בטיחות במיטה משפחתית

מוריה_הר*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של מוריה_הר*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מוריה_הר* »

אני רוצה להתריע בפני כולם- מיטה משפחתית זה מסוכן מאוד- אבא עלול להמחץ ! התינוקת הקטנה משתלטת על כל המיטה ודוחקת את אמא ואבא הצידה!
מוריה_הר*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של מוריה_הר*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מוריה_הר* »

ובצהוב- שמיכת ההווה, לא רק שתעטוף את פחדיך, אלא שבהציצך אל מתחת לשמיכה את עשויה לגלות שהם פשוט התפוגגו.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי צוויליך* »

אבא עלול להמחץ !
אוה. סופסוף מישהי מגלה אכפתיות לקורבן האמיתי של המיטה המשפחתית.

צוויל
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

יש מעקה שאפשר להוסיף רק ללילה בזריזות? בהחלט - הציצי למשל כאן או חפשי "מעקה עץ למיטה". מתאים ללילה או לזמנים שבהם התינוק ישן לבדו במיטה.

איך אני ארד מהמיטה אם הכל חסום.
בדילוגים :-). אפשר גם להוריד מעקה, לרדת, להחזיר מעקה.
אביגיל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2001, 16:35

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אביגיל* »

חיפשתי במעלה הדף מידע לגבי תנוחת האם בלינה משותפת מבחינה בטיחותית.
בשמת, ראיתי שכתבת: בדרך כלל אמא ותינוק ישנים יחד פנים מול פנים, כשהתינוק מכורבל באיזור שמול האם. אמא מרגישה את התינוק במשך הלילה.
האם האמא והתינוק אינם זזים ומשנים תנוחות במהלך הלילה, והתנוחה המתוארת היא בעיקר בזמן הנקה? האם כשהאם והתינוק מפנים גבם זה לזו הם אינם מרגישים האחד את השני?
ושאלה נוספת - מה ידוע לך לגבי ההמלצות ללינה משותפת לתינוק שאיננו יונק? נראה לי שגם להם מגיע להנות מהקרבה המשותפת (אני שואלת כי ראיתי המלצה לשים תינוק שאינו יונק בעריסה כיוון שהאם לא תהיה בתנוחה שפונה אליו כמו בהנקה).
תודה.
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

האם האמא והתינוק אינם זזים ומשנים תנוחות במהלך הלילה, והתנוחה המתוארת היא בעיקר בזמן הנקה? האם כשהאם והתינוק מפנים גבם זה לזו הם אינם מרגישים האחד את השני?
מצטרפת לשאלות. האם מסוכן להפנות גב לתינוק בלילה?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

התינוק שלי נפל כמה פעמים בעת שישן איתי כי הנקתי בשכיבה איך אני יודעת שלא נגרם נזק משמעותי
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי פלונית* »

לינה משותפת נחשבת גם כאשר מרחיבים את המיטה הזוגית בעוד מזרון יחיד והתינוק למעשה ישן "בנפרד" אם כי צמוד? אני מרגישה שהכי נכון לי לישון צמוד אליה, כלומר להרדם יחד אחרי הנקה בשכיבה, וככה גם לחמם אותה בחורף (?) ושהיא תשמע אולי את הנשימות השקטות שלי ואני ארגיש שהיא בסדר במרחק נגיעה ושמיעה. אבל זה קצת מפחיד עם כל השמיכות, כשקר אני מתחפרת בשמיכה ואם ישנים צמוד מתוך שינה אני עלולה להעיף עליה שמיכה, ואולי בטעות לזוז טיפה אבל מספיק בשביל לחסום אוויר. אז איך בדיוק עושים את זה? מסובבים את התינוק עם הפנים לצד שני אחרי הנקה? או שבכל זאת עדיף לישון במרחק קטן?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

פלונית, לינה משותפת (co-sleeping) נחשבת כל סידור שינה שהוא כשהתינוק הוא בטווח הושטת יד מהאם. יש הרבה צורות ודרכים לישון ככה, במספר התרבויות בעולם.
לינה משותפת מומלצת לכל תינוק באשר הוא.
שינה במיטה משותפת, לעומת זאת, היא שינה שבה האם והתינוק חולקים את אותו משטח שינה.
מיטה משותפת מומלצת אך ורק לתינוקות יונקים. שינה על אותו משטח עם התינוק פחות בטיחותית לתינוקות שלא יונקים.

עונה גם על שאלות מלפני שנה, שביקשו תשובה עדכנית:
(מאביגיל:)
_חיפשתי במעלה הדף מידע לגבי תנוחת האם בלינה משותפת מבחינה בטיחותית.
בשמת, ראיתי שכתבת: בדרך כלל אמא ותינוק ישנים יחד פנים מול פנים, כשהתינוק מכורבל באיזור שמול האם. אמא מרגישה את התינוק במשך הלילה.
ושאלה נוספת - מה ידוע לך לגבי ההמלצות ללינה משותפת לתינוק שאיננו יונק? נראה לי שגם להם מגיע להנות מהקרבה המשותפת (אני שואלת כי ראיתי המלצה לשים תינוק שאינו יונק בעריסה כיוון שהאם לא תהיה בתנוחה שפונה אליו כמו בהנקה).
תודה._
בשינה במיטה משותפת האם והתינוק קצת משנים תנוחות, אבל מניסיוני יש הרבה פחות תנועתיות שלי בלילה כזה - אני לא מתהפכת עם הגב לתינוק שלי, אלא אם כן אני מתעוררת ולוקחת אותי אתו (כלומר, אני משנה תנוחה מלישון על צד ימין לשינה על צד שמאל, ומעבירה גם אותו לצד השני שלי כדי שהוא ימשיך לישון עם הפנים אלי). זה קורה בדרך כלל כשהוא חצי-מתעורר להנקה ואני מנצלת את זה כדי לשנות צד.
ככל הנראה זה עניין אוניברסלי - אמהות ככלל לא נוטות להפנות את הגב לתינוקות שלהן, לא מתוך מחשבה מראש אלא באופן אינטואיטיבי.
(לא אומרת שזה לא קורה, אבל זה לא שכיח)

תינוקות שלא יונקים - מומלץ מאוד שישנו באותו חדר ובטווח יד מההורים, אבל לא על אותו משטח, כי זה גורם סיכון.

פלונית,
כשקר אני מתחפרת בשמיכה ואם ישנים צמוד מתוך שינה אני עלולה להעיף עליה שמיכה, ואולי בטעות לזוז טיפה אבל מספיק בשביל לחסום אוויר. אז איך בדיוק עושים את זה?
אני מיניקה את הבן שלי, ואז כשהוא נרדם ומתנתק אני "יורדת למטה" במיטה, כך שהראש שלו ממוקם יותר גבוה משלי, וכך אני יכולה להתחפר בשמיכה עד האזניים כמו שאני אוהבת, והוא נשאר עם השמיכה בגובה הכתפיים בערך וללא סיכון.
חברות שלי עושות דברים דומים - יש כאלה שבמקום לזוז בצמעם, מזיזות את התינוק למיקום יותר גבוה במיטה. התוצאה אותה תוצאה.
כינור_לשירייך*

בטיחות במיטה משפחתית

תמרוש, דבר ראשון תודה רבה על ההתייחסות המפורטת, ואני אפנה לכאן גם את אביגיל.
ודבר שני, אוף. אז אני ואביגיל כנראה במיעוט, כי לשתינו מאוד לא נוח להישאר לישון בתנוחת הנקה, והתלבטנו עד כמה זה בטיחותי להסתובב בסוף ההנקה. קיוויתי לקבל תשובה שונה...
טוף, זה מה יש, ושוב תודה רבה לך על כל דברי החכמה המושקעים @}
כינור_לשירייך*

בטיחות במיטה משפחתית

עוד דבר:
לינה משותפת מומלצת לכל תינוק באשר הוא
item]בהרצאה בכנס לה לצ'ה id[/po]=115&lec id=45&cat id=48 פרופ' ארטור אידלמן אמר שכשאחד ההורים מעשן הלינה באותו חדר מסוכנת, אפילו אם ההורה לא מעשן בחדר, מצחצח שיניים ומחליף בגדים לפני הכניסה לחדר.
אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אורי* »

אני מיניקה את הבן שלי, ואז כשהוא נרדם ומתנתק אני "יורדת למטה" במיטה, כך שהראש שלו ממוקם יותר גבוה משלי, וכך אני יכולה להתחפר בשמיכה עד האזניים כמו שאני אוהבת, והוא נשאר עם השמיכה בגובה הכתפיים בערך וללא סיכון.
גם אני כך:-)
מעניין שגיליתי את זה רק עם התינוקת הנוכחית, חבל,כי לפני כן פשוט הייתי מתכסה עד המתניים בלבד (ודואגת לסווצ'רט יותר רציני)
לי אישית נוח לישון בתנוחת הנקה, אבל למה זה בעיה להסתובב עם הגב אם יורדים למטה כמו שתמרוש פרטה. מה יכול לקרות? אני עושה את זה לפעמים אם ממש מתחשק לי צד שני (בדרך כלל לא,באמת מוזר לי לישון עם הגב לתינוקת שלי,וככל שהם קטנים יותר זה יותר מוזר)
אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אורי* »

פרופ' ארטור אידלמן אמר שכשאחד ההורים מעשן הלינה באותו חדר מסוכנת
מה בדיוק הוא אומר שם? (אין לי כוח להקשיב לכל ההרצאה וזה בטח גם באנגלית,לא?) האם הוא מתייחס לרמות שונות של עישון (מעשן כבד מול סיגריה ביום) או לזמן בו עושנה הסיגריה? (בוקר/לילה)
והאם היא מסוכנת עד כדי להפריד את התינוק מהאם בלילה?
אסנת*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 21:36

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אסנת* »

לגבי הגב - יש לי תחושה שזו בעיה של שומרות הלכה. אם אני לא נרדמת בהנקה, גם אני מעדיפה להתנתק אחריה, וזה בעצם אומר - לתפוס טיפה מרחק מהתינוק. במיטת יחיד זה אומר להיות די קרובה לקצה המיטה, והתרגלתי מגיל שנה-שנתיים שאם אני קרובה לקצה המיטה כדאי שהפנים יהיו מופנות החוצה ולא פנימה (לא להיות עם הגב לתהום).
הצד המנחם בעניין הוא שאחרי שהתינוק מגיע לגיל חודש-חודשיים המיטות אצלנו מחוברות למשך יותר מחצי שנה, ואחר כך זה כבר פחות מפחיד להפנות לו גב.
בחודש-חודשיים הראשונים - בעיה.
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

לגבי הגב - יש לי תחושה שזו בעיה של שומרות הלכה.
התכוונת לשכב על הגב? לא שמעתי על זה אף פעם לנשים??

בעלי נחשב מחמיר גדול בעניינים האלו, ומעולם לא אמר לי כלום...
אסנת*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 21:36

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אסנת* »

התכוונתי לזה:
ככל הנראה זה עניין אוניברסלי - אמהות ככלל לא נוטות להפנות את הגב לתינוקות שלהן, לא מתוך מחשבה מראש אלא באופן אינטואיטיבי
עלו פה קולות שכן יש נטייה כזאת, להפנות גב, ולבטים בקשר לזה. עלה בדעתי שאולי אמהות ככלל לא נוטות להפנות גב, אבל אמהות שומרות הלכה, כלומר שמדי פעם ישנות עם התינוק במיטת יחיד - כן נוטות להפנות גב. הסברתי על עצמי למה זה קורה לי.
כינור_לשירייך*

בטיחות במיטה משפחתית

_מה בדיוק הוא אומר שם? (אין לי כוח להקשיב לכל ההרצאה וזה בטח גם באנגלית,לא?) האם הוא מתייחס לרמות שונות של עישון (מעשן כבד מול סיגריה ביום) או לזמן בו עושנה הסיגריה? (בוקר/לילה)
והאם היא מסוכנת עד כדי להפריד את התינוק מהאם בלילה?{{}}_
ההרצאה בעברית. איבדתי את הסיכום, אז אני לא זוכרת לפרטי פרטים. לגבי שינה במיטה עם אמא מעשנת אני זוכרת שהוא התייחס במילים מאוד חריפות, ואמר שזה ממש מקפיץ את אחוזי הסיכון. לגבי שינה בחדר עם הורה מעשן - אני זוכרת שבגדול הוא מתנגד, אבל לא זוכרת אם הוא מתייחס לשאלות שהזכרת.
דקלה*
הצטרפות: 21 יוני 2001, 23:23

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי דקלה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני מיניקה את הבן שלי, ואז כשהוא נרדם ומתנתק אני "יורדת למטה" במיטה, כך שהראש שלו ממוקם יותר גבוה משלי, וכך אני יכולה להתחפר בשמיכה עד האזניים כמו שאני אוהבת, והוא נשאר עם השמיכה בגובה הכתפיים בערך וללא סיכון
אתן ישנות בלי כרית? אם אני 'ארד למטה' התוצאה תהיה שהכרית תתקרב מאוד לאזור הפה שלו ו{{}}זה נראה לי מסוכן.
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

שמדי פעם ישנות עם התינוק במיטת יחיד - כן נוטות להפנות גב. הסברתי על עצמי למה זה קורה לי.
הבינותי D-:
באמת כשהיא הייתה פיצית ישנתי איתה בכל מקרה, אחר כך כשהיא גדלה ועד היום מדי פעם- היא ישנה צמוד לקיר אם יש א]שרות, ואני לא ישנה כי לא נשאר לי מקום ;-)
או שהיא באמת ישנה במיטה שלה, כי זה מפחיד אותי (בת 16.5 חודש, 11 קילו בערך משקלה :-) )
אילנ_ה*
הצטרפות: 03 יולי 2014, 17:09

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אילנ_ה* »

תמרוש רוש ,
_אני לא מתהפכת עם הגב לתינוק שלי, אלא אם כן אני מתעוררת ולוקחת אותי אתו (כלומר, אני משנה תנוחה מלישון על צד ימין לשינה על צד שמאל, ומעבירה גם אותו לצד השני שלי כדי שהוא ימשיך לישון עם הפנים אלי). זה קורה בדרך כלל כשהוא חצי-מתעורר להנקה ואני מנצלת את זה כדי לשנות צד.
ככל הנראה זה עניין אוניברסלי - אמהות ככלל לא נוטות להפנות את הגב לתינוקות שלהן, לא מתוך מחשבה מראש אלא באופן אינטואיטיבי.
(לא אומרת שזה לא קורה, אבל זה לא שכיח)_
אני מבינה שאת כמעט אף פעם לא מפנה את הגב לתינוק במהלך השינה, וגם שאת כותבת שזה ככל הנראה עניין אוניברסלי.
אך האם ידוע לך אם אסור להפנות מבחינה בטיחותית?
ולגבי העניין האוניברסלי - על סמך מה את קובעת זאת? יש מחקר אמין בעניין?
אני שואלת כי גם אני ישנה עם הקטנים עד גיל שנה וחצי-שנתיים, ומניקה תוך כדי. ובערך בשליש מהלילות, כדי שאני אשן קצת יותר טוב, אני כן מפנה את הגב.
פלוני_אלמונית*

בטיחות במיטה משפחתית

אני מרגישה די בטוחה לישון עם הקטנה (בת חודש וחצי) בלי למעוך אותה, חוץ מכשאני נרדמת איתה תוך כדי הנקה בשכיבה. אני מרגישה שכך תנועות קלות שלי יכולות להיות מסוכנות. לפעמים אני מתעוררת בבהלה ומגלה אותה כשהפנים שלה מאד צמודות אלי ומהר בודקת שהיא עדיין נושמת...מצד שני נראה לי שאם היתה מרגישה מחנק היתה זזה מעט ומתפתלת, ונראה לי שאני מתעוררת מכך ( גם כשהיא מתעוררת לינוק אני מתעוררת לפני שהיא בוכה) אם אני נשארת ערה עד שהיא מסיימת לינוק אני מרחיקה אותה מעט למקום בטוח. אני מרגישה קצת לא אחראית וחושבת שאולי צריכה להניק אותה בישיבה במיטה עד שתגדל קצת... רק שזה די קשה בגלל העייפות בלילה. היא הבת החמישית שלי ועם כולם ישנתי והנקתי במיטה. לא זוכרת איך בדיוק זה היה. נראה לי שגם אז קצת חששתי מכך וקצת הדחקתי... מה דעתכם?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

גם הילדים שלי נרדמו צמודים אלי, ולא היו להם בעיות נשימה מזה. האף בנוי ככה שהנחיריים כלפי מטה, לא לפנים...
מרת_פרת_משה*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2014, 15:36
דף אישי: הדף האישי של מרת_פרת_משה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מרת_פרת_משה* »

פלונית, אני לא הייתי ממהרת לוותר על ההנקה בשכיבה, שהיא, ללא ספק, התגלית ששינתה את חיי, וגירשה את המפלצת שהייתי מתוך מיטתנו...
עם זאת, לעניות דעתי (המאוד לא קובעת, כי אני מתבססת רק על דברים שקראתי כאן באתר) החשש שלך קצת מוצדק. נכון שאם חלילה נחסמות דרכי הנשימה שלה (מהשמיכה, מהיצמדות אליך או מכל דבר) היא תגיב רפלקסיבית בהפניית הראש, ויש סיכוי טוב שתתעוררי מזה. עם זאת, כן קיים סיכון של היווצרות כיס של co2 (פחמן דו חמצני, מה שאנו פולטים בנשימה) סביב הפנים שלה, ואז דווקא ככל שנושמים יותר co כך יש יותר בעיה להתעורר, ולא מגיעה אספקת חמצן. כיס כזה עשוי להיווצר במרווח שבינה לבינך למשל, שאם הוא לא מאוורר (לא מגיע אוויר טרי) נשאר בו רק האוויר שהיא כבר נשמה, ולאורך זמן יורד אחוז החמצן באוויר הזה ועולה אחוז ה- co2. אני לא יודעת על שום נתון, אבל מניסיוני נראה שזה כנראה די נדיר. כלומר, די קשה ליצור מצב כזה שבו אין בכלל כניסה של אוויר חדש למרווח שביניכן, ובכל זאת, אני יכולה לומר שאותי זה מדאיג לעיתים.
למזלי, אני ישנה גרוע מאוד כשיש איתי תינוקת במיטה, ולכן אני לא נרדמת בהנקה. כמו שתואר כאן, בסוף ההנקה אני מעלה אותה במיטה כך שהפנים שלה יהיו מחוץ לשמיכה ולא יצמדו לגוף שלי, ורק אז נרדמת. מבחינתי זה מניח את הדעת.
אם זה מאוד מדאיג אותך, אולי באמת עדיף בישיבה. אחרי חמישה ילדים את בטח יודעת יותר טוב ממני שזה זמני מאוד, ותכף חוזרים למצב מאוזן לאורך כל הלילה.

מנצלת כדי להעלות עוד שאלה-
אנחנו במיטה משפחתית בעל כורחנו (איכשהו שני הקטנים נרדמים במיטותיהם, ועד חצות כבר מחופרים עמוק במיטה שלנו).
הגדול בן שנתיים וחצי, ישן באמצע, והקטנה בת שלושה חודשים ישנה בצד של הציץ התורן- פעם ביני לבין הקיר, ופעם ביני לבין אחיה.
כשהיא נרדמת ביני לבין אחיה, אני חוששת שהוא עשוי למעוך אותה, או לכל הפחות להעיף איזה מרפק בכיוונה. למישהו יש ניסיון בשינה משותפת של אחים? האם הם לומדים עם הזמן לא להתגלגל זה על זה? האם בשנים הקרובות אצטרך לישון רק על צד שמאל?
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

האם בשנים הקרובות אצטרך לישון רק על צד שמאל?
אין לי ניסיון ממשי בשנה משותפת של אחים, רק פה ושם, אבל עד שתקבלי מענה, יכולה להציע לך להחליף כיווני ראש-רגליים, כך שתוכלי לישון גם על צד ימין, והיא תהיה בכל מקרה בינך לבין הקיר.
פלוני_אלמונית*

בטיחות במיטה משפחתית

אני מניחה כרית במורת גליל בין בן הארבע לבין בת השלושה חודשים.
גם אני לעתים מוטרדת מענייני נשימה וחמצן בשינה , נראה לי שטוב לא להיות שאננים ולשים לב שיש זרימת אוויר ליד הנחיריים, אבל מעולם לא פיתחתי שיטה ,פשוט תשומת לב.
אמא_לתאומים*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2006, 12:29
דף אישי: הדף האישי של אמא_לתאומים*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אמא_לתאומים* »

מגן מיטה - למי שרכש מנסיון איזה גובה מתאים לתינוקות זוחלים עומדים?
וי שפתרון שלא חשבתי עליו - אם ישנים עם שני תינוקות ורוצים ששניהם יהיו צמודים אליי בלי להפנות גב לאחד... ?
ניחוח אדמה אחרי הגשם
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח אדמה אחרי הגשם

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי ניחוח אדמה אחרי הגשם »

אם ישנים עם שני תינוקות ורוצים ששניהם יהיו צמודים אליי בלי להפנות גב לאחד
אולי שהם ישנו באותו צד אבל עם הרגליים אחד כלפי השני ?
אחד לידך רגיל והשני מתחתיו עם הראש קרוב יותר לרגליים שלך
השאלה אם זה בטיחותי כי אז לא תראי טוב את התינוק שנמוך יותר... וגם שהם קרובים זה לזה, אולי הם יבעטו אחד בשני?
אבל זה שהם אחד מתחת לשני ולא ליד מפחית כנראה התגלגלויות זה על זה.
אמא_לתאומים*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2006, 12:29
דף אישי: הדף האישי של אמא_לתאומים*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אמא_לתאומים* »

ככה ישנו תקופה אבל עכשיו יש בעיטות ועניינים וגם צריכים להיות מוגבהים קצת למניעת פליטות וזה רק בצידי המיטה.
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שמנדובה* »

מה עם לשכב על הגב ושניהם משני צדדייך?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אם ישנים עם שני תינוקות ורוצים ששניהם יהיו צמודים אליי בלי להפנות גב לאחד... ?
את יודעת, זו שאלה שהייתי שואלת את ג'יימס מקנה, המומחה העולמי לשינה של אמהות ותינוקות, ומאוד בקטע של שינה משותפת.
הוא גם אדיב ושמח לעזור.
זה האתר שלו: http://cosleeping.nd.edu/about/contact/
יש שם הרבה מידע מועיל, יכול להיות שכבר יש שם תשובה לשאלה שלך. נסי לחפש ב"שאלות נפוצות".
שליחת תגובה

חזור אל “שינה וילדים”