דם טבורי

ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

דם טבורי

שליחה על ידי ענבל* »

היי

אני לקראת לידה ושוקלת להקפיא דם חבל טבור. אני חושבת שזה מאוד חשוב עם כל המחלות הנוראיות שבימנו. כבר מצאתי לא מעט אינפורמציה . יש כמה חברות שמקפאות בארץ . (עין כרם - הדסה). אני מתלבטת כי קראתי באתר זה שלא מומלץ לחתוך מהר את חבל הטבור . מה קורה עם רוצם להקפיא ? מתי צריך לחתוך את חבל הטבור ?

תנסי לקרוא באתר של דם טבורי יכול להיות שיש שם התייחסות לזה.
מא_צ'י*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2004, 20:36
דף אישי: הדף האישי של מא_צ'י*

דם טבורי

שליחה על ידי מא_צ'י* »

עד כמה שידוע לי אכן צריך לחתוך את חבל הטבור לפני שהוא מפסיק לפעום על מנת לקחת מן הדם הטבורי. כלומר - אם לוקחים דם טבורי להקפאה מדובר בדם עשיר שהתינוק שלך "מפסיד".
בנוסף לכך משיחתי עם ביולוגית מסתבר שלא כל-כך ברור שיש יתרון כלשהו בשמירת הדם הטבורי. כרגע נראה שלרעיון הזה יש יותר בעיות מיתרונות. הדבר שנראה לה משמעותי ביותר הוא שנראה שמכיוון שמדובר בדם הנושא את המטען הגנטי של התינוק, הרי שגם אם ישתמשו בו בעתיד "להצמחת" תאים חדשים במקום תאים פגועים, הרי שהוא יכיל מראש את המידע שאפשר לתאים להיפגע ואת הנטיות הטבעיות של הגוף.
היא אינה הולכת להקפיא דם טבורי מכיוון שלטענתה אין לזה משמעות אמיתית.
לי פשוט נראה שעדיף שהדם הזה ילך לתינוק לאחר הלידה, זה נראה לי יתרון משמעותי יותר. כרגע.

<מא>
אמא_לביאה*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 09:45
דף אישי: הדף האישי של אמא_לביאה*

דם טבורי

שליחה על ידי אמא_לביאה* »

בנוסף לכך משיחתי עם ביולוגית
מחפשת מישהו שמבין בעניין
אשמח להפניות

את יכולה לקרוא כאן עוד על שימור דם טבורי
gani*
הצטרפות: 26 נובמבר 2005, 15:05

דם טבורי

שליחה על ידי gani* »

גם אני מחפשת כבר זמן רב מידע מהימן בנושא.
להבנתי, התגלית העיקרית היא שמכיון שהתאים הם תאי-אב במצבם הבסיסי (עדין לא התמיינו לרקמות שונות, על תפקודיהן השונים) קל יותר למצוא התאמה בין פרטים שזקוקים להשתלה במקרה מחלה. עם זאת, לא ברור לי היכן נכנס הקוד הגנטי היחודי לכל אדם על רצף ההסבר הזה (זה המכתיב התאמת רקמות). ואם הוא נכון, מדוע צריך לשמר דם טבורי פרטי?

ועוד שאלה, ברשותכן/ם, לגבי סחיטת הדם את התינוק:
היכן עובר הקו בין הדם "ששייך" לתינוק לבין דם השליה?
צהבת פזיולוגית (=ילודים) נגרמת בגלל רמות ההמוגלובין העוברי המוגברות יחסית שמתפרקות לאחר הלידה, האם הסחיטה מחמירה אותה?
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

דם טבורי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

היה בעלון מאמר יפה של המיילדת מיכל בונשטיין לפני כשנה או יותר בעניין "למי שייך הדם הטבורי". חפשו ב-pubmed חומר על חיתוך מוקדם של חבל הטבור - שוב ושוב מראים איך שהחיתוך לפני שהחבל הפסיק לפעום מגביר את הסיכון לאנמיה. אישית אני לא רואה היגיון בהגברה של סיכוי מיידי לטובת צרה שאולי תבוא ואולי לא.
פו_הדב*
הצטרפות: 06 ינואר 2006, 18:13

דם טבורי

שליחה על ידי פו_הדב* »

שלום לכולם,
בעקבות מקרה של חברה , החלטנו שבהריון הנוכחי נשמור דם טבורי , האם מישהו כאן עשה איזו סקירה בין החברות השונות , האם יש בנק דם טבורי מומלץ ?
שלולית_י*
הצטרפות: 08 יוני 2008, 09:57
דף אישי: הדף האישי של שלולית_י*

דם טבורי

שליחה על ידי שלולית_י* »

מדובר בדם עשיר שהתינוק שלך "מפסיד".
לפני הלידה הנוכחים גם אנחנו חשבנו להקפיא. בסוף הבנתי את מה שציטטתי לעיל.
אני לא יודעת מה יקרה אם נצטרך את התאים, אבל היות והתאים החזקים עברו ישירות לתינוקת, יש פחות סיכוי שהיא פעם בכלל תצטרך אותם.
התאים, כפי שהבנתי, חשובים לתינוק כדי לחזק אותו מהמון בחינות, וחבל לשמור אותם במקפיא, רחוק מהגוף שלו שצריך להתגבר ככה על חולשה מובנית בחודשים הרכים והחשובים האלה.
מצד שני אם הדם הולך לפח כי אתם לא מתעקשים שהמילדת תחכה עד שהחבל יפסיק לפעום (עניין של דקה או שתיים, וכל שניה נוספת מועילה) - אז אם הדם במילא הולך לפח כבר בהחלט עדיף לשמור.
תלמה_ולואיז*
הצטרפות: 16 דצמבר 2008, 14:10

דם טבורי

שליחה על ידי תלמה_ולואיז* »

אני דווקא בגישה שיהיה ליתר בטחון( חס וחלילה שנזדקק) אבל אני הרבה יותר רגועה שאני יודעת שיש במקפיא של תל השומר ביטוח בשביל כל המשפחה ...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

דם טבורי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ממליץ לקרוא חומר באתר דם טבורי המדריך להורים, מכיל חומר רב בנושא כולל פרופילים של 4 חברות הדם הטבורי: קריוסל , טבורית , בנק החיים , תא לחיים
פלוני_אלמונית*

דם טבורי

יש שם גם אינפורמציה על כל אחת מחברות הדם הטבורי הפעילות בארץ
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

דם טבורי

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

האתר הזה מוטה מאוד לטובת שימור דם טבורי.
ההצהרה "אין לדם הזה שימוש אחר" שקרית, כי זה דם של התינוק.
פלוני_אלמונית*

דם טבורי

הייתי ממליצה לך לקרוא קצת על החברה בנק החיים : החברה המתקדמת ביותר לשימור "דם טבורי" www.lifebank.co.il
שליחת תגובה

חזור אל “ילדי באופן”