כנימות בגינה

זבל_אורגני*
הצטרפות: 20 מרץ 2002, 21:16

כנימות בגינה

שליחה על ידי זבל_אורגני* »

לכל חובבי הגידול האורגני -
ניתן לרסס נגד כנימות עם תמצית טבק, מי סבון, או מי גבינה.
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

כנימות בגינה

שליחה על ידי קרן* »

כפית של סבון כלים וקצת שום אני השתמשתי מצנצנת ואז ממלאים במים בתוך מן בקבוק שפריצר שקניתי בסופר אני לא בטוחה כמה זה עבד אבל זה לפחות גרם לי לחשוב שזה עזר קצת! אבל חשוב לא לרסס בבוקר כי זה שורף קצת את העלים
מרב_א*
הצטרפות: 01 ינואר 2004, 09:15
דף אישי: הדף האישי של מרב_א*

כנימות בגינה

שליחה על ידי מרב_א* »

המליצו לנו לשתול שיבא, כיוון ששיבא הוא עשב חלש והוא מושך אליו את המזיקים ו"משחרר" את הצמחים האחרים.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

כנימות בגינה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

יש לי כנימות ירוקות על שתילי הורדים הדנדשים ששתלנו - מה עושים?
הכי טוב לא לעשות כלום. אם תצליחי להתאפק בסוף מי שאוכל אותן יגיע. חיפושיות משה רבנו והזחלים שלהן, שנראים כמו חיפושיות מכוערות בגווני כתום ושחור, אוכלים אותם.
אם את ממש חייבת לעשות משהו, את יכולה להשפריץ בכוח עם מים ולהעיף אותן או להשפריץ מים עם שום.
תבדקי אם הכנימות באמת מפריעות: נגרם נזק כלשהו לצמחים?
בכל מקרה, אל תרססי ברעל. חבל. אולי כבר התחילו לבוא טורפים והרגת אותם?
טרה_רוסה*

כנימות בגינה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

נסי לשנות את נקודת ההסתכלות שלך על הכנימות. קבלי אותן בתור חלק מהגינה, מה"קהילה" של היצורים החיים שיש בגינה שלך. אולי אפילו תוכלי לשמוח שיש אותן. זה מראה שיש בגינה שלך חיים! טבע !
אם הן ממש הורגות צמח מסוים, כנראה שאין שיווי משקל בגינה. אבל בזה שתייבאי מבחוץ טורפים, את שוב תפרי את שיווי המשקל ורק תדחי את האיזון. יכול להיות שתגיעי למסקנה שאותו צמח שלא מצליח להתמודד עם הכנימות לא מתאים לגינה/לא שתול במקום המתאים/לא מזן עמיד מספיק.
לפעמים זה קשה לנו לא להתערב. תראי אם את מצליחה להתאפק. חכי ותראי מה קורה.

יש לי גינה פצפונת בתל אביב. שנה שעברה ראיתי קבוצה צפופה של זחלים על עלה של כובע נזיר. הם רק בקעו והיו כולם על עלה אחד. רציתי לקטוף את העלה ולזרוק. ברגע האחרון עצרתי את עצמי. החלטתי לחכות ולראות מה קורה. כל פעם שיצאתי מהבית הסתכלתי עליהם. כל יום הם גדלו ואכלו לי עוד ועוד עלים מהכובע נזיר. זה היה קצת מפחיד. גם ככה הגינה הזאת בקושי שורדת ומצמיחה פרחים. אבל לאט לאט התחלתי לחבב אותם. זה היה ממש נחמד לראות טבע באמצע תל אביב. פתאום הבנתי שהם אוכל של ציפורים ושל גמלים וכל מני דברים קורים שם. הם אכלו די הרבה מהגינה. בסוף התגלמו ונעלמו.
השורה התחתונה: די מהר כובע הנזיר התאושש וגדל חזרה. עד שהגיעה עונתו לפרוח כבר אי אפשר היה לראות באיזה צד של הגינה היו זחלים ובאיזה צד לא היו!
עוברת_אורח*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 19:04
דף אישי: הדף האישי של עוברת_אורח*

כנימות בגינה

שליחה על ידי עוברת_אורח* »

תהיה:
אם מסביבנו כולם כן מרססים ומשתמשים בדשנים כימיים וכו', האם בכלל נשראו כל אותם "טורפים טבעיים" של הכנימות (נניח פרת משה רבנו)?
כי הגינה שלי מלאה עכשיו בכנימות, אבל ממש מלאה, ואני פוחדת שמא אין למצב הזה איך להתאזן (בהיות גינתי אי אקולוגי זעיר בעולם אנטי-אקולוגי ענק).
מה אתם אומרים?
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

כנימות בגינה

שליחה על ידי ענת_גביש* »

ראי בהודעות מתחילת הדף לפני שנתיים, דיברנו על הימצאות חיפושיות משה רבינו על חוביזות וחרדלים בדיוק בעונה הזאת. (זה היה באמצע מרץ) . אז שווה לחפש ולייבא לגינה.
עוברת_אורח*

כנימות בגינה

ובכן, שלשום יצאנו, אני והתינוק שבמנשא, לציד פמ"ריות ביער ראש העין!
שעה תעינו בחורש המוריק, וכבר כהו עיני מהתבוננות מרוכזת ב חוביזות וחרדלים , וכבר ניסחתי בראשי את הודעת הייאוש והזעם שאשגר לכם אחרי שאשוב בידיים ריקות לגני עטור הכנימות האינסופיות....
אבל אז! פתאום! כשהיער כבר כמעט נגמר!
מצאנו אותה!
פמ"רית קטנה ונחמדה, אדומה-כתמתמה, על עלה ירקרק (אין לי מושג של איזה צמח, הייתי בערפול חושים מוחלט, משל היתה זו ממותה שתאכיל אותי ואת כל הכפר למשך כל החורף...). מיד הכנסנו אותה לצנצנת שהכינונו מבעוד מועד ונשאנו אותה אחר כבוד למושבת הכנימות המכונה ביתינו.
כן, אני מתארת לעצמי שאחת זה לא מספיק, אבל שבעתי ציד לאותו יום, ותשעת הקילוגרם שבמנשא הפכו את המשך המשימה ללא סבירה.
זהו, הייתי חייבת לחלוק אתכם את החוויה.
ועכשיו כולם ביחד: we love you OVERET
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

כנימות בגינה

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

כנראה שיש לי גינה משונה כי יש לי המון חיפושיות משה רבינו אבל יש גם המון כנימות בשיבא ובכובע הנזיר דוקא וגם ההדרים קצת חולים. ניסיתי להשפריץ על השיבא מי סיגריה והכנימות עפו מהשפריץ אבל חזרו מייד אח"כ - לא עזר בכלל. בינתיים זה לא הכי מפריע כי במילא השיבא רק לנוי אני רק מקווה שלא תדביק את הנענע והמנטה שלידה.
עוברת_אורח*

כנימות בגינה

אופס... האם יתכן שהפמ"ריות אינן תרופת פלא כפי שפיתו אותנו להאמין?
האם הקונפידור מרים את ראשו המכוער ומזכיר שנים עברו, עת נמזג בחן לקרקע ואכן מנע מן ההדרים לכמוש ולחלות?

>עוברת חשה איך האורגניות מתחילה להתקלף ממנה בצדדים< }
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

כנימות בגינה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אמא של אופק , השיבא הוא צמח קורבן. הוא מושך אליו כנימות אבל לא ניזוק מהן. אל תהיי מוטרדת מזה שהן שם, להיפך - הן שם במקום להיות במקום אחר (שתלי שיבא גם ליד הכובע נזיר)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

כנימות בגינה

שליחה על ידי פלונית* »

אמא של אופק, השפריץ כנראה היה חזק מדי, יש בקבוקים (פלסטיק פשוטים) בהם אפשר לווסת את השפריץ לריסוס רחב ועדין, ואז הוא נח על העלים והחומר נשאר, ולא מותז אליהם וקופץ מהם.
עוברת, יש בחו"ל חוות להרביית חיפושיות משה רבינו להדברה. לא נראה לי שזאת אגדה. אולי שווה לחפש מידע קצת פחות עממי.
אם האורגניות מתקלפת לך בצדדים כנראה שזה בסדר, וככה , עם הקילופים ופחות ציפיות היא תעבוד לך יותר טוב.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

כנימות בגינה

שליחה על ידי שרון* »

במשתלה אמרו לי שמטרתו של השיבא היא למשוך אליו את הכנימות כדי שלא יציקו לצמחים האחרים, ופעם בכמה זמן צריך פשוט לגזום את הענפים העליונים המשחירים מרוב כנימות, לשים בשקית נילון סגורה, ובא לציון גואל (או גועל...)
אחיק*
הצטרפות: 14 יולי 2001, 16:38

כנימות בגינה

שליחה על ידי אחיק* »

לנו יש חגיגת כנימות על הפול. בצד הכנימות שרוססו במי סבון, הופיעו פמ"ריות והבוקר מצאנו המון גלמי פמ"ריות על הפול. אם יש עליה במזיקים צריך לחכות לעליה בטורפים, ואז אוכלוסיית המזיקים תווסת על ידי הטורפים.
טרה_רוסה*

כנימות בגינה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הגעתי למסקנה שזו פשוט העונה של הכנימות. נזכרתי ששנה שעברה הם פשוט נעלמו לבד (אולי עם בוא החום?).
שרון*

כנימות בגינה

שליחה על ידי שרון* »

איך נראים גלמים של פמ"ריות?
אני מצאתי משהו שנראה כמו פרורים לבנים (כמו לכלוך שנוצר כשמשתמשים במחק) על חלק מהצמחים ועל האדמה של צמחי הצל. לא נראו זזים. אולי ביצים? אולי כנימות? אין לי מושג. מצלצל מוכר למישהו התיאור?
אחיק*
הצטרפות: 14 יולי 2001, 16:38

כנימות בגינה

שליחה על ידי אחיק* »

יש תמונה של גלמי פמ"ריות ב"חי והצומח של ארץ ישראל".
שרון*

כנימות בגינה

שליחה על ידי שרון* »

תודה טרה.
האמת היא שאתמול הצלחתי בסוף למצוא תמונות בגוגל. לא ראיתי השנה עוד פרות בגינה שלי, ואני מקווה שהן יבואו. בינתיים אני מנסה לשנות את ה- state of mind שלי כי עד היום הייתי פריקית של כימיקלים ופתרונות קסם לגינה (כולל דיזיקטול, ראונד אפ, מלתיון ושאר מרעין בישין) והגמילה קשה.
אולי אני אלך עם צנצנת ל"יער" (יש לי יער קטן במרחק הליכה מהבית. אורנים וברושים וחרציות ורקפות(בעונה) וכלניות והכל. אמיתי אבל קטן) ואנסה לדוג כמה פמ"ריות. נראה לי שאני אלך לאסוף את הבת שלי מבית הספר ונלך ביחד למבצע (בית הספר נמצא ממש ליד ה"יער").
יש איזה צמחים שכדאי להתמקד בהם במיוחד בחיפושים?
טרה_רוסה*

כנימות בגינה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני באמת לא יודעת בקשר לצמחים מועדפים. נדמה לי שמישהו התייחס לזה פה למעלה.
בכל מקרה, לדעתי לא צריך לעשות כלום. החרקים יגיעו לבד. אולי זה יקח קצת יותר זמן, בגלל הרעלים החזקים (!) בהם השתמשת. נסי לחשוב על כך שהגינה בתקופת ריפוי מהרעלים ולכן אין איזון (המתבטא בכנימות).
באופן אישי אני הגעתי למסקנה שכל הצמחים שדורשים ממני יותר מדי תשומת לב (בגלל שיש להם מזיקים) או שלא מחזיקים מעמד ביובש (כי אני משתדלת לא להשקות הרבה), כנראה שאין להם מקום בגינה שלי. יש צמחים אחרים שמתאימים טוב יותר. לפעמים זה קצת מאכזב שצריך לוותר על צמחים, אבל בסופו של דבר מגיעים למצב שיש גינה שדורשת תחזוקה נמוכה, שנראית טוב כל הזמן, ושאם רוצים אפשר להוסיף לה מדי פעם פרחים עונתיים (אך הבסיס של הגינה קיים גם בלי התוספת, בין אם זה צמחים רב-שנתיים ובין אם אלה חד-שנתיים שמזריעים את עצמם וגדלים ללא עזרה מיוחדת).
שרון*

כנימות בגינה

שליחה על ידי שרון* »

רק רציתי לספר לכם שבסוף הלכתי ל"יער" ומצאתי המון פרות משה וגם חרקים אחרים - מקלוניים בצבע כתום זוהר, חיפושיות מאורכות גדולות בצבעי אדום-שחור, עכבישים בצבע צהוב זרחני ועוד. הבאתי את החיפושיות שאספתי לגינה, ונראה לי שהפמ"ריות ישר התעופפו לגינות של השכנים :(
אבל את הכתומות הזוהרות פגשתי גם הבוקר בגינה. אני מקווה שכל החיות שהבאתי לא אוכלות לי את הצמחים במקום את הכנימות...
יש צמחים גבוהים עם פרח רחב ולבן שמורכב מהרבה פרחים קטנטנים (אולי שום בר??) שעליו פגשתי הכי הרבה פמ"ריות.
מי שמעוניין - מוזמן לבוא לסיור ביער לפיד ולאסוף... אני ממש נהניתי. אני מוכנה גם להצטרף לעוד סיבוב...
שרון*

כנימות בגינה

שליחה על ידי שרון* »

אתמול הייתי בהרצאה "הגינה האורגנית" במשתלה. המליצו שם על תכשירים אורגניים. יצאתי קצת מבולבלת - אז לרסס את הכנימות בתכשירים אורגניים או לא לרסס בכלום כדי שיבואו פמ"ריות?
אגב, הפמ"ריות שאספתי בעמל רב הלכו לרעות בשדות זרים דקה אחרי ששיחררתי בגינה. נשארו רק ה"מקלונים" הכתומים.
טרה_רוסה*

כנימות בגינה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

שרון, השאלה היא כמה התערבות את רוצה שתהיה בגינה שלך. כל התערבות תגרור התערבות נוספת. גם התערבות קטנה בדמות תכשירים אורגניים תדרוש בהמשך התערבות נוספת.
אי-התערבות תביא את הגינה לאיזון שיאפשר מינימום השקעה בגינה (זמן וכסף. הרי התכשירים עולים כסף). גינה הדורשת תחזוקה אבל לא טיפול מתמשך.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

כנימות בגינה

שליחה על ידי שרון_ג* »

אפרופו, רציתי לספר על כנימות המגן המגעילות שמילאו בהמוניהן את אחד מצמחי הצל שלי. סיפרתי הרי בהתחלה, שריססתי אותן ברעל שכמעט הרג גם אותי, וזה לא עזר אבל לא רציתי לרסס שוב. עכשיו יצאו עלים חדשים ולא רציתי שהם יידבקו אז חתכתי את כל העלים הנגועים (רוב העלים של הצמח...) והשארתי רק את התינוקות. איך לא חשבתי על זה קודם?
בועז*
הצטרפות: 31 דצמבר 2003, 14:44

כנימות בגינה

שליחה על ידי בועז* »

תחליף טבעי לקונפידור?

המנגו הותיק שלנו (כמה עשרות שנים טובות - עץ גדול) חולה כבר כמה שנים ובקושי נותן פרי. הוא מוציא את ה"דבש" הזה שלו וממש מטפטף נוזלים שעושים את השביל מתחתיו דביק. בשנה שעברה, אחרי שראיתי עליו כמה סוגי חרקים כמו חיפושיות קטנות, מלא נק' מתחת לעליו וגם משהו כמו אורי כדורי אבל לבן ונמרח בקלות החלטתי לטפל בו. הלכתי לכמה חנויות ונועצתי עם אנשים מנוסים. אפילו זכרתי את שמות החרקים ("כנימה קמחית"(?) בין השאר). קניתי את הנוזל ששמים בקרקע (קונפידור, אם אני לא טועה - לבן, בקבוקון קטן ורעיל) והבנתי שהוא מאוד נפוץ בשימוש גם ע"י חקלאים עם פרדסים (לעצי הדר).
בקיצור - הבעיה נפתרה, העץ ממש התאושש והוציא עלים ירוקים טריים. החורף ניקה את שאריות הפיח שנדבק לעלים (ממש היו שחורים!).

אבל עכשיו, העסק חזר ואני רוצה לדעת אם אין איזה מדבירביולוגי/טבעי או טיפול פשוט יותר, ללא רעלים וכימיקלים לפני שאני נאלץ להשקות את כולנו ברעלים האלה עוד פעם (למרות שאני רק טיפה בים, אני מניח).

מישהו כאן יכול לתת לי עצה?
אולי מקום שבו אוכל להתייעץ בצורה לא וירטואלית, עם דוגמאות מהעץ וכו'?

תודה!
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

כנימות בגינה

שליחה על ידי שרון_ג* »

יש כזה. זה איזה חומר שמופק מאיזדרכת הודית: נימקס, ויש גם נימגארד וצריך לערבב את שניהם...
למחלת הקימחון במנגו יש חומר שקוראים לו LQ-215 גם כן אורגני.
אסף_ש*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2004, 20:30
דף אישי: הדף האישי של אסף_ש*

כנימות בגינה

שליחה על ידי אסף_ש* »

כנימות:
  1. להוריד עם הידים
  2. ליגזום את הנגוע ולהרחיק מהמקום
  3. לרסס ו\או להשקות עם משרה של רודה או רוזמרין
מזיקים כללי: פלפל חריף במז'ימיקס לערבב 1:3 ב - 2:3 מים לרסס או להשקות

www.organic-israel.org.il
א_ב*
הצטרפות: 10 דצמבר 2003, 12:49

כנימות בגינה

שליחה על ידי א_ב* »

אסף ש
לגבי כנימות, ישנן שיטות רבות אולם ישנן גם מיני כנימות רבות. כנימה אגסית, כנימה פלורידית, כנימה רכה חומה, כנימות עלה (מינים שונים), כנימת הזיית,כנימת עש הטבק, כנימת המנגו. ( לא כל שיטה יעילה לכל כנימה ) בכדאי להגיע לטיפול הנכון יש לבצע קודם אבחנה מדויקת.
א_ב*

כנימות בגינה

שליחה על ידי א_ב* »

בועז
אמנם מאוחר אולם : ריסוס בשמן קיצי (כן אין טעות כתיב) או פרמונל C או בויטול (כולם שמנים) מספר פעמים באם ההתקפה היא קלה(לא בימים חמים ויבשים ולא בעץ צמא) אם הבעיה חריפה אז זה כבר לא בטוח בסקציה האורגאנית.
א_ב*

כנימות בגינה

שליחה על ידי א_ב* »

דקל נור
נימקיס 45 +נימגארד לרסס על פי מה שכתוב באריזה ב ד י ו ק. (כולל הזמן)
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

כנימות בגינה

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

לגבי הכנימות.
כל עוד היה לי שיח שיבא לייד הלוביה והפול הם היו מוגנים, כשמישהו עקר לי אותו אז החלה חגיגת הכנימות השיבא הוא שיח קורבן לכנימות. אולי אפשר לקנות שיח גדול יחסית וזה עוד יעזור. לא ניסיתי.
בספר "ניחוחות מרפא" (מאת נטלי אן-וורווד, בתרגום טליה שניידר, הוצאת יער) היא מציינת עוד כמה צמחים שטובים נגד כנימות: כובע הנזיר (גם שלמה אילן מציין אותו, כמדומני), נענע, סירפד, שום, פטרוזיליה, ריחן, חזרת.
היא גם מציינת שמנים נדיפים שאפשר להשתמש בהם (מספיגים כמה חתיכות צמר גפן ושמים בין ענפי הצמח. מרחיקים ילדים) - נענע, מנטה, עז הארז, בן אזוב.
יזהר*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2003, 01:12

כנימות בגינה

שליחה על ידי יזהר* »

מתכון לתרסיס גן כנגד אקריות וכנימות עלה ומגן:
יש לקחת סירפד, (את כל הצמח העל אדמתי כולל גבעולים עלים , פרחים ופירות) ולהכניס לדלי.
על כל ק"ג של סירפד יש להכניס 10 ליטר מים (ניתן לשים פחות וכמו כן יותר, אבל לשמור על יחס של 1:10)
יש להשאיר את הדלי פתוח ולבחוש פעמיים ביום, לאחר +- שבוע יתקבל נוזל ירקרק ומצחין, אותו יש להעביר לבקבוקים סגורים (למניעת התחמצנות החומר) ולשמור במקום קריר.
בבואכם לרסס יש לערבב את תכולת הבקבוק ולמהול את הנוזל ביחס של 1:20 --- על כל ליטר מי סירפדים 20 ליטר מים, ולרסס את הצמח הנגוע.
מכיוון שלא ידועה לי השפעת התרסיס על כל סוגי הצמחים יש לרסס תחילה על ענף צדדי ולבחון את השפעת הטיפול
בהצלחה!!!!
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

כנימות בגינה

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

מה יש בסרפד שיכול להרוג כנימות?
מר_מתוק*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2006, 09:45

כנימות בגינה

שליחה על ידי מר_מתוק* »

לכל מי שסובל כמוני מ - כנימת עש הטבק (תמונה מצורפת), מצאתי הצעה לפתרון
http://www.infoagro.com/frutas/[po]frutas tradicionales[/po]/images/c Bemisia%20tabaci(colonia).jpg
הן נדבקות לנענע וללואיזה ולא מרפות.
הפתרון המסתמן הוא ביולוגי בעזרת צרעת המונדוס:
http://www.bio-bee.com/biological/biolo ... ges/[po]26 p3[/po].jpg
קישור למאמר : http://www.bio-bee.com/biological/biological/ermun.htm
השאלה מה קורה כשנעלמות הכנימות ונשארים עם הצרעות?
האם מישהו ניסה?
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

כנימות בגינה

שליחה על ידי דפנה* »

אני רואה שאנשים רבים מנסים להאבק בכנימות למיניהם. מהניסיון שלי, לא עוזר כלום, ופשוט צריך להיות סבלניים, הן עונתיות ונעלמות לבד. לי הן חזרו עכשיו לאחר שנה וקיבלתי אותן בברכה, אאלץ לארח אותן לחודשיים עד שהן יעלמו באופן טבעי. האמת, שחוץ מהכיעור, אני לא ראיתי שהן מזיקות כל כך לצמחים.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

כנימות בגינה

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

הטבק והניקוטין מסלקים כנימות ומזיקים.
כך מן הסתם גם מאות חומרי ההדברה והארסניק שנמצאים בסיגריות.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

כנימות בגינה

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

חיפוש פשוט בגוגל מניב המון תוצאות, למשל no]האתר הזה tox[/po].html , שגם מכיל ספר אונליין בנושא. חפשו pesticide alternative או non toxic pesticides .
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

כנימות בגינה

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אולי מישהו יודע... עד לא מזמן גידלתי מרווה בעציץ והיה מצויין. עברתי דירה ואיתי העציץ, ופתאום התחילו להופיע עליו דברים לבנבנים שעירים שייבשו אותו לגמרי. הם הופיעו על העלים ובתחתית ענפים. ויתרתי על המרווה בצער וקניתי בזיליקום, ועכשיו אני רואה על האדמה משהו שעיר ולבן, אולי אותו דבר אבל אני לא בטוחה, ונדמה לי שגם לבזיליקום מתחיל להיות לא נוח. מישהו יודע מה זה ומה אפשר לעשות? ואיך זה שפתאום אני מותקפת ככה? זה משהו שקשור לדירה? לא היה שום מגע בין העציצים!
א_ב*

כנימות בגינה

שליחה על ידי א_ב* »

לגבי המרווה והבזיליקום זה נשמע כמו איצרית - סוג של כנימה (icerya purchasi ), אם נשארו ביצים או נימפות באדמה ליד הצמח יתכן שעלו על השתיל החדש, כדאי לשפוך את כל תכולת האדמה או ולשטוף את הכלי,או אולי אפילו לשפוך כמות גדולה של מים רותחים על העציץ עם האדמה לחיטוי ואז לשתול מחדש.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כנימות בגינה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

טוב חברים אז ככה האביב מגיע יש מלא בעיות של מזיקים לכולם פרת משה המוזכרת לא פעם היא ההדברה הטובה .
שלב א: אחרי פסח כולם עולים לצפון יש מלא פרות משה בכול חור .
שלב ב: איך מוצעים אותם , חפשו צמחים שיש על העלים חרקים נקודות שחורות לבנות צהובות וכול סימן לנוחכות מזיקים שם גם היו פרות משה (חשוב נורא קל לגרום להם נזק בתפיסה) תהיו חכמים תשתמשו ברשת כול שהיא או בד נורא קל ודק לדוגמה אני תופס אותם באזרת גרביונים של חברה שלי.
שלב ג :יש לפזר אותם בגינה או משתלה. לאחר שבוע ,שבועיים תוודאו שעם עדיין שם חלק מהם אוספים הכי טוב בעזרת שואב אבק אצלי קטן נייד של רכב והוא מושלם סימו אותם בסקית עם חור קטן ולמקרר כן בדיוק למקרר טמ"פ כמו +4 מעלות מושלמת מהם הולכים לישון עד לשנה הבאה בהצלחה לכולם חג אביב שמח
פלוני_אלמונית*

כנימות בגינה

חברים יקרים יש הרבה יותר טוב מכל המתכונים שלכם נגד כנימות וזה שיבא!!!! השיבא הוא צמח חזק מאוד והוא מושך אליו את כל הכנימות והגינה שלכם נקייה לחלוטין, לי יש בגינה עצי פרי רבים וירקות ואין לי כנימה אחת חוץ מאשר על השיבא, הוא שחור מרוב כנימות ועליו יושב צבא של חיפושית משה רבננו שטורף בהנאה את הכנימות (אפשר גם לבנות לחיפושית תיבת קינון כדי שתישאר בגינה) , אפילו האדרים האהובים על הכנימות נקיים חבל אני לא מצליחה להעלות תמונה, אפשר גם להשתמש ברוזמרין הוא דוחה מזיקים תשתלו אותו בין הירקות, וגם הטגטס ויש עוד הרבה אפשרויות, העקרון הוא שותפות בין צמחים ומשיכת טורפים טבעים, עזבו אותכם מתמיסות למיניהם- לא לשכוח להשאיר את העכבישים ואת קיני הגמל שלמה!!! כל אלה עובדים בשבילכם!!
מנסה_לברר*
הצטרפות: 23 פברואר 2014, 17:32

כנימות בגינה

שליחה על ידי מנסה_לברר* »

אומרים שמי חומץ בבקבוק ריסוס עוזר נגד הכנימות שעל השיבא ניסיתי וזה לא כזה עבד לכן הייתי צריך פשוט לחתוך את השיבא המסכנה עד בלי הכר כי החרק השחור הזה מכוער להפליא ומגיע במושבות בטח אי אפשר להכין מזה משקה ולמרות שקניתי את מסננת המשי שהדתיים משתמשים זה פשוט לא עושה חשק לשתות ממיצוי של חרק שחור ומגעיל ברמות כאלו...
נעם*
הצטרפות: 28 אפריל 2005, 20:45

כנימות בגינה

שליחה על ידי נעם* »

שלום לכולם.
לפני 3 שבועות הבזיליקום שלי החל להצהיב ללא סיבה נראית לעיין. לאחר שהתופעה התרחבה לשאר צמחי הבזיליקום, שמתי לב שסוג מסויים של כנימות התנחל שם.
ניסיתי ריסוס עדין של סבון לא עבד.
השריתי פלפלים חריפים וקצוצים באלכוהול 3 ימים, סיננתי והתזתי על הבזיליקום וראו זה פלא
הוא התאושש!
היום שמתי לב שעל הפלפלים החריפים יש...כנימות!
כמו כן, שמתי לב שמשיחי הפלפלים החריפים שלי נעלמה חיפושית ירוקה שנראתה מהסוג המשוריין ושהייתה בהמוניה. האם יכול להיות שהיא הייתה השומרת של הפלפל החריף?
יעל_מטבעון*
הצטרפות: 09 אפריל 2018, 09:25
דף אישי: הדף האישי של יעל_מטבעון*

כנימות בגינה

שליחה על ידי יעל_מטבעון* »

היי יקרים,
האם מישהו התנסה עם כנימות עלה ירוקות על השקדיה? מבין כל התרסיסים - יש למישהו ניסיום מה יכול לעזור לצמצם אותן קצת?
אמיתי*
הצטרפות: 26 יוני 2007, 19:26

כנימות בגינה

שליחה על ידי אמיתי* »

יש לי עץ לימון בקומה שלישית במרפסת..בעלים שלו יש הרבה כנימות ...בזמן האחרון מגיעים ציפורים קטנטנים ויפים לאכול את הכנימות..ממש סרט טבע
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

כנימות בגינה

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

היי,
שרשור מעניין.
יש לי שתיל צעיר בן שנתיים של לימון ננסי ששתלתי לפני יומיים. היום שמתי לב שיש עליו כנימות קטנות שכשמורידים אותן עם הידיים הן מציגות לנוזל כתמתם צהבהב.

המלצות?
פלוני_אלמונית*

כנימות בגינה

הכל טוב ויפה...אבל אני רוצה לשתות חליטת שיבא...מה עושים חוץ מלשטוף היטב ולהקשות במים רותחים.
אני יודעת שאביב מתחילה הכינמת אצל השיבא.ואנחנו בשיא החורף...מה עושים???
פלוני_אלמונית*

כנימות בגינה

לשטוף את הצמח בזרם מים חזק זה מעיף את הכנימות
פעם ביום לשטוף ואחרי יומיים שלושה אין בכלל,
פלוני_אלמונית*

כנימות בגינה

שלום.
עשיתי שימוש בקונפידור קצת פחות מפקק לדלי רגיל של בית עבור כמה עציצים של גדר חיה. עד כמה זה הרסני עבור השיחים?
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”