמיים אם בכלל שווה לקום ומי בכלל חשב על מקלחת. אחרי 30 שעות של בכי שלחו אותי לבלד פץ'. הכאבים נעלמו לכמה שעות ואולי בגלל שלא נזהרתי מספיק ( אסור להרים דברים כבדים כמו הילדים שלי למשל..) הכאבים חזרו בכל עוצמתם ובנוסף סבלתי גם מכאבי ראש קדמיים הרגשתי כאילו החומר שהרגשתי בלידה שחדר לי כביכול לראש פשוט שט לי שם ... אולי בגלל שאני מאוד צעירה, המרדים הראשי שטיפל בי נבהל מהבכי והסבל שלי וקרא לנוריולוגית שתבדוק אותי. היא הגיעה, שלחה רופא עיניים שיבדוק אם יש לחץ על הראייה. שלילי. כמה שעות אחרי זה לאחר לילה ללא שינה נשלחתי לעשות ctראש כי המרדים חשש לשטף דם מוחי. טוב אז מה שהרגשתי היה למעשה כמעט נכון. הביצוע הכושל של האפידורל יצר הרבה בועות אוויר בתוך הראש שזזות ממקום למקום והם אלו שיוצרות את הכאבים. רק מה גם הכאבי גב-עורף-ראש אחורי לא פסקו ולכן נשלחתי לבלד פץ' נוסף. לאחר שלמדתי להיזהר; יצאתי מבית החולים בקושי מהלכת פוחדת לזוז. שלוש שבועות בקושי זזתי בבית והכאבים אכן נעלמו. כיום ישנם כאבי ראש שבאים והולכים אך לא באותה עוצמה. אקמול וזה עובר. בקיצור לבקש שוב ושוב לעבור בלד פץ' ולהיזהר מתנועות חדות. בריאות לכל היולדות!
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

אני קראתי במקרה את הבלוג הזה . אמנם הפרסומים ישנים פה .
ילדתי בניתוח קיסרי לפני 3 שנים והיה לי מקרה כמו שכתוב פה . אחרי הניתוח
התחילו לי כאבי ראש איומים שכאבו בכל תנוחה חוץ משכיבה אוס , בכיתי 3 ימים ונתנו לי משכחי כאבים שלא עזרו. אחת האחיות אמרה לי שזה מהספינה ומיד הזעיקה מרדים ונומרולוגיה שאישרו שזה תופעת לוואי והפתרון היחיד זה blod patch שמזריקים נוזל דם מהיד ישר לעמוד שהיגרה וסותמים את האוויר שנוצר.
זה מה שעשיתי וכעבור חצי שעה יצאתי חדשה . הכאבים נעלמו לחלוטין.

כל זה היה בבית חולים בארצות הברית .
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

אני מתקנת . זה היה ספינל .
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

היי לכולן ,
אני ילדתי לפני 5 חודשים בלידה רגילה אבל עם אפידורל . לאחר חודשיים התחלתי להרגיש כאבי ראש איומים שלא הרגשתי אותם כאבים בחיים , וזה כבר חודש חמישי לאחר לידה הכאבים עדיין לא עוברים
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

כן זה מי אפידורל גם לי יש את כאבים והרופא אמר שזה מי אפידורל זה תופעות וזה לכל הזמן זה הולך ובאה כל הזמן
_אלמונית*
הצטרפות: 30 מאי 2009, 16:34

אפידורל וכאבי ראש

שליחה על ידי _אלמונית* »

חשבתי שאולי לאוסטיאופט יהיה מה להגיד בעניין
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

איך מתמודדים? גם אני ילדתי עם אפדורל וחודשיים לאחר הלידה התחילו כאבי ראש מטרידים שנמשכים רוב היום יש הפוגות מדי פעם כבר חודשיים יש מצב שזה קשור לאפדורל?
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

היי בנות,
אצלי אחרי לידה אפידורלית התחילו סחרחורות וחוסר שיווי משקל. הרגשתי שראש נורא כבד ורגליים קלות ויש לחיצות חזקות בתוך הראש. אחרי שלושה חודשים מאז הלידה זה עדיין לא עבר. התחלתי טיפול אצל אוסטאופט וישר אחרי הטיפול הראשון יש הקלה. אוסטואופטית אמרה שהנוזל בעמוד השדרה עלה לראש ושהראש כבד חבל על הזמן. היא מטפלת בי באוסטאופטיה ובשיטה קרניו סקראל אם אני לא טועה. אל תוותרו על עצמכן ועל בריאותן ותנסו רפואה משלימה, בהמלצה כמובן. רפואה שלמה לכולכן!
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

וואו אולי עדיף לסבול לידה רגילה ולא לקחת סיכון של הסבל הזהץ
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

חשבתי שאני הבנאדם היחיד שחןןה את זה ועכשיו אני בהלם. אני אחרי לידה חמישית הייתי במצב על הפנים. שלך האפידרןל למןח. לא חשבתי שאצא מזה. אבל ברוך השם אחרי בלינד ספוצ הייה הרבה יותר גרוע ואז אתאזן. אני כמעט שנה אחרי הלידה. וזה עדין הולך ובא. כרגע התחיל להשפיע גם על הראייה. מקווה שאצא מזה
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

אני גם 3 ימים לאחר לידה , חולשה כללית מטורפת זרמים מהגב שעולים לי לראש , טישטוש בראייה רק מרחוק ומרגישה כאילי הנשימה לא נכנסת לי חלק , בטוחה שזה קשור לאפידורל כי הכל מתחיל מהגב יעולה , גם המרדים דקר אותי פעמיים כי בפעם הראשונה הצינור לא נכנס טוב הוא שם לב לאחר החדרת החומר .. מה עליי לעשות לא מתייחסים אליי פה אני עדיין מאושפזת בגלל שלילדה יש צהבת
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

מבקשים מקרוב משפחה אסרטיבי לקחת את הדברים בידיים. לעמוד מול הרופאים ולומר להם לטפל בך!
את אחרי לידה וסובלת, אין לך את הפנאי והכוח למלחמות
פלוני_אלמונית*

אפידורל וכאבי ראש

הי לכולם מזדהה איתכן לחלוטין אני אחרי הלידה גם סבלתי מהתופעה הזו ועשיתי את הטיפול המונע נהיתה לי פזילה בעין שמאל מהלחץ בראש ובעיניים זה מלחיץ נוראאא הפזילה חלפה לאחר ה bladpech אך עד היום ישנו טשטוש בראיה ולחץ שמגיע לעיתים במקומות הומי אדם עשיתי CT נוירולוג אופטומולוג הכל תקין אך התופעה קיימת מאחלת המון בריאות לכולן ולעשות את ה bladpech מיד אחרי הלידה ולא לחכות לסיבוכים
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”