הצילו עכבר בבית

איילת_חן*
הצטרפות: 07 מאי 2004, 08:24
דף אישי: הדף האישי של איילת_חן*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי איילת_חן* »

אני הלילה תפסתי את השישית בשבועות האחרונים...אני שמה להם מלכודת כלוב עם פתיון ונראה שהן דוקא נכנסות אליה בשמחה,
אגב, את שלושת האחרונות תפסתי אחרי שהיה פה המדביר (לא פרטי, אלא מהמועצה), זאת אומרת, אם את רוצה להזמין מדביר, עדיף פרטי
שעושה עבודה יסודית יותר.
דבר נוסף, הבנתי שהן יודעות לחזור גם מאד מרחוק אז צריך לשחרר רחוק במיוחד.
אבל נראה שאצלך זה עכבר ולא חולדה, לפחות זה.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

כמה זה "מאד רחוק"?
מתגעגעת לימים שהיו לי חתולים. מקווה שיהיו שוב בקרוב, כרגע לא יכולה. עוד כמה חודשים. אווווף
איילת_חן*
הצטרפות: 07 מאי 2004, 08:24
דף אישי: הדף האישי של איילת_חן*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי איילת_חן* »

לפחות כמה קילומטרים
האמת שאני סקרנית לדעת אם חלק מאלו שמגיעות הן "חולדות חוזרות",
הציעו לי לסמן אותם במרקר...אבל לא רוצה לגעת בהן

וכן - המניעה הכי טובה היא חתולים
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי '_'* »

כ15 "חתיכות" כבר לכדנו ושיחררנו לשדה
צר לי לאכזב אותכם
אבל יכול להיות שתפסתם 3 חולדות חמש פעמים כל אחת.
  1. קונים מלכודת כלוב עם דלת קפיץ, זה טוב גם לחולדות אם הן לא ענקיות.(יש גם מלכודות בגודל שיכול ללכוד חתולים. לחולדות ענק- יש כאלה)
  2. שמים שקד בתוך תמר ונועצים על המנגנון
  3. אחרי שהמכלכודת נסגרת, ולפני שמשחררים את החולדה לפח, משרים את החולדה (עם המלכודת) בדלי מיים עמוק למשך 2-3 דקות
זה מאוד אכזרי, ורב בני האדם מתקשים לעשות את זה (וטוב שכך)
מה שעזר לי להתגבר על הרתיעה ולבצע את המעשה היה המחשבה שאם אחד כזה מתחבא בארון, ואיזה ילד שולח יד פנימה כדי להוציא משהו, ומפחיד את החולדה, הוא יכול לחטוף ביס רציני, פצע עמוק מחיה עם שיניים שיכולות לחתוך עצים וחיה בד"כ בביוב. (היה לנו חור בדלת של הארון שחולדה עשתה עם השיניים)

מסקנתי, אם אתם לא רוצים שהילדים שלכם ישחקו עם חולדות, תהרגו את כל החולדות שאתם תופסים.
אם תשחררו אותם רחוק, הם יכנסו לבית של מישהו אחר וינשכו את הילדים שלו.

אם אני קולט שיש יתוש שעוקץ את הילדים שלי בלילה , אני אהרוג אותו בלי לחשוב פעמיים. חולדה הרבה יותר מסוכנת.

(עכברים, כשתפסתי, לפעמים שחררתי, ולפעמים לא, תלוי אם תפסתי אותם לאחר הפשע של לגנוב לי אוכל, ואז לאחר משפט הוגן הוצאתי אותם להורג)
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי עשב_השדה* »

מלכודת הומנית?
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

גידלתי חולדות מחמד, היה ממש נחמד. עצובה לי ההמלצה להטביע, הרי גם להם זכות לחיות כאן

והמרגיעון: קושי אינו בהכרח סבל. חולדות יכולות להיות נחמדות, ועכברים ממש חמודים

(())
'_'*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי '_'* »

הרי גם להם זכות לחיות כאן
לא מדובר על הפלסטינאים, וגם לא על פרות.
מדובר על חיה שהסיכון של זה שהיא תסתובב בבית, זה נשיכה עם זיהום
'_'*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי '_'* »

ודרך אגב, המילה היא להדביר, להטביע זה בכדורסל
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי עשב_השדה* »

ובכן החתול בחצר תפס כנראה רק אחד קטן,
היום גילינו בחדר הכביסה , בכיור,מונח עכבר גדול יותר מעכברי המחמד בחנויות אז לא יודעת
אמרתי מונח והתכוונתי נפטר, מת, מסכן , כנראה מת ברעב ובצמא
מוזר מצד אחד אני מבינה שיש להרוג אבל קשה לי חיה חמודה דווקא
אבל לא הייתי מגדלת
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גידלתי חולדות מחמד
אין מה להשוות ביניהן ובין המפלצות שיוצאות מהביבים בתל אביב. העכברושים האלה נראים כאילו הם אכלו חמש חולדות מחמד לפני שהם יצאו לסיבוב בעיר.
'_'*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי '_'* »

או כמו שמישהו שאני מכיר תאר את זה ,
העכברושים כל כך גדולים שם שהחתולים הולכים בזוגות
אלה_לי_לה*

הצילו עכבר בבית

גם אני מכירה את החולדות התל אביביות, הן על הורמונים רציניים.
אבל עדין מקסימות

(תתמודדו,לא רק כלבים וחתולים יכולים להיות מקסימים)
ניצן_אמ*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_גם אני מכירה את החולדות התל אביביות, הן על הורמונים רציניים.
אבל עדין מקסימות_
אני לא חושבת שהן מגעילות פר סה, כלומר, רק מעצם זה שהן חולדות.
הן מגעילות ומפחידות באופן ספציפי וגם פרטני. לכל הפחות, אלה שפגשתי.

(תתמודדו,לא רק כלבים וחתולים יכולים להיות מקסימים)
רוב החתולים שאני מכירה הם יצורים די עוינים ומניאקים, והכלבים פשוט אומללים מזה שהם חיים חיים לא טבעיים ומושפטים.
(התמודדי, לא רק חולדות יכולות להיות מגעילות)
אלה_לי_לה*

הצילו עכבר בבית

מתמודדת, אנשים מתקשים לעשות הפרדה

אגב, יש גם ילדים מגעילים? , או שלכאן את לא נכנסת?
'_'*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי '_'* »

נראה לי שלא הובנתי כהלכה.
יש להדביר את החולדות משום הסכנה שבהם. לא משום מידת הנחמדות.
כמו שיש להרוג כלבים או שועלים חולי כלבת.
ניצן_אמ*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ברור שיש. בעיניי.
זה לא אומר כלום על אם יש להדביר אותם או לא.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איך כותבים מלכודת עכברים בארבע אותיות
חתול
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

חוץ מזה כל באופנית צריכה להבין שבריאות זה לא רק אוכל אורגני זה גם ניקיון
וגם פנימי של הנפש וראית האמת
ומי שרוצה תבדוק תתקן והחולדה תעלם
'_'*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי '_'* »

זה מאוד אכזרי להביא חתול, כדי לגרש או להרוג נברנים שחיו שם קודם
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

זה מאוד אכזרי להביא חתול, כדי לגרש או להרוג נברנים שחיו שם קודם
ולהטביע את החולדה כפי שהצעת זה פחות אכזרי?! :-0
זהירות_חרצולים*
הצטרפות: 13 מאי 2010, 01:58
דף אישי: הדף האישי של זהירות_חרצולים*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי זהירות_חרצולים* »

אני מרגישה זוועה! יש לנו חולדות בבית, הן מטפסות על העץ ונכנסות מתחת לרעפים של הבית גרות בתוך חלל בתקרה שלנו - זו בעצם תקרה כפולה כשהתחתונה מהם זה ריבועים כאלו מקלקר. יש לי תינוקת בת שלושה חודשים ובתקרה יש חוטי חשמל, הינו חיבים ללכוד אותם ושמנו מלכודות והם נתפסים ומתים ולוקח להם קצת זמן למות ואני שומעת את זה קורה ואני אוהבת חולדות מאוד, גם עכברים... חיה מאוד חכמה, זה פשוט נורא, זה אכזרי, זה לא מה שהייתי רוצה לעשות אבל יש תינוקת בבית, אני לא יכולה להרשות את זה. זה הסיפור ביומיים האחרונים אני שומעת חולדות מתות, לא יכולה לשבת במרפסת כי אני שומעת אותם וכבר מצפה לשמוע את המלכודת נסגרת עליהן אז אני מתכווצת בכיסא וסותמת אוזניים. ניסינו מלכודת לכידה שלא הורגת אותם אבל זה לא עבד, הצלתי עכברים ממלכודות בעבר והיום אני הורגת אותם פשוט חרה מצב.
נינה*
הצטרפות: 01 נובמבר 2002, 19:58

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי נינה* »

((-)) מכירה את הבעיה, לא יודעת איך לעזור, בהצלחה
אמא_של_ת*
הצטרפות: 08 יוני 2010, 06:13
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_ת*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי אמא_של_ת* »

הצילו!
אנחנו גרים בקראוון ויש לנו מכת עכברים...יש להם איזשהו פתח סודי ולמרות שתפסנו
כבר שניים במלכודת בתקופה האחרונה, מגיעים חדשים ונהנים להם מפירורינו...
מישהו יודע מה עושים ואיך "נפטרים" מהצרה?
תודה. אנחנו בדף בית.
דנוש_ל*
הצטרפות: 05 פברואר 2009, 14:25
דף אישי: הדף האישי של דנוש_ל*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי דנוש_ל* »

_אנחנו גרים בקראוון ויש לנו מכת עכברים...
מישהו יודע מה עושים ואיך "נפטרים" מהצרה?_
חתול!
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

חתול!
אוי. חתולי בית רבים מפונקים שכחו את ייעודם, והפכו לפודלים.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי פלונית* »

_הצילו!
מישהו יודע מה עושים ואיך "נפטרים" מהצרה?_

מתוך ניסיון - חתול ועוד חתול.
חתול אחד לא יספיק. אם יחיו באיזור כמה חתולים - תלוי בשטח, זה יספיק.
3-4 חתולי חצר שיקבלו שם אוכל וטופלו זה יעזור. זה לא רק בגלל שהם יתפסו עכברים - אלא בעיקר בגלל הריח שלהם בסביבה שירחיק את העכברים.
אפשר גם לגדל שני חתולי בית שיהיו גם בבית וגם בחוץ ובנוסף להאכיל כמה חתולים בחוץ.
כדאי להתייעץ איך לטפל ולהאכיל חתולים בחצר - כך שהאוכלוסיה לא תגדל מדי וזה יהיה במידה.
כלל אחד - לתת אוכל פעם ביום ומה שנשאר לפנות כך שלא ישאר בשטח.
כדאי להתייעץ בפורום חתולים בתפוז או עם עמותה.
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

_הצילו!
מישהו יודע מה עושים ואיך "נפטרים" מהצרה?
מתוך ניסיון - חתול ועוד חתול_

גרה בקראוון עם חתולה וזה לא עוזר :( הם מסתובבים בתוך הקירות- החתולה אומנם קופצת על הקירות מידי פעם ואז בוקע משם גל צחוק. . .
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי פלונית* »

גרה בקראוון עם חתולה וזה לא עוזר :( הם מסתובבים בתוך הקירות- החתולה אומנם קופצת על הקירות מידי פעם ואז בוקע משם גל צחוק. . .

יכול להיות.
בכל מקרה, חתול אחד זה לא מספיק לבית או קראוון או דירה עם חצר - גדולה. שלושה ארבעה חתולים לפחות, שיסתובבו בבית או קרוב לבית ויהיו נוכחים בחצר יעשו את ההבדל. לפעמים יותר - תלוי בגודל השטח.
רצוי גם שאחד לפחות יהיה זכר.
זהיכול לצמצם את הבעיה מאוד.
דוגמא - בקוטג' שהיה נלכד בו עכבר כמעט באופן יומיומי, החלו להאכיל חתולים - עד האכלה של שמונה ויותר חתולים - שגם טופלו - לאחר זמן המצב היה שנצפה עכבר פעם בכמה חודשים. וגם לא היה צורך בהדברת תיקנים. נכון שלטפל בחתולים זה דורש לעיתים השקעה.
אז לא צריך שמונה - אבל כן יותר מאחד שניים שיהיו בחצר.
אמא_של_מוגלי*
הצטרפות: 21 יוני 2006, 23:16
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מוגלי*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי אמא_של_מוגלי* »

החתולה אומנם קופצת על הקירות מידי פעם ואז בוקע משם גל צחוק
יש במונטי פייטון מערכון על לוחמה פסיכולוגית עם חיילים שרצים בשדה הקרב עם בדיחה שהם קוראים מדף, והאויבים מתים מצחוק.
המומינים*
הצטרפות: 30 יולי 2010, 17:13

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי המומינים* »

אנחנו גרים בטוקיו באופן זמני (לכמה חודשים) בבית קרקע בשכירות. שכחו לציין שיש כאן דייר שגר כאן לפנינו. חשבנו שהוא עכבר אבל הקקי שלו די גדול, אז יש מצב שזו חולדה ?
איך מבדילים, מי יודע ?

כשאני יושבת בלילה לבד מול המחשב, אני רואה אותו עושה רונדלים במטבח. יש גם מאחורי המקרר מלא קקי.
יש כאן תינוקת זוחלת ומכרסמת מיני מזונות שנופלים על הרצפה. אנחנו לא בעניין של להרוג אף אחד, אבל המצב מאד מבעס, לחשוב שהיא זוחלת על משהו שהעכבר /חולדה טייל עליו קודם. או להרים חתיכת תפוח מהרצפה ולתת לה... בררר.

קנינו מלכודת כלוב ושמנו גבינה, נקניק, בננות, תות מיובש, לחם עם חמאת בוטנים ודג סלמון ונדה. הוא לא בעניין. האם יכול להיות שיש על המלכודת ריח שלנו או שהוא מכיר את הטריק ?
האמת שהוא מצליח למצוא אוכל אחר תמיד, קורע שקיות זבל, פותח פחים וכו', למרות מאמצינו...
הסבתות מפעילות לחץ לכיוון מלכודת דבק.
אם הוא לא נכנס למלכודת כלוב למה שייכנס למלכודת דבק ?
איך אפשר להסיר את הריח שלנו מהמלכודת, ו/או עצה אחרת להצלחה ?
התכוונו לקחת אותו לטיול נחמד ברכבת כאן בטוקיו, יש במלכודת אפילו חור מיוחד שאפשר להאכיל אותו דרכו.
נשמח להצעות ופתרונים
תודה
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי נגה* »

מומינים,
מה שאת מתארת נשמע יותר כמו חולדה מעכבר- גם הקקי הגדול וגם יותר אגרסיבי- קורע שקיות זבל, פותח פחים
עם כל המוסר הייתי דואגת שהיא לא תהיה בבית גם אם היא תיפגע, לא כדאי לחכות עד שתיתפס במלכודת כלוב, לא מכירה
עוד פתרונות, אך אם זאת באמת חולדה אז בד"כ אפשר לשחרר אתה אחרי שתדבק במלכודת הדבק, היא גדולה למלכודת
ואם תגלו שהיא נתפסה לפני שיעבור זמן (גם אם נתפסה בערב ותגלו בבוקר) אז אפשר לשחרר אותה בחוץ,
רק בזהירות, החולדות- מעבר לכך שהן מלאות מחלות- הן גם מאוד חכמות ומתוחכמות, אני תפסתי פעם חולדה במלכודת
דבק, היא היתה זהירה ורק הרגל שלה נדבקה, היא היתה תקועה וכשהתקרבתי היא עשתה עצמה מתה, לא זזה,
מזל שהכרתי את הטריק (זה ידוע אצל חולדות) כי ברגע שמקרבים את הידיים חוטפים ביס ולא תמיד היא משחררת
את הפה. לא רוצה להפחיד, היא גם לא תתקוף אם לא תתקרבו, רק תהיו זהירים, אל תנסו לתפוס עם הידיים.
בהצלחה
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

חולדה - אין מה לעשות. אחרי שתפסתם במלכודת - להטביע. הן מסוכנות ומעבירות מחלות.
אחת הסתובבה לה במזווה שלי להנאתה. תפסתי אותה עם מלכודת גדולה ושיחררתי. היא, בתמורה, שיחררה צחוק קצר וחזרה. הבנתי שאין ברירה - והיא הלכה לה "לשחות" בתוך המלכודת בדלי מים מלא. אחרי כמה שעות נזרקה לפח.

עכברים - סיפור אחר. אני תופסת אותם עם מלכודת רגילה. אף פעם לא קרה להם כלום - לא נקצץ הזנב ולא האף. אחר כך משחררת ולמחרת תופסת עוד אחד. לא יודעת אם זה אותו אחד או האח שלו. כנראה, לפי מה שכתוב כאן, צריך לשחרר אותם קצת יותר רחוק מהיכן שאני משחררת.

אגב, משתדלת לסגור את כל האוכל בקופסאות - אבל החכמים האלה יכולים גם סתם להתביית על מגבות מטבח, החוטים של המקרר (אל תצחקו - עשו שם קן ונזקים שחבל על הזמן), ועוד רעות חולות. אז כן - כדאי לסגור הכל אבל לא תמיד זה מספיק או עוזר.
להפנים ולקבל שאם גרים בבית קרקע - יש כל מיני "מתנות" שמגיעות יחד איתו: ביום אחד היו לנו: נחש קטן ולא מסוכן, ציפור שהתעופפה לה לתוך הבית (ויצאה אחרי שפתחנו לה את החלון), ג'וקים, עכבישים, שממיות (בטונות), עכבר, חולדה... רוצים עוד? מחכה להפתעות.

ועוד מסקנה: הבת שלי הביאה גבינה כחולה, כזו מסריחה. נשאר קצת. אני שומרת אותה בשקית (והיא הולכת ומסריחה מיום ליום) וגם "נשיקה" של הלחם. כל עכבר זוכה לחתיכה קטנה של לחם עם גבינה מעולה. והם מה זה אוהבים את זה! באים צ'יק צ'ק לבדוק מה יש בסל.

בקיצור מאחר וממילא יש לי גן חיות בבית - לא רוצה גם חתולים בבית או בסביבה - להתעסק איתם עוד יותר בעייתי מאשר עם עכברים (פרעושים, המלטות או עיקור, מלחמות חתולים שצריך אחר כך לטפל בפצעים, אי אפשר לנסוע לחופש, נדרסים, סתם מתים וכו' - בקיצור - מוותרת על התענוג!)
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

איך מבדילים בין קקי של ג'וק וקקי של עכבר? יש לנו קקי קטן ושחור בחתיכות קטנטנות.
הנחתי מלכודת שעשיתי בעצמי לפי ההוראות האלה אבל לא נתפס כלום למרות שאכלו חלק מהפתיון.
אז חשבתי שאולי זה בכלל ג'וקים.
אז איך מבדילים?
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

צרה צרורה
יש לנו התקפת עכברים בבית ובגינה אלא שלא רק עכברים, גם חולדות
זללו לי מהתחתונים שחיכו לכביסה, אכלו מטען של טלפון סלולרי, מ פ ח י ד ו ת החולדות...
שמתי מלכודות: קפיציות, דבק, רעל
אחד קטן נלכד בדבק, הקפיצית מזה שבועיים עם הפיתיון, יום אחד הייתה סגורה אך עכבר אין,
יש בבית ריח של "משהו" שאכל מהרעל, ריח מצחין שבא בגלים אינני מוצאת את האובייקט, במלכודת אחת של דבק נילכד עכברון קטנטן
ואיך צוחקים לך בפנים? כשמוצאים בבוקר מלכודת דבק, הקלקר מכורסם, על הדבק יש קקי וכלום בפנים
מה הכי נכון לעשות?
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

ש לנו התקפת עכברים בבית ובגינה
בנוגע ללכידה, אוכל לשתף מנסיוני: חתיכת לחם מרוחה במרמייט במלכודת, בהנחה שזו מלכודת מהסוג המוצלח שממוקמת היטב, תניב תוצאות בתוך דקות. הממרח הזה פשוט "מושך אותם באף" מכל חור שהם נמצאים בו.
את הבעייתיות ברעל כבר הזכרת... לכי תמצאי את הגופות... לכן אני ממש ממליצה פשוט להביא חתול, וגם לבקש מאנשים שיש להם חתול "מתפקד" להביא אותו אליכם ללילה...
אבל חשוב מאוד מאוד- לפני שאת מכניסה חתול הביתה את חייבת למצוא את העכבר המורעל, ולנקות את הבית משאריות רעל...
בת_ציון*
הצטרפות: 21 מאי 2005, 22:49

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי בת_ציון* »

בס"ד

שאלה למתמצאים בהדברה טבעית - מחסן שהיה סגור כמה שנים ושיש בו עכברים ואולי חולדות ואולי נחשים - מדביר מציע לנו שישים שם רעל ויסגור לשבוע, ואז יפתח ויפנה את מה שימצא. יש לכם דרך פחות אכזרית ויותר סביבתית? המון תודה!
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

שאלה למתמצאים בהדברה טבעית - מחסן שהיה סגור כמה שנים ושיש בו עכברים ואולי חולדות ואולי נחשים
אולי לנסות קודם לשים מלכודות כלוב, ובהמשך רק אם רואים שהבעיה נמשכת (למשל אם יש נזקים לציוד) אז לעשות הדברה יותר רצינית.
לגבי נחשים המלכודות לא יעזרו, אבל אני מניחה שהם ימצאו מקום אחר להשתכן בו ברגע שיבינו שהמחסן כבר לא נטוש, ואם אתם נתקלים בנחש אז להזמין לוכד. הרי זו חיה מוגנת ולא נראה לי שזה לענין סתם לשים רעל אם לא בטוחים שיש בעיה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי בשמת_א* »

שאלה למתמצאים בהדברה טבעית
תתקשרי להדר ברקת, 052-5160516.
רוקדת_לאור_ירח*

הצילו עכבר בבית

שאלה למתמצאים בהדברה טבעית - מחסן שהיה סגור כמה שנים ושיש בו עכברים ואולי חולדות ואולי נחשים
להביא לשם 2-3 חתולים לשבוע.
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

לענין הרחקת עכברים וחולדות: מה שניסיתי ועבד יפה היה שמן מנטה (לא שמן איתרי). קצת יקר, אבל יותר זול מהנזקים והלכלוך של המכרסמים, והוא מרחיק ולא ממית. צריך 2-3 בקבוקונים. מטפטים על כדורי צמר גפן כדי הרטבה ומניחים את הכדורים הרטובים בפינות המטבח, על הרצפה ובתוך הארונות ובכל חדר אחר שבו הם מבקרים. צריך לשוב ולהרטיב את הכדורים או להחליפם בחדשים אחרי 5-7 ימים. אפשר גם להבעיר את השמן במבער שמנים רגיל כדי להפיץ את ריח המנטה בבית. רצוי לעשות זאת למשך שעות בכל יום ובכמה מקומות. צריך להקפיד על המים בכלי ועל הנרות, כמובן. נעזרתי גם בשיטה ערבית ותיקה: הנחת ענפי הרדוף על הגג, על עדן החלון, ליד הכניסות לבית ובמקומות מסתור (מאחורי ארונות, למשל). יש להזהר מאוד!!! לא להניח במטבח ובכל מקום שעלה או פרח עשויים להכנס למזון (מוכן או מאופסן) ואם יש ילדים אולי עדיף לוותר, כדי לא לסכנם. בליעת כל חלק מהצמח הוא מסוכן עד קטלני עבור בני אדם.
הומלץ אבל לא יצא לי לנסות: לשתול מנטה (לא נענע, אלא הסוג החריף יותר: peppermint) סביב הבית, על עדן החלון ואף בתוך הבית בעציצים, אם יש מקומות שטופי שמש. וגם: לאחר ניקוי יסודי של הבית, להניח סוכריות מנטה חריפות ללא סוכר על מדפי המטבח. את זה לא עשיתי כיוון שחששתי שזה ימשוך נמלים.

כדי להרחיק מכרסמים מהגינה, משרים 5-6 סוכריות מנטה חריפות בליטר מים רותחים עד שהם נמסים. את הנוזל מרססים על וליד הצמחים.

במלכודות מומלץ להשתמש בחמאת בוטנים.

בהצלחה!
מתעניינת*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 21:26

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי מתעניינת* »

לאלמונית, לגבי לכידת עכברים וחולדות:

מה זה שמן מנטה שהוא לא שמן אתרי ?
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

תוספת בענין שמן מנטה להרחקת מכרסמים: שמן איתרי, לשימוש בריפוי, הוא יקר יותר ואין בו צורך לעניננו. בכל מקרה השמן אינו זול: בקבוקון של 10 מ"ל עולה 30-40 ש"ח. השמן אליו אני מתכוונת מצוי בדרך כלל בכל פארם, חנות טבע, בית מרקחת ולא צריך להגיע לחנויות מיוחדות שמספקות מוצרים למרפאים. עיקר הענין הוא להפיץ ריח של מנתה בבית.
אגב, ניסיתי לייצר תרכיז מנתה (השריתי עלים במים רותחים והנחתי קערות עם הנוזל בבית) - לא היה יעיל, למרות שהיה ריח נעים. קראתי גם המלצה להשתמש בסוכריות מסוג Altoids לצורך זה אבל לא מצאתי, למרות שאני בטוחה שראיתי מתישהו.
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

הי
מישהו כתב על שמן מנתה אך לא אתרי, למה הכוונה? למה שקונים בסופרפארם? בכל מקרה ביום חמישי שמתי כמה סוגים של מלכודות, הומאנית, דבק, תחנת האכלה... אחת המלכודות דבק המיועדת לחולדות נעלמה?...
לא מצאתי אותה בשום מקום ואני סקרנית איפה מסתובבת חולדה עם מלכודת על הגב... פיזרתי גם שקיות עם רעל ברחבי הבית, חלקן ריקות לחלוטין, משמע אכלו, יש צחנה ואינני מוצאת את הפגרים וזה סיוט אמיתי
הזמנתי מדביר אך משיחתי עימו הבנתי שכרגע כבר עשיתי כל מה שהוא היה עושה ולגבי הריח והפגרים אמר שאין סיכוי למצוא כלום לחכות עד שהריח יפוג, עד כה תפשתי עכבר קטן במכלודת דבק וחולדה במלכודת הומאנית
סיוט אמיתי
אם משהו מכיר את קלפי הטוטם אני סקרנית מה אומר המפגש האינטנסיבי הזה עם עכרים וחולדות
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

לפני יומיים גילינו מתחת לתנור גללים של חולדה, לפי דעתי. ראינו שהמכסה המוביל לתעלת ביוב היה פתוח..וזה נמצא ממש צמוד לתנור. סביר להניח שהיא הגיעה משם נכון? אם המכסה במקרה היה פתוח ושם גם היה הקקי שלה.
בכל אופן, אין לי מושג ממתי זה ואם היא עדיין אצלנו. חסמנו לה כל מעבר עם שלוש מלכודות וגבינה צהובה, אבל שום דבר לא נתפס והגבינה לא נאכלה. מה עוד שהקקי אחרי שניקינו, כבר נעלם ובמשך יומיים לא הופיע יותר. לא היה שום סימן של כרסום אוכל כי גם לא היה, חוץ מבצל אוכל בחוץ שהיא יכלה לאכול.
האם זה אומר שהיא לא נמצאת עוד? אפשר לדעת לפי הקקי שכבר לא נמצא? בנוסף סגרנו חזרה את הפקק עם דבק סיליקון...
רוקדת_לאור_ירח*

הצילו עכבר בבית

חולדות הן חכמות מאד מאד מאד.
בקיץ של לפני שנתיים היתה לי אחת בבית והיה כאן מרדף שנמשך שבועות.
השיטה האהובה עלי היא להחזיק חתול או שניים בבית, לא עצלן ובעל מרץ.
בכל מקרה לפני שנתיים לא יכולתי להחזיק חתול כי עמדתי זמן קצר לפני תקופה של שיפוצים/בניה של חודשיים-שלושה בה הסתובבתי בן בתים, ככה שלקחת חתול דווקא במצב כזה היה בלתי אפשרי.
ככה קרה שניסיתי הכל.
קודם יש אנשים שלא יודעים אבל מלכודת ממתכת לחולדות אינה מלכודת עכברים. החולדות החכמות יודעות להיכנס ולצאת ממלכודת עכברים, לא לפני שטעמו מהכיבוד.
עדיף מלכודת לחולדות. אם לא עובד, השיטה היעילה היחידה היא רעל. מדביר ישים רעל אבל אפשר לשים גם לבד. שמים להן קצת והן אוכלות את זה. לוקח כמה ימים טובים עד שזה משפיע ואזהן מתות לאט וביסורים קשים. לא ממליצה אלא אם כלו כל הקיצין. בנוסף, זה מסוכן כשיש ילדים קטנים בבית. אסור לגעת ברעל בשום אופן!
בקיצור, אם אפשר: חתול.
אמא_נמש*
הצטרפות: 17 אפריל 2006, 20:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_נמש*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי אמא_נמש* »

אני כותבת בלי לקרוא אז אולי זה כבר כתוב כאן
מהנסיון של חבר שלנו שהיתה אצלו מכת עכברים ואפילו חולדה המליטה לו מאחורי הארון:
  1. חתול , לא צריך אפילו לרדוף או לטרוף את העכברים. עצם נוכחותו בבית וזה שהוא מפיץ את ריחו החתולי גורם למכרסמים לחפש כיוון אחר בחיים.
  2. מלכודת דבק , בודקים כל הזמן וכשיש במלכודת קורבן לוקחים אותו לשדה בקרוב ושם שופכים עליו שמן בישול היישר מהבקבוק והוא משתחרר ובורח.
ועוד מילה לסיום , חתול... כי זה מצויין גם להרחקת ג'וקים ושאר חרקים, נחשים ועוד, לי יש 4 בגן ואפילו יותר בבית וכמובן שגם לחתול זו עסקה משתלמת.
בהצלחה.
פלוני_*
הצטרפות: 28 מאי 2005, 10:23

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי פלוני_* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יש לי עכבר אחד חדש בבית !!!!!! איך אני מטיס אותו לעזאזל?????
צפרדע_ית
הצטרפות: 03 מאי 2006, 05:13
דף אישי: הדף האישי של צפרדע_ית

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי צפרדע_ית »

אולי אם תבקש יפה הוא ילך לבד?
ץ
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

חתול , לא צריך אפילו לרדוף או לטרוף את העכברים. עצם נוכחותו בבית וזה שהוא מפיץ את ריחו החתולי גורם למכרסמים לחפש כיוון אחר בחיים.
חבל שהעכבר שבא לבקר אצלי לא שמע על זה. נדמה לי שהוא אפילו איים על החתולה, (אולי הוא קשור למרגול) כי היא שומרת מרחק ממנו.
קרין_גורן*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2011, 17:07

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי קרין_גורן* »

אין לנו מלכודת והחנויות סגורות..
אנה*
הצטרפות: 30 יולי 2002, 22:56

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי אנה* »

שלום לכולם
כבר כמה פעמים שאני מוצאת הפרשות של מה שאני מניחה שהוא עכבר או חולדה. העניין הוא שהגללים הם די גדולים! ואני מוצאת אותם על הרצפה בבית באותו איזור פחות או יותר. בינתיים לא ראיתי שום דבר שכורסם, אבל זה עדיין מוקדם כי מצאתי את זה רק אתמול.
אשמח אם תוכלו לעזור לי לדעת איזה סוג של חיה יש לי בבית
צפרדע_ית
הצטרפות: 03 מאי 2006, 05:13
דף אישי: הדף האישי של צפרדע_ית

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי צפרדע_ית »

ולנו עכשיו יש עכבר (או חולדה תינוק) מפוזר ברחבי הבית...
תודות לתולי של תפוח אדמה...
מה יותר גרוע מתולעת בתפוח?
ץ
מילי_גוטי*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2011, 17:37

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי מילי_גוטי* »

הצילו עכבר בבית אני מזה מפחדת מה לעשות?
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

קונים מלכודת גדולה של חולדות (לא הקטנות של העכברים). כזאת שבה הדלת נסגרת אחרי שהעכבר נכנס פנימה. שמים אותה בפינת המטבח ובתור פיתיון שמים במבה / לחם עם חמאת בטנים. חשוב לנקות את הבית ולדאוג להכניס את כל האוכל למקרר לפני השינה. בלילה שומעים את דלת המלכודת נסגרת בטריקה ובבוקר לוקחים את המלכודת עם העכבר לאיזה נחל / פארק ומשחררים אותו רחוק מהבית. כדאי להמשיך עם המלכודת גם בימים הבאים, כי בדרך כלל הם גרים במשפחות ויש סיכוי שגם הדודים והאחים שלו ימצאו את עצמם אצלך בבית...
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי אור* »

אני בשוק. אף פעם לא היה לי עכבר\חולדה בבית עד שלפני שעתיים ראיתי אותו\ה על השיש.
אני כל כך מזועזעת שאני לא מצליחה לישון.
מה אני עושה עכשיו ? איך אני גורמת ליצור הזה לעזוב את הבית ?
גם כך כבר כמה שבועות אני רוצה להביא חתול הביתה, נראה לי שעכשיו אני אזדרז להביא חתול הביתה.
אבל מה אני עושה כדי שהיצור הזה יעזוב את הבית ?
שי_האופה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2011, 08:44
דף אישי: הדף האישי של שי_האופה*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי שי_האופה* »

אור, אם יש לך עכברוש בבית - הוא יאכל את החתול שתביאי.
זה לא הפתרון
לצערי הפתרון הוא מלכודת לעכברושים - 75 ש"ח.
תירצי מדביר - אעזור לך
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי צוויליך* »

מוכר חתולה בת 6 במצב מכני מצוין, תופשת עכברים, ציפורים, דז'וקים, שממיות, ירושות, עזבונות, סטוקים.
הבעיה - הצבע - אפור עכבר.
מחירון.

צוויל
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

החתולה אוטומטית?
מאמינה_בטוב*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2008, 08:49
דף אישי: הדף האישי של מאמינה_בטוב*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי מאמינה_בטוב* »

כמה קילומטראז' עשתה החתולה ?
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

שלום לכולם, בקצרה:
מדובר ככל הנראה בחולדה,כנראה זכר עקר או נקבה חסרת רצון לחוות חוית אמהות (בינתיים),
היא/הוא/הם חפרו מחילה בחצר,משהו שנראה כמו ניסיון עיקש להגיע ליסודות של דירת הקרקע המקסימה שלי.
אני מנסה כבר למעלה מחודש ללכוד באמצעות מלכודת כלוב כזו שנסגרת בטריקה ללא הצלחה.
פתיון שכבר נוסה: גבינה צהובה,לחם טבול בשמן של טונה ללא הועיל.
רציתי לדעת איפה אפשר להשיג חומר מרחיקחולדות? (קראתי שיש חומר שהריח שלו מעורר סלידה בקרב החולדות והן פשוט נעלמות ולא חוזרות) ולא מכשיר אלקטרוני.
יש גם לברדור מקסים בחצר וים של חתולים בשכונה (חסרי תועלת,מסתבר), שאלתי היא כמה זמן לוקח לרעל להתנדף כך שאין סכנה לכלב?
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

טוב, נשבר לנו! זו הפעם החמישית שהיצור הקטן הזה נתפס לנו במלכודת- משוחרר- מובל לשדות במרחק של לפחות 5 ק״מ וחוזר!!!!!!!!!!
כל פעם לתפוס אותו מחדש זה סיוט בפני עצמו כי הוא חכם המניאק ולא ישוב למלכודת שכבר נתפס בה. זו ממש מלחמת התשה!
אנחנו לא רוצים להטביע אותו/להדביר אותו/ להדביק אותו אבל אני לא מוכנה לבשל במטבח עם קוקי עכברים!
אנחנו כבר אובדי עצות.
יש לנו כלב שמתעב חתולים אז זה לא פתרון. השפרצתי נענע ושמני מנטה כמו מטורפת בכל הבית שמריח כמו בית תה מרוקאי טיפוסי.
אולי די עם זה כל המושב פה פרוש לרגליו ודווקא במטבח שלי הוא מוצא בית??????
אני אאלץ לעבור לאמצעים יותר חריפים.
מה לעשות??????
מאמינה_ביוזמה*
הצטרפות: 15 אפריל 2012, 11:57

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי מאמינה_ביוזמה* »

חתול !!!!!!11 נוכחותו מבריחה את כל החולדות והעכברים ! הם מריחים אותו ולא מתקרבים יותר לבית !!!!!!!!!
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

אני וחבר שלי תפסנו עכבר ביום הראשון שעברנו לגור בדירה שלנו, אני הייתי בעד לזרוק אותו לזבל וחבר שלי היה קצת יותר אנושי ושיחרננו אותו בפאטי העיר (די מרוחק ויש הרבה כבישים ובתים מזינים בדרך) והיום אחרי חודש הוא חזר... בהתחלה חשבתי שזה לא אותו אחד שזה אחר, אבל אי אפשר להתבלבל! אין לי מושג מה לעשות לא נראה לי שהוא הולך להיתפס בקלות במלוכדת של הבורג... מה אני יכולה לעשות?
מוריה_הר*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של מוריה_הר*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי מוריה_הר* »

:-) את באמת חושבת שזה אותו אחד?
בכל מקרה לי עזרה רק שיטה אחת- מאחר שאני לא יכולה לסבול מלכודות ושאר פעלולי מוות... פשוט מאוד- שמתי לב מאיפה הוא נכנס, ושמתי לו ליד הפתח שתי קעריות קטנטנות עם קצת מים ואוכל- זה יכול להיות כל דבר, חתיכת לחם, כף אורז וכו. והחמוד היה בא אוכל והולך לו לדרכו. אחר כך כבר מצאתי את עצמי מפנקת אותו בגרנולה עשירה ללא סוכר.
בהצלחה
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

פלונית שלום, סביר שזה באמת אותו עכבר. יש להם חוש כיוון מדהים ולכן אני תמיד משחררת אותם באזורים עם מחסומים גיאוגרפיים (נחל וכו') - שלא יוכלו לחזור. אני מעתיקה לך את התשובה שלי מלפני כמה שנים:

קונים מלכודת גדולה של חולדות (לא הקטנות של העכברים). כזאת שבה הדלת נסגרת אחרי שהעכבר נכנס פנימה. שמים אותה בפינת המטבח ובתור פיתיון שמים במבה / לחם עם חמאת בטנים. חשוב לנקות את הבית ולדאוג להכניס את כל האוכל למקרר לפני השינה. בלילה שומעים את דלת המלכודת נסגרת בטריקה ובבוקר לוקחים את המלכודת עם העכבר לאיזה נחל / פארק ומשחררים אותו רחוק מהבית. כדאי להמשיך עם המלכודת גם בימים הבאים, כי בדרך כלל הם גרים במשפחות ויש סיכוי שגם הדודים והאחים שלו ימצאו את עצמם אצלך בבית...
מוריה_הר*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של מוריה_הר*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי מוריה_הר* »

וואו. מדהיםשזה אותו עכבר. האמת היא ששלי נעלם ואני קצת מתגעגעת אליו
מבועתת_מהמחשבה*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2012, 07:06

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי מבועתת_מהמחשבה* »

היי כולם
שלשום גילינו אבוקדו ואפרסמון מכורסמים חלקית ...חשבנו לתומינו שזהו בננו הקט היה רעב. משום מה השארנו את הנ"ל אכולים למחצה על השיש. הבוקר גילינו לתדהמתנו שהאבוקדו המשיך להאכל בדרך מסתורית(אנחנו לא היינו בבית כך שהפעם התירוץ שהקטנצ'יק היה רעב לא סביר). על השיש היה גם לחם שלא נאכל ועוד תופינים...אנחנו מבועתים מהמחשבה של מה זה יכול להיות. רעיונות למישהו???
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

זה יכול להיות עכבר.
מה הבעת? יש עכברים בכל מקום. שימו צמוד לאיזה קיר מלכודת עכברים הומניסטית עם חתיכת גבינה צהובה ועוד משהו ריחני בפנים, ותראו מה יקרה.

מלכודת עכברים הומניסטית, זו מלכודת מהסוג שהעכבר יכול להיכנס, אבל לא לצאת, והוא לא נפגע בשום דרך. לי (בחו"ל) יש מלכודת כזאת שנקראת "Mice Device" ואני מתה עליה כי היא רב-רב-פעמית: יכולים להיכנס אליהם ארבעה או חמישה עכברים במכה, בלי שהאחרים ייפגעו או ייצאו. אחרי שמשחררים אותם שוטפים, והיא מוכנה לשימוש חוזר.

(פעם תפסתי כך, תוך לילה וחצי, משפחת עכברים שלמה שהתנחלה אצלנו)

אחרי שהעכבר (אם זה עכבר) נתפס, סעו לאיזו פינה לא מיושבת של העיר, ושחררו אותו שם.

אם שום עכבר לא נתפס במלכודת, יכול להיות שזו חולדה...?
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

ננראה לי שיש לי חולדה מתחת לארונות במטבח..( שהם ישנים מאוד דערה שכורה בת״א)
יש בלילה רעשי כירסום, אני דופקת על הארון חזק, ומקווה לטוב
יש חריץ קטן שדרכו אני מרססת ספריי נגק חרקים, אולי היא בורחת כי היא נרטבת(?!)
בכל אופן אין אפשרות להכניס לשם מלכודת..
מה עושים???? מבקשת עזרה
צוויליך*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי צוויליך* »

בקומפוסט שלנו גרה משפחה - שבט - של עכברים. יש לנו כבר יחסי אמון. הם לא ממש טורחים להימלט עד הסוף כששופכים לשם את השאריות. "מה הבאת היום?" העיניים הקטנות השחורות שמציצות מאחורי גלעין האבוקדו בפינה שואלות.
בבית יש 4 חתולים, כך שאין בעיה של פלישה לבית. כבוד הדדי.

צוויל
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

אבל רעש הכירסומים בלילה מחלחל אותי ומפריע לישון..
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

מישהו יודע מה הגודל של העכברים בזמן ההמלטה?????
דחוף צריכה תשובה מצאתי הבוקר במקום אחד 7 "חיות" קטנות מאוד בגודל של סנטימטר אחד עם זנב כמו של
עכבר .
צוויליך*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי צוויליך* »

_7 "חיות" קטנות מאוד בגודל של סנטימטר אחד עם זנב כמו של
עכבר ._
עור ורדרד אפרפר?
בהחלט יכול להיות.
אני מקווה שהתחלת לטפל בהם - תערובת מיוחדת עם פיפטה כל חצי שעה. ורצוי לגדל אותם על הטן שלך, לחימום ומגע.
כמובן, רק אם הנקה אינה אפשרית. (-;

למה העכברים נכנסים לבית? מאיפה הם באים? וממה?
לחלוק איתכם את השפע. הם באיםמהבית של אלה ממעלה הדף הזה שמשחררים אותם "הרחק מהבית" (שלהם).
ממה? מאמא'שלהם, אלא מה?

צוויל - ביולוג וחוקר התנהגות בע"ח (MA המכללה הלטבית בהתכתבות אינטרנטית ספורדית, חוגי בית, הרצאות, כולל שקופיות ואקורדאון)
צוויליך*

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי צוויליך* »

ב(טן)
שחר_מ*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2014, 16:23

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי שחר_מ* »

אין ברירה לקחת מגב, לשבת ולהקשיב טוב טוב בשקט. בלילה שומעים אותו רץ בבית מצויין. ואיך ששומעים אותו לזנק, ולחבוט. נשמע נורא אבל אין ברירה אחרת. במחשבה שניה, וברוח מקיימת בוגרת יותר, הייתי מנסה קודם לשים לו גבינה צהובה במרפסת ולפתוח את הדלת. לי פעם היה עכבר בלילה ובבוקר נעלם.
חשוב גם כל יום בערב לזרוק את הזבל. הם מריחים מצויין גם אם הפח סגור ובאים. ואם אין כח לצאת לפח בלילה, לסגור טוב טוב את השקית זבל וטוב טוב את הפח. או אם אתם בקומת קרקע, הייתי מנסה לשדל זמנית חתול מהרחוב, בעזרת מעט גבינות או דג, להיות ליד הכניסה, אולי הוא יאכל או יבריח את העכבר. ואם לא, אין ברירה צריך לחזור לשיטת המגב.
כפיר*
הצטרפות: 01 דצמבר 2009, 13:15

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי כפיר* »

לפי כל הנכתב ככאן, עולה שחייבים פתרונות יצירתיים לעכברים. לא רעילים, ולתמיד.
אצלנו בבית הילדים שמחים מכל בקבוק שמן ריק.
חותכים את השליש העליון שלו- בשלוש צדדים. צד רביעי נשאר מחובר.
כעת יש לנו בקבוק פלסטיק נפתח-נסגר...
הרעיון הוא, שהבקבוק יישאר פתוח בסבלנות, על נתיב ההליכה של העכברים. וייסגר ברגע שהעכבר בפנים.
לכך יש כמה אפשרויות:
לחצות שיפוד לשניים,
לשים את הבקבוק כשחלקו המחובר כלפי מעלה.
לחורר שני חורים בכל צד - בבקבוק ובחלק הפקק.
להשחיל את השיפודים במאוזן - מחור לחור.
כעת נשאר לשים גומייה בכל צד- על שני קצות השיפוד.
חוררו חור קטן בקצה הבקבוק - כדי להשחיל מתוך הבקבוק סיכת משרד שפתחתם קצה שלה - החוצה כמו אנטנה.
לפקק - קושרים חוט.
ועוד קשר שיגיע לקצה הסיכה, במרחק שישאיר את המלכודת פתוחה.

כעת, הצמידו לחם עם מעט שמן לסיכה.
השחילו את הסיכה לתוך החור בקצה הבקבוק.
הלבישו את החוט על הסיכה.
והמלכודת מוכנה!!
העכבר את הפתיון ימשוך
הסיכה תתנתק מהחוט.
והגומיות ימשכו את שני חלקי הבקבוק - ויסגרו אותו.

חשוב לציין. שלא לעשות אפילו חור אחד לאוורור.
העכבר יגלה את החור תוך דקות - יכרסם אותו - ויצא לחופשי.

בהצלחה.
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

האם עכברים יכולים לטפס על מיטות?
פלוני_אלמונית*

הצילו עכבר בבית

מישהו יכול לענות לי בבקשה אני מסויטת מהדבר הזה כבר יש לי מכת עכברים רצינית ואתמול גיליתי שיש לי מתחת למיטה עכברים מהלכים
מיכל_מחיפה*
הצטרפות: 31 יולי 2020, 00:37

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי מיכל_מחיפה* »

יש לי עכברים בארון בחדר השינה. כבר הרבה זמן אני נמנעת מהתמודדות בגלל שאני מפחדת שאגרש הורים וישארו גורים שירעבו למוות. יש לי חתולים, רק הצעירה מגלה עניין ומנסה להגיע אליהם, אבל הם למעלה, בפנטהאוז.
המצב כבר מוגזם, מצאתי קקי על הסדין ואני מתבשלת עם הרעיון של גירושם לוואדי (מצוידים במים וגרעינים 😭). מדביר אחד אמר שהוא הורג אותם. וויתרתי. מדביר שני אמר לי שהרע במיעוטו זה גירוש במלכודת הומנית. אני מניחה שאצטרך להתמודד עם שחרור כמה פעמים ביום. בטח יש שם קהילה ולא ברור לי איך. אני לא אוכלת בחדר השינה. חשבתי על הדברה אלקטרונית. מישהו ניסה? עם שני מדבירים שבדקתי אחד אמר שזה יכול לעזור רק צריך לשים את המתקן כך שלא יפריע לחתולים. מדביר שני אמר שזה לא עוזר ומשגע חתולים וכלבים. לא מספיק החום והקורונה ועוד התמודדויות אני צריכה לתפוס עכברים ולגרש אותם. הם בטח יושבים כל ערב וצוחקים על החתולים שליייי 😭😭😭
הצילו שהם יעברו דירה לבד 🙏🙏🙏
קארין*
הצטרפות: 28 יוני 2003, 09:01

הצילו עכבר בבית

שליחה על ידי קארין* »

שלום, אני גרה ביחידת דיור בישוב בשרון לאחרונה אני שומעת רעשים בין התקרה לגג, חברים אמרו לי שזה עכברים או חולדות, רק מהמחשבה על זה אני לא ישנה טוב...
אין אפשרות לעלות לגג ובעל הבית לא רוצה לפרק את הרעפים ע"מ לבדוק, כל פעם שאני מזמינה אותו להקשיב לרעש כמובן שאין רעש. ממש אובדת עצות איך לסלק משם את המכרסמים, בעצמי או למי צריך לפנות, למדביר או לשיפוצינק, אני מבינה שגם אם העכבר או החולדה מתה בגג חייבים לפנות ואתה מחשש לריח.
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”