הנעה בגז

שמיים*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 11:36

הנעה בגז

שליחה על ידי שמיים* »

אני רוצה להמליץ בחום ...
לפני כחודשים התקנו מערכת להנעה בגז אצלי באוטו (שנת 93) ומעבר לתענוג הטריויאלי של ההקטנה הניכרת בהוצאה החודשית על דלק,
אין לכם מושג איזה כיף זה לנסוע ולדעת שאני לא מותירה מאחור שובל רעיל של גזים מזהמים. זה לא סתם אני ממש נרגשת מהעובדה הזאת.
חוץ מזה אין שום הבדל בהרגשה של הנסיעה באוטו, והופתעתי לגלות שיש לא מעט תחנות שאפשר למלא בהן גז ובמילא אין מצב להיתקע מפני שתמיד יש לי גם את מיכל הדלק הרגיל שאפשר לנצל...
בקיצור המציאות עולה על הציפיות וכדאי לשמוע על זה יותר...
מתעניינת_מחפשת_תשובות*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2007, 09:06

הנעה בגז

שליחה על ידי מתעניינת_מחפשת_תשובות* »

אנחנו נוסעים במכונית ישנה (בת יותר מ-10) ומחליפים אוטו כל 2-4 שנים.

האם אפשר להתקין מערכת כזאת באוטו ישן? האם אפשר להסיר אותה מהאוטו לפני מכירתו ולהתקינה ברכב ה"חדש" (חדש אצלינו כמובן)? או שנצטרך לקנות ולהתקין מערכת עם כל אוטו שנקנה?
עדי_בן_צבי*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2007, 09:29
דף אישי: הדף האישי של עדי_בן_צבי*

הנעה בגז

שליחה על ידי עדי_בן_צבי* »

תשובה למתעניינת

ניתן להתקין את המערכת בכל רכב שיש לו מערכת הזרקה רב נקודתית זאת אומרת כימעת כל רכב משנת יצור 1995 ומעלה אך גם ברכבים ישנים יותר כמו טויוטה שבהם הטכנולוגיה הזאת קימת כבר משנת 1992.

כמו כן ניתן להעביר את המערכת מרכב לרכב ללא כל בעיה
חלי_ל*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2007, 10:47

הנעה בגז

שליחה על ידי חלי_ל* »

מישהו יכול להסביר לי למה לא נותנים להכנס עם רכב גז לתוך חניונים ועוד מקומות סגורים. זו בעיה משמעותית לכל מי שרוצה לרכוש רכב כזה.
אני מבינה שזו בעיה בטיחותית, אבל אם זאת בעית התלקחות, הרי שגם רכב עם מערכת דלק רגילה עלול להתלקח.
עדי_בן_צבי*

הנעה בגז

הבעיה בגז שהוא כבד מהאוויר ואם יש דליפה ממערכת הגז ברכב בחניון תת קרקעי סגור ללא איורור רצוף הגז מצתבר במקום הנמוך ביותר וכשריכוז הגז באוויר מגיע ליחס של בין 2%ל12% הוא נפיץ וכל ניצוץ יכול לגרום לפיצוץ.

כדי להימנע מהסיכון לפיצוץ, על בעלי החניון להפעיל את מערכת האיוורור בכל שעות פעילות החניון ולא רק כשגלאי ריכוז הCO מפעיל את המערכת באופן אוטומטי
הבעיה שהדבר כרוך בהוצאה כספית נוספת, ובעלי החניונים מעדיפים לוותר על לקוחות בעלי רכב המונע בגז עקב מיעוט לקוחות.

בחניונים שאינם תת קרקעיים אין בעיה לחנות.

כדי להיצטרף לאלה שמובילים תהליך וכמובן גם לחסוך כמה עשרות אלפי שקלים בשנה ניתן לוותר על חניה בחניונים אלו עד שמיספר הלקוחות יעלה ובעלי החניונים יישרו קו עם אילו שכבר מאפשרים חניה,
ובנוסף, מי שהנושא האקולוגי קרוב לליבו אז כמו בכל תחום אחר כגון חיתולים רב פעמיים או הפרדה ומחזור פסולת, אנו נידרשים למאמץ קטן נוסף כדי להקטין את זיהום האוויר ולתרום ליצירת עולם סביר יותר שנשאיר בבוא הזמן כירושה לילדינו.
מיכל_נח_שחם*
הצטרפות: 13 ינואר 2006, 16:53

הנעה בגז

שליחה על ידי מיכל_נח_שחם* »

• אני מאוד משוכנעת מהטיעון האקולוגי ומהאפשרות לחיסכון כלכלי, מה שנשאר זה רק השאלה- מהי רמת הבטיחות של המערכות האלו.
הבעיה בגז שהוא כבד מהאוויר ואם יש דליפה ממערכת הגז ברכב
מה הסיכוי לתרחיש דליפה.
כמה שנים כבר פועלות מערכות כאלו בכלי רכב פרטים.
האם קרו בעבר תקלות מסוכנות.
מהי רמת הבטיחות של המערכת הזו, האם יש אזשהי תקינה בנושא (תו תקן)
האם יש פקוח על המתקינים ועל עבודתם.
עדי_בן_צבי*

הנעה בגז

מבחינה בטיחותית מערכת הנעה בגז יותר בטוחה מבנזין!!! בהתקנה מקצועית הסיכוי לדליפה הוא אפסי ובמיקרה שיש בכל זאת דליפה, לגז מוסיפים רייח כמו בגז הבישול הביתי ואז ניתן לחוש בדליפה בקלות רבה, במיקרה כזה יש להעביר את הרכב לנסיעה בבנזין, ע"י לחיצת כפתור מערכת הגז נינעלת ויש ליפנות למוסך לאיתור ותיקון הדליפה.

בעולם משתמשים בגז להנעה כבר יותר מ70 שנה.
עד היום לא היה שום מקרה של תאונה או נזק כתוצאה מהשימוש בגז ברכב, המערכות נבדקו במבחני הריסוק של חברות הרכב ועמדו בכל המבחנים בהצלחה יתרה.
להבדיל ממערכת הבנזין שהמיכל שלה עשוי פח דק או פלסטיק ועלול להיתבקע מכל מכה ולגרום להיתלקחות הרכב, מערכת הגז מצוידת במיכל משוריין שנבדק בלחץ של 30 אטמוספרות אך מסוגל לעמוד בפני פיצוץ גם בלחץ גבוה בהרבה.המערכת עובדת בתחום של 2-4 אטמוספרות בלבד במצב רגיל.
בכל מקרה של עליה בלחץ הגז במיכל כתוצאה משריפה חיצונית למשל, יש שסתום פורק לחץ המשחרר את הלחץ העודף הרבה לפני שהמיכל עלול להיתבקע, המערכת מצוידת במיספר אמצעי בטיחות נוספיםכגון שסתומי ביטחון שננעלים אוטומטית בזמן נפילת לחץ פיתאומית במערכת כדוגמת קרע בצנרת בזמן תאונה למשל.

המערכות עומדות בכל התקנים של איטליה האיחוד האירופי משרד התחבורה ומכון התקנים הישראלי לפני שניתן בכלל ליבא אותה לארץ, מוסכי ההתקנה והשירות חיבים לעמוד בכל דרישות התקינה כדי לקבל את אישור משרד התחבורה לעסוק בנושא הגז, לאחר ההתקנה כל רכב שהותקנה בו מערכת גז עובר בדיקה של בודק מוסמך מתאם מכון התקנים אשר בודק שכל חלקי המערכת הורכבו על פי הדרישות ורק אם מולאו כל התנאים הנדרשים הרכב יקבל אישור שינוי מיבנה ורישיון לנוע בגז ממשרד התחבורה.
רויטל*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 13:10

הנעה בגז

שליחה על ידי רויטל* »

טוב, אז כמה עולה המעבר?...
כמה עולה ההתקנה וכמה עולה "טנק" גז למס' קילומטרים?
עדי_בן_צבי*

הנעה בגז

מחיר ליטר גז בתחנות הדלק נע בין 2.85 ל 3.41 ש"ח לליטר ומחיר מיכל מלא תלוי כמובן בגודל המיכל שיכול לנוע בין 35 ל 105 ליטר, ובמחיר הגז בתחנה שבה נמלא, עם הגידול במספר התחנות תיווצר תחרות בין התחנות והמחיר ירד.

את מחיר המערכת וההתקנה ניתן לחלק לתשלומים כך שסכום החיסכון החודשי גבוה מהתשלום החודשי על המערכת ולא צריך להוציא יותר כסף כדי להתקין את המערכת ממה שאנו רגילים להוציא, ובמקרים רבים ההוצאה השוטפת יורדת כבר מהחודש הראשון, תלוי כמובן בסכום ההוצאה החודשי שלנו על בנזין ובמספר התשלומים שבחרנו לשלם על המערכת.

מחיר המערכות משתנה והוא תלוי בסוג המערכת ובטיבה, קיימות בשוק מספר מערכות השונות בטיבן ובביצועיהן והמערכת הזולה ביותר לא תמיד היא גם הכדאית ביותר משום שלאורך זמן מערכת שהבצועים שלה טובים וחסכונים יותר גם אם עלתה יותר החיסכון בה יהיה גבוה יותר.
מיכל_נח_שחם*
הצטרפות: 13 ינואר 2006, 16:53

הנעה בגז

שליחה על ידי מיכל_נח_שחם* »

עדי, נראה לי שברכב הבא שלי אני אנסה להרכיב את המערכת הזו. (החלפת רכב מתוכננת בחודשים הבאים)
  1. האם יש רכבים שלא תמליץ לי לקנות כי לא ניתן להרכיב בהם את המערכת?
  2. איך מקבלים רשימת מתקינים?
רויטל*

הנעה בגז

שליחה על ידי רויטל* »

עדי,
כמה עלה לכם בסה"כ להתקין את המערכת?
חלי_ש*
הצטרפות: 24 נובמבר 2003, 01:32

הנעה בגז

שליחה על ידי חלי_ש* »

שאלות נוספות:
אני לא רוצה להיות זו שמעכרת שמחות אבל הבנתי שיש בטריה שמחזיקה משהו כמו 8 שנים והבעיה היא עלות ההחלפה שלה:
  1. כל כמה שנים צריך להחליף בטריה?
  2. כמה זה יעלה?
  3. האם תיקונים כלשהם בהיברידית הם יקרים יותר מתיקונים במכוניות בנזין?
אה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2007, 13:46

הנעה בגז

שליחה על ידי אה* »

חלי, לא מדובר במכונית היברידית.
עדי_בן_צבי*

הנעה בגז

מיכל - ישנם מספר דגמים של רכבים שבהם לא ניתן להרכיב כרגע מערכת גז הדבר עומד להיפתר בקרוב כשהעניין יהיה אקטואלי תתקשרי לגבי רכב מסוים ואומר לך אם הוא מתאים להתקנה או לא.
רוויטל - לא משנה כמה עלה לי להתקין את המערכת. מה שחשוב זה, כמה את יכולה לחסוך בכל חודש כתוצאה מהתקנת מערכת כזו. בדף הזה אני משתדל לענות על שאלות כלליות בנושא ההנעה בגז. דברים שיכולים לעניין את כלל הקוראים. לשאלות על מחירים ומתקינים ניתן לפנות בטלפון: 052-6203014 כדי לקבוע פגישה אישית.
חלי - כמו שכבר נאמר לא מדובר ברכב היברידי המונע בבנזין וחשמל, (שאותו צריך לקנות מראש ככזה). רכב היברידי אמור לנסוע יותר קילומטרים לליטר בנזין, אבל אותו ליטר בנזין מזהם את האוויר כמו ליטר בנזין ברכב רגיל. רכב היברידי גם עולה 50,000 ₪ יותר בקניה מרכב רגיל ומחיר הבנזין נישאר אותו מחיר. בנוסף על כך, נשארת השאלה מה עושים עם המצברים אחרי שהם מסיימים את חייהם לאחר חמש שנים...
מדובר ברכב רגיל המונע בבנזין כמו שיש כמעט בכל בית בישראל ואותו ניתן להסב לרכב דו דלקי המסוגל לנוע או בבנזין או בגז אך בזמן שהוא נוסע בגז הוא מזהם את האוויר בלמעלה מ-75% פחות מרכב הנוסע בבנזין וב95% פחות מרכב הנוסע על סולר (להבדיל מביו סולר שגם הוא מזהם הרבה פחות אך אינו בנמצא בתחנות הדלק ) וגם חוסך כ50% מהוצאות הדלק סכום שיכול להגיע ברכב משפחתי ממוצע ל10,000 ₪ בשנה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנעה בגז

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איפה יש רשימת תחנות (דלק) שמוכרות גז? נראה לי שהזמינות של התדלוק היא קריטית (אחרת במילא ניסע רוב הזמן על הבנזין)
עדי_בן_צבי*

הנעה בגז

פריסת תחנות דלק מעודכן מאי 2007

עדכון מידע יתקבל בברכה

עיר שם התחנה כתובת טלפון נייד הערות

אבן יהודה ש.א.מ. מרכז הגז רח' הפלמ"ח 24 050-5443533
אור-יהודה דור אלון אור יהודה א.ת. אור יהודה בהקמה
אשדוד אמישראגז רח' אורט 1, אשדוד
אשקלון סולטן רח' הכישור 3 א.ת צפוני
באר-שבע סע גז המלאכה 31 08-6288835 050-4433300 סגורה זמנית
באר-שבע אוקטן קל בע"מ הגפן 4 באר שבע 052-8994102 פועלת
בית דגן גזגל כביש רמלה - צומת בית דגן ליד הכניסה לכפר חב"ד
בית זרזיר דור אלון טכנולוגיות גז א"ת בית זרזיר (ליד המפלס החדש) 054-2322123
בני ברק א.ב. קיסין רח' הירקון 20, בני ברק 0543-974797 0543-974797
גרנות גרנות כביש 65 מול גן שמואל 04-6321606 פועלת
הרצליה פיתוח אמישרגז סובארו רח' המנופים 12 09-9611000
חולון עידן הגז - אמישראגז רח' הפלד 6, א"ת חולון 03-5595122
חיפה מוסך גז וסע חטיבת גולני 23 04-8628822
חיפה ג'י גז ההסתדרות 180 מפרץ חיפה 04-8401174 050-3454784 פועלת
טבריה דקאל רח' הפנס 10, א"ת טבריה עלית 057-7555444 פועלת
טמרה דור גז טמרה 052-5343534
יהוד א.ב. קיסין מוסך "עולם הרכב" רח' העצמאות 2 03-5362956 052-6233057
ירושלים אמישראגז רח' המוסכים 6, ירושלים 050-6432261
ירכא דור אלון ירכא ירכא 04-9967484 054-6900201
כרמיאל שהרבני גז האופן 11 כרמיאל 04-9589002 050-5311279 פועלת
לוד דור אלון לוד א.ת. ישן לוד בהקמה
נהריה סופר אוטוגז נהריה דרך פורצי כלא עכו, א"ת נהריה 052-2694680 פועלת
נווה ירק דור אלון נווה ירק בכניסה לנווה ירק בהקמה
נצרת גזקו דרך שפרעם-ציפורי 04-8217342 054-6616963
עכו דור אלון עכו מרכז נעמן פועלת
עמק חפר פזגז רח' גשר העץ 14, א"ת עמק חפר 050-2277802
ערד אז"הת ערד 054-8009850
פתח-תקווה גז חיש קרית אריה, רחוב אפעל מס' 13 03-9190617 050-9977797 פועלת
צ. גבעת עדה דור אלון גבעת עדה צומת גבעת עדה 054-5602326 פועלת
צומת מגידו דור אלון גבעת עוז צומת מגידו 054-6801286 פועלת
צומת ראם דור אלון צומת ראם צומת ראם 050-5572866 פועלת
קבוצת יבנה דור אלון קבוצת יבנה קבוצת יבנה
קרית שמונה דור גז בהקמה
ראשון לציון מוביל בגז יוסף ספיר 5 א.ת. מערבי רשל"צ 054-8183814 052-3941211 פועלת
רחובות היצירה 21 א.ת. רחובות. 050-2222937
ריינה א.ז.י.ק. גזקו א.ת. ריינה 054-4791841 פועלת
רעננה א.ב קיסין רח' היצירה 1 א.ת. רעננה
עדי_בן_צבי*

הנעה בגז

בקרוב יפתחו עוד כ15 תחנות צבוריות של דור אלון בכל הארץ מאילת בדרום ועד קרית שמונה בצפון
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

הנעה בגז

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

ביקורת שקראתי על הנעה בגז: (ראו משבר הנפט ואנחנו)
  1. מבחינת משבר הנפט אין כאן שום בשורה. הגז מתכלה לא פחות מהנפט.
  2. קראתי שזיהום האויר של הגז לא באמת נמוך מזה של נפט, ושזה רק שיווק טוב. מצד שני, מה שקראתי גם נשמע לי שיווקי למדי. בקיצור - צריך מידע מדעי בלתי-מוּטה.
  3. קראתי גם שמחירי הגז נמוכים מהנפט בגלל הפחתת המיסוי, שהיא נסיון של המדינה לעודד מעבר לגז. אבל, אחרי שזה יהפוך למיינסטרים, מן הסתם יעלו את המיסוי ואז הגז לא יהיה יותר זול.
עדי_בן_צבי*

הנעה בגז

מבחינת משבר הנפט אין כאן שום בשורה. הגז מתכלה לא פחות מהנפט
זה נכון השימוש בגז לא בא ליפתור את משבר הנפט אלא להקטין משמעותית את זיהום האוויר בארץ ש96% ממנו ניגרם ע"י הדלק לתחבורה והשאר בא מתחנות כוח בתי זיקוק ושימוש בעץ להסקה.

קראתי שזיהום האויר של הגז לא באמת נמוך מזה של נפט, ושזה רק שיווק טוב. מצד שני, מה שקראתי גם נשמע לי שיווקי למדי. בקיצור - צריך מידע מדעי בלתי-מוּטה.
זיהום האוויר כתוצאה משימוש בגז המופק בתהליך זיקוק הנפט מקטין את כמות המזהמים כגון תחמוצת החנקן ביותר מ40% חד תחמוצת הפחמן ב-75% הידרו קרבונטים ב-85% חלקיקים יוצרי אוזון ב-87%. שימוש בגז טיבעי המופק ישירות מהאדמה נותן תוצאות טובות יותר.

קראתי גם שמחירי הגז נמוכים מהנפט בגלל הפחתת המיסוי, שהיא נסיון של המדינה לעודד מעבר לגז. אבל, אחרי שזה יהפוך למיינסטרים, מן הסתם יעלו את המיסוי ואז הגז לא יהיה יותר זול.
גם זה נכון, ה"בלו" שהוא המס שהמדינה גובה מהאזרחים צרכני הבנזין עומד על 104% ובגז לבישול ותחבורה על 8% מה שגורם לגז להיות זול ב-50% מהבנזין, ואחת הסיבות לכך היא שהמדינה רוצה לעודד מעבר ל הנעה בגז כדי להקטין את זיהום האוויר, המדינה הצהירה על הקפאת המיסוי על גז לחמש שנים וגם חתמה על כמה אמנות בין לאומיות להקטנת זהום האוויר, ולכן ניתן להניח שהמס לא יעלה בקרוב.
ולכן מי שיסב את ריכבו לגז בזמן הקרוב גם יקטין את זהום האוויר ובכך יתרום במעשים ולא רק בדיונים מעמיקים ברשת האינטרנט לאיכות הסביבה, וגם יחסוך ממון רב עד שמחירי הגז יעלו אם ביכלל כי העלאת המיסוי על גז לתחבורה תשפיע על מחיר הגז הביתי המוגדר כמצרך יסוד שמחירו בפיקוח ולא ניתן להעלות אותו יותר מידי.

בקיצור אני קורא מכאן לכל מי שאיכות הסביבה חשובה בעיניו באמת ולא רק ברמה של היתדיינות על גבי דף אינטרנט זה או אחר, שספק אם תתרום במשהוא ליצירת עולם נקי יותר, לעשות מעשה ולעבור להנעה בגז. אנחנו כבר רגילים להיות פורצי דרך וגם כאשר אנו זוכים במקרה הטוב להרמת גבות תמוהה על חיתולי הבד של הילדים שלנו או על כך שהם יונקים עד גילאים מופלגים, ישיינים במיטתנו כמעט לנצח ויודעים שלא זורקים לזבל שאריות סלט עם ניירת, זה לא מרפה את ידינו מפני שאנחנו בטוחים שזו הדרך שלנו להוסיף טיפה נקייה בים חוסר המודעות האקולוגי וגם להקנות זאת לילדינו. בישראל כיום כ- 2,400,000 מכוניות מונעות בנזין שניתן להסיבן לגז, אך רק 400 הוסבו בחודש יולי. אל תחכו שהגל הגדול יגיע בואו ניצור את הגל וניהייה כולנו המרוויחים הגדולים.
שמיים*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 11:36

הנעה בגז

שליחה על ידי שמיים* »

וואו... לא נכנסתי לפה כמה זמן ואני רואה שכבר עדי נתן פה את כל מה שאפשר בקשר לנושא הגז. עכשיו אני אפילו יותר שמחה שיש לי מערכת כזאת.
לא נראה שיש לי הרבה להוסיף, אנחנו עשינו ברורים והשואות לפני שהתקנו את המערכת אצלנו באוטו ובסופו של דבר הגענו למסקנה שלמרות שזו לא המערכת הזולה בשוק, הכי מעוררת אמון ומשכנעת היא, חברת "בדיני" שהמערכות שלה איטלקיות ויש לה נסיון רב שנים בארופה.
לפחות בינתיים זו בחירה שמצדיקה את עצמה ומלבד בחשבון הבנק ההבדל לא מורגש.
אנחנו חילקנו את עלות המערכת ל 36 תשלומים של כ-350 ש"ח לחודש וההוצאות החודשיות על הדלק ירדו מ-1200 ש"ח ל-600 ש"ח כך שבסך הכל כל חודש אנחנו מוציאים כ- 250 ש"ח פחות ממקודם. ואם נרצה להחליף אוטו יש אפשרות להעביר את המערכת לאוטו החדש או למכור אותה עם האוטו ואז זה מעלה את ערך האוטו כמעט בגובה עלות המערכת.
אני לא חושבת שמחיר המערכת הוא אחיד לכל המכוניות, אבל לא יודעת.

האמת, שגם אם בסופו של דבר העלויות היו נשארות כמו קודם, רק בשביל העניין האקולוגי, היינו מתקינים מערכת. אבל זה שלנו, והחיסכון מבחינתנו הוא בונוס רצוי ומשמח.
שלושה זוגות חברים שלנו שהתקינו בעקבותנו מאוד מרוצים גם הם

זהו...
בהצלחה!
רויטל*

הנעה בגז

שליחה על ידי רויטל* »

רוויטל - לא משנה כמה עלה לי להתקין את המערכת

את האמת - לי זה ממש משנה...
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

הנעה בגז

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

נ
_רוויטל - לא משנה כמה עלה לי להתקין את המערכת

את האמת - לי זה ממש משנה..._
אז ענו לך : 350 ש"ח לחודש למשך 36 חודשים זה יוצר קצת יותר מ12 אלף ש"ח
יהושוע*
הצטרפות: 01 יולי 2004, 12:51

הנעה בגז

שליחה על ידי יהושוע* »

זה הרבה פחות מהתוספת שצריך לשלם בשביל מכונית היברידית.
משהו כמו 50.000 ש"ח אם אני לא טועה
עדי_בן_צבי*

הנעה בגז

מחירי המערכות בשוק נעים בין 6,000 ש"ח ל 12,000 +מע"מ כולל התקנה ויש גם "חאפרים" שמתקינים בפחות, (תלוי בסוג המערכת ובסוג הרכב) יש להשוות לא רק את המחיר אלא גם ובעיקר את הביצועים של המערכות השונות ואת התאמתן לרכב הספציפי שלנו.
את האמת - לי זה ממש משנה
אם תכתבי לי איזה רכב יש לך וכמה את משלמת דלק בממוצע לחודש אני אוכל להגיד לך כמה אמורה לעלות לך מערכת ועדיף באי-מייל מופיע בדפבית
רויטל*

הנעה בגז

שליחה על ידי רויטל* »

טוב,
תודה
אשלח מייל
בודהה_בגרוש*
הצטרפות: 29 יולי 2007, 14:54

הנעה בגז

שליחה על ידי בודהה_בגרוש* »

דבר אחד שלא ראיתי כאן בדף: אומרים שהנסיעה שקטה וחלקה יותר עם גז.
שנית: בזמנו התענינתי וקבלתי הצעת מחיר למזדה לנטיס ב7000 שח. עכשיו אין לי אוטו אז זה לא רלוונטי.
אומני*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2007, 13:10

הנעה בגז

שליחה על ידי אומני* »

בתור משפחה ירוקה שעברה להנעה בגז: ממליצה בכל פה! האוטו שלי שמח,חשבון הבנק שמח, העולם שמח ואנחנו שמחים וגאים לנסוע על איילון בלי לזהם!
כן ירבו!
ערן*
הצטרפות: 11 יוני 2004, 10:00

הנעה בגז

שליחה על ידי ערן* »

ממש לא רוצה להשבית שמחות אבל חשוב מאוד להציף כמה נקודות שלא עלו בשרשור זה
  1. לא כל מנוע מתאים להסבה לגז - ובמילים אחרות מנוע אמור להיבנות ע"י היצרן בכדי שיתאים לגז - המגבלה העיקרית - מבנה (החומר ממנו בונים) את השסתומים והתושבות שלהם - יש מנועים שאחרי 80000 ק"מ ולפעמים פחות הלך ראש מנוע בעקבות ההסבה לגז - לפני שאתם מחליטים על ביצוע ההסבה - תבדקו עם מוסך שמכיר רכבים כמו שלכם שהוסבו לגז אם אין תופעות לווי כואבות.
רצוי מאוד שהמוסך יהיה לדוגמה מוסך מרכזי שמכיר טוב כמות גדולה של רכבים עם המנוע הספציפי.
יש פיתרון חלקי לנושא של התקנת משמנות והוספת שמן מיוחד למיכל מיוחד על מנת לשמור על תושבות השסתומים, עדיין גם במנועים אם משמנת הלכו ראשים.

נושא נוסף חשוב מאוד הוא איך מתחברים למחשב הרכב והאם המזרקים של הבנזין ממשיכים לעבוד על יבש - זה לא תמיד בריא להם....
  1. מיסוי - חלק משמעותי מפקידוני האוצר לצערי לא ממש מתענינים בזיהום אויר וגם כשכן מה שמעניין אותם בעיקר זה להשוות מול רכבים חדשים בעל תיקני זיהום אויר מחמירים - ברכבים אלו כאשר הם תקינים לחלוטין זיהום האויר של הבנזין נמוך בחלק מן הפרמטרים מאשר בגז ובפרמטרים אחרים גבוה יותר, הנתון הנ"ל מספיק לפקידונים בכדי לסרס כל הטבה שניתנה לגז, יש דיבורים על הטלת קנס שנתי על רכבים שנוסעים על גז (בסגנון אגרת הדיזל) ועל מיסוי הגז... (ההבטחה ל 5 שנים ללא מיסוי האם היא באמת ניתנה? ע"י מי? ומתי נגמרות חמשת השנים?).
הלוואי שזיהום אויר באמת היה מעניין אותם לצערי ממש לא - מאוד מזכיר את הנושא של הטפלת המים, מי שהיום דוחף את הנושא ולא מבין איך הממשלה לא מישמת הטפלה הוא אותו פקיד שהיה עד אתמול אחראי על התקציבים באוצר וטירפד את הנושא.
  1. שימו לב שבפריסה ל 36 תשלומים המחיר המגולם לא גבוה משמעותית מהעלות של הכסף בבנק (מהדוגמה שניתנה כאן - נוצר אצלי רושם כזה).
  1. העברת מערכת הגז מרכב לרכב לא תמיד טרוויאלית - לא כל מערכת מתאימה לכל רכב ובנוסף חשוב לבדוק טוב את עלות ההעברה.
  1. להגדיר ששווי הרכב עלה בשווי ההתקנה זה ממש לא מדויק, בד"כ תוספות לרכב נמכרות עם הרכב בשווי של 50 אחוז, כאשר תבואו למכור הקונה יודע שיעלה לכם כמה אלפים טובים להעביר את המערכת לרכב אחר....
מי שרוצא לקרוא עוד בנושא יכול לעשות זאת כאן (מה לעשות עלות הדלק מענינת מאוד את הג'יפאים זוללי הבנזין - להם זה אמור להיות מאוד משתלם....)
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=20

הלוואי ונושא הגז היה מתרומם בארץ לצערי כרגע זה לא ממש המקרה.
עודד_המחפש*

הנעה בגז

שימו לב שבפריסה ל 36 תשלומים המחיר המגולם לא גבוה משמעותית מהעלות של הכסף בבנק (מהדוגמה שניתנה כאן - נוצר אצלי רושם כזה).
תוכל לפרט את מסקנותיך? תודה.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

הנעה בגז

שליחה על ידי חני_תה* »

שימו לב שבפריסה ל 36 תשלומים המחיר המגולם לא גבוה משמעותית מהעלות של הכסף בבנק (מהדוגמה שניתנה כאן - נוצר אצלי רושם כזה).
שואלת גם, אפשר לקבל פירוט רב יותר?
יפעת*
הצטרפות: 28 יוני 2001, 04:05

הנעה בגז

שליחה על ידי יפעת* »

כבר חצי שנה אני נוהגת ברכב שאוכל גז במקום דלק. חסרונות - הצריכה קצת יותר גבוהה לקילומטר, בחורף יותר קשה לרכב להניע וצריך להתחיל עם דלק ולעבור לגז אחרי נהיגה קצרה. יתרונות - העלות ובעיקר - האוויר!! ממליצה בחום, לטובת כולנו.
אליה_דור_כהן*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

הנעה בגז

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

לא מצאתי את חברת בדיני באינטרנט, את יכולה לפרסם טלפון שלהם בבקשה...

וגם נשמח לעוד פידבקים ממשפחות שעשו את ההסבה
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

הנעה בגז

שליחה על ידי צל_הימים* »

אין כניסה לרכב המונע בגז !!!

את השלט הזה ראיתי בכניסה לחניון בית האופרה בת"א.
התגובה הראשונה שלי היתה כמו לשלט "אין כניסה ליהודים וכלבים" (הבדיחה הידועה: "אבל למה לכלבים?"), אבל אז חשבתי שאולי האפליה הזאת מבוססת על סיכון גדול יותר לפיצוץ? אם לא, זאת גזענות לשמה.
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

הנעה בגז

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

אנחנו נוסעים על גז, במערכת של בדיני שהתקינו לנו בחברת אוטו-גז (נתניה). המערכת טובה, אנחנו מרוצים.

יתרונות:
קיבלנו שירות טוב ומסור. היו לנו תקלות בהתחלה, וחיים מהחברה שלעיל טיפל בנו עד שהבעייה נפתרה, כולל עיכובים בירוקרטיים ברישוי וכדומה.

מחיר - הוצאות הדלק פחתו בכשליש. עדיין צריך פה ושם למלא דלק, למקרה שנתקעים בלי, ולזמן שעובר מהתנעת האוטו ועד שהוא עובר לגז.

איכות סביבה, כמובן.

חסרונות:

אין מספיק תחנות : באזורנו (דרום) התחנות רחוקות מאוד זו מזו ולפעמים צריך לנסוע במיוחד, מה גם שיש תחנות שבהן מוכרים גז בישול ביתי, והומלץ לנו בתוקף לא למלא בהן (הדעות חלוקות בעניין זה יש לציין). בנסיעות למקומות לא מוכרים צריך להתחיל לחפש את התחנה בכל מיני חורים.

הבגאז' נהיה בגאז'צ'יק. גם ככה לא היה מאוד גדול. מצד שני, בינתיים לא נתקענו בלי מקום לשים דברים, ויש לנו גגון.

מוסכים רבים לא מקבלים את האוטו, גם לא לטיפול 10,000. אנחנו הולכים למוסכים שמתמחים בהנעה בגז.

יש חניונים שלא מכניסים אותנו, אבל זה לא באמת מפריע לנו כי אנחנו לא חונים הרבה במקומות כאלה.
עודד_המחפש*

הנעה בגז

אולי האפליה הזאת מבוססת על סיכון גדול יותר לפיצוץ?
צריך שתהיה בחניון מערכת אוורור מתאימה לרכבים עם גז. אם אין - אז אסור להיכנס. זו אכן שאלת בטיחות.
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

הנעה בגז

שליחה על ידי רונית* »

אני נוסעת כבר למעלה משנה ברכב שהוסב לגז
ממש נחמץ הלב לראות את כל אלה שבתחנת הדלק נקרעים בגלל מחירי הבנזין (כפול מהגז) ושלא לדבר על הזהום שהם יוצרים.
אנחנו התקננו את המערכת שלנו דרך עדי (שנתן את ההסברים בראשית הדף) והוא מקסים מקצועי אמין ואנחנו ממליצים עליו ועל המערכת שלו בחום.
כל הזמן נוספות עוד תחנות לתידלוק ואני לא ממש נתקלתי בבעיות מיוחדות מפני שתמיד יש גם קצת בנזין במיכל.
פלוני_אלמונית*

הנעה בגז

מי שנפגע בתחנת תדלוק אוטוגז ברחוב המוסכים בירושלים שיפנה אלי לאימייל אבי[email protected]. 0
פלוני_אלמונית*

הנעה בגז

מרוב דיבורים לא הבנתי כולם!
יש מצבר להחליף או לא מה התחזוקה שלו מוסכים לא מוכנים לטפל בו?
אלון*
הצטרפות: 11 יולי 2004, 10:09

הנעה בגז

שליחה על ידי אלון* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

האם יש אפשרות של הבלון גז להוריד אותו בישביל מקום לקניות ועכרכך לשים אותו חזרהלבד בעצמי?
אסף*
הצטרפות: 06 נובמבר 2001, 15:00

הנעה בגז

שליחה על ידי אסף* »

האם רכב מונע בגז עושה נזק למנוע ?
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

הנעה בגז

שליחה על ידי צוויליך* »

ודאי, לכן מתקינים מערכת גז ברכב, כדי לגרום נזק למנוע.

ולשאלה הבאה - אתה שם, מאחורה, עם הסווטשירט הלבן והכובע המחודד - כן?

צוויל
שומי*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2004, 07:20

הנעה בגז

שליחה על ידי שומי* »

לאחר התקנת גז האוטו שלי ירד מ1 ל14 קמ לליטר ל-12 ק"מ כלומר קצת יותר מ10% צריכה יותר.
כמו כן בשביל שלא יתקע סתם כך בנזין במיכל המון זמן צריך למלא קצת בנזין ולגמור אותו פעם בשבועיים אחרת זה יכל להרוס את המיכל בנזין שיש שם בנזין שלא משתמשים בו, מוסיף עוד לעלויות השוליות.
כמו כן צריך להחליף שמן מיוחד של מערכת הגז בעלות של כ-200 שח ל4000 ק"מ בקיצור לא ברור כל כך עד כמה משתלם
מוגז*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2014, 15:32

הנעה בגז

שליחה על ידי מוגז* »

1. עלות שמן משמנת 250 שח כל 8000 קמ.
  2. עלות נסיעה לתחנת דלק גז.
  3. עלות החלפת פילטרים גז.
  4. עלות שחיקה מוגברת צמיגים ורכב כללי רכב לא בחניון תת קרקעי נמצא בשמש כל היום.
  5. צריכת דלק מוגברת בגז בכ20% מבנזין.
  6. רכב מניע על בנזין נוסע 2 קמ אז עובר לגז, משמע צריך למלא בנזין בכ100 שח לחודש.
שליחת תגובה

חזור אל “אנרגיה”