דף_פתיחה‏ leaf מה_חדש‏ leaf מפתח_נושאים‏ leaf הוראות_שימוש‏ leaf חיפוש:
אין שיטה אחת נכונה. יש עיקרון אחד נכון. והעיקרון הוא לא להתנהג לילדים שלך בדרך שלא היית רוצה שיתנהגו כלפיך. (עוף_החול‏‏ מתוך שיטת_חמש_הדקות‏)

ברוך בואך לאתר באופן_טבעי‏ flower

ביקור ראשון שלך?
ראו גם: מדור_נשים_וסת_ופוריות‏, מדור_אקולוגיה‏
דפים קשורים: תחבושות_רב_פעמיות‏, טמפונים_ושיטת_פאולה‏, מודעות_וסת‏

"+גביעונית"


מהי גביעונית*?
גביעונית או "גביע ווסת" (באנגלית menstrual cup), היא מעין כוסית, עשויה מסיליקון באיכות רפואית או מגומי גמישים ורכים, המוחדרת לנרתיק ואוגרת את נוזלי הווסת. במהלך הווסת מוציאים אותה, מרוקנים, שוטפים ומחזירים. בתום ימי הווסת מנקים ומחטאים אותה ושומרים לחודש הבא.

*איזה יתרונות יש לה*?

 1. *בריאה.
בניגוד לטמפונים ולתחבושות חד פעמיים, הגביעונית אינה מכילה חמרים רעילים הבאים במגע עם הגוף, ומאז שיצאה לשוק הגביעונית הראשונה בשנות השלושים לא דווח על אף משתמשת בגביעונית שחלתה בתסמונת ההלם הרעלי. בנוסף, כיוון שהיא איננה סופגת אלא אוגרת את הדם, אין סכנה שבשעות החלשות יותר של הווסת היא תייבש את הנרתיק ותגרום לתחושה לא נעימה כמו שקורה עם טמפון חד פעמי.
 1. חסכונית.
עלותה של גביעונית שניתן להשתמש בה עשר שנים שוות ערך, פחות או יותר, לעלות של 4 קופסאות טמפונים. מדובר על חיסכון של עד 12,000 ש"ח לאורך כל החיים.
 1. ידידותית לסביבה.
כל חודש שבו את משתמשת בגביעונית במקום בתחבושות או בטמפונים חד פעמיים את חוסכת מכדור הארץ כמות מסוימת של פסולת מזהמת שאינה ניתנת למחזור.
 1. נוחה.
בטיולים, בתנאי שטח, ובסתם יום עבודה, אין צורך לארוז כמויות גדולות של תחבושות, לדאוג אם יש מספיק, להתקע בלי. אפשר לרוקן את הגביעונית בכל מקום, גם בשירותים ציבוריים אם יש צורך. הקיבולת של הגביעונית גבוהה מכושר הספיגה של טמפון מסוג "סופר". לגביעונית עם הקיבולת הגבוהה ביותר יש קיבולת גבוהה פי 3 מכושר הספיגה של טמפון מסוג סופר. ניתן לחכות עד 12 שעות בין ריקון לריקון. אפשר לשחות ולבצע כל פעולה שהיא בזמן המחזור.

ממתי היא קיימת?
הגביעונית הראשונה יוצרה עוד בשנת 1937. ב- 1986 יצאה לשוק ה- Keeper גביעונית העשויה מגומי טבעי. יותר מאוחר יצאו לשוק גם ה-Mooncup וה-Divacup העשויים סיליקון מאיכות רפואית ומתאימים גם למי שאלרגית ללטקס.

ראו גם*


*אתרי יצרניות

אתרי משווקות*
*מדריכים

http://saloona.co.il/shnot30/?p=225

פורום משתמשות בגביעוניות

 • "פורום (עברית)"
http://www.rosepads.co.il/site/detail/forum/forum.asp?forum_id=24263

שאלות ותשובות

האם צריך לשמור עליה במקום בעזרת שרירי הנרתיק?
לא באופן אקטיבי. גביעונית רחבה יותר מטמפון. שפתיה יוצרים אטימה עם דפנות הנרתיק ואין סיכוי שהיא תיפול.
היא נמצאת במקום שלא מרגישים אותה, כמו טמפון.

באיזו תדירות מרוקנים אותה?
כל 12 שעות לכל היותר.

האם הגומי בטוח לשימוש?
גומי כעיקרון הוא חומר ותיק ומוכר, אבל יש כאלה שאלרגיות לגומי/לטקס, ולהן זה לא מתאים. אלרגיה ללטקס רואים כשמשתמשים בכפפות רפואיות, למשל. כמו כן, מי שסובלת מאלרגיות אחרות עלולה במשך הזמן לפתח אלרגיה גם ללטקס. מי שאלרגית לגומי יכולה להשתמש בבטחון בגביעונית מסיליקון באיכות רפואית.

האם כדי להוציא את הגביעונית צריך ל"שבור" את האטימה ולקפל בפנים ולהוציא? אם כן, האם התוכן לא נשפך החוצה?
אכן, צריך לשחרר את האטימה, אבל ברגע שהיא משתחררת הגביעונית פשוט "מחליקה" החוצה ויוצאת כששפתה כלפי מעלה, כך שהתוכן לא נשפך. לפחות לא הכל. וגם אם נשפך, זה נשפך לתוך האסלה.
כמובן שאם מוציאים אותו בשירותים ציבוריים ואין כיור בתא הענינים יותר מורכבים, אבל יש שלל פתרונות גם לזה.

איך מנקים אותה?
אחרי כל ריקון - שטיפה עם מים וסבון (או מים בלבד, לרוב זה מספיק), ובסוף המחזור - את הקיפר שוטפים היטב במים ובסבון או מחטאים בתמיסת חומץ לחיטוי. גביעוניות מסיליקון באיכות רפואית מרתיחים למשך כמה דקות, או משרים בחומר מחטא כמו זה שמשתמשים בו לבקבוקי תינוקות (אפשר לקנות קפסולות מיוחדות לכך בבית מרקחת).

איך מכניסים?
סוג הקיפול משפיע מאוד על הנוחות. בדפי המידע של המון-קאפ מראים את קיפול ה C, כשאפשר לקפל גם את קיפול ה "7". מצמידים את השוליים ואז מקפלים קצה אחד לאמצע. אצלי זה השפיע על הנוחות ועל הקלות בהכנסה.
אפשר להרטיב את הנרתיק לפני שאת מנסה להכניס אותה, סתם עם מים. זה יכול לעזור.
אני מציעה לך לנסות שוב, בנחת, אם אפשר כשאת לבד בבית ויכולה להרגע לגמרי. לאו דווקא כשאת במחזור, אגב. אפשר בהחלט לנסות "על יבש".

באופן טבעי, דם הוסת אמור לצאת מהגוף לחלוטין. האם זה בטוח לגמרי שהוא ייבלם ויוותר במלוא כמותו בנרתיק?
הדם לא נשאר בנרתיק- כל כמה שעות מוציאים את הגביעונית, ומרוקנים.

מה עושים בלילה?
לפני השינה חשוב לוודא שהגביעונית ריקה, ולהכניס אותה שוב ולסובב כדי לוודא שהיא יושבת טוב.

איך מסתדרים בשירותים ציבוריים?

 • אפשר להכין בקבוק מים כדי לשטוף ישר לאסלה, אפשר להתיז עם בקבוק ספורט.
 • מרוקנים לאסלה, מנגבים קצת עם נייר טואלט (אפשר להביא נקי וחדש מהבית...). עקרונית אפשר להחזיר אותה אחר כך גם בלי שטיפה. אבל אפשר גם בשלב זה לשטוף בכיור, ולחזור לתא כדי להחזיר אותה פנימה.
 • אפשר לנצל את העובדה שניתן לרוקן בתדירות נמוכה, ולהמנע מלרוקן בחוץ... גם אם היא מתמלאת לפני סוף יום העבודה לא מוכרחים לרוקן. מקסימום היא תידלוף קצת, וגם זה לא בטוח. אפשר להשתמש במגן תחתון ליתר בטחון ולרוקן רק מתי ואיפה שנח.
 • להשתמש במגבונים לחים לא מבושמים המכילים חומר חיטוי ולהמתין שהכוהל יתנדף.

איך בוחרים מידה?
יש שתי מידות (ללפני ואחרי לידה נרתיקית), ההפרש ברוחב הוא מילימטרים בודדים. יש הבדל בין נרתיק שעבר לידה נרתיקית וכזה שלא, אבל אחרי גיל 30 (בערך) הנרתיק בכל מקרה נעשה יותר אלסטי והגודל הגדול כבר יותר מתאים. עם זאת, יש בחורות צעירות שבוחרות להשתמש בגביעונית במידה גדולה כדי להנות מקיבולת גבוהה יותר ויש נשים אחרי לידה המעדיפות את המידה הקטנה יותר.

אפשר לשחות עם גביעונית בים ו/או בבריכה?
כן. אפשר לעשות הכל.

אין חשש מזיהומים? משהו שנכנס מהגוף ויוצא, נמצא במגע עם ידיים, לא תמיד נקיות, אקראית אולי עם השירותים וכד'?

 • אני יכולה לחשוב על עוד דבר שעומד בקריטריונים האלה. blink ושלא נהוג להרתיח אותו או לחטא עם חומר חיטוי, בנוסף.
 • חשוב לשמור על ידיים נקיות כשמכניסים ומוציאים את הגביעונית. מגע אקראי עם השירותים? אני לא מניחה אותו על משטחים, ונזהרת לא להפיל אותו. מוציאה, שוטפת ומכניסה שוב. אין מגע אקראי, ואם יש אז אני מחטאת אותו. בסוף המחזור מחטאים ושומרים במקום נקי.

איך זה שטמפון חד פעמי אסור לשים בלילה וגביעונית מותר?

גביעונית יכולה להשאר בפנים זמן ממושך יותר כי בניגוד לטמפון חד פעמי לא נמצא קשר בין שימוש בגביעונית לבין תסמונת ההלם הרעלי.

כשמוציאים טמפון רגיל ישר מכניסים חדש. עם גביעונית צריך לקום להגיע לכיור ולרחוץ אותה. כל התחתונים מתלכלכות בנתיים, לא?
הרעיון הוא לשטוף את הגביעונית בעודך בתא השירותים , בלי להתלבש. אן ששוטפים בכיור שנמצא בתוך התא (ואז לפעמים לא צריך בכלל לקום מהאסלה) ואם אין שם כיור יש כל מיני אופציות אחרות- לא לשטוף בכלל ורק לנגב עם נייר טואלט (בהנחה שיותר מאוחר תוכלי לשטוף אותו בבית, למשל); להעזר בבקבוק מים או במגבונים לחים לא מבושמים הספוגים בחומר חיטוי ולהמתין שהכוהל יתנדף; יש גם נשים שיוצאות לשטוף אותו בכיור מחוץ לתא. אצלי בבית התקנתי (בלי קשר לרב פעמי) מתיזן שצמוד לאסלה וזה הדבר הכי טוב.
אני ( ספלונית* ) עושה משהו קצת מצחיק אך יעיל - שמה מעט נייר טואלט בין הרגליים, צמוד לפות והולכת בהליכה משעשעת לכיור (רק בימים החזקים של המחזור)

*אין לכן בעיה עם הריח של הדם בימים הראשונים של המחזור?
ריח של דם? עם הגביעונית? לא ולא. להפך, מאז שעברתי מתחבושות חד פעמיות לגביעונית שכחתי מה זה ריח של דם.

לדם בגביעונית אין שום ריח כי הוא לא בא במגע עם האוויר (ועם שום דבר אחר חוץ מהדפנות של הגביעונית עצמה,
ומפני שזה סיליקון, לא יכולים לצמוח שם חיידקים) כך שלא נוצר שום ריח רע. - ספלונית*

*אתן הולכות עם תחבושת לגיבוי או שאתן באמת ממש סומכות על הגביעונית?
אני (תזמורת_הים‏) משתמשת במגן תחתון מבד, שזה בדיוק כמו תחתונית מבחינת ההגנה, לא כמו תחבושת (הזמנתי מחו"ל ויש להשיג גם בארץ, ראי תחבושות_רב_פעמיות‏). בימים הראשונים כשהדימום מאד כבד האטימה לא תמיד מספיק חזקה, אז יש פה ושם הכתמות קטנות. ככה אני גם לא לחוצה לרוקן אותו על הדקה, לא תמיד זה מתאים לי אם אני באמצע משהו ולא רוצה להפסיק. ביום-יומיים האחרונים של המחזור גם זה לא נחוץ.

מכאן - שיחה חופשית


ניסיון לעשות סדר: התחלתי לארגן את השאלות לפי נושאים. יבורכו כל התורמים להשלמת המשימה. תודה. אום_גביע‏.

בחירת גביעונית

"מדריך לבחירת גביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103
איזו גביעונית לבחור?

שולה_נעמולה‏ (10.11.2010 00:14):

yes
גם אני משתמשת שנים במונקאפ, ומצדיעה בגאווה גדולה לאום_גביע?‏, גם על הכתיבה בבלוג, גם על הסקר המרשים, ובעיקר על ההפניה ‏לפורום הזה" ‏‏‏‏‏‏http://community.livejournal.com/menstrual_cups/1285963.html‏‏‏‏‏‏ (זה היה גילוי שכינה בשבילי, כמעט כמו "diaper-pin‏ לחיתולי-בד...)
הנושא הזה כל כך חשוב למודעות ולקשר שלנו לגוף, כ"כ חשוב לחזרה לשליטה בגופנו, לאהבה שלו! ועוד לא דיברנו על נוחות ואקולוגיה...
אחרי יותר מדי שנים אני צריכה להחליף גביעונית, כנראה... ואחרי כל המידע הנפלא הזה אני תוהה אם לא לקנות בחו"ל...? ממה שראיתי כבר התחלתי לפנטז על גביעונית סגולה, או שמא ירוקה...!!?
בענין הזה יש לי שתי הערות לאום_גביע?:
אחת- למשתמשות חדשות עדיף לדעתי לקנות בארץ, כאן יש שרות ואפשרות החזרה בקלות אם הן לא מרוצות.
שתיים- המחיר בארץ אמנם יקר יחסית לחו"ל, אבל עדיין שווה ביותר כי הוא מוצר רב פעמי! בהנחה שטמפונים עולים לנו בין 20 ל-35 ש"ח לחודש, אז תוך פחות משנה נחזיר את המחיר של הקאפ הרב פעמי, גם במחיר ה'מופקע' (בחישוב גס יצא לי בין 6 ל10 וחצי חודשים, ע"פ חבילת OB של 32 במחיר 35 ש"ח).

יאללה, אני הולכת לטבוע במידע על גביעוניות צבעוניות
1hand

אום_גביע‏ (12.11.2010 22:31):
לשולה_נעמולה?‏‏, תודה רבה על ההערות וההארות.
באתר הבית של יצרנית המונקאפ הבריטית (הגביעונית הנמכרת בארץ) כתוב במפורש שלא ניתן להחזיר או להחליף. אם המשווקות בארץ מאפשרת להחזיר, אשמח לראות הפניה רשמית למדיניות ברוכה זו. אני מסכימה שבהחלט יש עדיפות לגביעונית שאפשר להחזיר. באתרים של המיאהקאפ והמון קאפ האמריקאית (להבדיל מהמונקאפ הבריטית) מוצהר במפורש שכן ניתן להחזיר.
מסכימה גם שרכישת המונקאפ הבריטית בארץ אפילו במחיר גבוה עדיפה על פני שימוש בטמפונים. סה"כ מדובר במוצר ל-10 שנים. הבעיה היא שבארץ אין מבחר. יש רק את המונקאפ הבריטית. ולעניות דעתי, יש גביעוניות טובות ממנה.


ריקה_קיקה? (09.11.2010 14:40):
מאוד אהבתי את הרשומה שלך "בגביע האלופות" (אחלה שם גם בחרת:)
אני ממש שמחה שנתקלתי בזה כי כמעט היום והזמנתי את המונקאפ במחיר קצת מופקע של 215 ש"ח (לא כולל משלוח).
קראתי קצת ממה שנתת והגעתי למסקנה : למה בעצם אנחנו צריכות לשלם כפול??
ואתן יודעות מה? זה בהרבה מאוד מוצרים, בארץ אנחנו משלמים כל כך הרבה... אפילו כשהייתי בטיול קצר באירופה כל הזמן נדהמתי מחדש שאפילו מוצרים כמו מוצרי חלב ותחבושות חד פעמיות עולים חצי או רבע מחיר ממה שהם עולים בארץ! במדינות בהן משתמשים עוד ביורו היקר... זה לא אבסורד?

בגלל שבארץ הסוגים האחרים פחות מוכרים, אשמח לקבל המלצה ממישהי שמכירה או ניסתה את הFlercup או ה-Lunette. לפי טבלת המידות התרשמתי שאולי אחד מהם באמת יכול להתאים לי יותר מאשר המונקאפ-אבל אינני באמת מבינה בזה.
אם מישהי יכולה לסייע, ואולי "אום_גביע‏" (כותבת "גביע האלופות) - אשמח מאוד להמלצה או אם תשאירו לי דרך ליצור עמכן קשר.
האם גם ניסיתן להזמין דרך אתרים אלו בחו"ל?... אני לא בקיאה בתחום.
תודה רבה!

זה פתרון מקסים! כמה זבל וזיהום אנחנו יכולות לחסוך מהעולם הזה.

אום_גביע‏ (12.11.2010 22:31):
לריקה_קיקה?‏, אשמח מאוד להמליץ. עם זאת, לכל אחת מאיתנו מתאים משהו אחר. מידת הנעליים שלי היא 39 אבל לא הייתי ממליצה לך לקנות נעליים במידה 39. אלא לקנות נעליים במידה שמתאימה לך.
ממה שקראתי, הפרמטר החשוב ביותר הוא האורך של הגביעונית. אם צוואר הרחם שלך גבוה במיוחד או נמוך במיוחד כדאי לבחור גביעונית בהתאם. אם הוא ממוצע, כנראה שרוב הגביעוניות יתאימו מהבחינה הזו. סה"כ הגביעוניות מתוכננות כך שהן יתאימו לאוכלוסיה רחבה.
לאחר שבחרת אורך, בחרי רוחב: 40-41 מ"מ לבנות עשרה, 43-44 מ"מ לצעירות ללא ילדים, 45-47 לבנות 30+ או למי שילדה.
אם הזרימה שלך חזקה, כדאי לבחור גביעונית עם קיבולת גבוהה. יש בחורות צעירות שבוחרות בגביעונית רחבה יותר מהטווח המומלץ כדי להנות מקיבולת גבוהה יותר.
יש גביעוניות קשיחות יותר ויש רכות יותר. ככלל, הקשיחות נפתחות יותר בקלות אבל לוחצות קצת יותר על דפנות הנרתיק. הרכות נפתחות קצת פחות בקלות אבל לוחצות קצת פחות.
יש צורות שונות של גבעולים, ויש נשים שמעדיפות לקצוץ חלקית או לגמרי את הגבעול.
בקיצור, יש הרבה אופציות. תנסי להעריך מה ההעדפה שלך. אבל לא לשקוע בזה באובססיביות. סביר להניח שעם רוב הגביעוניות תסתדרי מצויין.
מאחר שהדרך הטובה ביותר לדעת אם הגביעונית נוחה היא לנסות אחת, בהחלט יש עדיפות לגביעונית שאפשר להחזיר.

כפי שכתבתי, לי יש פלורקאפ ואני מאוד מאוד מרוצה. מאחר שיש לי זרימה חזקה ביותר, הבחירה שלי היתה פשוטה. פשוט מיינתי לפי קיבולת ובחרתי בזו עם הקיבולת גבוהה עד החורים. אני מדגישה שהקיבולת הפונקציונלית היא עד החורים ולא עד השפה.
באתר ‏‏הזה‏‏ יש סקירה השוואתית של קלות הכנסה, קלות פתיחה, קלות הוצאה, קלות ניקוי, יופי ועוד. מעבר לקיבולת הפנטסטית, הפלורקאפ גם קיבל ציון מקסימלי בכל שאר הקטגוריות. אז להערכתי זו יכולה בחירה מצויינת.

אין לי מיאהקאפ אבל היא נראית לי גם כמו אופציה מעניינת. יש לה קיבולת טובה. היא רכה במיוחד, אז היא תהיה נוחה למי שרגישה מאוד ללחץ על דפנות הנרתיק. וניתן להחזיר אותה אם לא מרוצים. אני לא אוהבת את זה שהיא רק בסגול. הייתי מעדיפה גביעונית ללא חומרי צבע.

טיפים נוספים וקישורים לקניה נבונה ניתן למצוא בבלוג "גביע האלופות" ‏http://saloona.co.il/shnot30/

בהצלחה

אום_גביע‏ (13.11.2010 18:28):
לריקה_קיקה?‏,
אם את מתלבטת בין הפלורקאפ לבין הלונט, ממה שקראתי הן די דומות. הפלורקאפ קצת יותר רכה.
ניתן לראות כאן תמונות שלהן זו לצד זו.
‏‏http://www.servimg.com/image_preview.php?i=232&u=14966591
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=150&u=14966591


מתייעצת* (01.01.2011 09:25):
אום_גביע‏, את עוד בסביבה? אפשר להתייעץ? או אם יש מישהי אחרת שיודעת אשמח לשמוע

האם הפלורקאפ רכה יותר מהמונקאפ שנמכר בארץ (אין פרטים על הפלורקאפ בטבלת ההשוואה שקשרת אליה...).
ומה נחשב גובה ממוצע של צוואר הרחם? מדדתי 6 ס"מ בזמן וסת, זה נחשב ממוצע?
(מחפשת גביעונית לזרימת דם חזקה מאוד, רכה יחסית, שמתאימה לאחרי לידה)

*אמל_ית‏* (01.01.2011 09:44):
מתייעצת,
אני לא אום_גביע‏ אבל יכולה להשיב על אחת משאלותייך,
אני יכולה להניח שהפלרקאפ רך יותר מהמונקאפ כי המונקאפ הוא מהפחות רכים, כמעט כל הגביעוניות היותר חדשות בסביבה הן רכות יותר (חוץ מהמילונה הגרמנית כי היא סוג של פלסטיק. אבל לא חותמת על זה כי לא הרגשתי אותה בעצמי)
דרך אגב, אומרים שיש לזה יתרונות ויש לזה חסרונות...

בהצלחה!

*מתייעצת* (01.01.2011 09:52):
אמל_ית‏, תודה!
מה החסרונות? אני קצת רגישה ולכן חושבת שאולי עדיף משהו שלא ילחץ מאוד.

*אמל_ית‏* (01.01.2011 11:46):
אני כמוך, לכן מעדיפה רך. החסרונות הן בעניין הואקום. הקשים יותר תמיד שואפים להפתח, לכן ישר כשאת מכניסה הם נפתחים ונצמדים. לפעמים מוקדם מדי tilted
עם הרך צריך לפעמים קצת לשחק ולנענע עד שהם תופסים את מקומם ונפתחים למלואם. שוב- עבורי זה לא חסרון, הגמישות לגמרי מפצה על זה. כך גם קל יותר להוציא.
תסבירי לי את האופן שבו את נעזרת במידע על צוואר הרחם כדי לבחור גביעונית?
אני סביר להניח שהייתי הולכת רק על בדיקת מילילטר שאמור כל גביע להכיל והולכת על ההכי גדול. (למרות, שאם ההחדרה וההוצאה יותר נוחים, אז לא היה אכפת לי גביעונית קטנה יותר ולרוקן כל פחות שעות . אני לא מאלה שאוהבות להיות איתם שעות ארוכות מדי...)

*אום_גביע‏ (01.01.2011 11:50):
שלום למתייעצת,
לקבלת ייעוץ מהיר כדאי לכתוב הערה בבלוג "גביע האלופות" ‏http://saloona.co.il/shnot30/‏.
כל הגביעוניות רכות. יש כאלה שרכות יותר ויש כאלה שרכות פחות. ויש גם גביעוניות חד פעמיות בשם Instead. הן הכי רכות.
ותיקון לאמל_ית?, יש soft MeLuna ו Klassic MeLuna. ה Soft MeLuna, כפי ששמה מעיד עליה, דווקא מאוד רכה. והן עשויות מ TPE
לינקים לדירוגי רכות ניתן למצוא כאן מתחת לטבלאות.
http://menstrualcupinfo.wordpress.com/cup-stiffness-comparison-chart/
http://menstrualcups.wordpress.com/category/comparisons/
גביעוניות רכות במיוחד הן המיאהקאפ, המילונה הרכה, השיקאפ והליידיקאפ.

יתרונות וחסרונות:
גביעוניות קשיחות נפתחות יותר בקלות בתוך הגוף וגם יותר קל ויותר קל לשבור את האטימה לפני הוצאתן אבל הן לוחצות קצת יותר על דפנות הנרתיק ומרגישים אותן קצת יותר.

לי באופן אישי יש רק פלורקאפ. היא מדורגת כקשיחה יחסית. בחודש הראשון היא הציקה לי אבל עכשיו אני בקושי מרגישה אותה.

בהצלחה

מתייעצת* (01.01.2011 12:17):
תסבירי לי את האופן שבו את נעזרת במידע על צוואר הרחם כדי לבחור גביעונית?

כמה הודעות למעלה כתבה אום_גביע‏:

ממה שקראתי, הפרמטר החשוב ביותר הוא האורך של הגביעונית. אם צוואר הרחם שלך גבוה במיוחד או נמוך במיוחד כדאי לבחור גביעונית בהתאם. אם הוא ממוצע, כנראה שרוב הגביעוניות יתאימו מהבחינה הזו.

ובאחד מהלינקים כתוב איך לבדוק את האורך (בדקתי והוא 6 ס"מ) , אבל לא ברור לי מה זה ממוצע.

אמל_ית‏, באיזו את משתמשת?

*מתייעצת* (01.01.2011 12:55):
לי באופן אישי יש רק פלורקאפ. היא מדורגת כקשיחה יחסית. בחודש הראשון היא הציקה לי אבל עכשיו אני בקושי מרגישה אותה.

את יודעת איך היא בהשוואה למונקאפ? פשוט יש לי הזדמנות לראות מונקאפ של חברה ואז תהיה לי אמת מידה.

*אום_גביע‏ (01.01.2011 13:15):
בקשר לאורך של הגביעונית, גביעונית ממוקמת מתחת לצוואר הרחם. אם הגביעונית גבוהה ביחס לצוואר הרחם היא עלולה להיות לא נוחה ולדלוף. גביעונית נמוכה מידי עלולה להיות קשה להוצאה כי גביעוניות נוטות לטפס ואז קשה לתפוס את בסיסן . את הגבעול של הגביעונית ניתן לקצר עם מספריים לאורך מתאים.
רשמתי לינקים לתמונות של גביעוניות מהבלוג "גביע האלופות" ויש גם לינקים לטבלאות של גביעוניות ממויינות לפי אורך, רוחב וקיבולת.
בהצלחה

אמל_ית‏* (01.01.2011 13:23):
יש לי מונקאפ, ולאחרונה קבלתי גביעונית מספרד, נקראת אייריסקאפ. היא די חדשה בעולם. אומרים שדומה לליידיקאפ הצ'כית.
אני רוצה לציין עוד משהו לפנייך. בגלל שכמו שאמרתי לך, יותר חשוב לי שיהיה לי נוח מאשר כל כמה זמן אני צריכה לרוקן (כל עוד, את יודעת, אנחנו לא מדברות על כל שעה, כן?) וגם בגלל רגישות מסוימת, (ובגלל שרצפת האגן שלי מחזיקה יופי , היפ היפ הוריי) - אני משתמשת בגודל של לפני לידה (למרות שכבר ילדתי).
אבל אני לא יודעת כמה אפשר להקיש מזה על כולן.

*מתייעצת* (01.01.2011 13:37):
אני משתמשת בגודל של לפני לידה (למרות שכבר ילדתי)

כאילו לא היו לי מספיק התלבטויות עד עכשיו... חבל שאין בארץ אפשרות של מדידה והחזרה כמו בחו"ל, זה היה כל כך עוזר. מקווה שבסוף אצליח להחליט על משהו ולא אשתפן ולא אקנה כלום רק מרוב בלבול.

*אום_גביע‏ (01.01.2011 13:52):
מתייעצת יקרה,
יש 3 חברות שמאפשרות החזרה. דמי המשלוח אמנם לא מוחזרים אבל מחיר הגביעונית כן מוחזר.

אמל_ית‏* (01.01.2011 13:53):
גם בחול לא כל הפירמות מאפשרות שימוש והחזרה... תחשבי על זה , יש סיבה happy ניסיתי להבין איך זה שאלה שכן מאפשרות עושות את זה, והתשובה היחידה שהגעתי אליה היא שזה אלו עם מחזור ייצור ומכירות מאוד גדול שזה זוטות עבורן.
אין ספק שבהרבה נושאים צרכניים קל יותר להיות תושבת האיחוד האירופאי, שם יש הכל מהכל ובאותו מקום בדרך כלל...
אל תשתפני! טמפונים רגילים זה לא דבר בריא, כדאי לעבור לתחליף אם את אוהבת טמפונים ורגילה לספיגה פנימית של הדימום. אני מכירה את התחושה מהמחקר בעניין חיתולים רב פעמיים עם הבת שלי... לקח שני חודשי הריון של שיטוטים באינטרנט בשעות לילה מופרכות עד שמצאתי את הרגליים והידיים שלי.
אני בתכלס יכולה לבלבל עוד יותר- יש עוד אופציה, שאם את ממילא מזמינה מחול, אני הייתי שוקלת אותה ... happy

*אום_גביע‏ (01.01.2011 14:03):
אמל_ית‏,
מסקרן אותי איזו עוד אופציה יש. החד פעמיות?

מתייעצת* (01.01.2011 14:07):
מסקרן אותי איזו עוד אופציה יש_
גם אותי.

*אום_גביע‏ (01.01.2011 14:56):
האופציה הנוספת ששמעתי עליה היא להשתמש בדיאפרגמה בתור גביעונית. אמל_ית‏, האם לזה התכוונת?

אמל_ית‏* (01.01.2011 15:38):
לא, התכוונתי לטמפון מספוג- ים. להשתמש בדיאפרגמה בתור גביעונית זה די דומה לסופט-קאפ, החד פעמי, לא?

*מתייעצת* (01.01.2011 15:52):
טוב, לפחות עם זה לא בלבלת אותי. לא רוצה טמפון מספוג ים. רוצה מינימום התעסקות עם ניקיונות. אני בדרך כלל משתמשת בתחבושות רב-פעמיות (שלך...) ופשוט אין לי כוח להתעסקות ולכביסה. פעם היה לי כוח, אבל אז ילדתי, ועכשיו מספיק לי לכבס חיתולים, אין צורך בעוד תגבור כביסה. רוצה גביעונית טובה, עם קיבולת יפה כך שלא אצטרך לרוקן כל הזמן, ומתחתיה להשתמש בתחתונית בד דקה ליתר בטחון.

אז בעצם יש לי שני פרמטרים שאני מתלבטת לגביהם ולא יודעת איך להחליט: הגודל של הגביעונית (הקוטר שלה), והרכות/קשיות שלה.

*אמל_ית‏* (01.01.2011 16:16):
'בנתי אותך. happy
בהצלחה!

*אום_גביע‏ (01.01.2011 18:06):
שלום מתייעצת,
לגבי הקוטר, אם ילדת לידה ואגינלית (לא קיסרי) או אם את מעל גיל 30 הייתי הולכת על ההמלצה הרווחת למידה הרחבה יותר. גם הקיבולת שלהן גדולה יותר. אם את רוצה גביעונית רכה עם קיבולת טובה הייתי הולכת על היוקי או על המיאהקאפ. היוקי יותר זול אבל את המיאה אפשר להחזיר אם לא מרוצים.
אם את רוצה אחת שתיפתח קצת יותר בקלות לכי על הפלורקאפ. מאחר שגובה צוואר הרחם שלך 6 ס"מ, גם הדיווה יכולה להתאים.
לא להתלבט יותר מידי. יש לך הרבה אפשרויות וכולן קיבלו סקירות נהדרות. פשוט לנסות אחת. סיכוי גבוה שזו תהיה תחילתה של ידידות מופלאה.
אם קלטתי אותך נכון וחשובה לך מאוד הקיבולת והרכות לכי על היוקי הגדול. הוא מאוד רך והקיבולת שלו גבוהה מאוד. זו גביעונית ארוכה יחסית. 55 מ"מ. מדדת צוואר רחם 6 ס"מ אז הוא יתאים. יתכן שתצטרכי לקצץ את הגבעול שלו. שימי לב שגובה צוואר הרחם יכול להשתנות במהלך המחזור. לפעמים אם צוואר הרחם נמוך הוא יכול לשבת בתוך הגביעונית ולתפוס חלק מהנפח. אז צריך לרוקן את הגביעונית לעיתים קצת יותר קרובות.
בהצלחה

אום_גביע‏ (01.01.2011 18:40):
ועוד הערה למתייעצת,
הסתכלתי שוב על שאלתך וחיפשת "גביעונית לזרימת דם חזקה מאוד, רכה יחסית, שמתאימה לאחרי לידה".
למען הסר ספק, אף גביעונית לא מומלצת לדימום שלאחר לידה. רק לדימום רגיל של מחזור.

מתייעצת* (01.01.2011 21:15):
תודה אום_גביע‏!
אכן לדימום של וסת, ולא לדימום של אחרי לידה.

*אום_גביע‏ (01.01.2011 21:49):
תודה לך מתייעצת. עדכנתי את הבלוג ‏גביע האלופות" http://saloona.co.il/shnot30/?p=3 בהתאם לשאלות שלך. אם יש לך עוד הערות על הבלוג אשמח לשמוע.


פלוני_אלמונית‏* (20.01.2011 11:11):
שאלה לאום_גביע?:
נראה לי שצוואר הרחם שלי נמוך מאד, הרבה יותר נמוך מהסטנדרט
על איזו חברה היית ממליצה לי?
הדימומים שלי לא חזקים אם זה משנה.

*אום_גביע‏ (20.01.2011 17:51):
שלום פלוני_אלמונית‏,
אם צוואר הרחם נמוך מאוד יש הממליצות על גביעונית נמוכה מאוד.
ויש הממליצות לבחור גביעונית נמוכה אך גם רחבה עם קיבולת טובה כדי שצוואר הרחם יוכל לשבת בנוחות בפנים ועדיין ישאר מספיק נפח.
ראי "טבלאות‏
את מוזמנת לקרוא עוד בפורום הנ"ל. יש הרבה בחורות ששאלו שאלה דומה לשלך. כמו כן אם הגביעונית לא נוחה ניתן להפוך אותה inside out זה יקצר אותה בעוד כמה מ"מ.
גביעוניות נמוכות הן הליידי קאפ הקטן, מילונה קטנה או בינונית או איריס קטן. הליידי קאפ מאוד חלקה אז קשה יותר להוציא אותה כי היד נוטה להחליק. מצד שני אין בה בליטות שעלולות קצת להציק לחלק מהנשים. האיריס נמכרת עכשיו בארץ. אין עליה הרבה מידע כי קשה מאוד להשיג אותה מחוץ לספרד. כנראה שישראל יוצאת דופן מהבחינה הזו. אומרים שהיא די דומה לליידי קאפ. המילונה הקטנה היא עם קיבולת מאוד מאוד קטנה. הבינונית עם קיבולת גבוהה יותר.
לגבי הרוחב, לא כתבת בת כמה את ואם ילדת? אם את מעל 25-30 או אחרי לידה תבחרי גביעונית רחבה יותר, מילונה בינונית למשל.
טיפים ולינקים נוספים ניתן למצוא בטור "גביע האלופות" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=3

פלוני_אלמונית‏* (20.01.2011 22:21):
תודה על התשובה..לפני ששאלתי כמובן שקראתי את המאמר שלך (כמה פעמיים!)
וגם ניסיתי להבין קצת מהטבלאות באנגלית ודי התבלבלתי (בגלל זה פניתי אלייך)
אני מעל גיל 30 וגם אחרי לידה טבעית (ללא תפרים\חתכים ושות')
אני רוצה לקנות באיביי ושם יש את המון קאפ האמריקאי שהבנתי שהוא פחות מומלץ מהאנגלי, את הליידי קאפ, את הדיוה קאפ וגרין דונה או משהו כזה שיש לו מחירים טובים אבל לא שמעתי בכלל על מישהי שמשתמשת בו אז קצת חששתי.
אה וכמובן הקיפר שקצת מרתיע אותי הצבע שלו (כמו המוצצים של פעם).
יש מצב שאם צוואר הרחם מאד מאד נמוך (סליחה על התאור אבל רבע אצבע וכבר מרגישים אותו)אז הגביעים האלו בכלל לא מתאימים לי?

*אום_גביע‏ (21.01.2011 00:14):
שלום פלוני_אלמונית‏,
מעולם לא שמעתי שהמון קאפ האמריקאי פחות מומלץ מהאנגלי. הן די דומות. את המון קאפ האמריקאי אפשר להחזיר ואת האנגלי לא אז אם כבר הוא יותר מומלץ, אם כי יש כאלה שמחרימים את המון קאפ האמריקאי כי הם גנבו את השם למונקאפ האנגלי ואף הוסיפו חטא על פשע ואסרו על האנגלי לשווק בארה"ב.
הגרין דונה מאוד דומה ללונט. כל כך דומה שהיא נתבעה על הפרת זכויות יוצרים. יש הטוענים שהיא חיקוי זול מחומרים לא בטוחים. אין לי מידע לאשר או להפריך את הטענה.
הקיפר זהה בגודלו למון קאפ האמריקאי אבל עשוי מגומי. לא הייתי קונה אותו, לא רק בגלל הצבע אלא גם כי לא ניתן לחטא אותו במיים רותחים (רק בחומץ). ואפשר לפתח אליו אלרגיה. וזו גם הגביעונית הכי קשיחה אז היא עשויה להיות פחות נוחה מאחרות.
רבע אצבע זה באמת מאוד נמוך. לצערי, אני לא יודעת מספיק לענות על השאלה. מציעה לך לקרוא שאלות דומות ותשובות בפורום באנגלית. את לא היחידה עם צוואר רחם נמוך. אם את לא מוצאת תשובה את יכולה לשאול בפורום. יש שם יועצות מצויינות. בכל מקרה, זה בסדר שצוואר הרחם ישב בתוך הגביעונית. הוא אמנם יתפוס חלק מהנפח ותצטרכי לרוקן לעיתים קרובות יותר, אבל הגביעונית עדיין יכולה להיות נוחה.

פלוני_אלמונית‏* (21.01.2011 00:20):
ועוד משהו- ראיתי שאת משתמשת בפלורקאפ, זה ההוא מצרפת נכון?
אם הבנתי נכון לפי הטבלה הגובה שלו די ממוצע לכיוון הנמוך (52) שזה נשמע לי סבבה ויש לי מישהו שיכול להביא לי מצרפת, ראיתי באתר שלהם שזה בקושי 20 יורו.
הבעיה היא שהבנתי שהוא טוב לזרימה מאסיבית ולא נראה לי שיש לי כזאת (אולי רק ביום השני לכמה שעות) ובנוסף רשמת שהוא קצת מורגש לך (מניחה שבגלל הרוחב שלו) וכאן ההתלבטות...
שווה לנסות לקנות אותו בגלל גובהו או שלא כדאי אם הזרימה חלשה (+מפחדת שילחץ מידי מסביב)?

*פלוני_אלמונית‏* (21.01.2011 00:35):
התכוונתי שהאנגלי יותר גמיש ורך ולכן יש נשים שמעדיפות אותו על האמריקאי.
לקרוא כל כך הרבה באנגלית זה קצת גדול עליי, נראה לי שאלך על הצרפתי, מקסימום הלכו 90 ש"ח :)
בכל מקרה תודה על ההשקעה בתשובות

*אום_גביע‏ (21.01.2011 00:42):
היי פלוני_אלמונית‏,
כן הפלורקאפ הוא צרפתי. ואפשר להזמין אותו באתר שלהם והם שולחים לארץ. לא חייבים לטוס לשם. הנפח שלו פנטסטי אבל זה לא צריך להטריד אותך. זה רק אומר שהוא לא בהכרח יהיה מלא כשתוציאי אותו. זה יתרון. להוציא גביעונית חצי ריקה זה עסק פחות מלוכלך מלהוציא גביעונית מלאה עד הסוף. יש הטוענות שעם צוואר רחם נמוך דווקא עדיף גביעונית נמוכה ורחבה כדי שצוואר הרחם ישב בנוחות בפנים ועדיין ישאר נפח. לכן פלורקאפ ולונט גם הן יכולות להיות בחירות טובות. הוא קצת מורגש אבל לא באופן רציני או מכאיב. אני גם מרגישה קצת טמפונים אפילו שהם אמורים לא להיות מורגשים.

אום_גביע‏ (21.01.2011 01:02):
הינה לינק לשאלה האם אפשר להשתמש בגביעונית אם צוואר הרחם מאוד נמוך
http://community.livejournal.com/menstrual_cups/2017629.html
והתשובה בקצרה היא: כן.

פלוני_אלמונית‏* (21.01.2011 11:10):
תודה רבה על התשובות :)
ועוד משהו..הפלורקאפ הזה יש שם 2 גדלים של ה"זנב", מה זה משנה הגודל? הרי בלאו הכי גוזרים, לא?
והצבעוניים יותר יקרים שם, מה הקטע? גם ככה עדיף שקוף, לא? או שאני מפספסת כאן משהו?
ותודה על הקישור :)

*אום_גביע‏ (21.01.2011 16:08):
שלום פלונית,
_ועוד משהו..הפלורקאפ הזה יש שם 2 גדלים של ה"זנב", מה זה משנה הגודל? הרי בלאו הכי גוזרים, לא?
והצבעוניים יותר יקרים שם, מה הקטע? גם ככה עדיף שקוף, לא? או שאני מפספסת כאן משהו?

הגדלים השונים נבדלים לא רק באורך הזנב, אלא גם באורך הכולל, הרוחב והקיבולת. ההמלצה לנשים מעל 30 ואחרי לידה היא לקנות את המידה הגדולה. מאחר שצוואר הרחם שלך כל כך נמוך יתכן שתרצי לקצץ את כל הזנב ואף לשייף עם משייף ציפורניים את הבליטות למטה אם הן יציקו לך. (הבליטות נועדו להקל על האחיזה בהוצאה).
מסכימה איתך שעדיף שקוף. כמה שפחות כימיקלים יותר טוב.

פלוני_אלמונית‏* (21.01.2011 23:29):
אני יודעת שיש שני גדלים לפי גיל האישה ואם עברה לידה אבל בגלל שאני לא יודעת צרפתית והם רשמו Incolore - Petite Taille
\Incolore - Grande Taille איכשהו הגעתי למסכנה ש"טאיל" זה ה "הזנב" (כמו טייל באנגלית)
וחשבתי שכנראה בחברה הזאת גם יש גדלים שונים של "זנבות"...
עכשיו ההסבר שלך הבהיר שהכוונה לא היתה לזנב :)

*אום_גביע‏ (21.01.2011 23:56):
תלחצי על דגל בריטניה באתר של פלורקאפ. הוא יעבור מצרפתית לאנגלית.
חוצמיזה תמיד אפשר להעזר באופציית תרגום הדף של גוגל כרום. תרגום לא אמין במיוחד אבל עדיין עדיף מכלום.


משתמשת_צעירה? (24.01.2011 15:43):
אני רואה שכתוב שיש גביעוניות בעלות קיבולת גבוהה יותר (כיוון שאין אותן בארץ אני עם מונקאפ) אני אשמח לשמוע עליהן עוד פרטים
כרגע ביומיים הראשונים אני צריכה לרוקן את המונקאפ כל 3 שעות בערך...

אום_גביע‏ (24.01.2011 16:17):
שלום משתמשת צעירה,
ראי את "טבלת הקיבולות" ‏http://community.livejournal.com/menstrual_cups/1285963.html‏. גביעוניות עם גיבולת גבוהה הן היוקי והפלורקאפ. ראיתי פוסטים של בתולות בנות 17 שכותבות שהן משתמשות במידה הגדולה של הפלורקאפ והיוקי בגלל הקיבולת, אז לא צריך לפסול מידה גדולה רק משום שאת צעירה.
אם מונקאפ קטן מחזיק 3 שעות, אז גביעונית עם קיבולת גבוהה יותר תחזיק כ-7 שעות. היוקי יותר רך מהפלורקאפ וגם יותר גבוה. את מוזמנת לקרוא עוד עוד בטור שלי "גביע האלופות" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=3


*אייריס קאפ*

ההולכת_בדרכים‏ (21.01.2011 01:13):
האייריסקאפ הספרדי
נשמע אקזוטי cool
אז מה בעצם ההבדל בינו לבין המונקאפ?

ריקה_קיקה? (23.01.2011 20:29):
ידיעה והפצה: חבל שלא ידעתי קודם על האייריסקאפ הספרדי. הסיבה שבסוף הלכתי על המונקאפ הייתה רק בגלל נוחות ההזמנה ולא שום סיבה אחרת. מאוד רציתי דווקא לקנות דברים אחרים (פלרקאפ למשל) אבל בגלל אי הנוחות בקניה באינטרנט הלכתי על הדבר היחיד שנמכר בארץ, בזמנו. זה אחלה, אמלית, שאת מפיצה דברים נוספים. צריך להכניס עוד קצת חברות ועוד קצת תחרות ואז גם המחירים כנראה ירדו בסופו של דבר.

Fleurcup
אום_גביע‏ (22.10.2010 17:03):
אני באופן אישי אוהבת את ה Fleurcup שזו גביעונית לא מוכרת בארץ.‏http://fleurcup.com/‏. ניתן לקנות אותה באתר האינטרנט של החברה ב 20 יורו.
אני אוהבת את הפלורקאפ כי יש לי זרימה חזקה. גביעונית מתחילה לדלוף כשתכולתה מגיעה לקו החורים. ובפלורקאפ החורים ממוקמים גבוה.
לצורך השוואה, המונקאפ היא 46x50 ומכילה 14 מ"ל עד החורים. הפלורקאפ היא 46x52 ומכילה 29 מ"ל עד החורים, כפול מהמונקאפ.
אני גם אוהבת את הטקסטורה החיצונית של הפלורקאפ. היא לא חלקה אלא מעין "אפרסקית", אז יותר קל להוציא אותה.

Instead

עדי_יותם‏ (09.06.2003 23:03):
אם מישהי רוצה פידבקים ודעות על הסופט קאפ/אינסטד, שתכתוב ואני אפרט מה שמעתי עליו.

עמבר (15.02.2006 10:33):
קניתי בארהב את ה-INSTEAD. אני ממש מרוצה!
הוא יותר גמיש ועדין מהגביעוניות האחרות, לא מרגישים בכלל!
ולמרות שאמורים לזרוק אותו כל פעם- אני פשוט שוטפת ומשתמשת באחד למחזור שלם.
זול בטירוף, נוח ונעים.
אני ממליצה בחום!

*פלוני_אלמונית‏* (21.05.2008 22:34):
מישהי יכולה לכתוב עוד על אינסטד?

סקירות של גביעוניות מסוגים שונים
אום_גביע‏ (24.01.2011 16:51):
חברות פורום יקרות,
היתה לי תוכנית פעם לכתוב סקירות בעברית על כל מיני סוגי גביעוניות. חברות רבות שפניתי אליהם (מיאהקאפ, יוקי ולונט) הסכימו לשלוח לי בחינם גביעוניות בתנאי שאכתוב עליהן סקירה בעברית. היחידה שסרבה היתה הפלורקאפ. מאחר שלא קיבלתי שום תגובות על הטור הראשון שלי גביע האלופות, הרגשתי שאני כותבת לעצמי ושאין טעם. כרגע אין לי זמן לכתוב סקירות. האם יש פה מתנדבת לכתוב סקירות בעברית בתמורה לגביעונית בחינם?

אמל_ית‏* (24.01.2011 22:34):
אום_גביע‏,
למה שלא תעבירי את הבלוג שלך לוורדפרס? באמת סלונה לא מזמינה תגובות, ודווקא כפי שאת רואה פה יש צורך בייעוץ שאת נותנת.

*משתמשת_צעירה? (25.01.2011 10:56):
אני מוכנה בשמחה תמורה לגביעונית לכתוב עליה
אני לא קוראת אנגלית שוטף כך שאם יש צורך לקרא מידע באנגלית זה יקשה עלי אבל אני לא נרתעת מאתגרים....
רלוונתי לך?

נעם_פלאם‏ (25.01.2011 15:35):
העדפתי בדיון בפורום להשתמש בשם אחר משום מה (בעיקר בגלל שדיברתי על נושא הבתולין) אני משתמשת_צעירה? ואשמח מאוד לכתוב סקירה תמורת גבעונית בעלת קיבולת גדולה יותר
השארתי לך הודאות בכמה מקומות (אני לא בטוחה שהצלחתי להעלות תגובה בבלוג שלך משום מה לא הצלחתי לפרסם את התגובה)
צרי איתי קשר
תודה
נעם

אום_גביע‏ (25.01.2011 16:01):
שלום נעם,
האם תהיה מוכנה לכתוב סקירה רק על גביעונית אחת או להרים את המפעל כולו ולכתוב סקירות על מספר גביעונית? ונושא הבתולין הוא נושא ראוי ביותר. תודה ששיתפת.
היו מספר תלונות על כך שקשה להשאיר תגובה בטור שלי. היחיד עד כה שהצליח להשאיר תגובה דבילית במיוחד הוא בן זוגי שיחיה

אמל_ית‏* (25.01.2011 19:39):
מה זה בן זוגך? ואני מתרעמת עליו כל פעם מחדש כשאני נכנסת לשם... happy

*אום_גביע‏ (26.01.2011 01:19):
אין צורך להתרעם. הוא באמת מתוק. כל יום הוא התעניין אם קיבלתי תגובות. וכל יום עניתי לו, שאם הוא לא כתב אחת אז אין. יום אחד הוא כתב לי תגובה. זו היתה הדרך שלו לפרגן.

אמל_ית‏* (26.01.2011 08:19):
עכשיו הבנתי את זה (והכל היה בחיוך ממילא, כן ?)

*אום_גביע‏ (26.01.2011 18:27):
שלום נעם,
עכשיו ראיתי את התגובה שלך בבלוג שלי. משום מה התגובה שלך סווגה כספאם. אישרתי אותה לפרסום עם עריכה קלה. אני מקווה שזה בסדר מבחינתך. לא כתבתי בבלוג בשום מקום שאני מחפשת מתנדבות לכתוב סקירות על גביעוניות אז מחקתי את החלק הזה מהתגובה שלך.

נעם_פלאם‏ (29.01.2011 21:46):
אשמח להרים את הנושא. תודה שאפשרת את התגובה שלי..
האימייל שלי הוא noam שמונה שלוש שמונה @ גימייל נקודה קום
הפלאפון שלי הוא אפס חמש שתים 6662008
אשמח לעזור בנושא חשוב שכזה!

אום_גביע‏ (29.01.2011 22:20):
שלום נעם,
ברכותי. התקבלת להיות סוקרת הגביעוניות הראשונה בעברית והיועצת העבריה הראשית לכל המתחבטות בשאלה איזו גביעונית לבחור. בהצלחה במילוי תפקידך. שלחתי לך אימייל.


*השוואות בין הקיפר מגומי למונקאפ ולדיווה מסיליקון*

שירה_לוריא‏* (17.06.2004 16:37):
המון קאפ הומצא אחרי הקיפר ובא לענות על בעיות שנמצאו בקיפר- המון קאפ רך יותר, יש נשים שרגישות לגומי ולא יכולות להשתמש בקיפר אז משתמשות במון קאפ, הוא עשוי מחומר זול יותר ולכן זול יותר לצרכנית. החברה של הקיפר פיתחה את המון קאפ כי רצו לתת מענה לבעיות שהתגלו בקיפר

*תזמורת_הים‏ (17.06.2004 18:46):
לא מדובר פה במוצר מקורי ובחיקויים- מדובר בשלושה מוצרים שווי ערך, ולכל אחד היתרונות והחסרונות שלו. בפורומים שונים בנושא (ראו את רשימת הקישורים בתחילת הדף) ניתן למצוא חוות דעת מצוינות על שלושת המוצרים וגם השוואות ביניהם שנעשו ע"י נשים שהשתמשו ביותר ממוצר אחד.

ניתן לרכוש את שלושת המוצרים גם דרך האינטרנט, ישירות מהיצרן או דרך מגוון חנויות מקוונות.

אני אישית רוצה לברך על כך שהודות לשירה, אביב ושריתה, הקיפר, המונקאפ והדיוה קאפ הופכים יותר ויותר נגישים לנשים הישראליות, ואני מקווה שמספר המשווקות- כמו מספר המשתמשות- רק ילך ויגדל.

שריתה_שריתגיילמואס‏ (23.06.2004 01:33):
תודה אורית!
וחזרה למידע העניני...האבסורד הוא שלמרות שהדגם הסיליקוני ניתן לחטא באלקוהול או ברתיחה
בשטח חול נדבקת והדם נצמד לזה יותר....לפתחי האורור ובורג הידית למשל
ודווקא הדגם הגומי שרפי הוותיק נשטף עם מים בקלות!
לכן אני מציעה לחיילות ומטיילות על הקיפר
ולנשים אסטתיות אלרגניות או בעלי טונוס שרירי נרתיק חלשות יותר את הדיוה-קאפ!

תזמורת_הים‏ (23.06.2004 14:37):
שריתה,
לי עדיין לא ברור למה את מתייחסת למונקאפ כאל חיקוי. אני משתמשת בו כמעט שנה ויש לי רק מלים טובות להגיד עליו. אשמח להסבר.

מעבר לזה אני בטוחה שכל הקוראות פה ישמחו לשמוע עוד פרטים על ההבדלים בין סוגי הגביעונית השונים, על מקרים רפואיים שבהם כן או לא מומלץ להשתמש בסוג זה או אחר של גביעונית ועוד. אם יש לך הפניות למאמרים בנושא- עוד יותר טוב.

תבשיל_קדרה‏ (23.06.2004 18:25):
בשטח חול נדבקת והדם נצמד לזה יותר....לפתחי האורור ובורג הידית למשל
האם תוכלי להסביר את זה?

שריתה_שריתגיילמואס‏ (26.06.2004 23:54):
www.mum.org‏ זה אתר של גבר אמריקאי זה מוזיאון של מחזור האישה ובה ניתן לראות את רוב המוצרים מ1930 ועד היום כל סוגי הגבעוניות! זה אתר מענין מאוד והתכתבתי אפילו עמו.
הקיפר הוא הכוסית העכשוית הרשמית!!!!!הוא גומי שרפי ובדוק שהוא איכותי ואנרגטי מאוד
כל מוצר דומה מסיליקון הוא חיקוי של הקיפר......ככה זה בעולם העסקים של קפיטליזם
נשים רגישות לאיכות של חומר מומלץ שרף גומי חום ולא סיליקון שקוף
אבל נשים שאלרגיות לקונדומים וחומרים דומים כמו כפפות גומי... ליתר בטחון עדיף דיוה קאפ שהוא יציב וסטרילי לחלוטין

הקיפר חלק וקל לשטיפה בטבע אבל המבנה של הסיליקון מהנסיון ההשוואתי שלי יחסית קשה יותר לנקיון בטבע
בים ובהרים כשזה מתלכלך אז מצאתי שמברשת שיניים ישנה או מקל.קיסם אוזניים עוזרת בנקיונו

יש לי גם את תחליף לטמפון שאני מראה לצורך השוואה אבל זה חדפעמי ועשוי מפלסטיק קוראים לזה instead

ה_עוגיה‏ (27.06.2004 00:06):
נשים רגישות לאיכות של חומר מומלץ שרף גומי חום ולא סיליקון שקוף_

אבל למה ?

אני נותנת לילדה שלי מוצץ מסיליקון ולא מגומי כי זה נראה לי כמו משהו יותר יציב, יותר "לא מגיב".
לא חקרתי בנושא אבל ככה זה מרגיש לי. (בעיקר בגלל איך שמוצץ גומי נראה אחרי תקופה. אפשר להדביק אותו לקיר בזריקה...).
על סמך מה את אומרת שגומי עדיף? (אם עדיף לי אז גם עדיף לה, לא?)

שריתה_שריתגיילמואס‏ (27.06.2004 09:59):
זה נכון שמוצץ מסיליקון בטיחותית ואולי גם עמיד אבל אין מסקנה חד -משמעית
אבל עובדה שהקיפר מיועד ל 10 שנים ולורסיה מסיליקון לפחות זמן!?
בסופו של דבר גם את תשתמשי במה שמרגיש לך ולרחם שלך הכלי הכיבול הנכון


נינהלה* (07.11.2004 21:28):
אני לא מצליחה להבין מה עדיף לי - קיפר מונקאפ או משהו אחר.
לא מצליחה להבין מה הנבדלים ביניהם.

*תזמורת_הים‏ (07.11.2004 21:50):
נינה, ההבדלים ביניהם לא עצומים.
קודם כל יש את ענין החומר- גומי (קיפר) לעומת סיליקון (השניים האחרים).
שנית, בשיטוטי וחיטוטי בפורומים ובאתרים שונים, הסתבר לי שהמונקאפ הוא הכי רך וגמיש, אחריו הקיפר, והדיוה הכי נוקשה. זה נאמר ע"י משתמשות שונות שניסו יותר מסוג אחד. אני ראיתי ונגעתי רק במונקאפ והוא אכן מאד גמיש. עבורי זה היה שיקול מכריע משום שפחדתי שלא אצליח להכניס אותו.
נדמה לי שיש הבדלים גם באזור תחתית הגביע- המונקאפ חלק, לעומת זאת באחד או בשני הדגמים האחרים יש מעין פסים מחוספים שעוזרים לתפוס אותו ולמשוך אותו החוצה. את יכולה להכנס לאתרים של כל אחד מהדגמים ולראות תמונות.
עוד שיקול כמובן הוא ענין המחיר, ושווה לבדוק כמה עולה כל סוג גם בהזמנה מהאינטרנט וגם בקנייה דרך המשווקות.

אני ממליצה לך מאד להרשם לקבוצת הדיון של הקיפר ביהו. יש קישור לשם בתחילת הדף. יש שם הרבה יותר משתמשות מאשר כאן והרבה מהן ניסו יותר מסוג אחד, כך שתוכלי לקבל תשובות יותר מפורטות.

שריתה_שריתגיילמואס‏ (15.11.2004 12:34):
הקיפר עשוי מגומי טבעי ובדקו אותי ומבחינה אנרגטית זה עדיף מאשר החיקוי הסיליקוני
בנוסף, כעת התחלתי למכור לראשונה בארץ תחבושות ר"פ אורגניות שיעילות , אינם צבועות ואינם מולבנות
הן עשויות מכותנה אורגנית טבעית- ניתן לשתמש בתוספת לגביעונית כהגנה כפולה. ניתן לשתמש במקום או מעל !! התחבושות הח"פ! אז לכל אשה יש את כל האופציות פרוסות לפניה לשימוש שחור,אדום, או ירוק

נינהלה* (15.11.2004 23:19):
שריתה - היכן את משווקת את הקיפר?
ולמה מבחינה אנרגטית גומי עדיף על סיליקון??

*שירה_לוריא‏* (26.12.2004 13:22):
נינהלה.

יש יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם.

הסיליקון טוב יותר לאלה האלרגיות לגומי ( לטקס).
הסיליקון רך יותר מגומי
הסיליקון הוא חומר רפואי היפואלרגני , הייצור שלו זול יותר מאשר גומי ולכן המוו קאפ זול יותר מהקיפר.

יש עוד הבדלים בינהם לכאן ולכאן.

בכל מקרה , אם את מעונינת במון קאפ, את מוזמנת ליצור איתי קשר ל 04-6373627
או במייל ‏[email protected]


*פלוני_אלמונית‏* (04.10.2006 22:54):
ראשית - יש מישהי שיכולה להאיר את עיני לגבי מה עדיף, מבחינת מה בריא יותר לגוף - שימוש בסיליקון רפואי או גומי טבעי. אני מנסה להחליט בין הקיפר למונקאפ.. שנית - יש דרך לרכוש את המוצרים בארץ שלא דרך שריתה או שירה או שהן הכתובות היחידות...


*גילית_ט‏* (08.03.2008 11:33):
מה עדיף מסילקון או לטקס, יש לי שנים קיפר וחשבתי להתחדש בחדש במידה שונה, מה היתרונות של הסילקון לעומת הלטקס ולהפך?

*תזמורת_הים‏ (08.03.2008 17:19):
אם את לא רגישה לגומי ונוח לך עם הקיפר אין יתרון מיוחד לסיליקון.
אני אהבתי את זה שאפשר להרתיח את הסיליקון- נראה לי יותר הגייני מאשר שטיפה רק בחומץ. אבל לא חושבת שזו סיבה להוציא כסף על טמפון חדש.

גילית_ט‏* (14.03.2008 11:18):
_אבל לא חושבת שזו סיבה להוציא כסף על טמפון חדש

חשבתי לקנות חדש כי לאחר הלידה ה 1 לפעמים יש לי נזילות למרות שהכוס לא מלאה, וזכרתי שאמרו לי להחליף לידה אחרי לידה,

*ה_עוגיה‏ (14.03.2008 13:38):
חשבתי לקנות חדש כי לאחר הלידה ה 1 לפעמים יש לי נזילות למרות שהכוס לא מלאה, וזכרתי שאמרו לי להחליף לידה אחרי לידה,

אחרי הלידה הוגינלית הראשונה החלפתי (בשמחה!) מונקאפ במונקאפ (במידה גדולה יותר).

גילית_ט‏* (14.03.2008 15:03):
החלפתי (בשמחה!) מונקאפ במונקאפ
את מוכרת??? החלפת בחינם??? או קנית חדש??? יש לי קיפר

*ה_עוגיה‏ (14.03.2008 16:55):
קניתי חדש ומסרתי את הישן. בלי קשר בין השניים.
מוצר נהדר happy

קניית גביעונית

"מדריך לקניית גביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103
גביעוניות במבצע

שקדי_ה?* (27.01.2011 10:32):
אם מישהי מעוניינת יש לי קוד הנחה לקניית מיה-קאפ דרך אתר האינטרנט של החברה. מקנה 5 אחוזי הנחה.

*אום_גביע‏ (04.07.2011 22:47):
גביעוניות במבצע: ‏fleurcup‏ מוכרת זוג גביעוניות ב-20 יורו + 4 יורו משלוח. סה"כ כ-59 שח לגביעונית. ‏Yuuki‏ מוכרת גביעונית קטנה + גדולה ב-29 יורו כולל משלוח. סה"כ כ-71 ש"ח לגביעונית. אז למי שיש דימום כבד, המידות הגדולות של ה-fleurcup וה- Yuuki הן 2 הגביעוניות עם הקיבולות הגבוהות ביותר עם קיבולת עד לחורים כפולה מהקיבולת עד לחורים של המונקאפ. הגודל שלהן דומה, החורים פשוט ממוקמים גבוה יותר.

נותנת_אור‏ (05.07.2011 07:46):
מישהי רוצה להזמין יחד את זוג ה-Flercup? אני צריכה אחד וזה נראה לי ממש משתלם אם יש עוד מישהי שצריכה, רצוי מאיזור ירושלים או ר"ג-ת"א והאיזור.
אשמח אם תחזרו לדף הבית שלי אם כן.

נותנת_אור‏ (05.07.2011 07:51):
ואם למישהי יש כאן את אחד מהשניים שאום_גביע? ציינה (תודה על ההפניה!), חשוב לי לדעת אם הן יחסית "קשות" או רכות. לי יש את המונקאפ אך עדיין יש לי קצת כאבים בהוצאתו, ואני רוצה לנסות משהו שהוא רך וגמיש יותר בשפה של הגביע. הצעות?

אמל_ית‏* (05.07.2011 08:42):
לדעתי האייריסקאפ שלנו אמור לענות לך על הצורך הזה, אבל גם הפליירקאפ נחשבת לרכה אם אני לא טועה. (לגבי הפלייר- לא מניסיון אישי אלא מעדויות אינטרנטיות) .

*פלוני_אלמונית‏* (05.07.2011 08:44):
יש מצב. כמה זה אמור לעלות לכל אחת?

*נותנת_אור‏ (05.07.2011 09:33):
הזמנתי, אבל חשבתי על זה שוב ואולי יהיה לי שימוש לשתיהן בסופו של דבר... אני רוצה לתת אותן כמתנות, הייתי מאוד שמחה לקבל דבר כזה וזה נראה לי חשוב להכניס את זה לתודעה של עוד כמה אנשים פה בישראל... זה מחמם לי את הלב להיתקל באנשים שמכירים את זה. אם אני אתחרט (דבר שעלול לקרות) אני אכתוב פה ואשמח להתחלק.
עלה לי משלוח של הפלרקאפ 132 ש"ח - שזה כולל 2 גביעוניות, שקיק כיסוי לאחת מהן, דמי משלוח.
תודה אמל_ית‏ על התגובה. גם אני קראתי שהפלרקאפ יותר רך ומפאת קוצר זמן רציתי לאשש זאת כאן. אם האייריסקאפ היה קצת יותר זול, אין לי ספק שהייתי קונה אותו ולא מעדיפה לעשות משלוח. גם בפעם הקודמת שקניתי את המונקאפ עשיתי את זה רק בגלל שזה "מה שהיה בארץ". החלטתי להפסיק לפחד לנסות דברים חדשים, שהרבה יותר משתלמים לכיס (כמעט רבע מחיר מהמונקאפ!), וגם עושים רושם של טובים מאוד שאפילו יכולים להתאים יותר לצרכים שלי...

אמל_ית‏* (05.07.2011 15:15):
האמת נותנת_אור‏- אני לחלוטין מבינה אותך happy וכשרואה מבצעים כאלה, אני שמחה עבור הצרכניות אך מתבאסת כיבואנית- אחרי מיסים ושילוחים ומספר הידיים שעובר מוצר, ליבואן אין יכולת לתת לצרכן מחיר שמשתווה לייבוא אישי של מוצר במבצע. אבל אם תחזרי כאן לספר איך הוא (הפלרקאפ) אני מאוד אשמח!

*אום_גביע‏ (05.07.2011 16:10):
לי יש fleurcup‏. כשהתלבטתי איזו גביעונית לקנות, השיקול הכי חשוב בשבילי היה הקיבולות כי "בורכתי" בדימום כבד בצורה בלתי נסבלת. אני מאוד אוהבת את ה-fleurcup‏. הקיבולת של המידה הגדולה כפולה מהקיבולת של המונקאפ. היא נפתחת ממש בקלות. השפה שלה מעודנת יותר מהשפה של המונקאפ ועם הזמן גיליתי להפתעתי שהיא נעשתה יותר רכה. ולמי שמתלבטת איזו לקנות, ראי את "החיפוש אחר הגביע הקדוש" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103‏. בהצלחה.


*גביעוניות יד שניה*

אורי_קורי‏ (20.07.2008 08:52):
יש לי מונקאפ שניסיתי להכניס פעם אחת, ומיד שלפתי, לא מתאים לי, מעדיפה תחבושות. אני רוצה למכור אותו. יש מעוניינות?

פלוני_אלמונית‏* (25.01.2009 15:29):
יש לי מון קאפ חדש שאני מוכרת מידה B שלא השתמשתי בו מעולם,קנו לי אותו בחו"ל וטעו במידה.
אם מישהי מעוניינת שתתקשר אליי...אני גרה בתל אביב....עלה 32 יורו כ170 שח.

*פלוני_אלמונית‏* (25.01.2009 15:31):
חחח...שכחתי להוסיף מס' טלפון:054-7713396 מאיה


*מירב (04.08.2009 18:11):
שלום
למכירה גביעונית רב פעמית - מונקאפ
בגודל המתאים לאשה אחרי לידה או אחרי גיל 30
השתמשתי בו 3 מחזורים .
לאחר הרתחה הוא כמו חדש ואין בעיה להעבירו הלאה.
מירב segalmeirav בג'ימייל דוט קום


עגור_לבן‏ (17.08.2010 10:56):
למכירה mooncup במצב חדש לחלוטין, היה בשימוש מספר מועט של פעמים במשך 2 מחזורים (היה של אחותי והיא לא מסתדרת איתו). פרטים בדפבית.


ליאור* (26.10.2010 09:57):
אני מוכרת את שלי, גודל B הקטן, לנשים לפני לידה ונערות.
התלהבתי מאוד מהרעיון אבל לצערי לא השתמשתי במון קאפ, ניסיתי להחדיר אותו כשקניתי, לא במחזור, והיה לי מאוד לא נוח.
בבדיקה אצל הרופא הוא אמר לי שהנרתיק שלי מאוד קטן אבל כמובן שהוא יכול להתרחב לכל גודל..אך החלטתי לא להשתמש.
מי שרוצה לקנות ממני, הוא מחוטא לגמרי, אני באזור עפולה.
[email protected]

*ניצן (12.08.2006 08:23):
למכירה mooncup סוג A חדש באריזה מאנגליה
אני מוכרת ב150 שקל
אם מישהיא מעונייננת 0522613056

שאלות כלליות על קניה


יעל (02.02.2005 11:34):
אה, ועוד שאלה על הגביעונית
אם מזמינים את המונקאפ דרך האתר, כשהחברה בחו"ל
האם זה לא מסבך את העניין אם רוצים להחליף/ להחזיר את המוצר?

תזמורת_הים‏ (02.02.2005 16:02):
לגבי החזרת הגביעונית- אין לי מושג. אני הזמנתי מחו"ל אבל לא עלה בדעתי להחזיר אותו... בכל אופן ניתן להשיג את שלוש הגביעוניות בארץ, כך שאת יכולה לוותר על ההתלבטות הזאת אם זה מטריד אותך.


תזמורת_הים‏ (10.08.2006 21:13):
כמה (בערך) עולה גביעונית רב פעמית?
בקנייה דרך האינטרנט לפני 3 שנים, מונקאפ עלה כ-120 שקלים.


צירוףמקרים (06.07.2011 15:43):
אני כבר תקופה די ארוכה ממש רוצה לקנות אחד. אבל..... אני קצת מפחדת להזמין חתול בשק.. האם יש מקום שאפשר לראות או אולי אפילו להרגיש? אני מירושלים אבל גם באזור השרון עשוי לעבוד.
תודה =)

אום_גביע‏ (06.07.2011 16:07):
שלום צירוףמקרים,
המונקאפ נימכרת בחנויות טבע מסוימות. תוכלי לראות אותה שם (אל תבהלי מהגודל, מכניסים את הגביעונית במצב מקופל). יש גם 3 סוגי גביעוניות שניתן לנסות ולהחזיר אחרי מספר חודשים אם אינך מרוצה. לפרטים על נקודות מכירה וגביעוניות שניתן להחזיר ראי "החיפוש אחר הגביע הקדוש" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103‏.


אום_גביע‏ (21.10.2010 04:07):
לבחורה ששאלה על כמה הגביעונית עולה ואיפה קונים, בארץ המחירים מופקעים ומתחילים מ 215 ש"ח. באתרי אינטרנט בחו"ל 20-30$.
למידע על אתרי אינטרנט בחו"ל ראי את "הבלוג" ‏http://saloona.co.il/shnot30‏.

תזמורת_הים‏ (22.10.2010 14:13):
בארץ המחירים מופקעים
בררת מה העלויות הכרוכות בשיווק מונקאפ בארץ?
אם לא, על סמך מה את קובעת שהם מופקעים?
יש עלויות מכס, שינוע, שיווק ופרסום, מע"מ ושאר ירקות.
זה ידוע שמוצרים מיובאים זולים יותר כשקונים אותם בארץ המוצא שלהם- ולא כי היבואנים "מפקיעים" מחירים אלא כי יש עלויות ליבוא מוצרים.

אום_גביע‏ (22.10.2010 16:21):
לתזמורת הים: הטענה שלי היא שבארץ המחירים מופקעים כי גביעונית בארץ עולה פי 2 מרעותה בחו"ל. מופקע לפי כל קריטריון. כן, גם בחו"ל יש מכס, שינוע, שיווק ופרסום.
למרבה המזל, אפשר להזמין באינטרנט עד שהמחירים ירדו לרמה שפויה.


*בתיה* (09.08.2009 09:44):
אני מוכרחה לציין לשבח את אסתר מ'בשבילנו'. את המון קאפ המקורי שלי רכשתי ב'ניצת הדובדבן' תוך התייעצות טלפונית איתה - לא הייתי בטוחה לגבי המידה והיה להם במלאי רק מידה אחת. אסתר אמרה לי לרכוש את זה שישנו ושבמידה ולא יתאים, היא תשלח לי על חשבונה מון קאפ חדש מהמידה השנייה. אחרי שהיו לי נזילות עם זה שרכשתי, התקשרתי לאסתר שהיתה נעימה מאוד בטלפון והיא שלחה לי על חשבונה מון קאפ נוסף במידה המתאימה. שירות כזה אני רגילה לקבל בארה"ב אבל לא בארץ.
ממליצה בחום


מוכרות בארץ

שירה_לוריא‏* (21.03.2004 21:52):
moon cup בארץ אפשר להשיג גם אצלי ( בנסף לתחבושות הגייניות רב פעמיות)
בטלפון: 6373627-04
או במייל ‏[email protected]

כמו כן אני מציעה לאלה המשתמשות בסוגי " הגביעונית הרב פעמית" ושמות תחבושות ליתר בטחון, להשתמש אם כבר בתחבושת אז בתחבושת בד.
יש לי סוגים חדשים- דקים וקטנים במיוחד.

*שריתה_שריתגיילמואס‏ (16.11.2004 19:05):
ניתן לרכוש ממני את הקיפר ו\או תחבושות רב-פעמיות מבד אורגני יחודיות כולל הדרכה אישית בת"א או דרך דואר רשום פלוס אישור מסירה 0544899458 ‏[email protected]

חדוה_כשר‏ (04.10.2006 23:53):
אצלנו ניתן לקנות מונקאפ.
חנות מקוונת בשבילנו "‏‏www.b-shvilenu.co.il‏‏" 077-6262360

כרמית* (11.05.2007 01:40):
אני מייבאה לארץ את הדיווה קאפ באריזה המקורית כולל שקית לשמירה עליו במחיר מוזל של 140ש"ח כולל משלוח עד הבית.
[email protected]

*בר_ומי? (28.04.2010 00:44):
גביעוניות למכירה באתר עובי'לה ‏www.ubile.co.il

שימוש בגביעונית

"טיפים לשימוש בגביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=225
*הכנסת גביעונית*

נאוה (31.03.2011 12:08):
עדכון ושאלות:

קניתי את האיריסקאפ
מחזור אחד עבר בשלום, חוץ מהיום הקשה שהיו בו אפילו דליפות רבות.
הגביעונית הגדולה בעצם מתמלאת אצלי תוך משהו בין 6-8 שעות ואז פשוט יש לי דליפה נוראית.

במחזור הנוכחי הסתבכתי, שוב היו דליפות, אבל הפעם לא הצלחתי שוב להכניס את הגביעונית, ממש כאב לי.
ההכנסה וההוצאה ממש כואבים לי.
אני מתיזה על הגביעונית תערובת שמנים שמקלה על ההחדרה, ובכל זאת הפעם לא הצלחתי יותר להשתמש בה.

אשמח לתובנות וטיפים.

ועוד הערה, הגוף הזר כן מפריע לי.
אבל לחזור לתחבושות (בד וחד פעמי בימים המאוד קשים) זה לא ממש נעים לי כי ראיתי והכרתי אופציה אחרת.

בקיצור אני כרגע קצת מבואסת ולא מבינה מה קורה.

אלה_לי_לה‏* (31.03.2011 13:00):
נאווה, ניסית סוגים נוספים?
מניחה שלנשים שונות יתאימו גביעוניות שונות

*נאוה (31.03.2011 13:38):
אני לא חושבת שזה קשור לסוג, אני חושבת שזה קשור לרגישות שלי ו/או לאופן בו אני מכניסה /מוציאה, אני רוצה לנסות הפעם "על יבש" כי בוסת תמיד האזור אצלי סובל מעודף רגישות (יש לי דימום רב כאמור ווסת ארוכה).
לכן אני משתמשת בשמנים כבר מהתחלה כדי לעזור להנמיך את הרגישות שלי.

(ואני לא רואה את עצמי מוציאה סכומים כאלה על עוד גביעוניות.).

אלה_לי_לה‏* (31.03.2011 13:50):
לא בטוחה ששמנים זה הפתרון (או בריא)
ממליצה לנסות חומר סיכוך יעודי על בסיס מים/סיליקון.

אני גם תרגלתי על יבש לפני הפעם הראשונה :)
ואז חומר הסיכוך היה משמעותי במיוחד.

*אמל_ית‏* (31.03.2011 14:18):
נאוה, חשוב חשוב!
אסור להשתמש בשמנים על האייריסקאפ או המונקאפ או לצורך העניין כל מוצר סיליקון אחר. זה כתוב בהוראות. זה יכול לפגוע ביעילות החומר.
מוזמנת להשתמש בחומר סיכוך על בסיס מים, או במים עצמם- ואז בהחלט אפשר לנסות גם "על יבש".
6-8 שעות זה זמן הגיוני לריקון... האייריס אמנם גדול יותר מהמונקאפ אבל הוא לא הכי גדול שאפשר להשיג, וגם אותם, נשים עם דימום כבד צריכות לרוקן happy

זה דורש תירגול, ויש כאלה שמרגישות שגוף זר בתוך הגוף שלהן ופשוט מתרגלות לזה.
אני מעידה על עצמי (גם בפני לקוחות) שאני מאלה, ופשוט משתמשת באייריס רק כשממש צריכה.
מקווה שזה ילך וישתפר...
ניסית צורות קיפול שונות?

רוני.של.4 (31.03.2011 20:49):
נאוה - מנסיון של וסת אחת בלבד עם האייריס קאפ... דברים שלי עזרו:

 • לקצץ את הגבעול לגמרי לגמרי. כל עוד נותר שם קצת גבעול, זה הציק לי נורא.
 • להרטיב את הגביעונית במים לפני ההחדרה. גיליתי שאחרי שאני שוטפת אותה, אם אני לא מייבשת אז המים מחליקים אותה קצת יותר. הבנתי שבשמנים לא מומלץ להשתמש.
 • לנסות צורות קיפול שונות

נאוה (03.04.2011 11:36):
ניסית צורות קיפול שונות?
איזה צורות יש? אני עד עכשו ניסיתי רק להחליף את כיוון הקיפול כך שהלחץ בהכנסה יהיה לכיוונים שונים.

לגבי שמנים, מים לא הספיקו לי, אז ניסיתי תערובת של שמן שקדים+עם מעט לוונדר. כדי להוריד את הסיכוי לגירוי שגם ככה אני סובלת ממנו בוסת. איזה תחליף יש שהוא על בסיס מים ומותר ולא גורם לגירוי? (אין לי פטריות במקום רק גרד ולפעמים יובש).

וכן הפעם התחלתי לקצוץ את הגבעול בתקוה שיפסיק להכאיב לי ולהוסיף לרגישות.

אני מסתבכת עם ריקון במקום ציבורי , כי גם ככה בינתיים קשה לי להוציא, ולכן רוקנתי בבית או אצל הורי וזה אומר משהו כמו 6-8 שעות.
אני מניחה שברגע שאמצע את מה שנח לי אוכל לרוקן גם בעבודה.

אשמח לטיפים נוספים.
תודה לכן.

אלה_לי_לה‏* (03.04.2011 12:06):
חוזרת ומשננת - חומר סיכוך יעודי על בסיס מים או סיליקון. חבל להרוס את הגביעונית, ובכלל, לכי תדעי מה השילוב של השמנים יפריש במגע איתה.
ברגע שההכנסה והריקון יהפכו להרגל ויפסיקו לכאוב תוכלי לעשות זאת בכל מקום, אני מרוקנת בשטח בטיולים ובשירותי האוניברסיטה המזוהמים.

*אמל_ית‏* (03.04.2011 13:03):
נאוה,
יש באתר שלנו סרטון של האייריסקאפ ורואים בו לפחות שתי צורות קיפול. תכנסי לכאן ‏http://www.rosepads.co.il/?categoryId=68796
וכמו שכתבה אלה_לי_לה‏- רק חומר סיכוך ייעודי. אני מכירה כאלה של חברות שמייצרות קונדומים, רק לוודא שהוא על בסיס מים.
ובאמת העניין של מקומות ציבוריים מסתדר עם התרגול...
בהצלחה!

*רוני.של.4 (03.04.2011 22:56):
_משהו כמו 6-8 שעות_
זה די הרבה זמן. לימים של ההצפות אצלי זה בהחלט לא הספיק. אולי בימים האחרונים, שהדימום מועט יותר, זה יכול היה להיות בסדר...

חומר סיכוך על בסיס מים זה כל מה שמותר להשתמש עם קונדומים - כמו KY ג'לי וחבריו. עם ה-KY תזהרי, יש חדשים שמחממים את האיזור והם יכולים לשרוף. עדיף הכי פשוט בלי כל מיני טריקים מיוחדים.

לגבי הקיפול - תסתכלי בעלון שמצורף לאייריס קאפ, מראים שם שתי דרכים לקפל אותו. האחת זה קיפול ל-2 ואז עוד פעם ל-2, והשניה זה קיפול רק של החצי העליון שלו במין אלכסון כזה...

את הגבעול - אצלי רק כשקיצצתי אותו עד הסוף לגמרי באה המנוחה והנחלה...

עוד דבר ששווה לנסות - תנוחות החדרה שונות. יכול להיות שבישיבה זה לא נוח, אבל בכריעה יהיה יותר נוח, או בעמידה ליד השירותים עם רגל אחת למעלה... זוכרת את התמונות שהיו שמים בעלונים של הטמפונים? happy

וטיפ אחרון שלמדתי מאחותי - אחרי שאני מכניסה אותו, אני נותנת לו איזה חצי סיבוב... זה עוזר לו להפתח ולהתיישב במקום המתאים.

נאוה (04.04.2011 08:37):
תודה לכן
אני בהחלט מתעודדת מכן, ואמשיך לנסות.
את הלKY הפשוט אני כנראה אקנה

תודה אמיל_ית?, הסרטונים יעזרו לי מאוד.

נאוה (02.05.2011 08:37):
איזה כיף היה החודש

על יבש לא הספקתי להתנסות (היינו עסוקים עם פסח), אבל כן קיצצתי את הגבעול וכן התנסיתי בוסת עצמה בשיטה השניה, ופשוט הבדל שמיים וארץ.

הייתי עם והרגשתי בלי.

עכשו נותר לי רק להתרגל להוצאה שעדיין קצת קשה לי.

המון המון תודה.
מזמן לא חוויתי וסת כלכך פשוטה ורגועה.

*אמל_ית‏* (02.05.2011 12:32):
הי נאוה, יופי שהולך לך.
טיפ לגבי ההוצאה (גם עבורי היא החלק הקשה)
לזכור להוציא חצי אחד של הגביעונית ואז את השני. זה אומר שאת לא מושכת אותו החוצה, אלא מטה אותו למעלה עד שיוצאת שפה אחת, ואז למטה שתצא השניה (והדם נשאר בפנים) בגלל שהאייריס גמיש אז זה עובד, במונקאפ נגיד זה לא עבד לי והיה כואב כי הוא נשאר ולא התגמש עם שינוי הצורה שיוצר הקיפול החיצוני .
מקווה שיעזור!

*פתיחת גביעונית*

paolina (06.07.2011 13:49):
יכול להיות שבהחדרה עשיתי לעצמי פצע?? פתאום דימום חזר מידי להתחלה של ההתחלה של המחזור...
החדרה ראשונה היתה קלה מאוד מאוד, גם ההוצאה, הכנסה שוב כבר קשה הרבה הרבה יותר

אום_גביע‏ (06.07.2011 16:00):
שלום פולינה,
תתחדשי על הגביעונית. לא הבנתי מהשאלה שלך מה קשה לך בהכנסה. האם ההכנסה כואבת? האם הגביעונית לא נפתחת? הרבה פעמים הכאבים נובעים מלחץ שמכווץ את השרירים. נסי להרגע ולהרפות.
לא הבנתי מהשאלה שלך מדוע את חוששת שפצעת את עצמך. אם את בתולה יתכן וקרום הבתולים נמתח או נקרע.
כתבתי כמה "טיפים לשימוש בגביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=225‏. מקווה שיעזרו.

paolina (06.07.2011 16:03):
הכנסת הגביעונית לא כואבת
הגביעונית לא נפתחת, למרות שלאחר כ10 דקות בביקור חוזר בשירותים, והחדרת האצבע, היא מרגישה פתוחה.

נראה לי שפצעתי את עצמי כי פתאום היה דימום של דם טרי ונוזלי מאוד.
אני כבר כמה וכמה שנים לא בתולה (יש לי בן בן 4.5...)
את כל הטיפים קראתי...

אום_גביע‏ (06.07.2011 16:15):
היי פולינה,
יש מספר דרכים לפתוח גביעונית סרבנית. אפשר לנסות מספר קיפולים ולראות איזו מהם עובדת הכי טוב בישבילך. תבדקי האם היא נפתחת יותר בקלות כשהקפל מקדימה או מאחורה. אפשר לנסות לסובב את הגביעונית.
קשה לי לחשוב על איך אפשר להפצע מגביעונית. יש לך ציפורניים ארוכות?

paolina (06.07.2011 16:22):
שלום אום_גביע‏,
אכן יש לי ציפורניים לא ממש קצרות...
ניסיתי מספר קיפולים שונים, וגם כיוון, לא ממש שינה בתחושה בהחדרה
לגבי סיבוב - ממש לא הצלחתי..

התחושה היא כאילו היא כן במקום, וכן נוצר ‏ואקום" אבל רק אחרי כמה דקות היא באמת נפתחת, אם אני מנסה להוציא אז רואה שהיא כן פתוחה..

אום_גביע‏ (06.07.2011 16:59):
נדמה לי שהאיריס היא גביעונית רכה במיוחד (שמעתי שהיא דומה לליידי קאפ, והליידי ידועה כרכה במיוחד). דרכן של גביעוניות רכות במיוחד שקשה יותר (אך בהחלט אפשרי) לפתוח אותן. אולי כדאי לך לחפש פתרונים ב"פורום באנגלית‏.

paolina (06.07.2011 17:12):
ממש לא מזמן הלכתי להתפנות, וניצלתי ההזדמנות גם לבדוק את מצבה...
אז היא נפתחת אבל מרגישה כאילו נהיית ארוכה וצרה יותר ממה שהיא מחוץ לגוף..\


*הוצאת גביעונית*

אדומה* (06.09.2008 13:47):
היי

כבר כמה חודשים אני משתמשת במונקאפ + תחבושות רב פעמיות. המחזור שלי מאוד קצר, ולא דורש יותר מדי טיפול, אבל אם אני לא בבית, אני מאוד מעדיפה לא להשתמש בתחבושות. הבעיה היא שכל פעם שאני משתמשת במונקאפ אני חוששת מהרגע בו אצטרך להוציא אותו. זה כל פעם כואב מחדש. ואני מדברת על *כאב של ממש.
יש איזו דרך קלה להוצאה שאני לא מודעת אליה?

אשמח לעזרה.

אלה_לי_לה‏* (06.09.2008 23:21):
להכניס שתי אצבעות בעדינות, ללחוץ את המון קאפ מצדדיו כדי לשבור את הוואקום
ורק אז להוציא
לנסות להוציא בכריעה, הכי נוח לי

אופציה נוספת, כשרק התחלתי, ועד שהתרגלתי, קניתי לי נוזל סיכה, הוא עזר מאוד, גם בהחדרה וגם בהוצאה

*אסתר_וינהורסט_סטנטון‏ (07.11.2008 23:51):
הי אדומה,

אם ההוצאה לא נוחה יש כמה דברים שאפשר לנסות:

 1. לוודא שאת משחררת את הוואקום לפני ההוצאה (כמו שאמרה גם אלה לי לה)
 2. בזמן ההוצאה כדי להטות את המונקאפ קצת הצידה כך שאת מוציאה קודם צד אחד ואחרי זה את הצד השני של המונקאפ. הרבה נשים מדווחות שזה יותר נוח משאר הוצאה "ישרה"
 3. ואולי הכי חשוב זה לשחרר את השרירים בזמן ההוצאה- כמו שזה חשוב גם בזמן הכנסה.

אני גם תמיד מזכירה לנשים שבדרך כלל זה לוקח כמה חודשים עד שאת מתרגלת ולומדת את השימוש במונקאפ. זה טכניקה חדשה וכמו שרובנו למדנו להשתמש בטמפונים וזה לקח זמן (זוכרות happy ), כך גם עם המונקאפ. תוכלי גם לעבור שוב על חוברת ההדרכה בעברית שהגיע עם מונקאפ - יש שם גם הרבה טיפים נוספים.

אני - כיבואנית בלעדית של המונקאפ לישראל - גם רוצה להזכיר לך שאת מאוד מוזמנת ליצור קשר עם מרכז השירות ומידע שלנו עם כל בעיה או שאלה שיש. בשביל נשים כמוך הקמנו את זה - כך שכל אישה תקבל את השירות והתמיכה שהיא צריכה בדרך לשימוש מוצלח (ולא משנה איפה היא רכשה את המונקאפ - בחנויות טבע, דרך מפיצה או אצלי.....).

לשאלות נוספות אפשר לפנות בטלפון 077-6262360 או במייל ‏[email protected]

בהצלחה!
אסתר

שריתה (08.11.2008 15:40):
אדומה שלום! מזה 15 שנה אני תומכת בשימוש בגביעונית הרב פעמית---ויש לי התנסות אישי אם כולם ומוכרת גם את הקיפר הגומי המקורי וגם את המונקאפ הסיליקוני וגם תחבושות מבד אורגני---כדאי לעזור לך עדיף שתספרי בדיוק מה מציק וכואב לך ומה את עושה ולא עושה כדאי להבין אם התנוחה המנח הזוית הנשימה הפעת כוח לחיצה הרפיה ואיפה ובאיזה שלב את מתקשה ויש סוגים שהכוסית שמתאימים לנשים שונות

:) (07.06.2010 14:33):
אני משתמשת במון קאפ בפעם הראשונה ברגעים אלו ממש והוא נכנס בקלות וגם שומר על הכל כמו שצריך.
הבעיה היא ההוצאה שלו. קצוות הקאפ (החלק הרחב למעלה) מכאיבים לי בזמן ההוצאה. אולי אני עושה משהו לא נכון, או שאני צריכה להתרגל..
רעיונות והצעות יתקבלו בברכה.
תודה רבה :)

אלה_לי_לה‏* (17.08.2010 11:41):
ממליצה בחום להמשיך לנסות, ואולי להשתמש בנוזל סיכוך. לקח לגוף שלי ווסת שלמה להתרגל לגודל ולהפסיק לכאוב בהחדרה ובהוצאה, היום אני לא יכולה בלעדיו!

*אום_גביע‏ (21.10.2010 03:49):
לבחורה ששאלה על הכאבים בהוצאה, יש מספר פתרונות:

 1. אם האטימה לא השתחררה כתוצאה מצביטת בסיס הגביעונית, נסי להכניס את האצבע מחוץ ובמקביל לגביעונית וללחוץ יותר למעלה. אם גם זה לא עוזר, נסי ללחוץ פנימה את השפה העליונה. וודאי שהאטימה משוחררת.
 2. אם הכאבים הם בהוצאה של החלק הרחב ביותר של הגביעונית (השפה העליונה), אל תוציאי אותה ב"דוך" אלא באלכסון. נסי להוציא חלק אחד של השפה ואז את החלק השני. אפשר לעשות את זה בלי לשפוך את תוכן הגביעונית אם היא לא מלאה עד הסוף.
מקווה שהסברתי ברור. ראי את "הסרטון המצויין" ‏http://www.youtube.com/watch?v=qLPBZz3uJEg‏, דלגי לחלק של ההוצאה בערך בדקה 5.
 1. נסי להרגע. לחץ מכווץ את השרירים ומקשה על הוצאת הגביעונית.

אום_גביע‏ (05.07.2011 16:10):
נותנת_אור‏, ההוצאה לא אמורה לכאוב. ראי את "טיפים לשימוש בגביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=225‏. מקווה שיעזור.


ריקה_קיקה? (23.01.2011 20:29):
שאלה: אני מתחילה מחזור שני עם המונקאפ, ואני מוצאת קושי רב בהוצאה, בשבירת הואקום. אני מרגישה שאני נאבקת וחופרת עמוק בפנים עד שאכן נשבר הואקום ואני מצליחה לשלוף אותה. יש למישהי עצה? אולי מיקום ספציפי של האצבע, מספר אצבעות, נקודה מומלצת ללחיצה, מקדימה, מאחורה - בבקשה השתדלנה לפרט כיצד אתן מוציאות את הגביעונית בקלילות ובחן. תודה מראש.

פלוני_אלמונית‏* (27.01.2011 12:54):
שאלה: אני מתחילה מחזור שני עם המונקאפ, ואני מוצאת קושי רב בהוצאה, בשבירת הואקום. אני מרגישה שאני נאבקת וחופרת עמוק בפנים עד שאכן נשבר הואקום ואני מצליחה לשלוף אותה. יש למישהי עצה? אולי מיקום ספציפי של האצבע, מספר אצבעות, נקודה מומלצת ללחיצה, מקדימה, מאחורה - בבקשה השתדלנה לפרט כיצד אתן מוציאות את הגביעונית בקלילות ובחן. תודה מראש.

בעיקרון, לי עוזר ללחוץ עם השרירים בזמן ההוצאה של הגביעונית.


*דינה (14.07.2011 13:08):
הכנסתי את המונקאפ פעם ראשונה תוך כדי מקלחת, נראה לי הגיוני.
ההכנסה לא הייתה קשה מדי, ניסיתי כמה קיפולים עד שמצאתי קיפול נוח.
הוא היה מורגש בפנים, אבל אני חושבת שאולי מה שהפריע לי היה הזנב שבולט החוצה, ואני צריכה לגזור אותו קצת, לא יודעת כמה.
לפני שיצאתי מהקלחת החלטתי להוציא אותו, גם כדי לראות אם אני מסתדרת, גם מתוך סקרנות.
וזה היה די כואב, אני חושבת שברגע שהתחלתי וראיתי שזה כואב אז נלחצתי. ניסיתי להשתמש בשיטה שראיתי באחד מהסרטונים, להכניס קצת את האצבע כדי לשבור את הואקום, אבל זה רק כאב יותר.
בסוף פשוט משכתי אותו החוצה כמו טמפון וזה ממש כאב.
אני אנסה שוב היום, בלי לחץ.

אום_גביע‏ (14.07.2011 17:46):
היי דינה. הוצאת גביעונית בלי לשבור את האטימה קודם לכן זה ממש מכאיב. בבקשה אל תעשי את זה לעצמך. אני מקווה "שהטיפים האלו" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=225‏ יעזרו.

אמל_ית‏* (15.07.2011 15:03):
הי דינה, אני עם הקו של אום גביע - לא כדאי להוציא גביעונית במשיכה ישרה החוצה . זה באמת ממש כואב.
אבל לך ולאחרות שיקראו בעתיד, חשוב לומר שזה רעיון מעולה לעשות ניסיונות ראשונים במקלחת!
ובעניין ההוצאה, אם שבירת הואקום לא עובדת משום מה, נסי תמיד למשוך צד אחד של הגביעונית אל החוץ, כלומר בהטייה אלכסונית (למעלה או למטה לא משנה, רק לא ישר החוצה) , ואז צד שני. שיהיה בהצלחה!


*פלוני_אלמונית‏* (11.02.2008 17:51):
סיוט ושמו מונקאפ!
קניתי (יד שניה), הכנסתי בלי בעיות. אבל כשרציתי להוציא התחיל הסיוט. בישיבה על האסלה האצבעות שלי הגיעו לצ'ופצי'ק אבל לא הצליחו למשוך אותו כלפי מטה. קראתי בהוראות שצריך לכרוע, בכריעה היה קצת יותר טוב אבל עדיין לא הצלחתי למשוך אותו. ניסיתי גם להגיע יותר למעלה כדי לשבור את הוואקום ולא הצלחתי. האצבעות שלי הפכו חלקלקות ולא הצליחו לתפוס בכלל. ככה חמש או עשר דקות, כשבהדרגה הנרתיק הופך להיות יבש וכואב tilted
בסוף הדרעק הזה יצא, כואב ולא נעים ומגעיל. לעת עתה אני לא מכניסה אותו שוב.

*קלמנ_טינה‏ (11.02.2008 19:24):
אוי חבל כל כך!
אני דווקא חסידה גדולה של המונקאפ, שהפך את המחזור שלי להרבה הרבה יותר נעים (קודם השתמשתי שנים בתחבושות, אף פעם לא בטמפון ח"פ).
מהתיאור שלך נשמע שאולי כדאי לך לנסות שוב, והפעם לנסות להירגע ולדחוף את הקאפ החוצה (נוח בישיבה, בהמשך אפשר גם בעמידה, בשכיבה או בכל תנוחה). אז, תוך כדי דחיפה, כשהוא כמעט יוצא לבדו בלי היד, את יכולה לאחוז בו בסביבות השפה ולדחוף פנימה לשבירת הוואקום.
אל תתייאשי, זה שווה את המאמץ!

אגב, לא חשבתי שיש ביקוש לקאפ יד שנייה.
אם כך, אני מוכנה למסור או למכור את שלי (עברתי מטרום-הריון לפוסט-הריון...). מי רוצה?

מנוסה_עם_מונקאפ? (12.02.2008 14:07):
פלונית יקרה, אני מציעה לך שתנסי שוב בעוד כמה שבועות,
גם לי היה ממש קשה להוציא אותו בפעמים הראשונות אבל זה הסתדר!

קודם כל לא להילחץ ולא לנסות כל חמש או עשר דקות_ כי זה באמת מייבש את הסביבה שם...
וכמו ש קלמנ_טינה‏ אמרה - תדחפי אותו למטה עם השרירים, בכמה לחיצות קטנטנות, זה עוזר להוריד אותו למטה קרוב לפתח.

אלה_לי_לה‏* (13.02.2008 16:26):
נזכרתי, אני ממליצה לקנות חומר סיכוך על בסיס מיים לפעמים הראשונות
זה הופך את החיים לקלים יותר
תוכלי למצוא חומרי סיכוך בכל ניו פארם או בית מרקחת

*תזמורת_הים‏ (13.02.2008 20:14):
_אני ממליצה לקנות חומר סיכוך על בסיס מיים לפעמים הראשונות

אצלי סתם מים עשו את העבודה יופי.

פלוני_אלמונית‏* (13.02.2008 18:59):
זו אני הפלונית מהסיוט. תודה על העצות.אולי הכנסתי אותו גבוה מדי? בהוראות כתוב שצריך להכניס אותו יותר נמוך מטמפון. אבל כמה נמוך זה נמוך?

*מנוסה_עם_מונקאפ? (14.02.2008 10:15):
אבל כמה נמוך זה נמוך?

אצלי בדרך כלל המונקאפ נמצא קרוב לפתח (אם אני מכניסה את האצבע) בערך עד ל"קיפול" הראשון של האצבע. כאילו קצת אחרי הציפורן. <מקווה שהבנת את ההסבר העילג>
לפעמים הוא עולה למעלה קצת בעצמו ואז כשאני צריכה להוציא אותו אני דוחפת אותו עם השרירים (שוב, בלחיצות קטנטנות ולא בלחיצה גדולה אחת כי אז זה לא עובד) עד שהוא יורד לגובה הנ''ל או יותר נמוך ואז אני תופסת אותו עם 2 אצבעות, לוחצת עליו ומחליקה אותו החוצה.
זה תמיד לוקח לי כמה שניות כשאני רגועה ! אם אני ממהרת ומנסה "לקצר תהליכים" זה דווקא לוקח יותר זמן. אבל הכי חשוב לזכור שהוא תמיד ייצא בסוף!


גלידת_שמנת? (06.03.2008 21:36):
רכשתי אחד בסופו של דבר וההחדרה הלכה חלקה אבל יש לי בעייה בהוצאה מפני שהקוטר של המונקאפ גדול יחסית.
יש משהו לעשות בנידון? טיפים להוצאה פחות מכאיבה?

תודה מראש.

אלה_לי_לה‏* (07.03.2008 02:26):
להכניס שתי אצבעות פנימה ולקפל אותו, להוציא צד אחרי צד
ואולי בפעמים הראשונות להעזר בתוספת לחות

*טרה_רוסה‏ (07.03.2008 19:38):
צריך לשחרר את הואקום, ורק אז להוציא - בערך כמו שמכניסים, רק הפוך.


*חיטוי גביעונית*

אביגיל (17.10.2010 22:01):
קניתי מונקאפ ועכשיו שאני רוצה להשתמש בו אני לא מוצאת את חוברת ההדרכה.
לפני השימוש הראשון צריך להרתיח לכמה דקות - וזהו?
תודה, אביגיל.

שומשומ_ית‏* (18.10.2010 07:31):
כן. זה כל מה שצריך לעשות.
לאחר שהצלחתי לשרוף מונקאפ כי שכחתי אותו על האש,
אוסיף ואגיד שמספיק להרתיח מים ולטבול בהם את המונקאפ לכמה דקות (בהתחלת המחזור ובסופו)

*אביגיל (21.10.2010 22:07):
תודה שומשומית.
גם בהתחלה וגם בסוף?

שומשומ_ית‏* (22.10.2010 10:38):
בהחלט. באמצע אני רק שוטפת במים, וכשאין ברירה פשוט מנגבת בנייר טואלט.
(אחרי הכל- זה פשוט הדם שלך, הוא לא מלוכלך, רק צריך לרוקן את המונקאפ)


*עידן (20.07.2004 19:26):
הבהרה סופית בנוגע למונקאפ -
מהן דרכי הניקוי?
לפי מה שהבנתי, אפשר להרתיח את המונקאפ לשם סטריליזציה. האם ההרתחה חיונית לשם כך? והאם סטריליזציה בעזרת מים (כמעט) רותחים בכוס טרמית תעשה את העבודה?

שריתה_שריתגיילמואס‏ (20.07.2004 22:27):
בשום פנים ואופן אסור להרתיח את הקיפר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
מספיק לשטוף את הקיפר* היטב במים וסבון ו\או להשרותו בכוס מים חמימים וכף חומץ בלבד
ולאחסן במקום קר ויבש בתוך הנרתיק הבד שלו.
לגבי *הדיוהקאפ*- ניתן להרתיח 2-5 דקותבסיר פתוח אבל גם אפשר לנקות אם אלכוהול70% ומספיק גם להשרות במים כמעט רותחים עם מעט סבון בתוך כלי ואין לאחסנו בכלי סגור ולא בשקית פלסטיק
תזהרו ולא להתבלבל בין דרכי הנקיון של הגבעוניות השונות!

*עידן (22.07.2004 00:09):
אבל שאלתי לגבי מונקאפ, לא דיוהקאפ. אני מניחה שאין הרבה הבדל מבחינת הניקוי, כי שניהם מסיליקון, אבל בכל זאת.

אביב_חדש‏ (22.07.2004 10:22):
עם סיום המחזור את המונקאפ אפשר להרתיח בתוך סיר עם מים למשך 2 דקות בערך. בזמן המחזור מסםיק לשטוף במים חמים בכיור.

עידן (22.07.2004 16:22):
השאלה שלי היא האם הסטריליזציה בסוף המחזור תתבצע גם אם אניח את המונקאפ לכמה דקות בתוך כוס טרמית עם מים כמעט רותחים, ולא ארתיח בתוך סיר.

אביב_חדש‏ (22.07.2004 17:22):
סטריליזציה יכולה להיעשות בטמפ' נמוכה יותר לזמן ארוך יותר. אבל הטמפ' אמורה להיות קבועה.

תבשיל_קדרה‏ (22.07.2004 17:24):
אבל הטמפ' אמורה להיות קבועה
נניח שהטמפ' צריכה להיות 80 מעלות. מה רע אם הטמפרטורה תשתנה מ 90 ל 80? (סתם מספרים, אין לי מושג מה הערכים האמיתיים של מים רותחים שנמזגים לכוס תרמית שמיד נסגרת).

הילה* (23.07.2004 19:35):
את המונקאפ אפשר להרתיח, אבל האים זה אומר ששטיפה במיים חמים ובחומץ זה פחות מידי סטרילי בשבילו? אם זה טוב לקיפר למה זה לא מספיק טוב למונקאפ?
ועוד שאלה: סבון רגיל הוא לא מספיק חומצי לנרתיק. למשהיא יש טריק איך "ליצר" סבון יותר חומצי אבל עמיד, לשטיפה רגולרית של הגביעונית בזמן מחזור, בלי לשלם הרבה על תמיסות מיוחדות ויקרות?
אגב, אני מאד מאד מרוצה וממליצה בחום על הגביעונית, אם כי עדיין יש לי בעיות בתיפעול. גיליתי שבשביל להשאר נקיה כל המחזור (מזל טוב לי!) צריך לשטוף את הגביעונית בתדירות גבוהה, כל 3 עד 5 שעות ביום. אני חושבת שגם קשיי התיפעול, כלומר העובדה שאני עושה כמה ניסיונות עד שזה יושב, מנקים את הנרתיק ולכן התחתונים נשארים נקיים כימעט לגמרי. (!! שימו לב, תחתונים. לא תחבושת! אם כי אני שמה שני זוגות תחתונים ליתר ביטחון) .

*עידן (24.07.2004 22:22):
כי אלה חומרים אחרים


הילה* (21.03.2004 21:22):
תודה אביב חדש, היגיע. הוא יותר קטן ממה שחשבתי. עכשיו צריך להרתיח אותו. מה אתן אומרות על סריליזטור של מיקרוגל (אוונט, של בקבוקים של תינוקות)? יעשה את העבודה או לא מספיק טוב? אף פעם לא אהבתי להרתיח. חוץ מזה בהרתחה תמיד איזה שהוא חלק של האובייקט נוגע בכלי ולכן לא מספיק סטרילי.

*שריתה_שריתגיילמואס‏ (30.07.2004 13:06):
לגבי הנקיון - כמו תחתונים רגילים רב פעמיים!!! וסכו"ם רב פעמיים שמחדירים לפה !!בצורה לא סטירילית!!!
אז לפות! ניתן גם לשמור על הגינייה בסיסית ולהתמודד בצורה ידידותית עם דם החיים עם שימוש הגיבעונית.


גביעונית שנישכחה על האש

א_ילת?* (13.02.2005 10:29):
הרתחתי את המוןקאפ כמה שעות. (שכחתי).
הוא נראה לי בסדר, רק איבד לחלוטין את שקיפותו.
זה בסדר? סביר? להמשיך להשתמש בו?

*תזמורת_הים‏ (13.02.2005 10:37):
ברוכה הבאה למועדון happy

אם המים בסיר התאדו זה אומר שהוא נצלה בטמפ' גבוהה יותר ממאה מעלות ולדעתי זה כבר משנה אותו. שלי ממש איבד את האלסטיות, וזרקתי אותו.
שווה לבדוק באתר של המונקאפ- יש שם איזה אימיל לשאלות- או לפנות למשווקות.

*א_ילת?* (13.02.2005 22:01):
נדמה לי שבאחת עשרה בערב המים כבר התאדו.
בכל מקרה, בשלוש לפנות בוקר כבר לא היו בכלל מים בסיר.
האלסטיות נראית בסדר. הוא מאוד חלק מבחוץ. (נדמה לי שיותר ממקודם).
משווקות?

*ניטרול ריח*
תוהה* (28.01.2007 16:46):
איך אפשר לנקות את הקיפר כך שלא יהיה לו ריח לא נעים? אני מנקה עם סבון, ומיים חמים - ונשאר ריח מגעיל.

*לה_לי?* (28.02.2007 22:42):
*תוהה
את יכולה לנסות להשרות בחומץ- לי זה עבד.


גביע_ירח? (02.06.2011 01:39):
בסוף המחזור השריתי את המונקאפ במים רותחים לכמה דקות, עם קצת סבון
ועדיין יש בו ריח שהייתי מעדיפה שלא יהיה
יש טיפים לניטרול ריחות בניקוי הגביע?

אום_גביע‏ (02.06.2011 12:43):
יש טיפים לניטרול ריחות בניקוי הגביע?
הניחי את הגביעונית בשמש ובאוויר הפתוח והם יעשו נפלאות. אפשר גם להשרות בחומר חיטוי כמו מי חמצן. נא ראי את הטור שכתבתי על "טיפים לשימוש בגביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=225

גביע_ירח? (02.06.2011 19:53):
תודה אום_גביע‏, אשים לאיוורור.
מה את אומרת על השרייה קצרה במים עם חומץ?

אום_גביע‏ (02.06.2011 21:32):
מה את אומרת על השרייה קצרה במים עם חומץ?
לי קרה פעם ששכחתי את הגביעונית בגוף יומיים והריח לא היה מלבב. שטפתי והנחתי על אדן החלון יום אחד והריח עבר. חומץ לא ניסיתי, אני מניחה שאם זה לא יועיל, זה וודאי לא יזיק. נסי ודווחי לנו. ‏בפורום באנגלית‏ קראתי שהרתחה לא בהכרח תעזור. נשים דיווחו על הצלחה עם שמש ואוויר, מי חמצן או מחטאים על בסיס כוהל.
הייתי מנסה לאוורר ולשים בשמש. זה אמור לעשות את העבודה. אם משתמשים במחטאים כדאי לדלל, על פי הוראות היצרן, כדי לא להרוס את הגביעונית, וכמובן בסוף לשטוף את הגביעונית היטב מחומרי החיטוי.

מומינית* (03.06.2011 10:58):
גביע_ירח?
אני לא יודעת איך את מאחסנת את הגביעונית, אבל אני אזכיר ליתר ביטחון - חשוב שהיא תהיה מאוחסנת בתוך בד כותנה ולא בשקית ניילון

*גביע_ירח? (03.06.2011 21:15):
ובכן שמתי לאיוורור, נראה עוד יום יומיים מה המצב.
מומינית- מאחסנת בשקית הכותנה.
תודה.


*קיצוץ גבעול*

פלוני_אלמונית‏* (16.04.2004 19:07):
תגידו, קיצצתם את הקצה של ה MOONCUP? אני חוששת לעשות את זה, שלא אתחרט אח"כ. אשמח לשמוע מנסיון של אחרים, איך יודעים כמה לחתוך?

*אביב_חדש‏ (16.04.2004 19:23):
יש כאלו שהשפיץ של המונקאפ מפריע להן. כנראה שזה עניין של מבנה הנרתיק. אני באופן אישי קצצתי חצי ס"מ בפעם הראשונה וניסיתי להכניס שוב, ואחרי כן עוד חצי ס"מ והרגשתי שזה בסדר גמור.
אני ממליצה לקצוץ רק קצת בכל פעם.

תזמורת_הים‏ (19.04.2004 20:49):
אורך השפיץ הוא אינדיוידואלי. יש נשים שחותכות את כולו כי ככה יותר נוח להן. אני ממליצה, כמו אביב_חדש‏, לקצוץ כל פעם קצת עד שמרגישים נוח. אפשר גם להשאיר את השפיץ בשלמותו אם הוא לא מפריע.


סירופ_מייפל? (07.12.2005 16:01):
חוויות ראשונות מהMOONCUP.
אז יש לי מונקפ כבר שעתיים.
בעבר היה לי קיפר כמה חודשים שלא ממש הסתדרתי עם הריקון שלו. הפסקתי להשתמש בו כשנכנסתי להריון.
עכשיו יש לי מונקפ A לנשים לאחר לידה וגינאלית. שמתי אותו ממש בקלות אבל ה'שפיץ' נשאר קצת בחוץ (כנראה באמת בגלל צינחת הרחם אפילו שהיא מינימלית.)
גזרתי קצת וזה ממש ממש הציק לי ודיגדג בצורה מעצבנת ביותר. גזרתי עוד קצת וזה לא עזר. בסוף (כל זה בחצי שעה) גזרתי את כל הזנב שרק היה אפשר ועכשיו סבבה לי.
רק שיצליחו הריקונים.

ותודה רבה שירה.

סירופ_מייפל? (08.12.2005 08:54):
אחרי הלילה הראשון, אין אף נזילה ומאוד נח. איזה כיף. אבל
בבית מאוד נח לי עם המונקפ, הוא לא מורגש.
בהליכה בחוץ, כזאת בקצב רגיל אך רציפה אני עדיין מרגישה את העיקצוץ, גירוד, תחושה מעצבנת מאוד.
אולי למישהיא יש טיפים? כבר גזרתי את הזנב ממש עד הסוף. אני כבר לא בטוח שהתחושה המעקצצת מגיעה מהזנב, אולי זה מהCUP עצמו?
יום טוב

יעלה* (09.01.2006 10:31):
סירופ מייפל - אני בדיוק עם אותה הבעיה! הישתמשתי בקיפר בערך 4 שנים באושר רב, ואז ילדתי. יש לי צניחת רחם קטנטנה שלא מאפשרת לי להישתמש בקיפר. גם אני גזרתי את השפיץ עד המינימום אבל עדיין בהליכה זה פשוט כואב ומפריע נורא. אני עושה תרגילים לריצפת אגן כבר כמה חודשים ואנסה שוב את הקיפר בחודש הבא. חיפשתי טיפים באתר הרישמי ולא מצאתי.אולי למישהו יש הצעות? מה עושים?

*שריתה_שריתגיילמואס‏ (11.01.2006 11:46):
יש להשאיר ולמקמם את הקיפר במורד הנרתיק כמה שיותר נמוך וקרוב לפתח מבלי להרגישו.
אפרופו צניחת רחם! פוסט לידה מומלץ טיול ברפואה סינית לחיזוק וטחול ןהאנרגיה למניעת צניחות ולקבל טיול פיזיוטרפי אורוגינקולוגי לשחרור רצועות פנימיות והדבקויות שונות. 0544899458 ‏[email protected]

סירופ_מייפל? (17.01.2006 13:25):
גם אני ממש מנסה כל הזמן לזכור את תרגילי רצפת האגן, נראה לי שזה עובד. עדיין הליכות מהירות עם המונקפ מעקצצות אבל ככה בבית או בהליכה קצרה רגילה הכל סבבה, וגם בלילה- עם הקיפר לפני הלידה היו לי דליפות בלילה. לפחות יש שיפור איפה שהוא.

אביב_חדש‏ (17.01.2006 15:56):
המונקאפ והקיפר שונים זה מזה בחומרים ובצורה (פחות או יותר) . הם מיוצרים על ידי יצרן שונה, והוראות היצרן של המונקאפ לא אומרות שאסור לקצוץ את הגבעול. אם זה מה שצריך, אז תעשי את זה. מומלץ לקצוץ בכל פעם מעט, בערך 1/2 ס"מ ולא הכל בבת אחת. יש נשים שמשתמשות בגבעול כדי למשוך את המונקאפ ויש כאלו (אני למשל) שתופסות בבסיס המונקאפ (יש שם יותר סיליקון) כדי למשוך החוצה. לא חייבים את הגבעול כדי למשוך החוצה, ואם זה מה שעוזר לכן להרגיש איתו יותר נוח, אז זו הדרך.
בהצלחה.


*דליפות*

תזמורת_הים‏ (10.08.2006 21:13):
זה יעיל או סתם מתכון לפשלות ודליפות?
אצלי היה יעיל מאד. יש נשים (להתרשמותי- מיעוט) שאצלן זה לא. כנראה תלוי באשה ובמבנה שלה.

נעה* (11.08.2006 17:45):
מה שהכי מרתיע אותי מהעיניין זה עצם זה שהרב פעמי הוא כלי כיבול ולא משהו שסופג...ואז אם זה זז הכל יכול להישתפך בבת אחת...קרה למישהי?

*תזמורת_הים‏ (11.08.2006 17:57):
לגבי תאונות ודליפות, זה יכול לקרות, לי לא קרה, אבל אם תקראי את כל הדף תראי שהיו פה כאלה שלא הסתדרו, הטמפון זז להן וכל הזמן דלף. נדמה לי שביום הראשון שמתי תחבושת ליתר בטחון (היא כמובן היתה מיותרת). כמו טמפון רגיל, יש לו יכולת קיבול מקסימלית ואם לא מרוקנים בזמן העודפים יזלו החוצה, אבל אם אין לך דימום ממש כבד, אפשר להיות רגועה במשך כמה שעות טובות.
אגב, אם את בענין של אלטרנטיבות בריאות, לפני שאת פותחת את הארנק, מציעה לך לבקר בדפים תחבושות_רב_פעמיות‏ ו מודעות_וסת‏.


טפטופית* (14.06.2009 23:18):
מטפטף לי! הקאפ לא מלא, אבל מטפטף לי די הרבה. מה עושים? איך יודעים מה המקום הנכון?
בנוסף, כואב לי כשאני מוציאה אותו.
אשמח לטיפים, תודה!

*שריתה_שריתגיילמואס‏ (15.07.2009 12:47):
איזו גביעונית יש לך? ומאיפה שקנית אמור להיות הוראות? אם תרצי תמיכת טכנית ממני באופן כללי....יש לחזק שרירים דרך חיזוק שרירים טבעתיים "שיטת פאולה" "קגל" כיווצים.
ניתן להשתמש בהגנה כפולה גביעונית יחד עם תחבושת אורגנית---כמו שניתן יחד עם טמפון להשתמש בתחתונית.. המקום אמור להיות למטה-כשהגבעול הגזור לאורך 1 ס"מ בפתח כאשר הגבעונית מעל סביב שריר שהטמפון עובר מעליו---אבל בזווית למעלה ואחורה עם המבנה הגוף לכיוון גב התחתון. ולקבוע אותו במקום יש לתת משיכה קלה על הידית משיכה לקבע אותו במקום---ולסובב אותו בפנים בתנועת הברגה לוודא שהבסיס חלק ופתוח ולא מקופל בפנים--בהצלחה!

פרח_הלימון‏ (19.06.2008 16:28):
אני משתמשת במון קאפ וזה לי החודש השני. חודש שעבר היה לי דימום קל והחודש כבד
הלילה היתה לי נזילה , מה עושים? במשך היום אין לי בעיה. אשמח לשמוע מנסיונכן
תודה

אלה_לי_לה‏* (19.06.2008 19:35):
נזילות - לרוקן לפני השינה

 • לרוקן על הבוקר
 • להחדיר יחסית עמוק
 • להוסיף תחבושת רב פעמית בלילות של דימום חזק

*תמר_ס‏ (17.11.2003 09:17):
הצילו. יש דליפות.
זה התחיל בלילה אז חשבתי שאולי בגלל תנוחה שלי או משהו כזה.
אבל גם עכשיו. והוא יושב בפנים בסדר גמור. קרה למישהי? יש רעיון?

אלמונית* (17.11.2003 09:52):
גם לי יש קצת דליפות אבל מספיק פד דק בשביל למנוע הכתמות . עם טמפון היו לי הרבה יותר דליפות במיוחד בימים הראשונים.

*תזמורת_הים‏ (17.11.2003 12:08):
דליפות קטנות, שמגן תחתון מתמודד אתן בקלות- קורה בימים הכבדים, או אחרי יותר מדי שעות שלא רוקנתי. אולי כדאי לרוקן לעתים תכופות יותר?
אם את מדברת על דליפות רציניות יותר- אולי אין מספיק וואקום? אולי בכל זאת לשחק איתו קצת בפנים?

תמר_ס‏ (17.11.2003 19:18):
רוקנתי לעיתים ממש קרובות. אולי באמת אין ואקום. ואולי למרות שלא עברתי לידה אני צריכה את הגדול יותר?

תזמורת_הים‏ (17.11.2003 20:57):
תמר-
הנה כמה עצות מקבוצת הדיון של יהו בנושא דליפות (אני מקווה שאין לך בעיה עם אנגלית, אין לי כוח לתרגם happy )

maybe insert your finger and feel the natural slant of your vagina and try to follow that when you are inserting the keeper. Make sure to stay relaxed so it will slide in easier. Another thing to make sure of is that the cup is open all the way, I always rotate it as much as I can and squeeze and release my pc muscle to help open it up. Pull down a little and make sure you have suction, I also can still adjust the angle after it is open.

When there's no (or too little) suction, I can pull my mooncup down, with very little effort, it just sort of slides out when I pull. When the cup is sealed, I can pull the stem, but then it slips right out of my fingers and the cup doesn't move.

Are you doing anything to make sure suction is achieved? I always have to wobble it back and forth once it
is inside, pinch and push the bottom a few times and turn it once or twice, before I have the suction right. I always check for suction by pulling the stem. No suction? Then I wobble and pinch and turn again, maybe I'll take it out and re-insert it, till I'm sure suction is there.

תמר_ס‏ (18.11.2003 07:31):
טוב, אני אבדוק את עניין הואקום. אולי זה באמת זה. אבל למה תמיד בלילה? גם הלילה היתה דליפה. איזה בעסה.
ותודה על הקישור.

תזמורת_הים‏ (18.11.2003 13:08):
תמר- אצלי הדליפות קורות דווקא כשאני בתזוזה. בלילה אני דולפת רק אם אני ישנה יותר מדי (blink) והוא מתמלא. וגם אז לא תמיד.

תמר_ס‏ (18.11.2003 22:05):
על הפרצוף. כל היום דלף לי. לא רק בלילה. אני כבר לא סומכת עליו. (אבל לא מפסיקה איתו).
איך יכול להיות שבמחזור הקודם (שהיה לא פחות חזק) הכל היה מושלם?
תודה, אורית. אני הולכת לחפש לי עצה. אדווח כשיהיו תוצאות.

תמר_ס‏ (03.02.2004 09:24):
נמאס לי ממנו. זה התחיל בזה ששמתי אותו אתמול ואחרי שעה בלבד כשרציתי להוציא, הוא היה מסובב כהוגן בפנים. הצ'ופצ'יק היה בצד במקום למטה. ממש נלחמתי כדי להוציא אותו. זה ממשיך בזה שהלילות זועתיים. פשוט נוזל. יכול להיות שאני צריכה את הגדול יותר ואין לי חשק לקנות שוב ולנסות ולהתאכזב.
והכי נורא, שכ"כ מגעיל אותי לשים טפמון רגיל עכשיו.
(שיהיה לכן ברור, שחלקים מהטמפון מתפוררים לנרתיק ויוצאים רק אחרי כמה זמן. כל הזמן חשדתי, עכשיו אני בטוחה. שמתי טמפון רגיל, חזרתי למונקאפ ואחרי כמה שעות היו בתוכו חתיכות מהטמפון).

אביב_חדש‏ (03.02.2004 10:52):
אולי באמת כדאי לקנות את הגדול יותר, או אחד אחר. שלושתם מאפשרים החזרת המוצר תוך זמן מסויים.

הי* (03.02.2004 11:42):
אולי זה הזמן לנסות תחבושות ר"פ, למי שרגילה לטמפונים זה נראה אולי ללבוש חיתול, אבל מאהבתי אליהן אומר, שהן ממש משמחות לי את הוסת.
אני גם יודעת שכל אישה עוברת איזשהוא תהליך עד שהיא מגיעה אליהן, ונשמע לי ש"כבר ניסית הכל",
ככה שזו העצה שלי אליך.

*תמר_ס‏ (03.02.2004 14:08):
זה אני שהתבכיינתי קודם. סתם בטעות בשם אחר.
אביבחדש, תוך כמה זמן אפשר להחזיר? (זה כבר יותר מדי זמן אצלי).
תחבושות ר"פ, אולי. בינתיים ממש לא נראה לי הכיוון. (אולי אחרי הלידה שתהיה וגינלית ותעשה אצלי איזה שינוי...)

תזמורת_הים‏ (03.02.2004 14:42):
תמר,
לגבי פרורי הטמפון- לא עשיתי מעולם ניסויים, אבל אחת הסיבות שהעדפתי תחבושות ח"פ בתקופת הפרה-מונקאפ היתה שתמיד הרגשתי שהטמפון יכול להתפורר ולהשאר בפנים...
המונקאפ נשמע באמת קטן מדי. אולי כדאי לך לנסות את הדיוה, שהוא יותר נוקשה, ולא "יברח" לך ככה הצדה? וכמובן, את הגודל הגדול יותר. אפשר לקבל החזר תוך שלושה חודשים- לגבי המונקאפ כבר מאוחר לך מדי (הזמנת ביולי... blink ראי למעלה) אבל אם תזמיני אחד אחר יהיו לך 3 חודשים לנסות ולראות אם יש שיפור.
לגבי תחבושות ר"פ, אני קניתי תחבושות יומיומיות קטנות מבד כגיבוי לימים הראשונים הכבדים, ותחושת הבד כל כך נעימה, שברור לי שאם אצטרך לוותר על המונקאפ, תחבושות בד יהיו האלטרנטיבה היחידה... באמת קשה לחזור לפלסטיקים כשמתרגלים למשהו הרבה יותר טוב.

תמר_ס‏ (04.02.2004 10:14):
אורית, תודה שבדקת בשבילי. אני צריכהלחשוב אם בא לי לנסות עוד משהו.
אביב חדש, פעם ניפגש (כשתבואי לאזורינו) ואני אראה את הגדול.

תזמורת_הים‏ (27.02.2004 17:40):
בדיוק היום התחיל המחזור שלי והמונקאפ שם בפנים כבר מהבוקר ואני בכלל לא מרגישה שאני במחזור. זה פשוט תענוג. אני ממליצה בחום, חייבים לנסות כדי להבין עד כמה זה נפלא. את יכולה להזמין ולשלוח את הגביעונית בחזרה תוך 3 חדשים. זו הדרך הטובה ביותר לגלות אם זה מתאים לך.


תרגול על יבש
קוראת* (07.08.2004 22:12):
טוב, תראו, ניסיתי להכניס את המונקאפ (על יבש) כמה פעמים, וזה פשוט לא נכנס. אין שם מקום לגודל כזה.. כשניסיתי חזק, זה התחיל קצת לכאוב, והפסקתי.

*ה_עוגיה‏ (07.08.2004 23:00):
על יבש? זאת אומרת לא בזמן ווסת?
למיטב זכרוני גם טמפון רגיל במידה קטנה קשה ולא נעים להכניס בימים יבשים.
רטיבות זה דבר חיוני בשביל להכניס דברים לנרתיק ("דברים". נו)
אל יאוש. נסי על רטוב. יש מקום.

אביב_חדש‏ (07.08.2004 23:13):
קוראת - בהנחה שעקבת אחרי ההוראות בדף שמצורף למונקאפ, וקיפלת אותו בצורה נכונה (יש עוד דרכים לקפל אותו, אגב) ניתן לנסות ולהכניס אותו כאשר הוא רטוב במים או בעזרת ג'ל שניתן להשיג בפארמים שנקרא K-Jelly. ג'ל על בסיס מים, המשמש חומר סיכוך גם ליחסי מין.
יכול להיות שהנרתיק שלך יבש במיוחד מכיוון שאת מיד לאחר הביוץ, ואולי כדאי לחכות כמה ימים ולנסות שוב או לחכות למחזור עצמו שיגיע.
בכל מקרה את מוזמנת ליצור איתי קשר.

קוראת* (07.08.2004 23:27):
אני אמורה לקבל בעוד כמה ימים, קיפלתי כמו בהוראות, ואת המונקאפ הרטבתי במים לפני שניסיתי להכניס אותו. זאת תחושה שפשוט אין אן להכניס - לא שקשה בגלל יובש, אבל אולי אני טועה ובזמן הדימום זה כן יעבוד. יש באינטרנט תמונות של קיפולים נוספים?

*אביב_חדש‏ (08.08.2004 00:11):
קוראת - אולי באמת את נמצאת אחרי הביוץ והנרתיק מאוד יבש. ברשימת התפוצה של הגביעונית (ביאהו, באנגלית) יש תמונות, ואם תפני אליי, אוכל לשלוח לך תמונות נוספות למייל (קיפול 7).
וכמו ששריתה כתבה למעלה:
הפין הגברי נכנס לשם... נכון שדרושה רטיבות, ולכן את יכולה לחכות למחזור, אז הנרתיק רטוב מספיק או להשתמש במסככים.

שריתה_שריתגיילמואס‏ (08.08.2004 08:42):
ממש לא נראה לי לשתמש בשום מסכך כלשהו מלבד מים!!
יש לקפל את הדיוהקאפ או קיפר פעמיים שצורתו תהיה כמו פרח והצד המעוגל כמו האות כ יש להחדיר בישיבה בדואית בצורה אלכסונית תוך נשימות ולהרפותאת עצמך ולרפות את הפות
לנסיון של פעם הראשונה מומלץ לשתמש דווקא ביום השני של המחזור כי היום הראשון עדיין יחסית יבש

אביב_חדש‏ (08.08.2004 09:14):
ממש לא נראה לי לשתמש בשום מסכך כלשהו מלבד מים!!
אלו ההמלצות לגבי המונקאפ במפורש.

שריתה_שריתגיילמואס‏ (08.08.2004 15:12):
כל מה שאני אומרת זה באחריות ובאמינות מנסיון ומהנחיה מקצועית
מבחינתי אם מים לא מספיק סיכוך הבעיה אינו הסיכוך זה ענין פסיכולוגי וכו...


שאלה_למנוסות?* (29.11.2007 14:30):
הזמנתי את המונקאפ. כולי התרגשות וצילצולים. הבנתי שבפעם הראשונה צריך לנסות אותו ביומיים האחרונים למחזור. אז חיכיתי יומיים (כי בד"כ הוא 4-5 ימים) ואז פתאום המחזור נגמר! איזה באסה, עכשיו לחכות עוד חודש...
האם אפשר *פעם ראשונה
לנסות על היום הכבד הראשון?

ניחוח_אדמה_אחרי_הגשם‏ (29.11.2007 14:41):
את יכולה לנסות בכל יום, דווקא ביום ה"כבד" הוא יכול להיכנס יותר בחלקות.
אבל אני ממליצה לך "להתאמן" על להכניס ולהוציא אותו עכשיו, בלי מחזור, פשוט כדי שתתרגלי, ואז כשתקבלי מחזור תוכלי ישר להשתמש בו.
אולי אומרים לא לנסות אותו ביום הראשון של המחזור כי את עדיין לא רגילה ואולי לא תכניסי נכון והוא ידלוף, אבל פשוט תשימי תחתונית/תחבושת לגיבוי.

אלה_לי_לה‏* (29.11.2007 15:24):
ממליצה לתרגל מראש עם חומרי סיכוך, זה עוזר.
לפחות אצלי הפעמים הראשונות כאבו, הגוף היה רגיל לאצבעות ולא יותר
מנגד, זה הזכיר לי סיטואציות מהאוהל האדום
והפך את החיים לפשוטים יותר בהמון מובנים hilarious

*תזמורת_הים‏ (29.11.2007 20:03):
הבנתי שבפעם הראשונה צריך לנסות אותו ביומיים האחרונים למחזור
ממש לא, אף פעם לא שמעתי את זה. אפשר לנסות בכל שלב שהוא וגם על ריק.
רק קחי בחשבון שאם את מנסה ביום הראשון הכבד תהיי מוכנה לוגיסטית לדליפות (יש נשים שדולפות יותר מאחרות).

שאלה_למנוסות?* (30.11.2007 17:55):
תודה למגיבות. נראה לי שאנסה עוד לפני המחזור הבא. כבר בא לי... happy

*סירופ_מייפל? (30.11.2007 18:58):
הבנתי שבפעם הראשונה צריך לנסות אותו ביומיים האחרונים למחזור
גם אני לא שמעתי על הדבר הזה.
שימי לב שאורך הצ'ופצ'יק מתאים לך ושאת לא מרגישה אותו בזמן הליכה. כתבתי כאן על כך בעבר.
אני הייתי צריכה לגזור אותו ממש עד הסוף האפשרי וגם אח"כ הרגשתי אותו.
אז, בהמלצה שכתבו כאן, עשיתי תרגילי פאולה כל יום במשך כמב דקות וזה מאוד מאוד עזר.
תהני happy

כבשה_בחלון‏ (30.11.2007 21:41):
שאלה_למנוסות?, אפשר בהחלט גם להתאמן "על יבש", אבל קחי בחשבון שזה לא תמיד מצליח על הפעם הראשונה (גם לא תמיד בווסת הראשונה) וכדאי לגבות את המונקאפ בפעמים הראשונות עם תחבושות. בהצלחה!

שאלה_למנוסות?* (01.12.2007 18:29):
את הרעיון שצריך לנסות ביומיים האחרונים קראתי בדף ההסבר של המונקאפ. אולי לא הבנתי נכון. אבל לא משנה כרגע. אנסה בימים הקרובים.
תודה לכולן, אכתוב אחרי שאנסה

*תזמורת_הים‏ (01.12.2007 18:34):
הם בטח כותבים את זה כי למשתמשת לא מנוסה יש סיכוי גדול יותר להחדיר אותו לא נכון ולדלוף, ובסוף המחזור זה פחות קריטי.


*תנאי שטח*

אביב_חדש‏ (23.10.2007 22:45):
פתרון לשירותים ציבוריים: בקבוק חצי ליטר עם פקק ספורט. שוטפים ישר לתוך השירותים.

בשבת האחרונה היינו בטיול בכרמל. הרגשה נפלאה לרוקן את המונקאפ על העלים שהיו על האדמה...


פלוני* (01.09.2004 07:12):
מישהי ניסתה את הגביעונית בתנאי שטח? בפארק הירדן לדוגמה? איך היסתדרתן ???
אני צפויה לצאת לסוףשבוע קמפינג בזמן מחזור. איך מתפעלים את נושא הדם בשטח, כשהשירותים, אם יש אינם ברמה ביתית? לחזור לטמפונים רגילים?

*תבשיל_קדרה‏ (01.09.2004 07:51):
אולי תשאלי אחרי פארק הירדן?
אני מכירה מישהי שהתכונה לנסות, אך השתפנה...

גם עם טמפונים רגילים תמיד יש לי בעיה בשטח - איך נפטרים מהם? [לקבור? מזהם בצורה לא רגילה. לעטוף בשקית ניילון ולקחת אתי? המממם... חויה מפוקפקת. למרות שעלי להודות שעשיתי כך]

אולי ללכת לרוקן, כמו שאורית הציעה למעלה בשביל שירותים בעבודה, עם בקבוק ספורט, כך שתוכלי לשטוף עם שפריץ נאה של מים? הכי חשוב (בעיני. אולי אני טועה) - לשטוף טוב ידיים קודם.

שריתה_שריתגיילמואס‏ (01.09.2004 20:18):
חלילה וחס לחזור לטמפונים!!!! הכי טוב שבעולם לשתמש בגיבועונית בטבע!!
גילה אני מסכימה ומוסיפה:
פשוט משתינים בישיבה בדואית מנקים ושוטפים את הידיים והפות באמצעות היד ובקבוק מים כאשר הפקק מעט פתוחה המאפשר תוך לחיצה מבוקרת זרימה חסכונית של מים
מוציאים את הגבוענית באותה תנוחה מרוקנים את הממצא לתוך האדמה וזה נספג ואף ניתן לחסות באבנים או חול מקומי
כך שהאדמה שכל חיינו המזינה אותנו כעת ניזונה בחזרה!!!
שוטפים ומחדירים שוב וזה כל הסיפור
אז תצו לטייל ולהתמזג עם הטבע ועל תשכחו "לסמן" ולקדש" את המקום
איך לא חשבו עחל זה קודם - הדבר הכי טבעי ועוד בטבע!
אתן מוזמנות מאוד לסדנאת נשים יום ה מחר בערב במושב אמירים 19:00-23:00 אצל מיכל הכדרית 04-6989173

וביום ה' הבא בירושלים עמק רפאים 52 ב"עולם קטן"025637507 18:30-20:00 ו\או 20:30-22:00

נינהלה* (05.11.2004 08:57):
אני עומדת לפני יציאה להודו - ולכן אני חושבת שאדחה רכישת גביעונית רב פעמית, אבל בשובי וודאי ארכוש לי אחד..

*אביב_חדש‏ (05.11.2004 17:01):
נינהלה - דווקא במקומות כמו הודו, בהם קשה למצוא תחבשות ח"פ, או טמפונים, ואם מוצאים הם יקרים מפז, גביעונית רב פעמית יכולה להתאים. בכל מקום שתהיי, כשתוציאי אותה, תשטפי אותו ממים שכבר יש בהם יוד ותוכלי להשתמש בה שוב עד החודש הבא.

תזמורת_הים‏ (05.11.2004 21:42):
אביב צודקת. אפשר לחטא את הגביעונית גם בעזרת קפסולות המיועדות לחיטוי בקבוקי תינוקות שקונים בבית מרקחת. זה מה שאני עשיתי בחו"ל.

נינהלה* (06.11.2004 23:27):
כבר רכשתי טמפונים לנסיעה - אני לא רוצה להבין שזה לא נוח לי.. דווקא שם, כשרמת ההגיינה אינה מהגבוהות, ואתחיל להסתבך שם. . חבל שאני לא מנוסה עדייין.
אביב חדש, את משווקת את המונקאפ? היכן בארץ ?

*שריתה_שריתגיילמואס‏ (07.11.2004 14:34):
נינהלה- חבל על כל טמפון! ואין דרך חזרה ! השימוש בגביעונית מומלץ גם ממני לנסיעה שלך
כבר שלחתי לחו"ל מספר קיפרים להודו אוסטרליה ונפאל
חבל על העיכוב של הרכישה כי המוצר מיועד לשמש אותך לאורך שנים ובעיניי למרות שלכל אשה יש את הקצב שלה והבשלות שלה בזמנה הנכון - פשוט חבל שאחרי שנה שנתיים פונות אלי נשים שרוכשות אותו המוצר שיוכלו להנאות ממנו גם מיום ההכרות עם המוצר ועד יום הקניה- פשוט חבל על הזמן
הקיפר במיוחד יותר קל לנקות ולשתמש בהודו ועדיף על ח"פ
לרוב אין נייר טואלט ואין ביוב ואין פח אשפה וסחיבת מלאי זה מסורבל
ניתן לקבל תחיכה טכנית דרך האימייל אם יש בעיה וזה בא עם דף הוראות ואיורים בעברית
ניתן לנקות ידיים היטב וביד הנקיה להחדיר מוצר פנימה וביד השניה לעשות פעולות מגע אחרים כמו לסגור דלת השרותים
וכך שומרים על יתר הסטיריליות

שריתה_שריתגיילמואס‏ (07.11.2004 14:44):
אורית\ אביב אשמח לשמוע על היוד....הקפסולות.....וכו' לטיהור מי השטיפה של הגביעונית
אני מאוד ממליצה תמצית זרעי אשכוליות לטיהור מים והגוף בשימוש פנימי \ הוא מחסל הכל וניתן למצוא חומר באינטרנט
grapefruit seed extract
מענין למה מומלץ לנקות את הקיפר במים וסבון או בכוס מים עם כף חומץ - מה התכונות ניקוי וחיטוי של חומץ? אומרים חומץ זה טוב גם לפיטריות ברגליים גם כן!? יש להזהר שהיוד לא יעשה משהו לגביעונית אבל עםהמים ממש מהולים אז זה נשמע אחלה - שריתה

אביב_חדש‏ (07.11.2004 15:23):
שריתה - מדובר במים מאוד מהולים (עם יוד), אבל עדיין מספיק טובים לשתיה, לכן אפשר להשתמש במים עם תוספת יוד.
בקשר ליוד - מדובר בטיפות בבקבוק ולא קפסולות.

את תמצית זרעי אשכוליות אני מכירה משימוש לטיפול בפטריה על הלשון אצל תינוקות ואימותיהן.

תזמורת_הים‏ (07.11.2004 15:27):
הקפסולות שדברתי עליהן הן חומר חיטוי תעשייתי כלשהו. ממיסים קפסולה במים ומשרים את המונקאפ בתום הווסת כחצי שעה אאל"ט. זה תחליף לחיטוי הסופי באמצעות הרתחה במים רגילים. השתמשתי בו כשהייתי בחו"ל ולא היתה לי אפשרות לחטא את המונקאפ בצורה אחרת. בזמן הווסת אני נוהגת לשטוף אותו במים רגילים בלבד.

חומץ הוא חומצה, ולכן, כמו לימון, אפשר לנקות אתו כל מיני דברים.

טרה_רוסה‏ (07.11.2004 15:43):
מעלה רעיון - אולי אפשר גם לנקות עם חומר לחיטוי עדשות מגע?

נינהלה* (07.11.2004 21:28):
וישנם גם הכדורים לטיהור מים - כלור. אולי גם אלה יועילו.

*תזמורת_הים‏ (07.11.2004 21:50):
יש סיכוי שתספיקי להזמין גביעונית ולעבור איתה ווסת אחת בארץ לפני שתסעי? אם כן, הייתי הולכת על זה. אם לא, אני מסכימה שעדיף לא לעבור את טבילת האש דווקא בתנאים של נסיעה.

נינהלה* (07.11.2004 23:51):
אני מקבלת את המחזור הבא יום לפני הטיסה.. זה ממש ממש גבולי. בכל מקרה אקח איתי גם טמפונים רגילים ... כי אני לא יכולה לסמוך על זה שיהיה לי נוח, קל והיגייני בפעמים הראשונות. אם ככה זה יחכה עוד חודשיים. תודה .

*תבשיל_קדרה‏ (08.11.2004 07:46):
שריתה, את כותבת: פשוט חבל שאחרי שנה שנתיים פונות אלי נשים שרוכשות אותו המוצר שיוכלו להנאות ממנו גם מיום ההכרות עם המוצר ועד יום הקניה.
טכנית - את צודקת. כמו כל דבר, מרגע שאני מגלה משהו טוב, יש מין מחשבה "אוי, חבל שאני לא עושה את זה מגיל 18, או 12, או 5.", מצד שני - השנתיים האלה של ההבשלה חשובות מאין כמותן. הן זמן בו אשה עוברת איזשהו תהליך מרעיון למעשה, ויש (לדעתי) לתת לכל אחת לעבור תהליכים כאלה בקצב המתאים לה.
מעבר לכך, מתקבלת תחושה מדבריך שיש לך אמונה חזקה שהגביעונית מתאימה לכל אשה ובכל מצב. אולי טכנית היא באמת הפתרון הטוב ביותר, אבל כל אשה היא שונה, כל אשה מחוברת לגופה באופן שונה, לכל אשה אורח חיים שונה.

תזמורת_הים‏ (08.11.2004 10:13):
נינה, את צודקת. כדאי להתחיל עם הגביעונית בראש רגוע בחדר האמבטיה הביתי ולא בשירותים של מטוס phased. שתהיה נסיעה טובה.
מסכימה גם עם מה שגילה כתבה.

שריתה_שריתגיילמואס‏ (08.11.2004 11:50):
צריך להזהר עם כל ההתנסויות של ניקוי, כי זה עלול לקלקל את המוצר ואין אפשרות להחזיר מוצר שניקו בדרך מפוקפקת ולא מקובלת, לפי הוראות היצרן. אם יש טפילים במים אז השאלה היא מה הדרך הטבעית והאקולוגית לחטא את המי השטיפה מבלי לפגוע בגומי\ בסיליקון?

הקיפר קל להכנסה וידית המשיכה חלקה וגוזרים אותה לנוחיות המשתמשת
מומלץ להשאיר 1 ס"מ לארכו אך בודדות משאירות כל האורך אם זה לא מפריע ויש שחותכות את רובו אם זה מורגש- לפי המבנה הנרתיק וישנם פטנטים להחדרה קלה יותר- אם מרטיבים במים זה מקל את ההשחלה פנימה
כשמקפלים פעמיים הקיפול ה כ יותר קל להכניס קודם מאשר הצד עם 2 קפלים
ולנסיון הראשון יותר קל להחדיר ביום השני של הדימום כשהמקום יותר רך פתוח וזורם.

 • נינהלה-אני מציעה לך כן לקחת איתך חברה לדרך וגם את הטמפונים שרכשת. אם היא ידידותית בטוח המטיילות הפחות מודעות ירצו את הטמפונים האחרונים של חייך או לשקט שלך יהיה לך את ה"סתמים" לתקופת המעבר.
נכון שלכל אחת קצב השינוי שלה והתהליך ההבשלה וההתפתחות שלה ושהגביעונית לה מתאימה לכל אשה לכל זמן

ושאין דבר חזק יותר מאשר רעיון שהגיע להבשלתו


עוד_מעט_חיילת? (27.12.2008 14:48):
כפי שאפשר להבין מהכינוי שלי, אני אהיה חיילת בקרוב.
אני מעוניינת לרכוש מונקאפ אבל אני לא יודעת איך אסתדר איתו כשאהיה בטירונות. בכל פעם כשאצטרך לרוקן אותו, לשטוף ולהחזיר, איך אעשה זאת?
אי אפשר לקרוא לשירותים בצבא היגיינים ואין לי אפשרות ללכת לכיור מחוץ לתא ולשטוף אותו.

במידה וארכש מונקאפ משלי, מה אעשה כשאצטרך לרוקנו?
תודה מראש happy

אם_פי_3‏ (27.12.2008 15:34):
כתבו כאן בעבר, שאפשר לקחת בקבוק מים קטן איתך לשירותים, כדי לשטוף.
יתכן שטירונות, זה לא הזמן הכי מוצלח בשביל להתחיל להתנסות - אבל מדובר לרוב על וסת אחת לכל היותר, לא? לא נראה לי טראגי, אם עוד וסת אחת תשתמשי באמצעים בהם את משתמשת היום... ואם עוד צפויות לך וסתות לפני הטירונות, תוכלי להתנסות קודם, ואז להחליט האם בזמן הטירונות מתאים לך להשתמש בגביעונית הרב פעמית, או באמצעים הקודמים...
לאחר הטירונות, רוב הסיכויים שהתנאים יהיו יותר נוחים, גם אם עדיין תצטרכי לקחת איתך בקבוק מים.

מים (11.01.2009 04:07):
מתגיייסת,
אני זוכרת את הטירונות כתקופה לא פשוטה מבחינת האזור האינטימי- הרבה דלקות, וחוסר נעימות כללית.
מציעה לך להיות עדינה עם עצמך.
המונקאפ דורש זמן,סבלנות והרפייה בהתחלה.אפשר בהחלט לשטוף עם בקבוק מים.
מה שלא תחליטי, שימי לב שאת קשובה לגוף שלך ולא מתאכזבת ממנו, או כועסת על עצמך..
בהצלחה בדרכייך החדשות

ילדת_טבע‏ (11.01.2009 07:54):
בתור מי שכרגע עושה את צעדי הראשונים והדי מוצלחים עם המון קאפ אני ממליצה לך לחכות לזמנים רגועים יותר. לא יודעת מה קורה היום בטירונויות אבל אצלנו בזמנו ( happy ) זמן שרותים לא היה הדבר הכי נוח, השרותים היו מאוד לא נוחים וגם הם אמצעי מיגון אחרים היה לא כל כך נעים, נשי, אוהל אדומי להתמודד עם הוסת.
זה משהו חדש שצריך זמן ואורך רוח כדי ללמוד להתרגל וגם כשהולך יופי וזו אהבה ממבט ראשון עדיין דורש תשומת לב ללמידה (מתי מרוקנים, איך מרוקנים ולא שופכים הכל ועושים בלגאן, איך ואיפה חותכים את הזנב, איך הכי נוח לך להחדיר ולהוציא... יש מלא דברים חדשים ללמוד והם באמת דורשים את הנשימה שלהם).

בהצלחה בדרכייך החדשות_

שריתה_שריתגיילמואס‏ (03.02.2009 12:23):
ההיסטוריה חוזרת על עצמה!!! אותו הדיון בדיוק עם המתגייסת היה פה לא מזמן וכתבתי את עמדתי!! כאן או בדפים שלי או הדומים


אדומה* (27.07.2009 02:49):
מה עושים בזמן טיסה? כלומר, לא בטיול עצמו (לשבוע, מתוכו 3 ימים אהיה במחזור), אלא בטיסה עצמה: בשירותים של המטוס.. הרי בקושי נייר מותר לזרוק לשם, אז לרוקן לשם כוסית מדממת, נראה לי לא סביר. במיוחד שעד היום אני לא יודעת לאן בדיוק יורדים המים שם בשירותים הקטנטנים הללו. ולא נעים אם פתאום באמצע הטיסה, כל האסלה שם תדמם, בדיוק איך שאני יוצאת משם.
מישהי יודעת ?

*אלה_לי_לה‏* (27.07.2009 08:29):
לא רואה סיבה להמנע מריקון בטיסה
את זוכרת שאנשים עושים שם גם דברים אחרים, נכון?

*ילדת_טבע‏ (27.07.2009 09:49):
רגע רגע...
_כוסית מדממת
?
את לא זורקת שום כוסית לשום מקום. מדובר בכוסית רב פעמית, מרוקנים שוטפים ומשתמשים שוב. זה כל הקסם.

אלה_לי_לה‏* (27.07.2009 09:50):
אז לרוקן לשם כוסית מדממת

לא זורקים, רק נותנים לדם יחס אחר מצרכים אחרים

כמה שאני מנסחת מנומס tongue

*ירושלמית_אדומה‏ (15.08.2009 19:10):
היי,
נסיעה ראשונה לחו"ל עם המון קאפ - פשוט תענוג.


*שחיה*
ירושלמית_אדומה‏ (15.08.2009 19:10):
היתה לי בעיה אחת קטנה, אולי מישהי פה נתקלה בזה גם: בחלק מהפעמים ששחיתי בים/בריכה בזמן המחזור פשוט נכנסו מים לתוך הכוסית, ואיך שיצאתי מהמים, הייתי צריכה לדלג לשירותים הקרובים ולרוקן. מה שגרם לי לפעמים לרוקן כל שעה. המוזר הוא, שזה לא קרה בכל הפעמים, לפעמים היו נכנסים מים ולפעמים לא. אם זה היה קורה רק פעם אחת, מילא. אבל זה קרה 5-6 פעמים לפחות.

סירופ_מייפל? (28.04.2010 09:16):
פשוט נכנסו מים לתוך הכוסית, גם לי זה קרה בבריכה. מבאס ואין לי פתרון.


עניינים רפואיים

בתולות

אום_גביע‏
בתולות יכולות להשתמש בגביעונית. קרום הבתולים הוא חתיכת עור בפתח הנרתיק. בקרום יש פתח דרכו נוזלי הווסת יוצאים. דרך פתח זה ניתן להכניס טמפון או גביעונית. השימוש בגביעונית עשוי למתוח או לקרוע את הקרום בצורה חלקית או מלאה., ועל כן מומלץ לבתולות שחשוב להן לשמור על שלמות קרום הבתולים שלהן להמנע משימוש בגביעונית.


קוראת* (31.07.2004 20:23):
סליחה, אבל כה"פין הגברי" נכנס לשם, הוא קורע משהו. מה לגבי בתולות? גם אצלן הקיפר נכנס בקלות?

*שריתה_שריתגיילמואס‏ (05.08.2004 13:52):
קרום הביתולין זה דבר מאוד מסטורי ולכן בתולות ששומרות עך תקינותיו צריכות להזהר
גם מגביעונית וגם מטמפון מיני גם ללא מוליך
מהמחקר שעשיתי בנושא זה לא חד משמעית
כל דבר שמחדירים יכול לקרוע
מצד שני בעדינות אין סיבה מובקת שזה יקרע
סביר להניח שרוב המשתמשות בטמפון תוכלו לעשות מעבר לגביעונית
אבל אישה שכבר ילדה עובר או חוותה יחס מין מלאים עם גבר והיא עוד מתפלא על הגודל המאיים של הגביעונית!?

קוראת* (08.08.2004 00:17):
אבל אצלי הפין הגברי עוד לא נכנס לשם, ולכן אני בכלל לא בטוחה שיש מקום.

*שריתה_שריתגיילמואס‏ (08.08.2004 08:42):
בתולה החוששת על הקרום ועדין לא בקיעה בסביבתה הפנימית מוטב שהיא תניח את נרתיקה לנפשה!

תבשיל_קדרה‏ (08.08.2004 10:01):
בתולה החוששת על הקרום ועדין לא בקיעה בסביבתה הפנימית מוטב שהיא תניח את נרתיקה לנפשה!
את מציעה לבתולות לא להשתמש בגביעונית?
מה לגבי בתולות שהשתמשו בעבר בטמפון?

שריתה_שריתגיילמואס‏ (08.08.2004 15:12):
לבתולות המצב מעורפל ולא אני אקח שאחריות על פגיעה בקרום המטאפיזי של הנערה
ישנן בתולות שהשתמשו בטמפונים אך מתקשות עדיין בשימוש הגביעונית. ברור? האומנם?

לא_בתולה_יותר? (12.08.2004 22:38):
לקוראת ולבתולות אחרות, כמו ששריתה אמרה, בתולין זה עניין מסובך. לפני שהתחלתי לקיים יחסי מין הלכתי לרופא לבקש אמצעי מניעה, ופחדתי שהוא יבדוק אותי, כי היתי עדיין בתולה. הרופא רק הסתכל ואמר שבתולה או לא, קרום בתולין אין לי. עד אז כבר הספקתי להשתמש כמה שנים בטמפונים (או בה מיני). קרום או לא קרום, היה בהחלט קרום פסיכולוגי, ולקח הרבה זמן להתגבר עליו.


משתמשת_צעירה? (23.01.2011 15:14):
בנוגע לבתולות:
אני כבר שנה עם המונקפ ואחלה לי איתו (בימים הראשונים אני צריכה גם פד, משתמשת בכאלו מכותנה.)
יש לי אותו מגיל 18 ואני בתולה. בפעם הראשונה שהכנסתי אותו הוא נראה לי ענק וזה כאב אבל זה היה כי הוא היה יבש מאז התרגלתי והמונקפ נראה לי קטן. לפעמים אני תוהה אם הוא לא קטן מידי (יש לי את המידה הקטנה ואני ביומים הראשונים צריכה לרוקן כל 3-3.5 שעות.) כשהוא רטוב מקפלים אותו והוא מחליק בקלות פנימה...
לא יודעת אם יש לי קרום או אין לי אבל לא קימתי יחסי מין אף פעם.
אני לא ממש דואגת לקרום. גם אם יקרע זה לא אומר עלי כלום זה דבר פסיכולוגי. אני אסביר את זה למי שאני אתחתן איתו, והוא ירשום בכתובה שלי מוהר בתולות, שאלתי ובררתי אישה היא בתולה כל עוד לא קיימה יחסי מין ללא קשר לקרום שלה.


גלידת_שמנת? (10.02.2008 21:58):
רק רציתי לשאול אם הגביעונית יכולה לשמש גם נערות בגילי (סביבות 17)?
כל העניין פשוט קסם לי, ועכשיו אני יודעת שאני אוכל לשרוד את חוסר הפרטיות בצבא - דבר שמאוד העסיק את מחשבתי בזמן האחרון...

תזמורת_הים‏ (10.02.2008 22:07):
עקרונית כן, את צריכה לנסות.
אני לא יודעת אם אני הייתי מסתדרת עם זה בגיל 17, אבל זה מאד אינדיוידואלי...

אלה_לי_לה‏* (10.02.2008 22:30):
הגביעונית יכולה לשמש גם נערות בגילי ?
אני חושבת שכן, רק מזהירה שהגודל דורש הסתגלות

*פלונית_אלמונית‏* (12.02.2008 01:50):
רק רציתי לשאול אם הגביעונית יכולה לשמש גם נערות בגילי (סביבות 17)?

אני קניתי בערך בגיל 17, וזה היה בלתי אפשרי, כי הייתי בתולה והפתח היה צר מדי. אבל זה שונה מאחת לאחת. יש לי חברה שניסתה כשעוד הייתה בתולה, והצליחה בלי בעיה (וגם לא כאב לה בפעם הראשונה שקיימה יחסי מין, כנראה שבאמת היה לה יותר מקום.)

*גלידת_שמנת? (13.02.2008 15:20):
תודה על הפידבקים :)
אני מקווה שלא תהיה לי בעייה.


דימום שלאחר לידה

פלונית* (20.06.2008 08:31):
שאלה קצת משונה:

אני משתמשת במונקאפ (המידה הגדולה)
עכשיו, חודש אחרי שילדתי, ניסיתי לחזור להשתמש בו (לדימום של אחרי הלידה), ו:
א. הוא מציק לי, כאילו צריך לגזור עוד את הגבעול (הגזור כבר מזמן עד הסוף).
ב. הוא יוצר ואקום ממש חזק ואני לא מצליחה לשחרר אותו בפעם אחת ובלי שהוא יכאיב לי.

התחושה שלי היא שאני צריכה מידה *קטנה יותר.

היתכן? אחרי לידה? התופעה מוכרת למישהי?

ה_עוגיה‏ (20.06.2008 14:29):
לא מכירה את התופעה רק יכולה להעיד על עצמי שהמונקאפ בכלל לא היה אופציה לדימום שאחרי לידה.
כאילו לא מתאים לגעת במה שבפנים, לתת לנרתיק לחזור לעצמו ולהירפא מהמאמץ.
(בקיצור - ממליצה לך על תחבושות לשלב זה של חייך)

תזמורת_הים‏ (20.06.2008 18:38):
לא נראה לי שכדאי להשתמש בטמפון או בגביעונית כל כך מהר אחרי הלידה. אני חושבת שזה לא מומלץ מאותה סיבה שלא מומלץ עדיין לקיים יחסים.

עלמו_נית‏* (20.06.2008 23:09):
לא מכירה ועדיין לא משתמשת אבל מבירורים שעשיתי זה לא מיועד לא מומלץ ולא מתאים לדימום שאחרי הלידה, גם בגלל מצב הנרתיק וגם בגלל אופי הדימום.


*אירית* (23.05.2005 19:23):
האם הקיפר מתאים לדימום שלאחר לידה?

*תזמורת_הים‏ (23.05.2005 22:55):
למיטב ידיעתי (ולא מנסיון כי לא ילדתי) אחרי לידה אי אפשר להשתמש במוצרי הגיינה וגינליים משום סוג- לא טמפון רגיל ולא גביעונית.
אפשר לעומת זאת להשתמש ב תחבושות_רב_פעמיות‏.

ענת_ב_פ‏ (24.05.2005 11:04):
אני לגמרי מסכימה עם תזמורת_הים‏, ואגב כן ילדתי.
יש את תקופת "משכב הלידה" שנחשבת 6 שבועות אם אינני טועה
> מה שנקרא איזה 'משכב' ואיזה נעליים... הכי הרבה 'עבודה' בעולם <
בכל מקרה נראה לי שגם 6 שבועות זה מעט..
אפשר לחכות יותר עם 'הכנסת אורחים' happy

*אירית* (27.05.2005 00:48):
מהי הסיבה לכך שאין להשתמש במוצרי הגיינה וגינליים? בלידה הקודמת השתמשתי בתחבושות, ובכל פעם ששיניתי תנוחה זה היה סיוט! מה יקרה אם אשתמש בגביעונית הפעם?


וסטיבוליטיס

נאוה (02.01.2011 11:10):
שאלתי אצל היבואן וטרם ענו לי, אולי אתן יכולות לעזור:
אני עברתי את ה-30 ואני אחרי לידה מכשירנית עם קרעים דרגה 3+ ונזק משמעותי (שאני מנסה לטפל ובינתיים לא ממש מצליחה) לשרירי רצפת האגן.
לפני הלידה סבלתי מוסטיבוליטיס או וגיניסמוס (או שניהם)
אני משתמשת בתחבושות בד (אין לי ניסיון עם טמפונים חוץ מלנסות פה ושם).

אני יכולה להשתמש בגביעונית?
יש לי דימום כבד איזה יומיים שלושה ועוד איזה כשבוע+- לפני/אחרי (סה"כ 10-12 ימי וסת).

וסליחה על הפירוט, פשוט חשבתי שמפה תצמח הישועה.

אום_גביע‏ (02.01.2011 11:19):
שלום נאוה,
לצערי אין לי מספיק ידע לענות על שאלתך. מציעה לך לחפש "בפורום המצויין באנגלית" ‏http://community.livejournal.com/menstrual_cups/‏.
יתכן ותמצאי תשובה שם, ואם לא, תפרסמי את שאלתך ותזכי למענה. יש שם יועצות מצויינות.
צרניות שאני מכירה עם שירות לקוחות מצויין הן המונקאפ הבריטית והמיאהקאפ, את יכולה לנסות לשאול גם אותן ישירות. נדמה לי שלמונקאפ אפשר גם להתקשר טלפונית.

אחת (02.01.2011 12:10):
לא תשובה מוסמכת אבל-
גם אני כמוך (רק בלי לידה מכשירנית), עם קרע דרגה 3 ועבר של וסטיבוליטיס או וגיניסמוס (או שניהם)
כשיחזור המחזור מתכננת להתחיל להשתמש בגביעונית (לא השתמשתי קודם). הגיונית אני חושבת שהאיזור שהאיזור שנפגע בלידה והאיזור הפנימי של הנרתיק הם איזורים קצת שונים, ודווקא נראה לי מעולה לשרירי רצפת האגן להחזיק את הגביעונית. גם לוסטיבוליטיס ווגיניסמוס נראה לי שגביעונית תועיל, אחד הדברים שעושים לטיפול זה עבודה עם מרחיבים, ופיזיותרפיסטיות שמטפלות בוסטיבוליס ווגיניסמוס ממליצות לעשות לאזור "דה-סנסיטיזציה": להשתמש בטמפונים, לעסות, לקיים יחסי מין אם אפשר.
זה מה שנראה לי הגיוני מתוך הידע שלי ומה שאני למדתי מקריאה בעקבות המצב שלי. מדגישה שוב שאני לא אשת מקצוע.

אם יש לך קרע דרגה 3 את אמורה להיות בשיקום אורוגיניקולוגי עם פיזיותרפיסטית של רצפת אגן, למה שלא תתייעצי איתה?

נאוה (02.01.2011 13:11):
אם יש לך קרע דרגה 3 את אמורה להיות בשיקום אורוגיניקולוגי עם פיזיותרפיסטית של רצפת אגן, למה שלא תתייעצי איתה?
הייתי כבר בשתי סדרות של טיפול, ושכחתי לשאול אותה (לא בטוחה שהיתה יודעת מה זה).
לצערי אין לי כלכך כוחות וזמן לעשות תרגילים עם אלקטרודות בבית, אבל אני כל הזמן מודעת לשרירים ומנסה לחזק.

ההיגיון בדברייך מסתדר לי יופי.

ועוד פרט שמחזק את דברייך: הרופאה אמרה שהאזור שנתפר הוא של הוסטיבוליטיס.

נראה לי שאנסה טמפון רגיל (לכמה דקות) ולפי זה אחליט איך הגוף יוכל להסתדר עם גוף זר .

נאוה (02.01.2011 13:19):
את יכולה לנסות לשאול גם אותן ישירות
לצערי כתיבה וניסוח באנגלית מאז הלידה נחלשו אצלי מאוד, ולכן פניתי ליבואן ועדיין מחכה לתשובתם (אנסה לפנות שוב).

ותודה לך על הדף ועל כל הקישורים. עוזרת לי מאוד

אום_גביע‏ (02.01.2011 13:43):
נאוה, חיפשתי בפורום ומצאתי שיש נשים עם וסטיבוליטיס שמשתמשות בגביעונית. ‏http://community.livejournal.com/menstrual_cups/1836034.html‏.
ואני מסכימה עם אחת שכדאי להתייעץ עם אש/ת מקצוע.

אחת (02.01.2011 14:42):
נאוה,
אני אשאל את הפיזיותרפיטית שלי השבוע ואכתוב לך את תשובתה, אז תעקבי כאן.
ואם את מקבלת תשובה מהיבואן, אשמח אם תכתבי אותה כאן גם כן.

אחת (24.01.2011 13:26):
נאוה,
שכחתי לגמרי לכתוב תשובה. הפיזיותרפיסטית שלי אמרה שכל מקרה לגופו, אבל שבאופן כללי היא לא רואה סיבה למה לא להשתמש בגביעונית , גם אחרי קרע בדרגה שלוש בלידה וגם עם חולשה ברצפת אגן וגם אחרי וסטיבוליטיס. היא אמרה שאם שרירי רצפת האגן חלשים אז ללכת על המידות הגדולות שמומלצות לאחרי לידה, ושלעניין הוסטיבוליטיס אולי עדיף גביעונית רכה יחסית. מכיוון שחלק מהתרגול בבית לרצפת האגן (אצלה לפחות) כולל החזקה של משקוליות וגינליות, אז היא אמרה שהגביעונית יכולה לתרום דווקא לתחושת ה"החזקה" של השריר, אבל גם הזהירה שיכול להיות שבהתחלה זה יהיה קשה להחזיק את הגביעונית, בייחוד כשהיא מלאה ושוקלת יותר.
היא אמרה חד משמעית שמבחינתה אין שום בעיה ש אני אשתמש בגביעונית לכשתחזור הווסת. כמובן שזה גם מבוסס על ההכרות שלה עם המקרה שלי ועל בדיקה ידנית.
כמובן שזו תשובה כללית ולא מותאמת לך ספציפית. אם הייתי במקומך הייתי מתייעצת עם פיזיותרפיסטית בכל זאת.

נאוה (25.01.2011 10:25):
תודה רבה

ושאלה מכיוון אחר:
מצד אחד אני נורא מתלהבת לנסות את הגביעונית, ואני כן מאמינה שזה יכול לתרום לחיזוק השרירים שלי, מצד שני לא עדיף תחבושות בד שהספיגה חיצונית לגוף? לא עדיף להמנע מהלכניס גוף זר פנימה? (אני מעולם לא הייתי ממשתמשות הטמפונים, זה תמיד היה נראה לא שייך).


*צניחת רצפת האגן ודלקות בדרכי השתן*
פלוני_אלמונית‏* (29.07.2009 11:19):
שאלה חשובה: האם הדיוה קאפ יעיל במקרי צניחת שלפוחית השתן לתמיכה? ומה לגבי נטיות חוזרות ונשנות לדלקות בדרכי השתן? האם אין סיכון שהתעסקות עם הנרתיק תגרום להתלקחות דלקת כזו?

*מאמא_הדסה‏ (29.07.2009 13:43):
ומה לגבי נטיות חוזרות ונשנות לדלקות בדרכי השתן? האם אין סיכון שהתעסקות עם הנרתיק תגרום להתלקחות דלקת כזו?

אני לא שמעתי אף פעם שיש קשר בין דלקות בדרכי השתן לשימוש בקאפים. אחרי שמתרגלות לשימוש בקאפ ההתעסקות לא יותר מהחלפת טמפון רגיל. רק כדאי עוד יותר להקפיד על היגינת הידיים אם יש נטיה לדלקות.

פלוני_אלמונית‏* (29.07.2009 18:22):
ומה לגבי צניחה? האם הקאפ מועיל במקרה הזה? אשמח להתיחסות של מישהי שיש לה נסיון עם הקאפ במקרה כזה או שמעה משהו בנושא הזה. תודה

*תזמורת_הים‏ (29.07.2009 19:01):
לא חושבת שהקאפ יכול להועיל למצבים של צניחת אברי רצפת האגן, זה ממש לא היעוד שלו. אם כבר, הייתי בודקת אם לא יכול להחמיר מצב קיים...

למצבים של בעיות ברצפת אגן ממליצה בחום על שיטת_פאולה‏ ובכלל על קריאה ב מדור_רצפת_האגן‏.

גברת_האריס‏* (28.03.2010 19:28):
מה לגבי צניחה? האם הקאפ מועיל במקרה הזה? אשמח להתיחסות של מישהי שיש לה נסיון עם הקאפ במקרה כזה או שמעה משהו בנושא הזה. תודה
היתה לי צניחה, שטופלה (ומתוחזקת) בעזרת שיטת פאולה. לפני שטיפלתי בצניחה, לאט הצלחתי להשתמש במוןקאפ. הוא הציק לי ברמות וכאב לי מאוד.
השנה, כשהכל חזר למקומו, אני משתמשת במונקאפ בהנאה גדולה. בעזרת שרירי הנרתיק אני ממקמת אותו ובמודעות אני יכולה להוציא אותו או להכניס אותו לעומק, רק בעזרת כיווצים.
כשיש לי אותו בפנים, אני מתרגלת יותר ביעילות כיווץ והרפיה, כי כשהנרתיק אינו רפוי, ז"א מכווץ יתר על המידה, זה גורר אי נוחות. וכאשר הוא רפוי מדי, זה גורם למונקאפ לצאת החוצה. אז בעצם יש כל הזמן תרגול וקשב, שזה מעולה מבחינתי.

*סירופ_מייפל? (28.04.2010 09:16):
רוצה לצטט כל מה ש גברת_האריס‏ כתבה happy


שואלת (10.06.2004 14:29):
האם מישהי יודעת אם ניתן להשתמש ב mooncup במצב של ריפיון שרירי הנרתיק/צניחת רחם קלה?
מאז לידת בתי השניה, שנודלה גדולה עד מאוד וקרעה אותי לגמרי יש לי מין צניחה נרתיקית sad כלומר כבר 7 שנים אין לי יכולת להשתמש בטמפון, משום שהוא פשוט מחליק החוצה.
אני משתמשת בתחבושות בד כבר 3 שנים, אבל ישנן פעמים שטמפון היה מועיל מאוד... הייתי שמחה לקנות mooncup אם הייתי יודעת שהוא ישאר במקום.
יש למישהי מידע בעינין?

אביב_חדש‏ (10.06.2004 17:38):
שואלת - Mooncup גדול יותר מטמפון והגיוני שהוא יוכל להחזיק מעמד ולא להחליק החוצה כמוהו. החורים הקטנים שנמצאים בחלק העליון של הMooncup יחזיקו אותו במקום.
ולגבי הבעיה, האם תרגילי פיזיותרפיה לרצפת האגן לא הצליחו לעזור למצב?

שריתה_שריתגיילמואס‏ (15.06.2004 00:08):
כרופאה סינית אני נותנת יעוץ רפואי מתאים גם מבחינה גניקולוגית, מוכרת את המוצר המקורי והאיכותי ביותר ומציעה מדינות של שביעות רצון מובטחת ואחראיות עד שנה מקניית המוצר.
-לצניחות יש שיקום אם דיקור סיני וגם פזיותרפיה אוסטיופטית אורוגניטלית מקומית ידנית על ידי מומחית
-אז מומלץ אבחון וטיפול כזה!
בהצלחה וברכותיי הכנות של אקולוגיה נשית.


*רחם אחורית*

פלוני_אלמונית‏* (06.06.2011 23:38):
שלום בנות
קראתי אתכן והרעיון נשמע לי מאד משכנע. אבל- מישהי יודעת מה לגבי רחם אחורית? זה עובד? זה נכנס?
אשמח מאד לשמוע

*אום_גביע‏ (07.06.2011 00:23):
האם רחם אחורית זה Retroverted uterus? ‏בפורום באנגלית‏ יש משתמשות עם Retroverted uterus שמדווחות על הצלחה עם שימוש בגביעונית. בכל מקרה, כמו כל דבר חדש, יכול לקחת זמן ללמוד להשתמש בגביעונית גם למי שהרחם שלה "נורמלי". ישנן 17 יצרניות גביעוניות. ממליצה לקרוא את הטור "המדריך לקניית גביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103‏ המסביר כיצד לבחור את הגביעונית שתתאים לך בצורה הכי טובה. בהצלחה

*אמל_ית‏* (07.06.2011 04:01):
ואני ממליצה לבעלות רחם אחורי לגגל את "גלית בראלי" שעוסקת בעיסוי רחם, ולקרוא את המאמר מאיר העיניים שלה על רחם אחורי happy


*תסמונת ההלם הרעלי*
אמל_ית‏* (21.01.2011 01:41):
בעניין השעות שהקאפ יכול להיות בפנים, אני מאמינה שזה פחות קשור לקיבולת הקאפ אלא לכסת"ח, שלמען האמת אני מתחברת אליו. כל נושא הTSS מקבל אצל יצרני הגביעוניות יחס כאילו זה לא קשור אליהן, או ליתר דיוק הציטוט הוא ש"לא נקשר קשר בין שימוש בגביעונית ובין TSS" אבל בפועל מבחינת אופי המחלה והתנאים הדרושים להיווצרותה, גביעונית היא לא טובה יותר מטמפון. וממילא מי שיש לה בטחון עושה מה שבא לה, אני שמעתי על נשים עם דימום חלש שמעבירות ווסת שלמה עם החלפה אחת או שתיים. לכן מעדיפה לרשום פחות שעות. ומצד שני, אני גם מאמינה שרצוי לא להיות כל הווסת עם טמפון (רב או חד) כי הדם צריך קצת את האפשרות לזרום... אבל זאת אני.

*אום_גביע‏ (21.01.2011 02:26):
אבל בפועל מבחינת אופי המחלה והתנאים הדרושים להיווצרותה, גביעונית היא לא טובה יותר מטמפון.
לא מדוייק, גביעונית מרחיקה את נוזלי הווסת מדפנות הנרתיק ועשויה מחומר שלא ידידותי לחיידקים, כך שחיידקים לא עוברים בקלות מפנים הגביעונית אל תוך הנרתיק. טמפונים מקרבים את נוזלי הווסת לדפנות הנרתיק וכותנה ספוגה בכל טוב היא דווקא מצע מאוד חביב על חיידקים. חוצמיזה טמפונים גם מייבשים את הנרתיק ועלולים לפצוע את השכבה החיצונית של הנרתיק מה שמגביר את הסיכון לTSS. זה לא קורה עם גביעוניות.

Research has suggested that highly absorbent tampons increase the risk of toxic shock syndrome because they may dry out and tear the lining of your vagina when they're removed. Provided with this way in, the bacteria infect your body and produce toxins that are hard for it to fight off.
מתוך ‏http://www.cvshealthresources.com/topic/tss

וראי גם
The superabsorbent properties of Rely caused vaginal dryness by absorbing the natural humidity of the vagina. Often this led to ulcerations in the vaginal wall when the tampon was removed, offering pathways for bacteria to infect the bloodstream.[1] Further, the tampons' superabsorbency meant that the viscosity of vaginal fluids was enhanced, providing a good environment for bacteria growth.
מתוך ‏http://en.wikipedia.org/wiki/Rely_%28brand%29

אמל_ית‏* (21.01.2011 03:14):
נכון, ובכל זאת. מהבחינה הזאת אפשר להתייחס לגביעונית כמו אל דיאפרגמה, וגם שם מצוין שזה אפשרי אך נדיר. באופן כללי חסר מחקר בנושא של גביעוניות (וגם תחבושות רב פעמיות לצורך העניין). הייתה לי שיחה בנושא עם אשת מקצוע מהתחום הרפואי שטוענת שמנקודת מבט רפואית המוצרים האלה הם בעייתיים מאוד (והלא הרפואה שמה את הסטריליות על כן גבוה וזה משהו שקשה לשמור עליו במוצרים רב פעמיים. )

*אום_גביע‏ (21.01.2011 15:31):
נכון, ובכל זאת. מהבחינה הזאת אפשר להתייחס לגביעונית כמו אל דיאפרגמה, וגם שם מצוין שזה אפשרי אך נדיר. באופן כללי חסר מחקר בנושא של גביעוניות (וגם תחבושות רב פעמיות לצורך העניין). הייתה לי שיחה בנושא עם אשת מקצוע מהתחום הרפואי שטוענת שמנקודת מבט רפואית המוצרים האלה הם בעייתיים מאוד (והלא הרפואה שמה את הסטריליות על כן גבוה וזה משהו שקשה לשמור עליו במוצרים רב פעמיים. )

לדעתי גביעונית שונה מדיאפרגמה בכך שהיא ממוקמת ממש בפתח הנרתיק ולא צמודה יותר לצוואר הרחם אז נוזלי הווסת נאגרים רחוק יותר. מסכימה שצריך יותר מחקר. יש לזכור שגם טמפונים אינם סטריליים אפילו שהם לבנים וארוזים יפה.

בטיחות של גומי וסיליקון מאיכות רפואית

סירופ_מייפל? (17.01.2006 13:25):
ושאלהבקשה: מה זה סיליקון רפואי? אני מבינה שזה לא אותו סיליקון שאי סותמת איתו את החורים במטבח אלא משהו יותר עדין ו... אבל מאיפה המונח הזה? אני מתחילה להתלבט עם החדרת סיליקון כל חודש לגוף בשביל הנוחות שלי זה נכון.
תודה

שירה_לוריא‏* (17.01.2006 15:13):
סילקון מאיכות רפואית זה חומר הכי ידידותי שקיים היום בשוק התרופות ( למשל פטמות של בקבוק עשויות ממנו, מוצצים ועוד)
הא בא לפתור רגישויות ואלרגיות ללטקס ( גומי) מכוון שיש תינוקות ואנשים שרגישים לגומי, פיתחו את הסיליקון כחומר נייטרלי והיפואלרגני

*סירופ_מייפל? (17.01.2006 22:38):
תודה לכן,
מה שמטריד אותי שבזמנו הרופאה של בני אמרה לי שעדיף להשתמש בפטמות גומי כי לפחות יודעים מה ההשלכות של השימוש בו ואת אלו של הסיליקון עדיין לא. טוב נחשוב |אייקון האדם החושב|.

איטל* (09.02.2006 18:16):
עם כל הפירסומים על כך שפלסטיק גורם לחוסר פוריות ובעיות מוטציה אני תוהה אם מישהו יודע על ההשפעות???

*תזמורת_הים‏ (09.02.2006 20:50):
לא ידוע לי, ובדקתי את הנושא לעומק בזמנו, שקיימת גביעונית מפלסטיק. זה גם לא ממש אפשרי משום שפלסטיקים למיניהם הם בדר"כ חומרים חסרי אלסטיות ואילו הגביעונית חייבת להיות אלסטית כדי שאפשר יהיה להכניס ולהוציא אותו.


פלוני_אלמונית‏* (25.07.2006 12:12):
שאלה-
לאחרונה יצא לי להתלבט אם להשתמש בדיאפרגמה או לא. לבסוף, קראתי איפה שהו פה באתר, שדיאפרגמה גורמת לסרטן בצוואר הרחם.
הדיאפרגמה גם כן עשויה מגומי או מסיליקון.
האם הגביעונית הרב פעמית, שמזכירה בצורתו כל כך את הדיאפרגמה לא יכול לגרום לאותה תוצאה?
שואלת באמת מתוך דאגה, מכיוון שחברה הציעה לי גביעונית שכזו.
אשמח לכל התיחסות.
תודה!

נסיכת_השום‏

*תזמורת_הים‏ (10.08.2006 21:21):
קראתי איפה שהו פה באתר, שדיאפרגמה גורמת לסרטן בצוואר הרחם.
הייתי בודקת על מה הקביעה הזו מבוססת, והאם יש מחקרים רציניים שמראים קשר כזה. זה שמישהו כתב את זה באינטרנט עדיין לא אומר שיש מאחורי זה משהו.
אני עשיתי חיפוש די מקיף על סיליקון לפני שקניתי את המונקאפ ולא מצאתי שום מידע על סכנות שקשורות אליו (מעבר לדליפות סיליקון נוזלי משתלים בחזה).


פרם_שי?* (04.02.2005 17:14):
שאלה. קראתי את כל השרשור. בתור גבר, מה לעשות ואיני יכול להשתמש בטמפון, אבל בהחלט חשובה לי הבריאות של הנשים בחיי ושל סביבתי. את הגביעונית אני מכיר כבר מספר שנים.

אבל שאלה אחת שעלתה לי לאור השרשור - אתן משבחות את יתרונות הסיליקון על גומי.
עד כמה שידוע לי ולעולם, סיליקון הוא חומר מסרטן. בעודף בגוף (מה שקורה במצב דליפה משדים מנותחים) הוא עלול לגרום לשלל מחלות ובעיקר סרטן ומחלות בדרכי הנשימה.
לאחרונה אף היתה תכנית של בולדוג בנושא הסיליקה (חול ים) בבלוקים לבניה, שבה דיברו רבות על הסכנה שיש בבלוקים שמהם בנים את בתינו, שכן הנשימה של אבק מהקירות (וזה חול ים פשוט) מסוכנת מאוד לבריאות.
איך, אם כן, יש כאן המלצות על סיליקון שעדיף על גומי?

*תזמורת_הים‏ (04.02.2005 23:46):
פרם שי,
הדוגמאות שהבאת לא רלבנטיות לגביעונית. הסיליקון המסוכן שמשמש בהגדלות חזה הוא סיליקון נוזלי בתוך שק, והסכנה הכרוכה בו נובעת מהאפשרות שהשק יתבקע והנוזל יחדור לדם. הגביעונית לעומת זאת עשויה מסיליקון מוצק שלא יכול לחדור לזרם הדם וממנו למערכות הגוף. אבק סיליקה הוא אכן חומר מסוכן לדרכי הנשימה אבל הגביעונית, שוב, הוא מוצק שאינו מפריש אבק. אמנם בשלושת המקרים מדובר בחמרים המכילים אותו יסוד כימי, אבל למעשה הם שונים באופן מהותי בהרכבם הכימי ובמצב הצבירה שלהם, ומכאן גם במידת רעילותם.
גם אני שקלתי את נושא הרעילות של הסיליקון לפני שהתחלתי להשתמש בגביעונית וחפשתי על כך חומר, ולא מצאתי כל מידע שמצביע על סכנה הכרוכה בגביעונית מסיליקון.
בכל אופן תודה על ההערה, אני חושבת שחשוב להיות מודעים לכל סיכון אפשרי ולבדוק אותו לעומק.

פרם_שי?* (05.02.2005 16:00):
לאורך השרשור היו דווקא המלצות על הגומי, אבל דיברו על אלרגיה. חלקיקים עוברים, לא משנה מה. כדי שתהיה תגובה אלרגית צריך שחומר יחדור לרקמות, נכון? וזה קורה עם לטקס או גומי, אאז ודאי שעם סיליקון.
לעומת זאת דובר שאסור להרתיח. למה? כי חומר עלול להנמס מעט. כנ"ל בגוף, בו הטמפ' עולה מעט. כנ"ל בקיר שלנו שיש בו סיליקה, וגם בשתלים לא מדובר רק על שקיות אבל זה נכון.
הענין הוא, שהסיכון הוא מזערי בכל אלו, אבל קיים במידה שווה, ולכן לא הבנתי למה ממליצים פה עליו כסיליקון רפואי שטוב יותר.

*טרה_רוסה‏ (05.02.2005 16:05):
אלרגיה ללטקס היא אלרגיה נפוצה מאוד.

יש הבדל בין חום גוף של 38 מעלות לבין הרתחה של 100 מעלות. ולא דובר שאסור להרתיח. דווקא צריך להרתיח.

תזמורת_הים‏ (05.02.2005 21:33):
פרם שי,
האם קראת בעיון את הכתוב בדף או רפרפת בלבד?

את הקיפר, העשוי מגומי, אסור להרתיח כיוון שהגומי יימס והגביעונית תהרס, ולא מטעמי בטיחות.
הגומי ידוע כאלרגן וזאת ללא קשר לטמפרטורה שלו. גם כפפות גומי יכולות לגרום לאלרגיה וזאת מעצם המגע בעור.

את המונקאפ והדיוהקאפ העשויים מסיליקון מותר וצריך להרתיח לצורך חיטוי כיוון שהסיליקון עמיד בטמפרטורות גבוהות. הסיליקון אינו ידוע כאלרגן. סיליקון מוצק (להבדיל מנוזל או אבק) אינו מסוכן ככל הידוע לי- ואם ידוע לך אחרת, אשמח אם תביא סימוכין לכך, כי אני לא מצאתי.

האבק בקירות מסוכן בלי קשר לטמפרטורה, וכך גם הסיליקון הנוזלי המשמש בניתוחי חזה. אגב למיטב זכרוני התוצאות של המחקרים המראים קשר בין סרטן והשתלות חזה לא חד משמעיות משום שחלק גדול מהנשים שעוברות השתלות היו חולות בסרטן השד ועברו כריתה, ולכן הן נמצאות מראש בסיכון גבוה לחלות שנית עם או בלי שתל.

אף אחת פה לא אמרה שסיליקון יותר בריא או טוב מגומי. סיליקון יותר טוב לנשים שאלרגיות לגומי, זה הכל. מעבר לכך יש יתרונות פרטניים לכל סוג של גביעונית רב פעמית בלי קשר לחומר שהיא עשויה ממנו.

פרם_שי?* (19.02.2005 11:19):
אורית, אכן קראתי בעיון כל מלה ומלה, וכבר הפנתי נשים לקרוא כאן מפני שהעמוד הזה מאוד יעזור לנשים לעשות את הבחירה שלהן לקלה יותר.
נכתב שסיליקון טוב יותר (סיליקון רפואי כך נכתב).


*נינהלה (12.11.2004 22:11):
התייעצתי היום עם השיאציונרית שלי לגבי הגביעוניות הרב פעמיות, היא אמרה לא לנסות אותן. היא אמרה שעוד לא יודעים על זה כלום. שלא כדאי להיות שפנת הנסיונות. אמרתי לה שזה משנת 86', והיא אמרה שעדיין לא מספיק נשים ניסו את הגביעונית הזו, ושלא כדאי..

תזמורת_הים‏ (12.11.2004 22:51):
ואת מסכימה אתה?
מה היא אומרת על הסכנות בטמפונים ותחבושות חד פעמיים? בהם כן בטוח להשתמש לדעתה? היא משתמשת בהם?

אני מסכימה שזה אומר לעשות משהו בלי אישור של הממסד שזה "בטוח". את צריכה לסמוך על המידע שעומד לרשותך (ויש הרבה באינטרנט) ועל תחושת הבטן שלך. האחריות היא בידים שלך בלבד. זה אומר שאת לא צריכה ללכת ולקנות מחר גביעונית כי אנחנו סיפרנו לך כאן כמה שהם נפלאים, אלא שאת צריכה לחפש כמה שיותר מידע, לקרואֿ, להתיעץ, ואם את הולכת על זה- להקפיד מאד על הגיינה ולהיות מאד ערנית לסימנים מדאיגים.

אם את מעדיפה לא להסתכן, אבל רוצה בכל זאת למצוא תחליף יותר בטוח לטמפונים ח"פ אולי תרצי להציץ ב תחבושות_רב_פעמיות‏ או ב מודעות_ווסת_לפי_שיטת_מירב_שרמן?.

נינהלה* (12.11.2004 23:56):
אני לא מסכימה או לא לא מסכימה איתה. אני רק ממשיכה להרהר בעניין הזה לפני ההחלטה אם לרכוש או לא את המוצר. אני לא מצליחה לחשוב למה זה מסוכן להכניס סיליקון לפות - ועם חיוך - אנחנו מכניסות עוד אי אלו "דברים" שגם להם אין תו תקן.. ..

ואכן על חסרונותיו של הטמפון הישן - והכמעט טוב - כולנו כבר קראנו.
אני בתקופת בישול כרגע..

*תזמורת_הים‏ (13.11.2004 10:03):
אני בתקופת בישול כרגע_
מכירה את התקופה הזאת. בישול נעים. happy

נינהלה* (13.11.2004 18:33):
כן אני מהרהרת בנושא - זה מעסיק אותי. וודאי שאסיים תקופה זו ארכוש לי את הגביעונית סוף סוף.


*נינהלה (30.06.2005 15:44):
שאלתי את רופא הנשים שלי מה דעתו ... הוא לא היה נלהב - וזה דיי צינן אותי. הוא אמר ש"את לא יודעת מה את מכניסה לגוף"...

תזמורת_הים‏ (30.06.2005 17:01):
לא הייתי מצפה מרופא נשים להביע דעה חיובית. מן הסתם הוא אף פעם לא שמע על זה, לא מכיר אף אחת שמשתמשת בזה ובתור רופא באחריותו להביע הסתיגות ממשהו שהוא לא מכיר, אחרת עוד תבואי אליו בטענות אם משהו לא יהיה בסדר.
אם קראת את כל הדף את יודעת שמדובר בחומרים לא מזיקים לגוף- בכל אופן הרבה פחות מזיקים מהחומרים שעושים מהם טמפונים רגילים (אגב, הרופא שלך מתנגד גם אליהם?).

נינהלה* (30.06.2005 17:40):
_אגב, הרופא שלך מתנגד גם אליהם?

לא יודעת.. לא שאלתי.. אולי חבל שלא שאלתי

למה, אם כן, אני מתעניינת ובכל זאת נמנעת בשלב זה מקניה ?

*תזמורת_הים‏ (30.06.2005 17:53):
למה, אם כן, אני מתעניינת ובכל זאת נמנעת בשלב זה מקניה ?
את שואלת את עצמך או אותנו? happy
גם אני לא קניתי מהיום למחר. נדמה לי שעברו חודשיים או שלושה של התלבטויות.
עזר לי מאד להצטרף לקבוצת הדיון של הקיפר ביהו. יש קישור למעלה. יש שם הרבה יותר נשים מפה ואפשר להתיעץ אתן על כל התלבטות.
את יכולה לשקול גם תחבושות_רב_פעמיות‏ או מודעות_וסת‏ (שהיא השיטה האולטימטיבית, בעיני). גביעונית היא לא האלטרנטיבה היחידה לחד פעמיים.


שיטת פאולה

חיפושית* (29.07.2004 17:01):
הבעייה העיקרית שנראית לי לא מתאימה עם הרב פעמי המדובר כמו גם עם הטמפון החד פעמי הוא שזה מפריע לשרירים הטבעיתיים, לא? שכאמור נמצאים גם שם.....
ע"פ פאולה....

*שריתה_שריתגיילמואס‏ (30.07.2004 12:44):
חיפושית יקרה...תרגילי פאולה ויותר נכון כיווצי "קגל" שומרים על בריאות טונוס רצפת האגן ושרירי הנרתיק
זה גם תורם ליעילותה של פעולת האיסוף של הגיבעונית ו
אפילו כתוצאה מפיידבאקים שאני מקבלת אני סבורה שדווקא
ששימוש בגיבעונית שפותחת מבחינה אנרגטית מזערית ומינורית את הנרתיק זה משחרר פריסטלטית את כל המערכת כולל הרחם! ולכן אפילו מפחיתה את כיווצי וכאבי המחזור דרך השחרור האנרגטית הזאת!!!
יש איזה 50 תגובות סביב הכתבה ההסברתית בוואלה ולמרות הציניות והתגובות הלא מפרגנות! יש שם הרבה הומור,פתיחות ,הד,אדווה וגלים חיוביים!!! הודות לגיבעונית היקרה!


פאולה_גיב‏ (15.05.2006 00:50):
מה בדבר הסברה של שיטת פאולה על, אם הבנתי נכון, הנזק לשרירים הטבעתיים?

תזמורת_הים‏ (15.05.2006 09:08):
טמפונים_ושיטת_פאולה‏

גביעונית לאיסוף תאי גזע

*דנה_ה‏* (03.09.2010 02:23):
ומה אתן אומרות על זה:
טמפון עתידני ישמר תאי גזע

*אלה_לי_לה‏* (05.09.2010 15:56):
מעניין מאוד, אתן מכירות ישומים לכך בימנו? אשמח לתרום את הווסת לעוד מקומות מלבד העציצים והגינה :)


שונות

"עלילת דם: טור העונה לרתיעה ממוצר היגייני רב פעמי" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=455
השפעות סביבתיות של מוצרים חד פעמיים
אביב_חדש‏ (08.08.2001 23:15):
הטמפונים מכילים חומרים רעילים (דיוקסין אם אני לא טועה) שנוצרים בעקבות ההלבנה. פרט לכך שהרעלים האלו נשארים אצלנו בגוף, כולל סיבים מהטמפון, הם מזיקים מאוד לסביבה. חוץ מזה שהטמפונים מוצאים את דרכם לנחלים ולמקורות המים שלנו ומזהמים את העולם.
אצלי זה חוסך בערך 3600 טמפונים (וואו oh) אפשר להוריד קצת הריונות והנקות.

פלונית_אלמונית‏* (24.02.2003 11:33):
אכן פיצוץ. חשבתי על זה המון בימים האחרונים, כמה *זבל
אנחנו משאירות עם כל הטמפונים, תחבושות, ואפילו עם הבד, על הכביסות - המים וחומרי הניקוי. ופתאום - זהו. כוֹסית אחת קטנה מגומי, מחזיקה (לפחות לפי היצרנים...) עשר שנים שלמות.


אילת* (27.08.2006 20:45):
עניין הגביעונית הרב פעמית מעניין בגלל החיסכון בכסף והמניעה ממגע בחומרים רעילים (לפחות עד שיגלו אותם גם בסיליקון). אבל, ותקנו אותי אם אני טועה, טמפונים אינם מזהמים את הסביבה. הם מושלחים לביוב ומתפרקים בתהליך בוצה משופעלת, בדיוק כמו צואתינו. הם עשויים מכותנה, לא? זאת בניגוד לתחבושות ח"פ. לכן אינני משתמשת בתחבושות, אבל עם טמפונים אין לי בעיה מוסרית.

*תזמורת_הים‏ (27.08.2006 21:36):
הם עשויים מכותנה_ כן, בתוספת כימיקלים שונים שמגבירים ספיגה, ודיוקסין, והשד יודע מה עוד. זה לא גוש צמר גפן תמים, אם לזה את מתכוונת. ואני די בטוחה שתחבושות וטמפונים ח"פ עשויים פחות או יותר מאותם חומרים. למי יש בבית ויכולה להסתכל מה כתוב על האריזה?
לגבי התפרקות בביוב- קטונתי. ככל הידוע לי בארצנו המתקדמת הביוב מגיע בסופו של דבר לים, על הצואה, הטמפונים וכל שאר הדברים הנעימים שיש בו. אבל אין ספק שלפחות מבחינת נפח טמפונים פחות מזהמים מאשר תחבושות.
קחי בחשבון שגם תהליך הייצור, השיווק והפרסום של הטמפונים תורם לזיהום הסביבה, ותעשי חישוב כמה טמפונים ח"פ צריך לייצר עבור אשה אחת, וכמה גביעוניות (שאמורות להחזיק מעמד כ-10 שנים).

אילת* (27.08.2006 22:30):
מה שקורה למי הביוב הוא שהם מגיעים לשפד"ן, שם המים מופרדים מהמוצקים והמוצקים עוברים תהליכים ביולוגים שהופכים אותם לחומר אורגני לא רעיל. זה נקרא "בוצה משופעלת". גם את הטמפונים, כי הם עשויים מחומר אורגני. מה שנכון זה שאת הבוצה המשופעלת ברובה (לפחות נכון לשנת 2000, אז הייתי בסיור בשפדן) שופכים לים ואז הבעיה היא חומר אורגני מכורז בים, ולא הזיהום שבביוב. חוץ מזה שזה בזבוז כי אפשר להשתמש בזה כקומפוסט. על כל פנים, הנפח של הטמפונים מכל זה הוא כה זניח, לעומת למשל ניר טואלט. רוב האנשים שאני מכירה משתמשים בכ"כ הרבה יותר נייר ממני בכל הליכה לשירותים, שהטמפונים שאני משתמשת בהם באמת מוסיפים כלום לעומס הביוב לעומתם. כל זה לא באמת שייך לדף, רק רציתי לומר שהטיעון שטמפונים גורמים לזיהום הסביבה הוא קצת מיותר כשבאים להצדיק שימוש בגביעונית.

*גמני (02.12.2007 22:50):
_ותקנו אותי אם אני טועה, טמפונים אינם מזהמים את הסביבה. הם מושלחים לביוב ומתפרקים בתהליך בוצה משופעלת, בדיוק כמו צואתינו. הם עשויים מכותנה, לא?

רוצה לתקן, ולציין שמעבר לחומרים הכימיים (כולל כלור ושאר חומרי הלבנה) שבהם מספיגים את הטמפונים ושאין לי מושג מה ההשלכות של הפירוק שלהם במי הים אבל אני מניחה שזה לא בדיוק פסטיבל לדגים, יש גם את כמות הפסולת העצומה. לענין זה אפשר לומר שני דברים: קודם כל, וזה כמובן נכון גם לגבי נייר טואלט או כל דבר אחר, אפילו אילו היו הטמפונים מתפרקים באופן מושלם בסביבה (מה שהם ממש לא), זו פשוט תעשיה גדולה ומיותרת שמבזבזת המון משאבים ומשאירה אחריה כל מיני סוגים של שאריות בעולם. שלא לדבר על השיווק והפרסום, כפי שכבר נאמר קודם. שנית, האם כשאת קונה טמפונים את קונה רק חתיכת כותנה? או שמא לכותנה הזאת נלווים גם סיבים סינתטיים, עטיפות מניילון, מוליך מפלסטיק/ קרטון מצופה בכלור, הוראות שימוש, אריזה....
בשורה התחתונה, כל דבר שאני קונה באופן קבוע ושוטף, גורם להגברת הייצור, וממילא להגדלת כמות הפסולת. לכן, אני לא רואה כל סיבה שבמקביל לצמצום השימוש בנייר טואלט (או ויתור עליו לגמרי.... אבל זה כבר לדפים אחרים), לא אאמץ גם את המעבר לטמפון/ תחבושות רב פעמיים. הכל חלק מאותו ענין.

*איך זה שמעולם לא שמעתי על הגביעונית*

חדשה_בעסק?* (20.04.2004 08:24):
אוקיי, הצלחתם לסקרן אותי עד מאוד ועניין המונקאפ נשמע לי מאוד אטרקטיווי. שאלתי היא מדוע עד היום לא שמעתי עליו למרות שהוא נמצא בשוק כבר קרוב ל-20 שנה ומדוע הוא אינו מופץ ברשתות הפארם הרגילות? אם הוא באמת כל כך נהדר למה הגעתי אליו רק דרך פורום אינטרנטי (בלי לזלזל במדיום הנפלא הזה, כמובן)? יש למישהו מחשבות בנושא?

*תזמורת_הים‏ (20.04.2004 18:38):
פשוט לא מפרסמים אותו. כמו שלא מפרסמים חיתולים_רב_פעמיים‏, תחבושות_רב_פעמיות‏, חומרי ניקוי אקולוגיים, יועצות_הנקה‏... אין מאחוריו תאגיד עם תקציבי פרסום ענקיים. בנוסף, הביקוש כיום מאד קטן, וגם אם ה טמפון_רב_פעמי‏ יזכה לחשיפה מסיבית, כמה נשים יתגברו על הרתיעה מעצם הרעיון של משהו רב פעמי שצריך לנקות ולחטא ומהצורך לגעת בדם שלהן ולהתלכלך? או סתם על אי הרצון לעשות שינוי דרסטי? ספרתי על המונקאפ לחברות שלי ורובן הסכימו שהוא נשמע אטרקטיווי אבל ממשיכות להשתמש בחד פעמיים למיניהם. קשה לאבד הרגלים ישנים.
הבנתי שבארה"ב אפשר להשיג גביעונית גם בחנויות טבע מסוימות. פה זה כנראה קצת חדש מדי.
ברשתות הפארם הרגילות יפיצו את המונקאפ כנראה כשימכרו בסופר מבחר מזון אורגני, ברשת זארה בגדים מכותנה אורגנית ובסטימצקי ספרים מודפסים על ניר ממוחזר...

טרה_רוסה‏ (20.04.2004 19:32):
כמה נשים יתגברו על הרתיעה מעצם הרעיון של משהו רב פעמי שצריך לנקות ולחטא ומהצורך לגעת בדם שלהן ולהתלכלך?
לא סתם המציאו את הטמפון עם המוליך...

בזמנו ראיתי את הקיפר בסלון מזל. לא יודעת אם היום יש.

שריתה_שריתגיילמואס‏ (22.04.2004 01:14):
גם הם נחשפו לקיפר ולתחבושות הרב פעמיים דרכי, אני משקיעה המון בהדרכה יסודית ומסע של הסברה
אני אהיה מחר במתנ"ס מצפה רמון ואולי מחרותיים בחצר סרגיי בירושליים לקדם את התודעה הזאת שאני מכנה אקולוגיה נשית! אקטביזם ירוקה ומעבר לשימוש במוצרים האלו שאני משווקת במסירות נפש חייבות לבוא יד ביד בשינוי היחס לגוף למחזור לוסת להפרשות ולתהליכים בגוף ובטבע לעוד פרטים : שריתה_שריתגיילמואס‏
חודש טוב ויום כדור הארץ שמח!

שולה_נעמולה‏ (10.11.2010 00:35):
לא יאמן, תראו איזו פנינה מצאתי פה למעלה בדף, זה מה שתזמורת הים כתבה, באפריל 2004:
ברשתות הפארם הרגילות יפיצו את המונקאפ כנראה כשימכרו בסופר מבחר מזון אורגני, ברשת זארה בגדים מכותנה אורגנית ובסטימצקי ספרים מודפסים על ניר ממוחזר...
אז יש בסופר מזון אורגני ובH&M קניתי חולצה מכותנה אורגנית. ימות המשיח!

זה נראה ממש גדול

כרובית (14.05.2006 17:27):
זה נראה ממש גדול, איך מסתדרים עם זה. זה קצת מלחיץ....

אביב_חדש‏ (14.05.2006 23:37):
כרובית - נראה גדול? המממממ.
יש דרך קיפול להכנסה, והוא מתיישב היטב צמוד לנרתיק.


נעה* (11.08.2006 17:45):
זה נראה (לפחות בתמונות) כזה גדול ויש לי נרתיק צר..אני גם לא מצליחה להכניס טמפונים גדולים (יותר מנורמל)..
נוח לי עם טמפונים אבל מאחר וקראתי כמה זה לא בריא החלטתי לחפש פתרונות אחרים..בנתיים קניתי לי טמפונים אורגניים 100% כותנה..אז אני מחכה למחזור לבדוק אותם..
איך ההרגשה עם הרב פעמי?

*תזמורת_הים‏ (11.08.2006 17:57):
נעה,
אני לא השתמשתי בטמפונים בכלל לפני המונקאפ. גם אני הייתי צרה (בינתיים ילדתי, לכן לשון עבר happy) טמפונים, אפילו קטנים, הכאיבו לי והרגישו ממש נורא, ובכלל לא הייתי בטוחה שאצליח להכניס את הדבר הזה, שלא לדבר על להסתובב בלי שיפריע לי. אחרי שנסיתי נוכחתי שאין בכלל מה להשוות לטמפון רגיל. קל מאד להכניס (אם כי חשוב שהנרתיק יהיה רפוי- בפעם הראשונה קצת קשה בגלל המתח שגורם לנרתיק להתכווץ) ומרגע שהוא נכנס כמו שצריך, לא הייתי מרגישה כלום.


שריתה_שריתגיילמואס‏ (30.07.2004 13:06):
לגבי הגודל של הקיפר שמרתיע:
הפין הגברי נכנס לשם...
הראש העובר יוצא משם...
אז מה הענין???
אנוטומית: בזמן הדימום צוואר הרחם נפתחת ויורדת נמוך יותר משאר החודש והפתח רטוב ורחב שגם מקל מקומית
הקיפר גמיש מאוד, מקפלים אותו פעמיים ומחדירים באופן הדרגתית כשהוא רטוב ממים להכנסה קלה יותר ובישיבה בדואית אפשר בקלות וביד אחת להחדירו בלי בעיות
מבחינה השוואתית, הטמפון האורגני הוא סותם! מייבש! לא כלכלי לא הרמוני ולא אקולוגי יחסית

אנדראה* (09.08.2004 00:37):
שלום בנות,
הדף הזה מאוד מאוד מעניין והייתי רוצה לקבל פרטים אבל יש לי שאלה, אני כשנה ושלושה אחרי לידה ראשונה ורק לפני חודשיים קיבלתי מחזור, מאז ומתמיד השתמשני בטמפוני או-בה מיני. גם עכשיו, לא עברתי ליותר גדול והמיני מספיק לי.
מעולם לא היה לי דימום כבד- איזה סוג מתאים לי??
האמת שהגודל באמת מרתיע אבל כמו שצויין פה קודם, אם ראש של תינוק עובר אז זה כבר קטן עלינו אבל אני רק חושבת שזה יהיה נוח ולא יורגש.
בקיצור אשמח לשמוע עצות ומי שיכולה לתת לי יותר פרטים בבקשה תשלחו לי למייל: ‏[email protected]

תודה רבה

*לא_בתולה_יותר? (12.08.2004 22:38):
אנדראה, גם אני עברתי מאו-בה מיני למונקאפ. מרוב אזהרות כאן כשקיבלתי אותו הוא ניראה לי ממש קטן... אין שום בעיה אם הגביעונית לא מתמלאת מהר ההפך, אפשר לרוקן פחות.


*הכרזות חגיגיות על מעבר לגביעונית*
paolina (06.07.2011 11:45):
זהו, החל מהיום יש גם לי גביעונית
הבוקר, הגיעה אלי החבילה שכוללת ערכת אייריס קאפ + תחבושות בת של רוז פדס.
נקווה רק שהשימוש יהיה נוח ונעים, כי אמורה לקבל ממש כל יום, ועכשיו בקיץ כל שבת הולכים לים...

*דינה* (13.07.2011 16:44):
המונקאפ שוכב כבר 4 שנים במגירה. קניתי, ניסתי פעם אחת, לא הסתדרתי, ומאז הוא במגירה.
היום החלטתי לנסות שוב, לא יודעת למה.
wish me luck

*אמל_ית‏* (13.07.2011 20:34):
בהצלחה , דינה. יש הרבה נשים שצריכות יותר מניסיון של פעם אחת , אלא ממש להתאמן קצת. לזכור להיות רפויה. ולדעת שכשמתרגלים וזה נהיה נוח, זה להיט happy

התרשמויות אישיות

אום_גביע‏
טור עם ההתרשמויות שלי

ניחוח_אדמה_אחרי_הגשם‏ (23.10.2007 10:56):
שלום, אני אספר פה על ניסיוני האישי עם המונקאפ, לבקשתה של אינ_טימי?.
גיליתי על האפשרות הזאת דרך וויקפדיה, במקרה לחלוטין (או שלא?)
ואחרי כמה חודשים שהמידע הזה ישב לי באיזו פינה קטנה במח החלטתי לקנות.
הזמנתי באינטרנט ובינתיים קראתי המון בקהילה הזאת (באנגלית): ‏http://menstrualcups.org/

יש שם ממש הסברים מעולים על כל נושא שקשור לכך, וזה באמת עזר לי, במיוחד בהתחלה.
בכל מקרה, לעניין ההתנסות האישית.
כשהמונקאפ הגיע, לא הייתי במחזור אבל החלטתי להתאמן ולנסות, זה היה ממש מסקרן לראות אם זה יצליח!
בכל מקרה כדי להכניס את הכוסית, צריך לקפל/לקווצ'ץ' אותה. בדף ההוראות שמגיע איתה יש 2 דוגמאות של קיפולים,
אבל באתר שהזכרתי יש עוד כמה דוגמאות וזה מה שעזר לי להכניס אותה בקלות! כדאי לקרוא שם ולראות, כי יש מבחר של קיפולים ואחד מהם תמיד הכי נוח בסוף.

בכל אופן הכנסתי את הכוסית די בקלות והיא נפתחה די בקלות. הוצאתי אותה
(זה לקח קצת יותר זמן, והרבה ניסיונות, אבל כיום אני מוציאה אותה תוך כמה שניות).
בכל מקרה כדאי לזכור שבהתחלה לא תמיד זה הולך הכי חלק. אני למדתי ממש מהר להשתמש בה, סה''כ זה לא מסובך בהרבה מטמפון.

יתרונות -

 • נוח! ממש לא מורגש רוב הזמן (אלא אם כן אני ממש רגישה, נגיד ביום הראשון, אבל אז אני לא יכולה להכניס כלום ופשוט שמה מגבת מקופלת בתחתונים).
נכנס בקלות רבה גם בסוף המחזור כשהכל "יבש" יחסית. זה נראה לי ממש יתרון ענק כי עם טמפונים ממש סבלתי. זה שרף והתחכך ואיכס. תמיד בזבזתי איזה 3 טמפונים קטנים ואז התייאשתי ושמתי תחבושת. חד פעמית.
ועוד חשבתי שמשהו אצלי לא בסדר!
 • ספונטני - לא צריך לתכנן כמה "תחמושת" לקחת אם את יוצאת לאנשהו. אם החלטת פתאום להישאר לישון איפשהו כשאת במחזור, את מסודרת עם הכוסית!
וכמובן שומר על איכות הסביבה וזול.
 • תחושה נקייה והיעלמות מוחלטת של ה"ריח מחזור" שיש בתחבושות וגם קצת בטמפונים. פשוט אין ריח בכלל!!!

חסרונות -
 • החיסרון הכי גדול זה בשירותים ציבוריים. זה לא נוח, צריך לקוות שלא יהיה אף אחד כדי שתוכלי לשטוף בניחותא. אבל הסתדרתי גם עם זה. פשוט שופכים לאסלה, שמים בינתיים כמה ניירות טואלט בתחתונים, יוצאים, שוטפים בכיור (לא רואים שיש משהו בתוך היד) וחוזרים לתוך התא.

 • לפעמים זה יכול קצת ללכלך, בימים הזורמים במיוחד. אז כדאי פשוט לעשות את זה מעל האסלה תמיד ולא להתעצל (אצלי הכיור יחסית רחוק מהאסלה אז לפעמים אני מוציאה פשוט ליד הכיור) כי חלק עלול להישפך ואז צריך לנקות את הרצפה וזה מעצבן.
בימים הפחות זורמים כבר אין את הבעיה הזו.

טוב נראה לי כתבתי מספיק :) אשמח לענות על עוד שאלות.
בסה''כ אני מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מרוצה! אפילו החסרונות הקטנים שווים את זה!


אלה_לי_לה‏* (19.11.2007 12:39):
גם אני בממליצות


*פלונית_אלמונית‏* (08.02.2008 16:25):
הצלחתי!
קניתי מונקאפ לפני כמה שנים ולא הצלחתי להכניס אותו (הפתח היה צר מדי.. באמת ניסיתי).
היום החלטתי לנסות שוב, ונכנס!
אני מאוד גאה...


*אמא_של_שחר‏* (28.02.2007 15:51):
מחזור ראשון עם המון-קאפ.
סופר מרוצה
אין שום רמז לדליפה, נוח מאוד


*סיגל (06.08.2001 15:52):
אני מנסה את ה-keeper עכשיו, אומרים לנסות 3 מחזורים ואם זה לא מסתדר מקבלים את הכסף חזרה.
ניסיתי מחזור אחד וזה באמת שומר יפה ולא נוזל אבל, זה לא כל כך נוח לי ואני מרגישה את זה.
אני אמשיך לנסות, גם לטמפונים לקח לי זמן להתרגל.

פלונית_אלמונית‏* (22.02.2003 21:50):
אחרי ארבעה ימים של שימוש בקיפר:
אז זו רק ההתחלה, אבל אני ממש ממש מרוצה.
אין נזילות, לא צריך לדאוג לקנות, לקחת, לא לשכוח... לא צריך להתארגן בצורות שונות לפי בגדים שונים, או הליכה לבריכה. לא מורגש, אחרי שמפתחים מומחיות. לא מפחיד לשכוח כי הוא יכול להחזיק המון זמן (אם כי כמובן מומלץ לרוקן כל כמה שעות).

*פלונית_אלמונית‏* (23.02.2003 23:05):
עדכון קצר: אכן אין נזילות, אבל יצא שלא הקפדתי כנראה על המיקום, והיתה איזו הכתמה. משהו שאפשר לפתור עם שימוש בתחתונית בפעמים הראשונות.

*פלונית_אלמונית‏* (24.02.2003 21:15):
האם ניסית כבר בזמן פעילות גופנית?
אופני כושר זה נחשב? שוב, לא זכור לי משהו מיוחד. בכלל, היה די משעמם כל העסק blink נדמה לי שהמחזור התקצר ביום, יחסית לתחבושות, בנוסף לכל הבונוסים - יכול להיות? (כי זה חוסך חלק מ"הדרך" שהדם צריך לעבור)


*מתלבטת
(27.06.2003 07:57):
בסוף הזמנתי את ה mooncup, האח הצעיר של הקיפר שעשוי מסיליקון ולא מגומי, וגם קצת יותר זול.
הוא הגיע ביום האחרון של המחזור כך שבינתיים הספקתי להשתמש בו רק פעם אחת.
התרשמות ראשונית: יופי. צריך ללמוד להשתמש בו נכון, ועוד לא ראיתי איך הוא מתנהג בימים של הזרימה החזקה. אבל בינתיים אני מאד מרוצה.
התחושה מאד שונה מטמפון- לא מרגישים אותו בפנים, (חוץ מהזנב שאותו צריך לקצץ). השתמשתי בו כאמור ביום האחרון של המחזור- אם הייתי מכניסה טמפון הייתי מתעלפת מהחיכוך בנרתיק הכמעט יבש, עם המונקאפ אין בכלל בעיה כזאת.
כשיגיע המחזור אחזור לספר איך הולך.

מתלבטת (15.07.2003 06:23):
לילה ראשון עם המונקאפ!!!!
הצלחה מסחררת!!!!!
התחבושת ששמתי ליתר בטחון נותרה לבנה ונקייה למשעי!!!!!
חייבת לרוץ לעבודה עכשיו, יותר פרטים בהמשך...

מתלבטת (15.07.2003 17:27):
אני שמחה לראות שאני מעוררת תגובות. זה באמת שווה נסיון, ללא כל ספק!
זה פשוט עובד. אני צריכה ללמוד כמה זמן לוקח לו להתמלא כדי לא להגיע למצב שהוא עולה על גדותיו, אבל כל זמן שהוא לא מלא לגמרי לא יוצאת אף טיפה. אף טיפה!!!
ואני לא מרגישה אותו בפנים בכלל.
עולם אחר לגמרי!!!!


מתלבטת2 (29.06.2003 10:35):
אחרי שימוש בקיפר- לא מרוצה! בימים הראשונים- המון דליפות, לא הכתמות אלא דליפות.
אני שוקלת להחזיר אותו.
הרעיון של הקיפר מאוד מצא חן בעיניי, אבל כנראה שהוא לא מסתדר עם הצורה שלי ולא אוטם מספיק.

מתלבטת2 (30.06.2003 09:44):
אני לא יודעת אם זה קשור לריקון, כיוון שאני מוציאה אותו הוא לא ממש מלא. פשוט נראה שהוא לא אוטם או שהוא זז, לדוגמא בלילה אין נזילות אבל ברגע שאני קמה מהמיטה, הכל מתחיל לצאת....

מתלבטת2 (15.07.2003 21:01):
הזמנתי היום את המונקאפ- (רק בגלל התהלהבות של מתלבטת)

מתלבטת2 (17.07.2003 09:38):
_ באמת רציתי לדעת מה קורה אצלך, לא הצלחת לפתור את הבעיה עם הקיפר?_
לא, לפי מה שהבנתי, לקפל רק פעם אחת במקום פעמיים- אבל איך מכניסים את זה ככה? בסוף המחזור, אין דליפות אבל ביומיים הראשונים- המון, לא דליפות אלא ממש כאילו אני בלי כלום.

מתלבטת2 (27.07.2003 11:34):
קיבלתי היום את מונקאפ, עכשיו נשאר לחכות למחזור...

מתלבטת2 (03.08.2003 12:28):
לילה ראשון עם המונקאפ:
אין דליפות אין כלום!
ממליצה.

מתלבטת2 (06.08.2003 09:33):
אחרי שימוש של כמה ימים:
אני מרוצה. אמנם יש הכתמות קלות שלא ממש מפריעות לי , אבל באופן כללי אני מרוצה.


נאוה (29.06.2003 11:37):
השתמשתי בקיפר במשך שנתיים והייתי מאוד מרוצה. בימים הראשונים של המחזור יש צורך לרוקן לעיתים תכופות יותר למניעת נזילות, אבל אח"כ לא מרגישים את המחזור בכלל (טוב, למי שאין כאבים...)
עדיין לא קיבלתי מחזור מאז שילדתי, אבל בהחלט אחזור להשתמש בו.

תמר_ס‏ (06.08.2003 06:29):
טוב, קיבלתי את המונקאפ. זה נראה לי ענקי, ממש מפחיד. ומאוד לא אלסטי. ינוסה בקרוב.

תמר_ס‏ (16.10.2003 16:25):
נוסה בחוסר הצלחה. זה פשוט גדול. ועוד קניתי את זה שנועד לכאלה שלא ילדו וגינלית.
(ואל תשאלו אותי איך נכנסים לשם דברים אחרים. הם נכנסים, עובדה).

תמר_ס‏ (19.10.2003 06:55):
הצליח. היה ממש טוב, מצחיק כמה זה נהיה טבעי ורגיל מהפעם השניה והלאה.
ולמה אני אומרת היה? כי מה אני אמורה לעשות בעבודה? ל-4 תאים יש כיורים משותפים. יש רעיון למישהי?
ובלילה היה קצת מוזר. בטמפון לא חושב מה התנוחה והדם נספג. אבל עם המונקאפ הוא לא כל כך מצא את עצמו.


אביב_חדש‏ (18.08.2003 22:40):
הזמנתי לפני שבוע Moon Cup העשוי מסיליקון, (דומה ל Keeper בצורתו).
אחרי יומיים קיבלתי מחזור אינטנסיבי ורציני, והצטערתי שלא הזמנתי מוקדם יותר...
היום קיבלתי בדואר, ומיד השתמשתי בו ליום האחרון של המחזור.
בלתי מורגש.

אביב_חדש‏ (16.10.2003 18:47):
אחותי, צעירה בת 22, התנסתה במון-קאפ שקניתי לה מתנה והיא אומרת שהיא ממש אוהבת לקבל מחזור מאז. אין דליפות, אין הכתמות, למרות פעילות אינטנסיבית (ספינינג, אירובי וספורט מרובה). היא קיצצה את הפתיל בס"מ.


שרהלה (19.10.2003 19:26):
אני מדווחת על הצלחה מסחררת. אחרי ניסוי ותהיה/טעיה בחודש הקודם, החודש- שימוש מוצלח ביותר בכובע הירח. הוא הוכיח את עצמו גם במצבי דחק קשים ביותר, דהיינו, תנאי שטח, ללא הגיינה תיקנית. (כן, בקבוק מים זה ממש בסדר ) אין דליפות, אין אי נוחות אך יש הרבה נחת. וואלה, היה שווה.


ה_עוגיה‏ (09.11.2003 18:55):
טוב, יום ראשון לשימוש. עוד לא הולך חלק אבל ארשה לעצמי לקטר רק אחרי יומיים שימוש - אם עדיין ישאר על מה לקטר (הנה קודם הכנסתי אותו בפעם השלישית וכבר היה הרבה הרבה יותר קל מהפעמיים הראשונות).

רק תהייה אחת יש לי
אחרי שאני מחדירה אותו הוא כנראה נכנס עוד קצת פנימה (עד שאני כמעט לא מרגישה אותו בכלל)
רק מה, בשביל להוציא אותו אני צריכה (סליחה על התיאורים הציוריים) להכניס את היד עד המרפק.
אני מגזימה. אבל זה לא משהו שהייתי עושה בשטח, בלי לסבן טוב טוב את הידיים. זה לא טמפון שאפשר למשוך בחוט בשתי אצבעות מזוהמות. אני נוגעת פה ברטוב.
אם יש טיפים מעבר ללחיצה שבלעדיה לא הייתי מצליחה להגיע למספיק פתיל בשביל למשוך, ספרו לי בבקשה

חוצמזה
כשאני מוציאה אותו
ורואה את הצבעים והטקסטורות
אני כלכך נהנית
עושה לי חשק לקחת מכחול ולצייר עם זה

תמר_ס‏ (11.11.2003 07:58):
עוגיה, מקסים מה שתארת. גמני הרגשתי בדיוק ככה. (על הצבעים והטקסטורות כמובן).
גם לי בהוצאה קצת קשה.

ענן_בעננים‏ (10.11.2003 14:15):
עוגייה, אהבתי את התאור הציורי....
נסי להעזר בשרירים שלך על מנת לעזור ל"רב פעמי" לצאת החוצה (לחיצה על שרירי בטן תחתונה ואגן)

תזמורת_הים‏ (10.11.2003 15:28):
אני לא יודעת מה זה "עד המרפק" בשבילך (hilarious) אבל ההמלצה בכל מקרה היא לשטוף ידיים היטב לפני כל הכנסה/הוצאה (ראי בעלון המצורף). בשטח אפשר להעזר במגבונים לחים וכיו"ב. ברור שעם רב פעמי חייבים להקפיד יותר על היגיינה...
חוצמזה מצטרפת להצעה של ענן.

אביב_חדש‏ (10.11.2003 17:16):
בכריעה מאוד נוח להוציא את הגביעונית.


אילה_ארז? (13.11.2004 14:41):
התחלתי להשתמש במון קאפ. אני כל כך מרוצה אם מישהי רוצה מאגר טמפונים למכירה ממש בזול .

תזמורת_הים‏ (13.11.2004 22:12):
אילה, נראה לך שמישהי פה תקנה טמפונים ח"פ??? happy
מכירה את הבעיה- גם אני נתקעתי עם אספקת תחבושות ח"פ לשנה. היה מבצע בסופר ממש לפני שגליתי את המונקאפ...

אביב_חדש‏ (14.11.2004 00:14):
גם אני נתקעתי עם אספקת תחבושות ח"פ לשנה. היה מבצע בסופר ממש לפני שגליתי את המונקאפ...
happy
אני שומרת אותן לכל החברות שעדיין לא גילו את הגביעונית ומשתמשות בתחבשות חד פעמיות.
פעם גם שמרתי את הטמפונים שלי עבור אחותי, אבל גם היא גילתה את הקסם...


ריקה_קיקה? (12.01.2011 12:06):
שלום גם לך!
מונקאפ. עדיין לא הולך לגמרי חלק אבל זה מרגיש לי נכון... מחכה לנסיון הבא :)

אום_גביע‏ (14.01.2011 22:23):
שלום ריקה_קיקה?,
עדיין לא הולך לגמרי חלק אבל זה מרגיש לי נכון... מחכה לנסיון הבא :)
אני שמחה מאוד לשמוע שזה מרגיש לך נכון. זה יכול לקחת קצת זמן עד שמתרגלים. אם יש בעיות ספציפיות אשמח ליעץ.


למ* (25.10.2010 22:29):
אני לא מאמינה שאני כותבת בדף הזה
שנים ראיתי אותו והרעיון נראה לי מוזר מדי בשבילי "באופן טבעי אקסטרים"
אחרי שראיתי שהטמפונים הח"פ משאירים שאריות ושמעתי על הסיכונים שבהם
והיות שאני צריכה פתרון שלא מצריך ללכת כל רבע שעה לשירותים
החלטתי לנסות את הגביעונית (מונקאפ).

אחרי המחזור הראשון מסקנתי המלומדת היא: איזה כיף!!!

הגביעונית הוכרזה אצלי כעוד הצלחה בעקבות האתר.
איך זה שלא שומעים על האופציה של גביעונית מחוץ לאתר הזה?
בניגוד לתחבושות ח"פ שעבורי לפחות הן "סיפור" (לא מתאים לי להשאיר בשירותים תחבושות במים), הגביעונית לא דורשת תחזוקה כמעט ואין סיבה שלא תהיה נפוצה הרבה יותר.

כל כך נוח, הרבה יותר מטמפונים ח"פ
לראשונה הלכתי לשיעור ספורט בעיצומו של המחזור, לעבודה, ישנתי איתו מצויין.
נוח, וכיף לחשוב על החיסכון במשאבים (ובכסף). גביע סיליקון קטן כפתרון למחזור שלם. וואו.


*ורד (02.08.2009 11:59):
מומלץ מומלץ מומלץ ! ובנוסף לכל היתרונות אני רוצה לציין משהו חשוב לא פחות, באופן עקיף השימוש במונקאפ החדרתו והוצאתו שמים את האישה במצב מיוחד מאוד, נוצרת פתיחות עם אזור הנרתיק והשרירים הטבעתיים שם, אזור שרובנו נוטות להדחיק ומנסות לשכוח ! נכון זה דורש תעוזה מסויימת וצריך לשים את הבושה (מעצמנו!) בצד ופשוט לנסות ואז שוב לנסות, את תראי שבסוף תצליחי ותתוודעי לעצמך באופן חדש!
בהצלחה !


*בתיה* (09.08.2009 09:44):
אני משתמשת במון קאפ מזה כחמישה מחזורים ואני אוהבת אותו מאוד.
אני אמנם מעדיפה להיות קשובה לגוף שלי ולהתרוקן בכל פעם שצריך (אז אני משתמשת בחתיכות בד פלאנל למקרים של טיפטופים ודליפות) אבל במצבים בהם היכולת שלי להתרוקן מוגבלת (ימים של עבודה רציפה ולחוצה, נסיעות וכו') וגם בלילה, אני משתמשת במון קאפ ונהנית ממנו מאוד.
היה לי קל מאוד ללמוד להשתמש בו (אולי גם כי אני מנוסה בשימוש בדיאפרגמה), הוא נח, אין לי איתו דליפות, מאז שהפסקתי להשתמש בפדים וטמפונים הפטריות מהן סבלתי דרך קבע נעלמו, אני חוסכת מחיר סביבתי וכלכלי והעציצים והצמחים שלי אותם אני מדשנת בדם מהמון קאפ מהול במים פורחים ונראים בריאים מתמיד.


בחירת שם עברי הולם

תבשיל_קדרה‏ (19.04.2004 19:53):
משתמשות ומשווקות הקיפר ודומיו מוזמנות לפורום אח"לה בתפוז, ‏לבחור לו שם עברי" http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=953&msgid=30628143.
בינתיים, משתתפים בדיון אנשים רבים מדי שנגעלים מכל הענין, הייתי רוצה שיהיה לו שם שבא ממקום חיובי יותר happy
תודה.

תבשיל_קדרה‏ (23.04.2004 09:52):
קראתן את "הדיון‏ בפורום אח"לה בתפוז, שבו ממציאים שמות עבריים לקיפר?
כעת יש בפורום הנ"ל "סקר" ‏http://www.tapuz.co.il/forumspolls/showPoll_by_Forum.asp?forumid=953‏ ע"מ לבחור בין 10 השמות סבירים שהוצעו.
שריתה, אביב, שירה, משתמשות - הצביעו!
כמו שכתבתי - חשוב לי שהשם יבחר ע"י נשים שמשתמות בקיפר, ולא רק ע"י חברי פורום (שנונים) העוסק בשפה.

תמר_ס‏ (23.04.2004 12:09):
הצבעתי (והשפעתי). האמת? לא אהבתי שום שם אבל אין לי שום רעיון.
יש מילה עברית לטמפון?

ה_עוגיה‏ (23.04.2004 12:13):
אהבתי את הנוטרדם. אבל עדיין, אף שם לא נראה בר שימוש...

תזמורת_הים‏ (23.04.2004 13:06):
אני אהבתי את גביעונית אבל כתוב שם שצריך להרשם לפורום כדי להצביע ואני לא מצליחה...
אגב יש שם בלבול קטן- קיפר הוא מותג. menstrual cup הוא המוצר. צריך למצוא ארבעה שמות בעברית ולא אחד...

תבשיל_קדרה‏ (23.04.2004 16:15):
מחפשים שם למוצר.
קיפר תפס בינתיים, כי הוא שם-המותג הכי קליט בעברית.

יערת_דבש‏ (23.04.2004 17:18):
מוזר, כליפות הוא היחיד שדיבר אלי, ואף אחד לא הצביע בעבורו.
כבר ידוע לי שאנשים נרתעים מהמילה פות כ-כינויים_לאבר_המין_הנשי‏ ...
kiss (לא מדויק אבל מזכיר...)

תבשיל_קדרה‏ (25.04.2004 07:48):
אחת המילים המוצעות בסקר היא, באמת - מאספת.

תבשיל_קדרה‏ (10.05.2004 21:27):
אה, בכלל לא כתבתי פה עוד!
נבחרה המילה גביעונית*. שנתחדש.

*תזמורת_הים‏ (11.05.2004 09:00):
איזה יופי, המילה שהכי אהבתי.
גילה, מה המשמעות של זה בתכלס? האם הכוונה היא באמת להציע אותה לאקדמיה או שמדובר רק בשעשוע אנטלקטואלי?

תבשיל_קדרה‏ (11.05.2004 20:58):
הכוונה היא להחדיר אותה לשימוש בשפה.
אני חושבת שאפשר גם להציע לאקדמיה, אבל זה חסר משמעות בעיני אם המילה לא תהיה בשימוש.

האם לתפוס אומץ ולשנות את שם הדף? יש רעיונות לשתי מילים?

תזמורת_הים‏ (13.05.2004 13:11):
אני מנסה לחשוב על שם דף מוצלח ואין לי רעיונות.
בינתיים הוספתי את השם העברי החדש לתחילת הדף, שיתחיל לחלחל לתודעה...

מענין אותי לדעת האם נמכרו הרבה גביעוניות אתמול?

תבשיל_קדרה‏ (28.07.2004 20:37):
והכי חשוב מהכל - הם משתמשים במילה גביעונית. אני נורא גאה (בכל החבורה שעזרה ליצור את המילה ועוזרת להטמיע אותה).

*קוראת* (28.07.2004 21:54):
רק חבל שלא ניתן שם שום קרדיט גם לשירה ולאביב חדש.


דיון על שם הדף

אום_גביע‏ (20.01.2011 17:18):
זה לא נכון לקרוא לגביעונית "טמפון רב פעמי" כי היא לא סופגת. "טמפון רב פעמי" מתאר טמפונים מספוג ים לשימוש חוזר.

ההולכת_בדרכים‏ (21.01.2011 01:13):
זה לא נכון לקרוא לגביעונית "טמפון רב פעמי" כי היא לא סופגת. "טמפון רב פעמי" מתאר טמפונים מספוג ים לשימוש חוזר.
וואלה, אף פעם לא חשבתי על זה... אבל העניין הוא שמי שלא מכירה את המוצר לא תקלוט את המונח "גביעונית" כל כך מהר.
הביטוי האולי-לא-מדויק "טמפון רב פעמי" פשוט הרבה יותר קליט ומובן לאלו שאינן יודעות ח"ן happy

אמל_ית‏* (21.01.2011 01:41):
אני ממש משתדלת להחדיר את המונח "גביעונית" או גביעונית ווסת , הצטרפי אלי! זה קשה. עד אז לצערי נשאר בטמפון רב פעמי או לכל היותר תחליף טמפון רב פעמי.

*ההולכת_בדרכים‏ (21.01.2011 12:23):
תחליף טמפון רב פעמי.
אני חושבת שזו הגדרה יפה ומדויקת flower
בכל אופן, אם יש לנו מטרה לקרב את הנשים שלא מכירות אל המוצר...

ריקה_קיקה? (23.01.2011 20:29):
מינוח: חייבת לומר ש"טמפון רב פעמי" פשוט לא מסתדר לי. לדעתי "גביעונית" היא מילה מקסימה שמקרבת אותי יותר לדבר הזה שמונח לי שם למטה.
לדעתי כדאי לדבוק בשם "גביעונית" בלי הנחות, שכן כל הקונספט הזה כל כך שונה מהטמפון המקורי ולדעתי חבל לשים את שני הדברים תחת אותה הכותרת כמעט.. הדרך היחידה לגרום לאנשים לקרוא לילד בשמו, היא אם אנחנו נקרא לילד בשמו מלכתחילה, בלי הנחות;) אנשים (נשים) יתרגלו לכך מהר.

גילית_ט‏* (23.01.2011 20:57):
לא הרגשתי נח לשנות על דעת עצמי שם של דף וותיק שלא אני כתבתי.
אפשר לדון על זה, בדף הרב פעמי, פשוט חבל לי על מידע שהולך לאיבוד,
לי אישית גביעוניות, נשמע כמו שם של מאכל או צמח לא? חה חה חה ,
בגלל השם המצחיק נכנסתי, מה שיותר מצחיק שבחרת את הניק שלך בשם שכזה, אבל ניק תמיד אפשר להחליף.
בהצלחה בייעוץ

*ההולכת_בדרכים‏ (23.01.2011 21:07):
לדעתי כדאי לדבוק בשם "גביעונית" בלי הנחות,
יש בזה הרבה מאוד, אבל עדיין נשים מחפשות את המונח המוכר ולא כדאי להקשות עליהן את מציאת המידע
לכן אני הייתי משלבת בין כל העולמות וכותבת בהרחבה (גם בשם הדף כאן בבאופן) גביעונית_תחליף_טמפון_רב_פעמי?

אום_גביע‏ (23.01.2011 21:42):
יש גם גביעוניות חד פעמיות בשם Instead. כך שאם נקרא לגביעונית "טמפון רב פעמי" נאלץ לקרוא לאינסטד "טמפון רב פעמי חד פעמי" שזה מגוחך לכל הדעות. לכן לדעתי פשוט עדיף להצמד לגביעונית או לגביע ווסת.

נותנת_אור‏ (16.07.2011 09:35):

היי flower
בקשר לשם הדף, אני גם חושבת שכדאי להוריד את ה"טמפון רב פעמי" - זה פשוט לא טמפון...

רציתי רק להציע משהו קטן - לא להחליף רק ל"גביעונית" אלא להבהיר מה זה. זאת מכיוון שאנשים יוכלו לפספס או לא למצוא את זה בחיפוש, כי לא רבים מכירים את השם הזה.
מה בדבר גביעונית_תחליף_בריא_לטמפון? או בפשטות:
גביעונית_תחליף_לטמפון?

אמל_ית‏* (16.07.2011 09:44):
אום_גביע‏, סליחה שהדיון הזה אצלך, תיכף צריך לצאת מפה... באתי להביע את הקול ההפוך, אמנם גם אני מאוד רוצה שהשם "גביעונית" יתפוס כי הוא מדויק יותר, יותר מכך אני רוצה שמי שמחפשת טמפון רב פעמי תגיע למידע המעולה שיש כאן. זאת הסמנטיקה שלנו, אלו שמכירות כבר את הנושא, וחוץ מהנעימות בעין שלנו אני לא רואה מעלות לשינוי השם, רק חסרונות. תודה happy

*אום_גביע‏ (16.07.2011 16:34):
טענתי שיש לשנות את שם הדף כי השם הנוכחי פשוט אינו נכון. גביעונית אינה טמפון (היא אינה סופגת) והיא לא בהכרח רב פעמית (יש גביעונית חד פעמיות בשם אינסטד). טמפון רב פעמי מתאר מוצר אחר לרוב מספוג ים או מבד. תחליף טמפון זה יותר טוב אך עשוי להשתמע מהמילה "תחליף" כאילו מדובר במוצר נחות ביחס לטמפון. אולי אפשר להשאיר את הדף "טמפון רב פעמי" שבו אכתוב על הטמפון הרב פעמי מספוג ים או מבד ובו יהיה גם תיאור קצר של הגביעונית והפניה לדף גביעונית. לחלופין, אפשר לקרוא לדף "גביעונית (גביע ווסת)" כתרגום לשם באנגלית Menstrual cup. ככה ברור יותר במה מדובר. מה אתן אומרות?

אמל_ית‏* (16.07.2011 19:46):
נרצה או לא נרצה, רוב הנשים בישראל, אם מכירות את הגביעונית, מכירות אותה בשם טמפון רב פעמי. הספוג ים הנפלא, כמו גם טמפון הכותנה- יהיה מעולה אם יוזכרו גם כי הם לא מוכרים כאן בכלל (גם לא ניתן להשיגם בארץ למיטב ידיעתי). הדף כבר עבר יופי של עריכה ובו מוסבר היטב שהגביעונית היא לא טמפון. אבל למען המחפשות, נראה לי שרצוי להניח לשם הדף, ולעשות שני דפים- אני לא רואה לזה הצדקה. עוד כמה חודשים תבוא עורכת אחרת במסגרת ניקוי ואיחוד דפים ותאחד אותם, סביר להניח שבצדק.

*אום_גביע‏ (16.07.2011 23:24):
שינוי שם והשארת הפניה אוטומטית מהדף "טמפון רב פעמי" יאפשרו להנגיש את המידע גם עבור המחפשות את השם השגוי. כמדומני שהפניה אוטומטית נוצרת עם כל שינוי שם של דף.

נותנת_אור‏ (18.07.2011 16:59):

 1. בשביל להקל על העורכות והעומס על האתר לא רצוי לא לפתוח שני דפים והרבה הפניות.
  אם יש חשיבות לפתוח דף שמתעסק בטמפון רב פעמי - אז כדאי לפתוח, אבל לא לפתוח רק בשביל להפנות לגביעונית - זה מסרבל ומעיק על האתר. ~ממה שלמדתי בימים טרופים אלו בהם העורכות חרוצות כנמלות ומלקטות כל פירור פה~

 2. גביעונית_גביע_וסת? או גביעונית_הגיינה_נשית? (חרוז קליט!) או כל שם אחר שיתווסף למילה גביעונית ויבהיר מה מטרתה או מה היא משרתת, יעשה עבודה נאמנה... אני מסכימה איתך אמל_ית‏ שרבות לא מכירות את הגביעונית, אבל אם נמשיך להשריש את השם "טמפון רב פעמי" אנחנו עושות טעות. אנשים לומדים להתרגל מהר מאוד לדברים ואין לי ספק שכך יהיה גם עם הגביעונית. לדעתי הרבה יותר קשה יהיה לתקן בעוד כמה שנים את המינוח השגוי, מאשר להתחיל כבר היום להשריש את המינוח המדויק יותר.

נראה לי שאם הדיון יימשך פה - כדאי להמשיך אותו בדף של הגביעונית - ולהעביר את מה שנכתב בנוגע לשינוי השם לשם. אני אוכל לעשות זאת אם יהיה צורך.

מקווה שנצליח להגיע לאיזושהי הסכמה בחיוך - נראה לי שלכולנו פה מטרה טובה... flower

אום_גביע‏ (18.07.2011 20:01):
אהבתי את ההצעה של נותנת_אור‏ "גביעונית_היגיינה_נשית?" (רק צריך להוסיף י' אחרי ה-ה'). השם מתאר את הדף בצורה נכונה ולא משריש שגיאות, מבהיר את מטרת המוצר וזהו גם שם הערך המקביל בויקיפדיה. יש הרבה שחושבות שגביעונית = מונקאפ אך זו וודאי לא סיבה לקרוא לדף מונקאפ, ובכל מקרה ההפניה האוטומטית מהדף טמפון רב פעמי ישאר עבור המחפשים את השם השגוי.

*אמל_ית‏* (18.07.2011 20:54):
הי נותנת_אור‏, בהחלט אפשר להעביר את הדיון לדף טמפון_רב_פעמי‏ . כמדומני, הדיון הזה נערך כבר שם פעם, והוחלט להישאר עם טמפון_רב_פעמי‏. אמנם השינוי לא נראה לי רעיון מוצלח כמו שכבר אמרתי, אבל נראה שאני בדעת מיעוט happy וזה לא עד כדי כך חשוב לי... אז אני משאירה לכן את ההחלטות (וגם את העבודה השחורה happy )


גביעוניות בתקשורת

מונו_נוקי‏ (02.06.2004 11:46):
כתבה על הנושא ב"הארץ"

שריתה_שריתגיילמואס‏ (03.06.2004 14:48):
כל הכבוד לנו! אנחנו על המפה! ואפילו נבחר לשתמש במאמר בארץ את הנוסח ובמילת תאור של גביע!....ובקרוב גבעונית!

שריתה_שריתגיילמואס‏ (28.07.2004 12:34):
חדש!
יש כתבה על הגבעונית שלנו!!!walla.co.il fashion nashim
ויש שם קישור לכאן ול אוהל_אדום_וירטואלי‏

עידן (28.07.2004 14:54):
הקישור לכתבה - ‏http://fashion.walla.co.il/?w=//576816

שריתה_שריתגיילמואס‏ (28.07.2004 23:10):
גילה זרמתי עם הדמוקרטיה והשתמשתי במינוח שלנו בראיון בצורה הכי טבעית וזה תפס.עכשיו בן-יהודה, אבן שושן,אל קלאי.עכשיו יש להחדיר את הגבעונית...לשפה ולמילון הרשמיים!הכתבה איכותית וגורמת לראקציה חברתית חיובית! יופי לנו!

אביב_חדש‏ (29.07.2004 16:36):
הכתבה היתה טובה, ומקיפה ולא התמקדה רק בגביעונית, וזה מצויין. לצערי, התגובות הרסו אותי שוב.
הכי מצחיקה היתה התגובה בסגנון: "עכשיו תציעו לאמהות להתחיל להשתמש בחיתולי בד ולהרתיח אותם..."


הערך גביעונית בויקיפדיה

אמל_ית‏* (01.01.2011 13:23):
אום_גביע‏, ב'גביע האלופות' שאת מקשרת אליו זו רק רשימה אחת, ולא ראיתי תגובות. את כותבת עוד בנושא איפה שהוא?

*אום_גביע‏ (01.01.2011 13:33):
אמל_ית‏
אני מתכננת מתישהו לכתוב סקירה על עוד גביעוניות. אבל לא הגעתי לזה עדיין. אין לי אפשרות לראות אם מישהי בכלל קוראת את הבלוג אז אני מרגישה שאני כותבת לעצמי ושאין טעם.
לאחרונה כתבתי ערך בוויקפדיה ועורך אדיוט מחק לי אותו מיידית. הוא שוחזר בידי עורך אחר אבל העורך שמחק אותו עדיין נוטר לי טינה ומחבל בערך. מאבק ארוך ומתיש. אני עייפה.

מתייעצת* (01.01.2011 13:40):
לאחרונה כתבתי ערך בוויקפדיה ועורך אדיוט מחק לי אותו מיידית. הוא שוחזר בידי עורך אחר אבל העורך שמחק אותו עדיין נוטר לי טינה ומחבל בערך. מאבק ארוך ומתיש. אני עייפה.

יש איך לעזור לך בזה? לפנות למישהו? ממש חשוב שיהיה מידע בעברית. נראה שאת די חלוצה בענייני ההשוואות בין סוגים רבים כל כך וזה מאוד מאוד עוזר (תודה!)

*אום_גביע‏ (01.01.2011 13:52):
מתייעצת יקרה,
תודה על הנכונות לסייע לערך גביעונית בוויקפדיה. כבר קיבלתי צו הרחקה מוויקיפדיה אחרי שמחיתי על המחיקות שנעשו בערך. עורכים אחרים המליצו לי לחכות עם העדכונים בינתיים. אז אני מניחה לערך לעת עתה.

אום_גביע‏ (14.01.2011 23:31):
חברות פורום יקרות,
כתבתי ערך חדש בוויקפדיה על "הגביעונית" ‏http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA_%28%D7%94%D7%99%D7%92%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%94%29
אתן מוזמנות לקרוא, לתרום ולהרחיב את הערך. הערך סובל קשות מהתנכלויות מצד אחד ממפעילי המערכת בוקיפדיה, דרור אבי. אז יתכן ותרומותיכן ימחקו. המאבק במחיקות שלו התיש אותי אבל מצב הערך היום סביר. חוץ מדרור שמחק חלקים נכבדים מהערך, ערכו את הערך 11 גברים נוספים. בהחלט חסרה נוכחות נשית.
בהצלחה.

ההולכת_בדרכים‏ (21.01.2011 01:17):
כתבתי ערך חדש בוויקפדיה על ה ‏גביעונית‏
אתן מוזמנות לקרוא, לתרום ולהרחיב את הערך. הערך סובל קשות מהתנכלויות מצד אחד ממפעילי המערכת בוקיפדיה, דרור אבי. אז יתכן ותרומותיכן ימחקו. המאבק במחיקות שלו התיש אותי אבל מצב הערך היום סביר. חוץ מדרור שמחק חלקים נכבדים מהערך, ערכו את הערך 11 גברים נוספים. בהחלט חסרה נוכחות נשית.

כל הכבוד על היוזמה!
למה מתנכלים לערך? לא יפה tilted
<המרגיעון שמופיע לי זכותנו המלאה להיות מטומטמים - ככל שנחפוץ_ בחיי tongue>

פלו* (21.01.2011 11:25):
_למה מתנכלים לערך? לא יפה

מתנקלים לערך כי מבחינה כלכלית בטמפונים פוגעים
למשל בארהב אי אפשר לקנות קיפר בשמקום מסחרי רק אצל משווקות
מפאת החברות טמפונים הגדולות שיקנו הכל

*ההולכת_בדרכים‏ (21.01.2011 12:14):
מתנקלים לערך כי מבחינה כלכלית בטמפונים פוגעים
למשל בארהב אי אפשר לקנות קיפר בשמקום מסחרי רק אצל משווקות
מפאת החברות טמפונים הגדולות שיקנו הכל

אבל מה אכפת לדרור אבי הזה? יש בבעלותו חברה לייצור טמפונים? oh

אום_גביע‏ (23.01.2011 19:55):
למה מתנכלים לערך? לא יפה
חברות יקרות, מחקו מהערך בוויקיפדיה את הקישור לפורום הזה וגם לפורום המקביל באנגלית. (הפעם זה לא דרור, גבר אחר) הנימוק הוא ש"פורום הוא דף שעיקרו דעות ולא עובדות". אני עייפה מהמאבק במחיקות שמבצעים גברים שמעולם לא ראו או השתמשו בגביעוניות. אם אתן חושבות שהיעוץ פה הוא חשוב וראוי שיהיה לינק, אתן מוזמנות להביע את דעתכן על מחיקת הקישור בדף השיחה של הערך "גביעונית" ‏http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%94:%D7%92%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA_%28%D7%94%D7%99%D7%92%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%94%29
תודה.


שיטת שרמן, מודעות וסת

יעל (02.02.2005 11:33):
אורית ס.
יש דרך ללמוד באופן בסיסי את השיטה של המודעות מבלי להגיע לקורס?
רק להתנסות ולהבין אם זה כדאי
שוטטתי קצת באתר וראיתי קצת דיונים על השיטה, אבל לא ראיתי איזשהם הנחיות בסיסיות

תזמורת_הים‏ (02.02.2005 16:02):
יעל,
לגבי המודעות- שתי חברות שלי שרק שמעו ממני על השיטה ונתתי להן הסברים ממש בסיסיים גילו שהן מצליחות ליישם, כך שמסתבר שלא חייבים ללכת לסדנה. אבל לדעתי הסדנה היתה נותנת להן יותר. הענין הוא שלא מדובר ממש בשיטה- מדובר בהזכרות מחדש בדברים שידענו ושכחנו. כמו שמירב אמרה בסדנה, היא מרגישה כאילו היא מלמדת אנשים איך לאכול... לכן לא מדובר באיזשהן הוראות שאפשר לסכם ולכתוב באינטרנט. זה יותר מזה. אם אין לך חברה טובה שיכולה לספר לך על זה מנסיונה, אני חושבת שמאד כדאי ללכת לסדנה של מירב.

שריתה_שריתגיילמואס‏ (03.02.2005 13:43):
יש לי חברה שלא מבינה למה הלכתי בכלל לסדנא! כי היא חושבת שזה טבעי ומובן לרוקן את כל היציאות בשרותים פשוט!
אני לא מבינה למה מירב בסוף ההשתלמות בתשלום עבור ידע, מחתימה את הנשים באיסור העברת הידע והשפע כי אין חדש תחת השמש וזה ידע הגיוני טמון בתוכינו!!!! אז אסור גם לתת הסברים בסיסיים? אסור ללמד איך לאכול\להתרוקן!?

יעל (04.02.2005 16:46):

 1. זו פרנסה שלה. היא מרוויחה מזה שהידע הזה, אצל רבות מהנשים פשוט נשכח
 2. אין לי מושג על מה היא מחתימה, אבל נראה לי שזה כמו שמירת זכויות על ספר נגיד
גם את יכולה ללכת לחפש, לחקור ולכתוב באופן מסוכם את כל מה שכתוב בספר בנושא מסויים
אבל מי שכבר עשה את זה יש לו זכויות ולכן אסור לעשות שימוש מסחרי בספר
אפשר כמובן גם על זה להתווכח

תבשיל_קדרה‏ (04.02.2005 17:29):
בסדנה בה אני השתתפתי, לא היתה שום החתמה על כלום.
לא נראה לי שמירב רוצה שלא נספר על הסדנה לאף אחת. ראי כמה מידע היא פורשת פה באתר!
ברשותכן, אני מזמינה את מירב לדיון הזה.

טרה_רוסה‏ (04.02.2005 18:31):
יש לי חברה שלא מבינה למה הלכתי בכלל לסדנא! כי היא חושבת שזה טבעי ומובן לרוקן את כל היציאות בשרותים פשוט!
אז למה היא לא הסבירה לך ? זה יפה שחברתך חושבת שזה טבעי ופשוט, אבל נשים רבות לא חשבו על כך עד שלא שמעו על מירב ועל הסדנאות שלה, ככה שהיא עושה שירות לכולנו.

אני לא מבינה למה מירב בסוף ההשתלמות בתשלום עבור ידע מחתימה את הנשים באיסור העברת הידע
אותי היא לא החתימה על שום דבר.

שריתא, למה השליליות? למה צרות העין? מה אכפת לך מה מירב עושה? אני לא צרת עין בעסקים שלך, למרות שכבר נמאס לי לראות את הלכלוכים שלך על המתחרות בכל מקום. יש מקום לכולן, ואין צורך בגישה הזו.

תבשיל_קדרה‏ (14.02.2005 17:13):
לולי, אם את בענין של ללמוד קצת על עצמך ולנסות להקל על עצמך, אולי יענינו אותך הדפים שעוסקים ב-מודעות_ווסת_לפי_שיטת_מירב_שרמן?.

תזמורת_הים‏ (04.02.2005 23:46):
לגבי הסדנה של מירב, כמובן שגם אני לא הוחתמתי על שום דבר.
שריתה, אני ממליצה לך לקרוא את דרך_ארץ_בצ'יק_צ'ק‏.

מירב_שרמן‏* (05.02.2005 22:35):
נענית בשמחה לקריאה של תבשיל_קדרה‏ לבוא לכאן, תודה.

כמה דברים,
ראשית, ממש נעים לי לקרוא אתכן ממליצות על 'מודעות ווסת', כאופציה נוספת להתנהלות במהלך הווסת. זה נפלא בעיני שנשים תדענה שקיימת גם אופציה כזו. וגם שמחה לראות שהיא שמישה עבורכן ברמה כזו שהיא הופכת להיות אופציה...happy

וכן...זה נכון שבסדנאות הקודמות לא החתמתי נשים, ושבאחרונות אני בהחלט מחתימה. למה? כדי שיהיה ברור (למי שיש ספקות) שיש לי זכויות יוצרים על 'מודעות ווסת' ושבשלב זה אני היחידה ללמד אותה.
גם אם זה נראה ממש פשוט, יש הרבה מאחורי הדברים. זה לא מקרי ולא מובן מאליו שכל כך הרבה נשים מדווחות על כאלה הצלחות כבר בווסת הראשונה, אני עושה הרבה בשביל שזה יקרה.
גם אני בעד שפע, כמובן, ומי שתרצה ללמד 'מודעות ווסת' תוכל בהחלט לעשות זאת בהמשך לאחר שתעבור קורס מדריכות של השיטה.

יעל יקרה,
יש דרך ללמוד באופן בסיסי את השיטה של המודעות מבלי להגיע לקורס?
השיטה איננה טכניקה ממש אלא הבנת הגוף והקשבה לאיתותיו, ואת זה אני מלמדת במפגש חד פעמי בן חמש שעות.
כפי שנכתב לך, הרבה מידע בסיסי ושפע מידע מעבר תוכלי לקרוא בדפים על השיטה, ואם יהיו לך שאלות את גם מוזמנת לפנות אלי באופן אישי.

בשלב זה אני בונה הרצאת מבוא כדי שאוכל לעניין נשים לבוא ללמוד את השיטה, אם תרצי לבוא לשמוע, תשלחי לי מייל ואעדכן. אם העניין הוא תשלום, ניתן לפרוס לתשלומים לפי יכולתך.

שריתה יקרה, קראתי עכשיו את ארבע_עונות_האנרגיה_הנשית‏, מקסים, את מביאה איתך הרבה שפע לעולם, ואם תרצי בהמשך ללמד גם 'מודעות ווסת' רק תגידי, ואעדכן אותך בשמחה כשיפתח קורס מדריכות.
ובכל שאלה או הרהור שיש לך את גם מוזמנת תמיד לפנות אלי באופן ישיר במייל ‏[email protected]‏ או בטלפון: 08-9403853 050-8806087 ? דלתי תמיד פתוחה,
בברכה flower
מירב.

*תזמורת_הים‏ (03.03.2005 11:11):
אחרי שלמדתי מודעות_ווסת_לפי_שיטת_מירב_שרמן? גם אני פתאום הרגשתי שהגביעונית חוסמת אותי והיו לי קצת כאבים. הפתרון שלי היה להפסיק עם הגביעונית ולעבור למודעות ווסת בלבד.

טרה_רוסה‏ (03.03.2005 11:10):
מווסתת, לפי מה שכתבת, נראה לי שמאוד יתאים לך מודעות_ווסת_לפי_שיטת_מירב_שרמן?‏. אני מתרגלת בהצלחה. את הגביעונית, שמאוד אהבתי, נטשתי.


נעה* (12.08.2006 00:19):
מודעות וסת נשמע ממש ממש מעניין..הייתי מתה ללמוד אבל לפי מה שהבנתי צריך בשביל זה לבוא למפגשים וזה בטח עולה כסף (מה שאין ליsad )..אם במקרה יש בסלון מזל או משהו אני יכולה להגיע..(למה לא מלמדים את כל הדברים האלה בשיעורי חינוך מיני במקום לעשות פרסומות לתחבושות?)
תחבושות רב פעמיות צריך לכבס phased (ואני עצלנית..)..
ממ..אני לא רוצה לקנות סתם..אין איזו דרך לנסות? (שמעתי שמחזירים את הכסף..זה ככה בכל מקום שאת קונה?איפה אפשר לקנות בארץ?(מעדיפה לא דרך האינטרנט) )..
תודה..

*סירופ_מייפל? (12.08.2006 17:16):
שלום נעה.
המונקאפ אמור לחסוך כסף אחרי תקופה לא ארוכה. אין יותר לקנות טמפונים...
לגבי התחבושות הרב פעמיות: אני משתמשת במונקפ עם תחתוניות רב פעמיות, וגם אצלי המכונה מכבסת.
בסה"כ אם תרצי לקנות את המוצרים תוכלי, עם הזמן לחסוך כסף לסדנאת "מדעות וסת". flower

תזמורת_הים‏ (12.08.2006 08:17):
נעה,
בתחילת הדף הזה יש פרטים של משווקות ישראליות וקישורים לאתרים שבהם אפשר לקנות את הגביעוניות בחו"ל.
קורס מודעות וסת עולה בערך כמו גביעונית.

תחבושות רב פעמיות צריך לכבס
אצלי המכונה מכבסת ולא אני happy

נעה* (12.08.2006 14:11):
אוף,אין פה מישהי שלמדה מודעות וסת ומוכנה להסביר לי דרך המחשב?
אני באמת לא יכולה..

*ה_עוגיה‏ (13.08.2006 00:36):
אני מניחה שכן אפשר ללמוד מומדעות ווסת דרך האינטרנט. לא מתוך כמה משפטים שמישהי תזרוק לך אבל אם יש חומר כתוב שמסביר לעומק - למה לא?
(ראיתי ספר שמסביר את השיטה אבל הוא ביפנית)
האם מישהי יודעת איך מכונה השיטה באנגלית?

תזמורת_הים‏ (13.08.2006 08:32):
אפשר לקרוא את מודעות_וסת‏ ואת התנסויות_במודעות_וסת‏, זה כבר נותן המון מידע, אם כי לדעתי ומניסיוני קשה לישם רק על סמך הקריאה בהם.
האם מישהי יודעת איך מכונה השיטה באנגלית?
לא חושבת שיש לה שם באנגלית, זו הרי שיטה ישראלית.

ה_עוגיה‏ (13.08.2006 09:45):
לא חושבת שיש לה שם באנגלית, זו הרי שיטה ישראלית.
כאמור - נתקלתי בשיטה ביפן.
המארחת שלי סיפרה שזאת שיטה שהסבתות בנות ה90 ומעלה השתמשו בה ואיכשהו היא נזנחה ונשכחה ולא נעשה בה שימוש ב50-60 השנים האחרונות. עכשיו חוזרים אליה.
אני מניחה שהיא (היתה) קיימת לא רק ביפן.

תזמורת_הים‏ (13.08.2006 10:12):
אני מניחה שהיא (היתה) קיימת לא רק ביפן.
גם אני. אבל
איכשהו היא נזנחה ונשכחה ולא נעשה בה שימוש ב50-60 השנים האחרונות
ועכשיו כולנו בכל העולם (המערבי, בכל אופן) מתחילות לגלות אותה מאפס.
מירב_שרמן‏ לא גלתה את אמריקה, אבל היא מצאה דרך ללמד דבר שהיינו אמורות ללמודבאופן_טבעי? מתצפית באמהות שלנו (ובשאר נשות השבט). מנסיוני, באמת קשה ללמוד את זה רק מקריאה. זה לא משהו שאפשר להבין באופן רציונלי.

<גלשנו מנושא הדף, שנעביר את השיחה הזאת לדף המתאים?>

ה_עוגיה‏ (13.08.2006 10:21):
יש הרבה מיומנויות נשכחות שחוזרות עכשיו ועושים קורסים בשביל ללמוד אותן במקום לספוג אותן מהסביבה (מודעות פוריות, הנקה...).
אני מסכימה שללמוד ממורה עדיף מלקרוא ספר/באינטרנט אבל עדיין חושבת שלא צריך לפסול את האופציה. חבל שמידע ימנע ממישהי בגלל חסרון כיס.
שתלך ותקרא ואם תרגיש שזה לא מספיק - תמצא את הדרך לממן קורס.

אני בטוחה שיש את המידע באינטרנט, באנגלית. אני רק לא יודעת איך קורים לזה.
(וכן, אנחנו בדף הלא נכון עם הדיון הזה happy )

תזמורת_הים‏ (13.08.2006 10:31):
אני בטוחה שיש את המידע באינטרנט, באנגלית. אני רק לא יודעת איך קורים לזה.
אני לא בטוחה. בזמנו הסתובבתי באתרים רלבנטיים ולא מצאתי שום התיחסות. פה יש לנו מזל שמירב שרמן הבינה יום אחד שרק היא יודעת שאפשר לרוקן דם בשירותים ולא כל הנשים, והחליטה ללמד נשים אחרות. הלא עד לפני שנתיים "השיטה" לא היתה קיימת בכלל גם בארץ.


גברת_פלפלת‏* (23.10.2007 17:39):
בנות, בנות.. תחבכו לעצמכן את כל הכאב ראש הזה בבקשה, עם שיטה שנקראת שיטת_שרמן?, שגמלה אותי משימוש בתחבושות (וכמובן טמפונים) במשך השנתיים האחרונות, מאז הייתי אצלה בסדנה. זו סדנה של 3 שעות, שעולה פחות ממאתיים שקל (אני לא יודעת כמה עולים הגביעוניות הרב פעמיות). אז חסכתן בכסף, חסכתן בהתעסקות ובהחדרת גופים זרים לנרתיק.
השיטה שהיא מלמדת היא הדבר הכי טבעי וזה בעצם מה שעשו אמהותינו לפני אלפי שנים (חשבתן פעם מה היה פעם פעם, לפני הצמר גפן והאריגה? לא נראה לי שנשים דחפו עשבים בין הרגליים).

*גברת_פלפלת‏* (23.10.2007 17:40):
סליחה, הדף נקרא מירב_שרמן‏

*תזמורת_הים‏ (23.10.2007 17:58):
את מתכוונת ל מודעות_ווסת?. והשיטה מוכרת באתר הזה כבר מאז הסדנה הראשונה של מירב happy

תזמורת_הים‏ (23.10.2007 17:58):
מודעות_וסת‏


*גברת_פלפלת‏* (08.02.2008 17:03):
לקח לי כמעט וסת שלמה, מהיום הראשון לאחרון, עד שהגוף התרגל לגודל ולתחושת היציאה, בפעמים הראשונות כמעט ובכיתי מכאב. אם לא הייתי נעולה כל כך על אקולוגיה ורב פעמי כנראה שהייתי נשברת
אני לא מבינה למה לסבול. מודעות_וסת‏ !!! הכי אקולוגי ונוח. וממש לא כואב.

*ניצן_אמ‏* (08.02.2008 18:17):
אני לא מבינה למה לסבול.
גמני לא. זוועה. ירדתי מזה אחרי שתי הכנסות כואבות. לא בשבילי. not

מודעות_וסת‏ yes - שתי תחבושות ר"פ לוסת ונגמר הסיפור. מי ההשריה הולכים לגינה.


אוהל אדום, מעגלי נשים וכד'

שירה_לוריא‏* (21.03.2004 21:52):
מזמינה את כולכן גם להכנס לאתר שלנו "לגעת אישה" - אתר המתעסק במהות הנשית.
"‏www.elaisha.com‏"
באתר יש גם פורום מדהים- ( על אותו עקרון כמו הפורום של באופן) בין הדפים בפורום תוכלו למצוא דף " אוהל אדום וירטואלי, אוהל לבן לזמן הביוץ, תחושות מחזור" ועוד כל מיני נושאים נשיים שלא קשורים לזמן הוסת.
אהבה רבה
שירה


*שריתה_שריתגיילמואס‏ (26.06.2004 23:54):
ברוכות הבאות בדימומכן לדף אוהל_אדום_וירטואלי‏ הכניסה לשם מיועדת לנשים בנידת המחזור להתחזק ולהתעצם!פלונית - זה משהו שנתקלתי בו באתר. האם כבר קרה לך דבר כזה?
In some women, The Keeper may move up the vagina closer to the cervix, making it difficult to reach the pull tab
האם כבר קרה לך דבר כזה?
יכול להיות. לא התעמקתי במיוחד בזה. אבל לקחתי "מקדם ביטחון" ולא חתכתי עדיין את הצ'ופצ'יק שבאמצעותו מושכים, אז זה לא יצר בעיה.
ועוד שאלה - האם ניסית כבר בזמן פעילות גופנית? ריצה/הליכה מהירה/שחיה?
קישור | העבר | מחק *פלונית* (28.02.2003 23:07):
מהמעט שקראתי, מדובר במיכל קטן כמו בתמונה באתר, עשוי כאמור גומי, שמחדירים אל הגוף כמו טמפון, וכמוהו הוא לא מורגש. הוא מתמלא בדם הווסת ומרוקנים אותו כל כמה שעות, מנקים ומשתמשים שוב. הוא אמור להחזיק מעמד כמה שנים לפי האתר. לדבריהם, בניגוד לטמפונים הוא לא מכיל חומרים רעילים לגוף. ומכיוון שמדובר במיכל קטן אחד ולא בהרבה טמפונים ותחבושות שמושלכים/ות בכל חודש הוא גם יותר ידידותי לסביבה. נתנו כאן שם של משווקת (שרית גייל-מואס), אולי תוכלי להשיג את הטלפון שלה ב- 144 ולקבל הסבר מדוייק.
קישור | העבר | מחק *פלונית* (17.04.2003 20:51):
יש לי התחלה של כתבה מהניו יורק טיימס על הקיפר - את הכתבה כולה אפשר לראות רק אם קונים אותה מהארכיון sad
אבל הנה מה שכתוב שם:

Health & Fitness | February 4, 2003, Tuesday
Menstrual Cups, at Age 66, Begin to Make Up for Lost Time

By DONALD G. McNEIL Jr. (NYT) 1395 words
Late Edition - Final , Section F , Page 5 , Column 2
ABSTRACT - Use of menstrual cups--soft, flexible cups inserted to catch menses flow--is growing, especially at women's colleges and through alternative health Web sites; cups were first patented in America in 1930's, but never became popular; safety questions have been raised, but so far cups have not been linked to toxic shock syndrome or any other medical problem; poto (M) The first reaction from their best friends, users say, is almost always: ''Ewwww.''

Then, slowly, some come around. A few even become imbued with a missionary zeal to spread the word.
מה זאת אומרת שהקיפר אוגר ולא סופג את הדם שיוצא מהנרתיק ?
זה כלי קיבול. כמו כוס.
מתלבטת- מה היתרון של ה mooncup על הקיפר? אולי בגלל שהוא עשוי מסיליקון הוא יתאים לי יותר?
מתלבטת2, אני ממליצה לך להצטרף לפורום שדן בקיפר.
יש שם המון משתמשות קיפר ודומיו ויש להן המון נסיון ועצות טובות ומפורטות. היו שם כמה נשים שתיארו בעיה דומה לשלך, וכולן משתמשות קיפר. לא נתקלתי שם במישהי עם בעיה דומה עם המונקאפ או הדיוהקאפ.

לי אין מספיק נסיון כדי ליעץ לך. אני החלטתי לקנות את המונקאפ כי אחת מהמשתתפות הפורום ספרה שהוא יותר רך, ונפתח יותר בקלות ברגע שהוא בפנים, וגם ראיתי שעל המונקאפ היו הכי פחות תלונות. לא שעשיתי מחקר סטטיסטי... אני מקווה שהמרתי נכון.
בכל אופן, לא כדאי להתיאש. ממה שקראתי בפורום כמעט כל הבעיות שיש בהתחלה נפתרות עם הזמן, כשלומדים להשתמש בו נכון.
http://www.mooncup.co.uk/whatisit.htm
לקפל רק פעם אחת?
איך את מקפלת אותו פעמיים?
אני מקפלת אותו בצורת C ומכניסה אותו כשהחלק הסגור של ה C כלפי מטה.
ממה שהבנתי חשוב לודא שהוא נפתח כשהוא בפנים, ושנוצר suction. צריך לסובב אותו קצת כדי שהוא יפתח ולכווץ את שרירי הנרתיק ולמשוך את הזנב שלו ולראות אם יש התנגדות.
הרושם שקבלתי מהפורום של יהו הוא שנושא הsuction יותר בעייתי עם הקיפר מאשר עם המונקאפ. מנסיוני הקצר והמועט, המונקאפ ישר נפתח ויוצר suction מאד חזק. אז אולי הבעיה שלך באמת תפתר אתו.
לי יש קצת הכתמות- כמויות ממש מזעריות, לא ברור לי אם אני צריכה ל"שחק" אתו יותר שישב יותר טוב, או שאני פשוט משאירה אותו יותר מדי זמן בפנים (אני באמת חייבת ללכת להוציא אותו עכשיו...). אבל מדובר בכל כך מעט שאני לא ממש מוטרדת.
אביב, גם אני רוצה להזמין אבל מקווה לא לקבל יותר (שיגיע כבר ההריון האהוב שלי).
ונכנסתי ללינק וגיליתי שיש 2 דגמים, אחד לכאלה שלא ילדו וגינלית ואחד לכאלה שכן. ואני ילדתי בקיסרי. ביאס אותי לאללה. כמעט רציתי להעניש את עצמי ולא להזמין.
חלס עם השטויות. אני הולכת להזמין.
ממממממממ מענייןןןןןןןןןן
אז כמה זמן אתן המתלבטות יכולות לעבור איתו בלי להחליף? כל כמה זמן אתן מנקות את זה? עושות סטריליזציה?
כבר שנה לא קניתי איזה משהוא מוזר או מיותר בפוטנציה. (משאבת חלב כפולה שניה, 20 בקבוקים לשאיבות, בגדי הנקה..)
אנחנו אמורים להיות בצימצומים.
מממממממממממממממ.
הילה,
אני רוקנתי אותו בערך כל 6 שעות בימים החזקים (ויש לי דימום כבד) ובימים האחרונים רק פעמיים ביום- בבוקר ובערב, וזהו.
אם אני משאירה אותו יותר מדי זמן הוא מתחיל לדלוף אבל בכמויות כל כך קטנות שאני ממש לא לחוצה לרוץ לרוקן אותו על הדקה.
מתלבטת2, לפחות זה מה שכתוב בעלון שלהם.
ואני קניתי אותו לחברה שלי, והיא ספרה לאמה ולדודתה וגם הן כבר מתענינות...

<אגב, אני המתלבטת שהתחילה את הדף, אבל כיוון שאני כבר מזמן לא מתלבטת, החלטתי לשנות שם>

תמר, (אגב, אני זו שהתמסרה איתך אתמול והיום).
את בטוחה שקיפלת אותו היטב, וניסית להכניס אותו מקופל? אני לא מטילה ספק באינטליגנציה שלך, רק רוצה לוודא...
בכל אופן, רציתי לציין שהחודש, אחרי 7 מחזורים בערך, הרגשתי שינוי משמעותי בנוקשות של הקיפר - הוא נעשה הרבה יותר גמיש. אז אל"ף, יש תקווה happy ובי"ת ממש לא הגיוני שזה גדול מדי... את מדברת על הקיפר או המונקאפ (הבנתי שהמונקאפ יותר רך מלכתחילה)?
נחמד ומרגש לראות שההתענינות גוברת מהתחלת שליחותי כנושאת הדגל של "אקולוגיה נשית" מאז 1999
5 שנים אני החלוצה שהביאה את הקיפר* לארץ, כמפיצה הרשמית בישראל אני בשמחה וברצון נותנת תמיד שרות,אחראיות,פתרונות וגם "תמיכה טכנית"* לאור ההדרכה המקצועית והנסיון העשיר שצברתי במשך השנים
במקרים מסוימים לאחר תשאול אני מוצאת לנכון שדווקא הדיוהקאפ* מתאימה,אז מומלץ להתיעץ איתי.
לרוכשים את הקיפר משרף טבעי יש תקופת נסיון של שלושה מחזורים .לדיוהקאפ יש אחראיות לשנה!

לכן,שביעת הרצון מובטחת אחרת הכסף תוחזר או שהמוצר יוחלף לדגם וגודל מתאים יותר !!
אז חבל על כל טמפון ויפה שעה אחת קודם!
כשקונים את המוצר קונים מודעות ועוצמה נשית,כבוד לגוף ולאדמה ודרך חיים עם משמעות .תבורכו לדרך הזאת!*שריתה
יש המלצות לאכסון המוןקאפ לזמן ארוך?
מחזור ראשון עבר עם המונקאפ. איך חייתי בלי זה עד עכשיו? זה פשוט נכון, טבעי ולא מורגש. תודה שירה. ושאלה בבקשה לבעלות נסיון: גיסתי סובלת מוסת הכוללת שטפי דם כבדים כולל גושים וקרישי דם היא שואלת האם כדאי לה לנסות גביעונית או שבמקרה כזה זה לא מתאים.
קישור | העבר | מחק *נינהלה* (04.11.2004 21:29):
אני אפילו לא יודעת למה החלטתי שאני רוצה לנסות את הגביעונית הזו - אני לא ממש מחוברת לאקולוגיה - כנראה רק מתוך עצלות - ודדוקא העניין הנשי אישי הזה תופס אותי. המחיר קצת מרתיע .. אם לא אעשה בו שימוש.
אקרא ואנסה להבין איזה מבין השלושה מתאים לי.
נינהלה, אפשר להחזיר את הגביעונית תוך שלושה חדשים ולקבל החזר, אם לא תהיי מרוצה.
אקולוגיה היא רק סיבה אחת להשתמש בו... יש עוד הרבה סיבות לא פחות טובות...
בכל מקרה כדאי מאד לקרוא בעיון גם בדף הזה וגם באתרים שמקושרים ממנו לפני שאת מחליטה.
קישור | העבר | מחק *נינהלה* (04.11.2004 22:36):
ומהן הסיבות שלך להשתמש בו?
הסיבות שלי? הן כתובות בתחילת הדף... אני כתבתי את ההקדמה.
אצלי הטריגר דוקא כן היה הענין האקולוגי. אבל חוץ מזה ומהעובדה שזה יותר בריא מהח"פ למיניהם, מהר מאד גליתי שזה הרבה הרבה הרבה יותר נעים ונוח, ולרוב גם יותר פרקטי. היום שום דבר לא יגרום לי להשתמש בתחבושת ח"פ. זה פשוט מגעיל אותי. (על טמפונים ח"פ אני כבר לא מדברת...)
אני משתמשת בדיוה קאפ ועד למחזור הזה הדם נשאר בתוך הקיפר ולא ברח במחזור
עכשיו אני צריכה לשים תחבושת וגם דיווה קאפ כי הדם בורח למה? ומה אפשר לעשות?
יכול להיות שלא הכנסת אותו טוב? זה קרה פעם אחת או לאורך כל המחזור? אולי היה לך מחזור יותר חזק מהרגיל והוא פשוט התמלא יותר מהר?
כנראה מחזור חזק יותר
תוכלי לתאר כיצד השתנתה חווית הווסת שלך?
בהתחלה הייתי פשוט בעננים מהנוחות, מעצם זה שנפטרתי מהתחבושות, מפח הזבל העמוס תחבושות משומשות בסוף כל ווסת, מהשפשפת, מהצורך לזהם את הסביבה ועוד לבזבז על כך כסף. עם הזמן רכשתי בטחון ביחס לגוף שלי שלא היה לי קודם, והווסת התחילה להתקצר ולהחלש.


ומבחינת הגיינה, האם באמת זה לא נוזל ולא מלכלך כמו שכתוב באתרים המפרסמים.
זה תלוי- אצלי בימים החזקים היו קצת דליפות, לא משהו דרמטי. הייתי שמה מגן תחתון (בהתחלה ח"פ, אחר כך מבד) וזה היה מספיק. בימים הפחות חזקים לא היו שום דליפות. יש נשים שלא דולפות בכלל, יש נשים שדולפות הרבה.

וגם כשקראתי על הגביעונית, תהיתי במה זה שונה בעצם מטמפון חד פעמי, מלבד זה שאינו מכיל חומרים בעייתיים
הרי מבחינת הבעייתיות שב"סתימת" הגוף ומניעת התנועות הרצויות בצוואר הרחם, גם הוא "סותם", לא?

מההיבט של השרירים הטבעתיים אני מניחה שהוא לא הרבה יותר טוב מטמפון חד פעמי. עדיין, יש לו שפע יתרונות אחרים.

בהתחלה, כשרק שמעתי על כל המוצרים הרב פעמיים, חשבתי גם לעבור לתחבושות בד, אבל נרתעתי, כמוך, מההתעסקות והלכלוך וממה לעשות מחוץ לבית, והגביעונית היתה פתרון מצוין עבורי באותו זמן. לאחרונה למדתי מודעות_ווסת_לפי_שיטת_מירב_שרמן?, הפסקתי להשתמש בגביעונית ועברתי להשתמש בתחבושות בד כגיבוי מחוץ לבית (בבית הן כמעט מיותרות). למדתי להסתדר מחוץ לבית וגליתי שזה בכלל לא כל כך נורא כמו שפחדתי. אם תשאלי אותי מה דעתי האישית- אין לי ספק בכלל שהכי כדאי ללמוד מודעות ווסת, ולא להסתפק רק במעבר מטמפונים/תחבושות חד פעמיים לרב פעמיים. מצד שני, לא חייבים לעשות בבת אחת תפנית מפחידה של 180 מעלות, אפשר להתקדם גם בצעדים יותר קטנים. אם נראה לך שכרגע מתאים לך לנסות גביעונית- לכי על זה. נכון, גם לו יש חסרונות, אבל זו הרי לא חתונה קתולית. אם נראה לך לנסות תחבושות בד- כנ"ל.

וגם כשקראתי על הגביעונית, תהיתי במה זה שונה בעצם מטמפון חד פעמי, מלבד זה שאינו מכיל חומרים בעייתיים
הרי מבחינת הבעייתיות שב"סתימת" הגוף ומניעת התנועות הרצויות בצוואר הרחם, גם הוא "סותם", לא?

מההיבט של השרירים הטבעתיים אני מניחה שהוא לא הרבה יותר טוב מטמפון חד פעמי. עדיין, יש לו שפע יתרונות אחרים.

לא רק. גם אי-ספיגה של הנוזלים הטבעיים שהנרתיק מפריש כך שאין בעיה להכניס ולהוציא אותו בימים בהם הדימום חלש.

הקיפר גם לא משאיר סיבים בפנים
לא סותם ומייבש את הנרתיק
זה פשוט אוסף מכיל אוגר ושומר את הדם במורד הנרתיק בפתח הוגינה
בהצגה של מונולוגים מהוגינה עם השתתפות לקהל אמרתי שיש לי כוסית לכוס!
היי בנות תשמעו יש לי בעיה די רצינית,קודם לכן קראתי את רוב התגובות אבל לא עד לסוף
כי אני "במצב עילפון"
אני בת 18 וחצי. כרגע אני כותבת לכן כי אני ב...
זה מאוד לא נעים,אני כל כך סובלת מזה גם פיזית וגם נפשית
הצלחתם לעורר בי גם צחוקhappy אחת מהתגובות עם הציור
אבל הנה אני נזכרת שאני בדגל אדום וכבר מתחיל להעלם לי החיוך
פדים, אני משתמשת כבר מספר שנים וזה נורא. זה גיהנום
העניין של הדליפות
בבקשה, אם אני לא אסבול מזה תרד לי אבן מהלב
מחכה לתשובות,פעם ראשונה שאני שומעת על קיפר ודיוה אני לא יודעת איפה להשיג את זה אני חייבת ישועה תעזרו לי בנות.
קישור | העבר | מחק *מווסתת* (03.03.2005 10:56):
מחזור ראשון עם גביעונית ירח.
מרגיש לי לא טוב. אין נזילות אבל יש תחושה אנרגטית של עצירה (ואני בד"כ לא מאמינה ב"אנרגיות", אבל זו מן הרגשה כזו. מאד ברורה). וגם יש כאבי מחזור די קשים, זמן קצר אחרי שאני מכניסה את הגביעונית. אחרי כמה זמן זה עובר. אבל לא נראה לי שזו הכנסה לא טובה, כי הכאב הוא בבטן, לא בנרתיק. בד"כ אין לי בכלל כאבי מחזור, או משהו עמום מאד.
אין נזילות.
אני ממשיכה בינתיים, לראות אם יש שיפור. אם לא, אז אולי אשמור אותו למצבים מיוחדים, ואמשיך עם התחבושות (ח"פ) בסטנדרטי.
אני גרה בארה"ב וכאן נפוצה הדיווה קאפ. קניתי אותה וקיבלתי במתנה 4 תחבושות ר"פ.
התאהבתי משימוש ראשון! גם בגביעונית וגם בתחבושות. איזו הרגשה טובה, איזה הבדל בתחושות. תמיד שנאתי טמפונים ואת ההרגשה שהם נותנים, ועם הגביעונית פשוט כיף. ועם התחבושות ממש הופתעתי כמה נעים זה הבד במקום הפלאסטיק או מה שזה לא יהיה בתחבושות הרגילות. ממליצה לכל מי שקונה גביעונית לקחת גם כמה תחבושות ר"פ.
בעיה אחת קטנטונת - אחרי לילה נראה לי כאילו הגביעונית נדחפה עמוק למעלה וקצת קשה לי להוציא אותה, אבל התגברתי גם על זה.
כיף כיף כיף ותודה לדף הזה שגילה לי את הפלא!
תפוח ירוק אני בהחלט ממליצה על השילוב בין השניים כמו השילוב של משקפיים ועדשות מגע!
יתכן שהלידה גורמת לך לרכוש את הגבעונית שמיועדת לאחרי לידה
אך ישיבה בכריעה אם נשימה סרעפתית יכול להוריד חזרה למטה ולהקל על ההוצאה
יש חוק בטבע....מה שנכנס...גם יוצא!!
יש חוק בטבע....מה שנכנס...גם יוצא!!
בלי קשר לטמפון, זה לא תמיד נכון. גם בטבע יש מנגנונים כמו של אזיקון (או להיפך...) - למשל בדשא, בדיוק כדי שיכנס בקלות, ולא יצא.
זה לא מגעיל לרוקן וכאלה? אפילו הטמפונים מגעילים אותי (ואני איתם מהמחזור השני לחיי).. נו טוב ננסה אבל מאיפה?

לודמילה,
לגבי מגעיל לרוקן וכאלה- במלה אחת, לא. happy
אם תקראי את כל הדף תמצאי תגובות נלהבות של משתמשות מאושרות.
אין מה להשוות בין טמפון רגיל וגביעונית. טמפון רגיל זה באמת מגעיל.
יתרון מדהים נוסף הקיפר לא מפריע לסקס!! (כמעט, מורגש רק בחדירה עמוקה) נסו בנות ודווחו happy
זה מזעזע אותי לקרוא פה שמשתמשים בקיפר בזמן סקס!!!! :(
זה בניגוד להוראות היצרן ואני נגד.
למתלבטות בשימוש רגיל ותקין יש להזכיר שמקבלים 3 חודשי נסיון לשביעות רצון מובטחת אחרת יש החזר כספי
אז כידאי לשתמש ולנסות אותו לאסוף מה שיוצא מהגוף בלבד...ולא לחסום איבר שנכנס לגוף..או במקביל לסקס או קיי!?.
לחווה
לגבי ה mooncup - עד כמה הוא ידידותי לגוף? אני לא משתמשת בטמפונים בדיוק בגלל ההרגשה של "שסתום" ושל השארת נוזלים שאמורים לצאת החוצה בתוך הגוף. לא ממש ברור לי איך מכניסים אותו, הצורה שלו לא בדיוק מתאימה לכך...

ידידותי לגוף- הייתי אומרת שהוא יותר ידידותי מכל מוצר חד פעמי, כולל טמפונים אורגניים, אבל פחות ידידותי מתחבושות בד. את צודקת שזה בכל זאת משהו שנמצא בנרתיק ו"סותם" אותו. עדיין, הנזק לגוף פחות בהרבה יחסית לטמפון רגיל משום שהגוף לא סופג חומרים רעילים ואין פגיעה בלחות הטבעית של האזור.

השאלה היא כמה חשוב לך להשתמש בגביעונית ולא בתחבושת? אם למשל את שוחה יום יום ולא רוצה לוותר על השחייה זה שיקול בעד גביעונית. או אם את הרבה מחוץ לבית ולא רוצה להסחב עם המון תחבושות להחלפה.
אני השתמשתי במונקאפ יותר משנה והייתי מרוצה מאד עד שלמדתי מודעות_וסת‏ ואז שמתי לב שהטמפון מפריע לי.

לגבי ההכנסה, מקפלים את החלק העליון הפתוח ואז מכניסים. הגביעונית נפתחת בפנים כשהגביעונית מגיעה למקום שלה. המונקאפ מאד רך וגמיש וקל לקפל ולהכניס אותו.

לאיזה אחוז מהנשים זה מתאים?
אף אחד לא בדק את זה. להערכתי, זה מתאים לכל אשה שמסוגלת להשתמש בטמפון רגיל. מעבר לכך כל אשה צריכה לבדוק אם זה מתאים לה באופן אישי. יש למשל נשים שלא רוצות בשום פנים להשתמש במשהו שנמצא בתוך הנרתיק ומונע זרימה של הדם החוצה, או שהגביעונית לא נוחה להן, אז זה לא מתאים להן, למרות שטכנית הן בהחלט יכולות להשתמש בו.

שורה תחתונה- צריך לנסות כדי לראות אם זה מתאים. נסיון של אחרות לא מספיק.

טוב, אז הנה הדוח מאתמול, רווי רגשות מעורבים:
ההכנסה היתה יחסית חלקה. הוצאתי והכנסתי כ-3 פעמים עד שקיצרתי את הצ'ופציק לאורך המתאים, אני חושבת. התהלכתי וישבתי איתו כחצי שעה.
הרגשתי אותו רוב הזמן כגוף זר בתוכי (ההרגשה לא היתה כמו הטמפון הרגיל).
ההוצאה היתה לי קלה יחסית.
שמחתי שניסיתי אותו אך לאחר מכן, כ-12 שעות, כאב לי כל האגן עם הקרנה אל המותן. הרגיש כמו כאב אחרי סקס פרוע עם איבר גדול מדי עבורי tongue (סליחה על התיאור, פשוט זה עלה לי בזכרון...). כאב לי.

אשמח לשמוע מנסיונכן. צריכה עידוד...

לאחר מכן, כ-12 שעות, כאב לי כל האגן עם הקרנה אל המותן.
קרה גם לי, והשתמשתי בו חלקית (לבריכה)שתי ווסתות ועזבתי את זה. הגוף שלי לא אוהב את הגוף הזר הזה בנרתיק, זו הפרשנות שלי.
_שתי ווסתות ועזבתי את זה_
וואו, הוצאה גדולה, לא? האם חשבת למכור יד שניה? (יש בכלל כזה דבר happy)
גם לי הפעמים הראשונות כאבו, ביחוד ההוצאה. אבל אחרי ווסת אחת הכל הסתדר, והמון-קאפ הפך לחלק משמעותי ומאושר מחיי, אפילו כאבי המחזור התכווצו מאז שהתחלתי להשתמש בו.

יתכן ואת צריכה להחדיר אותו עמוק יותר?
אצלי הוא בלי זנב בכלל, וככה הכי נוח לי, לא מרגישה אותו בכלל

תודה על התגובות - בנתיים נראה לי שממש לא נכון לי להחדיר עמוק יותר. להפך, אם כבר...
אנסה במחזור ואראה.
אשמח לעוד שיתופים.
הוצאה גדולה, לא?
לא לגמרי כי...
האם חשבת למכור יד שניה?
קיבלתי אותו יד 2. יש דבר כזה, מה הבעיה לחטא סיליקון?

גם לי הפעמים הראשונות כאבו, ביחוד ההוצאה.
כמה פעמים ניסית לפני שעבר הכאב?

אני לוקחת את הכאב כסימן שזה לא טוב לי - כמו חדירה כואבת- האם להמשיך ואולי זה יעשה נעים בהמשך?
כאבי המחזור נעלמו מאז שהתחלתי להשתמש בתחבושות בד רב פעמיות, והמחזור התקצר משבוע לארבעה ימים גם בזכות הרב פעמיות. המונקאפ יכל להפוך לי את היומיים הראשונים לניידים יותר, ומצד שני אמרה לי חברה דולה- אם מה שהגוף צריך בתחילת הווסת זה בית אז תשאר בבית. תעצרי, תנוחי, תיהי זמינה לעצמך. וואלה, אני מנסה להפסיק את הריצה הזו פעם בחודש, לפנק את עצמי בקצת קשב (הבעיה היא שאז אני רוצה קשב לעצמי עוד ימים, וזה מותרות).

לקח לי כמעט וסת שלמה, מהיום הראשון לאחרון, עד שהגוף התרגל לגודל ולתחושת היציאה, בפעמים הראשונות כמעט ובכיתי מכאב. אם לא הייתי נעולה כל כך על אקולוגיה ורב פעמי כנראה שהייתי נשברת.

וכן, גם החדירות הראשונות כאבו, עד שלמדתי לקבל איברים בגודל של יותר מאצבע בתוכי, גם שם טוב שלא נשברתי בדרך blink

היום אני משתמשת מאושרת
שדווקא מאוד אוהבת גופים זרים בנרתיק blink

-12 שעות, כאב לי כל האגן עם הקרנה אל המותן לא מוכר לי. אני ממש לא מרגישה כלום כלום.
האם חשבת למכור יד שניה?
קיבלתי אותו יד 2. יש דבר כזה, מה הבעיה לחטא סיליקון?

את חושבת שמישהי תרצה לקנות יד שניה? (את הרי קיבלת..., לא קנית)

<שואלת מתוך ייאושה, זו שעדיין לא ניסתה במחזור, אלא רק סבלה כ-12 שעות רצוף>

אגב, אם אשלה מהזיכרון שלי את חווית החדירה הכואבת (ולא היו לי הרבה כאלה, רק אם הגודל היה גדול מדי עבורי... tongue), זה לא הלך והשתפר... sad

_שדווקא מאוד אוהבת גופים זרים בנרתיק_
גם אני, באופן די גורף...

חשוב להקשיב לגוף. אם כואב, לדעתי לא כדאי להתעקש.
יש עוד פתרונות אקולוגיים, למשל מודעות_וסת‏.
דף רלבנטי: טמפונים_ושיטת_פאולה‏
מרוצה למדי מהמונקאפ. אמנם לא יוצא לי להשתמש בו הרבה, גם כי אני מקבלת וסת לעתים רחוקות (אי סדירות הורמונלית שכזאת) וגם כי בשנה האחרונה אני מרגישה שנכון לי יותר לחזור לתחבושות (הרב פעמיות). יחד עם זאת, כשאני קוראת לו לדגל לרגל נסיעה/ מחסור בתחבושות נקיות, הוא עושה את העבודה מצוין. כמה הערות:

 • מצטרפת ל תזמורת_הים‏ ולשאר קודמותי שדיברו בזכות שפע היתרונות שלו (על פני המוצרים החד פעמיים, כלומר).

 • בקשר ל"תקופת ההסתגלות": הכמה פעמים הראשונות היו ממש בעייתיות ולא נוחות, גם ההכנסה, גם הנוכחות שלו בגוף, והכי גרוע ההוצאה, לא הסתדרתי עם הואקום וזה היה ממש רע.. ניסיתי לשחק עם האורך של הזנב וכל זה אבל פשוט הרגשתי אותו שם, בעיקר בישיבה/ הליכה, וזה הציק ואף כאב. אבל! באיזשהו שלב הבנתי שבמקום להמשיך לקצץ את הזנב אני פשוט צריכה להכניס אותו קצת עמוק יותר, ואכן ברגע שהוא התיישב במקום שלו לא הרגשתי יותר כלום וזה עבד מצוין. בלי שום תזוזות דליפות נזילות ושאר מרעין בישין. בהוצאה גיליתי, גמכן אחרי כמה וכמה נסיונות, שהרבה יותר קל ובכלל לא כואב אם אני פשוט עושה את זה בישיבה, ו"דוחפת" אותו החוצה בעזרת השרירים הטבעתיים (או "נשימה סרעפתית" כמו שמישהי קראה לזה קודם).

 • חייבת לציין שאני הורדתי את רמת התחזוקה שלו לאפס בערך.. אני בכלל לא מחטאת אותו בחומץ ולא מרתיחה ולא כלום (סתם ענין של עצלנות/ סטנדרטים נמוכים), לפני השימוש רוחצת במים וזה הכל. עד היום (שנתיים וחצי בערך) לא היו עם זה שום בעיות.

 • ובאותה רוח: למה בעצם "עד 10 שנים"? עד שקראתי כאן לא עלה בדעתי שיש "תאריך תפוגה" למונקאפ.. אני מניחה שזה ענין של בלאי/ אובדן אלסטיות או משהו כזה. מישהי יודעת על סיבה יותר רצינית?
טוב, אז ניסיתי מחזור אחד... והנה עוד משהו שהיה נדמה לי שהולך להיות הלהיט הבא אצלי, נדחה על הסף מבחינת הגוף שלי.
מה שמעניין הוא שהפסקתי להשתמש בטמפונים לפני כמה שנים. ואז פתאום קראתי על הגביעונית, על המונקאפ, על איך שזה עוזר לשמור על הסביבה וישר רציתי. אבל הגוף שלי עדיין לא רוצה "טמפונים" ודומיו...
אז - לכן -
*אמכור אותו יד שניה* אחרי מחזור אחד של נסיון.

תודה לכול העוזרות והמכוונות. אם שמעתן על מישהי שרוצה לקנות יד שניה אחרי סטריליזציה נא ליצור קשר איתי:
[email protected]

תודה מראש

המלצה חמה - נסי ווסת נוספת.
הווסת הראשונה שלי היתה נוראית, לקח לגוף זמן להתרגל לחפץ הזה שבתוכו.
והמרגיעון שנופל שיגעון - "קחו זמן להפנמה"
אצלי זה לא מגיע לתחבושות. אני שמה מגן תחתון רב פעמי כשאני יוצאת מהבית, וזהו. נדיר שמתלכלך.
אני כבר כמה שנים משתמשת בגביעונית (ומאד מרוצה) , אבל המחזור שלי מתחיל להיות לא סדיר sad ולסחוב את זה בתיק כמה ימים עד שיתחיל המחזור לא נראה לי היגייני- אחרי הכל שקית הבד לא ממש אטומה.
יש הצעות?
כלי אטום כלשהו? לא בעיה לאלתר...
אפשר לשטוף היטב במים חמים וסבון לפני השימוש, בכל מקרה.
שלום לכולן, שאלה לאחרי לידה ראשונה:
הקטני בן חודש וחצי ולא קיבלתי עדיין מחזור, ובכ"ז אני שואלת את עצמי האם לקנות מונקאפ חדש או שאפשר יהיה להשתמש בישן?
למניעה השתמשתי בדיאפרגמה ועכשיו הייתי אצל הרופאה ומסתבר שהגודל שלה לא השתנה לי.
אז אולי גם המונקאפ יהיה בסדר?
זה קשור בכלל לגודל הנרתיק? (כי ההוראה אם אני זוכרת מאי אז לפני שנים היא להחליף אחרי לידה)
חוץ מזה לאלו שמתלבטות - אני הייתי כמעט ארבע שנים עם המונקאפ ואין מילה רעה - זו ממש המצאת המאה (שעברהblush)
שולה, אני השתמשתי במונקאפ הקטן ואחרי הלידה הוגינלית הראשונה נאלצתי להחליף לגדול.
אבל למה לשער? חכי למחזור ותגלי לבד. זה לא סיפור לקנות מונקאפ היום.
מאיה אם תרצי A במקום יש לי אבל גם אין בעיה שתשתמשי בB כי אין ממש הבדל בין 2 הגדלים מנסיוני
A זה הקטן או הגדול?
כי לי ההבדל בגדלים היה משמעותי.
אחרי הלידה הוגינלית הקטן כבר לא עשה את העבודה ונאלצתי לרכוש חדש, את הגדול.
כבר כמה חודשים עם המון קאפ - ויחסית די בהצלחה, רוב הזמן נוח, אין נזילות וכ'. מה שכן - בזמן האחרון התחלתי להרגיש בזמן המחזור לחץ פנימי , מעיין כאב לכיוון פי הטבעת - מאוד מזכיר (בקטן) לחץ של צירי לחץ בלידה. לפעמים מציק עד כדי רמה שקשה לי לשבת. ניסיתי להזכר ממתי זה ולמה התחיל ופתאום הבנתי שזה מאז שהתחלתי להשתמש במון קאפ. כשאני מוציאה אותו יש הקלה מיידית ולפעמים הכאב מפסיק לגמרי. מישהי מכירה את התחושה? אולי אני מכניסה אותו בזוית לא טובה שיותר לוחצת לכיוון פי הטבעת?
אני לא יודעת, מעולם לא חוויתי צירי לחץ, ההשוואה היחידה שאני יכולה לדמיין היא גאזים
שחקי עם המון-קאפ, בדקי זוויות, ובעיני חשוב לא לפחד להוציא אם לא נעים, אצלי נוצר לפעמים ואקום שמעודד כאבים, אבל אם אני מקפידה לשבור אותו הכאב עובר. תנסי ותגלי

בהצלחה

קישור | העבר | מחק הגלילית (28.02.2009 19:56):
אהלן בנות, זקוקה לעצות...
אחרי למעלה משנתיים של שימוש בת.כותנה - הזמנתי את הגביעונית, ה ל ל ו י ה! ועם המון רצון, קבלה וחיוביות לווסת שלי (שהולכים ומתפתחים יותר ויותר) עם - נשימה עמוקה לפני ההחדרה, קיפולים בכל מיני גרסאות, סיכוך הנרתיק והרפיה - אני ממש משתדלת אבל עדיין לא מצליחה... השלב בו צריך לשחרר את האצבעות כדי שיפתח הואקום ולהוציאן הוא תמיד השלב שהגביעונית לא ממש עמוק בנרתיק - מה שגורם לכך שאני רואה את הקצה שלה בקצה הפות (ובכלל - הסימונים החיצוניים שלה רק משפשפות לי את העור). אז איך בעצם? פשוט איך אני אמורה להחדיר כמה שיותר עמוק ולמיקום"הנכון" והטבעי? אני מאמינה שזה אפשרי ואם אצליח (אינשאל'לה...) זה יהיה לי כטבע שני.
אבל באמת לא מסתדרת עם הקורדינציה משולבת של החדרה+אצבעות מקפלות+שחרור...
אז תודה לכן מראש!
הקאפ לא צריך להיות עמוק מידי, גם בציורים שבאים עם המוצר בספר ההדרכה זה מצוייר היטב, המיקום הוא לא כמו של טמפון רגיל. הקאפ צריך לשבת ככה בנוח כשהזנב שלו מציץ החוצה, אבל רק הזנב. את לא אמורה להרגיש את הסימונים.
חייבת לציין שכן מרגישים את הקאפ אבל סוג של תחושה קיומית, לא מפריע, פשוט מרגישים שהוא שם. כשהולכים עם זה לא מרגישים את זה ממש אבל כשמוציאים מיד מרגישים בהבדל של ה"בלי" של "ריק". יכול להיות שלבעלות רגישות גבוהה תחושה זו מפריעה? אני מאוד מאוד מרוצה. מחזור שני עם ואני בטוחה שזו המצאה שצריכה לזכות בפרס כלשהו. המצאת המילניום! אין מילים להשוות בין זה לבין אמצעים אחרים.
דווקא כשיושב "עמוק" אני לא מרגישה אותו כלל, אבל אז זה אופרציה להחליף אם אין כיור בתוך תא השירותים... אני נמרחת עד המרפק כמעט.
בהתחלה הייתה אצלי תחושת התגלות. אחרי איזה זמן הוא התחיל להציק (בדומה למה ש צריכה_עזרה? אמרה) וגיליתי שזה אם הוא לא עמוק מספיק או אם אני צריכה #2 (=האמפולה מלאה)
A=after מיעד עד אחרי לידה או אחרי גיל 30 אבל מענין אם יש נשים שבקטגוריה הזאות עדיין משתמשות בB
אולי יחד עם תחבושות כותנב להגנה כפולה? או כמו עוגיה למעלה נאלצתן לרכוש קיפר בגודל A?
צריכה_עזרה? וגלילית- אולי הקיפר מגומי יכול להיות לך יותר טוב מהסיליקון והזוית הגבעונית צריכה להיות למעלה ואחורה לכיוון גב התחתון-לשבת כמה שיותר נמוך ולחתוך גבעול כך שנשאר בדיוק 1 ס"מ\\
לא אמורים להרגיש אותו ואם זה מפריע יש לפתור את האי-נוחות אולי בגודל או זוית אחרים!
שמעתי ממישהי שהיא אגרה את כל הדם בתוך צנצנת ואחרי זה בטבע החזירה את כל הדם מהגבעונית ששמרה בכלי זכוכית חזרה כמחווה לאדמה...
קראתי ש78% מהדם יוצא מהגוף ביומיים הראשונים:)
מי רוצה לעזור לקדם בארץ כמו באינדונזיה קוריאה ויפן חוק של חופשת מחזור? menstrual leave law
מעניין אותי מאד לקנות נשמע שהרוב פה ממליצות על המונקאפ?
איך אדע איזו מידה?
כמה זה עולה בערך?
תודה
בניצת אמור להיות בכל החנויות או שצריך להזמין?
שלום לכולן,
אני מקווה שהפורום עדיין פעיל...
לפלוני_אלמונית? מעליי, המידה אמורה להיות 1 או 2. תלוי אם את לפני לידה או אחרי. בכל מקרה, כשתגיעי לחנות תשאלי את המוכרות, הן כבר יסבירו לך.

אני יודעת שמוכרים את המונקאפ בחנות טבע "שורשים" בבן יהודה תל אביב, וסביר להניח שיש אותו בחנויות טבע נוספות. את תוכלי למצוא באינטרנט המון חנויות ובקלות.
המחיר לדעתי אחיד והוא 215 ש"ח.
הערה על שגיאה פיזיקלית שחוזרת כאן הרבה. הגביעונית מוחזקת במקומה על ידי שרירי הנרתיק ולא על ידי וואקום. בצעו את הניסוי הבא. החזיקו את הגביעונית בידיכן. גביעונית פתוחה וחיננית. יש ואקום? לא. כאשר מקפלים את הגביעונית ומכניסים אותה, יכנס אליה אויר בזמן הפתיחה. אחרי שהיא נפתחת, אין ואקום. למעשה, אויר נע דרך החורים כל הזמן. החורים נועדו לאפשר לאויר להכנס בזמן הפתיחה, לעזור לשבור את האטימה לפני ההוצאה ולהשוות לחצים בין תוך הגביעונית לחוץ הגביעונית. כאשר מושכים את הגביעונית החוצה בלי לשבור את האטימה קודם לכן אז נוצר תת לחץ מעל הגביעונית. או במילים אחרות אאוץ'. ככל שמושכים חזק יותר תת הלחץ יגבר והכאב יגבר. כדי למנוע מצב כאוב זה יש ליצור "תעלת אויר" מפתח הנרתיק למעל הגביעונית לפני הוצאת הגביעונית.
התחלתי לארגן את השאלות לפי נושאים. אם העריכה שלכן נעלמה בפתאומיות, אנא חפשו אותה למעלה. תודה. עריכות שעסקו במספר נושאים פוצלו. עימכן הסליחה.
ווסת שלישית שאני משתמשת במונקאפ.
בסיבוב הראשון הייתי מרוצה עד השמיים,
בסיבוב השני עדיין, אבל מדי פעם היו נזילות שאילצו שימוש במגן תחתון.
והחודש אני כבר ביום הרביעי למחזור ויש נזילות כמעט כאילו אין בתוכי גביע blink
יש לכן רעיונות למה? אולי יש לי זרימה חזקה במיוחד החודש, אבל זה אמור לעמוד בזה לא? יכול להיות שאני לא שמה אותו נכון?
אני מכניסה אותו די בקלות, לא מרגישה אותו אח"כ, וכשמוציאה אותו הוא עמוק למדי.

<מדובר בזכר או נקבה?>

שאלה מוזרה, אני רגילה לתחבושות ולכן קצת קשה לי לדעת מתי לרוקן.
כלומר בימים הקלים יותר, בעיקר בתחילת הוסת איך אני יודעת מתי לרוקן?, קצת קשה לי לבדוק באמצע היום, בעבודה זה לא הכי נח לרוקן, לשטוף ולהחזיר.

בימים הכבדים ברור שאני חייבת לרוקן כל 3-4 שעות.

האם השתמשת בתחבושות בד לפני??
למה קשה לבדוק באמצע היום?? גיליתי שלא חייבים לשטוף, אפשר רק לרוקן ולנגב...

מניחה שבאותה תדירות של החלפת תחבושות בד, צריך לרוקן...

אכן, הייתי עם תחבושות בד
פשוט קשה לי להבין איך לדעת כשבעצם לא רואים ולא מרגישים (זו "חווייה" אחרת לגמרי של וסת, להיות עם ולהרגיש בלי)

ולמה קשה לי, כי תמיד אח"כ יש טיפה דליפות, כנראה אני עדיין לא לגמרי רגועה. אני עדיין בראש של תחבושות , happy)

הי ורדים- זה נשמע כמו עניין של מיקום. כשנוזל- הוציאי ומקמי מחדש...
ונאווה- אני דווקא לא רואה תחבושות כמדד למתי צריך לרוקן, כי הגביעונית (נקבה happy ) יכולה להכיל יותר מתחבושת. אצלי - כשהוא מתמלא, יש תחושה של כבדות כזו, כאילו הוא נע יותר לכיוון הפתח (קלות, כן? זה לא כאילו אני מסתובבת עם משקולת בנרתיק...) חוץ זה, את תראי שעם הזמן, יותר הכנסות והוצאות, אולי תרגישי נוח יותר להכניס ולהוציא גם בעבודה. ואז פשוט תלמדי מהניסיון כל כמה זמן את צריכה לרוקן...
קשה לי להאמין שזה רק המיקום, כי מדובר כבר בכמה ימים של הכנסות שונות ומשונות
יכול להיות שהיא לא מתאימה לי? sad
וקניתי את המידה הגדולה יותר

תודה

שלום ורדים,
יתכנו מספר סיבות לדליפה.
 1. הגביעונית מלאה עד הסוף. פתרון: רוקני את הגביעונית לעיתים קרובות יותר. אם את נדרשת לרוקן את הגביעונית בתדירות מאוד גבוהה, שקלי לקנות גביעונית בעלת קיבולת גבוהה יותר.
 2. הגביעונית לא נפתחה כראוי. פתרון: לאחר הכנסת הגביעונית, בדקי שהגביעונית נפתחה לגמרי.
 3. צוואר הרחם שלך תופס חלק מהנפח של הגביעונית. פתרון: נסי למקם את הגביעונית נמוך יותר. אם הבעיה לא נפתרה יתכן שהגביעונית ארוכה מידי. נסי לרכוש גביעונית נמוכה יותר. הפיכת הגביעונית inside out גם תקצר אותה ועשויה לפתור את הבעיה.
 4. מיקמת את הגביעונית גבוה מידי, מעבר לצוואר הרחם. פתרון: מקמי את הגביעונית נמוך יותר.
 5. הגביעונית לא פונה לכיוון צוואר הרחם. הפתרון: יש נשים שמאתרות את מיקום צוואר הרחם לפני הכנסת הגביעונית. כווני את הגביעונית לכיוון צוואר הרחם במקום לכיוון דפנות הנרתיק.
בהצלחה
וואו, זה המון מידע... אני רוצה גביעונית שאוכל להחזיר אם לא יתאים. הבנתי שיש שלושה סוגים שעונים לדרישה הזו שמוכרים בארץ. אילו סוגים? ואיפה מוכרים? תודה רבה!
למחפשת, בעבר היה אפשר לנסות ולהחזיר את המונקאפ ואת הדיווה קאפ. היום כבר לא ניתן. אך יש 3 יצרניות אחרות שניתן לנסות ולהחזיר. ראי את הטור "החיפוש אחר הגביע הקדוש" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103‏.
חברות יקרות, נוספה עכשיו "יצרנית גביעוניות אוסטרלית חדשה" ‏http://www.juju.com.au/‏. הגביעונית מאוד יפה לטעמי (יש פרחים בתחתיתה) אך יקרה יחסית, 60$.
איזה יופי הסדר החדש של הדף, תודה אום. שנתחדש. למה לא *דויק* שם הדף בסופו של דבר? האם עדיין אין הסכמה? האם תרצו להמשיך ולדון בכך?
אם לא יהיו השגות, אני מתנדבת לשנות את שם הדף בעוד 3 ימים...
קישור | העבר | מחק *ספלונית* (31.07.2011 21:36):
flower
נותנת_אור‏, את יכולה לראות את הדיון בנושא שינוי שם הדף למעלה תחת הקטגוריה הזאת...
שלום לכל הזוכות בגביע.
התחדשתי היום עם אייריסקאפ. יום ראשון למחזור, יום ראשון לגביעונית. בסך הכול נראה לי שהעניינים הולכים חלק, אבל בהוצאת הגביעונית יש לי כמה פקפוקים ותהיות:
# אני לא יודעת אם אני 'שוברת את האטימה' או לא. אני צובטת את התחתית לפי ההוראות, ואם אני מרפה כדי לבדוק אני מרגישה שהיא מתנפחת בחזרה. אז כאילו יש אטימה, אבל כשאני מוציאה זה לא כואב לי. אז יש עם זה איזו שהיא בעיה?
# בגלל החשש שאני לא שוברת את האטימה וזה בעייתי, ניסיתי כמה פעמים היום להשחיל אצבע בתוך הנרתיק במקביל לגביעונית, אבל לא הגעתי עד הקצה שלה. היא יותר גבוהה מאורך האצבע שלי. זה בסדר המיקום הזה? נראה לי שהיא מסתדרת במקום שלה מעצמה וזה לא כ"כ בשליטתי, ובכל-אופן היא נוחה לי שם ועושה את העבודה היטב.
# תוך כדי הוצאה אני קצת 'דוחפת' עם שרירי הנרתיק, אבל בעקבות הדפים מה_הלחץ_מתוך_באופן_55‏ ומידע_ושיתוף_בענייני_צניחת_רצפת_אגן‏ אני חוששת שלטווח ארוך הדחיפה הזאת עלולה לגרום נזק לרצפת האגן. יש בסיס לחשש? מה עושים?
תודה תודה flower
קישור | העבר | מחק *ספלונית* (03.08.2011 22:48):
כשאני מוציאה זה לא כואב לי.
אז כנראה שאת כן שוברת את האטימה, ואם לא כואב לך, אז הכל בסדר לדעתי

זה בסדר המיקום הזה?
היא נוחה לי שם ועושה את העבודה היטב
נראה לי שזו התשובה.

מחזור שני שיש לי את האייריסקאפ...
ההכנסה הרבה הרבה יותר פשוטה, בעיקר בגלל התגובות שלכן..
גם להוציא לא כואב
לפעמים כשבפנים, מרגישה כאילו לא במקום, ומסתדר לבד אחרי כמה דקות.

מעניין מה יהיה מחר כשלא נהיה בבית / בעבודה איפה שיש שירותים נוחים

מחזור שני שיש לי את האייריסקאפ...
ההכנסה הרבה הרבה יותר פשוטה, בעיקר בגלל התגובות שלכן..
גם להוציא לא כואב

הידד happy

מעניין מה יהיה מחר כשלא נהיה בבית / בעבודה איפה שיש שירותים נוחים
איך הסתדרת? אני באמת גיליתי שבקבוקון מים קטן מסייע רבות.

נותנת_אור‏‏, את יכולה לראות את הדיון בנושא שינוי שם הדף למעלה תחת הקטגוריה הזאת...
אמל_ית‏, ראיתי, תודה. אני מתרשמת שאין הסכמה, יש כל כך הרבה דעות (גם דעות קודמות בדבר תחליף לטמפון וכו' וכו') ואני מרגישה קצת חוצפה לשנות כרגע. אם כי כרגע יש פה מצב של 2 שמסכימות שזה ממש הרבה וזה מסתמן כדעת רוב! hilarious
חשבתי לנסות לעורר בקרוב את הנושא לדיון וליצור סקר פשוט ונוח. מתבשל לי רעיון זמן מה. בקרוב אצלכם.
רוצה לציין ש"בקרוב" אצלי זה לא בהכרח קרוב. דחיינות_כרונית‏ כבר אמרנו? אשתדל. זה באמת פשוט.

הבטחתי להתייחס לFleurcup: אז לפני שייגמר המחזור (ועמו תופיע השכחה) אני מדווחת:

מחזור ראשון שלי איתו אחרי ניסיון של כמה חודשים עם המונקאפ. אני משתמשת במידה הקטנה. הוא רך מאוד, פשוט לתפעול. אחרי ניסיון עם איזושהי גביעונית זה מצחיק איך זה מרגיש היום כל כך טבעי לחיות איתן.
ההשוואה ביניהם: ההוצאה של הפלאורקאפ הרבה יותר רכה - אני פחות מרגישה את Fleurcup כשאני מוציאה. במונקאפ הפריע לי שלאחרר שחרור הואקום הפתיחה שלו יצרה אצלי לפעמים תחושה קצת לא נוחה ו"גדולה" מדי בפתח הנרתיק שלי (שכנראה קטן יחסית). בפלאור זה עדין יותר. יכול להיות ששחרור הואקום הוא מעט קשה יותר, כי הוא פחות מורגש, אבל אם מתכווננים בראש ל"צביטה" הזאת הכל הולך בסדר.
גם ההחדרה של הFleurcup היא מעט קלה יותר, זאת שוב הודות לגמישות הרבה שלה. אני פשוט יכולה לקפל ל-2 ולהחדיר. אני חושבת שזה סוג שממש מתאים למי שרק מתחילה להתעסק עם הגביעוניות.
גם הזנב קיצצתי כמעט לגמרי.

אני מאוד מרוצה מהשינוי החדש. זה בסה"כ מחזור ראשון אז צפו לעוד עידכונים בנושא.

אסיים בברכת: לכל אשה - הגביעונית (והזנבון) שלה happy

מחזור שני עם המונקאפ, הצלחתי להכניס בקלות יחסית.
התחלתי להתהלך עם זה בבית, ואני מרגישה שהקצה דוקר אותי מבפנים.
הבעיה שכבר קיצרתי אותו, ואני מפחדת שאם אני אקצר עוד, אני אתקשה להוציא אותו.
באיחור תודה לספלונית על התשובות.
גם אני עם האייריסקאפ לפעמים כשבפנים, מרגישה כאילו לא במקום, ומסתדר לבד אחרי כמה דקות_
ממליצה בחום! (בחרתי בו רק כי היה הכי זול שמצאתי)

יש לי עוד המלצה לאלה שעומדות לפני התנסות ראשונה - אני בחרתי במודע לא לקרוא לפני כן את כל הטיפים ואת כל הפתרונות לכל הבעיות. זו נקודה שעלו עליה יפה בדף הנקה_אינסטינקטיבית‏ - נכון שהרבה ידע אבד, וידע שווה כוח, וההתכוננות לפני עושה את ההבדל ועוד ועוד - אבל קיים גם הצד השני. מי שעומדת לפני לידה ראשונה וקוראת שההבדל בין פטרייה לדלקת הוא כזה וכזה, וזווית הפה הנכונה היא ככה וככה מילימטרים מתחת לפטמה, והאף צריך להיות מאונך לזרת ביד שמאל - מקבלת פיק ברכיים ותחושה מוטעה שלהיניק זה נורא מסובך. כדאי להתחיל מ"יש לי את זה". ייוולד תינוק, נישען בנוחות, נשים אותו עליי, הוא ידע מה לעשות. משהו ייראה לי לא בסדר - יש אל מי לפנות, יש מה לקרוא, החומר קיים. לא חייבים לחרוש הכול מראש. ככה עשיתי גם לגבי הגביעונית. אמרתי לעצמי שהיא מותאמת לשרירי הנרתיק שלי, ואמורה להסתדר שם ולעשות את העבודה להנאתי. בשלב ראשון קראתי אך ורק איך להכניס אותה, והכנסתי. לפני ההוצאה קראתי גם איך מוציאים. אמרתי שאם יצוצו בעיות נקרא עוד. לא צריך מראש לקרוא ולהיבהל מהאפשרויות לכל פשלה עלי אדמות.

ואחרי כל זה, עדיין אני עם נושא אחד שמטריד אותי:
_תוך כדי הוצאה אני קצת 'דוחפת' עם שרירי הנרתיק, אבל בעקבות הדפים מה_הלחץ_מתוך_באופן_55‏ומידע_ושיתוף_בענייני_צניחת_רצפת_אגן?‏ אני חוששת שלטווח ארוך הדחיפה הזאת עלולה לגרום נזק לרצפת האגן. יש בסיס לחשש? מה עושים?

ועוד משהו קטן: כשהדימום נחלש משמעותית לקראת הסוף, לא הצלחתי להכניס את הגביעונית כמו שצריך. היא לא התמקמה לי מעצמה היטב כמו בימים שלפני זה. יכולתי להכניס אותה איכשהו, אבל היא קצת הציקה לי, והעדפתי להעביר את היום הזה עם תחבושות. זה בגלל היובש, שלא היה מה שיחליק אותה למקום? יש פתרון?
בעניין יובש- אפשר להשתמש במים, ואפשר גם בחומר סיכוך על בסיס מים בלבד.
בעניין לחיצות- שבוע הבא אני הולכת להפגש (סוף סוף! ) עם פיזיותרפיסטית של רצפת האגן ולדבר רק על גביעוניות ושאלות שכאלו. מקווה לחזור עם תשובות ברורות יותר happy
יופי, יופי! תעדכני!
שתהיה פגישה פורייה ומוצלחת.
לאחר שנים של מודעות וסת בלבד, עם טמפונים לשעות חרום. התחדשתי בגביעונית לרגל החלפת מקום עבודה.
האמת שהתאכזבתי קצת מהנזילות. בניגוד לטמפון הייתי חייבת להשתמש במגן תחתון. ואני שונאת את הריח... אלו היו אמנם טיפות בודדות, אבל עוד לא הצלחתי להבין למה נוזל בכלל. אם הגביעונית אוגרת הכל, ונשאר הרבה מקום. מאיפה הטפטוף?
הי מגבעת,
בדרך כלל נזילות נובעות ממיקום לא מדויק של הגביעונית, או משאריות של דימום מלפני הכנסתה או מזמן הכנסתה.
ודאי שהיא ממוקמת כמו שצריך, ודאי שהיא פתוחה, שהיא נמצאת בפתח הנרתיק ולא גבוה כמו טמפון.
תודה, אנסה בחודש הבא. לפי התגובות פה חשבתי שמה שיותר גבוה יותר טוב.
האם יש כאן מישהי שומרת הלכה שמשתמשת בגביעונית?
אשמח לדון על איזו בעיה שהיא יוצרת אצלי.
שרית: הבעיה שכבר קיצרתי אותו, ואני מפחדת שאם אני אקצר עוד, אני אתקשה להוציא אותו
שימי לב בפעמים הבאות שאת מוציאה, האם את באמת משתמשת בזנב? (סביר להניח שלא, ושאת צובטת את בסיס הגביעונית). זה עניין של ביטחון נטו.
גם לי לוקח זמן הדרגתי לקצץ את הזנבון וזה בסדר. דווקא הקיצוץ הוא אקט שמרגש אותי כי הוא מסמל בשבילי את שחרור הפחד hilarious

רציתי להוסיף משהו-
הוסת שלי התקצרה רבות מאז שאני משתמשת בגביעונית.
בעבר כל וסת כללה כמעט 4 ימי דימום רציניים ועוד שלושה קלים.
והיום יש לי רק 2 ימי דימום קשים ו-2 קלים +-
האם זה בזכות הגביעונית? או שאולי זו תוצאה של הגיל? (בכל זאת, אני כבר מתרחקת מאמצע שנות ה-20 היפות).
האם זה קרה לעוד משתמשת גביעונית?

שבוע הבא אני הולכת להפגש (סוף סוף! ) עם פיזיותרפיסטית של רצפת האגן ולדבר רק על גביעוניות ושאלות שכאלו. מקווה לחזור עם תשובות ברורות יותר
אמל_ית‏ יקרה, אנחנו מחכות בסבלנות happy
ובכן, הפיזיותרפיסטית המקסימה שפגשתי , מלבד התלהבותה מהרעיון, לא מוציאה מילה רשמית לפני התנסות, ורצוי יותר מאחת happy
<אני לא עובדת עליכן- בעיני זה אפילו מעיד על רצינות>

אתן יודעות כמה פעמים חיכיתי עם משימות לעסק (כמו ייצור חדש או משהו אחר שהייתי צריכה לנסות) כי קבלתי את המוצר בדיוק יום אחרי שקבלתי? בשביל מישהי בעסקי הווסת, לקבל פעם בחודש זה ממש לא יעיל happy

בכל אופן, אני מקווה שנגיע בסוף לכתיבה של משהו , ואז יהיה קישור אליו גם כאן. בינתיים, יש אתר חדש לעסק, באותה כתובת (‏www.rosepads.co.il‏) עם הרבה מאמרים חדשים. אחד מהם, נמצא תחת הקטגוריה של "בריאות אישה" נדמה לי , הוא של הגניקולוגית ד"ר אחינועם לב שגיא, לגמרי מתוך הממסד, ולגמרי ממליצה על התחבושות והגביעוניות. הוא בכלל מאמר מעניין.
אשוב בקרוב!

אוי! זאת הייתי אני. מחקתי עוגיות ונעלמתי.
חזרתי!
עוד יש מישהי פה שמחכה לתשובות?
דברתי עם סיון נבות, מומחית לפיזיותרפיה של רצפת האגן, שכפי שאמרתי- התלהבה מהרעיון מאוד, החליטה לנסות (חקרה לעומק במשך כמה חודשים...) ו... ענתה על כמה שאלות שלי. ראיתי שאני לא מצליחה לגבש את זה לכדי משהו מסודר כתוב, אז אני פשוט מעתיקה לכאן את השאלות שלי והתשובות שלה.

הגביעונית מוחזקת בנרתיק על ידי שרירי הנרתיק ומעט על ידי הואקום. נשים לעיתים דואגות שזה יוצר מתח לא בריא בשרירי הנרתיק. מה דעתך? זה לא יוצר מתח בשרירים משום שזה מונח מעליהם, ממש כמו טמפון
האם הגביעונית יכולה להרחיב את הנרתיק בקביעות? אין סיבה שתרחיב את הנרתיק בקביעות, משום שאינה מפעילה מתיחה משמעותית על רקמת החיבור (ממש כשם שטמפון רגיל אינו מרחיב את הנרתיק בקביעות)
האם יש מצבים שבהם היית ממליצה לא להשתמש בגביעונית? (בעיות מסוימות ברצפת אגן, צניחות וכו'?) לא הייתי משתמשת במקרה של נטיה לדלקות חוזרות \ זיהומים וכיו'ב . לגבי מצב של צניחות ברצפת האגן, לכאורה לא אמורה להיות בעיה (בדיוק כפי שאין בעיה להשתמש בטמפון, נהפוך הוא, במידה מסוימת בגלל רוחב הגביעונית היא אפילו יכולה לשמש תמיכה מסוימת לצניחה... ) אבל אם מישהי לא יודעת "לשבור את הואקום" כמו שצריך, במידה מסויימת היא עשויה לעשות לעצמה "לידת ואקום" לצואר הרחם שלה...
היצרנים של הגביעוניות השונות, טוענים שכאשר לאישה יש קושי עם הגביעונית שהגוף שלה לא מצליח להחזיק אותה (והתוצאה של זה היא או זליגה של הגביעונית מטה או דליפה מאסיבית של דימום) אז זה לרוב יהיה בגלל בעיה ברצפת האגן , והם נוטים להציע לנשים להיבדק , לאמן את שרירי רצפת האגן ואז לנסות שוב. האם זה הגיוני בעיניך? בהחלט, משום שנשים עם רפיון קיצוני של רצפת האגן לא יוכלו "להחזיק" את הגביעונית והיא תיפלט להם, ממש כמו שיש נשים שבורחים להן הטמפונים במקרים של חולשה קיצונית (זו תופעה ידועה)

אם יש עוד זוויות של הקשר בין הגביעונית ורצפת האגן שלא התייחסתי אליהן, אשמח לשמוע, ולהעביר הלאה את השאלות...
תודה!

אמלית תודה על המידע לגבי רצפת האגן, זה נושא שהטריד אותי.
ובכלל תודה לכל הכותבות על הדף הזה ועל הבלוג, המון מידע חשוב.

אני מבקשת עזרה בבחירה, יש יותר מדי אופציות.
חשבתי להזמין באינטרנט אבל חשוב לי שתהיה אופציה להחזיר. אני מבינה שרק למונקאפ האמריקאי, למיה-קאפ ול-naturcup יש אופציה להחזיר או שפספסתי מישהו?
אני לפני גיל 30 ולפני לידות ויש לי זרימה חלשה אז אני מניחה שעלי לבחור במידה הקטנה נכון? כמובן שחשוב לי שיהיה נוח להוציא ולהכניס וכו' אבל אני מניחה שבתחום הזה אין הבדלים משמעותיים.

הזמנתי עכשיו iriscup אבל המידה הגדולה גדולה לי sad
עדיין חושבת מה לעשות עם זה, להחזיר אחרי שכבר השתמשתי כמה ימים נראה לי מגעיל קצת, מצד שני לא נוח כמו שהיה עם המידה הקטנה יותר... עצות?

הרגע שלפני - ממליצה על המידה הקטנה, גם שם הנפח לא קטן בכלל. לגבי החברה - בעבר השתמשתי במונקאפ, אישית לי היה יותר נוח כי הוא קשיח יותר (האיריס הרבה יותר רך, ואני מניחה שזה נוח יותר לאחרות. לי היה קל יותר להוציא ולהכניס את המונקאפ).
לעומת זאת המונקאפ, לפחות זה שקניתי לפני כמה שנים, שם החברה היה מובלט על הדופן, ותמיד הייתי צריכה להקדיש זמן מיוחד לניקוי הלוגו. לא אהבתי את זה. האיריס חלק לגמרי מהבחינה הזאת.
בנוסף החורים באיריס אלכסוניים ולכן מתנקים יותר בקלות (במונקאפ הייתי צריכה גם לנקות את החורים במיוחד).
זאת היתה הפעם השלישית שאני קונה (אחרי מונקאפ קטן ואיריס קטן, זה איריס גדול, וגדול מדי...), וגם אם אצטרך לזרוק את הנוכחי ולא אמצא מה לעשות איתו, אזמין שוב איריסקאפ. לא חוזרת לשום שיטה אחרת, זאת ממש שיטה מנצחת happy

תנסי להפוך את הקאפ inside-out.
זה מקטין מעט את גודלו. אני משתמשת בקאפ שלי כך (אני חושבת שזה מתאים לקאפים רכים יחסית).
זרח את מתכוונת למונקאפ הבריטי נכון?
זרח, את סיכמת מעולה הבדלים ויתרונות וחסרונות בין האייריס והמונקאפ... אם כי ממש מבאס לשמוע שלא מסתדרת לך המידה הגדולה! ההצעה של פלונית אלמונית , להפוך את הגביע, היא הצעה טובה. אני לא יודעת אם קנית ישירות ממני או מאחת המפיצות, בכל מקרה אם את צריכה- דברי איתי...
וואו, רגע, אין לי מושג אם זה בריטי, איך יודעים...?

אנסה להפוך (זה כבר יהיה בחודש הבא), נראה מה יקרה. תודה רבה!

אמלית - אם את rosepads‏ אז כנראה הזמנתי ממך happy יש מה לעשות עם האייריס הגדול אם להפוך לא יעזור? לא נעים לי אפילו להציע להעביר אותו הלאה...

אמלית, תודה רבה על הבירור, ובאמת מרשים מאוד שהיא התנסתה לפני שענתה.ממחזרת את שאלתי:

תוך כדי הוצאה אני קצת 'דוחפת' עם שרירי הנרתיק, אבל בעקבות הדפים מה_הלחץ_מתוך_באופן_55‏‏‏ ומידע_ושיתוף_בענייני_צניחת_רצפת_אגן??‏‏ אני חוששת שלטווח ארוך הדחיפה הזאת עלולה לגרום נזק לרצפת האגן. יש בסיס לחשש? מה עושים?

ולמי שביקשה המלצה - חוזרת וממליצה בחום על האייריס. מה שיפה בו (ולא שמעתי שזה קורה עם סוגים אחרים) זה שאני לא צריכה לטרוח למקם אותו. אני רק מכניסה, איכשהו, במעוקם, באלכסון, לא משנה, משאירה אותו בפנים - ותוך כמה דקות התחושה שלו נעלמת. אני יודעת שהוא התמקם מעצמו בדיוק איפה שהוא צריך.

ועוד שאלה או שתיים אם אפשר:
כתוב בהוראות לנקות בסבון טבעי.
מה יקרה אם אנקה בסבון לא טבעי?
ולחילופין, מה יקרה אם אנקה רק במים?
וואו, רגע, אין לי מושג אם זה בריטי, איך יודעים...?
המונקאפ שקונים בארץ הוא של החברה הבריטית. לחברה האמריקאית יש שם זהה אבל זה לא אותו מוצר.
אוקי, אז כנראה בריטי.
ומצטרפת לצ'ופי בעניין המיקום. אמנם האייריס רך יותר, אבל (ואולי דווקא בגלל זה) מתמקם מאוד בקלות ומוצא את מקומו.
זרח,
אני אכן rosepads happy ומדהים שעדיין מוזר לי להגדיר את זה ככה...
מה לעשות עם האייריס הגדול? ובכן, דברים שאני לא יכולה לכתוב לך כאן קבל עם ועדה כי אני אצטרך להכחיש אותם אחר כך happy
וצ'ופי,
אני אעביר לסיון את השאלה שלך, אבל בתחושה שלי- כמו מלמדים אותך בלידה, להרפות את השרירים ולא לדחוף באמצעותם, תקף גם כאן . זה בסדר להשתמש בשרירי הנרתיק, אבל צריך להשתמש בהם נכון. כלומר- לא לדחוף בצורה מאסיבית, אלא להרפות לכדי תנועה.
ולגבי הניקוי- רק במים זה ממש בסדר. הרתחה פעם בחודש לחיטוי, ובין לבין מים או מים חמימים אם יש - זה מצוין .
תודה רבה אמלית!
לגבי רק להרפות - המממ... נשמע מוזר הרעיון. הרי בלידה יש רפלקס פליטת התינוק, ובגביעונית אין רפלקס פליטה.
אב זה בתאוריה. מחר-מחרתיים אני צריכה לקבל מחזור, אז אנסה את זה ונראה. אולי אופתע.
אני אוסיף גם שעד כמה שאני מתרשמת מקריאה בדף הזה, ותקני אותי אם אני טועה, האייריס מתמקם הרבה יותר גבוה מסוגים אחרים. אם אני מנסה להשחיל אצבע אני בקושי מגיעה. לתחושתי כרגע הדרך היחידה להוציא אותו היא לדחוף. זה פשוט וקל אבל מעורר בי חששות.
אבל כאמור אנסה ואראה אם אפשר בלי דחיפות.
הי צ'ופי.
על פי ניסיוני האישי ושיחות שלי עם נשים, התופעה של המיקום הגבוה לא קשורה לסוג הגביעונית אלא למבנה הנרתיק. אותו הדבר- לגבי גזירת הגבעול, שהצורך בה משתנה מאישה לאישה. כנראה שגם שם, כמו בכל שאר חלקי הגוף שלנו, יש הבדלים מבניים משמעותיים בין אישה לאישה , וזה משפיע על המיקום המדויק של הגביעונית. ..
אבל אני אשים לב עכשיו גם בכיוון הזה happy אולי אגלה סטטיסטיקה אחרת.
_דברים שאני לא יכולה לכתוב לך כאן קבל עם ועדה כי אני אצטרך להכחיש אותם אחר כך_
לעת ערב, אחרי יום עבודה מפרך, אני כבר לא כלכך מבחינה בין רצינות לבדיחות...
אקח את זה כבדיחות אם לא תכתבי אחרת...
בדיחות כמובן. תנוחי. happy
מבצע ליום האישה בשמיני למרץ: גביעונית ‏Femmecup‏ ב-50 ש"ח כולל משלוח. 2 גביעוניות ב-90 ש"ח כולל משלוח. המבצע בתוקף ל-24 שעות שעון בריטניה.
פמיקאפ זו גביעונית עם קיבולת נמוכה יחסית. יכולה להתאים לנשים עם דימום קל.
Fleurcup‏ גם במבצע. אחת ב-95 כולל משלוח, שתיים ב-145 שח כולל משלוח. Fleurcup זו גביעונית עם קיבולת גבוהה עד החורים.
ה- ‏Yuuki‏ נמכרת בדיוק באותם המחירים בהם נמכרת ה-Fleurcup וזו הגביעונית עם הקיבולת הכי גבוהה עד החורים.
רשימת קיבולת עד החורים: הנתונים לקוחים "מכאן" ‏http://en.afriska.ch/which-one-for-you1.html
 • פמיקאפ: 13 מ"ל. (החורים ממוקמים נמוך יחסית)
 • מונקאפ מידה קטנה: 13.5 מ"ל. (החורים ממוקמים נמוך יחסית)
 • מונקאפ מידה גדולה: 15 מ"ל. (החורים ממוקמים נמוך יחסית)
 • יוקי מידה קטנה, 20 מ"ל
 • פלורקאפ מידה קטנה, 20.5 מ"ל.
 • פלורקאפ מידה גדולה, 30 מ"ל.
 • יוקי מידה גדולה: 32.5 מ"ל. (הגביעונית עם הקיבולת הגבוהה ביותר עד החורים)
לצורך השוואה, טמפון סופר סופג 9-12 מ"ל
בסוף הזמנתי גביעונית של חברת meluna הגרמנית. גביעונית עולה 100 ש"ח כולל משלוח. משום מה הם שלחו לי 5 גביעוניות בגדלים שונים במקום אחת oh לא ברור למה אבל איזה כיף.
בינתיים ניסיתי על יבש ולא ממש הלך אני מקווה שאשתפר.
כיף מאוד רק תבדקי טוב את החיוב באשראי כדי לוודא שלא חייבו אותך על חמש גביעוניות...
שימוש מהנה!
meluna ידועה בכך שהיא מצרפת גביעונית אחת חינם. על 5 לא שמעתי. תתחדשי.
ההצעה של פלונית אלמונית , להפוך את הגביע, היא הצעה טובה
והרי החדשות, הרגע הגיע וניסיתי להפוך אותו. זה אכן היה הרבה יותר נוח, בהכנסה, בהוצאה ובתוך כדי.
אבל (זהירות תמונות קשות) היום הלכתי לשרותים, ותוך כדי ישיבה הוא עשה קפיצה התאבדותית החוצה, מה שמעולם לא קרה בעבר, אפילו לא קרוב.
אחרי נסיונות חילוץ הוא ברח עוד יותר למעמקי השרותים, ומאז נעלמו עקבותיו (טוב, לא ממש, עכשיו יש לי סתימה בשרותים, ואני כבר מדמיינת את האינסטלטור מנופף בזה לזוועת כולנו).
אמלית, דרוש אייריס חדש happy
ובכן, הרעיון להפוך היא מוצלח חלקית, כנראה שאין מה שיחזיק אותו בפנים כשהוא הפוך.
לעומת זאת, נפתרה בעיית המה לעשות עם האייריס הגדול מדי...
זרח, אכן תמונות קשות. נשמע שמתאים לך גביעונית במידה קטנה. למה שלא תשתמשי באיריס או במונקאפ הקטנים שכבר יש לך? בכל מקרה, אם את מעוניינת בגביעונית חדשה, מציעה לעיין בטבלאות הגודל והרכות כדי למצוא את גביעונית חלומותיך. ראי "המדריך לקניית גביעונית (עברית)"

http://saloona.co.il/shnot30/?p=103
זרח , התיאורים שלך משו משו!
בסדר בסדר, אפשר למחוק אם רוצים (שלא תגידו שלא הזהרתי...).
אמלית, תיכף תגיע הזמנה ממני happy
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

מישהי יודעת אם אפשר להשיג בארץ את הגביעוניות החד-פעמיות?
הן מופיעות למעלה, תחת נקודות מכירה בארץ, "‏אינסטד- גביעונית חד פעמית‏" אבל זה קישור לאתר מחו"ל.

למיטב ידיעתי אי אפשר להשיג אותן בארץ. כבר פנו אלי בעבר נשים שחפשו בכל מקום... בסוף פנו לחול או ויתרו.
אפשר עוד כמה מילים על זה? שומעת בפעם הראשונה...
האינסטד זה טבעת מחומר גמיש (סוג של פלסטיק) שגם עושה מה שהגביעונית עושה, רק שה"גביע" שלה הוא רך בעצם. היא דומה במראה שלה לקונדום. הנה הקישור
http://softcup.eu/‏ היא חד פעמית אבל (ולא זולה), וזה חסרון משמעותי לעומת הרב פעמי בעיני. לא רק שזורקים אותה לפח, היא מפלסטיק ...
יצא לא מזמן דגם עמיד יותר שעל פי היצרנית מיועדת לשימוש חוזר במשך ווסת אחת. אני מניחה שאפשר להשתמש בה יותר אבל לא נירלי שאפשר להרתיח אותה. היא יושבת יותר גבוה מגביעונית. די דומה לדיאפרגמה. ויש כאלה שמשתמשות בדיאפרגמה שלהן כאינסטד רב פעמי. לפחות על פי הפורומים, האינסטד פחות נוח לשימוש מגביעונית.
למזלי, יש לי איריסקאפ...
הווסת האחרונה שלי, שהגיע באיחור אל אופנתי של קרוב ל3 שבועות, היתה (מן הסתם) חזקה מהרגיל

אז ביום הראשון הייתי עם תחבושות חד פעמיות, מתוך בחירה, וגם אותן הייתי צריכה להחליף כל שעה בערך.... יודעת שאם הייתי בוחרת באופציה הנעימה יותר של רב פעמיות הייתי סובלת...
ביום השני, מתוך ידיעה שהמערכת לא מאפשרת לי לגשת לשרותים בתדירות הדרושה השתמשתי בגביעונית שלי
משעה 06:30 ועד 12:00 ואני נשארתי נקייה...

השתמשתי אתמול בפעם הראשונה במלונה ואני מופתעת שזה פשוט עבד מהניסיון הראשון.
ממש נוח לשימוש ולא היו שום בעיות. אין טפטופים, לא הרגשתי את זה בפנים, אפילו עשיתי ספורט!
נכנס ויוצא בקלות. ההרגשה מאד נעימה ונקיה.

החיסרון היחיד ביחס לטמפון חד פעמי הוא שלוקח מעט יותר זמן להחליף. אבל עדין מדובר במספר דקות לכן זה זניח.

קישור | העבר | מחק מתענינת (28.03.2012 14:05):
ראיתי שיש מבצע על האייריסקאפ אצל אמל_ית‏. יופי flower. השאלה שלי היא, עד כמה באמת משנה האם לטמפון רב פעמי יש קיבולת של 20 CC או של 15 CC? ההבדל כזה משמעותי? לי יש מונקאפ. נדמה לי שהקיבולת שלו 15 CC. האם שווה לקנות את האייריסקאפ שבמבצע כדי להרוויח עוד 5 CC?
למתעניינת, אם הדימום שלך כבד ואת נדרשת להחליף את הגביעונית בתדירות גבוהה, אז יתכן ותרצי גביעונית עם קיבולת גבוהה יותר. אם הדימום שלך חלש, גם קיבולת נמוכה תספיק לך. בכל מקרה, אם את רוצה גביעונית עם קיבולת גבוהה, עדיף יוקי, פלורקאפ או סיבל שהקיבולת שלהן כפולה משלך. 30 cc (הקיבולת הפרקטית היא עד החורים, לא עד השפה). קניית גביעונית מחול זולה יותר מקניה בארץ. ראי את "המדריך לקניית גביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103‏.
קישור | העבר | מחק מתענינת (05.04.2012 08:48):
תודה, תשובתך עזרה לי בהחלט להחליט.
אני משתמשת באייריס קאפ, מה עושים אם זה נפל לאסלה במהלך המחזור?
הרתחתי את זה מיד אחר כך וחזרתי להשתמש, אך אני חושדת שזה גרם לפטריה..מה לעשות??
הי פלונית,
מדוע את חושבת שזה גרם לפטריה, האם היא יכולה הייתה להיגרם ממשהו אחר?
את יכולה אם את רוצה לפנות לשיטות חיטוי יותר אגרסיביות, כמו אקונומיקה מדוללת או פד אלכוהול, אבל ההרתחה אמורה להספיק למיטב ידיעתי... (מה גם ששתן לפחות, אם בזה האייריס שהה, נחשב לסטרילי ואין בעיה שהגביעונית תיגע בו.
יתכן והפטריה אכן נגרמה ממשהו אחר. שתן אינו סטרילי מחוץ לגוף ואפילו לא בתוך הגוף אבל כל עוד אין לך מחלות בדרכי השתן, הוא לא מהווה מפגע בריאותי חמור גם אם הוא נוגע בגביעונית, אם כי אצל בחורות רגישות, הוא עלול לגרום לגירוי אם לא שוטפות את הגביעונית. בכל מיקרה, הרתחה ארוכה, 5 דקות מספיקה בהחלט. המהדרות ינקו גם עם אלכוהול כסגולה נגד מיקרובים. זכרי שאת הידים שלך את בסך הכל שוטפת במים ובסבון ביציאה מהשירותים.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

קונים את הגביעונית בכול בית מרקחת?

לצערי לא... קונים אותה בבתי טבע מאוד מסוימים, ובעיקר באינטרנט. ‏www.rosepads.co.il
menstrual cup‏ זה אתר עם ממשק נוח המשווק 11 סוגי גביעוניות במחיר דומה למחירן באתר היצרניות. יש בו גם ‏טבלה השוואתית נוחה‏ לחצי על הכותרות למיון העמודה. לטיפים לקניה נבונה ראי את הטור "החיפוש אחר הגביע הקדוש" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103‏.
רק כאן יבינו את כאבי -
שרפתי עכשיו בטעות את הגביעונית שלי, ממש חיבבתי אותה sad זה די עצוב לי.
חבל שחילקתי את כל הגביעוניות שקיבלתי ברכישה. אצטרך להשיג אחת חדשה (באינטרנט) אבל היא היתה כל כך נוחה ונאה.
זו בעיה ידועה :(
אני למדתי לקח ואני לא מרתיחה אותה יותר. שמה אותה בכלי זכוכית נקי, מרתיחה מים ומכסה אותה. מוציאה כשהמים התקררו. מספיק מחוטא בשבילי.
קישור | העבר | מחק *גביעונית* (16.08.2012 19:27):
קיבלתי טמפון רב פעמי (שאחותי השתמשה בו מס' פעמים לפני כן) הרתחתי, השתמשתי יום אחד. ואז שמתי לב שיש לו ריח ממש מוזר וחריף, מזכיר ריח של פלסטיק אבל לא בדיוק.
שטפתי בסבון ו"אווררתי" ועדין הריח לא פג. היתה לי לפני כן גביעונית של אותה חברה שלא היה לה שום ריח.
יש לכן רעיון איך להיפטר מהריח?
לדעתכן עדיף לא להשתמש בו?
יכול להיות שזה בגלל שאחותי שמרה אותו בשקית ולא בשקיק בד?
הכי חשוב לבדוק שהוא נקי היטב. בדרך כלל ריח נובע משאריות שלא נוקו. להעביר סיכה בחורים וכו'. את יכולה לחטא אותו באלכוהול/אקונומיקה (שניהם חומרים מותרים לסיליקון בריכוז נמוך) ולראות אם זה עוזר.
באמת חשוב לשמור אותו בשקית בד נושם ולא בניילון , אבל אני לא יודעת האם טיפול לקוי מהבחינה הזו יכולה להיות גורם לריח...
בהצלחה happy
קישור | העבר | מחק *גביעונית* (16.08.2012 22:34):
אני לא חושבת שזה ריח של וסת, זה ריח תעשייתי כמו פלסטיק. זה עלול להיות מסוכן?
היי, הזמנתי מצרפת מארז של 2 גביעוניות של חברת fleurcup אחת במידה S ואחת L ובטעות במהלך ההזמנה חויבתי על שני מארזים.
היום הגיעה ההזמנה, כל גביעונית ארוזה בנפרד.
מישהי מעוניינת לקנות ממני מארז של S+L במחיר של 110 ש"ח או אפילו אחת מהן?
(באתר זה עולה 20 יורו= 20*5.5= 110 ש"ח)

אפשר לצור איתי קשר במייל ‏[email protected]‏ או בפייסבוק riki rivka rath

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אני מוכרת גביעוניות ב-‏http://settlersofsamaria.org/buy-the-cup‏ למי שמעוניינת.

מבקשת עזרה ממשתמשות וותיקות:
אז ככה, קניתי מון קאפ. זה המחזור השלישי שלי, וזה ממש לא מסתדר לי...
כצרכנית כבדה עם ותק של יותר מעשרים וחמש שנה של טמפונים, הרגשתי שזאת ההמצאה שחיכיתי לה כל חיי...
יש לי מחזור מאד חזק. דימום כבד. לרב משתמשת בטמפון סופר, ביום יומיים הראשונים. גם בלילה. אני די שונאת טמפונים, אבל בגלל עוצמת הדימום, אין מצב לתחבושות.
רציתי להתאהב בזה ולהרגיש בנוח רק...שזה לא ממש מסתדר לי. שני המחזורים הראשונים, חוץ מפעמים בודדות, רב הזמן ברח לי.הרבה. מזל שגיביתי עם תחבושת.
מעבר לזה הרגשתי אי נוחות. כאילו שהרגשתי את העצם הזר. יותר מזה, כאילו שאני ממש מרגישה את הוואקום והלחץ ממנו בפנים.
גזרתי את הצ'ופצ'יק (איך למישהי יכול להיות נח עם זנב פלאסטיק חד מתדלדל?). בלי הצ'ופצ'יק אני לפעמים נכנסת לפאניקה קלה, כשאני מנסה להוציא אותה שהיא מחליקה לי ונדחפת פנימה.
מה עם היא תברח עמוק מדי?
עוד תופעה- ביומיים האחרונים כששלפוחית השתן שלי קצת יותר מדי מלאה, אז זה ממש כואב לי. כאב של לחץ על הדפנות של המון קאפ. הלחץ הקשה עלי להשתין וממש כאב לי.

למישהי זה הסתדר? תובנות?
כמעט מיואשת

(יצא לי קצת ארוך אבל אין לי עם מי להתייעץ- חוץ מהבן זוג)

הי לך מאותגרת,
קודם כל רוצה לומר לך- לי לקח יותר משלוש ווסתות להסתדר איתו. (למעשה הסתדרתי בסוף רק כשניסיתי סוגים שונים). אבל אוכל לומר לך כמה דברים: האחד, נזילות וחוסר נוחות לרוב נובעים ממיקום לא נכון של הגביעונית. נסי צורות קיפול שונות, נסי תנוחות החדרה שונות (כריעה/ישיבה/ עמידה עם רגל למעלה). וודאי שאת מכוונת אותו נכון (לא למעלה אלא אחורנית, לכיוון עצם הזנב...) ושהוא פתוח לגמרי (את יכולה לוודא בעזרת האצבע, ולעזור לו עם סיבוב קטן אחרי שאת מכניסה אותו. זה עלול להיות קצת קשה בלי הגבעול אבל תנסי...) חוץ מזה תראי שהוא ממוקם בפתח הנרתיק, ולא כמו טמפון שצריך לדחוף אותו עמוק פנימה..
ואחרון חביב- בעת ההוצאה- אל תדאגי, אין לה לאן לברוח. כדי להוציא בקלות כשהיא נכנסת פנימה, עברי לכריעה , נשמי עמוק ונשפי, הרפי את שרירי רצפת האגן. זה יעזור.
מקווה שהטיפים קצת יעזרו! ובטח יבואו תיכף עוד נשים מנוסות ויתרמו מעצותיהן...
תודה רבה אמל_ית‏!
אני ממש לא רוצה להתייאש, כי אני באמת מקוה שזה יעבוד בשבילי.
עוד שאלה, שתעזור לי להבין את עינין העומק, כאשר קיים ה"גבעול" האם הוא כולו בפנים? אם כן- זה די עמוק. אם לא- לא יתכן שהוא לא מציק. מקל פלאסטיק קשיח (וחד).

יש עוד סיבה נסתרתת לכך שאני מנסה להתיידד עם הגביעונית- אני חושבת שעם השנים, שלאורכן השתמששתי רב הזמן בטמפון עם מוליך, לא היתה לי ממש סיבה להכיר את מרחבי הנרתיק שלי. באחת הפעמים הראשונות שניסיתי את המון קאפ, נחרדתי כי חשבתי שאולי יש לי גידול אימתני, עד שגיליתי שזה בעצם עצם הזנב....עד כדי כך מאותגרת אני happy
תודה גדולה על העצות-אני אנסה לכוון יותר אחורה ופחות לעומק.

בשמחה happy ואת יכולה לקרוא לעצמך חוקרת מונקאפ במקום מאותגרת, כי זה נהדר שאת חוקרת את עצמך ואת המונקאפ ולא מתייאשת.
<וסתם לצורך העניין, אחד הדברים שנשים באמת מגלות כשהן מכניסות אצבע לנרתיק זה את צוואר הרחם. זה מרגיש כמו גולה כזאת, רכה וקשה בבת אחת. אם את מגיעה לגולה הזאת מאוד מהר, ייתכן שיש לך צוואר רחם נמוך, שגם יכול להסביר קצת את העניין... ואז יש גביעוניות שיותר מתאימות לצוואר רחם נמוך או שצריך לוודא שצוואר הרחם מונח בתוך הגביעונית ולא נוגעת בשפתיו - כי זה כואב>

ולשאלתך בעניין הגבעול-
זה משתנה מאישה לאישה. לכל אחת מאיתנו יש מבנה אחר- יש אחת שהגבעול ייבלע לה בפנים בנוחות, ויש אחרת שהוא יבלוט אצלה והיא תצטרך לגזור אותו. אני תמיד ממליצה לגזור אותו בהדרגה.
בהצלחה!

היי, פרסמתי כאן לפני כחודש את המודעה הזו-
היי, הזמנתי מצרפת מארז של 2 גביעוניות של חברת fleurcup אחת במידה S ואחת L ובטעות במהלך ההזמנה חויבתי על שני מארזים.
היום הגיעה ההזמנה, כל גביעונית ארוזה בנפרד.
מישהי מעוניינת לקנות ממני מארז של S+L במחיר של 110 ש"ח או אפילו אחת מהן?
(באתר זה עולה 20 יורו= 20*5.5= 110 ש"ח)
אפשר לצור איתי קשר במייל ‏‏[email protected]‏‏ או בפייסבוק riki rivka rath

אז רק רציתי לעדכן שמכרתי את המארז המיותר, תודה לכל המתעניינות! :)

גביעונית במבצע, 10 יורו + 4 יורו משלוח. ראו ב"מדריך לקניית גביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103‏.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום,לפניי מספר שנים רכשתי לצערי מונקאפ....בהתחלה התלהבתי,הוא נוח מאוד....אך כעבור זמן מה הבחנתי כי הופיעה אצלי פטריה ואגינלית (אף על פי שהקפדתי מאוד על הגיינה),כנראה משום שהמונקאפ לא מאפשר מספיק איוורור לנרתיק.הפסקתי את השימוש במונקאפ,ופניתי לרופאת נשים.....ולשורה ארוכה של רופאות ורופאים אחריה...ולמטפלים אלטרנטיביים....ניסיתי את כל הטיפולים הקיימים בערך (קונבציונאלים ואלטרניביים) ובנתיים שום דבר לא עזר כבר 5 שנים!!!!!!!! אני מכירה בבעתיות שבשימוש בתחבושות ובטמפונים רגילים,ואיני משתמשת בהם.אולם,הייתי ממליצה להיזהר מלהחדיר לנרתיק סיליקונים ופלסטיקים למינהם,משום שהם חונקים את הנרתיק ועלולים לגרום לפטרת עקשנית.אני מפרסמת זאת על מנת לחסוך מכן את הסבל שאני עוברת.

אני משתמשת במונקאפ כבר 4 שנים והכל בסדר אלא שבשלושת החודשים האחרונים הוא לא עושה את העבודה ויש דליפה מאסיבית , אני תוהה מי התבלה, אני או הוא...
אם זה הוא אפשר פשוט להחליף אבל אם זו אני שהתרחבתי או התרופפתי, אז אין טעם.

רעיונות למישהי?
לפניי מספר שנים רכשתי לצערי מונקאפ....בהתחלה התלהבתי,הוא נוח מאוד....אך כעבור זמן מה הבחנתי כי הופיעה אצלי פטריה ואגינלית

את בטוחה שיש קשר בין הדברים? זה שעשית A וכעבור זמן מה קרה B לא בהכרח מעיד על קשר תולדה.

מי_מה‏,
המונקאפ קאפ הוא אחד מהגביעוניות הכי קטנות שיש. אם יש התרופפות בשרירי רצפת אגן- גביעונית גדולה יותר יכולה להועיל. ואת הרי טיפוס שמכיר את רצפת האגן שלו happy אבל לפני שאת פוסקת האם זה העניין, נסי לגשת לזה מההתחלה. לנסות שיטת קיפול אחרת, לשנות את המיקום, כיוון ההכנסה... בקיצור, דברי איתי אם את רוצה, ואכוון אותך ...

נפגעת מונקאפ,
אני מחזקת את דבריה של אני_דולב‏, ורוצה לומר לך שכל כך הרבה נשים משתמשות בזה וזה אפילו עזר להן כנגד פטריות העבר- אז חבל להגיע למסקנה כוללת! עם זאת, אני באופן אישי מאמינה שכל אישה היא אחרת. אין פיתרון אחד שמתאים לכולן. יכול להיות ,שעבורך, גביעונית זה לא טוב. הגוף שלך לא אוהב את זה. ואז , באמת כדאי למצוא פתרון אחר... מאחלת לך בהצלחה בדרכך להגיע אליו ...

אשמח להכוונה ומבחינתי אפשר כאן כדי שגם אחרות תצאנה נשכרות. מקווה שאפשר לשפר ביצועים לאביזר הקיים שכן לא בא לי להוציא סתם עוד כסף.
אשר לרצפת האגן שלי, דוקא לא מרגישה התרופפות . השינוי היחידי שחל בתקופה האחרונה הוא שיש יותר סקס בחיים שלי (תודה לאל) . יכול להיות שזה קשור?
שלום לכולן, אשמח לעזרתכן. בשעה טובה החלטתי לעבור לגביעוניות. קניתי את ה fleurcup, ואני קצת מסתבכת איתה. הצלחתי להכניס אותה, ולמרות שהיא מורגשת נראה לי שהיא פתוחה וממוקמת בסדר. רק מה, שהיא בפנים אני לא יכולה לעשות פיפי! לא יוצאת אף טיפה. כשאני מוציאה אותה אז אין בעיה. התחושה מאוד מוזרה והרגשתי אותה רק פעם אחת בחיי, בלידה. גם אז לא הצלחתי לעשות למרות שהיה לי (סליחה על שיתוף היתר) למישהי יש הסבר? תודה!
שלום משתמשת_חדשה?,
יתכן והגביעונית לוחצת לך על השלפוחית. נסי לשנות קצת את המיקום (עד כמה שאפשר לתמרן). אם הבעיה לא נפתרת, גביעונית רכה יותר עשויה לעזור. ראי את "המדריך לרכישת גביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103
לכבוד יום כדור הארץ (היום), femmecup במבצע ליום אחד: 9 ליש"ט (בערך 50 שקל). לא בדקתי עלויות משלוח. לינקים לסקירות ולמותגים נוספים ניתן למצוא "במדריך לרכישת גביעונית" ‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103
אחרי שקראתי את כל הדף וכל מילה של אום_גביע‏ ברחבי הרשת happy
קניתי יוקי, ואני חוזרת לדווח לטובת המתלבטות הבאות.
קודם כל תודה ענקית לכל מי ששתפה בדף!!!

וגם- יש לציין שהיוקי שלי היא הגביעונית הראשונה שהיתה לי אינטראקציה איתה בלייב happy כך שאין לי למה להשוות.

בסופו של דבר בחרתי בה בגלל הקיבולת, אז השאלה היתה האם לקחת יוקי או פלורקאפ, ורציתי גביעונית רכה יותר כי מהיכרותי איתי, זה מה שיהיה לי נוח.
ליוקי יש שתי רכויות- רגילה ויותר רכה. לקחתי את הרגילה.
יש לי אותה ארבעה או חמישה מחזורים, ועכשיו זה כבר קלי קלות.
אז קודם כל- הקיבולת. מי שמקבלת שיטפון כל חודש כמוני- תדע להעריך. אחרי שנים של כניסה בהולה לשירותים מקסימום כל שעתיים- ולעיתים קרובות שעתיים יותר מדי- בימים הקשים אני צריכה לרוקן כל חמש שעות.
שאר הימים אני משאירה אותה 6-12 שעות בלי למצמץ.
החסרון הבולט שלה לדעתי הוא שיש בה טונות כיתוב מבפנים, מה שמקשה מעט על הניקוי (בכל זאת- זה סיליקון. הוא מתנקה) כולל שנתות, לוגו ועוד.
מבחוץ יש לה קוים מחוספסים וגם הגבעול שלה מחוספס. כל עוד צוואר הרחם שלי גבוה- לא מרגישה כלום, והחספוס עוזר לתפוס אותה בלי שתחליק. אבל היו לי מקרים שצוואר הרחם שלי ירד נמוך מאוד (אני בתקופה של שינויים הורמונליים די מאסיביים) ואז זה היה לא נוח ופצע אותי. אז זאת המלצה מכל הלב- לפני שקונים לבדוק את צוואר הרחם כמה ימים במהלך המחזור, ובמשך יותר ממחזור אחד.
היא נפתחת ומתמקמת ממש בקלות וכמעט שאין שום נזילות (הפעמים שיש זה כי אני מתעצלת לוודא שהיא יושבת בדיוק)
ואני מאוהבת בה.
אין ספק שחיי השתנו לבלי הכר. תודה לך, אום גביע!!!

זקוקה לעזרת המומחיות

בבוקר הכנסתי את הגביעונית. הלכתי לעבודה כרגיל ולא הרגיש לי שום דבר מוזר. היא היתה פתוחה כמו שצריך כי זה משהו שאני תמיד בודקת. אחרי 3-4 שעות כשחזרתי הביתה אני מגלה שהתחבושת ששמתי לביטחון ספוגה כאילו אין גביעונית וכאילו עברו לפחות 8 שעות. כשהוצאתי את הגביעונית היה ואקום והיא היתה פחות מחצי מלאה. אז למה הנזילה העצבנית שאפילו לא הרגשתי?

וגם אני זקוקה לעזרת המומחיות...

קניתי די מזמן מון קאפ מאתר אמריקאי (אז אני מניחה שזה הדגם האמריקאי ולא הבריטי), והיא לא יושבת לי בצורה נוחה בנרתיק, לא משנה כמה ניסיתי. יושבת נמוך יחסית, לא משנה כמה אני מנסה להכניס אותה יותר פנימה, ויוצרת משהו שהוא בין אי נוחות לכאב. כשאני שוברת את הואקום כדי להוציא אותה, הרוחב שלה מאוד מכאיב לי ביציא המהגוף (לא משנה כמה אני מנסה להשאיר אותה טיפה מקופלת), וגם ההכנסה שלה לא נעימה. קניתי את המידה הקטנה לנשים לפני לידה, אבל או שהיא טיפה גדולה לי, או שלא מתאימה לי ? אולי אני צריכה גביעונית רכה יותר ? קראתי גם מידע לגבי רחם אחורית ואין לי ממש מושג האם אני נכנסת לקטגוריה

קראתי הרבה קישורים ומידע לגבי איך לבחור גביעונית וקצת הלכתי לאיבוד... נראה לי שאני מחפשת גביעונית שתהיה רכה יותר מהמון קאפ האמריקאית, הקיבולת לא ממש משנה לי ואשמח לתובנות

מה אני עושה אם נפל המונקאפ לאסלה?
אני באופן אישי הייתי מרתיחה כמו תמיד ושוטפת בסבון.
קשה לי להאמין שבאסלה בבית יש הרבה יותר חיידקים ממה שהוא פוגש בשגרה.
חזרתי להשתמש בגביעונית אחרי שנה וחצי מבורכות של אל-וסת (הריון והנקה). שמתי לב לתופעה שנראה לי שלא הייתה קודם (לא חותמת על זה, אתן יודעות מה קורה לזיכרון אחרי לידה): מדי פעם הגביעונית מחליקה ומציצה החוצה אחרי כמה שעות. נראה לי שזה קורה אם אני בהליכה ארוכה. לפעמים אני ממש מרגישה שאם לא אכנס לשירותים תכף ומיד ואשלף אותה, היא תיפול על הרצפה. מה זה אומר? שרצפת האגן שלי קאפוט?

(הממותה הקטנה שוקלת טון בערך, והיא חצי יום על הגב שלי במנשא ילקוט, אני כורעת איתה להוציא צלחות מהארונות למטה במטבח, מתרוממת... וכל הזמן בייסורי מצפון שבטח אני דופקת לעצמי את רצפת האגן, אבל אני לא מוצאת דרך אחרת להצליח לבשל לכבס וכו' כשהשדה הזאת באזור. מצד שני אין תופעות אחרות, לא בורח לי שתן, אז אולי אני סתם בסרטים...)

Paolina ופלונית אלמונית זה אומנם ישן אבל אני אמליץ בכל מקרה,
Paolina אם ישבת אז הגביעונית נטויה ודולפת... ויכול להיות שקשור לאופן הזרימה שלך, בימים שאני יושבת הרבה אני מרוקנת את הגביעונית כל שעתיים
פלונית אלמונית הפכי את הגביעונית כך שהבפנים בחוץ ככה היא חלקה יותר וקטנה יותר גם אני לפני לידה ורק ככה נוח לי...
רוחל שווה לנסות להחליף גביעונית
הגביעוניות באות בהרבה סוגים ומידות
יש גביעוניות לנשים אחרי לידה, לא קשור לרצפת האגן כן קשור לרוחב הנרתיק.
תודה נעם, הגביעונית שלי היא לאחרי לידה. כנראה לא לאחרי לידה רביעית sad
נסי את‏‏http://saloona.co.il/shnot30/?p=103‏"‏המדריך‏ לרכישת גביעונית‏"
אולי את צריכה אחת יותר קשיחה או יותר גדולה
תודה נעם!
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום.
אני מעוניינת לקנות גביעונית ומתלבטת איזו לקנות, אני מבינה שיש הרבה מידות וסוגים שונים כ'ו.
אני ישמח לעזרה לגבי לפי אילו פרמטרים להחליט ומה לבחור. ולדעת קצת יותר על ההבדלים בין הסוגים השונים ועד כמה ההבדלים משמעותיים.
אני בת 25 וראיתי שמחברה אחת מומלץ המידה הגדולה מגיל 25 ובאחרת מגיל 30.
עדיין לא קימתי יחסי מין האם זה משנה לבחירת הגודל או אם אחרי שיהיו לי יחסים כאלה זה יכול לשנות לגבי הגביעונית.
כמה אפשרות יש לי להחליף אם זה לא מתאים לי, האם כל הרב פעמיים מחזיקים 10 שנים או שגם בזה יש טווחים שונים?...

תודה.

ממליצה לך להתחיל לקרוא בקישור הזה שמסביר מאד טוב על המאפיינים השונים של גביעוניות על פיהם אפשר לבחור:
http://saloona.co.il/shnot30/?p=103‏ (בבלוג הזה תמצאי עוד רשומות מעניינות בנושא)
אומרים שהגודל משתנה אחרי לידה, לא חושבת שיהיה צורך להחליף אחרי יחסי מין. את צריכה לבחור במידה קטנה יחסית.

אני מאד התלבטתי איזה סוג לקנות והיה לי קשה להחליט, עד שהבנתי שבסך הכל זה מוצר די פשוט ולא מתוחכם שבנוי כך שיתאים לרוב הנשים אז לא כל כך משנה מה קונים, בסוף בחרתי לפי המחיר ולפי הצבע במידה בינונית (לפני לידה). הזמנתי meluna מהאתר שלהם באינטרנט. יצא לי מאז לנסות שני גדלים שונים ברמות רכות שונות ותכלס שניהם היו נוחים לי. זו לא החלטה הרת גורל happy

הבנתי שאפשר להשתמש בדיאפרגמה במקום?
מה יותר נוח?
האם גביעונית לא יכולה לשמש כאמצעי מניעה?
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

העיקר כתוב בלשון זכר - איך מנקים ? איך מכניסים ?!!
אנחנו נשים ואנחנו מנקות ומכניסות את המון קאפ ..

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

איך משהו שהוא בשימוש לנשים בלבד , נכתב לנשים בלשון זכר ???

קישור | העבר | מחק *שמנדובה* (26.10.2014 17:54):
צודקת, אם כי עדיף היה לכנות עצמך "באנה ונדבר בלשון נקבה" . אם כבר, לפחות שיהיה קצת יותר מדוייק לשונית...
קישור | העבר | מחק *שמנדובה* (26.10.2014 17:55):
פלונית, לא, הגביעונית אינה אמצעי מניעה. היא יושבתנמוך מידי בנרתיק ואינה חוסמת את.צוואר הרחם.
קישור | העבר | מחק *טוליקית* (29.12.2014 21:10):
שלום. אני מעוניינת לקנות סוג של גביעונית. כדאי לקנות בחנות טבע בארץ או באינטרנט מחו"ל? יש מישהי כאן שהזמינה מחו"ל? אני מתלבטת בין החברות... והגדלים.. אני בת 22 לא עברתי לידות וגם לא בתולה.. המחזור שלי הוא רגיל כזה נראה לי. נמשך מקסימום ארבעה ימים, זרימה נורמלית, אני משתמשת בטמפונים של ספיגה רגילה ומחליפה עד שלוש פעמים ביממה..
אשמח לעצות בנוגע לסוגים של החברות והגביעוניות ואם מישהי קנתה מהאינטרנט? אה ויש דרך לבדוק אם אני רגישה לגומי? או שעדיף סיליקון בכל מקרה?
הי טוליקית
אני משתמשת כבר שנים בגביעונית. היתה לי מון קאפ ולאחרונה קניתי מילונה, שהיא עדיפה בעיני. היא רכה וגמישה יותר, ויש לה מעין טבעת בקצה להוצאה קלה יותר.
קניתי מהארץ והייתי מאד מרוצה.
שתיהן מסיליקון.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

לטובת המתלבטות:
קניתי אחרי שתי לידות את המילונה ויצא לי להשתמש עכשיו כמה פעמים אחרי הלידה השלישית.
תמיד שנאתי את תחושת הזליגה של הדם מהגוף החוצה ומטמפונים רגילים נפרדתי אחרי שהתבגרתי והבנתי שאמא שלי תמיד צדקה, והחומרים שבהם לא ראויים לבוא במגע עם גופי...
המילונה מדהימה!
מההתחלה השימוש שלי בה היה קל ופשוט. היא כלל לא מורגשת כשהיא בפנים וההוצאה חלקה וקלילה.
נחסכת ממני התחושה הזו של הדם שיוצא לאיטו ושל התחבושת המעיקה. גם לכדור הארץ נחסך לא מעט...
מבחינתי זה ממש משנה את חווית המחזור שלי. כן, עד כדי כך.
למדתי על המוצר הזה פה לראשונה והיום כשסיפרתי על זה לבעלי (הוא לא הבין בהתחלה איך זה עובד) הוא תהה למה לא כל הנשים משתמשות בזה happy
באמת מוזר שזה כל כך לא נפוץ.
בקיצור, למי שמתלבטת וכן יש לה היכרות נינוחה עם איברי הגוף האלה (או נכונות לכך), ממליצה בחום לנסות!
אגב, לא ניסיתי סוגים אחרים אבל מודה שיותר קשה לי לחשוב על גביעונית קשיחה. איכשהו זה נשמע לי פחות נוח ויותר מציק. נראה לי שלחברה מתחילה הייתי ממליצה על משהו גמיש...

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אגב, במשך למה שכתבתי לעיל:

 1. כמובן שלא השתמשתי לדימום אחרי לידה אלא רק לווסת
 2. גם אני ליתר ביטחון שמה מגן תחתון דקיק. ממש מספיק גם להכתמות אם יש ביומיים שלושה הראשונים של הווסת.
אני מרוקנת את דם הווסת ומשתמשת כרגע בתחבושות רב פעמיות. אני תוהה אם כדאי לי לקנות גביעונית לזמנים בהם ארצה לשחות או לעסוק בספורט או להיות במקום בו לא יתאים לי להתעסק עם תחבושות רב פעמיות.

גביעונית משתלבת עם מודעות וסת? היא מציקה? אני עדיין ארגיש שבא גל של דם ואוכל ללכת לשירותים לרוקן אותו?

ובנושא אחר לגמריי - שם הדף. כבר היה דיון בנושא, אולם ממרחק הזמן אני יכולה להגיד שאף פעם לא נתקלתי בשם טמפון_רב_פעמי‏ מחות לשם הדף הזה. נתקלתי במוןקאפ ובגביעונית, ואני אישית בעד שינוי שם הדף עם יצירת הפניה אוטומטית.

הי אישה_במסע?,
אני מוצאת שאני לא מצליחה להפעיל קשב עם גביעונית. השרירים עסוקים בלהחזיק אותה, ולא מעבירים לי את המסר של בא דם... (בטח לא מספיק בזמן בשביל להוציא). אבל בשביל שחיה היא סבבה. ממילא לא הייתי יוצאת מהמים כדי לרוקן.

לגבי שם הדף- אולי כבר באמת הגיע הזמן happy ברוב המקומות היום כותבים גביעונית ווסת לצד תחליף טמפון רב פעמי. השם השני נותן את ההסבר לראשון. הלוואי ואנחנו כבר בשלות למעבר וזה מספיק מוכר שלא צריך הסבר?

תודה על העדות. אני עדיין מתלבטת אם לקנות גביעונית. יש מקרים שזה יכול להיות בהם נוח, אבל לא להיות מודעת לווסת ולתחושה שבא גל של דם ממש לא מתאים לי כרגע.

אם אני אזכור ועד כמה שבועות לא יהיו תגובות נגד שינוי השם, אני אשנה אותו עם העברה אוטומטית.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אה... חדשה בזה- תגידו- זה לא ייבלע לי פנימה?!

לא. לואגינה יש גודל מוגבל, אין לאן להבלע

(מצטערת שלא שיניתי את שם הדף כמובטח. שינוי שם דף לא עובד לי...)

אגב, מאז ניסתי להשתמש בגביעונית והחלטתי שביום יום ממש עדיף לי תחבושות רב פעמיות. לרוקן את דף הוסת נוח בהרבה, ואני משאירה את הגביעונית לטיולים למיניהם ושאר תנאים לא אופטימליים.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

_אגב, מאז ניסיתי להשתמש בגביעונית והחלטתי שביום יום ממש עדיף לי תחבושות רב פעמיות. לרוקן את דף הוסת נוח בהרבה_
מסכימה

אישית שנים השתמשתי בטמפונים. לפני כשנה+ התנסיתי בגביעונית ולא מאוד התחברתי. הרגשתי שיש לי הרבה יותר התכווצויות כשאני איתה.
לאחר מכן עברתי לריקון דם ווסת.
למזלי העניין בא די בקלות <טפו טפו חמסה חמסה>. לרוב אני כן מסתובבת עם תחבושת דקה או טישו כדי לוודא שלא יהיו תקלות.
כשאני עושה ספורט או הליכות ארוכות או בטיולים בדרך כלל משתמשת בטמפונים.

שוקלת לנסות גביעונית אחרת כדי שאוכל לוותר על הטמפונים לגמרי.
האם יש המלצה?
האם מישהי אחרת חוותה את התגברות של התכווצויות בשימוש בגביעונית?
יכול להיות שהסוג שניסיתי ספציפית היה לי לא נוח כיוון שהיא ידועה כגביעונית יחסית קשיחה בהשוואה לאחרות (יוקי קאפ)?

תודה

בתור מי שהשתמשה בגביעונית פעמים ספורות, אין לי המלצות. אני לא חוויתי התגברויות של התכווצויות.

אבל למה לא להשתמש בתחבושות רב פעמיות כל הזמן? אני משתמשת בתחבושות חד פעמיות ליום יום בדרך כלל, ואם אני יוצאת להליכה ארוכה אז בתחבושת למחזור (וגם אז, בתחבושת לייט. יש לי רגולר אחת ואני לא משתמשת בה).

מודה, בעיניי טמפונים הם בלתי נסבלים. אם החסימה של הגביעונית וההפרעה לפעילות התקינה של ריקון הדם הציקה לי, אז טמפון מפריע עוד יותר.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

גילוי נאות לא ניסיתי תחבושת רב פעמית.
תחבושות חד פעמיות הן בעיני חיתול, וזה ממש לא נעים לי, גם אם אשים אחת אלך על הסוג הדק, יותר תחתונית מתחבושת.
התעסקות שאין לי אנרגיות אליה.
נשארתי עם טמפונים. אני לא מתה עליהם, מרגישה ריחוק מהגוף שלי, וגם איתם יש לי לפעמים התכווצויות אבל הם דווקא לא מאוד מפריעים לי.

הנחתי שכיוון שאני לא אוהבת תחבושות חד"פ אז גם הרב פעמיות יהיו דומות. האם טעיתי?
כמו כן, כשאני עושה ספורט, נגיד פילאטיס או ריצה, יש לי העדפה לטמפון כי נדמה לי שתחבושת יכולה לזוז/לדלוף או שיהיה ריח או שהיא תהיה בולטת כי הבגדים צמודים.
אני מדמיינת?

הנחתי שכיוון שאני לא אוהבת תחבושות חד"פ אז גם הרב פעמיות יהיו דומות. האם טעיתי?
כמו כן, כשאני עושה ספורט, נגיד פילאטיס או ריצה, יש לי העדפה לטמפון כי נדמה לי שתחבושת יכולה לזוז/לדלוף או שיהיה ריח או שהיא תהיה בולטת כי הבגדים צמודים.
אני מדמיינת?

את טועה. זה שונה. מאוד מאוד מאוד. עד כדי כך, שכשניסיתי תחבושת רב פעמית שהכנתי בעצמי (ואני לא תופרת דגולה), לא הצלחתי לחזור חזרה. זה כל כך יותר טוב ונוח ונעים!

בנוגע לריח - בתחבושת חד פעמית יכול להיות ריח אם את לא מחליפה אותה יותר מידי זמן. זה נובע מהכימיקלים שיש בה, ולא קורה עם תחבושת רב פעמית. אין שום סיבה סבירה שתחבושת תדלוף אם לקחת תחבושת במידה המתאימה.

לזוז? לקח לי פרק זמן של התעסקות להבין איך לגרום לתחבושת שלא תזוז. זה תלוי בהתאמה בגודל והמבנה של התחתונים, והסוג של התחבושת. אבל אם אני שמה מתחת ליינר היא לא זזה. ובכל מקרה, אם זו תחבושת לוסת ולא תחתונית דקה, גם אם היא תזוז זה לא משנה כי היא גדולה.
לא ממש ברור לי איך היא אמורה לבלוט, אבל אני לובשת טייץ בערך פעם בנצח, אז אני לא יכולה להגיד על זה כלום. חוץ מזה שלדעתי לבוש צמוד זה מאוד לא נוח...

בכל מקרה, אישית קשה לי להבין איך מישהי שמרוקנת את דם הוסת יכולה לסבול טמפון. זה מזיק בריאותית בכל כך הרבה דרכים. מבחינתי טמפון זה פשוט לא אופציה, כמו שלאכול במקדונלדס ארוחת צהריים כל יום במשך שבוע כל חודש זה לא אופציה. שלא לדבר על הנזק לסביבה. בתקופה בה השתמשתי בתחבושות חד פעמיות ממש סבלתי מייסורי מצפון על הנזק שאני עושה.

בכל מקרה, העצה שלי היא שתנסי ותראי. יכול להיות שתתאהבי בתחבושות רב פעמיות מהוסת הראשונה, כמו שקרה לי. ויכול להיות שלא תאהבי. ויכול להיות שתחליפי את התחתוניות החד פעמיות שלך בכאלו רב פעמיות, בזמן שבו את לא עושה ספורט.

כל אחת היא שונה. יש כאלו שמסתדרות עם טמפון כמוך, ויש כאלו שלא - כמוני. הדרך היחידה לדעת אם תחבושות רב פעמיות נוחות ונעימות לך כרגע היא לנסות את זה על עצמך.

בשבילי, ההבדל היה גדול מספיק כדי להעדיף את חוסר הנוחות שבתחבושות רב פעמיות שלי תוצרת בית, בלי הטיקטקים שמצמידים אותה שלא תזוז, במשך שנים (עד שקניתי תחבושות נורמליות באינטרנט). פשוט כי כל שאר האלטרנטיבות הפכו לבלתי נסבלות ברגע שגיליתי את זה. זו הייתה תגלית של ממש, ואני ממליצה לך בחום לנסות. מה כבר תפסידי?

<אם בא לך ויש לך רכב והרעיון לא מטריד אותך, את יכולה לבוא לבקר אצלי. אני אראה לך את אוסף התחבושות הרב פעמיות שלי - יש לי כמה גרסאות שונות, לנסות אותן ואת הגביעונית שלי - אני בחרתי באחת יותר רכה מזו שיש לך כרגע, ולהחליט אם זה נוח לך לפני שאת קונה. ואם תבואי בטייץ אז גם תוכלי לראות אם רואים את זה דרך הבגדים.
אני יודעת שיש נשים שהרעיון של להשתמש בגביעונית או תחבושת של מישהי אחרת נראה להן מגעיל, לי אישית לא. כי אני בלאו הכי מכבסת אחר כך את התחבושות, ואת הגביעונית מנקה במים רותחים. אז אם את רוצה תשלחי לי מייל ותכתבי ששלחת>

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

ראיתי שהשתבש לי משהו בהודעה שפירסמתי
המשפט התעסקות שאין לי אנרגיות אליה. היה אמור להיות - שבגביעונית הפסקתי להשתמש בגלל ההתכווצויות וגם בגלל שבתקופה שניסיתי את זה, הרגשתי שזו הייתה הרבה התעסקות שאין לי אנרגיות אליה. happy

בכל מקרה, העצה שלי היא שתנסי ותראי.
אוקיי, צודקת. כל כך פשוט :)

ולגבי הצעתך, תודה רבה, באמת. כרגע, נראה לי שאנסה לשים את ידיי על תחבושת רב פעמית ופשוט אנסה. אם יהיה נוח אז אולי לא אדרש לעניין הגביעונית.
עוד גילוי נאות, לכאורה לא מגעיל אותי להתנסות בגביעונית/תחבושת של מישהי אחרת אבל כן צריכה לעשות חשיבה פעילה כדי להוריד את הרתיעה שעלתה לי מההצעה הזו. דומה לרתיעה שהייתה לי מדם מחזור עד שהתחלתי את התהליך גביעונית/ריקון וסת. והרתיעה שהייתה לי משיער גוף עד שהבנתי שזה טבעי ולפעמים לא סוף העולם שלא להתגלח. בקיצור, עדיין בתהליך הסרת המסרים שספגתי מרבית חיי על הנושאים הללו.

אם וכאשר יהיה רלוונטי אנסה לחזור אלייך דרך דף הבית שלך ואם עדיין תהיי זמינה ומעוניינת, נתאם. תודה

אם יהיה נוח אז אולי לא אדרש לעניין הגביעונית.
מקווה שככה יקרה. בעיני תחבושות רב פעמיות עדיפות משמעותית על פני הגביעונית.

עדיין בתהליך הסרת המסרים שספגתי מרבית חיי על הנושאים הללו
אני לא חושבת שהתהליך הזה מסתיים אי פעם...

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

tongue

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום
מקווה שהדף עוד פעיל..
לפני הלידה השתמשתי בליידי קאפ במשך שנים והייתי מאוד מרוצה. רציתי לקנות אחד חדש שמותאם לאחרי לידה אבל...
לצערי המצב לא מזהיר, לקח לי הרבה זמן לחזור לעצמי ואני עוד לא לגמרי שם, מרגיש לי ששרירי רצפת האגן חלשים. ניסיתי לשים טמפון ואחרי פרק זמן הרגשתי שהוא ממש מחליק החוצה. אפשר לנסות לקנות חדש, או שעדיף קודם להתחזק? אם כן, המלצות לחזק השרירים?

תודה רבה לעונות, מרגישה ממש אבודה, לא בא לי להישאר עם טמפונים..

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

הבהרה קטנה -ב"לקנות חדש" התכוונתי לקנות גביעונית חדשה

אם כן, המלצות לחזק השרירים?
יש מדור שלם - מדור_רצפת_האגן‏. יש שם המון מידע. אני מניחה שבמיוחד את מחפשת את מידע_ושיתוף_בענייני_צניחת_רצפת_אגן‏ - יש שם מידע על חיזוק וטיפול בנושא. שם גם מסבירים למה חולשת רצפת האגן מזיקה בדברים רחבים בהרבה מלקנות גביעונית במידה גדולה יותר (למרות שזה יכול לקנות באופן טבעי אחרי הלידה - לא סתם יש מידות לפני ואחרי לידה בחלק מהגביעוניות). כדאי גם לקרוא את הדף שמירה_וחיזוק_של_קרקעית_האגן‏ - יש שם תרגילים קונקרטיים ומפורטים.

וזה בכלל לא מה ששאלת עליו, אבל אני ממליצה בחום לנסות תחבושות רב פעמיות + מודעות ווסת. זה עולם אחר! לא רק שתחבושות זה הרבה יותר נעים לי מגביעונית (וטמפון זה בלתי נסבל), עם מודעות וסת הגעתי למצב שבו אני משתמשת אך ורק בתחבושות שמיועדות ליום יום! גם בימים הראשונים של המחזור! (וסליחה אם אני נשמעת כמו פרסומת. לא הלכתי לשום סדנא, אז הדבר היחידי שאני מפרסת זה את הדפים המתאימים בבאופן.) לא האמנתי שזה אפשרי, ואילו עכשיו אני יכולה לראות עתיד בו התחבושות הן רק ליתר בטחון.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

תודה רבה על התשובה המפורטת!

נתת לי הרבה חומר למחשבה וקריאה :)

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

כל כך נדיר שאני כותבת פידבק על מוצר שהתנסיתי בו אבל הנושא הזה כל כך חשוב לי וחווית השימוש והניסיון משמעותיים אז החלטתי לשתף...

שימוש בגביעונית אחרי לידות + חולשה (צניחה קלה של רצפת אגן) + רחם אחורי(אולי פחות רלוונטי...)

אז ככה.
בסביבות גיל 20 התחלתי להשתמש במונקאפ והתאהבתי בו לחלוטין.
אחרי שימוש של כמה שנים, כולל בטיולים ובבריכה ובספורט ואיפה לא.... נכנסתי להריון ובהמשך ילדתי. מהלידה הזו יצאתי עם קרעים קשים (דרגה 3) וצניחה של רצפת האגן.
בטמפונים רגילים לא הצלחתי להשתמש בתקופה הראשונה - היו מתהפכים לי בפנים או מציקים. במונקאפ ניסיתי וגם לא הצלחתי.
עברתי שיקום אבל המצב עדיין לא מושלם. הצלחתי לאחר כמה שנים לחזור ולהשתמש במונקאפ רק כאשר הפכתי אותו מבפנים החוצה. זה הקטין את האורך שלו ופחות הציק. אבל הוא כבר לא נאטם לי טוב בואקום מאז הלידה. וזה תיסכל אותי מאוד... התגעגעתי לאיכות החיים של שימוש מוצלח במונקאפ (לא צריך להסחב ולהחליף, אין דליפות, נקי ונוח...)

לאחרונה גיליתי את המילונה והזמנתי בחו"ל. מוצר מדהים ושירות לקוחות מדהים!!! שימו לב, שמה שנמכר בארץ אלו רק דגמים בודדים.
בחו"ל יש 2 דגמים: normal ו - short. הקצר כמובן מתאים למי שמבחינה אנטומית הגביעונית יושבת אצלה נמוך ומציקה בפתח - בין אם זה צוואר רחם קצר - או - צניחה. בכל דגם יש 3 גדלים - s, m, l ובכל גודל יש 3 דרגות גמישות/קשיחות. לסיכום - מדובר במבחר פשוט עצום!!!
אפשר לקרוא קצת סקירות לגבי איך נכון לבחור גודל רצוי ומידת קושי.
אני בחרתי על סמך ניסיון עם כמה סוגי גביעוניות כולל מונקאפ , את המילונה הקצרה, במידה הגדולה (הכי רחבה + קיבולת גדולה מבין הקצרות), ובדגם ספורט שהוא הקשיח ביותר.
קיצרתי את הגבעול
והשימוש חזר להיות נעים ונוח כמו שזכרתי מהשנים שלפני הלידה!!! אושר גדול..
*מניסיון שלי, בגלל הצניחה והחולשה של השרירים, דווקא הגביעוניות הרכות לא מתאימות. דפנות הנרתיק לוחצות על הגביעונית חזק מידי, משחררות את הוואקום והיא דלפה לי כל הזמן (במונקאפ). ודווקא הגביעונית הקשיחה מצוינת!!! היא נפתחת בפנים בקלות וחזקה מספיק בשביל להשאר פתוחה.

המלצה חמה חמה!!!

שלום,
חודש שעבר קניתי גביעונית וניסיתי אותה לראשונה, עכשיו אני מנסה כבר חודש שני. מצד אחד אני ממש מרוצה, אני לא מרגישה אותה בכלל, זה כיף לא להשתמש בטמפונים ומשמח אותי לדעת שאני חוסכת בחומרים שמזיקים לגוף שלי ולסביבה. מצד שני.. יש פעמים שאני מכניסה אותה בדיוק כמו שאר הפעמים, אבל פתאום אחרי כמה זמן אני מרגישה רטיבות בין הרגליים ומגלה שממש נוזל לי. זה קורה לי בלילה, אני ממש קמה מזה, או אפילו סתם במשך היום. אבל כשאני בודקת אם אולי היא לא נפתחה לחלוטין, אני לא מוצאת שום סיבה. זאת אומרת, היא מוכנסת טוב, הכל אטום ועדין נוזל לי כמות גדולה. זה מרגיש מאוד שרירותי וזה גורם לי לא להיות מסוגלת לסמוך על האמינות של הגביעונית בכל פעם. מישהי יכולה לייעץ או לנסות להסביר לי, אולי אני עושה משהו לא נכון? אבל יש פעמים שהכל עובד בסדר.. אשמח לשמוע מכן, כי מאוד הייתי רוצה להמשיך להשתמש בה :) תודה!
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

ניסיתי איזה 5 סוגי גביעוניות והלולוקאפ הכי נוח by far!!
(louloucup.co.il)

קישור | העבר | מחק *אלמונית* (30.11.2018 21:59):
אולי את צריכה גביעונית במידה גדולה יותר?
אני לא הצלחתי לנשתמש בגביעונית - הרגשתי אותה ואת החסימה שלה וזה לא הסתדר לי עם ריקון דם הוסת, אז נשארתי עם תחבושות רב פעמיות.
יש לך מה להוסיף? עריכת כל הדף
אפשר לפתוח דף_חדש, או לכתוב כאן בדף טמפון_רב_פעמי:
יש רק אדם אחד, הוא לא אף אחד מאיתנו, והוא קיים בכל אחד מאיתנו.

מאת:

כדאי לקרוא שוב את מה שכתבת לפני ההוספה.