את מסתפרת כמו שאת חיה

אנונימי

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי אנונימי »

שם הדף שונה מ: איפה באופניות מסתפרות

ראו גם: תספורת ראשונה / שיער ארוך שיער קצר / איך להסתפר לבד ושיצא ישר / ביקור אצל הספר

אני מסתפרת אצל הספר הכי טוב ביקום - האיש שלי! (הוא לא ספר במקצועו, אבל עושה עבודה די טובה)
פלמונית*
הצטרפות: 31 דצמבר 2003, 14:46

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי פלמונית* »

לא מסתפרת
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

היו תקופות של לא מסתפרת ועכשיו מעבירה מכונה.
מתה למצוא את התספורת שגם לא צריך להסתפר כל חודש, וגם לא צריך לעשות כלום חוץ מלנער אחרי מקלחת.

על איזה שמפו את ממליצה?
> מעדיפה בלי <
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי מי_מה* »

לחברת שוורץ יש שמפו מצוין על בסיס שמן זית אורגני, במחיר המפתיע של 15 שקלים לבקבוק. יש להם גם מרכך אבל לא צריך וחוץ מזה הס מלהזכיר כאן.
(שלום, קוראים לי מימה ואני מכורה למרכך. כבר שנה וחודשיים שלא השתמשתי.)
(האמת גמולה לגמרי, אבל זה הורס את הפאנצ' ליין)
בכל אופן אני קניתי את השמפו ישירות מהספק. לצערי אין לי את הפרטים שלו.... אבל השמפו -סוף הדרך!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

גם אני מאלו שמספרות את עצמן.
לפעמים יוצא מעט עקום (בעיקר אם מפריעים לי באמצע...) אבל לא ממש איכפת לי (-:
פעם אחרונה שביקרתי אצל הספר הייתה לפני שהתחתנתי, וגם זאת, עקב לחץ סביבתי. מאז עברו כבר איזה שבע שנים.
לכל אלה שגרות בסוף העולם שמאלה
דווקא ממש לא, גרה באמצע הכרך.
לגבי שמפו, ניסיתי כלמיני נטולי SLS שלא ממש עשו את העבודה. יש שמפו אחד נטול שאני ממש אוהבת, וגם הילדה שנקרא "בראשית". בד"כ אנחנו משתמשים בזה שכתוב עליו שמכיל קמומיל.
דברתיה_קוממי*
הצטרפות: 03 יולי 2008, 07:10

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי דברתיה_קוממי* »

שלום לך. איזה כיף למצוא במקרה דף שפתחת.

אני פגשתי בחיי (כ - 30+ שנים) 3 ספרים שונים. בילדות אמי היתה מספרת אותנו, קצוץ-קצוץ, נגד כינים ונגד מלחמות סירוק וסידור שיער.

מאיזשהו שלב גידלתי שיער ארוך-ארוך, בגיל 12.5 עשיתי לבד קרחת על הסכין (5 סכיני גילוח ). מאז הארכתי וסיפרתי את עצמי לבד מידי פעם.

לפני החתונה הלכתי לספר, זה היה עינוי סיני, באיזשהו שלב (מתחת למכונת הייבוש הזו שמתלבשת על הראש) התחלתי לבכות. אחרי החתונה הרגשתי ששיערי לא מתאושש מהחומרים שהיו לו על הראש, וכחצי שנה אחרי גזרתי לבד את השיער (שהיה ארוך עד הטוסיק) לקצת אחרי האוזן.

באוקטובר האחרון העברתי מכונה (מס' 0) וגמרתי עם הילד הנוסף הזה שיש לי הראש שצריך לדאוג ולטפל בו.

פעם ספר היה נשמע (ומרגיש לי, במעט הפעמים שהייתי - חוץ מהפעם של החתונה, שהוא באמת עשה מה שרציתי) כמו מטרד.
האמת? היום, כשאני מטופלת ב - 3 ילדים + 1, בילוי אצל ספר נשמע לי כמו חוויה מפנקת, בתנאי שזה ספר שאני יוצאת מרוצה מהתוצאה.

גילוי נאות: את יודעת שבידייך אפקיד את מחלפות ראשי בבטחון. כבר סיכמנו שאני המסתפרת הראשונה שלך.

ועוד גילוי: פרח הלימון , מעבר להיותה בעלת טעם מעודן, חוש אסתטי, עין רגישה וידי זהב (תכונות מעולות למי שרוצה לספר אנשים, לא?) - היא אחת מצלמות הסטילס המדהימות שיש לנו כאן (בארץ).
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי גלי* »

אני מצאתי שאפשר למרוח שמן שקדים מהול ברוזמרין כתחליף למרכך. זה בסדר?
וגם להצטרף לתור המסתפרות. (-:
תודה.
דברתיה_קוממי*

את מסתפרת כמו שאת חיה

חשבתי לעשות צמות כדי שלא אצטרך לחפוף, אבל זה גם טרחני וגם גורם לנשירה כך הבנתי.

צמות גורמות לנשירה??? יש הסבר?
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

כבר כתבתי בדף ההוא על נסיונות עם השיער. אני מסתפרת אצל האיש שלי והמכונה הצולעת שלנו על ה0. חושבת שאולי בגלל שכבר קצת התאזנו לי גלי החום אז בחורף אני לא אכסח ונראה מה יצא...
שונאת ספרים. שונאת להוציא 120 ש"ח על בקושי שני מ"מ תספורת. שונאת את הריח שם. שונאת הם דופקים עם היד על הראש כדי שתזיזי אותו מצד לצד. שונאת שמתעקשים ליבש לי את השיער במכונה (תמיד רבה איתם על זה ומרגישה שאני הורסת להם את יצירת האומנות המפוארת שהם יצרו בכך שאני מסרבת לכל הפיכסה שלהם). שונאת שחופפים לי בחומרים שמגיעים בבקבוקים גדולים ולבנים בלי שם (אקונומיקה?) ועם ריח של ספונג'ה.
אוהבת קיצי בראש. פעם כשהייתי חיילת הלכתי עם אחותי לספר כזה בשנקין שעשה לי שעה וחצי מסז' בראש וקיצי לאללה וגזר לי רק קצוות בלי להסתבך עם האגו שלו. (אולי זה זה שסיפרו עליו פה? אין לי מושג איך קוראים לו, הייתי שם פעם אחת, זו היתה מתנה מאחותי, מאז לא הלכתי לשם-יקר לי מידי).
אם הייתי מוצאת ספר/רית שיתאים לפונקציה הזו ויקח סכום פרופורציונאלי לעבודה אז אולי יהיה על מה לדבר.
מה שבטוח, אחרי הגלח אם אני אגדל אספר את עצמי.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי קט_קטית* »

צמות גורמות לנשירה??? יש הסבר?
ברור - כי זה מותח את עור הקרקפת.
הרבה צמות, לא שתיים, כן?
אם_הדרך*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2007, 19:38

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי אם_הדרך* »

להסתפר זה אחד התחביבים הגדולים שלי.
זה תמיד סוג של חוייה רוחנית עבורי , זה משנה את כל המראה ובעיקבותיו את ההרגשה.
למרות שיש לי שיער ארוך אני מסתפרת (קצוות,דירוגים שונים ושינויים קלים שכאלו) בערך אחת לחודש וחצי , אני הכי אוהבת להחליף מידיי פעם ספר.
השבוע טיילתי בת"א (אני מהדרום) וראיתי מודעת פרסומת של הספר בני זאבי שבעבר הסתפרתי אצלו, ופשוט נכנסתי בספונטניות והסתפרתי פתאום.
בדרך כלל אחרי תספורת אני קונה לי עוד אייזה אקססוריז קטן,השבוע זה היה עגילי טורקיז שהתאימו לתספורת הספציפית שעשיתי.
בכלל -אני ממליצה על בני זאבי, הוא "ספר רוחני" ,עושה את זה מהלב, בעבר היה מספר גם בפסטיבלים....
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

באזור גזר יש לנו ספרית מדופלמת ומצוינת שהיא אמא בחינוך ביתי.
אפשר להסתפר תוך כדי ישיבה על הנדנדה, אבל בלי להתנדנד חזק מדי ,
מי שמגיע לאזור ...
(טרם שאלתי אותה אם היא רוצה שיתנו את הטלפון שלה, אז מי שמעונינת שתכתוב לי בדף שלי )
ניחוח_אדמה_אחרי_הגשם*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח_אדמה_אחרי_הגשם*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי ניחוח_אדמה_אחרי_הגשם* »

מאז שאני בבאופן, הפסקתי לבקש מהספר לעשות לי פן בסוף.
בכלל התחלתי לאהוב את השיער שלי כמו שהוא, אבל למען האמת הוא השתפר פלאים בתספורת אחת לפני איזה שנתיים. לא יודעת מה בדיוק הוא עשה, אבל משיער ליפה עם מלא שבונצים הוא נעשה ממש סבבה. הבעיה היא שהספר ההוא היה יקר ונורא פלרטטן (על גבול ההטרדה) אז עזבתי אותו.

התספורת הכי מוצלחת שלי הייתה אצל ספר אחד בצפון. פשוט חיפשתי איפה להסתפר (שהוא לא הספר הנ"ל), אז פתחתי כזה ספר טלפונים של מספרות באיזור, והתקשרתי לאחד שנשמע לי מתאים לפי הכתובת וגם היה לו שם נחמד. רציתי לשאול כמה עולה התספורת. ואז הקול שלו נשמע לי ממש ממש נחמד. פשוט אינטואיציה טובה. גם המחיר היה (יחסית) סבבה, אז באתי ובאמת תספורת מעולה.

בקיצור, הקטע ה"באופני" פה הוא ללכת לפי האינטואיציה.
הספר עצמו היה מאוד קונבנציונלי אבל הוא היה אחלה, הייתה שיחה נעימה כזו, לא מציקה.
אני תמיד מרגישה לא בנוח קצת כי אני יודעת שספרים הם כאלו חברותיים לרוב ולי לא תמיד יש חשק לסמול-טוק... ואני מרגישה ממש לא בנוח לשתוק.
אולי זה גם משהו - למצוא ספר שרמת הדיבוריות שלו מתאימה לשלך.
סוסת_פרא*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 21:16
דף אישי: הדף האישי של סוסת_פרא*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

ומה עושים עם שיער מתולתל יבש יבש שאם אני לא שמה עליו איזשהו סוג של קרם שומני, הוא מאבד את הצורה היפה של התלתלים ומתנפח למשהו שנראה כמו ערימת ליפה מהסוג המכוער ביותר?

אני כבר הרבה זמן שוטפת ת'שיער רק עם מים.
אבל, תאמיני לי שניסיתי - גם כשעוד חפפתי בשמפו וגם עכשיו, לא לשים קרם על השיער. אחרי כמה שעות אני מרגישה כל-כך מכוערת שאני נשברת.

רק הקרם נותן לי צורה לתלתלים.

אז מה את אומרת?
סוסת_פרא*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

שכחתי לומר שאני באופן טבעי הייתי מברישה את השיער במקלחת. כי רק שם זה אפשרי. :-/
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני מגדלת, אבל צריכה כל כמה חודשים תספורת קצוות.
במשך כמה שנים הסתפרתי במספרת הילדים, עד שבעל המספרה התחיל לחזור בתשובה )-: והרב שלו אמר לו שיפסיק לספר נשים )-:
אז הלכתי למישהו אחר שקיבלתי עליו המלצות, בשכונה, והוא פשוט עשה לי מדורג לגמרי, לא מה שביקשתי.
הרס לי כמה שנים שהשקעתי בהארכת השיער )-:
וגם - השיער לא נראה טוב. רק אחרי חפיפה, וגם אז לפעמים פשוט מתייבש עם קצוות כאלה עלובים. כשהשיער שלי ארוך ולא מדורג מדי (רק בצורה מאוד עדינה, כי השערות דקות מאוד ואין בכלל נפח), אז הוא נוטה להיות גלי בצורה עדינה (סתם לא חלק). איך שהוא עכשיו - בעיקר מדובלל?
אני חופפת בסבון התינוקות של עומר הגליל (יותר עדין מהשמפו שלהם, שהריח שלו לא נעים לי), לא משתמשת במרככים וכלום, מסרקת לפי ההוראות שכתובות כאן, ובכל זאת - נראה או פרוע, או סתם מעפן.
ואם אני מרטיבה ולא חופפת הוא מייד מסריח, כי גם לי יש עור שומני מאוד (מאז ומתמיד, גם העור וגם הקרקפת). זה מחמיר כשאני חופפת לעתים קרובות, אבל אם לא חופפים לעתים קרובות, אני פשוט נראית זוועה, כמו שכתבו כבר קט קטית ו מיכל שץ לפני. אז אני כל הזמן מתנודדת בין להשתדל לדחות את החפיפה, ללוותר ולחפוף...
פלוני_אלמונית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

(הערה פנימית, בלי קשר לדף.)
בשמת, אמרתי לך - קרם לשיער!
אני חופפת מדי יום, ואח"כ קרם על בסיס אובליפיחה, שקונה מהספרית המוכשרת שלי בהרצליה (מגיעה אליה פעם בארבעה-שישה חודשים, והיא עושה קסמים כאלה שהשיער גדל וממשיך להיראות מדורג יפה). גם הקרם של נטורל פורמולה היה בסדר בשבילי.
עדי
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

בפעמים האחרונות אצל הוטרינרית שלי :-)
פעם לפניהן בבית עם החברים

הפעם הבאה? אולי אצלך, אם תרצי להמתין עד אמצע אוגוסט
אני נותנת חופש עבודה
מקסימום תמיד אפשר לחזור לקרחת D-:
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי מיה_גל* »

היי שיערך {@
לי היו שנים ארוכות של גלח, אחר כך שנים ארוכות של שיער ארוך שמדי פעם קיצצתי את קצוותיו בעצמי.
לא מזמן התחשק לי להתקצר שוב, אבל הפעם באופן נשי ורך, לא גלח, אז הלכתי אל סיגל ניר
היא עשתה לי תספורת קצרה, א-סימטרית שכזו, מאד מאד יפה והכי חשוב - כזו שמתאימה גםלי וגם לשיער שלי בלי למרוח-ליישר-לסלסל-או השד יודע מה...
זה היה לפני 4 חודשים, השיער גדל בינתיים והתספורת עדיין נראית נפלא.
המחיר - 90 ש"ח, לא בשמיים.
היא בנאדם מקסים, עם עין טובה ויד מצויינת.
יש לה כל מיני חומרים משונים שהיא מנסה למכור, אבל מרא אמרתי שאני לא מתכוונת לקנות שום דבר והיא לא העלתה את זה שוב.
ניסיתי לא לחפוף, אבל כמו עוד נשים פה - יש לי קרקפת שומנית ביותר והשיער נראה והגיש זוועה אחרי שבוע, אז ויתרתי. חופפת כמעט כל יום בקיץ וכל יומיים בחורף.
בחודשיים האחרונים מורחת על הקצוות טיפ-טיפונת מסיכה מחומרים טבעיים כל בוקר, כי אחרת השיער נראה יבש קצת.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

ומה עושים עם שיער מתולתל יבש יבש שאם אני לא שמה עליו איזשהו סוג של קרם שומני, הוא מאבד את הצורה היפה של התלתלים ומתנפח למשהו שנראה כמו ערימת ליפה מהסוג המכוער ביותר?

הו, המון דברים. אפשר לרפד עם זה מזרונים. אפשר לתרום לציפורים שנהרס להן הקן. אפשר להשתמש בזה לבידוד גגות רעפים במקום צמר סלעים. אפשר לקרצף עם זה סירים. אפשר לסרוג מזה סוודרים לאנשים שלא רוצים ביקרם.

יש לי דבר כזה על הראש. חפיפת בוקר פלוס קרם פלוס לא לגעת (אבל באמת לא לגעת) מאפשרת לי מראה סביר לאותו היום, עד שהראש נוגע בכרית בערב. אני לא אוהבת לחפוף יום יום כך שפוסט החפיפה יש לי יומיים של ליפה ברמה זו או אחרת, אלא אם כן אני מרטיבה את השיער ויוצקת עוד שכבה של קרם (פתרון זמני ובכל מקרה זה נראה פחות טוב מאשר ביום החפיפה). קראתי שהגיישות ביפן, על תסרוקותיהן המורכבות, לא היו ישנות על כרית אלא על מעין ערסל לעורף כך שהראש באויר. פתרון קצת דרסטי, לא נראה לי שאלך על זה. עוד בעיה היא כשחוזרים אחרי יום טיול או קמפינג וחייבים לשטוף את האבק, ואז הולכים לישון עם שיער רטוב ואויויויויוי איך הוא נראה כשקמים בבוקר.
אם_הדרך*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2007, 19:38

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי אם_הדרך* »

אני חופפת בלי שמפו/סבון 3-4 פעמים ביום,לא אוהבת מזגנים וזה מה שהכי מצנן אותי לעשות 3-4 מקלחות קרות לכל הגוף וגם לשיער ולצאת החוצה לאויר הפתוח.
גם חפיפות שהם ללא חומר כימי (רק מים) לא בריאות?!
ב_עילום*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 16:36

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי ב_עילום* »

תודה על דף מעניין ומצחיק. חבל שאין גם תמונות :-S .
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אני מחלקת את פדחתי בינו לבין אבי אלימלך מרח' בעלי מלאכה
כן, גם עליו שמעתי המלצות מחברה, ומתכננת לבדוק בקרוב.
גלילאה*
הצטרפות: 03 יולי 2008, 22:16

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי גלילאה* »

ואללה פעם ראשונה שאני באתר החביב למדי הנל ונפלתי על דיון שכה קרוב לליבי. לא ידעתי שקיים מושג ספרות טבעית אני פשוט עושה את זה. מודה שקראתי רק את רוב התגובות בדף ואולי פספסתי משהו. מסכימה איתכן בכל התפיסה וכמה כייף לראות שיש שותפות לדרך. אני ספרית בעצמי ואמנם לא
כל המוצרים בהם אני משתמשת הינם טבעיים אך מנסה להנחיל ללקוחותי את אותם הרעיונות בהם דובר- לא לחפוף לעיתים קרובות. לא להשתמש במרכך בכלל! לא לצבוע! (כן סוג של יריה ברגל). לא להסתרק- נכון בעיקר לשיער גלי ומתולתל. לחפוף בשמפו טבעי. ממליצה על natur`s gate שזה שמפו אורגני. ולגבי עור קרקפת שומני אנא הניחו לקרקפת! נכון גםלכל השאר- חפפו את שיערכן ללא מגע גס ואגרסיבי אם אפשר לומר כבסו את שיער ראשכן בלבד. המשיכו לידע כמה שיותר אנשים. אני נתקלת בהרבה מקרים של גירויים בקרקפת וברגע שעוברים למוצרים הטבעיים הצרה חולפת . בהצלחה!
שיערך_הענוג*
הצטרפות: 03 יולי 2008, 22:36

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי שיערך_הענוג* »

נזכרתי..משהי פה סיפרה שהוטרינרית שלה מספרת אותה |יש| ספרי יותר בהרחבה בבקשה..

דא"ג יש פה עוד דפים שקשורים לשיער
ביקור אצל הספר
איך להסתפר לבד ושיצא ישר
שיער מה ניסינו ועבד כל זה נמצא ב מדור טיפוח ודימוי הגוף
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אני מצטטת לגבי השמן של וולדה מתוך האתר-חנות "בשבילנו" ...
שמן שיער - וולדה
שמן שיער הנו הפתרון המומלץ לבעלי שיער יבש במיוחד, סתור וקשה לסירוק ובמקרים של שיער פגום וקצוות מפוצלים.
תמציות צמחים שעברו מיצוי בשמן צמחי בעלות יכולת ההזנה וריכוך ושמנים אתריים טהורים, יסייעו בריכוך והזנת השיער, יקלו על פעולת הסירוק ויעניקו לו הזנה עמוקה. ניתן להשתמש בשמן שיער של WELEDA גם להרגעת קרקפת יבשה המלווה באדמומיות או גרד.

מרכיבים:
Peanut (arachis hypogsea) oil, Trifolium partenese (Clover) flower extract , Fragrance (parfume) , Artctium lappa root extract, Limonene, Linalool, Geraniol, Coumarin**
ניחוח_אדמה_אחרי_הגשם*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח_אדמה_אחרי_הגשם*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי ניחוח_אדמה_אחרי_הגשם* »

ניחוח ואיך השיער שלך עכשו? איזה סוג שיער יש לך? איזה אורך?

וואי, מזמן לא חשבתי על זה. הוא די דק, גלי כזה (גלים דקים וקטנים, לא רחבים, די מבולגנים. למעלה הוא די חלק... ).
והוא תמיד היה שומני. אני מסתרקת אך ורק אחרי מקלחת.
הוא רב הזמן נראה די לא מסורק אבל אני אוהבת את זה....

אחת העצות הכי טובות שקיבלתי מספר (לא בסגנון "שימי מרכך", "שימי קרם") הייתה לשנות את ה"שביל" מדי פעם,
כי השיער שמסביב לשביל מתעייף והשמש קופחת וכו'. אולי זה ברור מאליו, אבל לא ידעתי את זה....

אני מניחה שעניין האינטואיציה לא באמת פועל תמיד. איכשהו זה עבד אצלי, לפעמים הקול של האינטואיציה הולך לאיבוד....
בשמת_א*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי בשמת_א* »

בשמת לא הבנתי לגמרי,כשהיה ארוך לפני התספורת ההיא,היית מרוצה ממנו יותר? לפני כמה זמן זה היה?
בערך בעשרים השנים האחרונות הסתפרתי מדורג בצורות שונות ובאורכים שונים שבין ממש קצר לבין אורך ביניים. כל הזמן היתה הבעיה שהשיער נראה טוב רק מייד אחרי חפיפה, ובבוקר - אמרת עציץ? אימצתי. ומשומן מהר מאוד, אז שוב )-:
בשנתיים האחרונות אני מגדלת.
ככל שהשיער נעשה יותר ארוך, ופשוט "עצמו" (עם דירוג ממש מינימלי), לא היתה התופעה של ה"עציץ" בבוקר, לא היה צורך לחפוף כל הזמן כדי שייראה טוב, נעשה קצת פחות משומן.
לפני חודש וחצי הלכתי לספר חדש, רק לספר קצוות, זה הכל. ככה אמרתי לו. אבל הוא עשה - מדורג. שמר על האורך (של שתיים וחצי שערות, זה לא שיש לי שיער שופע) אבל כל הראש מדורג. שוב חזרתי לזוועה... )-:
אמא_אינקובטור*

את מסתפרת כמו שאת חיה

מותר לשאול עם מה את חופפת ובאיזה סוג של קרם את משתמשת? לראשונה בתולדותי אני חולקת מעל דפי האינטרנט את המידע המסווג הנ"ל :-P אני אוהבת את המוצרים של Dove. יש לי שמפו ומרכך בצבע משתנה לפי המצאי על מדפי הסופר, וגם הקרם הוא של Dove.

בשבוע שעבר ניסיתי מסכת מיונז (!!!) שחוללה פלאים אבל הזוגי הטיל וטו בגלל הריח.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

נשארתי עם שאלה -
בתי עם שער ארוך חלק. והיא מהזן המזיע מאוד. התוצאה: ראש עם ריח חזק (לא חריף, די רך/מלא. הריח.) של זיעה-שומן שנשמרים לחים.
אני לא ששה להציע לה לחפוף יום יום עם שמפו. מה כן? או אולי - איזה כן?
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

לפני חודש וחצי הלכתי לספר חדש, רק לספר קצוות, זה הכל. ככה אמרתי לו. אבל הוא עשה - מדורג. אוף, חשבתי שכבר אין ספרים כאלה.

אני הסתפרתי ממש השבוע בתספורת שלא כל-כך מאפשרת גישה טבעית, כי כדי שתיראה טוב אני צריכה להשתמש בקרם מעצב, כזה שישמור את הבלגן וישאיר לשיער מראה פרוע כל היום (תספורת קצרה), אחרת הוא משטתח (יש לי שיער דק, דליל ומאוד חלק פרט לנטיה קלה מאוד לגלים לצידי הפנים).
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

נזכרתי..משהי פה סיפרה שהוטרינרית שלה מספרת אותה ספרי יותר בהרחבה בבקשה..

הווטרינרית שלי גם מספרת כלבים, וגם חברה.
מתי שהוא נמאס לה לראות את הבלאגן שצמח מהקרחת שלי, היא הציעה "לסדר קצת", אני הסכמתי, התוצאה - יצאתי מאלבום של החיפושיות, ואני ממש מרוצה D-:

גם את הקרחת כשרציתי לחדש מיהרתי לעשות במרפאה - המכונות של הכלבים מהירות הרבה יותר משלנו, היא התעקשה על סכינים חדשות, למרות שלטעמי מטריד הרבה יותר לחשוב על מאות בני אדם שסופרו לפני, מאשר על כלבים וחתולים...

באוגוסט אחגוג שנה לקרחת+סידור באמצע, אחרי ה10.8 אהנה לגלות מה בדיוק השיער שלי יודע לעשות בשנה, ואז אוכל לחזור ולשחק :-)

אה כן, הוטרינרית נפלאה גם לעזרה ראשונה לבני אדם, ולקיצור תהליכי איבחון כשאין לי כח להמתין שנה לקופ"ח, אבל זה כבר לא כל כך קשור, נכון?
מרככת*
הצטרפות: 04 יולי 2008, 12:31

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי מרככת* »

תודה על התשובה

אז אם שמים מסכה רק בקצוות, מה עוזר לשיער הקופץ למעלה (frizzy)?
פשוט ההפסקה בשימוש במרכך? לא יבש לא קופץ?
חוחית*
הצטרפות: 24 ינואר 2008, 14:06

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי חוחית* »

הופה! עושה רושם שהדף הזה מחליף את סקר לנשים על תדירות היחסים והאמת שלא פחות מעניין ונועז פה (-;

אז ככה, עד לפני שנה בערך היה לי שיער ארוך ארוך עד הטוסיק, עבה מאוד ומרשים ביותר, לא רוצה להשתחצן אבל יש לי שיער מעורר קנאה מכל הבחינות וצבעו ייחודי, נשים משלמות הרבה מאוד כסף כדי לנסות לצבוע את השיער במשהו דומה.
אבל לפני כשנה עשיתי קצוות קצת יותר מבדרך כלל (קצוות אצלי זה 10 ס"מ, אז עשיתי 20), הכרתי את השיער שלי כאחד שחוזר לעצמו תוך חודשיים, זה לא קרה, משום מה הוא הפסיק לצמוח כראוי ונשארתי עם שיער עד אמצע הגב, מתגעגעת לארוך ארוך.
גם לי קרקפת שומנית מאוד מאז ומעולם ושיער נפוח, ביום החפיפה הוא נפוח נורא (לא מסתרקת) ויום אחרי הוא נראה נהדר, אחרי יומיים כבר דוחה לגמרי.
הבעיה הגדולה לי שלי היא פסוריאזיס קשה בקרקפת, קילופים אין סופיים, לעיתים אני מנסה לא לחפוף בכלל, לעיתים שמפו טבעי כזה או אחר ולפעמים הכימיקלים הכי קשים שיש וכלום לא עוזר )-:
למרכך אני מכורה אבל משתדלת להמעיט בכמות ולשים רק על השיער ולא על הקרקפת.
יש המלצות בשבילי?

אה והכי חשוב, פעם- פעמיים בשנה אני עושה קצוות אצל ספרית מדהימה, היא לא עושה מה שלא מבקשים, לא עושה לי פן לבקשתי ולא מנסה למכור שום דבר. היא מקסימה וכיף להיות במספרה שלה.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אני לא בטוחה אם העצות האלו רלבנטיות לכל אחת.
לי יש שער ארוך, גלי, סמיך מאד, חופפת בערך פעם בשבוע בשמפו בראשית/וולדה, ומשתמשת במרכך- כי אחרת השיער פשוט מלא קשרים שאי אפשר לפתוח, וזה משגע אותי. מסתרקת אחת לכמה ימים על יבש ומיד אחרי המקלחת על רטוב.
נסיתי בלי מרכך לכמה חודשים ונשברתי. השיער פשוט הפך לגוש אחד גדול של קשרים. נסיתי להשתמש בחומץ במקום מרכך- לא עזר. נסיתי גם את המסכה לשיער של עומר הגליל והיא היתה שמנונית מדי לטעמי ולא ממש עשתה את העבודה.
במצב פזור השיער נראה על הפנים אלא אם כן עושים לו פן (שאני לא עושה) וגם חם לי נורא, אז 99% מהזמן אני עם קוקו.
להסתפר- שנים הסתפרתי לבד, לאחרונה הלכתי לספרית המקומית בקיבוץ שעשתה לבקשתי קצת מדורג , בפעם הראשונה מזה 5 שנים או יותר, אבל לא נפלתי מהרגליים. בחיים עוד לא עשו לי תספורת שנראית טוב בלי פן :-P
הבעיה שלי עם תספורות היא שאני לא מסוגלת ללכת עם שיער פזור ולכן חייבת תספורת מספיק ארוכה שכל השיער ייכנס לגומיה, וזה די מגביל. הפנטזיה שלי היא תספורת מספיק קצרה שאוכל ללכת פזור בלי שיפריע לי, ומספיק ארוכה כדי לאסוף כשצריך- אבל לא נראה לי שיש חיה כזאת. להסתפר קצר זה הכי גרוע, כי השיער נראה טוב לחודשיים ואחר כך צומח ואז אני קמה בבוקר וכל ראש מלא גושי שיער שהולכים כל אחד לכיוון אחר וצריך להסתפר כל הזמן מחדש.
נוסף לכל הצרות בקיץ אני הולכת עם הילד לבריכה כמעט כל יום וזה ממש לא מוסיף למראה של השיער ...
בקיצור- לא ממש מרוצה ממצב השיער ולא ממש בטוחה שיש פתרון.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

שכחתי גם לספר שאני חופפת לעיתים רחוקות יחסית, נגיד פעם בשבוע בערך, בחורף פחות בקיץ יותר. לבת אני חופפת בחורף בערך פעם בחודש או יותר (אם אין כינים ואין שמן רוזמרין על השיער וכאלה) ובקיץ כל כמה ימים, תלוי גם כמה היינו בבריכה ובים, כמה זיעה, אם יש חול שלא ירד בשטיפה במים, מצב השיער וכו'.
לצערי חופפת עם שמפו שיש בו SLS כי המחירים של שמפו בלי הם מטורפים בעייני, אבל משתמשים מעט.

הכי מזעזע זה שבחיפושי אחרי קורס נכנסתי לאיזה אתר שמעלים גולשת בגורל ו"משפרים" לה את מראה השיער. הראו גולשת ממש חמודה, עם שיער סביר, מקסימום צריך קצת ליישר או טיפה קצוות, והראו את תהליך התספורת בשלבים, תמונות סטילס. בסוף השוו בין "לפני" ו"אחרי" ובעיני ה"אחרי" היה מזעזע, מה שעשו ממנה ומהשיער שלה. הדבר שהכי בלט לי היה ההתעלמות מהאישיות שלה, עשו לה מהשיער משהו שלא קשור אליה בכלל והיא לא נראתה מאד מרוצה, אבל למי איכפת, העיקר שהספר ביטא את ה"עיצוב" שלו.
פלוני_אלמונית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שיערך הענוג, באוגוסט, אם עדין תרצי, תוכלי לשחק ולהשתולל במה שצמח לי על הראש

עד אז אני צריכה להשאר יצוגית, וגם סקרנית לדעת מה יצא מהשיער עד ה10.8, לחגיגות השנה :-)

(אלה לי לה תוהה לגבי השארת קוקיז על מחשבים מהעבודה לסוף השבוע)
חדשה_ישנה*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 01:16
דף אישי: הדף האישי של חדשה_ישנה*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי חדשה_ישנה* »

פראית, השיער שלך מקסים.
גם אני חושבת ככה :-)
חדשה_ישנה*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 01:16
דף אישי: הדף האישי של חדשה_ישנה*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי חדשה_ישנה* »

אני מסתפרת אצל ספרים קונבנציונליים, אחת לחצי שנה או יותר (אין לי זמן לזה...) ואם עברו כמה חודשים ולא הגעתי למספרה- בעלי גוזר לי בקו ישר (פחות או יותר... לא משנה לי כי אין לי שיער חלק)
קראתי בדף שהוזכר כאן (איך מסתפרים לבד ושייצא ישר או משהו כזה)- על שיטת הקוקיות- ורצתי לנסות- התוצאה נחמדה מאוד. נראה לי שאני מאמצת...
קט_קטית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי קט_קטית* »

_לא רוצה להשתחצן אבל יש לי שיער מעורר קנאה מכל הבחינות וצבעו ייחודי, נשים משלמות הרבה מאוד כסף כדי לנסות לצבוע את השיער במשהו דומה.
אבל לפני כשנה עשיתי קצוות קצת יותר מבדרך כלל (קצוות אצלי זה 10 ס"מ, אז עשיתי 20), הכרתי את השיער שלי כאחד שחוזר לעצמו תוך חודשיים, זה לא קרה, משום מה הוא הפסיק לצמוח כראוי ונשארתי עם שיער עד אמצע הגב, מתגעגעת לארוך ארוך._

חוחה, עשו לך עין!

לכי להסתפר שוב, אצל ספר נעים שידו ידועה כ"קלה",
כלומר אחרי שמספר - השיער צומח טוב.
האם את אוכלת לחם, דגנים?
אמא_אינקובטור*

את מסתפרת כמו שאת חיה

תודה שיערך! (אפשר להסתפר אצלך בשבוע האחרון של יולי עד סוף אוגוסט?)

{
דברתיה_קוממי*

את מסתפרת כמו שאת חיה

מניוסני הפרטי - כשמפסיקים לחפוף עם שמפו/מרכך, השיער עובר תקופה לא קצרה של ג'יפה. הוא מפריש שומן במרץ, נראה לא טוב ומריח בהתאם. לאחר תקופה זה מתאזן ונהיה לו ריח טבעי, מתקתק ונעים (טוב, הריח תלוי גם בתזונה..) ומבחינת הפרשת השומן הוא גם מתאזן.

כשהיה לי שיער ארוך, ולפני שהיו לי ילדים (או כשהיתה לי רק את הגדולה), השתמשתי בכל מיני פטנטים כדי לטפל בו, אני אכתוב ממה שאני זוכרת עכשיו ואם אזכר בעוד - אוסיף.

חילבה.
החילבה משמשת כמרכך (בלי תחושת האפרוחיות המתלווה לאחר שימוש במרכך) - משרים בסיר מים חמים גרגרי חילבה ולאחר שהם מתקררים חופפים עם המים. לאמיצות - אפשר גם עם אבקת חילבה, רק שלוקח המון זמן להוריד את זה מבין השיערות. השיער כ"כ רך אח"כ - לא יאומן. לגבי הריח: אישית, אהבתי את הריח החזק והמתוק של החילבה - הוא עובר מהשיער לאחר כשעתיים מהחפיפה. וזה לא ריח החילבה המסריח שיוצא לאנשים מהזיעה וגם לא ריח חילבה לאכילה שמעורבבת עם עוד חומרים כמו שום, כוסברה, ציפורן וכו'. זה ריח מתקתק - אבל חזק. רצוי לקנות גרגרי חילבה טריים.

בננה.
מכניסה את הבננה לבלנדר עם מעט נוזלים כדי שיצא מרקם משחתי ומפעילה. מורחת על השיער לחצי שעה ושוטפת. לפעמים יש חתיכות קטנות של בננה שנתפסות על השיער וצריך להוריד תוך כדי חפיפה. אפשר לערבב עם הבננה אבוקדו (ראו הבא:)

אבוקדו
מועכת, מורחת על השיער - חצי שעה וחופפת.

חלמון של ביצה
(אורגנית כמובן :-P)
מורחת על השיער עד שמתקשה ואז חופפת, לא במים חמים מידי שלא תהיה חביתה על הראש.

דבש
<קצת יקר> מורחת על כל הראש, חצי שעה וחופפת (גם טעים כשזה מטפטף :-))

מיץ לימון
סוחטת כמה לימונים לכד מים וחופפת עם הנוזלים.

יש עוד, אמשיך אח"כ.

חייבת לציין שהמון פעמים לאחר טיפולים מהסוג הזה, כשנפגשתי עם אנשים אמרו לי שהשיער נראה נהדר ושאלו מה אני שמה.
<והתשובה תמיד היתה גוררת התפעלות רבה>.

לעתים הייתי מורחת מעט שמן זית בשיער לפני היציאה - מערבבת שמן זית עם מים בצנצנת, מנערת היטב ואז מורחת על השיער.
פלוני_אלמונית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

זה יהיה קל למצוא אותי, אני אלה לי לה , ממחשב בעבודה עליו לא הייתי רוצה להשאיר קוקיז.

חשבתי שחתמתי בשמי

(())

אלה לי לה
שיערך_הענוג*

את מסתפרת כמו שאת חיה

;-)
אבל יש לך סבלנות לשבת בין שעתיים ל שלוש בלי לצייץ ?
יעלפו_מהמושב*
הצטרפות: 02 נובמבר 2007, 10:21
דף אישי: הדף האישי של יעלפו_מהמושב*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי יעלפו_מהמושב* »

רוצה תספורת! איך קובעים וכמה זה עולה? (שיער גלי, עד קצת אחרי הכתפיים)
שאק_טי*
הצטרפות: 12 מרץ 2006, 16:37
דף אישי: הדף האישי של שאק_טי*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי שאק_טי* »

אפשר לרפד עם זה מזרונים. אפשר לתרום לציפורים שנהרס להן הקן. אפשר להשתמש בזה לבידוד גגות רעפים במקום צמר סלעים. אפשר לקרצף עם זה סירים. אפשר לסרוג מזה סוודרים לאנשים שלא רוצים ביקרם.

ניסיתי. כמו בספור של פוליאנה עם הבגדים לעניים - הציפורים לא מעוניינות.

הפתרון שלי הוא קוקו. יש גומיות מקסימות בשקל ליד הבית שלי
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי דגנית_ב* »

למה חייבים שיער ארוך בכל מחיר?
תשובה אפשרית
;-)
תזמורת_הים*

את מסתפרת כמו שאת חיה

אני חייבת לציין שבארה"ב השיער שלי היה מדהים!!!!!!!!!!!!!
גם שלי, ובלי מרכך...
פלוני_אלמונית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

_דגנית ב (05.07.2008 15:09):
למה חייבים שיער ארוך בכל מחיר?
תשובה אפשרית_

פעם גם אני חשבתי ככה, בכל זאת גדלתי על הסרט בתור מודל נעורים
אבל כשקיטרתי בפני חברה שהשיער שלי אף פעם לא נראה ככה אחרי שאני משתוללת היא הסבירה בשמחה
"לך אין צוות ספרים שמסרקים, מרססים, מעצבים, מברישים, מגהצים, מפנפנים, מזיזים, שוזרים פרחים אחרי כל שלושה צעדים שאת עושה ! "

זה עדין נפלא, אבל מסתבר שממש לא טבעי

)-:
אלה לי לה
אמא_אינקובטור*

את מסתפרת כמו שאת חיה

אני חייבת לציין שבארה"ב השיער שלי היה מדהים!!!!!!!!!!!!! וזה בגלל המים הרכים,ומזג האויר. אחותי..לא נולדנו במדינה קלה,מכל הבחינות . איזה אורך השיער שלך עכשו? אשמח לספר אותך כשיגיע הרגע.

אהם, אני דווקא בארץ המים הרכים והאין-לחות :-P השיער שלי במצב יבש באורך הכתפיים, במצב רטוב תוסיפי עוד 10 ס"מ. בימים האחרונים הוא יבש ברמות בלתי הגיוניות. אני לא מוכנה להיות מהאמהות האלו שלא נכנסות לבריכה בגלל הפריזורה, נראה לי שהרחצה של אתמול אחר הצהרים לא הועילה.

כשאבוא לביקור בקיץ אצור קשר... אני רוב הזמן באזור המרכז, עם גיחות לאזור רחובות והשרון וכמובן גם טיולים בצפון.
שיערך_הענוג*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שבוע טוב לכולם
@} @} @}
משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

דגנית ב , תודה על הקישור, איזה כיף (-:
סוסת_פרא*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

תודה שיערך. (תודה גם ל-חדשה ישנה :-) על המחמאה).

כן, אומרים לי שהשיער יפה. אבל זה עם הקרם שאני שמה, וגם כי אני נוהגת 'לגלגל' את התלתלים (מפרידה כל תלתל לשני קווצות שיער ומגלגלת אותן זו בזו). זה עוזר להם להישאר במראה של תלתלים נפרדים, ולא להסתבך לערימת קש.

בלי הקרם, וגלגול התלתלים, בכלל לא נראה לי שהיית חושבת שהשיער שלי יפה.

לשאלתך, לחפוף אני לא חופפת, רק במים.
אני שוטפת ת'שיער במקלחת, פותחת קשרים עם האצבעות תוך כדי או אחרי המקלחת, ואחרי שסוחטת את המים מהשיער שמה את הקרם השומני. פעם בכמה ימים אני מפרידה קווצות שיער שהתחילו להידבק לראסטות, ומגלגלת אותן מחדש יפה.
ככה אני מתחזקת את השיער כבר איזה שנתיים.

שאלת איזה קרם זה. אז זה הקרם הכי מעפאן שיכול להיות.
אין לי מושג אפילו איך קוראים לו. קרם שומני בריח קוקוס. זה דומה ל'ברילאנטין' של פעם.

אני חייבת קרם שומני. והיו תקופות שהייתי משתמשת בשמן זית.
על כל פנים - משהו על בסיס שומן.
אם זה קרם לחות (שלפי מה שהבנתי זה על בסיס מים) - לא עובד במיל. השיער נשאר יבש כמו הנגב.

הקרם נספג בשיער, ולא מרגישים תחושה שומנית לא נעימה כשנוגעים בשיער.

ובכל זאת, זה דבר לא טבעי. והייתי רוצה להפסיק להשתמש בו, ושהשיער שלי יתַחזק את עצמו.
(נכון ששמן זית יותר טבעי, אבל בעבר כשהשתמשתי שמתי לב שהוא כן משאיר יותר תחושות שומניות במגע, או על הכרית).

אז בכל זאת, הייתי רוצה לדעת אם את חושבת שגם עם שיער יבש כמו שלי זה יכול לעבוד. אם ראית הצלחה בכזה שיער במו עינייך.
(ותאמיני לי, כשאני לא שמה את הקרם, אז הוא י-ב-ש !!!)
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

לפני כמה שבועות, בשיא החמסין והלחות המגעילה, היתה לי שפעת. השילוב של הזעה מהמחלה, הלחות האיומה באוויר וזה שהייתי חלושס מכדי לחפוף ראש (או לזוז), הביא לכך שהשיער שלי פשוט הסריח. הסריח כמו בגד לח שלא התיבש כראוי. ריח נוראי של עיפוש שלא עבר גם בחפיפה החמישית (!!!). יש לי המון שיער מתולתל וסבוך.
באקט של יאוש שפכתי על השיער - כשהראש הפוך, כלומר מהשורשים ועד הקצוות - כמעט ליטר שלם של חומץ פושטי שאני בד"כ משתמשת בו לכביסה.
אז הריח הרע נעלם מייד, ובנוסף היה לשיער ברק ממש יפה - כאילו נוספו לו גווני צבע קלים ועשירים כאלו - ובתור בונוס נוסף נפתחה הסתימה במקלחת.
קט_קטית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי קט_קטית* »

אולי מישהי יכולה לסדר את המידע למעלה לפי סוגי השיער?
כבר קיבלתי כאב ראש מלקרוא ועדיין לא הבנתי מה אני אמורה לעשות עם שיער כמו שלי...
משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

ועדיין לא הבנתי מה אני אמורה לעשות עם שיער כמו שלי...
להודות עליו כי הוא מ-ה-מ-ם (-:
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_בננה.
מכניסה את הבננה לבלנדר עם מעט נוזלים כדי שיצא מרקם משחתי ומפעילה. מורחת על השיער לחצי שעה ושוטפת. לפעמים יש חתיכות קטנות של בננה שנתפסות על השיער וצריך להוריד תוך כדי חפיפה. אפשר לערבב עם הבננה אבוקדו (ראו הבא:)._
לאמהות טריות - אפשר לשלב עם מעבר למזון מוצק :-D

<מסיכת דבש נשמע נפלא>
שיערך_הענוג*

את מסתפרת כמו שאת חיה

ובתור בונוס נוסף נפתחה הסתימה במקלחת. :-D
כמה צחקתי...
סוסת_פרא*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

_ובתור בונוס נוסף נפתחה הסתימה במקלחת.
כמה צחקתי..._
גם אני.
ואף גריינתי. חחחח

שיערך הענוג, תודה מתוקה.
אז נראה שבכל זאת בזמן הקרוב אני אשאר עם הקומבינה העכשווית.
(אלא אם כן יהיה לי אומץ לתת לזה להפוך לראסטות :-P)
קט_קטית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי קט_קטית* »

גריינתי לפניך
סוסת_פרא*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

קטקטית, את גריינת יותר יפה. אז מחקתי את שלי. :-)
קט_קטית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי קט_קטית* »

|יש|
באמת יותר יפה?
לי הם נראו די אותו דבר...
פשוט הייתי זריזה יותר,
ועל זה לוקחת את הקרדיט
תזמורת_הים*

את מסתפרת כמו שאת חיה

_תזמורת באיזה אזור את גרה? אולי זה המזג אוויר? וכשנגמלת מהמרכך הסתפרת גם?
הייתי שמחה לספר אותך ולנסות לראות מה יקרה. בא לך?_
אני גרה באזור רחובות. באמת נדמה לי שבאזור המרכז הסתדרתי יותר טוב בלי מרכך.
לא הסתפרתי סביב הגמילה מהמרכך אבל אשמח מאד להסתפר אצלך ולראות מה יקרה :-)

אגב, נסיתי אתמול את שיטת התספורת המדורגת בעזרת קוקיות ויצא מעולה!!! :-D
שיערך_הענוג*

את מסתפרת כמו שאת חיה

אגב, נסיתי אתמול את שיטת התספורת המדורגת בעזרת קוקיות ויצא מעולה מה השיטה? עושים קוקו וגוזרים?
שיערך_הענוג*

את מסתפרת כמו שאת חיה

_אז נראה שבכל זאת בזמן הקרוב אני אשאר עם הקומבינה העכשווית.
(אלא אם כן יהיה לי אומץ לתת לזה להפוך לראסטות)_ ואז יהיה לך ניק חדש ראסטה וומן :-D
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

היום הסתובבנו לנו, ןפתאום ראיתי את עצמי במראה. נבהלתי מאוד, ואני חושבת שהבהלתי כמה ילדים קטנים. השיער התנפח קשות והיה יבש וחסר צורה (נו, בלי מרכך, בלי קרם..)בקיצור הוצאתי קופסה קטנטנה של חמאת שיאה מהתיק שאני משתמשת בה כשפתון, שמתי קצת ביד ושיפשפתי עד שנמס. מה אומר לכן- מעולה!!!
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

תודה שיערך.. הייתי מה זה גאה בעצמי [-:
gani*
הצטרפות: 26 נובמבר 2005, 15:05

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי gani* »

פראית, זה נשמע מדהים! מכירה את "מי שמביט בי מאחור/לא יודע מי אני"? אז אם יבוא לך - תני צילום;-)
שיערך, אני כבר יומיים רק חופפת ומייבשת בשיטה שלך. אמנם השיער נראה יבש וקצת חסר ברק אבל הסידור הכללי של התלתלים לא רק לא מפחיד אלא למעשה הכי יפה שהיה לי בשנים האחרונות! תודה. ממשיכה באומץ לפחות שבוע ומקווה שהשיער יתחיל למלא את חלקו בעניין...
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

איך עושים צמה משיער ארוך ומלא בלי לסרק אותו כשהוא יבש?
אני מאלה שכן הולכות אסוף, כל הזמן... לכן השיטה שלעיל, עם כל הרצון הטוב לא ממש התאימה לי. עשיתי את נוהל הסירוק על רטוב ואחר כך להרטיב מגבת וכו' אבל השמן של וולדה ממש מציל אותי ואת השיער, כמה טיפות על השיער ואחר כך סירוק וקליעה לצמה והשיער מרגיש מעולה {@
בשמת_א*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אם את אוספת או עושה צמה וכדומה, על בסיס יומי,כל המידע שפה לא יהיה רלוונטי לגבייך. מידע זה נועד לאנשים שרוצים שיער חופשי ומאושר
לא מסכימה.
לדעתי אין שתי קטגוריות נפרדות. זה לא או או. זה גם וגם.

הבת שלי אוהבת ללכת חופשי ומאושר, ובשום אופן לא מוכנה להסתפר קצר. אוהבת ארוך (הרגע חזרנו מתספורת, ממש הורדנו לה חתיכה גדולה הפעם). אבל כשהיא רצה ומטפסת ורוכבת על אופניים - השיער הארוך והחופשי נגמר במלא קשרים ומטונף.
לכן, לפעמים חופשי.
לפעמים צמה.
לפעמים קוקו.

אותו דבר אני: אני רוצה שהוא ייראה טוב כשהוא חופשי ומאושר, אבל כשאני הולכת לבשל בחום הזה, או שוטפת את הבית או עובדת בגינה עם טוריה, אני רוצה אותו אסוף ומסולק מהפנים. אני גם רוצה שכשאפתח את הקליפס הוא לא ייראה זוועה, וכשאקום בבוקר הוא לא ייראה זוועה. אני רוצה לעבור בין המצבים, אסוף ופזור, בצורה טובה. וכשאוכל לחזור לעשות צמה (ע"ע ספר גרוע) אני ארצה גם את זה.
אז מה הכללים?
למה גורם הסירוק כשהשיער יבש?
איך שומרים על השיער וגם משנים תסרוקת כל הזמן?
שיערך_הענוג*

את מסתפרת כמו שאת חיה

בשמת זה בכלל לא מה שהתכוונתי. דיברתי על מישהי ספציפית פה,שהולכת רק עם צמה
מרככת*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי מרככת* »

בעיצומו של תהליך גמילה ממרכך ואכן
השיער מגיב ביובש וקשרים איומים
אבל ממשיכה ומחכה שיתפייס.

ושאלה - עד כמה השיער הוא חי ודינמי, מתכוונת בעיקר לשיער ארוך - לשיער עצמו שלא קרוב לקרקפת, האם הוא יכול להשתנות ממש, או להיות מושפע ממה שקורה למעלה בקרקפת?
מרככת*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי מרככת* »

תודה @}
בשמת_א*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי בשמת_א* »

את יודעת כמה "חלקות"שיער לא יודעות שיש להן שיער גלי בכלל ?
(-:
הוא לא חלק, הוא משתנה בין סוגים שונים של גלי, אבל זה כבר גבה-גלי D-:
כשהייתי ילדה הוא היה עבה ודי ישר.

לא בדיוק יודעת מה הריח הטבעי שלו, חופפת כל יומיים-שלושה בד"כ, משתדלת לסחוב אפילו עד ארבעה.
אני גרה בגושדן, וזה אומר - זיהום זיהום זיהום. לדעתי, כשאני מרטיבה אז כל הזיהום בא לידי ביטוי...
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי אילה_א* »

אבל זה גם קשור לכמות הלחות
לי היה שיער חלק מאוד ואז כשהתבגרתי הוא נהיה גלי
אבל כשעברתי לעיר הלחות הוא הסתלתל לבקבוקים שנפתחים רק בסיני
צריכה_עצה*
הצטרפות: 02 ינואר 2006, 15:07

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי צריכה_עצה* »

ומה לגבי ריסוס בחומץ בסוף המקלחת? (כמו שהוצע בעצות לטיפוח טבעי?) והאם הברשה מסיבית לפני ההרטבה עוזרת לשיער יבש?
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

בהתחלה לא נכנסתי לדף, כי אני פשוט לפעמים חוטפת קריזה וגוזרת, אז מה יש לי כבר לחדש או להתחדש במידע כאן?! אוהו - דווקא טעיתי! דף מצויין בשבילי ותודה ל שיערך הענוג - תרשמי גם אותי אצלך בתור!
יש לי שיער חלק יחסית, ויותר מדי נפח לטעמי. אני חופפת בשמפו+קונדישינר טבעי כלשהו (קיבלתי בחינם עם הצבע לשיער - יש לי לבן צבוע לשחור) פעם בשבועיים בערך. לא מרטיבה בימים האחרים. מברישה פעם ביומיים.
תמיד הולכת עם אסוף, כי כיוון הצמיחה של השיער שלי מביא אותו כל הזמן על העיניים. מה עלי לעשות (בחורף, כי בקיץ אני בכל מקרה אוספת - מה זה פה, ציריך שכולן הולכות פזור?!?!?!?) בנוגע לבעיה הזו?
(קט קטית - הייתי חותמת עכשיו, אבל עכשיו על השיער שלך, וגם מוכרת את נשמתי לשטן תמורתו בלי לחשוב פעמיים. תתביישי לך!).
אוי, תיכך אני עלה כאן אתר עם תוכנה לבדיקת תספורות. שניה. הילדה קוראת לי.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

טוב הנה האתר
קוראים לתכנה ""הייר פרו" ומורידים את גרסת "לייט" שהיא חינמית ומוגבלת לכמה תספורות.
לא לגמרי קשור לדף, אז מי שרוצה ויש לה רעיון לאן - מוזמנת להעביר.
רויטל_ב*
הצטרפות: 28 יוני 2006, 06:06
דף אישי: הדף האישי של רויטל_ב*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי רויטל_ב* »

שיערך הענוג,
לא הספקתי לקרוא הכל אבל הדף ממש נחמד.

לי יש שער מאד מאד מתולתל על גבול המקורזל. הצלחתי ליישם תהליך גמילה ממרכך בהצלחה, למרות שחזרתי למרכך אבל במינונים מאד מינורים ובעיקר בקצוות כי ככה החפיפה וההברשה מהירים יותר. אני גם חופפת הרבה פחות, אבל כן מרטיבה המון כי הוא פשוט אוהב מים.
דבר שנזכרתי תוך כדי הקריאה על הספרות הטבעית שאת לומדת ומיישמת: החומר שעושה לי הכי טוב לשער הוא באופן מפתיע מי ים. התלתלים שלי הכי יפים אחרי צלילה בים ושטיפה במים מתוקים ישר אחר כך. תמיד רציתי להמציא שמפו מי ים :-)
שיערך_הענוג*

את מסתפרת כמו שאת חיה

תמיד רציתי להמציא שמפו מי ים
מזכיר לי פרק מסיינפלד :-)
קט_קטית*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי קט_קטית* »

קט קטית - הייתי חותמת עכשיו, אבל עכשיו על השיער שלך, וגם מוכרת את נשמתי לשטן תמורתו בלי לחשוב פעמיים. תתביישי לך!
נמכר!!
;-)

אם עדיין חושבות להחליף את שם הדף,
ממליצה טיפוח שיער וקרקפת באופן טבעי, או משהו בסגנון.
אוהבת שמטפחים את השיער, ולא רק "מטפלים בבעיותיו", כגון אורך, שמנוניות, גליות...
כלומר שיהיה דף המכיר ב{{}}אהבת השיער :-)
אולי שיער זה יפה

תודה ענקית לפותחות הדף, אני כבר שבועיים (??) בלי כימיקלים,
חופפת עם שמפו טבעי של "אובלפיחה", לא שמה מרכך.
התוצאות: משתפרות.
מודה שבהתחלה היה זוועה, במיוחד הריח שאחרי החפיפה, הרחתי כמו כלב רטוב שאכל דגים סרוחים בים.
השיער הפסיק להיות שמנוני, ונהיה סמיך ודביק.
היום, יום אחרי חפיפה, השיער אינו דביק!
הללויה! |יש||יש|

תודה על ההשראה {@
שיערך_הענוג*

את מסתפרת כמו שאת חיה

היום, יום אחרי חפיפה, השיער אינו דביק!
איזה כיף:-)
תלתל_בתוך_תלתל*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 18:15
דף אישי: הדף האישי של תלתל_בתוך_תלתל*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי תלתל_בתוך_תלתל* »

שלום לכל משתתפות הדף!

נכנסתי לשתף אם כי אין לי בהכרח תובנות מהממות...

אז ככה פ ע ם היו לי תלתלים מתוקים ומבהיקים בשיער ארוך ושחור כעורב
לא הייתי צריכה לגעת בו בכלל חוץ מדירוג מידי פעם שנתן לי מסגרת טובה לפנים ואפשר לתלתליי המקסימים להתבטא.

עם השנים, במיוחד מאז שהתחלתי לצבוע אותו, הוא נעשה יבש, עייף מאוד, מתנפח באופן לא הגיוני
ובאופן כללי לא משתף פעולה.
אני צובעת אותו כי אני אוהבת להיות אדמונית, זה עושה לי טוב לצ'אקרות ומקפיץ לי את האנרגיות...(-;
(אפילו בנסיון לצבוע בחום- אדום הרגשתי שזה לא נכון עבורי, ממש "מוריד" אותי)
אני נאלצת לשטוף את השיער כל בוקר כי אפשר להעביר בו מסרק אך ורק במקלחת.
אני חופפת מקסימום פעמיים בשבוע (המלצה של הספר שלי) ללא מרכך בין השאר כיוון
שאינני יוצאת מהבית ללא קרם הזנה לעיצוב חיטוב ומיצוב.
ואני מסתפרת פעם בהמון המון זמן כי הוא צומח ממש לאט.
כיום אפשר לומר שאני והשיער שלי מחפשים דרך חדשה..

>הצעה לשם לדף: את מסתפרת כמו שאת חיה <
@}
דברתיה_קוממי*

את מסתפרת כמו שאת חיה

גם אני אהבתי את השם. בפרפרזה על את יולדת כמו שאת חיה ..

יאללה, פרח. הזמיני נא את הגמדים. אני העיניים שלי נעצמות.
פרח_הלימון*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 16:47
דף אישי: הדף האישי של פרח_הלימון*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי פרח_הלימון* »

@} גמדים טובים אנא שנו את שם הדף ל - את מסתפרת כמו שאת חיה

פוף...
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

וואלה. לא מסתפרת.
למעשה הסתפרתי פעם אחת ב22 השנים האחרונות. לא אהבתי את זה.
אני גם לא חופפת, לא מרטיבה במיוחד (רק בבריכה או אם נרטב בטעות)
השיער רוב הזמן בצמה או בקוקו וכשבא לי לשחרר אותו, אני משחררת. דווקא יפה לי פזור. :-P

בשנים שלפני שהפסקתי לחפוף ניסיתי הכל והכל היה די סיוט. היום זה לא שהוא תמיד תמיד נפלא ומאושר, אבל זה באמת יותר מושפע מתזונה וממזג אויר מאשר מתחפיפים וממרככים למיניהם.
על פניו להרטיב ולא לסרק נשמע יותר טבעי מלא להרטיב וכן לסרק, אבל כשאת מתנאה בשערות באורך מטר, סמיכות וצפופות עם נטיה חזקה לראסטות (יום אחד בלי ריסון, ואני מוציאה גושי שיער מתוסבכים בטירוף... עם או בלי שמפו.) עושים מה שעובד. לא מה שעקרוני... ולא, מרככים לא עבדו. רק הרסו לי את העור ואת השיער.

אה, ועוד משו, פעם היו לי תלתלים או יותר נכון סלסלים, אבל ככל שהשיער נהיה יותר ארוך הוא נהיה יותר כבד ואז גם יותר חלק. לתשומת לב מי שהשיער שלה גבה-גלי.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

וואלה. לא מסתפרת.
אולי אני גם לא חיה. :-P
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

את מסתפרת כמו שאת חיה

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

אם אני מסתפרת כמו שאני חיה, אז...
אם אני לא מסתפרת זה אומר שאני לא חיה?
אם הסתפרתי שלוש פעמים ב-15 שנה האחרונות - בעיקר בעצמי (או עם המשפוחה) זה אומר שאני בעיקר עם עצמי?
אם באחת הפעמים האלה צבעתי את השיער זה אומר שאני צבועה?

;-)

ובאמת הייתי שמחה למצוא שמפו טבעי שבאמת עובד טוב וגם בתקציב שלי.
שליחת תגובה

חזור אל “למידה”