הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שונמי_ת*
הצטרפות: 17 אפריל 2005, 20:52

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי שונמי_ת* »

לפני כמה ימים ביקרנו במשרד הפנים, זוגי (שאינו בעלי) רצה להצהיר על אבהותו לקטני. היא בת שנה ושלושה חודשים. נאמר לנו שזה אפשרי רק דרך בית משפט. אבוי לעצלנותנו... אולי מישהו עבר כבר את הטררם הזה ויכול לספר על התהליך?
תודה על הסיוע בעבודת המחקר, ושיהיה שבוע נפלא
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

בדיוק קראתי על הנושא השבוע והבנתי שהבעיה מתחילה אחרי גיל 3 דווקא... האם אתם ידועים בציבור?
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי לי_אורה* »

קראי כאן
http://www.tapuz.co.il/birth/article.as ... ubCatId=13

בסוף הכתבה יש אימייל של עורכת הדין העוסקת בעניינים אלו, והיא מוכנה לתת ייעוץ בחינם.

ובכתבה כתוב שאפשר לרשום את האב עד שהילד\ה בן\בת 3 שנים!

"נודע לי אז, שאוכל להתייצב עם אבי הילדה במשרד הפנים ולרשום אותו כאביה, רק עד שבתי תהיה בת שלוש. לאחר גיל זה, אני מחויבת לעשות זאת דרך בית המשפט, שמצדו ידרוש לבצע בדיקת רקמות – לי, לילדה ולאביה. הביצוע של בדיקת הרקמות לא הטריד אותי, כמו שהוטרדתי מהמחיר הכספי – 2800 שקל לבדיקה וסכום נוסף עבור פנייה לבית המשפט – והרגשי שאצטרך לשלם. לכן מיהרתי עם האבא של בתי למשרד הפנים"

"רישום אבהות במשרד הפנים
עורכת הדין שרונה רוב, העוסקת בדיני משפחה ומעמד אישי, אומרת כי את ההודעה על הכרה באבהות יש למסור תוך שלוש שנים מהלידה (כלומר, עד אשר הילד מגיע לגיל שלוש). ההודעה תימסר על ידי אישה פנויה וגבר הטוען לאבהות על הילד, על פי טופס הצהרת הכרה באבהות, כאשר שני ההורים יהיו נוכחים יחד במשרד הפנים, ויחתמו עליה בפני עובד בכיר. אם לא ניתנת הסכמת האב, או אם עברו שלוש שנים מאז לידת הילד, יש להמציא למשרד הפנים פסק דין, ורק על פיו יתווספו פרטי האב לתעודת הזהות של הילד".

שיהיה בהצלחה!
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

בכל מקרה כדאי להתייעץ עם עו"ד לעינייני משפחה, אפשר דרך נעמת או ויצון. היה לי נסיון מצויין עם עו"ד מנעמת.
תקראי גם כאן
http://www.family-law.co.il/[po]category page[/po].asp?catId=13
http://www.horut-shava.org.il/
שונמי_ת*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי שונמי_ת* »

הנהלים השתנו לפני מספר חודשים, וכעת זה מגיל שנה...איזה יאוש...
המון תודה על הניסיון לעזור
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

להשאיר. אני נעזרתי מהדף.
שונמי_ת*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי שונמי_ת* »

לפני שמוחקים רק רציתי לעדכן: אנו מגישים בקשה להכרת האבהות בבית משפט, ומקווים שלא נזדקק גם לבדיקת רקמות. אם המידע יכול להועיל למישהו, או אם יש למישהו מידע נוסף לתרום לנו/ עבר את התהליך בבית המשפט, נשמח להמשיך לעדכן!
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי ורד_לב* »

וואהו, בככל לא ידעתי על זה.
להשאיר, נראה לי מידע רלוונטי להרבה אנשים.

סתם מתוך עניין- האם חשבתם על להתחתן רק כדי לחסוך את הפרוצדורה, או שזה לא רלוונטי? האם זה יכול לקצר תהלכים?
<באמת מתעניינת ולא בעניין של להוציא שדים מהבקבוק<
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי פלונית* »

נשמח להמשיך לעדכן!
אשמח לעידכונים ובהצלחה.
שונמי_ת*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי שונמי_ת* »

זה יכול לקצר תהליכים בילד הבא, אבל אז כבר נדע להתעקש כבר בבית חולים שירשמו את האבא, מסתבר שזו היתה זכותנו החוקית, לא היינו צריכים להאמין לפקידת רישום שהיא "חייבת להשאיר את זה ריק". אז דעו לכם!
אמא_של_יונתן_וטל*
הצטרפות: 11 מרץ 2006, 17:29

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי אמא_של_יונתן_וטל* »

זה יכול לקצר תהליכים בילד הבא, אבל אז כבר נדע להתעקש כבר בבית חולים שירשמו את האבא, מסתבר שזו היתה זכותנו החוקית, לא היינו צריכים להאמין לפקידת רישום שהיא "חייבת להשאיר את זה ריק". אז דעו לכם!
מה זאת אומרת? איפה ילדתם? הפקידה אמרה לכם שהיא לא יכולה למלא את שם האב? איזו חוצפה...
אני ובן זוגי לא נישאנו, ובשניי הילדים, עם השחרור מבית החולים נתן ד' הצהרת אבהות מלאה לפקידת משרד הפנים והילדים נרשמו כילדי ד' זרובבלוביץ' (נניח... לא באמת קוראים לו ככה...)ויוכבד טרפפוביץ' (נניח שככה קוראים לי...) ולא עשו לנו שום בעייה. אני מכירה זוגות נוספים שעברו בדיוק אותו מסלול.
באמת צריך לשמור את הדף הזה כי זה מידע חשוב ושימושי.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

איזו חוצפה...
אצלנו הפקידה ניסתה למכור לנו שהיא לא יכולה לעשות לנו כבר את הספחים של תעודת הזהות! במזל מישהי במחלקה זרקה משהו, ואנחנו: "רגע, רגע, אבל היא אמרה..." ואז הלכנו לבדוק במודעה של משרד הפנים, וראינו שהיא באמת חייבת לעשות את זה. הלכנו למחרת שוב והתעקשנו. באמת חוצפה - היא סתם לא רצתה לעשות כי זה יותר טופסיאדה >:(
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

עם השחרור מבית החולים נתן ד' הצהרת אבהות מלאה
ממקרה דומה, אמנם לפני די הרבה שנים: אם האב מצהיר על אבהותו בזמן השחרור מבית החולים - הוא נרשם כאב. אם לא עשה זאת אז - עליו להצהיר בבית המשפט. במקרה האמור האב לא נכח בזמן השחרור מביה"ח, וכאשר נזכרו לטפל בעניין -- הילד היה אז מעל גיל שנה -- נגררו לפרוצדורה ארוכה שהסתיימה בהצהרה בבית-משפט. הילד היה אז כבן שנתיים.
שונמי_ת*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי שונמי_ת* »

ובשניי הילדים, עם השחרור מבית החולים נתן ד' הצהרת אבהות מלאה לפקידת משרד הפנים והילדים נרשמו כילדי ד' זרובבלוביץ' (נניח...
במקרה שלנו, האב נכח בזמן השחרור מבית החולים, אך כפי שציינתי הפקידה לא הסכימה לרשום אותו, כשהלכתי למשרד הפנים לאחר מס' חודשים, נאמר לי שנוכל לבוא יחדיו עד הגיעה לגיל 3 ולחתום על הצהרת אבהות. כשהגענו בהיותה בת שנה וחודש נאמר לנו שהחוק שונה וכעת ניתן לבצע הצהרת אבהות במשרד הפנים רק עד גיל שנה. התמהמנו, נכון, ואנחנו מצטערים על כך מאוד, ועוד יותר מכך מצטערים על אוזלת היד שהפגנו כשעוד היה לנו מה לעשות בנידון. לא נורא. אבל חשוב, חשוב לנו להפיץ את המסר: אנא, דאגו מיד כבר בבית החולים שהאב ירשם, גם אם עושים לכם פרצונים, ואם לא- רוצו מיד למשרד הפנים!
שונמי_ת*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי שונמי_ת* »

אה, וילדנו בפוריה
פלוני_אלמונית*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

גם לי היה את המקרה הזה ואני מוכן לעזור למי שצריך בקשר למה צריך לעשות והלגיש וכיצד זה עובד ... תשאירו לי הודעה כאן ואחזור אליכם ...
רות*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 19:02

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי רות* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

עזרה בבקשה, אבוי לי! את הבת הראשונה רשמנו והכל היה כשורה ולצערי הרב עם הילד השני גילינו שאין אפשרות לרשום לאחר גיל שנה
והנחנו לזה, היום הילד השני שלנו כבר כמעט בן 5!!!!
ראשית אני רוצה להודות לכם שלא מחקתם את הדף עם המידע הזה - זה מאוד חשוב!!!
מה שאני מבינה שהאפשרויות שעומדות בפני הם: 1. לשלם המון כסף לכל בדיקת רקמות ועו"ד 2. להתחתן????
אנחנו חיים ביחד כזוג נשוי לכל דבר רק לא רוצים להתחתן, האם זאת האופציה הזולה והקלה ביותר???

תודה גדולה
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

אני בכלל לא בטוחה שחתונה תעזור כאן. אנחנו נדרשנו לעשות את כל הסיבוב (בדיקת רקמות ועו"ד) כי לא היינו נשואים, ובסוף ויתרנו. אז הנייר לא ידע שהוא האבא. ביג דיל.
שיהיה בהצלחה!
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי עדי_א* »

אז הנייר לא ידע שהוא האבא. ביג דיל.
לא ביג דיל כל עוד הכל בסדר.
אבל נניח טפו טפו קורה לך משהו, הילד שלך נשאר יתום מאב ואם באופן פורמלי. כלומר, האיש שלך צריך להוכיח שהוא אבא מספיק טוב כדי שישאירו אותו אצלו, או ללכת אז לעשות את הבדיקת אבהות, וכל זה בסיטואציה שהיא כנראה לא פשוטה בכלל גם ככה.
לא הייתי משאירה כזה בלאגן בירוקרטי באופן לא ברור בחיים.
אנחנו גם לא נשואים, ופשוט הצהרנו אבהות בבית חולים. וזאת ממש לא היתה בעיה.

לדעתי שווה את הסכום כסף.
פלוני_אלמונית*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

אוי זה נורא. גילתי לפני כמה ימים שגם אני בצרה הזאת ועוד באיחור עלוב של שבוע מיום ההולדת.לאף אחד לא היה נסיון טוב עם הנושא-שויתרו לו על הבדיקה? למישהו יש טיפים בנושא
קלמנ_טינה*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

יש תקווה: חברים שלנו הצהירו לפני שנה ומשהו כשהילה היתה כבר בת ארבע, בלי בדיקת רקמות, אבל עם תצהיר מעורך דין ועדויות מכל העולם ואשתו.

עדי א, מזדהה לגמרי עם הרצון לסגור קצוות בירוקרטיים בלתי פתורים.
שווה לבדוק עם הוכחת זוגיות יכולה להיות קבילה בבית משפט במקרי אסון, כאשר ההורים הם "ידועים בציבור".
(ואנחנו לא יכולנו להצהיר בבית החולים כי ילדנו בבית).
קלמנ_טינה*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

אגב, לנו זה עבד כשעברנו לגור בחו"ל והוכחנו לרשויות ההגירה שהילדה היא הבת של שנינו באמצעים נסיבתיים, בלי עורך דין.
מניסיוני רשויות הגבול די קשוחות וקפדניות, אז כנראה שיש מקרים שזה עובד לצרכים בירוקרטיים גם בלי הצהרת אבהות ובלי נישואים.
רישום_אב*
הצטרפות: 30 אפריל 2012, 21:37

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי רישום_אב* »

יש תקווה: חברים שלנו הצהירו לפני שנה ומשהו כשהילה היתה כבר בת ארבע, בלי בדיקת רקמות, אבל עם תצהיר מעורך דין ועדויות מכל העולם ואשתו.
קלמטינה, תודה, אלו חדשות מרעישות!
ההצהרה של החברים היתה בבית משפט ולא מול משרד הפנים, נכון?
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי עדי_א* »

ואנחנו לא יכולנו להצהיר בבית החולים כי ילדנו בבית
איך זה עובד כשיולדים בבית?
המיילדת נותנת איזה טופס שמצהיר על הלידה?
כתוב בו את שם האם והאב?
נראה לי שזה מידע שחשוב שיהיה פה בדפים.
(אולי קיים דף הצהרת אבהות אחרי לידת בית ?)
ב_עילום*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 16:36

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי ב_עילום* »

אז הנייר לא ידע שהוא האבא. ביג דיל.

יש עוד אספקטים- אם חס וחלילה קורה משהו, וצריך את ביטוח לאומי או להפעיל ביטוחים אחרים.... הרבה יותר פשוט כשהאב רשום חוקית. ואפילו בעיניינים כמו ירושות וכו'
קלמנ_טינה*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

עדי א,
בקשר ללידות בית, אני בטוחה שזה כתוב איפשהו, אבל ההליך הוא כזה:
המיילדת לא נותנת שום טופס רשמי, כי בגלל המדיניות האידיוטית של המדינה היא פרטית.
אחרי שהתינוק נולד, לוקחים אותו למשרד הפנים ושם, בלי לחכות בתור (כן, זה ממש נחמד!!), נכנסים ורושמים את שם התינוק ושם הוריו, ובתמורה מקבלים מספר זהות, שמועיל אם רוצים ללכת עם הילד פעם לקופת חולים, למשל.

בנוגע לחברים שלנו, אשתדל לבדוק מול מי בדיוק הצהירו אבהות. אני די משוכנעת שזה כן היה משרד הפנים, אבל לא רוצה להטעות.
פלוני_אלמונית*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

אנחנו בדיוק בתהליך של הצהרת אבהות. הילד בן 4. פתחנו תיק תביע בבית משפט לעינייני משפחה. והם שאלו אותנו אם אנו רוצים לעשות בדיקת רקמות, ואם לא אז למה.. קשקשנו שזה לא מוסרי ואנחנו לא מאמינים בטכנולוגיה כאשר בן אדם יכול להחליט. אז אמרו לנו להביא תעודת לידה ועוד בוכתה של הוכחות שונות שהילד אכן בנו של אביו. שבוע הבא יש דיון.. נראה אם הצלחנו.
בהצלחה לכולם.
אלמונית_אחרת*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2004, 18:27

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי אלמונית_אחרת* »

וואו! פלוני אלמונית אנא עדכני. הייתי לפני 5.5 שנים אצל עורכת דין (שהומלצה ע״י נעמ״ת כמתמחה בעניין) וגם בעלויות ״נמוכות״ ההליך היה יקר מדי (בדיקת רקמות, 3 בקשות שונות לבימ״ש, שכ״ט ועוד- הסכום הגיע אז ל15,000 ש״ח).עזבנו
את זה.
די, חייבת להסדיר את העניין. (בינתיים נפרדנו והאבא לא מרוצה שפני הדברים כך. בצדק.)
האפשרות שאולי אפשר בלי בדיקת רקמות חדשה לי ומעודדת.
בהצלחה!
פלוני_אלמונית*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

בני בן שלןשים אני ואביו לא נישאנו ברבנות יש אבהות ומשרד הפנים לא מקבל את זה צריך דרך בית המשפט לענייני משפחה ומחייב לקחת עורך דין האם יש דרך אחרת כי הבן רוצה להוציא דרכון אירופאי כמו אביו תודה
פלוני_אלמונית*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שלום,
קרובת משפחתי ילדה בת לפני 3 שבועות. בבואם להירשם במשרד הפנים סורבו.
בטענה שאינם נשואים ואף משום שהאם התגרשה כשכבר היתה הרה מבן זוגה הנוכחי. איך עושים סדר בבלאגן? מה הפרוצדורה? עלויות?
תודה
דותן*
הצטרפות: 09 אפריל 2013, 18:27

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי דותן* »

על חודש אחד לא ויתרו לנו אפילו שאנחנו נשואים לא הצלחנו להגיע לשופטת כדיי להביע את עמדתנו למכתבים שלנו לא התייחסו .עכשיו הולכים לבדיקת רקמות בגלל פקידה עצבנית בסוף היום. חבל שהבדיקה קפצה ל4100 שקל בכמה שנים ולא מקבלים בדיקות פרטיות אלא רק של בת חולים .בירוקרטייה של סחיטת כספים .שנינו אוהבים חיים ביחד כל מה שביקשנו זה להביע את עמדתנו .היום אפילו על דו"ח תנועה אתה יכול לראות שופט.
פלוני_אלמונית*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

בכל מקרה, אל תוותר. החיים מלאי תהפוכות והבירוקרטיה קשוחה.
למשל, אם הילד שלך לא רשום כילד שלך הוא לא יהיה זכאי לחלק מהירושה שלך או במידה וחס וחלילה תמות הוא לא יהיה זכאי לקבל את הקצבה מביטוח החיים שלך.
או שעוד דוגמה ששמעתי, שאבא כזה נפרד מהאמא, הכיר אחרת, נולדו להם ילדים והם נישלו את האח שלהם מהירושה.
ורדרדה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2015, 12:44

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי ורדרדה* »

שלום, האם ניתן לבצע את התהליך ללא עו"ד? חשבתי ללכת לבית המשפט בעצמי אם אפשר, לפתוח תיק / בקשה / תביעה ... השאלה האם ניתן בעצמי וללא עו"ד ? תודה.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

היי, רציתי לדעת אם אני מצהיר אבהות לילדה בת 10 האם ביטוח לאומי יכול לדרוש את הכספים ששולמו לאם כאם חד הורית או בית המשפט יכול לדרוש ממני מזונות בדיעבד??
תראו_מה_זה*
הצטרפות: 24 יולי 2017, 18:26

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי תראו_מה_זה* »

תראו מה זה, בגיל 10 של הילדה נזכר להצהיר אבהות ומה שמעניין אותו זה מזונות בדיעבד....
מונגו_אורליו*
הצטרפות: 02 פברואר 2011, 22:56

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

שליחה על ידי מונגו_אורליו* »

משהו יודע אולי מישהו שעבר את זה מה הפרוצדורה? חייבים עורך דין? מה צריך להביא ? עלויות?
פלוני_אלמונית*

הצהרת אבהות אחרי גיל שנה

הצהרץ אבהות אחרי גיל שנה
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”