הפסקת ביטוח למיילדות בית

ברק*
הצטרפות: 09 דצמבר 2004, 03:37

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי ברק* »

פלונית אחרת יקרה, אולי לא הייתי ברור בעניין הויתור, אין כוונתי חתימה שמראש תאפשר ותכשיר מעשי רשלנות מצד המיילדת. דבר שכזה אינו רצוי, אינו ראוי וגם לא יתקבל בבתי המשפט. כוונתי חיפוש דרך שתאפשר המשך לידות הבית גם ללא ביטוח ע"י צמצום עד למינימום הגעה לכדי מערכת עובדתית ממנה ניתן לטעון לרשלנות מצד המיילדת.
אין ספק שהדבר פוגע בטבעיות הלידה ובזרימה מול המיילדת אבל עדיין עדיף לדעתי מלהיות על תקן של חולה בבית חולים.
לכן הצעתי כי המיילדות יכינו דף מסודר שייקבע מה נדרש מצד היולדת ואם אינה מעוניינת בבדיקה מסויימת הרי עליה לחתום כי לא תהיה לה כל תביעה מכל סוג שהוא כנגד המיילדת. חשוב להדגיש כי כל עניין מומים מלידה לא יכולים להיות באחריות המיילדת.
כפי שציינתי מצד אחד מקנה הדבר שקט מסוים למיילדת ומצד שני מקנה ליולדת כתובת ביטוחית עתידית - חברת הביטוח של הרופאים שערכו מעקב לידה של היולדת.
באשר לרשלנות חו"ח של המיילדת. מגובה קומה ג' נפלו עליי עמודים כבדים מהם יצאתי בשן ועין (ייענו שאנן). האמת, מגיע לי, אז קומה ג', אנא הרשי לי לתקן, נראה לי שדבריי הם יותר משאלת לב והאמת שאני לא ממש בטוח שהייתי מעיז להיות מילדת בית ללא ביטוח, וודאי לא עקב הנסיון המינימלי שיש לי כמיילדת. אבל יש בין המיילדות כאלו עם נסיון של מאות לידות בבית וגם בבית החולים יכול להיות מאד שחלק מהמיילדות תמשכנה ליילד גם ללא ביטוח. מערכת מסודרת של מעקב רפואי יכולה לעודד זאת.
נראה לי כי גם אמירתי שהיינו עורכים לידת בית גם ללא ביטוח יש לקחת ביחס לעובדה שכבר קיימנו שתי לידות בית ויש לנו אמון בנסיון ובמקצועיות של שתי המיילדות איתן זכינו לעבוד.

אגב אני מבין מכאן שיש מהלך מול הביטוח הלאומי, אשמח לעזור לנשימקו כמידת יכולתי.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

נועה,
לאו דווקא כבקי בנושא, שביטוח הוא הרווח הכספי העולה במרווח שבין התרפקות על העבר והחרדה מפני העתיד בעבור המבטח ואפשרות לקבל פיצוי או רווח כספי בשל איזשהו "רע" בעבור המבוטח.

כאן, מתוך שנעשיתי הדוק באדיקותי לראות את התואם המושלם, הנני נסוג מלהשיא עצה באלו. שאותה התרפקות על העבר מבחינתי היא התרפקות על תקופה בה הרווח מפחדים ומחרדות בה להעצים את אלו, תקופה לא רעה מבחינת ההתפרנסות הפיזית, עם זאת כמי שהתעסק עם ביטוח למקרה מוות (מה שקוראים בטעות מכוונת ביטוח "חיים"), הרי שהרווחתי כסף בהסיטי את האדם מהווה קיומו אל הווית הפחד מפני העתיד.
תקופה זו של גוויעתי האיטית עד למוות המיוחל - עזיבת הביטוח למקרה מוות והביטוח בכלל, הסתיימה סופית כאשר עברתי לעסוק בהפחתת חרדות ופחדים מפני מוות עתידי, תוך העצמת החיים בהווה. עיסוק שמניב גם פרנסה וגם התחדשות והתחיות יומיומית.

על פני לבטח או להבטיח את הפיצוי במקרה של רעה, ניתן "לברך גם על הרעה" ולראות כיצד הכל בתואם מושלם.

עם זאת, יש מי שרואה בביטוחים למינהם ביטוי של ערבות הדדית. התבוננות זו תקפה ומוכיחה את עצמה בנוכחותה. כאן, איני יכולך להשיא עצה. מעולם לא עלה על דעתי עניין הביטוח של המיילדת שלוותה אותנו בשתי הלידות האחרונות, או הרעיון לתבוע ממנה או ממישהו אחר את האחריות על לידת ילדי.

תודה.

<צפריר>
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי שרה_לה* »

תודה צפריר. אכן.
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי ארני_ש* »

תכל'ס מה עושים ???
אני חמישה שבועות לפני התאריךהמשוער ללידת בית אחרי קיסרי , הריון תקין לגמרי , למיילדת ביטוח עד אוגוסט ובכל זאת היא ביטלה .
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

למיילדת ביטוח עד אוגוסט
אולי היא ביטלה מסיבות אחרות? בכל זאת לא כל המיילדות ששות ללידת בית אחרי קיסרי
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

למיילדת ביטוח עד אוגוסט ובכל זאת היא ביטלה
למה ביטלה?!?
בהריון_שני*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 16:16

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בהריון_שני* »

_אילו מקרי רשלנות עלולים לגרום לאיזו פגיעה הדורשת איזה טיפול שעולה כמה כסף?
מישהו מכירה דוגמאות מהעולם?_

לא מקרים ספציפיים אבל רעיונות לעילה לתביעה נגד מילדת:
  • היא הגיעה מאוחר מיד (וקרה איזה סיבוך או אפילו סיבוכונצ'יק)
  • היא העליבה/הפחידה/הלחיצה את אשתי/בתי ולכן הלידה התארכה (וקרה איזה סיבוך או אפילו סיבוכונצ'יק)
  • היא לא אמרה לנו ש... ולכן לא לקחנו בחשבון ש...(וקרה איזה סיבוך או אפילו סיבוכונצ'יק)
  • היא לא פינתה בזמן לבי"ח, היא הייתה שאננה מידי (וקרה איזה סיבוך או אפילו סיבוכונצ'יק)

אמנם כמו שאמרו כאן לידה בבית זו דרך חיים, מה חשוב הביטוח לעומת הסיכון של לידה בבית חולים ועוד כל מיני דברים יפים כאלה שאני מסכימה עם רובם.

אבל
לא כל מי שיולדת בבית בהכרח מרגישה ככה או אפילו תרגיש ככה אם חס וחלילה יהיה סיבוך בלידת הבית ויהיה לה ילד פגוע שידרוש הוצאה כספית אדירה לכל ימי חייו.

ואז יגיעו העילות לתביעה, אפילו ממתחת לאדמה הן יצוצו.

ומצד המיילדת לא כדאי לה לקחת סיכון.
ארני_ש*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי ארני_ש* »

איזו הקלה . מצאתי מיילדת אחרת . שאלוהים יעזור ולא יהיו עוד כאלה ענינים .
המיילדת נלחצה מדבריו של עורך הדין וכיוון שהלידה קרובה היא לא רוצה לבטל לי ברגע האחרון אם יהיו עוד התפתחויות כי למיילדת אחרת החברה ביטלה את הביטוח באמצע . אולי זו רק דרך שלה להתחמק מאיתנו , למרות שהלידה לא נראת לה חריגה או מסוכנת.
יולדת*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 16:41

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי יולדת* »

שמעתי את החדשות על ביטול ביטוח ללידות בית. אני צריכה ללדת עוד כמה חודשים מתוכננת בבית . צר לי על המילדות אך לגבי אישית זה לא משנה , מעולם לא התעניינתי בנושא הביטוח ובילדת הבית הקודמת הייתי מוכנה אפילו ומיוזמתי לחתום על מסמך חתום על ידי עורך דין שהלידה על אחריותי ולא אגיש תביעה משום שעברתי קיסרי. ברור לי במידה ויקרה משהוא שלא אתבע את המיילדת שלי שאני כל כך מעריכה ויודעת שהיא עושה את כל מה שהיא יכולה כדי לתת לי את כל מה שהיא יכולה ויודעת.
אני מאמינה ויודעת שיש כל כך הרבה התנגדות ללידות בית מסביב ועכשיון אחרי שיולדות בית גם לא מקבלות מענק לידה גדול במיוחד הן גם לא יטרחו להגיע לבית החולים ובתי החולים יפסידו סכומים גדולים- כמובן שיש עוד אינטרס לרופאים להציג את לידת הבית כמסוכנות מאד.
מבחינתי ועל סמך נסיוני הפרטי וגם של נשים רבות ששוחחתי עימם או טיפלתי בהן לקראת הלידה בית החולים לדעתי הוא מקום מסוכן מאד ללדת בו .הגישה הלחץ ההתערבויות גורמים למקרים מאד לא נעימים.תמיד אומרים שכל כך בטוח ללדת בבית חולים כי לאם ולעובר שלום ולא מציינים את הצלקות הנפשיות והפיזיות שנשארות ליולדות ולהשפעות קשות על התינוקות. שלפעמים נשארות כל החיים. לפעמים יש סיפורים קשים על לידות שלא מגיעים כלל לעיתון מחמת שמירת פרטיות היולדת. ואותי לא מעניין כרגע ביטוח או לא אחרי כל מה שעברתי אני מעדיפה ללדת על הדשא לבד מאשר להגיע לבית חולים.
טוב לי ותודה לאל שיש מילדות בית ומיילדת שמוכנה לילד אותי ואת התינוק שלי באהבה.
אבל אם לא היה באמת הייתי עוברת לאופציית הדשא שם הסיכוי שלי לצאת שלמה ומאושרת וגם של תינוקי גדול יותר מאופצית בית החולים.
אנונימי

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי אנונימי »

בהריון שני,
תודה לך. שכנעת אותי שאין צורך בביטוח.

יולדת,
דבריך נשמעים לי כדבר ההגיוני והנכון ביותר. למעט הענין הפעוט, שלפחות חלק מהמיילדות, לא מוכנות ליילד ללא ביטוח.
זה שאני אישית חושבת כמוך ומסכימה איתך, לא ממש עוזר כנראה.

אז מה נשאר?
לקוות שגם מיילדות הבית יבינו עד כמה הביטוח מיותר, ומספיקה הסלקציה שהן עושות בלאו הכי בקרב אלה הפונות אליהן בבקשה להיעזר בשירותיהן.
ואולי נוכל גם להנות מבונוס בצורת ירידה במחיר, שכן אחת הסיבות למחיר היה עלות הביטוח?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

מי מהמיילדות לא מוכנה ליילד ללא ביטוח?
האם תוגבר הסלקציה?
ואכן, אם התוצאה היחידה תהיה ירידה במחיר, אז יש לי שתי חברות שזה ממש ממש ישפר את סיכוייהן ללדת בבית (-:
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי תמר_ס* »

לא יודעת כמה זה יהיה רלוונטי. כי בקרוב מי שאין לה ביטוח-לא יהיה לה גם רשיון מיילדות.
ותסלחו לי על השאלה המפגרת, נניח שאני בוחרת ללדת לבד בלי מיילדת, עברתי על החוק? מישהו יגיד לי משהו? (חוץ מזה שאני חסרת אחריות ולא ראויה להיות אמא :-P), אז מה ההבדל בין זה לבין לקחת מישהי שנמצאת איתי בלידה? לא מוגדרת כמיילדת (למרות שהיא כן, רק שאין לה ביטוח->אין לה רשיון) וסתם עוזרת לי?
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

אני מניחה שזה קשור גם לתחומים נוספים. מיילדת אולי גם חושבת על העתיד. אולי מתישהוא תרצה להפסיק ליילד בבית ולעשות משהו כן במסגרת מוכרת? חוצמיזה, בגלל החינוך שלנו לסוציאליזציה, אף אחד לא אוהב להרגיש שעובר על החוק או נמצא במחתרת. בפרט, זה בהחלט מרתיע יולדים פוטנציאלים;-)
בשמת_א*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

כי בקרוב מי שאין לה ביטוח-לא יהיה לה גם רשיון מיילדות
למה?
מה הקשר?
(אני שואלת כי לא ידעתי שזה כמו ביטוח רכב. הרי גם אחות או רופא הם אחות או רופא, בלי קשר אם הם עובדים באיזה מקום או משהו)

נניח שאני בוחרת ללדת לבד בלי מיילדת, עברתי על החוק
לא עברת על החוק. הרי זה קורה בלידות בית לא מתוכננות, והרבה.
תזכרי גם את כל הנשים הבדואיות שיולדות על הדשא מול סורוקה. "אופס, לא הספקתי להגיע" יעני (-;
אין שום סנקציה. אין שום בעיה.

הבעיה תתחיל אם מיילדות הבית אכן ייבהלו ו"ייצאו לפנסיה", יסרבו ליילד אותנו, "'צטערת, תלכי לבית חולים" כזה. זו הבעיה!
כי אם נשפוט מהדוגמא של נשימקו והתוצאה של סגירת משגב לדך (= הקמת תנועה פוליטית ועלייה דראסטית בלידות הבית, כלומר אנחנו מצביעות ברגליים וגם יוצאות למאבק פוליטי) - היולדות מוכנות וחצי להרים את הכפפה של ה"ממסד".

השאלה היא מה יעשו המיילדות?
ייצאו למאבק או יסגרו את הבסטה?
שרה לה ? השמיעי קול?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

הבעיה היא לא של היולדת (מותר ללדת בכל מקום, וזה לא דבר שניתן לאסור, ולו טכנית) אלא של המיילדות. כפי שאם אני (חסרת ההכשרה והתעודה) אבצע פעולה רפואית, בתוך בית החולים או מחוצה לו, זו תהיה עבירה על החוק, כך גם אם אחליט ליילד. גם אם למיילדת, כמו לג'ודי סלום, יש הכשרה, אך אין לה תעודת מיילדות ישראלית - זו עבירה על החוק.
כל עוד הכל בסדר, סביר להניח שאין עם זה ממש בעיה (אלא אם מישהו יחליט לצוד את המכשפות, וזה לא לגמרי הזוי... אגב, גם במקור, רבות מה"מכשפות" שצדו, היו מיילדות... רבותי, ההסטוריה חוזרת...) אבל אם תהיה בעיה כלשהי - ולא חשוב אם בגלל המיילדת, בגלל ההורים, או מכל סיבה אחרת (אפילו גנטית-לא-ניתנת-לזיהוי-מראש) - עלולה להיות בעיה קשה.
בשמת_א*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

רבות מה"מכשפות" שצדו, היו מיילדות... רבותי, ההסטוריה חוזרת...)
זה בדיוק זה:
דריסת הכוח הנשי. ה"מכשפות" אכן היו מיילדות וגם "נשות רפואה" עממית.
Pלונית אחרת , אני חושבת שהמאבק על זכותנו ללדת, להניק ולחנך בבית הוא המאבק הפמיניסטי של היום.
זכויות האשה, פאר אקסלאנס.
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי תמר_ס* »

מה הקשר?
אין קשר. מיילדת אמרה לי את זה. זה כנראה חלק מהמאבק של הממסד בלידות הבית. :-(
יולדת*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 16:41

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי יולדת* »

ראיתן את הכתבה שפורסה על ג'ודי מילדת הבית. כתבה שהגדירה אותה כמסוכנת! זה ממש מרגיז ומקומם שמציגים אותה כמסוכנת מאד בגלל שילדה בבית יולדת אחרי סיכון וכל מיני וגם על כך שתינוק לאחר שילדה אותו בבית היה במצוקה ושהיא פועלת ללא רשיון
אבל ממש כתבה שמחפשת להכפיש.
מאד מצער
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי שרה_לה* »

_השאלה היא מה יעשו המיילדות?
ייצאו למאבק או יסגרו את הבסטה?
שרה לה ? השמיעי קול?_
בשמת, אשא קולי ברמה, כשיהיה לי מה להגיד. אני כרגע עוד לא אובדת עצות לגמרי, כי הביטוח שלי מכסה את כל מי שבהריון עכשיו (ואפילו עוד לא יודעת), ככה שאני מחכה לראות מה עושות האחרות, ואיך מגיב השוק.
אני עוד לא גיליתי במי להאבק, יש כל כך הרבה מועמדים... משום מה אני מאמינה שמעז יצא מתוק. מין תמימות אינפנטילית שכזו.
אנונימי

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי אנונימי »

שרה לה ,
מה, לא נדברתן ביניכן על הנושאים הבוערים האלה?
אין דברים שהייתן רוצות שייעשו, שנוכל (אנחנו, הנשים פה שילדו איתכן ורוצות להמשיך ולהיעזר בכן גם בעתיד) לעשות?
כנ"ל גם בענין ג'ודי - אתן לא מתארגנות לאיזו התקפת מגננה לטובתה או משהו?
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

אני רוצה להגיד שה"עליהום" הזה על מיילדות הבית בזמן האחרון עושה לי ממש רע. לפחות אצלי, זה משיג מטרה הפוכה. לא רק שאני כמובן אלד בבית באפריל בע"ה טפו טפו חמסה חמסה, אני גם אחרי כל ההכפשות של השבוע האחרון חושבת לוותר על מענק לידה (ובאמת שאני זקוקה לו) ולא להירשם בשום בית חולים, שידחפו את המענק ל..... אם מלחמה אז שידעו שלכל מטבע יש שני צדדים. לפני שעלה עניין ביטול הביטוח לא חשבתי לשאול את המיילדת אם יש לה ביטוח, אז מה פתאום עכשיו? ויש לי אינטרס מאד ברור כאן, זה לא אינטרס רק של המיילדות, חשוב לי שלא יתייחסו אליי כמו לילדה קטנה שלא מסוגלת להחליט מה טוב עבורה ושיתנו לי לבחור.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אני יודעת שחלקכם יתקוממו על החיבור שאני עומדת לעשות. אני ממש לא צינית. רק פתאום חשבתי לעצמי-צחוק הגורל. חברות הביטוח יצטרכו לשלם עכשיו מיליארדים של דולרים פיצויים לנפגעי האסון הנוראי הזה בדר'-מז' אסיה.אסון שהיה יכול להמנע,אגב. בקלות.
ובגלל איזושהי סטטיסטיקה של אחד למליון-הפסיקו עם הביטוח ללידות הבית.
צחוק הגורל.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אסון שהיה יכול להמנע,אגב. בקלות.
פיספסתי כאן משהו. איך?
זיו_אביבי*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 21:35
דף אישי: הדף האישי של זיו_אביבי*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי זיו_אביבי* »

ליאת skippy - לקוות שגם מיילדות הבית יבינו עד כמה הביטוח מיותר
הביטוח אינו מיותר מבחינתה של המיילדת.
זאת ועוד (בהריון שני) את יכולה לחתום לה על מסמכים מפה ועד להודעה חדשה, ואם יקרה משהו (מוות, נכות) היא תהייה חשופה לתביעה שלך או של היילוד.
  1. ישנן זכויות שאין ויתור חוקי עליהן אפשרי.
  2. אינך יכולה לוותר על זכויות ילדך - ועוד 25 שנה יתבע היילוד את המיילדת - וכל מה שחתמת לה (במקרים מסויימים) לא יעזור לה
בהריון_שני*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 16:16

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בהריון_שני* »

זיו אביבי, אני מסכימה אתך, הבאתי דוגמאות למצבים בהם אנשים יכולים להחליט לתבוע, זה הכל. ברור שמבחינת המיילדת היא צריכה את הביטוח, אלא אם כן יש לה לקוחות כמו משפחת כשר ושפרון וכדו' שלוקחים אחריות מלאה עליהם בכל מקרה.

גם אני רציתי להעיר עוד קודם שאין טעם לחתום על הסכם שמשחרר את המיילדת מכל התערבות משום שאין לו תוקף משפטי.
בת_ההרים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

פיספסתי כאן משהו. איך?
כמו באוקינוס השקט. יש סנסורים מיוחדים שמתריעים במקרה של רעידת אדמה בלב ים ואז יש זמן להתכונן לגלי האימים. לצונמי לקח שעתיים להגיע אל החופים. במרווח הזמן הזה יכלו למנוע מוות של הרבה אנשים. בעיקר אילו שהלכו להם לצלול או לחפש צדפים על החוף(מרביתם ילדים,כמה נורא). או לפנות את בתי המלון שהיו מועדים לפורענות ומרבית המתארחים שם-מתו.המחדל נוראי-לא היו ערוכים להתרחשות כזו.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

_זאת ועוד (בהריון שני?) את יכולה לחתום לה על מסמכים מפה ועד להודעה חדשה, ואם יקרה משהו (מוות, נכות) היא תהייה חשופה לתביעה שלך או של היילוד.

ישנן זכויות שאין ויתור חוקי עליהן אפשרי.
אינך יכולה לוותר על זכויות ילדך - ועוד 25 שנה יתבע היילוד את המיילדת - וכל מה שחתמת לה (במקרים מסויימים) לא יעזור לה_
כל זה נכון אלא אם כן המיילדת לא באה כמיילדת אלא כתומכת, או כחברה. שהנולד לא יכול לתבוע את מי שבאה לא כמיילדת. מכאן ששינוי ההגדרה המקצועית שומט את הטיעונים המשפטיים.
לכן, הדבר היחידי שיש להחתים את היולדת עליו הוא שהיא מזמינה את התומכת לידה לא כמיילדת. ראוי שהחתמה זו תינתן מרצון חופשי ובנוכחות עדים מהימנים על רשויות החוק, נאמר עו"ד או מישהו "משם".

כך תתהפך המגמה.
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

פתאום אחרי כחודש הבנתי את מה שאמר גיא...הג'לי במוח כנראה נמס מעט...
פשוט_אני*
הצטרפות: 28 יולי 2004, 13:32
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אני*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי פשוט_אני* »

לפתע נפל לי האסימון - מספיקים את הביטוח למיילדות הבית! אז, כאילו... מה בדיוק אנחנו אמורות לעשות, ללדת בבית חולים?! ללדת עם מיילדת לא מוסמכת? זה פשוט לא יכול להיות. חייבים לשנות את המצב הזה, ומיד.
בת_ההרים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אז, כאילו... מה בדיוק אנחנו אמורות לעשות, ללדת בבית חולים?! ללדת עם מיילדת לא מוסמכת?
יו יו סיסטר,צ'יל (-:
זה שלמיילדת אין פתאום ביטוח לא הופך אותה ללא מוסמכת.
מנסים לשנות את המצב הזה אבל לא מבטיחים שמייד.
אם יש מיילדת שאת סומכת עליה ואין לה כרגע ביטוח-תצטרכי למצוא פתרון יצירתי.
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי חיפושית* »

תגידו , מה קורה כאשר מיילדת לא ממש יודעת אם תרצה להמשיך וליילד אחרי תום הביטוח שלה,
כרגע אני לא ממש מוצאת מיילדת, מטעמי זמן- תאריך משוער לא מתאים, מטעמי ביטוח מיילדת שלא בטוחה אם רוצה ליילד ללא ביטוח, ומיילדות כל כך רחוקות שאני לא מעוניינת להכנס לזה,
יש עצה?.
תבשיל_קדרה*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

_יו יו סיסטר,צ'יל
זה שלמיילדת אין פתאום ביטוח לא הופך אותה ללא מוסמכת._
|Y|
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

חיפושית
אם תתני איזור מגורים ותלמ נוכל יותר לעזור.
בשמת_א*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

במקום חיפושית:
מרכז
קיץ

אני הצעתי לה לברר עד איפה מגיעות גם רונית קופליס ושרה'לה.
בת_ההרים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

נדמה לי ששיין ברגנר כן מגיעה למרכז ויש לה ביטוח עד אוגוסט. נדמה לי. שווה לדבר איתה. מה עם אילנה שמש? חיפושית-לך אין בעיה עם ללדת בלי ביטוח?
בשמת_א*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

חיפושית כבר דיברה עם אילנה שמש, לא ברור אם זה אפשרי.
לחיפושית אין בעיה עם ללדת בלי ביטוח, אבל למיילדות יש.
בת_ההרים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לחיפושית אין בעיה עם ללדת בלי ביטוח, אבל למיילדות יש
אז שיבואו ללידה על תקן של דולות
<בת ההרים מתחכמת ואז הולכת לישון>
שרית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2003, 20:18

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי שרית* »

שלום!
אני קראתי רק עכשיו את הדף הזה, למרות שכבר המון זמן אני מנסה למצוא מיילדת ללידת בית שלי. קצת פרטים- הריון ראשון, ורצון של שנינו (בן זוגי ושלי) לא להגיע לבית חולים בשום אופן..... לא אוהבים את זה...
שמעתי על כך שאולי מתרקם חוזה עם חברת ביטוח גרמנית כדי שיהיה ביטוח למיילדות בישראל. מישהו יודע מה קורה עם זה?
בנוסף לכך, רציתי להאיר את עיניכן: אני הולכת ללדת בסוף אפריל, ואין אף מיילדת פנויה. שיין ממשיכה עד אוגוסט, אבל אין לה מקום. כל השאר- בלי ביטוח..... ועוד שאלה חשובה- מי יהיה הגיבוי של שיין?????? אין אף מיילדת פנויה (כבר התקשרתי לכולן...)
אז, אם למישהי יש פרטים, אנא תעזרי לנו.
בת_ההרים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

ורצון של שנינו (בן זוגי ושלי) לא להגיע לבית חולים בשום אופן..... לא אוהבים את זה...
אם הרצון הזה כל כך חזק אז תסכימו ללדת גם עם מיילדת שאין לה ביטוח. לא?
שמעתי על כך שאולי מתרקם חוזה עם חברת ביטוח גרמנית כדי שיהיה ביטוח למיילדות בישראל
אולי כן. ואולי לא. אולי.
מי יהיה הגיבוי של שיין?
למה לא לשאול ישירות את שיין? בכל מקרה למיטב זכרוני המגבה שלה היא ג'ויס. זה לא קשור לפנויה או לא זה קשור לזה שאם את יולדת ושיין בלידה אחרת אז ג'ויס מגיעה לעזור לך בלידה.
בהצלחה.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

אני הולכת ללדת בסוף אפריל, ואין אף מיילדת פנויה. שיין ממשיכה עד אוגוסט, אבל אין לה מקום. כל השאר- בלי ביטוח.....
מי אמר לך שכולן בלי ביטוח? אולי הן סתם מלאות? אני גם צריכה ללדת באפריל וככל הידוע לי למיילדת שלי וגם לאחרות, לפחות בצפון, יש ביטוח. העניין הוא שחלקן תפוסות כבר, כי ככל הידוע לי (תתקנו אותי אם אני טועה) הן לא לוקחות יותר משתיים-שלוש לידות בחודש ומספיק שיש כמה זריזות כמוני שסגרו איתה כבר בחודש רביעי ועוד מישהי שאני מכירה שסגרה איתה כבר בחודש שני כי היא כבר יילדה אותה פעם קודמת- ואין לה זמן/מקום בשבילך...
ובקשר לביטוח- זה באמת מה שמשנה לך? לי אישית, הביטוח זה לא מה שיקבע אם ללדת בבית או לא. מישהו נתן לי ביטוח כשהגעתי לחיים האלה שהכל יהיה בסדר?
ארני_ש*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי ארני_ש* »

שרית -
מה אכפת לך אם אין להן ביטוח, הן פחות מקצועיות בגלל זה?
ואם חס וחלילה יגרם נזק בלידה לילד או לך בבית או בבית חולים
את חושבת שאם יהיה לך ממי לתבוע כסף זה יכפר במשהו על ילד פגוע?!

אם החלום שלך ללדת בבית תמצאי מי שתסכים ללוות אותך, ביטוח זה עניין פרוצדורלי שבעיני לא צריך לתת לו יותר מדי משקל.
אם לא שכנעתי אותך תקראי פוליסת ביטוח ותראי כמה מעט היא רלוונטית בסך הכל.
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

ארני,
דיון על למה בכלל ביטוח, והאם הוא עונה על פגיעה בילדך (לא - אבל ילד פגוע גם עולה הרבה כסף) יש במעלה הדף.
כמו כן המיילדות עצמן לא מיילדות בלי ביטוח (ובצדק גמור אם את שואלת אותי - אם מילדת תתבע ותפסיד במשפט בלי ביטוח היא תאבד את המכנסיים).
לא_הפעם*
הצטרפות: 11 פברואר 2005, 20:00

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי לא_הפעם* »

כמו כן המיילדות עצמן לא מיילדות בלי ביטוח
מממממ...זה "פור דה רקורד". אוף-חלקן בהחלט מיילדות.ולכן כדאי לשוחח עימן בפרטיות.
Pלונית_אחרת*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

וולה, לא ידעתי.
שרית*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי שרית* »

זה "פור דה רקורד". אוף-חלקן בהחלט מיילדות.ולכן כדאי לשוחח עימן בפרטיות.
יש כאלו שמיילדות בלי ביטוח, מעטות, אבל מבחינתי זוהי בעיה- אם משהו יקרה, אז באופן מיוחד צריך את הביטוח. נכון, לא צריך לצאת מנקודת הנחה שיקרה משהו, אבל לא צריך להיות עיוור. חוץ מזה- במידה ויהיה סיכון או סיבוך, אפילו הכי קל, מיילדת ללא ביטוח תמהר להביא אותי לבית חולים, כדי שלא יקרה משהו. נראה לי שהן פחות רגועות, ולפיכך, גם אני פחות רגועה. ברור שיש סיכון בבית חולים או בחדר טבעי, אפילו גדול יותר, אבל אם יקרה משהו, אני אוכל להתמודד עם ההוצאות הכספיות.
מי אמר לך שכולן בלי ביטוח? אולי הן סתם מלאות?
מכיוון שלהרבה מיילדות נגמר הביטוח, אלו שנשארו הן מלאות לגמרי. אני שמחה שאת הזדרזת לסגור את הנושא כבר בחודש רביעי, אבל אני ניסיתי לסגור זאת בחודש חמישי, וכבר רובן היו מלאות, ללא ביטוח או לא באיזור המגורים שלי. בכלל לא קרוב.
מבחינתי זו לא אופציה ללדת ללא ביטוח, אני מבינה כל אחת שתעשה זאת, אבל כל אחד צריך לעשות מה שמתאים לו בסופו של דבר. אולי בלידה שניה, שיהיה לי קצת יותר מושג על מה מדובר.
בכל מקרה, מישהו/מישהי יודע/ת משהו אם מתקדם נושא הביטוח?
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי מישהי* »

שרית שיהיה לך בהצלחה. לידה טובה. אני מדברת בשיא הרצינות.
לא נראה לי שאת תלדי בבית. את עסוקה מידי בפרטים שוליים. מלאות,ביטוח לא ביטוח. את רוצה ללדת בבית? אם כן-תמצאי פתרון. תפסיקי להתעסק בתפל,כן מתקדם העניין לא מתקדם. לא מתקדם. כרגע אין ביטוח. המצב הוא כזה.
לידת בית היא לקיחת אחריות. את כנראה עדיין מחכה שמישהו אחר יחליט בשבילך. זה לא קורה ככה.
אז מה שלא יהיה-שתגיעי ללידה בשלווה.
שרית*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי שרית* »

מישהי- יש לך שם???????
מה שכתבת מאוד צרם לי. אני מניחה שזה היה בכוונה. התלבטתי אם לענות או לא- אנ י אנסה לענות.
אולי אני באמת לא אעשה לידת בית, כי יש בי פחדים שמתבטאים בפרטים השולים שאת אומרת שאני מתעסקת איתם. אני מניחה שיש בזה אמת. אני אשקר אם אגיד שאין בי פחד מכל חווית הלידה, אבל זה נראה לי טבעי. באותה מידה, לא עשיתי בדיקות גנטיות וכל המי שפיר ומיני בדיקות מיותרות, בלב שלם ובלי חרטה, אבל עוד יש בי פחד ממומים (לא שבדיקות היו מרגיעות את הפחדים) כי הפחד הזה קיים אצל כל אחת.
אבל באמת- מאיפה את יודעת עלי כל כך הרבה דברים? למה את מניחה דברים עלי מכמה מילים שכתבתי? איפה הסובלנות למחשבות ואפילו פחדים של מישהו אחר, גם פחדים זה דבר טוב, זה מראה לנו את הגבולות שלנו.
אני באמת רוצה לעשות לידת בית, אבל לא יכולה להתעלם מקולות בתוכי. וכן, אם היה ביטוח הייתי מרגישה הרבה יותר טוב.
כתבת דברים מאוד מעוררי מחשבה ונכונים, אבל אפשר לכתוב בצורה אחרת לגמרי. והיה הרבה אמת בדברים שלך, חבל שכיסית אותם בניסוח כל כך מגעיל.
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי מישהי* »

שרית זה היה לי ברור איך שלחצתי על "הוסף לדף" שמה שכתבתי יעורר התנגדות. זה בסדר. אני כאן כדי לעורר בך את זה. אני לא מוצאת כל פסול בצורת ההתבטאות שלי. אני מפנה אלייך את דבריי בצורה מאד ישירה וכנה. מה זה משנה אם שמי הוא עליזה,שושנה,או חדווה. כמו שלא משנה לי אם את שרית או חגית או פזית. לא משנה. אני באמת מאחלת לך לנצל את החודשיים שנותרו לך עד ללידה כדי להתפקס עם עצמך על איזו מין לידה את רוצה לעצמך ולעשות מה שאת יכולה כדי לקדם את הרצונות שלך ללידה כמו שאת מאחלת לעצמך. אני חושבת שכרגע את מבזבזת כוחות על דברים שממילא אינם תחת שליטתך. נתבי את כוחותייך למה שביכולתך לשנות.
{@
פשוט_אני*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי פשוט_אני* »

לכל המתפלאות, בנוסח "מה הבעיה, תלדי עם מיילדת שאין לה ביטוח" - כמו שכבר נאמר כאן, חלק מהמיילדות לא מוכנות ליילד בלי ביטוח, חלק תפוסות. המבחר, לצערנו, לא כזה גדול, שלא לדבר על כך שחשוב לי ללדת דווקא עם המיילדת שכבר יילדה אותי - לא שעל זה יקום וייפול דבר, אבל זה מרגיז שהזכות הזאת נלקחת ממני, משום שלקוקחים לה את הביטוח והיא לא תיילד בלעדיו! אני מאד מאד מקווה שעד הלידה שלי המצב יתוקן. אם לא, אני אלך בשמחה ובטוב לבב ללדת בבית חולים, בדיוק את הלידה שצריכה להיות לי.
Pלונית_אחרת*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

אגב, המיילדות פועלות במרץ לחידוש הביטוח שלהן ולפחות אחת מהן אופטימית - אז נקווה לטוב (-:
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אני מקווה לטוב:-) (מי יתן שעד פארק הירדן העניין יוסתדר!)
פשוט_אני*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי פשוט_אני* »

Pלונית - מי האופטימית?
גילי*
הצטרפות: 25 יוני 2003, 23:25

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי גילי* »

יש איזו ידיעה חדשה לגבי הביטוח? מה אם החברה מגרמניה?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

פתאום הבנתי מה המשמעות של הביטוח...
התחלתי לעבוד בקליניקה פרטית של ריפוי בעיסוק, וכמובן עשיתי ביטוח, ופתאום הבנתי כמה חשיבות עצומה יש לזה. בכלל, כמה חשיבות יש לתמיכה המקצועית והארגונית והממוסדת, במיוחד למקצוע שמערב חיים ומוות כמו מיילדות. המקצוע שלי אמנם מערב טיפול באנשים, אבל הוא לא מערב חיים ומוות, ואף על פי כן לא הייתי רוצה לעבוד אפילו שנייה אחת בלי התמיכה המקצועית שיש לי, שמתבטאת לא רק בביטוח, אלא גם בהימצאותו של של ממסד מקצועי, שמנחה אותי, עוזר לי, תומך בי, מסייע ומבקר אותי כשצריך (וכשאני מחפשת את הביקורת), ושולח לי הודעות מדרבנות על השתלמויות מקצועיות. למיילדות בית בישראל כמעט ואין את כל זה, המימסד הפנימי שלהן קטן מאוד, הממסד החיצוני לא תומך, ולצפות מהן שימשיכו לעבוד ללא התמיכה האחת, הבסיסית והאחרונה - הביטוח - נראה לי כמו דרישה מופרכת, גסת רוח אפילו, שלא מתחשבת בכלל בכמות הלחצים העצומה שיש עליהן ממילא.

ואם יש מיילדות שממשיכות ליילד בלי ביטוח - אשריהן וטוב להן, אבל זה נראה לי כמו יכולת אישית נדירה מאוד.
הריונית_בארון*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 10:17

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי הריונית_בארון* »

לגבי חידוש הביטוח- המיילדות נמצאות במשא ומתן עם משרד הבריאות. הבטיחו להן שעד יולי יסדרו להם ביטוח אבל בינתיים זה עוד לא קרה. בינתים הבנתי שהן ממשיכות לעבוד (או לפחות חלק מהן).

רציתי לציין פרט שלא הובהר פה מספיק והבנתי אותו רק בעקבות שיחה עם מיילדת בית שאני שוקלת ללדת אתה.
ביטוח לאומי לא מכיר בתינוקות פגועים שנולדו מחוץ לבית החולים. לא משנה בכלל אם הם נולדו פגועים כתוצאה מרשלנות של המיילדת, ללא מיילדת בכלל או למרות טיפול אופטימלי של מיילדת מוסמכת. לכן, הורים שילדם נולד פגוע (למשל מחוסר חמצן), אפילו אם המיילדת טפלה בו כראוי, אין שום גוף שיתמוך בהם כלכלית בטיפול בילד הפגוע. רק הביטוח של המיילדת, אם הוא קיים, מאפשר להם לקבל פיצוי כלשהו וזה יהיה הכסף היחיד שהם יקבלו.
לא מדובר פה באפשרות "לנקום" במיילדת, או להעביר לידיה את האחריות ללידה. מדובר פה במצב שבו אם למיילדת אין ביטוח, גם אם שורר אמון מושלם בינה לבין ההורים, וגם אם היא מתפקדת באופן מושלם, עדיין ההורים עלולים למצוא את עצמם עם תינוק פגוע ובלי כסף לטפל בו.
נקודה למחשבה.
vered_leb*
הצטרפות: 14 יוני 2005, 15:44

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי vered_leb* »

so what happens if a woman gives birth outside a hospital, cause she didn't get there on time- gave birth in the car/taxi/toilet/stairs?
you say that there's no coverege there if something went wrong?
maybe it's a special case, i don't know. but i guess it does happen...
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

ביטוח לאומי לא מכיר בתינוקות פגועים שנולדו מחוץ לבית החולים
זה נשמע לי כמו שערוריה נטו. איך יכול להיות שזה נכון????? אני מזועזעת.
מישהי יכולה לפרט יותר בנושא?
בת_מונטזומה*
הצטרפות: 26 יולי 2005, 18:09
דף אישי: הדף האישי של בת_מונטזומה*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בת_מונטזומה* »

זה מוזר. מה קורה עם תינוקות שנולדים באמצע הדרך?(לידת בית לא מתוכננת)
הריונית_בארון*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 10:17

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי הריונית_בארון* »

טוב. בינתים חפשתי על זה חומר באתר של ביטוח לאומי. לפי מה שכתוב שם כל ילד נכה זכאי לגמלה, אין בכלל התיחסות לנסיבות הנכות או ללידה.
אני מניחה שמה שהמילדת התכוונה אליו לא היה אי זכאות לגמלת נכות של ביטוח לאומי, אלא לאי יכולת להגיש תביעת פיצויים, כמו ש אמא ל 5 כתבה בתחילת הדף: ביטוח לאומי וקפות חולים משלמים את הצרכים הבסיסיים. ואם אין ברירה - זה מה שיש. אבל כאשר תינוק נפגע בלידה, ויש תביעה וביטוח - זה מאשפר טיפול הרבה יותר יקר. יותר ציוד מתוחכם, יותר טיפולים משלימים כמו פיזיוטרפיה במים, רכיבה טיפולית על סוסים, כסא גלגלים חשמלי חכם, מטפלת בחלק משעות היום, פיזיוטרפיסטית שמגיעה הביתה כל יום במקום ללכת שלוש פעמים בשבוע לקופ"ח, וכו'. כאשר יש בעיה אמיתית כספי ביטוח יכולים מאד להקל על החיים. לא מדובר על תביעה קנטרנית כדי "להכניס" למילדת, או לרופא, או לכל גורם אחר. מדובר על תביעה כדי להשיג כספים שיכולים מאד לשפר את הטיפול ואת רמת החיים של המטופל ומשפחתו.
הגמלאות שביטוח לאומי משלם לילדים נכים מאד סמליות. מאד.
לימונית*
הצטרפות: 18 ינואר 2006, 15:27

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי לימונית* »

מעלה את הנושא שוב לכותרות. כפי שהבנתי מאחת המיילדות, אין היום לאף אחת מהן ביטוח מקצועי וכולן, כך הבנתי, ממשיכות ליילד.
אני מתקשה להבין:
  • הכיצד מיילדות הבית לוקחות על עצמן אחריות כ"כ כבדה וזאת לאור שני מקרים שקרו לא מכבר בהן נפגעו שני תנוקות בלידת בית (הסיפורים על כך כבר נידונו כאן באתר)?
  • אם לאף מיילדת אין כרגע ביטוח, מדוע המחיר שהן גובות נשאר כ"כ גבוה? (בין 800-1100$ )
  • בהנחה שיש לנו ביטוח צד ג' עבור כל תאונה שעלולה להתרחש בבית, האם במקרה של לידת בית שהוכחה בה רשלנות יהיה כסוי כספי? או שהביטוח תקף רק אם למיילדת יש גם ביטוח? (כמו למשל, עבור עוזרת בית, אם לא נשלם עבור ביטוח לאומי, הביטוח שלנו לא יכסה שום תביעה מצידנו או מצידה).
  • אמנם לידת בית מבוססת על הראבה מאוד אמון הדדי אבל כשחו"ח קורה משהו אני משערת שאף צד לא יכיר בצד היפה של רעהו (לשעבר...) והיות שקיימתך חובת הוכחה על רשלנות, אזי? צריך שיהיו עדים על כל צרה שלא תבוא???
מציינת כבר כי ילדתי בבית בעבר (כשעוד היה להן ביטוח), אז הנושא לא הטריד אותי כ"כ. היום כן.

מי יודע היכן הדברים עומדים היום??
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

הכיצד מיילדות הבית לוקחות על עצמן אחריות כ"כ כבדה
כדאי לזכור שמדובר רק בביטוח רשלנות רפואית, והביטוח עצמו לא יהפוך שום לידה לבטוחה יותר. משמעות הביטוח היא שלהורים תהיה אפשרות לקבל פיצוי כספי וזאת רק במקרה שהמיילדת תפעל ברשלנות (לא במצב שבו הלידה מסתבכת והתינוק או האם נפגעים שלא באשמת המיילדת!).

לאור שני מקרים שקרו לא מכבר בהן נפגעו שני תנוקות בלידת בית
אני יודעת מהמיילדת שלי שלפחות במקרה אחד- לא יודעת אם זה אחד מהשניים אליהם את מתיחסת- ועדה מטעם משרד הבריאות שבדקה את המקרה קבעה שלא היתה רשלנות מצד המיילדת, לכן במקרה הזה לפחות לא משנה אם היה או לא היה ביטוח רשלנות רפואית.
אם באחד המקרים את מתכוונת למקרה המצער שארע בתחילת החודש בצפון, שם לא היה מדובר בלידת בית מתוכננת ולא היתה נוכחת מיילדת, כך שהוא לא רלבנטי לדיון על הביטוח.

והיות שקיימתך חובת הוכחה על רשלנות, אזי? צריך שיהיו עדים על כל צרה שלא תבוא???
כאמור, במקרה של חשד לרשלנות, משרד הבריאות ממנה ועדה שבודקת את המקרה.

אם לאף מיילדת אין כרגע ביטוח, מדוע המחיר שהן גובות נשאר כ"כ גבוה
המיילדת שלי אמרה שהיא גובה עבור הביטוח 500 שקלים. לא יודעת איך מיילדות אחרות מתמחרות.

בהנחה שיש לנו ביטוח צד ג' עבור כל תאונה שעלולה להתרחש בבית, האם במקרה של לידת בית שהוכחה בה רשלנות יהיה כסוי כספי?
שווה לשאול את חברת הביטוח שלך. קשה לי להאמין שביטוח על תאונות יכסה לידת בית מתוכננת, אבל שווה לשאול.

מי יודע היכן הדברים עומדים היום??
ע"פ המיילדת שלי- המיילדות כל הזמן במו"מ מול משרד הבריאות וצפוי שעניין הביטוח יסתדר בסופו של דבר- זה רק ענין של זמן.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

אם לאף מיילדת אין כרגע ביטוח, מדוע המחיר שהן גובות נשאר כ"כ גבוה,
נהפוך הוא - אם אין ביטוח הן צריכות לקחת עוד הרבה יותר כסף, כי הרי הן יצטרכו לשלם מכיסן אם תהיה בעיה, אפילו על עורך דין, כדי להוכיח שלא היתה רשלנות.
באמת מאד מפחיד לעבוד בלי ביטוח.
תבשיל_קדרה*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

צפוי שעניין הביטוח יסתדר בסופו של דבר- זה רק ענין של זמן.
סאחה על האופטימיות!
אליה_דור_כהן*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

הכיצד מיילדות הבית לוקחות על עצמן אחריות כ"כ כבדה

השאלה הזו לא ממש רלוונטית, כי עצם היותן מיילדות בית - משמע שהן לוקחות על עצמן אחריות כבדה מאד.
העניין הוא שההורים הם אלה שצריכים לקחת אחריות על הלידה ועל ההשלכות שלה ולדעת שברגע שהם מזמנים
אליהם הביתה מיילדת שתעזור להם בנס הבריאה, הם לוקחים חלק באחריות ומאמינים במיילדת וביכולות שלה.

אין ספק שמהמיילדת יש לצפות שתעשה כל מה שביכולתה לספק קרקע בריאה ואופטימלית לתינוק להגיע בשלום לכאן,
אבל יש לזכור שסיבוכים ובעיות צצים גם בבי"ח. ובדר"כ, כשתינוק במצוקה, ניתן לדעת על כך מספיק זמן מראש, כדי להערך ולפנות לבי"ח אם יש צורך.
ותמיד כדאי לזכור שיש גם מקרי מוות של תינוקות ואימהות גם בבתי-חולים.
@}
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אני יודעת מהמיילדת שלי שלפחות במקרה אחד- לא יודעת אם זה אחד מהשניים אליהם את מתיחסת- ועדה מטעם משרד הבריאות שבדקה את המקרה קבעה שלא היתה רשלנות מצד המיילדת
יש עוד עובדות? למה לא מפרסמים את הדברים האלה? (כן, לפנות לאמצעי התקשורת, הפורמליים והלא פורמליים).
תזמורת_הים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

למה לא מפרסמים את הדברים האלה?
אני לא מבינה גדולה בתקשורת, אבל נראה לי שלכתוב בעיתון "מיילדת הבית נהגה בשיקול דעת נכון" זה כמו לכתוב "כלב נשך אדם". יעני, לא אייטם. את מי זה מענין שלידת בית כלשהי התנהלה כשורה והמיילדת הפעילה שיקול דעת ונהגה נכון ע"פ קריטריונים רפואיים מקובלים? הרבה יותר מענין לעשות סנסציה מתינוק פגוע ולפזר רמזים אפלים על מחדל נוראי וחוסר אחריות.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

לא אייטם
נכון מצד אחד, אבל מצד שני הבעיה היא כנראה גם שאין היום עיתונאי/ת שמקורב מספיק למיילדות הבית או לאמה"י.

כי בשביל עבודה תקשורתית צריך יותר מאשר להעביר אייטם: להיפגש עם כל העיתונאים שמכסים את תחום הבריאות, לקבוע פגישות אישיות ולשבת איתם. לענות בסבלנות לכל השאלות, לתת עובדות ומספרים, לפרוש אג'נדה. להתיידד איתם ולשמור על קשר. בקצרה, להעביר את עיתונאים/תחקירנים/כותבי טורים "לצד הנכון". לא כולם ישתכנעו, אבל משהו יחלחל.

אחר כך, כשיש "לא אייטם" כזה, יהיה הרבה יותר קל להכניס אותו לפרסום. ובמקום לקטר על הכותרות הטיפשיות שנותנים בתקשורת, יהיה אפשר לקחת חלק פעיל בניסוח שלהן. ככה עובדים יח"צנים, וזו לא מילה גסה.

(והדברים האלה מופנים לאמה"י בעצם).
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

אגב, דוגמה לזה אפשר לראות בעבודה המצוינת של ארגוני זכויות בעלי החיים. תראו כמה עיתונאים "מגויסים" (מדגישה את המרכאות) לנושא, מפרסמים תחקירים נגד רשויות שמתעללות בחתולים או אוני' שעורכות ניסויים בבעלי חיים, תומכים בפעולות צרכניות כמו החרם על קסטרו. לא תמצאו "כותרות טיפשיות" בכיסוי של התחום הזה, למרות שבהחלט אפשר היה. זה במידה רבה הודות לעבודת שטח דקדקנית ושמירת קשר רציף של ארגוני זכויות בע"ח, על פני השנים האחרונות.
תזמורת_הים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

בקצרה, להעביר את עיתונאים/תחקירנים/כותבי טורים "לצד הנכון". לא כולם ישתכנעו, אבל משהו יחלחל.
אמן.
אבל זו משימה לא קלה בכלל לארגון אחד קטן כמו אמה"י. ארגוני זכויות בע"ח יותר גדולים, קיימים יותר זמן, יש יותר מארגון אחד, ואין ממסד ממשלתי מקביל לממסד הרפואי שמציב חזית כמעט אחידה נגד האג'נדה שלהם (שלא לדבר על התפיסה הרווחת בציבור של לידה טבעית בכלל ולידה בבית בפרט כסוג של בחירה מזוכיסטית וחסרת אחריות, לעומת הפופולריות של בעלי חיים וחיות מחמד).
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

אבל זו משימה לא קלה בכלל לארגון אחד קטן כמו אמה"י
נכון, ומשלמים את המחיר התקשורתי והפוליטי על כך.

אולי כמו ארגוני סיוע לתקיפה מינית, אפשר לנסות לגייס בהתנדבות יח"צניות, נשות תקשורת ונשים אחרות במוקדי כוח, שיפמפמו את חשיבות הנושא. אם כי לידה בבית נתפסת כסוג של מותרות. היה נכון להתחיל מלובי של לידה טבעית (נשים קוראות ללדת התחילו, אבל לא עשו מספיק).
אבל כל זה כבר לא שייך לדף :-)
בת_ההרים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לימונית. אם את מתחילה את הלידה בבית מראש עם כאילו מחשבות שליליות-ורואה תסריטים שחורים ומרים...הייתי במקומך שוקלת ללדת הפעם במרכז לידה. ואני לא צינית. בשיא הרצינות. ללדת ממקום מוטרד זה לא טוב ליולדת ולא לעובר.
האם מותר לשאול למה בחרת ללדת בבית בפעם הראשונה?
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

בזמנו גם אותי המקרה ההוא הפחיד,אבל אני לא רואה בזה אינדיקציה לא ללדת בבית.
בעיני זה טבעי לפחד,וטבעי שהפחד יגבר לאור מקרים שקורים.
ועם זאת אני מאוד שמחה שילדתי בבית.זו היתה הבחירה הטבעית עבורי.
<היה על זה דיון בדף האם לידת בית מסוכנת>
אמירה*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 17:33

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי אמירה* »

וגבר הינו הורה שווה זכויות וחובות - הדיון נסב על ההשלכות של גידול ילד פגוע ללא המטריה של הביטוח ולא על הלידה לכשעצמה, ועל הבחירה ללדת בבית ללא הביטוח - שגם בבחירה הזו הגבר שותף (וכאן אני מסכימה שלא לחלוטין שווה זכויות...)
אם_פי_3*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בואו נחזור לדיון ענייני, ונעזוב העלבות, העלבויות וכו'.

אני חושבת שהשאלות שמעלה לימונית הן חשובות. חשוב לחשוב עליהן, לדון עליהן, ולהגיע למסקנות אישיות.
המסקנה שלי, כפי שכבר אמרתי, זה שעדיף ביטוח, אבל העדרו (ולא ברמת המיילדת האישית שלא דאגה לביטוח, אלא מחוסר אפשרות) הוא לא סיבה להמנעות מלידה שהיא יותר בטוחה ויותר טובה.
מעדיפה להקטין את הסיכון לפגיעה, גם אם זה אומר שאם וכאשר חו"ח תהיה פגיעה, אפילו אם זה בגלל רשלנות המיילדת (ורוב הפגיעות, המעטות, הן לא עקב רשלנות ברורה, אלא כי דברים כאלו קורים), לא יהיה את מי לתבוע.
1_אילת_2*
הצטרפות: 10 דצמבר 2005, 23:09
דף אישי: הדף האישי של 1_אילת_2*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי 1_אילת_2* »

אולי אני לא מבינה כמו שצריך.
אין ביטוח
זו לא בחירה של אף אחד. פשוט אין ביטוח.
היולדות יאלצו לעשות בדיוק מה שהן עשו עד היום: לקחת אחריות על הלידה שלהן. על החיים שלהן. על היילוד שלהן.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

היולדות יאלצו לעשות בדיוק מה שהן עשו עד היום: לקחת אחריות על הלידה שלהן
נכון.
ומה עם המיילדות?? זה נראה לך אחראי והוגן כלפי עצמן, היולדת והילוד?
רני_בירק*
הצטרפות: 02 יולי 2001, 22:26
דף אישי: הדף האישי של רני_בירק*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי רני_בירק* »

לדעתי ישנו פחד מפני אי כיסוי ביטוחי כמו שישנו פחד מפני אי חיסון

במקרה של תביעת נזיקין
ישנה בעיה כאשר הינך פועל מול גוף גדול כמו בית חולים
ישנו קושי להשיג נתונים
עלויות עורכי הדין הן אסטרונומיות
ברוב המקירם ההתעסקות הינה ארוכה ומתישה נפשית

אולי על פי החוק בית החולים מבוטח
אולם דה פקטו גם בבית חולים אין ליולדת כיסוי ביטוחי

כך שאם אני לוקח את אי הנעימות ללדת בבית חולים
+ סיכון להידבקות במחלות,
+ נזקים לטווח ארוך -בשל "איפסון באקווריום", מתן בקבוקי מטרנה וכו'
+ שונות - חיתוך, וואקום, פיטוצין, קיסרי במקרים רבים ללא צורך
מול האפשרות הפוטנציאלית, (התיאורטית ברוב המקרים) לתבוע חברת ביטוח
אנחנו אישית מעדיפים לידת בית
אולם אני יכול להבין את אלו החוששים.

כולי הערכה למילדות הבית אשר ממשיכות לעבוד בתנאים הקיימים
ולדעתי יש לעשות ככל הניתן על מנת לגבות אותן
אם_פי_3*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

רני - |Y| - גם על המילים, ובעיקר על שינוי הטון.
Mise*
הצטרפות: 11 דצמבר 2005, 17:43

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי Mise* »

רני, מילים כדורבנות, הגיוניות ובהירות.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ב-The marker היה כתוב ש-

"הברוקר הבינלאומי מארש ייעץ למדינה בהסדרת ענף ביטוחי הרשלנות הרפואית:
ועדה שתוקם תדון ברפורמה לשבירת המונופול של חברת מיוניק-רה (מדנס) בענף; המהלך צפוי לחסוך למדינה כ-100 מיליון שקל בשנה
"

אולי זה יעזור ?
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

מאחר שהנושא שוב עלה (באופן עקיף) ב{{}}חוזר משרד הבריאות ללידות בית, אני מקפיצה ל{{}}מה חדש ותוהה אם מישהו יודע מה קורה עם זה.
נעמי*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2002, 20:19

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי נעמי* »

לדעתי אין חדש תחת השמש. משרד הבריאות אומנם קבע נהלים אך ברובם לא ניתן לעמוד. לדוגמה : הדרישה לבטוח מקצועי כאשר החברות המבטחות מסרבות כובלת את ידי המיילדות ומסכנת את תוקף הרישיון.
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

כל עניין הביטוח פשוט הורס כל חלקה טובה. אצלנו למשל הרסו גן משחקים שותיקי הקיבוץ בנו, כדי להביא במקומו מתקנים מפלסטיק שעומדים בתקן. למה? רק בגלל הביטוח. המתקנים הקודמים היו טובים ובטוחים, אבל לא תקניים.
אני בחיים לא הייתי תובעת אף מיילדת בשום נסיבות שהן וכל אלה שתובעים, הורסים לכל השאר.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שאלות שאלות:
מי יודע אם לרופאים המיילדים בבית (ד"ר שיפטן? ד"ר ברדה?) יש ביטוח?
האם ביטוח שהוא רק נגד רשלנות, מאפשר תביעה לפיצויים, בדומה למה שאמא ל-5 תיארה?
האם הביטוח שכן היה למיילדות הבית עד לפני כמה שנים כן נתן מענה על הסוגיה הזו?
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי טאו_להורות* »

לידיעתכן יש אפשרות לבטח מילדות בית. יש מילדות שכבר ביטחו את עצמן .
gani*
הצטרפות: 26 נובמבר 2005, 15:05

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי gani* »

טאו, תוכלי להרחיה בבקשה?
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

הפסקת ביטוח למיילדות בית

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

יש אפשרות לבטח מילדות בית.
זה משהו חדש. אחרי כמה שנים של מאבק סוף סוף נמצאה חברת הביטוח שמוכנה להוציא פוליסה למיילדות בית. לא יודעת להגיד למי יש ולמי אין, אבל אפשרות יש.
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”