בדיקת רופא ילדים אחרי לידת בית

פשוט_אני*
הצטרפות: 28 יולי 2004, 13:32
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אני*

שליחה על ידי פשוט_אני* »

תודה רבה למגיבות! להפתעתי, עוד אין שום התקדמות... באמת החלטנו שכנראה פשוט נגיע ונציב את הרופאה בפני עובדה קיימת. בר עדש אמר שאפשר לרשום במחשב על מספר הזהות של הבכור, אז נציע לה גם את זה.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

שליחה על ידי שרון_ג* »

מותר לך או לכל אחד אחר לחשוב שאני מזניחה או משהו
את זה אף אחד לא אמר, בטח לא אני.

אני רק אמרתי שאני רואה הרבה ילדים, שבאים ההורים ומבקשים שאבדוק "רק את הריאות", ואני באופן אישי לא מוכנה לזה.

מצד שני יש כאלה שבאים ואומרים: הילד חולה, אני אשמח אם תבדקי אותו אבל אני לא מטפל בתרופות קונבנציונליות. יש לי לא ילד אחד כזה. ואני בשמחה אבדוק ואתן אבחנתי ולא אכפה את דעתי.

עכשיו, אם את באה (גם אם זה למרות רצונך) לרופא קונבנציונלי, אז אין מה לעשות - מה שמפוקח ומסודר הולך לפי חוקים מסויימים. לא כמו ברפואה האלטרנטיבית שבחלקה (בלי להכליל כמובן) יש ג'ונגל ובלגן ואין דין ואין דיין.
אחד מהחוקים אומר שהילד הוא בנאדם נפרד בפני עצמו ואני לא יכולה לבדוק אותו ולרשום תחת האמא.
כשהמדובר בתינוק שזה אך נולד - אני יכולה להבין שההורים לא הספיקו להגיע למשרד הפנים. לכתוב ידנית ושיעבירו אליי את ת.ז בנקדם האפשרי כדי שאוכל להכניס לתיק.
אבל בגיל 7 חודשים?
ברור ש היא קיימת בזכות עצמה ולא בזכות הת"ז. , אבל את צריכה להבין שגם הרופא הבודק פועל לפי חוקים מסוימים ולא חובה עלייך להקשות עליו.
את לא רוצה ללכת לרופא קונבנציונלי - זכותך. אבל את (ולא רק את, יש עוד רבים) רצית ללכת לרופא הקונבנציונלי אבל שיעשה מה שאת רוצה. אם את באה מראש בקטע של "אין לי מספר זהות לילדה וזאת בעיה שלך" למה את חושבת שאותו רופא ישמח לשתף איתך פעולה?

שאפשר לרשום במחשב על מספר הזהות של הבכור
ממש לא. זה לא אותו ילד. לו זה היה אפשרי, היה צריך תיק משפחה וזהו. לא תיק לכל ילד.
אבל אני מה 'כפת לי. תעשו מה שאתם מבינים ושהרופאים שלכם יעשו מה שהם מבינים.

שבתשלום.
אמא_לביאה*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 09:45
דף אישי: הדף האישי של אמא_לביאה*

שליחה על ידי אמא_לביאה* »

אבל את צריכה להבין שגם הרופא הבודק פועל לפי חוקים מסוימים ולא חובה עלייך להקשות עליו.
ממש, אבל ממש לא הקשיתי בכוונה. ובטח שלא באתי מראש בקטע של "אין לי מספר זהות לילדה וזאת בעיה שלך" זה כל כך לא הסגנון שלי, שממש הפתעת אותי בעצם הכתיבה שלך את זה.
לרגע לא חשבתי לעשות לרופא / לקופ"ח/ למישהו בכלל איזושהי בעיה בגלל העניין.
בכלל לא ידעתי שאמורה להיות בעיה בקופ"ח כיוון שעדיין לא רשמתי אותה במשרד הפנים, ואם הייתי יודעת קודם, סביר להניח שהייתי דואגת כן לרשום אותה עוד קודם , על כל מקרה שלא יהיה.
אבל אם כבר הגעתי לשם, ובטח מישהי שמגיעה עם תינוק שרק נולד, אני כן מצפה שיקבלו אותה לבדיקה. גם אם הרופא לא ממש שמח לשתף איתי פעולה.
ואכן הוא בדק ורשם תחת השם שלי, במחשב, ואחרי שבועיים כמו שהבטחתי לו, חזרתי אליו לרישום והוא העביר את הרישום אל שמה.
אגב הוא בכלל לא התווכח - דווקא הפקידה היתה זאת שהתווכחה איתי, אולי בשמו / כביכול בשמו.
בואי נבהיר: זה לא שנכנסתי למרפאה בכעס ובצעקות כי לא מוכנים לקבל את התינוקת לבדיקה .באתי, הסבירו לי, התעקשתי, קיבלו, הסדרנו עניינים.
פשוט לא נראה הגיוני בעיני שמס' ת"ז יעצור תינוק מלקבל טיפול רפואי.
אני ממוספר משמע אני קיים.
ובעקבות לידות הבית שהולכות ומתרבות (נראה לי לפחות) , אולי יש מקום לשנות מעט את החוקים על מנת שלא תהיה בעיה לאמא להיכנס לרופא ולקבל טיפול ללא מס' ת"ז. לא כולם מבינים ומתגמשים כמו שרון ג .
מעניין מה היה קורה אם הייתי מזמינה רופא ילדים הביתה. לפי נושא השיחה, בעצם אין אפשרות להזמין רופא הביתה לבדיקת תינוק שרק נולד, כיוון שהוא עדיין לא רשום?
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

אם את מזמינה רופא הביתה, את עושה את זה באופן פרטי. אין שום מוסד רפואי שצריך ללכת לפי חוקיו.
בפעמיים שבדקתי אחרי לידת בית רשמתי את מספר הזהות של האם ופרטיה, אבל הטופס היה על הילד/ה.
הבעיה מתעוררת כשיש מחשב וצריך להזין בו את הנתונים. המחשב הוא גולם ולא מבין חריגים.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

זו בעיה טכנית. מקום שמטפל בהרבה ילדים, חייב לתייק את הדו"חות, וכיום עושים את זה במקום היעיל ביותר - במחשב, או בתיקים שמסודרים לפי מספר זהות. במחשב - מספר הזהות הוא המזהה החד-חד ערכי של האדם.
כאשר מגיעים תינוקות רכים ובודדים ללא מספר זהות, אפשר להתמודד עם זה. כאשר מגיעים יותר, או גדולים יותר (שזה אומר גם שהיתה הזדמנות לרשום אותם, וגם שאולי הם לא ירשמו גם בהמשך, כי הרי רופא יכול להגיד מה שהוא רוצה, אבל הוא לא מלווה אותך למשרד הפנים, ולכן פוטנציאלית, את יכולה להבטיח סתם), זו בפירוש בעיה. טכנית, אבל בעיה. אני מבינה את ה"הצקה" - וגם חושבת שכל הכבוד שהם נהגו לפנים משורת הדין.
מה שנראה לי טריוויאלי בתינוק צעיר, לא כך בתינוק או ילד בוגרים יותר. עדיין - חייבים לתת טיפול רפואי, אבל גם להבהיר שזו בעיה.
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אה, ושרון - לקח לי רגע להבין על מה צריך לשלם - שבתשלום גם לך!
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

לקח לי רגע להבין על מה צריך לשלם
:-D
פאפא_דוק*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 18:39
דף אישי: הדף האישי של פאפא_דוק*

שליחה על ידי פאפא_דוק* »

חשוב לדעת, שירותי בריאות ציבוריים בארץ ניתנים על סמך חוק לכל התושבים (תושב קבע, וחלק מהתושבים הזמניים) בארץ.
כדי לקבל זכאות לשירותי בריאות צריך להיות רשום במשרד הפנים עם מספר תעודת זהות. מה לעשות, ככה זה.
אדם ללא מעמד חוקי, וללא רישום במשרד הפנים לא זכאי לשירותי בריאות ציבוריים.
אין בעיה להזמין ולשלם בעבור רופא שיבדוק את הילד בבית או במרפאה פרטית. עדיין נוצרת בעית רישום.
למעט במקרה חירום של סכנה לחיים של אדם, אין חובה לרופא בקופת חולים לבדוק אדם שאינו זכאי לשירותי בריאות בישראל.
ברור שרוב הרופאים יבדקו תינוק בלי מספר תעודת זהות גם אם הוא נחת אתמול ממוזמביק ומופיע בפתח המרפאה. בדיקה כזו היא לפנים משורת הדין וברמה של טובה אישית ולא חובה של הרופא. יש קושי מסויים עם התיעוד הרפואי שהוא חלק חשוב ומהותי מהטיפול הרפואי. אפשר לכתוב על האמא, או, בנייר ליד אבל חשוב שיהיה רישום כלשהוא.
מה קורה אם ילד כזה חס וחלילה אמור להתאשפז? אני מניח שההורים חותמים על התחייבות לשלם אם יהיה צורך, הילד מתאשפז, ואז ההורים רצים לסדר את הנושא במשרד הפנים ובביטוח לאומי.
חשוב לדעת, שילודי בית שלא עוברים בבית חולים אלא נרשמים מאוחר יותר במשרד הפנים אינם זכאים לשירותי בריאות בשלושת הימים הראשונים לחייהם. ילד כזה שיגיע בגיל יומיים לבית החולים הוריו יחויבו בתשלום. עיוות שצריך להיות מתוקן.
פאפא_דוק*

שליחה על ידי פאפא_דוק* »

תשאלי אם הוא מעדיף לקחת סיכון ולגלות אח"כ שלתינוק חלילה היתה בעיה שלא עלו עליה כי הוא החליט לא לבדוק בגלל שעדיין אין מס' ת"ז.

הם לא אוהבים את זה אבל נכנעים.
שיח אגרסיבי ותוקפני מקבל תגובה תוקפנית. אמא שהיתה באה אלי עם בקשה לבדוק ילד ומדברת אלי ב"איומים" גם אם מוסווים, לא היתה מקבלת ממני שום דבר שאינני חיב לעשות.
במקרה כזה, הייתי מייעץ לה לפנות למגן דוד אדום או לחדר מיון, שם חייבים לקבל כל אחד. שם גם יודעים לבקש גמול עבור השירות.
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

שיח אגרסיבי ותוקפני מקבל תגובה תוקפנית.
כן, מעניין שגם אצלי זאת ההרגשה שקיבלתי מההודעות שהסתובבו כאן. וגם אותי זה הקפיץ.
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

כן, מעניין שגם אצלי זאת ההרגשה שקיבלתי מההודעות שהסתובבו כאן. וגם אותי זה הקפיץ.
גם אני מצטרפת. זה מראה את תחושת הרופאים מצורת פניה כזאת.
והרי אנחנו עוד נמצאים כאן, כלומר מאד "באופניים". ובכל זאת - אנחנו לא מרגישים בנוח עם צורת הצגת הדברים. אז על אחת כמה וכמה שרופא מן השורה, שלא נתקל ביום יום בתינוקות שנולדו בבית, חסרי תעודת זהות, לא יעזור בשמחה. שלא לדבר על הפקידה, שבכלל כבולה לנהלים.

הם לא אוהבים את זה אבל נכנעים.

תשאלי אם הוא מעדיף לקחת סיכון ולגלות אח"כ שלתינוק חלילה היתה בעיה שלא עלו עליה כי הוא החליט לא לבדוק בגלל שעדיין אין מס' ת"ז.

זאת לא גישה שיוצרת דו שיח נעים או רצון לשיתוף פעולה.

הרופא עובד בקופ"ח ומשרת את מבוטחי קופ"ח. בהגדרה תינוק ללא רישום במשרד הפנים אינו מבוטח קופת חולים. (חוק ביטוח בריאות ממלכתי).
כמובן שאם האמא היתה באה עם תינוק במצב קשה הרופא היה מטפל בו בכל מקום ובכל מצב. אבל הוא באמת לא חייב "להקשיב לריאות" של תינוק שאמא שלו מביאה אותו לשם רק כדי שהסבתא תירגע. אפשר בהחלט להפנות אותו למד"א או חדר מיון - שם כל אחד מתקבל (תמורת 500 ש"ח). למעשה הרופא התבקש כאן לעשות טובה אישית. והתייחסות כמו שהוצגה ממש לא גורמת לאף אחד רצון לעשות טובה אישית. רופא בשום אופן לא חייב לטפל בכל אדם בכל מקום. הוא כמובן חייב לטפל במצבי חרום, ואין ספק שכולנו גם עושים את זה בלי בכלל לשאול שאלות.
רופא גם לא חייב לקבל תינוק שמבוטח בקופ"ח אחרת. כמובן שאם אמא פונה אלי במרפאת קופ"ח שאני עובדת, ומספרת שמתארח אצלה תינוק מקופה אחרת והוא לא מרגיש טוב, והיא מבקשת שאני אבדוק אותו, אסכים, אלא אם כן זה נעשה בצורה תובענית ולא נעימה, או שאני עמוסה מאד, או שאין כל דחיפות לבדוק את התינוק, כמו למשל שעול מזה שבועיים. אז אני ממליצה שיפנה לקופה שלו.

אין למעשה הבדל בין זה לבין לדפוק לרופא בדלת ביתו הפרטי עם תינוק על הידיים ולבקש שרק יקשיב לו לריאות כי סבתא מודאגת. מה איכפת לו? מה, זה קשה לו? הוא הרי רופא...

אלי הגיעה אמא לבדיקה לאחר לידת בית שהגיעה לחדר לידה 25 שעות לאחר לידת בית. הם סרבו לקבל אותה כי עברו יותר מ- 24 שעות. הפנו אותה למיון. שם נדרש תשלום של 500 ש"ח, ולכן ההורים כבר העדיפו לבוא אלי באופן פרטי. בסופו של דבר אני גיליתי בעיה קשה וחמורה. אני לא חושבת שנהגו יפה בחדר לידה, אבל לא היה בזה שום דבר לא תקין, אפילו אם מתברר בהמשך שהיתה בעיה קשה. כמובן חשוב לציין שהתינוק לא היה בכל מצוקה ולא במצב בריאותי קשה באותו רגע. (מה שגיליתי הוא תסמונת דאון).
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

סליחה, לא קראתי את הודעתו הקודמת של פאפא דוק. סליחה שחזרתי על דבריו.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

_שאפשר לרשום במחשב על מספר הזהות של הבכור
ממש לא. זה לא אותו ילד._
אנחנו דיברנו עם רופאת ילדים לפני הלידה, ופעלנו לפי ההצעות שלה.

אחרי הלידה התקשרתי למרפאה שלה והזמנתי תור דחוף. את התור רשמתי על שם הבן הבכור. היא בדקה את התינוק, ורשמה לעצמה את תוצאות הבדיקה. לאחר שרשמנו אותו במשרד הפנים (כ-10 ימים מאוחר יותר) התקשרתי אליה, מסרתי את מספר הזהות הטרי, והיא הכניסה את הרישום למחשב.
פאפא_דוק*

שליחה על ידי פאפא_דוק* »

סליחה על מה? מדהים שכולנו חשנו אותה תחושה :-)
בחרתי בחיים של שירות, לשרת באהבה אחרים בזמנים קשים וטובים.
לא בחרתי להיות מושפל או מאויים.
בזכות המערכת הציבורית - שהיא דבר נפלא, אנשים מרגישים ובצדק שרפואה זו זכות מולדת. אני מאמין שהזכות לשירותי בריאות צריכה להיות זכות יסוד בסיסית של אזרח במדינה מתוקנת.
אחת הבעיות עם הזכות הזו היא הרגשה ששירות כזה הוא מובן מאליו. מובן מאליו שאם מרימים טלפון ביום שישי בחצות אני צריך לענות וכמובן לא לקבל גמול, מובן מאליו שאדם קובע תור לפגוש אותי, מחמיץ את התור כי יש משהו חשוב יותר בטלוויזיה, ואז דורש שאקבל אותו כי זה נורא דחוף, מובן מאליו ש
נדמה לי שהרופא חייב לבדוק את מי שבא אליו, בטח אם מדובר בתינוק קטן כל כך
מובן מאליו שהרפואה מובנת מאליה, ושהרופא הוא מעין פילנטרופ שלא רק שלא חייבים לומר לו תודה או להעריך את השירות שהוא נותן מעל ומעבר לחובותיו החוקיות והמקצועיות, אלא אפשר לפקפק באינטרסים שלו (מסחריים), אפשר לאיים עליו - ולמה לא? אפשר גם להחטיף כפה כשהוא לא פועל כמו שצריך.

רופא לא חייב לטפל בכל מי שמגיע אליו, הוא יכול לבחור לקבל מקרים או לא לקבל אותם (בשוק הפרטי) כמו כל איש מקצוע, ואפילו בשירות הציבורי במקרים נדירים יש אפשרות להעביר בצורה מסודרת את הטיפול במטופל לרופא אחר.
כמובן, שבמקרה חירום - סכנת חיים, אנחנו חייבים לעזור כמיטב יכולתנו.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

סליחה שחזרתי על דבריו.
דווקא חשוב שיש כמה תגובות, כי בסופו של דבר זה מעביר את הנקודה:
א. יחסי אנוש ותקשורת. זה תמיד הבסיס.
ב. עניינים פרוצדוראליים. למשל,
רופא גם לא חייב לקבל תינוק שמבוטח בקופ"ח אחרת
ברגע שמבינים שלהביא תינוק ללא רישום לקופת חולים הוא בעצם דומה למצב שאני (מהכללית) אגיע לרופא במכבי ואבקש ממנו לבדוק אותי - מבינים שזה לא סביר.
לגמרי מובן שעם יילוד בן יום או יומיים שנולד בבית זה לא סביר שההורים יספיקו להגיע למשרד הפנים לרשום אותו (כי שני ההורים והתינוק עצמו חייבים לבוא לשם).
לכן, במצב כזה, האפשרויות הן:
א. לעבור דרך בית חולים ב-24 השעות הראשונות. אם יש בית חולים ידידותי ללידות בית, כמובן. גם מקבלים בדיקת רופא, גם מקבלים מספר זהות, ואפילו מקבלים כסף (מענק) במקום לשלם כסף, ושלום על ישראל (לא נכנסת לבעייתיות אחרת שיש בזה).
ב. להזמין הביתה רופא ילדים שיודע לבדוק יילודים, באופן פרטי, אם יש.
ג. לבקש טובה מרופא קופ"ח של ההורים, עם הבטחה שעוד כמה ימים התינוק יירשם במשרד הפנים והרישום בקופ"ח יוסדר. להבין שמדובר בבקשת טובה, ושזה אכן מחייב את ההורים לטפל בזריזות בעניין הרישום.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לגבי האפשרויות למעלה:
א. ביקור בבית-חולים יכול להמשך 6 שעות ואף יותר. וזה לא המקום הכי בריא להיות בו, לא לילוד ולא לאמא. מהלידה שניה ומעלה - המענק לא שווה את זה.
ב. עולה כסף. לא נראה לי ששווה לשלם 500 ש"ח רק כדי להמנע מהנסיעה למרפאה.
ג. יש רופאות ילדים שישמחו לבדוק ילוד אחרי לידת בית, גם אם הרופאה הפרטית שלכם לא רוצה, או לא יכולה. עדיף כמובן לקבוע עם הרופאה מראש.

לא סביר שההורים יספיקו להגיע למשרד הפנים לרשום אותו (כי שני ההורים והתינוק עצמו חייבים לבוא לשם).
תיקון קטן: במשרד הפנים ברחובות יכול לבוא רק אחד ההורים עם כל הניירת (נאמר לנו לאחר שכבר הגענו לשם על טפנו). אם ההורים לא רשומים כנשואים, דרושה נוכחות של שניהם.
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

נדמה לי שהרופא חייב לבדוק את מי שבא אליו, בטח אם מדובר בתינוק קטן כל כך
לא, מה פתאום? רופא חייב (וגם רוצה) לטפל במקרי חרום. אבל מדוע הוא חייב לבדוק תינוק שבא אליו סתם כך? כפי שכבר כתבתי למעלה - האם רופא חייב לבדוק תינוק כזה אם ההורים בוחרים לדפוק על דלת ביתו? כמובן שרופא יכול להיות נחמד ולבדוק, אבל דווקא במסגרת קופת חולים, שם יש נהלים מאד מסודרים, הוא לרוב לא אמור לבדוק מי שלא שייך אליו. האם השכן האינסטלטור חייב לבוא לפתוח את הסתימה בשירותים? הוא לא חייב, אבל יהיה נחמד מצידו אם הוא יעשה את זה. כל עוד התינוק לא במצוקה, אין כל סיבה שרופא "חייב" לבדוק אותו.
כמובן שאם האמא, או כל המשפחה מטופלים שלו, סביר ביותר שהרופא יבדוק בשמחה, אם מבחינה מקצועית הוא חושב שהוא מסוגל, או אם יפנו אליו ויסבירו לו את הבעייתיות הטכנית.
עם זאת - לא ברור מדוע הנוחיות של האמא והתינוק הם סיבה שרופא "חייב" לבדוק תינוק.

ביקור בבית-חולים יכול להמשך 6 שעות ואף יותר. וזה לא המקום הכי בריא להיות בו, לא לילוד ולא לאמא. מהלידה שניה ומעלה - המענק לא שווה את זה.
חדר לידה מקום סביר בבית חולים מבחינת בטיחות אמא ותינוק. מרפאת קופ"ח בודאי לא מקום בריא יותר, אם כבר מדברים על זה.
עולה כסף. לא נראה לי ששווה לשלם 500 ש"ח רק כדי להימנע מהנסיעה למרפאה.
אם כן, מדוע על הרופא לבצע זאת בהתנדבות???

שירותי הרפואה הציבורית בארץ ניתנים מתוקף ביטוח בריאות ממלכתי. מי שאינו מבוטח - אינו זכאי לשירות. לבקש מרופא לבדוק תינוק לא מבוטח זה למעשה לבקש ממנו שיבדוק את התינוק בהתנדבות. אמנם נכון שאם התינוק היה רשום היה מגיע לו ביטוח, אבל זה בדיוק כמו כל טענה על ביטוח - אם הייתי עושה ביטוח, אז הייתי מבוטח. אם לא עשיתי ביטוח, איני מבוטח.

כמובן שאני לא נגד אמהות או תינוקות או לידות בית.
מה שקומם אותי, ואת שאר הרופאים הכותבים כאן, זה ה "מגיע לי". מה פתאום? למה מגיע לך? בזכות מה? אם נוצר קשר טוב בין רופא למטופלת, הוא ישמח לבדוק את התינוק שלה שנולד בלידת בית. אבל ממש לא "מגיע לך".
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

עוד דבר - האם המיילדת בבית עושה זאת בהתנדבות? הרי בבית החולים האמא היתה זוכה למיילדת חינם.
הטיעונים והסגנון לא ברורים לי כלל.
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

[כותבת ממחשב אחר]
_נדמה לי שהרופא חייב לבדוק את מי שבא אליו, בטח אם מדובר בתינוק קטן כל כך
לא, מה פתאום?_
אז טעיתי - אבל לא היתה שום תוקפנות, לא כאן, ובטח לא בפניה לרופא.
גם כשפניתי לקופ"ח לתיאום הבדיקה, וגם במהלך הבדיקה, אף אחד לא הראה שום סימן שמדובר על טובה אישית.
גם לו היה לו מספר זהות, לא היינו מספיקים להסדיר את חברותו הפורמלית בקופ"ח - ומצד שני, כאשר שני ההורים חברים בקופה, חברות הילדים היא פורמלית בלבד, וללא תשלום נוסף. כך שלפנות במצב כזה לרופא, זה שונה בהחלט מפניה באמצע הלילה לביתו הפרטי (לא במצב חירום) ואפילו מפניה עם תינוק שהוריו מבוטחים בקופה אחרת.
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

גם לו היה לו מספר זהות, לא היינו מספיקים להסדיר את חברותו הפורמלית בקופ"ח
ברגע שיש לילד מספר זהות ניתן להכניס אותו למערכת הממוחשבת של קופ"ח, והוא נרשם אמנם תחת כנפי ביטוח ההורים, אך כבנאדם נפרד לחלוטין.
לכן בד"כ בכלל אין בעיה לבדוק תינוקות בני יומם מבחינה זאת.
בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

מרפאת קופ"ח בודאי לא מקום בריא יותר, אם כבר מדברים על זה.
במרפאה אנחנו היינו 10 דקות אצל הרופאה ועוד 10 דקות להנקה, ויצאנו משם. בבית-חולים אם יש עומס, ואין לילוד בעיה דחופה, אפשר לחכות לבדיקת רופא גם 12 שעות (כך נאמר לנו, לפחות).

_עולה כסף. לא נראה לי ששווה לשלם 500 ש"ח רק כדי להמנע מהנסיעה למרפאה.
אם כן, מדוע על הרופא לבצע זאת בהתנדבות???_
מסכים לחלוטין. הכוונה היתה שחבל לשלם על ביקור רופאה פרטית כאשר אפשר לקבל את
הבדיקה במסגרת ביטוח הבריאות. כך גם הרופאה מקבלת את התמורה מקופת החולים, כמו עבור כל ביקור אחר במרפאה. כמובן שהיא לא חייבת לבדוק את התינוק, ואנחנו אכן אסירי תודה לרופאה שהסכימה "להגמיש" את הנהלים (לבדוק את הילוד למרות שהתור רשום על שם אחיו) לשם כך.

מה שקומם אותי, ואת שאר הרופאים הכותבים כאן, זה ה "מגיע לי". מה פתאום?
|Y| |Y| |Y|
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

העיקר שכולנו מסכימים. :-)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בבית-חולים אם יש עומס, ואין לילוד בעיה דחופה, אפשר לחכות לבדיקת רופא גם 12 שעות (כך נאמר לנו, לפחות).
סתם הגזמה.
אולי, אם זה בית חולים שעוין לידות בית, אז התקנות אומרות שצריך לאשפז את האם והיילוד שם ל-12 שעות.
אז זה לא שמחכים שעות לבדיקת רופא, זה שכדי לקבל את המענק והרישום מאלצים את האם והתינוק להישאר 12 שעות, לפי התקנות הדרקוניות החדשות של ביטוח לאומי (שיצאו במיוחד נגד יולדות בית).
יש לפחות 2 בתי חולים שמקבלים יולדות בית יפה מאוד ועושים כל מאמץ לקצר את הביקור.
אנחנו למשל הלכנו לאסף הרופא (קמנו בנחת בבוקר, התארגנו בנחת, ויצאנו לטיול בשעת לפני-צהריים, כשהכבישים לא עמוסים). קיבלו אותנו יפה מאוד. במקרה חדרי הלידה היו עמוסים לגמרי אז נאלצנו לחכות עד שיתפנה חדר אחד כדי לרשום את הלידה שלנו (הם מאוד התנצלו וכל פעם באו להגיד שעוד מעט), ובמקרה רופא הילדים בדיוק הוזעק למקרה חירום בפגיה, אז חיכינו גם ליד התינוקייה, אבל גם פה זה לא היה בכוונה ולא עיכבו אותנו רגע מעבר לדרוש, וכולם היו מאוד נחמדים.

מצד שני, אני לא יודעת מה קורה אם באים לבית חולים מהסוג שדורש את ה-12 שעות ואומרים מראש: ילדנו בבית, אנחנו לא צריכים מענק, לא צריכים רישום, רק רוצים שרופא יראה את היילוד.
פלוני_אלמונית*

ילדנו בבית, אנחנו לא צריכים מענק, לא צריכים רישום, רק רוצים שרופא יראה את היילוד.
לא יעבוד. בלי רישום בית-החולים לא יקבל את דמי האישפוז, ולא תהיה דרך לבצע רישום של הבדיקה. בכל מקרה, בכדי שהבדיקה תהיה מכוסה ע"י ביטוח לאומי (בבית החולים) או ביטוח הבריאות (במרפאה), צריך לבצע איזשהו "עיקום" של התקנות.
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

שהסכימה "להגמיש" את הנהלים (לבדוק את הילוד למרות שהתור רשום על שם אחיו) לשם כך.
אתם עוד לא הבנתם את הקטע...
לא אכפת על שם מי רשום התור. בכלל לא! מבחינתי שהתור יהיה רשום ע"ש מוישה זוכמיר.
חשוב באיזה תיק נרשמה הבדיקה.
אני חושבת שזה לא ממש חוקי מה שהיא עשתה. אבל זה כבר עניין אישי שלי כנראה.
פלוני_אלמונית*

חשוב באיזה תיק נרשמה הבדיקה.
הבדיקה נרשמה בתיק של הבן הקטן, לאחר שהוא קיבל מספר זהות.
למיטב ידיעתי, היא לא הרופאה היחידה שמקבלת ילודים לבדיקה בדרך הזאת.
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

_חשוב באיזה תיק נרשמה הבדיקה.
אני חושבת שזה לא ממש חוקי מה שהיא עשתה._
אחד הדברים החשובים שמלמדים את הרופאים כיום הוא: לא רשמת לא בדקת. וזה מסיבות משפטיות.
רישום על דף הוא קביל לחלוטין, אין בעיה.
אבל כמובן שבשום אופן אי אפשר לרשום במחשב על שם מישהו אחר - לא משנה אם זה אמא או אח.
התוכנה גם בנויה ככה שאי אפשר למחוק או לרשום משהו בתאריך אחר.
בקיצור - בדיקת ילוד על ידי רופא קופת חולים תלויה ברצון הטוב שלו, ודורשת ממנו לשנות נהלים מקובלים. רוב הרופאים יעשו את זה אם נוצרה מערכת יחסים חיובית עם הורי התינוק, אלא אם כן הם ממש מתנגדים ללידות בית ורוצים להקשות על ההורים...
ולכן הייתי ממליצה לקראת לידת בית ליצור קשר עם מרפאה ורופא ילדים, לשוחח איתו, להסביר, ולקבל הסכמה עקרונית. ואם לא - לחפש רופא שכן יסכים.
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

שרון, אבל את מדברת על הבעיה הטכנית - שברורה לי מאד (כמתכנתת), של איפה לשמור את הרישום, בעוד פה דובר על בעיה עקרונית (הילד לא מבוטח ולכן בעצם לא זכאי לבדיקה, ואם היא מתקיימת, זו טובה אישית). גם ילוד עם מספר זהות לא מבוטח עדיין (לרוב גם לא נדרש לבדיקת רופא, אבל מתארת לעצמי שגם זה קורה), רק ששם ברור איך לתייק אותו, אבל האם גם אז זו מוגדרת "טובה אישית"?
(ואני בשום פנים ואופן לא מתכוונת לגישה תוקפנית/דורשנית, אבל כן מרגישה שקיבלתי את המגיע לי, בזכות, ולא בחסד).
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

שליחה על ידי שרה_לה* »

טכני, שמכני. הבעיה היא פוליטית. חברתית. עוד לא מצאנו פתרון להפוך את הלידה בבית ללגיטימית, מקובלת ומוסדרת. תינוק שנולד בבית חולים מקבל מספר, כלומר- אישור חברתי לקבלתו בקהלינו. תינוק שנולד בבית מוקצה, עד שהוריו ירוצו לרשום אותו במשרד הפנים. או, לחילופין, יהיו תלויים בחסדיו של רופא ילדים שיסכים, מטוב ליבו, לבדוק אותו ללא רישום. אז נכון שתקשורת טובה וסבר פנים חביב עוזר להסתדר בחיים, אבל זה לא יכול להיות תנאי. ואסור שזה יהיה תנאי לקבלת שירות רפואי.
על פניה לבתי חולים אחרי הלידה אני כבר לא מדברת. זה ממש נוגד את השכל הישר לטלטל ילוד ויולדת טריים למקום מלא חיידקים.
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

ילוד עם מספר זהות לא מבוטח עדיין
ילוד עם מספר זהות מגיע לקופה (לא צריך אפילו להגיע, אפשר בטלפון), נרשם ע"י המזכירות, ומרגע זה הוא מבוטח מכוח הביטוח של ההורים.
ילוד בלי מספר זהות "לא קיים" מבחינת הקופה.
ולגבי הרישום - אני לא מדברת על הבעיה הטכנית, אלא על הבעיה המשפטית.
למה בכלל יש רישום? גם בגלל העניין המשפטי. לכן אני לא יכולה לרשום בדיקת ילוד על שם האמא או האח או הדודה מחולון.
אני כן יכולה לרשום על דף ולהכניס למחשב אח"כ כשיהיה מספר (וכך גם עשיתי מספר פעמים. לא עם לידות בית - פשוט כי אין אצלנו כזה דבר - אלא כשהיתה בעיה טכנית בהשגת המספר). אי אפשר "להעביר" אח"כ את הרישום. אי אפשר לשנות שומדבר בתיק של מטופל בתאריך מאוחר יותר.
לפעמים, אני חושבת, יש אפשרות אפילו לתת מספר זיהוי זמני. בד"כ עושים את זה אם יש צורך בבדיקות דם וכו'. כדי לחסוך טרטור כותבים על השם של האמא, אבל זה יוצר בעייתיות אם צריך, נניח, לקחת בדיקות.

אגב, בבי"ח, כשמגיעים אנשים מתאונת דרכים למשל, ואין להם זיהוי, נותנים להם שמות כמו "פלוני אלמוני 1" (של אותו תאריך) ומספרי זיהוי עוקבים (של כל הפלונים אלמונים עלי אדמות באותו מוסד), כך שניתן יהיה לעקוב אחרי הרישום גם שנים אח"כ. כשיש הרבה נפגעים, עד שמקבלים את השמות שלהם מתייחסים אליהם במספרים האלה (פלוני אלמוני 1, 2, 3, וכו').

לא מתכוונת לגישה תוקפנית/דורשנית
אני לא חשתי ממך תוקפנות בשום שלב, אם הסיסמוגרף שלי משמעותי לך ;-)
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

תינוק שנולד בבית מוקצה, עד שהוריו ירוצו לרשום אותו במשרד הפנים.
לזה באמת צריך למצוא פתרון. אבל אני יכולה לראות את הבעייתיות.
בהתחלה חשבתי להציע שאולי צריך ללחוץ שהרישום יהיה טלפוני, אבל אז - כל אחד יכול להתקשר, להגיד שנולד תינוק ואפילו אם זה לא נכון, מכל מיני אינטרסים.
הכי הגיוני נראה לי, בינתיים, שמיילדות שמורשות לקיים לידת בית (יש הרשאה כזאת?) יוכלו לדווח (אפילו טלפונית, אימייל) למשרד הפנים על הלידה, ואז ההורים יוכלו לקבל הביתה תעודת לידה עם מספר זהות. אולי בעצם פקס של סיכום הלידה למספר מיוחד שמיועד רק לכך.
נראה לי שזה יהיה מסודר יותר אם זה יהיה בידי המיילדת מאשר בידי ההורים (גם מבחינת עניין הדיווח הכוזב, שפחות סביר אם המדובר במיילדת...), למרות שבטח תזדעקו כאן שאני מוסיפה עבודה למיילדות...
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

לטלטל ילוד ויולדת טריים למקום מלא חיידקים.
עדיין לדעתי מחלקת יונקים/תינוקיה ואפילו מחלקת יולדות הם מקומות הרבה יותר נקיים ממרפאה קהילתית של רופא הילדים.
כמובן שהטיעון הזה לא תקף כאשר מגיע רופא לבדיקה בבית.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

נראה לי שזה יהיה מסודר יותר אם זה יהיה בידי המיילדת מאשר בידי ההורים (גם מבחינת עניין הדיווח הכוזב, שפחות סביר אם המדובר במיילדת...),
הקצאת מספרי תעודת זהות למילדת, בדומה לאופן בו מקצים מספרים כאלה לבי"ח
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

ילוד עם מספר זהות מגיע לקופה (לא צריך אפילו להגיע, אפשר בטלפון), נרשם ע"י המזכירות, ומרגע זה הוא מבוטח מכוח הביטוח של ההורים.
הלוואי וזה היה כל כך פשוט...
אני ילדתי בבי"ח. רשמתי את בני בנציגות משרד הפנים שם והיה בידי מס' ת"ז שלו.
כל זה לא גרם לו להופיע ברישומי קופת החולים הכללית...הם הקלידו את המספר שנתתי, הפרטים "לא הופיעו", ואז דרשו ממני העתק תעודת לידה...
הימים הם ימי השביתה במשרד הפנים, העולל בן שלושת הימים זקוק לטופס 17 ע"מ לעבור בדיקה בבי"ח, ובקופה "לא מצליחים" לרשום אותו.
כדי לקצר - לקח לנו קרוב לשלושה שבועות, ביקור מייגע במשרד הפנים, שני ביקורים במרפאת האם, ביקור במרפאת רופא הילדים (מרפאה עצמאית), ואין ספור שיחות טלפון לקופ"ח, לביטוח המשלים ולבי"ח שהיה אמור לבצע הבדיקה, על מנת לרשום את העוללון במחשבי הקופה ולבצע את הבדיקה שהיה זקוק לה.
בילוי הזמן היעיל והחביב על אמהות לעוללים בני יומם.

רק כדי לתת את התמונה החלמאית השלמה - טופס ה-17 נרשם לבסוף על שמי, ורק אחרי "איומים" קלים כלפי ביה"ח (זוכרת את הכשרתי, נכון? ;-)), הסכימו שם לקבוע לו תור (עזבי לבצע בדיקה - לקבוע לו תור! תוך שאני מבטיחה לנסות, עד למועד התור, להמיר את הטופס שבידי לטופס על שמו!).
וכן, בסוף הצלחתי להחליף את טפסים, אבל כיוון שהם לא נרשמו על שם אותו אדם, וכמו שאת כותבת בני ואני אינם אותו אדם (רק אותו חשבון בנק...) - לא יכלו להחזיר לי את הכסף עבור הטופס שלי (עולה בסביבות ה25 ש"ח להוציא טופס 17). אז שילמתי מחדש עבור הטופס של הקטנצ'יק, ובחשבון שלי נרשם לי "זיכוי". זיכוי עבור מה - עבור הקניה הבאה???

אבל זה בדיוק כמו כל טענה על ביטוח - אם הייתי עושה ביטוח, אז הייתי מבוטח. אם לא עשיתי ביטוח, איני מבוטח.
לא. ממש לא. ואדרבא - ההפך!
זה כל הרעיון העומד מאחורי ביטוח בריאות ממלכתי, שעובדת היותו של אזרח מבוטח בביטוח זה, אינה מותנית בשום אקט פוזיטיבי מצידו. אני לא צריכה לעשות כלום כדי להיות מבוטחת, די באזרחותי כדי להקנות לי את כל הזכויות.

העובדה כי תינוק של אזרחים אינו מבוטח בשלושת הימים הראשונים לחייו בגלל סיבה "לירית" כמו העדר מס' ת"ז, נשמעת לי לאקונה חמורה בחוק, הטעונה תיקון מיידי.
מי שמע על שלילת זכויות מוקנות מכוח חוק בשם הליכים פרוצדורלים???

"מגיע לי".
אני רוצה לומר, אולי בנימה קצת מבודחת אבל עם גרעין של אמונה, שאני מאוהבת ב"מגיע לי". בחיי! זה נתפש בעיני כסימפטום בריא לחברה דמוקרטית, שיחידיה מודעים לזכויותיהם ולמעמדם. לתפישתי, עקרון ה-"מגיע לי" צריך לעמוד בבסיס כל פניה של אדם למדינתו, לרשויותיה ולמוסדותיה (ולנציגיהם, כמובן), או בוורסיה שלי - "אל תשאלו מה אתם יכולים לעשות עבור המדינה, שאלו מה המדינה יכולה לעשות עבורכם"...:-)
עם זאת, כמובן שלא אמורה להיות כל סתירה בין גישת מוצא הנ"ל לבין שימוש בדרך ארץ (הי, אמרתי אמורה...:-)).

א-ב-ל, בהקשר המסויים של דף זה, וחלוקת הכוחות שנוצרה בו, חשוב לי להבהיר - הטרוניה שלי אינה כלפי הרופאים (בסיפור שלי בכלל לא היו רופאים מעורבים), אלא כנגד מערכת אטומה, ההופכת את כולנו לעבדיה הנרצעים של הפרוצדורה הממוחשבת. מערכת זו כובלת את ידיהם של הרופאים לא פחות משהיא מתסכלת אימהות טריות וטרוטות עיניים.
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מותר ללדת בבית גם ללא מיילדת (או עם מיילדת לא מורשה, שזה אותו דבר מבחינה חוקית).
וגם: הכרה רשמית במיילדות הבית? נראה לי דרישה מוגזמת... (זה שהדפים שלהם מתקבלים במשרד הפנים, זה כבר מפתיע, לדעתי).
בנוסף - אין הרשאה מיוחדת למיילדות בית. כל מיילדת מורשה בישראל, רשאית לקבל לידות בכל מקום (בארץ). כן יש את אמה"י, ארגון מיילדות הבית, שאולי אפשר להניח שמיילדת (מורשה, נתעלם כרגע מהסעיף הראשון) שלא חברה בו וקיבלה לידה, כנראה לא מתוכננת, בבית, תשלח את הילוד ואמו לבי"ח (כי זה מה שכדאי לעשות בלידות בית לא מתוכננות).
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

אולי שלאמה"י תהיה הקצאת מספרי תעודת זהות?
ואז כל מיילדת שקשורה לארגון תקבל מספר זהות לרך הנולד בעזרתה.
נשמע לי יותר הגיוני מאשר לחלק לכל מיילדת...
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

כאילו, אני כנראה נאיבית, אבל - צריך לגבש עמדה הגיונית ולדחוף אותה עד למימוש.
לא ככה?

<מרגישה שמתפרצת לדלת פתוחה>
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

בבית-חולים אם יש עומס, ואין לילוד בעיה דחופה, אפשר לחכות לבדיקת רופא גם 12 שעות (כך נאמר לנו, לפחות).
סתם הגזמה.
אולי, אם זה בית חולים שעוין לידות בית, אז התקנות אומרות שצריך לאשפז את האם והיילוד שם ל-12 שעות.
ממש לא הגזמה.
אנחנו חיכינו 8(!!) שעות עד שהגענו לבדיקת רופא ילודים באסף הרופא (ואחר כך נשארנו שם:-( )
משך השהות בבית החולים בהחלט תלויה בעומס שיש באותה שעה.לידות בית בעדיפות אחרונה. כאמור מעלה בחרנו באופציה זו בגלל הצהבת. אגב מדוע לא ניתן לעשות בדיקת צהבת כשגרה ?
כשבתי היתה מאושפזת הגיעו לשם זוג שהצהבת אובחנה ע"י המיילדת רק יומיים אחרי הלידה, וזה מצב כבר הרבה יותר קשה.
פאפא_דוק*

שליחה על ידי פאפא_דוק* »

ל מ י כ ל

מי שמע על שלילת זכויות מוקנות מכוח חוק בשם הליכים פרוצדורלים???
כל כך מסכים, אבל במדינה שמפרה זכויות של אזרחים בסיטונות, ומעניקה זכויות יתר לפי זעקנות וצעקנות - למה כבר אפשר לצפות?
ברור שצריך שביטוח לאומי ישלם ליולדי הבית את הכסף שמועבר לבית החולים בעבור כל לידה. סכום זה יכסה את הלידה, את הליווי הרפואי ואת ההוצאות.
ברור שמספר זהות צריך להינתן מיד, זה פשוט ביזארי כל כך, שאפשר ללדת תינוק ולגדל אותו בלי זכויות.
צריך לזכור שהתשלום עבור הוצאות בריאות בשלושת הימים הראשונים לחיים משולם על ידי ביטוח לאומי וקופות החולים נכנסות כמבטחות רק לאחר תום 72 השעות הללו. ככה זה.
למה צריך רישום? אני יכול לחשוב על סיבה אחת הגיונית - עד כמה שזה נשמע לא נחמד - למנוע מתן זכויות שאינן מגיעות. כלומר, לוודא שהמדינה מעניקה שירותי בריאות רק לאזרחים ולתושבי קבע, ולא בלי חשבון לכל העולם (ואשתו).

עקרון ה-"מגיע לי" צריך לעמוד בבסיס כל פניה של אדם למדינתו, לרשויותיה ולמוסדותיה (ולנציגיהם, כמובן), או בוורסיה שלי - "אל תשאלו מה אתם יכולים לעשות עבור המדינה, שאלו מה המדינה יכולה לעשות עבורכם"...
טוב, זה קצת פחות מוצא חן בעיני. אדם צריך להיות מודע לזכויותיו ולדעת לדרוש כשצריך. אבללללל יותר חשוב בעיני שאדם יחשוב קודם על תרומתו לקהילה, לעולמו ולבני אדם אחרים, לפני מחשבה על "מגיע". אולי אפשר לחשוב על מודל ביניים - האדם שנותן ויודע גם לקבל? אני תמיד שמח לראות אדם לאחר פגיעה, חבלה, תאונה, מחלה וכל מני חולרות אחרות, שמתמקד בחזרה ליכולת עבודה ולשיקום, במקום בתביעות, בניירות, בפיצויים - יש כל כך הרבה שאני רואה שעושים קריירה ממגיע לי, שחייב להיות נתיב זהב באמצע.
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

שהצהבת אובחנה ע"י המיילדת רק יומיים אחרי הלידה, וזה מצב כבר הרבה יותר קשה.
לאו דווקא הרבה יותר קשה בגלל הזמן שחלף. אולי סתם הצהבת היתה יותר קשה, בל בלי קשר לכך שחלפו יומיים.

מדוע לא ניתן לעשות בדיקת צהבת כשגרה ?
אחד מיתרונות השהיה בתינוקיה...תינוק שנראה צהוב עובר מידית בדיקה. למרות כל מה שאתן אומרות על זה שהאחיות לא שמות קצוץ על התינוקות, לא ראיתי צהוב אחד שפוספס על ידן. ולא רק צהובים. גם צרות אחרות. הן בד"כ מאד מנוסות כ"כ שמספיק להן להעיף מבט אחד ולדעת אם הילד בסדר או לא.
בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

לפי פקודת המיילדות לכל מיילדת מותר ליילד בבית. לכל מיילדת יש גם את הסמכות לתת אישור רישמי ללידה. למעשה, התנאי הראשון (והיחיד, אלא אם יש לפקידים חשד שמדובר בהונאה) לרישום לידת בית במשרד הפנים הוא האישור מהמיילדת. הסיבה העיקרית לסייגים על מתן אישורי לידה היא החשש מאימוץ לא חוקי, ע"י רישום הילוד על שם האמא המאמצת.

כדי לקבל מספר זהות לילוד, מספיק שרק אחד ההורים, ללא הילוד, ייגש למשרד הפנים (כך זה לפחות בלשכה ברחובות), עם אישור המיילדת ותעודות הזהות של ההורים. כך שלמעשה אפשר לקבל מספר זהות גם ביום הלידה, אם יש צורך (ואם אין שביתה במשרדי הממשלה).

מדוע לא ניתן לעשות בדיקת צהבת כשגרה ?
תינוק "צהוב" נראה לעין (לעין מיומנת, לפחות). חבל לדקור תינוקות לא צהובים. לרוב, הצהבת מתפתחת יום או יומיים לאחר הלידה, והמיילדת יכולה לזהות אותה בביקור שלה (זה מה שקרה אצלנו עם הבכור, למרות שאת היום הראשון לחייו הוא בילה בקפלן).

אחד מיתרונות השהיה בתינוקיה
זה לא קשור לתינוקיה. האחיות יכולות לזהות צהבת גם כשהתינוק נמצא עם האמא, וכך גם הרופאה שבודקת אותו. מלבד זאת שהשהייה בתינוקיה מסכנת את התינוק (כך לפחות לפי ה WHO).
מ_י_כ_ל*

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

פאפא דוק,

למה כבר אפשר לצפות?
להרבה יותר טוב, ומהר!
אם נפסיק לצפות ונפסיק לדרוש ונפסיק לעמוד על עוולות - דבר לא ישתנה.

חשוב בעיני שאדם יחשוב קודם על תרומתו לקהילה, לעולמו ולבני אדם אחרים, לפני מחשבה על "מגיע"
דבריך אינם עומדים בסתירה לעמדתי, אלא אם כן אתה מזהה את מנגנוניה המוסדיים של המדינה כ"קהילה". אני לא...

בכלל, כשאני מדברת על "מגיע לי" אני מדברת על ההבנה (הרנסנסית משהו...:-)), שהאדם, הפרט, הוא הוא ההויה המרכזית והחשובה, ושגופי השלטון ושאר המנגנונים הבירוקרטים נועדו לשרת אותו. לא ההפך.
לעיתים, נוכח פקידת משרד פנים מתעלמת, העסוקה במשיכת ציפורניה בלק או נוכח אחות קופ"ח העסוקה להסביר לבנה איך פותרים תרגיל חילוק ארוך במקום לקבל את המטופל הבא לבדיקת דם, או נוכח גוף שמסביר לי מדוע לא ניתן לקבוע לבני תור לבדיקה (למרות שנולד בבי"ח ויש לו מס' ת"ז...) כי המחשב לא מוצא אותו, קשה קצת לזכור מי משרת את מי...

וחשוב להבהיר - אין לגישתי זו שום נגיעה לכל הקשור ליחסי אדם וחברו. להבדיל ממנגנונים ממסדים, בני אדם אחרים לא נוצרו על מנת לשרת פרט זה או אחר.
לכ (מבלי להכנס לדיון הפילוסיפי של מה צריך להיות קודם למה - ההכרה בערך העצמי או התרומה לקהילה :-)), בחפץ לב ובשמחה אני מצטרפת לקריאתך שכולנו נדע להפוך לבני אדם היודעים הן לתת והן לקבל, זה לזה וזה מזה.

<מתנצלת על החריגה מנושאו הישיר של הדף. אבל כשמיכל נתקלת במילים "זכויות יסוד" או "האדם מול רשויות השלטון", היא גרועה משור נגח :-P>
מ_י_כ_ל*

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

כדי בכל זאת לקשור הענין לנושא הדף...
אני לא מצפה מרופא פרטני לפעול בניגוד להנחיות ולנהלים של מקום עבודתו. אני, אישית, גם לא הייתי מבקשת זאת ממנו.
אני כן מצפה מקופות החולים לשנות את ההנחיות והנהלים שלהן, כדי לא להביא למצב בו זכותו של אדם לקבלת שרותים רפואיים, זכות המוקנה לו מכח חוק, תפגע.
וזה, למרבה הצער, לא יקרה עד שאנחנו לא נפעל בעניין.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

שהצהבת אובחנה ע"י המיילדת רק יומיים אחרי הלידה, וזה מצב כבר הרבה יותר קשה
אם הוא התחיל טיפול באור רק אחרי יומיים, זה מצב יותר קשה מאשר אם היה מתחיל ביום הראשון,לא?(לא מבינה בזה)

אחד מיתרונות השהיה בתינוקיה...תינוק שנראה צהוב עובר מידית בדיקה
הקטנה שלי לא נראתה צהובה כלל ביום הראשון לחייה(בעיני האחיות והרופאה), אני ביקשתי שיבדקו:-(

לגבי בירוקרטיה, אני מסכימה עמך מקפית. כך היה למשל בהריוני. כדי לעשות מעקב בדיקת דם\שתן בטיפ"ח יש לשלם כמה מאות שקלים!שנראו לי מופרזים לאור העובדה שאנחנו משלמים גם ביטוח בריאות.
מה לעשות שהקופ"ח והטיפ"ח באותו בניין ונחשבים אותו מוסד, ומותר להם(לפי משרד הבריאות) לגבות כסף בנוסף? קשה להאשים את האחות במקום על כך שהיא מבצעת את הוראות ההנהלה.
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

_שהצהבת אובחנה ע"י המיילדת רק יומיים אחרי הלידה, וזה מצב כבר הרבה יותר קשה
אם הוא התחיל טיפול באור רק אחרי יומיים, זה מצב יותר קשה מאשר אם היה מתחיל ביום הראשון,לא?(לא מבינה בזה)_

זה לא נושא הדף, אז רק בקיצור נמרץ. יש סוגים שונים של צהבת. זו המופיעה ביום הראשון ברמות הנראות לעין נחשבת כחמורה ובעייתית בהרבה מזאת המופיעה לאחר מכן. היא לרוב על רקע אי התאמת סוג דם ומצבים רפואיים דומים. צהבת המופיעה מאורח יותר לרוב פחות בעייתית, גם אם צריך לטפל בה באור וכו'. אם יש תינוק עם בעיה יודעה של חוסר התאמת סוג דם, או צהבת קשה באח קודם וכד' - יבדקו יותר מוקדם, גם אם לא רואים.
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

זה לא קשור לתינוקיה.
התכוונתי לשהות בבי"ח, במקום בו יש צוות רפואי מיומן, לעומת השהות בבית. סתם פליטת פה.
אפרופו, את זה אפשר לעשות גם אם יהיה מוסד כזה של אחות-בית שבאה אחרי הלידה לראות את הילוד.

אם הוא התחיל טיפול באור רק אחרי יומיים
רוב התינוקות לא זקוקים לזה קודם. אצלכם היתה צהבת מוקדמת. זה סיפור אחר.
אה, ראיתי שכבר נענית לפניי. אז אני לא צריכה לחזור על ההסבר :-)
בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

אחות-בית שבאה אחרי הלידה לראות את הילוד.
בלידות בית זה אחד התפקידים של המיילדת.

<כותב עם יד אחת כשהבן ישן על השניה>
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

<כותב עם יד אחת כשהבן ישן על השניה> - יש לזה אייקון מיוחד - |יד1| (ראה מקלידה ביד אחת - וזה כולל מקליד ביד אחת )
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אני לא מצפה מרופא פרטני לפעול בניגוד להנחיות ולנהלים של מקום עבודתו.
עם כל הכבוד להנחיות ונהלים, אף פעם אי-אפשר ליצור נהלים שיכסו את כל המקרים בלי יוצאים מן הכלל. לכן רופא (או כל אדם אחר) שנצמד תמיד לנהלים, יגרום לפגיעה באותם ערכים שהנהלים מכוונים לממש.

< יונת מאמינה שבן אדם אינו אוטומט. ולמרבה השמחה רוב הרופאים והאחיות שפגשתי היו בני אדם. >
פשוט_אני*
הצטרפות: 28 יולי 2004, 13:32
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אני*

שליחה על ידי פשוט_אני* »

מבחינתי, המסקנה מכל האמור כאן, היא שאני צריכה להזיז את עצמי ולסיים את המכתב שהתחלתי לכתוב לנציבות קבילות הציבור של חוק בריאות ממלכתי בנושא הזה.
במקרה הזה, "מגיע לי"! מגיע לי מהמדינה ומקופת החולים, שאני משלמת לה מאות שקלים בשנה. לא מגיע לי, שהאפשרות החוקית הרשמית לבדוק את התינוק שלי לאחר לידת בית, תהיה לחפש בנרות רופא שיגיע הביתה באופן פרטי (אגב, לא מצאתי כזה באזור רחובות) ולשלם לו 300 ש"ח, או לחילופין ב24 השעות שלאחר הלידה, אותן השעות שבהן כל כך חשוב כמה שיותר לנוח ולהניק, לקום ולנסוע בדיוק לאותו המקום ששילמתי 4,000 ש"ח כדי לא ללדת בו! עזבו אותי ממענקי לידה ומענקי אשפוז, כל מה שאני רוצה זה שהתינוק שלי יוכל להיבדק ע"י רופאת קופת חולים, בלי הרבה רעש וצלצולים.

אני אשמח אם מישהו יתנדב לסדר כאן רשימה של הצעות לפתרון כדי להכניס למכתב לנציבות התלונות (למשל - להעביר חוזר בין רופאי הילדים, שמורה להם לרשום את הביקור על טופס נייר ולהעביר מאוחר יותר לתיק, או: שתינוק כזה יקבל מספר זמני, פלוני אלמוני 1, 2, 3, וכו' ושוב הפרטים יועברו לתיק לאחר ההרשמה למשרד הפנים, ועוד כיד הדמיון הטובה עליכם).
יושי_י*
הצטרפות: 27 דצמבר 2004, 09:54
דף אישי: הדף האישי של יושי_י*

שליחה על ידי יושי_י* »

רציתי להציג היבט אחר, מה קורה כשיולדים בבית חולים ובורחים משם? אנחנו ההינו צריכים לחכות לביקור של נציגת הפנים שאמורה היתה לבוא רק למחרת היום ולחכות מ-5:00 בבוקר עד ל -14:00 כדי שישחררו אותנו. היה חשוב לנו לערוך את בדיקת הדם pku והיינו צריכים להתחנן למס' טיפות חלב שיסכימו לבצע את הבדיקה. וכך, אחרי לידה מתישה הינו צריכים להיטלטל מרחק של חצי שעה נסיעה על מנת לבצע את הבדיקה. למה כחלק מאותו שירות שאנו חולמות עליו שרופא יגיע הביתה לא מבצעים את הבדיקה? אז מה אם הדבר כרוך בביקור נוסף?
רועי*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 14:44

שליחה על ידי רועי* »

חייב לשתף אתכם בחויה המדהימה שלנו: קודם כל תודה לשרון ג.
ביום שני ה13.6 ילדנו אצל אילנה והיה מדהים. לידה קצרה של 35 דקות ואחרי 4 וחצי שעות היינו כבר בבית.3 וחצי שעות מציר ראשון עד שהיא יצאה לה.
היום הגיעה אלינו רופאה לביקור בית בשם אורלי מרחובות , פשוט מקסימה ונעימה ובדקה את הקטנטונת שלנו . עוד הבוקר כבר הספקתי לקפוץ למשרד הפנים רק עם ת.ז שלי ושל אשתי עם הדף מאילנה וזהווווווווווווו, קיבלתי מספר זהות בשבילה תוך שעה (חיכיתי בתור כמו ילד טוב). מקווה שיש תשובות לכמה שאלות שנשאלו כאן י גם אני הייתי בין המחפשים רופא לביקור בית .... ושוב תודה לך שרון ג
רועי*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 14:44

שליחה על ידי רועי* »

יושי שלום
רציתי לציין שלגבינו למשל אילנה עושה את ה-PKU וגם TSH אם אני לא טועה בשם,היא באה אלינו הביתה 3-4 ימים אחרי הלידה (שזה מחר או מחרתיים).
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

אתה לא טועה בשם :-)
שמחה שבסוף הכל הסתדר לטובה @}
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

בעצם, זה T4 ולא TSH, אבל עזוב אותך משטויות. הכוונה ברורה.
מחפשת_רופא_ילדים*
הצטרפות: 24 יוני 2005, 17:40

שליחה על ידי מחפשת_רופא_ילדים* »

האם ניתן לפרסם שמות וטלפונים של רופאי ילדים "ידידותיים" כמו אותה אורלי מרחובות?
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

אני לא משוכנעת שאורלי תשמח לפירסום הטלפון שלה, אבל מי שרוצה ליצור איתה קשר - מוזמן לעשות זאת דרכי.
בילבי*
הצטרפות: 28 יולי 2004, 17:24

שליחה על ידי בילבי* »

רופא ילדים אחרי לידות בית (חיפה והקריות) - אנחנו מצאנו במקרה רופא ילדים שעושה בדיקות אחרי לידת בית. הוא עשה התמחות בילודים והוא היה מאוד נחמד וזול יחסית לרופא אחר שהוצע לנו באזור. המיילדת לא ידעה עליו, מצאנו אותו כשרצינו מרשם לויטמין K. שמו ד"ר מיקי שטיין - 0544488623
פלוני_אלמונית*

האם מישהו יכול להמליץ על רופא ילדים שיסכים לעשות בדיקת ילוד אחרי לידת בית? באזור ירושלים, חוץ מליאורה אוריאל.
זה ממש דחוף.
אידה_ג*
הצטרפות: 12 נובמבר 2006, 13:28
דף אישי: הדף האישי של אידה_ג*

שליחה על ידי אידה_ג* »

האם מישהו יכול להמליץ על רופא ילדים שיסכים לעשות בדיקת ילוד אחרי לידת בית?
באיזור באר-שבע? עדיף מקופ"ח מכבי.
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

האם מישהו יכול להמליץ על רופא ילדים שיסכים לעשות בדיקת ילוד אחרי לידת בית? באזור ירושלים, חוץ מליאורה אוריאל
ד"ר אילן גור. הוא גר במבשרת. אילנה ומיכל (המיילדות) ממליצות עליו. הוא לקח כ350-400 ש"ח שלפני כשלוש וחצי שנים, אחרי לידת הבן שלי. הוא מנהל מחלקת פגים בביקור חולים.
אישית, לא משוגעת עליו, הוא לא המשיך להיות הרופא שלנו.
תוכלי להשיג את הטלפון שלו גם דרך קופ"ח מכבי וגם מאוחדת.
משיחה עם מיכל בונשטיין הבנתי שעדיף להזמין את ד"ר גור מאשר את ליאורה כי הוא באמת מומחה לתינוקות בני יומם. הניסיון כאן ממש קריטי. הוא כבר בדק מאות-אלפי תינוקות וליאורה (שהיא הרופאה שלנו, אגב) מטפלת בתינוקות אבל לא בני יומם ממש. מאוד חשוב שבדיקת הלב בהתחלה תתבצע על ידי מישהוא מנוסה בכך.

אז זו באמת תשובה באיחור, כי רק עכשיו ראיתי. אבל שיכנס למערכת @}
מחפשת_רופא_ילדים*
הצטרפות: 24 יוני 2005, 17:40

שליחה על ידי מחפשת_רופא_ילדים* »

האם מישהו מכיר רופא ילדים שמתמחה בילודים ויודע לעשות בדיקות ליילוד אחרי לידת בית? אני מחפשת כזה שיבוא אלינו הביתה (תמורת תשלום) באזור השרון עמק חפר.
תודה.
משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

ד"ר אנגלנדר
037406231
זה הטלפון של המרפאה (לא פרטית). היא בהוד השרון, דרכה וודאי תוכלי להשיג את הטלפון האישי שלו.
בהצלחה!
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

ד"ר זוהר שלו מטיפה אחרת בגן שמואל באה אלינו אחרי לידת בית בעמק חפר.
גבתה אמנם 500 ש"ח אך היתה לבבית ומקצועית להפליא.
פלוני_אלמונית*

לפשוט אני -
אנחנו עשינו ככה:
לפני הלידה, ניגשנו לדבר עם רופא הילדים של הקופה, בסניף מטר מהבית שלנו.
הוא בהחלט הופתע מהבקשה לבדוק ילוד, אך הסכים לקחת על אחריותו, למרות שזה לא בדיוק לפי הנהלים ועוד כמה אמירות אבל הוא הי'ה ממש ממש נחמד, והביא לנו את כרטיס הביקור שלו למקרה שנצטרך אותו מחוץ לשעות העבודה.
ילדתי בחורף, כך שקבענו שלפי תנאי מזג האויר - או שנגיע למרפאה או שהוא יגיע אלינו הביתה. בסוף ילדתי ביום שמש חורפי נהדר, והגענו אליו.
לא לקח תשלום ולא שום דבר.
לגבי מס' זהות - למי שלא יודעת ילדים "מסונפים" לאמם, אפשר (לפחות בלאומית) להגיע עם כרטיס האם וזה טוב גם לילדים גדולים שיש להם כרטיס משלהם, הכרטיס של האמא מאפשר להכנס לתיקים של כל הילדים. כך שמבחינה בירוקרטית הבן שלי בכלל לא הי'ה צריך להיות רשום (וגם לא הי'ה, עד גיל שבועיים בערך).
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

הלידה אוטוטו ועדיין לא אירגנו מספרי טלפון של רופאים לביקור בית אח"כ. ד"ר זהר שלו עשויה להיות בחו"ל בזמן הלידה (מה גם שטלפון היא לא משאירה משום מה, רק דוא"ל ואליו היא עונה רק לעיתים ובמרפאה היא נמצאת רק בימים שלישי). למישהו יש עוד המלצות לרופאים שמבצעים ביקורי בית בלי קשר לשייכות למרפאה באיזור חדרה/פר"ח. זה מתחיל להיות דחוף. תודה רבה רבה.
פלוניה*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 21:38

שליחה על ידי פלוניה* »

אותנו ביקר אחרי הלידה ד"ר אלוק מפרדס חנה, 052-2249253 .
הוא היה מאוד עדין עם הקטנטונת. המיילדת אמרה שהוא ראה הרבה תינוקות לאחר לידות בית, ואכן מרגישים שהוא לא ביקורתי...
שתהיה לידה קלה!!!
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

ילדת טבע - אנחנו הלכנו עם היילוד לרופא של מכבי שביררנו איתו בטלפון אחרי הלידה שזה בסדר מבחינתו שנבוא עם יילוד ובלי מספר זהות. אז נכון שיצאנו מהבית יום אחרי הלידה, אבל לא זכורה לי טראומה. כמובן, כדאי לברר הכל לפני הלידה ולקבוע עם רופא/ה שסומכים עליו. אנחנו באנו למישהו שלא הכרנו אפילו כי הרופאה שהכרנו בסניף הסתבכה עם ענייני המספר זהות כן או לא. בגלל שזה היה דרך הסניף.
זה היה בתל אביב אז אין טעם לפרט מי אבל החוויה עצמה היתה בסדר גמור.
בהצלחה בלידה ובכלל!
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

אנחנו עוד לא בדקנו. 3 חודשים ו-3 שבועות אחרי הלידה. גם עם הקודמת לא הלכנו לבדוק אחרי הלידה. רק בגיל שנתיים כשהיתה חולה במשהו :-)
פלוני_אלמונית*

חגית כל מה שאת אומרת טוב ויפה אבל......עדיף שיהיה טלפון של רופא!שני ילדיי נולדו בבית ועם השניה בגלל שנוצרה נשימה מוזרה כמה שעות לאחר הלידה ולא השגנו רופא.......הגענו לבי"ח שנגרר לאישפוז של שלושה ימים יכול להיות שרופא היה מונע מאיתנו את הטרומה כי המיילדת לא יכלה והיא זו שהתעקשה שנגיע לרופא.בהצלחה לכולן ושנהיה בריאים
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

שליחה על ידי סאלוש* »

ד"ר שטיין בחיפה מאוד מאוד נחמד, גם לא בהלם מלידות בית, וגם גבה תשלום נמוך (לא זוכרת כמה אבל התפעלתי מהמחיר).
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שליחה על ידי סלעית* »

קראתי היום בידיעות (שקיבלתי חינם בסופר, לא חלילה השקעתי מכספי) שבמהלך הלידה חייבים להיות נוכחים גניקולוג או מיילדת, או לחילופין על רופא לאשר את הלידה תוך 48 שעות, אחרת משרד הפנים לא מוכן לרשום אותו.
מסופר מקרה של זוג דתי שילדו בבית בסיוע אחות מהישוב, ושרופא הגיע לבדוק רק אחרי שבוע. התינוק כבר בן חודשיים ולא מוכנים לרשום אותו, אלא אם כן יעשו בדיקת רקמות בילות של 2500 שקל להוכחה שהוא אכן בנם.

לתשומת לב מי שמתכוננת ללדת בבית ללא מיילדת.
חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

כן, גם חמותי סיפרה לי את הסיפור הזה. חוצפה!!!!!!
אנחנו רשמנו אותה בגיל חודשיים בלי בדיקה של שום רופא אבל הבאנו את כל ניירות ה-US ומעקב הלידה. אף אחד לא אמר לנו כלום על בדיקת רופא. עכשיו אני ניזכרת שהיא שאלה אותנו אם רופא בדק אותה ואמרתי שממש לא, לא העליתי בדעתי שהיא יכולה לא לרשום אותה בגלל זה!
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שליחה על ידי סלעית* »

אני קוראת שוב את הידיעה ומה שבעצם לא ברור לי זה על איזה רופא מדובר: האם על רופא ילדים שבודק את היילוד או על רופא נשים שבודק את היולדת ומאשר שאכן הייתה לידה. אם זה השני, אז בעצם זה לא הדף המתאים.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

חגית, אם הייתה מיילדת בלידה שלך, אז לא חייבים בדיקת רופא.
חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

אהה! תודה @}
רקפת*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 06:18

שליחה על ידי רקפת* »

מחפשת רופא ילדים שמגיע הביתה לבדיקה לאחר לידה באזור המרכז בעלות נמוכה. למישהו המלצות?
רובי*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2007, 19:52

שליחה על ידי רובי* »

את חייבת מישהו שמגיע? יש סיכוי שתגיעי לת"א? זה שהיה אצלי עלה 600 שח-יקר.. בכל מקרה אני חושבת עלייך הרבה.
רותי_תותי*
הצטרפות: 16 דצמבר 2006, 07:09
דף אישי: הדף האישי של רותי_תותי*

שליחה על ידי רותי_תותי* »

אצלנו באה לביקור בית ד"ר נוני ריינה. היתה עניינית ומעולה 052-8334438
נתי_של_דוגי*
הצטרפות: 21 מרץ 2007, 21:42
דף אישי: הדף האישי של נתי_של_דוגי*

שליחה על ידי נתי_של_דוגי* »

אני מחפשת המלצה על רופא ילדים שעובד במחלקת ילודים , כלומר , בקיא בבדיקות הילוד.
באיזור זכרון יעקב
פשוט_יעל*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 17:01
דף אישי: הדף האישי של פשוט_יעל*

שליחה על ידי פשוט_יעל* »

מחפשת רופא שיבוא הבייתה לאחר לידת בית, רוצה שיהיה לא יקר בטירוף וכדאי שיהיה רופא ילדים לא? יש המלצות על מישהו מאיזור כפר ויתקין?
פשוט_יעל*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 17:01
דף אישי: הדף האישי של פשוט_יעל*

שליחה על ידי פשוט_יעל* »

ואם אני כבר פה, אחרי שהמיילדת תלך לדרכה לאחר הלידה , איך אני אמורה לדעת אם מתפתחת אצל התינוק צהבת כזו לא טובה?
מצפה_ללידה_בקרוב*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2008, 13:41

שליחה על ידי מצפה_ללידה_בקרוב* »

מחפשת רופא ילדים שיכול לבדוק תינוק אחרי לידת בית באופן פרטי (אלה מהקופת חולים שלנו מאד לא נחמדים למי שיולדת בבית...) רצוי באיזור באר שבע, אפשר גם באיזור ירושלים.
למעלה כתוב שדר' אילן גור ודר' ליאורה אוריאל יכולים להגיע לבדיקת יילוד בבית באיזור ירושלים אבל אין את הפרטים שלהם ולא כתוב האם אם מקבלים פציינטים גם באופן פרטי, אז אם מישהו יודע יותר פרטים על הרופאים האלה אני מאד אשמח לקבל אותם.
תמר_ג*
הצטרפות: 08 יולי 2008, 12:40

שליחה על ידי תמר_ג* »

מחפשת רופא שיבוא הבייתה לאחר לידת בית, רוצה שיהיה לא יקר בטירוף וכדאי שיהיה רופא ילדים לא? יש המלצות על מישהו מאיזור כפר ויתקין כדאי לשאול את המיילדת אולי היא יודעת?

ואם אני כבר פה, אחרי שהמיילדת תלך לדרכה לאחר הלידה , איך אני אמורה לדעת אם מתפתחת אצל התינוק צהבת כזו לא טובה?
בדר"כ המיילדת נשארת איתך בקשר טלפוני וגם באה לביקור לאחר כמה ימים. ואם מתפתח משהו ועולות שאלות את יכולה להתקשר לשאול אותה..

ליאורה אוריאל יכולים להגיע לבדיקת יילוד בבית באיזור ירושלים אבל אין את הפרטים שלהם ולא כתוב האם אם מקבלים פציינטים גם באופן פרטי, אז אם מישהו יודע יותר פרטים על הרופאים האלה אני מאד אשמח לקבל אותם.
טלפון 0505748146
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

שליחה על ידי תמי* »

מחפשת רופא שיבוא למעקב אחרי לידת בית- לביתי באיזור תא". מישהי מכירה?
חן_אמא_לשלושה*
הצטרפות: 12 ינואר 2009, 16:41

שליחה על ידי חן_אמא_לשלושה* »

יש רופא מקסים במכבים שקוראים לו דר' פישר
שייך לקופ"ח מכבי
לא שופט, רופא אמיתי.
הגיע לביקור בית בשבת
לא זוכרת טלפון, אנחנו מצאנו ב-144
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

שליחה על ידי תמי* »

תודה רבה לחן! רק עכשיו ראיתי את תשובתך. אנסה מייד להתקשר! כל טוב
ברברה_בן_עמי*
הצטרפות: 25 מרץ 2009, 09:55

שליחה על ידי ברברה_בן_עמי* »

רופא ילדים באיזור ירושלים לבדיקת ילוד לאחר לידת בית ובכלל:
ד"ר יוליוס גולנדר: ירושלמי, 0507874861
ד"ר מישל מבורך: ירושלמית, רופאת ילדים והומאופתית קלאסית 0544468801
ד"ר אילת נבט: גרה במודיעין, רופאת ילדים והומאופתית קלאסית 0523837121
אני מאוד ממליצה על שלושתם!! (-:
יפעת*
הצטרפות: 28 יוני 2001, 04:05

שליחה על ידי יפעת* »

מחפשת רופא/ת ילדים באיזור גדרה/קרית מלאכי לבדיקת ילוד לאחר לידת בית.
אשמח להמלצות.
אנחנו בכללית, אבל התינוק לא יהיה מבוטח עדיין, מן הסתם.
שליחת תגובה

חזור אל “בירוקרטיה”