דף_פתיחה‏ leaf מה_חדש‏ leaf מפתח_נושאים‏ leaf הוראות_שימוש‏ leafemailleaf חיפוש:
איפה איפה הם הרבנים ההם עם הקוקו ובלי השפן, שישברו בחסד את הקרח! למה כבר לא רואים אותם ?!? (איש_עסקים‏‏ מתוך היהדות_הקפואה‏)

ברוך בואך לאתר באופן_טבעי‏ flower

ביקור ראשון שלך?
הפורום_של_לנדמרק  left הפניות_לכאן‏, דפים_דומים‏
מדיניות_פרסום_באתר_באופן_טבעי‏
דרך_ארץ_בצ'יק_צ'ק‏
דברים_שלא_מקובל_לעשות_באתר‏
מעניין אם יש פה אנשים שעברו את הפורום של לנדמרק ומעוניינים לשתף בחוויות ובהשפעות של זה אחרי לאורך הזמן.
אני הייתי פעמיים במפגשי היכרות כאלה והחלטתי שזה לא מתאים לי.
אני יודעת שsharing הוא חלק מרכזי בשיטת הפעולה של הפורום, אבל רק של חוויות חיוביות. אולי אפשר לשמוע כאן מגוון רחב יותר של קולות. ואנא, בלי לנסות למכור לנו...
אני לא הייתי בפורום, רק בערבי מבוא.
השיווק אמנם אגרסיבי, אבל אני די חסין...
נראה לי שאעשה אותו פעם, זה עניין של פניוּת: כרגע העבודה העצמית שלי היא בדברים אחרים, ואני חושב שיש קיבולת מסויימת של עבודה עצמית שצריך לעשות, ולא לגדוש יותר מדי דברים יחד. (פשוט, כי יש גבול ליכולת השינוי או לקצב השינוי של אדם, וזה לא מועיל לנסות להאיץ מעבר לו).
נראה לי שעניתי כאן שאלה שבעצם לא נשאלה במקום הזה, אך נשאלה בהקשרים אחרים.
מה זה הפורום של לנדמרק?

ענת_גיגר‏
בגדול, ממה שהבנתי, מדובר על לקיחת אחריות על מערכות יחסים ועל מצבך בחיים. אם יש מערכת יחסים שמתסכלת אותי לחפש מה בעצם יוצא לי מזה, למה בעצם עד היום הרווחתי מהמצב כפי שהוא (למרות שאני טוענת שאני הקורבן וכו') ולקבל החלטה מודעת לשנות את זה (במלים שלהם "להמציא אפשרות חדשה"). העניין של קבלת החלטה שכלית ומודעת לגבי חייך מרכזי מאוד. לא מאוד חדשני, אפילו בנאלי, אבל יש שטוענים שזה עורר אצלם משהו.
וזה באמת עובד בסדנאות המוניות, כמו הרצאות עם "שיתופים" של הקהל.
ויש ססמאות מעצבנות ומנגנון שיווקי משומן להפליא סטייל אמריקה.

עופר
שמי עופר והייתי מנחה בכיר בלנדמרק במשך 4 שנים, עד לפני שנה וחצי.
אינני משתתף כיום בקורסים או בפעילות של לדנמרק וכל מה שאענה אינו מייצג שם אף אחד, אלא רק את עצמי.

הפורום אינו מסגרת טיפולית ואינו מתיימר להיות כזה.
אני למשל הוכשרתי לאמן אנשים ויש לי תואר שני בכלכלה ולא במדעי הנפש למיניהם.
הפורום עוסק בחייהם של בני אדם ובדרכי ההתנהגות והפעולה שלהם. ישנם יותר מידי אנשים שהחליטו לנכס את השיחה על החיים שלנו לפסיכולוגים או לכל מיני בעלי תעודות ותארים שהאוניברסיטה מחלקת.
בתכניות שהנחיתי שנקראו "ביטוי עצמי ומנהיגות", המשתתפים עסקו בשאלות כמו - מי אני בקהילה שלי, איך להיות מנהיג, איך לקחת אחריות על החיים שלי ולא להיות צופה מן הצד וקורבן.
נדהמתי בכל פעם מחדש לראות איך הפוטנציאל האישי של המשתתפים ושלי הופיע על פני השטח וגרם לעלייה דרמטית בביטחון העצמי של כל מי שהשתתף ולתפיסה חדשה לחלוטין של העצמי.

הפורום עצמו, שהוא קורס של שלושה ימים וערב, מחולל מהפך עצום בנקודת המבט של חלק מן המשתתפים. דברים שאנשים תמיד אמרו להם והם לא שמעו, או תובנות מפתיעות לחלוטין גורמות לפרץ גדול מאוד של התלהבות ואנרגיה. אני זוכר את עצמי מרחף בעננים בחודשים הראשונים שלאחר הפורום.
בעקבות זאת, אכן יש לאנשים רבים תחושה כאילו הפורום יפתור להם את כל הצרות בחיים.
מניסיוני האישי וכן מתצפיותיי על אלפי אנשים, התחושה הזו כמובן מתפוגגת ואנשים נותרים עם ההבנה שנדרשת מהם עבודה עצמית והתבוננות פנימית ארוכת טווח, על מנת שהרעיונות והכלים שנלמדו, יהפכו להיות חלק מהותי בחייהם.

בפועל רק מעט משתפים מול הקהל כולו וזה בבחירה חופשית.
הרוב משתפים את האיש שיושב לידם, כאשר המנחה נותן זמן לכך.

בדרך כלל, זה נעשה לאחר דיון בנושא מסוים (הנושאים מוצגים באתר של לנדמרק ‏www.landmarkeducation.co.il‏).
מי שעושה את העבודה עם עצמו מגלה תובנות שרלוונטיות לחייו.
בסופו של דבר, מדובר בהתבוננות פנימה ולא החוצה.

המידע על אנשי הסגל של לנדמרק, המבנה האירגוני של לנדמרק והתכנים גלויי ופתוח לכל אחד.
לנדמרק עובדת כחברה עיסקית לכל דבר ומתכוונת להנפיק את עצמה לבורסה בשנים הקרובות.
מנכ"ל לנדמרק בישראל היא רלי לימן, אישה שצמחה מתוך החברה.

כל מנחה עובר תהליך ארוך וקפדני בן שנתיים לפחות לפני שהוא מוסמך להנחות קורסים. את ההכשרה מקבלים בחברה עצמה.

הפיקוח הוא של החברה האם שנמצאת בארה"ב. זהו פיקוח צמוד יותר מבכל חברה אחרת שנתקלתי בה.

גישת השיווק של לנדמרק היא מפה לאוזן ולא באמצעות פירסום. לנדמרק היא חברה אמריקאית וזו הגישה האמריקאית.

אני אישית ראיתי עשרות פרויקטים מקסימים שיצאו מלנדמרק, ביניהם:
ארגון סה"ר (סיוע והקשבה ברשת) להצלת אנשים שרוצים להתאבד ומשתפים באינטרנט (עשרות כבר ניצלו).
טיול ג'יפים לילדים חולים בתסמונת דאון.
טיול ג'יפים וערב ריקודים לקבוצה גדולה של נכים על כסאות גלגלים.
אינסוף אירועי בידור לילדים חולי סרטן או ילדים בפנימיות ממשפחות הרוסות.
קבוצת ריקודים לאנשים עיוורים ורואים בחולון.
ערב "שירת האדם" - ערב שירה שמתקיים פעם בשנה לאנשים כבדי שמיעה.
אינסוף איחודי משפחות, איחודי מחזור ביסודי, בתיכון, בצבא.
מסורת של אירועי התרמת דם ברמת השרון.
התנדבות של חברות עיסקיות למען עולים.
ועוד ועוד ועוד ועוד מעשים טובים ומשני עולם.

מטפלת_זקנה‏
הפורום של לנדמארק הוא קצת כמו תכניות הטלויזיה של ד"ר פיל או "קשר משפחתי".
אם מעולם לא קיבלתם שיקוף, לא התבוננתם בעצמכם, לא היתה לכם פרספקטיבה -
זו תהיה חוויה מטלטלת של התפקחות.
אבל גם אם קיבלתם ממנו חויה כזו, זכרו שהכיוון שלו הוא למכור סחורה כדי להרויח. אל תצרו נאמנות או מחוייבות.
אחרת תהיו כמי שחצו את הנהר ברפסודה, ובהגיעם לצד השני מתקשים להפרד ממנה וסוחבים אותה הלאה על גבם.

אבא_של_יותם?
ראשית- גילוי נאות:
הייתי בפורום של לנדמרק. הגעתי לשם (כפי שהרוב מגיעים) בעקבות חבר טוב שהזמין אותי ואת ענת למפגש הסיום של הפורום, בו אנשים מתבקשים (שלא לומר- מוכרחים כמעט, בלחץ היסטרי) להזמין כמה שיותר קרובים מכרים חברים וידידים, אפילו סתם אנשים מהרחוב. וזה משהו שמאפיין את הפורום הזה- כמה שיותר, בגדול, בענק, אמריקאי מאד.
הערב שבו היינו אורחים היה מטריד. החלק הראשון היה משותף למסיימי הפורום ולאורחים. מספר הפעמים שבה נאמר "הפורום של לנדמרק" שבר את כל השיאים האפשריים. היה ריח שיווקי רע באוויר. בזה אחר זה עלו אנשים וסיפרו בקצרה על החווייה המשמעותית שחולל הפורום בחייהם. כאן, לאט לאט, התקלפתי מהציניות (אני לא אדם נורא ציני ביסודי) והדברים של חלק מן האנשים חדרו ללבי. אנשים סיפרו דברים מדהימים, שאני לא מספר כאן, כי לא נראה לי יאה לשבור את הפרטיות שלהם. שמתי לב לעובדה מוזרה- אנשים ישבו מסביב כמו בתוך מצב צבירה אחר, קשובים, מעוניינים, שמחים. במעין "היי" מוזר. על כל "שיתוף" מחאו כפיים כולם. זה נראה לי כמו כנס פשיסטי משהו. היה איום בתחושת העדריות ששרתה באולם. מסה של אנשים, המדברים כולם במושגים דומים, זרים למי שבא מבחוץ. למרות הסלידה שהתעוררה בי מן האופן שבו נערך הערב, התרשמתי מן הסיפורים האישיים, ולכן נשארנו גם לחלק השני, בו מופרדים האורחים מן המארחים, ועוברים לקבוצות קטנות יותר, בהן הם מקבלים מעין "טעימה" מן הפורום. מיותר לציין שכל הזמן ניסו לשכנע אותך לחתום על קורס, לשלם עכשיו ולקבל הנחה. ממש מכבש לחצים. זה דחה אותי. את רוב האנשים זה הרחיק. אני מאד התעניינתי ברעיונות שמאחורי הפורום, אבל השיווק האגרסיבי מנע ממני להחליט באותו ערב. לאחר דין ודברים עם מנחה הערב, הוא הסכים להתקשר כעבור מספר ימים, ולשוחח איתי. בתנאי אחד- שבשיחת הטלפון אחליט אם ללכת או לא. אני התלבטתי מאד- לא ידעתי אם באמת יש צורך בכך. לומר את האמת, הרגשתי שיכולה לצמוח לי תועלת מכך, אבל מאד חששתי מסיבות רבות. בשיחת הטלפון החלטתי לקפוץ למים ונרשמתי. מהר מאד במהלך הפורום גיליתי שמבחינה שיווקית, השיטה שלהם גאונית- המסר שלהם ל"טרנספורמציה של החיים" כפי שהם קוראים לזה, לא מותיר אפשרות להישאר בהתלבטות. הוא מחייב אותך להחליט. הטענה הראשונית שלהם היא שאנחנו חיים עם סדרי עדיפויות מעוותים, שחיינו מנוהלים על ידי סיבות, ולא על ידי המהות של מי שאנחנו. שאנחנו רגילים כל כך לדחות ולהגיד- מחר, מחרתיים, מוצאים תירוצים, ולכן הם לוחצים כל כך, כי אם לא יופעל לחץ, אף אחד לא יעז לשנות את הרגליו ופשוט יירשם לקורס. הצעד הזה, של ההרשמה, הוא צעד שמוצג כפריצת דרך ראשונה בשורה של פריצות דרך אפשריות מתוך הפורום. רוב האנשים שנרשמים, מרגישים באמת ובתמים שעשו מעשה חריג, שונה, ובכך כבר נמצאים על המסלול שהפורום מעוניין שיהיו בו.
אומר כמה דברים במאמר מוסגר: אני מאמין בכל לבי, שלמרות השיווק האגרסיבי המעלה תחושה של ציניות מצד אנשי הפורום לקהל הנרשמים הפוטנציאלים, הכוונות של האנשים שם טובות לחלוטין. הם באמת משוכנעים שזה הפתרון הראוי ביותר להרבה אנשים, אפילו ברמות מעבר לרמה האישית- ברמה הקהילתית, והחברתית אפילו.
מה ששיכנע אותי באמת לגשת לפורום היתה העובדה שראיתי חבר טוב שלי שבדרך כלל ציני ומסוכסך עם החיים, במצב אחר. הוא העז לעשות מעשים ברמה המשפחתית שלעולם לא האמין על עצמו שיעשה. רציתי, ולו מתוך סקרנות, לראות כיצד יכול להיות, שמספר ימים מועט יכול כך "לשנות" מישהו.
אין לי ממש כוח לספר על חוויותי מן הפורום באופן מפורט. ראשית, זו היתה חווייה מעניינת ביותר. שנית, ישנם כלים ושיטות די בנאליים, שהיחוד בהם הוא אופן הצירוף שלהם. יש בפורום הרבה דמגוגיה, ופסיכולוגיה בגרוש, והרבה תלוי באישיות המנחה. היות ואני טיפוס רציני במידה מסויימת, לקחתי את הפורום בניסיון כן ואמיתי להפיק ממנו תועלת. בסיום הפורום כבר העזתי לעשות מעשים שלא עשיתי אף פעם- לשוחח עם הורי כפי שמעולם לא שוחחתי עימם. לשוחח עם אחותי כך. ועוד. הרבה הבנות אישיות מעניינות עלו בי כתוצאה מן הפורום. חלקן עד היום מדי פעם צצות.
הבעיות בפורום רבות. ראשית, אין ספק שזה לא מתאים לכל אחד. שנית, זה דורש מעין תחזוקה מתמדת, שהדרך היחידה לעמוד בה היא להירשם לקורסים מתקדמים למיניהם, מה שלי ממש לא התאים. מהר מאד, ההרגלים הישנים חזרו, וההבדל העיקרי הוא, שיכולתי לזהות אותם באור אחר.
אין ספק שאחת הסיבות לתחושת האפיקטיביות של הפורום נובעת מהמסה של האנשים, ומן האינטנסיביות של הקורס היוצרת מצב פיזי של ממש המכריח אותך להשיל את הגנותיך בשלב מסוים. כאן נעוצה הסכנה. אם לא נזהרים, אפשר מאד להיפגע.
בשורה התחתונה, הייתי אומר שזו היתה חווייה מעניינת, אבל לא הייתי חוזר עליה שוב. ברמות מסויימות, עניינו אותי הרעיונות של הפורום, אותם הכרתי בגרסאות קצת שונות ממקומות אחרים. הבסיס לכל העניין הוא שהחיים שלנו הם בסופו של דבר אשליה שאנחנו יוצרים. אנחנו תופסים את החיים דרך התודעה שלנו. ברגע שנוכל לראות עד כמה אנחנו מדביקים משמעות לעובדות- נוכל להתמודד עם החיים באופן "עוצמתי" יותר- לחיים אין משמעות, ואין לזה משמעות שאין לזה משמעות. (ציטוט).
אך האם באמת זה כך? האם אנו בנויים כבני אנוש לנתק עצמנו מן החוויות והרגשות והמשמעויות של חיינו? האם אין בכך איבוד של יסודות חשובים בקיום האנושי? האם ניתן באמת לומר למי שגדל בלי אבא, שכל מה שהוא השליך בחייו על אובדן האב היה המצאה שלו? נכון, עובדתית, זה שלא היה אבא, לא מחייב שופ דבר מלבד העובדה שלא היה אבא. זה שלאדם יש מום, זה רק אומר שיש לו מום- וכך הלאה. א ב ל - האם אין כאן עיקור רגשי?
יש לציין- לא מבקשים בפורום להתנתק מהרגשות. רק לראות מן הצד שמדובר, כל הזמן, בבחירה של האדם עצמו. זה באופן יבש לחלוטין- נכון. אך שוב- אנשים בנויים כך. אנחנו צריכים את המגננות, את הפינות שלנו, את המקום להאשים ולהיות אשמים. אנחנו צריכים להיות מודעים לכך, אבל לא להתכחש למקום הזה.
היום, כשיותם כאן, אני לפעמים חושבעל הנורא מכל- שיקרה איזשהו אסון וש... (אני לא מסוגל לכתוב את זה). האם אז, כשסביר שזה יהיה הרגע הנורא בחיי, אני אוכל לומר שכל מה שקרה הוא רק מה קרה וזהו? האם אין מקום לתחושות העמוקות, הבסיסיות שלנו כבני אדם, כבעלי חיים אפילו?
נכון, שברמה מסויימת, הכי פרודוקטיבי ויעיל לפעול בדרך שמציע הפורום. אך האם הפרודוקטיביות והיעילות והדרך אל האושר הם השדברים החשובים ביותר בחיים?
הפורום הוא מעין מיש-מש של הרבה פילוסופיות, ההי לייט שלהן. לגבי ההשלמה עם חוסר המשמעות בחיים ניתן להצביע על השפעות של תורות מזרחיות אולי, או על האקזיסטנציאליזם המערבי. אבל אלו הן פילוסופיות, ולא דרך חיים סדורה. לנסות לתרגם פילוסופיות לדרך מעשית של חיים הוא מעשה בעייתי משהו. במיוחד שישנה תחושה שחוזרת ונשנית- כדי לעמוד באופן ההתנהלות שדורשת השיטה, יש צורך בתחזוק שוטף, שרק במקרה, עולה גם הרבה כסף...

ליאת_skippy‏
גם אני עברתי את הפורום, ומספר סדנאות המשך שלו.
מהפורום - כן חגית_פ‏, זה מה שידוע גם בכינוי "הפורום" - עצמו יצאתי בתחושת חוסר נוחות עצומה. שיגעתי (בלשון המעטה) את חברי ובני משפחתי בכל מיני ססמאות משם, וכמעט והרסתי חברות בגלל זה. ולא רק בגלל נסיונותי להביא חברים לשם.
יחד עם זאת, בחרתי להירשם גם לקורס המתקדם וכאמור לעוד קורסים ואפילו "התנדבתי" שם במשך תקופה. - אבא_של_יותם?, ד"א, זו דרך מצוינת להמשיך ולקבל "פורום" כמעט בחינם. ולא רק שלי באופן אישי זה נתן המון, אלא שמתוך כך הקשר הזוגי שלי ושל בן זוגי הרוויח מזה רבות, כי מקבלים בתמורה "אימון".

אני עצלנית מדי מכדי לפרט בעצמי, אני לא יודעת בוודאות, אבל יש לי חבר קרוב שעבר את סדנת IM קצת אחרי שאני עברתי את הפורום. היופ קוראים לזה בשם אחר, אולי משהו כמו "אינפיניטי". לא זוכרת. לא מאד חשוב. מה שכן, זה אומר שא' הם לא נסגרו. וב' שזה אכן דומה בכל מיני מובנים לפורום, אבל גם מאד שונה במובנים אחרים. מאד קשה לי להאמין שזה אותה הגברת בשינוי אדרת, ואפילו שזה שייך לאותם בעלים.
ולסיום, כדי "לפצות" אתכם על עצלנותי בכתיבה, מבטיחה לנסות לענות על שאלות ספציפיות, אם יהיו כאלה.

חגית_פ‏
בעלה של חברה טובה שלי מאוד פעיל בקבוצה כלשהי הנקראת "זאת בחירתי".
עד היום לא הצלחתי להוציא מהם מה בדיוק הולך שם, אם כי אני מתארת לי מאוד שזה דומה ל"פורום".
הוא מנסה כבר שנתיים לשכנע אותי ללכת, מבטיח לסדר לי אפילו בחינם, וכל "תירוץ" (לדבריו) שאני נותנת הוא רק סיבה עלובה שלי לא להתקדם בחיי.
האמת שהיא שחברתי (אשתו) היא בחורה מאוד צינית וספקנית שעברה עצמה את "זאת בחירתי" ומאוד נהנתה.
שוב, מהמילים הבודדות שהצלחתי להוציא מהם, זה נשמע לי דומה ל"פורום".
אשמח לשמוע כאן אם מישהו השתתף ב"זאת בחירתי" ויצא עם תובנות.

בדיוק חשבתי לי "ואולי יש סיבה שאני לא רוצה להתקדם בחיי? אולי אני ממש מרוצה ממה שיש ?"

שיטת השיווק

אביב_חדש‏
שיטת השיווק האגרסיבית, היא בדיוק כמו ב-עבודה_מהבית_שושואיסטית?
מאוד אמריקאי, ולא תמיד מתאים לנו כאן...

ליאת_skippy‏
מאד מסכימה לכל ההערות על שיטת השיווק.
מה גם שיש דרכים הרבה יותר טובות למכור; זה בדיוק הדבר שסיכן את החברות שסיפרתי עליה...

...ויחד עם זאת, איזה מזל שזה כך, אחרת הייתם צריכים להתאמץ כדי למצוא סיבות יותר טובות למה לא לעשות blink

נטע_ש‏
אחי אחותי וגיסי היו בפורום של לנדמרק ו שיגעו אותנו
אני אוהבת אותם ומפרגנת להם, אבל זה היה נורא. טוב, במשך הזמן הם הרפו, ו... התחילו בעבודה האמיתית על עצמם.
מן הצד זה נראה באמת כמו טיפול אישי חשוב מאד שאפשר לעבור בשלל דרכים. אני טוענת שכל אחד יכול, אם הוא רוצה, למצוא את הדרך שלו. אחד ילך לטיפול פסיכולוגי, אחד יתרגל יוגה, אחד ילך לטיפול ברפואה סינית, ואחד יבלה כל אחה"צ בחוף הים וכו' וכו'...
בקיצור, מי שרוצה באמת להביט פנימה ולחפש את הדרך שלו אל עצמו, ומשם אל האנשים הקרובים לו ולבסוף אל הקהילה והעולם כולו, ימצא את הדרך. כל אחד מה שמתאים לו. אני מיד הרגשתי שזה לא בשבילי. אין ספק שיש לי מה ללמוד גם מזה, אבל אני חושבת שאני נעזרת באמצעים אחרים על מנת לצעוד בדרך שלי.
בברכת דרך צלחה flower

חוויות

שולמית_ש‏
גם אני מהמשתתפים המרוצים.
עברתי את שלושת הסדנאות הבסיסיות של Landmark במשך שנת 2001.
כן, שיטת השיווק מעצבנת להחריד, ומעוררת התנגדות. כמה פעמים הלכתי במטרה להירשם (השתכנעתי שיש לי מה ללמוד ולקבל שם) ועשיתי "אחורה פנה" כיוון שהרגשתי שלוחצים עליי. לבסוף נרשמתי כי שרגא, בעלי הציני, חזר שמח ומרוצה.
עד היום הכלים שלמדנו ב Landmark משרתים אותנו בחיי היום יום.
דוגמאות:
 • אני מאחרת כפייתית. השתפרתי מאוד בנושא. (לרמת הנדיב הגעתי ב 10:20 happy!)
 • בעלי הפך להיות הרבה יותר מחויב למשימותיו באחזקת הבית (שטיפת כלים).
 • בעלי קיבל אומץ לעזוב עבודה יציבה, טובה ורווחית, אך משעממת, ונסע לחודשיים להודו לעשות קורס מורי יוגה.
 • היו לי יחסים מזוויעים עם חמותי. היא אלמנה, מבוגרת, מ"פולניה" ובעלי הוא בנה היחיד. אתם מוזמנים להריץ את כל הקלישאות האפשריות: התערבות אין ספור בחיינו, סחיטה רגשית, חוסר שביעות רצון מופגן כנגד כל צעדינו. בעקבות הפורום הפסקתי להתלונן עליה, ולמדתי לקבל אותה, להבין, ולאהוב אותה. היחסים השתפרו פלאים.

חשוב להדגיש, זה לא תרופת פלא. אני עדיין מאחרת לפעמים או מתעצבנת על חמותי. הפורום אינו משנה אנשים.

 • הרבה מהרעיונות אליהם נחשפתי ב Landmark מוכרים לי מעולם היוגה.
  באותו הקשר, איני חושבת ש Landmark הוא התשובה האולטימטיבית. ישנן עוד דרכים להגיע לאותם תובנות. עבורי זה היה פשוט זמין ונגיש.
 • זה לא קסם או הוקוס פוקוס - זה דורש הרבה עבודה קשה. כך, בקורס השני ממש לא נהניתי. היה לי קשה!
 • התגמול האמיתי הגיע עבורי רק שגמרתי את כל המסלול (3 קורסים). הרגשתי שעברתי תהליך. כך גם בנויים הקורסים. קורס 1 - אני מול עצמי; קורס 2 - אני מול האחרים; קורס 3 - אני בקהילה.
 • אני לא מוצאת סתירה בין הקורסים של Landmark לבין טיפול פסיכולוגי. אדם קרוב אליי היה בטיפול פסיכולוגי בכל התקופה בה עשה הקורסים של Landmark, בעידוד הפסיכולוגית שלו.
 • מבין הקרובים אלי שעברו הסדנאו, חלקם היו מרוצים, חלקם פרווה, וחלקם ממש לא.
הפורום בהשואה לדברים אחרים

ורד_לב‏
מעניין, כל מה שכולם תיארו פה נשמע לי ממש כמו מה שקורה ב קורסי_ויפאסנה‏ (מדיטציה). רק בלי השיווק האגרסיבי, האמריקאיות וכל מה שלא אהבו פה (ממה שכתבו, לא מכירה באופן אישי!).
באמת נשמע כמו הרבה מחוכמת המזרח לשנות האלפיים ולמערביים.

אש''י_ר‏
אני עברתי את הקורס המקביל (IM) ומכירה אנשים שעברו את הפורום.
דרך אגב היה לי ממש קשה עם ההקבלה לקורס ויפאסנה, שאותו אני ממש מעריכה כקטליזטור לשינוי, אבל כשחשבתי על כך לעומק לא מצאתי הבדלים :(

טל_טיבי‏
הסדנה שפעם נקראה I-AM, נקראית היום "מהות", ואינה קשורה ללנדמרק בשום דרך. גם הבעלים אינם אותם. IM היא סדנת הבסיס של חברה שנקראת "הומניקיישן", שילוב של שתי מילים : Human & Communication, והיא אינה סדנה אמריקאית.
מי שהביא אותה לארץ היה איש בשם פט גרוב, מדרום אפריקה , אליה גם חזר. מה שנאסר על מפעילי הסדנה היה להעביר סדנאות לנוער שלא על-ידי מנחה המומחה בטיפול בנוער - כלומר איש חינוך או פסיכולוג חינוכי. אין, ולא היה אי-פעם איסור על הפעלת הסדנה למבוגרים, וניתן להירשם לסדנה מגיל 18 בלבד.
הסדנה מועברת בעברית, מותר לצאת מהחדר מתי שרוצים. למי שלא דובר עברית ישנו תרגום סימולטני אישי (המתרגם יושב או מסתובב בחדר בצמוד למשתתף ומרגם לאוזנו את הדרוש תרגום כמעט לכל שפה (אנגלית, רוסית, ערבית, אמהרית, פולנית, גרמנית....)
העניין של תגי השם, פשוט עוזר למנחים והמארגנים לדעת מי לא הגיע באחד הימים ולבדוק ולוודא שהם בסדר ולא קרה להם משהו המצריך התייחסות וטיפול מצד המנחים או אחראי בסדנה. אני משערת שב"פורום" משתמשים בתגי השם לאותה מטרה.
מתוך השם של החברה ניתן ללמוד שהחברה עוסקת במערכות יחסים ובתקשורת בין-בני אדם. אין שם דבר הדומה לשטיפת מוח. יש מעט הרצאות והרבה תהליכים חוויתיים, יש משחקים, ויש פאן. לא מתפשטים, ולא שמעתי על אף-אחד ש"השתגע" בעקבות הסדנה. בסדנה הזו, ובזו שממשיכה אותה שנקראת "מקור", ניתנים למשתתפים כלים, שאני קוראת להם "מנטליים- התנהגותיים", ומוצגת להם האפשרות שאולי אפשר להסתכל על הדברים אחרת. מי שרוצה מיישם ומי שלא - לא. מי שרוצה מיישם חלק, ומה שלא מתאים לא, וכו'. מי שרוצה יכול להמשיך להיות חלק מהקהילה הזו על-ידי סיועים בסדנאות, במינון, בדרך ובתפקיד שמתאים לו. כאשר סדנת הסיוע עצמה, היא דרך שעושים המשתתפים (כ-6 שבועות) בה עובדים איתם באופן צמוד ביותר על דברים שלא עובדים בחייהם, ועל מטרות שהם בוחרים לחיים שלהם. ומקבלים גם את ההזדמנות לחוות שוב את הסדנה עצמה. הם אינם צריכים לשלם עבור סדנת הסיוע, ואינם מקבלים תשלום על הסיוע בסדנה למשתתפים. המבנה בו מתנהלת הסדנה נחשב כבית למסייעים שבוחרים להמשיך ולבוא, וכן - מדי פעם גם מנקים שירותים - כמו שהם עושים בביתם שלהם.
בגדול "סדנת מהות" וה-"פורום" עובדים ומלמדים דברים ודרך דומה. ההבדל העקרוני הוא שבהומניקיישן הדגש הוא על לימוד חוויתי, ולא אינלטקטואלי. (כמו ההבדל בין הרצאה על מה זה תפוז לעומת "קח פלח וטעם בעצמך"). מתוך המחשבה שברגע שחווית משהו בתוך ומתוך עצמך, לא תשכח את החוויה, ותוכל להחליט מה מתאים לך.
אני בתקופה מסויימת הייתי פעילה שם מאד - כמשתתפת, ואח"כ כמסייעת, ואף בצוותים המובילים. בשלב מסויים החלטתי שזה לא מתאים לי, והלכתי לעשות דברים אחרים. בזמן שהייתי שם ראיתי רבים רבים, שבאו ו - חלקם שינו את חייהם בעקבות זאת, חלקם שינו רק דבר או שניים, חלקם בחרו להמשיך ולהיות חלק מהקהילה, וחלקם לא שבו מעולם. אני יכולה לאמר בוודאות שהדברים נעשים שם באהבה ולא מתוך תאוות בצע או כוח של מישהו. הכרתי גם כאלה שהיו גם ב"פורום" וגם ב"מהות", אולי כדאי שהם יספרו יותר על ההבדלים, אם יש בין שתי הסדנאות.
לכו ותיהנו.....

תובנות יש גם למי שלא היו שם...
מאמא_מאוהבת‏
לא יודעת מה זה "לנדמרק" ולא יודעת מה זה "רקט" אבל כש אני נפגעת זה לא בגלל מישהו אחר (=העליבו אותי) אלא כי אני בחרתי כתגובה להיעלב. לקח לי כמה חודשים וכמה דיונים סוערים להבין שרק אני בוחרת איך להגיב לדברים מסביב.

הדף_של_מיכלי‏
אני מסכימה עם האמרה שכאשר אדם נפגע/כועס/נעלב זה בגלל שהוא נתן לעצמו להיפגע, אבל זה עדיין לא פוטר את הסביבה מהתנהגות נאותה, או, דרך ארץ

אז...מה מקבלים שם?
מיכל_שץ‏
בעצם זו עוד סדנת מודעות. אי אפשר לקחת שנים של עבודה רוחנית הכוללת לימוד ואימון רוחני ולדחוס לסופ"ש אחד, ועוד לצפות שזה יעבוד. מהבחינה הזאת זה מאוד מתאים לישראלים, שרוצים הכל מהר כאן ועכשיו. למיטב ידיעתי הפורום מבוסס על החלק הנגיש של הבודהיזם ועוד תורות רוחניות מהמזרח (זן, שינטו, הינדו), אין שם הרבה עומק. כמו שהגדירה את זה אחת המדריכות בפורום (חברה שלי, אני לא עשיתי)
"בודהיזם מודרני להמונים"
עבודה דומה פתוחה לכל מי שרוצה, בתוכניות שונות המבוססות על 12 הצעדים של אלכוהוליסטים אננונימיים (אכלנים, מסוממים וכו'), ללא תשלום, ללא כוונות רווח, עם המון כוונות טובות. ידוע לי ממקור פנימי שאחד הפסיכולוגים שעברת את השיטה (של האנונימיים) הולך לפתוח קבוצות שמתאימות לכל מי שרוצה לצמוח רוחנית, לא רק למכורים למינהם. שווה לחכות.

תמרול_ה‏
אני עשיתי את הפורום וסדנאות נוספות מלבד מנחה ערבי מבוא לפורום. זה היה לפני כ- 6 שנים. בסך הכל אני מרגישה שקיבלתי הרבה מאד ערך מהפורום, השתחררתי בלי כוונה מכל מני דברים מוזרים כמו כיסוס ציפורניים ותחושת בלוק ומרחק ביני לאנשים...ופתאום יכלתי הרבה יותר בקלות לקבל החלטות ולא לשבת כל כך הרבה זמן על הגדר בהתלבטות בנושאים הרי גורל.
הרגשתי שקיבלתי דרך מאד אפקטיבית ומעצימה להיות בעולם. ברור לי שזה לא מספיק, וטוב לעשות עבודה נוספת במקביל, עבודת עומק, אך בהחלט מרגישה שבעקבות הפורום חלו שינויים מאד משמעותיים בחיים שלי.

מעניין לציין, דווקא לאור החיוב שכתבתי, שכאשר רציתי לעשות את הפורום שוב, לאחר זמן רב, ודאגתי לנושא של נגישות ללקויי שמיעה, הובטח לי שהמנחה יהיה מקדימה, ולא יתרוצץ ברחבי האולם, כדי שאוכל לעקוב ולקרוא שפתיים, הדבר לא קוים, וכאשר התרעתי על כך, נעניתי בצורה מחפירה למדי, ועזבתי את הפורום (הפעם השניה בלבד) ביום הראשון... בהרגשה מאד קשה, שארגון שמתימר לעשות טרנספורמציה גלקטית של ממש, מתקשה כל כך לאפשר ללקויי שמיעה להיות משולבים בזה....
למרות הערה זו... רב החיוב על השלילה... ואכן יש ללנדמרק אדוקיישן לאן לגדול...

מה לומדים שם? אתם יכולים לתת דוגמאות?

תמרול_ה‏
היות ועברתי את הפורום לפני די הרבה שנים (7 שנים, אני חושבת, וכתבתי על זה למעלה), אינני זוכרת כל כך בחדות. יש הרבה מאד דברים שעוברים וחווים בפורום, לא בדיוק לומדים, אלא מקבלים כלים לפעול בעולם. לכאורה אפשר לבחור אם להשתמש בכלים האלה, או לא, אבל החויה של הפורום וההכרות עם המושגים המועלים בו, יכולה לשנות במידה מסוימת את האופן שבו רואים את המציאות, בכמה היבטים.

אחד הדברים שעולים הוא, שלכל אחד יש את מה שקרה לו בחיים, כל הסיפור של החיים שלו, שמוביל ומסביר עבורו את מי שהוא היום. לאנשים יש הרבה דיעות על מה שהם כן ומה שהם לא. בפורום מנסים לעשות תהליך שבו מפרידים בין מה שקרה, לבין הפרשנות על זה. בכך הם פותחים אפשרויות חדשות לפרשנות, שמאפשרות ליצור מציאות שונה.

אנסה להמחיש, שני אנשים שונים יכולים לעבור את אותה חויה בחיים, ולפרש אותה באופן מאד שונה. למשל, אם קרה משהו לא טוב, הבית נשרף לדוגמא, אדם אחד יכול לצאת מזה אלכוהוליסט, מיואש, מדוכא לכל חייו, והוא יכול גם לאזור כוחות, לראות בזה הזדמנות נפלאה לבנות משהו חדש, ולהתחיל לתכנן את כל החיים שלו מחדש. כלומר, מה שקרה, קרה, אכן הבית נשרף, אך התוצאות של מה שקרה עבור האדם תלויות במידה רבה בפרשנות שלו על מה שקרה.

בפורום מנסים להאיר ולהמחיש את האפשרות הזו, שיש לנו הרבה אפשרות וכוחות ועוצמה שתלויים בפרשנות שלנו. להפוך אותנו למודעים לכוח שיש בפרשנות שלנו ליצור עבורנו מציאות שונה.

ענבל
בפורום את בעיקר לומדת להבחין דברים שכבר קיימים בחיים שלך.
הם נותנים לך כלים שאמורים לגרום למפנה באיכות החיים שלך. כלים, באמצעותם תחווי חופש ועוצמה בכל תחום בחייך. בעיקר בתחומים כמו תקשורת, יחסים, שביעות רצון, בטחון עצמי, ועוד... הרעיון הוא לפרוץ מבעד לכל ההגבלות הנובעות מחשיבה קונבנציונאלית.
הם נותנים לך את הבחירה לחיות חיים בלתי רגילים, ואת מחליטה מה לעשות עם זה. העניין הוא שצריך לתרגל, כי אחרת זה עלול להעלם.
אני עשיתי את הפורום בשנה שעברה, והשתתפתי בסמינר. וכרגע אני שוקלת לעשות את המתקדם. ואני יכולה לומר לך, שאני בהחלט נושמת וחיה את הפורום, למרות שלא הגעתי לפריצות דרך מאוד גדולות, אבל בעיקר בדברים הקטנים, עימם אני מתמודדת יום יום.
אני ממליצה בחום לעשות את הפורום ,כי זו בהחלט חוויה יוצאת דופן.....

מה יש שם שנותן יותר מאשר ספר טוב? האם זה סוג של אופיום להמונים / פרוזאק או שזה מהפכה?
האם זה יותר בכיוון של לעשות אותו דבר אבל להרגיש יותר טוב לגבי זה, או לעשות דברים אחרים?

ענבל
זה לא בדיוק לעשות את אותו הדבר.
את לומדת להכיר את עצמך בסיטואציות מוכרות. כלומר, אחרי הפורום, כשתחזרי לחיים שלך, לשגרה, את תבחיני בדברים שלא הבחנת קודם לכן, ויהיו בידייך הכלים להחליט איך את מתמודדת עם אותן סיטואציות יומיומיות.
אני לא הייתי קוראת לזה באף אחד מהמושגים שציינת.
זה יותר כמו חקר לתוך הזהות שלנו, המציאות שכביכול אנו מכירים. הרעיון הוא לתת לך לשקול הבחנות חדשות, רעיונות חדשים, התמודדות חדשה.
בשלושה ימים שישבתי שם, הרגשתי בעיקר שהעיניים שלי נפקחות מחדש. ולפי מה שהבנתי, במתקדם, את ממש נולדת מחדש.
את חוזרת לחיים שלך עם תובנות חדשות. את מבינה שיש לך את הכוח והעוצמה לשנות. את יוצרת אפשרויות חדשות לחיים בלתי רגילים.
אני משתמשת בכוונה במושגים של הפורום, מאחר והם מושרשים היטב בתודעה שלי.
אני מניחה שכשקוראים את מה שאני כותבת, זה עלול להשמע כמו סוג של שטיפת מוח, אבל זה ממש רחוק מהמציאות.
אין בזה שום דבר רוחני. זו למידה של ממש. לא סתם זה נקרא: לנדמרק אדיוקיישן.
אני יכולה לכתוב לך חלק מהדברים שלמדתי שם:
לעשות מה שאמרנו שנעשה בזמן שאמרנו
לוותר על להיות צודקים
להכיר בפחד שלנו
לחיות חיים בלתי נסיבתיים
וזה על קצה המזלג.... צריך לעשות את הפורום כדי לחוות את זה באמת....

ב_דחילו?
לדעתי זה לא אופיום להמונים ולא מהפכה. אני לאחושבת שהפורום מתימר לכך.
בעיני הפורום מתחלק לשני חלקים. בחלק הראשון, המטלטל, אתה מתבונן במנגנונים אוטומטיים של עצמך, שהם הכי אישיים - אבל למרבה הפלא משותפים לכל האנשים בחדר, בואריאציות שונות - החלטות שהחלטת על עצמך, מבנה שלם של משמעות שבנית - ואתה בטוח שזה 'אתה', זו הזהות שלך.

במהלך הפורום אתה מתחיל להפריד בין ה'קולות בתוך ראשך', לבינך. במלים אחרות אתה יוצר לעצמך מידה מסוימת של חופש - לבחור בפרשנות זו או אחרת. את צודקת שלבחירה יכולה להיות משמעות של בחירה באותו הדבר אבל להרגיש יותר טוב לגבי זה , בעיקר להרגיש שאני יוצר את הסיטואציה ואני לא קורבן שלה.

בחלק השני של הפורום אתה יכול להשתמש בכלים של בחירה, אחריות ויצירה לעשות דברים אחרים , ו'להמציא' זהות שאינה תוצר אוטומטי של העבר. כאן אני בקורתית בקשר לחופש שלנו כאנשים, מסיבות אחרות, לא אינדיוידואליסטיות.

תמרול_ה‏
נושאים נוספים שעולים במסגרת לנדמרק אדוקיישן והפורום:
הנושא של יצירת עתיד, חזון, ובניית מסגרת שתאפשר להגיע לחזון הזה, הנושא של להיות באימון, ויצירת אפשרויות.
כתוצאה מיצירת הבחנה בין "מה שקרה" לבין הפרשנות על זה, מוצגת האפשרות של ליצור עתיד חדש, שלא מתוך העבר. (אני לא משוכנעת שהעתיד החדש אינו תוצר של חסכי העבר, אך ניחא).
עושים מין תהליך של דמיון מודרך שבו מדמיינים איך אנחנו רוצים שהחיים שלנו ייראו בעוד 50 שנה, בכל מני היבטים של החיים: איפה אנחנו גרים, מה אנחנו עושים, וכדומה. ההזמנה לדמיון הזה היא להתפרע לגמרי, ללכת בגדול, לחשוב על הדברים הכי בלתי אפשריים. אחר כך חוזרים משם אחורנית, לעוד 20 שנים, 10 שנים, 5 שנים, 1 שנה, ולהיום.
ואז אומרים, מה צריך שיהיה בתוך שנה, כדי שאכן בתוך 5 שנים נגיע לדבר הזה שדמיינו לעצמנו.
עכשיו, נדרשת מסגרת של אימון, שיאפשר אכן לחולל את המציאות הזאת.
יש מאמן, שזה אדם שמחוייב לכך שאתה תממש את האפשרות שלך. המאמן יכול בעצם להיות כל אדם שמעצים אותך לחולל את המציאות הזאת.
אישית מצאתי באימון שיטה מאד אפקטיבית להשגת דברים שלא חשבתי שאוכל באמת לעשות, ולהכנסת סדר ותכנון לביצוע דברים גדולים מהחיים והרפתקניים.

יש עוד דברים, כמו הקשבה מעצימה , מקוה שהמשך יבוא,

שני_צו‏
מה יש שם שנותן יותר מאשר ספר טוב? והאם זה יותר בכיוון של לעשות אותו דבר אבל להרגיש יותר טוב לגבי זה, או לעשות דברים אחרים? (כלומר, האם זה סוג של אופיום להמונים / פרוזאק או שזה מהפכה?)

מצטרפת לדחילו, לא אופיום ולא מהפכה. עשיתי את הפורום ואת הקורס המתקדם לפני כשנה. סוג התוצאות שאנשים (ובהם אני) מקבלים מהפורום:

 • שיפור משמעותי במערכות יחסים חשובות (עם הורים, חברים ותיקים, משפחה מורחבת, בוסים וכו...)
 • אומץ לעשות דברים בתחום המקצועי (לשנות תחום, לבקש קידום, לפתוח עסק וכו...)
 • שיפור כללי ביכולות חברתיות ובתחושת קרבה לבני אדם (בעיקר בקורס המתקדם)

באופן כללי אנשים מקבלים את האומץ להגיד את האמת ולעשות דברים שישפרו את חייהם.

מה יש שם שנותן יותר מאשר ספר טוב?

נוצרת שם קבוצה של אנשים שמקיימת תקשורת מאוד אמיתית ולכן חזקה.
תנסי לחשוב על ההבדל בין לקרוא ספר פסיכולוגיה שמתאר תופעת התמכרויות ואיך מתגברים עליה ובין להיות חלק מקבוצת תמיכה של מכורים. זה משהו אחר לגמרי.

הנה קישור לסילבוס של הפורום באנגלית (אין בעברית באינטרנט, אבל הם מחלקים במפגשי היכרות)

אבל זו מסוג החוויות שאין הרבה משמעות ל"לקרוא עליה". לפני הצבא עשיתי גיבוש של שבוע. ערב לפני הגיבוש בן דוד שלי סיפר לי בטלפון בדיוק מה יהיה, לו"ז, מה הם מחפשים וכו... לא הכין אותי בגרוש למה שעבר עלי שם happy

תמרול_ה‏
הקשבה מעצימה:
כאשר אנחנו מדברים עם מישהו שמעיין בעיתון, אני לפחות, מאבדת את הריכוז.
כאשר מישהו מקשיב אלי בעוינות, זה מעורר אצלי לפעמים תגובה של התגוננות, או מתח מסוים,
כאשר מישהו מקשיב אלי בעניין, היצירתיות שלי מתחילה להשתחרר
כאשר מישהו מקשיב אלי כאילו אני האדם המרתק והאהוב ביותר בעולם, השיח שלי הופך להיות אחר לגמרי.
השיח שלי הולך לטייל, ומגיע למקומות מופלאים (כדברי ד"ר סוס).
וההקשבה הזאת, יש בה משהו מאד עמוק.
יש בה עוצמה לחולל משהו באנשים.
אני מסתייגת מעט בשימוש מניפולטיבי מכוון בהקשבה "מעצימה", ומצד שני, מכירה בערך העצום של הקשבה כיוצרת לאנשים "מקום" להיות בו, "מקום" לגדול בתוכו, והמרחב שאנחנו מאפשרים לאנשים בהקשבה שלנו אליהם, קובע במידה רבה את המרחב שהם יבואו לידי ביטוי בו עבורנו.
אז אם אנחנו מקשיבים לאנשים בפתיחות גדולה יותר, יהיו לנו הפתעות.
אחת המכשלות היא הביטוי שקוראים לו בפורום "הקשבה כבר תמיד", שמשמעה, שאנחנו כבר יודעים איך הבעל / האמא / החבר / יגיב למשהו מסוים, ומדברים אל ההקשבה שלהם, כמו שהיא נתפסת אצלנו.
גם כאן אפשר לשבור את המוסכמות הפנימיות שלנו, ולא להיות בהקשבה כבר תמיד הזאת, ולאפשר מקום להפתעות.
בסיפורים קוסמיים באיזה שהוא מקום כתבתי על הקשבה מעצימה שהיתה לי עם אח שלי, והפתעה מאד מדהימה שקרתה לי כתוצאה מכך.
בקיצור, כאשר פותחים את האפשרויות, יוצרים מקום לניסים ולהפתעות, ולכל מני דברים בלתי צפויים מסוגים אחרים. זה מוסיף לחיים הרפתקה, סקרנות, פליאה, השתאות.

ברמה הכוללת, מצטרפת לדברי קודמי:
מצטרפת לדחילו, לא אופיום ולא מהפכה. .. סוג התוצאות שאנשים (ובהם אני) מקבלים מהפורום:

שיפור משמעותי במערכות יחסים חשובות (עם הורים, חברים ותיקים, משפחה מורחבת, בוסים וכו...)
אומץ לעשות דברים בתחום המקצועי (לשנות תחום, לבקש קידום, לפתוח עסק וכו...)
שיפור כללי ביכולות חברתיות ובתחושת קרבה לבני אדם (בעיקר בקורס המתקדם)
באופן כללי אנשים מקבלים את האומץ להגיד את האמת ולעשות דברים שישפרו את חייהם.

ואנסה להוסיף בהמשך עוד.
חשוב לי לומר שאני בכלל לא מייצגת את הפורום, וזו הפרשנות שלי, ואני בכלל לא מתחייבת שזה מדויק...


נפתחת אפשרות לראות שבכך שאנחנו הופכים להיות המילה שלנו, שאנו מבצעים מה שנדרש כדי לממש חזון מופלא, בדרך כלל בעבודה קשה ועקבית, אכן יש אפשרות להזיז הרים וסלעים ולהפוך עולמות באופן שלא דימינו לעצמנו שאפשר.

מישהו יכול לספר כמה עולה המתקדם ?
זוגות בפורום
מתעניינת
שלום לכולם. מה אתם אומרים על זוגות בתהליכים כאלה? אני שוקלת לעבור את סדנת "מהות" של הומניקיישן עם חברי לחיים, בתקווה לעזור לעצמנו להיחלץ מתקיעות מסוימת, קשה. האם למישהו יש ניסיון כזה או שראה זוג בסדנה ויש לו מה לאמר בעניין? (גם הערות על זוגות שעשו יחד את הפורום יתקבלו בברכה). אני בעיקר חוששת שהפחד מביקורת (מה הוא יחשוב עלי, מה אני חושבת עליו וכו' וכו' וכו') יגביל כל אחד מאיתנו בעבודה שהוא יכול לעשות שם.

איה_אמא_מתחילה‏
מתעניינת שלום
אומנם לא עברתי את הפורום יחד עם בן זוגי אך עברנו אותו כל אחד מאיתנו לחוד ולאחר מכן עוד מספר קורסים כל אחד בתורו
הטכנולוגיה שרחשנו בקורסים האלה מלווה אותנו עד היום בכל פינה וצוצת שמופיעים בחיינו ביחסים ביננו וביחסים עם הסביבה שלנו
לולא הקורסים האלו בכל הכנות, באמת שאני לא יודעת איפה היינו נמצאים ואם לא היינו נכנעים איש איש לאגו שלו לדפוסים הישנים .
מומלץ בחום לרכוש לכם את הכלים הללו
אומנם בוודאי שצריך הרבה עבודה אבל כשיש כלים אז העבודה גם מקדמת ומצמיחה ולא מעייפת
אז בקיצור אני ממליצה מאוד מאוד!
בהצלחה!

טל_טיבי‏
ממילא תתבקשו לא לשבת יחד (כמובן שלא יבדקו זאת) - וזה גם כדאי.
השאלה האם להשתתף בסדנא ביחד או כל אחד לחוד תלויה במידת החופש שיש לכם להיות אתם עצמכם זה ליד זה, בשלב הזה של יחסיכם.
להשתתף בסדנא ולא להיות שם עד הסוף זה פספוס גדול.

זה בדיוק זה!
זה העיקר.

ויש כאלה שנפגעו מהפורום...
חבל_על_הזמן_ועל_הכסף?
שטויות במיץ. תקראו את הנזיר שמכר את הפרארי שלו. הם חוזרים על הססמאות משם, אך בצורה הרבה יותר
רדודה. מה שמעניין אותם זה ר ק ! כסף.
שימו לב, שאיך שאשלח את ההודעה מיד תקבלו תגובות של אנשים שהם בעצם עובדים שם,
ומוכרים אותם.
שטיפת מח להמונים. ואתם בעל כרחכם הופכים להיות סוכני המכירות שלהם, כי הרי," אם לא עשיתם את המוטל עליכם,
אל תצפו לתוצאות.. ומה שמוטל עליכם זה , לרתום אנשים לבוא לפורום של לנדמרק, ולספר לאנשים על פריצות הדרך שלכם בחיים.."

הציצה_ונפגעה?
במילה אחת אספר שהמילה "אינטגריטי" זה לא משהו ששמעו עליו בלנדמרק...
הם בהחלט בהחלט לא יודעים לקיים את המילה שלהם.
הם מקפידים להתחיל בשעה שאמרו "עכשיו השעה ..נחזור בשעה 18:04..." , אבל כשהדבר מגיע לכך שהם צריכים לעמוד מאחורי המילה שלהם הם פשוט נעלמים..אומרים שיחזרו אלייך ולא חוזרים, את יכולה לרדוף אחריהם, אבל זה לא ממש עוזר לך...אומרים שיחזירו כסף ולא מחזירים - זה לא יאומן.

אני מתחילה לשמוע את זה מיותר ויותר אנשים. חבל מאוד שתאוות הבצע שם עולה על כל דמיון, על כל התחייבות, על כל כיבוד של מילה...אני, שאחרי הפורום הפכתי ל"מכונת רתימה" של אנשים לפורום של לדנמרק,(שהרי נותנים לך הזדמנות בלהתאמן....חה חה חה).. קלטתי את זה בדיעבד.
אנשים חושבים שאם ירתמו אנשים להרשם, הרי בכך יתאמנו בלרתום אנשים לדברים גדולים בחיים שלהם.אבל מבחינת לנדמרק, הדבר היחיד שחשוב זה שתגרום לאנשים להרשם. מעבר לזה - זה ממש ממש לא חשוב להם.
מה שאני שמעתי מהם זה רק "חבל על הזמן שבזבזנו על לדבר אתך" ברגע שהחלטתי לא להמשיך שם...

מדובר במערכת משומנת היטב של אנשים שעושים שימוש לרעה במילים, ובלב של אנשים אחרים.
שימוש ציני , לעיתים מסוכן והרסני וחסר אחריות בפתיחות של אנשים, בכך שאנשים נסחפים לעשות צעדים בחיים שלהם, מבלי לבדוק לעומק.

עינת
אני עשיתי אותו ואני מזדהה עם כל מילה שנאמרה למעלה.
אני מבינה אותן, כי הן לא רוצות שעוד אנשים יתפתו לזרוק כסף על שטויות.
אני עשיתי את כל המסלול וזרקתי המון כסף, והנתיב שהן כנראה מנתבות את עצמן הוא בלעזור לאחרים כמוני לא לפול בפח.

רוני.
מזדהה עם "הציצה ונפגעה".....
כשמשהו כל כך טוב, כולם רואים ורוצים גם... לא צריך לרתום אף אחד, עצם השימוש במילה "לרתום" נשמע אגרסיבי.

אותי הדרך הזו ממש מרתיעה.
מכירה עוד משהו שהציץ ונפגע מאוד.
לפתוח זה קל, השאלה איך סוגרים כדי שלא ישארו צלקות לכל החיים...

התאחדות_נפגעי_לנדמרק?
יש שם כאלה רבים, שבאים ועוזרים, ומרימים את השלטים בזמן, ומעמידים אותם לצחוק כשלא קראו נכון את השעה.."חיזרי על כך שוב, ושוב ושוב"..ויש את אלו שמרויחים גם מרויחים.
אני יכולה לאמר מתוך נסיון אישי, שלי הם הבטיחו שיחזירו כסף ולא קיימו את הבטחתם. פשוט עבדו עלי בעיניים.
כל מי שניסיתי לדבר איתו על כך - נעלם. אני יכולה להכין רשימה מכובדת של אנשים כזו, כשבראש הרשימה מנהלת לנדמרק בכבודה ובעצמה.
אז - איך אפשר לדבר על יושר , כשאנשים שם כל כך לא ישרים...
איך אפשר לדבר על אינטגריטי כשאנשים שם לא מכבדים את מילתם...
איך אפשר להיות מחויב - אך לא להחזיר טלפון כמתחייב...
בקיצור - אני בעד להתאחד, כי אני רואה שיש כאן רבים שנפגעו (אני מכירה עוד אנשים שנפגעו/ניזוקו), ולהתחיל לפנות לעיתונות, לעורכי דין, לפורומים, ולכל מדיה תקשורתית נדרשת על מנת למגר את התופעה הנוראית הזאת.

מה קורה אחרי הפורום?

מיכל
היום אני עובדת בחוה האקולוגית במודיעין, עושה קורס מדריכים של שומרי הגן ומתרגלת בבית יוגה וצ'י קונג.
הנה הקישור לאתר של שומרי הגן
http://www.shomreihagan.org/
תגובות של אנשים שנמצאים עכשיו בקורסים של לנדמרק

מרינה
אני הולכת לעשות את הפורום בפעם שנייה בסופ"ש הקרוב. עשיתי אותו לראשונה לפני 3 שנים וזו ללא ספק הייתה נקודת מפנה בחיי. המשכתי גם לקורסים אחרים, ובאיזהשהו שלב התעייפתי מהמסגרת הלא קלה, השיווק האגרסיבי ודברים נוספים שלא אהבתי. נכון, הפורום וחברת לנדמרק אדיוקיישן - ממש לא מושלמים! אבל - ופה האבל- האם יש משהו או מישהו שכן? חברת לנדמרק מנוהלת ע"י אנשים, שעושים טעויות לפעמים. האם זה הופך את כל המסגרת ל"לא שווה" ,"נצלנית", "מניפולטיבית"? בוודאי שלא! מי שהיה בפורום, והקשיב, באמת הקשיב- לדברים החשובים, המהותיים (ולא היה עסוק רק בלספור את הכסף שלנדמרק גובה, או בכמה שהם חארות, איך הם מנסים לגרור את כולם ולשטוף לכולם את המוח) יודע, מבין וחי יומיום את הדברים שנאמרים שם. ולכל הסקפטיים - אם רק תסתכלו על התמונה הגדולה ולו לרגע, תראו שלהתעסק בכמה "הם" נצלנים כ"כ חסר תכלית.. כל אחד מאיתנו יכול ללמוד מכל דבר, כל הזמן, אם רק נדע לקחת את הדברים החשובים באמת. לנדמרק מעולם לא הכחישו את היותם תאגיד כלכלי רווחי. הם באמת כאלה - ואין שומדבר רע בזה! להגיד שהם שוטפים את המוח, זה כ"כ אנושי וגם מובן. בני אדם לא אוהבים שאומרים להם את האמת בפרצוף. אנחנו מעדיפים לחיות כל החיים בלי אהבה, שמחה ואושר אמיתיים אבל בידיעה ברורה שאנחנו בסדר והעולם דפוק.
אז מה שאני בעצם אומרת, לכל אגודת נפגעי הפורום שנוצרה פה: מה זה משנה? פורום- שמורום, אם זה טוב לאנשים, למה לבאס? האם אתן באמת ובתמימות רוצות לעזור לאנשים אחרים "לא לזרוק את הכסף על בולשיט"? לי נראה שפשוט נפגעתן מסיבה כלשהי, ובמקום לשכוח ולעבור הלאה, אתן רוצות להוכיח שצדקתן לאורך כל הדרך ויום יבוא וכולם יגלו שלנדמרק קפיטליסטים רשעים שעושים שטיפות מוח לאנשים.(זה לא יקרה). ול"אחת שעדיין פעילה שם"- למה את עדיין פעילה שם לעזעזל? את מלכלכת ונשארת באותו מקום? מה את מזוכיסטית? או שאת מקווה שזה "ישתנה עם הזמן?" אז זהו, שלא. זה לא ישתנה. לנדמרק תמשיך להיות לנדמרק ולרשום אנשים בדרך שהיא רושמת. אגרסיבית,לוחצת,מה שתרצי. הדבר היחיד שיכול להשתנות זה הנקודת מבט שלך, ואני לא באה לחנך אותך- רק מזכירה לך שאם תשני את נקודת המבט שלך, יהיה לך הרבה יותר קל בכל מקום, בטח לא רק בלנדמרק. מה כל הפולניות הזאת? למה כל הזמן "אכלו לי - שתו לי"? לא יהיה יותר כיף בכל מקום אחר בחיים להכניס קצת אופטימיות? הרי הפורום עצמו זה רק כלי, שמראה שאפשר גם אחרת. זה בהחלט מומלץ- חוויה מדהימה ומאירת עיניים. "ולנפגעות לנדמרק"- אם פגעתי- מתנצלת, זו לא הכוונה. אני רק מציעה שתפסיקו להיתפס על קטנות ותסתכלו על התמונה הגדולה. (ולא רק בקשר ללנדמרק)

אחת_מהפורום?
שמתם לב שמדדי ההצלחה של לנדמרק הם לפי כמויות ומספרים של אורחים שמביאים ונרשמים לפורום?
מעניין למה ומדוע...

י.

מה את רוצה בעצם? מה את רוצה להוכיח?עד כמה מהדברים שאת כותבת מייצגים אדם נעלה?
והשאלה החשובה מכל: באיזה עוד מקומות בחיים שלך את עושה את אותו הדבר?

הייתי שמח לשמוע ממך...

הייתי שמח לשמוע מהן ההצעות שאת מציעה לחברה שנמצאת בחוד החנית בתחום החינוך בעולם. למדוד את עצמה.
האם את חושבת שאוניברסיטאות ,מכללות וכיו"ב מודדות את עצמן בצורה אחרת?כיצד כל חברה נאורה ומתקדמת יכולה למדוד את עצמה אם לא על פי כמות הלקוחות?זה ממש לא בושה, זוהי דרך.איזה סיפור יש לך שאת מנסה להלביש על לנדמרק?

אנא,מעל הביקורת שהיא חשובה לכשעצמה,הציעי דרך אחרת(במיוחד אם את אכן "אחת מהפורום" ולדעתך אולי
אפשר אחרת)

צאי לפעולה ,דברי עם מנהלת לנדמרק (אגב ,שמה רלי להמן והיא אישה מקסימה)
אם את מעדיפה להשאר אנונימית כתבי לה מכתב,הביעי את מורת רוחך מהדרך ובכלל.
קחי אחריות על חייך,תהיי מלך. כי בצד השני נמצא קורבן.

ולכי לקרוא את באדולינה של גבי ניצן.

אחת_מהפורום?
קראתי את באדולינה , צר לי אך איני מוצאת כל קשר אפשרי בין באדולינה ויהיה גבי ניצן מדהים כפי שהוא לבין תוכן ביקורתי על שיטות השיווק של הפורום.
סתם סיפור קטן.....האם ידעת שהמסייעים בפורום מוערכים בהתאם לכמויות האנשים שהם מצליחים לרשום לפורום? אתה עובד בפורום או סתם חלק מעבדיי השיווק שלו?

י.
לאחת מהפורום שלום רב!

הנה משל:

ערב אחד סיפר אינדיאני אחד לנכדו על מאבק שמתרחש בתוך אנשים.
הוא אמר:
"בני, המאבק הוא בין שני זאבים בתוך כולנו:

זאב אחד הוא רוע, הוא כעס, קינאה, צער, חרטה, תאוות בצע, יוהרה, רחמים עצמיים, אשמה, עלבון, נחיתות, שקרים, עליונות ,אגו,הרס עצמי,והרס אחרים.
הזאב השני הוא טוב, הוא הנאה, שלום, אהבה, תיקווה, שלווה, ענווה, חמלה, טוב לב, נדיבות, אמפטיה, אמת, רחמים ואמונה."
הנכד חשב על זה במשך כדקה ולאחר מכן שאל את סבו:
"איזה זאב מנצח?"
האינדיאני ענה בפשטות:
"זה שאתה מאכיל"

לסיכום, אני רוצה לאחל לך שיהיה לך רק טוב ואושר שלווה חמלה ואהבה יהיו מנת חלקך בכל מקום בו תצעדי.

איפה נמצא הפורום ? איך נרשמים אליו? כל כמה זמן הוא מתחיל? ומה העלות שלו?

הפורום של לנדמרק נמצא בשפיים,יש מבנה חדש מאחורי המתחם של כל החנויות
כמו של H&O ,ACE וכו' .
נוסעים בכביש הפנימי לאורך המתחם ואז בכיכר פונים ימינה,200 מטר משם תראי שילוט:LANDMARK EDUCATION
יש חנייה בשפע,קומה ב'

יש ערבי מבוא לפורום. אפשר לברר במשרדים.
הטלפון הרב קווי של המשרדים הינו : 09-9594000.
הפורום מתחיל כמעט כל שבועיים עד חודש.

העלות שלו היא 1850 ש"ח, מינימום דמי הרשמה 200 ש"ח(כלולים במחיר)
התשלום כולל מלגה מלאה להשתתפות בסמינר "הפורום בפעולה".
בו מיישמים את עקרונות הפורום בחיים.

ערב המבוא הכי קרוב, יערך ב 12-09 ,קרי יום ב ' הקרוב.
ערב שהוא ערב מסכם של הפורום שנערך בימים אלו בלנדמרק בשפיים.

הערב הוא בלי התחייבות כלשהי.
הערב יחל בשעה 19:00 אם את רואה הזדמנות, תבואי 10 ד' לפני הזמן.

הפורום של לנדמרק נערך בדרך כלל בסופי שבוע.
קרי :חמישי שישי שבת ויום שני ערב מסכם.
הפורום מתחיל ביום חמישי ב 9:0 ומסתיים כל יום בין 23:00 לחצות.
הערב המסכם נערך באותו מקום והוא מתחיל בשעה 19:00 ומסתיים בשעה 22:45

אני עברתי את הקורס של לנדמרק לפני שלוש שניים, מאז חיי השתנו מקצה לקצה, לפני הפורום של לנדמרק הייתי חסרת ביטחון , לא היה לי כושר ביטוי , עברתי משברים קשיים בחיי ולא ולא ידעתי להתמודד בחיי היום יום , נשארתי בחיי נישואים במשך 20 שנה למרות שעברתי התעללות נפשית קשה ביותר, לאחר שעברתי את הפורום , חיי השתנו , עשיתי צעדים ענקיים בחיי , התגרשתי למרות כל הקושי עברתי את זה , הביטחון העצמי שלי כיום עולה על גדותיו , למדתי להביע ולבטא , כיום אני גרושה מאושרת למדתי לאהוב את עצמי ולכבד את הסביבה והיום בנשימה אחת אני אישה מאושרת , והייתי מציעה לכל אחד ואחד לעבור את הפורום של לנדמרק זה פשוט המפתח לחיים , והדרך לאושר מומלץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץ
שלום,
אני סיימתי לפני חודשיים בערך את המסלול לחיים של לנדמרק.
קראתי את הדף כולו והייתי רוצה להוסיף כמה דברים.

מה זה הפורום?
עבורי זה היה ללמוד שפה חדשה שמאפשרת להבחין בדברים שלא הבחנתי בהם קודם ובאמצעות ההבחנה קיבלתי חופש לבחור את הדרך שבה אני מעדיף ללכת.

שיטת השיווק:
אכן שיטת השיווק היא מעצבנת... עבורי זה היה ממש קשה אבל גם זו התמודדות.
שורה תחתונה זה בכלל לא חשוב. הם נותנים ערך גדול למשתתפים וזה מה שחשוב. אני בחרתי פשוט להתעלם מחלקי השיווק (הפסקת פרסומות :)).

מה אני חוויתי?
עבורי הפורום והקורס המתקדם היו מאוד משמעותיים בחיים. הבחנתי בסיפור שמעיק עלי מגיל צעיר כסיפור בלבד וויתרתי עליו.
לפני הפורום תמיד אמרתי שאני לא יודע מה זאת אהבה (למרות שיש לי בת זוג ושלושה ילדים...).
בפורום חוויתי מהם המפתחות לאותה האהבה ויישמתי אותם בחיי.
היחסים שלי עם הורי ומשפחתי עלו מדרגה.
בקורס השלישי היה לי קשה מאוד. ראיתי המון דברים שעוצרים אותי בחיים אבל לא ממש וויתרתי עליהם ושם קצת נתקעתי.

תחזוקה מתמדת:
אכן נדרשת עבודה תמידית. זה כמו ביהדות, קבלה דתות ופילוסופיות אחרות.
אנו נדרשים לקום כל בוקר וליישם את זה. גם בבודהיזם - בודהי תורגם בטעות להארה אך הארה זה מצב רגעי שמגיעים אליו וממנו והלאה אתה מואר.
במקור המילה בסנסקריט היא התעוררות. זה אומר כל רגע ורגע אנו מתעוררים.
אפשר לעשות קורסים נוספים או לתרגל את זה בבית דרך אבחנות ולעשות סמינר פעם בשנה (500 ש"ח בערך).

הציצו ונפגעו:
אל תשלמו את הסכום המלא עד לרגע האחרון שבו תהיו בטוחים שאתם יכולים. קיימת אצלם בעיית החזרים (בעיקר עניין של מדיניות ידועה מראש).
למרות שבת זוגי ביטלה את הקורס השלישי ומיד שלחו לה צק חזרה אפילו שהיא לא רצתה (רצתה לעשות בתאריך אחר).
חשש מדיכאון - אם אתם מכירים עצמכם כנוטים לדיכאונות חשוב לאמר זאת ולציין זאת בפניהם לפני הקורס (הם מבצעים שיחה קצרה לפני הקורס). אם אתם לוקחים כדורים נגד דיכאון לא תוכלו להשתתף. הפורום בנוי לאנשים הרואים את עצמם כיציבים נפשית.

האם זה כמו ספר טוב?
לא. זה פשוט משהו אחר.

פורום כמו ויפאסנה?
עשיתי גם פעמיים ויפאסנה כך שאתייחס לכך. מדובר על דברים שונים בתכלית ובבסיס.
שניהם חשובים ובעלי פוטנציאל לתרום לנו רבות לחוות חיים באמת מלאים ושלמים.
הפורום עוסק ביצירת שפה שהויפאסנה עוסק במקום שבו השפה אינה קיימת.
שניהם דומים בדבר אחד המשותף לעוד תורות רבות אחרות - הם מביאים את האדם לקבלה של עצמו והזולת.

שורה תחתונה:
אני מאוד ממליץ על הפורום. מבין שלל הקורסים להתפתחות עצמית זה מהטובים ביותר אם לא הטוב ביותר שקיים בשוק היום.
חשוב לראות את זה כמסלול לחיים (שלושת הקורסים והסמינר) מראש. זה נותן הרבה יותר ערך בדרך הזו (לטווח ארוך).

בהצלחה
ירון

מכר שלי, שעוסק באקדמיה בנושא כתות, צרב לי תכנית תחקיר מהטלוויזיה הצרפתית בנושא הכת "הפורום של לנדמרק". חבל שאין את התכנית הזו ביו-טיוב :(
הם השתמשו גם במצלמה נסתרת, ובפאנל ישבו פסיכולוג וגם משתתפת מאושרת (שבסוף התכנית כבר לא היתה מאושרת, כמובן...). הם הסבירו יפה על כל המניפולציות הרגשיות, והראו את העבדות והניצול (ואת הניג'וסים האינסופיים. זה היה פשוט מזעזע).
(פראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים)
גם לי היתה מכרה כזו. אני שמחה בשבילן. אבל זר פרחים לא מצדיק סטירה מהבעל, וגם תועלת כזו לא מצדיקה יחס של ניצול והשפלה (ושלא לדבר על העושק הכלכלי). אפשר לאהוב בלי להכאיב ואפשר לשנות את החיים בלי לפשוט את הרגל ובלי לחוות השפלה וניצול.
תראו איזה יופי! ‏באתר כתות‏ המון מידע על לנדמרק, ‏ואפילו את הסרט הצרפתי עם המצלמה הנסתרת‏ מתורגם לאנגלית! שימו לב להשפלה של האם על הבמה על ידי המנחה.
יש בדף הזה כל כך הרבה ביקורת חיובית - אני בטוחה שנקודת מבט שניה רק תוסיף.
זה עתה עשיתי את הפורום של לנדמרק, ואני חייב לומר שהייתי מאוד סקפטי קודם, אבל עכשיו-מלא התלהבות. כל מה שיש לך להראות לנו זה לא מה שאת עצמך חווית, אלא מצלמה נסתרת בפורום בצרפת לפני 13 שנה?... עשי לי טובה. זה - ממש לא רציני. הפורום עצמו משווק בצורה יעילה ואסרטיבית מאוד שפה ושם גם קצת לוחצת, אבל בגדול זה חלק מהעניין - ללמוד לרתום את עצמך לדברים שחשובים לך, ולראות איך עושים זאת.
שוב ושוב לקשקש על המצלמה הנסתרת ולזרוק כל מיני סטיגמות ואמונות - 'אפשר לאהוב בלי להכאיב ואפשר לשנות את החיים בלי לפשוט את הרגל ובלי לחוות השפלה וניצול' - מה זה בדיוק הקשקוש הזה? המחיר של הפורום 2050 שקלים שכוללים שלושה ימים רצופים פלוס מפגש נוסף פלוס סמינר של עשרה מפגשים על פני שלושה חדשים שלמים - איפה כאן הניצול?? מבחינת השקעת זמן וכסף, זה שווה מעל לכל פרופורציות, ותעשי לבד את החשבון. מבחינת ההשפלה - רבאק, לא רק שאיש לא הושפל אצלנו - אנשים שבחיים לא אמרו מלה מול אחרים ומתו מביישנות, עלו כמו גדולים עם מיקרופון ביד, בגאוה עצומה! כל מי שיצא מהפורום עכשיו יצא מלא גאוה ובראש זקוף.

אז... לזרוק סתם האשמות וסטיגמות וכל זאת רק על סמך איזה סרטון מטופש שלא את ולא אני יודעים מי באמת צילם ועוד לפני 13 שנה?? יקירתי, נשמע שאת עצמך שטופת מוח בסיסמאות, ומישהו מנצל אותך כדי להשמיע אותן בקול רם. עשי לעצמך איזה בדק קטן, ובדקי מאיזה מקום בדיוק יוצאות ההאשמות המגוחכות האלה שאין להן יד ורגל כלל במציאות, ועל איזה פחדים ויבלות אצלך הנושא לוחץ..

ל מי שיצא מהפורום עכשיו יצא מלא גאוה ובראש זקוף.
זו תוצאה של מניפולציה של חווייה. שיחקו לך במח.

בדקי מאיזה מקום בדיוק יוצאות ההאשמות המגוחכות האלה
יש שמחבבים קולנוע, יש בעלי חיים, יש גלישה אווירית. אותי מעניינים (בין השאר) נפש האדם ומח האדם. אני קוראת ספרי מדע פופולרי בנושא, וגם מתעניינים כתוצאה מכך בנושא הכתות. מרתק אותי איך עושים את זה, איך מצליחים בזה. מי מועמד טוב "ליפול" ולמה, והאם ואיך אפשר להציל אותו.

השפלה וניצול
חכה שתתחיל "לתרום" להם... כמה אתה לא לוקח לשעה?

הנה מה שגרם לרישום החזק של החווייה במוחך (מתוך האתר כתות, נכתב ע"י ד"ר ארנון לוי , פסיכולוג קליני, יו"ר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה):

"סדנאות גורמות לאפקט פסיכולוגי חזק ואין זה משנה מה איכות התכנים שמועברים בה. האפקט הוא מסוג התופעות שמוכרות בפסיכולוגיה כ"תופעה של קבוצות גדולות". השתתפות בקבוצות מרובות משתתפים גורמת למצבים תסוגתיים, אובדן הבקרות של האגו, ואפילו תהליכי החשיבה עוברים טרנספורמציה (לכן גם קל לבצע בסדנאות שטיפת מוח. מסיבה זו אנו רואים לעיתים גם אנשים חכמים משכילים ואינטיליגנטיים ומוערכים בחברה שמושפעים מהסדנאות ומשפיעים על אנשים נוספים שמעריכים אותם להשתתף בהן) מכאן תגובתה הרגשית החזקה של הכתבת.
קיימים סוגים של מבני אישיות שגורמים לאנשים להיות בעלי גבולות עצמי לא ברורים ולהיות משום כך בעלי אינטואיציה מאד חזקה לגבי עולמם הפנימי של זולתם. בקטגוריה זו מצויות לעיתים מגידות העתידות, הקוראות בקפה וכיו"ב. לעיתים אנשים כאלה הם בעלי כריזמה חזקה ובקטגוריה זו מצויים גורואים, מנהיגי כתות, משיחי שקר ומנהיגים פוליטיים. כמובן שאין אני מתייחס למנהיג הקבוצה שמוזכרת בכתבה שאיני יודע עליו דבר מלבד המתואר בכתבה אלא ברצוני לומר שהתופעה של אינטואיציה חזקה מעורבת בכריזמה אינה כה מיסתורית כפי שהיא נראית אלא היא תופעה מוכרת.
אובדן המעצורים בסדנה היא תוצאה של תהליך המרתון. במחקרים שנעשו על תופעה זו נמצא שאצל רוב המשתתפים נוצרת חזרה לדפוסי ההתנהגות הקודמים שלפני הסדנה. למרות זאת רוב האנשים שומרים על רושם חיובי ומתייחסים לסדנה כאל אירוע חשוב בחייהם עקב החוויה הקבוצתית האינטנסיבית. זאת למרות שכאמור בדרך כלל לא מחוללת הסדנה שינוי משמעותי בר קיימא בחייהם. (**הלך הכסף? sad** ט.א)
מכאן גם התשובה לשאלה הבאה: לרוב האנשים הסדנה אינה מזיקה אך גם אינה יוצרת שינוי חיובי משמעותי. כאן המחקרים אינם חד משמעיים אך כללית נמצא שאצל חלק קטן מהאנשים נוצר שינוי חיובי מתמשך ולחלק אחר בערך באותה פרופורציה ניגרם נזק נפשי."

ועכשיו שאנחנו יודעים - אני מוכנה לארגן לך ולאחרים שחושקים בכך חווייה עוצמתית זהה בחצי מחיר ;) נראה לי שיש לי את זה (המבנה אישיות הזה) ;)

שרון,

אני חושבת שבדומה לסדנאות קבוצתיות אחרות, צריך לשקול סיכוי מול סיכון. הוכחות אנקדוטליות אפשר למצוא לכל כיוון.
הייתה לי חברה נפלאה (שמתה מסרטן לצערי) שהייתה עמוק בתוך הסיינטולוגיה, ממש בחוג הפנימי, והפיקה מזה תועלת (לדבריה) וגם ניהלה חיים שנראו לי נורמליים לגמרי. האם הסיינטולוגיה מומלצת בגלל זה? האם זה עושה אותה פחות "כת" או מבטל את העדויות החמורות לגביה, כולל מקרי מוות?

לדעתי המבנה של סדנאות כאלה באופן כללי (לא מכירה את לנדמרק ולכן לא יכולה לחוות דעה) יוצר סיכון לגבי אנשים שהמצב הריגשי שלהם אינו יציב מספיק, ולא ממש מסננים כאלה בכניסה. אם מדברים על אנקדוטות, אני אישית ראיתי מישהו כזה שהתמוטט בסדנה תמימה-לכאורה ( סדנת_מסטרי‏ ) . כאשר מדברים על נזק מול תועלת צריך להביא בחשבון את המקרים הכי חמורים ולא רק הכי מוצלחים (שנים שאני אומרת את זה בקשר לחיסונים), ואת נתוני הפתיחה שבעיניי נראים בעייתיים. לא צריך לעמוד בהגדרה של כת כדי לעמוד בהגדרה של בליץ ריגשי מניפולטיבי שבעיניי אינו דבר חיובי, לפחות לא מלכתחילה - גם אם יש כאלה שמפיקים מזה (בעיקר) תועלת.

ומובן, שכל אחד יעשה את השיקול שלו לנוכח הדעות המובאות כאן, אבל חשוב להביא את כולן. יותר מזה: חשוב שאנשים שיחליטו להשתתף בסדנה בסופו של דבר יהיו מודעים לבעייתיות. אם הם יבואו מוכנים להתמודד עם החלקים הפחות חיוביים, יש סיכוי שהם יפיקו ממנה יותר ויינזקו פחות.

ולגבי הפנייה ההדדית בהצעה לשותף לדיון לבדוק את עצמו ומה מפריע לו - מסכימה איתך: זו דוגמה בעיניי ל-INTERPRETATION ABUSE. ניתוח אישיות ומניעים, פרשנות או "שיקוף" שהם צורה של תוקפנות. זה אד הומינם קלאסי, ולא טיעון הוגן בדיון או משהו שעוזר לבירור האמת.
אגב, גם "לא חווית ולכן את לא יודעת" הוא לדעתי אד הומינם (וטיעון שחוזר הרבה באתר). עדיף להתייחס לטיעונים לגופם.

טליה
מרתק! גם אותי מעניין מה גורם לאנשים מסויימים להיות מושפעים יותר או פחות, וגם עיניין הכתות.
אם בא לך להרחיב (בדף אחר כמובן) אני אשמח להשכיל...
שרון, האם לדעתך באמת כל הדברים שמנית ברשימה לעיל דינם שווה?
סדנאות באופן כללי (שוב, לא מכירה את לנדמרק) יוצרות מלכתחילה ובמכוון (ובצורה מלאכותית) מצב של מניפולציה ריגשית חזקה בבת אחת. זה משהו שיש בו פוטנציאל מובנה לנזק ואת זה שווה לציין.

לגבי "זכותה" של טליה - לא על זה דיברתי. ברור שזכותה. דיברתי על בחינת מה שהיא אומרת לגופו, בלי להרוג את השליח happy . היא הביאה ציטוטים או הפניות ממקורות שונים. האם ערכם (או חוסר הערך) של המקורות האלה משתנה בגלל האישיות של טליה או מה שלא חוותה? לדעתי אין לזה כל רלוונטיות, וטיעון לגביה אינו לגופו של עניין אלא לגופו של אדם.

PEACE
מה פתאום, שרון. זה סתם מסע צלב אישי שלי :)
הביקורת הספציפית כלפי לנדמרק היא:
 1. זה לא עוזר לטווח הארוך, אבל משאיר את הרושם החזק (והמטעה, לפיכך) שהיא תוצאה של מניפולציות רגשיות חוויתיות.
 2. ניצול - מה שמכונה שם "התנדבות"
 3. שיווק אגרסיבי
היי
שנים שהמלצות כאלו ואחרות נשמעות סביבי מחברים שמחלקם אני מחזיק ביותר בעיקר כמובן המלצות חמות ו"משכנעות" ותמיד פתרתי את עצמי ב-כשיגיע הזמן הנכון..וכאלה.והאמת היא שאני פשוט פחדן מטבעי וכל מה שמצריך מעצמי להתעלות מסויימת נכנס ל'הולד' ממושך ובסוף נשכח.
אגב על אותם חברים אני אכן יכול לראות בברור את השינוי החיובי שעשו וכל שנשאר לי זה להתפלסף איתם מידי פעם ולנסות למצוץ כמה שיותר מידע של איך ומה,רק כדי להרוויח כמה שיותר מבלי באמת להיות שם.
כרגע אני קרוע נפשית וממש צועק לעזרה,ואוטומטית עלה לי הפורום לראש.פתאום הפחד הישן שלי מהפורום מרגיש כמו טיפה בים של פחדים אחרים ובאורח פלא יש לי ת'אומץ
לדעתכם צעד חכם או מסוכן??
יש כאן מספיק אנשים כאן שיקשיבו לכך, וישמחו לתרום את מה שהם יכולים. תרחיב קצת שאלתך. סביר שיש כאן אנשים שעברו את אותם קורסים וסדנאות שאתה חושב עליהם. חלקם אפילו מעבירים אותם בעצמם.
ואוטומטית עלה לי הפורום לראש.פתאום הפחד הישן שלי מהפורום מרגיש כמו טיפה בים של פחדים אחרים

הי צביצון,
אתה מתכוון לפורום של לנדמרק?
הייתי צריכה לקרוא כמה פעמים כדי לקלוט את זה, בהתחלה תהיתי אם אתה מדבר על הפורום כאן באתר או משהו כזה...

פחדים מהפורום - אתה מתכוון ל"שטיפת מוח" וכדומה?

אין לי תובנות כרגע... אני אכן נרתעת משיטת השיווק של הפורום, מהתכנים שנראים לי קצת שטחיים, ומהתחושה של כת, אבל
אני לא מכירה את הפורום לעומק, ולא מרגישה שאני יכולה לחוות דעה נחרצת בקשר למשהו שאין לי נגיעה אישית אליו.

אם אתה מתלבט, אולי הדף הפורום_של_לנדמרק‏ יכול לעזור לך להחליט...

לדעתכם צעד חכם או מסוכן??
באופן כללי, לאו דווקא לגבי הפורום - אם אתה בנאדם עירני, יודע לסנן, לוקח מה שטוב לך מהמורים שלך אבל גם מסכים לראות את מה שמזיק ולהגיב בהתאם - אז אולי זה לא מסוכן...
בכל מקרה, יש כל כך הרבה אופציות ללימוד עצמי וליצירת שינוי בחיים... למה ללכת דווקא על מה שנראה לך שנוי במחלוקת?

והאמת היא שאני פשוט פחדן מטבעי וכל מה שמצריך מעצמי להתעלות מסויימת נכנס ל'הולד' ממושך ובסוף נשכח.
לא יודעת למה, אבל האמירה הזו קוראת לי להפנות אותך לדף לעשות_מה_שהכי_קל‏, סתם ככה שלא תרד על עצמך יותר מדי happy

כרגע אני קרוע נפשית וממש צועק לעזרה
בכל מקרה מאחלת לך הקלה, איזון, שלמות ושמחה במהרה.
אתה יכול להמשיך לכתוב כאן כי באמת יש כאן מספיק אנשים כאן שיקשיבו לכך, וישמחו לתרום את מה שהם יכולים

flower

גם אני ממליצה להכנס לדף על הפורום. אני אישית עשיתי את הקורס של 'הפורום' לפני כמה שנים ויכולה להגיד שבזמנו זה היה ניעור מאוד חיובי עבורי. אבל מה, באמת צריך להזהר משטיפת המוח ולהמשיך משם הלאה להתפתחות אישית עצמאית באמצעים אחרים. אני רואה בזה נקודת זינוק טובה למי שמוכן ורצה להיות בתהליך התפתחות.
עם זאת, אני מכירה גם הרבה אנשים שעשו את הפורום ומאד התלהבו אך ברגע שעזבו את המסגרת הם שמו הכל בצד. בהסתכלות של שנים קדימה אני לא רואה שהאנשיםה ללו שאני מכירה באופן מאוד אישי עברו שינוי משמעותי באורח החיים שלהם או שנפטרו ממצוקות ודפוסים שמנהלים את חייהם.
ואכן יש עוד המון דרכים להתמודד עם משברים החל מסדנאות אחרות ועד מטפל טוב שעושה איתך עבודה אישית וממקודמת יותר, ובעצם אפשר גם לשלב. ללכת גם לטיפול אישי וגם לקורסים. הכל תלוי במוכנות שלך להתפתח ולהיות קשוב לגישות ולתפיסות שאולי לא הייתה פתוח אלייהן עד כה.

לטעמי הפורום לא מסוכן לאנשים בריאים ומאוזנים בנפשם. אם זאת, יש אנשים שמגדירים את הפורום ככת (ויש הגיון בקטלוג הזה). לכן אם יש לך חשד כלשהו שאתה במצב של דכאון או של חוסר תפקוד נורמלי אז אולי הפורום זה לא המקום עבורך כרגע. ואולי אם העלתה אם הפחד מהפורום אז יש משהו באינטאציה שלך וזה באמת לא מתאים לך כרגע. ואז רצוי שתבדוק כל קורס, סדנא או קבוצה אחרת אם אין בה מאפיינים של כת?

אין לי כוונות להפחיד אבל אני כן רוצה לציין מקרה שהיה מוכר לי אישית על אישה שעברה את הפורום ולא גילתה למארגנים שהיא מוגדרת כסובלת ממחלת נפש. כמה חודשים אחרי שהצטרפה לתכנית של הפורום היא התאבדה. אני לא יכולה לדעת אם זה קשור להצטרפות לפורום או לא. אבל כן יודעת שכהאדם נרשם לקורס הוא אמור לחתום בטופס שהוא לא נמצא בטיפול פסיכאטרי ושהוא מעולם לא הפסיק טיפול פסיכיאטרי או תרופתי באמצע.

ומהתחושה של כת
רישמית הפורום מוגדר ככת בישראל (אאל"ט, אני זוכרת שהם מופיעים בדו"ח של הוועדה הבינמשרדית המיוחדת לענייני כתות)

כרגע אני קרוע נפשית וממש צועק לעזרה

מה עם הקורס בניסים? שיחות נפש עם חבר/ה קרוב/ה? טיפול?
דף תמיכה בבאופן? כולן אופציות טובות...

שברון לב יכול להיות הזדמנות להתבוננות פנימה עבודה אישית וצמיחה.

בכל מקרה מאחלת לך הקלה, איזון, שלמות ושמחה במהרה

בתור מי שעברה את הפורום, יכולה לספר שזו חוויה די עוצמתית (חיובית מבחינתי).
יש בכך סיכוי וסיכון כאשר הנך במצב של שברון לב.
לתחושתי, יש הרבה הצפה, ואין כל כך זמן לקשב פנימי.

איני יודעת מה המעמד הרשמי של הפורום אבל להבנתי לא הייתי קוראת לזה כת.

מאד מתחברת לדברי מיכל כאן למעלה:

שברון לב יכול להיות הזדמנות להתבוננות פנימה עבודה אישית וצמיחה.
בכל מקרה מאחלת לך הקלה, איזון, שלמות ושמחה במהרה

מאד לא ממליצה על הפורום כאשר הנך במצב של שברון לב. יש שם לחץ (חברתי ולא חברתי) ענק. אין לך זמן (טכנית ונפשית) לשמור על עצמך ולברר עם עצמך מה מתאים לך ומה לא. אני מכירה אנשים שהפורום תרם להם רבות, כאלה שהפורום היה עבורם חוויה חיובית בטווח הקצר והם לא השתנו בטווח הארוך, וכאלה שבטווח הארוך הפורום היה נקודת מפנה הרסנית עבורם.

השפעות הפורום הינן אישיות מאד.

קרוע נפשית וממש צועק לעזרה

לא זמן טוב לעשות את הפורום של לנדמרק.

השתתפתי בעשרות קורסים של החברה הזו, במשך הרבה שנים. אהבתי אותם מאוד. נהניתי, למדתי, חויתי, התפתחתי.
באיזשהו שלב אני חושבת שהמשכתי עם זה קצת יותר מדי, וזה כבר היה מיותר ובזבוז זמן ודי חזר על עצמו.

אני ממליצה על הקורסים שלהם כמעט לכולם. גם הרבה אנשים שאני מכירה עשו אותם ואהבו אותם. כל המשפחה המורחבת שלי מאוד קשורה ומלוכדת, והתגברה על הרבה קשיים, בזכות הקורסים האלה, שרובנו עשינו.

אבל...
במצב נפשי טוב.
לא במצב נפשי לא טוב.

על פני השנים יצא לי להתקל באנשים שהושפעו רע מהקורס הזה. הם ממש בודדים, היו איזה שלושה שאני זוכרת (מתוך נניח אלפים שפגשתי על פני השנים - אחוז מאוד נמוך), ובכל זאת, זה לא נעים, בלשון המעטה, והמשותף לכל השלושה שהכרתי - הם לא היו במצב טוב כשהם נכנסו לשם. אחת היתה עם תרופות פסיכיאטריות, אחד היה גם כן עם עבר של התמוטטיות. אחת אני כבר לא זוכרת, אבל היה משהו כזה. זה לא היה מישהו שנכנס במצב טוב וקורס. זה מישהו שנכנס במצב רע, ולמרות כל האזהרות שלהם, והחתימות על הטפסים, מחליט להסתיר את מצבו, ולהשתמש בפורום כעזרה ראשונה נפשית.

הקורס הזה הוא ממש לא עזרה ראשונה נפשית. זה דומה למישהו עם פריצת דיסק חמורה או רגל שבורה, שיכנס לשיעור יוגה של מתקדמים, של שעתיים, ואפילו לא אומר כלום למורה על מצבו. יוגה זה מעולה, אבל זה פשוט לא מתאים לו באותו זמן. אין בפורום באמת התיחסות אישית יותר מדי. כולם רצים יחד, בהנחיית המנחה, וכל אחד בראש שלו עובר את התהליך שלו. זה מצוין בד"כ, אבל לא למי שלא יכול לעמוד בזה. אין שם פסיכולוג והאנשים לא פסיכולוגים והם לא בהכרח יודעים להתמודד עם מצבים קשים מדי. הם מצוינים עם אנשים שהם במצב סביר.

אגב, אני לא חושבת שהסכנה היא להסחף לכת או משהו כזה - לא היתי מגדירה את לנדמרק ככת, אלא פשוט להכנס יותר מדי לסרטים, להלחץ מדי.

לא פרטת יותר מדי על המצב שלך, אז קשה להתאים המלצה אחרת, אבל היתי כן ממליצה על הפורום של לנדמרק - רק לא בזמן הזה. קבל עזרה ראשונית מתאימה ותגיע לשם במצב טוב, כך זה יוכל להעשיר אותך.

בהצלחה happy

הערב עשיתי עם אשתי שיחת רתימה למרות שהצהרתי בפורום מעל הבמה שאני לא הולך לעשות את זה.

התוצאות היו מדהימות.
אני מבין שעל מנת לשמור על זוגיות טובה, אני צריך כל הזמן לתרגל. עניין התרגול לא ברור מאליו מאחר ורוב התרגול הוא עלי מבלי שאשתי בכלל יודעת.
אני מתכוון לכל הדברים שאני אומר לה ולכל הדברים שאני רוצה לומר לה ומרגיש שזה לא יהיה אינטגריטי עבורי לומר לה.

העניין אם הפורום, כל הזמן שהמנחים מדברים לעשות שיחת רתימה כשהתוצאה הסופית היא להביא את הנרתם לפורום של לנדמרק.
ישר עולה בי התנגדות.
מצד אחד אני יודע שאם האיש שקרוב אלי ילך לפורום, יהיה לנו ערוץ תקשורת טוב יותר
מצד שני,
ראשית, אני מרגיש ששיחת הרתימה עושה את שלה ויותר מאשר למצוא את הצד השני נרגש, אני לומד על עצמי תוך כדי שאני מדבר על הדברים.
שנית, אני רוצה להיות במקום שאם עוד כמה חודשים אהיה באנרגיה בה אני נמצא היום, אז אמליץ לסובבים אותי להצטרף ללנדמרק.

בכל מקרה, עם או בלי קשר להתחייבות ללנדמרק, החלטתי לקחת מלנדמרק את הדברים שמתאימים לי.
או ליתר דיוק, אני בוחר, (ולא מחליט), לקחת מלנדמרק את הדברים שמתאימים לי.

לילה טוב

אופיר

לכל הספקנים ובעלי הביקורת ומוציאי הדיבה ,כל דרך שאתם מביעים את דעתכם או מעלים את הדעות והשיפוטים שלכם היא דרך לגיטימית שלכם ואין בזה כל דבר טוב או רע,אז מה בכל זאת עומד מאחורי מה שאני כותב, אזי הדבר שאליו צריכות להיות נשואות עיניכם היא שאתם כל כך מאמינים שמא שאתם כותבים או אומרים, היא האמת "הנכונה"והיחידה, האם אכן כך, אם זה היה אכן כך היינו פטורים מכל הדילמות והויכוחים ,אך הם קימים ,למה?כי אין אמת מוחלטת ויחידה והצרה של בני האדם והסבל שלהם, מתחיל בויכוחים מי צודק ומכך מגעים לביצוע הפשעים המתואבים עד כדי מלחמה ורצח כי למה אני צודק ואתה טועה.משמע אני יותר טוב ממך.
אז למה כל ההקדמה הזאת ,על מנת שאנשים יוכלו לקבל נקודות מבט שונותלחייהם הם זקוקים לכלים שאינם בנמצא אצלם ואת זה לנדמרק מספקת בטכנולוגיה אשר הוכיחה את האפקטיביות שלה בחתך אנשים רחב.
בני האדם ניזונים מכוונות טובות של לשנות לשפר את חייהם אך לרוב אינם מצליחים לממש זאת, כי לשנות ולשפר הם ביחס למשהו שאנחנו מכירים כבר ולכן כל שינוי או שיפור רק מעצים את מה שיש לנו כבר
,בדיוק במרחב הזה לנדמרק מגישה על מגש של כסף "כלים" אבחנות הנותנות לכ אחד את הגישה ליצירה של משהו חדש בחייו דבר שלא היה אפשרי עבורו עד אז.

לנדמרק אינה עוסקת במתן פיתרונות היא עוסקת במתן כלים אשר כל אחד יכול לבחור את הדרך בה הוא ישתמש בכלים אלה.(להמחשה מה עדיף לתת לאביון ארוחה חמה או לתת לו חכה שילך לדוג ויצור לו ארוחה בכל פעם שיהיה רעב.)
כמו כן בוגרי המסלול רוכשים את המיומנות לאמן וחשוב מכל להיות באימון וללמוד לוותר על מה שיש לנו שאנחנו נאחזים בו כמוצאי שלל רב אך הוא הוא המקור למקובעות שלנו, ההתפתחות האישית למוכנות להיות באימון במהלך המסלול ,מאפשרת פריצות דרך ויצירת התוצאות שאנחנו אמרנו שניצור אותם ואפילו לא חלמנו שזה אפשרי עבורנו.
לכל מי שמעוניין להמשיך לפתח את הנושא אני מרשה לכם לפנות למייל הפרטי שלי ‏[email protected]‏ וברגע זה לכמה מבינכם קופצת השאלה מה מסתתר מאחורי הזמנתי ומה יוצא לי מזה בדיוק כפי שקורא לכם בחיים וזה מונע מכם לגדול להתפתח וליצור השגים חדשים בחייכם.
עשיתי את הפורום לפני כ 15 שנה. אחר כך המשכתי להיות פעילה שם תקופה ארוכה, התאמנתי ואימנתי אנשים עוד לפני שהמונח "אימון" היה כה נפוץ, בתקופה שרק נפתחה אז בארץ החברה "קואצ'ינג", החברה הראשונה לאימון, שהוקמה על ידי בוגר הפורום.
אני מציינת את זה (החברה שהוקמה על ידי בוגר הפורום) כדי להבהיר שבעייני אנשים רבים שעשו ועושים תוכניות של לנדמרק עושים שינוי משמעותי מאד הן בחייהם הפרטיים ובחיי סביבתם הקרובה והן שינויים חברתיים כגון הכנסת המונח "אימון" כמונח כה שגור ויומיומי אצל הרבה מאד אנשים, למשל (ולא נדבר כרגע על כמויות המאמנים ובתי הספר, זה לא רלוונטי).

לגביי: הפורום עשה הרבה שינויים בהתייחסות שלי אל חיי ואל מי שאני ,היכולות שלי. מבחינות מסויימות נראה לי שחבל שעשיתי אותו כה צעירה ומבינה כה מעט על החיים (עשיתי מספר קורסים, אבל לא ביקרתי בשום קורס או סדנה שלהם כבר למעלה מ 12-13 שנה), מצד שני אני מבינה שכנראה בלעדיו חלק ממי שאני היום אולי לא היה או היה אחר לגמרי. מהמון בחינות, הסביבה שללנדמרק איפשרה לי להתנסות בדברים שאף אחד אחר לא היה נותן לי להתנסות בהם באותה תקופה, והדברים שהתנסיתי בהם בהחלא התחילו לחול על החיים שלי. אני לא יכולה לדעת אם הדברים האלה לא היו קורים בחיים שלי אלמלא הפורום אבל יש לי תחושה שהפורום היה לפחות קטליזטור.
התקשורת שלי עם אנשים שהם בוגרי לנדמרק, ואני מתכוונת לכאלה שהתאמנו שם לאורך תקופה, היא תקשורת נקיה יותר בדרך כלל, יש שם משהו ששני הצדדים מבינים ואם מתבחבשים אפשר להבהיר אותו במשפט אחד בקלות.

גם היום בעבודה שלי עם אנשים, כשאני מייעצת או מלמדת, אני לא עובדת בשיטה של אימון ולא מכנה את עצמי מאמנת, אבל יש לי לא מעט כלים ובחלקם אני משתמשת באופן תדיר.

בשנת 1993 לקחנו יועץ ארגוני לחברה גדולה שהייתה בבעלותנו, אז לא ידעתי מה שאני יודע היום כי היועץ שנחשב היום לאחד המובילים בענף הייעוץ הארגוני היה תלמיד של EST כלומר לנדמרק .

במשך השנים קבלתי שעורי קואוצי'ינג ממאמנים שלמדו בלנדמרק או שלמדו וישמו תורות מקבילות, אל לנדמרק התוודעתי רק בשנה האחרונה.

מדובר באימון לחיים שניתן לקבל ממאמנים מצוינים בשוק הקואוצ'ינג בעלויות מקובלות שהן גבוהות מאד.
לנדמרק מציעה את האימון בעלויות המתאימות לכל כיס, אבל לא רק בכך מסתיים היתרון של לנדמרק, הפורמולה של קבוצה ושל שיתוף יש לה ערך שלא ניתן לקבל באימון של אחד על אחד ושום טיפול פסיכולוגי יקר לא יכול לתת.

לדוגמא אביא מה שקרה לי באחד ה"שיתופים" ("שיתוף" בשפת לנדמרק למי שלא יודע זה לעלות לבמה ולשתף את הקהל בדברים שעברת בעקבות האימון), אותו איש סיפר,( ואני משנה פרטים לשמור על פרטיות המשתף), על מהפך שחל ביחסיו עם בנו שסובל מהפרעת קשב, האיש גילה בעקבות האימון שהוא "מפלה" בין הילדים לטובת זה שלא סובל מהפרעת הקשב, הגילוי הזה הביא אותו ליחסים חדשים ומדהימים עם בנו, מה שתורם להרגשתו כאדם וכאב, אבל גם משפר את איכות חיי הילד ונוטע בו מוטיבציה חיובית.

לכאורה שיתוף תמים, אבל כאן תורי לשתף את הקוראים, יש במשפחתי ילדים שנולדו עם פיגור שכלי, כמו הרבה אנשים אני מניח, היה לי נוח להיות במרחק בטוח, "הם לא הילדים שלי", זה מעורר אי נוחות וכדומה, אלא שבעקבות השיתוף שתיארתי נפתח בי פתח שקיבל את הילדים האלה כמו שהם, לא שונים במאום מילדים אחרים, נכון שהם מוגבלים פיזית ושכלית, אבל הם זקוקים וראויים לתומת לב ואהבה כמו כל ילד אחר, הנכות שלהם היא רק מקרה ולא משנה היום שום דבר, אני לא מרחם עליהם ולא מרגיש אי נוחות בקרבתם, הם ילדים ככל הילדים.

הקשר החדש שלי אתם הוא טבעי, ברגע שהבנתי את זה אני מקבל מהם הרבה חיוכים, ככה סתם בלי שאמרתי דבר, זה עובר באוויר, אי אפשר לעבוד עליהם.

מה שספרתי הוא חלק קטן מתובנות והישגים שקבלתי מהפורום.

כרגע אני נמצאת במצב בחיים שחייב שינוי משמעותי בכל התחומים(דימוי עצמי,הרזיה,מוטבציה וכו)
דיברתי עם מישהו שעשה את הפורום לפני 6 שנים והוא טען שזה היה אחת החוויות הכי טובות ומשמעותיות בחיים שלו,הוא לקח משם הרבה כלים והרבה דברים בחיים שלו השתנו.(כמובן לצד החיובי).
לאחר קראיה מעמיקה בפורום הזה קראתי הרבה דוגמאות שהוא נתן לי,החוויות היו דומות(לצד החיובי) הכלים אותם כלים וכמה אסימונים נפלו לי.
מצד אחד אני רוצה להירשם למפגש כי אני זקוקה לכלים האלה וזה נראה לי חוויה יוצאת דופן שאפשר לקחת כלים לחיים(עם הרבה אימון כמובן),אך מצד שני אני חוששת בגלל בתגובות היותר שליליות לגבי הנושא.מישהו יכול לתת עצה ואולי גם לנסות להיות אוביקטיבי.
נכון שכמו כל דבר בחיים יש כאלה שזה מתאים להם ויש כאלה שלאאנחנו אנשים שונים במבנה האשיות שלנו,אני רוצה פשוט לעשות החלטה נכונה ולהיות שלמה עם זה,לכאן או לכאן
שלום לך מתלבטת,

יש לי הרבה היכרות ונסיון עם הקורסים של חברת לנדמרק. למדתי שם שנים רבות ומוצלחות.
התחומים שציינת נשמעים לי מתאימים לאימון איתם.
המסגרת שלהם בעיקר לא מתאימה למי שמרגיש שהוא לא במצב יציב מבחינה פסיכולוגית. למשל מי שנוטל כדורים פסיכיאטריים עכשיו או בעבר הקרוב, לא מומלץ להשתתף בקורס שלהם.
התוצאות הטובות מושגות, כמו בכל תחום, ע"י אימון מתמשך. זה יכול להיות אצלם - יש להם הרבה קורסים, או להתחיל אצלם ולעבור אח"כ למסגרת אישית יותר. הם אגב משלבים אימון קבוצתי יחד עם אימון אישי. למשל מתחלקים הרבה לזוגות ועושים אימון אישי אחד לשני. או שבתוכניות מתקדמות יותר יש לכל משתתף מאמן אישי שמלווה אותו לאורך הקורס.
רוב האנשים שאני מכירה שלא היו מאוד מרוצים לאורך זמן מהקורס, הם אנשים שהפסיקו להתאמן בשום צורה, ואז אחרי זמן מסוים (שנה, שנתיים) ההישגים דועכים. אנשים שממשיכים צורות כלשהן של אימון, משיגים תוצאות יפות.
הרבה מאוד מבתי הספר לאימון בארץ הוקמו ע"י אנשים שהוכשרו שם.

אם בא לך שינוי, זה כיף, ובהחלט עושה שינוי.

שלום לך מתלבטת,

יש לי הרבה היכרות ונסיון עם הקורסים של חברת לנדמרק. למדתי שם שנים רבות ומוצלחות.
התחומים שציינת נשמעים לי מתאימים לאימון איתם.

שמעתי על הפורום הזה עוד מימי סדנאות i am
לדעתי בהחלט ניתן להגיע אם מקשיבים לעצמינו לתוצאות לא פחות טובות\
ואם כבר רוצים להמליץ על שיטות לשבירת דפוסים מגבילים ועל יצירת חופש יש את קרישנמורטי שכתב נחמד מאוד
ועוד רבים וטובים...
בהצלחה

המחיר של הפורום 2050 שקלים שכוללים שלושה ימים רצופים פלוס מפגש נוסף פלוס סמינר של עשרה מפגשים על פני שלושה חדשים שלמים - איפה כאן הניצול?? מבחינת השקעת זמן וכסף, זה שווה מעל לכל פרופורציות, ותעשי לבד את החשבון. מבחינת ההשפלה - רבאק, לא רק שאיש לא הושפל אצלנו - אנשים שבחיים לא אמרו מלה מול אחרים ומתו מביישנות, עלו כמו גדולים עם מיקרופון ביד, בגאוה עצומה! כל מי שיצא מהפורום עכשיו יצא מלא גאוה ובראש זקוף.
המחיר של ספר של קרישנמורטי הוא לא ככ גבוה
ובחינם יש את הדבר הכי שווה
להקשיב לעצמך ולא להזדקק למישהו שיוביל אותך לחופשי
יש גם ספרים של קארל רוג'רס ובדרך להיות שהם נחמדים ומהנים
ויש את עצמינו תמיד 24 שעות ביממה כל החיים בחינם
למה לבזבז את זה?
לגבי הספרים, למדתי המון מספרים נפלאים, שבהחלט יכולים לתמוך בתהליך התפתחות, אבל לא הייתי תולה הכל בספרים. קשר עם אנשים אחרים, חיים, בפועל, מוסיף הרבה מאוד לתהליכים.
עשיתי את הפורום לפני כשלושה חודשים. מבחינתי לקרוא ספר בעניין היה כמו להיות שם. זו חבורת נצלנים שתומכת במקבלי השכר שם!פשוט מחליאה אותי השיטה. כשהייתי שם מודה שהיו רגעים שחשתי שייכת ואף גאה בכך. אך מהר מאוד רגע אחרי שנכנסתי למכונית הבנתי שכל הדבר הזה הוא ניצול של אנשים חלשים. אלה שעובדים בשבילם ללא שכר ו"מתוגמלים" ממחמאות של ה"עשירים"..... חייבים לעצור את זה. .....
כמו שכתבתי למעלה (אפשר למצוא תחת "סאלוש"), אני מכירה את החברה והקורסים האלה במשך - 20 שנה! מכירה את כל הנפשות הפועלות, לפחות עד לפני כמה שנים.

לגבי ההתנדבות שם, נושא שמעורר לפעמים שאלות. אכן יש שם אפשרות להשתתף בתפקידים שונים בחברה, ללא קבלת תשלום. התמורה היא בעצם היותך אסיסטנט - ולומד הרבה. זה לימוד מעשי של הרבה חומר מעניין וביצוע של תפקידים שעוזרים לאותן מטרות שבשבילן בד"כ עושים קורסים. יש לי חברה שעשתה שם קורס אחד בתשלום ואח"כ התנדבה שנים - ולמדה שנים. לא שילמה שקל ולמדה את כל הקורסים שבחברה. היא מאוד אהבה את זה. גם אני התנדבתי הרבה שנים, וכך למדתי לאמן. היום אני יודעת על אימון יותר מאנשים רבים שלקחו קורס זה או אחר - כי אימנתי במשך שנים רבות! וקיבלתי אימון אינטנסיבי - תוך כדי ההתנדבות, בלי תשלום מצידי - על כל תחום בחיי.

תחושת הכת של אנשים שמסביב - מעט מאוד אצל אנשים שמשתתפים שם בפועל - יכולה אולי לנבוע מזה שאנשים באמת אוהבים להשתתף בקורסים הללו במשך שנים. זה עובד טוב ומהנה. ולא הכי קל להסביר מה בדיוק מדברים שם. כבר שנים - קרוב לעשר - שלא אוסרים על אף אחד לספר מה עושים בקורס, ויש סילבוס מפורט שאפשר לקבל מהם, אבל עדיין, קשה להסביר חוויות מורכבות וחומר רב במספר מילים. גם על התמקדות יש כאלה שאומרים שקשה להם להבין מהי, למרות שאני מנסה במיטב ידיעתי להסביר הכל. אגב, עוד אלמנט שיש בכתות, זו איזו עליית מדרגה בתשלומים. משהו שלא ברור מההתחלה. פה אין את זה, המחירון גלוי מראש. קורס ראשון שלושה ימים פלוס עשרה מפגשים, משהו כמו 2000 או קצת פחות. קורס שני של ארבעה ימים - 3000 נדמה לי, וזה הקורס הכי יקר, אם אני לא טועה. וכך הלאה. סמינרים של 12 מפגשים שבועיים - משהו כמו 600 ש"ח. אין סודות ואין עליית מדרגה.

לגבי שטיפת מוח... ובכן, כשהשתתפתי שם כעסתי מאוד כשאמרו שזו שטיפת מוח. כי לא ראיתי שם שום גורם של שטיפת מוח. היום אני חושבת מעט שונה. כל דבר הוא שטיפת מוח. התרבות שלנו היא שטיפת מוח לכוונים מסוימים. טלויזיה ודאי. קולנוע גם. האתר הזה - בהחלט. המשפחה שלנו - גם. כל ספר - גם. כל דבר שוטף את המוח שלנו במידע מסוים. גם אצלי כשמישהו בא לעבוד איתי, ואני רואה שחסרה לו תפיסה של אחריות, על מעשיו, על מי שהוא, על תגובות - אני מתחילה לשטוף לו את המוח. לאט לאט. לדבר על אחריות עד שזה מתחיל לקרות. לגשת לנושא מכוונים שונים. אין ברירה. אחרת נשארים באותה שטיפת מוח של התרבות שלנו, ולא יכולים לזוז מילימטר.

זו לא שטיפת מוח שאי אפשר להתנגד לה, ממש לא. אלו סה"כ דיבורים, מה כבר יש שם?... אבל כן, יש רעיונות שצריך לגלגל מכמה כוונים עד שאפשר להתחיל להשתמש בהם בלי יותר מדי מאמץ.

אני מכירה אישית מחיי בערך 50 איש שהשתתפו בקורס הזה. חלק בהמלצתי, חלק בהמלצת אימי, וחלק כבר המליצו זה לזה. מכל הגילים - כולל סבא וסבתא שלי. במשך השנים פגשתי אלפים שהשתתפו. הרוב, רוב, מרוצים ומפיקים הרבה ערך מהקורס. מי שמפיק הכי הרבה ערך, כמו בכל דבר, הוא מי שהופך את הקורס הזה לחלק מתהליך שלם של התפתחות עצמית. צריך להמשיך אח"כ. או שם - בקורסים נוספים או בהתנדבות - או בטכניקות אחרות. לא ריאלי לחשוב שקורס אחד של שלושה ימים, פלוס עשרה מפגשים שבועיים, ישנה הכל לנצח. זוהי תחילה - או המשך - של תהליך, שצריך אח"כ לטפח. כמו ספורט, כמו בריאות, כמו השכלה - אין זבנג וגמרנו. אבל יש תהליכים ואלמנטים שיכולים מאוד לסייע.

בהצלחה flower

לטליה, מדברייך אני מבינה שלא עשית את הפורום של לנדמרק מעולם.
אני עשיתי את הפורום של לנדמרק לפני כשנה יחד עם בעלי. ממסלול חיים ששעט למקום מאוד ברור - פשיטת רגל לשנינו, אנחנו היום אחרי ובמהלכן של פריצות דרך עצומות בחברה ובמסלול ודאי לחיי רווחה והתעשרות.
אני מניחה ששנה נראית לך הזויה למהפך כזה אבל זה מה שהפורום של לנדמרק עושה, אם את נותנת לו את ההזדמנות. אני לא יודעת להסביר בדיוק את מהות התהליך שעברנו שנינו יחד וכל אחד לחוד ואת פריצות הדרך, אני רק יודעת שאילולא היינו מגיעים (לגמרי במקרה אגב) לפורום, היינו מוסיפים לדרוך במקום וכלום לא היה משתנה.
אני מציעה לך כחברה לעשות את הפורום, להשקיע 1700 ש|ח פחות או יותר ולתת הזדמנות למשהו שיכול לתת לך הרבה מעבר לציפיות, גם אם נראה לך שלא חסר לך כלום.
אחר כך יהיה יותר רציני לשמוע את דעתך, להבדיל מדעה שנסמכת על דברי מכרים שלך.
כל דבר הוא שטיפת מוח.
סאלי את אשה חכמה. איך את אומרת דבר כזה?
למידה לימוד הסברה, אלה לא שטיפת מוח! בלמידה, בקריאת ספר, את עצמך שותפה מנתחת שוקלת בוחנת ומפנימה את מה שאת בוחרת ומסננת.. שטיפת מוח היא אמצעי לניטרול מנגנון הבקרה שלך. לא שטפו לנו את המוח שהארץ סובבת סביב השמש, אנחנו למדנו, והבננו.
יש בלנדמרק הרבה דברים טובים, ואפשר ללמוד הרבה מהקורסים של לנדמרק. למרות שכמעט כל הקורסים, סובבים סביב אותם מסרים.
שטיפת המוח שהם עושים קשורה ל"שיווק" הקורסים שלהם. כמעט 40% מהזמן מוקדש לשיווק עוד קורס ועוד קורס. זה בהחלט שטיפת מוח. דווקא זה עורר בי את השאלה - אם הקורס כל כך טוב, למה צריך לשטוף לי את המוח כדי שאצטרף?
המחירים באמת גבוהים, כשמביאים בחשבון שכמעט כולם שם מתנדבים. המוני מתנדבים. רק בודדים עובדים בשכר. לעומת זאת מספר המשתתפים הוא גדול מאוד. בפורום משתתפים כ 200 ובקורס המתקדם 100
ההסבר שלהם שכך הם מממנים את הקורסים בהודו, ממש לא משכנע.
שוב. בהחלט יש בלנדמרק הרבה דברים טובים.
אני לא מבינה משהו, אם מדובר על כלים לחיים. למה כל מי שאני מכירה שעשה את הפורום לא מצליח להתנתק לאורך זמן כל כך ארוך??? כלי לא אמור להיות משהו שתיקח איתך? יש לי הרגשה על כל מכרי, שהם לא בדיוק קיבלו כלים אלא יותר הפכו לכלים של הפורום ...
שלום לך.
השאלה אם הם "לא מצליחים להתנתק" והם מרוצים או לא?
כי יש עוד דברים שלא מתנתקים מהם הרבה שנים. ילדים, נישואין, קריירה, או סוגים אלו ואחרים של עבודה אישית. לא תמיד זה שלילי...
אישית, במשך 12 שנים למדתי עוד ועוד בחברת "לנדמרק". עד שבסופו של דבר הספיק לי וסיימתי ללמוד שם. עברתי לטכניקות אחרות. מכירה רבים שעשו רק קורסים בודדים, אפילו אחד, וגם אחרים שהמשיכו כמה שנים. כמו לימודים מסוגים רבים שנמשכים כמה שנים.
אין שם שום מחוייבות לתקופה מסוימת. משלמים על כל קורס בנפרד, אם רוצים ומתי שרוצים.
היום דווקא לא היתי מתנגדת לראות מה חדש שם, הבנתי שיש קורסים חדשים ומעניינים. אבל אני מעדיפה להתמקד כרגע בטכניקה שאני לומדת ומלמדת עכשיו - "התמקדות".
כי יש עוד דברים שלא מתנתקים מהם הרבה שנים. ילדים, נישואין, קריירה, או סוגים אלו ואחרים של עבודה אישית. לא תמיד זה שלילי...
אוי אוי סאלי. איזו החלקה. להשוות ילדים ונישואים ללנדמרק?!

בלי להמעיט כלל מהדברים הטובים שהפקתי מלנדמרק, הטכניקה שלהם לקשור אותך עוד ועוד ל"התנדבות", (פשוט לשרת אותם בחינם), ולהרשמה לקורסים, היא טכניקה של שטיפת מוח!. לא משהו אחר. כמעט מחצית מזמן הקורס מוקדש לשטיפת מוח להרשמה לעוד קורסים ולהתנדבות.
טליה_אלמתן‏‏ (15.07.2008 11:48): כתבה דברים נכונים מאוד. ושוב בלי להמעיט מערך הדברים הטובים שהפקתי שם. (וגם התנדבתי). כי גם אני התלהבתי מהריגושים הגדולים שהם מפיקים בטכניקות שטליה הטיבה לתאר.
ובנוסף לשטיפת המוח, טכניקות הרתימה, שבעיקרן זה לרתום את המשתתף לשירות הארגון, אני לא קונה את ההסבר שלהם למחיר הגבוה שהם גובים. זה עלבון לאינטלגנציה שלי. (גם אם האינטלגנציה שלי נמוכה).

בקיצור, יש כמה דברים טובים, אבל כמה וכמה דברים בעייתיים. ההתגייסות שלך כאן להגנתם, נראית לי מתוך הדיסוננס הקוגנטיבי שלך. בפרט שהאינטלגנציה שלך גבוהה, ובדרך כלל את כותבת כאן דברים חכמים מאוד. (ובהחלט ייתכן שרכשת שם בסיס חזק ליכולת האימון שלך). אם שואלים אותי, לא כל אחד מתאים ללכת לשם. בייחוד לא מאנשים הרגישים להשפעות ומניפולציות רגשניות. (כמוני). מזל שהוציאו אותי משם מהר.

כי יש עוד דברים שלא מתנתקים מהם הרבה שנים. לא תמיד זה שלילי...
אגב, גם טיפול פסיכולוגי שנמשך שנים והמטופל מרגיש טוב בטיפול, הוא חסר ערך אם אין התקדמות אמיתית, ולא רק הרגשה טובה, ולהיות מרוצה מהפסיכולוג.

טיפול צריך להביא לתוצאות, ולא סתם להרגשה טובה בטיפול.
מתנצלת שרק עכשיו ראיתי מה שכתבת לי.

לא חושבת שחילוקי הדיעות שלנו גדולים במיוחד.

גם לי הפריע במידה מסוימת הקצאת הזמן לשווק. אם כי פחות מאשר לך. אני אישית הפקתי מזה המון. גם מעניין השווק הזה. היו אנשים סביבי שבאמת מאוד רציתי שיעשו שינוי בחיים, והדרך שאז ידעתי עליה היתה הפורום. הם עשו בעקבותי (ובעקבות אמי) את הפורום וכל המשפחה שלנו השתנתה מזה. כל מיני דברים מדהימים. כמו אנשים גרושים שחוגגים יחד סדרי פסח וחתונות. כל המשפחה המורחבת (מכל הכוונים והגירושים והנישואין) ממש מאוחדים. לא ראיתי הרבה דברים כאלה. וזה משפחה שהתחילה עם ניצולי שואה - לא ההתחלה הכי טובה. אז ככה שהעידוד הזה לשווק היה גם טוב עבורי. ומתישהו נמאס ועברתי הלאה. לא הרגשתי שום לחץ להמשיך (אולי פיתחתי חסינות... happy)

אני מתגייסת לטובתם כי אני ראיתי מאות אנשים שעשו שינויים גדולים בחייהם. ממש לאורך זמן. אז חבל לי שמשמיצים חברה ואז אנשים שיכלו להעזר בה, ירתעו ויפסידו. אבל אין לי כוונה להציג כאילו זה הדבר היחיד שמתאים לכל אדם. כמובן שיש אנשים שזה לא מתאים להם. כמו כל דבר. אני תמיד אומרת וגם הם מדגישים, אנשים רגישים מדי זה לא מתאים. יש אנשים שצריכים ליווי אישי וצמוד - ואין את זה שם.

ואני גם מסכימה איתך לגבי ההשפעה. ככל שאני מתקדמת בחיים אני מחפשת יותר ויותר את הטכניקות הנקיות ביותר. אלו שמכילות מעט מאוד תוכן חיצוני, ויותר ויותר יכולת לאדם לחפש את הדרך שלו. זו הסיבה שאני אוהבת "התמקדות". רמת התוכן שם מתקרבת לאפס. אין משהו חיצוני שמביאים לאדם. רק מבהירים לעצמך מה אתה רוצה ומה הכוון שלך. אבל עדיין. הכרתי את לנדמרק מבפנים, כמעט מהיום שהיא הוקמה, ואת האנשים הבכירים ביותר. והכוונות שם טובות מאוד. וסה"כ זו המלצה חמה שלי עדיין. יחס תמורה לכסף טוב. גם רואים על האנשים שמסתובבים שם: הם במקום טוב. וזו עדות טובה למה שיש שם להציע.

ותודה על המחמאות flower מעריכה את סגנון הדיון שלך.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום רב...
אשמח לשמוע מה קרה עם הפורום בשנים האחרונות.
אשמח לתגובות.

אשמח לשמוע מה קרה עם הפורום בשנים האחרונות.
מה את מתכוונת לשאול?
הקורסים ממשיכים. אני שומעת שיש התחדשויות מבחינת התכנים.
יש להם בינואר קורס מתקדם בשם Direct Access שאמא שלי פיתתה אותי להשתתף בו, אחרי קרוב ל - 10 שנים שלא השתתפתי שם במשהו...
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

הדעה האישית שלי happy
אני כמעט עברתי את כל המסלול לחיים של לנדמרק...
אני מדריך שחייה במקצועי ולאחר שקלטתי את האבחנות והסתכלתי על החיים מנק' מבט אחרת הצלחתי להתחבר ולהזיז דברים בחיים שלי בעוצמה רבה יותר, הפורום הוא לא שרביט של קסם דרושה עבודה ויציבות, מה שמחייה את הפירות זה השיתוף העברת הידע, המחוייבות לסביבה, וכמובן הנתינה.
ידע שנשאר בתוך הראש שלך הוא נרקב ונעלם, אני לא אומר שצריך לחנך את הסביבה אבל כן אפשר לחשוף את האנושיות ולעורר השראה באנשים וזאת הדרך שבה הפורום עובד, לאחר הפורום הצלחתי להתחבר לעולם התורה, הספרות, ועוד ברמה עמוקה ונכונה יותר. שולח לכם המון אהבה ומחל לכם את האומץ לעשות הבחירות המעצימות יותר happy.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אני עשיתי את הפורום לפני עשר שנים בדיוק.
לא יודעת מה השתנה או התחדש שם מאז.
עשיתי את הפורום, הקורס המתקדם, סמינר ביטוי עצמי וגם התנדבתי.
הקורס הראשון נתן לי המון ערך - חזרתי לדבר עם אבא שלי אחרי שנים של נתק ועד היום יש לנו קשר טוב.
הקורסים האחרים היו בבחינת חזרה על תובנות קיימות, לא הפקתי מהם ערך רב. במיוחד מסמינר הביטוי העצמי שהיה בזבוז מוחלט של זמן ואנרגיה.
אם זו כת או לא - לא יודעת. בהחלט יש שם אלמנטים מסוכנים - הפסיכולוגיה ההמונית שיכולה לערער הרבה תפיסות קיימות, חלקן רעות אבל חלקן גם טובות. להגיד "אין טוב ורע, אין מוסרי ולא מוסרי" - בעיניי- מסוכן.
שכשעזבתי קיבלתי מבול של טלפונים ממתנדבים שרצו שאמשיך, שאעשה עוד קורס, שאבוא לעוד מפגש.
לקח להם הרבה זמן להניח לי... גם אחרי שהתחננתי שיפסיקו להתקשר.
בכל מקרה - יש מה להפיק מהתוכנית אבל צריך לשים לב ולא לאבד את עצמך.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

עברתי את הפורם כבר לפני יותר מ-30(!) שנה ואני יכול ציין, מבלי למצמץ, שהיתה זו אבן דרך חשובה מאוד בהתפתחותי האישית. כבר אז שמתי לב שפסיכולוגים רואים בפורום סוג של "מתחרה" ולכן פוסלים את הסדנה מכל וכל וזאת מבלי להבין בה הרבה. ההשפלות כביכול הן חלק מהמשחק ולא צריך מיד לשייך אותן לסגנון של כת. גם השיווק האגרסיבי (סטייל אמריקה) לא צריך להרפות את ידי המשתתפים. בקיצור, במבט לאחור: היה כדאי!!

ההשפלות כביכול הן חלק מהמשחק
איזה השפלות?
השתתפתי שם שנים, מעולם לא חויתי או ראיתי שום סוג של השפלה, למעט פעם אחת שמנחה אמר לי משהו אגרסיבי והתנצל על כך. מה שהוא אמר זה היה לשאול אותי מתי כבר אפטר מהחצ'קונים שעטרו את פני. זה העליב אותי, אבל אח"כ לקחתי את עצמי בידיים ופתרתי את הבעיה. בכל זאת זה לא היה הולם, והוא התנצל, למרות שזה עזר לי - יש דרכים אחרות.
אם אתה מדבר על 30 שנה אז כנראה שזה היה האסט, הבנתי שזה היה יותר אגרסיבי.
כיום בלנדמרק אין השפלות, ממש לא. כל מה שחויתי שם היה חום ואנושיות.
קצת חזרה על רעיונות - זה כן. ולכן בסוף מיציתי, אם כי אני יודעת שבארה"ב הם הרבה יותר מחדשים את הטכניקה וגם לארץ זה יגיע.
עוד התיחסות ספציפית ללנדמרק ומדוע אומרים שהיא כת (ומדוע לדעתי לא) - בפוסט שכתבתי על ‏לנדמרק‏.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

סאלי שלום

כמישהו שנמצא בתוך העולם הזה של עשיית הבדל מתוך הדרך הייחודית שאותה מציעה לנדמרק ללקוחותיה, אני מודה לך על הדרך שבה תארת את הדרך שבה החברה עובדת, ללא משוא פנים וללא שיפוט כזה או אחר
בדרך אובייקטיבית היטבת לתאר.

אני גם מברך את כל האנשים הטובים כאן שהביעו דעתם לכאן או לכאן, ויצרו שיח מעניין שיש בו מקום לכל הדעות ולכל נקודות המבט.

זה נכון סאלי שלנדמרק שינתה ומשנה את פניה בימים אלו, בתוך תהליך עמוק ומובנה ומתוך הבנה של צרכי הלקוח תוך שימת דגש לתת מענה לכל התלונות של לקוחותינו ברחבי העולם הקימה לנדמרק מודל חדש של תכניות על בסיס המודל הקיים שתמיד הוא היה טוב יעיל ומשנה חיים ועתה נבנה מודל שאומר שהחברה קיימת על מנת להעצים ולאפשר לאנשים לממש את מה שחשוב להם תוך כדי שהם עוברים טרנספורמציה שמשאירה אותם עם יותר שלווה ,שקט,אפקטיביות ,חיוניות שנמשכים חיים שלמים וחווית לקוח יוצאת דופן.

בהצלחה

אברום

לאברום,
האם זה כולל הנגשה ללקויי שמיעה באמצעות כיתוביות? מתרגם לשפת סימנים לחרשים? נגישות לכסאות גלגלים?
שמחה לשמוע אברום על השינויים. זה טוב flower
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

בסה"כ אני ממליץ בחום על לנמרק
בפורום קיבלתי יחסים חדשים (ולגמרי בלתי סבירים) עם הורי, זוגיות מועצמת, ביטוי עצמי מוגבר, קריירה בכירה.
נאמר כי לא נכון להתלות בדוגמא בודדת. בהתבוננות עם חברי לסדנאות, רוב עצום יצא בתחושת ערך ניכרת. כמו כן סקרים שנעשו הראו על 80% מרוצים.
"כת" - שורש הרע בכת היא שעבוד לטובת מנהיג/אחר. לנדמרק אכן מדרבן אותך נמרצות לפעולה, אבל זו פעולה לטובת דברים שאתה מגדיר כחשובים ביותר לך בחיים. זה שיא האוטונומיה במובן הזה. אני מעריך ומכבד את הרצון לגונן על אנשים. אבל הטיעון שלנדמרק היא כת נראה תלוש ביזארי למי שראה את העניין בפעולה. ובצד השני של המטבע, טיעון מוטעה של כת עלול למנוע מקוראים כן לייצר מערכות חדשים חדשות, קרייריות, או כל דבר אחר שבעצם זמין להם.
החזר השקעה - כמנהל בכיר עבדתי תקופה עם קואצ' מהשורה הראשונה שעלותו מאות שקלים בשעה. כמשתתף בקורס ביטוי עצמי ומנהיגות מצאנו שאנו משלמים 15 שקלים בשעה. הערך האמיתי שקיבלתי למי שאני כאיש מקצוע (שלא לאמר כבעל ואבא) היה ללא השואה גבוה יותר.
אף אני הזמנתי אורחים למפגשי מבוא. ראיתי הזדמנות אמיתי בשבילם לקבל ערך ספציפי לחיים, ובשבילי זה היה מרענן ומעצים לעשות שיחות אמיתיות ועמוקות עם אנשים שאכפת לי מהם. אחרי שיחות כאלה הבאתי אנרגיה חדשה למעגלים האחרים שבחיים שלי. אלו שיחות מדהימות שאילו נשארתי במרחב הנוחות שלי לא הייתי עושה. לכן ההקשבה שלי לרגעים בקורס בהם מדברים על הזמנת אורחים השתנתה. אך היא השתנתה רק אחרי שפעלתי וחוויתי.
בסופו של דבר, אם יהיה בארצנו יותר הקשבה אופטימית ופחות הישרדותיות, כולנו נרויח. זה מה שראיתי שוב ושוב אנשים מקבלים בפורום, ואין לי בעיה עם שיווק ויראלי של 'סחורה' כזו.

באופן טיבעי - אתה אתר נפלא ואני אוהבת אותך 3>
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום,
אני קוראת בעיון את כל מה שכתבתם ומנסה להחליט אם ללכת. אני נמצאת בשלב בחיי בו אני שוקלת לעשות הסבה בקריירה שלי. שנים עבדתי בתחום ניהולי וחשבתי לעבור לעבוד במשהו שיותר קשור לאנשים. אולי אפילו משהו טיפולי עם מבוגרים או ילדים. חשבתי שאולי מקום כזה יכול לעזור לי להגיע להחלטה כזו ולחבר אותי קצת יותר למה שאני מעוניינת לעשות. קראתי עליהם קצת וראיתי שיש להם את המפגש הארוך של חמישי עד שבת. יכול להיות שזה מה שמתאים לי. בתור מי שעבר את זה, יכולים לכתוב לי את דעתכם? תודה.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

מדהים אותי לקרוא שמאז 2003 אנשים כותבים פה על לנדמרק. אני חוויתי שם חוויה יוצאת דופן שממש שינתה לי את אורח המחשבה לגבי כמעט הכל ואני יכול להגיד שזה מדהים לקרוא את מה שאנשים אחרים שיתפו פה.
גם אני מסכים עם גידי שכתב שהיה מדהים. אכן חוויה פוקחת עיניים אני מאז ממליץ על כך בחום לכל מי שאני מכיר. בהצלחה לכולם!

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

השתתפתי בקורס בשנה האחרונה ועדיין ההשפעה ניכרת בי. יש דברים שאני נזגרת שנמרו והם מחזקים אותי מאוד. היה מאוד חזק ונראה לי שאלך לקורס המשך.

אשמח לקבל מידע על אנשים שעברו את הקורסים והחוויה בטווח הארוך היתה לא טובה.
חן
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אם אתה לא רוצה לעבור את הפורום, כדאי שתמצא מישהו שחווה חוויה לא טובה. אם אתה כן רוצה לעשות את הפורום, פשוט סמוך על עצמך ועשה אותו. אם אתה לא יודע אם לעשות או לא, פשוט תחליט ותסכים לקבל כל תוצאה שתגיע.
לי הפורום שינה את החיים. הייתי שם גם בהתנדבות, כדי לחזק את הטרמספורמציה, כי זה די קל לחזור למקום שהייתי בו.
אם אתה שואל האם הפורום טוב לך? איני יודע. אם תהיה מוכן להיות בר אימון במאה אחוז, אם לא תחפש מה לא בסדר, גם כשה שיווק מעצבן (אני כל כך שנאתי את זה, עד שהבנתי שהאדם שעומד מולי, מודע לזה שאני שונא את מה שהוא עושה ובכל זאת הוא עשה זאת בצורה מושלמת. האם היית רוצה להיות מישהו שמסוגל לחולל שינוי, גם אצל אנשים ששןנאים לשמוע אותו? האם בשביל זה שווה לך לנסות?
אני כבר כשבע שנים אחרי המסלול לחיים, כולל היותי מאמן שם (ללא תשלום). היום אני עוסק באימון ועוזר לאנשים, בצורה שלא יכולתי לפעול בה לולא הפורום. אני עסוק במה שיש ולא בפרשנות על זה. אבל, היי, זה רק אני וזה לא אומר שום דבר עליך ועל הסיכוי שלך לקחת משהו משם.

אשמח לקבל מידע על אנשים שעברו את הקורסים והחוויה בטווח הארוך היתה לא טובה.
תסתכל על ההודעה מלמעלה וראה דוגמא לאדם שבמקום למלא בקשה פשוטה, או לא למלא, אם הוא לא יכול - עושה משהו אחר. מחליט שהוא יודע יותר יטוב ממך מה אתה צריך ומה כדאי לך לעשות, מחליט מה המטרה שלך ואיך כדאי להשיג אותה תוך התעלמות מכל האפשרויות האלטרנטיביות (למשל, אולי מדובר בעיתונאי שמחפש לכתוב כתבה?), ושופך דליים של שיפוטיות בכל מקרה של אי הסכמה.

אני אפילו לא יודעת מה להגיד על המונח הזה בר אימון - הוא מחריד. ומניח שאם האימון לא מצליח הבעיה היא במתאמן. לא בחוסר התאמה, לא חס וחלילה בפורום עצמו - הוא עושה הכל בצורה מושלמת. במתאמן.

ואחרי כל זה, כמה עיוורון צריך כדי להגיד שאני עסוק במה שיש?

אי אפשר להתעסק במה שיש. כל עוד אנחנו בני אדם, נמשיך לפרש. ולכן מוטב ללמוד קצת ענווה, ואת זה לא מלמדים בפורום. לפחות לפי דוגמא קונקרטית אחת.

בפועל את ממשיכה באותו קו
אמרתי מתישהו, או למישהו, שאני נגד שיפוטיות או ביקורת?

אני בעד ביקורת. על הפורום של לנדמרק, ולא רק. להפך, איסור על ביקורת ועל שיפוטיות זה לא פתח לתגובות, אלא פתח רק לתגובות מסוג מסויים. והתגובות על לנדמרק שאולי יעניינו אותך יהיו תגובות שיפוטיות וביקורתיות.

אני נגד מחיקות. בוודאי שאני נגד מחיקות שנותנות מידע רלוונטי - וההודעה של יגאל היא מידע רלוונטי בעיניי. למחוק מי שנותן מידע כי הוא לא נותן אותו בצורה שאת רוצה זה לא דרך מוצלחת במיוחד לדעת עוד על משהו.

והשארה של התגובות משאירה פתח להמשך התגובות לא פחות ממחיקה, וכנראה יותר

אני קראתי בדברים שלך הרבה ביקורת על יגאל
לא רק שיגאל לא מעניין אותי אישית, התגובה שלו כל כך טיפוסית שקשה לי להתייחס אליו בתור משתתף בדיון, ובכלל בתור אדם. אולי הוא בוט, או טוקבקיסט בתשלום? אני מבקרת את הסגנון הכללי הזה של תגובות, של רעל ורפש במסווה של עליונות רוחנית.
אנשים רבים מרגישים אי נוחות מול סגנון כזה, אבל לא מבינים ממה היא נובעת. לכן חשוב לי להראות ממה בדיוק נובעת תחושת אי הנוחות הזו.
אין פה ביקורת אישית. בכלל. אי אפשר לבקר אישית מי שלא הראה ולו טיפה מהאישיות שלו, אלא רק תשובות סטנדרטיות.

כאשר אנשים רבים מפרסמים ארגון או סדנא מסויימים, או מגיבים לביקורת על ארגון מסויים, בתוקפנות במסווה רוחני, זה מעיד על הארגון. ומעיד עליו דברים רעים. יש ארגונים שלא יוצאים להגנתם בצורה כזו. ובוודאי לא בכמות כזו.

אם את רוצה לבקר אותי - עשי זאת ישירות. בלי להניח שהגישה שלך יעילה משלי, או שרוב האנשים דומים לך יותר מלי, בתור הנחות מוסוות. בלי לחזור שוב ושוב על כך שהיית מנסחת אחרת (היינו מנסחות אחרת אפילו פתרון לתרגיל בחשבון - כי אנחנו נשים שונות. ההדגשה של זה פה באה לבקר - אבל בצורה סמויה. בדיוק מה שאני יוצאת נגדו). בלי להניח שיש לך בעלות על פתיחות והזמנה. באותה המידה אפשר למחוק את הכל החל מההודעה שלך בתגובה לשלי - לדעתי ההודעות שלך ממש לא מזמינות. הן מטות את הדיון מהנושא שלו - הפורום של לנדמרק. הן מכילות קילוגרם של ביקורת מסווית. ואני הייתי מנסחת את זה אחרת.

וכמובן - למחוק בשם הביקורת הזו את ההודעה של יגאל - שהיא התגובה היחידה פה שנותנת אשכרה מידע מועיל על הפורום של לדנמרק, זה שיא של איגיון. מהתגובה של יגאל אפשר ללמוד הרבה על הפורום, במיוחד אם משלבים אותה עם תגובות אחרות שאפשר לקרוא פה. לי למשל, התגובה של יגאל נותנת תשובה אפשרית אחת לשאלה. בעצם, לפחות שלוש.

גם אני בעד להשאיר את התגובה של יגאל, וגם את הניתוח שלה עבור אלה שהדברים לא קופצים להם לעין מיד.
אני מסכימה שהיא מדגימה את מה שבעייתי בארגונים כאלה, וחשוב שיהיה לזה ייצוג כאן.
בהתחלה לא הבנתי מה קרה פה, עד שהלכתי לקרוא גירסאות קודמות.
פלונית_בדרכים?, דווקא משפטים שמחקת מהתגובה שלך מועילים להבין יותר מה שאת אומרת, לגבי ניתוח התגובה של יגאל.
לדעתי ההרחבה מועילה פה, מפני שאני מסכימה עם יונת שהרבה אנשים לא יקלטו מה בדיוק לא בסדר בהודעה של "יגאל".
אני אישית אשמח שתחזירי.
אכן קשה להבין את התגובה של היגאל. אחד הדברים שקופצים הוא ההגדרתיות של כן/לא משתתף על פי הנכונות שלהם להשתתף... שהיא מאד בעייתית וסטיגמטית כאן... אישית מאד נהניתי מהפורום לפני הרבה מאד שנים ולקחתי משם דברים טובים. בעיקר חופש גדול יותר לבחור ואומץ בכל מיני היבטים בחיים.
מה בדיוק מההודעה שמחקתי מועיל להבין? קראתי אותה שוב, ורובה כוללת ביקרות רבה וארוכה, שהעדפתי לקצר ולצמצם. כתבתי את ההודעה בכעס, והעדפתי למחוק את המיותר. אם את רוצה את יכולה לשחזר את המשפטים שנראים לך בעלי ערך - אני לא מצאתי כאלו.

בינתיים, אנסה למתוח ביקורת מחדש. אולי הפעם יצא ברור יותר:

אדם שואל שאלה. מבקש מידע. הוא לא אמר בשביל מה הוא צריך אותו - אולי הוא עיתונאי שרוצה לפרסם כתבה על הפורום, אולי אחיו הקטן הלך לפורום, התאכזב, וכל מי שעבר איתו את הפורום משדר לו שהוא לא בסדר אם החוויה שלו שלילית. אז הוא רוצה לתת לו לקרוא חוויות שליליות אחרות ולהראות שלא רק הוא מרגיש ככה. אולי הוא כבר עבר את הפורום וזו החוויה שלו, והוא רוצה למצוא אנשים כמוהו. אולי סיפרו לו שאין אנשים שהחוויה שלהם שלילית, והוא רוצה לבדוק את זה. אולי הוא מתלבט אם לעבור את הפורום.

ולכן, אפשר לענות לו. אפשר לשאול אותו בשביל מה הוא צריך את המידע. אפשר, אם אין לי את המידע הנחוץ, לשתוק, להביע תקווה שהוא ימצא את מבוקשו, או לספר איפה עוד אפשר לחפש.

ואפשר גם להתנשא. במקרה כזה, אני אחליט שאני יודע יותר טוב ממנו בשביל מה הוא צריך את המידע, ובמקום לענות על השאלה הנשאלת, אענה על השאלה שלדעתי הוא אמור היה לשאול. הרי ברור שאני יודע יותר טוב ממנו מה הוא צריך, ויכולת קריאת המחשבות שלי לא מוטלת בספק.

בנוסך לכך, אני גם יודע מה הוא צריך לעשות - ואודיע לו את זה.

אחרי זה, אני אניח שאם הפורום של לנדמרק לא עובד על מישהו, סימן שהמישהו הזה לא בסדר. כמובן, שהפורום הקדוש והטהור לא יכול להיות לא בסדר, וגם מצב בו הוא פשוט לא מתאים למישהו פשוט בלתי אפשרי. אם הוא לא טוב למישהו - סימן שהמישהו הזה לא בסדר.

אחר כך אשתמש באמצעי רטורי נבזי במיוחד - אטען שאם יש לך ביקורת על הפורום, אם את המעז להפעיל חשיבה ביקורתית במקום לעשות ולשמוע, אתה לא בסדר, לא בר אימון .
הטכניקה הזו הייתה נפוצה אצל פסיכיאטרים, שטענו שכל תגובה של החולה שלא מוצאת חן בעינייהם היא הוכחה למחלה. ככה הקורבן היה עומד במצב בו כל תגובה חוץ מציות היא לא בסדר. כך גם עם הפורום - לא מצא חן בעינייך - זה בגלל שחיפשת מה לא בסדר - זה אשמתך ואתה לא בסדר. בסדר רק מי שהיה בפורום, וקיבל ממנו הרבה. אם אתה מתבטא בצורה שלילית על הפורום סימן שמשהו איתך לא בסדר.

אחרי הודעה שתחילתה בפרשנות - ההנחה שכותב ההודעה שוקל אם ללכת לפורום של לנדמרק, ממשיכה בעוד המון פרשנויות, אסיים בכך שאני לא עוסק בפרשנויות, אלא במה שיש, ואפגין בכך את ההנחה המוסווית שלי - שהפרשנויות שלי של המציאות הן האמת המוחלטת שאין בלתה - מה שיש. ובכך אוסיך לעיוורון ולצביעות שלי גם יהירות.

וארחי שכתבתי הודעה מלאה בפטרונות, שכל כולה ההנחה שאני יודע יותר טוב מה טוב לכותב, אסיים במשפט על כך שזה זה רק אני

אוסיף, רק להשלמת התמונה, שאחד הדברים שאמורים ללמוד בפורום זה להבחין בין פרשנות למציאות. אני לא חושבת שכדאי ללמוד זאת ממדריכים שהיכולות שלהם בתחום זה נמוכות משל האדם המומצע.

אני הפלונית בדרכים שכתבה שם. מעניין באילו דרכים הייתי אז, ומה כתבה לי מי שמחקה את ההודעות שלה. <הולכת לחפש בגרסאות קודמות של הדף>.

יש גם סדנת_מסטרי‏

אולי כדאי לרכז איזה תת מדור עם שיטות שיש להן מאפיינים של כתות? יש כבר ארבע. בשיטה הרביעית מלמדים את ההורים להתעלם מזה שלבן שלהם יש תסמונת דאון, או משהו כזה. מישהי זוכרת איך קוראים לזה?

קודם כל, תודה!
דבר שני, אם זו הייתה תשובה לשאלה שלי, אז התכוונתי למשהו אחר. לא שאני זוכרת מה הוא...
יש דף נוראי (נוראי - קשה מאוג לקריאה ולעיכול, עבורי) שאינני זוכרת את שמו שעוסק באדם שמטפל בילדים ותינוקות עם צרכים מיוחדים באמצעות מים, בשיטות לפעמים מדהימות ולפעמים קשות לעיכול ועלולות לגרום לנזק פיזי של ממש. אדם שמאמין שכולנו היינו פעם יצורים ימיים.. והחזרה למים מתקנת הכל. דף קשה לקריאה.
משהו באנרגיות של הדף מחבר אותי לדפים שכבר קושרו כאן.
דיון_על_עבודתו_של_איגור_צ'רקובסקי‏
דף מטעה עם אנשים שמכירים את התחום דרך כתבה עיתונאית סנסציונית, ונזעקים בהתאם.
הוא אכן איש לא קל, לא בדיוק מומחה תקשורת, אבל ההזדעקות לא מבוססת על עובדות. איכשהו הפכו את כל מי שניסתה להראות שהסיפור יותר מורכב למאמינה עיוורת שעברה שטיפת מוח.
זה לא סיפור של כת, אלא של עיתונאות שטחית שצבעה תחום לגיטימי בצבעים של כת כדי להפוך את זה ל״סיפור טוב״.
בדיוק! תודה רבה!

כל מה שנשאר זה להחליט לאיזה מדור לצרף את זה. אין בבאופן מדור על כתות. למדור על רוחניות או שמא רפואה אלטרנטיבית? אנסה לחשוב על עוד רעיונות.

יש דף נוראי
קראתי אותו ולא ראיתי בו שום דבר נוראי. אני זוכרת שהוא דווקא מעניין ומאוזן - מציג את הטוב עם הרע. אבל אולי זה רק הפרשנות שלי.
מדור רוחניות יותר מתאים
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אני עשיתי את כל המסלול לחיים של לנדמרק. את הפורום הראשון עשיתי בשנת 2002 . הייתי אמא צעירה לשני ילדים קטנים, דיי לחוצה מתלוננת על המון דברים ובעיקר לסובבים אותי. חסרת ביטחון למרות שתמיד הייתי חכמה ויכולתית, פשוט לא ראיתי את זה. הפורום שינה לי את החיים לטובה בענק! גדלתי את שלושת ילדיי לאור התובנות שקיבלתי שם ויש לי ילדים מדהימים, מוצלחים ומלאי בטחון. בעקבות הפורום למדתי לאהוב את עצמי יותר וגם את האנשים היקרים לי, הפכתי לאדם הרבה יותר רגוע ומאושר, שמתלונן מעט מאוד אם בכלל. למדתי להשתיק את ״הרעש״ שהיה לי בראש , (גם על זה דיברו בפורום) כמו רדיו שפתוח כל הזמן מחשבות על דברים שקרו ואי אפשר כבר לשנות ומיותר לדון בהם .בקורס תקשורת של הפורום למדתי גם להיות אדם יותר מפרגן ונדיב שמפזר אהבה וגם זוכה ליותר אהבה. היום יש לי יותר חברים משהיו לי בעבר. אי אפשר להסביר בכמה משפטים את כל היריעה , אך חשוב ללכת כשמרגישים שרוצים ומוכנים לעשות שינוי , וכמו שהם אמרו שם להגיע עם ״הכוס ריקה״ כדי שיהיה מקום למלא אותה , וגם לוותר על כל ההתנגדויות שעולות , כגון לשיטת השיווק, זהו פשוט הדרך הטובה ביותר להעביר את המסר ואת העוצמה שבזה. גם בעלי ואמא שלי עשו את הפורום אחריי והיו מרוצים. בקיצור אני ממליצה בחום !!!!!

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

קראתי בשעה האחרונה את כל התגובות פה. אין ספק שנראה שיש עובדים של החברה שמייפים את המציאות.
אני אישית נתקלתי בשנתיים האחרונות ב-3 אנשים שונים, שאין להם קשר אחד עם השני, שלא התראו לעולם, שבצורה מסוימת נפגעות מהשתתפות בסדנה.
תחילה, לא ניתן להתעלם כלל מכמות השעות הלא נורמלית של הסדנה. 3 ימים, 12 שעות, החדרת מידע כאשר האדם כבר חלש ורק רוצה להגיע למיטה.
ניתן לקרוא לזה בשמו - שטיפת מוח. 12 שעות ביום - שיחה על דבר מסוים - זאת שטיפת מוח.
המקרה הראשון שבו נתקלתי באדם שהשתתף בסדנא היה לפני כשנתיים, אחות של מכרה מהעבודה השתתפה בסדנא. היא חזרה כה מרוצה משם ששכנעה עוד רבים להשתתף. התוצאה שלה הייתה, היא נשרה מהלימודים, עזבה את בן זוגה ועברה להתגורר בחווה בדרום הארץ. לפני כחצי שנה היא התאבדה בחווה.
המקרה השני שבו נתקלתי באדם שהשתתף בסדנא היה לפני 8 חודשים בערך, חברה של חברה שהיתה בסדנא חזרה הפוכה לחלוטין. שבועות ספורים לאחר הסדנא הוציאה מחייה את אביה, בן זוגה וחברת ילדות שליוותה אותה בזמנים קשים.
והאחרון הוא בן זוגי שהיה במשך 4 חודשים. הוא נרשם לסדנא בתחילת הקשר שלנו ובסופה השתנה ללחלוטין. דיבר בססמאות משם, ולבסוף התרחק מהחברים שלו וממני עד שקמתי ועזבתי.

אני חושבת שלאדם שיש בעיה יש דרכים רבות לפתור אותה ובטח לא תחת שטיפות מוח.

מכיר הרבה בוגרים מאושרים וכמה שמשננים סמסאות חלולות, הלכתי למפגש הכרות ולא התחברתי, גם בהמשך החיזור אחרי של כל מיני בוגרים, ואנשי מכירות מטעמם עזרו לי מאוד לקבל החלטה ולוותר
יש לך מה להוסיף? עריכת כל הדף
אפשר לפתוח דף_חדש, או לכתוב כאן בדף הפורום_של_לנדמרק:
קירבה ללא קרב

מאת:

כדאי לקרוא שוב את מה שכתבת לפני ההוספה.