דף_פתיחה‏ leaf מה_חדש‏ leaf מפתח_נושאים‏ leaf הוראות_שימוש‏ leafemailleaf חיפוש:
אני אומרת לקטנטונת שלי כל הזמן שאמא שלה אוהבת אותה מאוד, אפילו שהיא עדיין לא מבינה.
אין סיפוק גדול יותר מלרפא את כאבי הילדות בעזרת הילדים שלנו. (פלונית_לרגע‏‏ מתוך דברים_שאמא_אמרה_לי‏)

ברוך בואך לאתר באופן_טבעי‏ flower

ביקור ראשון שלך?
פטנטים_לעצירות  left הפניות_לכאן‏, דפים_דומים‏
פטנטים לעצירות בהריון (בעיה קשה ומוכרת), לא בהריון, וגם ללידה:

תרגילים לשירותים

פטנט 1: לקרוא את מאמרה של רותי קרני הורוביץ, "איך ללחוץ מבלי לקרוע את ריצפת האגן", שהתפרסם בגיליון מס' 29 של "באופן טבעי", ומופיע גם באתר האינטרנט שלה (יש לינקים בדפים אחרים באתר, אני לא זוכרת כרגע). שם היא מסבירה איך אנחנו עושים לעצמנו טחורים בלחיצות לא נכונות גם בשירותים. מומלץ בחום.

פטנט 2: תרגיל כיווצי העיניים של שיטת פאולה גרבורג, "סוד השרירים הטבעתיים": מכווצים את העיניים העצומות (כאילו הסתנוורנו), משאירים אותן עצומות ו"פותחים" מסביב לעיניים. אפשר לכווץ ולפתוח בעוצמה שמתאימה לכם (חזק או בעדינות וכל דרגת ביניים), ובקצב המתאים לכם. מה שחשוב הוא לכווץ-לפתוח בקצב כלשהו. זה יוצר תנועה של כיווץ ופתיחה בגוף, ובעיקר בצנרת. כדאי לעשות את התרגיל הזה קצת כל כמה שעות, וגם כשיושבים בשירותים (וגם בלידה). ככל שעושים אותו יותר כך הוא פועל יותר. בגוף מתורגל, ממש אפשר להרגיש איך הכל עובד ומה שבצנרת "נדחף" למטה בכוח הכיווצים מהעיניים (אפשר ללוות גם באיגרוף ופתיחה של הידיים).

פטנט 3: בשירותים, להניח את הרגליים על שרפרף קטן (של ילדים, למשל, במיוחד אלה שעוזרים להם להגיע לכיור או לשירותים בעצמם), כדי ליצור זוית חדה בין הירכיים לבטן (זוכרים איך אנחנו מקפלים את הרגליים של התינוק לבטן כדי לשחרר לו גזים?) וישיבה על האסלה שדומה יותר לכריעה. גם זה עוזר לגוף בלי הלחיצות וההתאמצויות שגורמות בעיקר נזק.

פטנט 4: כאשר יושבים על האסלה לכווץ את בהונות הרגליים (כל אצבעות הרגליים נקראות בהונות), כלפי מטה, כך שכף הרגל תראה כשואפת להיות עגול. התרכזות בכווץ זה של הבהונות בשתי הרגליים ביחד עם פתיחת הפה משחררת את המערכת.

פטנט 5: כשכבר יושבים בשירותים, למזוג מים חמימים על החלק הכי תחתון של הגב התחתון (ממש בהתחלת הישבן, בערך באיזור הגומות), במרכז. הכי נוח ופשוט: בעזרת טוש (למי שבית השימוש שלה צמוד לאמבטיה, או לכיור שהותקן בו טוש, או שבבית השימוש שלה יש גם טוש עם מים חמים). אפשר גם להכין סיר או גיגית מראש עם מים חמימים, ולמזוג בעזרת כוס. זה עשוי לעזור. אולי זה גם מביא להרפייה מסויימת, וגם מגרה את הצנרת לפעול.

פטנט 6: עיסוי סיבובי על הבטן (בתנועות רצופות וחלקות מסביב לטבור), עם כיוון השעון. להזהר בהריון!!

תזונה ותוספי מזון

 • סיבים, והרבה. יש כל מיני קורנפלקסים שיש בהם אחוז סיבים גבוה, ויש כאלה שמכילים כמעט רק סיבים תזונתיים, וברזל וחומצה פולית ועוד כל מיני דברים טובים. אני אוכלת את זה בתור קורנפלקס, ואפשר גם לזרוק פתיתים כאלה כתוספת לסלט, או למרק. לא יאמן כמה שזה עובד!
 • תמצית חרובים
 • תה משזיפים מיובשים מושרים לילה.
 • שתיה מרובה של מים,
 • נדמה לי שגם כמוסות אצידופילוס תורמות מאד לאיזון מערכת העיכול ויציאות טובות.
 • להימנע מלקסטיבים לא טבעיים וגם כן טבעיים כמו סנה שמחליש מאד את השרירים והופך את המערכת לעצלה ונדמה לי שהוא גם ממכר באיזה שהוא אופן.

הרגלים
 • ללכת לשירותים מיד כשצריכים. האשליה שאפשר להתאפק רגע (שעה, חצי יום), היא אשליה.
 • לקרוא משהו בנחת בשרותים,ולא להיכנס לשם עם מחשבות על הקקי,נו מתי יצא איך יצא האם יצא.זה מלחיץ אותו.
 • לא למהר בשרותים ולהרגיש שם נוח ,זאת אומרת לא להיות שם אם מתביישים שמשהו מהתוצרים יורגש על ידי אורחים או משהו כזה.זה גורם נפוץ לאללה לעצירות ,סתם בושה.(מתוך אינספור שיחות על הנושא המרתק הזה במסגרת העבודה.באמת.)

טיפולים חיצוניים ותרגילים
 • פעילות גופנית כמו הליכה,עמידת נר.
 • מסאג'ים עם שמן זית חם על הבטן בתנועות סיבוביות בכיוון השעון.
 • לחיצות בחלק המרכזי של כף הרגל (השקע),שמייצג את מערכת העיכול ברפלקסולוגיה,חמש דקות על כל כף רגל מדי ערב (על כל כף הרגל ובעיקר בחלק המדובר)-מרגיע מאד,תורם לשינה טובה וגם לעיכול טוב.
 • תרגיל כיווצי העיניים של שיטת פאולה (ראה פטנט 2 לעיל)

תרמו: מישמיש_המתוקה?, צפריר_שפרון?, גילה, פלוני_אלמונית‏, ענת_גביש‏
המלצה חמה על העצרת!
בני סבל מעצירויות מגיל 2.5 בערך(היום בן 7.5),גמלתי אותו מחיתולים, לצערי בכוחsad
כי בגן איימו להוציא אותו,ומאז הוא היה נכנס לשרותים לעיתים רחוקות בלבד,פעם בשבוע בערך.
לפני חודשיים המצב החמיר מאוד ואחרי שבועיים של עצירות, בטן שהפכה להיות מעוותת השתמשתי בחוקן,לשחרר את הפקק שנוצר בהסכמתו לתהליך מכיוון שהוא הרגיש מאוד רע,שכב על הבטן והתפתל ולא תיפקד בכלל.
במקביל דיברתי עם אורנה שהמליצה על העצרת והחלטתי לנסות ,בהתחלה היה נראה שלא קורה כלום,העצירות המשיכה ,עליי להזכיר שהילד פחד ללכת לשרותים,מהכאב הכרוך בכך וכל הליכה לשרותים לוותה בייסורים ושכנועים שיהיה בסדר.
בערך כ-שלושה שבועות אחרי שהתחלנו את העצרת כמו קסם הילד בא אליי בחיוך אמא אני הולך לשחרר,נכנס לשרותים ו...
אחרי יומיים שוב אותו הדבר,חיכיתי לראות מה יקרה והאם זה אמיתי,זה כן.
כאילו משהו השתחרר לילד והוא התגבר עליו והמשיך הלאה.
אני שוב רוצה להזכיר שהבעיה היתה כרונית והיתה קשורה גם למצב נפשי שבו הוא היה שאותו אני לא רוצה לפרט אולם העצרת פתרה את הבעיה הקשה והארוכה של העצירות ושחררה משהו שהיה תקוע אצל הילד שהוא לדעתי יותר מאשר עצירות פיזית.
star star star star star מומלץ בחום!

מי שמעוניין ביותר פרטים אפשר לפנות אליי בדואל שלי.


הסבות לעצירות בהריון למרות שלכאורה הן נתפשות כאילו הן קשורות בהריון הפיזי, קשורות יותר ברבדים נפשיים של תפישת האמהות וההריון כמצב המחייב קורבן.
כביכול אֵם או אשה הרה לא תהיה מספיק אמהית אם היא לא תסבול, תקריב קורבן. לפיכך, על מנת להשתחרר ממצוקות אלו (הדבר נכון גם לגבי הקאות) מתחייב שינוי יסודי בגישה למצב זה ובתפישת הקיום העצמי.

שינוי זה אינו יכול להיעשות מבלי מודעות עצמית, וארשה לעצמי להעיר כי כאן יכול הגבר, האיש, הזכר, הבעל, בן הזוג, להועיל רבות בהיותו תומך ומקבל את הצורך בשינוי הגישה.
שכן תפישת ההריון והאמהות כמחייבים הקרבת קורבן, בדרך זו או אחרת על ידי האשה, ברוב המקרים מונחת בתודעת בן הזוג באופן עמוק וקבוע. מכך, כאשר האשה מבקשת שינוי בהגדרת אמהותה והריונה למצב המביא אושר, עונג ושמחה, ובן זוגה אינו משתף פעולה יקשה עליה להתקדם בכוון זה.

הנושא רחב והוא כולל בתוכו את תפישת האמהות והנשיות הקולקטיבית במובנים רבים. תפישה שאיננה מחויבת המציאות וניתן להאשים בה את שני המינים גם יחד.

יש גם עצות לתינוקות? היא בת 6 חודשים, יונקת בלבד בנתיים (קבלה עגבניה ושזיף אבל לא עזרו) בנתיים לא מקבלת ברזל. היא דווקה לא סובלת, אבל פעם אחת עלובה ומסריחה בחודש שלם נראה לי קצת מוגזם.
הקטע עם יונקים הוא שמערכת העיכול והחלב מתאימים זה לזה באופן כזה, שכמעט אין שאריות.
פעם בחודש זה אמנם חריג, אבל אם היא לא סובלת - איפה הבעיה?
הבעיה היא שאני רוצה להתחיל מוצקים וברזל.
הילה, אני ממליצה להתייעץ עם רופאה שהיא גם יועצת הנקה. פעם בחודש נשמע לי בכל זאת "רמזור אדום". כדאי לבדוק שהכל בסדר. יש כמה מרפאות הנקה - באודים, בירושלים (עם רופאות ועוד), ובעוד מקומות.
עגבניה לא מומלץ לתת לפני גיל שנה, כי זה מזון אלרגני. אבל זו הערה צדדית.
תודה. שמחה להודיע שהבעיה עברה הבוקר בגדול, אחרי עגבניה אחת לפני שבוע ושלושה ימים של שזיפים.
את העגבינה נתתי לפני ששאלתי חברה שהיא רופאה (מתמחה במשפחה) והיא באמת אמרה לא לתת עגבניה, לא רק בגלל האלרגיות אלה גם בגלל החומציות, והמליצה על שזיפים כעל מזון ראשון במקרה זה.
היו לי חששות בקשר למחסור בחלב אחורי (סירס אומר שעד גיל חודשיים "עצירות" נגרמת בשל מחסור בחלב אחורי) אבל יצא קקי יפה מכל הבחינות happy
תוספת קטנה לרשימות המצוינת למעלה -
להמנע מקפאין (קפה, תה שהוא לא חליטה, קולה, וכו') שמשתן ומייבש את הגוף (זו תוספת להמלצה לשתות הרבה).
מחפשת פתרונות לטחורים בהריון (כלומר-זה על רקע הורמונלי),וזה לא מלווה בעצירות.כל עצה תתקבל בברכה ושמחה.
קודם כל, אחרי כל ביקור בשירותים לשטוף במים הכי קרים שאת יכולה, זה מכווץ את כלי הדם. להימנע בכלל ממים חמים מאוד באיזור. לא בהריון נדמה לי שיש גם איזה חומר שטוב לאמבטית ישיבה לכווץ ולהחזיר אותם, אבל אני לא בטוחה שזה בטוח בהריון. כדאי לשאול את רופא מעקב ההריון שלך.

קרם הממליס, כמו Hamamelis-Salbe-Heel S ("זאלבה" = משחה, ו"הֶל" היא החברה המייצרת). להשיג בחנויות טבע. למריחה חיצונית מקומית כמה פעמים ביום, חומר טבעי ולא מסוכן בהריון (יש גם פרוקטוצורין הרפואי, שניתן דומני עם מרשם רופא - למשל, מי שעושה לך את מעקב ההריון - אבל יש בו קורטיזון או איזה חומר כזה, ולא כל הרופאים מרגישים טוב לתת את זה בהריון).

תרגיל כיווצי העיניים בשיטת פאולה (ראי למעלה), ואפשר גם להוסיף איתו כיווצים בפי הטבעת. עוד עוזר: לדמיין שאת אוספת ומושכת הכל מבפנים פנימה בחוט דמיוני, וכדומה. בכלל, כדאי לקבוע שיעור אחד (לפחות, אבל אפילו אחד בלבד יועיל לך) עם מדריכה ותיקה בשיטת פאולה, שתתאים לך תרגיל או שניים, תראה אותך מתרגלת ותכוון אותך. זה בכלל טוב להריון וללידה, כי התרגילים האלה ממש טובים לשימוש גם בשעת הלידה עצמה.

אגב, הרקע לא רק הורמונלי, אם זה הריון. הוא גם, פשוט, מכאני: האיברים שם נמעכים ונלחצים מהרחם הגדל, מתנוחות העובר, וגם זזים כתוצאה מ"התפרקות" האגן (ההורמונלית). לכן הטיפול בטחורים בעזרת שיטת פאולה מטפל בכלל בקרקעית האגן, וזה כבר מצויין גם ללידה וגם לאחרי הלידה, לא רק לפתרון הבעיה בהריון.
בהצלחה, ואם אזכר בעוד פטנטים אז ארשום.

לפי לואיז היי, טחורים הם תוצאה של תחושת לחץ של זמן. לכן הם עשויים לצוץ יותר אצל אנשים שתופשים את עצמם כאיטיים.
כשהייתי עובדת בהפקות עם דד-ליין היסטרי, תמיד יום או יומים לפני הדד-ליין הייתי חוטפת התקפה.
היום, זה קורה לי כשהחיים מתמלאים פתאום בהמון עניינים ואנשים ופרטים קטנים ואני חשה סחרור מריבוי הארועים והראש שלי מלא רעש. מסקנה - למצוא דרך להרגע באמת ולהשקיט את הרעשים בראש. זה בכלל מומלץ בהריון, גם אם אין טחורים...

ולפי נסיוני טחורים אינם תוצאה של עצירות. אם כבר אז להיפך: העצירות היא תוצאה של הטחורים.
נגד עצירות: אני הכי מעדיפה תמרים, וגם כמובן: להסכים לשחרר מבפנים, להסכים בכל מאודי להשאיר את העבר מאחור, להסכים להמשיך לדבר הבא.

מאוד חשוב שבזמן היציאות בשירותים, לא ללחוץ בזמן פליטת הצרכים,
ולתת ליציאה להיעשות באיטיות.
הלחץ מגביר את החיכוך עם האיזור הרגיש ומגביר את הכאב לאחר היציאה.
זה גם מסביר היטב את ריבוי מקרי הטחורים בקרב אנשים התופסים את עצמם איטיים או כאלה הנמצאים בתקופות של לחץ
כשגם הדקות בשירותים קצובות.
פלוני אלמוני, זה הפטנט הראשון שמופיע בדף הזה, במאמרה של רותי קרני הורוביץ.
ענת ,יפה מה שכתבת.
תודה.
לא קראתי את המאמר של רותי קרני הורוביץ, אז אני לא יודעת אם זה מופיע גם שם:
המעי הגס מונח בתוך הבטן כך שהוא מגיע אל החלחולת ואל פי הטבעת מצד שמאל של האגן. מהסיבה הזאת, כשלילד יש גאזים עושים עיסוי בכיוון השעון וככה "משכנעים" את הגאזים לצאת החוצה. מעוררים את התנועה הפריסטלטית (הגלית) של המעיים.
דבר דומה ניתן לעשות במקרה של עצירות. אפשר לעסות, ואפשר גם לדמיין את מסלול המעי ולעורר באמצעות הדמיון את התנועה הפריסטלטית, לדמיין את הצואה נעה בכיוון הזה.
הלואי וזה היה כל כך קל
השבועיים האלו מבחינתי קטסטרופלים מבחינת עצירות!!! אני אמנם בהריון אז כאילו יש לי תרוץ לתופעה הזוועתית ,
אך בהריון הקודם לא היה לי בכלל יום של עצירות וכן כל חיי ....
אני כבר משתגעת מזה כי כמה שאכלתי שזיפים יבשים , שתיתי הרבה חלב , אבטיח ומים קרים בכמויות ומה לא ??? לא נפטרתי מזה!
אני בטוחה שזה ייפתר כאשר אני אחליט לרוקן את המוח מאינספור הדאגות והמחשבות המיותרות שרצות לי בראש!!!
אני מתישה את עצמי מראש מחשבות + עבודה פיזית ופחות שינה.
אז הפתרון לדעתי כמו שמישהו פה אמר , זה פשוט לשחרר !!! אבל בראש !!!
ואם אצליח להגיע לזה - אני אבכה מאושר !!!
sad
אה, נזכרתי בעוד דבר שיכול מאד לעזור!
להכנס לשרותים עם חומר קריאה "נמוך" כגון מדור רכילויות בעיתון, או תקצירים של אופרות סבון, (- לא בשביל לנגב איתם, אלא לקרוא) בשביל לשחרר את הראש מהלחצים המתוארים לעיל.
אצלי זה עובד פיצוץ. זה עובד קצת כמו שיטת סילבה - מעסיקים את הראש בשטויות אחרות מאלו שהוא תפוס עליהן ואז הוא משתחרר.
ממתוך שיוויתי ה' לנגדי תמיד / באופן 47

עצירות כרונית גם היא בלתי נשלטת וגם היא נובעת ישירות מהצורך הבלתי נשלט להיות בשליטה מלאה. כאן חוסר היכולת של "האני" להניח, לשחרר, לזרום ולהתחדש, להיפרד מהעבר ולהיטהר, באה לידי ביטוי באופן ברור מהבחינה הפיזית. מכיוון שתופעה זו באה לידי ביטוי בחומר, היא נוגעת בהיבטי התגבשות והבשלה, תהליכי עיכול והפנמה מרוחקים מאיזון היות והם מוסטים לעיסוק הבלתי נשלט לשלוט בעולם החיצוני, תוך סרוב לקבל מהעולם החיצון כל הצעה לשינוי או לחילופין כל סימן לגאולה.
עידון הצורך בשליטה יתרחש על ידי למידת יחסי גומלין, הפנמה ועכול, חילוף חומרים, שחרור וקבלה.

הצילו !!!!
אני עם כאבים לא-נורמליים כבר כמעט שבע שעות !!!
הייתי אצל פרוקטולוג שאיבחן שאני סובלת מפיסורה וטחורים והמליץ לי על טיפול של אמבטיה + קרם (לא טבעי בכלל אלא משהו כימיקלי).
היו לי כבר ימים טובים יותר וההרגשה ממש השתפרה.
היום היתה לי יציאה לאחר כמעט יומיים של עצירות - וזה היה גיהנום נוראי !
כל הלילה בכיתי מרוב כאבים. עשיתי מלא אמבטיות, מרחתי קרם בכמויות מסחריות, הכנסתי נרות, ריססתי "רסקיו" וכלום לא עזר,
הכאב המשיך בשלו.
ניסיתי "להתחבר" לכאב, לדמיין שהמקום מחלים - וכלום לא השתנה.
בסוף אמרתי לבעלי שמצידי מחר אני עושה ניתוח, נמאס לי מהכאב ואני כבר לא מסוגלת להכיל אותו. הספיק לי הכאב שהיה לי בלידה (שהייתה לפני חודשים).

מה עושים?
את האמת, לא בא לי ניתוח....

אני משתדלת לאכול בעיקר מאכלים מקמח מלא, פשתן טחון (למה אין שוקולד מקמח מלא?....)
האם יש פה בפורום מישהו עם ידע תזונתי שיכול לזרוק לי איזה טיפ?

אני מאוד אודה לכם על התשובות והסימפטיה....

ושאלה אחרונה לסיום - מה הכוונה ב"לשחרר", את מה? את מי? לא נראה לי שאני מחזיקה משהו / מישהו בניגוד לרצונו...

לסיפור מהתחת אני מכירה מישהו שסבל מפיסורה 5 שנים של כעבי תופת כל פעם שהיה הולך לשירותים, 3 ניתוחים ושום דבר לא עזר, זה חזר כל פעם, עד שעבר לטבעונות מלאה. צרי איתו. פני אלי דרך תא הדואר האלקטרוני שלי, shiribd at 012 dot net dot il , השאירי את מספר הטלפון שלך, ואני אתקשר אליך ואתן לך את המספר שלו.
אולי דיקור סיני? שמועות יד שניה אומרות שזה עוזר.
לשחרר את השליטה. כמו ללכת לישון, לשחרר את היכולת לזרום, את היכולת לקבל ולתת.
ראי, סיפור, אשמח לשלוח לך תמצית לנסיון - תמצית חדשה שפיתחתי אשר יש להוסיפה ליוגורט (עדיף יוגורט מחלב עיזים אבל אפשר גם יוגורט מחלב פרות) ולשתות את היוגורט פעמיים ביום (כל פעם 3 כפות או יותר). מעונינת? שלחי לי "דואר אלקטרוני" shifron at bezeqint dot net

תודה.

הפיסורה היא נוראית - והיא מעבירה את מי שיש לו אותה יסורי תופת.
הבעיה היא גם המעגליות שיש בה - שמתוך הניסיון להמנע מהכאב - נמנעים מללכת לשרותים, ואז יש רק יותר עצירות ויותר כאב.

לי בזמנו הציעו ניתוח. ומי שהציע את זה עוד היה ראש המחלקה, והוא עוד הבהיל אותי שאחרי זה, בגלל שבניתוח חותכים שם את השריר, יש בעיות בגיל מבוגר יותר של שליטה בצרכים. כמובן שמאוד נבהלתי, והלכתי לקבח חוו"ד שניה.
ומסתבר שיש אפשרויות נוספות - כמו למרוח שם כל מיני חומרים שמרפים את השריר (זה לא אותם החומרים של טחורים!), וגם יש אפשרות להזריק BOTOX (זריקה של חומר בשם בוטולינום טוקסין) באזור, ועם כל אי הנעימות של הזריקה, היא מרפה שם את השריר, ומאפשרת לפצע להגליד.

הזריקה חסכה לי ניתוח, וכאבים קשים קשים. מומלץ בחום!
(תשאלי את הרופא שלך על זה, ואם הוא מסרב - אפשר לעשות על זה חיפוש ברשת, ואפשר גם שאני אעביר לך את שם המומחה מ"הדסה" שחוקר את זה, וטיפל בי בשעתו.

בהצלחה!

מה זה בדיוק פיסורה?
אם מדובר בכיווץ שרירים כרוני של פי הטבעת כדאי מאד לעשות שיטת פאולה.
בכל מקרה: לשחרר עשוי גם ובעיקר מלהרגע.
הקיווצים והתקיעויות עשויים בעיקר אם לא רק - ממתח.
סיפור, הסתכלי על הימים האחרונים, הסכימי להביט במוקדי המתח בחייך, והסכימי לנוח מהם, אפילו לרגע, לחמש דקות. תנשמי עמוק, דמייני את עצמך על שפת ים שקט וקסום ותני לרוגע לחלחל לתוכך.
איך תדעי אם נרגעת או לא?
אם הכאבים יחלפו או ישתנו באופן מהותי - סימן שכן. אם לא, המשיכי לנסות או העזרי במרגיע מקצועי.
וואו ! נעים לדעת שיש פה אנשים נחמדים !!
תודה לכולכם על העצות.

פלוני_אלמונית‏ - בזמנו בירר בעלי, באמצעות האינטרנט, על שיטות שונות לטיפול בפיסורה.
אחת השיטות היתה הזריקה. נכתב שם שהחומר הזה הוא למעשה רעל... מפחיד אותי קצת הרעיון להזריק לעצמי רעל.
האם זה היה באמת שווה? עד כמה זה כאב? האם זה מבוצע בביה"ח ומצריך אישפוז?

צפריר_שיפרון? - שלחתי לך אי-מייל.

שירי_בן_דב‏ - לא נראה לי שאעבור לתזונה טבעונית כרגע..... תודה לך בכל מקרה.

והכי חשוב -
היום אני מרגישה יותר טוב, פחות כואב לי.

ענת,
רק אחרי שכתבתי והוספתי לדף ראיתי את מה שכתבת.
המתח שבו אני נמצאת הוא לא רק מהימים האחרונים, אלא יותר מהחודשיים האחרונים.
בקצרה - מאז הצטרף הבן המקסים שלנו למשפחה (יש לי בת בכורה) אני מוצאת את עצמי במתחים מכל השינויים המאסיביים שעברתי/עברנו/עוברים כל הזמן.
איך לעזעזל מגדלים שני ילדים? .....
אני בטוחה שעם הזמן אני אעכל את כל השינויים - עד אז כנראה אני אסבול מעצירות (לפי התיאוריה של "לשחרר").
יש פה כמה דפים על זה: התרחבות_הלב_עם_בוא_הילד_השני‏ ,
אח_חדש‏ , נולד_לי_אח_חדש‏
אני בטוחה שזה יכול להיות נורא מסובך, אבל זה לא חייב. אם תצליחי להרגע קצת זה יעזור לכולכם.
העזרי במרגיע מקצועי פעם פעמיים, ותראי איך זה משפיע עליך. איזה טיפול אנרגטי, שיאצו, ואפילו סתם מסאג' משובח. מגיע לך!
עצה אחרונה: תודאי שהמטפל (לא משנה מאיזה סוג) הוא משובח שבמשובחים. ואם את לא מרגישה שקרה לך משהו משמעותי מאד בטיפול הראשון, לכי למטפל אחר. או לחברה טובה שיודעת איך לעשות לך את זה.
אני מסכימה שצריך ללמוד לשחרר ברמה הנפשית הפנימית יותר, אבל יש גם משהו מאוד מציאות בכאב פיסי (ואני יודעת כמה זה יכול להכאיב!), וצריך לטפל בזה ברמה הכי פיסית.

שיטות פאולה למיניהן יכולות מאוד לעזור. הן ילמדו אותך להרפות את השריר שם, ולשלוט בו טוב יותר. א-ב-ל - השיטות האלה לרוב לא כ"כ טובות כשכבר יש שם משהו.

אני שמחה לשמוע שיותר טוב לך היום. תשתדלי ללכת לשרותים (סליחה על הגרפיקה...) כמה שיותר, ולא להתאפק.

ולגבי הזריקה - זה דבר מדהים. הBOTOX הוא חומר שמשתמשים בו לטיפולים קוסמטיים (כן כן, תחשבו כמה יפה אצלי שם האזור עכשיו...), והוא לא רעיל ברמה מסוכנת. נדמה לי שלא נותנים אותו בהריון, אבל מלבד זה זה בכלל לא מסוכן. מה שכן - אני לא חושבת שזה מומן אצלי בשעתו ע"י קופות החולים - וזה עלה לי כ700 שקל (!), אבל היה שווה כל שקל.

בזריקה לא מדובר בניתוח - אלא פשוט בזריקה. את מתבקשת למרוח שם משחה שקצת תרדים את האזור (כדי שלא יכאב לך) ותוך 10 דקות את בחוץ, ויכולה לחזור באופן מלא לעיסוקייך. החומר עצמו נשאר בגוףבמשך חודשיים (נדמה לי?) ואחרי זה מתמוסס. הרעיון הוא שבפרק הזמן הזה הפצע שיש שם (למי ששאל - פיסורה היא פשוט פצע - חרך בעור שם סביב פי הטבעת) מגליד.
הדבר הכי קשה בכל הסיטואציה בשבילי היתה המבוכה שנבעה מכך שרופא ואחות התבוננו לי שם באזור..., ואולי גם החשש שהיה לי לפני. אבל באמת שזה היה שום דבר, ואני מתחרטת שחיכיתי עם זה כ"כ הרבה זמן, והאמנתי לתאוריות של "תרפי, תרפי וזה יעבור", וסבלתי לשווא.

את הזריקה עצמה עשיתי בבי"ח משום שהרופא שלי עבד שם. אבל אני לא בטוחה שזה חייב להתבצע בבית חולים.

אני שמה לב שאני מתחילה להשמע כמו פרסומת, וזו לא הכוונה שלי. כ"א צריך לעשות מה שמתאים לו, אבל בשבילי זו היתה בחירה מדהימה. עד עכשיו אני חושבת לשלוח לו פרחים (בנוסף להכל הרופא הזה גם היה כ"כ רגיש וסימפטי...).

אם תרצי - אעביר לך את שם הרופא.

בהצלחה!

פלוני_אלמונית‏,
שוב פעם יש לי יום זוועה.
לפי בירור שערכתי, לא ממליצים לאימהות מניקות לקבל את הזריקה. אשמח מאוד אם תוכלי להעביר לי את שם
הרופא שלך, הוא בודאי ידע לתת לי תשובה ודאית.
קשה לי לכתוב יותר, יש לי תינוק ביד השנייה.....
תודה רבה !
בתי בת חודשיים, סבלה כמה ימים מעצירות. מה עושים? מלבד מסג'ים
לרופא קוראים ד"ר יוסף ליסי (מ"הדסה עין כרם").אפשר לקבוע אליו דרך טיפול פרטי בבית החולים.
למה שלא תרימי לו טלפון - ותבררי? הוא איש מאוד סימפטי ונחמד. תסבירי לו את ענין ההנקה - ושהוא יציע לך פתרון (אולי הוא יצטרך לראות אותך אבל בשביל לתת חוו"ד רפואית..., ממ...).

בכל מקרה בהצלחה!

פלוני_אלמונית‏,
לצערי הרב אינני יכולה לקבל את הזריקה....
עשיתי את כל הבירורים וכולם אמרו את אותו הדבר - אין מספיק מחקרים היכולים לתת תשובה ודאית האם החומר מועבר בחלב.
לכן, אין לי ברירה אלא להמשיך ולטפל בפיסורה באמצעיים שמרניים.
תודה רבה לך על המידע !
אורנה,
האם יש בהסטוריה המשפחתית מקרים של עצירות?
צפריר
לא אין ככל הידוע לי, אגב הילדה עשתה אתמול צואה אחרי יומיים הפסקה. קראתי שבהנקה גוף התינוקת מתרגל לצריכת החלב באופן אופטימלי ובהתאם לכך מופרשת פחות צואה או אחת לכמה ימים. אני מקוה שהיא תיכנס לרוטינה מסוימת ואז אהיה רגועה יותר. בכל אופן אשמח לענות על כל שאלה שתאפשר לי הבנה ופתרונות הולמים באם נטע תסבול שוב.
תודה רבה אורנה
אורנה - כתבת "_סבלה כמה ימים מעצירות_" - האם סבלה, או פשוט לא עשתה קקי כמה ימים?
אם סבלה - יש טעם לברר. אם היא סתם נכנסת לשגרה חדשה (נטולת סבל) - אז סביר שאין סיבה לדאגה.
אז את אורנה ולבתך קוראים נטע, את בטוחה שאת אורנה עמוס? כי גם אצלנו יש אמא אורנה ובת נטע.
ולעניין בתך,
זו אינה עצירות, קוראים לזה דאגנות. וזה לא אצל הקטנה, זו תופעה אמהית שכיחה.
שחרור קל ונעים.
צפריר
אני אורנה עמוס ובתי אכן נטע עמוס
את האבחנה הנ"ל הבנתי בדיעבד
תודה בכל זאת
אורנה
אני מבוהלת נורא.
עבר עליי שבוע לוחץ מאוד מאוד בעבודה, שבמהלכו ישבתי שעות ארוכות (לפעמים אפילו 12ברצף ...) מול המחשב.
באיזשהו שלב התחלתי להרגיש כאבים באזור פי הטבעת, והנחתי שזה בגלל הישיבה הממושכת.
קצת לפני כן (גם בגלל עוד אירוע מלחיץ אחר) ובמקביל היציאות השתבשו, הפכו תכופות וקטנות יותר.
כל הזמן כואב שם, באזור הזה. לא יודעת מה לעשות. רק שכיבה מרגיעה לי את זה.
אתמול בערב הייתה יציאה שלוותה בדימום נוראי! המים באסלה היו אדומים מדם. ולא, לא אכלתי סלק או משהו שהיה עשוי לצבוע את היציאה.
התפללתי חזק שזה לא יחזור על עצמו, אבל היום זה קרה עוד פעמיים!
אמאל'ה!
יש לי היסטוריה של פיסורה חצי רדומה שאני יודעת לטפל בה, אבל דבר כזה עוד לא היה.
אני מניחה שאלו טחורים, במלוא הדרם....
יש לי גם כאבי בטן. חלשים, אבל טורדניים. וכאבי תחת שלא מהעולם הזה.
בקיצור - אני מתה מפחד. ההיפוכונדריה שקיבלתי בתורשה ישר הדליקה לי את כל נורות הסרטן האפשריות.
כמובן שכבר התחלתי לחשוב למי אני מורישה מה.
למישהו יש איזה עידודון? cry
מה לעשות? סווידיש ביטר? באך? שיאצו? לצרוח? לשחרר? יותר אני לא עובדת בחיים... כואב לי נורא!!!!!!!!
למרות שלא כתבו כאן כבר הרבה זמן אני בכל זאת מנסה..
מישהו יודע איפה קונים את תמצית ה"עצרת"?
מורן, כתבי את שאלתך זו בדף של צפריר_שפרון?, אבי התמצית.
תודה, שרון.
היכן צפריר אמור לכתוב לי את תשובתו?
או כאן או אצלו בדף. האמת היא, שאולי הכי כדאי שפשוט תשלחי לו אימייל (נדמה לי שיש קישור אצלו בדף)
"האימייל של צפריר" shifron at bezeqint dot net
שלום, יש לי שאלה- הייתי אצל דיאטנית לטיפול בגזים ונפיחות. התזונה שלי מאד בריאה ומאוזנת ולטענתה עשירה מידי בסיבים תזונתיים. היא אמרה לי שהלחם המלא (הרדוף אורגני) שאני אוכלת מכיל סיבים אלו וכדאי להחליפו. הסתכלתי על התכולה שעל האריזה ולא מצויינים שם שום סיבים תזונתיים. אני אוכלת גם גרנולה ותחליפי בשר מסוייה (טבעולים למיניהם)שהבנתי שגם מכילה סיבים. ברצוני לדעת:
1- האם ייתכן שמוצרים מסויימים מכילים סיבים וזה לא מצויין על האריזה?
2- הבנתי שיש סיבים מסיסים במים וסיבים בלתי מסיסים- אלו מהם יוצרים את הגזים ואם אפשר לקבל פירוט מה מסיס ומה לא.
3- כשכבר מצויין על מוצר שהוא מכיל סיבים תזונתיים אין פרוט לסוגי הסיבים, אלא רשום "מכיל סיבים תזונתיים"- אז איך יודעים?
אשמח לקבל הדרכה. תודה רבה.
פלונית, הסיבים לא מצוינים על האריזה כי הם חלק ממרכיבים אחרים. לדוגמה, לחם שעשוי מקמח מלא מכיל סיבים תזונתיים כי חיטה מלאה מכילה סיבים תזונתיים.

מניסיוני כןל מוצרי הסויה גורמים להמון גזים! כמו כן, לדעתי, הם מוצר סופר-מעובד ולדעתי אין טעם לאכול אותם. חוץ מזה שהם יקרים מאוד!!
אני הייתי מורידה את כל מוצרי הסויה וממשיכה עם הלחם כרגיל. עליך למצוא משהו שיחליף את הסויה בדיאטה שלך (כלומר, לא לאכול יותר לחם בגלל זה).
נסי להוריד את מוצרי הסויה וראי אם יש שיפור.

מוזרה בעיני העובדה שאף אחד לא הזכיר את התרופה הטובה ביותר לכל מה שקשור בקקי לא סדיר והיא:
טטטדדדם:
מים

פשוט לשתות המון מים חמים או קרים
הרבה, כל יום, תמיד ,לא לשכוח !!
טרה_רוסה‏- תודה על תגובתך, אבל כוונתי הייתה שעד עכשיו לא אכלתי מוצרי סוייה כתחליף למוצרי חלב ואני מנסה אותם עכשיו, כי התגלה שאני רגישה ללקטוז. תודה
נסיתי לאחרונה את משקה הנוני. לא רק שהעצירות שממנה סבלתי שנים נעלמה, אלא ההרגשה היתה שמערכת העכול עברה ניקוי יסודי.
ניתן לרכוש את הנוני במספר רב של חנויות טבע ברחבי הארץ או ישירות מהיבואן - את כל הפרטים ניתן לראות באתר היבואן ‏www.nectarnoni.co.il
זה ממש עזר לי, ומאד מומלץ.
רוצה לפנות לצפריר שפרון .האם אפשר להתייעץ איתו טלפונית בעניין עצירות אצל תינוקת?
אלון,
050-5269079

עניתי לך גם בדף שלי.
תודה.

קראתי את הדף ואת כל הטיפים שלכם, אבל יש לי כמה שאלות
אני סובלת מפיסורה כבר די הרבה זמן. יכול להיות שבמהלך הזמן התפתחו גם טחורים אבל לא נראה לי

לצערי, רק לאחרונה זיהיתי שבעצם אני סובלת מעצירות שהיא כנראה הגורם לכך. לפעמים היציאות גורמות לכאבים ודימום, אך פעמים אחרות הן רגילות, לא יבשות ויוצאות במהירות ובקלות.
קראתי כאן על ה"עצרת" של צפריר וזה נשמע מאוד מפתה
אך שאלתי היא, אם יש פיסורה, האם יש טעם לשלם כסף על חומר שיפתור את העצירות, אם יש שם פצע שלא מחלים?
האם כדאי קודם לקבל זריקה?
הפצע הזה די מתסכל. לפעמים יכול לעבור זמן שבו נדמה לי שכל הסיפור החלים, אין עצירות והיציאות בסדר גמור וללא כאבים ואז פתאום, יום אחד כשהיציאות קצת יבשות, הכל חוזר אחורה שוב.
עד היום נמנעתי מללכת לפרוקטולוג כי לא רציתי לעשות חוקן
מה הייתם מציעים לי?

בת של חברה שלי בת שנתיים- כבר תקופה לא עושה קקי נורמל, מאוד קשה , דבר שגורם לילדה סבל רב והתאפקויות ממושכות.
אמרתי לה שאולי תנסה לשנות חלק מהתזונה אך לא ידעתי מה כדאי לשנות.
מי יכול לעזור לי?
את יכולה לתאר קצת את התזונה שלה?
בדרך כלל הרבה סיבים תזונתיים יכולים לעזור - ירקות ופירות טריים, שיבולת שועל, סובין שיבולת שועל, דגנים מלאים.
האם הילדה מקבלת איזה שהן תוספי תזונה? (ברזל?)
אני סובלת מעצירות כבר שנים רבות (אמנם אני רק בת שלושים ושלוש, אבל לפחות 8-10 שנים) עברתי שני הריונות שבהם העצירות רק החמירה (תוספי ברזל למיניהם וההורמון שמאט את תהליך העיכול ועוד ועוד).
אני מקפידה למדי על קמחים מלאים ודגנים מלאים ושתיה מרובה של מים ואכילת פירות וירקות, אבל....

מצאתי שמה שמאד עזר לי ועדיין עוזר הוא זרעי פשתן. כדאי לטחון אותם קלות כי אז אפשר "להרויח" מהם עוד כמה דברים מעבר לניקוי היסודי שהם עושים למעיים.
זרעי פשתן - רוצו לקנות ואז גם תרוצו לעשות...
אני סובל מפיסורה חצי שנה בהתחלה זה היה עם דם באסלה וכאבי תופת עכשיו זה בא רק אחרי יציאה קשה או רכה כי יש שם פצע פתוח ואני משתמש במשחה כירורגית ופטליות ושמן לריכוך היציאות אך זה לא עוזר כמובן שאני לא רוצה לעשות ניתוח .
שמעתי על זריקה שעוזרת תשתפו אותי אני רוצה לשמוע פרטים על כך מה לעשות תעזרו לי בכל מידע אפשרי רק לא ללכת לניתוח
יש ימים טובים ופתאום זה נראה שעבר אבל מספיק פעם אחת שיהיה יציאה קצת קשה זה חוזר .
פתרון שתמיד עובד ומומלץ מאוד למי שסובל באופן קבוע מעצירות זה לאכול כל יום 3-4 כפות של סובין חיטה שניתן לקנות בכל סופר מרקט .
ניתן לאכול את זה עם יוגורט ודבש כדי להעביר את הטעם הייבש אך גם אם זה לא טעים זה שווה את "המאמץ" זה טבעי ועוזר בכל פעם.
בינתיים ילדתי, וחשבתי שהפעם הטחורים לא יציקו מאד אחרי הלידה, ובאמת כך היה. המיילדת עזרה וממש החזיקה את הטחורים במהלך הלידה. אבל אבוי, הפעם חטפתי משהו הרבה יותר חמור מהטחורים; קוראים לזה פיסורה, ובתור מישהי שלא ילדה עם אפידורל, אלא באופן טבעי, אני רוצה לומר שכשהפיסורה כואבת - אני מתגעגעת לכאבי הצירים. זה פשוט גיהינום. בינתיים הלכתי לרופא כירורג, שאכן אבחן את המצב כפיסורה, אבל נראה לי שהוא סדיסט והוא אמר לי לחכות שזה יעבור לבד ונתן לי שמן פרפין לריכוך הצואה. כמובן שאחרי כל יציאה אני רואה כוכבים ובא לי לבכות. תארו לכם לטפל בתינוק שזה עתה נולד כשיש כאבים כאלה.
האם למישהו יש עצה?! הבעסה בכל העניין הוא שנדמה לי שזה ענין לכל החיים עכשיו; משהו שלא אוכל להתפטר ממנו אף פעם
הלחצתם אותי עכשיו עם כל התאורים... אני בהריון, עומדת ללדת בקרוב, ולמען האמת אני לא סובלת מעצירות בזמן ההריון. אני נורא מפחדת לקבל פיסורה בלידה... זה ישמע קצת סוטה, אבל אני מאד מאד נהנית לחרבן, ובדרך כלל הקקי פשוט זורם מתוכי החוצה בקלילות, גלים רכים כאלה של צואה. אני מאד מתענגת על התחושה ועל ההקלה שבהתרוקנות. כמובן אני דואגת לאכול ברנפלקס וכל מיני מאכלים שמגדילים את נפח הצואה ומעודדים יציאה כי זה מאד חשוב לי. אבל עכשיו נלחצתי... יש משהו שאפשר לעשות כדי למנוע הופעת פיסורה כתוצאה מהלידה?
למה צריך להיזהר בהריון בפטנט מס 6?
בנוגע לטחורים:
מתוך הדף סווידיש_ביטר‏ (מיצוי אלכוהולי של אחד עשר חלקי צמחים ועצים הגדלים בטבע בשבדיה ):
לטחורים חיצוניים ופנימיים יש למרוח לעתים קרובות, ולקחת S.B. לפני השינה. לשים פד עם S.B. יגרום לדם לזרום ויעזור לכאבים "שורפים".

נוסף לכך, ניתן למרוח ישירות על הטחורים כמה טיפות משמן לוונדר ושמן עץ התה (השמנים היחידים שניתן למרוח ישירות, ללא שמן נשא). אבל נשים בהריון, קראו כאן שמנים_ארומתרפיים_בהריון‏

כמו כן, משחת הממליס (שהוזכרה כבר) מאוד יעילה. ואפשר גם למרוח פרופוליס.

קישור | העבר | מחק *נומושי* (25.08.2005 14:54):
מחממים שן שום ושמים בטוסיק כמו "נר"
איפה משיגים תמציות של פרחי באך לטיפול בעצירות של ילדה קטנה?
אצל מטפל ? באיזור תל אביב אם מישהוא יודע .
שאלה: האם כל העצות שהוזכרו כאן לגבי טחורים ( שמנים, משחת הממליס) טובים גם לפיסורה.
כבר חודשים מאוד כואב לי בשעת היציאה ויש קצת דם, זה נראה לי או זה או זה
יש לי שיטה חבל על הזמן בה אני משתמש כבר חודשיים וזה מומלץ לכווולללם
אני שותה כל בוקר מיץ אלו-ורה. כן כן מוכרים את זה .לו ידעתי קודם הייתי חוסך הרבה.
אני מדבר ברצינות אלו-ורה הצמח הידוע אבל לשתיה
מי היה מאמין, אבל הוא עושה את העבודה .
מישהו יודע אם מותר לשתות את מיץ הנוני כשיש גם קנדידה?
ועוד שאלה: איפה מוצאים מדריכת, קורס בשיטת פאולה? אם מישהו יודע גם על קורס הרפיה או מדיטציה מומלץ באזור המרכז, אשמח לשמוע:)
אני לא מבינה איך עובדים עם האתר הזה. אני מחפשץ עצות מקצועיות ולא פורום שיחות של אנשים שעונים זה לזה
בס"ד
שלום..
אז ככה.. יש לי היסטוריה נכבדה של עצירות מאז שאני זוכר את עצמי, (חוץ מתקופות ספציפיות מסויימות וכו'),
לפני כחודשיים זיהו שיש לי כבד שומני ומוגדל, כך שאני מקבל טיפול נטורופטי לבעיות כבד, ולבעיות העיכול,
אני מקבל אנזימי עיכול (POLYZYM של ביוקיייר) ואצידופולוס, ובנוסף, על מנת שיהיו יציאות סדירות לבינתיים, אלווורה.
קראתי בכמה וכמה מקומות שאלוורה גורמת תלות ומסוכנת למעי, אני 3 ימים ללא אלוורה, ויומיים ללא יציאות, פסיליום וכדו' לא ממש עוזר,
זו לא בעיה של סיבים, אלא זה קשור לכבד, ואולי למצב נפשי (אעפ שאני לא הכי לחוץ, אבל ההגדרה לעיל שצפריר הביא " כאן חוסר היכולת של "האני" להניח, לשחרר, לזרום ולהתחדש, להיפרד מהעבר ולהיטהר, באה לידי ביטוי באופן ברור מהבחינה הפיזית" נוגעת איפשהוא בנפשי..)
מה אני עושה?
תודה... כל טוב ובשורות נפלאות. שרון.
קישור | העבר | מחק *פלונית* (09.05.2006 18:37):
אחרי שנים של סבל מעצירות.
כף של שמן זית כל בוקר על קיבה ריקה והכל חלף כולל בהריון
ביתי בת 4 חודשים ומאז שהתחלתי לתת לה ברזל היא סובלת מכאבי בטן האם יכול להיות קשר בין השתיים או שאולי זה משהו אחר . ? יונקת בלבד,באותו היום שהתחלתי עם הברזל היא קיבלה את החיסון של גיל ארבע חודשים , האם יכול להיות קשר?
ידוע על קשר בין ברזל לעצירות. לפעמים אפשר להחליף סוג.
מציעה לך להפסיק לגמרי לכמה ימים עד שהמצב מסתדר ולהתחיל מחדש *בהדרגה*: טיפה אחת למשך מספר ימים עד שהיציאות רגילות, להוסיף עוד טיפה לכמה ימים ועוד אחת.
גם כשעוברים מ-3 ל-6 (גיל 6 חודשים) כדאי לעשות את התהליך בהדרגה (הוספת טיפה כל מס' ימים).
בכל מקרה, הברזל מאוד חשוב וכדאי למצוא פיתרון לבעיה ולא לוותר על דעת עצמך. הבעיה עם חסר בברזל היא שכאשר מגלים את החוסר זה כבר אחרי שהנזק נגרם. לפני שמפסיקים כדאי לעשות בדיקת דם לבדוק מה המצב - לפעמים מתברר שצריך להמשיך יותר משנה ולפעמים מתברר שיש מספיק בלי התוספת.
קישור | העבר | מחק *פלונית* (31.08.2006 22:28):
אני אמנם בדף הלא מתאים, אבל אני רואה שיש כאן תנועה, אז הצילו!!! לגוזלה בת השלוש תולעים בקקי... יש למישהו רעיון? בית טבע אחד הציע לנו לדחוף לה נר שום tilted...
האם עצרת מותר לנשים בהריון?
שבועיים עצירות קשה נר גליצרין לא עוזר הכנסתי כבר ארבע מי יוגע איך עושים חוקן?
אומרים שכריעה עוזרת.
אפשר קישור ?
http://www.naturesplatform.com/health_benefits.html#constipation
יציאה_בכריעה‏
מתועד כמשפר מקרים של עצירות (שבמקרים כאלה כנראה *נובעת* מעצם היציאה בתנוחת ישיבה...)
<נאמנה להלך הרוח המתעורר בדף טעות_הייחוס_הבסיסית‏>
<שצריך להחליף לו שם>
<ויפה שעה אחת קודם>
מנסיון (אצל מבוגרים) בעצירות מתמשכת, (לא יודעת לגבי הריון)
הפתרון - דמיון מודרך עמוק ועם סבלנות, של נקיון המעיים, לקיחת אחריות, ולהשאיר במקום כלים שיעזרו לתפקוד טוב בעתיד.
בהצלחה.
האם למישהו יש מידע על שימוש בשמן אובליפיחה?
האם זה בטוח לשימוש? עדיף להתייעץ עם אדם מוסמך?
שלום שלום ושנה טובה ומתוקה לבית ישראל ולעולם .מערכת העיכול כולה בנויה אחד ,מאברים המעכלים את האוכל, ושתיים ,ממערכת בקרה אוטומטית(בלוטות במוח) .כדי לשחרר את שניהם מדפוס חוזר של בעיות עיכול יש להיתיחס לפן הנפשי של האדם ולא רק לפיזי .עצירות היא תקיעות בחופש ובגמישות החיים,בביטוי רגשי "אנחנו מעכלים את החיים" ולא רק את המזון . היום נדבר על שני "פטנטים" לעצירות :1 .לשיר ולשיר כמה שאתם יכולים. שחרור הפה הגרון והצוואר הם מידית עוזרים במצב של עצירות משום שהפה ופי הטבעת הם מגבילים או חופפים . דוגמה לזה היא אנשים אשר זקוקים לסיגריה ומילוי הראות על מנת לשחרר את העצירות.. פטנט 2:נוסף ויעיל מאוד הוא שחרור קצוות מרדיאנים .כל מערכת העיכול מסתימת באצבעות "המורות" גם בידים וגם ברגלים ,שחרור ע"י מסג ומתיחה של האצבעות למספר דקות יביא לשחרור העצירות .עובד מדהים עם תינוקות .עצירות חוזרת וחוזרת היא לא "בעיה קטנה" בעיות עיכול חרוניות הם רמז ענק ומקדים למחלות חרוניות פיזיות קשות..לשאלות נוספות לפנות אל הרפואה האזוגטית .רפואה שלמה
העצות הבאות הן תשובות על שאלה ב- ככר_השוק‏ בעניין עצירות אצל אדם קשיש, יכולות להתאים לכל אחד. (הועבר מהדף של אמא_נחה‏).
היי מבקשת עזרה בשביל הסבא היקר שלי שהוא בן 99 וטפו טפו הוא מתפקד, עצמאי ובריא. בחודשים האחרונים הוא סובל מאוד מעצירויות. היה אצל רופאים שנתנו לו כל מיני שמנים לשתות וכל מיני דברים אחרים וכלום לא עוזר. מדובר לפעמים על שבועיים בלי פעילות מעיים והוא ממש ממש סובל (בשקט...). הסתכלתי בדפים על העצירויות ולא מצאתי מענה מתאים. אודה לכן על הפניה לדרכים הנכונות לעזור לו. (אנחנו משתדלים שהוא יאכל תזונה מתאימה,למרות שהוא לא אוהב ירקות וכאלו ואוהב דווקא את הדברים שלא טובים לו...).

המון תודה

בקשר לעצירות - משהו שבעבר מאוד עזר לי זה תרופה טבעית שנקראת 'יוֹבְּסָלַקְס'.
זה חומר נוזלי בבקבוקון, ומטפטפים כמה טיפות לתוך כוס מים.
בחנויות טבע לדעתי יש את זה.

נדמה לי גם שזה לא ממכר, מבחינת פעילות המעיים. (כדאי לשאול).

(אין לי מושג ממה זה עשוי. לא רואים שם איזה חומר, זה נראה שקוף לגמרי. כמו תרופה הומאופתית).

<אם תנסו וזה יעזור - אשמח לשמוע>

וואו, סבא בן 99, מגניב!
סביר להניח שהוא צריך תוספת של סיבים תזונתיים, שומן ואולי גם מים לתזונה שלו.
מאחר והוא לא בעניין של ירקות, אפשר לתת לו כף של זרעי פשתן טחונים טרי ביום, למשל עם יוגורט, או מפוזרים על כל אוכל, בצלחת. לא לבשל עם האוכל.
להוסיף שמנים איכותיים למזון שלו, למשל שמן זית או שמן קנולה מכבישה קרה.
לדאוג שהוא שותה מים, לפחות ליטר וחצי ביום.
יש גם עיסוי בטן שמאד עוזר, אשמח להדגים לך אותו אם תזדמני לאזורי...
הרבה בריאות,
מיה (‏מטפלת ברפואה סינית עתיקה - דיקור ותזונה‏ )
אני לא יודעת אם הוא בעניין - אבל יש תרגילי יוגה שעוזרים - גם תנוחות וגם תרגילי נשימה.
אני יודעת שתרגול של כמה דקות ביום יכול מאוד לעזור, גם במקרים ששום דבר אחר לא עוזר.
אולי יש מורה פרטי טוב באיזורו
בהצלחה!
אני לא מטפלת ולא תזונאית...
אבל חשבתי על תנועה, פשוטה, כמובן שבהתאם לגיל (המרגש)
פאולה נשמע לי מתאים, מפעיל את השרירים הטבעתיים.
עשב_השדה‏ כאן באתר מטפלת בשיטה הזו, מקצועית ומקסימה.
אני בטוחה שאם תפני אליה יהיו לה טיפים פשוטים ויעילים, אינשאללה.
בריאות...!
לגבי סיבים תזונתיים, רציתי להדגיש שחשוב מאד לשתות יותר אם צורכים יותר סיבים, אם את לא סומכת עליו שישתה, להיזהר עם הסיבים.
וגם, אם כבר קורה שיש לו עצירות ממושכת, לדעתי כדאי לפתור נקודתית את הבעייה עם חוקן, אחרת יכולים להיווצר טחורים. במקום חוקן, אפשר לשבת בשירותים מעל כלי עם מים חמים.
בהצלחה. (לא תזונאית, לא רופאה...)
אני יודעת שיש מישהו בצפון שמטפל ספציפית בזה אצל קשישים, וממש לא יודעת את שמו (את שמו המלא מעולם לא ידעתי...).

אבל..

 1. לשתות הרבה מים כמו שקמים (לפות ליטר-ליטר וחצי).
 2. וגם תרגיל נשימה - אני מכירה אותה ממקום אחר, אבל יש כזו או דומה גם ביוגה. שאיפה מהירה שמנסה לזרוק את הבטן כלפי מעלה, ואז להוציא את האויר, זה יוצא נשימות מהירות. השאיפה לבטן וקדימה, ונשיפה מהירה. לחזור כמה וכמה פעמים (לפחות 10-20 כל פעם). מכיוון שזה זורק קדימה את המעי - זה מעודד מאוד פעילות מעיים.
יש הממליצים מראש לבצע מעל לאסלה, כי מעודד יציאות. במקרה הזה כדאי לתרגל - בישיבה או בשכיבה - ואם הוא מרגיש צורך ללכת לשרותים. לאו דווקא ליצור ציפיה שזה יצא מיד.
חמותי אוכלת כל בוקר תאנה ושזיף או יותר באדישות רבה
וגם.. כדי להסדיר יציאות באופן כללימומלץ לשבת בשעות קבועות על האסלה וללחוץ כאילו עומד משהו לצאת.. הגף מתרגל ליציאות בשעות האלו ומסתנכרן בהדרגה.
שזיפים, תאנים ותמרים לטחון בבלנדר וללגום כף כמה פעמים ביום. לי זה עזר בהריון.
גרעיני פשתן טחונים בדייסה או ביוגורט.
מרק עם חוויג של תימנים עליי היה משפיע מיידית.
חריף, מיץ עגבניות...
בעקרון לפני שאני עונה גילוי נאות- אני משווקת מוצרי אלוורה..
גילוי נוסף, הסיבה- ניסיון מעולה עם כמה מהמוצרים.
אבא שלי לפני שנפטר (שנה שעברה)סבל מאד מעצירויות ובכלל תפקוד לקוי של המעי והקיבה כתוצאה מכימותרפיה וקריסת מערכות (בעצם ככה נחשפנו לראשונה למוצרים)
מה שעזר אצלינו (מודה שנמנענו עד כמה שניתן היה ממשלשלים במרשם- שממש הרגו לו את המערכת) זה מוצרי אלוורה (שניים ספציפיים)
גילוי נאות נוסף -זה לא היה זול, אבל בהחלט עבד מעולה לנירמול המערכת ובנוסף, הסתבר, גם חיזק אותו.
אם זאת רוצה פרטים..אני בדף הבית (לא בקטע של לדחוף מידע שיווקי... הכדור אצלך )
תמליצי לסבא משהו שלי אישית עוזר, שכחתי את השם אבל קפסולות לניקוי רעלים -לי זה עזר. וגם קפסולות של "חיידקים טובים(המצויים באופן טבעי במערכת העיכול)
אמא שלי, בת קרוב לשמונים ועד 120, פעם סבלה מאוד מעצירות, ואז מישהו המליץ לה ללגום שמן זית כל בוקר. מאז שהיא אימצה את ההרגל הזה אין לה עצירות (רק כשהיא שוכחת לקחת). היא לוקחת כף אבל המינון יכול לדעתי להשתנות לפי הצורך. בהצלחה.
אם ממש מפריע לו, יכולה להמליץ על תרופה קונבנציונלית שמאוד עוזרת לסבא שלי (92) נקראת "אובילק" אם אינני טועה
קישור | העבר | מחק *היפנית* (07.05.2009 17:45):
אמא שלי, בת קרוב לשמונים ועד 120, פעם סבלה מאוד מעצירות, ואז מישהו המליץ לה ללגום שמן זית כל בוקר. מאז שהיא אימצה את ההרגל הזה אין לה עצירות (רק כשהיא שוכחת לקחת). היא לוקחת כף אבל המינון יכול לדעתי להשתנות לפי הצורך. בהצלחה.
בדיוק המקרה שלי: הדבר היחיד שעזר לעצירות שנבעה משכיבה ממושכת בעקבות פציעה:
2 כפות שמן זית, על הבוקר, בצום (כלומר לפני שאוכלים או שותים).
אחרי איזה חצי שעה נראה לי שאפשר לאכול,
אחרי כמה שעות זה משתחרר.
ללגום שמן זית כל בוקר.
זה דבר שמקובל אצל בדואים מאיכי ימים. שמעתי את זה כמה פעמים שונות. הם לא מתיחסים לזה כתרופה לעצירות אלא כמין תוסף לבריאות כללית. (כמו שמישהי סיפרה לי על החם שלה: "כל בוקר היה שותה כוסית חד פעמית של שמן זית, והיה בריא, משהו." phased )
שיטת פאולה מטפלת גם בהרפיה של הסוגרים. באופן אישי נעזרתי בשיטה בכדי לאסוף ולחזק את ריצפת האגן שלי בגלל בעיה של צניחת רחם.
על הדרך המלצתי לבעלי על השיטה בגלל פיסורה ועצירות. לימוד ההרפיה במקום עזר לו מאד! אנחנו למדנו פאולה אצל דפנה מורה חיפאית.ממליצים בחום.
}לי שאני מחזיקה משהו / מישהו בניגוד לרצונו...
לסיפור מהתחת אני מכירה מישהו שסבל מפיסורה 5 שנים של כעבי תופת כל פעם שהיה הולך לשירותים, 3 ניתוחים ושום דבר לא עזר, זה חזר כל פעם, עד שעבר לטבעונות מלאה. צרי איתו. פני אלי דרך תא הדואר האלקטרוני שלי, shiribd at 012 dot net dot il , השאירי את מספר הטלפון שלך, ואני אתקשר אליך ואתן לך את המספר שלו.
אולי דיקור סיני? שמועות יד שניה אומרות שזה עוזר.
לשחרר את השליטה. כמו ללכת לישון, לשחרר את היכולת לזרום, את היכולת לקבל ולתת.
ראי, סיפור, אשמח לשלוח לך תמצית לנסיון - תמצית חדשה שפיתחתי אשר יש להוסיפה ליוגורט (עדיף יוגורט מחלב עיזים אבל אפשר גם יוגורט מחלב פרות) ולשתות את היוגורט פעמיים ביום (כל פעם 3 כפות או יותר). מעונינת? שלחי לי "דואר אלקטרוני" shifron at bezeqint dot net

תודה.

הפיסורה היא נוראית - והיא מעבירה את מי שיש לו אותה יסורי תופת.
הבעיה היא גם המעגליות שיש בה - שמתוך הניסיון להמנע מהכאב - נמנעים מללכת לשרותים, ואז יש רק יותר עצירות ויותר כאב.

לי בזמנו הציעו ניתוח. ומי שהציע את זה עוד היה ראש המחלקה, והוא עוד הבהיל אותי שאחרי זה, בגלל שבניתוח חותכים שם את השריר, יש בעיות בגיל מבוגר יותר של שליטה בצרכים. כמובן שמאוד נבהלתי, והלכתי לקבח חוו"ד שניה.
ומסתבר שיש אפשרויות נוספות - כמו למרוח שם כל מיני חומרים שמרפים את השריר (זה לא אותם החומרים של טחורים!), וגם יש אפשרות להזריק BOTOX (זריקה של חומר בשם בוטולינום טוקסין) באזור, ועם כל אי הנעימות של הזריקה, היא מרפה שם את השריר, ומאפשרת לפצע להגליד.

הזריקה חסכה לי ניתוח, וכאבים קשים קשים. מומלץ בחום!
(תשאלי את הרופא שלך על זה, ואם הוא מסרב - אפשר לעשות על זה חיפוש ברשת, ואפשר גם שאני אעביר לך את שם המומחה מ"הדסה" שחוקר את זה, וטיפל בי בשעתו.

בהצלחה!

מה זה בדיוק פיסורה?
אם מדובר בכיווץ שרירים כרוני של פי הטבעת כדאי מאד לעשות שיטת פאולה.
בכל מקרה: לשחרר עשוי גם ובעיקר מלהרגע.
הקיווצים והתקיעויות עשויים בעיקר אם לא רק - ממתח.
סיפור, הסתכלי על הימים האחרונים, הסכימי להביט במוקדי המתח בחייך, והסכימי לנוח מהם, אפילו לרגע, לחמש דקות. תנשמי עמוק, דמייני את עצמך על שפת ים שקט וקסום ותני לרוגע לחלחל לתוכך.
איך תדעי אם נרגעת או לא?
אם הכאבים יחלפו או ישתנו באופן מהותי - סימן שכן. אם לא, המשיכי לנסות או העזרי במרגיע מקצועי.
וואו ! נעים לדעת שיש פה אנשים נחמדים !!
תודה לכולכם על העצות.

פלוני_אלמונית‏ - בזמנו בירר בעלי, באמצעות האינטרנט, על שיטות שונות לטיפול בפיסורה.
אחת השיטות היתה הזריקה. נכתב שם שהחומר הזה הוא למעשה רעל... מפחיד אותי קצת הרעיון להזריק לעצמי רעל.
האם זה היה באמת שווה? עד כמה זה כאב? האם זה מבוצע בביה"ח ומצריך אישפוז?

צפריר_שיפרון? - שלחתי לך אי-מייל.

שירי_בן_דב‏ - לא נראה לי שאעבור לתזונה טבעונית כרגע..... תודה לך בכל מקרה.

והכי חשוב -
היום אני מרגישה יותר טוב, פחות כואב לי.

ענת,
רק אחרי שכתבתי והוספתי לדף ראיתי את מה שכתבת.
המתח שבו אני נמצאת הוא לא רק מהימים האחרונים, אלא יותר מהחודשיים האחרונים.
בקצרה - מאז הצטרף הבן המקסים שלנו למשפחה (יש לי בת בכורה) אני מוצאת את עצמי במתחים מכל השינויים המאסיביים שעברתי/עברנו/עוברים כל הזמן.
איך לעזעזל מגדלים שני ילדים? .....
אני בטוחה שעם הזמן אני אעכל את כל השינויים - עד אז כנראה אני אסבול מעצירות (לפי התיאוריה של "לשחרר").
יש פה כמה דפים על זה: התרחבות_הלב_עם_בוא_הילד_השני‏ ,
אח_חדש‏ , נולד_לי_אח_חדש‏
אני בטוחה שזה יכול להיות נורא מסובך, אבל זה לא חייב. אם תצליחי להרגע קצת זה יעזור לכולכם.
העזרי במרגיע מקצועי פעם פעמיים, ותראי איך זה משפיע עליך. איזה טיפול אנרגטי, שיאצו, ואפילו סתם מסאג' משובח. מגיע לך!
עצה אחרונה: תודאי שהמטפל (לא משנה מאיזה סוג) הוא משובח שבמשובחים. ואם את לא מרגישה שקרה לך משהו משמעותי מאד בטיפול הראשון, לכי למטפל אחר. או לחברה טובה שיודעת איך לעשות לך את זה.
אני מסכימה שצריך ללמוד לשחרר ברמה הנפשית הפנימית יותר, אבל יש גם משהו מאוד מציאות בכאב פיסי (ואני יודעת כמה זה יכול להכאיב!), וצריך לטפל בזה ברמה הכי פיסית.

שיטות פאולה למיניהן יכולות מאוד לעזור. הן ילמדו אותך להרפות את השריר שם, ולשלוט בו טוב יותר. א-ב-ל - השיטות האלה לרוב לא כ"כ טובות כשכבר יש שם משהו.

אני שמחה לשמוע שיותר טוב לך היום. תשתדלי ללכת לשרותים (סליחה על הגרפיקה...) כמה שיותר, ולא להתאפק.

ולגבי הזריקה - זה דבר מדהים. הBOTOX הוא חומר שמשתמשים בו לטיפולים קוסמטיים (כן כן, תחשבו כמה יפה אצלי שם האזור עכשיו...), והוא לא רעיל ברמה מסוכנת. נדמה לי שלא נותנים אותו בהריון, אבל מלבד זה זה בכלל לא מסוכן. מה שכן - אני לא חושבת שזה מומן אצלי בשעתו ע"י קופות החולים - וזה עלה לי כ700 שקל (!), אבל היה שווה כל שקל.

בזריקה לא מדובר בניתוח - אלא פשוט בזריקה. את מתבקשת למרוח שם משחה שקצת תרדים את האזור (כדי שלא יכאב לך) ותוך 10 דקות את בחוץ, ויכולה לחזור באופן מלא לעיסוקייך. החומר עצמו נשאר בגוףבמשך חודשיים (נדמה לי?) ואחרי זה מתמוסס. הרעיון הוא שבפרק הזמן הזה הפצע שיש שם (למי ששאל - פיסורה היא פשוט פצע - חרך בעור שם סביב פי הטבעת) מגליד.
הדבר הכי קשה בכל הסיטואציה בשבילי היתה המבוכה שנבעה מכך שרופא ואחות התבוננו לי שם באזור..., ואולי גם החשש שהיה לי לפני. אבל באמת שזה היה שום דבר, ואני מתחרטת שחיכיתי עם זה כ"כ הרבה זמן, והאמנתי לתאוריות של "תרפי, תרפי וזה יעבור", וסבלתי לשווא.

את הזריקה עצמה עשיתי בבי"ח משום שהרופא שלי עבד שם. אבל אני לא בטוחה שזה חייב להתבצע בבית חולים.

אני שמה לב שאני מתחילה להשמע כמו פרסומת, וזו לא הכוונה שלי. כ"א צריך לעשות מה שמתאים לו, אבל בשבילי זו היתה בחירה מדהימה. עד עכשיו אני חושבת לשלוח לו פרחים (בנוסף להכל הרופא הזה גם היה כ"כ רגיש וסימפטי...).

אם תרצי - אעביר לך את שם הרופא.

בהצלחה!

פלוני_אלמונית‏,
שוב פעם יש לי יום זוועה.
לפי בירור שערכתי, לא ממליצים לאימהות מניקות לקבל את הזריקה. אשמח מאוד אם תוכלי להעביר לי את שם
הרופא שלך, הוא בודאי ידע לתת לי תשובה ודאית.
קשה לי לכתוב יותר, יש לי תינוק ביד השנייה.....
תודה רבה !
בתי בת חודשיים, סבלה כמה ימים מעצירות. מה עושים? מלבד מסג'ים
לרופא קוראים ד"ר יוסף ליסי (מ"הדסה עין כרם").אפשר לקבוע אליו דרך טיפול פרטי בבית החולים.
למה שלא תרימי לו טלפון - ותבררי? הוא איש מאוד סימפטי ונחמד. תסבירי לו את ענין ההנקה - ושהוא יציע לך פתרון (אולי הוא יצטרך לראות אותך אבל בשביל לתת חוו"ד רפואית..., ממ...).

בכל מקרה בהצלחה!

פלוני_אלמונית‏,
לצערי הרב אינני יכולה לקבל את הזריקה....
עשיתי את כל הבירורים וכולם אמרו את אותו הדבר - אין מספיק מחקרים היכולים לתת תשובה ודאית האם החומר מועבר בחלב.
לכן, אין לי ברירה אלא להמשיך ולטפל בפיסורה באמצעיים שמרניים.
תודה רבה לך על המידע !
אורנה,
האם יש בהסטוריה המשפחתית מקרים של עצירות?
צפריר
לא אין ככל הידוע לי, אגב הילדה עשתה אתמול צואה אחרי יומיים הפסקה. קראתי שבהנקה גוף התינוקת מתרגל לצריכת החלב באופן אופטימלי ובהתאם לכך מופרשת פחות צואה או אחת לכמה ימים. אני מקוה שהיא תיכנס לרוטינה מסוימת ואז אהיה רגועה יותר. בכל אופן אשמח לענות על כל שאלה שתאפשר לי הבנה ופתרונות הולמים באם נטע תסבול שוב.
תודה רבה אורנה
אורנה - כתבת "_סבלה כמה ימים מעצירות_" - האם סבלה, או פשוט לא עשתה קקי כמה ימים?
אם סבלה - יש טעם לברר. אם היא סתם נכנסת לשגרה חדשה (נטולת סבל) - אז סביר שאין סיבה לדאגה.
אז את אורנה ולבתך קוראים נטע, את בטוחה שאת אורנה עמוס? כי גם אצלנו יש אמא אורנה ובת נטע.
ולעניין בתך,
זו אינה עצירות, קוראים לזה דאגנות. וזה לא אצל הקטנה, זו תופעה אמהית שכיחה.
שחרור קל ונעים.
צפריר
אני אורנה עמוס ובתי אכן נטע עמוס
את האבחנה הנ"ל הבנתי בדיעבד
תודה בכל זאת
אורנה
אני מבוהלת נורא.
עבר עליי שבוע לוחץ מאוד מאוד בעבודה, שבמהלכו ישבתי שעות ארוכות (לפעמים אפילו 12ברצף ...) מול המחשב.
באיזשהו שלב התחלתי להרגיש כאבים באזור פי הטבעת, והנחתי שזה בגלל הישיבה הממושכת.
קצת לפני כן (גם בגלל עוד אירוע מלחיץ אחר) ובמקביל היציאות השתבשו, הפכו תכופות וקטנות יותר.
כל הזמן כואב שם, באזור הזה. לא יודעת מה לעשות. רק שכיבה מרגיעה לי את זה.
אתמול בערב הייתה יציאה שלוותה בדימום נוראי! המים באסלה היו אדומים מדם. ולא, לא אכלתי סלק או משהו שהיה עשוי לצבוע את היציאה.
התפללתי חזק שזה לא יחזור על עצמו, אבל היום זה קרה עוד פעמיים!
אמאל'ה!
יש לי היסטוריה של פיסורה חצי רדומה שאני יודעת לטפל בה, אבל דבר כזה עוד לא היה.
אני מניחה שאלו טחורים, במלוא הדרם....
יש לי גם כאבי בטן. חלשים, אבל טורדניים. וכאבי תחת שלא מהעולם הזה.
בקיצור - אני מתה מפחד. ההיפוכונדריה שקיבלתי בתורשה ישר הדליקה לי את כל נורות הסרטן האפשריות.
כמובן שכבר התחלתי לחשוב למי אני מורישה מה.
למישהו יש איזה עידודון? cry
מה לעשות? סווידיש ביטר? באך? שיאצו? לצרוח? לשחרר? יותר אני לא עובדת בחיים... כואב לי נורא!!!!!!!!
למרות שלא כתבו כאן כבר הרבה זמן אני בכל זאת מנסה..
מישהו יודע איפה קונים את תמצית ה"עצרת"?
מורן, כתבי את שאלתך זו בדף של צפריר_שפרון?, אבי התמצית.
תודה, שרון.
היכן צפריר אמור לכתוב לי את תשובתו?
או כאן או אצלו בדף. האמת היא, שאולי הכי כדאי שפשוט תשלחי לו אימייל (נדמה לי שיש קישור אצלו בדף)
"האימייל של צפריר" shifron at bezeqint dot net
שלום, יש לי שאלה- הייתי אצל דיאטנית לטיפול בגזים ונפיחות. התזונה שלי מאד בריאה ומאוזנת ולטענתה עשירה מידי בסיבים תזונתיים. היא אמרה לי שהלחם המלא (הרדוף אורגני) שאני אוכלת מכיל סיבים אלו וכדאי להחליפו. הסתכלתי על התכולה שעל האריזה ולא מצויינים שם שום סיבים תזונתיים. אני אוכלת גם גרנולה ותחליפי בשר מסוייה (טבעולים למיניהם)שהבנתי שגם מכילה סיבים. ברצוני לדעת:
1- האם ייתכן שמוצרים מסויימים מכילים סיבים וזה לא מצויין על האריזה?
2- הבנתי שיש סיבים מסיסים במים וסיבים בלתי מסיסים- אלו מהם יוצרים את הגזים ואם אפשר לקבל פירוט מה מסיס ומה לא.
3- כשכבר מצויין על מוצר שהוא מכיל סיבים תזונתיים אין פרוט לסוגי הסיבים, אלא רשום "מכיל סיבים תזונתיים"- אז איך יודעים?
אשמח לקבל הדרכה. תודה רבה.
פלונית, הסיבים לא מצוינים על האריזה כי הם חלק ממרכיבים אחרים. לדוגמה, לחם שעשוי מקמח מלא מכיל סיבים תזונתיים כי חיטה מלאה מכילה סיבים תזונתיים.

מניסיוני כןל מוצרי הסויה גורמים להמון גזים! כמו כן, לדעתי, הם מוצר סופר-מעובד ולדעתי אין טעם לאכול אותם. חוץ מזה שהם יקרים מאוד!!
אני הייתי מורידה את כל מוצרי הסויה וממשיכה עם הלחם כרגיל. עליך למצוא משהו שיחליף את הסויה בדיאטה שלך (כלומר, לא לאכול יותר לחם בגלל זה).
נסי להוריד את מוצרי הסויה וראי אם יש שיפור.

מוזרה בעיני העובדה שאף אחד לא הזכיר את התרופה הטובה ביותר לכל מה שקשור בקקי לא סדיר והיא:
טטטדדדם:
מים

פשוט לשתות המון מים חמים או קרים
הרבה, כל יום, תמיד ,לא לשכוח !!
טרה_רוסה‏- תודה על תגובתך, אבל כוונתי הייתה שעד עכשיו לא אכלתי מוצרי סוייה כתחליף למוצרי חלב ואני מנסה אותם עכשיו, כי התגלה שאני רגישה ללקטוז. תודה
נסיתי לאחרונה את משקה הנוני. לא רק שהעצירות שממנה סבלתי שנים נעלמה, אלא ההרגשה היתה שמערכת העכול עברה ניקוי יסודי.
ניתן לרכוש את הנוני במספר רב של חנויות טבע ברחבי הארץ או ישירות מהיבואן - את כל הפרטים ניתן לראות באתר היבואן ‏www.nectarnoni.co.il
זה ממש עזר לי, ומאד מומלץ.
רוצה לפנות לצפריר שפרון .האם אפשר להתייעץ איתו טלפונית בעניין עצירות אצל תינוקת?
אלון,
050-5269079

עניתי לך גם בדף שלי.
תודה.

קראתי את הדף ואת כל הטיפים שלכם, אבל יש לי כמה שאלות
אני סובלת מפיסורה כבר די הרבה זמן. יכול להיות שבמהלך הזמן התפתחו גם טחורים אבל לא נראה לי

לצערי, רק לאחרונה זיהיתי שבעצם אני סובלת מעצירות שהיא כנראה הגורם לכך. לפעמים היציאות גורמות לכאבים ודימום, אך פעמים אחרות הן רגילות, לא יבשות ויוצאות במהירות ובקלות.
קראתי כאן על ה"עצרת" של צפריר וזה נשמע מאוד מפתה
אך שאלתי היא, אם יש פיסורה, האם יש טעם לשלם כסף על חומר שיפתור את העצירות, אם יש שם פצע שלא מחלים?
האם כדאי קודם לקבל זריקה?
הפצע הזה די מתסכל. לפעמים יכול לעבור זמן שבו נדמה לי שכל הסיפור החלים, אין עצירות והיציאות בסדר גמור וללא כאבים ואז פתאום, יום אחד כשהיציאות קצת יבשות, הכל חוזר אחורה שוב.
עד היום נמנעתי מללכת לפרוקטולוג כי לא רציתי לעשות חוקן
מה הייתם מציעים לי?

בת של חברה שלי בת שנתיים- כבר תקופה לא עושה קקי נורמל, מאוד קשה , דבר שגורם לילדה סבל רב והתאפקויות ממושכות.
אמרתי לה שאולי תנסה לשנות חלק מהתזונה אך לא ידעתי מה כדאי לשנות.
מי יכול לעזור לי?
את יכולה לתאר קצת את התזונה שלה?
בדרך כלל הרבה סיבים תזונתיים יכולים לעזור - ירקות ופירות טריים, שיבולת שועל, סובין שיבולת שועל, דגנים מלאים.
האם הילדה מקבלת איזה שהן תוספי תזונה? (ברזל?)
אני סובלת מעצירות כבר שנים רבות (אמנם אני רק בת שלושים ושלוש, אבל לפחות 8-10 שנים) עברתי שני הריונות שבהם העצירות רק החמירה (תוספי ברזל למיניהם וההורמון שמאט את תהליך העיכול ועוד ועוד).
אני מקפידה למדי על קמחים מלאים ודגנים מלאים ושתיה מרובה של מים ואכילת פירות וירקות, אבל....

מצאתי שמה שמאד עזר לי ועדיין עוזר הוא זרעי פשתן. כדאי לטחון אותם קלות כי אז אפשר "להרויח" מהם עוד כמה דברים מעבר לניקוי היסודי שהם עושים למעיים.
זרעי פשתן - רוצו לקנות ואז גם תרוצו לעשות...
אני סובל מפיסורה חצי שנה בהתחלה זה היה עם דם באסלה וכאבי תופת עכשיו זה בא רק אחרי יציאה קשה או רכה כי יש שם פצע פתוח ואני משתמש במשחה כירורגית ופטליות ושמן לריכוך היציאות אך זה לא עוזר כמובן שאני לא רוצה לעשות ניתוח .
שמעתי על זריקה שעוזרת תשתפו אותי אני רוצה לשמוע פרטים על כך מה לעשות תעזרו לי בכל מידע אפשרי רק לא ללכת לניתוח
יש ימים טובים ופתאום זה נראה שעבר אבל מספיק פעם אחת שיהיה יציאה קצת קשה זה חוזר .
פתרון שתמיד עובד ומומלץ מאוד למי שסובל באופן קבוע מעצירות זה לאכול כל יום 3-4 כפות של סובין חיטה שניתן לקנות בכל סופר מרקט .
ניתן לאכול את זה עם יוגורט ודבש כדי להעביר את הטעם הייבש אך גם אם זה לא טעים זה שווה את "המאמץ" זה טבעי ועוזר בכל פעם.
בינתיים ילדתי, וחשבתי שהפעם הטחורים לא יציקו מאד אחרי הלידה, ובאמת כך היה. המיילדת עזרה וממש החזיקה את הטחורים במהלך הלידה. אבל אבוי, הפעם חטפתי משהו הרבה יותר חמור מהטחורים; קוראים לזה פיסורה, ובתור מישהי שלא ילדה עם אפידורל, אלא באופן טבעי, אני רוצה לומר שכשהפיסורה כואבת - אני מתגעגעת לכאבי הצירים. זה פשוט גיהינום. בינתיים הלכתי לרופא כירורג, שאכן אבחן את המצב כפיסורה, אבל נראה לי שהוא סדיסט והוא אמר לי לחכות שזה יעבור לבד ונתן לי שמן פרפין לריכוך הצואה. כמובן שאחרי כל יציאה אני רואה כוכבים ובא לי לבכות. תארו לכם לטפל בתינוק שזה עתה נולד כשיש כאבים כאלה.
האם למישהו יש עצה?! הבעסה בכל העניין הוא שנדמה לי שזה ענין לכל החיים עכשיו; משהו שלא אוכל להתפטר ממנו אף פעם
הלחצתם אותי עכשיו עם כל התאורים... אני בהריון, עומדת ללדת בקרוב, ולמען האמת אני לא סובלת מעצירות בזמן ההריון. אני נורא מפחדת לקבל פיסורה בלידה... זה ישמע קצת סוטה, אבל אני מאד מאד נהנית לחרבן, ובדרך כלל הקקי פשוט זורם מתוכי החוצה בקלילות, גלים רכים כאלה של צואה. אני מאד מתענגת על התחושה ועל ההקלה שבהתרוקנות. כמובן אני דואגת לאכול ברנפלקס וכל מיני מאכלים שמגדילים את נפח הצואה ומעודדים יציאה כי זה מאד חשוב לי. אבל עכשיו נלחצתי... יש משהו שאפשר לעשות כדי למנוע הופעת פיסורה כתוצאה מהלידה?
למה צריך להיזהר בהריון בפטנט מס 6?
בנוגע לטחורים:
מתוך הדף סווידיש_ביטר‏ (מיצוי אלכוהולי של אחד עשר חלקי צמחים ועצים הגדלים בטבע בשבדיה ):
לטחורים חיצוניים ופנימיים יש למרוח לעתים קרובות, ולקחת S.B. לפני השינה. לשים פד עם S.B. יגרום לדם לזרום ויעזור לכאבים "שורפים".

נוסף לכך, ניתן למרוח ישירות על הטחורים כמה טיפות משמן לוונדר ושמן עץ התה (השמנים היחידים שניתן למרוח ישירות, ללא שמן נשא). אבל נשים בהריון, קראו כאן שמנים_ארומתרפיים_בהריון‏

כמו כן, משחת הממליס (שהוזכרה כבר) מאוד יעילה. ואפשר גם למרוח פרופוליס.

קישור | העבר | מחק *נומושי* (25.08.2005 14:54):
מחממים שן שום ושמים בטוסיק כמו "נר"
איפה משיגים תמציות של פרחי באך לטיפול בעצירות של ילדה קטנה?
אצל מטפל ? באיזור תל אביב אם מישהוא יודע .
שאלה: האם כל העצות שהוזכרו כאן לגבי טחורים ( שמנים, משחת הממליס) טובים גם לפיסורה.
כבר חודשים מאוד כואב לי בשעת היציאה ויש קצת דם, זה נראה לי או זה או זה
יש לי שיטה חבל על הזמן בה אני משתמש כבר חודשיים וזה מומלץ לכווולללם
אני שותה כל בוקר מיץ אלו-ורה. כן כן מוכרים את זה .לו ידעתי קודם הייתי חוסך הרבה.
אני מדבר ברצינות אלו-ורה הצמח הידוע אבל לשתיה
מי היה מאמין, אבל הוא עושה את העבודה .
מישהו יודע אם מותר לשתות את מיץ הנוני כשיש גם קנדידה?
ועוד שאלה: איפה מוצאים מדריכת, קורס בשיטת פאולה? אם מישהו יודע גם על קורס הרפיה או מדיטציה מומלץ באזור המרכז, אשמח לשמוע:)
אני לא מבינה איך עובדים עם האתר הזה. אני מחפשץ עצות מקצועיות ולא פורום שיחות של אנשים שעונים זה לזה
בס"ד
שלום..
אז ככה.. יש לי היסטוריה נכבדה של עצירות מאז שאני זוכר את עצמי, (חוץ מתקופות ספציפיות מסויימות וכו'),
לפני כחודשיים זיהו שיש לי כבד שומני ומוגדל, כך שאני מקבל טיפול נטורופטי לבעיות כבד, ולבעיות העיכול,
אני מקבל אנזימי עיכול (POLYZYM של ביוקיייר) ואצידופולוס, ובנוסף, על מנת שיהיו יציאות סדירות לבינתיים, אלווורה.
קראתי בכמה וכמה מקומות שאלוורה גורמת תלות ומסוכנת למעי, אני 3 ימים ללא אלוורה, ויומיים ללא יציאות, פסיליום וכדו' לא ממש עוזר,
זו לא בעיה של סיבים, אלא זה קשור לכבד, ואולי למצב נפשי (אעפ שאני לא הכי לחוץ, אבל ההגדרה לעיל שצפריר הביא " כאן חוסר היכולת של "האני" להניח, לשחרר, לזרום ולהתחדש, להיפרד מהעבר ולהיטהר, באה לידי ביטוי באופן ברור מהבחינה הפיזית" נוגעת איפשהוא בנפשי..)
מה אני עושה?
תודה... כל טוב ובשורות נפלאות. שרון.
קישור | העבר | מחק *פלונית* (09.05.2006 18:37):
אחרי שנים של סבל מעצירות.
כף של שמן זית כל בוקר על קיבה ריקה והכל חלף כולל בהריון
ביתי בת 4 חודשים ומאז שהתחלתי לתת לה ברזל היא סובלת מכאבי בטן האם יכול להיות קשר בין השתיים או שאולי זה משהו אחר . ? יונקת בלבד,באותו היום שהתחלתי עם הברזל היא קיבלה את החיסון של גיל ארבע חודשים , האם יכול להיות קשר?
ידוע על קשר בין ברזל לעצירות. לפעמים אפשר להחליף סוג.
מציעה לך להפסיק לגמרי לכמה ימים עד שהמצב מסתדר ולהתחיל מחדש *בהדרגה*: טיפה אחת למשך מספר ימים עד שהיציאות רגילות, להוסיף עוד טיפה לכמה ימים ועוד אחת.
גם כשעוברים מ-3 ל-6 (גיל 6 חודשים) כדאי לעשות את התהליך בהדרגה (הוספת טיפה כל מס' ימים).
בכל מקרה, הברזל מאוד חשוב וכדאי למצוא פיתרון לבעיה ולא לוותר על דעת עצמך. הבעיה עם חסר בברזל היא שכאשר מגלים את החוסר זה כבר אחרי שהנזק נגרם. לפני שמפסיקים כדאי לעשות בדיקת דם לבדוק מה המצב - לפעמים מתברר שצריך להמשיך יותר משנה ולפעמים מתברר שיש מספיק בלי התוספת.
קישור | העבר | מחק *פלונית* (31.08.2006 22:28):
אני אמנם בדף הלא מתאים, אבל אני רואה שיש כאן תנועה, אז הצילו!!! לגוזלה בת השלוש תולעים בקקי... יש למישהו רעיון? בית טבע אחד הציע לנו לדחוף לה נר שום tilted...
האם עצרת מותר לנשים בהריון?
שבועיים עצירות קשה נר גליצרין לא עוזר הכנסתי כבר ארבע מי יוגע איך עושים חוקן?
אומרים שכריעה עוזרת.
אפשר קישור ?
http://www.naturesplatform.com/health_benefits.html#constipation
יציאה_בכריעה‏
מתועד כמשפר מקרים של עצירות (שבמקרים כאלה כנראה *נובעת* מעצם היציאה בתנוחת ישיבה...)
<נאמנה להלך הרוח המתעורר בדף טעות_הייחוס_הבסיסית‏>
<שצריך להחליף לו שם>
<ויפה שעה אחת קודם>
מנסיון (אצל מבוגרים) בעצירות מתמשכת, (לא יודעת לגבי הריון)
הפתרון - דמיון מודרך עמוק ועם סבלנות, של נקיון המעיים, לקיחת אחריות, ולהשאיר במקום כלים שיעזרו לתפקוד טוב בעתיד.
בהצלחה.
האם למישהו יש מידע על שימוש בשמן אובליפיחה?
האם זה בטוח לשימוש? עדיף להתייעץ עם אדם מוסמך?
שלום שלום ושנה טובה ומתוקה לבית ישראל ולעולם .מערכת העיכול כולה בנויה אחד ,מאברים המעכלים את האוכל, ושתיים ,ממערכת בקרה אוטומטית(בלוטות במוח) .כדי לשחרר את שניהם מדפוס חוזר של בעיות עיכול יש להיתיחס לפן הנפשי של האדם ולא רק לפיזי .עצירות היא תקיעות בחופש ובגמישות החיים,בביטוי רגשי "אנחנו מעכלים את החיים" ולא רק את המזון . היום נדבר על שני "פטנטים" לעצירות :1 .לשיר ולשיר כמה שאתם יכולים. שחרור הפה הגרון והצוואר הם מידית עוזרים במצב של עצירות משום שהפה ופי הטבעת הם מגבילים או חופפים . דוגמה לזה היא אנשים אשר זקוקים לסיגריה ומילוי הראות על מנת לשחרר את העצירות.. פטנט 2:נוסף ויעיל מאוד הוא שחרור קצוות מרדיאנים .כל מערכת העיכול מסתימת באצבעות "המורות" גם בידים וגם ברגלים ,שחרור ע"י מסג ומתיחה של האצבעות למספר דקות יביא לשחרור העצירות .עובד מדהים עם תינוקות .עצירות חוזרת וחוזרת היא לא "בעיה קטנה" בעיות עיכול חרוניות הם רמז ענק ומקדים למחלות חרוניות פיזיות קשות..לשאלות נוספות לפנות אל הרפואה האזוגטית .רפואה שלמה
העצות הבאות הן תשובות על שאלה ב- ככר_השוק‏ בעניין עצירות אצל אדם קשיש, יכולות להתאים לכל אחד. (הועבר מהדף של אמא_נחה‏).
היי מבקשת עזרה בשביל הסבא היקר שלי שהוא בן 99 וטפו טפו הוא מתפקד, עצמאי ובריא. בחודשים האחרונים הוא סובל מאוד מעצירויות. היה אצל רופאים שנתנו לו כל מיני שמנים לשתות וכל מיני דברים אחרים וכלום לא עוזר. מדובר לפעמים על שבועיים בלי פעילות מעיים והוא ממש ממש סובל (בשקט...). הסתכלתי בדפים על העצירויות ולא מצאתי מענה מתאים. אודה לכן על הפניה לדרכים הנכונות לעזור לו. (אנחנו משתדלים שהוא יאכל תזונה מתאימה,למרות שהוא לא אוהב ירקות וכאלו ואוהב דווקא את הדברים שלא טובים לו...).

המון תודה

בקשר לעצירות - משהו שבעבר מאוד עזר לי זה תרופה טבעית שנקראת 'יוֹבְּסָלַקְס'.
זה חומר נוזלי בבקבוקון, ומטפטפים כמה טיפות לתוך כוס מים.
בחנויות טבע לדעתי יש את זה.

נדמה לי גם שזה לא ממכר, מבחינת פעילות המעיים. (כדאי לשאול).

(אין לי מושג ממה זה עשוי. לא רואים שם איזה חומר, זה נראה שקוף לגמרי. כמו תרופה הומאופתית).

<אם תנסו וזה יעזור - אשמח לשמוע>

וואו, סבא בן 99, מגניב!
סביר להניח שהוא צריך תוספת של סיבים תזונתיים, שומן ואולי גם מים לתזונה שלו.
מאחר והוא לא בעניין של ירקות, אפשר לתת לו כף של זרעי פשתן טחונים טרי ביום, למשל עם יוגורט, או מפוזרים על כל אוכל, בצלחת. לא לבשל עם האוכל.
להוסיף שמנים איכותיים למזון שלו, למשל שמן זית או שמן קנולה מכבישה קרה.
לדאוג שהוא שותה מים, לפחות ליטר וחצי ביום.
יש גם עיסוי בטן שמאד עוזר, אשמח להדגים לך אותו אם תזדמני לאזורי...
הרבה בריאות,
מיה (‏מטפלת ברפואה סינית עתיקה - דיקור ותזונה‏ )
אני לא יודעת אם הוא בעניין - אבל יש תרגילי יוגה שעוזרים - גם תנוחות וגם תרגילי נשימה.
אני יודעת שתרגול של כמה דקות ביום יכול מאוד לעזור, גם במקרים ששום דבר אחר לא עוזר.
אולי יש מורה פרטי טוב באיזורו
בהצלחה!
אני לא מטפלת ולא תזונאית...
אבל חשבתי על תנועה, פשוטה, כמובן שבהתאם לגיל (המרגש)
פאולה נשמע לי מתאים, מפעיל את השרירים הטבעתיים.
עשב_השדה‏ כאן באתר מטפלת בשיטה הזו, מקצועית ומקסימה.
אני בטוחה שאם תפני אליה יהיו לה טיפים פשוטים ויעילים, אינשאללה.
בריאות...!
לגבי סיבים תזונתיים, רציתי להדגיש שחשוב מאד לשתות יותר אם צורכים יותר סיבים, אם את לא סומכת עליו שישתה, להיזהר עם הסיבים.
וגם, אם כבר קורה שיש לו עצירות ממושכת, לדעתי כדאי לפתור נקודתית את הבעייה עם חוקן, אחרת יכולים להיווצר טחורים. במקום חוקן, אפשר לשבת בשירותים מעל כלי עם מים חמים.
בהצלחה. (לא תזונאית, לא רופאה...)
אני יודעת שיש מישהו בצפון שמטפל ספציפית בזה אצל קשישים, וממש לא יודעת את שמו (את שמו המלא מעולם לא ידעתי...).

אבל..

 1. לשתות הרבה מים כמו שקמים (לפות ליטר-ליטר וחצי).
 2. וגם תרגיל נשימה - אני מכירה אותה ממקום אחר, אבל יש כזו או דומה גם ביוגה. שאיפה מהירה שמנסה לזרוק את הבטן כלפי מעלה, ואז להוציא את האויר, זה יוצא נשימות מהירות. השאיפה לבטן וקדימה, ונשיפה מהירה. לחזור כמה וכמה פעמים (לפחות 10-20 כל פעם). מכיוון שזה זורק קדימה את המעי - זה מעודד מאוד פעילות מעיים.
יש הממליצים מראש לבצע מעל לאסלה, כי מעודד יציאות. במקרה הזה כדאי לתרגל - בישיבה או בשכיבה - ואם הוא מרגיש צורך ללכת לשרותים. לאו דווקא ליצור ציפיה שזה יצא מיד.
חמותי אוכלת כל בוקר תאנה ושזיף או יותר באדישות רבה
וגם.. כדי להסדיר יציאות באופן כללימומלץ לשבת בשעות קבועות על האסלה וללחוץ כאילו עומד משהו לצאת.. הגף מתרגל ליציאות בשעות האלו ומסתנכרן בהדרגה.
שזיפים, תאנים ותמרים לטחון בבלנדר וללגום כף כמה פעמים ביום. לי זה עזר בהריון.
גרעיני פשתן טחונים בדייסה או ביוגורט.
מרק עם חוויג של תימנים עליי היה משפיע מיידית.
חריף, מיץ עגבניות...
בעקרון לפני שאני עונה גילוי נאות- אני משווקת מוצרי אלוורה..
גילוי נוסף, הסיבה- ניסיון מעולה עם כמה מהמוצרים.
אבא שלי לפני שנפטר (שנה שעברה)סבל מאד מעצירויות ובכלל תפקוד לקוי של המעי והקיבה כתוצאה מכימותרפיה וקריסת מערכות (בעצם ככה נחשפנו לראשונה למוצרים)
מה שעזר אצלינו (מודה שנמנענו עד כמה שניתן היה ממשלשלים במרשם- שממש הרגו לו את המערכת) זה מוצרי אלוורה (שניים ספציפיים)
גילוי נאות נוסף -זה לא היה זול, אבל בהחלט עבד מעולה לנירמול המערכת ובנוסף, הסתבר, גם חיזק אותו.
אם זאת רוצה פרטים..אני בדף הבית (לא בקטע של לדחוף מידע שיווקי... הכדור אצלך )
תמליצי לסבא משהו שלי אישית עוזר, שכחתי את השם אבל קפסולות לניקוי רעלים -לי זה עזר. וגם קפסולות של "חיידקים טובים(המצויים באופן טבעי במערכת העיכול)
אמא שלי, בת קרוב לשמונים ועד 120, פעם סבלה מאוד מעצירות, ואז מישהו המליץ לה ללגום שמן זית כל בוקר. מאז שהיא אימצה את ההרגל הזה אין לה עצירות (רק כשהיא שוכחת לקחת). היא לוקחת כף אבל המינון יכול לדעתי להשתנות לפי הצורך. בהצלחה.
אם ממש מפריע לו, יכולה להמליץ על תרופה קונבנציונלית שמאוד עוזרת לסבא שלי (92) נקראת "אובילק" אם אינני טועה
קישור | העבר | מחק *היפנית* (07.05.2009 17:45):
אמא שלי, בת קרוב לשמונים ועד 120, פעם סבלה מאוד מעצירות, ואז מישהו המליץ לה ללגום שמן זית כל בוקר. מאז שהיא אימצה את ההרגל הזה אין לה עצירות (רק כשהיא שוכחת לקחת). היא לוקחת כף אבל המינון יכול לדעתי להשתנות לפי הצורך. בהצלחה.
בדיוק המקרה שלי: הדבר היחיד שעזר לעצירות שנבעה משכיבה ממושכת בעקבות פציעה:
2 כפות שמן זית, על הבוקר, בצום (כלומר לפני שאוכלים או שותים).
אחרי איזה חצי שעה נראה לי שאפשר לאכול,
אחרי כמה שעות זה משתחרר.
ללגום שמן זית כל בוקר.
זה דבר שמקובל אצל בדואים מאיכי ימים. שמעתי את זה כמה פעמים שונות. הם לא מתיחסים לזה כתרופה לעצירות אלא כמין תוסף לבריאות כללית. (כמו שמישהי סיפרה לי על החם שלה: "כל בוקר היה שותה כוסית חד פעמית של שמן זית, והיה בריא, משהו." phased )
שיטת פאולה מטפלת גם בהרפיה של הסוגרים. באופן אישי נעזרתי בשיטה בכדי לאסוף ולחזק את ריצפת האגן שלי בגלל בעיה של צניחת רחם.
על הדרך המלצתי לבעלי על השיטה בגלל פיסורה ועצירות. לימוד ההרפיה במקום עזר לו מאד! אנחנו למדנו פאולה אצל דפנה מורה חיפאית.ממליצים בחום.
בחרתי הפעם לבחון באמצעות מערכת העיכול את היכולת שלנו להכיל רעיונות חדשים.
נציץ עוד, למערכת נוספת המאפשרות לחלקים מהעולם החיצוני למצוא את דרכם לתוכנו. נבחן את הדומה והשונה בינם על-מנת להקיש על האופן בו ניתן לבחון מחדש את נושא העצירות. לשחרר... עצירות*
לקריאת המאמר לחץ כאן

*בקשות מיוחדות, תגובות, שאלות והתלבטויות... יתקבלו כמובן בברכה.
קריאה מהנה

תמר איל - הומאופטית

מים
2 כוסות מיים חמימים על הבוקר
פעילות גופנית (במקום חלק משעות המחשב)
ל
שלום לכולם!
מטרת הדף היא לנסות ולרכז מידע על איך להקל על ילדים במצבי עצירות. יש כ"כ הרבה פורומים, מאמרים,... ובכל מקום יש הצעות לכאן ולכאן, אבל לא מצאתי מקום שמרכז את המידע. לכן כאן רציתי לרכז מידע. ההקלה מתחלקת לשניים: הקלה נפשית (לא ללחוץ על הילד, לא להגיב בכעס / אכזבה ועוד) והקלה פיסיולוגית (כשיש כאבים). אני מדגיש שהכל נאסף מפורומים למיניהם. כל אחד יחליט מה נכון או לא נכון לילדיו, ועליו להתייעץ עם רופא בנוגע לטיפול הספציפי.
הייתי רוצה בשלב ראשון להתרכז בהקלה הפיסיולוגית - מעין תפריט תזונה ותרופות "עשה ואל תעשה". אשמח לקבל התייחסויות מתוך ידע וניסיון, וכמובן שאתרום גם משלי.
אז מה אספתי עד עכשיו?
תפריט "עשה":
 1. הרבה מים.
 2. לאכול ירקות ופירות עם קליפה.
 3. שתיית מיץ שזיפים (כמה?).
 4. פירות יבשים.
 5. הציעו באיזשהו פורום על תירס ועגבניות שרי (לתוספת תאית). אשמח לתגובות על כך.
 6. ומה לגבי סובין? קוואקר?
 7. שמן זית לעזרה בהחלקה החוצה...
תפריט "אל תעשה":
 1. לא אורז.
 2. לא בננות.
 3. לא אפרסמון.
 4. לא רימונים.
 5. לא פרג.
 6. לא קמח לבן (למה?!?!?).

ודבר נוסף - לגבי נורמלקס לריכוך הצואה. מישהו יודע עד כמה זה מזיק לתת נורמלקס לאורך זמן (נניח שנתיים-שלוש)? ידוע שחומרים כאילו עלולים לגרום למעי עצל ולכן כאשר מפסיקים לתת אותם הגוף אינו "זוכר" איך להתרוקן בלי עזרה. באתר של נורמלקס כתוב בבירור ש"התכשיר אינו גורם להתמכרות, למעי עצל או להתרגלות של הגוף". אבל למישהו יש ידע יותר אובייקטיבי? ידע רפואי אובייקטיבי יתקבל בברכה.
א קמח לבן (למה?!?!?).
כי זה פשוט הופך לדבק... הכנת פעם דבק מקמח ומים? ככה.

מיץ שזיפים (כמובן רק משזיפים אורגניים, אחרת זה מיץ זרחן) ושזיפים יבשים בעצמם, ושמן זית. עובד מיד.

למה לתת תרופה לאורך זמן?! צריך לברר את המקור לבעיה, לא לטפל בסימפטומים בלבד!

לא יודעת אם כבר כתבו פה או לא כי לא היה לי כוח לקרוא הכל..

סלק מבושל, עוזר מאד!

מכורה למשלשלים כבר חודשיים, רוצה להיגמל. פעם היו יציאות תקינות ובעקבות תרופות נוגדות דיכאון התחילה עצירות. אשמח לטיפים ומשהו שבאמת עוזר ובאיזה מינון.
להגדיל את כמות הסיבים בתזונה, להוסיף פירות וירקות
להרבות בשתייה
להשרות שזיפים מיובשים במים חמים ובבוקר לשתות ולאכול אותם
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

להתחרמן על סרט פורנו זה גורם לזה לצאת לא יודע למה.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אני בת 16,לפני חצי שנה התחילה לי עצירות,יחסית ללא כאבים,אבל זה נורא..זה משבש הכל,הבגדים שאפשר ללבוש,ספורט,פעילויות ועוד...ניסיתי המון דברים-גליצרין,סירופ אובלאק,אני עושה המון ספורט,אבקות עם סיבים תזונתיים.תזונה בריאה.וכלום!!אין סיבה נראית לעין לעצירות הזו..והייתי אצל רופאה כמה פעמים היא לא מצאה שום דבר שיגרום לזה..אני מתוסכלת,זה גורם לדיכאון,תסכול ועוד לחץ..הייתי רוצה עזרה,המלצה על משהו שבאמת יעזור,כי בבית המרקחת רק רוצים שתקנה את התרופות היקרות שלהם.

קישור | העבר | מחק *אלמונית* (01.09.2013 22:52):
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

מזה תמצית עצרת?


דבש עם כף שמן זית בכוס מים פושרים ולרוץ לשרותים
לימון לימון לימון
פסיליום הוא בעצם אבקה המכילה סיבים תזונתיים שניתן לרכוש בכל ביית טבע או ביית מרקחת וזה טבעי לגמרי ולא ממכר רק לא לשכוח לשתות לפחות 2 ליטר מים מנירלים ביום
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלוםם רציתי אולי יש פה מישהוא שיוכל לעזור לי... הבן הראשון שלי סובל מעצירויות מגיל חודש אם אני לא טועה.. הוא מטובל בגסטרו ולוקח פגלקס על בסיס יומי כבר מגיל חצי שנה (היום בן שנתיים) יש לנו תור בסוף החודש עוד פעם למומחה גסטרו שאגב לא עושה כלום חוץ מלהגיד לנו להמשיך עם הפגלקס.. גם שאנחנו מנסים להפחית מהכמות ולתת פחות חוזר לו הקקי הקשה ואני לא יתחיל לספר איזה סיוט זה גם לו וגם לנו... לפני שלושה חודשים ילדתי את בני השני ולצערי הרב גם הוא התחיל לסבול מעצירויות.. בהתחלה אמרו לי שהוא יכול לעשות רק פעם בשבוע אבל כל השבוע הוא בוכה וזז באי נוחות וכשהוא עושה (עם קצת עזרה ממני אני מרימה לו תרגליים) יוצא לו קקי קשה מאוד וגם טיפה דם.. מפי הטבעת.. החלפתי לו תמ"ל ממטרנה לסימלאק קומפורט ובהתחלה זה באמת עזר והיה יציאות רכות אבל גם רק כשהייתי מרימה לו קצת תרגליים.. ועכשיו בשבועיים האחרונים התחיל הקקי הקשה שוב.. אמרתי אני לא יעזור לו נתן לו לבד בזמן שלו אבל אחרי שבוע הוא כבר מתחיל להרגיש אי נוחות ולצרוח כל היום עד שאפילו שאני מרימה לו תרגליים כבר לא עוזר.. אמרו לי לדחוף לו קיסם עם שמן זית וזה לא כל כך עוזר כי אייך שמתחיל לצאת הוא סוגר בכוח.. בפעמיים האחרונים אמרו לי לנסות להשים לו קצת שמן זית בתוך הטוסיק (עם מזרק) שיהיה טיפה שמן זית בפנים שירכך תקקי ויחליק החוצה ותאמת זה עזר מאוד.. הקקי היה עדיין קשה קצת אבל רובו היה רך ככה שהוא הצליח לעשות הכל.. בעיקרון בסוף החודש שנלך למומחה גסטרו לבני הבכור ניקח גם אותו וניתייעץ איתו אבל בנתיים רציתי לדעת אם זה בסדר להשים שמן זית בטוסיק? כי זה כן עוזר אבל בכל זאת לא מספיק בשביל שיעשה לבד אני עדיין צריכה להחזיק לו תרגליים למעלה רק ככה הוא משחרר את פי הטבעת ונותן לקקי לצאת..

מציעה לבא אלי לטיפול בשיטת פאולה
17 שנות נסיון, והצלחות לא מעטות עם ילדים גם
0597992591
כוכבה
אם אפשר עזרה יש לי מעי עצל כבר 3 שנים ואני מתנפחת, יש לי כאבים, אני משמינה, לא יוצא לי בכלל בקושי פעם בשבועיים, ולמרות התזונה הבריאה הליכות וכולי שום דבר לא עוזר.... מה לעשות...?
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

הי בדקת רגישות לגלוטן? בלוטת תריס?

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

תבקשי לעשות בדיקות דם מקיפות. אני לא יודעת מה גילך אבל אפשר לבקש גם בדיקת הורמונים.
בלי קשר לבדיקות. כשלי יש פקק אני פשוט משתדלת לא להעמיס על הקיבה...לאכול פירות וירקות ושותה מים. כף שמן זית על קיבה ריקה. בקיצור מאכלים שמתעכלים מהר ורק אם באמת רעבים.
(עד שמשתחרר אפילו יום שלם לא יקרה כלום מזה)
הפואנטה היא לתת לקיבה לנוח/ לעכל את מה שכבר קיים והקיבה מתקשה לעכלו.

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

הפלונית אלומונית פעמיים אחרונות זו אני אותה אחת.
מוסיפה סימן***

טיפול נטורופתי דחוף sad אין כזה דבר שאת שבועיים בלי יציאה. חייבת לטפל במיידי.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

תודה!! עזר מאוד!!

תמר הינדי מושרה במים עוזר לעצירות
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שבו ישיבת צפרדע על האסלה עצמו עניים

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

הצילו!! אחד הלילות מיני רבים ללא שינה . טחורים טחורים טחורים. מה יכול לעזור בכדי להרגיע את הכאב אפילו לשעה !! משחה לא עוזרת , כדור לכאבים לא עוזר, קרח באזור המלווה בשטיפות של המקום לא עוזר&#128546;
מפחדת לקחת / לעשות דברים שאני לא בטוחה לגביהם בגלל ההריון.

למיואשת, אם הטחורים מכאיבים לך כל הזמן, גם בשכיבה, אז יכול להיות שזה משהו אחר. בדקת?
יש דף אחר לטחורים, אולי תמצאי שם עזרה.
ולגבי עצירות יש לי פטנט: תמיד קראתי לשתות כף שמן זית על הבוקר, ניסיתי כמה פעמים ולא עזר לי. הפעם הייתי יותר יסודית והעליתי את המינון. הגעתי לארבע כפות ונראה שזה עוזר. בבוקר על בטן ריקה, אחכ שותה מים, ולא אוכלת לפחות חצי שעה.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

היי סליחה מראש על הפוסט הזה אבל אני כבר ממש מיואשת..
הייתי אצל הרופאה והיא אמרה לי כי יש לי טחורים. כי להימנע מהכאב אני כהר 3 ימים מתאפקת לא ללכת לשירותים וכעט שניסיתי חוויתי חוויה שלא מאחלת לאף אחת כאבי תופת..לבסוף לא הוצאתי כלום ושוב כרגע מתאפקת הרופאה נתנה לי לטיפול בטחורים נרות וספריי ולעצירות נתנה לי חומר משלשל..אני כבר יומיים מטפלת בטחורים אם התרופות שנתנה לי והיום לקחתי חומר משלשל אך לא רואה איזה שהוא שינוי לימשהי יש אולי איזה טיפ לתת לריכוך

שלום , לפני 4 ימים עשיתי יציאה פעם אחרונה שהייתה מלווה בקושי רב והייתי צריכה לעזור לעצמי כדי שהיא תצא.. היציאה הזו הייתה מלווה בכמות נכבדת של דם טרי- דבר שנלחצתי ממנו מאוד. !!! אני מוסיפה כאן כי אני סובלת מטחורים בדרגה 4 ..לאחר היציאה הזו כאה לי כל האיזור למטה של פי הטבעת וכתוצאה מכך פחדתי לעשות שירותים..
אתמול הרגשתי שאני כבר לא יכולה והתאמצתי ממש ועזרתי לעצמי עם הידיים וחלק מהצואה יצאה מלווה גם היא בדם טרי, אבל עדיין יש שם גוש שלם שנשאר ואני מפחדת להוציא אותו.. מרוב לחץ הץחלץי לבכות ואני לא בארץ התקשרתי להורים שלי והם אמרו לי לעשות חוקן
אבל עדיין אני מפחדת שזה משהו יותר גרוע ..
אם מישהי יודעת על משהו שיכול לעזור אני אשמח !!
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

שלום בבדיקות חלקיות בשתן שהולכים כל כמה דקות לשירותים
1.לשתות הרבה מים
2.לאכול חמוציות
3.ולא ללבוש בגדים צמודים

הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

מישהו יכול לעזור לי אני כבר כמה ימים לא מצליח להוציא וזה ממש כואב לי שאני מנסה זה עוד יותר כואב לי

מהיכרות אישית כשהיו לי עצירויות יכולתי להתיישב זמן רב מבלי להצליח לשחרר, בהמשך הייתי מתיישבת על האסלה, כשכפות הרגליים עליהן... וזה היה ממש פלא. היציאות היו מהירות וקלות.
בתקופה של השייקים הירוקים היציאות היו מהירות קלות וללא מאמץ כלל.
ממש ממש ממליצה על שינויי תזונתי, אכילת ירקות ופירות כעיקר.. במיוחד לסובלים מעצירות, טחורים או פיסורה. תזונה בריאה ועשירה בירוקים היא המתכון לשחרור הסבל הזה.

.
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

מאחד שעבר את זה ויצא מזה
הסיבה העיקרית אצלי היה סטרס וברגע שהבנתי שזו הבעיה התחלתי לטפל בזה בדמיון מודרך ודברים אחרים שמרגיעים אותי
לאחר מכן כל הנושא של לאכול דברים עם סיבים תזונתיים זה מעולה אבל במידה , לא לאכול מזה יותר מידיי כי אנחנו לא יכולים לשתות את כמות המים עבור זה ,
בנושא היציאות פעם היו עושים זאת בשירותים בסיגנון בול פגיעה ואז היינו מפעילים לחץ על הבטן ולא על פי הטבעת , היום משתמשים בשירותים רגילים ושוכחים להשתמש בלחץ על הבטן
ומפעילים לחץ על פי הטבעת וזה גורם לטחורים ולכן צריך להתאזר בסבלנות וללחוץ רק על הבטן עד שהיציאה תצא

כמו כן יש להתחיל בהדרגה לעשות ספורט אירובי , והאידיאלי זה ריצה שזה יפתור לכם את הבעיה לטווח הארוך , אבל חייבים להקפיד ולשנות את אורח החיים שיכלול ספורט

*עצירות זה סיפור מהתחת*
העצות בראש העמוד מצויינות !
אחרי ניתוח בטן - עצירות נוראה שהצלחתי לשחרר לבסוף בעזרת זרם מים חמימים על הגב התחתון.
תודה
מס טיפים שישחררו עצירות יותר מהר מטיל בליסטי:

 1. לאכול עגבניה מלפפון 3 כפות שמן זית ולימון סחוט. פלפל שחור ומעט מלח.
 2. לשתות הרבה מים
 3. להשרות 4 כפיות זרעי פשתן ב 3 כוסות מים מינרלים למשך שעתיים ולשתות את המים המוצקים שנוצרו ולאכול את הזרעים.
 4. לשתות קוקה קולה חצי בקבוק קלאסי. זה ממיס סיבים שהסתבכו בתוך המעי.
 5. לאכול מעט עד שהפקק משתחרר. רצוי מעט עוף והרבה סלט ירקות.
 6. לאכול שקדים עם הקליפה.
 7. לקחת מס תוספי תזונה: אומגה 3, כמוסה של שמן קיק, כמוסה של ציפורני חתול, כמוסה של כורכום, כמוסה של אלוורה. חלק מהם עוזרים ישירות לעצירות וחלק בעקיפין.
יש תרגילי יוגה לעצירות. חפשו בגוגל.

ממליצה מאד.

יש לך מה להוסיף? עריכת כל הדף
אפשר לפתוח דף_חדש, או לכתוב כאן בדף פטנטים_לעצירות:
ההסכמה כוללת בתוכה, את אי ההסכמה - לפרטיה

מאת:

כדאי לקרוא שוב את מה שכתבת לפני ההוספה.