דף_פתיחה‏ leaf מה_חדש‏ leaf מפתח_נושאים‏ leaf הוראות_שימוש‏ leaf חיפוש:
היא אומרת: "אני חינכתי 200 ילדים" (עבדה במעון) ובן זוגי אומר לי: "היא לא חינכה 200 ילדים, היא חיתלה 200 ילדים, זה כן". (תוהה מתוך התייחסות_מעצימה_לילדים‏)

ברוך בואך לאתר באופן_טבעי‏ flower

ביקור ראשון שלך?
הפסקת_ביטוח_למיילדות_בית  left הפניות_לכאן‏, דפים_דומים‏
אכן, לא מחדשים למיילדות את הביטוח. אתמול, בישיבתנו החודשית, ניסינו למצוא פתרונות מיידים, כי יש מיילדות שמינואר כבר לא יהיה להן ביטוח. חברת לוידס אנגליה, הבעלבית של חברת מדנס הישראלית, היא הנבלה של הסיפור. וזה בכלל לא בגלל שיש יותר תביעות על לידות בית, זה לגמרי שיקול כלכלי- אין מספיק מיילדות בית משלמות כדי לכסות אם וכאשר תהיה איזושהי תביעה. כי אז מדובר על מליונים. אנחנו מנסות למצוא חברת ביטוח אחרת, אולי בשוויץ? ולבדוק גם את האפשרות לעבוד ללא ביטוח, כמו שעושות כבר הרבה מיילדות באירופה ובחלק ממדינות ארהב. את היית יולדת עם מיילדת ללא ביטוח?
בסורוקה לא היה אסון מלידת בית, כמו שכתוב בעיתון, אלא נולד תינוק עם בעיה, שהועבר לטיפול בבית חולים. אבל זו הזדמנות לספר כמה מסוכן ללדת בבית. אני חושבת שיש מקום לפתוח דף בנושא, אולי יש למישהו רעיון מה לעשות.
טוב. רגע.
באילו מקרים, בעצם, תובעים מילדת בית? על מה תובעים? למה רוצים את הכסף?
על מה מיליונים?
Nישהי שמעה על עניין עם כיסוי ביטוחי ולידות בית?
http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-1340-239-9911933,00.html
זה נכון אבל ההודעה לא מדוייקת. דבר ראשון הלידה שהסתיימה באסון בנגב לא הסתיימה באסון והכל בסדר עם התינוק. היה איזשהו מצב חירום שטופל היטב ובצורה מקצועית.
מה שקורה זה שיש מיילדות שהביטוח שלהם פג בקרוב ואז כנראה לא יחודש. יש מיילדות שיש להן עוד זמן עד לחידוש. צריך לשאול ולהעלות את הנושא הזה מול המיילדת. ולהיות מוכנים לזה שההורים יצטרכו לחתום על מסמך וויתור.
מה הביטוח (כרגע) מכסה?
וואו...
האמת היא שאולי אני אצטייר כחסרת אחריות אבל בזמנו בכלל לא עניין אותי הנושא של הביטוח ומה הוא מכסה. זאת אומרת,הנושא הזה אף פעם לא עלה בשיחות עם המיילדת. תמיד יצאתי מנקודת הנחה שמיילדת שמחזיקה בכל ציוד ההחייאה כנדרש ומשתייכת לאירגון אימה'י- היא מספיק אמינה.
זה דווקא מעניין לשמוע מה הביטוח מכסה(יותר נכון,כיסה?) בדיוק.
בזמנו המיילדת בקשה מאיתנו לכתוב מה נרגיש במקרה של מוות של התינוק או מה בעלי ירגיש במקרה של מוות שלי. זה היה נראה מאד ישיר ומעשי אבל down to earth,זה סיכון,לא? אי אפשר לכסות את זה ולהתעלם כאילו זה איננו.אני מרגישה שכל העניין של הביטוח הוא קצת מיותר. תמיד מדברים על דורות של נשים שילדו בבתיהן. על התחברות אל אלפי אלפים של שנים בהן נשים ילדו ומיילדות עזרו להן בלידה. מה שונה עכשיו? זה שאנחנו חיים בתקופה מודרנית? בחברה מערבית? אני לא יודעת. אני כל כך לא עורכת דין. אבל שרהל'ה- אני בטוחה שיש לכן ייצוג משפטי כלשהו לא? מה שאני שואלת בתור אישה שהרה ויולדת(בבית); איפה עובר הגבול בין לידה שהסתבכה כתוצאה מרשלנות של המיילדת לבין לידה שנסיבות מצערות הביאו למות התינוק או האם? מי או מה יגן על ההורים/לקוחות מפני רשלנות מיילדותית? זה מה שלי אישית נראה הכי חשוב. אני שומעת די הרבה סיפורים על מיילדות בית כאילו או אחרות שהאגו המיילדותי שלהן קצת עלה להן לראש והן בפירוש מגלות התנהגות רשלנית כלפי היולדת. אולי כל המצב הזה קרה כדי לזעזע אתכן קצת? כדי לתת לכל אחת מכן את ההזדמנות לעשות בדק בית רציני עם עצמה? עד כמה היא מחוייבת ומבינה את גודל האחריות שנח על כתפיה בלידה. ולאו דווקא בלידת בית. אני בכוונה כתבתי לידה. לידה היא לידה. כמו שהיה לפני אלפי שנים.
טוב הבן שלי מבקש סיפור אני אמשיך אחר כך.
מה נרגיש במקרה של מוות של התינוק או מה בעלי ירגיש במקרה של מוות שלי
תלכו לתבוע את המיילדת?
הביטוח הזה הוא לא נגד אסונות, אלא נגד תביעות, לא?
תביעה לא תפיג את הכאב ולא תחזיר לי את התינוק שמת.אני מתארת לעצמי שאני יולדת אידיאלית עבור מילדות הבית blink
אולי היולדים בבית צריכים לבקש מחברת בטוח לבטח אותם, משהו כמו בטוח חיים. אם קורה משהו חו"ח טובעים את הבטוח ויש לו כיסוי כי יש מלא אנשים עם בטוח חיים.
אולי אם יתחילו להיות דרישות כאלה משהו יכול להשתנות...
הם באמת מנוולים החברה הזאת. מה עם רופאים שעושים ביקורי בית, אותם לא מבטחים?
אולי היולדים בבית צריכים לבקש מחברת בטוח לבטח אותם, משהו כמו בטוח חיים

FORGET IT BABY happy אף חברת ביטוח שפויה לא תכניס לפוליסת ביטוח חיים סעיף של כיסוי תחת ללידת בית.
מה עושים בשאר המדינות בהן הפסיקו את הביטוח? אני מניחה שנשים ממשיכות ללדת בבית....

תביעה לא תפיג את הכאב ולא תחזיר לי את התינוק שמת.
כן, אבל מה עם תינוק פגוע, שזקוק לטיפולים יקרים משך כל חייו? דווקא במקרה מוות הביטוח לא משלם הרבה. אבל במקרה של פגיעה יש הוצאות אמיתיות שיכולות להיות עצומות. מי ישלם?
מה עם תינוק פגוע, שזקוק לטיפולים יקרים משך כל חייו?
ואיך יודעים אם זה מרשלנות או לא?
מתחילים מאבקים של עו"דים (של הביטוח של המילדת) בעו"דים (של ההורים)?
אבל מה עם תינוק פגוע, שזקוק לטיפולים יקרים משך כל חייו?
מכירה תינוקת שנולדה בלי קטע מהושט.
הם עברו ניתוחים על ניתוחים, טיפולים, והאמא לא יכלה לעבוד במשך כמה שנים כי היה צריך להיות עם התינוקת 24 שעות ביממה, והם היו במצב כלכלי קשה.
הביטוח הלאומי משלם למשפחות עם ילד נכה/חולה/פגוע, אבל רק בתנאי שהמחלה/הנכות רשומה אצלו ברשימות.
עכשיו, מסתבר שעד זמן קצר לפני שהילדה נולדה, אי אפשר היה להציל תינוקות כאלה והם היו מתים. אז לא היה סעיף לגביהם בביטוח הלאומי.
כשבתם נולדה, כבר היו אפשרויות להציל את חייה.
אבל מבחינת הביטוח הלאומי, אין בעיה כזאת "ילד בלי ושט" שצריך לאכול דרך גסטרוסטומי וכו'. לא קיים = לא משלמים.
והורים במצב כזה, שרצים כמה פעמים בשבוע לבית חולים, שנמצאים תמיד אחרי ניתוח או לפני ניתוח, עם סיבוכים ועניינים, וגם ביום טוב זה סיפור - אין להם כסף וכוחות להילחם כדי לקבל את המגיע להם מביטוח לאומי.
טוב, אבל זה בגלל שזו היתה מחלה שבמקרה בדיוק אין לה סעיף. זה לא קשור ללידת בית.
במקרה כזה לא תובעים את המילדת. זה לא קשור אליה בכלל!
מה שאני אומרת הוא, שמי שמשלם אמור להיות הביטוח הלאומי.
אבל גם להם יש מקרים שהם לא משלמים, בכל מיני תואנות.

אם תינוק נפגע בלידה בבית החולים - מי משלם כל השנים? בית החולים? רק אם תובעים אותו, לא?

שמי שמשלם אמור להיות הביטוח הלאומי.
ביטוח לאומי וקפות חולים משלמים את הצרכים הבסיסיים. ואם אין ברירה - זה מה שיש. אבל כאשר תינוק נפגע בלידה, ויש תביעה וביטוח - זה מאשפר טיפול הרבה יותר יקר. יותר ציוד מתוחכם, יותר טיפולים משלימים כמו פיזיוטרפיה במים, רכיבה טיפולית על סוסים, כסא גלגלים חשמלי חכם, מטפלת בחלק משעות היום, פיזיוטרפיסטית שמגיעה הביתה כל יום במקום ללכת שלוש פעמים בשבוע לקופ"ח, וכו'. כאשר יש בעיה אמיתית כספי ביטוח יכולים מאד להקל על החיים. לא מדובר על תביעה קנטרנית כדי "להכניס" למילדת, או לרופא, או לכל גורם אחר. מדובר על תביעה כדי להשיג כספים שיכולים מאד לשפר את הטיפול ואת רמת החיים של המטופל ומשפחתו.
ברור שכשיש תינוק פגוע (חו"ח), כספי הביטוח יכולים להועיל, השאלה היא אם לגיטימי לתבוע מיילדת (אפילו כשיודעים שיש לה ביטוח, וזה לא היא עצמה תצטרך לשלם) כשברור שלא מדובר על רשלנות.
השאלה היא אם לגיטימי לתבוע מיילדת
אותה שאלה נשאלת על בי"ח, לא?
(וההבדל הוא שזה גוף גדול, ושאנחנו לא רוצות לפגוע במילדוּת הבית).
כשברור שלא מדובר על רשלנות.
למיטב ידיעתי ביטוח מכסה לא רק רשלנות, אלא גם מקרים של טעויות אנוש, או מיקרים של אסונות על רקע לא ברור. וכאשר יש באמת אסון כזה, ובאמת ידרש כסף רב למשך כל חיי התינוק, קשה מאד לוותר על תביעה כספית. יש הרבה תביעות שנגמרות בפשרה - הנפגע מקבל כסף רב מחברת הביטוח, והנתבע לא מודה ולא מורשע ברשלנות.
למרבה הצער אסונות קורים, והתוצאות עלולות לעלות כסף רב, ולכן מפחיד למדי שלא יהיה ביטוח מתאים.
כי מה זה אומר שאין ביטוח? זה אומר שאם יקרה חס וחלילה אסון, לא יהיה מי שיספק את הכסף הנרש לטיפול. שהרי גם אם יתבעו את המיילדת, יש להניח שלה עצמה אין מאות אלפים או מיליונים לתת לנפגעים, גם אם יוכח שהיא התרשלה, ובודאי אם לא יוכח שהתרשלה, או אם באמת לא התרשלה.
הביטוח - כשמו כן הוא - הוא מספק ביטוח למקרה אסון. וסונות קורים, גם ללא רשלנות, גם ללא אשמים.
דוגמא - תינוק נתקע בתעלת הלידה, נוצר קרע של עצב של הזרוע, היד נשארת משותקת. מצב סביר, שקורה, לא אסון ממש גדול (יחסית לשיתוק מוחין עם פיגור עמוק מחוסר חמצן בלידה למשל). אם יש ביטוח - יש את מי לתבוע, יהיה כסף לטיפולים, פיזיוטרפיה, עזרים טכניים שיקלו על החיים וכד'. לא יהיה ביטוח - הילד יקבל את המינימום שקופת חולים או ביטוח לאומי מציע, אלא אם כן ההורים יוכלו לממן את התוספות.
כרופאה אני יודעת שאסונות קורים, וגם אסונות לא עצומים הם אסונות. וגם אם עושים הכל הכי טוב שאפשר.
לדעתי באמת מאד מפחיד שמיילדת תעבוד בלי ביטוח.
מבחינתי מילדת ללא ביטוח זו לא אופציה בדיוק בגלל הטיעונים של אמא_ל_5‏,
לא לצורך תביעות קנטרניות נוסח סרטים אמריקניים, אלא כמו ביטוח צד ג' ברכב. שיהיה עוד גוף שיכול לתת תקציב שעושה הבדל של ממש!
אני ממש מקווה שיימצא פתרון מהיר לעניין, כי מבחינתי זה הכרחי העניין הזה
אני תוהה אם אי-אפשר לקבל כיסוי ביטוחי ישירות עבור האם והילוד (ללא צורך לתבוע את המילדת) בפוליסה של ביטוח בריאות רגיל. מבחינת הביטוח תאונה בלידת בית מתוכננת לא צריכה להיות שונה ממקרה דומה בלידה לא מתוכננת מחוץ לבית-חולים (כאשר לא היתה אפשרות או זמן להסיע את היולדת לשם).
מאד לא סביר שביטוח רגיל יכסה את זה. בדיוק כמו שנדרש ביטוח מיוחד לספורט אתגרי. אם אתה בוחר לעסוק במשהו מסוכן ביטוח רגיל לא מכסה אותך. וכרגע המקבול על כל הממסד שלידת בית זה נורא מסוכן, אפילו אם זה לא נכון. לא תהיה להם כל בעיה להוכיח בבית משפט שההורים בחרו לידת בית למרות שהזהירו אותם שזה חסר אחריות. כמו אדם שנפגע במרוץ מכוניות. זה לא כמו סתם תאונת דרכים. אני חוששת שיהיה מאד קשה לשכנע בית משפט שלידת בית זה סתם לידה רגילה. בית חולים מבוטח נגד דברים כאלה, וגם מילדות בית היו מבוטחות עד עכשיו. זה בדיוק הביטוח שאותו רוצים להפסיק, אם הבנתי נכון.
יש מיילדות שמינואר כבר לא יהיה להן ביטוח.

אבל למי?

את היית יולדת עם מיילדת ללא ביטוח?

נראה לי שצריך לבטוח מספיק במיילדת כדי ללדת גם ללא ביטוח. מצד שני, זה קצת חוסר אחריות להתעלם מהאפשרות שיהיה צורך בביטוח...

אוקי, זו היתה השאלה שלי. האם הביטוח מיועד גם למצבים לא של רשלנות. אני מבינה שרק במצבים שיש סימן שאלה (בלי קשר אם מדובר על בי"ח או על מיילדת). אם למשל נולד ילד עם תסמונת דאון, ביטוח שכזה לא מועיל. נכון?
אני לא מנסה להגיד שהוא לא נחוץ, רק להבין מתי הוא בשימוש.
אני תוהה אם אי-אפשר לקבל כיסוי ביטוחי ישירות עבור האם והילוד
זה בדיוק גם מה שאני תהיתי לגביו. אני גם אומרת שאם תהיה דרישה מספיק גדולה, בסוף יכול להתחולל שינוי. מבחינת חברות הבטוח הפוליסה יכולה להתאים גם ללידה בבית וגם ללידה בבי"ח. מן הסתם יהיו הבדלים בפרמיה
זה סוג של סטארט-אפ. אם מישהו מכיר מנכ"ל של חברת בטוח אפשר להציע להם לבדוק (את הכדאיות הכלכלית, מן הסתם)
זה בעצם ביטוח חיים לתינוק שעוד לא נולד.
קומה ג- תבדקי עם המיילדת שלך אם יש לה ביטוח או לא.
ל-אם_פי_3‏- לפי מה שאני מבינה הביטוח בשימוש כאשר יש רשלנות או טעות אנוש או בעיה אחרת שמתרחשת בלידה עצמה או בסמוך לה(כידוע תסמונת דאון מתרחש קצת קודם....). למשל אחות של חברה שלי נולדה בבי"ח ומסיבות לא תקינות לא הגיע לה חמצן למוח שניות אחדות, הילדה לקתה בבעיות שונות והם תבעו את ביה"ח כדי לממן את הבי"ס המיוחד והטיפולים המיוחדים שהזדקקה להם.
מה שהכי תמוה בעיני זה שאם הסטטיסטיקה מצביעה על אחוזים כמעט אפסיים של סיבוכים בלידות בית(לעומת בתי חולים)-מדוע יש עילה להפסקת הביטוח ללידות הבית? נשמע ממש כמו מניע פוליטי מובהק.
אבל מצד שני,כאמור, בזמן האחרון שמעתי יותר מפעם ומפעמיים על התרשלות מיילדות בית בתפקידן.אולי זה אומר דרשני.
ולבדוק גם את האפשרות לעבוד ללא ביטוח, כמו שעושות כבר הרבה מיילדות באירופה ובחלק ממדינות ארהב.
למה אין להן ביטוח? הרי לא ייתכן שבמדינות כמו הולנד או אנגליה אין מספיק מיילדות בית משלמות כדי לכסות אם וכאשר תהיה איזושהי תביעה.
בהולנד כמדומני הן שייכות למערכת הבריאות בכלל.
אנחנו מנסות למצוא חברת ביטוח אחרת, אולי בשוויץ?
אולי בהולנד? אולי חברה אחרת באנגליה? חשבתי שדווקא באנגליה לידות הבית הן די ממוסדות ודי נפוצות, לא?
חשבתי על זה - לחתום על מסמך שמשחרר את המיילדת מאחריות במקרה אסון זה די מוזר...
אני בכלל לא בטוחה שזה "תופס" מבחינת דיני הנזיקין
ושנית אני בשום אופן לא הייתי עושה את זה - בדיוק כמו שלא הייתי משחררת רופא מאחריות לרשלנותו.
צריך לזכור שעם כל הערכתנו, חיבתנו ומחויבותנו למיילדות הבית ולעניין עצמו עדיין ייתכן שמיילדת תתרשל וייגרם נזק נוראי, הייתי רוצה שיהיה מי שיכסה לפחות את העלויות הכספיות של טיפול.

נשמע ממש כמו מניע פוליטי מובהק.
תלוי מאיפה שואבים את המידע - אם מהכתבה הרי שהצגת הדברים באמת "צועקת, פוליטיקה" מצד שני יכול בהחלט להיות שחברות הביטוח חישבו ומצאו שזה לא כדאי להן (אלו הרי חישובים סטטיסטיים - כמה אנשים (מיילדות בית) משלמים דמי ביטוח, מול תוחלת הנזק (הסיכוי שיקרה וגובה התשלום שחב' הביטוח תידרש לשלם), אפשר שזה פשוט לא כלכלי - לא בגלל שזה סיכון גבוה יותר מאשר בבי"ח פשוט כי יש מעט מיילדות כאלו, כלומר רק מעט אנשים מכניסים כסף לקופה שממנה ייצטרכו לשלם במקרה ש...

לפי מה שקראתי במסגרת איסוף מאמרים_על_לידות_בית‏ יש הרבה לידות בית באוסטרליה וניו-זילנד. אולי שם ?
אפשר שזה פשוט לא כלכלי - לא בגלל שזה סיכון גבוה יותר מאשר בבי"ח פשוט כי יש מעט מיילדות כאלו, כלומר רק מעט אנשים מכניסים כסף לקופה שממנה ייצטרכו לשלם במקרה ש...
מסכימה לגמרי. גם אני הבנתי שזה העניין: אין מספיק משלמות-ביטוח כדי לכסות מקרה אחד של תביעה.
טרה רוסה: לדעתי בארצות אחרות אין בעיה כזאת כי זה לא עסק פרטי. בארץ זה פרטי והם צריכות לשלם פרטי.
אני לא חושבת שנלד בבית בלי ביטוח וזה מבאס אותי נורא.
שלום לכל יפי הנפש.
מי שלא ראה בסביבתו מה זה לגדל ילד פגוע לא מבין על מה מדובר.
אם התינוק מת חלילה זה אסון וכסף לא יחזיר אותו.
אם האמא מתה יש לה ביטוח חיים.
אבל אם נולד ילד פגוע שצריך למשל 80000 ש"ח לשלושה שבועות בחווה בראש פינה או אלף ש"ח לחודש לרכיבה טיפולית ולא נדבר על מקרים סיעודיים אז זה בהחלט בעיתי.
אבל מצד שני,כאמור, בזמן האחרון שמעתי יותר מפעם ומפעמיים על התרשלות מיילדות בית בתפקידן.אולי זה אומר דרשני.

באמת? את יכולה לפרט?

שלום לכל יפי הנפש.
איזו יופי של פתיחה! tilted
עם זאת - תודה על הדוגמאות. זה עוזר להבין על מה אנחנו מדברים.
(מצד שני - איך ניתן להוכיח קשר בין אוטיזם ללידה?)
לגמרי שיקול כלכלי- אין מספיק מיילדות בית משלמות כדי לכסות אם וכאשר תהיה איזושהי תביעה
אני לא מבינה.
מה - ללוידס אין די כסף?
אפילו מיילדת יחידה, סטטיסטית, כדאי להם לבטח.
הרי הסיכוי שהיא תזדקק להפעלת ביטוח של מליון ליש"ט, מגולם בפרמיה שהיא משלמת.
זה לא שונה מהותית מהסיכוי שדי מכוניות יצטרכו להחלפת פגוש וזה יסתכם בסכום דומה (כלומר - זה בטח שונה ויש, בהתאם, הבדל בפרמיה).
אוף. אני חושבת לאט היום.
בטח כל מה שהם רוצים זה לייקר את הפרמיה tongue
באמת? את יכולה לפרט?
לא. אם אחת היולדות שחלקן משתתפות כאן תרצה לספר-זו החלטה שלה. אני שומרת על דיסקרטיות.
הידיעות החדשות האלה הן קשות מאוד עבורי. אני צריכה ללדת לידה שנייה בעוד 3 חודשים ותכננתי לעשות זאת בלידת בית. אני אובדת עצות מה לעשות מה האלטרנטיבה הכי טובה: תומכת לידה + בי"ח עם אופציה ללידה טבעית? מישהי מכירה צירוף כזה אופטימלי באיזור המרכז?
בת ההרים, את יכולה אולי לפרט מבלי לציין שמות ומקומות?
שולי, תבררי עם המיילדת הספציפית איתה את מתכוונת ללדת מתי מסתיים לה הביטוח, אולי לעוד שלושה חודשים היא עדיין מכוסה.
אני לתומי חשבתי שהבעיה היחידה עם הפסקת הביטוח היא של המיילדות.

קשה לי להבין למה יולדת תעדיף להעלות את במודע את הסיכון לעצמה ולילוד רק כדי להיות מכוסה ע"י ביטוח. יש לזכור כי גם אם יש למיילדת ביטוח, הוא יכסה רק פגיעות שנגרמו עקב פעולות או מחדלים של המיילדת (וגם אז חובת ההוכחה היא עליכם, ותצטרכו לעבוד קשה לפני שתקבלו פיצוי כלשהו מחברת הביטוח).

בעיני לידה בטוחה יותר עדיפה בהרבה על לידה מבוטחת.

<גיא שם לב שהוא הבן היחיד כאן, ותוהה אם יש כאן איזו נקודת מבט נשית שנעלמה מעיניו...>


לא תהיה להם כל בעיה להוכיח בבית משפט שההורים בחרו לידת בית למרות שהזהירו אותם שזה חסר אחריות.
תהיה להם בעיה מאד גדולה. בית המשפט דורש ראיות. להורים לא תהיה בעיה להוכיח כי האזהרות שקיבלו הן תוצאה של אמונות תפלות ולא של ידע רפואי.

מונו נוקי-בשביל זה יש אימייל. יש אנשים שיודעים שאני כותבת כאן ומהו הכינוי שלי. לא בא לי להכניס ראש בריא למיטה חולה. בטוחה שתביני.
גיא, כתבת:
לא תהיה להם כל בעיה להוכיח בבית משפט שההורים בחרו לידת בית למרות שהזהירו אותם שזה חסר אחריות.
תהיה להם בעיה מאד גדולה. בית המשפט דורש ראיות. להורים לא תהיה בעיה להוכיח כי האזהרות שקיבלו הן תוצאה של אמונות תפלות ולא של ידע רפואי

אוהו... כמה תהיה בעיה!
הממסד המשפטי שבוי בתבניות חשיבה בדיוק כמו ממסדים אחרים,
לידת בית היא לא הקונבנציה - בטיחות בלידה לפי התפיסה הרציונליסטית היא ללדת בבי"ח... והאמת היא שאין מספיק ידע על לידות בישראל וגם לא על מה שקורה בבי"ח - היקש ממדינות אחרות עלול להיפסל משום ששם המערכת מקבלת את לידות הבית כאופציה (כלומר ביהמ"ש יטען שאין זו גזירה שווה).
אני אומרת : "אין מספיק ידע" משום שמי שאוסף אותו הוא לא גוף ממשלתי כמו מ. הבריאות ולבימ"ש יש בעיה להכיר בידע שנאסף ע"י גופים לא מדינתיים /מוכרים ע"י המדינה.

יהיה קשה מאוד להוכיח שהמיילדת היתה רשלנית, משום שאין סטנדרט לעבודת יולדת ולכן קשה יהיה לקבוע מהי רשלנות מצידה. (גם פה כתבו יותר מפעם אחת שכל מילדת מפעילה שק"ד שלה - מחליטה אם לקבל לידה מסויימת או לא)
ביהמ"ש ממילא ייטה לראות בתובע מי שנהג ב"רשלנות תורמת" (מן הטעם שלא הלכה ללדת בבי"ח)

זו שאלה טובה שאתה שואל לגבי ביטוח מול בטיחות, אבל כדאי לזכור (מידי פעם יונת אומרת את זה בשקט בשקט happy ) גם בבי"ח רוב הלידות בסיכון נמוך נגמרות טוב... (דווקא אתה עשית השוואת סטט' לא?!).
אני מסכימה שהן פחות "טובות" בגלל ההתערבות, והיחס, והניתוק מהעובר וכל מה שכולנו מסכימים לגביו אבל עדיין, רובן המכריע נגמרות טוב אפילו שהן בבי"ח happy .

לא תהיה להם כל בעיה להוכיח בבית משפט ...
אוהו... כמה תהיה בעיה!

מה, אין עו"ד בקהל? happy

בבי"ח רוב הלידות בסיכון נמוך נגמרות טוב.
למשל - בחדר ניתוח blink
מה זה טוב? יולדת וילוד חיים? אני רוצה יותר מזה happy

גיא שם לב שהוא הבן היחיד כאן, ותוהה אם יש כאן איזו נקודת מבט נשית שנעלמה מעיניו_
לא יודעת.
גם לי איכשהו לא נראה לוותר על ללדת בבית רק בגלל ביטוח.
הראיה שלך - כלומר השאלה _למה יולדת תעדיף להעלות את במודע את הסיכון לעצמה ולילוד רק כדי להיות מכוסה ע"י ביטוח?
היא ניסוח נאה למה שאני חושבת. תודה.

כדאי לזכור גם בבי"ח רוב הלידות בסיכון נמוך נגמרות טוב...
אני יודע. הסטטיסטיקה היא על כלל האוכלוסיה, כולל נשים שאין להם שום רתיעה מבית-חולים (וחלקן מרגישות יותר נוח ללדת שם מללדת בבית).

אני מתיחס רק למקרה בו היולדת מרגישה בבית-חולים הרבה פחות טוב מאשר בבית (מסיבות שונות, שיכולות להיות גם לא רציונליות). במקרה כזה יש סיכוי גדול שהלידה לא תזרום מעצמה, ויהיה צורך (אמיתי, לא רק בשביל 'להתאים לעקומה') בהתערבות. לגבי יולדת כזו, לידה בבית חולים בפירוש מעלה את הסיכון גם לבריאות שלה וגם לבריאות הילוד.

אגב, הלידה שלנו נגמרה טוב מאד בבית חולים (למרות שהיא יכלה להגמר הרבה יותר רע אם לא היינו מתחילים אותה בבית).

מה זה טוב? יולדת וילוד חיים? אני רוצה יותר מזה
כולנו... זו נקודת המוצא. happy
טוב זה אומר בלי התערבות (רבה מידי), בלי צרות, בלי אנטגוניזם, בלי נזקים ליולדת ולילוד, עם חוויה חיובית ליולדת ולבנזוגה. (וכן, נדמה לי שאנחנו פה לא ממש קהל היעד לכך כי אנחנו ישר באים עם חשדנות כלפי המערכת)
מה, אין עו"ד בקהל?
לא עוסקת בזה אבל יודעת קצת משפטים, זה נחשב?!
חוץ מזה זו שאלה לא משפטית נטו אולי של ניתוח מע' המשפט וזיהוי השפה בה היא מדברת (המע'). דומה אך שונה - היה פה דיון עם מישהי שרצתה להתגרש כי בעלה מתנגד לחינוך ביתי, ושהילדים ישארו אצלה בחינוך ביתי... ענו לה יפה שבימ"ש אוהב את ה"מקובל" את ה"אדם הסביר" , ואדם סביר לא יולד בבית לא מחנך בבית, לא מת בבית, והוא לא .... באופן hilarious

אני מתיחס רק למקרה בו היולדת מרגישה בבית-חולים הרבה פחות טוב מאשר בבית (מסיבות שונות, שיכולות להיות גם לא רציונליות). במקרה כזה יש סיכוי גדול שהלידה לא תזרום מעצמה, ויהיה צורך (אמיתי, לא רק בשביל 'להתאים לעקומה') בהתערבות. לגבי יולדת כזו, לידה בבית חולים בפירוש מעלה את הסיכון גם לבריאות שלה וגם לבריאות הילוד.

נגעת לי בעצב חשוף.... אני מאוד לא רוצה בי"ח וחוששת שאני בדיוק היולדת הזו שכתבת עליה.
מאידך, יש לי הרבה בעיות עם לידת בית צריכה מידע "קשה" (התרשמתי שגם אתה חשבת ככה אבל אולי אני טועה), עניין הביטוח מאוד מטריד אותי (בתור אחת שהקפיאה את ביטוח חיים מטעמי חוסר תקציב ובדיוק אז חלתה בסרטן אני דווקא מבינה שכסף מהביטוח מאוד יכול לעזור....), בעלי לא תומך בלידת בית (למרות ש"נעשה מה שאת תבחרי") וזה יכול לתקוע אותי גם בלידת בית... בקיצור סלט בראש.

לא הבנתי מה זה אומר ת'כלס.
בבחינת, באיזה מצב יולדת היתה תובעת את המיילדת שלה? או את בית החולים?

אולי מטעמי אוטיזם וסיניליות מתקדמים, אני לא מבינה מה הקטע... על פניו, אני לא רואה צורך בכך שהמיילדת שלי תהיה מבוטחת. ואם זה עוד יוזיל לי את העלות שלה, אדרבא...

וזה לא נאמר רטורית. באמת אשמח לתשובה.

<קראתי את דברי אמא_ל_5‏ וגיא ואחרים. את דברי כולם. אז תסבירו שוב, יותר לאט, טוב? תודה flower >

ולפני שמכבה אורת והולכת לישון, שאבתי אימיילים ותראו מה קיבלתי:
מדהים ומרתק
שימו לב
בוצע באופן פעיל וטבעי בבית
http://danielfairbanks.pseconds.com/jude.htm

<אז למי אכפת מהביטוח לעזאזל...!>

איזה, יופי, ליאת.
<דומעת מכל לידה שאני רואה, לא משנה מה, מהתרגשות כמובן>
הסיפור הזה ממש ממש עגום. והדיון פה מאוד מענין. כולי תקוה שתמצא חברת ביטוח. בכל אופן, חשוב לזכור שיש בארץ שני רופאים שמילדים בבית, שיפטן וברדה ונכון שהם יקרים יותר אבל לפחות עדיין יש אופציה... אני בכל אופן, מאוד עצובה מהסיפור...
נראה לי שהבסיס להפסקת הביטוח הוא כלכלי ביטוחי על פי גודל הסיכון מול סך הרווח האפשרי. למיטב ידיעתי כיום יש כ 13 מיילדות טבעיות המיילדות כ 400 לידות בשנה. תיק ביטוחי קטן מאד. מעניין באמת לבדוק מה המצב במקומות אחרים בעולם. יש סבירות שעל העניין הזה יקפצו בעליי עניין, המתנגדים ללידות טבעיות, כגון: בתי חולים, בט"ל, משרד הבריאות.

כפי הנראה הביטוח למיילדת הנו מסוג של אחריות מקצועית ולכן חל רק אם תוכח רשלנות. כלומר קשר סיבתי בין הנזק שנגרם בפועל למעשה או המחדל הנטען כנגד המיילדת. בלידה שחס וחלילה הסתבכה, כשלעצמה אין די. נטל ההוכחה הנו על הטוען לרשלנות, התובעים, (אלא אם הדבר מדבר בעד עצמו), והוא כבד. אך חשוב לדעת כי אינו כבד מדיי, שכן עו"ד "טוב" יכול לעשות מטעמים מכל מני דברים שלנו נראים טבעיים.

לדוגמא: הורים בוחרים שלא לעשות אולטראסאונד סמוך ללידה, עקב הסתמכות על בדיקה ידנית של המיילדת האומרת להם כי אין מדובר בלידת עכוז וחס וחלילה חלה טעות בהבחנה והלידה לידת עכוז שהסתבכה. נכון, סביר שייפסק כי קיימת רשלנות תורמת ויש סבירות שעקב רשלנות זו תופחת אחריות המיילדת באחוזים על פי מידת הרשלנות התורמת, אך גובה הרשלנות התורמת לא בהכרח יגיע לכדי 100 אחוז.

בבית המשפט אין בהכרח צדק, במיוחד נכון הדבר בדיני נזיקין וברשלנות מקצועית, מדובר מלחמת ראיות והלוחם היעיל יותר זוכה. חשוב להדגיש שהמבחן הבסיסי הוא מבחנו של האדם הסביר.
לא יהיה זה בלתי סביר להניח כי הסובבים אותנו, ובתוכם רוב שופטי ישראל, המרכיבים את פיקציית "האדם הסביר", סוברים כי גם אנו וגם המיילדות אותנו לא מי יודע מה סבירים.

לו אני מיילדת ואין לי ביטוח, אך אני מאמין בעצמי ובייעוד המבורך שחנן אותי האל, אני ממשיך ליילד אבל נזהר מאד. לדוגמא: עורך בכתב רשימת דרישות מפורטת המחייבת את היולדת, לרבות הצגת מסמכים ואישורים רפואים וממצאי בדיקות. מחתים בני הזוג כי קראו את המכתב וכן מחתימם על הצהרת ויתור לפיה במידה והיולדת, על אף המלצת המיילדת בוחרת שלא לקיים בדיקה מסויימת לפני הלידה ו/או לאחריה. צריך למצוא את שביל הזהב, אם התוצאה תהיה עודף בדיקות מזיקות לא עשינו כלום.

רצוי כי המיילדות בפגישתן החודשית, ידונו בינהן בעניין ויקבעו את הקו המנחה, שמחד ימנע תקלות בשיקול דעת ומאידך לא יפגום בטבעיות הלידה.

ביטוח עקיף - חשוב לזכור שיש סיבוכים מולדים שאינם קשורים כלל ברשלנות מצד המיילדת.(רק לאחרונה נתפרסם המקרה בעניין היילוד שנולד עם פגם מולד וגרר טענה של הוריו כי הוחלף, שכן באולטראסאונד לא אבחנו שום בעיה). יש מעין ביטוח עקיף בעריכת מבדקים מסודרים לרבות בדיקות אולטראסאונד, שכן הדבר מאפשר תביעה כנגד הגורם הבודק/הקופה, אם חס וחלילה ארע מקרה, שרופא סביר היה אמור לאבחן מבעוד מועד.

אין לי ידע מה מכסה הפוליסה, אך בהנחה שהיא מכסה רק רשלנות מקצועית, עצם העובדה שהלידה נערכה בבית כשלעצמה לא מבטלת לדעתי את חיובו של הביטוח הלאומי. הם כמובן יערימו קשיים על קשיים ואולי ידרש נגדם מהלך משפטי. כמובן שהכיסוי הניתן על ידם הוא נמוך מאד יחסית. לטעמי כל נושא המוסד הביטוח הלאומי ולידות בית מחייב התייחסות נפרדת ואולי אף מאבק משותף.

מעבר לכל, חשוב להדגיש כי מי שמחליט לערוך לידה בבית עורך עם עצמו סיכויים מול סיכונים ואין מקום לגלגל על המיילדת סיכון כל עוד היא לא פעלה ברשלנות.

הורה שמוכן לחתום על ויתור על תביעות למעשה נותן ביטוח למיילדת. לדעתי במצב זה ראוי אולי כי המיילדת "תשלם" פרמיה - הפחתת גובה התשלום. אם זאת חשוב להדגיש כי הויתור הוא מוגבל בהיקפו ותחולתו על הצדדים המעורבים. (יש צדדים שאינם צד להסכם אך הסכם זה אולי משפיע עליהם יותר מכל ולכך יש משמעות משפטית, אך אולי מוטב שלא אכנס לפלפלת משפטית).

אין ספק שהמהלך של ביטול הכיסוי הביטוחי עלול לגרום לרבים, שממילא מאד חוששים ללדת בבית מהסיבות המוכרות,לוותר על לידת הבית. לרבים יהיה העדר ביטוח טעון נגד חזק וכבד הרבה יותר מקש על גמל (גמל חביב מאד אך חלוש) וחבל מאד שכך. כל כוונתי היא לנסות לעזור במציאת דרך שתאפשר המשך לידות הבית על אף הסבך הביטוחי. כולי תקווה שבכלל מדובר בעוד כתבה בעיתון שאין לה כל בסיס במציאות. אמן.

אגב רופאים כמיילדים אינם בהכרח פתרון. ראשית, מהסיבה שלדעתי הם משמשים כליווי רפואי אך לא כמיילדים בפועל וגם אם כן הרי סביר כי ביטול הביטוח חל גם עליהם. (על פי השמות שצויינו כאן, הרופאים הנכבדים הם מעדת הגברים ומה לעשות כנראה אלוהים ייעד את הנשים להיות המיילדות של עצמן. אנחנו כנראה לא בנויים מנטלית לתפקיד הזה. מחילה אם פגעתי במישהו מבני עדתי.

את שתי בנותנו ילדנו בבית, העניין הביטוחי מעולם לא עלה, לא לפני הלידה ותודה לאל גם לא אחריה.
לידת בית היא דרך חיים, היא אמת, וביטוח או העדרו לא יכול לה. ברמה פנימית אין ביטוח כלל. יש אמון.
נכון, בעולם בו אנו חיים להחלטות שאנו לוקחים עלולות להיות תוצאות קשות מאד. זו בחירה שכל אחד עושה עם עצמו על פי דרכו. לדעתי בבסיס הדברים מדובר בפחד והפחד מטבעו וטיבו מאד מפחיד. ראוי לשקול מה יותר מפחיד: להכנע לפחד ולדרישותיו או לא להסכים לאמת הפנימית שלך. האחרון מפחיד אותי הרבה יותר.

להיות הורה זו אחריות גדולה לאורך כל הדרך כולה. אחריות זו מעלה מחויבות, מחויבות לדרך חיים ואמונה במה שנכון בעבורך ובעבור אהובך, שזכית להיות להם בן זוג והורה.
נדמה לי שגם ללא ביטוח הייינו עורכים לידה בבית.

יצא ארוך למדי, תודה על זמנכם. לילה טוב.

ועדיין, מכל ההסבר המשפטי, לא קיבלנו דוגמאות -
אילו מקרי רשלנות עלולים לגרום לאיזו פגיעה הדורשת איזה טיפול שעולה כמה כסף?
מישהו מכירה דוגמאות מהעולם?

ידיעתי כיום יש כ 13 מיילדות טבעיות המיילדות כ 400 לידות בשנה. תיק ביטוחי קטן מאד
אבל זה גם אומר שהסיכוי שיצטרכו להפעיל ביטוח מאוד קטן.
האם חברת ביטוח לא יכולה לקחת צ'אנס כזה?
ראה מה שכתבתי למעלה על ההשואה לתאונות דרכים. האם מה שכתבתי דומה לאיך שחברות ביטוח חושבות?

גילה לגבי התיק הביטוחי:
ביטוח הוא רווחי לחברה אם הרבה אנשים משלמים לקופה אבל רק מעט תובעים ממנה / התביעות קטנות.
זה לא המקרה פה כי מספיק שאחד יתבע זו עשויה להיות תביעה ענקית. שכן, השאלה היא לא רק הסיכוי שיצטרכו "להפעיל ביטוח" חברת הביטוח מחשבת את התוחלת - כלומר הסיכוי שתצטרך לשלם * גובה התשלום. אם קורת רשלנות ונולד ילד עם פגיעה מוחית קשה (שנגרמה בשל הרשלנות) הרי שחברת הביטוח צריכה לשלם ה מ ו ן כסף לילד הפגוע. וזה מתוך קופה שרק 13 מילדות משלמות אותה
דוג' מספרית (שאין לי מושג אם משקפת את המציאות) נניח כל אחת מ 13 המילדות משלמת 5000 ש"ח בשנה לחב' הביטוח יש 13 מילדות = 65000 בשנה. נניח שהן משלמות כבר 10 שנים - בקופה יש 650000 ש"ח. אם קורה נזק והתובע זוכה הוא מרוקן את הקופה הזו. (בהנחה שהנזק גדול הוכחה הרשלנות) - לחברת הביטוח זה לא כדאי. {שוב זו דוגמה מאוד פשוטה כדי להדגים את הנקודה)
החישוב של זה הוא סטטיסטי - הסיכוי שיקרה נזק הוא X גובה הפיצוי יהיה Y וכו' וכ' - יש בחברות ביטוח "מעריכי נזקים"שהם סטטיסטיקאים *הרבה* יותר טובים ממני.
מקווה שהועלתי happy {אבא שלי יבדל"א, בטח מחייך עכשיו שהבת שלו מסבירה למישהו משהו שקשור למספרים happy

ברק, תודה, אהבתי את מה שכתבת והיה מעניין לקרוא ומחכים.
יש סבירות שעל העניין הזה יקפצו בעליי עניין, המתנגדים ללידות טבעיות, כגון: בתי חולים, בט"ל, משרד הבריאות. ככל הנראה אתה צודק sad

לו אני מיילדת ואין לי ביטוח, אך אני מאמין בעצמי ובייעוד המבורך שחנן אותי האל, אני ממשיך ליילד אבל נזהר מאד. לדוגמא: עורך בכתב רשימת דרישות מפורטת המחייבת את היולדת,

האם התנהלות כזו (המתאימה לעולם המערבי) לא פוגעת באמון בין הצדדים - מכניסה אלמנט של כסת"ח ליחסי יולדת - מילדת?
כמוך, אני מאמינה בלקחת אחריות על בחירותינו.
בעולם אני פועלת מגישה אופטימית (יש לי אמונה פנימית עמוקה שיהיה טוב) יחד עם זה אני מתארגנת פסימית (אני בוחנת אילו תקלות עשויות להיות ומשתדלת למנוע אותן מראש). ייתכן שגישתי זו תורמת לאמונתי שיהיה טוב - מאחר ואני צופה מראש את התקלות ואת ההמנעות מהן אני באמת נתקלת בהן פחות happy

לידת בית היא דרך חיים, היא אמת, וביטוח או העדרו לא יכול לה. ברמה פנימית אין ביטוח כלל. יש אמון
נכון שברמה הפנימית יש אמון ולא ביטוח אבל קורה פה משהו שהוא לא רק פנימי. יולדות בית הן אדם ככל האדם, וייתכן שינהגו ברשלנות. אני לא בעד לתת לאנשים פטור מטעוית לפני שפעלו, זה עלול להפחית את הערנות שלהם. לא הייתי רוצתה מילדת שאני בוטחת בה כי זה אמון - אמת - פנימי, אבל היא פטורה מאחיות במקרה שתטעה.

ושוב אני אומרת - *ביטוח לא ימנע את התקלות אבל בהחלט יכול להקל על מי שנאלץ להתמודד איתן אחרי שהן קורות* לא הייתי מזלזלת בחשיבותו.
}

אבל אם עושים חישוב תוחלת, ויוצא שצריך יותר כסף, אפשר להעלות את הפרמיה ודי, לא? למה צריכות להיות יותר מילדות?
בדוגמה שלך - אם הסטטיסטיקה אומרת שעל 13 מילדות יש ילד פגוע אחת ל 10 שנים, והוא אמור לקבל את הסכום שחישבת, העסק מתאזן.
נגיד שיש 26 מילדות. אז יהיה בקופה פי שניים כסף, אבל גם פי שניים ילדים פגועים.

שוב ושוב אותה שאלה - חברת ביטוח מבטחת דברים שונים. בתוחלת - כל פרמיה צריכה לכסות את מה שהיא מבטחת. כשאומרים "אין די מבוטחים מאותו סוג", אני מבינה שמחזיקים קופה נפרדת לכל סוג ביטוח, וזה לא ברור לי.

או, לא התיחסתי לסיכוי שיהיה ילד פגוע ולדעתי גם הפיצוי יהיה יותר גבוה ממה שיש בקופה (אבל שוב אני לא באה מעולם הביטוח רק ניסיתי להסביר את הרעיון).
לגבי ייקור הפרמיה - זה יתגלגל לצרכן או יהפוך ללא כדאי למילדת - כרגע לידה בבית "עולה" 1000$ אבלאם הוצאותיה של המילדת יעלו יעלה גם המחיר.
ולדעתי כן, חברות הביטוח מחשבות סיכונים שונים, אולי יש איזה תחום שבו סיכון נמוך (ביטוח מפני רעידות אדמה?!) מכסה תחום מסוכן (מצנחי רחיפה) אבל ככלל הן חייבות להשאיר כסף גם בקופה של ה"לא מסוכן".
אולי שווה לך לשאול את צפריר - הוא היה פעם סוכן ביטוח.
אני לא מבינה, למה מיעוט המיילדות צריך להשפיע. הרי חברת הביטוח עוסקת בכל מיני ביטוחים - ולכן, אם הסיכון נמוך, אז הם יקבלו הרבה פרמיות, ואם באופן חד פעמי כן יהיה מקרה-ביטוח, אז הכסף קיים, גם אם לא מתוך המעגל הסגור של כספי המיילדות.
הנה אם_פי_3‏ ניסחה ברור את השאלה שלי. הולכת לקרוא לצפריר.

ועוד - הנה הניסוח שלי מלמעלה לאותה טענה: הרי הסיכוי שהיא תזדקק להפעלת ביטוח של מליון ליש"ט, מגולם בפרמיה שהיא משלמת.
זה לא שונה מהותית מהסיכוי שדי מכוניות יצטרכו להחלפת פגוש וזה יסתכם בסכום דומה

Pלונית - נגיד שחברות הביטוח החליטו שהפרמיה הנוכחית לא כדאית להן.
הן יכולות לומר "אנחנו מייקרים את הביטוח פי שניים".
מובן שאז הן יחשדו בעושק, אבל הן ממילא נחשדות בזה, אינהרנטית tongue

כמובן (וכבר נאמר בראש הדף), יתכן שכל ענין ה"לא מבטחים יותר" הוא כדי שניתן יהיה לומר אח"כ "טוב, נבטח, אבל ביותר כסף". תרגיל-מיקוח מכוער של כתה ג tilted

גם אם זהו תרגיל במיקוח לא בטוח שהוא מכוער... (רק בגלל שזו חב' ביטוח hilarious) וגם לא בטוח שהוא יצלח... אני רואה שיש פה לא מעט אנשים שמוכנים ללדת בבית בלי ביטוח.

מצחיק אותי איך בנסיוני להבין ולהסביר (על בסיס השכל הישר, לא על בסיס ידע מעמיק בתחום) נהיה כאילו אני מסנגרת על חב' הביטוח. oh
ואני דווקא כועסת עליהם (כתבתי ב"מרגיז לראות מסביב לא מזמן) יש לנו סיפורי ביטוח אוטו כבר כמה חודשים עם שתי חברות ביטוח - שרק לציין את זה מרגיז אותי מאוד!)

מובן שאז הן יחשדו בעושק, אבל הן ממילא נחשדות בזה, אינהרנטית
אה ובצדק הן נחשדות....
למשל חב' ביטוח תעשה הכל כדי שיהיו אותיות קטנות, שיהיה תהליך מייגע של קבלת הכסף (תופתעו לגלות כמה רבים האנשים שמוותרים כי "זה לא שווה את המאמץ" ), שיהיו הרבה החרגות (כן יש לך ביטוח אבל הוא לא כולל את: זה! - ע"ע אותיות קטנות)
דיברתי היום עם המיילדת שלי (לה דווקא יש ביטוח תקף לעוד כמה חודשים טובים), ודבריה מעמידים את רוב הדיון שלעיל באור תיאורטי.
לפי מה שהיא אמרה, מיילדות שהביטוח שלהן ייגמר בקרוב, לפני שיימצא סידור אחר, פשוט לא ייקחו לידות בית במצב כזה. אולי היולדות עצמן מוכנות לקחת את הסיכון (גם אם הוא קל מאוד), אבל המיילדת לא. היא זו שבמקרה אסון חלילה תצטרך לא רק לתת תשובות לבית המשפט, אלא גם למשכן את כל נכסיה כדי לעמוד בתשלומי הפיצויים.

לדעתי האישית זו נטילת אחריות, ולא משנה אם הסיכון לתביעה שכזו הוא אחד לאלף או אחד למיליון.

זה כמובן רחוק מאוד מדבריו השאננים של ברק:

לו אני מיילדת ואין לי ביטוח, אך אני מאמין בעצמי ובייעוד המבורך שחנן אותי האל, אני ממשיך ליילד אבל נזהר מאד.

האם היית ממליץ למי שאין לו ביטוח רכב, למשל, להמשיך לנהוג "אבל להיזהר מאוד"?

לידת בית היא דרך חיים, היא אמת, וביטוח או העדרו לא יכול לה. ברמה פנימית אין ביטוח כלל. יש אמון
משפט יפה ואני מתחברת אליו.

גם אני דיברתי עם מיילדת שדווקא נגמר לה הביטוח. היא היתה מוכנה לקחת את הלידה אבל בתנאי הברור שאם קורה משהו ובעיקר אם אני עוברת לבית חולים-היא לא היתה שם מעולם. לא נראה לי. זה משפיע על כל התהליך שאני עוברת יחד איתה אל תוך הלידה ומחלחל אל תוך הלידה. הידיעה ה"אחורית" הזו שהיא בעצם "לא בתמונה" ברובד מסויים.לא מתאים לי שהלידה המקודשת שלי תהפוך להיות חסמב'ה tongue וחוץ מזה-נראה לי שזה נותן מימד של פחד ולא בא לי מטען של פחד בתוך הלידה שלי.
לגבי ייקור הפרמיה - זה יתגלגל לצרכן או יהפוך ללא כדאי למילדת - כרגע לידה בבית "עולה" 1000$ אבלאם הוצאותיה של המילדת יעלו יעלה גם המחיר
בדיוק. גם עכשיו לידת בית היא עסק יקר וזה לפני שהחלטנו אם להוסיף לחבילה דולה. ייקור הפרמייה משמעו שלידת בית תהפוך להיות אפשרית באמת אך ורק לעשירון העליון. הלא זה מה שגרם להפסקת הביטוח העולמי. הרצון לייקר את הפרמייה וסירובן של מיילדות הבית לשלם סכומים אבסורדים של 30 אלף פאונד לחודש.

ויאולי כל הבלגן הזה עם הפסקת הביטוח יהיה לטובה.
זאת הזדמנות לפעול לכך שלידות הבית יהיו "חוקיות". שהמימון שלהן יהיה מהמדינה (אותה בוכטה נאה שהם מפרישים עבור יולדות לטובת בתי החולים), שהביטוח יהיה דרך "המדינה" (מיילדות בבתי חולים לא מתעסקות עם ביטוח, נכון?).
אני יודעת שהנושא בטיפול כבר כמה שנים (וכל הכבוד לנשימקו וכל מי שעושה במלאכה) אבל אולי היה צריך את הניעור הזה בשביל להעלות הילוך.
זאת הזדמנות לפעול לכך שלידות הבית יהיו "חוקיות".
הן חוקיות, רק שהן חוקיות במסגרת מה שמכונה "רפואה פרטית".
הרצון הוא שהן יהיו "ממסדיות" שהממסד (במדינת ישראל, המכונה מדינת רווחה), יממן אותן, יפקח עליהן וכו'. לא בטוח שזה דבר כ"כ טוב ליולדות בבית, לא לפני שינוי תפיסה מאוד כוללני של כל מערכת הבריאות כלפי היולדת.
עוד חזון למועד, אמן כן יהי רצון.
ויאולי כל הבלגן הזה עם הפסקת הביטוח יהיה לטובה
אני בטוחה שזה לטובה. לכאורה זה נראה כרגע קטסטרופלי אבל לטווח הרחוק זה רק ישפר את התחום.
וחוץ מזה-נראה לי שזה נותן מימד של פחד ולא בא לי מטען של פחד בתוך הלידה שלי.
אחרי שיחה עם המיילדת "שלי" , הבנתי שבעצם האחריות היא שלי, כמו תמיד, כשאני מחליטה כל החלטה שקשורה לחיים שלי, לבריאות שלי, לבריאות ילדיי. אני לא יכולה, ולא רוצה להפיל את האחריות שלי על מישהו אחר. מעולם לא תבעתי את הרופא הנשים שהחליט לנתח אותי על ש"ייצר" לי פגית, (הוצאות רפואיות עד היום, הרבה מעל המימון של המדינה), הייתי יכולה, עם עו"ד טוב, להוכיח שההחלטה שלו מוטלת בספק, שהיה אפשר לחכות, אבל אני מאמינה שהוא עשה את הדברים בצורה הכי טובה שהוא מבין, שהוא רצה בטובתי ולא התרשל, ומעדיפה לקחת את האחריות שלי על עצמי, אלה החיים שלי. נכון שגם עשיתי את השיקול של ה"כאב ראש" של תביעה, הזמן, ולא בטוח שיצא מזה בסוף משהו, וההוצאות סביב ההתעסקות יותר גדולות ממה שנקבל.
לי באופן אישי אין בעיה לחתום על "כתב ויתור" או חוזה שמשחרר את המיילדת מאחריות על דברים שהיא לא יכולה להיות אחראית עליהם. אני לא רואה בזה מצב שבו אני נותנת לה לנהוג בחוסר אחריות, להפך. מצב של חב' בטוח שנותנת גב יכול להוביל להתנהגות לא אחראית, מצד אחד, מצד שני חב' הבטוח בדר"כ מחייבת לעמוד בכל מיני תנאים ופרוטוקולים שהיו מונעים מהרבה נשים ללדת בבית, ויכולים לסכן יותר את אלה שכן יולדות, כך שלא בטוח שזה דבר חיובי.
מיכל והאמת לא הבנת את דבריי בהקשר אליו התכוונתי.
התכוונתי שמיילדת שלוקחת לידה אבל ברקע כל הזמן נמצאת האפשרות שהיא תצטרך להעלם מהתמונה-זה נותן מימד של פחד,מצידה. לא מצידי.
התכוונתי שמיילדת שלוקחת לידה אבל ברקע כל הזמן נמצאת האפשרות שהיא תצטרך להעלם מהתמונה-זה נותן מימד של פחד,מצידה
את צודקת, דווקא הבנתי, גם הפחד שלה לא טוב בשבילך.
השאלה אם חתימה על הסכם שמשחרר אותה מאחריות (כזה חוקי, שלא מצריך ממנה העלמות) יכול לשחרר אותה ואותך מהפחד. אם לא כדאי למצוא אחת אחרת שכן (ויש כאלה)
מעניין איך שהדברים פועלים כאן. צורת המאבק משתנה לאורך השנים אבל לא התוכן והמהות שלו. בכל פעם שיש הישג בשטח אחד, המאבק עובר לזירה אחרת. ולמעשה המאבק הוא על זכות הבחירה החופשית בהיבט אחד ועל הלידה מהיבט אחר.
הלידה בבית היא עניין כל כך מהותי לחברה האנושית שהוא מחייב התגייסות של כוחות רבים כדי ל"עצור" אותה. האפשרות שיותר ויותר נשים יילדו בבית ויגלו תוך כדי התהליך שבעצם הן האחראיות על חייהן ושהן בעלות כוחות עצומים היא אפשרות מסוכנת מאד והיא עלולה לשנות את פני החברה האנושית!! יכול להיות שנשים וגברים עוד יגלו שיש להם את כל מה שהם צריכים כדי להיות הורים. מה יעשו אז יצרני הדברים?
אם קודם לכן המאבק במיילדות בית היה יותר במישור הריגשי עכשיו הוא עובר לפסים הכלכליים ושם הוא בעל עוצמה גדולה יותר. להתעורר מתוך ההפחדה הריגשית והרוחנית זה עוד קל יחסית, כשזה נוגע לכיס שלנו אנחנו ישנים הרבה יותר עמוק והפחדים שלנו גדולים הרבה יותר.
מיילדות הבית שזכו לתמיכתנו הרגשית עלולות להישאר נטושות ובלי כוחות כמאמר השיר וזה באמת מדאיג.
הבו לנו אנשי כלכלה שנונים וחריפים, עורכי דין,סוכני ביטוח ואנשי עסקים שיפצחו ויעמדו מנגד כדי לפתור את הבעיה לכאורה הזו.
השאלה אם חתימה על הסכם שמשחרר אותה מאחריות (כזה חוקי, שלא מצריך ממנה העלמות) יכול לשחרר אותה ואותך מהפחד. אם לא כדאי למצוא אחת אחרת שכן (ויש כאלה)
הסכם כנ'ל הוא כקליפת השום בעיני. מאותה סיבה גם אין בי אישית פחד מפני מיילדת ללא ביטוח. מה שהציק לי נקודתית היתה ההצהרה שאם יקרה משהו היא לא בתמונה.
לידת בית היא דרך חיים, היא אמת, וביטוח או העדרו לא יכול לה. ברמה פנימית אין ביטוח כלל. יש אמון
משפט יפה ואני מתחברת אליו.

גם אני. אבל גם ל לדעתי האישית זו נטילת אחריות, ולא משנה אם הסיכון לתביעה שכזו הוא אחד לאלף או אחד למיליון. .
זה לא עניין של לסמוך על המיילדת ולא של לצמצם את הסיכון. זאת פשוט אחריות. של המיילדות בעיקר אבל גם שלנו כיולדות.
שאם קורה משהו ובעיקר אם אני עוברת לבית חולים-היא לא היתה שם מעולם
יש רופאי נשים, מנהלי מחלקות, שמאיימים כבר זמן רב על מיילדות בית שהם רק מחכים להזדמנות "להעלות אותן על טיל", כלומר לתבוע אותן על רשלנות. ולמעשה מבחינת הרופאים האלה עצם קבלת לידה בבית, מתוך בחירה, היא רשלנות. כלומר כל סיבוך שקורה בבית הוא על רקע רשלנות, מעצם זה שהמיילדת הסכימה לילד את האשה בבית. למשל - תינוק נולד גדול יותר ממה שהערכת המשקל קבעה, ויש סיבוך של כליאת כתפיים, ונניח שיתוק של עצב הזרוע. זה לא סיבוך נוראי, וזה משהו שיכול לקרות. או דימום קשה לאחר לידה בגלל ששיליה לא נפרדת, ומגיעים לבית חולים ונדרש ערוי דם.
מסיבה זאת יש מיילדות בית שחוששות מאד מחשיפה בבתי החולים. הן חוששת מתביעה של הממסד הרפואי, לא מתביעה ביטוחית. גם אם ההורים סומכים על המיילדת, ולא מעוניינים לתבוע אותה, הרי שהממסד לא חסר כאלה המחכים רק להזדמנות כזאת.
וכאשר קורה אסון, גם אם יש קשר מצוין עם המיילדת, בהחלט יתכנו מצבים שבהם היה מאד רצוי שיהיה ביטוח כדי לכסות הוצאות.
אף אחד, גם לא מיילדת בית, ובודאי לא רופא (אני רופאה) לא חסין מטעויות, לא חסין ממצבים שיכולים להיות מוגדרים כרשלנות בדיעבד.
יש מספיק סיפורים על אמהות שילדו בבית שלא היו לגמרי מרוצות מהמיילדת, למרות שבחרו אותה בקפידה. כל עוד הכל עובר בשלום - אין בעיה. לכ היותר יבחרו מישהי אחרת פעם הבאה, או לא ימליצו על המיילדת. אבל אם חס וחלילה קורה אסון - בהחלט יתכן מצב שהורים ירגישו רצון לתבוע, ולקבל פיצוי, ואפילו רק כספי.
מסיבה זאת יש מיילדות בית שחוששות מאד מחשיפה בבתי החולים. הן חוששת מתביעה של הממסד הרפואי, לא מתביעה ביטוחית. גם אם ההורים סומכים על המיילדת, ולא מעוניינים לתבוע אותה, הרי שהממסד לא חסר כאלה המחכים רק להזדמנות כזאת.
לא ברור לי בשם מי הם יכולים לתבוע - הם לא צד לעניין, המיילדת לא חבה חובת זהירותכלפי ביה"ח. (אני יכולה לדמיין שהם יעודדו יולדת לתבוע אבל זה כבר שמהו אחר).
בשם מי הם יכולים לתבוע
תביעה פלילית - כמו שאפשר לתבוע את פרופסור ציון בן רפאל על "גניבת ביציות" או את ד"ר יקירביץ על הריגת חולים בכך שנטש אותם באמצע ניתוח.
אני לא מבינה, למה מיעוט המיילדות צריך להשפיע. הרי חברת הביטוח עוסקת בכל מיני ביטוחים - ולכן, אם הסיכון נמוך, אז הם יקבלו הרבה פרמיות, ואם באופן חד פעמי כן יהיה מקרה-ביטוח, אז הכסף קיים, גם אם לא מתוך המעגל הסגור של כספי המיילדות.

מהטעם הפשוט שחברות הביטוח מיצרות כל ביטוח כ"משק סגור". תפישה כזו של השלמת רווחים מנושא ביטוחי אחד לגבי השני אכן עשויה להופיע במאזנים הסופיים. עם זאת, בדיוק מכך חוששים בחברות הביטוח.
כל ענף צריך לעמוד בפני עצמו, מחשש שכל העץ כולו יקרוס.

אז צפריר_שפרון?, כבקיא בנושא, מה לדעתך צריך לעשות? אם בכלל?
פלונית אחרת יקרה, אולי לא הייתי ברור בעניין הויתור, אין כוונתי חתימה שמראש תאפשר ותכשיר מעשי רשלנות מצד המיילדת. דבר שכזה אינו רצוי, אינו ראוי וגם לא יתקבל בבתי המשפט. כוונתי חיפוש דרך שתאפשר המשך לידות הבית גם ללא ביטוח ע"י צמצום עד למינימום הגעה לכדי מערכת עובדתית ממנה ניתן לטעון לרשלנות מצד המיילדת.
אין ספק שהדבר פוגע בטבעיות הלידה ובזרימה מול המיילדת אבל עדיין עדיף לדעתי מלהיות על תקן של חולה בבית חולים.
לכן הצעתי כי המיילדות יכינו דף מסודר שייקבע מה נדרש מצד היולדת ואם אינה מעוניינת בבדיקה מסויימת הרי עליה לחתום כי לא תהיה לה כל תביעה מכל סוג שהוא כנגד המיילדת. חשוב להדגיש כי כל עניין מומים מלידה לא יכולים להיות באחריות המיילדת.
כפי שציינתי מצד אחד מקנה הדבר שקט מסוים למיילדת ומצד שני מקנה ליולדת כתובת ביטוחית עתידית - חברת הביטוח של הרופאים שערכו מעקב לידה של היולדת.
באשר לרשלנות חו"ח של המיילדת. מגובה קומה ג' נפלו עליי עמודים כבדים מהם יצאתי בשן ועין (ייענו שאנן). האמת, מגיע לי, אז קומה ג', אנא הרשי לי לתקן, נראה לי שדבריי הם יותר משאלת לב והאמת שאני לא ממש בטוח שהייתי מעיז להיות מילדת בית ללא ביטוח, וודאי לא עקב הנסיון המינימלי שיש לי כמיילדת. אבל יש בין המיילדות כאלו עם נסיון של מאות לידות בבית וגם בבית החולים יכול להיות מאד שחלק מהמיילדות תמשכנה ליילד גם ללא ביטוח. מערכת מסודרת של מעקב רפואי יכולה לעודד זאת.
נראה לי כי גם אמירתי שהיינו עורכים לידת בית גם ללא ביטוח יש לקחת ביחס לעובדה שכבר קיימנו שתי לידות בית ויש לנו אמון בנסיון ובמקצועיות של שתי המיילדות איתן זכינו לעבוד.

אגב אני מבין מכאן שיש מהלך מול הביטוח הלאומי, אשמח לעזור לנשימקו כמידת יכולתי.

נועה,
לאו דווקא כבקי בנושא, שביטוח הוא הרווח הכספי העולה במרווח שבין התרפקות על העבר והחרדה מפני העתיד בעבור המבטח ואפשרות לקבל פיצוי או רווח כספי בשל איזשהו "רע" בעבור המבוטח.

כאן, מתוך שנעשיתי הדוק באדיקותי לראות את התואם המושלם, הנני נסוג מלהשיא עצה באלו. שאותה התרפקות על העבר מבחינתי היא התרפקות על תקופה בה הרווח מפחדים ומחרדות בה להעצים את אלו, תקופה לא רעה מבחינת ההתפרנסות הפיזית, עם זאת כמי שהתעסק עם ביטוח למקרה מוות (מה שקוראים בטעות מכוונת ביטוח "חיים"), הרי שהרווחתי כסף בהסיטי את האדם מהווה קיומו אל הווית הפחד מפני העתיד.
תקופה זו של גוויעתי האיטית עד למוות המיוחל - עזיבת הביטוח למקרה מוות והביטוח בכלל, הסתיימה סופית כאשר עברתי לעסוק בהפחתת חרדות ופחדים מפני מוות עתידי, תוך העצמת החיים בהווה. עיסוק שמניב גם פרנסה וגם התחדשות והתחיות יומיומית.

על פני לבטח או להבטיח את הפיצוי במקרה של רעה, ניתן "לברך גם על הרעה" ולראות כיצד הכל בתואם מושלם.

עם זאת, יש מי שרואה בביטוחים למינהם ביטוי של ערבות הדדית. התבוננות זו תקפה ומוכיחה את עצמה בנוכחותה. כאן, איני יכולך להשיא עצה. מעולם לא עלה על דעתי עניין הביטוח של המיילדת שלוותה אותנו בשתי הלידות האחרונות, או הרעיון לתבוע ממנה או ממישהו אחר את האחריות על לידת ילדי.

תודה.

<צפריר>

תודה צפריר. אכן.
תכל'ס מה עושים ???
אני חמישה שבועות לפני התאריךהמשוער ללידת בית אחרי קיסרי , הריון תקין לגמרי , למיילדת ביטוח עד אוגוסט ובכל זאת היא ביטלה .
למיילדת ביטוח עד אוגוסט
אולי היא ביטלה מסיבות אחרות? בכל זאת לא כל המיילדות ששות ללידת בית אחרי קיסרי
למיילדת ביטוח עד אוגוסט ובכל זאת היא ביטלה
למה ביטלה?!?
אילו מקרי רשלנות עלולים לגרום לאיזו פגיעה הדורשת איזה טיפול שעולה כמה כסף?
מישהו מכירה דוגמאות מהעולם?

לא מקרים ספציפיים אבל רעיונות לעילה לתביעה נגד מילדת:

  • היא הגיעה מאוחר מיד (וקרה איזה סיבוך או אפילו סיבוכונצ'יק)

  • היא העליבה/הפחידה/הלחיצה את אשתי/בתי ולכן הלידה התארכה (וקרה איזה סיבוך או אפילו סיבוכונצ'יק)

  • היא לא אמרה לנו ש... ולכן לא לקחנו בחשבון ש...(וקרה איזה סיבוך או אפילו סיבוכונצ'יק)

  • היא לא פינתה בזמן לבי"ח, היא הייתה שאננה מידי (וקרה איזה סיבוך או אפילו סיבוכונצ'יק)

אמנם כמו שאמרו כאן לידה בבית זו דרך חיים, מה חשוב הביטוח לעומת הסיכון של לידה בבית חולים ועוד כל מיני דברים יפים כאלה שאני מסכימה עם רובם.

אבל
לא כל מי שיולדת בבית בהכרח מרגישה ככה או אפילו תרגיש ככה אם חס וחלילה יהיה סיבוך בלידת הבית ויהיה לה ילד פגוע שידרוש הוצאה כספית אדירה לכל ימי חייו.

ואז יגיעו העילות לתביעה, אפילו ממתחת לאדמה הן יצוצו.

ומצד המיילדת לא כדאי לה לקחת סיכון.

איזו הקלה . מצאתי מיילדת אחרת . שאלוהים יעזור ולא יהיו עוד כאלה ענינים .
המיילדת נלחצה מדבריו של עורך הדין וכיוון שהלידה קרובה היא לא רוצה לבטל לי ברגע האחרון אם יהיו עוד התפתחויות כי למיילדת אחרת החברה ביטלה את הביטוח באמצע . אולי זו רק דרך שלה להתחמק מאיתנו , למרות שהלידה לא נראת לה חריגה או מסוכנת.
שמעתי את החדשות על ביטול ביטוח ללידות בית. אני צריכה ללדת עוד כמה חודשים מתוכננת בבית . צר לי על המילדות אך לגבי אישית זה לא משנה , מעולם לא התעניינתי בנושא הביטוח ובילדת הבית הקודמת הייתי מוכנה אפילו ומיוזמתי לחתום על מסמך חתום על ידי עורך דין שהלידה על אחריותי ולא אגיש תביעה משום שעברתי קיסרי. ברור לי במידה ויקרה משהוא שלא אתבע את המיילדת שלי שאני כל כך מעריכה ויודעת שהיא עושה את כל מה שהיא יכולה כדי לתת לי את כל מה שהיא יכולה ויודעת.
אני מאמינה ויודעת שיש כל כך הרבה התנגדות ללידות בית מסביב ועכשיון אחרי שיולדות בית גם לא מקבלות מענק לידה גדול במיוחד הן גם לא יטרחו להגיע לבית החולים ובתי החולים יפסידו סכומים גדולים- כמובן שיש עוד אינטרס לרופאים להציג את לידת הבית כמסוכנות מאד.
מבחינתי ועל סמך נסיוני הפרטי וגם של נשים רבות ששוחחתי עימם או טיפלתי בהן לקראת הלידה בית החולים לדעתי הוא מקום מסוכן מאד ללדת בו .הגישה הלחץ ההתערבויות גורמים למקרים מאד לא נעימים.תמיד אומרים שכל כך בטוח ללדת בבית חולים כי לאם ולעובר שלום ולא מציינים את הצלקות הנפשיות והפיזיות שנשארות ליולדות ולהשפעות קשות על התינוקות. שלפעמים נשארות כל החיים. לפעמים יש סיפורים קשים על לידות שלא מגיעים כלל לעיתון מחמת שמירת פרטיות היולדת. ואותי לא מעניין כרגע ביטוח או לא אחרי כל מה שעברתי אני מעדיפה ללדת על הדשא לבד מאשר להגיע לבית חולים.
טוב לי ותודה לאל שיש מילדות בית ומיילדת שמוכנה לילד אותי ואת התינוק שלי באהבה.
אבל אם לא היה באמת הייתי עוברת לאופציית הדשא שם הסיכוי שלי לצאת שלמה ומאושרת וגם של תינוקי גדול יותר מאופצית בית החולים.
חלק מהדיון הועבר לדף לידת_בית_ומענק_לידה‏
בהריון שני,
תודה לך. שכנעת אותי שאין צורך בביטוח.

יולדת,
דבריך נשמעים *לי* כדבר ההגיוני והנכון ביותר. למעט הענין הפעוט, שלפחות חלק מהמיילדות, לא מוכנות ליילד ללא ביטוח.
זה שאני אישית חושבת כמוך ומסכימה איתך, לא ממש עוזר כנראה.

אז מה נשאר?
לקוות שגם מיילדות הבית יבינו עד כמה הביטוח מיותר, ומספיקה הסלקציה שהן עושות בלאו הכי בקרב אלה הפונות אליהן בבקשה להיעזר בשירותיהן.
ואולי נוכל גם להנות מבונוס בצורת ירידה במחיר, שכן אחת הסיבות למחיר היה עלות הביטוח?

מי מהמיילדות לא מוכנה ליילד ללא ביטוח?
האם תוגבר הסלקציה?
ואכן, אם התוצאה היחידה תהיה ירידה במחיר, אז יש לי שתי חברות שזה ממש ממש ישפר את סיכוייהן ללדת בבית happy
לא יודעת כמה זה יהיה רלוונטי. כי בקרוב מי שאין לה ביטוח-לא יהיה לה גם רשיון מיילדות.
ותסלחו לי על השאלה המפגרת, נניח שאני בוחרת ללדת לבד בלי מיילדת, עברתי על החוק? מישהו יגיד לי משהו? (חוץ מזה שאני חסרת אחריות ולא ראויה להיות אמא tongue), אז מה ההבדל בין זה לבין לקחת מישהי שנמצאת איתי בלידה? לא מוגדרת כמיילדת (למרות שהיא כן, רק שאין לה ביטוח->אין לה רשיון) וסתם עוזרת לי?
אני מניחה שזה קשור גם לתחומים נוספים. מיילדת אולי גם חושבת על העתיד. אולי מתישהוא תרצה להפסיק ליילד בבית ולעשות משהו כן במסגרת מוכרת? חוצמיזה, בגלל החינוך שלנו לסוציאליזציה, אף אחד לא אוהב להרגיש שעובר על החוק או נמצא במחתרת. בפרט, זה בהחלט מרתיע יולדים פוטנציאליםblink
כי בקרוב מי שאין לה ביטוח-לא יהיה לה גם רשיון מיילדות
למה?
מה הקשר?
(אני שואלת כי לא ידעתי שזה כמו ביטוח רכב. הרי גם אחות או רופא הם אחות או רופא, בלי קשר אם הם עובדים באיזה מקום או משהו)

נניח שאני בוחרת ללדת לבד בלי מיילדת, עברתי על החוק
לא עברת על החוק. הרי זה קורה בלידות בית לא מתוכננות, והרבה.
תזכרי גם את כל הנשים הבדואיות שיולדות על הדשא מול סורוקה. "אופס, לא הספקתי להגיע" יעני blink
אין שום סנקציה. אין שום בעיה.

הבעיה תתחיל אם מיילדות הבית אכן ייבהלו ו"ייצאו לפנסיה", יסרבו ליילד אותנו, "'צטערת, תלכי לבית חולים" כזה. זו הבעיה!
כי אם נשפוט מהדוגמא של נשימקו והתוצאה של סגירת משגב לדך (= הקמת תנועה פוליטית ועלייה דראסטית בלידות הבית, כלומר אנחנו מצביעות ברגליים וגם יוצאות למאבק פוליטי) - היולדות מוכנות וחצי להרים את הכפפה של ה"ממסד".

השאלה היא מה יעשו המיילדות?
ייצאו למאבק או יסגרו את הבסטה?
שרה_לה‏ ? השמיעי קול?

הבעיה היא לא של היולדת (מותר ללדת בכל מקום, וזה לא דבר שניתן לאסור, ולו טכנית) אלא של המיילדות. כפי שאם אני (חסרת ההכשרה והתעודה) אבצע פעולה רפואית, בתוך בית החולים או מחוצה לו, זו תהיה עבירה על החוק, כך גם אם אחליט ליילד. גם אם למיילדת, כמו לג'ודי סלום, יש הכשרה, אך אין לה תעודת מיילדות ישראלית - זו עבירה על החוק.
כל עוד הכל בסדר, סביר להניח שאין עם זה ממש בעיה (אלא אם מישהו יחליט לצוד את המכשפות, וזה לא לגמרי הזוי... אגב, גם במקור, רבות מה"מכשפות" שצדו, היו מיילדות... רבותי, ההסטוריה חוזרת...) אבל אם תהיה בעיה כלשהי - ולא חשוב אם בגלל המיילדת, בגלל ההורים, או מכל סיבה אחרת (אפילו גנטית-לא-ניתנת-לזיהוי-מראש) - עלולה להיות בעיה קשה.
רבות מה"מכשפות" שצדו, היו מיילדות... רבותי, ההסטוריה חוזרת...)
זה בדיוק זה:
דריסת הכוח הנשי. ה"מכשפות" אכן היו מיילדות וגם "נשות רפואה" עממית.
Pלונית_אחרת? , אני חושבת שהמאבק על זכותנו ללדת, להניק ולחנך בבית הוא המאבק הפמיניסטי של היום.
זכויות האשה, פאר אקסלאנס.
מה הקשר?
אין קשר. מיילדת אמרה לי את זה. זה כנראה חלק מהמאבק של הממסד בלידות הבית. sad
ראיתן את הכתבה שפורסה על ג'ודי מילדת הבית. כתבה שהגדירה אותה כמסוכנת! זה ממש מרגיז ומקומם שמציגים אותה כמסוכנת מאד בגלל שילדה בבית יולדת אחרי סיכון וכל מיני וגם על כך שתינוק לאחר שילדה אותו בבית היה במצוקה ושהיא פועלת ללא רשיון

אבל ממש כתבה שמחפשת להכפיש.
מאד מצער
השאלה היא מה יעשו המיילדות?
ייצאו למאבק או יסגרו את הבסטה?
שרה_לה‏‏ ? השמיעי קול?

בשמת, אשא קולי ברמה, כשיהיה לי מה להגיד. אני כרגע עוד לא אובדת עצות לגמרי, כי הביטוח שלי מכסה את כל מי שבהריון עכשיו (ואפילו עוד לא יודעת), ככה שאני מחכה לראות מה עושות האחרות, ואיך מגיב השוק.
אני עוד לא גיליתי במי להאבק, יש כל כך הרבה מועמדים... משום מה אני מאמינה שמעז יצא מתוק. מין תמימות אינפנטילית שכזו.
שרה_לה‏ ,
מה, לא נדברתן ביניכן על הנושאים הבוערים האלה?
אין דברים שהייתן רוצות שייעשו, שנוכל (אנחנו, הנשים פה שילדו איתכן ורוצות להמשיך ולהיעזר בכן גם בעתיד) לעשות?
כנ"ל גם בענין ג'ודי - אתן לא מתארגנות לאיזו התקפת מגננה לטובתה או משהו?
אני רוצה להגיד שה"עליהום" הזה על מיילדות הבית בזמן האחרון עושה לי ממש רע. לפחות אצלי, זה משיג מטרה הפוכה. לא רק שאני כמובן אלד בבית באפריל בע"ה טפו טפו חמסה חמסה, אני גם אחרי כל ההכפשות של השבוע האחרון חושבת לוותר על מענק לידה (ובאמת שאני זקוקה לו) ולא להירשם בשום בית חולים, שידחפו את המענק ל..... אם מלחמה אז שידעו שלכל מטבע יש שני צדדים. לפני שעלה עניין ביטול הביטוח לא חשבתי לשאול את המיילדת אם יש לה ביטוח, אז מה פתאום עכשיו? ויש לי אינטרס מאד ברור כאן, זה לא אינטרס רק של המיילדות, חשוב לי שלא יתייחסו אליי כמו לילדה קטנה שלא מסוגלת להחליט מה טוב עבורה ושיתנו לי לבחור.
אני יודעת שחלקכם יתקוממו על החיבור שאני עומדת לעשות. אני ממש לא צינית. רק פתאום חשבתי לעצמי-צחוק הגורל. חברות הביטוח יצטרכו לשלם עכשיו מיליארדים של דולרים פיצויים לנפגעי האסון הנוראי הזה בדר'-מז' אסיה.אסון שהיה יכול להמנע,אגב. בקלות.

ובגלל איזושהי סטטיסטיקה של אחד למליון-הפסיקו עם הביטוח ללידות הבית.
צחוק הגורל.
אסון שהיה יכול להמנע,אגב. בקלות.
פיספסתי כאן משהו. איך?
ליאת_skippy‏ - לקוות שגם מיילדות הבית יבינו עד כמה הביטוח מיותר
הביטוח אינו מיותר מבחינתה של המיילדת.
זאת ועוד (בהריון_שני?) את יכולה לחתום לה על מסמכים מפה ועד להודעה חדשה, ואם יקרה משהו (מוות, נכות) היא תהייה חשופה לתביעה שלך או של היילוד.
  1. ישנן זכויות שאין ויתור חוקי עליהן אפשרי.
  2. אינך יכולה לוותר על זכויות ילדך - ועוד 25 שנה יתבע היילוד את המיילדת - וכל מה שחתמת לה (במקרים מסויימים) לא יעזור לה
זיו_אביבי‏, אני מסכימה אתך, הבאתי דוגמאות למצבים בהם אנשים יכולים להחליט לתבוע, זה הכל. ברור שמבחינת המיילדת היא צריכה את הביטוח, אלא אם כן יש לה לקוחות כמו משפחת כשר ושפרון וכדו' שלוקחים אחריות מלאה עליהם בכל מקרה.

גם אני רציתי להעיר עוד קודם שאין טעם לחתום על הסכם שמשחרר את המיילדת מכל התערבות משום שאין לו תוקף משפטי.

פיספסתי כאן משהו. איך?
כמו באוקינוס השקט. יש סנסורים מיוחדים שמתריעים במקרה של רעידת אדמה בלב ים ואז יש זמן להתכונן לגלי האימים. לצונמי לקח שעתיים להגיע אל החופים. במרווח הזמן הזה יכלו למנוע מוות של הרבה אנשים. בעיקר אילו שהלכו להם לצלול או לחפש צדפים על החוף(מרביתם ילדים,כמה נורא). או לפנות את בתי המלון שהיו מועדים לפורענות ומרבית המתארחים שם-מתו.המחדל נוראי-לא היו ערוכים להתרחשות כזו.
_זאת ועוד (בהריון_שני??‏) את יכולה לחתום לה על מסמכים מפה ועד להודעה חדשה, ואם יקרה משהו (מוות, נכות) היא תהייה חשופה לתביעה שלך או של היילוד.

ישנן זכויות שאין ויתור חוקי עליהן אפשרי.
אינך יכולה לוותר על זכויות ילדך - ועוד 25 שנה יתבע היילוד את המיילדת - וכל מה שחתמת לה (במקרים מסויימים) לא יעזור לה_
כל זה נכון אלא אם כן המיילדת לא באה כמיילדת אלא כתומכת, או כחברה. שהנולד לא יכול לתבוע את מי שבאה לא כמיילדת. מכאן ששינוי ההגדרה המקצועית שומט את הטיעונים המשפטיים.
לכן, הדבר היחידי שיש להחתים את היולדת עליו הוא שהיא מזמינה את התומכת לידה לא כמיילדת. ראוי שהחתמה זו תינתן מרצון חופשי ובנוכחות עדים מהימנים על רשויות החוק, נאמר עו"ד או מישהו "משם".

כך תתהפך המגמה.

ראיתי שכתוב פה על הביטוח של מיילדות הבית אבל לא הבנתי - האם כל מי שמתכוונת ללדת בבית פה , מוכנה ללדת אם אין ביטוח?
אני חושבת על כך די הרבה...
הביטוח לא נגמר מחר. אני מאמינה שימצא פיתרון. אישית לא אלד ללא ביטוח.
???
אפילו אם יהיה ביטוח, זה לא מה שימנע אסון, זה לא מה שיעלים את כל הזמן והרגשות שצריך להשקיע בילד פגוע. כל מה שזה נותן זה כסף.
כסף זה איכות חיים לילד הפגוע שמקבל את הטיפול הטוב ביותר שהוא צריך ולא רק מה שקופ"ח\ביטוח לאומי נותן. כסף זה איכות החיים של שאר הילדים בבית שכל גרוש מוציאים על הטיפול בילד הפגוע.
היו להורי שכנים שהיתה להם ילדה שבגלל בעייה מסויימת שלא אפרט ושלא נבעה ממשהו שהיה ידוע במהלך ההריון , חיי המשפחה התהפכו לגמרי: הילדה אפילו לא הגיעה לשלב שיכולה היתה לזחול לבד. היתה זקוקה להשגחה צמודה כל שעות היממה (=כסף) , עבודת ההורים כמובן השתנה(=כסף) , בעיות שונות נוצרו בדינמיקה המשפחתית, אחד הילדים התחיל לגמגם. האפשרות שהתאפשרה מהמדינה זה להכניס אותה למוסד והם לא התלהבו מהרעיון. בקיצור, אף אחד לא הולך לקנות וילה בקיסריה מכסף של ביטוח כזה. זה משהו שמאפשר רמת חיים סבירה לילד הפגוע ולשאר בני משפחתו , משפר את איכות החיים של הילד הפגוע.
בזמנו השתתפתי במסגרת שבין היתר היתה אמורה להיות מיועדת לילדים אוטיסטים. המסגרת היתה פרטית ונחשבה טובה, אבל כל פגישה (של שעה -שעה וחצ) עלתה 180 שקל לפני כ7 שנים. ועוד בדרום. נחשו כמה ילדים יכולים לממן את המסגרת הזו?
אני יכולה להבין הורים שאומרים, אני מאמין שהלידה תהיה טובה ולא יהיו שום סיבוכים, בפרט אם יש לידות קודמות כאלה לאמא. אבל למה שמיילדת תרצה לילד בבית בלי ביטוח?
האם כל מי שמתכוונת ללדת בבית פה , מוכנה ללדת אם אין ביטוח?
אני לא. מונו כתבה הכל. (המיילדת שלי מבוטחת בתקופה שאני צריכה ללדת).
גם אם למיילדת יש ביטוח, הוא יכסה רק פגיעות שנגרמו (או יש אפשרות שנגרמו) עקב פעולות או מחדלים של המיילדת. כלומר, גם במקרה בו ילד נפגע במהלך הלידה, לא בכל מקרה הביטוח של המיילדת יכסה זאת (אותו דבר אמור גם לגבי תביעה של בית החולים אם יולדים שם - רק ששם בחלק יותר גדול מהמקרים אסונות נגרמים עקב טיפול לא נכון). לכן אני לא חושב שזה שיקול מרכזי. כלומר, אני לא חושב שכדאי לקחת לסכן את בריאות האם או הילד רק בגלל שאין ביטוח למיילדת. עדיף להקטין את הסבירות לאסון גם במחיר של אובדן פיצוי אפשרי.
גיא, איך מוכיחים שנזק נגרם בגלל תפקוד לא נכון של המיילדת? בגדול אתה צודק שכדאי להקטין את הסיכון ובכל זאת אני לא רואה את עצמי הולכת ללידה בלי ביטוח. (וגם לא מבינה מיילדת שתעבוד בלי ביטוח. אבל זה לא הנושא).
מנסיוני עם חברת ביטוח (בנושא של תביעה לאובדן כושר עבודה) אז גם ככה הם ממררים לך את החיים ולא בטוח שבסוף את הכסף יתנו.
איך מוכיחים שנזק נגרם בגלל תפקוד לא נכון של המיילדת? על זה בדיוק יתחילו להתווכח בחברת הביטוח של המיילדת. רק בהפוכה.
אני אישית אלד בבית גם ללא ביטוח. למרות שלמיילדת המיועדת שלי יש עדיין ביטוח.
A point against insurance:
If a midwife is covered, she has to follow protocol. This might mean (just my assumptions) :prenatal tests and USs, timing contractions, vaginal exams, time limit after water brakes etc. To ME this is unneccessary interventions that can have negative affects on the birth. I would not want to be subject to these procedures just because she needs to cover her a$$. I believe that a lay midwife , for this reason, is a better birth companion.
The insurance issue is just the same as the hospital - in my eyes. You gain insurance by raising the risks.
עדיף להקטין את הסבירות לאסון גם במחיר של אובדן פיצוי אפשרי. למה אתה מתכוון בזה? לא הבנתי ...
פתאום אחרי כחודש הבנתי את מה שאמר גיא...הג'לי במוח כנראה נמס מעט...
לפתע נפל לי האסימון - מספיקים את הביטוח למיילדות הבית! אז, כאילו... מה בדיוק אנחנו אמורות לעשות, ללדת בבית חולים?! ללדת עם מיילדת לא מוסמכת? זה פשוט לא יכול להיות. חייבים לשנות את המצב הזה, ומיד.
אז, כאילו... מה בדיוק אנחנו אמורות לעשות, ללדת בבית חולים?! ללדת עם מיילדת לא מוסמכת?
יו יו סיסטר,צ'יל happy
זה שלמיילדת אין פתאום ביטוח לא הופך אותה ללא מוסמכת.
מנסים לשנות את המצב הזה אבל לא מבטיחים שמייד.
אם יש מיילדת שאת סומכת עליה ואין לה כרגע ביטוח-תצטרכי למצוא פתרון יצירתי.
קישור | העבר | מחק *חיפושית* (24.01.2005 13:44):
תגידו , מה קורה כאשר מיילדת לא ממש יודעת אם תרצה להמשיך וליילד אחרי תום הביטוח שלה,
כרגע אני לא ממש מוצאת מיילדת, מטעמי זמן- תאריך משוער לא מתאים, מטעמי ביטוח מיילדת שלא בטוחה אם רוצה ליילד ללא ביטוח, ומיילדות כל כך רחוקות שאני לא מעוניינת להכנס לזה,
יש עצה?.
יו יו סיסטר,צ'יל
זה שלמיילדת אין פתאום ביטוח לא הופך אותה ללא מוסמכת.

yes
חיפושית
אם תתני איזור מגורים ותלמ נוכל יותר לעזור.
במקום חיפושית:
מרכז
קיץ

אני הצעתי לה לברר עד איפה מגיעות גם רונית קופליס ושרה'לה.

נדמה לי ששיין ברגנר כן מגיעה למרכז ויש לה ביטוח עד אוגוסט. נדמה לי. שווה לדבר איתה. מה עם אילנה שמש? חיפושית-לך אין בעיה עם ללדת בלי ביטוח?
חיפושית כבר דיברה עם אילנה שמש, לא ברור אם זה אפשרי.
לחיפושית אין בעיה עם ללדת בלי ביטוח, אבל למיילדות יש.
_לחיפושית אין בעיה עם ללדת בלי ביטוח, אבל למיילדות יש_
אז שיבואו ללידה על תקן של דולות
<בת ההרים מתחכמת ואז הולכת לישון>
שלום!
אני קראתי רק עכשיו את הדף הזה, למרות שכבר המון זמן אני מנסה למצוא מיילדת ללידת בית שלי. קצת פרטים- הריון ראשון, ורצון של שנינו (בן זוגי ושלי) לא להגיע לבית חולים בשום אופן..... לא אוהבים את זה...
שמעתי על כך שאולי מתרקם חוזה עם חברת ביטוח גרמנית כדי שיהיה ביטוח למיילדות בישראל. מישהו יודע מה קורה עם זה?
בנוסף לכך, רציתי להאיר את עיניכן: אני הולכת ללדת בסוף אפריל, ואין אף מיילדת פנויה. שיין ממשיכה עד אוגוסט, אבל אין לה מקום. כל השאר- בלי ביטוח..... ועוד שאלה חשובה- מי יהיה הגיבוי של שיין?????? אין אף מיילדת פנויה (כבר התקשרתי לכולן...)
אז, אם למישהי יש פרטים, אנא תעזרי לנו.
ורצון של שנינו (בן זוגי ושלי) לא להגיע לבית חולים בשום אופן..... לא אוהבים את זה...
אם הרצון הזה כל כך חזק אז תסכימו ללדת גם עם מיילדת שאין לה ביטוח. לא?
שמעתי על כך שאולי מתרקם חוזה עם חברת ביטוח גרמנית כדי שיהיה ביטוח למיילדות בישראל_
אולי כן. ואולי לא. אולי.
_מי יהיה הגיבוי של שיין?

למה לא לשאול ישירות את שיין? בכל מקרה למיטב זכרוני המגבה שלה היא ג'ויס. זה לא קשור לפנויה או לא זה קשור לזה שאם את יולדת ושיין בלידה אחרת אז ג'ויס מגיעה לעזור לך בלידה.
בהצלחה.
אני הולכת ללדת בסוף אפריל, ואין אף מיילדת פנויה. שיין ממשיכה עד אוגוסט, אבל אין לה מקום. כל השאר- בלי ביטוח.....
מי אמר לך שכולן בלי ביטוח? אולי הן סתם מלאות? אני גם צריכה ללדת באפריל וככל הידוע לי למיילדת שלי וגם לאחרות, לפחות בצפון, יש ביטוח. העניין הוא שחלקן תפוסות כבר, כי ככל הידוע לי (תתקנו אותי אם אני טועה) הן לא לוקחות יותר משתיים-שלוש לידות בחודש ומספיק שיש כמה זריזות כמוני שסגרו איתה כבר בחודש רביעי ועוד מישהי שאני מכירה שסגרה איתה כבר בחודש שני כי היא כבר יילדה אותה פעם קודמת- ואין לה זמן/מקום בשבילך...
ובקשר לביטוח- זה באמת מה שמשנה לך? לי אישית, הביטוח זה לא מה שיקבע אם ללדת בבית או לא. מישהו נתן לי ביטוח כשהגעתי לחיים האלה שהכל יהיה בסדר?
שרית -
מה אכפת לך אם אין להן ביטוח, הן פחות מקצועיות בגלל זה?
ואם חס וחלילה יגרם נזק בלידה לילד או לך בבית או בבית חולים
את חושבת שאם יהיה לך ממי לתבוע כסף זה יכפר במשהו על ילד פגוע?!

אם החלום שלך ללדת בבית תמצאי מי שתסכים ללוות אותך, ביטוח זה עניין פרוצדורלי שבעיני לא צריך לתת לו יותר מדי משקל.
אם לא שכנעתי אותך תקראי פוליסת ביטוח ותראי כמה מעט היא רלוונטית בסך הכל.

ארני,
דיון על למה בכלל ביטוח, והאם הוא עונה על פגיעה בילדך (לא - אבל ילד פגוע גם עולה הרבה כסף) יש במעלה הדף.
כמו כן המיילדות עצמן לא מיילדות בלי ביטוח (ובצדק גמור אם את שואלת אותי - אם מילדת תתבע ותפסיד במשפט בלי ביטוח היא תאבד את המכנסיים).
כמו כן המיילדות עצמן לא מיילדות בלי ביטוח
מממממ...זה "פור דה רקורד". אוף-חלקן בהחלט מיילדות.ולכן כדאי לשוחח עימן בפרטיות.
זה "פור דה רקורד". אוף-חלקן בהחלט מיילדות.ולכן כדאי לשוחח עימן בפרטיות.
יש כאלו שמיילדות בלי ביטוח, מעטות, אבל מבחינתי זוהי בעיה- אם משהו יקרה, אז באופן מיוחד צריך את הביטוח. נכון, לא צריך לצאת מנקודת הנחה שיקרה משהו, אבל לא צריך להיות עיוור. חוץ מזה- במידה ויהיה סיכון או סיבוך, אפילו הכי קל, מיילדת ללא ביטוח תמהר להביא אותי לבית חולים, כדי שלא יקרה משהו. נראה לי שהן פחות רגועות, ולפיכך, גם אני פחות רגועה. ברור שיש סיכון בבית חולים או בחדר טבעי, אפילו גדול יותר, אבל אם יקרה משהו, אני אוכל להתמודד עם ההוצאות הכספיות.
מי אמר לך שכולן בלי ביטוח? אולי הן סתם מלאות?
מכיוון שלהרבה מיילדות נגמר הביטוח, אלו שנשארו הן מלאות לגמרי. אני שמחה שאת הזדרזת לסגור את הנושא כבר בחודש רביעי, אבל אני ניסיתי לסגור זאת בחודש חמישי, וכבר רובן היו מלאות, ללא ביטוח או לא באיזור המגורים שלי. בכלל לא קרוב.
מבחינתי זו לא אופציה ללדת ללא ביטוח, אני מבינה כל אחת שתעשה זאת, אבל כל אחד צריך לעשות מה שמתאים לו בסופו של דבר. אולי בלידה שניה, שיהיה לי קצת יותר מושג על מה מדובר.
בכל מקרה, מישהו/מישהי יודע/ת משהו אם מתקדם נושא הביטוח?
שרית שיהיה לך בהצלחה. לידה טובה. אני מדברת בשיא הרצינות.
לא נראה לי שאת תלדי בבית. את עסוקה מידי בפרטים שוליים. מלאות,ביטוח לא ביטוח. את רוצה ללדת בבית? אם כן-תמצאי פתרון. תפסיקי להתעסק בתפל,כן מתקדם העניין לא מתקדם. לא מתקדם. כרגע אין ביטוח. המצב הוא כזה.
לידת בית היא לקיחת אחריות. את כנראה עדיין מחכה שמישהו אחר יחליט בשבילך. זה לא קורה ככה.
אז מה שלא יהיה-שתגיעי ללידה בשלווה.
מישהי- יש לך שם???????
מה שכתבת מאוד צרם לי. אני מניחה שזה היה בכוונה. התלבטתי אם לענות או לא- אנ י אנסה לענות.
אולי אני באמת לא אעשה לידת בית, כי יש בי פחדים שמתבטאים בפרטים השולים שאת אומרת שאני מתעסקת איתם. אני מניחה שיש בזה אמת. אני אשקר אם אגיד שאין בי פחד מכל חווית הלידה, אבל זה נראה לי טבעי. באותה מידה, לא עשיתי בדיקות גנטיות וכל המי שפיר ומיני בדיקות מיותרות, בלב שלם ובלי חרטה, אבל עוד יש בי פחד ממומים (לא שבדיקות היו מרגיעות את הפחדים) כי הפחד הזה קיים אצל כל אחת.
אבל באמת- מאיפה את יודעת עלי כל כך הרבה דברים? למה את מניחה דברים עלי מכמה מילים שכתבתי? איפה הסובלנות למחשבות ואפילו פחדים של מישהו אחר, גם פחדים זה דבר טוב, זה מראה לנו את הגבולות שלנו.
אני באמת רוצה לעשות לידת בית, אבל לא יכולה להתעלם מקולות בתוכי. וכן, אם היה ביטוח הייתי מרגישה הרבה יותר טוב.
כתבת דברים מאוד מעוררי מחשבה ונכונים, אבל אפשר לכתוב בצורה אחרת לגמרי. והיה הרבה אמת בדברים שלך, חבל שכיסית אותם בניסוח כל כך מגעיל.
שרית זה היה לי ברור איך שלחצתי על "הוסף לדף" שמה שכתבתי יעורר התנגדות. זה בסדר. אני כאן כדי לעורר בך את זה. אני לא מוצאת כל פסול בצורת ההתבטאות שלי. אני מפנה אלייך את דבריי בצורה מאד ישירה וכנה. מה זה משנה אם שמי הוא עליזה,שושנה,או חדווה. כמו שלא משנה לי אם את שרית או חגית או פזית. לא משנה. אני באמת מאחלת לך לנצל את החודשיים שנותרו לך עד ללידה כדי להתפקס עם עצמך על איזו מין לידה את רוצה לעצמך ולעשות מה שאת יכולה כדי לקדם את הרצונות שלך ללידה כמו שאת מאחלת לעצמך. אני חושבת שכרגע את מבזבזת כוחות על דברים שממילא אינם תחת שליטתך. נתבי את כוחותייך למה שביכולתך לשנות.
flower
לכל המתפלאות, בנוסח "מה הבעיה, תלדי עם מיילדת שאין לה ביטוח" - כמו שכבר נאמר כאן, חלק מהמיילדות לא מוכנות ליילד בלי ביטוח, חלק תפוסות. המבחר, לצערנו, לא כזה גדול, שלא לדבר על כך שחשוב לי ללדת דווקא עם המיילדת שכבר יילדה אותי - לא שעל זה יקום וייפול דבר, אבל זה מרגיז שהזכות הזאת נלקחת ממני, משום שלקוקחים לה את הביטוח והיא לא תיילד בלעדיו! אני מאד מאד מקווה שעד הלידה שלי המצב יתוקן. אם לא, אני אלך בשמחה ובטוב לבב ללדת בבית חולים, בדיוק את הלידה שצריכה להיות לי.
אגב, המיילדות פועלות במרץ לחידוש הביטוח שלהן ולפחות אחת מהן אופטימית - אז נקווה לטוב happy
אני מקווה לטובhappy (מי יתן שעד פארק הירדן העניין יוסתדר!)
Pלונית - מי האופטימית?
יש איזו ידיעה חדשה לגבי הביטוח? מה אם החברה מגרמניה?
פתאום הבנתי מה המשמעות של הביטוח...
התחלתי לעבוד בקליניקה פרטית של ריפוי בעיסוק, וכמובן עשיתי ביטוח, ופתאום הבנתי כמה חשיבות עצומה יש לזה. בכלל, כמה חשיבות יש לתמיכה המקצועית והארגונית והממוסדת, במיוחד למקצוע שמערב חיים ומוות כמו מיילדות. המקצוע שלי אמנם מערב טיפול באנשים, אבל הוא לא מערב חיים ומוות, ואף על פי כן לא הייתי רוצה לעבוד אפילו שנייה אחת בלי התמיכה המקצועית שיש לי, שמתבטאת לא רק בביטוח, אלא גם בהימצאותו של של ממסד מקצועי, שמנחה אותי, עוזר לי, תומך בי, מסייע ומבקר אותי כשצריך (וכשאני מחפשת את הביקורת), ושולח לי הודעות מדרבנות על השתלמויות מקצועיות. למיילדות בית בישראל כמעט ואין את כל זה, המימסד הפנימי שלהן קטן מאוד, הממסד החיצוני לא תומך, ולצפות מהן שימשיכו לעבוד ללא התמיכה האחת, הבסיסית והאחרונה - הביטוח - נראה לי כמו דרישה מופרכת, גסת רוח אפילו, שלא מתחשבת בכלל בכמות הלחצים העצומה שיש עליהן ממילא.

ואם יש מיילדות שממשיכות ליילד בלי ביטוח - אשריהן וטוב להן, אבל זה נראה לי כמו יכולת אישית נדירה מאוד.

לגבי חידוש הביטוח- המיילדות נמצאות במשא ומתן עם משרד הבריאות. הבטיחו להן שעד יולי יסדרו להם ביטוח אבל בינתיים זה עוד לא קרה. בינתים הבנתי שהן ממשיכות לעבוד (או לפחות חלק מהן).

רציתי לציין פרט שלא הובהר פה מספיק והבנתי אותו רק בעקבות שיחה עם מיילדת בית שאני שוקלת ללדת אתה.
ביטוח לאומי לא מכיר בתינוקות פגועים שנולדו מחוץ לבית החולים. לא משנה בכלל אם הם נולדו פגועים כתוצאה מרשלנות של המיילדת, ללא מיילדת בכלל או למרות טיפול אופטימלי של מיילדת מוסמכת. לכן, הורים שילדם נולד פגוע (למשל מחוסר חמצן), אפילו אם המיילדת טפלה בו כראוי, אין שום גוף שיתמוך בהם כלכלית בטיפול בילד הפגוע. רק הביטוח של המיילדת, אם הוא קיים, מאפשר להם לקבל פיצוי כלשהו וזה יהיה הכסף היחיד שהם יקבלו.
לא מדובר פה באפשרות "לנקום" במיילדת, או להעביר לידיה את האחריות ללידה. מדובר פה במצב שבו אם למיילדת אין ביטוח, גם אם שורר אמון מושלם בינה לבין ההורים, וגם אם היא מתפקדת באופן מושלם, עדיין ההורים עלולים למצוא את עצמם עם תינוק פגוע ובלי כסף לטפל בו.
נקודה למחשבה.

so what happens if a woman gives birth outside a hospital, cause she didn't get there on time- gave birth in the car/taxi/toilet/stairs?
you say that there's no coverege there if something went wrong?
maybe it's a special case, i don't know. but i guess it does happen...
ביטוח לאומי לא מכיר בתינוקות פגועים שנולדו מחוץ לבית החולים
זה נשמע לי כמו שערוריה נטו. איך יכול להיות שזה נכון????? אני מזועזעת.
מישהי יכולה לפרט יותר בנושא?
זה מוזר. מה קורה עם תינוקות שנולדים באמצע הדרך?(לידת בית לא מתוכננת)
טוב. בינתים חפשתי על זה חומר באתר של ביטוח לאומי. לפי מה שכתוב שם כל ילד נכה זכאי לגמלה, אין בכלל התיחסות לנסיבות הנכות או ללידה.
אני מניחה שמה שהמילדת התכוונה אליו לא היה אי זכאות לגמלת נכות של ביטוח לאומי, אלא לאי יכולת להגיש תביעת פיצויים, כמו ש אמא_ל_5‏ כתבה בתחילת הדף: ביטוח לאומי וקפות חולים משלמים את הצרכים הבסיסיים. ואם אין ברירה - זה מה שיש. אבל כאשר תינוק נפגע בלידה, ויש תביעה וביטוח - זה מאשפר טיפול הרבה יותר יקר. יותר ציוד מתוחכם, יותר טיפולים משלימים כמו פיזיוטרפיה במים, רכיבה טיפולית על סוסים, כסא גלגלים חשמלי חכם, מטפלת בחלק משעות היום, פיזיוטרפיסטית שמגיעה הביתה כל יום במקום ללכת שלוש פעמים בשבוע לקופ"ח, וכו'. כאשר יש בעיה אמיתית כספי ביטוח יכולים מאד להקל על החיים. לא מדובר על תביעה קנטרנית כדי "להכניס" למילדת, או לרופא, או לכל גורם אחר. מדובר על תביעה כדי להשיג כספים שיכולים מאד לשפר את הטיפול ואת רמת החיים של המטופל ומשפחתו.
הגמלאות שביטוח לאומי משלם לילדים נכים מאד סמליות. מאד.
קישור | העבר | מחק *לימונית* (18.01.2006 15:27):
מעלה את הנושא שוב לכותרות. כפי שהבנתי מאחת המיילדות, אין היום לאף אחת מהן ביטוח מקצועי וכולן, כך הבנתי, ממשיכות ליילד.
אני מתקשה להבין:
  • הכיצד מיילדות הבית לוקחות על עצמן אחריות כ"כ כבדה וזאת לאור שני מקרים שקרו לא מכבר בהן נפגעו שני תנוקות בלידת בית (הסיפורים על כך כבר נידונו כאן באתר)?
  • אם לאף מיילדת אין כרגע ביטוח, מדוע המחיר שהן גובות נשאר כ"כ גבוה? (בין 800-1100$ )
-בהנחה שיש לנו ביטוח צד ג' עבור כל תאונה שעלולה להתרחש בבית, האם במקרה של לידת בית שהוכחה בה רשלנות יהיה כסוי כספי? או שהביטוח תקף רק אם למיילדת יש גם ביטוח? (כמו למשל, עבור עוזרת בית, אם לא נשלם עבור ביטוח לאומי, הביטוח שלנו לא יכסה שום תביעה מצידנו או מצידה).
-אמנם לידת בית מבוססת על הראבה מאוד אמון הדדי אבל כשחו"ח קורה משהו אני משערת שאף צד לא יכיר בצד היפה של רעהו (לשעבר...) והיות שקיימתך חובת הוכחה על רשלנות, אזי? צריך שיהיו עדים על כל צרה שלא תבוא???

מציינת כבר כי ילדתי בבית בעבר (כשעוד היה להן ביטוח), אז הנושא לא הטריד אותי כ"כ. היום כן.

מי יודע היכן הדברים עומדים היום??

הכיצד מיילדות הבית לוקחות על עצמן אחריות כ"כ כבדה
כדאי לזכור שמדובר רק בביטוח רשלנות רפואית, והביטוח עצמו לא יהפוך שום לידה לבטוחה יותר. משמעות הביטוח היא שלהורים תהיה אפשרות לקבל פיצוי כספי וזאת רק במקרה שהמיילדת תפעל ברשלנות (לא במצב שבו הלידה מסתבכת והתינוק או האם נפגעים שלא באשמת המיילדת!).

לאור שני מקרים שקרו לא מכבר בהן נפגעו שני תנוקות בלידת בית
אני יודעת מהמיילדת שלי שלפחות במקרה אחד- לא יודעת אם זה אחד מהשניים אליהם את מתיחסת- ועדה מטעם משרד הבריאות שבדקה את המקרה קבעה שלא היתה רשלנות מצד המיילדת, לכן במקרה הזה לפחות לא משנה אם היה או לא היה ביטוח רשלנות רפואית.
אם באחד המקרים את מתכוונת למקרה המצער שארע בתחילת החודש בצפון, שם לא היה מדובר בלידת בית מתוכננת ולא היתה נוכחת מיילדת, כך שהוא לא רלבנטי לדיון על הביטוח.

והיות שקיימתך חובת הוכחה על רשלנות, אזי? צריך שיהיו עדים על כל צרה שלא תבוא???
כאמור, במקרה של חשד לרשלנות, משרד הבריאות ממנה ועדה שבודקת את המקרה.

אם לאף מיילדת אין כרגע ביטוח, מדוע המחיר שהן גובות נשאר כ"כ גבוה
המיילדת שלי אמרה שהיא גובה עבור הביטוח 500 שקלים. לא יודעת איך מיילדות אחרות מתמחרות.

בהנחה שיש לנו ביטוח צד ג' עבור כל תאונה שעלולה להתרחש בבית, האם במקרה של לידת בית שהוכחה בה רשלנות יהיה כסוי כספי?
שווה לשאול את חברת הביטוח שלך. קשה לי להאמין שביטוח על תאונות יכסה לידת בית מתוכננת, אבל שווה לשאול.

מי יודע היכן הדברים עומדים היום??
ע"פ המיילדת שלי- המיילדות כל הזמן במו"מ מול משרד הבריאות וצפוי שעניין הביטוח יסתדר בסופו של דבר- זה רק ענין של זמן.

אם לאף מיילדת אין כרגע ביטוח, מדוע המחיר שהן גובות נשאר כ"כ גבוה,
נהפוך הוא - אם אין ביטוח הן צריכות לקחת עוד הרבה יותר כסף, כי הרי הן יצטרכו לשלם מכיסן אם תהיה בעיה, אפילו על עורך דין, כדי להוכיח שלא היתה רשלנות.
באמת מאד מפחיד לעבוד בלי ביטוח.
צפוי שעניין הביטוח יסתדר בסופו של דבר- זה רק ענין של זמן.
סאחה על האופטימיות!
הכיצד מיילדות הבית לוקחות על עצמן אחריות כ"כ כבדה

השאלה הזו לא ממש רלוונטית, כי עצם היותן מיילדות בית - משמע שהן לוקחות על עצמן אחריות כבדה מאד.
העניין הוא שההורים הם אלה שצריכים לקחת אחריות על הלידה ועל ההשלכות שלה ולדעת שברגע שהם מזמנים
אליהם הביתה מיילדת שתעזור להם בנס הבריאה, הם לוקחים חלק באחריות ומאמינים במיילדת וביכולות שלה.

אין ספק שמהמיילדת יש לצפות שתעשה כל מה שביכולתה לספק קרקע בריאה ואופטימלית לתינוק להגיע בשלום לכאן,
אבל יש לזכור שסיבוכים ובעיות צצים גם בבי"ח. ובדר"כ, כשתינוק במצוקה, ניתן לדעת על כך מספיק זמן מראש, כדי להערך ולפנות לבי"ח אם יש צורך.
ותמיד כדאי לזכור שיש גם מקרי מוות של תינוקות ואימהות גם בבתי-חולים.
flower

אני יודעת מהמיילדת שלי שלפחות במקרה אחד- לא יודעת אם זה אחד מהשניים אליהם את מתיחסת- ועדה מטעם משרד הבריאות שבדקה את המקרה קבעה שלא היתה רשלנות מצד המיילדת
יש עוד עובדות? למה לא מפרסמים את הדברים האלה? (כן, לפנות לאמצעי התקשורת, הפורמליים והלא פורמליים).
למה לא מפרסמים את הדברים האלה?
אני לא מבינה גדולה בתקשורת, אבל נראה לי שלכתוב בעיתון "מיילדת הבית נהגה בשיקול דעת נכון" זה כמו לכתוב "כלב נשך אדם". יעני, לא אייטם. את מי זה מענין שלידת בית כלשהי התנהלה כשורה והמיילדת הפעילה שיקול דעת ונהגה נכון ע"פ קריטריונים רפואיים מקובלים? הרבה יותר מענין לעשות סנסציה מתינוק פגוע ולפזר רמזים אפלים על מחדל נוראי וחוסר אחריות.
לא אייטם
נכון מצד אחד, אבל מצד שני הבעיה היא כנראה גם שאין היום עיתונאי/ת שמקורב מספיק למיילדות הבית או לאמה"י.

כי בשביל עבודה תקשורתית צריך יותר מאשר להעביר אייטם: להיפגש עם כל העיתונאים שמכסים את תחום הבריאות, לקבוע פגישות אישיות ולשבת איתם. לענות בסבלנות לכל השאלות, לתת עובדות ומספרים, לפרוש אג'נדה. להתיידד איתם ולשמור על קשר. בקצרה, להעביר את עיתונאים/תחקירנים/כותבי טורים "לצד הנכון". לא כולם ישתכנעו, אבל משהו יחלחל.

אחר כך, כשיש "לא אייטם" כזה, יהיה הרבה יותר קל להכניס אותו לפרסום. ובמקום לקטר על הכותרות הטיפשיות שנותנים בתקשורת, יהיה אפשר לקחת חלק פעיל בניסוח שלהן. ככה עובדים יח"צנים, וזו לא מילה גסה.

(והדברים האלה מופנים לאמה"י בעצם).

אגב, דוגמה לזה אפשר לראות בעבודה המצוינת של ארגוני זכויות בעלי החיים. תראו כמה עיתונאים "מגויסים" (מדגישה את המרכאות) לנושא, מפרסמים תחקירים נגד רשויות שמתעללות בחתולים או אוני' שעורכות ניסויים בבעלי חיים, תומכים בפעולות צרכניות כמו החרם על קסטרו. לא תמצאו "כותרות טיפשיות" בכיסוי של התחום הזה, למרות שבהחלט אפשר היה. זה במידה רבה הודות לעבודת שטח דקדקנית ושמירת קשר רציף של ארגוני זכויות בע"ח, על פני השנים האחרונות.
בקצרה, להעביר את עיתונאים/תחקירנים/כותבי טורים "לצד הנכון". לא כולם ישתכנעו, אבל משהו יחלחל.
אמן.
אבל זו משימה לא קלה בכלל לארגון אחד קטן כמו אמה"י. ארגוני זכויות בע"ח יותר גדולים, קיימים יותר זמן, יש יותר מארגון אחד, ואין ממסד ממשלתי מקביל לממסד הרפואי שמציב חזית כמעט אחידה נגד האג'נדה שלהם (שלא לדבר על התפיסה הרווחת בציבור של לידה טבעית בכלל ולידה בבית בפרט כסוג של בחירה מזוכיסטית וחסרת אחריות, לעומת הפופולריות של בעלי חיים וחיות מחמד).
אבל זו משימה לא קלה בכלל לארגון אחד קטן כמו אמה"י
נכון, ומשלמים את המחיר התקשורתי והפוליטי על כך.

אולי כמו ארגוני סיוע לתקיפה מינית, אפשר לנסות לגייס בהתנדבות יח"צניות, נשות תקשורת ונשים אחרות במוקדי כוח, שיפמפמו את חשיבות הנושא. אם כי לידה בבית נתפסת כסוג של מותרות. היה נכון להתחיל מלובי של לידה טבעית (נשים קוראות ללדת התחילו, אבל לא עשו מספיק).
אבל כל זה כבר לא שייך לדף happy

לימונית. אם את מתחילה את הלידה בבית מראש עם כאילו מחשבות שליליות-ורואה תסריטים שחורים ומרים...הייתי במקומך שוקלת ללדת הפעם במרכז לידה. ואני לא צינית. בשיא הרצינות. ללדת ממקום מוטרד זה לא טוב ליולדת ולא לעובר.
האם מותר לשאול למה בחרת ללדת בבית בפעם הראשונה?
בזמנו גם אותי המקרה ההוא הפחיד,אבל אני לא רואה בזה אינדיקציה לא ללדת בבית.
בעיני זה טבעי לפחד,וטבעי שהפחד יגבר לאור מקרים שקורים.
ועם זאת אני מאוד שמחה שילדתי בבית.זו היתה הבחירה הטבעית עבורי.
<היה על זה דיון בדף האם_לידת_בית_מסוכנת‏>
}
וגבר הינו הורה שווה זכויות וחובות - הדיון נסב על ההשלכות של גידול ילד פגוע ללא המטריה של הביטוח ולא על הלידה לכשעצמה, ועל הבחירה ללדת בבית ללא הביטוח - שגם בבחירה הזו הגבר שותף (וכאן אני מסכימה שלא לחלוטין שווה זכויות...)
בואו נחזור לדיון ענייני, ונעזוב העלבות, העלבויות וכו'.

אני חושבת שהשאלות שמעלה לימונית הן חשובות. חשוב לחשוב עליהן, לדון עליהן, ולהגיע למסקנות אישיות.
המסקנה שלי, כפי שכבר אמרתי, זה שעדיף ביטוח, אבל העדרו (ולא ברמת המיילדת האישית שלא דאגה לביטוח, אלא מחוסר אפשרות) הוא לא סיבה להמנעות מלידה שהיא יותר בטוחה ויותר טובה.
מעדיפה להקטין את הסיכון לפגיעה, גם אם זה אומר שאם וכאשר חו"ח תהיה פגיעה, אפילו אם זה בגלל רשלנות המיילדת (ורוב הפגיעות, המעטות, הן לא עקב רשלנות ברורה, אלא כי דברים כאלו קורים), לא יהיה את מי לתבוע.

אולי אני לא מבינה כמו שצריך.
אין ביטוח
זו לא בחירה של אף אחד. פשוט אין ביטוח.
היולדות יאלצו לעשות בדיוק מה שהן עשו עד היום: לקחת אחריות על הלידה שלהן. על החיים שלהן. על היילוד שלהן.
הדיון על לידה ספציפית נמחק. זה אינו הדף המתאים לדיונים מסוג זה. יתרה מזאת, המידע שמועבר באתר עלול להיות לא מדויק (בלשון המעטה), לפגוע בנוגעים בדבר ואף להביא לידי תביעת דיבה
היולדות יאלצו לעשות בדיוק מה שהן עשו עד היום: לקחת אחריות על הלידה שלהן
נכון.
ומה עם המיילדות?? זה נראה לך אחראי והוגן כלפי עצמן, היולדת והילוד?
לדעתי ישנו פחד מפני אי כיסוי ביטוחי כמו שישנו פחד מפני אי חיסון

במקרה של תביעת נזיקין
ישנה בעיה כאשר הינך פועל מול גוף גדול כמו בית חולים
ישנו קושי להשיג נתונים
עלויות עורכי הדין הן אסטרונומיות
ברוב המקירם ההתעסקות הינה ארוכה ומתישה נפשית

אולי על פי החוק בית החולים מבוטח
אולם דה פקטו גם בבית חולים אין ליולדת כיסוי ביטוחי

כך שאם אני לוקח את אי הנעימות ללדת בבית חולים
+ סיכון להידבקות במחלות,
+ נזקים לטווח ארוך -בשל "איפסון באקווריום", מתן בקבוקי מטרנה וכו'
+ שונות - חיתוך, וואקום, פיטוצין, קיסרי במקרים רבים ללא צורך
מול האפשרות הפוטנציאלית, (התיאורטית ברוב המקרים) לתבוע חברת ביטוח
אנחנו אישית מעדיפים לידת בית
אולם אני יכול להבין את אלו החוששים.

כולי הערכה למילדות הבית אשר ממשיכות לעבוד בתנאים הקיימים
ולדעתי יש לעשות ככל הניתן על מנת לגבות אותן

רני - yes - גם על המילים, ובעיקר על שינוי הטון.
רני, מילים כדורבנות, הגיוניות ובהירות.
ב-The marker היה כתוב ש-

"הברוקר הבינלאומי מארש ייעץ למדינה בהסדרת ענף ביטוחי הרשלנות הרפואית:
ועדה שתוקם תדון ברפורמה לשבירת המונופול של חברת מיוניק-רה (מדנס) בענף; המהלך צפוי לחסוך למדינה כ-100 מיליון שקל בשנה

"

אולי זה יעזור ?

מאחר שהנושא שוב עלה (באופן עקיף) בחוזר_משרד_הבריאות_ללידות_בית‏, אני מקפיצה למה_חדש‏ ותוהה אם מישהו יודע מה קורה עם זה.
לדעתי אין חדש תחת השמש. משרד הבריאות אומנם קבע נהלים אך ברובם לא ניתן לעמוד. לדוגמה : הדרישה לבטוח מקצועי כאשר החברות המבטחות מסרבות כובלת את ידי המיילדות ומסכנת את תוקף הרישיון.
כל עניין הביטוח פשוט הורס כל חלקה טובה. אצלנו למשל הרסו גן משחקים שותיקי הקיבוץ בנו, כדי להביא במקומו מתקנים מפלסטיק שעומדים בתקן. למה? רק בגלל הביטוח. המתקנים הקודמים היו טובים ובטוחים, אבל לא תקניים.
אני בחיים לא הייתי תובעת אף מיילדת בשום נסיבות שהן וכל אלה שתובעים, הורסים לכל השאר.
שאלות שאלות:
מי יודע אם לרופאים המיילדים בבית (ד"ר שיפטן? ד"ר ברדה?) יש ביטוח?
האם ביטוח שהוא רק נגד רשלנות, מאפשר תביעה לפיצויים, בדומה למה שאמא ל-5 תיארה?
האם הביטוח שכן היה למיילדות הבית עד לפני כמה שנים כן נתן מענה על הסוגיה הזו?
לידיעתכן יש אפשרות לבטח מילדות בית. יש מילדות שכבר ביטחו את עצמן .
טאו, תוכלי להרחיה בבקשה?
יש אפשרות לבטח מילדות בית.
זה משהו חדש. אחרי כמה שנים של מאבק סוף סוף נמצאה חברת הביטוח שמוכנה להוציא פוליסה למיילדות בית. לא יודעת להגיד למי יש ולמי אין, אבל אפשרות יש.
יש לך מה להוסיף? עריכת כל הדף
אפשר לפתוח דף_חדש, או לכתוב כאן בדף הפסקת_ביטוח_למיילדות_בית:
עוצמה היא לא להשתמש בכוח העומד לרשותך

מאת:

כדאי לקרוא שוב את מה שכתבת לפני ההוספה.