המלצות ספרים 2

אנונימי

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אנונימי »

האח הצעיר והפעיל של המלצות ספרים
עיפרון_פחם*
הצטרפות: 09 יוני 2007, 23:13

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי עיפרון_פחם* »

רוח עזה בג'מאיקה / ריצ'רד יוז (1970)
ספר נפלא, מעניין, מצחיק ומפחיד ומעציב. רומן על ילדים, ועל סוגים שונים של חינוך וגידול ילדים, ועל הנפש שלהם.
ציטוטים נבחרים:
"המקום היה כגן עדן עלי אדמות לילדים אנגלים, אם גם לא כך היה להוריהם, ביחוד בזמן ההוא, כשבבית באנגליה לא היה שום אדם חי חיים פרועים, ואפילו לא פרועים במקצת. כאן שומה היה עליך להקדים קמעה את תקופתך, או לפגר אחריה קמעה – הכל על פי ההגדרה שתבחר. את טיפוחו של ההבדל בין ילדים וילדות, למשל, הוצרכו לזנוח לגמרי. שער ארוך היה מאריך עד אין סוף את חיפוש- הערב אחר קרציות וביצי כנים. אמילי ורחל היו גזוזות- שיער, ומותר היה להן לעשות כל מה שעשו הילדים: לטפס על עצים, לשחות, לפרוש מלכודות לבעלי חיים וציפורים. אפילו שני כיסים היו להן בשמלותיהן."
לאחר סופת הוריקן שהחריבה את ביתם בג'מאיקה, מחליטים בני הזוג תורנטון לשלוח את חמשת ילדיהם, שעד אז התחנכו בבית, לאנגליה (לבדם, ללא ההורים!):
"אני סבורה שיהיו מאושרים כאן, פרדריק, אמרה מרת תורנטון.....מר תורנטון נענה לה ברטינה. "ולואי ולא המציאו בתי ספר!" התפרץ פתאום. "כי אז לא היה בהם הכרח!"
לאחר שתיקה קצרה כדי שיקלט ההיגיון שבדבריו, הוסיף ואמר: "אני יודע מה יהיה: סופם שיהיו... סכלים! סתם סכלים קטנים רגילים, כמו הזאטוטים בכל שאר המשפחות! יבוא עלי מה, אם איני סבור שמוטב להם מאה הוריקנים מן הדבר הזה."
אתם חייבים להסכים שזה ציטוט נפלא לתמיכה בחינוך ביתי!
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

"על החיים ועל המות" של אודי מירון.
עשה לי משהו..
סיפור תחקיר על משפחתו בשואה ממקום של דור שני,נוגע במקומות שמכירים כל כך...
שו*
הצטרפות: 19 יולי 2007, 09:02

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי שו* »

"הקפות ביער" של מתיה דלין.
ספר מהמם לדעתי.
אמא_של_בוטן*
הצטרפות: 17 מאי 2007, 12:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_בוטן*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אמא_של_בוטן* »

מצטרפת ל"הקפות ביער".
וגם "הילד של פילה" שלה נהדר.
ועוד אחד, שונה מאד אבל נפלא - מלח וזעפרן של קמילה שאמזי. מ ע ו ל ה!!
אמא_מיכל*
הצטרפות: 17 מרץ 2005, 13:26
דף אישי: הדף האישי של אמא_מיכל*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אמא_מיכל* »

ממליצה בחום למי שעומדת ללדת, למי שכבר ילדה ולמי שעוד תלד - על הספר טבעי ללדת. כתבו אותו 3 מיילדות אם אני לא טועה. הוא מקיף כל מה שצריך לדעת על ההריון, הכנה ללידה ולמה שבא אחריה...
כתוב יפה וברור, כיף לקרוא, מעניין.
ממליצה מאד מאד.
בנוסף - ממליצה מאד על הספר תינוקות באופן טבעי נהניתי מכל רגע, הזדהתי והתחזקתי בהרבה נושאים. גם חזרתי לקרוא כשבתי היתה חולה ועוד...
שירת_הים*
הצטרפות: 23 ינואר 2006, 23:43
דף אישי: הדף האישי של שירת_הים*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי שירת_הים* »

ספר החדש של נועה ירון-דיין . מקימי. מאוד אהבתי. על כל דרך החזרה שלה בתשובה.
גמרתי אתמול את הספר "גיא אוני"של שולמית לפיד בפעם החמישית אולי.ספר מדהים לפי דעתי. ממליצה בחום.
עיפרון_פחם*
הצטרפות: 09 יוני 2007, 23:13

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי עיפרון_פחם* »

אחד הספרים הישראליים האהובים עליי ביותר, שלצערי כמעט לא מוכר:
'בואי, נשמתי, שמעי את הסיפור על קלף הקיסרית' (או בקיצור, 'קלף הקיסרית'). של אתי בן- זקן, בהוצאת ספרית פועלים.
אני חושבת שאינו נמצא בחנויות באופן שוטף, וצריך להזמין.
מגב הספר:
" גיל כותבת מסן פרנסיסקו לתל אביב, לאהובתה שנטשה אותה,
גולג'אן, תורכיה מוסלמית בת המאה ה- 13 נעשית שפחתו של לוחם טטרי,
ג'ויה, סבתה של גיל, מתפללת לראות את נכדתה מתחתנת.
כל פרק מסופר מפי אחת מהנשים, בשפה היחודית שלה, ושלושת העולמות של שלושת הנשים נשזרים זה בזה - ומספרים על נשיות, יצירה ופוריות - שהם הפרושים של קלף הקיסרית.
<ובשביל לשכנע עוד את קוראי האתר, מסופר בו עלמגוון מנושאי "באופן טבעי", למשל: לידות בית מול לידות בית חולים, על אלוהות נשית- אם האדמה, רפואה קדומה של עשבים>
ספר יפהפה
איטל*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2005, 13:23

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי איטל* »

החלטתי לפתוח את הספרייה הפרטית שלי לכל דורש-ת יש לי די הרבה ספרים טובים על הריון ולידה ואני רוצה שיהיו נגישים לקהל האימהות לעתיד.
הרשימה בעברית:
לידה פעילה
אילנה שמש-ללדת בבית
הרשימה באנגלית אין מה לעשות ארוכה יותר:
spiritual midwifry
birth without violence-leboyer
childbirth without fear-Dick read
the thinking Woman's guide to a better birth
Thank you Dr. lamaze
diary of a midwife-van olfhen Fehr
herbs for pregnancy and childbirth-Anne Mcintyre
ספרים על לידה מהודו באנגלית:
lifestyle during pregnancy
Pregnanct -what the indian woman always wanted to know
ןספר בישול אחד צימחוני :
pregnancy cook book-complete nutrition gouide
הספרים הם להשאלה בלבד !!!! ללא תשלום אבל אם איזשהו הסדר פיקדון (עוד לא חשבתי מה)
אם יש מי שרוצה לתרום לספריה מוזמן לרווחת כולם.
ורק ספרים שמגדילים את כוחה של האישה ללדת
ניתן להתקשר:0522905838
גרה באיזור חיפה אבל יכולה לשלוח גם בדואר
שירת_הים*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי שירת_הים* »

סיימתי לקרא לא מזמן את הספר "החיוך האטרוסקי", על זקן שמגיע מהכפר לעיר הגדולה בגלל מחלת הסרטן שחלה בה, מסופר ע ל ימיו האחרונים בהם מצא אהבה חדשה ויחסים עמוקים ולא מוכרים, ואהבה עצומה לנכד שלא הכיר. ספר מלא תובנות על החיים ועל משמעותם, ספר מלא רגש . אהבתי מאוד וממליצה ביותר.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אמא_בבית* »

"החיוך האטרוסקי" מקסים גם בעיני
וגם "החיים הסודיים של הדבורים" - עוצמה נשית, קבלה אמיתית של עצמינו ושל אחרים והרבה הרבה אהבה לאנשים ולדבורים. מאוד ממליצה.
שיבולת_שועל*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2004, 10:21
דף אישי: הדף האישי של שיבולת_שועל*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי שיבולת_שועל* »

"אלוף בטלות" של טום הודג'קינסון - נפלא. שיר הלל לחיי הבטלה, שלמעשה הם חיי התבוננות מעמיקה ואמנות ופשוט חיים. כולל תפישת חיים שלמה ומקסימה במשיכתה.
"איך הפכה האישה לגבר" של טובי בראונינג - לדעתי, ספר חובה לכל אישה. ולכל גבר.
כוכב_נגה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2007, 18:14
דף אישי: הדף האישי של כוכב_נגה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

סיימתי עכשיו לקרוא את "הבריחה מהודו" של אביגיל מייזליק.
הסיפור מדהים, העריכה של הספר אמנם לא משו.
הבנתי שהסיפור יצא גם בגרסה אחרת, כסיפור אוטוביוגרפי של הגיבור, לא יודעת באיזה שם. אבדוק.
בכל אופן, ספר שבלעתי תוך יומיים (כי לא היה לי זמן לקרוא רצוף), והשאיר עלי רושם חזק.ממש הזדהיתי.
שרון_ברקת*
הצטרפות: 11 יולי 2002, 16:02
דף אישי: הדף האישי של שרון_ברקת*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי שרון_ברקת* »

הארכיטקטורה בחבל האוזרק בארקנסו מאת דונלד הרינגטון
הספר הטוב ביותר שאתם לא מכירים!
לא ספר על ארכיטקטורה. ספר על אנשים ועל החיים. מאד מומלץ!
ציטוט שאהבתי במיוחד:
כשנחלים ונחשים וענפי עצים ודברים הם צעירים, הם הולכים פחות או יותר בקו ישר. כשהם מזדקנים, הם מתפתלים. פלג גועש הופך לנהר ומתפתל. ילד הופך לגבר ומתפתל. סיפור הופך לספר ומתפתל. תמיד יש סוף, אבל אף אחד לא ממהר להגיע אליו.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אילה_א* »

חייבת להמליץ על ספר שגמעתי שנכנס לחמישיה הפותחת של ספרי החיים שלי
איזון עדין לרוהינטון מיסטרי
וגם התמונה בשער מדהימה
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

הולדת סבתא/ענת הררי
ספר מדהים, מומלץ לכל מי שרוצה להרגיש טוב ביחס לעצמה כאם, ביחס לאמה כאם וביחס לבתה ולקשרים בין השלוש- סבתא, אמא ובת.
עבורי, הספר עבד כמגע קסם, ושחרר לי כמה פלונטרים ביחסים עם אמי, עם עצמי ועם בתי. מומלץ בחום!
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אפרת* »

שנכנס לחמישיה הפותחת של ספרי החיים שלי.

תצטרכי להגדיל בשקל לשישיה - יש למיסטרי ספר נוסף ענייני משפחה (כמדומני). הורס לא פחות.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אילה_א* »

ענייני משפחה פחות מצא חן בעיני
אבל עכשיו סיימתי את שלך סנדרו לצבי ינאי
סיפור שאם לא היה מגובה בתמונות היה לחלוטין הזוי בעיני בהחלט ממליצה
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

ללא פרויד, ללא פרוזאק (אין לי כאן את שם הסופר)
פסיכיאטר שמציג (מסכם בעצם) שיטות של שיקום פסיכולוגי באמצעים טבעיים, דרך הגוף.

מרתק, מעודד ומאד מומלץ.
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי יער_ה* »

ממליצה על הטבלה המחזורית של פרימו לוי. הוא סופר יהודי וגם כימאי בהכשרתו, וכאן משתלבות שתי האהבות האלו, לקובץ סיפורים קצרים, כל אחד תחת כותרת של יסוד כימי אחר. סיפורים יפהפיים על החיים והאדם.
נ_ע_מ_ה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2006, 13:48
דף אישי: הדף האישי של נ_ע_מ_ה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

הזאב הלבן
קראנו את הספר בנשימה אחת. הבן (בן 7) עם פה פתוח ואזניים דרוכות (בעיקר בסוף המרגש...)
תודה ל _בן עמי על ההמלצה. גם אנחנו ממליצים בחום לכל ילדי החינוך הביתי חובבי הטבע ואוהבי ההרפתקאות. (סיפור על ילד שמשפחתו עוזבת את ת"א לשנה בשמורת עין גדי. הילד,בחינוך ביתי,מחפש את הזאב הלבן ומפתח עמו קשר מרגש)עכשיו נותר לנו לברר עם המחבר האם הסיפור אמיתי. הבן כבר מתכנן מסלולי תצפית לחפש אחריו ...
כלנית (:-*
הצטרפות: 30 מרץ 2008, 13:20

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי כלנית (:-* »

היי ,
אני מבקשת המלצות באופן דחוף ספרים לילדה בת 8 ולילד בין 11 שאין להם תרבות קריאה .
חשוב חשוב אנחנו עובדים על זה עכשיו (אף פעם לא מאוחר).
בבקשה ספרים טובים ,מושכים ומסקרנים . בברכת אור והערכה.(-:
נ_ע_מ_ה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

כלנית היי

אנחנו מאד אוהבים את גלילה רון פדר. יש לה שתי סדרות מצויינות:
  • מנהרת הזמן- שזה על שני ילדים שעוברים דרך מערה סודית כל פעם לתקופה אחרת בהסטוריה של העם היהודי וארץ ישראל. השילוב בין דמיון ומציאות זורם מאד יפה לדעתי והילדים נהנים לקרוא ועוקבים אחרי כל ספר בדריכות רבה
  • סיירת המדע-אותו רעיון, רק שבמקום מקומות ואנשים בהסטוריה של א"י, הילדים פוגשים דמויות ותופעות טבע ו/או תופעות אנושיות. מרתק לדעתי.
ועוד ספר:
  • ווינט בלו-ילדת הפיות. הבת שלי בת 9 מאד אוהבת,אבל זה ספר ארוך ורציני,אז לוקח לנו כבר המווווון זמן לקרוא אותו.
באופן עקרוני,אני בוחרת ספרים שמעניינים אותי,ספרי קריאה של "גדולים",ואנחנו קוראים אותם יחד. אז נכון שזה ארוך וברמה גבוהה,אבל זה שווה. הם מרותקים.
  • מסר האנשים האמיתיים- על מסע של אשה לבנה עם האבוריגינים באוסטרליה
  • נוצה שסועה- על בחור שעוזב את משפחתו הדתית-חרדית,ויוצא למסע לגלות את שורשיו.
לאחר מות אביו מסתבר לו שאמו היתה אינדיאנית והוא הולך לחיות עם בני השבט שלה.מרתקת ההשוואה בין היהדות לתרבות הרוחנית האינדיאנית. סיפור הרפתקאה אבל עם המון מסרים רוחניים ודתיים.

וואי... פתאם אני מצטערת שלא עשיתי רשימה של כל הספרים הטובים שקראנו,כי היו מלא,ועכשיו אני לא זוכרת. אח...
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי דגנית_ב* »

_אין להם תרבות קריאה .
חשוב חשוב אנחנו עובדים על זה עכשיו (אף פעם לא מאוחר)._

כלנית יקרה,
אם אין להם, כמו שאת קוראת לזה, תרבות קריאה אז לעבוד על זה בדחיפות שכזו יכול לדחות במקום לקרב.
מספרים כדאי ל ה נ ו ת. בשביל זה כתבו אותם. קצת כמו אוכל.
אני מציעה שתלכו יחד לספריה של ילדים או כל ספריה. שם יש מבחר גדול יותר מכל חנות או פורום. ויש אוירה מיוחדת וריח נפלא.
שם, כרצונם ובקצב שלהם יוכלו להסתכל על ספרים, לגעת בהם, להסתכל בתמונות, לקרוא את שמותיהם או כמה שורות כדי להבין על מה ואם מעניין.
לדבר עם הספרן/נית. להסתכל על כריכות ספרים שלפעמים מקשטות את הקירות. תמיד מוצגים גם כמה ספרים חדשים בצורה מזמינה.
ילדים אחרים מחזירים ספר - לשאול אותם איך זה הייה. מה הם ממליצים.
ואם בסוף הם מגלים עניין- שיקחו מה ש הם רוצים. מתי שהם רוצים.
את הטעם שלהם כדאי שיפתחו בעצמם.
ספרים "עושים" עם אהבה.
כמו חומוס ;-)
נ_ע_מ_ה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

מסכימה עם מה שדגנית כתבה. כל מילה בסלע...
אצלנו ההליכה לספרייה זה בילוי. מתישבים,קוראים,מדפדפים,מתבוננים,בודקים
בקיצור-נהנים מהשפע של ההרפתקאות והמידע שטומן בחובו עולם הספר
תהנו.
ד''ר_לינה_ארנון*
הצטרפות: 23 אפריל 2008, 15:58

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי ד''ר_לינה_ארנון* »

שלום לכם, ברצוני להמליץ לכולכם מגדול עד קטן אל ספרו החדש של דויד גרוסמן: "אישה בורחת מבשורה", ספר שקשה לעזוב אותו לפני שמסיימים את 630 עמודיו.. שבוע ימים לא יכולתי להנתק ממנו.. לישון.. לאכול. קראתי. כמעט את כולו בקול רב. שקקתי לתוכי כל מילה. מי שאוהב את הארץ הקטנה שלנו, מי שמכיר את רזיה וסודותיה ההיסטוריים, טייל בשביליה, עם אהוביו, נולד אליה, שירת בצבא, ילד ילדים, הובילם לצבא, עבר איתם שירות קרבי, חרד לשלומם ימים ולילות, כתב להם מכתבים, אהב בשביליה הנידחים, במערות ובנקיקים, חרד למדינה שלנו בכל מלחמותיה - לא יוכל להניח את הספר מהיד! השליטה המובלעת שלו בכל מכמניה התחומים: פסיכולוגיה, עזרה, הומניות, פילוסופיה, היסטוריה כבר אמרתי, גיאוגרפיה ובוטניקה, יחד עם רגישות לשפה העברית ואוצרותיה המטאפוריים. חגיגה אמיתית! בכיתי. צחקתי. הלמות ליבי ליוותה אותי לכל אורך הקריאה. התעצבתי אל ליבי שהוא הסתיים.. נבואה טרם זמנה, שלדאבון כולנו, התממשה. חוויה - "ממקום אחר", וכשסיימתי נתתי אותו מתנת חג לאימי החכמה.. בתקווה שתהנה ממנו, אם עדיין תוכל, לפחות כמוני. ממולץ בחום, לכל אוהביה של הארץ הקטנה והמתחממת..
אהבה*
הצטרפות: 21 יוני 2004, 13:38

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אהבה* »

ספר נפלא שפתח לי את העיניים (מצאתי אותו אחרי 8 שנות נישואים והרגשתי התלהבות של כלה)
ARList]יש קישור לאתר שמציג אותו. 04[/po].asp?id=7323
ניתן להשיג אצל המחברת גילה מנולסון (כן, זה אמנם מתאים להמלצות ספרים, אך הייתי רוצה לפתוח עליו דף דיון שמתאים למדור זה)

טלפון של המחברת: 02-6519942

תתלהבו...
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי דגנית_ב* »

שלחו לי את החולם בהקיץ - איאן מקיואן
ספר מקסים!! מתאים גם לילדים. אולי במקור מיועד לילדים מענג, משעשע ועם דמיון אין סופי.
בלהה*
הצטרפות: 09 מרץ 2006, 10:28

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי בלהה* »

רופא לבן אלים שחורים / אורי שוורמן - רופא ישראלי חי, חווה ולומד מאפריקה.
התקדשות /אליזבט הייך
שום גמדים לא יבואו - ישראלי, שפה פשוטה וכובשת
ביתו של מרפא העצמות/איימי טאן
סוכנות הבלשית מס' 1 / מק'קול סמית. אין קשר לסיפורי מתח. בערך חמישה ספרים (כדאי לקרא לפי הסדר) - סיפורים פשוטים על חיים בבוצוואנה באפריקה.
פרידה מאמא אגם/ יאנג אצ'ה ואמו, קריסטטין מתיו - סיפור חייה של אישה שנולדה על גבול סין טיבט, בחברה מטריכיאלית ויציאתה לעולם השונה.
הר אדונ-י / ארי דה לוקה - אחד מהמובחרים ביותר שקראתי.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי פלונית* »

ספר נפלא שקניתי מתוך אהבתי לספרים הודיים. ירושה של אובדן מאת קירן דסאי
מזכיר לי את העושר של מאה שנים של בדידות, רק הודי.
מעורר ככ הרבה תחושות וזכרונות. אאאח, הודו אהבתי...
מומלץ לכל הנגועים בחיידק.
אתי*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:37

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אתי* »

שנה ליד הים / ג'ואן אנדרסון
על אישה שכל ילדיה עזבו את הבית, ובמקום לעבור עם בעלה (שוב) למקום אחר בעקבות עבודתו, בוחרת לפרוש לשנה מהנישואין ולנסות להכיר את עצמה שוב.
נעמיקי*
הצטרפות: 18 מאי 2008, 14:10

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי נעמיקי* »

פנג הלבן/ג'ק לונדון
זה אמנם ספר לבני נעורים, אבל אני בנעורי פיספסתי אותו, וקראתי אותו רק עכשיו (לעת זקנה). זה ספר טבע מדהים על כלב זאב, מלידה ועד בגרות, מרגש עד דמעות ועם סוף טוב.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי טלי_מא* »

אחרון הג'נטלמים ההרפתקנים / אדוארד בוקלר מוריס

פנינה, פשוט פנינה.
נ_ע_מ_ה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

ישמעאל
מסוג הספרים שאתה אומר לעצמך:"איך לא קראתי את זה קודם?"
בדקתי בדפים הישנים פה בבאופן וגיליתי שכבר ב 2004 המליצו עליו.
ספר על תיאולוגיה/אקולוגיה ששופך אור שונה על כל הקיום שלנו על פני כדור הארץ
כתבתי את מחשבותיי מהקריאה בדף _לוג קריאה בישמעאל
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי יער_ה* »

ממליצה מאוד על הספר מסע בחלל הפנוי של דב אלבוים
חוויית קריאה ייחודית, אלבוים משתף במסע האישי שלו ותוך כדי גם את/ה עובר/ת מסע משל עצמך
כאן אפשר לקרוא את הפרק הראשון
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

ממליץ מאוד על "פרא" של גבי ניצן.
סחף אותי לגמרי בפארק הירדן האחרון, עד כדי כך שלא דיברתי כמעט עם אף אחד במשך כמה ימים עד שגמרתי את הספר.
לקח אותי למסע מופלא ומרתק, גם מצחיק ושנון, גם כתוב נפלא, גם מעלה רעיונות עמוקים ומעוררי מחשבה על החיים, גם מותח, בקיצור - ספר נהדר! מלאכת מחשבת ספרותית ומחשבתית.
לא לשפוט את הספר לפני שעוברים את 20 העמודים הראשונים ומתחיל החלק השני, ובעצם גם לא לפני שמתקדמים קצת בעלילה. אזהרה: בהתחלה קשה להבין מי נגד מי, אבל בסוף הקצוות מתחברים וההנאה גדולה
עוד המלצה שאני לא מבין איך לא כתבתי אותה קודם:
"רוח לא כבולה" של צבי הרמן. זהו ספר שכבר לא בדפוס, אבל מי שיכול להשיג אותו - שישיג. זהו רומן היסטורי על הנזיר ג'ורדנו ברונו מהמאה ה-16. השפה והרגישות של הסופר הם מעבר למה שאני יכול לתאר, והעומק בלתי יתואר. קראתי אותו לפחות 5 פעמים (אם לא 10).
ובבקשה אל תבקשו ממני את הספר בהשאלה. העותק שלי כבר מתפרק ואני לא מוכן להסתכן...
נ_ע_מ_ה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

מעגל אבנים

ספר מרתק מרגש ועוצר נשימה
אני קוראת אותו עם בני (בן 7 וחצי) ושנינו מרותקים,גומעים כל דף בעניין.
כבר כמה אנשים אמרו לי ש "זה לא ספר לילדים",אבל בינתיים זה מרגיש לי בסדר (אנחנו רק באמצע). יש שם אמנם כמה סיטואציות לא פשוטות לקריאה (תופעות טבע אכזריות או כמה משפטים אודות הזדווגויות וכאלו) ,אבל העיקר,המהות היא המעניינת באמת: קורותיו של האדם מראשית ההסטוריה,ליתר דיוק-הפרה היסטורי. איך לראשונה ירדו מהעצים והחלו ללקט.איך מצאו את הרעיון של מחסה,של מערה המגנה מטורפים,איך מצאו את השימוש בכלים (ביצת יען כבקבוק מים),איך גילו את האש ,איך המציאו את המנשא,את התיק,ועוד... ועוד....
למעשה הספר עוקב אחרי 3 נשים בתקופות חייהן השונות,כך שיש אלמנט פמיניסטי משהו. למה שאנו מכנים"אלוהים", הם קוראים "אמא" . מרתק המקום והזמן שבו אחת הנשים מכירה בכך שישנה איזושהיא יישות שגדולה יותר ממנה והיא ממציאה את מעגל האבנים
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

שאלה:
על איזה ספרים של דזמונד מוריס אתם ממליצים?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי יונת_שרון* »

1. גן החיות האנושי (הכי טוב שלו, לדעתי)
  2. על תינוקות ואנשים (הכי נחמד לקריאה)
  3. כל השאר
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אם אני כבר כאן... יצאו עכשיו שלושה ספרים מצוינים על המשבר העולמי, שנכתבו ע"י אנשים שחזו את המשבר הזה כבר לפני שנים:

"The long Descent: Surviving the End of Oil, Climate Change, and Other Converging Catastrophes of the Twenty-First Century" Amazon:0865716099 by John Michael Greer

פרספקטיבה היסטורית ואקולוגית לגבי התרבות שלנו והתהליכים שקורים עכשיו. פוקח עיניים.

"Reinventing Collapse: The Soviet Example and American Prospects" Amazon:0865716064 by Dmitry Orlov

אמריקאי ממוצא רוסי שחווה את התמותתות ברה"מ מנתח את ההתמוטטות הצפויה של ארה"ב. למרבה ההפתעה, ספר משעשע ומבדר (בנוסף על התובנות הרבות).

"Depletion and Abundance: Life on the New Home Front" Amazon:0865716145 by Sharon Astyk

עם התמוטטות העולם הפיננסי תעלה שוב חשיבות העולם הלא פיננסי והכלכלה הבלתי-פורמלית, כולל "עבודות בית" של גידול מזון והכנתו, חינוך, הכנת בגדים וכלי עבודה, וכו'. שרון אסטיק מראה מה יהיה צריך לעשות בתכל'ס, ועושה את זה בצורה מעניינת ואפילו מושכת.
נ_ע_מ_ה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

מספריו של דסמונד מוריס:
אנחנו אוהבים את "תצפית על בעלי חיים"
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

על איזה ספרים של דזמונד מוריס אתם ממליצים?
ממליצה מאוד על הקוף העירום.
ספר מופלא ומרתק.
רותם*
הצטרפות: 04 מרץ 2003, 06:37

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי רותם* »

3 כוסות תה
מטפס הרים אמריקאי שנכשל בטיפוס על פסגה בפקיסטן מגיע בטעות לכפר מבודד, נעזר בתושביו, ובסוף הביקור מגלה שאין בי"ס בכפר - ולוקח על עצמו להקים להם, למרות שלו עצמו אין כלום חוץ מאוטו ישן ומחסן עם ציוד טיפוס אישי בקליפורניה.
מכאן מתגלגל סיפור של עזרה לקהילות בפקיסטן, בנושאי חינוך ובריאות - סיפור שנמשך עד היום, תוך כדי כל המהומות הפוליטיות והצבאיות בפקיסטן ואפגניסטן.
ספר מלא השראה ותקוהעל יכולתו של היחיד להשפיע בעולם, על פרטים וקהילות - ללא תלות במשאבים החומריים שלו.
אני יודעת שפה זה אתר של חינוך ביתי, אבל הספר פשוט נפלא, למרות הנושא השנוי במחלוקת.
טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*
הצטרפות: 05 יוני 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח* »

עכשיו סיימתי לקרוא את "לוחמי התמורות" של היוצר המבריק ארז משה דורון.
עלילה סוחפת שלוקחת אותנו לעולם אחר שהוא - בעצם עולמנו שלנו
דרור_כמון*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 23:19
דף אישי: הדף האישי של דרור_כמון*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי דרור_כמון* »

אני ממליץ מאוד על הספר של אמא שלי, ניקי - כלבה קטנה עם לב גדול,
ספר שמאפשר לכל הורה לבחון ולקבל כלים להתמודדות עם קשיים חברתיים של ילדיו
באמצעות בע"ח, ספר דיי יוצא דופן (לא בגלל שזו אמא שלי....)
ניחוח אדמה אחרי הגשם
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח אדמה אחרי הגשם

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי ניחוח אדמה אחרי הגשם »

אני רק באמצע הספר וכבר לא מתאפקת להמליץ

"מאה אמהות, מאה זכרונות" בעריכת ענת הררי

מהכריכה האחורית: "מאה כותבים וכותבות בגילאים בין 17 ל-98 הסכימו לבחור זיכרון אחד בלבד מאמם ולתארו במילותיהם."

ספר מרגש ומקסים (וגם קצת עצוב לעתים).
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

"מאה אמהות, מאה זכרונות" בעריכת ענת הררי
מצטרפת וממליצה בחום!!!
אסנת_ש*
הצטרפות: 12 מרץ 2002, 18:32
דף אישי: הדף האישי של אסנת_ש*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אסנת_ש* »

ממליצה בחום על הספר "בדידותם של המספרים הראשוניים" - מאת פאולו ג'ורדנו
ספר מקסים ומרגש.
בריג'י_נומושי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2008, 21:26
דף אישי: הדף האישי של בריג'י_נומושי*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי בריג'י_נומושי* »

ממליצה על סיכונים של אליס הופמן
פנדה_אדומה*
הצטרפות: 01 דצמבר 2009, 04:49
דף אישי: הדף האישי של פנדה_אדומה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי פנדה_אדומה* »

מה לגבי המלצה על איזה ספרים לא לקרוא?
קראתי לאחרונה את נערה עם קעקוע הדרקון וישר אמרתי לאמא שלי ולאחותי שאני לא חושבת שכדאי שיקראו את הספר. זה לא שהספר גרוע, ממש לא. הבעייה היא שהוא היה כל כך מטריד. לא סתם שמו המקורי לפני התרגום היה גברים ששונאים נשים. יש בו כזו אלימות והתעללות בנשים שממש פחדתי מהסיוטים שעלולים ללוות אותי בלילות שאחרי הקריאה. אז לכל מי שסרטים כמו שתיקת הכבשים וסין סיטי עשו לו רע אני ממליצה לוותר. במחשבה לאחור הייתי לצריכה לנצל את מעט הזמן שהקטנטונת משאירה לי לקריאת ספר משמח. וזה מזכיר לי- יש למישהו המלצה על ספר משמח? משהו מלא אופטימיות?
ניחוח אדמה אחרי הגשם
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח אדמה אחרי הגשם

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי ניחוח אדמה אחרי הגשם »

המלצה על איזה ספרים לא לקרוא?

"על העיוורון" של ז'וז'ה סראמגו.
ספר מופת, עלילה מרתקת וכנראה כתוב ממש טוב.
אבל אני לא ממליצה לקרוא.
לי עדיין יש הבזקים של אימה מסצינות הספר והוא נשאר איתי לעוד הרבה זמן אחרי שקראתי
אך לא לטובה.
באמת ספר חזק. (אולי חזק מדי, בשבילי.)
השאיר אותי בהרגשה נוראית (אף שהסוף היה דווקא אופטימי).

אני מעדיפה ספרים שישאירו אותי בהרגשה טובה, גם אם הם לא מופתיים.

מצטרפת לשאלה של פנדה אדומה
יש למישהו המלצה על ספר משמח? משהו מלא אופטימיות? @}
פנדה_אדומה*
הצטרפות: 01 דצמבר 2009, 04:49
דף אישי: הדף האישי של פנדה_אדומה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי פנדה_אדומה* »

גם בי כמו בניחוח אדמה אחרי הגשם עורר "על העיוורון" אימה. רק שאותו היה לי מספיק כוח לעזוב ולא להמשיך לקרוא עד שיקרה משהו בו טוב...
מוריה*
הצטרפות: 24 מאי 2006, 19:04

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי מוריה* »

יש למישהו המלצה על ספר משמח? משהו מלא אופטימיות?
מישהו לרוץ איתו של דוד גרוסמן (המליצו כבר?) קליל, כייפי, מרגש ומקסים מקסים.
באדולינה של גבי ניצן נפלא וקליל,

ספרי חובה-
האוהל האדום, (שכחתי את שם הסופרת)
החיים כמשל פנחס שדה
מירי*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 21:52

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי מירי* »

הפעמון האיסלנדי
ספר מדהים. של הלדור לקסנס.
כתוב על איסלנד בין המאה ה-17 ל-18. ספר עם אוירה קודרת ומגלגל מצחוק בו זמנית (בעלי כמעט לא הפסיק לצחוק).

ירושה של אובדן
לא זוכרת את שם הסופר, על הודו/טיבט/המאבק להכרה של הסיקים/הזרים בהודו/המהגרים בארה"ב.ועוד.
כתוב מרגש, נוגע ללב ואנושי.
אמא_נחה*
הצטרפות: 22 מרץ 2005, 14:55
דף אישי: הדף האישי של אמא_נחה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אמא_נחה* »

"בגן השלום" - אמנם לא קראתי, כי זה רק לגברים, אבל בהחלט יכולה לאמר שעשה לנו מאוד מאוד מאוד טוב....
אושר_קטן*
הצטרפות: 21 יולי 2010, 23:07

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אושר_קטן* »

בגן השלום גם אני לא קראתי (בעלי קרא) ואני ממליצה מאוד מאוד בשמו!
ומצטטת אותו "אין מי שיקרא את הספר הזה ולא יהיה לו שלום בית"
לגבי עניין הדת שבספר אני לא יודעת לענות כ"כ כי אנחנו דתיים.
לדעתי זה לא ספר שנועד להחזרה בתשובה אלה לשלום בית בלבד.
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי סגו_לה* »

סיימתי עכשיו את ביתו של מרפא העצמות\אמי טאן
מרתק,ממליצה מאוד.
שירת_הים*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי שירת_הים* »

אני באמצע של הספר אשתו של אל המטבח גם של אמי טאן. מעולה.
ורד_דרור*
הצטרפות: 25 אפריל 2009, 21:39
דף אישי: הדף האישי של ורד_דרור*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי ורד_דרור* »

ממליצה בחום על הספר ג'יל וג'ים מאת אנרי-פייר רושה בהוצאת ידיעות ספרים.
תענוג.
לכל מי שאהב את הסרט ולכל מי שאוהב את רעיון הפוליאמורה.
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

נכון אפשר למזג עם המלצות ספרים?
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי ציל_צול* »

בטח.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ממליצה על "שגיונות ברוקלין" של פול אוסטר (The Brooklyn follies).
אני קראתי באנגלית, ואין לי מושג איך התרגום. בטח מאבד מהקסם של המילים.
דנד_י*
הצטרפות: 01 ינואר 2014, 13:31
דף אישי: הדף האישי של דנד_י*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי דנד_י* »

המתיקות שבתחתי הפאי - אלן ברדלי
בדרך כלל הכל מהר - כריסטופר קלבלה
מתאגרף חיפושית - גד באומן
דנד_י*
הצטרפות: 01 ינואר 2014, 13:31
דף אישי: הדף האישי של דנד_י*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי דנד_י* »

ועוד
פה קשור הכלב - ספנסר קווין
וטנגו של גאות ושפל של טרי צ'ייני, סיפור על מאניה–דיפרסיה, שעזר לי ממש להבין את המחלה, אם לקרוא לה כך, ולחזור לקשר מאוד חשוב עם חברה.
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

דרוש לי דחוף ספר על הבנה וניתוח של נפש האדם, למשל שעוסק ב- 9 הטיפוסים וכו. (נניח למטרת היכרות בין אנשים.)
וכן, ספר על שיווק בטלפון.

מישהי??
מישהו?? ;-)
תודה מראש
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

המלצות ספרים 2

שליחה על ידי יולי_קו »

דווקא החלשים שורדים / שרון מועלם
עוסק בגנטיקה, אבולוציה, היתרון במחלות כמו סכרת ואחרות, הקשר ויחסי הגומלין בין וירוסים, חידקים, בני אדם, סביבה, דנ״א, גנים קופצים, גנים ננעלים...
כתוב בצורה מעניינת, זורמת ובהירה.
שליחת תגובה

חזור אל “קיטורים בזוגיות”