ויטמין k

מרב*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 00:37

ויטמין k

שליחה על ידי מרב* »

שמעתי דעות לכאן ולכאן בנושא של ויטמין K ביום הלידה. ברור לי ששאר הזריקות/טיפות מיותרות, אך מה עם זריקה זו?
המדריכה שלנו להכנה ללידה שהנה בדגש טבעי ואנטי רופאי/ ממסדי תומכת בנתינתה.
מה דעתכם/ן ?
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

ויטמין k

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בן או בת? מתכוונים למול או לא?
אנחנו נתנו בטיפות ולא בזריקה, מייד אחרי הלידה (ועוד מנה כמה ימים אח"כ, לא זוכרת פרטים) בידיעה שהולכים לחתוך אותו מתישהו, ובידיעת הנתון שדימומים אצל תינוקות אחרי לידה לא כ"כ נדירים (נדמה לי אחד למאתיים).
מרב*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 00:37

ויטמין k

שליחה על ידי מרב* »

יש סוג ספציפי של טיפות שהוא יותר טוב/ פחות טוב מאחרים ?
איך מוודאים שאכן התינוק קיבל את הויטמין אם נותנים לו טיפות אוראלית (ז"א, האם אין סכנה שהוא יפלוט את הכל בלי שאוכל לדעת) ?
עדי_יותם*

ויטמין k

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אנחנו השתמשנו במשהו שקוראים לו, נדמה לי, Konakion של רחברת לה רוש. יכולים להזמין לך אותו בכל בית מרקחת, עם מרשם רופא. נסי להתעניין פשוט אצל רופא/ת המשפחה/ילדים שנגישים לך. אני יודעת שבזמנו בבי"ח מאיר, כשדיברתי עם אחת הרופאות בתינוקייה בטל', היא ניסתה להניא אותי מזה.
מייד אחרי הלידה הסיכוי שתינוק יפלוט הוא קלוש. באשר למנות הבאות, פשוט וידאנו שעברה חצי שעה מההנקה האחרונה, ולא טלטלנו את התינוק אח"כ, אז לא היו פליטות. לא יודעת מה לומר לך במקרה שזה אכן יקרה. שוב - כדאי להתייעץ עם רופא/ה. ראיתי את הערתך בדף שלי - על לא דבר, אני לרשותך (-:
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

ויטמין k

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני הבנתי שאם התינוק יונק אז לא הכרחי לתת ויטמין ק'. בזמנו נתתי בטיפות, אבל אח"כ אני זוכרת שהבנתי שאפשר היה לוותר גם על זה.
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

ויטמין k

שליחה על ידי תמר* »

אני מתלבטת אם להסכים לחיסון. שמעתי על מחקרים הקושרים את החיסון עם מחלת הלוקמיה. אשמח לשמוע דעות.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

ויטמין k

שליחה על ידי יונת_שרון* »

ב-http://www.birthpsychology.com/messages ... amink.html כתוב שהקולוסטרום עשיר בויטמין K. ככה שאם מניקים ישר אחרי הלידה ובימים לפני שמגיע החלב, כדאי לשקול אם באמת יש צורך במקור מלאכותי של ויטמין K.
בשמת_א*

ויטמין k

שליחה על ידי בשמת_א* »

יופי, זה פעל, וככה קראתי כמעט את כל האתר הזה. מומלץ בחום!
יפעת_גת*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2001, 12:42
דף אישי: הדף האישי של יפעת_גת*

ויטמין k

שליחה על ידי יפעת_גת* »

בנוגע לשיטה שמוזכרת בדף של משרד הבריאות " מאחר ולא ידוע לנו שזה מזיק אז נותנים לכולם"
כששאלתי את שיין המיילדת שלי על ויטמין K (זריקה שרצו לעשות למיכאל כשבאנו לבקורת אחרי לידת בית)
היא אמרה לי שהיא מאמינה ש:

מה שלא נשבר, לא צריך לתקן

בעולם כבר לא נותנים ויטמין K כי הוכח במחקרים שהוא גורם גבוה לסרטן לילדים עד גיל 10 , בכלל הוא נועד לעזור לילדים אחרי לידה טראומטית (מניעת הקרשות דם במוח) אבל נותנים לכולם
לפי אותו עקרון
בשמת_א*

ויטמין k

שליחה על ידי בשמת_א* »

שאלתי את ד"ר מירה ליבוביץ על ויטמין קיי. היא אמרה, שבטבע בעצם התינוק מפתח ויטמין קיי כתוצאה ממגע עם ליכלוך וזיהום. לכן בעולמנו הסטרילי צריך לתת לו בטיפות, שייצרו את החיידקים המתאימים במעיים. לכן לתינוק יונק צריך לתת שלוש מנות טיפות, וללא יונק רק פעמיים טיפות - כי הפורמולה, מעצם היותה חומר זר ולא מותאם למעי התינוק, מייצרת אצלו את החיידקים שמפתחים ויטמין קיי... (רעיון משעשע: הפורמולה כזיהום לגוף...).
אסנת_ש*
הצטרפות: 12 מרץ 2002, 18:32
דף אישי: הדף האישי של אסנת_ש*

ויטמין k

שליחה על ידי אסנת_ש* »

בשמת ממש חידשת לי. לא ידעתי את זה.
לפי מה שהבנתי ויטמין K ניתן בעיקרון (או אמור להינתן) לתינוקות שנולדו בלידה טראומתית מלקחיים או ואקום, לתינוק שנולד לידה רגילה אין צורך לתת ויטמין K . רק בארץ נותנים לכל התינוקות באופן אוטומטי עם הלידה ויטמין K וכל שאר החיסונים.
בשמת_א*

ויטמין k

שליחה על ידי בשמת_א* »

לגבי ויטמין קיי - מירה חידשה גם לי. פשוט קניתי את הטיפות (בפעם שעברה המיילדת שלי הביאה לי מאנגליה), וקראתי את העלון, ושם הופתעתי לגלות שאם התינוק יונק הוא צריך לקבל עוד מנה גם כעבור חודש. אז צלצלתי למירה לברר למה תינוק יונק צריך יותר. בכלל לא נראה לי כל העניין של הויטמין קיי בכל מקרה.
ממה שהיא אמרה, הבנתי למה בעצם כנראה לא כדאי לוותר על הויטמין הזה - כי מסתבר, שאנחנו, גם עם לידת בית והנקה, לא חיים "באופן טבעי" כי העולם שלנו נקי מדי...
שאלת קיטבג: אז אם בגיל שבועיים אהיה עם התינוק שלושה ימים בפארק הירדן, זה אומר שהוא נחשף למספיק ליכלוך ואפשר לחסוך את הטיפות של גיל חודש??? D-:
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

ויטמין k

שליחה על ידי גילה* »

בשמת - אולי אם תסעי לפארק הירדן מיד אחרי הלידה, תוכלי לותר על 3 המנות? (-;
אני שמחה שהחלטת להגיע למפגש :-D
אמיל*
הצטרפות: 18 דצמבר 2002, 22:40

ויטמין k

שליחה על ידי אמיל* »

שאלה:
אנחנו נתנו בטיפות את הויטמין לאחר הלידה , שבוע לאחר לידה וכעת הגיע הזמן לתת בפעם השלישית ואנחנו מתלבטים.
אשמח לקבל תגובות ודעות מבעלי הניסיון והידע.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

ויטמין k

שליחה על ידי אם_פי_3* »

(לא תשובה לשאלה של אמיל)
קראתי ב- Eתון של MIDWERY TODAY על הרעיון הבא, שאני מתכוונת לאמץ: משבוע 32 האם לוקחת טבליות אלפלפה שעשירות בויטמין K, ואם התינוק יונק ממשיכים גם אחרי הלידה. ללידות רגילות זה אמור להספיק. בלידה קשה (כולל לידות בזק!) כדאי לתת תוספת ליתר בטחון. גם לפגים כדאי לתת.
יונת_שרון*

ויטמין k

בנוסף, כדאי לתת אם לא בטוחים שהתינוק יקבל את כל הקולוסטרום (מה שבד"כ קורה כשיולדים בבי"ח).
אם_פי_3*

ויטמין k

שליחה על ידי אם_פי_3* »

יונת - הסבירי. מה זאת אומרת, לא יקבל את כל הקולסטרום? אם הוא יונק, הוא יקבל אותו, לא?
יונת_שרון*

ויטמין k

רק אם לא מפרידים אותו מאמא שלו.
עדי_יותם*

ויטמין k

שליחה על ידי עדי_יותם* »

יונת בדרכה הקצרנית (כנראה מקלידה ביד אחת? (-; ) מתכוונת כנראה לכך שתינוקות שאינם בביות 24 שעות ביממה, לרוב לא יקבלו את כל הכמות שהיו מקבלים לו היו יחד עם אמותיהם. לכן, מינון ה-K יהיה נמוך מן המינון הטבעי שלו.
אמיל_ע*
הצטרפות: 30 דצמבר 2002, 00:10
דף אישי: הדף האישי של אמיל_ע*

ויטמין k

שליחה על ידי אמיל_ע* »

עדיין לא הבנתי, האם לתת או לא את הקפסולה השלישית.???
אלונה_רוטר*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 22:25

ויטמין k

שליחה על ידי אלונה_רוטר* »

מהחומר שענת תל-עורן הביאה לי הבנתי שכבר הוכח שויטמין ק ל קשור לסרטן, וגם בגלל הסטריליות כדי לתת
את הויטמין
בשמת_א*

ויטמין k

שליחה על ידי בשמת_א* »

אמיל, אם התינוק יונק, אז כן.
אם הוא לא יונק, אז הוא צריך רק 2 מנות.
דרומית*
הצטרפות: 20 ינואר 2003, 20:42

ויטמין k

שליחה על ידי דרומית* »

ושוב...הלכתי לבית המרקחת של כללית כאן בעיירת הפיתוח ושוב, שאלתי את הרוקחת החביבה על הויטמין לקנייה עם מרשם רופא. וכרגיל היא לא שמעה על זה בכלל ו- "ויטמין קיי זה נורא רעיל לא?" "מתי נותנים את זה אמרת?". בקיצור, היא לא יודעת... אז אולי שוב וכרגלי אתם תדעו באיזה בית מרקחת קונים את הטיפות והאם רופא המשפחה ייתן לי מרשם בלי בעיה? (בהנחה שהוא שמע על זה (-; ) אולי הכוונה לבית מרקחת פרטי?

אגב לחברתי הגרמנייה יש ילד שנתנו לו בביה'ח בגרמניה טיפות ביום הלידה וחמישה ימים לאחריה. ודי. הוא נולד בקיסרי.
עדי_יותם*

ויטמין k

שליחה על ידי עדי_יותם* »

דרומית, מציעה שתשאלי את המיילדת שלך.
אני קיבלתי מרשם מרופא שהוא גם מדקר. צריך מרשם רופא, ואז הרוקחת יכולה להזמין בלי שום בעיה, וזה גם לא עניינה למה את רוצה את זה. כתבתי למעלה את שם המוצר והחברה, והרוקחת יכולה לברר - לפחות אחת מהחברות המרכזיות המייבאות תרופות, מייבאת אותו.
אני יודעת על אנשים שלא השיגו דרך בית המרקחת בזמנו, אז פנו ל... וטרינר. לא הייתי נוקטת בדרך הזו מאחר שאין לי השכלה פרמצבטית (בקושי אני יודעת איך לכתוב את המלה הזו...) וככל הזכור לי הקונקיון מיועד ספציפית לילדים.
דרומית*
הצטרפות: 20 ינואר 2003, 20:42

ויטמין k

שליחה על ידי דרומית* »

תודה מסעדה!
טושו_ע*
הצטרפות: 11 מרץ 2003, 22:57
דף אישי: הדף האישי של טושו_ע*

ויטמין k

שליחה על ידי טושו_ע* »

דרומית,
בית מרקחת שור טבצ'ניק ברעננה מוכר ויטמין K ללא מרשם רופא.
נראה לי שהם גם ישלחו לך בדואר.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

ויטמין k

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

יש להם "אתר אינטרנט" www.drugstore.co.il משהו עם כתובת דומה ל-טבצ'נט.
שרהלה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2002, 10:12

ויטמין k

שליחה על ידי שרהלה* »

כיוון שאני נשאלת לעיתים תכופות האם יש צורך לתת את ה-K הנ"ל, חשבתי אולי לעשות סיכום קטן של ידע ממחקרים ומה שמקובל בעולם. לעיונכם ,ומקווה שזה מוסיף קצת אור. (ותודה לענת תלאורן שאספה)
קיימת מחלה נדירה שנקראת vitamin k deficiency bleeding המופיעה בערך ב-1:1000 ילודים. כ- 50% מהילודים שיסבלו מהפרעה זו אחרי השבוע הראשון של החיים, רובם ימותו או יסבלו מנזק מוחי משמעותי עקב דימום תוך מוחי.
תופעה זו אופינית בעיקר לילדים יונקים וניתנת למניעה כמעט באופן מוחלט ע"י מתן ויטמין K לאחר הלידה.
הדימום המוקדם אופייני לגורמי סיכון מסוימים , כגון: אמהות שבמהלך ההריון קיבלו תרופות נוגדות קרישה. הדימום המאוחר יותר שכיח בתינוקות שנולדו פגים או בלידות טראומתיות כמו לידת עכוז ולידה מכשירנית, או תינוקות עם בעיות ספיגה.
תינוקות המראים סימנים של דימומים קטנים על העור או מהאף והפה, יתכן שאלה סימנים המעידים על דימום משמעותי שיופיע שבועות אחרי.
ב- 1950 , לפני שניתן ויטמיןK , שיעור המחלה היה 4 ל-1000 לידות, כשהרוב היה דימום קלאסי של הילוד המתרחש בעשרת הימים הראשונים לחיים.
מ- 1960 השתמשו באנגליה, אירופה וארה"ב בויטמין K במתן זריקה תוך שרירית פעם אחת לאחר הלידה. זה זול , אפקטיבי ולא דווח על כישלון בטיפול, גם לתינוקות עם מחלת כבד שהם בסיכון הגבוה ביותר.
ב-1990 פורסם מחקר על קשר בין מתן ויטמין K בזריקה ללוקמיה בילדות. במחקרים שנעשו בהמשך לא נמצאה תמיכה למחקר זה.
המדיניות הלאומית בגרמניה ואוסטרליה השתנתה למתן ויטמין Kבשתיה, כלומר מתן בעת הלידה, 7 ימים אחריה ומנה שלישית ביום ה-28. לאחר השינוי נקבע שתינוק הניזון מתחליפי חלב, אינו זקוק למנה האחרונה כיוון שהפורמולות מכילות ויטמין K.
ידוע שהכולוסטרום מכיל כמויות גדולות של הויטמין, ומכאן חשיבות ההנקה המוקדמת. רמתו בחלב יורדת בהמשך.
המחלה המאוחרת, נדירה יותר אך גם חמורה יותר, מופיעה בגיל 2-12 שבועות . ב-40-60% מהמיקרים יש בעיה נוספת , כמו מחלת כבד או בעית ספיגה התורמות למחסור בויטמין K.
השיעור של הופעת המחלה המאוחרת-
1:17000 בילודים שלא קיבלו את הויטמין
1:25000 עד 1:70000 בילודים שקיבלו מנה אחת בשתיה מיד לאחר הלידה.
1:400000 בילודים שקיבלו מנה אחת בזריקה, או את כל שלוש המנות בשתיה.

כשאני נדרשת להביע את דעתי, אחרי שאני גומרת להתפתל, אני אומרת שכדאי לתת אם הלידה ממושכת או טראומתית לתינוק, וגם אם יש רצון לברית מילה. אני מעדיפה להשאיר את תהליך קבלת ההחלטה בידי ההורים, כולל האחריות על איסוף המידע.
יתכן שהמידע גורם לבילבול ומקשה על ההורים לקבל החלטה. אבל זו תהיה אחת מני החלטות רבות שיצטרכו לקבל ההורים המודעים , שבהמשך ידרשו להחליט לגבי מתן חיסונים לילדם. יתכן שהכל קשור להשקפת העולם הסבורה שאין צורך לשפץ את יצירת הטבע , ולהוסיף את מה שאין בו צורך גם כשהנזק במתן אינו ידוע.
כיוון שהלידות בבית הן בדר"כ רגועות, יוצא שמעט מאוד ילודים שותים ויטמין K .

מקווה שפיזרתי קצת ערפל. תגובות יתקבלו בשמחה. וגם שאלות.
אם_פי_3*

ויטמין k

שליחה על ידי אם_פי_3* »

תודה!
יונת_שרון*

ויטמין k

אני מבינה שאין נתונים לגבי ילודים שהיתה להם גישה לא מוגבלת לשד (ולקולוסטרום העשיר בויטמין K) -- מדובר רק בלידות בבי"ח שבהם התינוקות הופרדו מאמותיהם לפחות לכמה שעות. נכון?
שרהלה*

ויטמין k

שליחה על ידי שרהלה* »

לא יודעת. אולי צריך לבדוק מה קורה בהולנד, אולי גם שם נעשה מחקר כזה.
בעצם, מי יממן מחקר כזה? אין בזה רווח לאף חברת תרופות. ואף ממשלה לא תיקח על עצמה את האחריות להפסיק את מתן הויטמין מתוך כוונה שהנשים י(ע)ניקו את הקולוסטרום, כך שגם לא יהיה חסכון בקנית ה"K". היה נסיון באנגליה או צרפת להפסיק את מתן הויטמין, אך נרשמה עליה משמעותית במקרי "מחלת הדימום התוך מוחי", כך שהם חזרו לתת.
אני בדרך להראות מחקר המראה שמתן דרך הפה עדיף על זריקה תוך שרירית. סבלנות.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

ויטמין k

שליחה על ידי מיכל* »

עזרה דחופה, אני בשבוע 39 ורוצה להצטייד בויטמין k בטיפות. רופא הילדים במכבי לא מצא ברשימת התרופות של מכבי קונקיון טיפות אלא רק באמפולות לזריקה. אז איך משיגים?
שרהלה*

ויטמין k

שליחה על ידי שרהלה* »

תגידי לרופא שיקרא את האותיות הקטנות. האמפולות ניתנות גם וגם.
בשמת_א*

ויטמין k

שליחה על ידי בשמת_א* »

אלה אותן האמפולות. הנוזל בתוכן יכול להינתן בזריקה או לפה.
צריך גם 3 מזרקים (בקופ"ח נותנים לך חינם, או בבית החולים אם תלדי שם).
שוברים אמפולה, שואבים את תוכנה במזרק, זורקים את המחט, ומטפטפים/משפריצים את התוכן לפה של התינוק (מאוד קל ממזרק בלי מחט).
אם את יולדת בבית, רוב הסיכויים שהמיילדת תדע להראות לך ותעשה את הפעם הראשונה בעצמה.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

ויטמין k

שליחה על ידי מיכל* »

,תודה על ההיענות, הצלחתי להשיג מרשם אחרי שדיברתי עם שור-טבנציק בכפר-סבא והם נתנו לי את המה לרשום במרשם ועם זה ניגשתי שוב לרופא ששוב ציין שהוא לא מבין למה כל המאמץ ורשם במרשם ידני. בשמת תודה על ההסבר, אגב אני מתכוננת ללדת בחדר הטבעי בליס ואמור להיות להם ויטמין בטיפות לפי מה ששאלתי אבל ליתר ביטחון וכן להמשך בבית.
בשמת_א*

ויטמין k

שליחה על ידי בשמת_א* »

בחדר הטבעי בליס ואמור להיות להם ויטמין בטיפות
יופי, ובכל זאת (מנסיונן של אחרות) - אל תסמכי על זה. מאוד מומלץ להגיע מצויידת. תפתחי את הקופסא של הקונקיון כשתקבלי אותה, ותראי את האמפולות (יש שם עוד 2 אקסטרה, למקרה שיישברו או שהתינוק מייד יפלוט). אם הם שולחים לך גם מזרקים, תוכלי לראות אותם, עטופים סטריליים (לא לפתוח עד הרגע שנותנים את הויטמין, כמובן), מחט לחוד ומזרקון לחוד.
כל אחות ורופאה (וגם אחים ורופאים) יודעים לשבור אמפולות מתוך שינה, כך שיוכלו לעזור לך בחדר הלידה עם הויטמין. אבל יש אנשי רפואה (כמו הרופא שלך) שלא יודעים שבאירופה נותנים רק בפה (למעט מקרים מיוחדים כמו לידות מוקדמות, שנותנים גם שם בזריקה), ושעלולים להעלות התנגדות. מאחלת לך שלא תיתקלי במצב שבו תצטרכי להתאמץ להישאר רגועה ולעמוד על שלך.
שתהיה לידה קלה ומוצלחת!
שרהלה*

ויטמין k

שליחה על ידי שרהלה* »

לא ממש פריצת דרך, אבל- שני מחקרים שבדקו קשר של ויטמין K לסרטן ילדים, הגיעו למסקנה שמתן בזריקה מביא לשכיחות גבוהה יותר של סרטן בילדים.
מסקנתם החד משמעית היתה לתת את הויטמין בשתיה, כי- כמו שהם מדגישים- יש לו יתרונות רבים, ללא עדות לחסרון.
עין_לציון*
הצטרפות: 19 דצמבר 2002, 23:13
דף אישי: הדף האישי של עין_לציון*

ויטמין k

שליחה על ידי עין_לציון* »

האם זה בטוח שהנוזל המוזרק הוא גם הנוזל שצריך לתת דרך הפה?
המיילדת במרכז הלידה שבו כנראה אלד אמרה שיש מחקר שמראה קשר בין מחלת קיבה קשה לנתינת הויטמין שנועד לזריקה דרך הפה. (כאן בארה"ב, אגב, זה חוק מדינה להזריק את הויטמין, לא רק בארץ). היא אמרה שהיא יודעת שיש טיפות יעודיות לנתינה דרך הפה אבל אי אפשר להשיג אותן בארה"ב.
בשמת_א*

ויטמין k

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם זה בטוח שהנוזל המוזרק הוא גם הנוזל שצריך לתת דרך הפה?
בקונקיון שנמכר בארץ ומיוצר באירופה כתוב בעלון של הטיפות גם הוראות להזרקה, גם למתן דרך הפה, גם ליונקים, גם ללא יונקים. אז כן, זה אותו חומר.
מה בארה"ב?
איזו מחלת קיבה ומ ה הסימפטומים שלה?
אני מעוניינת בפרטים.
עדי_יותם*

ויטמין k

שליחה על ידי עדי_יותם* »

למי שיש כוח לעשות דוקטורט על הנושא... קישור מתוך gentlebirth.org עם תקצירים, הפניות, דיונים וכו'.
תבשיל_קדרה*

ויטמין k

בארץ זה לא חוק מדינה.
עדי_יותם*

ויטמין k

שליחה על ידי עדי_יותם* »

כאן בארה"ב, אגב, זה חוק מדינה להזריק את הויטמין,
מבירור קצר שערכתי, מתברר שגם בארה"ב, ניתן לחתום על טופס שמשחרר את ביה"ח מתביעות (waiver) ואז לא חייבים לתת, בזריקה או בכל פורמט אחר. כנ"ל לגבי הפרוצדורה של טיפות עיניים. לגבי חיסונים בארה"ב, אפשר להצהיר שמתן חיסונים נוגד את אמונותייך, ואת פטורה.
עין_לציון*

ויטמין k

זה נכון, לא מכריחים אף אחד אם חותמים על טופס שזה נוגד את האמונה (כתוב במפורש "האמונה הדתית"), בגלל חופש הפרט, וכו'. אבל זה (כמו כל דבר כאן) צריך לדעת מראש, אף אחד לא ינדב את האינפורמציה הזו. בכל מקרה, זו הסיבה שגם במרכז הלידה מחויבים בעקרון להזריק ויטמין K, ולמרוח משחת עיניים, אבל לפחות לא יערימו קשיים אם אביא את הטיפות בעצמי. חיסונים לפחות לא ניתנים (כי הן "רק " מיילדות, לא רופאות).
אנסה לברר את הפרטים של המחקר בפעם הבאה שאבקר שם (עוד שבועיים בערך), ואם מדובר בקונקיון.
כל מקרה: הקונקיון הוא הויטמין K היחיד שאפשר להשיג?
עדי_יותם*

ויטמין k

שליחה על ידי עדי_יותם* »

זה לגבי הארץ. מן הסתם יש עוד יצרנים של ויטמין K לילדים שניתן דרך הפה. המיילדות שלך בטח יידעו יותר פרטים, ואם לא - רופא ילדים, בית מרקחת, או כל מי שיש לו מדריך תרופות ומוכן לפתוח אותו בשבילך (-:
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

ויטמין k

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מישהי יכולה להגיד לי מה להגיד לרופא לרשום במרשם לטיפות? כבר ברור לי שהוא לא ידע מה לרשום כי הוא אפילו לא ידע שיש טיפות. מה לרשום? באיזה מינונים מדובר?(הרוחקת אמרה שיש כמה מינונים).
תודה!
תבשיל_קדרה*

ויטמין k

ראי למעלה:

_מיכל (24.03.2003 23:26):
עזרה דחופה, אני בשבוע 39 ורוצה להצטייד בויטמין k בטיפות. רופא הילדים במכבי לא מצא ברשימת התרופות של מכבי קונקיון טיפות אלא רק באמפולות לזריקה. אז איך משיגים?
שרהלה (25.03.2003 08:30):
תגידי לרופא שיקרא את האותיות הקטנות. האמפולות ניתנות גם וגם_

מה שאני מבינה מזה (תקנו אותי!) - האמפולה של הטיפות למתן דרך הפה היא אותה אמפולה שנותנים בזריקה.
(כשתדעי - תגידי (-: )
עדי_יותם*

ויטמין k

שליחה על ידי עדי_יותם* »

למיילדת שלך לא היה המידע (בטח כבר שאלתי וענית ושכחתי). אולי הרוקחת יכולה להסתכל בספרים שלה, משהו עם קונקיון אורל אנפנט (כאילו, דרך הפה, לילדים)? אולי תחפשי אתר של la roch (roche?) , או איכשהו בגוגל?
שרהלה*

ויטמין k

שליחה על ידי שרהלה* »

נכון מצחיק שצריך להגיד לרופאים מה לרשום לנו במרשם תרופתי?
קונים על פי מרשם רפואי קופסה לבנה מלבנית בצבע לבן שעליה כתוב בכחול-
KONAKION MM PEDIATRIK
2mg oral/i.m/i.v
בפנים יש חמש אמפולות חומות, המכילות כל אחת, 0.2CC של נוזל הויטמין K במינון של 2mg.
בפנים יש גם דף עם הנחיות, אבל זה ברור מהנכתב על הקופסא שאפשר לתת את התרופה גם דרך הפה.

דרך המתן-
בשמת הסבירה מצוין איך לשאוב את הנוזל. המנה הראשונה , אמפולה אחת , ניתנת בתוך שעתיים מהלידה. השניה לאחר חמישה עד שבעה ימים מהלידה, והשלישית לאחר חודש מהלידה.
יש לשים לב שהילוד לא פולט את התמיסה.
נדמה לי שזה עולה 30 ש"ח.
כדאי לא לחכות לרגע האחרון כיוון שבתי המרקחת לא מחזיקים את זה במלאי וצריכים להזמין.
שרהלה*

ויטמין k

שליחה על ידי שרהלה* »

אה. למה חמש אמפולות? כי ככה זה נמכר. את השתיים הנותרות אפשר לתרום לקרן לנזקקי ויטמין K או לתת למיילדת לשימוש בלידה אחרת.
בת_ההרים*

ויטמין k

שליחה על ידי בת_ההרים* »

שרהלה תודה ענקית!
תבשיל_קדרה*

ויטמין k

את השתיים הנותרות אפשר לתרום לקרן לנזקקי ויטמין K או לתת למיילדת לשימוש בלידה אחרת
ואז, אחרי שתי לידות עם אותה מיילדת, בשלישית, תהיי זכאית לויטמין K ממנה (-;
ועוד תישאר אמפולה אחת לקרן הנ"ל

> סתם. סתם. משועשעת מהחשבונות, ומהעובדה שמסתובב חופשי ויטמין K ללא מרשם רופא <
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

ויטמין k

שליחה על ידי שרה_ק* »

לא צריך.. אם האמא תאכל הרבה ירקות עליים ירוקים יהיה מספיק וויטמין K. גם ההנקה מספקת את זה. בכל אופן לטבע יש סיבה טובה לא לתת רמות גבוהות של וויטמין K מייד כשנולדים מפני שהעורקים דקים ועדינים. זה יכול לגרום לחסימה. יש מחקרים שטוענים שילדים שקיבלו וויטמין K מלאכותי בהזרקה , יש להם סיכונים לפתח לאוקמיה
עין_לציון*

ויטמין k

טוב, בעניין הקשר שבין ויטמין K שניתן בבליעה לסרטן הקיבה - לא הצלחתי למצוא את המחקר המפורש, אבל המיילדת שדיברתי איתה ומתמצאת בנושא אמרה שבפירוש מדובר בזה המיוצר כאן בארה"ב ואילו הקונקיון "שלנו" הוא בטוח לשימוש בבליעה (עד שייצא מחקר חדש שיקשר בינו לבין התקרחות בגיל העמידה).
אם_פי_3*

ויטמין k

שליחה על ידי אם_פי_3* »

עין - זה בדיוק הענין: כל תוספת מלאכותית מהווה סכנה פוטנציאלית, גם אם אנחנו לא יודעים בדיוק מה. אני מסכימה עם שרה (וליתר בטחון לקחתי טבליות אלפלפה משבוע 32).
אגב, כשביצענו בדיקת PKU, בגיל 11 יום, ראינו בבירור שהדם נקרש היטב. אם חוששים, אפשר אולי לבצע דקירה קטנה ולראות את הקרישה לפני מתן הויטמין (לא שאני בעד דקירות, ועדיין, נראה לי עדיף דקירה קטנה (שבהחלט כאבה לתינוק שלי) על פני מתן חומרים זרים שהשפעתם לא לחלוטין ידועה) - כל זאת בלידה "רגילה", לא קשה באופן מיוחד.
יעל_כ*
הצטרפות: 29 אפריל 2003, 14:43

ויטמין k

שליחה על ידי יעל_כ* »

זה יכול לגרום לחסימה
יש לך מקור?
בת_ההרים*

ויטמין k

שליחה על ידי בת_ההרים* »

ד'ר לייבוביץ' ענתה בפורום אמנות הלידה לגבי הויטמין שהוא לא עובר בחלב האם! היא יועצת הנקה ורופאת משפחה, נראה לי שצריך לקחת את תשובתה ברצינות. עוד היא הוסיפה שהופרכו כל הסיפורים/מחקרים על הקשר בין הויטמין בזריקה לבין מחלת הסרטן. קטונתי מלדעת באופן אבסולוטי מי כאן "צודק". אבל לכל מטבע שני צדדים.

בכל אופן, קוריוז קטן בנוגע לויטמין. אני, שחיה בעיירה נידחת שנמצאת כמליון שנות אור מאחורי הציוויליזציה (-; אני הלכתי לרופאת המשפחה ב"כללית" לבקש מרשם לויטמין בקפסולות(באדיבותה של שרלה אינכמוה). הרופאה בודקת במחשב ורואה שיש את הקפסולות הללו בדיוק, אפשר להוציא מרשם! אבל לא!!! לא רופאתינו שמעולם לא שמעה על "לא לתת בזריקה". זה נשמע לה הרפתקני מידי. וכך היא מסבנת אותי בהבטחות ש"תברר ותחזור אליי עם תשובה". וככה היא מושכת אותי כמה ימים. אני כבר צריכה ת'מרשם...צריך להזמין בבאר שבע, לחכות שיגיע, לנסוע לקחת. יש לידה בקרוב ב'הש...
שלחתי את הבעל לרופאת הילדים במכבי, מצוייד באישור שאני אכן בהריון. הרופאה אמנם מעולם לא נתקלה במישהו שרוצה קפסולות במקום זריקה אבל בדקה בספריה ומייד הוציאה מרשם. יחי הבעל!
בינתיים הרופאה שלי מתקשרת אליי עם תשובה מטומטמת(אין לי מילה אחרת) שאסור לה לתת לי מרשם לזה כי אם אני אתן זריקה בבית החולים וגם טיפות זה מסוכן(מצטערת אין לי מחווה מתאימה למשפט הזה. אתם מוזמנים להוסיף כיד הדמיון החופשי). נו, וזה אחרי שהסברתי לה שאני לא נותנת את הזריקה ושבכלל אני מקווה ללדת בבית. סתם תירוץ שלה לא לתת לי מרשם. אם היה לי כוח או 10 שנים יותר צעירה- הייתי מתלוננת עליה באבו אביה. אבל לעת זקנה אני פשוט שמחה שיש כאן גם סניף מכבי (-:
אם_פי_3*

ויטמין k

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אולי לא עובר בחלב אם, אבל כשיש לאם מספיק, אני (מנחשת ש)הוא עוֹבר לעוּבר. בנוסף, הקולוסטרום עשיר בו.
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

ויטמין k

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אם פי 3, האם ראית את התשובה באמנות הלידה? הוסבר שם הנושא של ויטמין K וקרישה.
כמובן שרוב התינוקות ישרדו גם בלי הזריקה, או הטיפות. אבל הדגמה של קרישת דם בבדיקת דם ממש לא יעילה. גם אנשים שמקבלים נוגדי קרישה יפסיקו לדמם מפצע קטן די מהר. הבעיה היא בדימום רציני.
כדאי לקרוא על Hemorrhagic disease of the newborn, לפני שפוסלים את מתן ויטמין K. הקישי מילים אלה ב GOOGLE, ותקבלי שלל תוצאות.
אחד המאמרים המסכמים את זה די טוב, דווקא מנקודת מבט של של לידה טבעית. יש שם גם את הסיכוניםש לויטמין K, וגם את שכיחות הבעיות ללא ויטמין K.
וגם מוסבר לגבי ויטמין K שעובר מהאם לעובר (לא מספיק), וגם בקולוסטרום וחלב אם (לא מספיק). זה מאמר בשפה פשוטה, לציבור.
אין מידע מאד מפורט על פעילות ויטמין K, ומה קורה כשהוא חסר, אבל בכל זאת , יש די הרבה מידע. http://www.birthnaturally.org/PDF/Infor ... taminK.pdf
מקווה שזה עוזר במשהו.
אמא_ל_5*

ויטמין k

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

הוצאתי עוד כמה מאמרים.
המסקנה הכללית היא שחסר ויטמין K בילודים, ושתינוקות שמקבלים הנקה מלאה הם בסיכון גדול יותר למחלת הדימום של הילוד (כי בתמ"ל מוסיפים ויטמין K), ושאפשר במידה מסוימת להעלות ויטמין K בחלב אם, אך זה לא במקום הזריקה.
הנה כמה מאמרים:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... d&[po]list uids[/po]=2000828&dopt=Abstract
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... d&[po]list uids[/po]=8989344&dopt=Abstract
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... d&[po]list uids[/po]=10569231&dopt=Abstract
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... d&[po]list uids[/po]=8521692&dopt=Abstract
בת_ההרים*

ויטמין k

שליחה על ידי בת_ההרים* »

התשובה באתר אמנות הלידה
http://www.leida.co.il/reply.asp?rep=133680
יונת_שרון*

ויטמין k

אמא ל-5, האם במחקרים האלה בדקו גם קבוצה של תינוקות שלא הופרדו מאימותיהם בכלל?
אמא_ל_5*

ויטמין k

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

כמובן שלא נאמר דבר על הפרדה או אי הפרדה מהאמהות.
למה זה משנה לעניין ויטמין K?
יונת_שרון*

ויטמין k

אם הבנתי נכון, יש ויטמין K בקולוסטרום. ההתרשמות האישית שלי היא שכל הפרדה בין האם והיילוד מורידה את כמות ההנקות בימים הראשונים, ובכך מורידה את כמות הקולוסטרום שהתינוק מקבל.
אמא_ל_5*

ויטמין k

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

עד כמה שאני הבנתי יש באמת יותר ויטמין K בקולוסטרום מאשר בחלב בשל, אך עדיין מעט מידי. באופן חד משמעי נאמר בכל המאמרים שהנקה מלאה היא אחד מגורמי הסיכון למחלת הדימום של הילוד. גם אותי זה מאד הפתיע. לא ראיתי מחקר שבדק מה הקשר בין הפרדת התינוק מהאם לבין שכיחות התופעה, שהיא כמובן נדירה יחסית בכל מקרה. באמת מעניין אם יש הבדל.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

ויטמין k

שליחה על ידי ורד_לב* »

זה לא נשמע קצת לא הגיוני
שהנקה מלאה היא אחד מגורמי הסיכון למחלת הדימום של הילוד ?
מה עשו לפני 100-200 שנה? לפני 500-600 שנה? לפני 1000-2000 שנה? (לפני שנתנו את הויטמין)
כל התינוקות סבלו מהדימום? או הרבה תינוקות סבלו? מתו?
מה עושים במדינות פחות מפותחות ובחברות שבטיות, כשאין ויטמין K לתת?
אני באמת תוהה, לא טיזינג...
אמא_ל_5*

ויטמין k

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

קיראי את התשובה הזאת שמסבירה את הנושא:
http://www.leida.co.il/reply.asp?rep=133680

והעובדה לגבי ההנקה המלאה, היא ממצא של מחקרים על הנושא - כשבדקו מי הם הילודים שמקבלים את הבעיה בשכיחות גבוהה יותר. גם לי זה היה מאד מוזר, אבל זה חוזר על עצמו בכל הספרות המדעית העוסקת בנושא, ואם יודעים את הרקע, זה נשמע הגיוני בכל זאת. קיראי גם את המאמרים שהפניתי אליהם, אם את רוצה להעמיק.
ובאמת - הרי ידוע שתמותת תינוקות היתה גבוהה יותר בעבר, וכן במקומות לא מפותחים. זה כמובן מסיבות רבות, אך דימום של הילוד הוא אחד מהם.
בת_ההרים*

ויטמין k

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אבל זה בדיוק העניין. שדווקא בתרבויות יותר "פרימיטביות" או בעבר בפחות סטרילי- היו התינוקות חשופים לאדמה ולכלוך שדווקא חיזק אותם וחיסן אותם. בסביבה הסטרילית מערבית זה לא קורה בכזו תדירות.
אמא_ל_5*

ויטמין k

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אדמה ולכלוך מחסן ומחזק - אם הוא לא הורג. תמותת התינוקות בתקופות עבר, ובמקומות "פרימיטיביים" היא לעין שעור גבוהה מאשר בעולם המערבי כיום. עם זאת, לעניין ויטמין K היה לאדמה ולכלוך יתרון, אך להרבה מאד דברים אחרים, זה חיסרון גדול. את יכולה לבדוק infant mortality במנוע חיפוש כדי לקבל מושג על המספרים. למשל באתר הזה - http://www.bartleby.com/151/a28.html . כמובן שיש סיבות רבות לתמותת תינוקות, אבל היגיינה ירודה היא אחת מהן. זה הסבר לשאלה _מה עשו לפני 100-200 שנה? לפני 500-600 שנה? לפני 1000-2000 שנה? (לפני שנתנו את הויטמין)
כל התינוקות סבלו מהדימום? או הרבה תינוקות סבלו? מתו?_ . התינוקות אולי פחות סבלו מדימום, אך מתו מסיבות אחרות.
בקיצור - אני בעד לתת ויטמין K.
תבשיל_קדרה*

ויטמין k

(טוב שנועה לא קוראת את זה (-; )
כמה טובים החיים כשגם הרוקח נחמד...

שיחת טלפון I לשאול האם יש.
שיחה II (ממנו אלי!) לשאול אותי איזה מינון צריך, בינתיים הוא ברר איפה (במחוז) יש כרגע.
שיחה III (בגלל שנכנסתי הנה לרגע) אמרתי איזה מינון, קיבלתי שמות של שני בתי מרקחת שמחזיקים את הויטמין עכשיו, וביקשתי שיזמין הנה, כי בעצם יש לי עוד זמן.
הכל - תוך פחות מחצי שעה!
(ואם הרופאה לא תדע בדיוק מה לרשום - הרוקח כבר ידע לומר לה).
בת_ההרים*

ויטמין k

שליחה על ידי בת_ההרים* »

נו, ככה זה בצפון לא? אין ספק שהגליליים נאורים יותר (-;
יושי*
הצטרפות: 13 אפריל 2003, 11:45

ויטמין k

שליחה על ידי יושי* »

לא כל כך הבנתי. בסיכומו של עניין - נותנים מנה בלידה, אחרי שבוע וכעבור חודש? לא במשך שלושה ימים רצוף?
בת_ההרים*

ויטמין k

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מנה בלידה(24 שעות מהלידה), מנה אחרי חמישה ימים, מנה אחרי חודש. אני וויתרתי על האחרונה. לא יודעת למה...
אבל לא 3 ימים רצוף.
מיה*
הצטרפות: 09 ינואר 2003, 16:07

ויטמין k

שליחה על ידי מיה* »

אני בקופ"ח לאומית וניתן לרכוש דרך קופ"ח. פשוט ניגשתי לרופא ילדים ביקשתי מרשם והזמנתי בבית מרקחת. העלות מסובסדת ע"י הקופה.
יושי*
הצטרפות: 13 אפריל 2003, 11:45

ויטמין k

שליחה על ידי יושי* »

ממש עולם אחר... לי הרופאה אמרה שזה לא מופיע במחשב - אז היא לא יכולה לתת לי. קניתי בלי מרשם בשור-טבצ'ניק בדיזינגוף
תבשיל_קדרה*

ויטמין k

יושי - באיזו קופה? בכללית זה מופיע. דברי עם הרוקח.
אור_לי*
הצטרפות: 11 ינואר 2004, 14:20
דף אישי: הדף האישי של אור_לי*

ויטמין k

שליחה על ידי אור_לי* »

האם מישהו יודע על הייתרונות של מתן הויטמין בטיפות לעומת זריקה? מיילדת אחת ב"ליס" אמרה שהטיפות מאוד מרות מה שגורם לנו לדחוף מיד פטמה לילד, ועלול לגרום לו בפעם השנייה או השלישית להתנייה של: אנטי יניקה... מאידך אני יכולה לספר, שזריקת ויטמין K היא מ א ו ד כואבת, שלא לומר צורבת - וזאת אני יודעת מהכלב שלי שהיה חייב לקבל את הויטמין (לאחר שאכל רעל עכברים) ומאז הוא ברוגז עם הוטרינרית שלו (זריקות אחרות אף פעם לא הזיזו לו...)
אני אשמח לשמוע מאלה שכן נתנו טיפות ואח"כ הניקו - אם זה השפיע...
אם_פי_3*

ויטמין k

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לא יודעת לגבי ויטמין K (הבחירה שלי מתוארת בדף הזה, אי שם למעלה) אבל נתתי לתינוק שלי תרופה מאד מרה (צמחי מרפא) מעורבבים בחלב אם, וזה הקל עליו מאד. כשפעם אחת ויתרתי על המהילה בחלב, הוא החל להתנגד לתרופה. מצד שני, היניקה כבר היתה מבוססת היטב בשלב זה, ולא משהו שהוא יוותר עליו.
בשמת_א*

ויטמין k

שליחה על ידי בשמת_א* »

שתי המיילדות שלי, המנוסות במתן הויטמין בטיפות, אמרו שהתינוקות בכלל לא מתרגשים מהטעם של הויטמין. שני התינוקות שלי לא גילו שום בעיה עם הטיפות.
ובפעם השניה או השלישית התנייה? המיילדת מליס עושה צחוק?
הפעם השניה היא אחרי שבוע (שבוע לתינוק בן שבוע זה המון זמן!) והבאה אחרי חודש! איזה תינוק יזכור טיפות?
זריקה כואבת, לעומת זאת, בוודאי פחות נעימה.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

ויטמין k

שליחה על ידי יעל* »

אין צורך לקנות ,אם מתכוונים להגיע אחרי הלידה לבית החולים - האמפולות של הזריקה הן אלו הניתנות גם דרך הפה.
צריך רק לבקש לתת דרך הפה ולא בזריקה. אני הגעתי לקפלן ובכלל לא היתה להם בעיה שאני אתן לו בכפית ואפילו נתנו לי אמפולה הביתה להמשך הטיפול.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

ויטמין k

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בבית מרקחת ההומאופטי הום-גליל ברח' בן יהודה בתל אביב מוכרים אמפולות ויטמין K ללא מרשם. לי הם מכרו 3 אמפולות, ולא את האריזה המתוארת כאן.
יוחננית*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2003, 12:13

ויטמין k

שליחה על ידי יוחננית* »

בעקבות הדיון כאן, שאלתי את המיילדת בלניאדו. הם נותנים ויטמין K רק בזריקה, כי הם חוששים בטיפות שהתינוק יפלוט אותן. אבל לא חייבים את הזריקה, אפשר לחתום שמוותרים עליה. ואז ההורים יכולים לתת טיפות באופן עצמאי.
אור_לי*
הצטרפות: 11 ינואר 2004, 14:20
דף אישי: הדף האישי של אור_לי*

ויטמין k

שליחה על ידי אור_לי* »

תודה תודה לכל העונות. יש לי עוד כמה שבועות להחליט... (אני נוטה לטיפות)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ויטמין k

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

דר' נועה פרנקל שעובדת גם ב "טיפה מן הטבע" ממליצה לתת את הטיפות, את כל שלוש הפעמים.
תמר_אופיר*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 16:46
דף אישי: הדף האישי של תמר_אופיר*

ויטמין k

שליחה על ידי תמר_אופיר* »

אנחנו לא נתנו ויטמין K בכלל, לא זריקה ולא טיפות למרות שילדתי בבית חולים, היו ויכוחים כמובן עם הצוות אבל התעקשנו חתמנו וזהו!
לפני הברית הודעתי למוהל שלא נתנו ויטמין K , אם זה בסדר מצידו לעשות את הברית והוא אמר שאם התינוק ינק מרגע שנולד ולא הופרד ממני אז הכל בסדר... וכך היה!
א_גרויסע_מויש*
הצטרפות: 08 פברואר 2004, 17:47

ויטמין k

שליחה על ידי א_גרויסע_מויש* »

אני שואלת עבור גיסתי, שצריכה ללדת בימים הקרובים, ודי דחוף לה להשיג מרשם.

קראתי את הדף הזה, והבנתי שהטיפות נקראות:
KONAKION MM PEDIATRIK 2mg oral/i.m/i.v

בקופ"ח יש להם רק את האמפולות, שלא רשום עליהן 'oral'.
האם אלו אותן אמפולות שניתן לתת גם בזריקה וגם בשתיה?
כיצד אפשר לוודא שזה אינו הסוג שנחשד כגורם למחלת קיבה קשה?
טרה_רוסה*

ויטמין k

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מויש, את במרכז?
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

ויטמין k

שליחה על ידי שרון_ג* »

מויש, אלה האמפולות שנותנים בזריקה שאפשר לתת אותן גם דרך הפה. תפתחי את העלון המצורף לקופסה של האמפולות ושם זה כתוב (שם אני קראתי את זה יומחד בשלוש לפנות בוקר כשזוג מוזר מאד של הורים סרבו לתת זריקה ולכן האחיות העירו אותי שאשכנע אותם שאי אפשר דרך הפה)
טרה_רוסה*

ויטמין k

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא צריך מרשם. תקפצי (או תתקשרי קודם לוודא שיש במלאי, או שישלחו לך) לבית מרקחת הום-גליל ברחוב בן יהודה.
תבשיל_קדרה*

ויטמין k

בכללית - צריך מרשם, וזה יוצא די זול. (11 ש"ח [= מנת תרופה] לאמפולה, חבילה של 5 במחיר של 3 [שרון אל תקשיבי - את 2 הנותרות, אחרי שמוודאים שלא נזקקתם לנוספות כי נשפך/החתול דרך/הכלב נשך, אפשר להעביר ליולדות עם רופאים שלא כל כך משתפים פעולה]).
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”