חידוש המחזור בתקופת ההנקה

דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

שליחה על ידי דניאלה* »

למה שטויות? זה עניין הורמונלי לחלוטין ולא קשור לחוזק וחולשה.
תודה
אני_רק_שאלה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 10:48

שליחה על ידי אני_רק_שאלה* »

זהו בדיוק. האם חוזק או חולשה של הגוף הוא שמפעיל את מנגנון ההורמונלי ומחזיר את המחזור.
הרי הנקתי את כולם אותו דבר. וכולם התחילו לאכול פחות או יותר באותם זמנים. אז מה ההבדל?
אחרי הלידה השנייה הייתי ממש חלשה ועובדה חזר לי המחזור יחסית הכי מהר. העיניין הוא שגם עתה בחודשיים האחרונים אני גם די חלשה אבל עדיין אין מחזור.
אז מה לדעתכן התשובה
דניאלה*

שליחה על ידי דניאלה* »

למה צה צריך להיות עניין של חוזק או חולשה?
יש הרבה מאוד מרכיבים במערך ההורמונלי, החל ממצבי רוח, תזונה, מצב בריאותי וכ'ו.
הגוף מקבל איתותים בכל מיני דרכים.
האופי של התינוק והאופי של היניקה שלו ותדירות ההנקות משפיעים גם הם.
יש תינוקות שיונקים בתדירות גבוהה, ויגרמו להפרשה של הורמונוים מסויימים בכמות מסויימת, ותינוקות שינקו בתדירות יותר נמוכה ויגרמו להורמונים להיות מופרשים בתדירות אחרת.
זה יכול להיות אפילו קשור לעונה בשנה ולטמפרטורה.
לשעות השינה של התינוק, כדבחוץ קר התינוק מכורבל בתוך הבית החמים והנעים וישן יותר שעות והגוף מפריש קצת פחות פרולקטין וכ'ו וכ'ו וכ'ו.
אם את מרגישה חולשה או שיש נושאים שצריך לטפל בהם אז תטפלי בהם.
עולם_ומלואו*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 20:31
דף אישי: הדף האישי של עולם_ומלואו*

שליחה על ידי עולם_ומלואו* »

אני קיבלתי אחרי חודשיים בפעם הראשונה והנקתי אותה 3 שנים. עם השני אחרי 3 חודשים ואני עדיין מניקה (הוא בן 9 חודשים) אין אצלנו תוספות להנקה רק אוכל רגיל מגיל חצי שנה ומעלה
זה נראה לי הורמונלי לחלוטין ולכן אישי מאוד - כל אחת וההורמונים שלה.
חוץ מזה גם אור יכול לתרום לעניין. אם ישנים נניח עם אור קטן, הוסת חוזרת מהר יותר.
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

שליחה על ידי או_רורה* »

אני קיבלתי אחרי שנה וארבע של הנקה צמודה צמודה (עד גיל שנתיים וחצי), ועכשיו שאני נזכרת, זה היה די בסמיכות להורדת כמה מההנקות ליום.
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

חוץ מזה גם אור יכול לתרום לעניין. אם ישנים נניח עם אור קטן, הוסת חוזרת מהר יותר.
מוכנה גם עם אור גדול :-), אשמח להסבר איך זה עובד?
דניאלה*

שליחה על ידי דניאלה* »

אשמח להסבר איך זה עובד?
זה משבש את השעון הביולוגי, יש הורמונים ביישנים שאוהבים להשתחרר בחושך...
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

שליחה על ידי איילת* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום לכן יקרות,
אני שנה וחודשיים אחרי לידה, עדיין מניקה (פעם אחת בצהריים שאני חוזרת מהעבודה, לפני השינה, בלילה וקצת בבוקר)
מחזור עדיין אין (אני עם התקן לא הורמונלי).
מדי פעם בחודש האחרון יש לי כמו כאבים לפני מחזור אבל המחזור לא מגיע.
האם זה מצריך פנייה לרופא או שזה דבר שבשיגרה?
אשמח לתובנות...
מישהי?.!!*
הצטרפות: 19 דצמבר 2011, 23:42

שליחה על ידי מישהי?.!!* »

אני מניקה כבר שנה ברוך ה' ללא מחזור עד עכשיו השבוע החלו לי כאבי מחזור בבדקתי אתמול היה דימומון והופסק אבל כאבי המחזור לא פסקוו אני מרגישה כאילוו אני צריכה לקבל
אבל אין כלום מלבד הדימום שהיה אשמח לקבל תשובה אם מישהי נתקלה בדבר דומה
מרינה_מאוהבת_בים*

מעדכנת: היום הגוף שלי בחר בוסת אחרי כמעט 3.2 שנים בלי (2.4 אחרי לידה).
וגם היה ביוץ לפניה (עקבתי על פרופיל הורמונלי החודש).
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

שליחה על ידי אמא* »

הנקתי שנה. היום אני 3 חודשים מסיום הנקה ועוד לא קבלתי.
מישהי?.!!*
הצטרפות: 19 דצמבר 2011, 23:42

שליחה על ידי מישהי?.!!* »

שלום לכולן אני מניקה כבר שנה וחודש וחצי בלי מחזור אני חייבת להודות שזה קצת מלחיץ אותי אני פוחדת מהריון ...
אני מניקה בתוספת אוכל רגיל אבל הבן שלי לא מתפשר וכמעט לאחר כל ארוחה מקנח בהנקה ובלילות גם מניקה כ3-5 פעמים
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

שליחה על ידי מישהי* »

חשוב לי להבהיר שכתבתי שאני פוחדת מהריון כי זה לא הזמן המתאים וגם יותר פוחדת מהלידה עצמה בלידה של הבן שלי חוויתי קצת טראומה עברתי זירוז בלון וחוויתי צירי לידה חזקים מאוד שהמוניטור עלה כבר ל170
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מניקה כבר שנה וחודש וחצי בלי מחזור אני חייבת להודות שזה קצת מלחיץ אותי אני פוחדת מהריון ...
אם את לא מעוניינת להרות, השתמשי באמצעי מניעה ואל תסמכי על יש מחזור או אין מחזור.
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

שליחה על ידי מיטל* »

אחרי הלידה הראשונה חזר המחזור יחסית מהר אבל לא היתה הנקה מלאה,עכשיונאני בהנקה מלאה חצי שנה ואין זכר למחזור.לומדת מהתגובות כאן שהכל יכול לקרות...שמחה בנתיים שנחסכות ההוצאות המיותרות על פדים וטמפונים.מישהי משתמשת באמצעי מניעה שמוחדר לזרוע,שתל, שמוציא הורמונים כל חודש?
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

שליחה על ידי דנה_ה* »

נראה לי שהשאלה שלי הכי מתאימה לדף הזה -
השבוע קיבלתי מחזור לראשונה אחרי שנה וחודשיים של הנקה (עדיין מניקה אבל פחות).
בחיים לא היה לי מחזור כזה.. אין כאבים או משהו כזה, פשוט המון המון דם. אני משתמשת במונקאפ כך שזה לא סוייקטיבי - אני פשוט רואה את הכמויות בעין..
האם קרה למישהי כאן שהמחזור הראשון היה מוגבר במיוחד?
פלוני_אלמונית*

היי, אני אחרי לידה חודש ו 10 ימים וקיבלתיי מחזור , מניקה חלקית, האם יש קשר בין קבלת מחזור להיחלשות הורמון לייצור חלב ?
פלוני_אלמונית*

היי, אני אחרי לידה 5 חודשים לידה ראשונה ילדתי ב 16/8/2012 קיבלתי מחזור ראשון ב 5/10/2012 ומחזור שני ב 11/11/2012 ועכשיו אני מחכה למחזור ואני מניקה הנקה מלאה .. ואני עושה מניעות להיריון משתמש בקונדומים .. האם אני בהיריון ????
אוהבת*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2004, 02:20

שליחה על ידי אוהבת* »

שלום נשים חכמות,
קראתי את רוב הדף (לקראת הסוף היה לי קצת פחות כח...)
רציתי להתייעץ איתכן...
יש לי תינוק מהמם שבעוד שבוע כבר יהיה בן ארבעה חודשים, הנקה בלעדית, לא מוצץ לא בקבוק לא שאיבה רק ציצי לפי דרישה, אנחנו לא נפרדים, גג שעה בלעדיו לצורך ירידה לסופר פעם ב-, אבל חוצמיזה כל היום ביחד וכשיוצאים רק מנשא, גם בבית מנשא אם רוצה לישון. ישנים יחד ועושים הכל יחד! אני לא עוקבת אחרי תדירות ההנקה - מציעה מתי שנראה לי שהוא רוצה (לרוב לפני בכי). הדבר היחיד ש"העלה חשש" זה שהמתוקי ישן כל כך טוב בלילה, בחלק הראשון של הלילה הוא ישן שש שעות, ואז מתעורר להנקות. כך שאני כבר כמה זמן לא ממלאת את התנאי של הנקה כל 2-3 שעות יום ולילה. ממש קיוויתי שהאל-וסת יהיה ארוך אצלי... אני גם לא משתמשת באמצעי מניעה (השתתפתי בסדנת מודעות לפוריות של מיכל שונברון). והנה - היום בבוקר אני פתאום רואה אדום! בינתיים מעט. איזה באסה... קיוויתי לחופש. אנחנו רוצים ילדים בעתיד אבל אני רוצה שהמתוקי יהנה מהנקה כמה שיותר...
שאלותיי: למה לצפות עכשיו? האם תהיה וסת סדירה? האם זה תהליך אל- חזור או שיש משהו שאני יכולה לעשות על מנת לחזור לאל-וסת? יכול להיות שלא מדובר בווסת?
ושאלתי הגדולה: למה?! הרי הקטני לא מוכן שמישהו חדש יתפוס את הגוף של אמא?! ועשינו הכל לפי "הרצף", מגע, מנשא, שינה יחד...
כמו כן רציתי להתייעץ, כמה זמן לדעתכן מומלץ לחכות עם הריון נוסף, מבחינת התועלת של המתוק, שהרי הריון עלול לפגוע בהנקה? מומלץ להניק שנתיים אז כדאי לדחות הריון שנתיים? ואם כן למה הגוף שלי לא עושה את זה בעצמו? (ולא, אני לא מצליחה לחשוב על שום אלמנט "מערבי" ששיבש את הפעולה הטבעית של הגוף במקרה הזה)
אשמח מאוד לכל דעה.
חביבה*
הצטרפות: 27 מרץ 2004, 20:30

שליחה על ידי חביבה* »

מחזור לא סדיר אחרי ניתוח קיסרי, זה הגיוני??? ילדתי לפני שמונה חודשים, קיבלתי את המחזור מטורף חצי שנה אחרי, ושבועיים לאחר מכן עוד מחזורונצ'יק של 24 שעות, ועושה רושם שעכשיו קיבלתי שוב , חודש וחצי אחרי... זה הגיוני??? אני שואלת כי מעולם לא היו לי מחזורים סדירים אלא אם כן הייתי על גלולות... הייתי מקבלת אולי 4 פעמים בשנה ליום ורבע וזהו....
אלישושושו*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2013, 09:08

שליחה על ידי אלישושושו* »

שלום לכולם- מגניב פה!
טוב, אז ככה- אני אוחזת 7 חודשים אחרי לידה, מניקה+ מוצקים והרבה דברים מעניינים - הבחורצ'יק רוצה לטעום הכללל
לפני ההריון היה לי מחזור לא מסודר, ולקחתי גלולות כאלה שמסדרות מחזור, לא זוכרת את השם.
עכשיו שוב קיבלתי כבר מחזור שני, אבל הוא מופיע לי במרווחים של 3 שבועות! אוף!!!!!
הבלגן שהיה לי לפני ההריון הזה- אז אמרו לי שאחרי הלידה זה אמור להסתדר, וזה לא קורה!
מישהי נתקלה במשהו כזה פעם?
אה_בה*
הצטרפות: 10 דצמבר 2013, 14:40

שליחה על ידי אה_בה* »

חודשיים לאחר הלידה קיבלתי:)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שליחה על ידי אחת* »

ככל שהאם מניקה באופן תכוף יותר, ובעיקר בלילה, ולא משתמשים בבקבוק ומוצץ, כך התקופה ללא הווסת מתארכת באופן יחסי לנטייה של האם.
רימונית*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2012, 17:30

שליחה על ידי רימונית* »

שלום, חדשה כאן
ילדתי בת ראשונה לפני 7 שבועות ב"ה.
מניקה באופן מלא, בלילה יונקת הקטנה בשעה 12 בערך וישנה עד הבוקר....(סביבות 6)
בשבוע האחרון חשתי כאבי בטן כמו מחזור והיום הופיע לי מעין דימום קל קל -כיצד להחשיב אותו? כאבי הבטן עדיי ןמופיעים מדי פעם...
פלוני_אלמונית*

שלום אני קיבלתי מחזור אחרי 9חודשי הנקה מלאה, יש מצב שזה חד פעמי הלוואי?מחז
פלונית_מאוד*
הצטרפות: 27 מאי 2014, 16:36

שליחה על ידי פלונית_מאוד* »

שלום!
אני מניקה מלא - בלילה המתוקה ישנה 6 שעות בערך - קבלתי מחזור חודשיים אחרי הלידה וחודש אח"כ שוב - 30 יום בול :(
עכשיו 4 חודשים אחרי הלידה - היה לי דימום חום חלש ראיתי רק פעם אחת בניגוב ( בבדיקה) ונגמר - עברו יומיים..
לצפות לקבל בעוד כמה ימים או שזה היה הכל ( בדקתי עם סטיק אני לא בהריון)
פלוני_אלמונית*

שלום...
רוצה תשובה דחוף..
ילדתי לפני חצי שנה,קיבלתי מחזור חודש וחצי אחרי הלידה..הנקתי הנקה כמעט מלאה ולא קיבלתי מחזור ארבעה חודשים.לפני חודש היה לי דימום ורוד יום אחד כמו תחילת מחזור ולא המשיך כי השתדלתי להניק כצה שיותר.בזמן האחרון שוה הפחתתי קצת בהנקה וקיבלתי מחזור.
שאלתי היא...אם אמשיך אחרי המחזור להניק מלא-יש מצב שיעלם שוב המחזור?אני שונאת להיות טמאה!מה אתם אומרות??
אמא_שמחה*
הצטרפות: 06 נובמבר 2003, 23:27

שליחה על ידי אמא_שמחה* »

התשובה שלי זה שאת לא טמאה...
בסה"כ אתם אסורים.
בתור דתיה היה לי קצת קשה לראות את המילה הזאת...
מחפשת_מידע*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 23:31

שליחה על ידי מחפשת_מידע* »

אני בהנקה מלאה ובכל זאת קיבלתי מיד מחזור כרגיל, כלומר דיממתי איזה חודש אחרי הלידה ואחרי זה מחזורים הגיעו כרגיל עם זה שהנקתי גם בלילות... עכשיו הוא בן 18 חודש ו13 יום אחרי הוסת האחרונה הופיע שוב מחזור? זה היה דימום מוזר רק יומיים ולא היה כמחזור רגיל כלומר רק במקום היה דימום אבל לא נזל כמו במחזור רגיל.
מישהי יודעת מה זה אומר? סביר לקבל שיבוש במחזור אחרי שנה וחצי של מחזור סדיר ורגיל על אף ההנקה המלאה (כמובן שעכשיו גם אוכל אבל גם יונק ביום ובלילה)
אין לי חשש להריון אז מה כן יכול להיות?
פלוני_אלמונית*

שנה וחודשיים אחרי לידה, עדיין מניקה, חזרה הווסת באוקטובר מאז קיבלתי 3 פעמים במרווחים של 40 יום אח״כ 37 , ואחכ 30 יום, ופתאום עכשיו אחרי בקושי שבועיים קיבלתי שוב. מישהי יכולה לכוון אותי מה יכול להיות? בעלי ואני ללא אצמעי מניעה ( גומר בחוץ) אשמח לעזרה
דנד_י*
הצטרפות: 01 ינואר 2014, 13:31
דף אישי: הדף האישי של דנד_י*

שליחה על ידי דנד_י* »

לא נשמע לי קשור להנקה.
אולי ללכת לגניקולוג לעשות אולטרסאונד.
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

הדימום שלאחר הלידה נמשך כשש שבועות ואחרי שבועיים "נקיים" קיבלתי מחזור מלא שבע ימים מלאים הפסקה של יום-יומיים ודימום של עוד 3 ימים,עכשיו אני שלושה וחצי חודשים לאחר הלידה וקיבלתי בפעם השניה...מבאס ממש לקרוא איזה תקופות ארוכות אין לכן מחזור...הלוואי עלי...
אני בהנקה מלאה אבל היא כבר ישנה לילה מלא אז יש לנו הפסקות ארוכות בין הארוחות בלילה,במהלך היום היא אוכלת בערך כל ארבע שעות,לפי ביקוש...
זה חייב להיות בגלל שהיא לא יונקת בלילה?
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

לא. גם אצלי בבן הבכור ובשביעי המחזור חזר מייד למרות הנקות ליליות מרובות.
מאיה_מ*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 00:31

שליחה על ידי מאיה_מ* »

שנה וארבעה חודשים אחרי לידה, עדיין מניקה. קיבלתי את המחזור החודשי אחרי 10 חודשים. מחזורים חזקים, מגיעים בהפרש של יותר מ40 יום מאחד לשני. יש מחשבות להיכנס להריון וניסיונות, רק שהעניין הביוץ לא מובן בהינתן שבכל פעם המחזור מגיע באיחור ( אחרי 40/ 50 ימים ) האם אופייני? איך ניתן לדעת את ימי הביוץ?
כמו כן המחזור האחרון ממש בעל זרימה חזקה, האם אופייני? האם בגלל שלא קיבלתי הרבה זמן ?
תודה
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

איך ניתן לדעת את ימי הביוץ?
ממליצה על מעקב הפרשות - שיטה אמינה מאוד.
למשל, Billings ovulation method או שיטת מודעות לפוריות (שמ"פ)
פלוני_אלמונית*

שלום, אני מניקה שנה ושבעה חודשים והפסקתי להניק השבוע. מתי אמור לחזור המחזור והאם ניתן לזרז את קבלת המחזור? (אני צריכה להתחיל טיפולי הפרייה ואי אפשר להתחיל בלי מחזור)
פלוני_אלמונית*

אני עם הנקה מלאה בלבד ללא שום תמ"ל קיבלתי לאחר 3 חודשים. וזאת לידה ראשונה שלי.
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הפסקתי להניק השבוע
תני לגוף כמה שבועות.
קודם יגיע ביוץ, ורק אחר כך מחזור.
לדעתי האישית לא כדאי לנסות לזרז את קבלת המחזור. עדיף לתת לגוף לעשות את זה בעצמו, ולהתאפס על השינוים ההורמונליים שלו.
שיראל*
הצטרפות: 06 דצמבר 2006, 13:55

שליחה על ידי שיראל* »

הבן שלי בן שנה ואני מניקה חלקית במהלך היום ומיליון פעמים באמצע הלילה! ולצערי הרב קבלתי עכשיו מחזור (כנראה בגלל שהוא היה חולה כמה פעמים ברצף ולא רצה כמעט לאכול} וזה מדכא אותי נורא!!! לא מסוגלת להשלים עם זה אחרי חרות של כמעט שנתיים!!
משהי מוכנה לכתוב כאן משו קצת מעודד?! איזה הסתכלות חיובית על העניין?
ועוד שאלה : יש סיכוי שהמחזור הזה הוא ארוע חד פעמי שלא יחזור על עצמו כל עוד אני מניקה כל הלילה?
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

כן.

תחשבי על זה ככה: תקופת המחזור מעיקה באמת, אבל כדי לאזן אותה יש לך את תקופת הביוץ - יותר חשק מיני, יותר אנרגיה, יותר תחושת חיות...

ועוד דבר: ממליצה מאוד על לרוקן את דם הוסת, מודעות וסת ו התנסויות במודעות וסת. זה עשוי לשנות לטובה את הגישה שלך לימים האלה, ולתהליך בכללותו.
(())
מרינה_מאוהבת_בים*

חוזרת לעדכן ו״לעדכן״ את הנורמה:
ילד שני, הנקה לפי דרישה, המחזור חזר אחרי שנתיים ו7 חודשים אחרי הלידה. בעצמו, בלי ״עזרה״ של ״מטפלים״ ״לשחרר״/״לחזק״ ומבלי להפסיק להניק בלילה או בכלל.
הפעם בשונה מדאגות ״מתי המחזור שלי חוזר״ אחרי הלידה הראשונה, לא דאגתי (כיבדתי את הגוף שלי וסמכתי עליו) ולא חיכיתי לו, היה לי מאוד נוח בלי מחזור ( מזכיר את הרוגע והביטחון העצמי בגידול ילד שני/שלישי...:) ).
העולם_מדהים*
הצטרפות: 11 מרץ 2016, 09:15

שליחה על ידי העולם_מדהים* »

שלום לכן,
רציתי לשתף ולשאול לדעתכן-
שנה ותשעה חודשים הנקתי את הקופיף המתוק שלי מלא פעמים ביממה. שכחתי מה זה ווסת.
אנו מאוד רוצים קופיף נוסף אז החלטנו להפסיק את הנקות הלילה (ההחלטה היא שמההנקה האחרונה של היום, בערך מ8 בערב, ועד 5חמש וחצי לפנות בוקר, שאז יש קצת אור- הבופה סגור).
לאחר שלושה לילות קשים מאוד שבהם הקופיף לא ינק בלילה- התחלתי לדמם.
בעיני זה מדהים.
אך האם זה קשור לגמילה? אם זה ווסת זה אומר שבייצתי לפני שבועיים, תוך כדי הנקות ליליות, והווסת עכשיו הגיעה בלי כל קשר לגמילה. לא יודעת מה לחשוב. אבל מוצא חן בעיני איך שזה איכשהו בא ביחד. גורם לי איכשהו להרגיש מחוברת לעולם... לא יודעת אם הסברתי טוב את עצמי.
אם יש למישהי מחשבות בנושא אני ממש אשמח לשמוע....
אמא_7*
הצטרפות: 12 אפריל 2016, 11:45

שליחה על ידי אמא_7* »

הי,
קיבלתי מחזור ראשון אחרי הלידה בגיל 6 חודשים ( הנקה מלאה ביום עם שאיבות במשך השבוע - העבודה היא חיינו :))
אחריו קיבלתי מחזור נוסף חודש אחרי ועכשיו כבר חודשיים וכלום לא בא.
האם יש מה לדאוג - למישהי יש אולי מקור מידע מוסמך על הנושא?
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

המחזור נוטה להיות בלתי סדיר בהתחלה, בייחוד אם ההנקה נמשכת. אם כל השאר אצלך בסדר, לא נראה לי סיבה לדאגה.
חדשה_בעסק*
הצטרפות: 05 אפריל 2005, 14:12

שליחה על ידי חדשה_בעסק* »

היי,
אני מניקה מלא- חוץ מבלילה- הגברת שלי פשוט ישנה מתשע בערב את שש- שבע בבוקר
ו...קיבלתי מחזור שלוש וחצי חודשים אחרי לידה (ראשונה)-
וזהו (עבר יותר מחודש מאז- ובעבר הייתי מקבל סדיר מאוד)
משהי יכולה להסביר לי מה זה אומר?
ואם יש לי מה לעשות כדי שהמחזור לא יחזור שוב
תודה
פלוני_אלמונית*

שלום לכולן.. ממש אשמח לשמוע חוות דעת כי אין לי מושג את מי לשאול.
ילדתי בסוף מרץ ונשארה לי שארית שילייה. כל תהליך הבירור וקבלת תור להיסטרוסקופיה לקח הרבה זמן ובסופו של דבר עברתי את הניתוח בסוף יוני. הניתוח עבר בלי סיבוכים והוצאה שארית שילייה קטנה. בבית חולים אמרו לי להגיע לביקורת אצל הרופא שלי כעבור חודש.
אתמול הייתי אצל הרופא, שאמר לי שאין טעם לעשות אולטראסאונד אם עדיין לא קיבלתי ווסת מכיוון שיהיו המון קרישי דם ברחם ולא יהיה ניתן לקבל תמונה אמיתית. הוא אמר שאפשר לחכות עוד שבועיים, ואם לא אקבל מחזור, אצטרך לקחת כדורים. אני שונאת התערבויות וכ"כ קיוויתי שסופסוף סיימתי עם כל זה אחרי ההוצאה. עם הילד הראשון קיבלתי מחזור אחרי בערך 7 חודשים, אז אני לא חושבת שעכשיו אני פתאום אקבל אחרי פחות מחמישה חודשים.. גם הפעם זה הנקה מלאה, כל ארבע שעות בערך, אבל בלי לילה (שניהם ישנים לילה שלם מגיל ממש מוקדם).
מישהי הייתה במצב דומה? האם באמת חובה לעבור ביקורת רק אחרי מחזור? האם יש אפשרות לחכות או שזה ממש לקחת סיכונים? :/ ועוד משהו- בטוח שבמצב כזה אין סיכון להריון? או שבכל מקרה הייתן עושות בדיקת הריון לפני לקיחת כדורים (למרות שממש לא נראה לי שאני בהריון)?
תודה מראש על כל מידע...
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

היי פלונית,
זה נשמע לי מצב רפואי-אישי מורכב.
יש הרבה דברים שלא הבנתי מהסיפור שלך: מה מטרת הביקורת אצל הרופא. מה מטרת האולטרסאונד. מה המשמעות של לא לעשות אולטרסאונד וכן לחכות (נשמע שזה מצב לא רצוי, אבל לא ברור למה). מה התועלת והסיכונים בכל אופציה שיש לך.

אם אני הייתי נמצאת במצב כזה (מנסה לדמיין...) הייתי מניחה שיש סיכוי די קטן שנשים אחרות יוכלו לתת לי עצה טובה באינטרנט, כי שילייה נעוצה זו לא סיטואציה כזו נפוצה.
אם הייתי במצב כזה, הייתי מאוד מתעצבנת על הרופא שאומר לי שצריך להחזיר את המחזור (שלא מגיע בהנקה מלאה כי זה התפקיד של מחזור, לא להגיע בהנקה מלאה!). והייתי חושדת בו שבנקודה הזאת הוא לא בדיוק מעודכן.
וכן הייתי, ככל הנראה, מחפשת חוות דעת נוספת אצל רופא אחר, שהייתי בוחרת בזהירות, על בסיס המלצות מאנשים שאני מכירה, מקצועיות, גוף ידע רחב (כולל על הנקה) ויכולות תקשורת טובות עם מטופלים, כדי שיסביר לי בדיוק את כל הפרטים שאני צריכה להבין.
או אולי הייתי חוזרת אל הרופא שלי, עם הרבה שאלות, ומנהלת אתו את הדיון מעמדה שיוויונית-יחסית של "אני מצפה ממך להתייחס אלי בכבוד, אני רוצה שיתוף מלא במידע - בשפה שאני יכולה להבין - ועבודת צוות".

בטוח שבמצב כזה אין סיכון להריון?
לא, לא לגמרי בטוח.
הנקה מלאה ותכופה כולל הנקות ליליות, בלי מוצצים, בלי תוספות ובלי מוצקים ורק עד גיל חצי שנה - נותנת הגנה גבוהה מאוד מפני הריון. אבל עדיין לא הגנה של 100% - יש מקרים.
אם אין הנקות ליליות - מידת ההגנה יורדת. אבל אני לא יודעת בכמה אחוזים.

המון בהצלחה בכל מקרה (())
פלוני_אלמונית*

היי,
תודה רבה על התגובה! זה אולי אכן קצת מורכב, אבל אנסה להסביר קצת יותר לאור השאלות שלך. מטרת הביקורת אצל הרופא זה לראות שהניתוח הצליח ועבר ללא בעיות (כלומר, אין יותר שאריות שילייה והכל ברחם תקין). לזה צריך לעשות אולטראסאונד. הרופא הסביר לי שיש עכשיו ברחם קרישי דם מהניתוח ולכן אם הוא יעשה אולטראסאונד זה לא ייתן תמונה ברורה וטובה. בכל המקומות שקראתי צריך באמת לעשות ביקורת עד אחרי שישה שבועות מהניתוח. המחזור מן הסתם אמור להוציא את כל הקרישי דם שנשארו אולי עוד מהניתוח החוצה ולכן צריך לעשות את הבדיקה אחרי המחזור.
אין לי מושג אם לנסות ללכת לרופא אחר, ואם כן אפילו מאיפה להתחיל לחפש אחד כזה. אני דווקא בד"כ בסדר עם הרופא שלי כי הוא יחסית זורם עם הראש שלי של "לתת לטבע לעשות את שלו" ולא לוחץ (עד לגבול שלו).
לגבי ההריון- אני יודעת מה אומרים לגבי הנקה. האמת שיותר התכוונתי למצב הספציפי אצלי שאני אחרי הניתוח להוצאת השילייה וכנראה יש קרישי דם. התכוונתי האם במצב הזה אין מצב שהריון יכול להתקיים..?
בכל מקרה תודה רבה על התשובה :)
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני אחרי הניתוח להוצאת השילייה וכנראה יש קרישי דם. התכוונתי האם במצב הזה אין מצב שהריון יכול להתקיים..?
לא יודעת :-)

מה שאני מצליחה להבין מכל זה הוא שנשים מיניקות אחרי ניתוח הוצאת שלייה מקבלות כסטנדרט כדורים להחזרה מלאכותית של הווסת לפחות פעם אחת, כדי שה"ווסת" הזאת תנקה את הרחם מהקרישים ואפשר יהיה לראות מה קורה.
נשמע לי עקום לגמרי, אבל אולי באמת אין ברירה אחרת. מכל מקום, אם יש לך אפשרות לבדוק חומר מארצות אחרות, שבהן יש אחוז גבוה יותר של נשים מיניקות, או אולי לבדוק אם יש המלצות של ארגון הבריאות העולמי בעניין, את עשויה לגלות שיש דרכים אחרות להתמודד עם המצב.
פלוני_אלמונית*

מה זה אומר כתמים חומים שנעלמו לאחר שלושה ימים. אני אחרי לידה כשנה ועדיין מניקה , לא קבלתי עדיין מחזור, האם זה יכול להעיד על הריון?
פלוני_אלמונית*

אני מניקה כבר שנה ו3 חודשים ורק עכשיו קיבלתי מחזור פעם ראשונה אחרי לידה
האם מישהי יודעת אם יש אפשרות להגביר את החלב ע"י כדורים ושאיבות והמחזור יפסק לי שוב?
או שאם קיבלתי כבר פעם אחת אז זהו זה??
מחפשת_לצמוח*
הצטרפות: 09 מאי 2017, 00:04

שליחה על ידי מחפשת_לצמוח* »

חמודה, זהו זה, קיבלת !!! יש דרך להפסיק את המחזור שוב- ילד חדש
:)
פלוני_אלמונית*

מה זה אומר אם אני שלוש חודשים אחרי לידיה ראשונה וכבר קיבלתי מחזור פעמיים הראשון אחרי 4 שבועות אבל עכשיו אני עדיין לא מקבלת מחזור שוב
אמא_של_מוש*
הצטרפות: 15 יוני 2017, 21:53
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מוש*

שליחה על ידי אמא_של_מוש* »

זה יכול להיות הרבה דברים..
או שאת בהריון (פחות סביר בהנקה לפי דרישה בשלב כזה) או שזה סתם היה דימומים או שהגיע מחזור ונעלם שוב.

אני אישית קיבלתי החל מחודשיים אחרי הלידה 3 פעמים מחזור ואז נעלם לי לכמה חודשים ושוב חזרתי לקבל.
מחפשת_לצמוח*
הצטרפות: 09 מאי 2017, 00:04

שליחה על ידי מחפשת_לצמוח* »

פלונית, מה שהיה לך נשמע יותר כמו דימומים של אחרי לידה. הרבה פעמים הדימומים מפסיקים לתקופה של שבוע או יותר אפילו ואת ממשיכים. הדימומים יכולים להמשך חודשיים אפילו.
בכל מקרה, את את בהנקה מלאה רוב הסיכויים שעדיין לא קיבלת מחזור.
פלוני_אלמונית*

מניעות בהנקה.. אני חצי שנה אחרי לידה מניקה ונוטלת גלולות של סרזט. סובלת מכאבי ראש איומים מישהי יודעת האם יש קשר אחד לשני?ובאיזה מניעה עוד אפשק להשתמש בהנקה?
אמא_של_מוש*

אני לא מומחית גדולה אבל אני כן יודעת שגלולות הן מאוד לא בריאות ועלולות לגרום לתופעות לוואי שונות.
אני שמעתי על התקן שהוא לא הורמנאלי כאופציה טובה למניעה.
בהצלחה!
אביגיל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2001, 16:35

שליחה על ידי אביגיל* »

בנות,
עברו 3 חודשים אחרי לידה. התחלתי לשלב תמ"ל בלילה לפני שבועיים במחשבה שכך הקטני יתחיל לישון לילה שלם...בגדול הוא ממשיך לקום גם עם תמ"ל. היום ראיתי דם
יש מצב זה מחזור? והשאלה הגדולה היא- אם אחזור להניק בלילה יעלם המחזור? אפשר להחזיר בזה את הגלגל לאחור?זה ישפיע הורמונלית?
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

ממה שאני מבינה זה מחזור, וחזרה להנקה מלאה לא תעזור.
פלוני_אלמונית*

אני מניקה מלא וקיבלתי מחזור בשתי החודשים הראשונים ואני לוקחת מניעה ללא הורמונים ועכשיו בחודש השלישי יש לי איחור של המחזור מה זה אומר?
אמא_של_מוש*

לפעמים המחזור לא סדיר בהנקה גם אצל מי שבעבר היה סדיר על השעון.
לפעמים אפילו הוא נעלם לתקופה וחוזר (אני אחרי הלידה קיבלתי 3 פעמים מחזור ואז נעלם לחצי שנה ולאחר מכן חזר).
יונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 12:31

שליחה על ידי יונית* »

אני בדרך כלל מניקה כשאני הולכת לישון ומניקה כשאני קמה. יש לי מחזור סדיר אחרי כל לידה החל מהחודש הראשון אחרי הלידה. כמה פעמים צריך להניק בלילה או יותר נכון- כל כמה שעות כדי לדחות את הביוץ? זה ממש דחוף לי, כבר נמאססססססססססססססססס
פלוני_אלמונית*

ניתן למנוע מחזור על ידי לקיחת כדור בשם ביופלובינויד כל זמן שלא קיבלת מחזור ואם את רואה כתמים וחושבת שהולכת לקבל תשתי הרבה מיץ לימון והוא לא יגיע
פלוני_אלמונית*

הנקתי 10 חודשים והפסקתי בהדרגה אבל מהר.. כיום לא מניקה בכלל כמעט שבועיים. והמחזור לא הגיע רק מה שהיה בלידה. מה עושים? יש סיכוי להריון בגלל שהפסקתי להניק?
tamtam*
הצטרפות: 18 אפריל 2022, 10:26

שליחה על ידי tamtam* »

אני מניקה כבר כמעט שמונה חודשים והתחיל מחזור משהו רציני שאני לא מכירה פעם ראשונה מאז ההתנקות אחרי הלידה (חוץ ממחזור קטן חמישה שבועות אחרי הלידה)
זה סביר? או שאני צריכה להיבדק?
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

צרות באות בדרך כלל בצרורות.
אם זה רק מחזור כבד יותר מהרגיל, וחוצמזה אין דברים אחרים שמדאיגים אותך, הייתי אומרת לא לדאוג.
שליחת תגובה

חזור אל “הריונות חוזרים”