גברים ללא רישיון נהיגה

רחל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 22:57

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי רחל* »

מה זה אומר על גבר שהוא לא הוציא רישיון? "אין לו כסף לעשות את זה" זה כל כך מוזר בעיני, איך אפשר בלי רישיון בגיל 35? מכירים את התופעה?
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אנונאימא* »

מה זה אומר על אשה שהיא לא הוציאה רישיון? "אין לה כסף לעשות את זה" זה כל כך מוזר בעיני, איך אפשר בלי רישיון בגיל 35?
ליבי*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 13:09

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי ליבי* »

שנים לא היה לי רישיון נהיגה (אני משערת שעל זה את שואלת), כי פחדתי לנהוג והייתי בטוחה שבגלל זה אני לא בסדר. דווקא אחרי שהוצאתי רישיון והתחלתי לנהוג (ולא בגיל מופלג, רק יחסית לחברות שלי), גיליתי הרבה נשים שלא נוהגות והרבה גברים שלא נוהגים ואפילו בלי רישיון. כן, גבר שלא נוהג עדיין נשמע לי מוזר ו"לא בסדר/לא מספיק גבר" , אבל זה בגלל התניה חברתית.
רויטל_S*
הצטרפות: 20 נובמבר 2008, 22:37
דף אישי: הדף האישי של רויטל_S*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי רויטל_S* »

אולי זה אומר שהיו לו דברים יותר חשובים לעשות עם הכסף שלו ?! :-) באמת , בלי ציניות !
אולי זה אומר שהיה עסוק מידי בלימודים , חברים , משפחה ותחביבים ?
אולי - כמו שליבי ציינה - זה בא ממקום עמוק יותר ?
ואולי אולי פשוט לא היה לו בסביבות ה-4000 אלף כדי להוציא רישיון ואח"כ יצטרך גם לקנות רכב עם כל ההוצאות הנלוות ולזה באמת אין לו כסף?
ואולי -כמוני- פשוט הזמן טס לו ותמיד הבטחתי לעצמי ש"החל מחודש הבא נתחיל ללמוד נהיגה " אבל תמיד היה משהו שהפריע (לימודים , הריון , עבודה , צבא וכו'...)
אין מה לדון אותו . מוזר הוא בעיני המתבונן ...
ואיזו נורמה מוזרה היא לחשוב שגבר בלי רישיון הוא פחות גבר - תתנחמי אולי שאם הולכים לפי ההגיון הזה אולי פשוט אין לו במה להתבייש והוא לא צריך תעודות למיניהם להדיל את כוח הגברא שלו חחח 8-)
בכל מקרה לדעתי קחי את זה בקלות , אין מה לנתח את זה ייתר על המידה
סליחה אם הטון נשמע תוקפני דרך המקלדת דברים יוצאים מהטון הרצוי :-)
סקאלד_מודרני*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2007, 16:28
דף אישי: הדף האישי של סקאלד_מודרני*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי סקאלד_מודרני* »

בן 25 ללא רישיון.

בגלל העקרונות, בגלל האקולוגיה, בגלל שעדיין לא מיציתי את השימוש ברגליי. בגלל שאין לי כסף להשקיע בקופסאת פח שתשתלט לי על כל החיים.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

כי לא בא לי.
מה, אסור?

מה זה אומר על אישה שחשוב לה שיהיה לי אוטו יותר מאשר שאני אהיה נחמד אליה או ספונטני מצחיק ורגיש?
אישה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 14:45

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אישה* »

מה זה אומר על אישה שחשוב לה שיהיה לי אוטו יותר מאשר שאני אהיה נחמד אליה או ספונטני מצחיק ורגיש?
לא יותר, אבל עדיף שתגיע ממונע ספונטני מצחיק ורגיש.
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

לבעלי אין רשיון.
אין לנו כוונה להחזיק רכב בשנים הקרובות (בעיקר משיקולי עלויות), אנחנו גרים בת"א ויש תחבורה ציבורית נוחה וזה בהחלט יותר אקולוגי.
הוא בן 35.
אני מניחה שהיה מוציא רשיון לו היה בזה צורך, אבל עם אורח החיים הנוכחי שלנו, מה הטעם?

לא קשור ישירות, אבל הזכרת לי את המערכון של היפופוטם "חנות מתנות לגבר".
נינה*
הצטרפות: 01 נובמבר 2002, 19:58

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי נינה* »

חשבתי בלי רישיון לנשק. (-: בהחלט משעשע, זה נשמע גם כמו שם של סרט קולי... (אמנם של חנונים P-:)
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

קשה להיות ספונטני כשאין אוטו :-P (אבל אני מסכימה עם רוח הדברים)
עינה_אפונה*
הצטרפות: 09 אפריל 2010, 16:13

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי עינה_אפונה* »

לא קשור ישירות, אבל הזכרת לי את המערכון של היפופוטם "חנות מתנות לגבר".
אוי, זה אחד הטובים D-:
http://www.youtube.com/watch?v=eN2aboGfMKo
"טוב, תביא איזה דגם של ספינה נרגע קצת."

קשה להיות ספונטני כשאין אוטו
לא יודעת איך זה עם ילדים, אבל אם אני מסתכלת על מעט שנותי ועוד פחות שנותי עם אוטו: אז לפני שהיה לי אוטו הייתי מאד ספונטית וזורמת, ומאז שיש לי אוטו אני רוב הזמן יותר מתוכננת ומחושבת, גם בגלל העניין הכספי וגם כדי לא לנהוג יותר מדי, ומדי פעם כשאני יוצאת למסעות טרמפים/תחבורץ אני ממש נהנית.
למרות שיש לי תקופות של רוד-טריפים מטורפים עם אלוויס הטנדר שלי... ויש לי גמישות מוחלטת במתי לבוא וללכת, מאד יעיל כשמשתרללים (לא רלוונטי לי היום)
היי, בעצם אני די בעד שאורי ילמד נהיגה, אני לא אמורה לסנגר על חוסר-רשיון P-:
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

לי זה ממש לא מפריע, יצא לי להסתובב עם גברים ללא רכב ו/או ללא רישיון.
יש פעמים שזה מעיק, למשל בנסיעות ארוכות כשאי אפשר להתחלף בנהיגה או שיהיו דברים שתמיד ייפלו עלי.
אני מכירה לא מעט גברים שאין להם רישיון מכל מיני סיבות, חלקם נשואים עם ילדים גדולים כשלבת הזוג היה רישיון כל השנים והיא זו שמסיעה גם את הילדים וגם את הילד הגדול המבוגר. בעיני עדיף ככה מאשר לעלות על הכביש כשזה לא מתאים.
לפחות שני גברים שהכרתי שלא מחזיקים ברישיון הם אנשים מקסימים ונהדרים אבל כאלה שאני יותר שקטה שהם לא על הכביש בשל העובדה שהם מעופפים ונראה לי קצת מסוכן להם ולסביבה שהם ינהגו. שניהם למדו איזו תקופה וויתרו על הרעיון.
אני גם באמת חושבת שנהיגה זו פעולה מאד מסובכת ומאד לא טריוויאלית וברור שיש אנשים שזה לא מתאים להם.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

עדיף שאת תנהגי, תאמיני לי. גברים נוהגים כמו בהמות.

<חצי :-| חצי ;-)>
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

לא יותר, אבל עדיף שתגיע ממונע ספונטני מצחיק ורגיש.
בדיוק !

גם זה נכון.

מי שאין לו רישיון מתוך אידיאולוגיה - זה משהו שאני מבינה ויכולה לכבד.
אם זה לא מהסיבה הזאת - אין הרבה סיבות טובות לדעתי.
מניסיוני זה בדרך כלל מעיד על גבר לא עם הרגליים על האדמה, ושעדיין לא מצא את המקום שלו בחיים.
לא אידיאלי.

(נכון שגם אני לא. בגלל זה אני מעדיפה אחד שכן)
(ואני כן רואה הבדל בין גברים לנשים בעניין.)

שוב: אם זה מתוך אידיאולוגיה, ייתכן שהמצב שונה.
אבל כדאי לבדוק אם האידיאולוגיה לא מכסה דברים אחרים.

ואם יש לו סיבות טובות אחרות, אולי גם כדאי לשמוע.
ולנסות להבין אם זו סיבה אמיתית וטובה, או סתם מכסה 'קופת שרצים'.
אורי_יורמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

מתחשק לי לקחת הפסקה מהדיון הזה לכמה זמן, שיהיו עוד הרבה תגובות, ורק אז לכתוב. כי יש לי מה לומר כמעט על כל משפט בדף הזה.
אהבת_עולם*

גברים ללא רישיון נהיגה

כמו כן, ברור שרכב זה לא אקולוגי. והייתי רוצה כמה שפחות להשתמש בו.
דווקא בזוגיות נראה לי שיש אפשרויות למצוא דרך לחיות בלי רכב.
אבל כשמכירים מישהו או נמצאים בקשר ועדיין לא גרים ביחד - זה מאוד קשה בלי רכב.

אני חושבת שעדיף שלגבר יהיה רישיון, גם אם בהמשך נחליט לוותר על רכב (ואפילו גם אם כרגע אין לו רכב).
כן חשוב שהאופציה תהיה קיימת.

(פלוס מה שציינתי שלדעתי זה אומר מבחינה עמוקה יותר אם יש רישיון או אין.)
אהבת_עולם*

גברים ללא רישיון נהיגה

אורי, הוספתי עוד הודעה לפני ההודעה שלך.
אהבת_עולם*

גברים ללא רישיון נהיגה

רוב הגברים שהכרתי בלי רישיון - 'יוצאי הודו' למיניהם (= רחפנים ותפרנים), או גרים אצל אמא. או גם וגם. :-P
פלמונית*
הצטרפות: 31 דצמבר 2003, 14:46

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי פלמונית* »

זה מוזר לי תמיד שיש אנשים בלי רישיון, אבל למען האמת זה תמיד הפריע לי יותר אצל נשים.
לא יודעת... רשיון זה עצמאות, זו יכולת, זה חופש, זו אוטונומיה. זה מעצים. זו גמישות, זו תנועתיות.

אני לא בטוחה איך הייתי מרגישה לצאת עם גבר בלי רשיון (לא הכרתי כזה מעולם, בחיי) אבל אני בטוחה שלא הייתי רוצה להיות אשה בלי רשיון.
אלף_פלא*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 20:35

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אלף_פלא* »

_לבעלי אין רשיון.
אין לנו כוונה להחזיק רכב בשנים הקרובות (בעיקר משיקולי עלויות), אנחנו גרים בת"א ויש תחבורה ציבורית נוחה וזה בהחלט יותר אקולוגי.
הוא בן 35.
אני מניחה שהיה מוציא רשיון לו היה בזה צורך, אבל עם אורח החיים הנוכחי שלנו, מה הטעם?_
וגם לי אין. אין לנו צורך, הפעמים היחידות שזה מורגש הן כשצריך לסוע מחוץ לעיר, וגם אז, עשינו חישוב שאם נסע אפילו במוניות ספיישל, זה יהיה זול יותר מלהחזיק רכב.
(ולא נתחיל לתכנן את חיינו עפ"י "יש שם חניה, אין שם חניה, זו שעה של פקקים...")
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי סמדר_נ* »

_(נכון שגם אני לא. בגלל זה אני מעדיפה אחד שכן)
(ואני כן רואה הבדל בין גברים לנשים בעניין.)_
באמת? למה?

והאם זה הוגן לדרוש מהצד השני משהו שלגביו את נותנת לעצמך הנחה מפליגה? לך מותר להיות לא עם הרגליים על האדמה וכו', ולו אסור להיות יחפן, רחפן או סתם חסר קואורדינציה באופן קיצוני?

זאת ועוד: זוגיות, כמה לא קלישאתי וכמה מפתיע, היא דבר דינמי. התפקידים שאנו ממלאים בה, החלקים שלנו במערכת -- משתנים כל הזמן. הרבה דברים אצלי שחשבתי שהם בבחינת קבוע נתון התגלו במציאות כגמישים להפליא ומשתנים על פי סיטואציה.
בשנותינו הראשונות אני אהבתי לנהוג, והוא לא, וגם הייתי בעלת הרכב בינינו. בשנים לפני שהתחלנו לצאת, והיינו רק חברים מאותה חבורה, הייתי באה לאסוף אותו לא אחת. גם היו לי שנתיים יותר ותק על הכביש, ובאותו זמן ההבדל היה משמעותי.
עם פרוץ הילדים נהיגה נהייתה הרבה פחות מענגת גם עבורי, אז חולקים לפי מידת העייפות. עדיין, בגלל היומיום שלנו כרגע, שבו אני זו שמחזיקה את הבית והילדים, אני זו שנוהגת יותר. לו היינו צריכים לבחור בין רשיון בשבילי לרשיון בשבילו, אין בכלל ספק שלו אני הייתי חסרת רשיון חיינו היו מוגבלים הרבה יותר מאשר במקרה ההפוך (בעיר שאנו גרים בה חיים ללא רכב פרטי אינם מעשיים ואינם זולים. אנחנו יודעים -- חדורי אידיאולוגיה ומאותגרי כלכלה, ניסינו).
אגב, זה לא מינני בהכרח: אני מכירה זוג שבו הגבר נושא בעיקר עול הבית והילדים והוא גם זה שנוהג. מי שהולך כל יום לעבודה, בהנחה שיש לו תחבורה ציבורית נוחה והוא לא סוכן נוסע או משהו כזה, זקוק פחות לרכב ממי שנשאר בבית.
כך שאם צפוי שלפחות במשך כמה שנים את תהיי מופקדת על הבית, את זו שצריכה רשיון, אם כבר (לא לגמרי הבנתי אם יש לך או אין לך).
אני חושבת שמה שאני מנסה לומר הוא שמעבר לכל הפרשנויות הרוחניות/פסיכולוגיסטיות על יש/אין רשיון, יש מערכת, ולמערכת הזו יש צרכים ארציים ומוחשיים לעילא, שלא בהכרח עולים בקנה אחד עם התמונה ה"נכונה" שיושבת לך בראש.
ואולי לא מיותר לדבר בכל זאת על מוגבלותן של הפרשנויות האלה. אנחנו לא כל כך חד ממדיים. אפשר לא להיות עם הרגליים על האדמה בשטח אחד של החיים ו"לפצות" על זה בענק בשטח אחר (אולי הגבר בלי הרשיון הוא גאון בתכנון כלכלי, למשל? או בבישול? או בארגון אירועים?).
כן חשוב שהאופציה תהיה קיימת.
אז ממשי אותה! :-D
ואני אעז ואומר עוד משהו אחד, בתגובה ל נכון שגם אני לא. בגלל זה אני מעדיפה אחד שכן.
נראה לי עדיף למלא בעצמך משהו שאת מרגישה שחסר לך (לי כמובן אין מושג אם "באמת" חסר), ולא לצפות מאחר שישלים זאת עבורך. נכון שבדינמיקה של זוגיות טובה זה קורה הדדית כל הזמן וזה נפלא, אבל בכל זאת בעייתי לבוא עם ציפייה אפריורית לכך, כולל מפרט טכני.
אישית הצלחתי לבנות, לקיים ולהיות מושקעת בזוגיות רק כשהיכתה בי ההכרה (הלא-מאד-משמחת כשלעצמה), אחרי הרבה נסיונות מאכזבים ומדכאים, שבעצם אני יכולה גם לבד.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי מצ'רה* »

סמדר, כתבת נורא יפה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לבן הזוג שלי, בן 28, אין רשיון. גם לבן הזוג של חברתי הטובה, 32, אין רשיון.
אף אחת מאיתנו לא מעריכה אותם פחות בגלל זה או חושבת שהם פחות "גברים" (ואם הם פחות "גברים", אולי זה עניין חיובי).
עם זאת, זה מעצבן כשאין עם מי להתחלף בנסיעות ארוכות, כשאני אף פעם לא יכולה לנוח בנסיעה, כשאני צריכה לנהוג לפי הלו"ז שלו בחזרה מארועים משפחתיים, גם אם אני עייפה מכדי לנהוג, כשאני חייבת לנהוג גם עם כאב ראש - זה מרגשי לי אנוכי שהוא לא עושה רשיון, אפילו אחד שיהיה רק למקרי חירום.
עכשיו אני בהריון וחושבת מי ייקח אותי לחדר הלידה? למה זה לא יכול להיות הוא? לא נראה לי פרקטי לרכוב על הסבל של האופניים כל הדרך למיון יולדות...
שתינו מאוד היינו רוצות שיהיה להם רשיון. חסרונו מטיל עלינו עול מסויים. לא אכפת לי לשאת ברוב העול, אבל מעצבן אותי לשאת בכולו.
סמדר_נ*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי סמדר_נ* »

זה מרגשי לי אנוכי שהוא לא עושה רשיון, אפילו אחד שיהיה רק למקרי חירום.
שתינו מאוד היינו רוצות שיהיה להם רשיון. חסרונו מטיל עלינו עול מסויים. לא אכפת לי לשאת ברוב העול, אבל מעצבן אותי לשאת בכולו.
מובן לחלוטין.
אהבת עולם, נראה לי שזו דוגמה לא רעה למה שעשוי להרגיש גבר עם רשיון שנמצא בקשר עם אשה בלי. מה ש פלוני אלמונית מתארת קשור לנשיאה (נסיעה) משותפת בנטל, לא לקריטריון גבריות.
פלוני אלמונית, בבקשה אל תנהגי עייפה או עם כאב ראש. שום לו"ז אינו מצדיק את סיכון חייכם.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

<תגובה מ-אהבת עולם>

לך מותר להיות לא עם הרגליים על האדמה וכו', ולו אסור להיות יחפן, רחפן או סתם חסר קואורדינציה באופן קיצוני?

לא אמרתי ש'אסור לו'. מי זה 'לו'?
מותר לכל אחד.
רק אמרתי שאחד כזה אולי לא יתאים לי.

כשיש אחד רחפן, רצוי שהשני יהיה עם רגליים על הקרקע.
נראה לי פחות רצוי שרחפן יתחבר עם רחפן.
ומי אמר שזה לא בסדר להיות רחפן? יש לזה יתרונות וחסרונות. אבל עדיף שבזוגיות יהיה גם את הצד השני.
יש דברים שכדאי להיות דומים בהם, ויש דברים שכדאי להיות משלימים בהם.

נראה לי שזו דוגמה לא רעה למה שעשוי להרגיש גבר עם רשיון שנמצא בקשר עם אשה בלי
מי אמר לך שאין לי?

ו..כן, אני בכל זאת מרגישה שזה שונה בין גברים לנשים.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי נועה* »

קשה להיות ספונטני למי שלא ספונטני, האוטו הוא רק תירוץ לא להיות כזה.
.
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי תמרי* »

נכנסתי כי חשבתי שזה איזה דף משעשע שמתלונן על זה שמשחררים גברים בלי רשיון (בלי רשיון לשחרר אותם...)
אצלנו, לבנזוגי מזה 20 שנה אין רשיון. למה? נראה לי שבתחילה בגלל עניינים פיננסיים, ואח"כ זה היה משהו שהפריע (לימודים , עבודה , צבא וכו') . ויש לנו 3 ילדים. וכלבה. מסתדרים, כמו כל דבר בחיים.
אני נוהגת והוא מגהץ. זה נראה לי תיק הרבה יותר מעיק. הוא נוסע איתי, ועם שותפו לעבודה, והרבה בתחבורה ציבורית. ואם יש מקרה חירום, גם במונית. מה רע? אנחנו משלימים זה את זו. ולהיפך.
ובוודאי שהוא ספונטני מצחיק ורגיש (הממ... מה זה אומר עליי? צנונית קרחונית?)
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

גם למאיר אריאל, אגב, לא היה רשיון.
ולכן הוא כתב "תיכנסי כבר לאוטו, וניסע".
סמדר_נ*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי סמדר_נ* »

_נראה לי שזו דוגמה לא רעה למה שעשוי להרגיש גבר עם רשיון שנמצא בקשר עם אשה בלי
מי אמר לך שאין לי?_
אף אחד. גם כתבתי שלא ברור לי אם יש או אין לך. הרושם ממה שכתבת הוא שעבור גבר רשיון הוא דרישת קדם, ועבור אשה אופציה בלבד. תיאורטית, בעולם הנוהג לפי הכלל הזה סביר למצוא זוגות של גבר-עם-אשה-בלי. לא בהכרח דווקא את.
עם זאת, כתבת:
_אני חושבת שעדיף שלגבר יהיה רישיון, גם אם בהמשך נחליט לוותר על רכב (ואפילו גם אם כרגע אין לו רכב).
כן חשוב שהאופציה תהיה קיימת._
כלומר, כן חיברת בין אופציית המינוע-שינוע להיותו של הגבר, ודווקא הוא, בעל רשיון, כאילו אין די ברשיון הנהיגה של האשה למימוש האופציה. מאחר שלא ברור לי מה מותר כרטיס פלסטיק אחד ממשנהו בתור שכזה, קל היה לדמיין אשה ללא רשיון, או שאינה נוהגת. אני עדיין חושבת שבעייתי להטיל על הצד השני להיות אחראי למשהו שאת זו שמעוניינת בו. הייתי מתקוממת עד עמקי נשמתי למקרא המשפט "אני חושב שעדיף שהאשה תהיה מומחית בבישול גורמה, גם אם בהמשך נחליט לאכול רק במסעדות. כן חשוב שהאופציה תהיה קיימת." רבאק, חשובה לך האופציה תתמחה בבישול בעצמך. אולי לה זה פשוט לא חשוב? יש הרבה יותר סיכוי שזה יהיה לה חשוב אחרי שאתה תכניס את זה לחיים המשותפים שלכם והיא תראה כמה זה נעים ונחמד.
(מתה על המילה הזאת, אופציה. יש לה צליל מתפצפץ כזה)
כן, אני בכל זאת מרגישה שזה שונה בין גברים לנשים.
אז בואי תפתחי את הנקודה הזאת בדיון (איך שונה, מה שונה, מתי שונה), כי היא מעניינת, ותראי לאילו גבהים פלפוליים (אם גם אסקפיסטיים משהו) נמריא.
אחת_שיודעת*
הצטרפות: 15 יוני 2007, 18:59

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אחת_שיודעת* »

_גם למאיר אריאל, אגב, לא היה רשיון.
ולכן הוא כתב "תיכנסי כבר לאוטו, וניסע"._

היה לו רישיון, אבל הוא היה מסטול ומעופף מדי והעדיף שאשתו תסיע אותו לכל מקום.
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי איילת* »

היה לו רישיון, אבל הוא היה מסטול ומעופף מדי והעדיף שאשתו תסיע אותו לכל מקום.

ובאמת שמעתי אותה מתלוננת באחד מערבי הזמר שנערכו לזכרו, שזה לא היה קל... להיות הנהגת שלו...
רחל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 22:57

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי רחל* »

אז מה עדיף בעל מסטול או בעל בלי רישיון?
אהבת_עולם*

גברים ללא רישיון נהיגה

אז בואי תפתחי את הנקודה הזאת בדיון

אני לא יודעת אם יש כאן מה לפתוח. זה משהו רגשי לא שכלי, ואין כאן מה לשכנע או להשתכנע.
אני באופן אישי מעדיפה סממנים מסוימים בגבר, וחלוקת תפקידים מסוימת.
לא משנה לי אם שכלית אין בזה הגיון, ואם זה נחשב למיושן.
זו ההעדפה הרגשית שלי, אל זה אני נמשכת.

כמובן שזה יכול להשתנות מגבר לגבר, או מתקופה לתקופה, או מהתנסות להתנסות.
אורי_יורמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

עכשיו אני בהריון וחושבת מי ייקח אותי לחדר הלידה?
נהג מונית. הם גם בד"כ יותר מיומנים מאיתנו בנהיגה נעימה וזהירה (בלי בלימות פתע, בלי רעידות ובורות בכביש), כשמבקשים מהם.
אורי_יורמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

קופסאת פח שתשתלט לי על כל החיים.
נקודה ששווה להתעכב עליה. דיברו פה על "שתהיה האופציה".. תעשה רשיון ואל תשתמש בו, תשמור לעצמך את האופציה.
ואני חושב שיהיה לי יותר טוב בלי האופציה. כי כשהאפשרות קיימת, אז בונים צורת חיים שבה האפשרות הופכת לרצון, שהופך לצורך, שהופך לתלות. ופתאום אתה מוצא את עצמך גר במקום מרוחק, עם מקצוע שאי אפשר לעשות בלי רכב, וכו'. תלוי ברכב.
אני מראש מעדיף לא להשאיר לעצמי את האפשרות, מה שיאפשר לי (/ יכריח אותי, תלוי בהשקפה) לבנות לעצמי חיים שלא כוללים תלות ברכב.
אנונאימא*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אנונאימא* »

נהג מונית. הם גם בד"כ יותר מיומנים מאיתנו בנהיגה נעימה וזהירה

:-0
נסעתי בהרבה מוניות בחיי, והדעה המאוד מכלילה שגיבשתי לי על נהגי מונית היא שהם נוסעים כמו בהמות שחושבים שהכביש של אבא שלהם. ממש לא הייתי רוצה להתחכך באנרגיה של נהג מונית כשאני בצירים...
אנונאימא*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אנונאימא* »

אילולא היה לי רישיון, הייתי משריינת לי נהגת-לידה למצב כזה (כמו שהיתה לי נהגת-כלה ביום של החתונה, אע"פ שהייתי נהגת בעצמי),
ממילא כשאני יולדת יש לי עוד מלווה חוץ מבעלי (חברה על תקן דולה).
אנונאימא*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אנונאימא* »

אני חושבת שרישיון נהיגה זה חובה לאדם בוגר בימינו. גבר או אשה.
לא משנה כמה את/ה רחפנ/ית או אידיאליסט/ית. גם בלי להיות נהג או בעל רכב ביומיום, רק להיות בעל הידע והאפשרות החוקית להפעיל מכונית פרטית - זה נראה לי כל כך בסיסי. עניין של עצמאות, של אחריות.
לגבי העניין המגדרי,
יצא לי להיתקל ואף להכיר מקרוב לא מעט נשים שיש קשר הדוק בין העובדה שהן לא נוהגות (בין אם אין להן רישיון או שהן מפחדת לנהוג) לבין התפקיד הקרבני והמותעלל (abused) שהן לוקחות על עצמן בזוגיות / חיי המשפחה שלהן. מוותרות על האופציה שההגה יהיה (גם) בידיים שלהן.
לא נתקלתי כמעט בתופעה הזאת אצל גברים.
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

יצא לי להיתקל ואף להכיר מקרוב לא מעט נשים שיש קשר הדוק בין העובדה שהן לא נוהגות (בין אם אין להן רישיון או שהן מפחדת לנהוג) לבין התפקיד הקרבני והמותעלל (abused) שהן לוקחות על עצמן בזוגיות / חיי המשפחה שלהן. מוותרות על האופציה שההגה יהיה (גם) בידיים שלהן.

מה הקשר?
בכביש יש סכנת מוות, נכות, הרבה מאוד התעסקות טכנית מעצבנת ומעיקה (החלפת גלגל, וישרים תקועים, מצבר דפוק, מנוע מקרטע, מילוי דלק, חנייה חסומה, פריצות, תשלום דוחות) והתחזוקה והעלות שלו רכב גבוהים. גם רשיון אגב לא עניין זול בכלל.

אז יש נשים שמספיק שאחד מאלה כבד עליהן והן יורדות מזה. זה לא קשור ללנהוג את החיים או לגלות אחריות בניהול משפחה, בעבודה וכו'. בדיוק כמו שיש הרבה גברים שעיצוב/ נקיון/ עימותים כבדים עליהם אז הם לא מתעסקים עם זה יותר מדי.

לצערי גם הפמיניזם הפוסט מודרני לא הצליח לעקוף את המציאות - זכרים מגיל צעיר מאוד, לרוב אוהבים משחקים טכניים, רכבים מכל הסוגים, ולדעתי זה לא ממש עובר להם כשהם גדלים..לכן לרוב תמצאי יותר גברים עם רשיון מאשר נשים. זה לא אומר אגב שמשהו באישיות שלהם בוגר אחראי או לא יודעת מה מנשים או מחבריהם נטולי הרשיון.

לגבי הערה אחרת שהושמעה כאן, על הצורך בהדדיות - שאם את בלי רשיון למה את מצפה שהוא כן יהיה...
אז מי אמר שאנחנו מחפשים באחר את מה שיש לנו בדיוק?
אני טיפוס שמסוגל לקחת על עצמו הרבה מאוד התעסקויות אחראיות בחיים, להתווכח עם בעלי סמכות, להתמקח, להתרוצץ בין רופאים וללהתעקש לקבל הסברים וזכויות היכן שצריך.
אבל מה, סתימה בצנרת, מיכל גז שנגמר או נורה שנרפה - גורמים לי לרצות לרדת מהארץ. משתגעת. לא בגלל אי מסוגלות, כבר טיפלתי בהרבה צנרות בחיי.. אלא כתוצאה מאי סובלנות. מאחר ויש הרבה התעסקויות כאלה מעצבנות, אם העזר כנגדי יהיה אחד כזה שלוקח התעסקות כזו בפרופורצייה - זה נהדר ויתקבל יותר מהערכה והוקרת תודה.

לגבי רכב - כנ"ל. גבר עם רשיון ושאוהב לנהוג (זה חשוב יותר מרשיון, האהבה לנושא) - זה סופר דופר חשוב לי. אחד כזה שלרוב יהיה שם לא בשביל "לקחת את ההגה לידיים, להיפך - להקל עליי את ההתעסקות עם עניינים טכניים שכאלה, לתת לי אפשרות לנוח, כי אנחנו הרי מנהלות את העולם? לא? ;-) .

בכלל ככל שגבר נכון להקל, לתמוך, לעזור - כך הוא נחשב יותר סקסי בעיניי.
אני בטוחה שגם הפוך. השאלה באיזה תחומים.
אנונאימא*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אנונאימא* »

_מה הקשר?
בכביש יש סכנת מוות, נכות, הרבה מאוד התעסקות טכנית מעצבנת ומעיקה (החלפת גלגל, וישרים תקועים, מצבר דפוק, מנוע מקרטע, מילוי דלק, חנייה חסומה, פריצות, תשלום דוחות) והתחזוקה והעלות שלו רכב גבוהים. גם רשיון אגב לא עניין זול בכלל.
אז יש נשים שמספיק שאחד מאלה כבד עליהן והן יורדות מזה. זה לא קשור ללנהוג את החיים או לגלות אחריות בניהול משפחה, בעבודה וכו'. בדיוק כמו שיש הרבה גברים שעיצוב/ נקיון/ עימותים כבדים עליהם אז הם לא מתעסקים עם זה יותר מדי._

אחלה. ברור שיש נשים שאצלן אין קשר בין הדברים.
אבל אני אומרת שיש לא מעט נשים שאצלן יש קשר בין הדברים.

חס וחלילה לא התכוונתי שכל אשה שלא נוהגת היא קרבן במערכת יחסים מתעללת. חס וחלילה מה פתאום.
(גם אין להבין מדבריי שאם אשה נוהגת, יש להסיק מכך שמקומה במערכת הזוגית/משפחתית מאוזן)
אבל יש כאלה (נשים לא נוהגות) שהן כן קרבנות במערכות יחסים כאלה, ואז העובדה שהן לא נוהגות מאוד רלוונטית למצבן.
זה לא שהן במערכת כזאת וחוץ מזה סתם במקרה גם לא נוהגות. זה קשור.

מקווה שעכשיו אני ברורה יותר.
אורי_יורמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

אנונימא, מתנצל מראש, הקפצת לי איזה פיוז.

_אני חושבת שרישיון נהיגה זה חובה לאדם בוגר בימינו. גבר או אשה.
לא משנה כמה את/ה רחפנ/ית או אידיאליסט/ית. גם בלי להיות נהג או בעל רכב ביומיום, רק להיות בעל הידע והאפשרות החוקית להפעיל מכונית פרטית - זה נראה לי כל כך בסיסי. עניין של עצמאות, של אחריות._

עצמאות, אחריות...
<כאן היה משפט קצת עצבני אבל מחקתי>

יש לי רכב דו גלגלי לא ממונע, המכונה גם אופניים. בניגוד לרוב הדוברים כאן, אני מתחזק אותו וגם יודע לתקן אותו בעצמי כשהוא מתקלקל.
על כלי הרכב שלי אני מגיע בזמן לאן שצריך.
חוץ מזה,
לחיות חיים מקומיים יותר - בניית קהילה, עבודה שלא צריך לנסוע אליה רחוק כל יום, קניות ובילויים ליד הבית וכו' - זה גם סוג של לקיחת אחריות כלפי עצמי.
וזה עוד רק ברמה האישית בלי שבכלל דיברנו על אחריות קולקטיבית שלנו כיצורים בעולם כלפי הילדים והנכדים שלנו, שהיו רוצים להיוולד לתוך כדו"א עם אקלים סביר ומגוון ביולוגי כלשהו.

נסעתי בהרבה מוניות בחיי, והדעה המאוד מכלילה שגיבשתי לי על נהגי מונית היא שהם נוסעים כמו בהמות שחושבים שהכביש של אבא שלהם. ממש לא הייתי רוצה להתחכך באנרגיה של נהג מונית כשאני בצירים...
גם אני לא כל כך מחבב מוניות על הכביש. אבל, וזה אבל גדול, אם מישהו נגיד במצב רפואי כלשהו וצריך הקפצה לבית חולים, ומבקש נסיעה רכה ונעימה, אז פתאום הם סבלניים, נוסעים לאט, בלי בלימות פתע, ואפילו נמנעים מבורות בכביש רק כדי שלא תרגישי מועקה. (מנסיון של להקפיץ אנשים לבית חולים במונית, לצערי)
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

אני ואישי בתחילת שנות השלושים שלנו, ולאף אחד מאיתנו אין רשיון. זה התחיל מזה שגדלנו בבתים בלי מכונית, המשיך לזה שתמיד היו דברים יותר גבוהים בסדר העדיפויות, וכשהתחלנו להבין איך העולם פועל ואיזה מכונות הרג וזיהום ובזבוז מטורפות הן המכוניות האלה, זה גם הפך לעניין עקרוני.

רשיון זה עצמאות, זו יכולת, זה חופש, זו אוטונומיה. זה מעצים. זו גמישות, זו תנועתיות.

_אני חושבת שרישיון נהיגה זה חובה לאדם בוגר בימינו. גבר או אשה.
לא משנה כמה את/ה רחפנ/ית או אידיאליסט/ית. גם בלי להיות נהג או בעל רכב ביומיום, רק להיות בעל הידע והאפשרות החוקית להפעיל מכונית פרטית - זה נראה לי כל כך בסיסי. עניין של עצמאות, של אחריות._

העצמאות היא רק לכאורה. בעצם יש פה תלות עצומה, בתשתיות, בפקקים, במחירי הנפט, בנהגים האחרים (לבטיחות כל מי שבאיזור), במערכת כלכלית גלובלית ענקית שלא רואה אותך ממטר. בעיני הרבה יותר טוב לרדת מהעץ הזה של ה"עצמאות" ולהבין שזו אשליה שמוכרים לנו כדי שנגדיל את התלות שלנו במערכת הכלכלית הלא-אנושית ששולטת כרגע בעולם. אנחנו יצורים חברתיים, התרבות המורכבת שלנו מתקיימת רק בקהילות, וטוב אם נבין שאין עצמאות אמיתית, יש רק תלות קהילתית בריאה או תלות חולנית במערכות שמחפשות להתעשר ולהתחזק על חשבוננו.
האחריות האמיתית היא להפסיק לשתף פעולה, להפסיק לזהם, להפסיק לחיות חיים שתלויים בניצול הזה של כולנו.

ואני חושב שיהיה לי יותר טוב בלי האופציה. כי כשהאפשרות קיימת, אז בונים צורת חיים שבה האפשרות הופכת לרצון, שהופך לצורך, שהופך לתלות. ופתאום אתה מוצא את עצמך גר במקום מרוחק, עם מקצוע שאי אפשר לעשות בלי רכב, וכו'. תלוי ברכב.
|Y|
כל מילה.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

ושכחתי לציין גם את התלות המוגברת במקום העבודה - כי אחזקת רכב עולה הון קטן, והכסף הזה צריך לבוא מהיכן שהוא. אלא שקל לשכוח שחלק נכבד מהזמן שאת משקיעה בעבודה הולך לממן את הרכב, כי ההשקעה עקיפה.
(מישהו פעם חישב את המהירות של נסיעה ברכב פרטי כשלוקחים בחשבון את כל הזמן המושקע באחזקתו, תחזוקתו, והנהיגה בו, והגיע ל-5 קמ"ש. כבר עדיף ללכת :-) )
סקאלד_מודרני*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2007, 16:28
דף אישי: הדף האישי של סקאלד_מודרני*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי סקאלד_מודרני* »

העצמאות היא רק לכאורה. בעצם יש פה תלות עצומה, בתשתיות, בפקקים, במחירי הנפט, בנהגים האחרים (לבטיחות כל מי שבאיזור), במערכת כלכלית גלובלית ענקית שלא רואה אותך ממטר. בעיני הרבה יותר טוב לרדת מהעץ הזה של ה"עצמאות" ולהבין שזו אשליה שמוכרים לנו כדי שנגדיל את התלות שלנו במערכת הכלכלית הלא-אנושית ששולטת כרגע בעולם. אנחנו יצורים חברתיים, התרבות המורכבת שלנו מתקיימת רק בקהילות, וטוב אם נבין שאין עצמאות אמיתית, יש רק תלות קהילתית בריאה או תלות חולנית במערכות שמחפשות להתעשר ולהתחזק על חשבוננו.

אהו אהו אהו!
|כן|
כל מילה!
אורי_יורמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

ברוח ה- "סדר פסח" שהאתר עובר בימים אלו - איפה כדאי לאנדקס דף זה?
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

ב{{}}מדור תחבורה
אולי לשקול גם מדור כישורי חיים (מודה שמעולם לא הבנתי אילו כישורים נכללים בהגדרת המדור)
אהבת_עולם*

גברים ללא רישיון נהיגה

ב{{}}מדור תחבורה.
הוא כבר מאונדקס שם. (אני אינדקסתי אותו מזמן... :-))
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

מה? אני קוראת נכון? אני משפשפת את עיני שוב ושוב, בוכה וצוחקת לסרוגין ונדהמת בכל פעם מחדש: גברים ללא רישיון נהיגה? אני לא מאמינה!
מילא בלי זקן- (יש כאלו שיתגלחו כדי לא לדקור). מילא בלי איבר זכרות- (יש גברים שרוצים להפוך לנשים). מילא בלי שערות על החזה- (נכון- מה אנחנו קופיפים?) אבל מה עושה גבר לגבר אם אין לו שום רישיון נהיגה, בשם כל הקדושים? איפה נשמע כדבר הזה? ירדתם מהפסים.
פלוני_אלמונית*

גברים ללא רישיון נהיגה

אני משפשפת את עיני שוב ושוב,
צודקת! איך הם נוהגים באוטו שלהם?
מה? יש גבריםבלי אוטו?
מילא בלי זקן_ _מילא בלי איבר זכרות. אבל בלי אוטו?
איפה נשמע כדבר הזה? ירדתם מהפסים.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

אבל מה עושה גבר לגבר אם אין לו שום רישיון נהיגה, בשם כל הקדושים?
D-: D-: D-:
אורי_יורמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

בהמשך לרוח השטות

ראשית המרגיעון הכל כך קשור שיצא לי - זכותנו המלאה להיות מטומטמים - ככל שנחפוץ.

מה עושה גבר לגבר אם אין לו שום רישיון נהיגה, בשם כל הקדושים?
לאחרונה הורדתי ת'זבל, תיקנתי סתימה והזמנתי טכנאי למקרר
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי בשמת_א* »

הי, אורי, כל הכבוד לך!
מה*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2007, 13:02

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי מה* »

לאחרונה הורדתי ת'זבל, תיקנתי סתימה והזמנתי טכנאי למקרר

>אולי אתה חד-הורית?>
<אח, פעם היה אפשר לדעת מי הוא מי, התקלקלנו>
< בהמשך לרוח השטות >
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני יכולה להבין איך תל אביבים לא מוציאים רישיון. זה באמת מיותר לבזבז אלפי שקלים על רישיון רק בשביל לקבל אחר כך את הזכות לשלם אלפי שקלים על דו"חות חנייה...
עפרה_שחר*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

לדעתי זה פיקציה. נראה לכם שבמציאות יש בכלל גברים ללא רישיון נהיגה?
סתם רעיון דבילי!
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי בשמת_א* »

נראה לכם שבמציאות יש בכלל גברים ללא רישיון נהיגה?
יש. מכירה כמה.
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי קוראת* »

אני יכולה להבין איך תל אביבים לא מוציאים רישיון. זה באמת מיותר לבזבז אלפי שקלים על רישיון רק בשביל לקבל אחר כך את הזכות לשלם אלפי שקלים על דו"חות חנייה...
בתור תל אביבית עם רשיון ורכב אני יכולה לספר לך שבעשרים השנה שאני גרה פה קיבלתי דוחות ספורים בלבד. לתל אביבים יש תו חניה תל אביבי, ובאזורים ללא תו הם משלמים מעט מאוד על חניה. וחוץ מזה, תל אביבים יודעים למצוא חניה.
זה לא סותר את זה שאני כמעט לא משתמשת באוטו ברחבי העיר--אבל זה בגלל שאני אוהבת ללכת ולרכוב על אופניים.
אורי_יורמן*

גברים ללא רישיון נהיגה

יש. מכירה כמה.
לאחרונה פתחתי קבוצת פייסבוק כדי לראות מי יצטרף, ומסתבר שאשכרה יש אנשים בלי רשיון, מבחירה! אפילו הצטרפו לקבוצה זוג נשוי

עפרה, באמת שאני לא מצליח להבין אם את צוחקת או רצינית (אולי את בעצם מטשטשת את הקו)
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

נראה לכם שבמציאות יש בכלל גברים ללא רישיון נהיגה?

מכירה כמה. עם השנים חלק מהם הוציאו רישיון וזה עשה רק טוב למשפחה ולזוגיות.

אנקדוטה, לא סטטיסטיקה
עפרה_שחר*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

אורי'לה- אפילו אחרי שכתבתי לך חי שפמי אתה עדיין לא יודע אם אניצוחקת או רצינית?
צוחקת, צוחקת. תמיד. זה הנשק הסודי שלי נגד דיכאון שיעמום ובנאליות. מה שלכם?
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אחת* »

אפשר למצוא צידוקים ללמה זה פתטי לחשוב שגבר בלי רישיון נהיגה זה פחות סקסי או שווה.

אבל אם להיות כנה גבר ללא רישיון נהיגה המשמעות הנלווית היא שזה גבר שלא יכול לדאוג לנוחיות שלנו, שלא יכול לקחת פיקוד על הדייט, הבילוי, שלא יכול פשוטו כמשמעו וגם כמטאפורה לאגגדה של ב\פעם "לבוא רכוב על הסוס הלבן" אז שתהיה סוסיתא, של איכול לספק ספונטניות מעבר לדלת אמותינו - כשאני צריכה או הוא צריך. זה לא מדויק ברמת הפרקטיקה כי אפשר למצוא תחיליפים, אבל זו המשמעות של רכב כיום, חופש, תנועה, ספונטניות, אי תלות וכשגבר מגיע בלי זה זה חסר.

גבר בלי רישיון נהיגה תלוי באחרים, בקווי תחבורה, בשעות של קווי תחבורה ציבוריים, בחברים.

זה לא כיף.

ואני פמיניסטית, זה לא סותר, חלק מלהכיר בפמיניזם המתקדם הוא להכיר בהבדלים שבינינו. כמו שאישה רוצה ואוהבת להיות מחוזרת ושדואגים לה וגבר אוהב וצריך להרגיש שסומכים עליו ובוטחים בו יותר מהכל כך גם "הכלים" שהם מגיעים איתם שונים, ויש בזה משהו מרתק. לא צריך "לשטח" הבדלים. אישה ללא רישיון, מעל גיל 30 לא עושה בחכמה רבה אבל זה לא משתווה לגבר בלי רישיון.
רוזה_לי*
הצטרפות: 20 יוני 2006, 16:57
דף אישי: הדף האישי של רוזה_לי*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי רוזה_לי* »

גבר בלי רישיון נהיגה תלוי באחרים, בקווי תחבורה, בשעות של קווי תחבורה ציבוריים, בחברים.
אותו דבר נשים.
וילדים.
ואנשים שלא מורשים לנהוג (עיוורים נניח).
אז מה? מה פתאום להטיל את כל העול על גברים?
לא כל הגברים צריכים רישיון נהיגה.
טוב שלאנשים בריאים יש את האופציה להוציא רישיון נהיגה.
לא כל אופציה צריך לממש.
ובכלל, מי שמך שופטת לחיים של אחרים?
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי אחת* »

רוזה אני כתבתי יופי של הודעה שעסקה בלהסביר, עכשיו את יכולה להתאמץ להבין. את זה אני לא יכולה לעשות עבורך.
את לא חייבת להסכים אבל לכל הפחות להבין את מה שאת קוראת.
ואם את כבר משתתפת בדיון אני ממליצה שתתאמצי להציג טיעונים כלשהם ולא תאור מצב.
סמדר_נ*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי סמדר_נ* »

חלק מלהכיר בפמיניזם המתקדם הוא להכיר בהבדלים שבינינו. כמו שאישה רוצה ואוהבת להיות מחוזרת ושדואגים לה וגבר אוהב וצריך להרגיש שסומכים עליו ובוטחים בו יותר מהכל כך גם "הכלים" שהם מגיעים איתם שונים, ויש בזה משהו מרתק.
זו הגישה של הפמיניזם התרבותי. הוא לא מתקדם יותר או פחות (אני לא סגורה על התאריכים), הוא פשוט שונה. הפמיניזם הרדיקלי, למשל, מדבר על זכותם של נשים וגברים להבנות את עצמם מחוץ לקודים של הפטריארכיה ולהחליט בעצמם אילו נשים וגברים הם מעוניינים להיות.
המשפט המצוטט הוא בעיני הכללה גסה ומשטיחה. לא רק הכללה על קבוצות אנושיות, אלא גם הכללה על סיטואציות רבות ומגוונות, אפילו אצל אותו אדם.
לפעמים אני רוצה שיחזרו אחרי וידאגו לי ולפעמים אני רוצה להרגיש שסומכים עלי ובוטחים בי. לפעמים אני רוצה את שניהם. ולפעמים כל מיני דברים אחרים. האיש שלי ואני שונים. חלק מהשוני קשור ודאי לזה שאנו גבר ואשה. אבל הוא קשור לגבר שהוא ולאשה שאני. אנחנו מגיעים עם "כלים" שונים, אבל אני לא מסכימה עם הטענה שאפשר לנבא על פי מינינו מה הכלים האלה. ואני לא כל כך אוהבת שמתיימרים לדעת במקומי איך אני אמורה לממש את מהותי הנשית. רוזה לי מתייחסת למושג התלות-כתוצאה-מאי-רשיון וטוענת, על פי דברייך, שאת מוכנה לקבל את התלות הזו אצל כל מיני קבוצות אחרות, שהיא מונה. מדוע, אם כן, כשזה נוגע לגברים את לא מוכנה לקבל אותה?
אם אני מבינה נכון, התשובה שלך היא הנחת המוצא שאת מנסחת על אופי ההבדלים בין נשים וגברים.
עכשיו, עם הנחת המוצא הזו לא חייבים להסכים. רוזה לי הגיבה כפי שהגיבה כי היא לא מסכימה להנחת המוצא, לא משום שלא הבינה את דברייך.
>אלא אם כן גם אני לא הבנתי. במקרה כזה, אולי יש צורך בהסבר נוסף?<
פלוני_אלמונית*

גברים ללא רישיון נהיגה

לי יש רשיון נהיגה, אבל אין לי מכונית, ובאמת מסיבות כלכליות כעת.
עוד לא פגשתי פמיניסטית דוגלת בשיוויון, שלא תמתג אותי קודם כל, לפי זה שאין לי מכונית, ואני לא יכול לבוא לקחת אותה ולהחזיר אותה בכירכרה כמו נסיכה. (ואני ממש ממש לא מזלזל בנסיכות וברצון להיות נסיכה). את זה אני יודע בודאות, כי היתה לי מכונית, וההבדל גדול מאוד.
שם הדף צריך להיות גבר ללא מכונית כי זה מה שקובע. גם הכירכרה וגם מה שזה מסמל - יכולת כלכלית. גם בטחון כלכלי, וגם יכולת לפנק.
אין מה לעשות, החלק הסקסי ביותר של הגבר הוא הארנק. לכן גברים מתאמצים מאוד להרוויח הרבה יותר, וגם מרוויחים יותר מנשים.
זוטא_לבנה*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2004, 10:05
דף אישי: הדף האישי של זוטא_לבנה*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי זוטא_לבנה* »

טוב, מצטרפת לסמדר.

אין מה לעשות, החלק הסקסי ביותר של הגבר הוא הארנק.
ממש לא עובד אצלי. ולא עבד גם בעבר. כמעט להיפך.
יכולת לפנק, לתמוך, כן. אבל מבחינה רגשית ועשיה. ממש לא מבחינה כלכלית.
הייתי חייבת להגיב כי ה אין מה לעשות מציג את זה כעובדה.
לא נכון לגבי.
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

נו, באמת. אני פמיניסטית, וכך גם בן זוגי. אנחנו יחד כבר יותר מ-9 שנים. אין לו רשיון ולא נראה שיהיה לו בעתיד.

הוא דואג היטב לא להיות תלוי בי: בין תחבורה ציבורית, אופניים, נכונות ללכת ברגל או לתפוס טרמפים, אני ממש לא צריכה להיות הנהגת הפרטית שלו.
והוא סקסי מאוד, תודה רבה, גם בלי "כרכרה".
נהגת*
הצטרפות: 20 יולי 2012, 10:27

גברים ללא רישיון נהיגה

שליחה על ידי נהגת* »

שם הדף לא ממש מובן לי. למה גברים בלי רשיון ולא אנשים בלי רשיון? מכירה כל כך הרבה נשים בלי...
גם אני הייתי בלי רוב החיים. כשכולם עשו רשיונות אני התמזמזתי עם שיעורי הנהיגה ולא הוצאתי. אחר כך גרתי בערים גדולות ולא היה לי ממש צורך.
עכשיו שאני כבר לא גרה בעיר ואני אמא יש לי רשיון ואני נוהגת בזהירות- כי המודעות מאז שיש לי ילדים היא אחרת...
אני גדלתי בבית עם אבא שלא נוהג. זאת היתה החלטה מודעת שלו.
אני זוכרת היטב את הפעם האחרונה שבה הוא נהג כי היא היתה מאד טראומתית. חזרנו מחתונה. אבא היה שיכור וטס על כביש ירושלים תל אביב. כשהגענו לרמזור הראשון בכניסה לעיר נהג אחר יצא מהרכב ונתן לאבא שלי על הראש. הוא אמר שהוא רופא בטיפול נמרץ וכל יום הוא רואה נפגעים מתאונות דרכים ושיתבייש לו לנסוע ככה עם ילדים קטנים. כמובן שזה נחרט לי חזק לתמיד.
מאז אבא שלי הפסיק לנהוג.
ועכשיו להכללה, גברים לעומת נשים: לצערי נהגים אגרסיבים, אימפולסיבים וחסרי אחריות הם על פי רב גברים. אם אותם גברים חסרי אחריות ירדו מרצונם מהכביש יהיו פחות תאונות. ֿ
(בצהוב כתוב ש"לפעמים הדרך לנצח היא להיכנע" וזה יושב לי בו לעל הסיפור עם אבא.
פלוני_אלמונית*

גברים ללא רישיון נהיגה

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אין לי רישיון ואני עצוב מיזה שאני לא מצליח לעשות
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”