תזונה צמחונית לתינוק

חגית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 13:02

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי חגית* »

האם אפשרית תזונה צמחונית לתינוק ?
כמו כן, אשמח להפניה לדף הדן בנושא מתי יודעים וכיצד עוברים למזון מרוסק / מוצק לתינוק (הנחיות טיפת חלב שוחרות בפתח ואני לא שלמה עימן ) .
כמו תמיד, תודה ותודה על העצות המועילות והתמיכה.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ורד_לב* »

אני אישית בגישה שמוצרים מהחי בכלל כדאי להתחיל אחרי גיל שנה (אם בכלל, כמובן, לפי אידאולוגיה, אמונה ושיקול דעת). מערכת העיכול של התינוק מתפתחת לה לאיטה וע"כ לא נראה לי חכם הכניס לה משהו כ"כ זר, שמצריך כ"כ הרבה עבודת פירוק והטמעה.
זו דעתי המקצועית והאישית. כמובן שכל אחד זכאי לדעתו וזה אינו לאו מוחלט.
אז בתשובה לשאלתך, אפשרי בהחלט תינוק צמחוני.
חגית*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי חגית* »

האם ניתן לקיים אורח תזונתי צמחוני לתינוק בצורה יישומית ולספק לו את כל המרכיבים החיוניים להתפתחותו ?
בצורה יישומית - הכוונה למזון שנוח לתת לתינוק, למידת המורכבות בתכנון התפריט הצמחוני, ושיתוף פעולה מצדו.
תודה.
ורד_לב*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ורד_לב* »

טחינה, שקדיה ושאר חמאות אגוזים יספקו סידן, ברזל ועוד שפע מינרלים. אין בעיה להכין מהם חלבים (לדלל עם כמות המים הרצוייה) ולתת לשתות, להכניס למחיות ירקות / פירות, להוסיף לדייסות.
כמו כן מוצרים מלאים, שלא עבדו עיבודים וקילופים, כמו דגנים מלאים למיניהם: קוואקר בראש וראשונה והאמת שאיתו אפשר לרוץ עד שלב מאוחר ביותר. אפשר גם קינואה / אמרנט בדייסות, כוסמין בדייסה.
אפשר לבדוק בשלב מאוחר יותר איך התגובה לאורז מלא, מוצרים מחיטה מלאה וכו'. כדאי לחכות עם אלו עד אחרי גיל שנה (חשש לאלרגיות) ולבודד, כמובן. לא לתת עם עוד דברים ולתת כמה ימים, כדי לבחון את התגובה של התינוק.
את זה בכלל רצוי לעשות עם כל מזון חדש.
שפע של עלים ירוקים ייספקו הרבה מינרלים, ויטמינים ואנזימים- אפשר להוסיף לטחינה (טחינה ירוקה), לטחון בבלנדר עם ירקות מבושלים למחית, להוסיף למרקים (גם אפשר לטחון למרקם חלק).
פירות יבשים עשירים גם הם במינרלים רבים. גם אותם ניתן לשלב ברטבים, ממרחים, מרקים, או פשוט לתת כחטיף. רצוי מאד להקפיד על התוצרת האורגנית. יש הבדל משמעותי ברמת ההתעסקות עם הפירות, חומרים ששמים עליהם, כדי ש"יראו טוב" וההבדל במחיר בד"כ ממש ממש ממש לא משמעותי. תבדקו!
מה עוד? אפשר לנסות קטניות עדינות כמו עדשים אדומים, שחורים, ירוקים, מש ואזוקי. שוב לבשל ולטחון לבד או עם עוד דברים.
לגבי שיתוף פעולה, זה ממש אישי, לא? וזה ממש תלוי גם בנכונות שלך להשקיע בלשבת עם הילד, להאכיל אותו, להשקיע בהכנת מזונות וכו'.
בן כמה אותו תינוק שמדובר עליו? האם הוא יונק עדיין? יינק בתוספת למזון?
כי בהתחלה הוספת המזונות היא לגמרי ברמה של introduction של הטעמים והכמות הנאכלת היא דיי זניחה ברמת הקלוריות / אבות המזון שהמזון יספק לו. נראה לי שאצל הרבה מהתינוקות (אצלנו כמעט 8 חוד' ועוד יונקת לגמרי), המזון מתחיל לספק משהו משמעותי רק אחרי גיל שנה בכלל (היונקים, אני מתכוונת).
אם את לא בטוחה, תמיד אפשר להעזר בתוספות מזון. אישית, לא 'מתה' על זה, אבל זו אופציה. אני אוהבת שזה בא ישר מהאוכל, אבל זו דעתי האישית, כמובן!
אם תהיי יותר ספציפית, אוכל לנסות ולתת לך טיפים יותר מדוייקים!
חגית*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי חגית* »

בני בן 6.5 חודשים, ניזון מהנקה בלבד.
ברצוני להניק זמן רב ככל שניתן (למרות משבר החלב הנוכחי) ולהמנע מתוספת פורמולה.
כיצד להתחיל ? מתי ? עם מה ? ממה להמנע ?

יש לי הכרות קצרה עם מזון אורגני, שאותו קנינו בנטעים, אך כעת בהעדר משכורת אחת (כנראה לזמן רב מאחר ואין בכוונתי לחזור לעבודה - אני שוקלת לימודים לטווח היותר רחוק), קיים קושי להמשיך ולרכוש תוצרת אורגנית. לכן, ברצוני לדעת מהם סוגי המזון האורגני אותם חשוב לצרוך בצורה משמעותית לעומת אחרים ( פירות וירקות לעומת דגנים וקטניות, פירות יבשים וכיוצ"ב) ? האם יש צורך לשטוף את הפירות והירקות האורגניים עם סבון ( במיוחד לתינוקות) ?
ורד_לב*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ורד_לב* »

לדעתי, אין בכלל צורך בפורמולה, אם את מניקה.
יש פה את הדף של מעבר לאוכל מוצק, אם אני טועה, תוכלי לבדוק שם.
יש הרבה גישות לתוספות המזון, צריך לבדוק מה מתאים לך.
לגבי מזון אורגני, זו החלטה אישית, שכמובן נובעת גם מהקטע הכלכלי.
אישית, נראה לי שבתחילת דרכו האכילתית של התינוק, הוא יאכל כ"כ מעט, כך שזה לא יהיה עומס כלכלי לקנות רק בשבילו אורגני. אבל,שוב, זו דעתי.
לגבי לשטוף ירקות ופירות עם סבון. תראי, אין מה לעשות זאת עם תוצרת רגילה או אורגנית. חומרי ההדברה היום מגיעים כבר בתוך מיי ההשקייה, כך שלא יעזור אם תשטפי, או תקלפי. זה כבר בפנים בכל מקרה.
זה רק מקל פסיכולוגית על לאכול עם הקליפה, שזה הרבה יותר טעים ובריא.
סימונה*
הצטרפות: 03 ינואר 2002, 12:45

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי סימונה* »

חגית, אם את מאזור ירושלים תוכלי אולי להעזר בד"ר גרניט (מ.ת.ר.) רופא ילדים קונבנציונאלי, אך צימחוני,
שגידל את ילדיו על צמחונות והוציא חוברת שניתן לרכוש שם (תמורת כ- 20 שקלים) על תזונת תינוקות בכלל עם פרק על תזונה צמוחנית.
ממליצים לעשות בדיקת דם בגיל 9 חודשים ואח"כ בגיל שנה.
אנחנו דילגנו על הראשונה והבדיקה של גיל שנה, עם יניקה, הרבה קטניות, דגנים, ירקות ופירות - היתה משביעת רצון.
לפני חודש בערך, היא בת שנתיים וחודשיים, התחלתי לדאוג שמא ההנקה לא מספיקה למלא מאגרי B12 (כתבתי על זה בילד צמחוני ו ורד לב ענתה בהרחבה ועזרה רבות). התיעצנו עם ילדתנו והיא אמרה שהיא רוצה כמו סבא וסבתא לאכול בשר ועוף. אז, למרות צימחונותנו האידיאולוגית הלכנו לכפר יהושוע וקנינו לה כבדי עוף אורגני=הרע במיעוטו.

באשר לפורמולות, בגילו של בנך, זה נראה לי כמו צעד אחורה. פשוט יקר, מיותר וגם לדעתי לא טבעי.

חבר שלנו שמבין בחקלאות אמר שקטניות ממילא לא מרססים בד"כ, אז אין טעם לשלם יותר על אורגני, מאידך יש הרבה מוצרים מעולים שניתן להשיג רק אורגני, כמו עדשים שחורות שכדאי להתחיל איתן בגיל קצת יותר מאוחר, בגלל מערכת העיכול, שעדיין רגישה בגילו.
ורד_לב*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ורד_לב* »

לא הייתי סומכת על "לא מרססים קטניות", כי הרבה מהקטניות שמוכרים בארץ (כמו הדגנים) מגיעים מחול ממקומות ש כן מרססים (כמו ארהב, הודו, תאילנד ועוד).
סימונה, יש לך איך להשיג עותק של החוברת הזו ולשלוח לי? מאד אשמח לקרוא.
איילה*
הצטרפות: 16 מאי 2003, 09:40

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי איילה* »

הי, ברצוני לגדל את בני כצמחוני, משמע ללא מוצרי חלב, בשר ודגים. הוא כבן 11 חודשים ולפני שבועות ספורים בלבד החל להראות התעניינות ממשית במזון מוצק.
נכון להיום תזונתו היומית כוללת מלבד הנקה : בננה, תפוח עץ, תפוח אדמה, בטטה, גזר, קישוא, אורז מלא ,טחינה גולמית.
את האוכל אני מגישה לו כמות שהוא ( טיפה מועכת באצבעי ), מזון מרוסק כמחית המוגש לו בכפית מיד זוכה להנפת יד מתנגדת , ולאצבע מושטת קדימה מצביעה על האוכל המוגש בשולחן.
נתתי לו דייסת קוואקר תוצרת ביתית אולם הוא הקיא בשתי הפעמים.
נסיוני הדל בצמחונות נובע בעיקר מקריאת ספרים, ברמה הישומית נתקלתי בקשיים מאחר ולגופי קשה לעכל קטניות, כרוב, כרובית, חצילים , ברוקולי וכו.
איני יודעת כיצד ליישם זאת עם בני.
מה הכמויות הנדרשות לאכול על מנת לספק את צרכיו התזונתיים היומיים.
הוא מאד אוהב טחינה גולמית, אך תכולת השומן גבוהה.
כיצד לווסת כמויות.
מתי ניתן להתחיל לתת טופו ומוצרי סויה.
קיים ספר בעברית היכול להנחות אותי בצורה יעילה ?

תודה על ההתייחסות.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי בשמת_א* »

הוא מאד אוהב טחינה גולמית, אך תכולת השומן גבוהה.
ממש לא בעיה!
תני לו לווסת כמויות, ולאכול הרבה או מעט לפי טעמו. התינוק יודע ;-)
חוץ מזה צריך ייעוץ לגבי הצמחונות. מחכה פה לתשובות של אחרים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אם את פוסלת גם מוצרי חלב וביצים, עלולה להיות בעיה עם B12. נראה לי שכדאי לך לקבל יעוץ מתזונאי כדי לוודא שלא יהיו חסרים.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי עדי_יותם* »

זה מאמר באנגלית אמנם, לצערי, על גידול ילדים צמחוניים, מתוך אוסף מאמרים הקשורים בתזונה בישול יעיל, מתכונים פשוטים ומזינים, מאתר ליגת לה לצ'ה הבינלאומית. מקווה שיעזור במשהו.
עדי_יותם*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מצאתי ספר בנושא במיתוס אין לי מושג אם הוא טוב או לא.
ורד_לב*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ורד_לב* »

יש ספר בשם "התינוק הצמחוני" (כן, אני צריכה להחזיר לך אותו יעל זלאיט )של שרון אינטמה, מתורגם לעברית.
הוא לא מדהים, אבל נותן מושג כללי וגם כל מיני רעיונות למתכונים.
תנסי.
עדי_יותם*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי עדי_יותם* »

לא ידעתי, במקרה חיפשתי במיתוס משהו אחר....
יעל_זלאיט*
הצטרפות: 07 מאי 2003, 16:21

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי יעל_זלאיט* »

אפשר להגיש לתינוק "טעימות" משולחן ההורים , זה יקל בהמשך על כמות הבישולים לכל פה בנפרד, כמובן לשים לב מה נותנים מתחת לגילשנה.
לגבי בשר, אני דוחה ככל שניתן ולא נותנת עד גיל שנה.
אם בבית אוכלים בשר יש סבירות שגם הילד ירצה.
ואז רצוי להקפיד מאד על איכות הבשר.
אבא צמחוני, אמא אוכלת מעט עוף ודגים (כרגע מניקה אז טורפת גם בשר)
הבן הגדול אוכל כל מה שזז רצוי אדום , הבת אוכלת מעט מאוד "מן החי", פעם אמרה שזה עצוב מדי...
מנסיוני חשוב לבחון את הרצון וחוש הטעם, יצירת מחסומים בנוגע לבשר יכול ליצור
קושי אצל הילד.
הבן שלי היה עם רגשי אשם כלפי אבא שלו וכשהבנו את זה ואבא פרגן כולל להכין את הבשר עבורו באהבה הרסן הותר ולקחנו משכנתא כדי לממן את הסטייקים.
הנסיון הוא לתת פעם בשבוע עוף, דג, בשר אדום.
סימונה*
הצטרפות: 03 ינואר 2002, 12:45

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי סימונה* »

איילה, אני רואה שורד ענתה, יש גם, כפי שרשמתי למעלה, את החוברת של ד"ר גרניט במ.ת.ר. בי-ם (מרכז בריאות של מכבי והמאוחדת). ויש איזכורים גם בספר "ריפוי טבעי לילדים: איך לגדל ילדים ללא אנטיביוטיקה", מאת רחל וחיים ברנשטיין. אני לא זוכרת אם הם צמחונים, אבל למיטב זכרוני יש פרק שלם על תזונה ואופציות צמחוניות מוזכרות שם.
עד כמה שהבנתי, אנתרופוסים "קלאסיים" אמורים להיות צמחונים, אז אפשר לשאול מישהו. אולי נועה ברקת. שענתה בעבר על סוגיות אנתרופוסופיות. מה עוד?
אני כאמור מוטרדת מעניין ה b12 שאין להקל בו ראש והחלטתי לתת ליערה רבע כדור מציצה של סולגר בשבוע (אחרי התיעצות עם מרכז המידע שלהם) אחרי שהנסיון לתת לה כבד עוף אורגני לא ממש הצליח. זה כנראה לא טעים לה.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי חגית_ל* »

הספר 'אמהות בדרך הטבע' של יצחק בן-אורי מפרט היטב מה כדאי ומה לא כדאי לתת לפעוטות לאכול - כמובן הכי כדאי הנקה - ובאיזה גיל.
חשוב מאוד לא לפספס גבינה לבנה 5% וביצים.
איטהל*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2003, 20:40

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי איטהל* »

האמת היא שאני די אובדת עצות . אוריה בן שנה בדיוק היום ( איך שהזמן טס)הוא יונק ע"פ דרישה( בעיקר בלילה בערך כל שעה וחצי וביום שלוש ארוחות לפחות) .הוא אוכל כמעט כל מה שבא ליד( בכמויות קטנות למעט עוף , בשר, ביצים, קטניות אבל זה נראה לי שהוא עדיין רעב ומעוניין בטעמים אחרים בקיצור אני לא כל כך יודעת מה לעשות , איך לבנות לו ולנו תפריט יומי שיספק את כולנו . חגית איפה אפשר לרכוש את הספר אמהות בדרך הטבע?
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי מיה_גל* »

איטהל - נסי pf]פה id[/po]=001190000036&category id=001190000036&site name=zap
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ענת* »

מה עם סויה? האם מותר לתינוקות? יש כל כך הרבה דעות מנוגדות על זה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני חייבת לציין שההתעסקות המודאגת במה צורכים הילדים שלנו בכזו אובססיה לא יביאו לתועלת שתעלה על החסר.
דרך החיים הטבעונית בשבילי מתחברת לכוח החופש ולחיים הטבעיים בשלום ובלי דאגות. במיוחד לא של פדנטיות ופחדים סטרילים שהחברה המערבית יצרה כי אנחנו מיועדים לחיות בתנאי מעבדה!

שני בניי בן השנתיים והארבע, לא נגעו מימהם בבשר ואף פעם לא עשינו שיקולים מיוחדים לגבי האוכל שהם אוכלים יותר משעשינו לאוכל שאנחנו (אני ובעלי) אוכלים.

יש לי לא מעט חברות שגם משתפות דעה משותפת לגבי צמחונות וגם לגבי טבעונות, וגם מעבר למעגל החברות אני רואה כמה שחינוך לילדים נפגם כשאמא או האבא כל היום מתעסקים בדאגות של אוכל, תכשירים אורגניים וכולה.

הילדים מתחילים לגדול ולשאול שאלות ולברור אוכל ממש מתוך דאגה בעצמם. הם שומעים כל כך הרבה שיחות בנושא, שלמרות שהם תמיד עסוקים בעיניינהם הם, בסוף יפתחו את אותו סגנון חיים מודאג.

לכן, אני מציעה לכולכן, להיות עירניות לילדיכן, אבל לא ליצור דאגה על נושא כל כך פשוט.
סך הכל, בשר, כל שלא יהיה, הוא דבר פשוט לא טבעי למערך המבנה האנושי שלנו כבני אדם, על פי מערכת העיכול שלנו והמעיים.
ולכן אין שום סיבה להפוך את העובדה של חיים צמחוניים לדבר כל כך יוצא דופן ושונה.

פשוט לחיות בטבעיות.
לזרום ובקלילות.
כן לברור ולשים לב, אבל שוב, כמו שאנחנו שמים לב לעצמינו, הרי בגיל שנה כמעט כל המזונות אפשר לתת להם.
למה שמזון זה או אחר ייצור פריחה או בעיה?
למה לצאת מתוך כזו נקודת הנחה מראש?
הסיכויים לכאלו התפתחויות באחוזים הוא מזערית, ואם זה קורה, וקרה לפעמים - אז פשוט מפסיקים.
זה הכל.

חיו בפשטות ובקלילות
זרמו עם הטבע ועם החיים.

אוהבת אתכן!
אור ובריאות.
יעל_ודיויד*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2007, 22:39

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי יעל_ודיויד* »

שנינו צמחונים (אוכלים ביצים וחלב) ומגדלים שתי בנות, צמחוניות בינתיים. הגדולה (שנתיים ועשרה חודשים) אוכלת טוב ומתפתחת מצוין, תמיד היתה. הקטנה (שנה וחודשיים) היא הסיבה שאני כותבת כאן ומבקשת עצות.. מגיל 7 חודשים היא לא עלתה במשקל, וגם בקושי בגובה. לפני שבעה חודשים היא היתה תינוקת שמנה והיום היא מתחת לכל העקומות.. אני לא אמא היסטרית ולא מתעניינת בכלל בעקומות, אבל כשלא עולים כל כך הרבה זמן מתחילים לדאוג ולחשוב , אולי בכל זאת אנחנו צריכים לתת לה עוף או בשר? היא עדין יונקת, ודי הרבה יחסית. לא אכלה הרבה עד גיל שנה בערך, וגם היום לפעמים ממש לא רוצה לאכול. תמיד העדיפה אוכל בידים ולא מרוסק בכפית. בדרך כלל יורקת חצי או יותר ממה שמכניסה. היא גם חולה די הרבה, חוטפת כל וירוסון שעובר בסביבה - עוד דבר שמעלה דאגה ושאלות לגבי התזונה. בנוסף יש לה אסטמה, ויכול להיות שגם זה גורם בעיות בגדילה. חוץ מזה היא תינוקת חיונית, פעילה ושמחה , תינוקת מדהימה ביותר (זה באמת שאני לא אומרת את זה כי אני אמא שלה..). מה אתם מציעים?
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי מיכל_בר* »

נשמע שכדאי לבדוק.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי מיכל_בר* »

נשמע שכדאי לבדוק.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

יעל ודיויד
אוכלים ביצים וחלב
איזה מן חלב וכמה, הבת המדוברת צורכת?
לפי דעתי החלב שנמכר בישראל מספיק מזיק בשביל לעודד אסטמה וחולי כרוני אצל ילדים. אני די משוכנע שזה קרה אצלי באופן אישי.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני לא חושבת שהסיבה שהיא לא עולה במשקל היא שאינה אוכלת בשר. גם ממזון צמחוני אפשר להשמין. אם כי, לפעמים מחסור בברזל עלול לפגוע בתיאבון. בכל מקרה הייתי מתחילה לבדוק את העניין עכשיו ולא מתחילה להאכיל אותה בשר ומחכה חודשיים שלושה כדי לראות אם יש שינוי.
אהבה_טהורה*
הצטרפות: 18 יולי 2007, 09:49
דף אישי: הדף האישי של אהבה_טהורה*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי אהבה_טהורה* »

מגיל 7חודשים עד שנה וחודשיים זה בדיוק 7 חודשים, זאת אומרת חצי מהחיים שלה, ממליצה לבדוק את העיניין.
ולא מתחילה להאכיל אותה בשר ומחכה חודשיים שלושה כדי לראות אם יש שינוי.
יעל_ודיויד*

תזונה צמחונית לתינוק

תודה לכל המגיבים. אנחנו אכן הולכים לבדוק את הענין בדחיפות. לאורי- היא אוכלת ביצים ומאד אוהבת. חלב בכלל לא שותה (רק חלב אם) וסימילק ניסינו לתת לה פעם פעמיים וירקה לנו בפרצוף.. יודעת מה טוב בשבילה. אוכלת מאכלי חלב כמו קוטג', יוגורט טבעי ולפעמים קצת יוגורטים מתוקים, גמדים וכו'. גם את זה כמובן מאד אוהבת, וכמובן גלידה.. אבל מוצרי חלב (פרה) זה בהחלט לא מהמרכיבים העיקריים בתזונה שלה. אוכלת הרבה פירות וירקות. לא ידעתי שמחסור בברזל מוריד תיאבון. בדיקות דם (ספירה) יצאו טובות בעבר.
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

נשמע מעורר חשד לחוסר בברזל. לפיצקי של קרוטונית מהמרק הגדול היתה בעיה כזו שנפתרה די בקלות. אולי תשאלי אותה?
יעל_ודיויד*

תזונה צמחונית לתינוק

א פרופו ה-7 חודשים, חצי מהחיים שלה: יעל כתבה את זה כתוצאה מהדאגה האמיתית שלנו אך זה לא לגמרי משקף את המצב. צריך לקחת בחשבון שמעין היתה בהנקה בלבד עד אחרי גיל חצי שנה, ושהיא התחיל הלזחול ממש רק סביבות גיל 10 חודשים. עד אז היא היתה מה שאנחנו מכנים באהבה, די "סופגנייה" זאת אומרת, זה שהיא רזתה כשהתחילה לעבור לתזונת מצוקים ולזחול בכל הבית פחות מטריד אותי. זה יותר 4 החודשים האחרונים שהיא עדיין לא חזרה לעלות במשקל שיותר מדאיג.
דויד
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אוכלת מאכלי חלב כמו קוטג', יוגורט טבעי ולפעמים קצת יוגורטים מתוקים, גמדים וכו'. גם את זה כמובן מאד אוהבת, וכמובן גלידה..
בלי קשר לשאלה שלכם, הייתי עד לא מזמן מאוהבי הקוטג', ואחרי שקראתי איך מכינים אותו עבר לי החשק (גבן מפורר מעורבב בשמנת. לא סתם מזון מעובד, גם עשוי מהג'יפה של שאריות העיבוד לגבינות אחרות).

לגבי הברזל - גם אצלנו היתה עצירה בעלייה במשקל, אומנם לא מגיל 7 חודשים אלא מגיל 9 חודשים נאמר, לא עלה בכלל. ספירות ברזל נמצאו נמוכות מאוד, ומתן ברזל פתר את הבעיה. מצד שני התינוק שלי לא היה צמחוני, תמיד קיבל בשמחה עוף למשל.
ובכלל מוזר לי שאני עכשיו כתובת לפנות אליה בנושא תינוקות צמחוניים ;-) , כשהילד שלי כל הזמן שותה חלב פרה בכמויות מטורפות (לדעתי ליטר ביום), לפעמים על חשבון אוכל, וכפסע ביני לבין ההחלטה לעשות לו cold turkey.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום רב ,

מה ניתן לתת כתחליף למוצרי חלב (כי הם מעוררי ליחה), האם מותר לתת מוצרים מחלב עיזים לתינוקת בת שנה?
תודה.
ורד_לב*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ורד_לב* »

בגיל שנה אפשר כבר לאכול הכל.
ממש אין לנו צורך במוצרי חלב, כך שאין צורך לתחליף עבורם.
תזונה מגוונת ומאוזנת תבטיח את המצאות כל רכיבי התזונה החיוניים.
עושים לנו הרבה שטיפת מוח עם ה"צורך" במוצרי חלב...נחש של מי האינטרס?
שאלה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2003, 17:02

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי שאלה* »

חדשה באתר ומקווה שאני במקום הנכון. ביתי בת שנה וארבעה חודשים, כמעט צמחונית (אוכלת לעיתים חיות מתות אצל אביה), ואני מקפידה על תזונה מגוונת ומלאה. בבוקר ובערב היתה שותה תמ"ל. לאחרונה החלפתי את הבקבוק של הערב בחלב אורז עם אבקת חרובים. אני קוראת לזה שוקו והיא קונה את זה. היא שותה ומבסוטה. האם זה בריא עבורה? האם יש הגבלה על כמות?
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

השאלה היא אם יש בחלב אורז סוכר.
אם כן, הרי שאולי עדיף להחליף את זה במשהו בלי סוכר.

אפשר לנסות בתור משקה מחזק וטעים-רסק ירוק.
העינין הוא שצריך לדעת מה הילדה אוכלת מבחינת המגוון והכמיות, בשביל ממש להציע הצעות.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אין בזה תוספת סוכר, אבל זה ממש מתוק. לדעתי זה לא טוב לשיניים.
שאלה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2003, 17:02

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי שאלה* »

תודה על התשובות. היא כמובן מצחצחת שיניים אחר כך וזה נראה לי הרע במיעוטו לעומת עוד בקבוק תמ"ל שמכיל סוכר, וכמובן שוקואים למיניהם. בשביל אילה בשדה הדגן קצת פירוט של התזונה שלה: מוקדם בבוקר בקבוק תמ"ל, בבוקר דייסה מקוואקר, סובין או סולת מלאה (או שילוב) בתוספת כפית שקדיה, או אגוזי מלך או ברזיל טחונים ומעט סילאן (היתה אוכלת יפה גם ללא המתקה, אך לאחרונה מסרבת ולכן אני ממתיקה מעט). בבוקר היא אוכלת גם פירות, לא ביחד עם הדיסה כי זה לא טעים לה, אלא ליד. בנוסף, היא רואה אותי בבוקר לוקחת כף שמן פשתן ומבקשת גם ואני נותנת לה כמה טיפות בכפית. בצהריים לרוב שילוב של דגנים מלאים וקטניות (לפעמים מונבטות): אורז מלא, כוסמת, קינואה בשלל צבעים, קוסקוס מלא, שעועית, מש, חומוס, עדשים. כמובן גם מגוון של ירקות. ביניים היא אוכלת עוד פרי, או פרוסה מלחם מלא עם טחינה גולמית. בערב ביצה (כ 4 פעמים בשבוע, רק אורגניות), יוגורט ביו (גם משתדלת שיהיה אורגני וצאן), לפעמים גם גבינה, ועוד ירקות. ואחר כך ה"שוקו" המדובר. זה נשמע המון, והיא באמת אוהבת מאוד לאכול, מבנה הגוף, שלה קטן יחסית, והיא בוודאי לא שמנמנה. אשמח להצעות, שיפורים, ועצות. תודה רבה.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

לי נראה שהמגוון של המזונות ממש מכובד וכל הכבוד לך שאת משקיעה ככה.
יש באתר דפי מתכונים והרבה מידע לגבי תזונה, אז את מוזמנת לגלוש ולראות מה עושה לך חשק/ולילדה .
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי שירה* »

זקוקה לתמיכה ועצה...
בני בן השנתיים גדל כצמחוני בבית והוא בגן נפלא אך שאוכלים בו בשר ועוף.
והוא אוכל שם בעיקר פחמימות בצהרים ושניצל טבעול.(שאני מעדיפה שלא יאכל)
איזו השלמות אני יכולה לעשות לו במקום העוף/בשר?
אני אשמח למתכונים פשוטים שמספקים חלבון מלא
תודה רבה
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

עדשים - כתומות או ירוקות או חומות. מהכתומות אפשר לעשות מעין פירה, שהילדים שלי מאוד נהנים למלא אותו בירקות או בתוך פסטה בצורה מתאימה.
חומוס - גרגרים או ממרח
ביצים - אם אתם אוכלים

אבל למה חשוב לך שהוא יאכל חלבון מלא בארוחת צהריים?
הוא יכול להשלים קטניות בערב.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי שירה* »

ליאת,בערב הבן שלי אוכל ארוחה קלה של ביצה,ירקות וגבינות. לא בטוחה שזה מספיק.
אני רוצה לתת לו בצהריים בגן מנה עם חלבון שאולי תהווה תחליף לכדורי בשר ולעוף .(ושהוא ירגיש פחות חריג)
תודה על הרעיונות,אני אנסה את הפירה עדשים.
את יודעת איך מכינים קציצות מעדשים?
מעניין אותי-האם המשפחה שלך צמחונית ואיך אתם מסתדרים עם זה?
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי שיר* »

אני צמחונית, ילדתי לפני כחודש, לצערי אני לא יכולה להניק בכלל. השאלה שלי היא לגבי תחלפי חלב צמחיים (מטרנה צמחית וסימילק איזומיל) הבנתי שהם פחות טובים לתינוק ממטרנה חלבית. אני מעדיפה כמובן שלא לתת מוצרי חלב. מה עדיף?
בשמת_א*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי בשמת_א* »

תחלפי חלב צמחיים (מטרנה צמחית וסימילק איזומיל) הבנתי שהם פחות טובים לתינוק ממטרנה חלבית
בעיקרון, אין אף חיה בטבע שניזונה מסויה בתור המזון הראשון שלה.
יונקים ניזונים מחלב. אז התמ"ל עשוי מחלב של מין יונקים אחר (פרות). אבל "חלב" מסויה? זו כמובן המצאה הזויה ובאמת התברר שהיא מאוד בעייתית. כמויות האסטרוגן שהתינוקות המקבלים תמ"ל צמחי סופגים, הן אסטרונומיות. ניו זילנד אסרה כבר לפני כמה שנים על הכנסת תמ"ל צמחי לתחומה.
אם את לא מיניקה יש לך שתי אופציות:
  1. תמ"ל חלבי.
  2. לתת רק תרומות חלב מאמהות אחרות. ככה זה לא חלב שלך אבל לפחות חלב אנושי.
בשמת_א*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי בשמת_א* »

שכחתי להגיד שהסקתי מדברייך

לצערי אני לא יכולה להניק בכלל
שאין אפשרות לתת חלב שלך, כי אילו היה, בוודאי היית מיניקה.
לכן לא רשמתי כאפשרות שלישית את האופציה הקיימת: לשאוב ולתת את החלב שלך, לא בהנקה אלא בבקבוק.
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ללו* »

לתת רק תרומות חלב מאמהות אחרות. ככה זה לא חלב שלך אבל לפחות חלב אנושי
שימי לב שהאופציה הזאת נעשית יותר ויותר מקובלת. את יכולה למלא טופס "מחפשת תרומה" באתר מאמילק. יש נשים שממש משוועות לתת ולא לזרוק את כל הבקבוקים שגודשים את המקפיא.
ממשיכה_להתגלגל*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2013, 02:11
דף אישי: הדף האישי של ממשיכה_להתגלגל*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי ממשיכה_להתגלגל* »

מנסה להחיות את הדף.
האם אתם חושבים שילדים צמחונים-טבעונים רזים יותר?
בתי די קטנה ביחס לבני גילה. אני מנסה לא להלחץ ולומר לעצמי שהיא פשוט לא אוכלת את כמויות החלבון המוטרפות שתינוק ממוצע אוכל.
ועדיין, חרדה.
לא נראה לי שיש איזה עיכוב בהתפתחות או משהו כזה
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי פלוני* »

חד וחלק כן. רזים יותר וחלשים יותר.
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

מנסיוני, לא.
אין לי זמן להרחיב, אולי בהמשך.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

תזונה צמחונית לתינוק

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני מכירה רק תינוק צמחוני אחד, והוא רזה מאוד וחזק מאוד. אז מה זה אומר? כמעט כלום.

ממשיכה לתגלגל, אני לא הייתי ממליצה לך להסתמך על הערכות של אנשים בדף הזה, שיסתמכו על (במקרה הטוב) השוואה בין ארבעה-חמישה תינוקות. זה לא קבוצת דגימה ששווה לדבר עליה, ואין לסמוך על הערכה כזאת. אם את באמת רוצה לדעת, למה שלא תנסי את Google scholar?
שליחת תגובה

חזור אל “מידע כללי על תזונה נכונה”