דף_פתיחה‏ leaf מה_חדש‏ leaf מפתח_נושאים‏ leaf הוראות_שימוש‏ leafemailleaf חיפוש:
איך הופכים 30 מ"ר למרווחים עוד יותר, מה עף? מה מתקפל? ואיך אצליח יום אחד לעשות כאן סדר פסח לפחות ל-10 אורחים (נו, איך היא תעשה את זה? אומ_איליי‏‏ בדף האוריגמי תכנון_החלל_בדירה_קטנה‏)

ברוך בואך לאתר באופן_טבעי‏ flower

ביקור ראשון שלך?
ראו גם: מדור_הריון‏, מדור_לידה‏.

הדף אוחד עם הדף בטיחות לידה במצג עכוז

נוהגים להציג לידה במצג עכוז כסכנת נפשות, משהו שדורש פיקוח הדוק, ואולי אפילו בלתי אפשרי ומצריך ניתוח קיסרי. במציאות, זה אמנם מעלה את הסיכונים בלידה אבל לא בצורה עד כדי כך היסטרית. בספר "האנציקלופדיה להריון ולידה" אפשר לראות צילומים מלידת-בית במצג עכוז.
ואילנה שמש סיפרה לי שהיא הגיעה עם יולדת במצג עכוז לבית חולים, והן התעקשו לדבר עם רופא שיודע ליילד בצורה "רגילה". כל הרופאים בדרך הזהירו ואיימו, ובסוף הגיע רופא בכיר מאוד, נדמה לי ראש המחלקה, ויילד בלידה רגילה, בלי חתך אפילו.
פשוט רופאים ומיילדות במחלקות יודעים ל'קבל' תינוק בצורה אחת לכן צריך לשכב על הגב ולפסק
כל מה שזז מזה מילימטר
נחשב לא לגיטימי וכך גם לידת עכוז שהיא מצג טבעי ולגיטימי כמו כל מצג אחר צריך רק לדעת ל'קבל ' את התינוק
כל בתי החולים מעבירים אוטומטית לקיסרי
חוץ מאסף הרופא שם ניתן לבחור בין קיסרי ללידה רגילה
ליויתי את גיסתי ללידה שם
ועברנו מסע הפחדות של שלוש שעות (עד שהתחלפה משמרת)
מסתבר שרק רופאים של פעם יודעים לקבל עכוז כי פעם עוד היו עושים את זה
והיום בכל המחלקה יש רק אחד מקסימום שיודע
שלא לדבר על מיילדת...
הלידה בסוף עברה טבעית אבל בשלב הלחיצות היא הושכבה על הגב וזה לקח יותר מדי זמן בסוף גם חתכו לה
אבל זה היה במסגרת הרע במיעוטו .
המדהים היה מה היו הרופאים מוכנים לעשות כדי להפחיד ולשכנע שנעבור לקיסרי כולל לשקר!
באיזשהו שלב בלי שנעשתה איזשהי בדיקה באו והודיעו לנו שיש שתי רגליים ישרות
(מצב פתולוגי המחייב ניתוח)
מאחר שהתעקשנו המיילדת בדקה ידנית ואחריה גם עוד אחת באה לוודא שלא מרגישים שום רגל
והלידה יצאה לדרך
(לא היינו כאלו חכמות פשוט שיין ברגנר לוותה אותנו טלפונית וידענו מה לשאול)
הערה: אני לא חושבת שמצג עכוז הוא טבעי, רוב הלידות הן לא עכוז.
אבל חברה שלי ילדה בהולנד, בבית חולים לידה _ראשונה_ עכוז. חתכו קצת, אבל היא לא אמרה שניסו להפחיד אותה או אפילו לדבר על קיסרי.
וגם הסיפור של גיסתך באסה"ר הוא יוצא דופן מכיוון שגיסתך בוודאי התעקשה לא ללכת לניתוח, ובעלה לא היה שם כדי לחתום במקומה!!!
אתם מוזמנים לכתובת הבאה לראות תמונה אחרי תמונה לידת עכוז בלידה שלישית. מדהים!
http://www.birthdiaries.com/diary/47vbirth.htm
שגית, מדהים! איזה יופי!
הועבר מהדף בטיחות לידה במצג עכוז
היה מחקר לפני שנים מעטות על לידות עכוז בבית חולים.
זה היה מחקר נרחב, שבדק גם בישראל, גם במצרים וגם בעוד מדינה מערבית, שכחתי איזו.
המחקר הופסק באמצע בגלל התוצאות החד משמעיות, שהראו שלידות עכוז וגינליות היו לאין שיעור יותר מסוכנות והסתיימו יותר רע מניתוחים קיסריים במצג עכוז.
מאז אני תוהה:
מה הסיבה?
אולי זה בגלל שמדיניות בית החולים והגישה הרפואית לא יודעות ליילד לידת עכוז?
האם גם מיילדות ותיקות ומנוסות ימליצו על ניתוח קיסרי במקרה זה? או שמיילדת כן יכולה ליילד לידת עכוז בלי נזק לאם או לתינוק?
במחקר אמרו שהשתתפו רק רופאים מנוסים בלידות עכוז, ובכל זאת התוצאות היו כל כך קשות שהם הרגישו שלא אתי להמשיך את המחקר ופרסמו מייד את התוצאות החמורות, שהובילו כמובן להנהגת מדיניות טוטאלית - מצג עכוז רק בניתוח קיסרי.
בשמת, כתבת במחקר אמרו שהשתתפו רק רופאים מנוסים בלידות עכוז. לא בדקו מיילדות?
זהו, שאני לא יודעת. בכל מקום שאני נתקלת במחקר הזה זה רק בדיווח עליו. חשבתי שאולי מישהו/י כאן יודע יותר.
אני מצאתי את זה, אבל כנראה שזה לא המחקר שאת מתייחסת אליו?
http://jama.ama-assn.org/issues/v287n14/abs/joc11892.html
אה, לא, כנראה שמצאתי:
http://www.google.co.il/search?q=cache:JomZhIKJCg4C:www.cedip.cl/Educacion/tbt.pdf+breech+vaginal+birth+research+israel+egypt&hl=iw&ie=UTF8
קראתי רק כמה פיסקאות ראשונות.
מדובר על experienced clinician בתור מי שיילד, אז לא ברור לי אם זה רופא או מיילדת.
גם אני קראתי על מחקר (אחר, כנראה) שהגיע למסקנה דומה, ובכל זאת, זה נשמע מוזר. נכון שלידת עכוז היא בסיכון גבוה יותר, ובכל זאת, לא מעט נשים (לא זוכרת כרגע אחוזים מדוייקים, אבל הם לא נמוכים) מגיעות ללידה כשעובריהן במצג עכוז. מן הסתם, כך היה תמיד, פחות או יותר (יש השפעה לתנוחות הגוף, כך שיתכן שיש שינוי כלשהו בכמות, אבל בסך הכל לידות עכוז היו גם בעבר הרחוק), ובכל זאת נשים ילדו כך - ושרדו (טוב, לא כולן). איכשהו נראה לי, ואולי זה לחלוטין לא מבוסס, שהקביעה המוחלטת שעכוז=קיסרי היא מוגזמת. זו צריכה להיות אפשרות (כי בכל זאת ישנו סיכון גבוה יותר לסיבוך) אבל ברת בחירה, ולא החלטית. שאלה חשובה היא באמת מה שבשמת העלתה - האם להחליט על לידה רגילה במצג עכוז זה ריאלי, כשמרבית הצוותים הרפואיים (רופאים ומיילדות) לא התנסו ואולי גם לא למדו דבר על לידה כזאת. שוב ושוב עולה הצורך במיילדת "מהזן העתיק" שיודעת להתמודד עם מצבים מורכבים בלידה, בלי להבהל, ובלי לברוח מיד לניתוח הקיסרי (מדובר על מצבים שמיילדת מיומנת יכולה לעזור בהם). השאלה היא אם ישנה כזאת, והאם היא זמינה...
הבעיה היא לא האם, עפ"י המחקר, אלא התינוק.
[שאר הדיון ב-לידה_טבעית_בעתיד‏ עבר לדף נפרד]
טוב, קראתי את כל המחקר.
אז ככה. "experienced clinician" הוגדר לפי 4 קריטריונים (התוצאות נבדקו לפי כל אחד מהם): 1. מי שהגדיר/ה את עצמו/ה כמיומן ומנוסה בלידת עכוז וגינלית, והדבר אושר ע"י ראש המחלקה שלו/ה. 2. כל רופא מיילד licenced obstetrician.
  1. כ-clinician עם יותר מ-10 שנות נסיון בלידת עכוז וגינלית. 4. עם יותר מ-20 שנות נסיון בלידת עכוז וגינלית.
מקריאת המאמר קיבלתי בכל מקרה את הרושם שמדובר ברופאים.
בין השאר הם מעירים בסוף, שצריך לקחת בחשבון שהמחקר בודק את השאלה בימינו, כאשר אין לו ספק שגם מי שמנוסים כבר עשר ועשרים שנה בלידות עכוז וגינליות עדיין פחות מנוסים מהרופאים שלפני 30 ו-40 שנה.

ההבדל היה באמת בתוצאות לגבי התינוקות. הבדל די גדול, גם כשהושוו התוצאות בניתוחים קיסריים לעומת לידות וגינליות עם הרופאים הכי מנוסים.

עכשיו, כשקוראים את פרוטוקול הלידות מגלים לידות בית חולים התערבותיות מהזן המוכר לנו, עם האינפוזיה והמוניטור וזירוז ופקיעת מים וכו' וכו' וכו'. כלומר, לא היה רמז לגישה המיילדותית ללידה במחקר זה. יתר על כן, הפרוטוקול ללידת עכוז וגינאלית כלל שימוש בואקום ומלקחיים וכדומה (ואח"כ מתפלאים למה יצאו הרבה תינוקות עם פגיעות קשות שמתיאורן ברור שנגרמו מהמלקחיים). הם כתבו שם במפורש שפרוטוקול המחקר אסר על total breech extraction.
מה זה?
בקיצור, אני חושבת שאלך לשאול את אילנה שמש איך היא, כמיילדת ותיקה, רואה את הנושא, אם כי ידוע לי שמיילדות הבית בישראל שולחות מצג עכוז ללידה בבית החולים, עקרונית.

טוב, שאלתי וקבלתי תשובות:
total breech extraction היא הפעולה הכי פולשנית: נכנסים פנימה ושולפים את התינוק מהנרתיק. גורם נזקים קשים לאם ולתינוק, ולכן שיטה שנאסרה.

גם אילנה שמש וגם רותי קרני הורוביץ מסכימות איתי, שלמעשה המחקר הזה בדק רק את הגישה ההתערבותית, כך או כך, ולכן עדיין אין לנו תשובות לגבי לידת עכוז בגישה המיילדותית.
בעולם המודרני, מצג עכוז נמצא בשלושה ארבעה אחוזים מהלידות.
בעולם הלא מודרני - הרבה הרבה יותר נדיר. זה כנראה קשור גם לתנוחות הגוף של הנשים (אופן הישיבה וכדומה), ולדעת אירית פלקוביץ (ראו בספר "טבעי ללדת") קשור גם לשימוש בקול: ההאזנה למוסיקה אלקטרונית וכדומה אינה טובה למניעת מצג עכוז. השימוש של האם בקולה, השירה בקול בזמן ההריון, מעודדת את העובר להתמקם כשראשו למטה בין עצמות האגן, כי שם הוא יכול לשמוע אותה טוב יותר. לכן עצתה לחוששות ממצג עכוז: למעט עד כמה שאפשר בהאזנה לרדיו, לדיסקים, לטלביזיה וכדומה, ולהרבות עד כמה שאפשר בדיבור ובמיוחד בשירה (לעובר לא איכפת אם אתן מזייפות או שקולכן קול עורב).

ואם זה לא מנע מצג עכוז, אז:
א. דיקור סיני, 83 אחוזי הצלחה בהיפוך ולא פולשני.
ב. אם לא עובד, ד"ר (פרופ'?) קנטי מביה"ח מאיר, הכי טוב בארץ בהיפוך עוברים למצג ראש.

ואגב, הספקות שלי במחקר הזה קפצו עד מאוד כשראיתי את סדרת התמונות של לידת בית במצג עכוז באחד האתרים לפני זמן מה (שגית, זו את שנתת לנו את הלינק? תוכלי להעביר אותו לדף הזה מאיפה שלא שמת אותו?).

בסרט נפלא על מישל אודן שהראו לפני איזה ארבע-חמש שנים בערוץ 8 (יש לי את זה מוקלט)
"שירי ערש, מיילדות, אמא אדמה"
מיילדת אחת שעשתה איזה קורס עם מישל אודן אומרת שהיא ראתה אותו מיילד לידת עכוז,
ואחרי זה היא אמרה בטון של גילוי פלאי והערצה: אה! אז ככה מיילדים לידת עכוז!
טוב, אז הנה ‏מחקר אחר

ו ‏כאן‏ יש המון מידע על מצג עכוז - רעיונות שונים להיפוך וגם על לידת עכוז.

שלום לכולן, אני גיסתה של יפעת. עברתי לידה ראשונה לידת עכוז טבעית וכמו בדרך כלל בחיים חקרתי אודות לידות עכוז רק אחרי הלידה ואלו הממצאיםhappy

  1. התחלתי לשאול את הסובבים אותי ולהפתעתי הרבה מביניהם נולדו במצג עכוז! אכן לפני עשרות שנים זה היה מצג לגיטימי ולא "מסוכן" כמו היום.

  2. ישנם גורמים שונים המעלים את הסיכון בלידת עכוז כמו: מספר הלידה, משקל העובר, קצב התקדמות הלידה, מוניטור העובר וכד' - לכן כל מקרה צריך להשפט לגופו. במקרה שלי למשל הסיכון לא היה גבוה למרות שזאת הלידה הראשונה שלי - הערכת המשקל הייתה בין 2.5 ל-2.7, מוניטור היה מצוין כל הזמן והלידה התקדמה מהר.

  3. לכל מחקר יש תמיד מחקר סותר. מצאתי מחקרים התומכים בניתוחים קיסריים ומצאתי מחקרים התומכים בלידות עכוז טבעיות.

  4. למרות שחיבור "מצג עכוז" ו"לידה טבעית" נשמע כמעט בלתי אפשרי לחלק מהאנשים הגיוני יותר ללדת עכוז ללא אפידורל שכן אם כבר יש התערבות בלידה התוצאות שלה יכולות להיות הרבה יותר חמורות מאשר התערבויות במצג ראש.

  5. אין כמו להקשיב לקול הפנימי. אני *ידעתי* שאני צריכה ללדת רגיל ושהכל יהיה בסדר.

בגדול זהו זה.

הלידה שלי הייתה מ-ד-ה-י-מ-ה, אני מאוד גאה שהלכתי עם עצמי עד הסוף ועשיתי את מה שהרגשתי לנכון למרות כל מה שאמרו הרופאים (אין ספק שצריך לדעת גם למי להקשיב בחיים). החוייה שעברתי משפיעה על כל דבר שאני עושה היום וכמובן גם על הדרך בה אני מגדלת את בתי.
ושוב תודה ליפעת שהרבה מזה בזכותה.

ותודה לשיין
שהדריכה מקצועית בטלפון
ללא שום תגמול או תאום מראש
והיתה פשוט אלוהית
וגם את היית בסדר, לנה...happy
לידה ‏במצג עכוז‏ בלי בעיות ועניינים. "אתר שלם"‏http://www.breechbabies.com/
הכתבה של ענת תל-אורן בגליון האחרון (מס' 52) היתה עבורי אישזהי סגירת מעגל.
אני הגעתי לראשונה ל"באופן טבעי" לפני פחות משנה כאשר שוטטתי באינטרנט כדי ללמוד על לידה_במצג_עכוז‏‏.
גם אני, כמו האישה שעליה ספרה ענת, ניסיתי וניסיתי להפוך את העובר- ללא הצלחה.
והגיע הרגע שבו הייתי צריכה להכריע כיצד ללדת.

התייעצתי והתייעצתי (ולא הפסקתי להתייעץ) עם כולם- משפחה מצומצמת, מורחבת, רופאים, מיילדת ועוד.רציתי ללדת לידה 'רגילה' ולא בניתוח, אולם, כיוון שזה היה ההריון השני שלי וגם בראשון הלידה היתה דבר מסובך (שהסתיים בטוב) חששתי מאוד. העובדה שיש בתי חולים בירושלים שכמדיניות לא מילדים עכוז - הלחיצה אותי עוד יותר.

באופן פרדוכסלי אולי, ביחס לחוויה של ענת לפחות, מי שחיזק אותי בהחלטתי ללד 'רגיל' היה הרופא ה'רגיל' שלי. הוא השרה בי את הבטחון עד הרגע האחרון, שבו אמרה לי המיילדת בחדר הלידה, שנראה לה שהתינוק גדול מידי ללידת עכוז, ואני ישר טלפנתי אליו והוא הרגיע שהוא בדרך והכל יהיה בסדר גמור. וכך היה.

אינני רוצה שזה ישמע שאני ממליצה ללדת בלידה ולא בניתוח במצג עכוז.
זו הכרעה סבוכה ואישית ולא בטוח שאני אחליט אותו דבר אם זה יקרה שוב.
כל מה שאני רוצה לומר הוא, וזה קשור מאוד לכתבה של חדוה כשר בגליון האחרון, שזה מפחיד לקחת אחריות אבל אין ברירה ואני שמחה שבמקרה שלי גם אני וגם הרופא שלי לקחנו אחריות ביחד ללדת עכוז- ואני מקווה שגם אם היו הסתבכויות גדולות (והיו קטנות)- היה לי הכוח לקבל עליי את האחריות ולא להטיח את האחריות כולה עליו בכעס.

לסיום אומר, שיש גם רופאים מילדים אחרים מאלו שענת פגשה, אם כי לא הרבה (גם בגלל מה שחדוה דברה עליו- תרבות התביעות), שתומכים ביולדת שרוצה ללדת לידת עכוז.

תודה לענת שסגרה עבורי מעגל, וחשפה לבטים שהיו לי כל כך קשים (מקווה שיהיו לך גם התנסויות חיוביות בעתיד בליילד ווגינלית "תינוקות עכוז"ואני מקווה שלאם ולתינוקת בסיפור שלומות- כי זה הכי חשוב.)

מאז שמעגל זה נפתח (ועתה נסגר, לפחות באופן זמני) פתחתי עוד מעגלי חשיבה רבים בזכות "באופן טבעי" ותודה לכולכם, באינטרנט ובעלון המודפס, על כך.

חוה - איזה יופי flower
מי הרופא המופלא?
חוה - את מספרת שילדת עכוז, בבית חולים, בארץ, השנה??
וואו, בבקשה בבקשה סיפור לידה...
flower
יש לי חברה הולנדית שילדה לידת עכוז. בגלל שזה היה עכוז היא ילדה בבי"ח ולא בבית (כמקובל שם). היא סיפרה לי שבאותו זמן שהיא ילדה היו שם 8 נשים אחרות שילדו וכולן לידת עכוז.
אף אחד לא העלה על דעתו להציע ניתוח קיסרי.
כמובן שגם היא (ושאר הנשים) הלכו הביתה באותו ערב.

ודבר נוסף שקראתי בספר מיילדות - בניתוח קיסרי של תינוק במצג עכוז קיימים אותם הסיכונים של לידה במצג עכוז...
אז אם כבר התינוק שוכב עם הטוסיק קדימה - שלפחות ייצא מהפתח הטבעי, לא?

יש לי ידידה שילדה בלניאדו כבר לפני שנתיים וחצי תינוק במצג עכוז. היא הגיעה ללדת ספציפית שם בגלל ששם קיבלו את רעיון הלידה ולא הניתוח-אוטומטית-כי-זה-מסוכן.
בניתוח קיסרי של תינוק במצג עכוז קיימים אותם הסיכונים של לידה במצג עכוז...
מה זאת אומרת?
עד כמה שאני מבינה, החשש בלידת עכוז, היא שחבל הטבור יוצא לפני הראש, ובגלל המגע באויר מתחיל לסיים את תפקידו - ואם הראש מתעכב מכל מיני סיבות, יש בעיה. רוב שאר הבעיות הן תוצאה של ניהול לידה התערבותי (למשל, נגיעה בזמן הלא נכון, שגורמת לתינוק להרים ידיים, כרפלקס, ומונעת מעבר בתעלה. (באמת, אם כך, לידה במים עשויה למנוע את הצרות, לא? כי החבל לא מקבל אינדיקציה לסיום חייו?). מה הבעיה בקיסרי-עכוז? (מעבר לבעיות הרגילות של קיסרי, אני מתכוונת).
ציטוט מתוך הספר "ההריון היולדת והלידה" (עורכים יוסף שנקר ואוריאל אלחלל):
"העליה הדרמטית בשיעור הניתוחים הקיסריים במצג עכוז לא גרמה בעקבותיה ירידה מקבילה בשיעור התמותה והתחלואה הפרינטלית........ בשנים 1972-63 שיעור הניתוחים הקיסריים במצג עכוז היה 22% ואילו בשנים 1979-78 השיעור עלה ל - 94%. אולם גם עם עלייה חדה זו בשיעור הניתוחים הקיסריים, שיעור התמותה הנאונטלית, התשניק העוברי והפגיעות המוחיות נשאר זהה, למרות נטייה קלה ביותר ללידות פחות טראומטיות עם השימוש הנרחב יותר בניתוחים קיסריים.
ניתוח של התמותה העוברית במצג עכוז מעלה כי שני שלישים ממקרי התמותה קשורים בזיהומים, במומים עובריים ובלידות מוקדמות והם בלתי נמנעים. רק כשליש מן המקרים נובעים מגורמים הניתנים למניעה כגון טרואמה ותשניק עוברי".

אז עכשיו אני רואה שאני צריכה לדייק את הניסוח שלי (תודה כרמית) - אין את *אותם* הסיבוכים אך מסתבר שניתוח במקום לידת עכוז לא ממש משנה את הסיכונים לתינוק. אני מניחה שאותם סיבוכים שבכל זאת יש בלידה ואולי לא היו קורים בניתוח - ניתן למנוע את רובם (כמו למשל הדוגמאות שנתת כרמית). עוד כתוב בספר: "בחינה מדוקדקת של כל יולדת המגיעה ללידה במצג עכוז לפני הלידה ובמהלכה מונעת סיבוכים רבים הקשורים בחבלה באם ובעובר ובתשניק עוברי". כלומר - כל מקרה לגופו, ובטח שלא להתייחס באופן גורף.

תודה לכל הכותבות בדף הזה.
אחת מהחרדות הכי גדולות שלי בזמן ההריון תמיד היו שהעובר ישאר במצג עכוז.
אני לא בהריון עכשיו אבל כבר חושבת על עוד אחד (רביעי) וביגלל הגישה שרווחת בארץ חשבתי שאם יהיה לי עובר במצג עכוז "הלך עלי", אבל עכשיו הבנתי שהכל בסדר.!
אז שוב, תודה.
תודה לכל הכותבות! אגלה לכן בסוד שאפילו שילדתי ככה טבעי אחד מהפחדים ההכי גדולים שלי היה: מצג עכוז! חשבתי שרק הטבעיים למיניהם מאמינים שזה בסדר אבל מה ש דנה_ה‏ כתבה: יש לי חברה הולנדית שילדה לידת עכוז. בגלל שזה היה עכוז היא ילדה בבי"ח ולא בבית (כמקובל שם). היא סיפרה לי שבאותו זמן שהיא ילדה היו שם 8 נשים אחרות שילדו וכולן לידת עכוז.
אף אחד לא העלה על דעתו להציע ניתוח קיסרי.
כמובן שגם היא (ושאר הנשים) הלכו הביתה באותו ערב.
ודבר נוסף שקראתי בספר מיילדות - בניתוח קיסרי של תינוק במצג עכוז קיימים אותם הסיכונים של לידה במצג עכוז...
אז אם כבר התינוק שוכב עם הטוסיק קדימה - שלפחות ייצא מהפתח הטבעי, לא?
סילק לי את כל הפחדים. אם בתי חולים בהולנד תומכים בזה, וכל ה8 היו בסדר למה שזה לא יהיה בסדר בארה"ב?
מעניין אותי כמה מהיולדות שנתגלה אצלן מצב עכוז מדברות עם העובר שלהן בבטן?
אני נחשבת? מדברת הרבה.
מכירה שתי יולדות באופן אישי שדיברו עם העובר שלהן שהיה עכוז והוא התהפך למחרת
אצלי היה מצג עכוז.

דיברתי עם העובר בכל תקופת ההריון.
כשהגיע הזמן להתהפך ועדין היה מצג עכוז דיברנו הרבה, וגם עשינו מעגל משפחתי שכל אחד ביקש מהעובר להתהפך בזמן שנוח (רצוי לפני הלידה).

לא התהפך.

יכול להיות שהשיחות יחד עם כל שאר הטיפולים שניסו להפוך (פירטתי בעבר בדפים השונים)
עזרו להיפוך חיצוני קל ומהיר ולא כואב.

אצל השכנה שלי הוא התהפך אחרי טיפול סיני. אבל קודם היא כבר אמרה לי שהיא לא מדברת עם עוברים ותהיתי לעצמי עם בגלל זה הוא לא מתהפך.
אני כל ההיריון דיברתי עם העוברית שלי והיא היתה כל הזמן על הראש.
לא התהפך.
לפעמים ילדים עושים מה שמבקשים מהם ולפעמים לא. ככה זה בחיים, לא? אבל לבקש תמיד כדאי.
אני לא מדברת על לבקש מהם להתהפך.
כוונתי היא שכשהאם חושבת שהעובר שלה אכן מסוגל לתקשר איתה והיא איתו יש לכך תוצאות מסויימות וכשהיא מדחיקה או מתעלמת מכך יש לכך תוצאות מסויימות אחרות.
אביב_חדש‏ שלום,
רק עכשיו שמתי לב, תוך כדי עיון בדף זה, שלפני יותר מחצי שנה (....) שאלת אותי על הרופא המופלא שבעזרתו ילדתי לידת עכוז בבית חולים בירושלים. מצטערת שלא הגבתי מיד, פשוט כתבתי את הדברים שלי במקור בדף אחר (תגובות לגיליון 52 ) ושם לא היו תגובות ובכלל לא ידעתי שדבריי עברו גם לדף נוסף, לדף הזה.
בכל מקרה, הרופא שלי שהוא באמת רופא מופלא (מהרבה סיבות) הוא רופא שעובד כרופא נשים בקופת חולים כללית בירושלים וכרופא מיילד בבית החולים שערי צדק בירושלים. הוא ביקש שלא אפרסם את שמו ברשת (הוא עמוס נורא ופרטיותו חשובה לו) אך סיכמנו ביננו (כי למרות שהוא עמוס ופרטיותו חשובה לו הוא קודם כל בן אדם) שאם יפנה אליי משהו שצריך ייעוץ בענייני לידת עכוז אפרט על חויותי ואודותיו.

כרמית_ מ שלום,
התנצלותי גם אלייך שלא הגבתי בזמן, ראי הסבר שלי לאביב בהערה זו.
אני לא מפרטת את סיפור הלידה שלי כיוון שנראה לי שאת העיקר רשמתי ואני לא רוצה להעמיס על האתר. אולם, אנשים ונשים שמרגישים שכל מה שקראו באתר זה לא מספיק להם והם צמאים לשמוע עוד על לידות עכוז (ואני מכירה היטב את ההרגשה) מוזמנים ליצור איתי קשר.

ניתן ליצור עמי קשר בדף הבית האישי שלי בעניין הרופא שלי או סיפור הלידה שלי.
ותודה לשניכם על הפרח מחמם הלב.

רציתי לדעת אם מישהו מכירה מטפל ברפואה סינית ,שיכול לעזור לי להפוך את העובר?
קישור | העבר | מחק *פלונית* (16.05.2005 22:12):
תשמעו בדיחה אמיתית מהחיים, פעם דיברתי עם מישהי {לא משנה מאיזו עדה} על לידות, ועלתה בשיחה גם הנושא של לידת עכוז, בקיצור במהלך השיחה ראיתי ששתינו מדברות על אותו נושא, אבל אף אחת לא מבינה על מה השניה מדברת, לבסוף התברר העניין, ההיא חשבה שלידת עכוז, זה ציטוט שלה:"יוצא מהתחת
של היולדת .
יעלה שלום.
תכנסי לדף "מצג עכוז" יש שם דיון ערני מאוד ואני חושבת שקלטתי את המילים "דיקור" ו"סיני".
שלום לכולכן,
אני בשבוע 34 והעוברית שלי עדיין לא התהפכה, אני לא דברנית גדולה אבל אני כן קוראת לה ספרים מידי פעם,
אשמח לשמוע עוד על הדיקור הסיני, ועל שיטות נוספות להפוך אותה, אני ממש לא רוצה ניתוח, זאת לידה ראשונה ואני רוצה את החוויה "האמיתית" של לידה.
תודה
שלום לכולם !!!!
אני בשבוע 34 והעובר שלי עדיין לא התהפך אני מרגישה אותו בצד עם הראש למלא,הרופא אומר שזה מצב טבעי והוא אמור להתהפך עד שבוע 36-37, אני מאוד פוחדת מניתוח קיסרי וגם רוצה לידה טבעית, אומרים שיש שיטה להתהפכות לעמוד על שש , אשמח לשמוע עוד עצות
תודה
אני מחפשת רופא מומחה ללידות עכוז (עדיף בירושלים, אך לא מחייב). זה די דחוף כי אני בשבוע 38.
ניסיתי ליצור קשר עם דר' ברדה, אך ככל הנראה הוא לא בארץ.
אשמח לכל מידע
בכל מחלקה יש כמה רופאים ותיקים שיילדו הרבה תינוקות עכוזיים. גם היום, בימים בהם לידת עכוז נחשבת ל'מוקצה', עדיין מיילדים עכוז נשים עם תאומים, אם התאום הראשון במצג ראש, כך שזה קורה מדי פעם.
לא מזמן שמעתי על אישה שילדה תינוק במצג עכוז, משום שסירבה ללדת בקיסרי. לרופאים לא היתה ברירה והם יילדו אותה. בהצלחה.
יולה, אם תגיעי לבי"ח בדיעה נחושה מגובה בידע שאספת ולמדת לגבי לידת עכוז כלומר שאת יודעת היטב במה זה כרוך, מה לעשות ממה להמנע וכו' רב הסיכויים שייתנו לך ללדת רגיל... אבל את צריכה להיות מאד ברורה ואסרטיבית... אני גם שמעתי על לידות עכוז בבי"ח (לניאדו) כשנשים התעקשו...
אני עצמי ילדתי בבית במצג עכוז, אבל זה היה לא צפוי ולכן שונה....
בהצלחה flower
Just thought I'd add this link to this page
http://www3.sympatico.ca/ramonalisa/breech_of_trust_1.html
A (long) article that discusses why drs and midwives would rather not touch breech births.
יולה תנסי לברר עם מיילדות הבית אם יש להם מידע על רופא שמיילד עכוז.
מאחלת לך המון בהצלחה.
יהודית שפמן
תנסי את אבנר שיפטן
קישור | העבר | מחק ילדתעכוז (19.06.2007 12:18):
נולדתי עכוז לפני כמעט שלושים שנה, אימי אומרת שזו היתה הלידה הכי פשוטה שלה (מתוך חמש).
ועוד משהו, מתוך האתר הנפלא "זהר כבר בדקה" : על בי"ח ביקור חולים בהקשר הזה:
"בית החולים הינו עתיר נסיון בלידות עכוז – מציגים הצלחה של כ - 30% של לידה וגינאלית במצגי עכוז.
ניתן לקחת רופא פרטי ללידת עכוז אך אין הכרח – מבצעים זאת בפרקטיקה הציבורית.
דר‘ פולק, המנהל הרפואי של בית החולים כיום, מבצע היפוך חיצוני של עוברים במצג עכוז בהצלחה מרשימה ביותר – 76% הצלחה בהריונות ראשונים וחוזרים גם יחד."
אניה, סיפור לידת הבית -במצג עכוז, המהממת והמעצימה שלך, עבר לדף:
הלידה_של_אניה‏
דודה שלי בהריון שני ובמצב עכוז, שבוע 34 בערך. עוד שבועיים יש תור לרופא להיפוך, ואחרי זה מתחילים לחשוב על קיסרי. רעיונות, המלצות, ושמות של רופאים שמיילדים בלידת עכוז רגיל ולא קיסרי יתקבלו בתודה.
הרופא בביקור חולים בירושלים מיילד עכוז
יש גם רופא שהופך עובר בבטן אבל לא יודעת מי ויש גם תרגילים מומלצים להיפוך עובר בספר לידה פעילה אחד מהם זה לצוף במים על הבטן י זה עבד
בהצלחה
אנחנו ילדנו עם פלוטקין בשערי צדק.
את מוזמנת לקרא את סיפור_הלידה_של_רן‏

ההיפוך איתו היה קשה, שמעתי שקנטי לא מנסה כל כך בכוח אם העובר לא מתהפך...בדיעבד אני מצטערת שנתתי לו ללחוץ בכוח...
קניט-במאיר

ועוד משהו- הרופא שאצלו עשיתי את מעכב ההריון, פרופ' סדן, מקבל בת"א
הוא מנהל חדר הלידה בוולפסון, הוא אמר לי אז שהם מקבלי מידי פעם לידות עכוז כשאין ברירה(כלומר כשהיולדת מתעקשת)
הוא יודע לקבל עכוז.
בתל השומר מוכנים לילד לידת עכוז. שמעתי מדולה שליוותה לידת עכוז של חברה שלה שם.
למה לעזאזל הסכמתי לעבור את הניתוח הארור הזה בבי"ח הארור הזה סורוקה אין לי מושג ואני לא מבינה עד היום!!!!!!!
הגעתי לביה"ח עם פתיחה של 4 אצבעות, כשבקושי הרגשתי טיפה כאבים כמו במחזור ועם צוואר מחוק 100 %!!!!!!!!!!!!!!!
התינוקת שלי שקלה לא יותר מאשר 2.590 גרם ברגע לידתה ובנוסף היתה במצג עכוז מושלם ללידה במצג עכוז !!!!!!!!!!!!!!
האם ייתכן שאפשר לתבוע את הצוות שהחליט באותה משמרת ארורה לעשות לי ניתוח מיותר לחלוטין?????????
יש מעט מאוד בתי חולים היום בארץ שמיילדים וגינלית במצג עכוז. ומעט מאוד רופאים מיילדים שמסכימים ליילד עכוז...
מצטערת לשמוע על החוויה שלך!
וזה עוד לא הכל. הדרך והצורה שבה התייחסו אליי החל מהאחות בחדר קבלה שהיתה בדיוק באמצע הורדת הלק אז כנראה שהפרענו לה והדרך הזוועתית שבה הפשיטו אותי בצורה כל כך ברוטאלית ליד מלא אנשי צוות כולל גברים והדרך בה צעקה עליי אחת המיילדות שאמרה לי חייבים להכניס אותך לניתוח כאשר היססתי אם להתפשט מייד ליד כל כך הרבה אנשים ובנוסף שיחקו איתי כמו איזה כוס קפה כשהמילדת ואחת סטאז'רית שהיתה ניראית כאילו זה היום הראשון בחיים שלה שהיא רואה בית חולים מי תכניס לי את העירוי ובסוך גם הכניסה לי את העירוי בצורה הכי עקומה שראיתי בחיים שלי שמישהו מכניס לבן אדם מחט שהכאיב לי והכל בקיצור ממש אני חושבת על לתבוע אותם פשוט למדתי עכשיו על בשרי מה זה בית חולים ומה זה צוות רפואי אלק שמתייחסים אלייך כמו איזה שק ולא כמו אדם ויותר בחיים שלי לא מקשיבה להמלצות של רופאים שעד היום לא מבינה בכלל למה ראיתי בהם משוה כל כך גדול ונאור שהם בסה"כ בני אדם שעושים מה שנוח להם ולא מה שטוב לך ..............
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אני בשבוע 38 במצג עכוז קלאסי, אחרי ניסיון להיפוך כושל אצל דוקטור שבד בביקור חולים בירושליים.
ד"ר שפתן שמיילד עכוז בבית הולך ליילד אותי.
אני מחפשת מישהי שילדה איתו בלידה ראשונה-חשוב לי לשמוע איך היה לה.
יש משהו בזה שזו לידה ראשונה עבורי שמעט מלחיץ אותי.
הדבר האחרון שאני רוצה הוא ניתוח קיסרי מכל הבחינות.
אשמח לתגובות.
תודה :)

כיצד אפשר ליצור אתך קשר?
מכירה מישהי שילדה עם שיפטן
שלום לכם,
מוזמנים ומוזמנות להקרנת הסרט A Breech In the System.

http://www.youtube.com/watch?v=vRjSmR9QmYg
סרט על לידת עכוז בבית חולים באוסטרליה. זה קורה אצלי בבית- 25 ליולי 2012 , יום ד' 20:00 ברח' ירושלים 35 בכרכור.
אחרי הסרט תתקיים שיחה בנושא לידת עכוז ואפשרות הבחירה בלידה.
אשמח לדעת כמה מגיעים, אנא השאירו לי הודעה במייל: ‏[email protected]

אני ילדתי במצג עכוז לפני שנתיים וחצי בבית עם אבנר שיפטן. אפשר לקרוא את הסיפור ב: סיפור_ לידה_של_נאוה?

להתראות,
נאוה.

לא יצא ברור-
אפשר לקרוא את סיפור הלידה במצג עכוז בבית ב:
סיפור_לידה_של_נאוה‏
מבקשת עזרה במציאת מראי מקומות.
בכתבה "הזאת" ‏http://health.walla.co.il/?w=/5004/1654671‏ נכתב בין השאר כך:
"במאמר שהתפרסם בינואר 2006 בכתב עת אמריקאי, קרא הפרופ' גלזרמן לחוקרים הקנדים מבצעי המחקר משנת 2000 לקבל אחריות ולהסתייג מקריאתם להימנע מלידות טבעיות במצג עכוז. בהמשך עדכנו האיגודים הגינקולוגים בארה"ב וקנדה את המלצותיהם, והם מאפשרים כיום גם לידות טבעיות במצג עכוז."
איך אני יכולה למצוא את ההפניה (א) למאמר של פרופ' גלזרמן, ו(ב) להמלצות אותם איגודים גינקולוגים אמריקניים בנושא?
תודה למסייעים flower
תנסי להעזר במינדי
מינדי לוי מילדת שגרה בבית לחם הגלילית-היא טובה בדברים כאלה...
מצאתי, תודה!
והרי תרומתי לדף החשוב:
"מאמר הביקורת של פרופ' גלזרמן"
http://www.ajog.org/article/S0002-9378%2805%2901362-1/abstract
כמה ימים לפני הלידה, תינוק במצג עכוז....
הרופא ״ לא מתרגש״ ומציא לנסות לידה רגילה....
הוא ממליץ לי לקחת אפידורל כך שבמידת הצורך להתערבות חירום לא אצטרך לעבור הרדמה מלאה.
הגוף שלי יודע..., זו המנטרה, התינוק בחר....
אני פוחדת....
יש לך מה להוסיף? עריכת כל הדף
אפשר לפתוח דף_חדש, או לכתוב כאן בדף לידה_במצג_עכוז:
קחו זמן להפנמה

מאת:

כדאי לקרוא שוב את מה שכתבת לפני ההוספה.