הדרך שלי בחזרה להנקה

אמא_לתאומים*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2006, 12:29
דף אישי: הדף האישי של אמא_לתאומים*

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי אמא_לתאומים* »

רציתי לכתוב הדרך שלנו, שלי ושל שני בניי אבל אני אכתוב הדרך שלי. כי האחריות עליי ושיתוף הפעולה עליהם.

פתחתי דף כדי לייצר אבני דרך.
ולשתף באתגר.
ולהיתמך על ידי עצות מנשים חכמות באמצע הדרך.
ולאפשר לאחרות שנמצאות באותו מצב לקבל גם מפה משהו.
נמשיך אחכ. חוזרים לישון.
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי שמנדובה* »

בהצלחה רבה!
אמא_לתאומים*

הדרך שלי בחזרה להנקה

תודה :-)

טוב, לא יודעת למה פתחתי בלוג.
אני לא אמורה להתעסק עם כתיבה בימים אלה. ובכל זאת נראה שכדאי.

לקצר סיפור ארוך - הקטנים בני שלושה חודשים פלוס.
ינקו בהתחלה, אבל בגלל תוספת תמל בבי"ח אחרי קיסרי ואשפוז ממושך שלי, לא הצלחתי להדביק את הקצב של כמויות הסיסי שנדרשו לו. ועוד כמה נסיבות שגרמו לי להתרחק מזה.

גם גיליתי אז שאני לא נהנית מזה. זה עצבן אותי.
ואז כשהתחלתי ליהנות שוב הפסקתי. אני. גם הבכור סירב וכל הנקה לוותה בבכי (כי לא היה מספיק חלב) והקטן צרח כשלא קיבל אוכל ומיד (תמל) הפסקתי.

וארגנתי משאבה. ובין לבין שאבתי. ממש מעט, 10, 20.

וביקרה אצלי יועצת הנקה שלא כל כך הועילה. בדיעבד היא גם לא הייתה כל כך מקצועית.

ולא יודעת מה קורה, אבל מרוב שהן נחמדות וחביבות היועצות. באמת באמת הן גם שוכחות לתת בראש.
לא היה מזיק לי לקבל שאגה שתפקס אותי בים המשימות וחוסר השינה.

ואני חד הורית שזה אומר טיפה יותר עומס אני מניחה.

אבל אני חייבת חייבת להניק.זו המתנה, אחת הגדולות שאוכל להעניק לבנים שלי.

כרגע המיקוד הוא בהגברת תפוקת חלב כי בלי זרימה מספקת אין על מה לדבר. אז אני שואבת ובעיקר סוחטת ידנית (מקוצר זמן) והאמת שלא יוצא הרבה. בכלל לא יוצא הרבה. עוד פחות מבעבר.

ויש אתגרים בדרך. הם על אוכל סמיך בגלל רפלוקס. ואוכל סמיך מאתגר להתחרות איתו בייחוד שהוא מתוק וכבד ונעים להם מאוד בפה.
וכשמנסים - הוא לא עובר בקלות בצינוריות שאמורות ללוות אותי בחזרה להנקה.
והם גדולים יותר.
ואני חושדת בלשון קשורה לבכור.
וכאמור סוגיית הזמן והעזרה הפיזית בבית לשחרר אותי להנקות ונסיונות הנקה ושאיבות במקביל להתעסקות עם בקבוקים - בדרך להקלה אבל הדרך עוד בדרך.

אבל אני באה ממשפחה של 10 דודים ודודות מצד אחד ומספר זהה מהצד השני שצמחו על שדיהן של שתי סבתות זכרונן לברכה.
שתי מאמות ענקיות שהניקו שנים ועוד בהריונן.
וסבתא מהממת אחת ואני נושאת את שמה שהייתי קשורה אליה במיוחד ושחסרונה כל כך גדול עכשיו... :-( , ידעה גם בגיל מופלג, לחלוץ שד, לנכד שבכה.
ואמא אחת הכי טובה שיש והיא שלי - הניקה את כולנו וראש בראש הניקה אותי ואת בן דודי.

שורשים ארוכים , של מניקות, השתרגו להם היטב בביציות כל הדרך ממרוקו בואכה ארץ חלב ודבש.
אז מי אני שאשבור מסורת.

לוקחת חילבה 9 ביום. כשזוכרת.
שואבת ולסירוגין סוחטת.
כל חצי שעה שעה.
מזליפה טיפה או שתיים מעל שידת ההחתלה אחרי החלפת חיתול, היישר לפה שנפתח ונזכר שמהמקום הזה יוצא גם משהו שמזכיר אוכל.
שעכשיו גם הטבע יעשה את שלו.
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי גוונים* »

וואו, כמה כוחות...!

המון בהצלחה!!
אמא_לתאומים*

הדרך שלי בחזרה להנקה

תודה גוונים, לא מרגישה כל כך כוחות אבל זה משמח.

מה שמצחיק זה שיוצא קצת חלב אבל מה זה בשפריץ, כמה דרמה :-)
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

לפני הכל , וכאמא לתאומים בעצמי, מורידה בפניך את הכובע !!!

אני לאחרונה צריכה לשאוב מאה סיסי ביום וגם סוחטת ידנית, גיליתי שהרבה פעמים אם אני נעזרת ביונק שלי הוא יונק קצת, מעורר את ריפלקס שחרור החלב ואז הרבה יותר קל לי לשאוב.

אנמ לי יודעת בדיוק איך אפשר ליישם את זה אצלך, אבל אולי למישהי מהמומחות כאן יהיה רעיון...
אמא_לתאומים*

הדרך שלי בחזרה להנקה

רסיסים תודה. אני בדיוק תוהה מתי אמורים לראות תוצאות.

רסיסים אני יודעת שאמבטיה /מקלחת חמה גם עוזרת.
ברכהושלום*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2011, 21:54

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי ברכהושלום* »

מזל טוב ובהצלחה!

אני נתקלתי בקשיים בהנקת התינוק הרביעי שלי, כך שלצערי התווסף לי קצת ניסיון בתחום..
קודם כל, אם יועצת הנקה עשתה עבודה לא מספיק טובה- אז ללכת לאחת אחרת! אני עברתי ארבע יועצות הנקה (!!!) ולכל אחת יש את השיטה שלה, והגישה שלה והעצות שלה ותחום המומחיות שלה.
דבר שני, אם את חושדת בלשון קשורה אז כדאי מאוד לבדוק את זה. אנחנו הלכנו לג'ינה ויסמן בעולש (09-8949953) כדי שתתיר את הלשון, כי היא לא מתירה אם לא באמת צריך, וגם כי היא נותנת יעוץ הנקה.
לגבי השאיבה- לשאול מ"יד שרה" משאבה טובה. זה יכול מאוד לעזור. גם כששואבים צריך לדעת איך לעשות את זה. לעסות את השד לפני השאיבה, להתחיל עם עצמה נמוכה ואז להגביר את העצמה בהדרגה, ולהיזהר לא לשאוב בעצמה חזקה מדי (זה מסמן לגוף להוציא חלב רק בעצמת שאיבה חזקה ואז התינוקות יצטרכו להתאמץ מאוד כדי לגרום לחלב לצאת).
אבל הדבר הכי חשוב הוא עזרה ותמיכה. לא לבחול בשום הצעת עזרה, ולא להתבייש לבקש!! תאומים כשאת חד הורית נראה לי משימה שלא מהעולם הזה..!!! מסירה בפנייך את הכובע.
חשוב גם לאכול טוב ולנוח טוב כדי שיהיה הרבה חלב. ההצעה הזו היא לעג לרש במצבך.. אבל תעשי כמיטב יכולתך..

איפה את נמצאת בארץ? אולי נוכל לעזור?
אמא_לתאומים*

הדרך שלי בחזרה להנקה

תודה על העצות והעידוד.
מה שכתבת על שאיבה בעוצמה הדרגתית חדש לי.
קורה משהו מוזר, בסחיטה ידנית יוצא לי הרבה יותר מבשאיבה. שנית - נגמר החלב אחרי דקותיים אבל אםאנסה שוב אחרי שלוש דקות - שוב תצא כמות... כאילו שיש הפסקות... לא היה קודם. והכמויות באמת קטנות.

כן את צודקת לגבי עזרה, אני מחפשת מכל כיוון.
אני בקושי ישנה אבל נראה לי שרוב המניקות במילא בקושי ישנות ובכל זאת יש להם חלב.
אני מגבעתיים.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

יועצות לא נותנות בראש לאמא שנראה שלא באמת רוצה להניק.... זה לא עניין של נחמדות אלא של חוסר רצון לכפות.
רסיסים_של_אור*

הדרך שלי בחזרה להנקה

כמה דברים נוספים ששמתי לב אליהם בסחיטות החלב שלי:

אם אני שוכבת קצת לנוח, אפילו רק עשר דקות, יש לי יותר חלב.

אכן יש הפסקות. אני בולטת מצד אחד, עוברת לשני. משחקת כמה שניות בנייד ואז חוזרת על הפעולה וככה שוב ושוב, לפעמים, גם כשהשד מלא לוקח זמן צלעורר את רפלקס השיחרור של החלב.
רסיסים_של_אור*

הדרך שלי בחזרה להנקה

ועוד:
תני לגוף זמן ותאמיני בו ובעצמך. לפעמים שואבים כאילו על ריק אבל זה בעצם מלמד את הגוף לייצר חלב, ככה שאת התוצאות של היום תראי אולי רק בימים הבאים !
ברכהושלום*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2011, 21:54

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי ברכהושלום* »

אנחנו לא גרים קרוב אלייך..

עוד משהו שעזר לנו מאוד מאוד: טיפול קרניוסקראל. פשוט עשה פלאים.

ולגבי הקשר בין תזונה, מנוחה, וחלב, מההתנסות האישית שלי:
היו כמה ימים שבהם התינוק שלי לא הצליח לינוק. הוא אכל רק ממה ששאבתי. הייתי בדיכאון נוראי, וכל היום שאבתי ובכיתי, בכיתי ושאבתי. לא אכלתי ובקושי ישנתי. וחששתי מאוד שהחלב שאני שואבת לא מספיק.. (כן שתיתי הרבה) התיאור הנ"ל ממש לא אמור לעשות טוב לייצור החלב, אבל בכל זאת היה לי מספיק חלב בשבילו. אז ברור שיש ייצור של חלב גם בתנאים לא אופטימליים..
מה שכן, זה היה כמה ימים ואז התחיל שיפור בהנקה, וכפועל יוצא מזה כבר אכלתי יותר, נחתי יותר והייתי יותר מעודדת. ככה שלא בדקתי אם יהיה ייצור מיטבי של חלב בתנאים לא אופטימליים לאורך זמן. מקווה מאוד שלעולם לא אצטרך לחקור שוב את העניין לעומק...
אמא_לתאומים*

הדרך שלי בחזרה להנקה

אההה... אין לי כח לעדכן הכל.
אבל - יש כמה מיתוסים בנוגע להנקה ואי הנקה שאני רוצה לנפץ אבל השינה מחכה לי. אז בקצרה.

אחד מהם - הנקה לא עולה כסף. עולה ועוד איך. תוספי מזון (חילבה, מורינגה, הומאופטיה, מוטיליום, קוואקר, בירה שחורה), משאבות, יעוצי הנקה, שקיות הקפאה, צינוריות, משחות לפטמות, פטמות סיליקון. כרית הנקה לתאומים, מנשא למכורים לציצי (:-)) תשלום לעזרה כדי לפנות זמן להנקה שאורכת פי שלשו ממתן בקבוק.
זה נכון שכל אלה נדרשים כשמנסים לחזור להנקה או כשיש בעיה, אבל רוב אלו שסביבי בוודאי עם תאומים צריכות מאלה. וגם ללא תאומים, כמעט כל אישה שנייה צריכה משהו מאלה אם בגלל בעיות בחיבור, או ביצור חלב או בזמן פנוי.

משהו אחר, לטובת הנקה שלא שמעתי או קראתי בשום מקום - התינוקשולט בתהליך, הוא יכול בכל רגע לדרוש אוכל על ידי הפניית הראש לציץ בעוד שבבקבוק את צריכה לנחש והשעות קבועות פחות או יותר. הנקה גם פותרת את התהייה האם הו צריך תשומת לב, מגע או אוכל. תהייה שמטרידה מאוד בחודשים הראשונים.
הנקודה הזו לי משמעותית כי האכלה בבקבוקים מעבירה את השליטה לאמא וזה מבאס.
בכל מקרה אחרי נסיונות לתת פורמולה דלילה ללא מסמיך כדי להקל את החזר הלהנקה דרך צינוריות שהמסמיך לא עובר בהן, הם חזרו לפלוט כך שהמזון הסמיך עשה להם טוב יותר מהנקה (כן אני מאמינה שיש מקרים כאלה). רפלוקס זה לא "קצת פליטות". זה צרבות ואוכל שעולה ויורד כל הזמן, זה בכי וכאב וצריבה, וכמובן לכלוך ורטיבות וכו'.
יחד עם זה מעט הנקה במקביל בשם הנוגדנים ובשם האינטימיות ברוכה בעיניי.

לילה טוב (ובבקשה בלי לפתוח דיונים בעד ונגד, אני יודעת שיש שמצדדים דווקא בהנקה כשיש רפלוקס מהרבה סיבות, זה לא רלוונטי אצלנו, אני לא פנויה לדיונים כרגע, סתם מחשבות מנסיוני).
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אני לא פותחת דיון אבל מכיוון שזה כן דף ציבורי אכתוב את דעתי ומנסיוני. גם לעלמה היה ריפלוקס וזה, בשילוב עם חלב מועט שהיה לי, דפק את ההנקה.

ונכון שריפלוקס זה לא רק פליטות, לגמרי לגמרי. זה בעצם כאבי תופת לגוף נורא נורא קטן. אבל (וזה אבל חשוב) יש טיפול תרופתי שהוא לא אוכל מוסמך וריפלוקס עובר.

אמרתי לך את זה שנפגשנו. אני לא ביכיתי את ההיעדר ההנקה בחודשים הראשונים כמו שהצטערתי עליה דווקא עם אתגרים מאוחרים יותר. אפילו עכשיו, כשעלמה בת 1.3 ובאמת אוכלת אוכל אמיתי טוה ומי יודע אם בכלל הייתי מניקה עד עכשיו, עצוב לי שאין לי את הנחמה הזאת להציע לה כשהיא חולה, כואבות לה השיניים, היא משלשלת, או סתם הפוכה.

בתינוק הבא (אם יהיה, כשיהיה) אני חושבת שאלחם אפילו עוד יותר על ההנקה למרות שחשבתי בדיוק ההיפך כשעלמה הייתה בגיל תאומייך.
אמא_לתאומים*

הדרך שלי בחזרה להנקה

אבל (וזה אבל חשוב) יש טיפול תרופתי שהוא לא אוכל מוסמך וריפלוקס עובר.

הו שתדעי שהדברים שלך ליוו אותי תקופה!
אבל לעניין הרפלוקס-
הזנטק עוזר לכאב, הוא לא מטפל בפליטות כלל.

אגב אני לא ויתרתי בגלל הרפלוקס. אם תקראי מה שכתבתי בתחילת הדף.

אני רק אומרת שבדיעבד המסמיך הקל עליהם מאוד פיזית - כך שהעדר הנקה מלאה לא היה נורא כל כך. וזו מסקנה עכשווית. בעבר חשבתי ההיפך.

ולמרות כל זה כמובן שצר לי שאין יותר מחלב אם ומההנקה ואני עובדת על זה, בעיקר צר לי על עניין הנחמה כמו שתיארת ויותר מזה האינטימיות המיוחדת שנוצרת בהנקה.

אגב מיכל את שאבת ונתת תקופה שזה המון. אני יודעת שזה לא הכי מנחם אבל באמת שזה חשוב לא פחות מהמסביב.
אמא_לתאומים*

הדרך שלי בחזרה להנקה

עוד משהו שעזר לנו מאוד מאוד: טיפול קרניוסקראל. פשוט עשה פלאים.
לחזרה להנקה או לשיפור ההתחברות כי זה שונה?
ויש לך המלצה על מטפל?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אם מדברים על ריפלוקס, שווה לדעת שהרבה פעמים הריפלוקס קשור לתזונה של האם המניקה, ואם מוצאים את הגורם הבעייתי מהתפריט התינוק ואמו מפסיקים לסבול.
אמא_לתאומים*

הדרך שלי בחזרה להנקה

בחורה פיליפינית חביבה אמרה לי שמרקים ומורינגה מגבירים חלב אם. עניין הנוזל החם חוזר על עצמו בכמה תרבויות, כנראה שיש בזה משהו.
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי שמנדובה* »

מורינגה אכן מגבירה חלב. מרקים - חביב אבל ככל הנראה לא ממש. להזיק זה בטח לא יזיק :-) אני חושבת שיש איזו אמונה לגבי חימום שעוזר לייצור חלב, שמבוססת על כך שחימום השד יכול לעזור לשחרר את החלב יותר בקלות. זה נותן אשליה של יותר חלב אבל בפועל רק משתחרר יותר בקלות והכמויות לא מושפעות מחום.
נמר_על_עץ*
הצטרפות: 08 נובמבר 2015, 01:09

הדרך שלי בחזרה להנקה

שליחה על ידי נמר_על_עץ* »

חד מהם - הנקה לא עולה כסף. עולה ועוד איך. תוספי מזון (חילבה, מורינגה, הומאופטיה, מוטיליום, קוואקר, בירה שחורה), משאבות, יעוצי הנקה, שקיות הקפאה, צינוריות, משחות לפטמות, פטמות סיליקון. כרית הנקה לתאומים, מנשא למכורים לציצי () תשלום לעזרה כדי לפנות זמן להנקה שאורכת פי שלשו ממתן בקבוק.

כל כך נכון...
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”