גם קבסיות קוראות באופן טבעי

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

תסבירו לי מה זה משרד החינוך?
איך זה?
זה טעים?
נחמד?

איזה ריח יש למשרד החינוך? מה הגובה שלו? איך הוא נראה?

פשוט כי לאחרונה אני שומע על כך שהדבר הזה, שבאמת איני מבין מהו באמת, שנקרא משרד החינוך, מעוניין שאתחיל לעבוד אצלו. כלומר, יש כאן איזה יחסי גומלין שעוד מעט יהיה עלי לקבל בהכנעה ולנהוג לפי גחמותיו המשתנות.

תזכירו לי, מה זה משרד החינוך?
אנא..
אחיק*
הצטרפות: 14 יולי 2001, 16:38

שליחה על ידי אחיק* »

עזוב,
הם בטח שובתים.
דוד_רובנר*
הצטרפות: 11 יולי 2001, 10:40
דף אישי: הדף האישי של דוד_רובנר*

שליחה על ידי דוד_רובנר* »

התכוונת, מטרד החינוך -- וצרת החינוך?

(פטנט של צפריר)
עב"מ*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2002, 22:29

שליחה על ידי עב"מ* »

ואני חושבת שלעבוד במשרד החינוך זה דוקא לא כ"כ נורא, השעות נוחות, המשכורת סבירה ויש 2 יתרונות ע-נ-ק-י-י-ם!!! יולי ואוגוסט.
אפשר להיות יותר זמן עם הילדים (יותר זמן באופן יחסי מאמא שעובדת במשרה מלאה). האמת, לא נראה לי כ"כ נורא. עוד מקום ביורוקטי מתוך אלפי מקומות ביוקרטיים אחרים. שאלה של גישה.
>עב"מ חושבת שלא יפה לחקות אחרים, רועי שרון, אתה התחלת!<
עב"מ*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2002, 22:29

שליחה על ידי עב"מ* »

ואני גם שמעתי כאלה שאומרים: משרד הלכלוך....
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

שליחה על ידי א* »

ומה עם התה והקפה?
והבירוקרטיה?
בשמת*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 14:17

שליחה על ידי בשמת* »

אין גבול, אין גבול.
היום הבכורה הזכירה (בפעם האלף) לאמא שלי שהיא לא הולכת לבית ספר. אז אמא שלי חקרה אותה (שמעתי רק את הבכורה) איך היא תלמד את זה וזה וזה. בסוף הבכורה שכנעה אותה שתשאל אותה שאלות בחשבון... אמרתי לה, שתגיד לסבתא שלה, שגם אמא שלה (אמא של הבכורה, כלומר, אני) הלכתי ל"בית ספר אמא" ולא יצאתי כל כך רע...
ציפור_דרור*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2002, 00:15
דף אישי: הדף האישי של ציפור_דרור*

שליחה על ידי ציפור_דרור* »

חברה שלי נפגשה עם ק"בס כדי לקבל אישור לחינוך ביתי.
הקב"ס הייתה מאוד נחמדה, אמרה שתתמוך בחברה לאורך כל הדרך, הבינה אותה
ולסיום שלפה רשימה של אתרים בנושא חינוך ביתי - כולל האתר הזה, והמליצה לחברה לגלוש.
זה נחמד כשלעצמו...
אבל פתאום הרגשתי חשופה.
האם גם הקב"ס מתמכרת אל מה חדש? קוראת אותנו? יודעת עלינו?
ואולי יש קב"ס בינינו? פראנויה....
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

ציפור, זה במחוז צפון?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

_האם גם הקב"ס מתמכרת אל מה חדש? קוראת אותנו? יודעת עלינו?
ואולי יש קב"ס בינינו? פראנויה...._

רועי? יונת? ניתן לחסום קב"סים מקריאה באתר (אפשר להסתפק, בשלב ראשון, בדפים הרלבנטיים)? (-;
נאוה_פרנס*

ציפור, גילה ואחרים,
אנשים במשרד החינוך, כאזרחים מהשורה וגולשים בעצמם - חשופים כמונו למידע שרץ ברשת.
מן הסתם, חלקם קוראים וקראו באתר לאורך כל תקופת פעילותו.
ידוע לי שגם החוברת קיימת בחלק מהספריות וחלק מהמפקחים מודעים לקיומה וקראו בה.
העובדה שהם קוראים אינה אומרת שהם חפרפרת שמעבירה מידע
למרות שלפעמים זה נראה כך (וגם מרגיש)
מדינת ישראל איננה מדינת משטרה ומשרד החינוך אינו הק.ג.ב.

מבחינתי: "כל הכבוד" לקב"סית שעושה לנו שירות טוב. (אני מקווה שהיא גם מפיצה את הפורום שלי בתפוז ;-))
חברתך הכירה, מן הסתם את האתר, אבל יש משפחות חינוך ביתי רבות שאינו מכירות
העברת המידע על קיומו ומתן הקישור אליו - עושה לנו שירות נהדר!!

בנוסף לזה, עם דף כמו: קליטת משפחות חדשות בחינוך ביתי
קצת טיפשי לפחד מחשיפת האתר לאנשי המערכת.

בדרך כלל, בכל רע יש גם טוב.
אז אם יש לך בעיה כלשהי עם המערכת, את יכולה לכתוב כאן את המסר שאת רוצה להעביר לה :-D
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לא רק שאני לא רוצה לחסום קב"סים, הייתי שמחה לעשות להם מנוי על באופן טבעי. אחת התוכניות שלי (נדמה לי שכתבתי אותה בדף קליטת משפחות חדשות בחינוך ביתי) זה לספק לכל הקב"סים חומר שהם יוכלו לתת למשפחות חדשות -- את הבסיס של מה זה מדור חינוך ביתי, איך להתחיל, איפה למצוא עוד מידע, ואיך להתחבר עם עוד משפחות.

ובעניין הדעות הקדומות, כדאי לזכור שקב"סים רואים מקרים הרבה יותר גרועים ממה שאני או את מסוגלות לדמיין לעצמנו. וכשהם נתקלים במשפחה בריאה (גם אם אולי לא "נורמלית") לא סביר שהם ינסו לתקוף דווקא אותה. אני בטוחה שרובם מעדיפים לעזור, לא להרוס.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

לא רק שאני לא רוצה לחסום קב"סים, הייתי שמחה לעשות להם מנוי על באופן טבעי
חשבתי על זה כשכתבתי.
למה אף אחד לא רואה את הקורצן בסוף, למה???
נאוה_פרנס*

גילה, רואים אבל...
זה בכל זאת בא כתגובה לדבריה של ציפור דרור: פתאום הרגשתי חשופה
עודד_לבנה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2002, 23:41

שליחה על ידי עודד_לבנה* »

בדיוק יצא לי לדבר עם הקב"סית (על נושא אחר לחלוטין). כנראה שזו אותה הקבסית (רוני).
היא ביקשה ממני פרטים על חינוך ביתי כדי להעביר אותם למישהי שהחליטה לעשות חינוך ביתי (בעלת תאר שלישי במתמטיקה).
הקב"סית היתה מספיק משוכנעת שילדים של דוקטורית למתמטיקה לא יצאו בורים גם אם לא יבקרו בבתי הספר.
ציפור_דרור*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2002, 00:15
דף אישי: הדף האישי של ציפור_דרור*

שליחה על ידי ציפור_דרור* »

עודד, אכן.
הדוקטורית למתמטיקה היא חברה שלי שהחליטה, לשמחתי הרבה מאוד מאוד מאוד, להצטרף אל שורותינו (רק שהיא עושה זאת באופן חוקי ;-) )
וחוצמיזה שהיא דוקטורית, היא נחמדה נורא, ואני יודעת שתשמח לשוחח עמך!

הקב"סית היתה מספיק משוכנעת שילדים של דוקטורית למתמטיקה לא יצאו בורים
אני רק מקווה שאותו שכנוע יש לה גם לגבי "לא דוקטורים" (למתמטיקה ובכלל)
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

או שזה דף למחיקה או שנחייה אותו.

ראיתם שנבחני הבגרות התבקשו לנתח נאום של שרת החינוך ?

זה משרד החינוך! מחנכים עד הסוף!
שיהיה.
אמא_של_נבט*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 07:06

שליחה על ידי אמא_של_נבט* »

טוב שהחזרת את הדף לחיים ,כי איך שהוא חמקה מעיני הידיעה הנ"ל . ובכן היה זה איוון איליץ כמדומני שכתב את הספר "בטול בתי הספר" . הרעיון אז הקדים את זמנו והיום הוא משאת נפשי . לחזור לעולם השולאות ,אל החנוך מן הבית ולבטל מהר משרד שקיומו איך שלא נהפוך את זה בעל טעם רע . נודף פוליטיקה ואין סוף כסף נשפך על זה .
חבל לא .
נהר*
הצטרפות: 22 פברואר 2005, 16:10

שליחה על ידי נהר* »

כמובן שזה לא דף למחיקה. :-O
(לא כתוב בדברים שלא מקובל שלא מוחקים דף עם אחיק?)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ובקשר לקב"סים:
האם מישהו במשרד החינוך מכשיר קב"סים לתפקידם לפני שהם באים במגע עם משפחות חינוך ביתי?
האם לא הגיוני לדרוש שכל קב"ס כזה, שמקבל רשות מהמדינה להכנס לבית פרטי, לבחון את המתרחש בו ולהחליט החלטות לגביו , ייבחן על ידיעותיו בנושא החינוך הביתי? יידרש לקרוא חומר מקצועי רחב ומעמיק על החינוך הביתי בארץ ובעולם? יידרש ללמוד וברצינות את התפיסה החינוכית הזאת? והרי החומר קיים, בצורת מחקרים וספרות. אבל לא, הם באים כ קצינים אל ביתו של פורע חוק .
אלינו הגיע קב"ס שלא יודע דבר וחצי דבר על החינוך הביתי, והיה מביך ומתסכל להתחיל להסביר לו מה המשמעות של חינוך ביתי. הוא היה (ונשאר) בטוח שתפקידו להציל אותנו מהמצב בו "נקום כל בוקר ונשבור את הראש איך להעשיר את הילד היום" ושמח להודיע לנו שנקבל חומר ממשרד החינוך ובו נשתמש. במקביל לשמחתו זו, לא בחל בפיזור איומים מפורשים, מה שדומה שרק העצים את שמחתו.
זהו מצב מגוחך בו אדם נבער מקבל לידיו כוח רב, ללא קצה של הבנה לאן הוא נכנס.
לרוב בעת ביקורו המשפחה נמצאת בלחץ מסויים, וכל האירוע מקבל אופי כוחני אלים, סמוי או לא.
לא ברור לי איך החוק מאפשר זאת, ועד מתי.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

למרות הרושם שעלול להוותר משיטוט כאן באתר, תפקידם של הקב"סים אינו לאשר (או לא) חינוך ביתי. רוב מה שהם עושים זה דברים הרבה יותר חשובים. באמת. יש קב"סים שיותא להם להתקל גם בחינוך ביתי. לא הרבה. כנראה לא מספיק בשביל שילמדו על זה בהכשרה שלהם. כך שאין סיבה לצפות שהם ידעו משהו בנושא. (אם כי מדי פעם יש הפתעות נעימות)
פלוני_אלמונית*

כך שאין סיבה לצפות שהם ידעו משהו בנושא
אני לא מסכימה.
זוהי לא ציפיה כי אם דרישה לגיטימית, חובה של המדינה-אם היא מפעילה חוק חינוך חובה אך מאפשרת חינוך ביתי- כלפי אזרחיה. אם המדינה מאפשרת לקב"סים לחדור לרשות הפרט ולברר עניין מסויים, לתת חוות דעת מקצועית ולהיות האדם מטעמה שמופקד על ליווי לאורך זמן של עניין כלשהו, הוא חייב להבין מהו העניין הזה! גם אם נתקל בזה רק פעם אחת בחיים שלו במסגרת תפקידו. לא?
קשה לי בחום הזה לחשוב על דוגמא מקבילה, אבל נגיד, שוטר שכל חייו נקרא לפתור בעיות בין סכינאים בשכונה אלימה ולפתע נקרא לטפל בשכן שהשליך אשפת גינה בפח הירוק של אשפת הבית, או משהו כזה. הוא צריך קודם כל לדעת מה ההבדל בין אשפת גינה לבין אשפת בית לפני שניגש לעניין, לא? והוא צריך לדעת מה ההבדל בין סכינאים לבין אדם שקוצר את הדשא שלו. (האם אנחנו צריכים להסתפק באבחנתו שלשניהם יש כלי שחותך?)

גם אם המקרה נדיר,את האזרח המסויים שניזוק מבורות הקב"ס הנדירות של מקרהו לא צריכה לעניין.
פלוני_אלמונית*

אולי כדאי לספר מהו תפקידו השגרתי של הקב"ס (קצין ביקור סדיר): -אם ההסבר לא מדוייק אפשר למחוק או להוסיף כרצונכם- :
למנוע נשירה מבתי ספר ולדאוג לביקור סדיר בהם. זוהי עבודתם העיקרית ויתכן שבדרך כלל הם עושים עבודת קודש בהצלת ילדים משיטוט ברחובות אלימים או הצלת ילדים מניצול ואלימות בתוך בתיהם.
הקב"ס גם מופקד על ביקורי בית אצל משפחות שמבקשות (או לא) אישור לחינוך ביתי, והוא צריך להתרשם ולהשתכנע שהמשפחה יודעת מה היא עושה, ולהדריך אותה בקשר עם משרד החינוך לצורך עמידה בנהלים וקבלת חומרי לימוד. הוא גם האחראי מטעם החוק לדווח על משפחות שעושות חינוך ביתי ללא אישור.
כמובן, ש"משפחה שיודעת מה היא עושה" נמדדת לפי אמות המידה של אותו קב"ס, ידיעותיו, דעותיו הקדומות, פחדיו, ויחסיו עם הממונים עליו.
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

קב"סים נועדו להבטיח שילדים יוכלו ללמוד. למשל: באה קב"סית לבית של ילד מרהט ורואה שהוא עושה שעורי בית על המדרגות על סף ביתו כי בתוך הבית יש מאפיה של פיתות שהמשפחה מפעילה לפרנסתה עד 6 בבקר, כל לילה. יש שם פעילות מסחרית ענפה של קונים שעושים רעש, מעשנים וצופרים - כך שהילד גם לא ישן טוב ונרדם לפעמים בכיתה, או לא מגיע לבית הספר בכלל. זה מה שהדליק אצל המחנכת שלו אור אדום והביא לשם את הקב"סית. היא תעביר את המידע לרשויות (נגיד לנציגת משרד הרווחה) והם יפעלו למען טובת הילד.
יכול להיות שמה שנראה לך טובת הילד זה לא ממש מה שנראה לה טובת הילד. זה קורה גם בין הורים אוהבים שמבינים אחד את השני.
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

אני לגמרי מסכימה שהמדינה צריכה להפעיל איזו מערכת בקרה שתפקידה לוודא שהבית בו הילד נשאר אינו אלים/מזניח/מנצל וכולי ממש כפי שהמערכת צריכה לוודא שאשה לא נמצאת בסכנה עקב בעלה האלים ושמקרה אומלל ונוראי כמו רוז פיגם לא יוכל להישנות .
אבל מאוד מסכימה עם פלוני אלמונית שנדרש מאלה שעוסקים במלאכה, להבין ולהיות מלומדים בנושא. שיקראו ג'ון הולט ודני לסרי ופריירה ורבים וטובים אחרים. לאחר מכן מוטב שיכירו את ההיסטוריה של זה ומה התופעתיות שבזה ומה הכוחות והסיבות שמפעילים הורים אלה ואיך זה במדינות אחרות ולאחר שהדברים יהיו באמת מוכרים ומובנים יהיה לקבס/ית הכלים לבחון באמת מה הוא רואה שם.
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

ההצעה טובה ונכונה , אך נכתבת באתר הלא נכון. האם היית מעוניינת להתנדב להעביר חלק מהחומר שהזכרת פה בהתנדבות בכנס מקצועי או השתלמות של קב"סים, באופן שיסקרן אותם לקרוא ולהעמיק?
האם יש למי מהקוראים והכותבים פה אפשרות להשיג מימון או ליסד מקום נעים שאפשר יהיה להזמין אלו אנשי מקצוע מתחומים שונים בתוך המערכת (מורים, גננות, עובדים סוציאליים וכו...) כדי לידע אותם על אפשרויות יצירתיות לחינוך לסוגיו, עם דוגמאות טובות שיעשו להם חשק להציע את זה כאופציה למשפחות?
אני רק זורקת פה כפפה ומי שזה מעלה לו איזה רעיון פי אלף טוב שאפשר לישם- יבורך.
מבחינתי- זה שקבס"ית ממליצה לאנשים על אתרים של חינוך ביתי- דיינו.
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

שליחה על ידי רוני.של.4* »

המדינה צריכה להפעיל איזו מערכת בקרה שתפקידה לוודא שהבית בו הילד נשאר אינו אלים/מזניח/מנצל
יש משהו קצת בעייתי בעיניי בצורך הזה של המדינה. מצד אחד, חשוב לוודא שילדים נמצאים בסביבה תומכת והולמת. מצד שני, גם ילדים שהולכים למסגרות חינוכיות חוזרים אח"כ הביתה - הם לא מתגוררים בביה"ס תחת פיקוח של הרשויות :-/ כל ילד יכול באופן פוטנציאלי לעבור התעללות/אלימות/ניצול. הסיכוי שזה יהיה דווקא ילד שהוריו מבקשים באופן אקטיבי אישור לחינוך ביתי - נראה לי קלוש.

אני מסכימה שכשיש ילד שנוהג ללכת לבי"ס ופתאום אינו מופיע תקופה, יש לברר מה קורה איתו. אבל קשה לי להאמין שהורים שרוצים לשלוח את הילד שלהם לעבוד ולהרוויח את לחמו במקום לביה"ס, או שוכבים מסטולים על הספה ולא מסוגלים לטפל בילדים בגלל שנפלו בסמים, יבקשו אישורי חנ"ב ועקב כך יזדקקו לביקורי קב"ס ומפקחת.

ואגב - רוז פיגם - מתקנת, השם הוא פיזם.
נקודות_ורודות_אגדיות*

רוני,
האפשריות של ניצול ילדים הוא רב ומגוון לצערנו ואין לדעת. כן, את צודקת שגם במסגרת בית הספר ילד יכול לסבול בחיק משפחתו ובכל זאת יש הרבה יותר סיכוי לעלות על זה (סימני אלימות פיסיים, מצב נפשי, תקשורת עם המשפחה וכו').
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

שליחה על ידי רוני.של.4* »

נקודות - את צודקת כמובן, השאלה שלי היא למה לעשות את המוות דווקא למשפחות שמבקשות אישורים לחינוך ביתי. דווקא להם? איזה סיכוי יש שדווקא הם יהיו המתעללים? כמובן שתמיד קיים סיכוי... אבל אם כבר, כדאי לחפש בציציות באוכלוסיות נוספות. }
נקודות_ורודות_אגדיות*

איזה סיכוי יש שדווקא הם יהיו המתעללים?
זהו. אני לא יודעת מה המטרות (המוצהרות והלא מוצהרות) של משרד החינוך בשליחת המפקחים האיזוריים. באמת שאין לי שמץ.
שליחת תגובה

חזור אל “חינוך ביתי מול הרשויות”