אולטרסאונד אחד

מא_צ'י*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2004, 20:36
דף אישי: הדף האישי של מא_צ'י*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי מא_צ'י* »

בשביל ללדת בבית, נתבקשנו (ונראה לנו הגיוני) לעשות אולטרסאונד אחד במהלך ההריון, כדי לבדוק שאין מומים שמצריכים לידה בבית-חולים.
בגלל תוספת הדאגות והזיהויים החיוביים-השגויים (false positives) שעשויים להיות מבדיקות כאלה, חשבנו לעשות את הבדיקה כמה שיותר מאוחר. גם מתוך מחשבה על זיהוי מומים שעשויים להבריא בעובר המתפתח לאורך ההריון (ולהדאיג סתם בשלב מוקדם).
דיברנו עם רופא שעושה סקירות והוא אמר שדווקא מוקדם יותר (שבועות 22-24) קל לו יותר לראות את כל מה שהוא צריך לראות, מאשר בשבועות מאוחרים יותר (אנחנו חשבנו ללכת על 34-36).

השאלה היא, בעצם - אם בחרנו לעשות רק אולטרסאונד אחד במהלך ההריון, מתי כדאי?
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי הילה_ב* »

בתור אחת שעשתה מלא אולטרא (סתם כי עדיין לא ידעתי...) הכי טוב באמת רואים בשבועות האלה שהרופא ציין, אם היום הייתי צריכה לבחור אולטרא אחד הייתי עושה את זה ב24 ובידיעה שהכל בסדר וזה בשביל הרקורד... ואם בכל זאת יש חשש למשהו תמיד אפשר לעשות עוד אחד בכדי לראות שהכל באמת 100 אחוז! בהצלחה עם ההחלטה ואשמח לדעת מה החלטתם ומאיזה שיקול.
מא_צ'י*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי מא_צ'י* »

טוב לקרוא את מה שאת כותבת.
האמת היא שההחלטה נפלה מעט אחרי השיחה עם הרופא, באמת בגלל הסיבות שהוא ציין.
מראש התקשרנו אליו מתוך רצון לברר אם יש רכיבים טכניים או מקצועיים בהחלטה, שאנחנו לא מודעים אליהם.
אז הוא אמר שיש - והוא אמר שנוח לו יותר לעשות את העבודה, מבחינה טכנית, בשבועות האלה.
מכיוון שהוא היה כל-כך אדיב בקשר להחלטות האחרות שלי (הסכים שמחקרים אכן מראים שיש בעיה של חוסר-זיהוי ממילא ושל false positives) ומרוב שהוא התייחס באופן לגמרי ענייני לשאלה העיקרית שלי ("מתי הכי נוח לך לראות מומים שמצריכים חדר-ניתוח קרוב בזמן הלידה?"), כבר הייתי חייבת להתייחס באופן ענייני לטיעונים שלו.
אבל זה בא לי בהפתעה.
מכיוון שמחר נכנסים לשבוע 23, אז היה בהחלטה הזאת משום שינוי מהיר של התוכניות - פתאום קבענו אולטרסאונד לשבוע הבא, אחרי שאני כבר הייתי בטוחה לגמרי שזה לא יגיע לפחות עוד איזה חודשיים...

אבל בכל-מקרה חשוב לי לשמוע מבעלי ניסיון ולדעת אם יש אי-שם (out-there) סיבות להחלטות ודיעות אחרות.
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

נדמה לי שבשבועות האלה כל האיברים כבר שלמים ואח"כ הם רק גודלים. אולי זה קשור?
(או שאני עושה כאן סלט מחוסר ידע ועיפות)
בכל מקרה רציתי לשלוח לך משהו לתמיכה, אז שיהיה הכל שלם ומושלם והצלחה ושמחה בהמשך ההריון. @}
ורדי_תיק*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 14:59
דף אישי: הדף האישי של ורדי_תיק*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי ורדי_תיק* »

בשבועות מאוחרים יותר. אפשר לראות מנחים ומצגים של העובר למשל מצג עכוז. ואם זה בזמן אפשר לנסות להפוך אותו בדרך אלטרנטיבית, אח"כ בשבועות מתקדמים יותר קשה יותר להפוך. מניסיון מר...
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מצג אפשר לזהות גם במישוש הבטן.
מתוקף_פרטיות*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2005, 18:07

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי מתוקף_פרטיות* »

אני גם עשיתי רק אולטרסאונד אחד. בשבועות שציינת. אבל ראו בו לעובר גוש לבן באזור החזה.
הגוש עורר הסטריה כללית (בעיקר אצל הרופא) שהזמין לעוד אולטרסאונד. כשהגעתי כבר היו עוד
שני רופאים לראות מה הגוש הזה. בקיצור הזמינו לעוד אולטרסאונד ופגישות אצל רופאים מומחיים למניהם, שיאמרו לי
מה עושים עם ילד "כזה" . אני אמרתי די. לא הולכת לשום רופא. (עשיתי המון עבודה עם עצמי)
ילדתי בבית. תינוק בריא. טפו טפו טפו.

מה שניסיתי לאמר. שגם הבדיקה התמימה הזאת. החד פעמית, יכולה לחולל מחול שדים מטורף.
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי הילה_ב* »

אני לא יודעת איזה קשר יש לך עם העובר\עוברית אבל אני יודעת שכשאליה היה עוד בבטן הוא לא אהב את הקולות שהאולטרא עשה ואהב כששרתי לו תוך כדי (מוזמנת לנסות) וגם (כמובן שאת יודעת אני רק מזכירה) להסביר לו מה הולך להיות... ואם את לא רוצה לדעת את מינו אל תשכחי לומר לרופא! בהצלחה!!!
מא_צ'י*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי מא_צ'י* »

מצג אפשר לזהות גם במישוש הבטן
כן וגם הערכת המשקל מדויקת יותר במישוש מנוסה. וזה (ההערכה) היה מה שהרופא ציין כיתרון לאולטרסאונד מאוחר. (למרות שהוא קיבל את השגותי לגבי מידת הדיוק של האול' מול המישוש)

שגם הבדיקה התמימה הזאת. החד פעמית, יכולה לחולל מחול שדים מטורף.
בדיוק אחת הסיבות שחשבתי לחכות לזמן מאוחר יותר, כדי לקצר מחולות שדים (אם יהיו) ולהאריך מחולות וריקודים...
ומכל מקום - מה זה אומר - "גוש לבן באיזור החזה"?
אם ילדת בבית אז אני מבינה שזה לא היווה בעיה עבור המיילדת...?

ואהב כששרתי לו תוך כדי
נשמע נפלא, אני לא בטוחה שיש לי מספיק בטחון-עצמי כדי לא להרגיש מטופשת...
אבל אני בהחלט מסבירה לה מה הולך להיות (וזה עוזר גם לי... כמו שכתבתי - הפתענו גם אותי :-) )
מתוקף_פרטיות*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2005, 18:07

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי מתוקף_פרטיות* »

_ומכל מקום - מה זה אומר - "גוש לבן באיזור החזה"?
אם ילדת בבית אז אני מבינה שזה לא היווה בעיה עבור המיילדת...?_

אני לא ממש יודעת את כל התרחישים הנוראיים של זה. לא נשארתי לשמוע אותם.
אבל זה משהו כמו שלא יהיה מקום ללב או לראות להתפתח כמו שצריך.

המיילדת חשבה כמוני. למזלי
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

ייתכן (אני מנחשת בלי שום ידע) שחלק מהשיקול של הרופא הוא הנסיון שלו - כולם עושים סקירה מאוחרת בשבועות 22-24, והרופא בוודאי צבר נסיון רב ב"איך נראים עוברים בגיל זה". זה שיקול לגיטימי, בעיני.
מא_צ'י*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי מא_צ'י* »

טוב אז היינו.
וכמה דברים להגיד -

רופאים כנראה רגילים לאנשים שרוצים לראות הרבה ושמרגישים שכמה שיותר זמן עם המכשיר - ככה הסקירה מעמיקה יותר. אנחנו ביקשנו שלא יעשה לנו שואו ואמרתי באופן ספציפי שאני לא צריכה שזה ימשך יותר זמן ממה שהוא צריך בשביל לראות שאין מומים שצריכים חדר ניתוח. ועדיין זה לקח יותר מידי זמן לטעמי, מה גם שבסוף ראיתי שהוא בודק דברים כמו כמות אצבעות בגפים ואמרתי לו שאם אין עוד משהו אז זה בסדר מבחינתי שנסיים. הוא ממש רופא חביב, כך שנראה לי שיותר מהכל הוא פשוט עשה מה שהוא רגיל לעשות ומה שנראה לו אחראי לעשות - אם כי קשה לי להבין מה אכפת למישהו כמה אצבעות יש לעובר (אף אחד לא יעשה הפלה בגלל זה בשבוע 23, נכון? :-S).
אולי כשלא חושבים שיש נזק אפשרי באולטרסאונד, אז זה לא משנה מה בודקים.
הילה, גם אני הרגשתי שהיא לא כל-כך מרוצה מהאולטרסאונד, הרגשתי שהטרדנו אותה משלוותה, אולי זה רק הפחדים שלי מדברים בשמה.
בכל זאת מכוונים לה מתמר-שמייצר-גלים למוח...

בסוף הפגישה שאלתי אותו על מישהי ששמעתי שהיא בשבוע ה-34 ומתקשה למצוא רופא לאולטרסאונד, שאלתי אם הוא מוכן לבדוק אותה. הוא אמר שבשבוע כזה הוא לא יכול לעשות סריקה מקיפה של מצב העובר ויכול להתחייב מראש רק על הערכת משקל. הוא אמר שהוא יכול לנסות לראות דברים שונים, אבל קשה להאמין שיוכל לראות את מרבית האיברים בצורה אמינה מספיק כדי להגיד משהו על שלמותם של איברים חיוניים.

על מה הוא הסתכל ועל מה ידעתי לשאול:
  • שמצב הלב תקין
  • שאין שלית פתח או שליה נמוכה
  • שיש שלושה כלי-דם בין העובר לשליה (אני חושבת ששני עורקים ווריד, אבל אל תתפסו אותי במילה. בכל אופן בשלב הזה הוא העביר את המסך לצבעים כדי לזהות תנועה של דם המתרחק ממנו ודם המתקרב אליו - זאת, תוך שהוא מבטיח לי שזה אינו מיצג שנועד בשביל ה"שואו" אלא רק בשביל הבדיקה :-) )
  • שאין חורים נראים בסרעפת (יכולים להיות חורים שלא רואים, אבל חור גדול מצריך ניתוח מיד אחרי הלידה)
  • הוא בדק שקיימים כל האיברים החיוניים (כליות, שלפוחית שתן, כיס מרה, לב, מוח, קיבה וכאלה)
  • הוא התעקש על בדיקת שפה שסועה, אני אמרתי שזה פחות חשוב - אבל הוא אמר שזה נכון רק אם זה לא הולך גם עם חיך שסוע. קיבלתי.
  • שאין גדילה לא פרופורציונלית של איבר אחד (עשויה להיות בעיה כזו עם הקיבה) על-חשבון איברים אחרים
  • שעמוד השידרה שלם וללא חללים (מצב בעייתי שבשבילו ההמלצות לנטילת חומצה-פולית)
  • בין השבועות ה-19 וה-20 (נו, בערך) אמור להתפתח החלק במוח (לא זוכרת את השם) שמקשר בין האונה השמאלית לימנית, יש לדגום את המוח בצורה כזו שניתן לראות את החלק הזה. הרופא "הזהיר" שיכול להיות מצב שבו העובר במצג ראש ואז יש לבצע בדיקה וגינאלית כדי לדגום את החלק הזה - זה לא קרה ואני לא בטוחה שהייתי מסכימה לכך.
החלק האחרון הזה - אני לא בטוחה לגבי חשיבותו לשאלה של לידת בית או לידת בית-חולים, בכל מקרה הוא החלק המשמעותי ביותר לבחירה בסקירה מאוחרת על-פני מוקדמת, כך הרופא ציין בפנינו. מלבד זאת שהעובר מפותח יותר בשלבים הללו וכבר דומה למה שיהיה בלידה (רק קטן יותר) אבל עדיין בגודל שניתן לסובב אותו כדי לראות את כל הצדדים.

אז כנראה שההמלצה צריכה להיות - אם אולטרסאונד אחד, אז בסקירה המאוחרת (שבוע 23-24)
ואם לא אולטרסאונד בכלל אבל כן לידת בית - אז לתאם עמדות מראש עם המיילדת, שעשויה לדרוש לפחות אולטרסאונד אחד

<מא>
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי דנה_ה* »

מא-צ'י
לגבי מספר אצבעות - זו לא רק בדיקה קוסמטית. לעיתים תיוק עשוי להיוולד עם 6 אצבעות כמום מבודד. כלומר - רק זו הבעיה שלו וניתן אכן לפתור את זה בקלות יחסית בניתוח פשוט.
אבל, ישנם מקרים רבים בהם 6 אצבעות הן רק חלק מתסמונת קשה הרבה יותר שכוללת מומים רבים ואף פיגור שכלי. יש מספר תסמונות כאלו, וכאשר מגלים 6 אצבעות, אז ניתן לחפש באולטרא סאונד את המומים האופייניים הנלווים לאותן התסמונות.

אני רוצה לציין סיבה ל "למה לעשות אולטרא סאונד מוקדם" שלא צוינה כאן בדף (אולי היא ברורה מאליה) - כאשר בכל זאת מתגלה מום קשה ורוצים לסיים את ההריון, קל הרבה יותר לעשות זאת בשבוע 17 מאשר בשבוע 24 (ההבדל בין הפלה ולידה, הן מבחינה רפואית והן מבחינה נפשית).
אני לא מציינת את זה כהמלצה לאולטרא סאונד מוקדם או לאולטרא סאונד בכלל. אני רק מציינת את אחת הסיבות לכך שממליצים על אולטרא סאונד מוקדם וגם מאוחר.
מא_צ'י*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי מא_צ'י* »

ישנם מקרים רבים בהם 6 אצבעות הן רק חלק מתסמונת קשה הרבה יותר
תודה דנה {@
זה גורם לי להרגיש יותר טוב עם הזמן שזה לקח (וזה לא דבר של מה-בכך, אלא ה-דבר שעליו הייתי צריכה לעבוד היום עם עצמי)

ורוצים לסיים את ההריון
צודקת בהחלט.
לגבינו ספציפית - ההחלטה הראשונה שלנו היתה שאנחנו לא מתכוונים להפיל בכל מקרה, כך שמראש לא היתה סיבה לשבוע 17. ההתלבטות האישית שלנו היתה בין להקשיב לרופא שאמר - עכשו עדיף, לבין לדחות את הקרינה המרוכזת לגיל "מבוגר" יותר ובשל יותר של ההריון והעוברית.

<מא>
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי יעל* »

האם זה נכון שבדיקת אולטרסאונד וגינלית בשליש הראשון של ההריון מעלה סיכון להפלה?
ואם כן, אז מה עושים בתחילת הריון כדי לוודא שההריון בתוך הרחם ולא בחוץ?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי ורד_לב* »

בלי קשר, בהודו עשו לי את האולטרסאונד הראשון (שבוע 9 ) לא וגינלי מה שממש שימח אותי. זכרתי לא בנעימות את התחושה מההריון הקודם....
התפלאתי לשמוע שזה הנוהל שם.
נחמד לא?
מא_צ'י*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי מא_צ'י* »

האם זה נכון שבדיקת אולטרסאונד וגינלית בשליש הראשון של ההריון מעלה סיכון להפלה?
אני לא קראתי עדויות לדבר כזה. עם זאת, יש בעיני סיבות רבות להימנע מהבדיקה.

אז מה עושים בתחילת הריון כדי לוודא שההריון בתוך הרחם ולא בחוץ?
למיטב הבנתי, כאשר ההריון הוא מחוץ לרחם יש עדויות (כמו דם וכאבים) לכך שיש מצב לא תקין.
בשלב מוקדם ניתן גם לבדוק את כמות הורמון ההריון beta HCG, כדי לשלול מצב של מולה בועית.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי יעל* »

ומה הסיבות להמנע מהבדיקה?
האם את מתכוונת לבדקה וגינלית או לאולטרסאונד בכלל?

ישנם גם מצבים של הריון מחוץ לרחם ללא סימנים מחשידים כמו דם או כאבים. אלו הם המקרים היותר מסוכנים דווקא.
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי ב_דרך* »

בלי קשר, בהודו עשו לי את האולטרסאונד הראשון (שבוע 9 ) לא וגינלי מה שממש שימח אותי
הרופא שלי, בארץ, גם עשה לי בזמנו את בדיקת האולטראסאונד הראשונה (שבוע 8-9) כבדיקה חיצונית.
אכן משמח...
שולה_חתולה*
הצטרפות: 17 יולי 2004, 22:08
דף אישי: הדף האישי של שולה_חתולה*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי שולה_חתולה* »

מא צ'י, את זוכרת כמה זמן ערכה הבדיקה שעברת? גם הערכה תעזור, כלומר 3 דקות, חמש, עשר...?
תודה!
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי גלי* »

האם בדיקת אולטרסאונד וגינלית בשבוע 6.5-7 להריון הנמשכת כחמש דקות יכולה לגרום לנזק כלשהו לעובר?
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי טלי_מא* »

שולה חתולה, אני חושבת שזה היה באיזור החצי שעה.
עם הפסקה באמצע.

גלי,
יש כאלה שיגידו שאולטראסאונד לא גורם נזק כלל.
מי שחושב שכן חושב שעדיף להרחיק אותו מגוף וראש העובר(כלומר - עדיף לא וגינלי) ולדחות אותו כמה שניתן לשבועות בהם העובר מפותח יותר.
קרן_אור*
הצטרפות: 27 יולי 2002, 23:17
דף אישי: הדף האישי של קרן_אור*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי קרן_אור* »

לכל מי שמעוניינת - הנה אתר בנושא סקירת מערכות
אולי כדאי לקרוא קצת בעניין כדי להגיע מוכנים לבדיקה.
אורטל*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2004, 13:45

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי אורטל* »

שלום,
אני בהריון וצריכה עזרה:
  1. אני רוצה לעשות רק סקירת מערכות אחת. האם מישהי עשתה כאן רק אחת ויכולה לומר לי באיזה שבוע מקובל לעשות אותה? רחברה חושבת שהרופאה שלה אמרה שזה צריך להיות סביב שבוע 20. הרופאה שלי ממש נגד אז בינתיים אין לי רופאה להתייעץ איתה...
  2. בהמשך לשאלה מס' 1 - יש המלצות על רופא/ת נשים בחיפה שעובדת עם מכבי ולא תגיד שהיא מוכנה ללוות את ההריון רק אם אעשה 6 (!) אולטראסאונדים במהלך ההריון?
  3. יש המלצה על רופא לסקירה בחיפה שעובד עם מכבי?
תודה רבה!
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

הי, בכל ההריונות שלי עשיתי רק סקירה אחת, בשבוע 24. הסקערה האוחרת/ מורחבת.
למה הכוונה שהרופאה שלך נגד?
בנתיים_נקרא_לי_אמא*
הצטרפות: 04 אפריל 2013, 19:58

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי בנתיים_נקרא_לי_אמא* »

בשני ההריונות האחרונים עשיתי סקירה אחת מאוחרת סביב שבוע 20-21 נדמה לי.(מצחיק ממש עכשיו עשיתי ואני לא זוכרת בדיוק את השבוע)
אף פעם לא שמעתי על רופא שיכול לסרב לערוך מעקב הריון בגלל סיבה כזו.אני נהגתי לאלעשות שום בדיקות חוץ מבדיקות דם שתן וא.ס קצרצר כל פעם רק לראות שיש דופק והכל בסדר,אף פעם לא הייתה לי בעיה.הצבתי לרופאה עובדה שככה זה וזהו.
שיניתי ממנהגי ברגע שהתפתח אצלי מצב רפואי שמחייב מעקב גדילה צמוד ומקיף יותר לעובר.
כרמית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 22:34

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי כרמית* »

אני דגלתי במדיניות סקירה מאוחרת בלבד, עד ששלוש חברות, בזמנים יחסית קרובים, גילו בסקירה מוקדמת שהן צריכות לעשות הפסקת הריון.
אם חלילה יש צורך כזה, עדיף לעשות את הפסקת ההריון בשלב מוקדם, אחרת זו לידה מוקדמת, וזה קשה ולא נעים.
לכן יש חשיבות לסקירה מוקדמת בעיני.
רוצה לסייג קצת בכל מקרה- בשני ההריונות האחרונים הלחיצו אותי מאוד על דברים שמצאו בסקירה המוקדמת, שנעלמו במאוחרת.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי אפרת_מ* »

לעשות סקירה אחת זה להחליט איזו מהשתיים את רוצה לבצע. עפ"י התאריכים הרגילים לסקירה המוקדמת והמאוחרת.
מכיוון שדברים נבדקים ביחס לסטטיסטיקות של עוברים אחרים, אי אפשר לעשות סקירה באמצע, שתהיה לה משמעות מבחינה השוואתית.

אני תכננתי לעשות רק את הסקירה הראשונה.
אבל מכיוון שתכננתי גם לידת בית, השתכנעתי מהלוגיקה של חברים, מדוע כן לעשות סקירהמאוחרת - שישנם דברים קטנים שיכולים לראות בסקירה מאוחרת ומחייבים טיפול מיידי לאחר הלידה,
וכך אפשר להתכונן מראש.

הסקירות הן המלצה בלבד. כל דבר שמערכת הבריאות אינה מממנת, אי אפשר בכלל להתנות בו את הטיפול. פשוט לא חוקי.
מעבר לכך נראה לי שרב הרופאים לא דורשים מספר מוגזם כזה של אולטראסאונדים. אבל אולי אני פשוט תמימה.
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי אבישג_א* »

גם אני תמיד עשיתי רק סקירה אחת, זו שכלולה בסל הבריאות, מוזר לי שדורשים שתיים כי זה מעבר למה שממומן במערכת הבריאות הרגילה
אם אני לא טועה זה בסביבות 23-28 , פשוט לבקש את הסקירה הרגילה שכלולה בסל הבריאות
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

רופא מדהים ד"ר עידו שולט ממכבי (רמב"ם)
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי אלמונית* »

שלום לכל מי שקורא,
רציתי לשאול איך יודעים את גיל ההריון?
אני לא בטוחה אם אני שבוע 12 או 16.
התכוונתי לעשות רק בדיקה אחת במהלך ההריון בסביבות שבוע 32. האם אז יוכלו לדעת אם זה שבוע מאוחר יותר או לא?
האם יש עוד דרכים לגלות את גיל ההריון?
אני מניקה, ולאחרונה זה כואב לי, כבר כמעט אין לי בחילות ולפני כשבוע התחילו הפרשות דמוי חלבון ביצה לבנבנות מהנרטיק...
אני_מליה*
הצטרפות: 21 דצמבר 2018, 22:21
דף אישי: הדף האישי של אני_מליה*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי אני_מליה* »

אז לא כדאי לעשות אולטראסאונד בשבוע 7?
אני באמת לא יודעת מה לעשות.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אז לא כדאי לעשות אולטראסאונד בשבוע 7?
תלוי בצרכים שלך.
לדתעי, א"ס שבוע 7 לקביעת גיל הריון זה שימושי, כי אז את יודעת בדיוק את גיל ההריון, שז החשוב אם את רוצה לעשות שקיפות עורפית בשבוע 12, כי זו בדיקה שמחייבת תזמון מדויק.
אם את יודעת בוודאות את גיל ההריון בדרכים אחרות (למשל, התעלסת רק פעם אחת בחודשיים-שלושה האחרונים, או התעלסת פעם אחת ואחרי זה עשית בדיקת הריון שיצאה חיובית), או אם את לא מתכוונת לעשות שקיפות עורפית אז אין צורך באולטרסאונד.
תחשבי פונקציונלי :-) מה המטרה שלך בא"ס הזה?
אני_מליה*
הצטרפות: 21 דצמבר 2018, 22:21
דף אישי: הדף האישי של אני_מליה*

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי אני_מליה* »

תודה על התגובה תמרוש רוש. אני יודעת שזה קרה באחת משתי פעמים ששכבתי עם הבן זוג אחרי המחסור האחרון, אבל לא זוכרת בדיוק. האולטרסאונד הזה גם עשוי לחמם את מוח העובר, או שמפחדים יותר מהסקירות? או שאולי יש מידע חדש כבר...
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

אולטרסאונד אחד

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

לא, הוא לא מחמם את מוח העובר.
שליחת תגובה

חזור אל “בדיקות בהריון”