טיפול בנזלת

אנונימי

טיפול בנזלת

שליחה על ידי אנונימי »

נזלת נגרמת כתוצאה מהצטננות, או אלרגיה (נזלת שקופה ומימית). הנזלת היא ביטוי של עודף ליחה בגוף, ולכן בתקופות של נזלת, ולמי שסובל תדיר מנזלת, מומלץ להימנע ממזונות מעוררי ליחה.

ראו גם מאמר של הנטורופתית ענבל נתן בר על נזלת וליחה
ומזונות מגבירי ליחה.

לא מתים מנזלת, אבל אם לא מטפלים בה מיד, היא יכולה להתחלחל לדרכי הנשימה ו/או לאזניים ואז לגרום לתסביכים בכלל לא נעימים. במקרה של תינוקים עד גיל חודשיים - זה די קריטי.
כמו כן הרגישות לנזלת ("נזלת כרונית") יכולה להיות סימן לפוליפים ועוד. כך שלא כדאי להזניח את "הנזלת הפשוטה" בכל מקרה ואפשר לקבל נזלת בכל גיל (תרמו: שרון ג, ענבל נתן בר, תבשיל קדרה)

שמנים אתריים לנזלת
לתינוקות עד גיל 3, השמנים היחידים שמותרים הם לבנדר, אקליפטוס רדיאטה בלבד (לא אקליפטוס לימוני, לא אקליפטוס גלובולוס, ולא אקליפטוס דיווס- הם כולם נוירוטוקסיים, זאת אומרת עלולים לפגוע במערכת העצבים של התינוק), הדס וריוונסרה. ראו רשימת שמנים אתריים המותרים לשימוש לתינוקות . כל שמן אחר אסור בתכלית האיסור, גם אם הרופא המליץ לכם עליו (הרופא לא למד ארומתרפיה. הנטורופת כן). שמים כמה טיפות במבער (חדר קטן- 4-5 טיפות סה"כ. חדר או חלל גדול ופתוח- 10 טיפות סה"כ) (ענבל נתן בר)

הועבר מהדף של ענבל נתן בר:

אום שלום (2011-03-14T21:37:57):
הי ענבל, בדף טיפול בנזלת ראיתי שכתבת שאסור להשתמש באקליפטוס לימוני לתינוקות.
חברה שעובדת בחברת לבידו הביאה לי בטענה של הבעלים (שהוא ארומטרפיסט אם אינני טועה) שזה תקין.
אולי אני סתם נלחצת אבל יש לי הרגשה שזה אולי השפיע לרעה על התינוקת שלי אף על פי שהשתמשנו בזה בערך פעמיים (פעם אחת במכשיר אדים קרים ופעם אחת על חיתול בד למראשותיה) ובכל פעם שמתי טיפה-שתיים.
האם ידוע לך מה יכולה להיות ההשפעה של זה? האם יש לך רעיון איך אפשר למזער נזקים?
תודה

ענבל נתן בר (2011-03-15T09:04:37):
אום שלום,
קודם כל אל תילחצי. משימוש של פעמיים לא קורה שום דבר. לא הייתי ממליצה על זה, אבל אם כבר קרה- קרה ואל תחששי.
לגבי מה שאמר ההוא מלבידו- קודם כל, אני נטורופתית וארומתרפיסטית מוסמכת, עם התמחות בתינוקות, ילדים ונשים הרות. יש המון חוסר ידע לגבי מה מותר ואסור לתינוקות, בצמחים בכלל ובשמנים אתריים בפרט, והנושא של האקליפטוס מאוד מבלבל כי יש ארבעה זנים בשימוש. אני אומרת לך מתוך בדיקה מול כמה מקורות (שבדקתי בגלל הויכוחים והמחלוקות) שלימוני אסור, רדיאטה מותר. אכן לימוני הוא עדין יותר מגלובולוס, ולכן הטעות. אבל הוא לא מתאים לתינוקות.

ואני לא רוצה ללכלך פה על לבידו, אבל הם לא מקצועיים בעיני (ארומתרפיסט שמכניס חמרים משמרים ובישום לקרם עם שמנים אתריים- בידיעה שהשמנים האתריים מחדירים את החמרים שבאים איתם במגע לדם- ועוד קוראים לזה טבעי.)

בכל אופן את יכולה להיות שקטה, פשוט אל תשתמשי שוב בשמן הזה לתינוקת.
המון בריאות,
ענבל.

טיפים וטיפולים לנזלת:

להשפריץ חלב אם לאף - ללא ספק הטיפ הכי מוצלח ושחוזר על עצמו שוב ושוב. הנוגדנים בחלב מטפלים בדלקת באופן מקומי - ברריות האף ומע' הנשימה העליונה. פשוט משפריצים כמו טיפות אף. עובד גם כטיפות עיניים-עדיף ישירות מהשד. (ענבל נתן בר, אישה אחת, עירית ל)

דבש ובצל
חצי בצל ליד הראש בזמן השינה וגם בזמן ההנקה - ואז היא יכלה לנשום יותר טוב. כל כמה שעות צריך להוריד שכבה מהחצי בצל בגלל שהוא מתייבש. יש מהדרין המוסיפים גם שיני שום.
החסרון הוא שכולם מסריחים מבצל - אבל זה באמת קטן ליד בעית הנזלת.
עוד בצל: צמר גפן טבול במיץ בצל - בנחיר (רק שהוא ישן ורק בהשגחה) - 20 דקות כל יום. - מוציא את הנזלת. (מים שקטים, חגית ל)
דבש ובצל:לשפוך דבש מעל בצל חתוך למשך כמה שעות,ואז כמה כפיות מספר פעמים ביום,מעולה.וגם-טיפה של מיץ בצל לאוזן הציל אותנו במקרה של כאבי אוזניים אין ספור פעמים (גבעה ירוקה)
תרסיס אף ממי מלח
  • אבל לא להשתמש הרבה כי מייבש! יש חילוקי דעות אם אפשר להכין לבד או לא - צריך לדעת אחוזים מדויקים. הריכוז הוא 0.9% (0.9 גרם מלח על 99.1 גרם/מ"ל מים) ריכוז מי מלח פיזיולוגיים הוא 0.9% שזה אומר 0.9 גרם על 100 גרם מים (שהם, כידוע, גם 100 מ"ל מים)
הריכוז שהומלץ (ונמחק) של כפית לכוס, אינו נכון! כפית מלח, אם נניח משקל של 5 גרם, בכוס של 200 מ"ל נותנת ריכוז של 2.5% .
יש מצב בו משתמשים בכזה ריכוז. כשחסר נתרן לילד. נראה לי שזה צורב ונורא מלוח. שרון ג אומרת שהכנה לבד עשויה להיות בעייתית ולגרום לבעיה בריכוז המלחים אצל תינוקות. אפשר לקנות תרסיס סטרימר שזה מי ים סטריליים. (טרה רוסה, שרון ג)
טיפ מסתורי:
יש צמח הנקרא (אני מכירה את המונח רק ברוסית או שמא זה בשפה אחרת - אין לי מושג): kalanchoe בדומה ל- aloe (שזה אלוורה). לוקחים שניים-שלושה עלים של הצמח - לוחצים עם כפית ומוציאים מיץ. את המיץ מטפטפים טיפה אחת בכל נחיר... וזהו. הוא כבר יעשה בשבילכם ובשביל הילד את העבודה! צריך רק להכין כמויות של טישו, כי הילד אחרי מספר שניות יעשה אפצ'ים חזקים מאוד! כל הנזלת יוצאת... ההתעטשויות עוברות אחרי כדקה - שתיים, אז לא צריך להתרגש... מומלץ לצרוך לפי הצורך (עצה טובה)
חשוב- שמירה על חום הגוף
  • בגדים חמים מספיק- כולל גרביים, אפודה (הכי חשוב זה החזה, הראש וכפות הרגליים) שמיכה חמה בלילה, כובע כשמשחקים בחוץ ויש רוח. כשמוציאים ממקלחת, להלביש במקלחת עצמה ולא להוציא לחדר אחר, וכשמלבישים אחרי המקלחת בחורף, לעשות את זה בשלבים כשכל פעם חושפים חלק קטן מהגוף ומיד מלבישים- להתחיל בחולצות כדי לשמור שהחזה לא יתקרר. (גבעה ירוקה, ענבל נתן בר, מים שקטים)
עוד טיפים
אפשר ללכת לחוף הים או סתם החוצה לשמש ליבש את הנזלת. (מים שקטים, תבשיל קדרה)

תה-ממרווה קורנית וקממומיל עם דבש.

קומפרסים על המותניים (בלי שמנים) - משפר את ההרגשה פלאים.

בזמן האמבטיה החמה לנקות את הפנים עם מים קרים ושוב מים חמים, כמה פעמים לסירוגין.

רפלקסולוגיה: מסג' בבוהן הגדולה במיוחד מתחת לכרית של הבוהן עוזר להוציא את הנזלת. (לתינוקות לא לעשות יותר מדי זמן) (מים שקטים)

מכשיר אדים, או שהיה בחדר מלא אדים כמו אמבטיה (מיה, אישה אחת) ראו גם אדים חמים אדים קרים.

מנורת מלח (ניצן אמ), אך יש פלונית שטוענת כי הוא לא עשה אצלם נפלאות.

שינה עם ראש מוגבה (ראש גבוה יותר מהגוף, לאו דווקא הרבה יותר גבוה). כשלא ישנים להיות אנכיים על הידיים. (טרה רוסה)

המלצות מטפלים

אפרת אברמסון במושב שריגים (ליד בית שמש). זה אזור חיוג 02. היא מטפלת ברפואה סינית כבר הרבה שנים ומתמחה בילדים ותינוקות. (צמא בבית)

שיטת ipec -ממליצה בחום רב גם לטיפול בנזלות (אורית)

ענבל נתן בר מתמחה בטיפול בתינוקות וילדים ופתרה אצלנו את בעיית הליחה והנזלות (נעמה)

מוצרים לטיפול בנזלת
  • טיפות afsec, זהו מוצר הומאופטי אנחנו רכשנו אותו בבית מרקחת. אני לא ממש זוכרת אבל נראה לי שהוא עזר לנו בשנה שעברה.
אלו טיפות שניתנות דרך הפה. לתינוקות יש אפסק ג'וניור. (תות שדה)

אמא_פילפילה*
הצטרפות: 07 מאי 2009, 22:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_פילפילה*

טיפול בנזלת

שליחה על ידי אמא_פילפילה* »

ממליצה על חדר מלח לנזלת כרונית
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

טיפול בנזלת

שליחה על ידי עדי_א* »

רציתי לדעת מה הדעה הרווחת כלפי מכשירי הפלסטיק לשאיבת נזלת. יש כל מיני מכשירים שעובדים על אותו בסיס: לחץ אוויר.
אמא_נחמה*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2011, 00:16

טיפול בנזלת

שליחה על ידי אמא_נחמה* »

מכשיר אדים קרים כל הלילה, אפשר עם שמן אקליפטוס לימוני . עוזר מאוד, במיוחד אם מחממים ע"י מזגן או רדיאטור
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טיפול בנזלת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

התינוקת בת חודש וחצי,מצוננת מאוד כבר יומיים. קניתי תרסיס מי מלח אבל לא נראה לי שזה ממש עוזר...אני דואגת לה...מה אני יכולה לעשות להקל עליה וכמה זמן זה אמור להימשך? תודה.
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

טיפול בנזלת

שליחה על ידי טלי_ב* »

פלונית, לנו עוזר לצאת החוצה לאוויר הצח (בלבוש חם ועם כובע). אני לא יודעת אם זה מטפל בנזלת אבל ככה קל יותר לתינוק לנשום.
דיאנה_ז*
הצטרפות: 07 יוני 2020, 10:40

טיפול בנזלת

שליחה על ידי דיאנה_ז* »

למדתי בסיני מהתושבים במקום, "להסניף" מהאף מי ים, זה משחרר את כל הסתימות והסינוסים בשניה, ממש קשה ונוגד את הרפלקס הטבעי לקחת בכף יד מעט מי ים ופשוט להסניף, אבל עובד כמו קסם.
סובלת*
הצטרפות: 24 יולי 2005, 11:15

טיפול בנזלת

שליחה על ידי סובלת* »

היי,
כל חורף מחדש אני סובלת מנזלת, בדרך כלל מתחיל כחלק מצינון, אבל גם כשהצינון עובר- הנזלת והגודש ממשיכים עד שמזג האוויר מתחמם ואז הנזלת נעלמת מעצמה.
השנה, אנחנו בעיצומו של הקיץ ואני מנוזלת ברצף כבר מעל חצי שנה! מסתובבת כל היום עם נייר טואלט, מתפדחת לקנח את האף כל 10 דקות, וזה פשוט מבאס ברמות.
הנזלת ירוקה, ככה שאני מניחה שלא מדובר באלרגיה, אך מעבר לזה- אני מרגישה מצויין..
טיפים? חוץ מלפנות לרופא אף אוזן גרון שבטח יציע לי סטרואידים..
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

טיפול בנזלת

שליחה על ידי יולי_קו »

נזלת ירוקה משמעה חידק שהתיישב אצלך.
שליחת תגובה

חזור אל “פה, שיניים וחניכיים - טבעי”