דף_פתיחה‏ leaf מה_חדש‏ leaf מפתח_נושאים‏ leaf הוראות_שימוש‏ leafemailleaf חיפוש:
הדבקתי על הבקבוקים פתקים עם המילים הבאות: "ריכוז" ו "כח".
כל פעם שאני שותה, אני מרגישה שאני מכניסה לגוף שלי ריכוז, או כח. (עין הסערה על שלווה בכוס מים מתוך שתו_מים‏)

ברוך בואך לאתר באופן_טבעי‏ flower

ביקור ראשון שלך?
מדור_רצפת_האגן‏

ספרים: "סוד השרירים הטבעתיים" מאת פאולה גרבורג, הוצאת פלג 1982.

"שיטת פאולה - התעמלות השרירים הטבעתיים". מאת איה גולדהמר, הוצאת פרולוג 1995
המלצות על מדריכות/ים בשיטה

 • ראומה, 03-6419597. נפלאה. (בשמת_א‏)
 • יורם אטינגר בפ"ת 03-9218804. (ציפי_ס?)
 • שושנה קובלסקי, 03-6044434. שושנה מלווה אותי בדרך זו, וכל פעם היא מפתיעה אותי ברגישות שלה וביכולת שלה לקרוא אותי. (עדיאל)
 • שלומית תימן (גילוי נאות - אמא שלי), היא גם תומכת לידה. 08-9761076 (עדיובל)
 • שני צור, רחובות 050-8313532
אתר: ‏https://www.shani-paulamethod.com
קורס דיגיטלי בשיטת פאולה, למניעת דליפת שתן : ‏https://my.schooler.biz/s/16456/shlita-moodaat/1

 • איה גולדהמר, במושב שילת ע"י מודיעין. היא תלמידה של פאולה עצמה וממשיכת דרכה. (ארני_ש‏)
 • שלומית תימן, נעמי שניידר, אורית וונש ויש עוד כמה בשילת. (ארני_ש‏)
 • אדית רוט ממזכרת בתיה. היא מיילדת במקצוע ומעבירה הכנות ללידה לשיטת פאולה וגם אחרי הלידה. (ארני_ש‏)
 • עדה קורן במושב היוגב. היא גם מגיעה הביתה הבנתי בטווח די גדול. אמא שלי היתה מאוד מרוצה ממנה. (קרן_אור‏)
 • אראלה טקומי מבית הכרם בירושלים. מורה מוסמכת מאז 1989 ועבדה עם פאולה עוד בזמן הלימודים. טלפון: 02-6439244. אתר: ‏www.paula-method.area.co.il
 • סמדר נבו מירושלים (רמות). טלפון: 0544893772. אתר: ‏http://paulamethod.blogspot.com
 • יעל טריינין בקריות. מצוינת. 04-8708951 (אלמונית)
 • רחל אשד מכמון 04-9585671.
 • דפנה וולף, חיפה .054-4931812 ממליצה בחום (רונה)
 • יעל אגמון, בזכרון יעקב ובקיבוץ גשר הזיו, 04-6392728, 077-3441032 (ענבל_מזכרון_יעקב‏)
 • כוכבה, 03-5289717, ברמת-גן. מעולה. (טליהש)
 • קורין שבת,חיפה - מורה מדהימה ובעלת ניסיון של 30 שנה.מורה בכירה בשיטה ותלמידתה של פאולה, מכשירת מורות בשיטה . 077-5010581
 • "גילי כץ" ‏http://paula.mypages.co.il/pages/810‏ ,ירושלים (באתר ידועה כ אמא_נמרה?) 0542.593212 המלצות ינתנו במייל
 • עידית שביט ממושב קדרון (ליד גדרה)- מאוד מקצועית, קשובה מאוד ועדינה. אחרי כמה שיעורים אצלה שמתי לב פתאום שאני יושבת זקוף בלי להתכוון ובלי להתאמץ- שרירי הגב שלי התחזקו במהירות מדהימה. 054-2343604 (ענבל_נתן_בר‏)
 • נגה מרקמן מטפלת בחצור, בשמיר, ואולי בעוד מקומות: 04-6947890 050-7925640.
 • נירה מחולתה: 04-6915991 054-4885166.

*אתרים*
פאולה גילתה שיש קשר בין פעולתם של כל השרירים הטבעתיים הפועלים בגוף, הכל משרירי הפנים - עיניים, אף פה - שעליהם אנו שולטים וכלה בשרירי מערכת העיכול, הרחם הנרתיק השופכה או כל שריר אחר הפועל בצורה טבעתית (להבדיל מהשרירים "הישרים" - שרירי הגפיים למשל.)
מה שעוד גילתה פאולה שניתן לגרום לשרירים טבעתיים לא רצוניים לפעול ע"י הפעלה מכוונת של השרירים בהם אנחנו שולטים - שרירי הפנים למשל.

לכן התעמלות השרירים הטבעתיים היא התעמלות מאוד מינימלסיטית המפעילה את השרירים בהם אנו שולטים, היא נעשית בשכיבה, בתנועות מאד קטנות, והיא מייצרת הרבה קשב לגוף והתחזקות מבפנים.

השיטה עובדת על היכולת של הגוף לעבוד בתגובות שרשרת של קבוצות שרירים חלקים, וכך על ידי הנעה של שריר רצוני ניתן להגיע גם לשירירים לא רצוניים, למשל אלה שסביב כלי דם (מיגרנות) או שרירי יציבה שאינם ניתנים להפעלה בהתעמלות.
שוכבים על הרצפה ומניעים למשל את השרירים סביב העיניים ולאט לאט לאחר אימון מצטרפות קבוצות שרירים נוספות בכל הגוף. כשהגוף ממש לומד את זה מספיק לשכב ולהתחיל ממשהו וככה כל שריר חוזר למקומו וכל מיני בעיות שבכלל לא הייתה אליהן מודעות נפתרות. לדוגמא אותי שלחו כי סבלתי ממיגרנות, אבל זה גם פתר לי בעיות במערכת הנשימה, ביציבה, פתיחת סינוסים.
היום אני מתרגלת רק כשמרגישה צורך, לא קבוע, אבל אחרי חצי שעה או שעה זו ההרגשה הכי טובה בעולם כשכל דבר נמצא בדיוק במקומו. מאוד מאוד מומלץ.
השיטה עובדת טוב מאוד על בעיות הרטבה של ילדים, על נשים עם צניחת רחם (עדיף לתרגל לפני כדי שהרחם לא יצנח...) בעיות יציבה, נשימה הפוכה אצל נשים ובעצם כמעט הכל. מומלץ גם במהלך הריון ואחרי לידה לעזור לגוף לחזור לעצמו.
מה זה "נשימה הפוכה"?
מעל 50% מהנשים מכווצות את הסרעפת בזמן השאיפה במקום בזמן נשיפה, זה קורה בגלל המיקום של הרחם או משהו כזה. התוצאה היא שנכנס פחות אויר לא מודעים לזה אבל זה גורם לתחושה של חוסר אויר או מיגרנות , מגלים את זה ביוגה למשל שעושים תרגילי נשימה ומישהו פתאום מקשיב לנשימות ומפנה את תשומת הלב. או בכל מקום אחר שפתאום תשומת הלב מופנת למכניקה של הנשימה.
הבנתי שיכולת הנשימה "עם הצלעות", שמאפיינת נשים, מאפשרת להן לנשום בהריון (כשתנועת הסרעפת מעלה-מטה מוגבלת ע"י הרחם הגדול)
התנועות של התינוק היונק הן בדיוק התרגילים לפיתוח גב ישר וזקוף, דרכי נשימה פתוחות וכן הלאה.
אני הינקתי בתנוחה שלא הייתה הכי טובה לגב שלי, קצת כפופה, אבל זו הייתה פשרה בין זה לבין לפתח דלקת בשד כל שבוע (דיברתי עם יועצת הנקה, לא עזר).

לאחרונה התחלתי לעשות את שיטת פאולה באופן אינטנסיבי ופתאום יום אחד (אחרי שבועיים בערך), מצאתי שהגוף שלי מתייצב מעצמו ותנוחת ההנקה השתפרה לבלי הכר. פתאום הגוף ידע מה לעשות, איך להחזיק את עצמו נכון, ולהניק בלי דלקת או גודש. ואם ניסיתי לחזור לתנוחה (המאולצת) הקודמת מיד התחיל לכאוב לי בגב, במותן, כאילו הגוף אומר "זהו, אני לא מרשה, עכשיו מניקים ככה, ככה זה נכון".

אני מייחסת את השינוי לפאולה, משום שהוא הגיע בשלב שכבר לא ניסיתי לשפר את התנוחה והחלטתי שזה מחיר ההנקה וזהו. לא עלה על דעתי שהתרגול ישפיע עלי באופן זה, אבל זה קרה. איזה יופי.

קישור | העבר | מחק *אלמונית* (25.10.2004 07:29):
האם נראה לכם שיכול להיות נזק בשיטת פאולה בהריון בכל שלב שהו?
ממה שהמורה שלי אמרה לי:

אפשר לעשות פאולה בהריון אם עשית באופן קבוע קודם.
יש תרגילים שלא עושים בהריון - לא עובדים ישירות על הספינקטר הקדמי.

אם הולכים למורה ולא עושים לבד אני מתארת לעצמי שאפשר לעשות גם בהריון אבל נדמה לי שלא בתחילתו.

אני כרגע בשמירת הריון (בגלל בעיה בצואר הרחם), מורה לפאולה שהיא גם מיילדת המליצה לי עשות רק שני תרגילים כרגע – למי שקצת מכיר: שפה אל האף וידיים על העיניים.
אני עושה כל יום ומדהים איך שני תרגילים פשוטים כל כך מחזירים כל איבר למקומו הגוף נמצא בהרמוניה שמקלה עלי את השינה ואת הנשימה ובכלל.
אני מתרגלת "פאולה" כבר למעלה משנה וחצי, גם כיום כאשר אני בהריון.
אני ממליצה על מורתי מת"א, שמה: שושנה קובלסקי, 03-6044434
העבודה שאנו עושות יחד מורכבת גם משיעורים עם תנועות וגם מעבודה פנימית ללא תנועות (דמיון מודרך)
כל שיעור אנו בוחרות יחד מה הכיוון שלו לאותו רגע, וגם אנחנו משנות כיוונים לאורך השיעור עד שאנו מדייקות ומתחברות לצורך/לרצון העולים מתוכי, כל שיעור הוא כמו פלא
בשיעורים אני בהקשבה לעצמי ברמות שהולכות ומעמיקות, ואני לומדת לכבד את הביטויים שעולים מגופי, וכל סימן קטן שעולה, אני לומדת להתייחס בעדינות ולנוע ממנו.
שושנה מלווה אותי בדרך זו, וכל פעם היא מפתיעה אותי ברגישות שלה וביכולת שלה לקרוא אותי.
ניסיתי שיטות רבות של עבודה, ומצאתי שזו דרך חיים, שימושית ויום יומית
הגעתי לשיטה זו בגלל דליפת שתן, פיסורה ובכלל צורך בהתייחסות לרצפת האגן
אני עדיין עובדת על הבנת מורכבות רצפת האגן, אך ממקום ידידותי (ולא מאויים), ואני לומדת את הקשרים לאורך הגוף המשפיעים אחד על השני
הספר מתאר את השיטה, אך אינו! יכול להחליף את העבודה עם מורה, יש אין ספור של דרכים אינדיבידואליות לעבוד בשיטה זו, והספר מספר, לדעתי, רק מעט מהאפשרויות, ויותר מסביר את הרציונל של השיטה, יחד עם סיפורי הצלחה.
למה צריך *מורה*? אי אפשר פשוט להתחיל לתרגל את השרירים הטבעתיים? אני מכירה כמה תרגילים בסיסים מקורס יוגה לנשים בהריון- זה לא מספיק?
ו... האם יכול לעזור במצב של פיסורה?
למה צריך מורה... שאלה טובה.
לפני הכל, יש תרגילים שאסור או לא-מומלץ לבצע במצבים בריאותיים שונים. מורה מכיר את התוויות-הנגד ויודע להמנע מתרגילים שעלולים להזיק.
נכון שאפשר לבצע מס' תרגילים בסיסיים ללא מורה, אך מורה טוב יכול להקפיץ את תהליך הריפוי בכמה דרגות, ולכוון את התלמיד לתרגול יעיל יותר, שיפיק שיפור משמעותי יותר בזמן קצר יותר. הוא עושה זאת בדרכים שונות: ע"י בחירת התרגילים שהכי מתאימים למטופל, ברגע נתון, מתוך המגוון העצום של תרגילים בשיטה; ע"י הכנסת שינויים קטנים באופן ביצוע התרגיל שעושים הבדל עצום בתוצאות; ע"י מעבר לתרגיל אחר בזמן הנכון. בנוסף, פגישה שבועית עם מורה עוזרת מאוד לשמור על מסגרת תרגול, ובשיטת פאולה התרגול המעשי הוא קריטי להצלחת הטיפול. בקיצור, מצאי מורה טוב ו...בהצלחה!
ילדתי בת ה-6 סובלת מ-*הרטבה*, האם שיטת פאולה יכולה לעזור לילדים?
למזי, בהחלט כן.
אולי מישהו מכיר איזה תרגיל פאולה שיכול לעזור נגד *טחורים*?
אפשר לפרט אותו כאן?

בבקשה ! הצילו !

לאיי_כואב?: תרגילים נגד טחורים יכולים להיות, פתיחת הפה ושחרור בעת פעולת מעיים, אסור בשום אופן ללחוץ בשירותים. אם הטחורים מאוד בחוץ, ומאוד כואבים, לעבוד גם בשכיבה על מזרון, כפות רגלים על המזרון, או רגלים על הקיר, ואז לתרגל תנועות שאיבה עם כפות הידיים (כל האצבעות נוגעות באגודל ועושים תנועות שאיבה). גם עם הפה , תרגיל שדומה למציצת סוכריה או שאיבת אויר פנימה וגם פתיחת פה ושחרור. אם אפשר, אז כיווצים קלים מאוד של פי הטבעת עם הרבה שחרור אחרי כל כיווץ כל זה בתנוחה של רגליים למעלה.
סילביה שמיר מטפלת בשיטת פאולה בהריון ואחריו
אתר הבית של סילביה
http://www.2bu.co.il
שנה טובה לכולם!
שמי זאב, פיזיוטרפיסט מוסמך העומד לקראת סיום הכשרתו כמטפל בשיטת פאולה.
כחלק מסיום ההכשרה, אני מטפל במספר מצומצם של אנשים, פעמיים בשבוע לאורך שלושה חודשים, בהנחייה צמודה של שתים מהמורות הבכירות ביותר בשיטה בארץ. הטיפולים ניתנים במחיר סמלי.
למעוניינים זוהי דרך זולה וכדאית במיוחד להתנסות בשיטה ולהיוכח ביעילותה.
עדיין נותרו שלושה מקומות במחזור הסטאז´ האחרון (אוקטובר-דצמבר 2006).
בברכת גמר חתימה טובה,
זאב
אני מורה בשיטה מיזה 15 שנה ומנסיון עם תלמידים יצרתי סידרת קלטות לתירגול עצמי המעונינים מוזמנים להיתקשר 0522-812687
שלום רב,
בימים אלה עולה לאוויר האתר של שיטת פאולה – ‏http://paula.org.il
מכיוון שיש זיקה בין האתר שלנו לאתר שלכם, הננו מציעים ליצור קישורים בינינו.
אתר שיטת פאולה הנו האתר הרשמי של עמותת המוסמכים בשיטת פאולה, כולל מידע אמין ומקיף על כל המטפלים והמוסדות המכירים בשיטה, כמו גם מאמרים, הסברים, עדויות וקטעי וידאו.
נודה לכם אם תשבצו את הלוגו ו/או שם האתר, על פי שורות הקוד הבאות,
בברכה,
צוות אתר שיטת פאולה

שיטת פאולה
http://paula.org.il

אני לקחתי שני שיעורים בינתיים בשיטת פאולה (אצל ראומה הרפז המקסימה ומעוררת ההשראה), ורציתי לספר קצת את התנסותי האישית לטובת אלה שחושבים להיעזר בשיטה.
ובכן: בשיעור הראשון כיווצתי עיניים, וכיווצתי ריצפת אגן, וזה הרגיש לי די מכאני וגם די משעמם. אבל נתתי עוד צ'אנס (כי נורא בא לי שהעקבות שההריון השאיר לי בפי הטבעת יעלמו לקראת ההריון הבא בעזרת השם...) ובשיעור השני - שוב התחלתי בכיווצים, והפלא ופלא, לאט לאט, הגוף השתחרר, והתחיל לרקוד. זה התחיל קצת באצבעות הרגליים, והלך והתגבר, ואחר כך באצבעות הידיים, והתחלתי לחייך, והרגשתי שהגוף שלי פשוט רוקד באושר. זה ממש מוזר, אבל מתחילים לכווץ שריר אחד, ובאמת דברים מתחילים להתרחש אחריו, מותנע איזה תהליך של חיים, כאילו משהו שנשלט והוכנע עד עכשיו מקבל רשות לחזור לחיים, וזה נעים. הרגשתי אחר כך כמו אחרי עיסוי טוב. אז אני ממשיכה.
חייבת לספר עוד - זה הולך ונהיה נעים יותר. יש הרגשה של חיבור טוב לגוף. אחרי כל שיעור אני ממש אוהבת את הגוף שלי. (שזה לא היה ברור מאליו אצלי עד כה). ופרט לכך יש לי גם הרגשה של כמו מדיטציה. זה משחרר אותי, מרקיד אותי, וגורם לי להמריא. לא ידעתי שזה ככה. אף אחד לא סיפר לי.
שלום לכל מי שבהריון...ולנשים בכלל...
רציתי להמליץ לכן על ליווי בקבוצה בשיטת פאולה כהכנה ללידה קלה ומהירה!
הצטרפתי לקבוצה אצל מורה בשיטה מחיפה, דפנה וולף,אני ממליצה בחום. יש לה קבוצות בשיטה גם לנשים לאיזון הגוף,
ההריון עם שיטת פאולה היה נפלא. הלידה היתה קלה וקצרה (יחסית ללידה ראשונה,3 שעות), התירגול אחרי הלידה עזר לי מאד!. רשמו דפנה וולף בגוגל ותמצאו פרטים נוספים באתרה.
שנה טובה לכולן. רונה
שלום
מחפשת המלצות על מטפלת בשיטת פאולה באיזור חיפה ועמק יזרעאל.
גם אני מחפשת המלצות למורה בשיטת פאולה באזור פרדס חנה , זיכרון יעקב ובנימינה
לנעמה - קורין שבת טל' 052-8206397. מומלצת בחום.
זאב
שלום
אילו תרגילים משיטת פאולה אסורים בהריון?
מתרגלת מהספר. ועכשיו בהריון לא רוצה לעשות מבלי לדעת מה מו מי...
עדיף לברר את זה פנים אל פנים עם מורה לפאולה ולא דרך האינטרנט.
שלום לכולם.
סבתי המתוקה איבדה לאחרונה את יכולת השליטה בסוגר השתן. הדבר מצער אותה רבות, כמובן. מישהו יודע האם שיטת פאולה יכולה לעזור במקרה כזה? או שפשוט צריך להשלים עם הגוף המזדקן?
שיטת פאולה בהחלט יכולה לעזור. כדאי ליצור קשר עם מורה שתפגש עם סבתך ותלמד אותה לעשות תרגילים. בהצלחה.
שאלה למי שמכיר את שיטת פאולה או התנסה בה- אולי תזמורת_הים‏?
האם שיטת פאולה גורמת לחיטוב הגוף??
האם שיטת פאולה גורמת לחיטוב הגוף??
לא מומחית אבל לא נראה לי. זו שיטת ריפוי, לא פעילות גופנית.
ממליצה מאד על כוכבה - מטפלת מופלאה בשיטת פאולה ש"העמידה אותי על הרגליים" במובן הכי פשוט של המילה, וממשיכה לעזור לי בבעיות של יציבה, שיווי משקל וכל בעיה שעולה - במקרה שלי מסיבות שמתחילות בכלל במערכת העצבים. היום אני רק צריכה תחזוקה שהולכת ופוחתת
אני עובדת איתה למעלה משנתיים , קודם בתל-אביב ועכשיו ברמת גן בשד הצנחנים 03-5289717.
למרות התקופה הארוכה, אין סוף לפליאה החוזרת שוב ושוב מהיכולת של השיטה, ובעצם בעיקר של מטפלת מנוסה וקשובה המיומנת בה, להגיע לנקודות הכי רחוקות פיזית, ולרבדים הכי עמוקים נפשית, ולצאת מהם עם חיזוק ושיפור המורגשים כבר תוך פרק זמן קצר ביותר.

מתקיים השבוע ערב פתוח, ביום חמישי בערב ‏[email protected]

האם מישהי מכירה מטפלת באזור השרון, נתניה והסביבה?
לפלו
כן מכירה תתקשרי אלי או תכנסי בגוגל לעמותת המורים בשיטת פאולה
שם יש רשימה של כל חברי העמותה וכתובתם
דרך אגב כוכבה זאת אני
קישור | העבר | מחק המתעניינת (03.06.2008 14:54):
היכן אפשר למצוא כמה תרגילים - לדוגמא - בשיטת פאולה, בכל מקום כתוב על השיטה ואין שוב תרגיל לדוגמא
ספר חדש על שיטת פאולה
הספר עוסק בהרחבה באיכות ההוליסטית שבשיטת פאולה. אל שיטת פאולה הגעתי לפני 25 שנה. לפני כן הייתי מורה לחינוך גופני 20 שנה, פעלתי במרחבים גדולים. פתאום מצאתי את עצמי נאלץ להצטמצם על מזרו זעיר ולבצע תרגילים פשוטים בשרירים קטנים לאורך זמן ממושך. תוך כדי התרגול גיליתי, שחבויות בתוכי יכולות מסעירות ברובדי הדמיון והרגש והשפעותיהן הביאו אותי, בין השאר, להכרה ולהודאה בכך שאני בן למשפחה שכולה - עובדה שהדחקתי שנים רבות - ואם זאת איפשרו לי להתחבר שוב לשמחה, להומור ולאופטימיות שבי. אין זה ספר ללימוד השיטה אבל תיאורי התהליכים שעברנו אני ותלמידיי, מאירים את היכולת החבויה בשיטת פאולה. שם הספר:"היכולת החבויה בתוכנו." "שיטת פאולה ואני" .את הספר ניתן להזמין אצל המחבר: יותם ורדי קבוץ יגור -049848419 ‏[email protected]‏. com- הספר אינו מצוי בחנויות הספרים.
אני מצטרפת להמלצה על כוכבה ( עשב_השדה‏ )
אני עושה איתה הכנה ללידה ומגלה בגוף שלי מקומות שלא הכרתי happy
שלא לדבר על ההכלה הרגשית המדהימה hug שאני זקוקה לה כל כך בתקופה זו...
שלום רב!
אשמח לקבל המלצה על מטפלת בשיטת פאולה בדרום - אזור באר שבע והנגב הצפוני.
תודה רבה!
שלום דרומית
אני מעתיקה פרטים של מטפלת בבאר שבע מרשימת המורים באתר
את יכולה להכנס ולבחור עוד דרומיים יש את הקישור לאתר כאן למעלה
קנר אירית 08-8234626
בהצלחה ובריאות שלמה
שלום דרומית,
אני הולכת למישהי מדהימה בקיבוץ רוחמה.
מאד מאד ממליצה עליה.
הפרטים שלה הם-
עירית פרדמן - 054-7995275
שלום אשמח אם מישהו שמכיר יכול לכתוב כאן תרגילים של שיטת פאולה שיכולים לעזור בזמן צירים ולידה. הבנתי שבזמן נשימות בציר כדאי לנשוף ולפתוח את הפה כמה שיותר גדול וכך זה מקדם גם את הפתיחה אשמח לשמוע עוד
תודה
שושיק שלום
שווה וכדאי להפגש עם מטפל/ת לקראת הלידה
הגישה בשיטה היא אישית ובאמת אין תרגילים המיועדים במיוחד ללידה אלא ליולדת הספציפית
השיטה הינה שפה שלמה ולא תמצאי בה דיבור על תרגילים למטרה או לפתרון סימפטום
אם פגשת בתרגילים של השיטה מחוץ לחדר הטיפולים(התעמלויות למיניהן, טיפים וכו')
הם כנראה לא ניתנו על ידי מטפל/ת מוסמכת שמבינה את השיטה בשלמותה
חבל לחפף,
מנסיון שלי גם אנשים שעושים תרגילים באופן שאת מבקשת
כשהם מגיעים לטיפול הם מגלים עולם אחר,עמוק קסום ויעיל
שווה להשקיע ,אפילו לזמן קצוב
האם יכול לעזור לכילה (בטבור)?
שלום. מישהו יודע אם השיטה יעילה למצב של צניחת מעיים (rectal prolapse) אצל ילד בן 3?
שלום אמא_איריס?, מההכרות שלי את השיטה, אני לא רואה איך אפשר להגיע למצב של ילד בן 3 מפעיל את הסיפנקטרים כמטלה שיש לעשות ולחזור עליה. זה דורש משמעת עצמית.
הילד בהחלט יבין את ההוראות ויכווץ את הספינקטרים אבל לא יותר מחמש שניות על השעון...
נאמר שתסבירי ותבקשי ממנו להתמיד, לא תהיה לך שום אפשרות לדעת שהוא אכן עושה זאת..
ניראה לי גדול על ילד בן 3..
אולי משהו חושב אחרת? בהצלחה ורופואה שלמה heart
שלום אמא איריס
יש מורים בשיעה שיודעים לעבוד עם ילדים ואפילו עם תינוקות
שוות נפש את מטפלת בשיטה?
אני בשנות הטיפול שלי בשיטה פגשתי כבר מספר מקרים של טיפול בילדים שהפתיע את כולם
כי התרגול אינו תנאי יחיד או הכרחי בכדי להשיג שיפור
זה הרבה יותר מורכב מזה, וזה לא גדול על ילד בשום גיל אם המטפל/ת יודעים לעבוד עם ילדים
האם השיטה יכולה לעזור במקרה של פיסורה? פצע על שריר טבעתי(פי הטבעת)שלא עובר כנראה בגלל מתח בשריר,יש עוד השערות לגורמים כמו חומציות בקיבה,חוסר יכולת של הגוף לרפא את עצמו, אבל לי כרגע נראה העניין של השריר המכווץ כנראה,למרות שלא מרגישה ממש במתח הזה.
אשמח לעצות דעות נסיון והפניות...
האם השיטה יכולה לעזור במקרה של פיסורה?
אני די בטוחה שכן. השיטה לא עובדת רק על השרירים הטבעתיים בפנים וברצפת האגן, אלא גם על כל מה שביניהם. נראה לי שפיסורה היא מקרה קלאסי שפאולה יכולה להועיל ממש מהר. (אבל אני לא מורה, רק תלמידה).
האם השיטה יכולה לעזור במקרה של פיסורה?
קראי כאן:
http://paula.org.il/zope/home/he/1/1133032180/
הפניות:
mikapeleg at gmail.com
האם קיים חומר באנגלית על השיטה?
האם קיים חומר באנגלית על השיטה?
http://paula.org.il/zope/home/en/1/
"חומר באנגלית" ‏http://www.rings.net/

בהצלחה בהפצת השיטה בניכר.

תודות,
כולן פה זקוקות לזה.
למישהו יש המלצה על מורה מעולה שאיזור תל אביב- גבעתיים? אם אפשר לפרט כמה זמן אתם מתנסים בשיטה ולמה אתם ממליצים..
אני ממליצה על שתי מורות בתל-אביב - יולי מגנט וראומה הרפז. אני מכירה אותן כי אני לומדת אצלן להיות מורה בשיטת פאולה (וגם מתעמלת בשיטה כבר למעלה משש שנים). על ראומה אני ממליצה כי היא מאד קשובה ונותנת הרגשה נעימה ומאפשרת, יש לה מגוון של כלים בנוסף לפאולה. על יולי אני ממליצה, כי בעיני כל סיטואציה אתה היא טיפולית במהותה, יש לה יכולת אבחנה נדירה, ומאור פנים שמרחיב את הנפש ואת הלב. אם את מחפשת מטפלת שתתן לך כמה שיותר חופש להיות מי שאת, לחוות, להעיז - אני ממליצה על יולי.
אני רק שאלה,, מתוך סקרנות

שואלת את המטפלות ומטופלות בשיטה .. האם אפשר להגיע למצב שנכנסים ל*אוטומט* ומתרגלים את הספינקטרים תוך כדי קריאה, וכתיבה.. מתכוונת , האם יש מבניכם שמצליח לעשות את הפעולה הזאת באופן שוטף ורצוף , כמו אחזקה שוטפת..
אני שואלת כי אני , מצליחה לכמה שניות בדיוק, ואז , אם פתאום הסחת דעת או לא משנה מה, מה שלא יהיה , כבר שכחתי וזהו . תרגול של כמה שניות.. ופופ... נגמר ונגמרה ההתכווננות לתרגול

יפה,
האם את מטופלת? או היית?
התרגול בשיטה יש לו פנים רבות
האוטומט הזה שאת מדברת עליו
הוא רק אחת האפשרויות,
זה כמובן עניין של אימון והפנמה
בהתחלה זה לשניות ואח"כ לדקות כשעושים דברים אחרים תוך כדי
אבל רצוי להיות מלווה על ידי מורה
שתראה מקרוב ותעזור
תודה עשב_השדה‏. פעם הלכתי לכמה טיפולים, לפני הרבה שנים.
את הספר יש לי.
ברור לי שהשיטה הזאת טובה. רק לא מצליחה להשריש אותה happy
עשב_השדה‏, האם יש בשיטת פאולה תרגילים שיכולים לעזור לעצירות קשה? אם כן האם תוכלי אולי לכתוב לי כאן הנחיות, אם זה מתאים לך. תודה.
הי ענבל, אני לא עשב_השדה‏ וגם לא מורה לפאולה, אולי לעשב יהיו תרגילים מסויימים לתת לך.
אני ממליצה לך לשבת מדי בוקר עשר דקות בשקט ורק לנשום נשימה מלאה, הנשימה: תניע את הסרעפת, תעודד את פעילות מערכת העיכול ותרגיע את מערכת העצבים, כל אלה מאוד יעילים לעצירות.
עדיף לעשות זאת על בטן ריקה או כוס מים פושרים עם קצת לימון סחוט.
שלום לכולם אני בשבוע 24 שמעתי על השיטה ונפלאותיה ורציתי לדעת האם מישהיא יודעת אם יש איזשהיא הכנה ללידה - קורס/סדנא שמתארגן באיזור המרכז?

תודה

פלונית,
לרוב אלה שעורים פרטיים
הייתה תקופה שניסיתי לעבוד עם קבוצה, זה לא רע
אבל כל הצד הארגוני בעייתי, אם יהיו לך מספיק משתתפות מחוייבות אז אולי,
פרטים בדף בית
אורית, אני תלמידה של נועה, אין כמותה.
אשמח לטפל בך, גרה קרוב לטבעון ואבוא לטבעון בשמחה.
[email protected]
שלום לכולם,
תרגלתי את שיטת פאולה עם יעל טריינין המופלאה,
בעזרת השיטה הצלחתי להתגבר פעמיים על הרפס שהופיע בשפתיים,
על ידי תרגול של תנועות השפתיים הבועות יבשו כליל.
יעל מורה בעלת שיעור קומה.
כל טוב
ותודה
אני התחלתי לאחרונה לטפל בעצמי עם נעה אילת מגניגר. יקח לך 20 דקות מפרדס חנה.
אני רק בראשית התהליך, אך יש לי רושם שהיא........ משהו מאד מאד מיוחד. אני נוסעת אליה חצי שעה, קשה לי לארגן שני בייביסיטרים כדי להגיע אליה, אבל איכשהו, אני מרגישה, שאותה הייתי צריכה לפגוש.
לכי עליה. הילד יאהב אותה. היא... לא מוצאת את המלה........
בהצלחה . ועדכני....
והמס שלה הוא 04-6549199
מסכימה עם ליאת כמעט בהכל, להכיר את נועה זו זכות וקשה להסביר כמה.
הבעיה היחידה היא שמפרדס חנה לגניגר יש 45 ק"מ, ממש לא 20 דקות, לדעתי גם לא בשלש לפנות בקר.
ממני לנועה 20 ק"מ, רוב השעורים היו בשבע בבוקר, 20 דקות לא הספיקו, וכאן עמק יזרעאל.
כדאי לצלצל אליה ולבקש המלצה למישהי שיהיה לך נוח להגיע אליך,
ואם את בכל זאת מחליטה ללכת לנועה, היא נפלאה, לא פחות, כמורה וכאישיות, בהחלט כדאי להקדיש לכך את הזמן, רק להביא בחשבון שיקח לך יותר משעתיים במקרה הטוב.
אני מכירה כמה מורות לפאולה שבאו ללמוד אצל נועה מרחוק, רחוק משמע מאחד הישובים בסביבת אום אל פאחם, קציר חריש או משהו וגם מהנגב, מהנגב אשה לא צעירה, כמו שאמרתי, להכיר את נועה זו זכות, ללמוד אצלה - מתנה.
בצהוב כתוב: קחו אוויר – זה בחינם!, וכאן אויר עם גשם, שימשך, נפלא.
_אני מכירה כמה מורות לפאולה שבאו ללמוד אצל נועה מרחוק, רחוק משמע מאחד הישובים בסביבת אום אל פאחם, קציר חריש או משהו_

מה, יש מורה לפאולה בקציר-חריש ואני לא יודעת מזה? מיקה, יש לך שם?

שלום פלונית ושלום מיקה.
נכון, חישבתי עקום. מצומת משמר הגבול, ליד ברקאי, לוקח לי 20 דק. כמה לוקח מפרדס חנה למשמר הגבול? 10 דק? אם זה חצי שעה סהכ, זה בהחלט נסבל לא? בהצלחה
אני עושה לעיתים את הדרך ההפוכה ולוקח לי כ- 35 דקות.
לטעמי נעה בהחלט שווה נסיעה כזאת אבל כדאי לברר איתה קודם שהיא מקבלת ילדים כי ממנה שמעתי דברים אחרים לא מזמן.
שלום אשמח להמלצות על מטפל/ת מומלץ, מקצועי/ת ורגיש/ה בשיטת פאוולה באזור ירושלים. האם מישהי יודעת על ד"ר יצחק מנדלבורד, הבנתי שהוא עבד בצמוד עם פאולה והוא זה שניסח את השיטה באופן מדעי
וגם מה בערך המחירים לפגישות בשיטה?
תודה רבה
וגם האם ביטוחי הבריאות הפרטיים מכירים בשיטה? האם היא ניתנת בקופות חולים?
היי שרון,
ד'ר מנדלברוט הוא מטפל ותיק מאד
יחד עם זה הוא יחודי ושונה ממטפלים אחרים , יש לו גישה מאד יחודית רק לו,
הוא נחשב לטוב , אבל לא תמיד מתאים לכל אחד
יש באיזור ירושלים עוד מטפלות ויש גם בקופ"ח
אני יודעת על מכבי טבעי אבל אולי גם בקופות אחרות
אפשר לבדוק באתר של המורים בשיטת פאולה (גגלי, או דרך קישור שיש כאן באתר בדף על שיטת_פאולה‏ )
ושם לחפש את רשימת המורים לפי אזורים
האם ניתן להעזר בשיטת פאולה לטיפול בהרניה ?? תודה !
פלןני, יש מצבים שזה עוזר, ויש שזה מונע הרעה, תלוי באיזה שלב מגיעים,
האם פאולה יעילה לטיפול בניוון שרירים?
הייתי מעדיפה לענות באופן אישי לפלוני האחרון זה לא כל כך נעים לענות ככה
באופן כללי כן, יכול לעזור,
שלום עשב השדה, תודה על התשובות. אני במכבי ובדקתי במכבי טבעי- מטפלת שם סימון כהן. האם את יכולה להמליץ עליה?
או מישהו אחר שמכיר אותה?
תודה.
הי שרון
סימון שמחה כהן, מוכרת לי מתקופת הלימודים המשותפים
היא אדם עדין ונעים
אינני יודעת מעבר לכך דבר על איך היא מטפלת
למה לא לנסות פשוט
במכבי טבעי הטיפול אורך חצי שעה
בקליניקה הפרטי 50-60 דקות
יש משמעות לאורך הטיפול
אני עבדתי שנים במכבי טבעי ויש לכך גם יתרונות וגם חסרונות
מעדיפה באופן אישי טיפול מלא כמו בפרטי
בהצלחה
אשמח לדעת על תרגילים בשיטת פאולה שעוזרים לצרבות (שמחזקים את הסוגר בין הושט לקיבה)
וכן אם יש תרגילים שעוזרים בלידה (כמו שיש את הפתיחה וסגירה של הפה והאצבעות בזמן יציאה)
תודה.
אני רוצה לספר על כוכבה האישה המדהימה, שקוראים לה כאן עשב_השדה‏ שלמדתי אצלה שיטת פאולה.
הגעתי לכוכבה, כשמאחורי שתי לידות, ואני מעוניינת בהריון שלישי. רציתי להרים קצת את כל העסק לפני ההריון הבא.
ראשית כל - כוכבה היא מקצוענית אמיתית בשיטה. למדתי אצלה תרגילים שלא ידעתי קודם, למרות שלמדתי בעבר מספר שיעורים, התרגילים האלה לא היו רק טכניים הם עירבו גם סוג של דמיון מודרך קל תוך כדי, מה שעשה עבודה נפלאה. למשל תוך כדי כיווץ שריר והרפייתו, גם מיקדתי מחשבה באיזור הנרתיק ודמיינתי אותו מוחלק מעלה ומתארך, לאט לאט שאר הגוף מצטרף, ויש ממש פעילות גופנית מאומצת של הסוגרים.
יש תנועות שאני עושה תוך כדי החיים רק כדי לסדר שם את כל האיברים - שלפוחית נרתיק ורחם כשיש לי תחושה שהם מעוכים מדי אחד על השני נמוך מדי, וזה ממש עוזר להחזיר הכל למקום. מין איתחול שכזה.
שנית – האינטואיציה שלה. היא פשוט הרגישה אותי. מה מתאים לי. מה יעזור לי. והיא צדקה.
אין לי איך להסביר את זה או להרחיב על זה – יש לה תחושות בטן כאלה מדוייקות. בשילוב עם המקצוענות, זה פשוט נהדר.
שלישית – ידוע שאין תהליך שהוא רק פיסי, וזה תמיד משולב עם תהליך נפשי, אבל אצל כוכבה, בגלל כל מה שכתבתי למעלה, התהליך הנפשי מאוד מורגש, והיא מלווה אותו ומכוונת אותו ברצון אם יש עניין בצד השני, מתוך תחושות הבטן שלה ונסיון חייה. הגעתי לתובנות חדשות, וכמה שינויים בעקבות השיעורים.
ואחרונה חביבה – היא פשוט מקסימה. אישה עם לב רחב. ראש פתוח. ואהבה בלב.
אני מודה לך כוכבה, על הכל,
באהבה,
יעל
תודה , את תלמידה חוקרת ואמיצה אהובה,
וחלקך כאן גדול ... תודה
"אחת " לשאלתך...
אי אפשר לומר שיש תרגילים שעוזרים סימפטומטית
יש אנשים שונים שיעזרו באופנים שונים ואת זה חוקרים בטיפול עצמו
מציעה לך לפגוש מטפל/ת אפילו למעט פעמים בכדי לדייק , יש האתר המטפלים רשימת מורים
ותוכלי לבחור משם או מכאן לפי איך שנח לך,
חוצמזה יש דברים נוספים שאפשר לתת את הדעת עליהם בהקשר של שוער הקיבה
לא רק תרגילים.
בהצלחה
תודה על הדף, ובמיוחד לנועה אילת. לומדת להיות מורהflower די בהתחלה וכל הזמן לומדת.
עשב_השדה‏, אשמח אם תרחיבי קצת בנושא שוער הקיבה (אם את מתכוונת לעניין של לא לשתות בזמן האוכל, לא לשכב אחרי האוכל וכו'- את זה אני יודעת).
בניסיון המועט שלי עם שיטת פאולה, אני מכירה תרגילים מצויינים לטחורים, ולעצירויות והם מאוד עוזרים למרות שהם סימפטומטיים. אין לי כרגע אפשרות כלכלית ללכת למורה, אז זה או סימפטומטי או כלום happy
לאחת,

חברה שלי שהיא מורה לפאולה שלמדה אתי טיפלה במישהו שסבל מרפלוקס די בהצלחה. היא בתחילת דרכה ואני משערת שהמחיר שהיא גובה די נמוך. האם היית רוצה פרטים? היא נמצאת בהרצליה.

נמרה, תודה רבה happy אבל אני גרה רחוק רחוק מהרצליה...
אחת איפה את גרה?
היי לוטם ונמרה , נהיינו ממש חבורה (במלעיל) happy
אחת אולי תנסי למצוא סטז'רית או מורה מתחילה בסביבתך....
זה יכול להיות ממש זול וכדאי
אחת, באיזה אזור את גרה?
אני מורה לשיטת פאולה, קרוב לטבעון.
בנוסף, קראתי והשתמשתי בלחיצה כאן:
http://www.rootdown.us/Acupuncture/PC_6?query=pc+6
אין לי ידע בנושא, לחצתי והיה שחרור כמעט מידי משיהוקים, לדעתי יעזור גם לך,
אפשר עם העכבר להזיז את התמונה, נקודת הלחיצה היא PC6 ומרחקה ממרכז כף היד הוא כמרחק PC9 מ PC8, כלומר מקצה האמה למרכז כף היד.
PC9-PC8=PC8-PC6
אשמח לדעת אם בשיטת פאולה יש תרגילים שמתאימים לסימפיזיוליזיס? (בהריון)
אני אחדד: האם מישהי מכירה תרגילים ויכולה לכתוב עליהם כאן?
היי פלפלת דווקא על הבקשה הזו אני רוצה לענות כאן
שיטת פאולה איננה שיטה סימטומטית, כמו בהומאופטיה ובכל רפואה שלמה מרפאים את האדם ולא את המחלה
אינני יכולה לתת לך תרגילים מעל הרשת מבלי לראותך לתשאל אותך ולהבין איך את חושבת ואיך את מתנועעת
וגם שיטה סימפטומטית יותר , כמו פיזיותרפיה , לא תתן לך "טיפים" באמצעות האינטרנט, זה לא אחראי ולא מכבד מצידי לעשות את זה,
מה גם שאת , אם אינני טועה, בהריון והאחריות כפולה ומכופלת.
אם תרצי להעזר בי בבקשה, אם לא נוח לך רמת גן אז יש רשימה של מורים לפי איזורי מגורים אולי תמצאי מורה באיזור הקרוב למקום מגוריך

הרשימה באתר המוסמכים השיטת פאולה ,יש קישור בראש הדף
בריאות שלמה מכל הלב, מאחלת לך, עשב
גם אני מצטרפת בקרוב למורות לשיטת פאולה, ולשם כך אני צריכה תלמידים/תלמידות לטיפולי הסטאג'.
למי ולמה זה טוב - תמצאו בקישור לאתר השיטה ‏http://paula.org.il/zope/home/he/1/1133032180/
נדרשת מחויבות לשני טיפולים של 45 דקות בשבוע , למשך שלושה חודשים (החל מנובמבר 2011) - בשעות הבוקר.
הטיפולים יתקיימו בחיפה בתשלום של 50 ש"ח למיפגש וילוו ע"י מורתי הבכירה -קורין שבת.
אשמח שתיצרי/תיצור קשר בטלפון 054-4614401 או מייל ‏[email protected]
בלהה
הי אחת,
אני התחלתי ללמוד אצל מאירה בכפר ביל"ו, בינתיים הייתי אצלה 3 פעמים. גם אני בהריון.
היא נחמדה ומאד מקצועית, ועוסקת בזה כבר הרבה זמן. נראה לי שלטיפול ספציפי בבעיות פיסיות היא יכולה להיות מתאימה.
מה שלי חסר אצלה הוא החיבור היותר עמוק פנימה - אל ההקשבה לגוף ואל ההיבטים הרגשיים של עבודה כזו. קראתי חוויות של נשים שעבדו עם השיטה והחוויה שלהן היתה מאד עמוקה, ועם מאירה אני לא חווה את זה. אלא יותר כמו שיעור התעמלות, מאד עדינה ומאד מדויקת, אבל עדיין התעמלות.

אני מניחה שזה מאד עניין של טעם ושל מה מחפשים. בשבילי זה לא מדויק אבל אני ממשיכה כי זה מה שנגיש לי מבחינת הנסיעה והגוף שלי מאד צריך את זה....

תודה אמא_ללי‏...
זה בדיוק מה שאני רוצה, להבין את האופי של הטיפול, איך המטפלת. שמעת משהו על המטפלות במזכרת בתיה ובגדרה? אם כי גם לי נראה שכפר בילו הכי נוח וקרוב.
הגעתי לטיפול בשיטה פאולה לאחר שכתוצאה ממחלה אוטואימונית (סקלרודרמה) התקשתי ללכת, לשתות מקש ,מכוס, לעלות במדרגות , סבלתי מחולשת שרירים, חברה שלי התעקשה שהשיטה יכולה להיות טובה בשבילי מאחר והיא עובדת על שרירים פנימיים והתנועות קטנות ולא קשות לביצוע ,לאחר שנה של תרגול, ההליכה שלי השתפרהמאוד,שרירי הפה התרפו
היום ואין לי בעיה ללכת ואפילו קצת לרוץ, אין בעיה לשתות,יכולה להיות פעילה יום שלם ללא מנוחה ,התחברתי מאוד לשיטה
והחלטתי ללמוד להיות מורה בשיטה,למדתי אצל יולי מגנט הנפלאה וקורין שבת שהיא מעולה
הי לכולם
האם שיטת פאולה יכולה לעזור בחיזוק המסתם הסוגר "וושט קיבה" ועל ידי כך להיטיב עם מצב של רפלוקס רציני
למיטב ידיעתי בהחלט כן
היי לכולם.
רציתי לדעת האם יש דרך להיפתר מפיסורה כואבת בעזרת שיטת פאולה
כמה טיפולים דרושים (בממוצע)
היי פלוני
התשובה היא כן, שיטת פאולה יכולה בהחלט לטפל בפיסורה כואבת
אם יש שאלות או רצון להתנסות אנא פנה/י אלי או בדף בית או בטלפון או מייל שמפורטים בראש הדף
אני מצטרפת למורות לשיטת פאולה, ולשם כך אני צריכה תלמידים/תלמידות לטיפולי הסטאג'.
למי ולמה זה טוב - תמצאו בקישור לאתר השיטה ‏‏http://paula.org.il/zope/home/he/1/1133032180/‏‏
נדרשת מחויבות לשני טיפולים של 45 דקות בשבוע , למשך שלושה חודשים -עדיף בשעות הבוקר.
הטיפולים יתקיימו בחיפה (במחיר מוזל מאוד) וילוו ע"י מורתי הבכירה -קורין שבת.
אשמח שתיצרי/תיצור קשר בטלפון 054-4614401 או מייל ‏‏[email protected]‏‏
בלהה
האם שיטת פאולה טובה למחזור בעייתי? ולקשיי כניסה להריון?
האם היא טובה למתח,חרדות ומצב רוח ירוד?
איפה אפשר לקרוא עליה יותר ולראות כמה תרגילים?
שלום וברכה,

האם שיטת פאולה טובה למחזור בעייתי? ולקשיי כניסה להריון?
לפי המורה שלי השיטה מביאה לאיזון בכל המערכות וכפועל יוצא נשים שמתרגלות מושפעות גם המישור הזה. המורה שלי אמרה שהרבה מטופלות שלה נכנסו להריון בתקופת התרגול אצלה, אף שזו לא היתה מטרת התרגול.
למה את מתכוונת "מחזור בעייתי"?

האם היא טובה למתח,חרדות ומצב רוח ירוד?
כן. היא טובה בכך שהיא מפעילה את הגוף, וכל הפעלה של הגוף משחררת חומרים שעושים מצב רוח טוב. היתרון של השיטה בכך שהיא לא מכריחה אותך להגיע לחדא כושר עם מכשירים מיוחדים או לצאת להליכה בחוץ, מה שהרבה פעמים לא מושך את מי שיש לו מצב רוח ירוד לעשות ממילא.
התרגול אצל מורה נעשה באוירה אמפטית, משחררת ומקבלת. התרגול בבית נעשה באופן הביתי והנוח happy .

איפה אפשר לקרוא עליה יותר ולראות כמה תרגילים?
באתרים של מורות ובספר של פאולה, ראי בראש הדף את הקישורים. לדעתי עדיף להתנסות בשיעור כדי להבין איך השיטה פועלת עליך, כי קשה להעביר את החוויה בכתב (כמו ללמוד שחיה בהתכתבות, לא?).

מחזור בעייתי הכוונה קצר מדי. כשהביוץ לפני הטבילה אם את מבינה בזה.
אם את מבינה בזה
hilarious
תרשי לי להלשין, אמא_נמרה? בהחלט מבינה בזה. לא רק שיטת_פאולה‏ היא מומחיות שלה happy
תודה. יופי
אז אם זה תחום שאת מבינה בו. אשמח אם תוכלי לפרט מה עוד יכול לעזור עם מחזור קצר מדי. בכיוונים שאת מכירה שיכולים לעזור.כל כיוון שהוא.
אגב,אם זה משנה, כבר יש לי ילדים. אחרי שסיימתי את ההנקה האחרונה והתחיל לי מחזור הוא נהיה קצר פתאום (בעבר היה לי מחזור של לפחות 30 יום ונכנסתי להריון בקלות ומיד).
בבדיקה של מקלון ביוץ,ובמעקב הפרשות,אני רואה שאני מפספסת את הביוץ. כבר כמה חודשים.
הי, חזרתי.

בעניין כניסה להריון- שיטת פאולה יכולה להועיל למי שלא נכנסת להריון כי היא לחוצה.
שיטת פאולה לא מיועדת לתת מענה למחזור קצר. לזה יותר אפקטיבי הומאופטיה, דיקור, רפואה סינית ובטח יש עוד.
לגבי מחזור- את צריכה לברר בעזרת בדיקה של פרופיל הורמונלי ורופאת נשים האם באמת המחזור קצר,שזה עניין בריאותי. או שהמחזור בגדר הנורמה, שהיא הרבה יותר רחבה ממה שחושבים, והביוץ יוצא לפני הטבילה, שזה עניין הלכתי וגם הטיפול בו יהיה בהתאם (אני ממליצה על הספר ״להחזיר טהרה ליושנה" כדי להרחיב אופקים בעניין, זה לא ספר הלכה, זה ספר עיון).
חשוב להבין אם הבעיה היא רפואית או הלכתית ולמצוא פיתרון בהתאם.
בדרך כלל הפיתרון של הרופאים בשני המקרים הוא הורמונלי.
כתבתי לך עוד ומחקתי. אני מצטערת. בעיני השאלה שלך היא הרבה יותר גדולה ממה שנקרא במבט ראשון, ולכן אני לא יכולה לענות עליה. אני אנסה להסביר- בעניין, שבעיני הוא כל כך רגיש, כמו מחזור וכניסה להריון, אי אפשר להפריד ולטפל רק במחזור הקצר או רק בביוץ. יש כאן משהו שקורה לך ושאת צריכה לברר אותו. נכון, אפשר להסדיר הורמונלית את המחזור ואז אולי להיכנס להריון די מהר (גם לא בטוח), וזו בחירה מסוימת לכן גם היא לא בהכרח עובדת. היכולת להביא חיים לעולם יכולה להפגיש אותנו עם כל מיני מקומות בתוכנו. יש נשים שזה לפני שהן מתעברות, יש נשים שבזמן ההריון, ויש נשים שבלידה. יש גם כאלה שהענין הזה מאד מתוקן אצלן ויש להן אתגרים אחרים בחיים. אני יכולה לכתוב לך שלי הומאופטיה עזרה להיכנס להריון בכל הפעמים שהריתי (חוץ מהפעם שהיתה לי אחר כך לידה מוקדמת, וזה לא במקרה, בעיני). אבל זה לא רק זה, זה כל התהליך שעברתי בעקבות הרמדי, שהוא מאד רחב וכולל עוד תחומים בחיי. לי הומאופטיה מאד עוזרת, לאחרת עוזר משהו אחר וזה בסדר גמור, בדיוק בשביל זה יש מגוון שיטות, כי כולנו שונים happy .
אני מצטערת אם אני לא עוזרת לך בעניין הזה. אולי תרצי לשוחח ״במייל״ אוכל להרחיב יותר, כאן אין מספיק פרטיות.

שיעור מוקלט בשיטת פאולה בהנחיית סמדר נבו עלה ליוטיוב ונמצא בכתובת ‏http://www.youtube.com/watch?v=e-El0bkJg-4

כמו כן אשמח לתגובות למאמרי הקצר בבלוג על יעילות שיטת פאולה לטיפול בכיווץ יתר ביחסי מין ‏http://www.youtube.com/watch?v=e-El0bkJg-4

סמדר

שלום לכולם ותודה על האינפורמציה והתמיכה שאתם נותנים בפורום זה. אני באופן אישי שואבת מכם הרבה כוח. אני בת 33 . לפני 8 חודשים לאחר לידה לא קלה אובחנה אצלי צניחת רחם דרגה 2...אני כותבת שורות אלו וכבר הדמעות עולות בעיניי: איך בגיל כה צעיר אובחנה אצלי בעיה ששכיחה בקרב האוכלוסייה המבוגרת יותר, כיצד הדבר ישפיע על הריונות נוספים, אופן הלידה שלהם... לצערי אני מסתובבת כבר כמה ימים עם מועקה מאוד גדולה בלב ללא הצלחה להשתחרר ממנה. אני כן צריכה לציין כי לפני מספר ימים התחלתי עם מטפלת לעבוד בשיטת פאולה לחיזוק רצפת אגן עם מטרה להרמת הרחם למקומו הטבעי. כמו כן לפני כמה ימים התחלתי גם פילאטיס מכשירים. אני פונה אליכם כי אני ממש צריכה עזרה, למילים תומכות ועידוד, ובאופן יותר ספציפי להכוונה והחדרת האמונה בי כי שיטת פאולה באמת יכולה להביא להשבת המצב לקדמותו, האם אוכל עם שיטת פאולה לעבור לידה וגינלית שוב או שמא ניתוח קיסרי הוא הכרחי למי שסובלת מבעיה זו. אודה מקרב לב על תגובתכם...מחכה בציפייה למילים מעודדות * happy*
אין לי שום מידע בנושא, עברתי פה במקרה,
אבל שולחת לך לך חיבוק.
ככה שיהיה לספתח... hug
לחדשה בשיטת פאולה- דבר ראשון- קבעי תור ליעל שוראקי. יש מה לעשות! אבל יעל אומרת שבניגוד למקובל לחשוב- פילאטיס מכשירים לא תמיד טוב לרצפת האגם כי בהרבה מתרגילי הבטן דוחפים אותו החוצה. יש דף שנקרא ״שיתוף עניני רצפת אגן״ או משהו דומה.
ממליצה לך לקרוא- גם בשביל להבין מה ניתן לעשות וגם בשביל להתעודד.
בהצלחה!
לחדשה, בוקר טוב
אינני מתנגדת לשילוב כלים
למרות שאינני מכירה את עבודתה של יעל שוראקי
אני שומעת הרבה פירגון עליה.....
יחד עם זאת אם התחלת תהליך בשיטת פאולה, תני לזה זמן ואורך נשימה
השיטה עובדת , מנסיון!!!
לחדשה בשיטת פאולה
אני מצטרפת לדעתה של עשב השדה בעניין פילאטיס מכשירים. זאת מניסיון של מטופלות שלי.
במצבי צניחה יש צורך בעבודה עדינה ולא כוחנית, הסכנה שבדחיפת רצפת האגן למטה בגלל הפעלת כוח עולה על היתרון של חיזוק שרירי הבטן

אנני רואה סיבה שעבודתה של יעל שוראקי תפריע לעבודה בשיטת פאולה אך שילוב פילאטיס מכשירים עלול להזיק בפני עצמו בלי קשר לעניין השילוב
צניחה מס. 2 ניתנת לשיפור בקלות יחסית, העיקר ההתמדה והקפדה לא להרים משקל

אני מצטרפת למורות לשיטת פאולה, ולשם כך אני צריכה תלמיד/ה לסטאג' (לאחר 11 מטופלים מרוצים,נשאר עוד אחד אחרון חביב לסיום הסטאג').
למי ולמה זה טוב - תמצאו בקישור לאתר השיטה ‏‏‏http://paula.org.il/zope/home/he/1/1133032180/‏‏‏
נדרשת מחויבות לשני טיפולים של 45 דקות בשבוע , למשך שלושה חודשים -עדיף בשעות הבוקר.
הטיפולים יתקיימו בחיפה (במחיר מוזל מאוד) וילוו ע"י מורתי הבכירה -קורין שבת.
אשמח שתיצרי/תיצור קשר בטלפון 054-4614401 או מייל ‏‏‏[email protected]‏‏‏
בלהה
שיטת פאולה בהקשר לבעיות בליעה
אני חולה אונקולוגי , נעזר מאד בתרגול בשיטה פאולה בגלל בעיות בליעה.
לאחר שני שעורים מצבי השתפר מאד ואני ממשיך לתרגל ולהשתפר.המלצתי למכרה שסובלת ממחלה שנקראת אכלזיה ואני מרגיש צורך לשתף בכל פורום אפשרי על השיטה בהקשר של בעיות בליעה מכל סוג. באופן אישי אני ממליץ על מורה בחיפה בשם דפנה וולף מקצועית אכפתית וקשובה .
קישור | העבר | מחק *פלונית* (27.12.2013 13:52):
האם ניתן ורצוי לשלב בין טיפולי פיזיוטרפיה לרצפת האגן, הכוללים תרגילי כיווץ, בהדרכת פיזיוטרפיסטית מוסמכת,
ובין שיטת פאולה?
פלונית יקרה
אני לא מכירה את התהליך שאת עוברת עם הפיזיוטרפיה
אבל עצם הצגת השאלה ככה כפי שהצגת אותה
מאותת שאת לא מרוצהאו שאולי מרגישה שחסר בו משהו.
האופן כלל אני יכולה לנסות ולהסביר שהגישות שונות
הפיזיאוטרפיה היא מקומית בגישה שלה
וגם לא הבנתי מה מטרת הטיפול
שיטת פאולה הוכחה כיעילה ביותר (הצלחה של למעלה מ90% ) בטיפול בבעיות שונות של רצפת האגן,
אבל בדרך היא , מעצם מהותה, מרפאת עוד בעיות ומצבים טעוני שיפור בגוף
שיטת פאולה גם מעודדת אתהמטופלת להתקרב אל הגוף וללמוד לדעת אותו ואת מה שטמון בו, ואת העובדה שהכל משפיע על הכל ומתקיימת בגוף מערכת אקולוגית שלמה, כמו בעולם!
לעניות דעתי
הפיזיוטרפיה מבססת את התרגול על גישה קונבנציונאלית ועל שילוב עם ביו פידבק והנחיה מאד טכנית
ובדרך כלל קצר מידי .....
זה ההבדל בעקרון
וזה הבדל ענק בעיני
מה גם שאני ממש משוחדת מעצם היותי מטפלת בשיטה במשך 16 שנים ומאוהבת בה לחלוטין!

דרך צלחה
עשב

חוזרת לעבוד גם בבית -

"שיטת_פאולה‏ בירושלים" ‏http://paula.mypages.co.il/pages/810‏ אזור ארנונה-תלפיות בימי רביעי בבוקר.

קישור | העבר | מחק *פלונית* (05.05.2014 14:49):
ממליצה בחום על מורה מיוחדת, אסנת רבקה חזן, מאש-קודש שבאיזור בנימין, ליד שילה. עובדת מתוך קשב למה שעולה מהתלמידה. נותנת הרבה מקום לספונטני. התחילה רק לאחרונה ללמד אבל בעיני היא פשוט פנומן בתחום (ופגשתי מורות אחרות. ) מי שתרצה בטח תשיג את המספר לא רושמת כי לא ביקשתי את רשותה....
ממליץ על מאירה מכפר בילו ,אחת הוותיקות למדה מפאולה, עוסקת במקצוע חופשי ובשיטת פאולה ככלי לעזרה לאחרים לכן מחיר המפגשים נמוך ,עזרה לי בטיפול בריפלוקס
האם מישהי יכולה לתת לי סדר גודל של עלות ההכשרה למטפלת בשיטת פאולה?
צומחת,
זה עולה די הרבה...
כ - 50 אש"ח להכשרה של שלוש שנים.אבל זה מקצועי בכמה סדרי גודל מלימודים בשיטות אחרות.

אשמח לתת לך פרטים.
את מוזמנת להתקשר - בלהה 054-4614401
כ - 50 אש"ח להכשרה של שלוש שנים.אבל זה מקצועי בכמה סדרי גודל מלימודים בשיטות אחרות.
חייבת לשאול גם,כי מעניין אותי התחום
האם זה מקצוע שאפשר להתפרנס ממנו?
כי הוא יכול להיות מדהים ומקצועי אבל אם אי אפשר להרוויח בו כמעט אז זה הרבה מאוד כסף וגם הרבה מאוד זמן (זה גם מה שאני חושבת על ייעוץ הנקה, יקר וקשה ללמידה ובסוף גם אי אפשר להתפרנס וצריך אפיקים אחרים)
אני רק בתחילת הדרך כעצמאית - אז קשה לי לענות על השאלה הזאת.
בכל מקרה - מבחינתי ללמוד את שיטת פאולה באופן כ"כ מעמיק עשה ועושה לי כ"כ טוב בחיים ,שזה שווה לי כל שקל שהשקעתי - גם אם לא אתפרנס מלטפל בשיטה.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום, ילד בן חמש החל בימים האחרונים ללכלך את התחתונים בקקי, נראה שמתאפק ובסוף בורח. האם שיטת פאולה בתאימה לטיפול בבעיה זאת אצל ילדים? רוצה לטפל לפני שמחמיר וממשיך.
תודה

אני חושבת ששיטת פאולה לא כ"כ רלוונטית,
אמרת שהוא מתאפק. כלומר, אין לו חולשה בשרירים הטבעתיים.
לדעתי (הלא מקצועית!) את צריכה לדבר איתו ולשאול מה קרה לאחרונה, למה נמנע מללכת לשירותים, איך לעזור לו ללכת בזמן?
במקרים רבים לכלוך תחתונים מתחיל בעצירות, קשה לדעת אם את רואה התאפקות כי הייתה לו חויית כאב עקב עצירות

או שמה שנראה כהתאפקות הוא עצירות.
מניסיוני המקצועי שיטת פאולה מתאימה לטיפול בבעיה אצל ילדים. המחשבה שלך לטפל לפני שמחמיר היא נכונה, חלק מהתופעות קשורות בבלבול תחושות
אשמח לייעץ טלפונית ולתת שמות של מורות מנוסות עם ילדים מלבדי. 0544893772

או אבדן סימנים מקדימים ובאלו הזמן מזיק.

האם מישהי יודעת האם השיטה טובה גם להרפיית הגוף?
אני מכווצת מאוד בכל הגוף, תופסת את עצמי באמצע היום עם איברים מכווצים בלי שאני שמה לב...
ומחפשת שיטת הרפייה מתאימה שתעזור לי לשלוט על הרפייה וכיווץ השרירים
יעל לגמרי כן
אם את מעוניינת וגרה במרכז , אני בתל אביב
כוכבה 03-5289717
שלום , אני מכירה קצת את השיטה ואוהבת מאד את תוצאותיה עלי. עד אשר נתקלתי בדילמה..ומבקשת את דעתכם המלומדת .
יש לי רחם שרירני,ואני מחפשת שיטות לכווץ את השרירנים ,או לפחות שלא יגדלו יותר.
בכיווץ שרירי האגן עפ״י שיטה זו יש זרימת דם גדולה יותר לרחם ומן הסתם גם לשרירנים. האם עצם זה יביא לשגשוג השרירנים?
זאת אומרת האם באתי לעשות טוב ויצא שאעשה רע? תודה מראש.
מאחר שעקבתי אחר שינויים בשרירנים באופן אישי הגעתי למסקנה מצערת, סביר יותר שלהורמונים ולשינויים הורמונליים יש השפעה גדולה בהרבה על שרירנים מאשר לכל פעילות אחרת.

במצבים יציבים מבחינה הורמונלית תרגול שיטת פאולה לא יכול להגדיל שרירנים אלא רק לכווץ. במהלך שינויים הורמונליים קשה לדעת אם יש השפעה.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

האם יולי מגנט מכשירה עדיין מורות?

יולי כרגע לא מכשירה.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

האם מניסיון השיטה עוזרת לריפלוקס עם בקע סרעפתי קטן????.

כן השיטה עוזרת לריפלוקס עם בקע סרעפתי
עמית, מה שסמדר אמרה נכון!!! השיטה יכולה לעזור , כמובן שיש במקביל לבדוק השפעה של סוגי תזונה ואופן אכילת המזון, ובכלל לחקור את כל התופעה דרך טיפול בשיטה... בהצלחה
גם אני שאלה..
שיטת פאולה יכולה לעזור לכאבים בכפות רגליים, שהמקור שלהם הוא כנראה חלוקת משקל לא אופטימאלית בין שתי הרגליים, ובכל רגל בין החלקים השונים של כף הרגל, ופלטפוס?
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שיטת פאולה יכולה לעזור לכאבים בכפות הרגליים על ידי תרגול הליכה שבה כף הרגל מעבירה את המשקל ואת התנועה כמו גלגל בכל רגל מהעקב לבהונות. כאב עקב חלוקת משקל לא אופטימלית בין שתי הרגליים סביר שיתעורר באופן שונה בכל רגל וסביר שגם בגב ובאגן.
רוב האנשים לא עומדים באופן שמאפשר למשקל להיות מחולק באופן שווה בין חלקי הרגל. סביר שיש סיבות נוספות לכאבים. האם יש גם עודף משקל קיצוני בתמונה?

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

ההודעה האחרונה נכתבה על ידי סמדר נבו, משתתפת ותיקה, מתנצלת ששכחתי להוסיף את שמי

שיטת פאולה יכולה לעזור לכאבים בכפות הרגליים על ידי תרגול הליכה שבה כף הרגל מעבירה את המשקל ואת התנועה כמו גלגל בכל רגל מהעקב לבהונות. כאב עקב חלוקת משקל לא אופטימלית בין שתי הרגליים סביר שיתעורר באופן שונה בכל רגל וסביר שגם בגב ובאגן.
תודה סמדר.
לא, אין עודף משקל ובטח שלא קיצוני.
אכן זה שונה בכל רגל.
בעיקר באחת.
יש נטייה בסיסית לכאבים גם באגן או בגב אבל כרגע זה ממש לא דומיננטי.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אשמח לקבל שם של מטפלת בשיטת פאולה באיזור אשקלון אשדוד תודה

סמדר נבו אני חושבת שאין מישהי באזור הזה.
יש מורה לפאולה בקיבוץ רוחמה שאיני זוכרת את שמה. אני מגיעה לאשדוד כל שלושה שבועות אך אין לי שם קליניקה. כמו כן אני יכולה לקבל בבית עובד חצי שעה צפונה מאשדוד.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

מתענינת במטפלת טובה מאיזור חיפה לבעית ריפלוקס עד אמצע הוושט. אשמח לקבל המלצה על משהי שיש לה נסיון

סמדר נבו-ממליצה על דפנה ןןלף, היא מופיעה בדף הראשון באינטרנט כשמחפשים לפי שיטת פאולה
בהצלחה
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אשמח לקבל המלצה למטפלת בשיטת פאולה באיזור נתניה בנושא הרטבת לילה למתבגרים

יובל עירון העילי עובדת באבן יהודה. למיטב ידיעתי היא הקרובה ביותר לנתניה וידועה כמורה מצוינת
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום, אשמח לקבל המלצה למטפלת בשיטת פאולה באיזור בקעת אונו
והאם השיטה יכולה לעזור לחולי קוליטיס?

קישור | העבר | מחק *פלונית* (25.05.2016 11:31):
שלום לכולם
יש מישהי בשיטת פאולה שעובדת בקרית טבעון (או בסביבה הקרובה ) לקרייה? רצוי המלצות , ניסיון בעיקר עם ילדים
וגם אם יש לכם עצות בסיוע למניעת הרטבת לילה אצל ילדה (בת 9.5)
תבורכו
חנה פרידמן גרה בקריות ויש לה ניסיון מרשים עם ילדים.
מס. טלפון צריך להופיע ברשימת המורים המוסמכים באתר של עמותת מורי פאולה
שלום לכולם,
אשמח להמלצות על מורה באזור פרדס חנה כרכור... המון תודה
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

בעיית סינוס ואובדן חוש ריח
אשמח להמצלה למורה מתמחה בשיטת פאולה בגוש דן

שלום ,
אשמח להמלצה על מורה לשיטת פאולה באיזור כפר סבא לטיפול בילדים.
מדובר בבעיה של הרטבת לילה תדירה ואף לעתים גם הרטבת יום מועטה אצל ילד בן 6.5.
יש למישהי פלאפון של נעה איילת? חברה שלי מחפשת ולא מוצאת.
ואגב, מישהי למדה אצלה להיות מורה? וסיימה?
הטלפון של נועה אילת הוא 04 65491999
שלום,
סמדר נבו- ראיתי שרשמת שאת מגיע לאשדוד כל 3 שבועות, זה אומר שאת מעבירה שיעורים בבית הלקוח?
אני אחרי לידה שניה, הגיניקולוג איבחן רקטוצלה בדרגה 2, האם זה משהו בר טיפול בשיטה? האם יש לך ניסיון בנושא?
כיצד ניתן ליצור איתך קשר?
שלום,

אני פגועת חוט שדרה מאז 2002 ומתניידת בכסא גלגלים. אין לי שליטה על הסוגרים וניסיתי בעבר שיטת פאולה עם מורה בשם יעל אגמון למספר חודשים, אולם לא תרגלתי מספיק והפסקתי.
בימים אלה אני בשליש ראשון של הריון ראשון, ומעוניינת לחזור לתרגל עם מורה שיש לה/לו נסיון בעבודה עם נכים ונשים בהריון.
אני מעוניינת לחזק את שרירי הבטן המועטים שיש לי, לחזק את רצפת האגן, לעזור למערכת העיכול והשלפוחית שלי ולתרגל באופן כלכלי עבודה בכל הגוף.

אשמח להמלצה למורה עם נסיון רב באזור תל אביב, שגם מטפל/ת במרפאה נגישה לכסא גלגלים או שיכול/ה להגיע לביתי בדרום תל אביב.

המון תודה,
א.ר

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום
אשמח להמלצה למורה באשקלון

סמדר נבו
לא. ר. שלום.
בדרום תל אביב גרה מרגנית לוינסון, מורה מומלצת ומנוסה. אם לא תמצאי אותה ברשימת המורים שמופיעה באתר הרשמי של העמותה למורי שיטת פאולה בתחילת עמוד החיפוש "שיטת פאולה",סביר שהיא מופיעה בספר הטלפונים

בהצלחה

שלום לכולם
מעוניינת ללמוד שיטת פאולה
באתר כתוב על חלק מהמורות: מורה בכירה
ועל חלקן: מורה מדריכה
מה ההבדל ביניהן?
תודה מראש
מורה בכירה היא מורה שמכשירה מורות חדשות. אני לא יודעת מה זה
"מורה מדריכה". הכי טוב להתקשר למורה שאת רוצה ללמוד אצלה. אין הרבה כאלה ולשאול.

אני לדתי אצל קורין שבת ויולי מגנט.

למרות ההגדרות השונות המופיעות בתקנון העמותה רשימת המורות שרשאיות להסמיך (מוגדרות גם כבכירות וגם כמדריכות) ברורה ביותר. מהצפון לדרום: נועה אילת. קורין שבת. עתידה שפיגל. ראומה הרפז ואיה גולדהמר. ( מובן שיולי מגנט מוגדרת אף היא בינהן. למיטב ידיעתי אינה עובדת לאחרונה)
שלום, האם ניתן לטפל בצניחת צוואר רחם בזמן הריון? בשלב התחלתי...
אישה שלא תרגלה את שיטת פאולה לפני ההריון מוטב שלא תתרגל בשלושת החודשים הראשונים להריון. שניים או שלושה תרגילים בלבד אפשריים אך ספק אם יוכלו לעזור לצניחת צואר הרחם.
בשליש השני של ההריון ניתן להתחיל לתרגל ולכן עקרונית ניתן לטפל בצניחת צואר הרחם.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

האם מישהו יכול להמליץ על מטפלת טובה בחיפה

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום לכולם,
שמי אורן ואני סובל מרפלוקס כרוני (אשר גורם לקושי בבליעה גם) קשה כבר זמן מה.לאחר נסיונות רבים וכושלים אני מעוניין לנסות את שיטת פאולה.
מישהו יכול להמליץ לי על מאמן בשיטה הנכון ביותר עבורי?
אני גר בתל אביב אך מוכן להגיע לכל נקודה בארץ..
בתודה רבה רבה מראש!

הי אורן
באזור תל אביב יש כמה מטפלות מנוסות,איני יודעת מהו ניסיונן עם ריפלוקס אך אפשר לבדוק: ראומה הרפז. מרגנית לוינסון. כוכבה ברכה. תוכל למצוא את מספרי הפלפונים באתר המורים המוסמכים המופיע בעמוד הראשון של גוגל כשמחפשים שיטת פאולה
שלום,
בשנה הקרובה אני עושה סטאז' בשיטת פאולה.
למי שמעוניינת בטיפול בשיטה במחיר סמלי בעיר רחובות
מוזמנת לברר עוד פרטים
שני צור 0508313532
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אני מעוניינת לטפל בשיטת פאולה לבעיות פיסורה ומערכת עיכול , אבקש המלצה למדריכ/ה באזור רחובות

לי. א. שלום
אני מקבלת במושב בית עובד. אם את נוהגת זה מרחק 15 דקות מקסימום.
0544893772
מאירה בכפר ביל"ו שהוא בעצם כמו שכונה של רחובות.
מורה ותיקה למדה מפאולה .
אדריכלית במקצועה ועיסוקה הראשי , לכן גובה מחיר נמוך עבור הטיפולים, מטפלת נטו שיטת פאולה בלי תוספות אופנתיות רוחניקיות
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום שלום, חשוב לי לשתף כאן על מורה בשיטת פאולה שעזרה לאימי בבעיות עיכול קשות אשר נבעו מסרטן שד. שמה דפנה וולף והיא עובדת במחלקה אונקולוגית במרכז רפואי לין בחיפה בצוות משולב אשר נותן טיפול וליווי לאנשים שמקבלים טיפולי כימו לא קלים...דפנה לימדה את אימי תרגילים שהקלו עליה באופן משמעותי את התופעות הקשות (יובש בפה חוסר תאבון קושי בבליעה עצירות טעם רע בפה ) לכל אלה התאימה דפנה תרגילים משיטת פאולה . ממש הצלה ! אימי שמתקשה ללכת מפאת חולשה וכאבים . קיבלה מדפנה הדרכה דרך סקייפ אימי מצליחה לאכול טוב יותר ומרגישה הקלה בבליעה .
זה די מדהים שבעצם אימי פנתה לעזרה בשביל שלפוחית השתן ... ו ופתאום השיטה הזו עזרה לה במספר רב של בעית במערכת העיכול!!! שלא תדעו אבל אם חלילה ...אז חשוב שתדעו למי לפנות .

טיפול פאולה במסגרת סטאז' במחיר סמלי (50 ש"ח לטיפול).
הזדמנות למי שהחליטה להשקיע בעצמה בשנה החדשה :)
ברחובות,

לפרטים: שני 050-8313532

בשבוע הראשון של נובמבר אפתח קבוצות במבשרת, בירושלים ברחובות וביבנה. אודה למורות פאולה אם וכאשר תוכלו להפנות תלמידות המחפשות קבוצה. 0544893772
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

האם יש טיפול יעיל לחיזוק שוערי הושט? האם יש נסיון + תוצאות?

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

האם יש טיפול יעיל לחיזוק שוערי הושט? האם יש נסיון + תוצאות?

אני מכירה את התחום כמתרגלת. ממה ששמעתי התרגול יכול להועיל בנושא.

שלום רון, לי יש ניסיון והצלחות בטיפול בריפלוקס. לרוב חולשה של שוערי הושט מתבטאת בריפלוקס
את/ה מוזמן/ת להתקשר אלי גם לצורך ייעוץ טלפוני בלבד 0544893772
האם שיטת פאולה יכולה לעזור גם במקרים של טחורים פנימיים המלווים בדימום?
זו שאלה למטפלות פאולה. ממליצה לחפש פה בדף אחת מומלצת באיזורך ופשוט להתקשר ולשאול אותה...
לגבי טחורים פנימיים, שיטת פאולה בהחלט יכולה לעזור.
זה כמובן תלוי במצב, כדאי להתייעץ עם מורה
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

מישהי או מישהו יודעים מחיר שעור בשיטת פאולה לאחרונה?
תודה.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

האם שיטת פאולה יכולה לעזור לבעית הרטבת יום אצל ילדה בת 10. אם כן אשמח לקבל המלצות למטפלת באזור הרצליה, תל אביב

הי פלונית, כן, שיטת פאולה יכולה לעזור להרטבת לילה. מטפלת מומלצת בתל אביב - יוליה רושה 0507500586. את יכולה לומר שגילי הפנתה.
אמנם הדף הזה נראה ישן, אבל לא מצאתי פורום אחר באינטרנט בנושא שיטת פאולה. יש לי מספר שאלות, אשמח לתשובה גם רק על חלקן:
 1. האם צריך להגיע עם אבחון של הבעיה כדי שהטיפול יהיה יותר אפקטיבי, או שמספיק לתאר את הסימפטומים?
 2. כמה פחות או יותר עולה שיעור כזה? ומה מינימום השיעורים שעושים בד"כ?
 3. האם מישהו מכיר שהשיטה עוזרת בכאבי אגן ובעיות התרוקנות?

תודה מראש למי שיענה.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

היי לכולם
האם יש מורים לשיטה בדרום הארץ? באילת?

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

או שאולי עכשיו בעידן הזום
האם יש המלצה לשיעורים דרך המחשב

יש לך מה להוסיף? עריכת כל הדף
אפשר לפתוח דף_חדש, או לכתוב כאן בדף שיטת_פאולה:
איך הומור מנטרל אלימות? בבת צחוק.

מאת:

כדאי לקרוא שוב את מה שכתבת לפני ההוספה.