ייעוץ לגבי בחירת מכונת תפירה

חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

אני עומדת לפני קנייה של מכונת תפירה.
אשמח לשמוע המלצות והגיגים לגבי בחירת המכונה, החנות וכו'.
כרגע גרה בירושלים.

אני תופרת מתחילה, לא יודעת להוציא גזירות אבל מתכננת ללמוד זאת באופן עצמאי.
כרגע אני תופרת דברים קלים ועושה תיקונים לעצמי בלבד.
יש לי מכונת זינגר משנות החמישים שעובדת סביר אבל לא מספיק לצרכי.

איני קונה בגדים באופן עקרוני וכן איני קונה דברים שאני יכולה להכין בעצמי (מנשאים, חיתולים וכו').
אני ממחזרת בדים מבגדים וסדינים ישנים שאני משיגה משוקי החלפות.

אני מוכנה להשקיע במכונה בסביבות 3000 שקל. זו הוצאה כבדה עבורי אבל אני חושבת שמשתלמת בהתחשב שאיני קונה בגדים וכו'.
חשוב לי לשמוע עצות כיוון שזו הוצאה לא קטנה עבורינו (חינוך ביתי עם משכורת אחת קטנה).

תודה
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

האמת היא שיכול להיות שיש לי מכונת תפירה למכור לך,
וגם יש לי איך להביא לך אותה לירושליים.

מדובר במכונה מודרנית, עם תפרים בכל מני צורות (זיגזג וכו').

רציתי לשאול למה המכונה הישנה שלך לא מספיקה
לפי תשובתך אוכל לסייע יותר
אינטו_איציה*
הצטרפות: 11 מאי 2007, 13:42
דף אישי: הדף האישי של אינטו_איציה*

שליחה על ידי אינטו_איציה* »

גם אני מחפשת מכונת תפירה יד שניה!

מה לגבי המרכז למכונות תפירה ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב?
המוכר שם נראה ונשמע אמין ....
חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

אורי, אני זקוקה למכונה שעובדת מצויין, אין לי זמן וכח לטפל במכונה במקום בתפירה - וזה מה שקורה לי עם הזינגר.
אני זקוקה למכונה שתופרת את כל סוגי הבדים, עושה לולאות לכפתורים, תפר אוברלוק, עם מגוון רגליות ומגוון סוגי תפרים.

יש עדיפות למכונה שבה יש תכונות נוספות שמקלות על העבודה ומקצרות את זמן התפירה כגון:
הזנת חוט תחתון מלמעלה וחלון שקוף לחוט התחתון
והעברת החוט למשטח התפירה אוטומטית,
משחיל חוט למחט,
אפשרות להוריד את משטח השיניים שמזיז את הבד (מתאים לבדים עדינים במיוחד),
קביעת מתח החוט העליון באופן אוטומטי
אפשרות לקבוע את העוצמה שבה המכונה תופסת את הבד בזמן התפירה,
שליטה על מהירות התפירה באמצעות כפתור במקום באמצעות הרגלית,
כפתור התחל\הפסק חיצוני לכפתור הpower אשר מאפשר לעקוף את דוושת הרגל.

רב התכונות הנוספות נמצאות רק במודלים חדשים של מכונות אלקטרוניות.

לא ברור לי איזו מכונה תתאים לצרכי כרגע: צרכים אישיים בלבד. יש סיכוי שיום אחד אתפור גם לאנשים אחרים...

שוב, יש למישהי\מישהו תובנות? יש כאן כמה תופרות מדופלמות באתר... אשמח אם תוכלו להמליץ לי.

אורי, תכתוב לי למייל hanita.dean בגימייל כמה אתה מבקש ואיזו מכונה יש לך תודה.
משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

הי חניתה,
אני תופרת מתחילה אבל כבר הספקתי לתפור כמה וכמה דברים.. בהתחלה תפרתי עם ברנינה עתיקה בת 70, וכמוך, הרגשתי שאני מתעסקת יותר בתפעול ובתיקון מאשר בתפירה.
אז החלפתי לסובינה ג'ינס&סטרץ', הדגם החדש. עלתה לי 1700 ש"ח אחרי טרייד אין של 700 ש"ח (נתתי מכונה ישנה שלא עובדת כבר, הברנינה הייתה יותר מדי יקרה לליבי).
אני לא בטוחה שיש לה את כל האופציות שכתבת אבל היא חזקה וטובה.
בכל מקרה, נכנסתי בעצם להמליץ על החנות שקניתי מהם, פוגלר בקינג ג'ורג' בת"א. הם מאוד אמינים. ברגע שהיא שמעה שיש לי שני ילדים קטנים, היא התנדבה לבוא אלי עם המכונה החדשה!
אני בטוחה שאם תתקשרי ותגידי מהם הצרכים שלך (כפי שפירטת כאן) הם יגידו לך מה הכי מתאים לך, גם מבחינה תקציבית. הטלפון שלהם: 03-5289437.
שיהיה בהצלחה!
איבי_כ*
הצטרפות: 09 יוני 2004, 09:07
דף אישי: הדף האישי של איבי_כ*

שליחה על ידי איבי_כ* »

אולי תוכלי להעזר בדיון הזה:
http://hopskipjump.typepad.com/[po]hop skip jump[/po]/2005/12/sewing machine.html

לדעתי, תשקלי טוב איזה תכונות באמת נחוצות לך. אולי אני טועה אבל נדמה לי שכמו בכל מכשירי החשמל, ממוחשב=חדש וחדש=רגיש, עדין ולא לאורך זמן.
אני מאוד מרוצה מהברנינה ברנט 330 שלי, ישנה ובסיסית למדי, בלי כל מיני פינוקים. יש לה תפר דמוי אוברלוק אם כי עכשיו שקניתי גם מכונת אוברלוק ( |יש| ) אני רואה איזה הבדל באיך שזה נראה ובאיך שהתפירה מרגישה. עדיין, למרות שהיא חזקה ואמינה, היא זקוקה לטיפולים כל כמה חודשים. שאלתי את עצמי די הרבה אם פשוט המכונות הביתיות לא נועדו לתפירה אינטנסיבית כמו שלי אלא לתיקונים ותחפושות פורים, ואולי עדיף לי לקנות מכונה תעשייתית וזהו. בסוף החלטתי להישאר איתה ולהוסיף אוברלוק ואני בינתיים מרוצה מההחלטה.
קניתי אותה (בערך 1500 ש"ח לפני כשלוש שנים) ב"מרכז ברנינה" בדיזנגוף והם סבבה, יש להם יד שניה והטיפולים לא כל כך יקרים נדמה לי.
חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

איבי, מה זו מכונה תעשייתית? מה ההבדל בינה לביתית?
למה משמש האוברלוק? האם יקר?
איבי_כ*

שליחה על ידי איבי_כ* »

המכונות התעשייתיות משמשות, כשמן, בתעשיה, והן חזקות יותר אבל, נדמה לי גם בסיסיות יותר. בטח תפר ישר וזיגזג וזהו. אף פעם לא השתמשתי בכזאת, אולי מישהי מהתופרות היותר כבדות תענה. זה אלה שבאות עם שולחן מחובר. פעם אמרו לי שלפעמים נסגרות מתפרות ואז אפשר לקנות יחסית בזול, אני עדיין תוהה איך נופלים על מזל מהסוג הזה, כנראה צריך חוש מיוחד שאין לי. או סתם לחפש קצת יותר.
האוברלוק עושה רק תפר אוברלוק וזה כיף חיים שבמקום לעבור תוכנית כל פעם במכונה שלי אני פונה שמאלה ועושה ויש מהיר איתה. היא גם חותכת את שארית הבד ועושה גימורים לסריגים בלי לעשות בהם גלים של מתיחה, ויש לה גם אוברלוק צר מאוד לבדים דקיקים.
די יקר אם קונים חדש, מה שאני עשיתי, השקעתי בה 3500 ש"ח (שטרם השתלמו לי כלכלית, אלא אם כן מחשיבים אושר)
אגב, עוד פריט שמעלה את איכות חיי התופרות הוא מגהץ קיטור טוב.
חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

איבי, תודה וגם תודה על הקישור...
למרות שזה לא עזר לי עדיין להחליט אם אני צריכה או רוצה מכונה אלקטרונית או מכנית.
אורי_יורמן*

מה לגבי המרכז למכונות תפירה ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב
אחד המוכרים האדיבים שפגשתי, מכל תחום שהוא

אורי, אני זקוקה למכונה שעובדת מצויין, אין לי זמן וכח לטפל במכונה במקום בתפירה - וזה מה שקורה לי עם הזינגר
לי יש מכונה בת איזה 100 ואני לא מרגיש שאני מטפל בה במקום בתפירה. לא מתחזק אותה בכלל, לא משמן אותה, ועובדת מצויין.

את בטוחה שאת צריכה אוברלוק?
לדעתי אם את לא משתמשת הרבה (למשל כמו תופרת מקצועית) אז אפשר לוותר על זה. זה גם מאוד מייקר את המכונה, לא?

מה שקורה אצלי
בעיקרון יש לי את המכונה הישנה שלי
אבל חברה שלי עברה לגור איתי, ואיתה גם המכונה שלה, שהיא אף פעם לא משתמשת בה גם ככה, והיא טובה מדי בשביל הצרכים שלנו, לפי דעתי.
(אולי אני טועה כאן)
בעיקרון חשבתי לשמור אותה ולמכור את הישנה, אבל כשפתחת את הדף הזה פתאום חשבתי שאולי את צריכה אותה יותר ממני.

אז לשאלה כמה עולה, אני ממש לא יודע, ואפילו לא יודע אם היא למכירה.
לגבי המכונה עצמה:
בעיקרון החברה היא husqvarna viking, וכתוב עליה 215. לפי אתר החברה, לסדרה ההיא קראו daisy. להלן ציור:
http://www.husqvarnaviking.com/us/Image ... ies/[po]05 smaragd[/po].jpg

ושוב לגבי אוברלוק,
מה שאני מנסה לומר שנראה לי שמי שלא תופר כל היום יכול להרשות לעצמו להיות קצת חרוץ ולעשות מכפלת במקום האוברלוק

המכונות התעשייתיות משמשות, כשמן, בתעשיה, והן חזקות יותר אבל, נדמה לי גם בסיסיות יותר. בטח תפר ישר וזיגזג וזהו. אף פעם לא השתמשתי בכזאת, אולי מישהי מהתופרות היותר כבדות תענה. זה אלה שבאות עם שולחן מחובר
אכן, הן באות בד"כ עם שולחן מחובר.
הן מאוד חזקות, אבל לא נכון לומר שאין להן פיצ'רים ושהן תופרות סתם קדימה ואחורה. (אם כי זה כנראה לא רחוק מאוד מהמציאות)

היא גם חותכת את שארית הבד
זה כבר נקרא אוברלוק עם סרג'ר (serger), כלומר גם עושה אוברלוק וגם חותכת את הבד. פיצ'ר פשוט מדהים וכיפי. את מכניסה בד גזור ברשלנות ומקומט, ויוצאת לך חולצה כאילו מהמפעל!

רב התכונות הנוספות נמצאות רק במודלים חדשים של מכונות אלקטרוניות.
למה את קוראת חדשים? ל20 שנה האחרונות או ממש לשיא הטכנולוגיה?
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

אני קיבלתי מאשה נחמדה ונדיבה מכונה של Kenmore, בת שלושים לפחות אבל עובדת מצוין. יש בה אפשרויות של תפירת לולאות לכפתורים, כל מיני תכי תיקון (כולל אופציה לתיקון גרביים...), תכי רקמה לקישוט וכמובן כל הזיגזגים למיניהם.
אין בה משחיל חוט, חלון שקוף לחוט התחתון (אני פשוט מורידה את המכסה) או פיצ'רים ממוחשבים. מה שכן, היא תופרת פונקציונלי לגמרי.

מה זה אוברלוק?
אורי_יורמן*

מה זה אוברלוק?
זה תפר מיוחד שהמכונה עושה עם 4 חוטים (בניגוד לתפר המכונה הרגיל שצריך רק 2 חוטים), שלמעשה "נועל" את הקצה של הבד כך שהבד לא ייפרם. כמעט כל הטי-שירט'ס בעולם תפורים ככה - זה חוסך המון זמן עבודה.
(אני אגב מעדיף פשוט מכפלת, זה יותר אסטתי)

אפשר לראות את התפר בשתי התמונות:
http://www.ironpals.com/tipstech/pants/[po]pant step3a[/po].jpg
תמונה
חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

אורי, סחטיין על הידע... ואני חשבתי שאתה מומחה במחשבים.
האם המכונה שלך עושה לולאות לכפתורים? האם יכולה לתפור בדים אלסטיים ועדינים?
תודה
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לי יש מכונה ישנה למדי, עם כל הפיצ'רים (לולאות, דוגמאות). לא בהכל אני משתמשת, ואני תופרת די הרבה. לעניות דעתי אין משהו שאוברלוק יכול לעשות וזיגזג לא יכול. הייתי שמחה אם לא היה צריך לפתוח את חצי מכונה כדי להשחיל את החוט מלמטה.
משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

אורי, סחטיין על הידע...
אכן מאוד מרשים! אני מבינה שאתה תופר?
אורי_ה*
הצטרפות: 04 ינואר 2006, 20:29
דף אישי: הדף האישי של אורי_ה*

שליחה על ידי אורי_ה* »

אמרו לי שיש דיון בענייני מכונות תפירה, אז באתי.

בעניין אוברלוק: אוברלוק היא מכונה שעושה גימור של הבד וחיתוכו תוך כדי תפירה.
יש אוברלוק 3 חוטים, 4 ו-5. כל אחת מיועדת לבדים ופונקציות קצת אחרות.
3 חוטים לסריגים, 4 לאריגים כמו כותנה או פשתן, ו-5 לבגדי עבודה, בדי ריפוד, ג'ינסים ואריגים חזקים במיוחד.
זה מאוד נחמד כשיש אוברלוק, זה לא הכרחי אם את לא עובדת בהיקף משמעותי.
אם את כן מתכננת יום אחד להתקדם להיקפים אחרים, הייתי שוקלת בבוא העת קנייה של אוברלוק תעשייתי 5 חוטים, שאפשר לעבוד בו גם עם 4 ו-3, ע"פ הצורך.
מכונה כזו יד שנייה יכולה לעלות כמה אלפים טובים.
האוברלוקים הביתיים הם בד"כ 4 חוטים, והם חמודים, אבל לא לעבודה מאומצת וקילומטרז' רציני מידי.
אם תחשבי שאת זקוקה לכזה, יש לי אוברלוק ביתי כמעט חדש שאין לי ממש שימוש בו, אני מוכנה לשקול למכור אותו אם תהיי מעוניינת.

לגבי מכונה תעשייתית רגילה: מכונה תעשייתית היא מכונה חזקה מאוד שיכולה לתפור הכל ועובדת מהר מאוד, אבל- בסיסית ביותר.
תפר ישר בלבד. אין זיגזג, אין פיצ'רים.
כמובן שיש גם מכונות תעשייתיות אלקטרוניות, מלאות מורכבויות ואפשרויות, ועולות הון תועפות. גם בתעשייה לא תפגשי אותן בכל מתפרה בצד הדרך.
התעשיתיות הן מכונות לכל החיים. שמן פעם בשנה (גם בשביל מישהו שעובד עליה יום ולילה כמוני) וזהו. מעולם לא נזקקה לתיקון או כיוון. מכיון שהן בסיסיות, הן קלות לתפעול וטיפול.

את מתארת צרכים משני וקטורים-
אם את מתרכזת בתפירה ביתית וזקוקה לריבוי פיצ'רים, חפשי מכונה ביתית טובה.
יש את המרכזים של ברנינה בירושלים ובת"א, יש את מרכז התפירה בנחלת בנימין בת"א, יש את אזולאי ברח' שטראוס בירושלים ובטח עוד רבים וטובים.
כמעט כולם מחזיקים גם מכונות יד שנייה משופצות תחת אחריות, ואני הייתי מחפשת מציאה טובה בקרביהם.

אם את תופרת בכמויות גדולות וחושבת לרוץ למרחקים ארוכים יותר, הייתי משקיעה במכונה תעשייתית.

החסרון במכונות מרובות פיצ'רים מונח ביסודן, הן כל כך מלאות פונקציות, שהן טומנות אינספור אפשרויות קלקול והסתבכות והתעסקות מיותרת, שאותה את רוצה למנוע.

אני תופרת קולקציות שלמות, סריגים ואריגים, באוברלוק תעשייתי ומכונת תפר ישר תעשייתית, שתיהן יד שנייה בנות עשרות שנים.

מקווה שהאינפורמציה יעילה לך באיזשהו אופן. אם יש לך עוד שאלות, אשמח.
אוריה
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אוריה, ממה שאת כותבת אני מבינה שאי אפשר להסתדר רק עם תעשייתית, כי היא תופרת רק ישר. אז זה או תעשייתית רגילה + תעשייתית אוברלוק (שתי מכונות), או ביתית טובה (מכונה אחת). נכון?
שמן פעם בשנה (גם בשביל מישהו שעובד עליה יום ולילה כמוני) וזהו. מעולם לא נזקקה לתיקון או כיוון.
אח, נשמע טוב :-)
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בעצם, גם אם היה לי אוברלוק לא הייתי יכולה בלי הזיגזג.
אורי_ה*

שליחה על ידי אורי_ה* »

ביתית טובה באמת, אמורה לספק היטב צרכים ביתיים, של בית טוב באמת...
אני לא נזקקת כמעט לזיגזג, או לפיצ'רים אחרים, אבל אם כן, אז הביתית העתיקה שלי שבטח שווה היום שקל עשרים, מספיקה לעניין הזה.
מעולם כמעט לא השתמשתי בכל הפונקציות המבטיחות האחרות.
אורי_יורמן*

אכן מאוד מרשים! אני מבינה שאתה תופר?
רק index]כדורי ג'אגלינג he[/po].htm
(כיום התופרת שלי מכינה אותם, אבל פעם הייתי תופר אותם בעצמי)
הידע שלי הוא מהעסק של כדורי הג'אגלינג + התעניינות + התיידדות עם תופרת אחת מאוד נחמדה מרעננה שלעסק שלה קוראים מאיה התפרנית.

אבל אם כן, אז הביתית העתיקה שלי שבטח שווה היום שקל עשרים
מוכרים את הישנות השחורות האלה (זינגר וחיקויים) ב350 ש"ח ברוב החנויות בת"א. באיזורים אחרים (שיש פחות תחרות בין חנויות) יכול לעלות גם 450-500.
באופן אישי אני ממליץ על זה, אבל אני מבין ממך, חניתה, שאת רוצה משהו יותר אלגנטי.

לתופרת שלי יש elna 2020 (אני חושב שזה מספר הדגם) והמכונה שלה פשוט נהדרת

בעניין אוברלוק: אוברלוק היא מכונה שעושה גימור של הבד וחיתוכו תוך כדי תפירה.
מאיה התפרנית הסבירה לי בזמנו שלמכונה שגם עושה חיתוך של הבד תוך כדי האוברלוק קוראים serger
איבי_כ*

שליחה על ידי איבי_כ* »

אוריה, תודה על ההבהרות! חבל שלא התיעצתי איתך לפני סיבוב הקניות האחרון... אם כי אני די מרוצה מהקומבינה אצלי כרגע.
חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

אוריה, תודה על המידע.
באיזה טריק היית משתמשת לתפירת גומי במכונה תעשייתית?
מעניין אותי, מה המחיר של תעשייתית? ושל אוברלוק תעשייתי?
האם במכונה תעשייתית גם צריך להחליף מחטים ורגליות לפי סוגי הבד והתפירה?

באמת, מה עושים עם כל סוגי התפרים במכונות הביתיות? אני חסרת נסיון כיוון שהמכונה שלי עושה רק תפר ישר לכיוון אחד.
אמא_אינקובטור*

אורי - תודה על המידע!

כישורי התפירה-במכונה שלי מאוד בחיתוליהם, מעדיפה תפירה ידנית - מה שלא ממש פרקטי בבגדים.
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

יכול להיות בעצם שאפשר להתייחס לזינגר הישנה שיש לי (וכנראה גם לחניתה, ומה שאורי אומר שמוכרים ב-400 שח) שתופרת רק לכיוון אחד, כאל מכונה תעשייתית? הרי ידוע לכולנו שמה שעשו פעם היה הרבה יותר חזק ועמיד, לא? אולי זה נכון גם לגבי המכונות הפשוטות הללו? (בינתיים הארגז שלה משמש לי כהדום לרגליים ולא נפטרתי ממנה כי היא נורא יפה, אבל לא תפרתי בה מעולם (-;)

למכונה שאני משתמשת בה היום אני קוראת חלונות 98....חצי מהזמן הולך על להתעסק איתה במקום על לתפור...
אורי_יורמן*

בינתיים הארגז שלה משמש לי כהדום לרגליים ולא נפטרתי ממנה כי היא נורא יפה, אבל לא תפרתי בה מעולם
לי באופן אישי היא מאוד נוחה, ומאוד לא מפונקת (לא דורשת שימון מחדש ותחזוקה אם את לא בית חרושת)
עד כמה שידוע לי, אם צריך להתעסק איתה כל הזמן (חוטים נתקעים, השחלות מסובכות וכו', זה אומר כנראה שהיא פשוט לא מכוונת. לכי איתה לאיש מקצוע טוב, הוא יכוון לך אותה, ותראי איך תעדיפי אותה ע"פ החלונות-98 :-)

באמת, מה עושים עם כל סוגי התפרים במכונות הביתיות? אני חסרת נסיון כיוון שהמכונה שלי עושה רק תפר ישר לכיוון אחד.
עצם זה שאת שואלת, מעלה מחדש את הטענה שלי, ש- אולי לא ממש צריך את כל הפיצ'רים האלה. (בכוונה הדגשתי את האולי. אני לא צריך את זה, אבל אולי אחרים כן, מי יודע)
עבורי, הייתרון היחיד של המכונות המודרניות זה שהתפר שלהם עדין יותר, ובענתיקות להתרגל לכוון את המתיחות של החוט העליון לפעמים כשמחליפים סוג בד.
הילי*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 12:37

שליחה על ידי הילי* »

האם בחנות ברח' שטראוס בירושלים מוכרים גם מכונות תעשיתיות? כמה צריכה לעלות מכונה כזו?
חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

לגבי תעשיתיות: איזה חברה מומלצת? אוריה, איזה יש לך?

אורי, למרות שאיני יודעת מה אוכל לעשות ב - 20 -50 סוגי תפרים שונים אני יודעת שאני מאד זקוקה למכונה שעושה לולאות לכפתורים, דמוי אוברלוק וזיגזג, בנוסף אני זקוקה למכונה שתופרת את כל סוגי הבדים... הענתיקה שלי לא עונה לאף אחת מן הדרישות הנ"ל.
אורי_ה*

שליחה על ידי אורי_ה* »

אין לי מושג מה עושים עם כל התפרים השונים, הם תמיד נראו לי כמו עיטור סיני עתיק.

בחנות בשטראוס מוכרים תעשיתיות, את שלי קניתי שם. של חברה שנקראת יוקי (juki). היא פשוטה, לא מהיקרות, ומצוינת לצרכי המאוד אינטנסיביים ויומיומיים.
אותה קניתי חדשה, אני לא זוכרת את מחירה המדויק, אבל נדמה לי שסביב 2500 ש"ח.

האוברלוק 5 חוטים התעשייתי שלי נקנה יד שנייה, הוא של זינגר, בן 30 שנה בערך ובסה"כ במצב מצויין. עלותו היתה לפני שנתיים בערך 5000 ש"ח.
האוברלוק 4 חוטים (ביתי) נקנה חדש, הוא סימפטי מאוד לצרכים ביתיים, של חברה שנקראת פאף (pfaff) ואני לא זוכרת את מחירו. אני יכולה לנסות לבדוק.

המכונה היחידה שבאמת תופרת את כל סוגי הבדים היא תעשייתית. עוד לא פגשתי ביתית שתופרת בדי ריפוד, ג'ינס, או אתגרים אחרים בצורה יעילה מספיק ובלי להתקע, לשבור מחטים, או סתם לצאת מכיוון.
במכונה תעשייתית נדיר שצריך להחליף מחט, או בודאי רגל. כמעט מעולם לא החלפתי רגליים (מלבד עבור רוכסנים), ומחט לעיתים נדירות בהרבה. ההשחלה פשוטה והמכונה מאוד אמינה.

אוברלוק, לעומת זאת, זה סיפור אחר. ההשחלה שלו בלתי נסבלת והנטייה שלו לדרמות ושיבושים גדולה, ככה זה כשחמישה חוטים צריכים לתקשר זה עם זה.
אני מודה שבהחלט יש ימים שאני יכולה לבלות זמן לא מבוטל על השחלות וכיוונים, אבל המכונות אצלי עובדות ללא הפסק, כך שנראה לי שזו לא אינדיקציה מלאה עבור צרכים בהיקף מצומצם יותר.
מלבד זאת, הוא תענוג, חוסך שעות של עבודה וממלא מלאכתו נאמנה.

חניתה,
אני הייתי בודקת אפשרות של מכונה תעשייתית תפר ישר, ולצידה ביתית בסיסית יחסית, לצרכי לולאות וזיגזג. לא צריך בשביל זה מכונה מתוחכמת.
אני לא בטוחה שיש מכונה אחת שתענה לכל צרכיך בו זמנית.

לא הבנתי את השאלה בעניין הגומי, אם תפרטי יותר אוכל לענות.

טרה רוסה,
בהחלט הייתי בודקת את ביצועיה של הזינגר הישנה. בדרך כלל הן חזקות ואמינות בהרבה ממכונות הפלסטיק שמסתובבות היום. אבל, תעשיתית היא לא.
לתעשיתית יש קצב אחר לגמרי, כוח וחוזק שאין לאף מכונה ביתית שפגשתי. לוקח קצת זמן להתרגל, אבל אחר כך אי אפשר עוד לסגת.

אוריה
רומי*
הצטרפות: 08 מאי 2007, 11:53

שליחה על ידי רומי* »

ממליצה בחום לקנות (או לפחות לבדוק)
בחנות זינגר ברחוב לוינסקי פינת הר ציון (ליד תחנת הדלק) בת"א
יש שם המון סוגי מכונות וניתן להתנסות בהן.
המוכרת בעלת ניסיון ויודעת לתפור
עושה שיעור מקיף על המכונה אותה תבחרי
מומלץ
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אוריה , תודה על הפירוט :-)
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

כשקראתי את ההודעה שלך ממש יכולתי לשמוע את הרעש של המכונות שלך, שעובדות כל הזמן :-D
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

הדיון הזה בא לי ממש בזמן! תודה על כל המידע.
אני לא בארץ - אשמח לקבל המלצות או הזהרות על דגמים ספציפיים וחברות ספציפיות.
(הצרכים שלי דומים לשל חניתה).
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

chrome://ietab/content/reloaded.html?url=http://www.consumersearch.com/www/[po]house and home[/po]/sewing-machines/reviews.html
אורי_יורמן*

עוד לא פגשתי ביתית שתופרת בדי ריפוד, ג'ינס, או אתגרים אחרים בצורה יעילה מספיק ובלי להתקע, לשבור מחטים, או סתם לצאת מכיוון
דוקא נראה לי שבתפירת בדים גסים במיוחד (ג'ינס/דריל, בדי ריפוד ואפילו ברזנטים) הענתיקות מצויינות, לא? ההרגשה שלי היא שדוקא בבדים העדינים והסטרצ'ים הן מפגינות את חוסר המודרניות שלהן...

לתעשיתית יש קצב אחר לגמרי
הזכרת לי נשכחות
איך שכל פעם שאני מבקר אצל איזה מתפרה "כבדה" (כזאת שעובדת בלי הפסקה כל היום), התעשייתיות שם תופרות במהירות שהבד עושה עליך רוח... מדהים שהבדים לא נקרעים מזה

תמי, לגבי חברות ספציפיות וכו', עדיף כנראה לקרוא on the web
אורי_יורמן*

משהו שחשוב לי להוסיף.
נא לא לקחת את דעתי בנושא מכונות תפירה כאילו היתה דעת מומחה. אין לי הרבה מושג. תפירה זה נושא שאני מאוד אוהב, ולכן אני כותב בכזאת התלהבות.

מצד שני, תמי,
סוף סוף נושא שאני יכול לכתוב לך עליו בלי שתגידי לי על כל דבר שהוא ראיה אנקדוטלית.
(מצד שני זה שעוד לא כתבת לי את זה פה, זאת רק ראיה אנקדוטלית, ואי אפשר להסיק מזה שלא תכתבי את זה בהמשך)
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

_נא לא לקחת את דעתי בנושא מכונות תפירה כאילו היתה דעת מומחה. אין לי הרבה מושג. תפירה זה נושא שאני מאוד אוהב, ולכן אני כותב בכזאת התלהבות.
מצד שני, תמי,
סוף סוף נושא שאני יכול לכתוב לך עליו בלי שתגידי לי על כל דבר שהוא ראיה אנקדוטלית.
(מצד שני זה שעוד לא כתבת לי את זה פה, זאת רק ראיה אנקדוטלית, ואי אפשר להסיק מזה שלא תכתבי את זה בהמשך)_
(-: (-: (-:
באופן_לייט*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 23:58
דף אישי: הדף האישי של באופן_לייט*

שליחה על ידי באופן_לייט* »

מה לגבי המרכז למכונות תפירה ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב?

אני ממש לא ממליצה עליו!
דני אכן מאוד חביב אבל לי היתה איתו התנסות לא מוצלחת כלל (תיקן מכונה עבור המון כסף - גבה 350 ש"ח בשביל כיוון ושימון אח"כ גיליתי שתופרת מיומנת יכול הלעושת אצת זה לבד ושבמקומות אחרים גובים פחות בשביל אותו תיקון - יצאתי עם הרגשה שעבדו עלי)

אחרי נסיונות לתקן 2 מכונות ישנות קניתי מכונה של זינגר בת"א אחד העם פינת שנקין (סליחה לא זוכרת מספר אבל אוכל לחפש יותר מאוחר)
גם אני תופרת מתחילה וזו מכונה בסיסית
ואני מאוד מרוצה
שביל_בצד*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 12:17
דף אישי: הדף האישי של שביל_בצד*

שליחה על ידי שביל_בצד* »

אולי כאן מישהו ידע לענות לי
יש לי מכונה של elna מדגם siesta ואני לא מוצאת איפה לעזאזל הרוורס? אני יכולה לעשות רוורס רק ידנית.
היתכן שאין רוורס??
טרוש_קה*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2007, 21:30
דף אישי: הדף האישי של טרוש_קה*

שליחה על ידי טרוש_קה* »

ועוד שאלה אם כבר כולם מדברים על אוברלוק:
אני תופרת לעצמי בגדים מדי פעם עם מכונה ביתית די פשוטה שבדר"כ עושה את העבודה. הבעיה היא בתפירת בדים גמישים (כותנה וכאלה כשאני רוצה לתפור שמלה או חולצה), שאז התפר הישר לא מספיק טוב. כלומר, בגלל שהוא לא גמיש, אני נורא צריכה להזהר אח"כ בלבישה ונראה לי שזה גם מקצר את ימיו של הבגד.
אני יכולה לחבר חלקים של בגד עם תפר זיגזג במקום אוברלוק? נראה לי שיצא עקום כזה, לא?
יש לי חלום קטן לקנות אוברלוק ביתית אבל עד שיהיה לי הכסף אני תוהה אם נגזר עלי לוותר על תפירת בדים גמישים שכאלה...
אמא_אינקובטור*

שאלה - קצת אופטופיקית, אין לי מושג איך ולאן להעביר.

אני רוצה לקצר מכנסי ג'ינס. יש לי מחט לג'ינס וחוט מתאים. עכשיו אני תוהה האם המכונה שלי (קנמור, ביתית, בת שלושים בערך) תהיה מסוגלת לעמוד באתגר. כדאי לנסות או למסור לתופרת?
טרוש_קה*

שליחה על ידי טרוש_קה* »

אני לא כזאת מומחית אבל נראה לי שבמקרה הכי גרוע המחט תישבר, אני לא מאמינה שזה יכול להרוס את המכונה.
הכי הרבה תנסי, ואם לא מצליח, תעבירי לתופרת...
אורי_יורמן*

לדעתי אם מכונת תפירה ביתית לא יכולה לתפור ג'ינס, זאת בעיה קשה מאוד...
ג'ינס אמור להיות דוקא בד נוח למכונות תפירה.

ולגבי שבירת מחט
זאת נקודה חשובה שלפעמים אנשים מפספסים אותה
המחט במכונת תפירה זה כמו הפיוז באלקטרוניקה.
זה הדבר שמתקלקל ראשון כדי שלא יתקלקל משהו אחר. היא בכוונה החוליה החלשה.
זאת אומרת שהסיכוי שמשהו אחר יישבר קטן מאוד מאוד (צריך להתנהג מאוד לא יפה עם המכונה בשביל שזה יקרה)

וחוץ מזה בסופו של דבר נניח שלא תצליחי עם המכונה, למה לא לעשות מכפלת ביד?
(עבודה די קצרה, לא?)
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מכונה ביתית יכולה לתפור ג'ינס. אם זה קפל מאוד עבה (כמה שכבות של ג'ינס מקופלות חזק), המחט תישבר. וגם אז, אפשר את החלק הקשה לעשות ידנית.

קניתי מכונה של זינגר בת"א אחד העם פינת שנקין
את מתכוונת אחד העם פינת נחלת בנימין, נכון?
אורי_ה*

שליחה על ידי אורי_ה* »

אפשר בד"כ לתפור ג'ינס במכונה ביתית. לאט, בלי למשוך את הבד בכח ועם המחט המתאימה.
בודאי אם מדובר רק בתיקון ולא בעבודה ממושכת.
כשכתבתי שמכונות ביתיות לא מיועדות לבדים מהסוג הזה, הכוונה היא לעבודה מאומצת וממושכת, לא לפרטים מקומיים.
איבי_כ*

שליחה על ידי איבי_כ* »

ורציתי להוסיף לגבי לולאות לכפתורים, מנסיוני הדל עם שתי מכונות ביתיות, זה יוצא די מעפן. מספיק טוב לצרכים ביתיים אבל כשהכנתי משהו למכירה הלכתי למישהו ברחוב השומר שזה מה שהוא עושה תמורת נדמה לי 2 שקל ללולאה. שזה די הרבה. חברה מעצבת אמרה לי שאצלו כולן עושות לולאות (כל המעצבות שעובדות בהיקף נמוך אני מניחה).
אורי_ה*

שליחה על ידי אורי_ה* »

וגם- יש אפשרות בהרבה מהמקרים לעשות לולאות אויר, שזה לולאה מסרט בד, או שרוך, ובצד שני כפתור עם רגל.
טרוש_קה*

שליחה על ידי טרוש_קה* »

מישהו יודע גם לענות על השאלה שלי?

(לא נעים לי להדחף :-] , אבל יש לי פשוט בדים מקסימים שכבר מדגדג לי לעשות איתם משהו...)
אמא_אינקובטור*

_למה לא לעשות מכפלת ביד?
(עבודה די קצרה, לא?)_ בזמן שהיה לוקח לי להוציא-להחליף מחט-להשחיל, המכפלת כבר היתה יכולה להיות גמורה מזמן.

יאללה הולכת לתפור. תודה.
אמא_אינקובטור*

_אפשר בד"כ לתפור ג'ינס במכונה ביתית. לאט, בלי למשוך את הבד בכח ועם המחט המתאימה.
בודאי אם מדובר רק בתיקון ולא בעבודה ממושכת.
כשכתבתי שמכונות ביתיות לא מיועדות לבדים מהסוג הזה, הכוונה היא לעבודה מאומצת וממושכת, לא לפרטים מקומיים._ תודה. האתגר הבא: להזכר איפה הנחתי את המחט-ג'ינס והחוט-ג'ינס...
הילי*

שליחה על ידי הילי* »

שוב אני, מה לגבי החנות ברח' שטראוס בירושלים- משהו מכיר?
ואשמח לקבל קנה מידה לגבי מחירים של מכונות תעשייתית-חושבת אולי על התחום...
טרוש_קה*

שליחה על ידי טרוש_קה* »

שמעתי המלצה על החנות בשטראוס, מתכוונת ללכת בקרוב לבדוק מה טיבה.
אורי_ה*

שליחה על ידי אורי_ה* »

לי היה נסיון טוב עם אזולאי בשטראוס, יותר מפעם אחת.
מכונות שקניתי אצלם משרתות אותי נאמנה.
כתבתי למעלה סדרי גודל של מחירים, תלוי איזו מכונה את מחפשת, לאילו צרכים ובאיזה תקציב. המנעד רחב.
הילי*

שליחה על ידי הילי* »

תודה רבה...
אני אנסה גם, לבדוק את החנות בקרוב.
הילי*

שליחה על ידי הילי* »

עוד שאלה...
האם אפשר לצורך עיבוד וגימור, להחליף את הזיגזג בתפר ישר...
אם כן האם זה לוקח יותר זמן או שזה לא משנה...
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

יכול להיות בעצם שאפשר להתייחס לזינגר הישנה שיש לי שתופרת רק לכיוון אחד, כאל מכונה תעשייתית? הרי ידוע לכולנו שמה שעשו פעם היה הרבה יותר חזק ועמיד, לא? אולי זה נכון גם לגבי המכונות הפשוטות הללו? (בינתיים הארגז שלה משמש לי כהדום לרגליים ולא נפטרתי ממנה כי היא נורא יפה, אבל לא תפרתי בה מעולם )
באתי לעדכן:
בעקבות הדף הוצאתי את המכונה הזאת והיא תופרת פשוט מדהים. אני משתמשת בה רוב הזמן, וכשאני צריכה זיגזג אני עוברת לביתית המשוכללת יותר שיש לי. אבל, אני כבר לא אוהבת אותה יותר, ועכשיו בא לי לקנות אוברלוק :-P מתלבטת אם זו הוצאה מוצדקת או לא.
אמא_א*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2004, 20:14
דף אישי: הדף האישי של אמא_א*

שליחה על ידי אמא_א* »

מחפשת בנרות מכונת תפירה למסירה או במחיר נמוך...
מוכנה לברטר בציור קיר,מנשא,סטפר
פה או בדף בית
תודה
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הנה האימייל של גילה, תופרת מקצועית שיש לה הרבה מכונות תפירה וגם בן זוג (מאיר) שהוא טכנאי של מכונות תפירה ואולי יש לו מכונות במחיר נמוך למכירה: [email protected]
אמא_א*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2004, 20:14
דף אישי: הדף האישי של אמא_א*

שליחה על ידי אמא_א* »

תודה
ג'וליה*
הצטרפות: 16 אפריל 2011, 14:36

שליחה על ידי ג'וליה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני מעוניינת לקנות מכונת תפירה משומשת, אך אינני יודעת מה עלי לבדוק כדי לוודא שהיא אכן פועלת כראוי ואין בה פגמים.
כמו כן אם למישהו יש מידע או התנסות על זינגר 8763 החדשה, אשמח לשמוע. הדעות לגביה די מפולגות אני לא יכולה להחליט אם אכן כדאי לי לרכוש אותה.
מיטלי*
הצטרפות: 21 מאי 2005, 19:57

שליחה על ידי מיטלי* »

בוקר טוב יקרות
אני מעוניינת לקנות מכונת אוברלוק בייתית אמינה ופשוטה
מתלבטת בין יוקי 654 לבין אלפא700
מה לדעתכן עדיפה?
תודה וימים טובים לנו..
חיים_רוזנבוים*
הצטרפות: 06 יולי 2012, 10:52

שליחה על ידי חיים_רוזנבוים* »

אני רוצה דוושה חשמלית שאפשר להתאים אותה לנכה שלא מסוגל להפעיל כח עם הרגל
פיתרון יכול להיות על ידי הפעלה בלחיצה עם הברך
האם משהוא מכיר פיתרון זמין לדוושה כזאת
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

שליחה על ידי הילה* »

שלום, אני מחפשת מכונת תפירה שיש בה גם אוברלוק. האם יש דבר כזה?
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא. יש מכונות תפירה שיש בהן תפר שהוא דמוי אברלוק, אבל לא אוברלוק אמיתי.
עמירם*
הצטרפות: 24 ינואר 2013, 13:34

שליחה על ידי עמירם* »

אני מתחיל לתפור, אבל אני צריך המלצה למכונה חזקה, אבל גם לא יקרה מידי שלא תתקע עם בדים עבים מסוג קבלר ופלציף, אשמח להצעות תודה.
דני*
הצטרפות: 29 יוני 2003, 23:01

שליחה על ידי דני* »

אני ממליץ לך בחום! מכונת תפירה תעשייתית תפר ישר, ובנוסף אוברלוק, תלוי בכמות השימוש כדי להחליט האם תעשייתית או רגילה, לי יש גם תעשייתית 4 חוטים, וגם ביתית חצי תעשייתית של JUKI 735 וזו מכונה פשוט נהדרת! משלבת גם אוברלוק של 2 3 4 5 חוטים, גם תפר שרשרת נפרד, והדגל - אפרט!! מכפלת לבדים אלסטיים כמו לייקרה וטריקו וכו'... מכונת תפירה תעשייתית - אתה תופר איזה בד ואיזה עובי שאתה רוצה... אתה לא מחליף מחטים אף פעם! לפי סוג הבד... אין דילוגים ושום דבר! אתה מחליף מחט או כשהיא נשברת או שהיא כבר איבדה את החוד שלה ואתה רואה את זה על הבד, כעין מתיחות מהצדדים. בנוסף לכל זה אני מחזיק מכונה ביתית פשוטה של ELNA, לצערי לאחרונה נשבר לה גלגל שיניים ואין להשיגו יותר, הפכתי את כל העולם!!! עד שמצאתי גלגל שיניים והחלפתי אותו בכוחות עצמי, המכונה מעולה עד שמתחילות הבעיות, לכן אני ממליץ בחום לא!!! לקנות בשום אופן מכונה יד שניה מבית ELNA, אפשר זינגר או ברנינה, שהם בונים את בסיס המכונה על אותו בסיס כמו לפני 70 שנה דהיינו הגלגלי שיניים וכו'...
אילינה*
הצטרפות: 24 דצמבר 2014, 22:08

שליחה על ידי אילינה* »

ערב טוב
אני יש לי חנות בגדים מזה עשר שנים ומאוד רוצה לעצב ולתפור כמה דברים מיוחדים ולמכור
למדתי תפירה מהאינטרנט ורוצה לקנות מכונת תפירה ביתית ולהתחיל להתנסות
הייתי בזינגר ת״א ולא ידעתי איזה מכונה לבחור
הבסיסית או עם יותר אפשריות!!!
לא יודעת ולא התנסיתי אף פעם
בבקשה תעזרו לי מה לקנות
יוסי_ד*
הצטרפות: 15 יוני 2015, 17:38

שליחה על ידי יוסי_ד* »

ערב טוב
שלום
אנחנו מחפשים מכונת תפירה חדשה במחיר סביר או משומשת המתאימה לתפירת רצועות קורדורה (מהסוג שמשמש לאפודי לוחמים), אנו צריכים לתפור כ 15 רצועות פעם ביומיים
נא הצעתכם בבקשה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

היכן מוצאים הוראות השחלת חוטים בעברית למכונת JUKI תעשייתית דגם MO-357
פלוני_אלמונית*

הי האם משהוא מכיר מקום בתל אביב שמוכר חלקי חילוף איכותיים למכונות זינגר ישנות?
יש לי מכונה ישנה ( בת 40 בערך )של זינגר שכל כמה חודשים צריך להחליף לה את הגומייה ולפי מה שהבנתי אין חלקים מקוריים וגם החלקים שקיימים לא אכותיים במיוחד.
תודה
תפרנית_חדשה_ישנה*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2016, 15:03

שליחה על ידי תפרנית_חדשה_ישנה* »

אני זקוקה להכל מהכל
שמעתי שהיום הברנינה היא הדבר הנכון והזינגר אאוט.
מעוניינת
תפר ישר
זיג זג
אוברלוק על אמת כולל חיתוך
השחלה ומתיחה אוטומטית
לולאות

חובה לצורך שילוב בדים (עדינים וגסים)

נראה לי רק רקמה אני לא צריכה

מינימום התעסקות במכונה

אשמח לקבל המלצות על מותג המכונה
וחנות ידידותית למשתמשת באיזור המרכז

הדרישות שלי מהמכונה : אמינות ואמינות

מי ירים את הכפפה?
פלוני_אלמונית*

היי, ניבה. ניסיתי את האימייל שקישרת ומשום מה הכתובת לא נכונה. תוכלי לשלוח שוב את כתובת האימייל? תודה.
פלוני_אלמונית*

מעוניינת במכונת תפירה בייתית לסוגי בדים שונים (עדיף גם בדים גמישים).
חשבתי על " brother" הזמנה דרך buy4u, מאתר Amazon.
אשמח להמלצות והערות.
תודה
ציפי
פלוני_אלמונית*

הטעיתי הכוונה ןקניה דרך אתר: Bye America
ציפי
פלוני_אלמונית*

היי. מעוניינת במכונת תפירה מקצועית לתפירת בגדי ים. אין לי מושג מה קיים בשוק. שמעתי על אפארט. האם זה מיועד לבגדי ים? .ברשותי רק מכונת תפירה תעשייתית. אשמח לשמוע איזו מכונה הכי חדשה בשוק לגימורים ברמה עילית. ואם יש יד שניה במצב טוב אשמח לפרטים.[email protected]
דניאל:)*
הצטרפות: 13 דצמבר 2018, 15:18

שליחה על ידי דניאל:)* »

היי, אני בתחילת דרכי לומדת תפירה על מנת לתפור שמלות ערב בעיקר אבל בטח גם ארצה לתפור דברים נוספים בהמשך, איזה מכונת תפירה אני צריכה? והאם אני צריכה יותר ממכונה אחת בשביל זה?
פלוני_אלמונית*

של חברת ברנינה
תתחילי אם אחד ובהמשך אם צריך
שלדגית*
הצטרפות: 13 ינואר 2020, 19:42

שליחה על ידי שלדגית* »

היי כולם :)
אני מחפשת לי מכונת אוברלוק ביתית, 4 חוטים, ויש לי כמה ההתלבטויות
חדשה או יד 2 ? (אחריות במידה ומתקלקל, החלפת סכינים, מחיר , צימצום צריכה)
השחלה אוטומטית - כמה זה עושה את ההבדל ?
זינגר, יוקי, ברנינה ?

מה אתם אומרים חכמי וחכמות באופן ?
שליחת תגובה

חזור אל “בבית”