כביסה ייבוש גיהוץ

ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

חבצלת, אם את עושה שתי מכונות ביום אז בטח שאת יכולה לעשות מכונות לפי נושאים. יש לך מספיק מלאי מלוכלכים בשביל זה...
מכונה של מכנסיים. מכונה של מגבות. מכונה של חולצות.
כמובן וכמובן שלא לעשות מכונה של תחתונים או של גרביים כי זה מגביר נטיות אובדניות אלא לשלב לפי הטמפרטורות החביבות עליך. תחתונים עם חולצות, גרביים עם מכנסיים וכד'.
אחכ לשבת ולקפל רק מכנסיים או רק חולצות - הרבה יותר קל. המח עובר למהלך אוטומטי.
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי חבצלת* »

אצלי זה נושאים אחרים:
בגדי ילדים עם פיפי
בגדי ילדים בלי פיפי
מגבות ומצעים
בגדים עדינים לשבת
חולצות לבנות ובהירות של הגברים
וכדומה
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

ומה עם ערימות הגיהוץ?
קבעתי לעצמי יום שבועי לכך, אבל זה לוקח יותר משעה ואני נשברת באמצע. תמיד נשאר משהו בתחתית הסל. לעבור ליומיים? אמהלה...
חבצלת*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי חבצלת* »

טיפ:
חולצות גברים מגוהצות, טוב, כמעט, מקבלים בדרך הבאה:
מכניסים את החולצות למייבש
מחכים שהוא יסיים לעבוד ובאותו הרגע ממש שולפים אותן בעודן חמות ותולים על הקולב! עובד גם על דברים אחרים, מה שמותר לשים במייבש...
מכיוון שמייבש הורס את הבגדים, אני משתמשת בשיטה רק כשמגיעים מים עד נפש.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מכיוון שיש לי כמויות של כביסה ורק מתקן מתקפל אחד, אני ממיינת לפי מצב הרוח. אבל, גיליתי שתמיד כדאי לשלב בגדי ילדים ובגדי מבוגרים, כך באורך אחד שמים בגד מבוגר ובגד ילד. אם עושים רק של ילדים, אני נשארת ללא מקום. כנ"ל מבוגרים.
ה_עוגיה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

חבצלת: למה להפריד מפושתנים מהשאר? אני מכבסת חיתולי פיפי ב40 מע' עם שאר הבגדים וחיתולי קקי ב60 מע' עם מגבות.
לא נראה לי שנגרם נזק לשותפים לכביסה...

ואגב גיהוץ - אצלנו אין הרבה בגדים שדורשים גיהוץ ואני נגד גיהוץ כך שיוצא שיש איפושהו ערימה של חולצות שלו שצריכות גיהוץ שמחכות ליום שהוא יגהץ אותן (אני חושבת שאפשר לכנות אותן "חולצות חד פעמיות"...).

אני זוכרת שכשהייתי קטנה סבא וסבתא נהגו להגיע מדי פעם בשישי בצהרים להתארח בסופשבוע. סבתא היתה מנצלת את זה שאמא ישנה, מבקשת שאביא לה את המגהץ מהמחבוא של אמא, לוקחת את הסל הע-נ-ק שהכיל את "הגיהוצים" ועד שאמא היתה קמה, חצי סל היה מגוהץ. (ואז זה "אוי אמא באת לפה לעבוד?" וכו'...)
אני חושבת שאם מחזיקים באמא חובבת גיהוצים (אמא שלי לא חובבת גיהוצים אבל היא מזדעזעת לראות בני משפחה בבגדים לא מגוהצים. במיוחד הנכדה המפונפנת שלה...) אפשר לאפשר לה גישה לגיהוצים, אם היא מתעקשת...

<לי יש חוק. אני לא מתווכחת עם מישהו שרוצה לרחוץ כלים בבית שלי. אני לא רואה סיבה למה לא להרחיב אותו גם לתחומים אחרים>
חבצלת*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי חבצלת* »

עוגיה, יש מצב להשאיל לנו את הסבתא לכמה שעות בכל שבוע :-P?
דיאנה_ב*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 02:49
דף אישי: הדף האישי של דיאנה_ב*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

גם אני לא מגהצת. לא קנינו מגהץ כשעברנו לארה"ב. כשצריך משתמשים במייבש כביסה כמו חבצלת.
אצלי, הבגדים החד פעמיים הם אלה שדורשים כביסת יד...
אני אוהבת למיין לפי חדרים - בגדים שלנו, בגדי ילדים. הרבה יותר קל גם לקפל וגם לשים אחר כך במקום.
נועה_ברקת*

כביסה ייבוש גיהוץ

מייבש כביסה נראה לי שערורייתי מבחינת המחיר. ורוב הבגדים שדורשים גיהוץ הם שלי, כך שאם אני לא מגהצת פשוט אין לי מה ללבוש
ה_עוגיה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מייבש כביסה זה לא דבר כלכך יקר (יחסית למכונת כביסה). יש גם מייבשים באלף ומשהו.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי בשמת_א* »

והנה אנחנו קיבלנו מייבש כביסה ללידת הבכורה והוא עלה לחמי 600 שקל לפני 6 שנים...
אני משתדלת לא להשתמש בו, משיקולים אקולוגיים.
מה שכן, אני מקפידה לא לקנות בגדים שדורשים גיהוץ. שיהיה צורך לגהץ פעם בשנה, מקסימום (כבר שנתיים לא גיהצתי, נדמה לי).
חבצלת*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי חבצלת* »

קנינו מייבש אחרי שהשלישי נולד. עד אז עוד שרדתי.
דיאנה_ב*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

קנינו מייבש 4 חודשים אחרי שהראשונה נולדה. כאבי הגב שחטפתי מלתלות ולהוריד כביסה גברו על כל שיקולי התקציב. אגב בארה"ב זה ממש סטנדרט, אין בכלל איפה לתלות כביסה. זה גם חלק מהבית, כלומר כשקונים בית מקבלים גם מכונת כביסה ומייבש. תשימו לב גם שבפלייליידי היא מתייחסת לאפשרות שאין מדיח כלים, אבל אין אצלה בכלל מצב שבו אין מייבש כביסה.
אמא שלי ביקרה אצלנו לא מזמן, ועשתה לנו את הכביסה והקיפול והסידור במקום (סבתא ואמא משקיענית מכל הלב), ובכל פעם התפעלה מחדש: איזה פטנט זה, לעשות כביסה וצ'יק צ'ק זה יבש ומוכן! לא להאמין! את יודעת איך הייתי תולה את הבגדים של כולם ומחכה שיתייבש ואז מורידה... פלאי הטכנולוגיה.

ועוד לגבי אי-גיהוץ ומייבש:
אם מקפלים ברגע שהמייבש מסיים לעבוד הכל יוצא ישר ויפה.
אם אין אפשרות כזו עדיף להשאיר במייבש ולא להעביר לסלסלה, כי בסלסלה הם מתקמטים הרבה יותר.
אם חייבים לפנות את המייבש ואין זמן לקפל, לפחות את החולצות ושאר הדברים המועדים להתקמט לפרוש על המיטה אחד על השני שלא יתקמטו עד שמתפנים לקפל.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי שרה_ק* »

לי יש בעיה: אני גרה בבית דירות ואין לי מכונת כביסה\יבוש או חבל אז אני צריכה ללכת לחדר הכביסה שנמצא בבניין ליד הבנין שלי... ובעלי נוהג ללבוש חולצות לבנות של שבת שכן דורשות גיהוץ. וגם ציציות שמתקמטות נורא. חלק מהבגדים של הבן שלי גם דורשים גיהוץ. אז... מה עושים? אני לא יכולה לעשות את הרעיון של המייבש ש'יגהץ את הבגדים' מפני שכל כביסה או יבוש עולה דולר שצריכים להכניס למכונה במטבעות. אז אני לא יכולה להתחמק. חייבת לגהץ כמו טאטלה. ומה שמעצבן שמישהו גנב את המגהץ! (הוא ביקר בבית שלנו ואנו חושדים שהוא גנב את זה, אז ניתקנו איתו יחסים)
דיאנה_ב*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

למה, שרה? אם את לוקחת את הבגדים מהמייבש ושמה אותם כמה שאפשר ישרים בסלסילה, ואחר כך מקפלת או תולה ברגע שאת מגיעה הביתה, את עדיין צריכה לגהץ?
ולמה להלביש לילד כל כך קטן בגדים שדורשים גיהוץ?
באסה לגבי המגהץ :-( גנבו לי תיק לא מזמן עם הארנק ועוד המון דברים וזו כזו הרגשה נוראית. אני חושדת שזה אחד המלצרים במסעדה שבה שכחתי את התיק ומאז לא חזרתי לאכול שם.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עוף_החול* »

אני מייבשת הכל במייבש.
כשקנינו לאחרונה מכונה ומייבש חדשים (בעקבות החזרה לארץ) דאגתי לקנות מכונה שסוחטת ב 1000 סל"ד ומייבש שעובד ב 3000 W. (ממש לא יקר אגב, קנינו מכונות של קריסטל ושתיהן ביחד עלו לנו קצת מעל 4000 ש"ח)
ככה ייבוש של מכונה שלמה לוקח בערך 60 - 70 דק'.
הדברים שאני תולה הם ציפות גדולות ובגדים עדינים.
מהשהות בארה"ב למדתי שרוב מוחלט של הדברים לא ניזוקים מהמייבש לעומת זאת תליה בחוץ גורמת לדהיה של הצבעים ולשבירה של הסיבים ולהזדקנות הבגד.
ויש דברים שאני ממש לא אוותר על ייבוש שלהם כמו מגבות שיוצאות רכות ונעימות מהמייבש וקשות ושורטות מתליה.
לפני מס' שבועות היתה לנו בעיה עם המייבש ונאלצתי להשבית אותו למס' ימים שבהם תליתי את הכביסה. היה לי ממש קשה. הטירדה שבלטייל עם הכביסה החוצה ופנימה ולבזבז זמן בלתלות ולהוריד... כמי שרגילה למייבש זה היה ממש מעייף.
שרה_ק*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי שרה_ק* »

כל הבגדים של הבן שלי קיבלתי במתנות מכל העולם.. וחלקם בגדים משומשים. אין לי כסף לבחור את הבגדים - אוף! אז בגדי כותנה מתקמטים נורא.
לגבי המייבש, זה לוקח חצי שעה עד שזה גומר. אין לי סבלנות לשבת שם חצי שעה ולחכות... וגם כן, אחרי שהתחלתי להפעיל את המייבש והלכתי הביתה לפעמים אני מתעצלת ללכת בחזרה מייד כדי לקחת את הבגדים ישר אחרי שגמרו להתייבש. כנראה אצטרך לשבור את מידת העצלנות ולהרים ת'תחת וללכת לשם שוב אחרי חצי שעה, ולהשאיר את הילד לבד בבית לאיזה עשר דקות - רבע שעה... ולחזור עם הגיגית כביסה ולסחוב עם הבטן ההריונית שלי (בעלי ביום עבודה ארוך)
עוף_החול*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עוף_החול* »

לא שווה לכם לחפש קונדו עם מכונת כביסה בבית?
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עין_הסערה* »

אני מתעצלת ללכת בחזרה מייד כדי לקחת את הבגדים ישר אחרי שגמרו להתייבש
מנקודת מבט פרקטית, שווה להתאמץ כדי לחסוך גיהוץ של שעתיים. "שתי דקות עכשיו חוסכות הרבה עבודה אחר-כך".
אגב, מי יודעת איך מנקים את הסיבים ממיבש הכביסה - אצלנו לוקח לו כבר 100 דקות לייבש מכונה - ופעם הוא עבד יותר מהר...
ה_עוגיה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

רחלי, את מתכוונת לפילטר שאמורים לנקות אחרי כל שימוש?
בשמת_א*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי בשמת_א* »

רחלי, צריך להוציא את המסנן החוצה (בדרך כלל הוא נשלף) ולהוריד ממנו את כל הסיבים שהצטברו עליו, ביד. זה ממש לא בעיה. אם כי, מעולם לא נתקלתי בבעיה של סיבים שנשארו שם כמה שנים...

אני אמרתי "משתדלת" ולא אמרתי שאני לא משתמשת בו.
"משתדלת" פירושו בעברית "עושה מאמץ". אין פירושו "לא משתמשת".
נועה_ברקת*

כביסה ייבוש גיהוץ

אני התכוונתי שמייבש כביסה יקר לתפעול. יש לי מייבש. אבל אני מתקמצנת...
שרה_ק*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי שרה_ק* »

לא שווה לכם לחפש קונדו עם מכונת כביסה בבית?

כרגע גרים בקו-אופ דירת חדר שזה שלנו מדמי כיס שאספתי מגיל עשר :-) למזלי הוא נשאר לנו לפליטה
בנתיים אין לנו כסף לחפש קונדו, אחרי שהיה לנו פלונטר עם קנית בית לא מוצלח באזור לא מוצלח (לא ממוגן שהיה קר בחורף וחם בקיץ וההוצאות חימום והקירור היו מוגזמות) והבנק עם המשכנתא המנופחת. הצלחנו למכור אותו ברגע האחרון לפני שהבנק רצה להחרים לנו אותו, ולשלם את החובות לבנק. נו... זה לא שייך לדיון על הכבסים :-)
אמא_של_מיה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2002, 11:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מיה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אמא_של_מיה* »

אנחנו קיבלנו מייבש להולדת השלישית מאחיותיי.
אחרי שמתרגלים- אי אפשר בלי...
תודה על הטיפ המצוין של "גיהוץ" במייבש. אני אף פעם לא מגהצת...כמעט כל הבגדים שלנו הם טריקו, אבל תמיד יש איזו ערימת בגדים דורשי גיהוץ שמחכה לה בפינה.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני לא מיבשת חולצות לבנות (של שבת) במייבש כי זה מקצר את אורך חייהן באופן משמעותי.
למדתי מסבתא שלי לתלות אותן על קולב לייבוש, ואז אם צריך גיהוץ הוא קל מאד.

שרה ק, גם לבן שלי יש חולצות כותנה ואני לא מגהצת אותן, זה מתיישר עליו, כשהוא לובש אותן (אם אנחנו מתכוונות לאותו סוג של חולצה). תחשבי- במילא הם זזים כל הזמן, ובכל מקרה הם חמודים, באמת משנה אם החולצה קצת מקומטת? אם חוששת מקרובי משפחה ביקורתיים את יכולה לומר "או, הוא כזה פעיל ועירני, כזה מתוק, רק הלבשתי לו חולצה מגוהצת וכבר היא התקמטה, נכון שהילד שלי משהו משהו?" (כן, את כל המשפט הארוך הזה).

נועה ברקת, מה בעינייך נחשב יקר בתפעול של המייבש. החישוב של חבר שלנו הוא 1.8 ש"ח לשעת ייבוש. התקשרתי לחברת החשמל לברר והם אמרו שזה תלוי בסוג המכונה וההספק, אבל זה בערך הסכום הממוצע.

בקי, אני שמה את המגבות במייבש, לאחר שהן כמעט התייבשו במתקן הכביסה וגם אז הן יוצאות רכות ונעימות.

< אחרי העבודה עם הכביסה כל הזמן, לפחות מגיעה לנו מגבת נעימה אחרי המקלחת, לא? >
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עין_הסערה* »

את הפילטר אני מנקה אחרי כל שימוש, כמובן, אבל הסיבים נכנסים גם לתוך הרווח בדופן, שלתוכו מכניסים את הפילטר. לא הצלחתי להוציא עם שואב אבק או עם מקל עטוף בסמרטוט...
אצל כולן המייבש מייבש כביסה בשעה, גם אם הוא בן 3 שנים ובשימוש די אינטנסיבי ?
עוף_החול*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עוף_החול* »

במייבש הקודם שלי שהיה ברשותי 5 שנים אני לא זוכרת שינוי בזמן הייבוש.
מהירות הייבוש תלויה בשני פרמטרים עיקריים:
  1. מידת הרטיבות של הכביסה ניכנסת. ככל שהמכונה שלך סוחטת מהר יותר כך הכביסה תהיה יבשה יותר.כיום אין בעיה למצוא מכונות שסוחטות ב 1000 סל"ד. ויש מכונות שמגיעות עד 1600 סל"ד. מינימום סחיטה לייבוש הוא 600 סל"ד. פחות מזה פשוט חבל על הכסף.
  1. ההספק של המייבש. על מנת לקצר את זמן הייבוש ולהפוך אותו לאפקטיבי רצוי לקנות מייבש של 3000W.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עירית_ל* »

אולי לוקח לו יותר זמן כי הרצועה שמסובבת התבלתה ולא בגלל הסיבים (שיהיה ברור שאין לי שום ידע מוצק בנושא, סתם ניחוש)?
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

אקולוגי או לא אקולוגי בלי מייבש מדיח מכונת כביסה נורמלית, מיקסר חזק , ועוד כמה מכישירם שמשפרים את איכות חיי הייתי עובדת הרבה יותר קשה, ואם יש דרך להקל על עצמי אני אעשה את זה.
יהודית שפמן מפונות בדימוס.
דנה*
הצטרפות: 20 פברואר 2002, 12:42

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי דנה* »

איך לגהץ כמה שפחות (טיפ שלמדתי מאמא) - כל בגד לפני שנכנס למכונת הכביסה-לקפל! ולא קיפול רגיל כמו ששמים בארון, אלא זה שיידרוש הכי פחות גיהוץ אח"כ-למשל חולצות-כן לקפל באמצע לאורך-אחר כך רק ה"פס" הזה באמצע יישאר (אם בכלל). כשתולים לייבוש-לתלות על קולב!!
בד"כ אין צורך לגהץ אחרי זה. אם ממש מתעקשים-להוציא את הכביסה הדורשת גיהוץ לפני הסחיטה, כך שהיא תישאר עוד רטובה, ואז לתלות לייבוש על קולב (החיסרון הוא בזמן עד לייבוש)
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עירית_ל* »

עוד שני טיפים להמנע מגיהוץ:
  1. לעמוד ליד המכונה, להפעיל סחיטה ולעצור אותה אחרי חצי דקה. הבגדים לא נוטפים מים, סחוטים למדי, אך לא מקומטים כמעט.
  2. לא להתעכב כשהמייבש גומר. מיד להוציא את הבגדים ולקפל.
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

מתביישת להודות, אבל אוהבת יותר את הייבוש של המייבש מאשר את הייבוש של הרוח! הבגדים יוצאים נעימים יותר, מקומטים פחות, וקלים לכיפול וללבישה. גם ילדיי מעדיפים בגדים שיובשו במייבש. רק ג'ינסים אני תמיד תולה, לא משנה מה מזג האוויר, ומגבות. בקיץ אני תולה כמעט הכול, אם אני מרגישה בסדר ולא לחוצה בצורה יוצאת דופן, כי חבל על החשמל. אבל את הייבוש של המייבש אני יותר אוהבת.
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

ומה עם חשמל סטטי?
במיבש של אמא שלי יש לבגדים חשמל סטטי. מאוד לא נעים.
ולגבי זמן היבוש..אם זה לוקח יותר מ3 שעות זה לא שווה לי כי פה הכביסה מתיבשת בעונה החמה תוך פרק זמן כזה.
ובעונה הקרה אנו מלחחים את הבית שמחומם בעזרת מתקן פנימי לייבוש.
תמר_בן_חור*
הצטרפות: 03 נובמבר 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של תמר_בן_חור*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי תמר_בן_חור* »

כביסה הייתה אחת מעבודות הבית השנואות עליי ביותר. כל כך הרבה שלבים, ואיך שגמרת הצטברה כבר כמות חדשה. מצבי מאוד השתפר. קודם כל אני מנסה לא להתקע באמצע התהליך, אלא להוליך אותו עד סופו המקופל בארון. (דיבורים, דיבורים) דבר שני התחלתי לקפל ביתר אכפתיות, גיליתי שלמרות שזה מצריך יותר השקעה, ישנו סיפוק גדול יותר לראות את הבגדים מקופלים באהבה ובאכפתיות, מאשר דחוסים בערמות בלתי מזוהות.
עוד טיפ, תהרגו אותי שהוא ממש ממש לא ידידותי לסביבה, אלא סתם פיצויי על ילדות עם בגדים של אמא שלא ממש יודעת לכבס, ולבגדים תמיד היה ניחוח לוואי של בגדים שלא התייבשו לגמרי עד הסוף, או שעמדו במכונה איזה שבוע לפני שטלו אותם. יש תרסיס, עצם המילה בטח כבר מבחילה כאן כמה אנשים, של סנו מקסימה, למייבש. הוא מרכך ומבשם. עושה לבגדים ריח שחבל על הזמן! אני אוהבת את הבקבוק הכחול. זהו עכשיו אתם יכולים לירות בי.
אני אשתף אתכם בעוד סטייה שלי. אני אוהבת לבהות במכונת הכביסה המסתובבת, יש בזה משהו מהפנט ומרגיע. אז תאשפזו אותי וזהו.כביסה נעימה, "שלא תגמר לעולם..."
א_א*
הצטרפות: 07 פברואר 2004, 16:56

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי א_א* »

מישהו יודע כיצד להמנע מכדוריות בד ?
בבקשה עזרו לי , והדריכו אותי לעשות כביסה יעילה יותר
.מי*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2003, 08:45

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי .מי* »

לא יודעת איך נמנעים, אבל לאחר מעשה פעם המליצו לי על נייר זכוכית (עדין) שאוסף אותם מן הבגד
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי טלי* »

איך מנקים את האבנית של המכונת כביסה? הכוונה לטיפול אחת לשנה ולא להוספה של קלגון וכאלה כל פעם.
אודה על כל עיצה.
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

הפיתרון לאבנית הוא במלח לימון אחת לתקופה תעשי מכונה בלי בגדים בחום של 90 מעלות עם מלח לימון וזה מנקה, מצוין גם למדיח וגם לקומקום.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מישהו מכיר מקום שצובע בדים?
אביב_חדש*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מישהו מכיר מקום שצובע בדים?
מכונת הכביסה שלי
בדיוק! אם מדובר בצבע אחד אז אפשר לקנות צבע לבגדים בחנויות "עשה זאת בעצמך" ובטוח גם בחנויות פנאי והובי. שפופרת אבקה קטנה מספיקה לכמה בגדים. אני חידשתי צבע למעיל קורדרוי מדהים שהיה לי עם שפופרת אחת.
מכבסתולה*
הצטרפות: 14 אפריל 2004, 22:11

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי מכבסתולה* »

אז מה עדיף- מעט בגדים והרבה כביסות וייבוש (וקיצור חיי הבגדים) או הרבה בגדים וכביסות פחות צפופות (האם זה באמת יוצא פחות כביסות? אבל בטוח ששומר על חיי הבגד אם מקפידים על הסבב) וגם בעיית אחסון, חיסכון בזמן (קיפולים וכו'), חסכון כלכלי (בגדים מול חומרי כביסה וחשמל וכו'). ניסיתי לצאת עם הכרעה בדילמה ולא הצלחתי- יש כל כך הרבה אספקטים. מה דעתכן/כם?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כבר דיברנו על זה איפשהו.
עדיף פחות בגדים.
"אורך חיי הבגד" אם מודדים אותו בשנים, עולה. אם בלבישות (וכביסות) - נשאר אותו דבר.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי חגית_ל* »

בטח לא כדאי ערימות בגדים שכבר אין מקום לשים אותם, כמו אצלינו!
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי תמרי* »

יש לי מספר פריטי לבוש עליהם כתוב "נקוי יבש".
אין לי כל רצון לשלם כל פעם עבור נקוי שכזה. האם יש למישהו רעיון איך בכל זאת ניתן לנקות בגדים כאלה בבית?
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי דנה_ה* »

מטעמים פרקטיים, אני משתדלת לעולם לא לקנות בגדים שכתוב עליהם ניקוי יבש או כביסה ביד. אבל כשזה קורה בטעות (או שהבגד ממש ממש שווה את זה) - אני פשוט מכבסת במכונה, בטמפרטורה נמוכה ובלי סחיטה. אני לא בטוחה שזה עובד לגבי כל הבגדים (למשל ג'קט ) אבל לגבי רובם זה עובד. מבחינתי לבגד יש שתי ברירות - או שיסתדר עם המכונה או שמעולם לא יילבש שנית. כשמציבים בפניהם את העובדות באופן ברור אז רוב הבגדים מקבלים עליהם את הדין.
אביב_חדש*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אביב_חדש* »

יש תכשירים בשוק שמדמים ניקוי יבש. מן ספריי שמשפריצים על הבגד ומנקים אחר כך.
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי תמרי* »

דנה
האם תכנית כביסה לצמר אמורה להתאים ?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אם_פי_3* »

דנה - ניסית לעבוד בשיטות של חינוך בגדים בלי גבולות?
D-:
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי דנה_ה* »

תמרי, אני פשוט מנסה, ומקסימום הלך על הבגד - אם אי אפשר לכבס אותו במכונה אז ממילא אני לא אלבש אותו יותר. עקרונית יש לי כמה סוודרים שכיבסתי והם בסדר. רצוי רק לא לייבש בתלייה אלא בהנחה על מגבת. אופציה טובה יותר אולי - כביסה ביד (למי שיש זמן וכוח).
פעם כיבסתי חולצת פשתן (שכנראה באמת היה אסור) והיא התכווצה מאוד - מאז לבובה רותי יש חולצת פשתן איכותית במיוחד...

כרמית D-:
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

אני שונאת לקפל בגדים שיצאו מהמייבש למישהו יש רעיון? אני בדרך כלל מקפלת שלושה מכונות יחד או שהמייבש הופך לארון.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מקפלים מול הטלוויזיה.
חגית_פ*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 17:18
דף אישי: הדף האישי של חגית_פ*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי חגית_פ* »

טוב, זה ממש מרגיז.

יש לנו מכונת כביסה דנדשה (קריסטל). היום ביצעתי את כביסת הבכורה ו... בעסה אמיתית, הכביסה יצאה עם ריח שממש אינו ריחני ונעים כמו שאמור להיות. מין בלי ריח כזה. זה ממש מעציב אותי כי אני מתה על ריח טוב של כביסה נקיה.

האבקה והמרכך שניהם סנו מקסימה. טיפים, מישו ?
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

גם לי יש מכונת קריסטל. הכביסה יוצאת עם ריח טוב אבל מינימלי. אני לא אוהבת ריחות מיותרים...
בכל מקרה תנסי להגדיל את כמות המרכך. לאחרונה השתמשתי בבדין והכביסה יצאה ריחנית מאוד לצערי :-(
אבל זה בדיוק מה שאת מחפשת :-)
חגית_פ*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי חגית_פ* »

הטכנאי הדגיש לא לעבור את הקו בתא של המרכך ואני צייתנית בענין.
אז אני רק מוודאת- זה בטוח לעבור את הקו?
או שפשוט אעבור לבדין !!
טובי, אצלי לא היה ריח מינימלי, פשוט לא היה ריח של כביסה נקייה אלא של... בגדים רטובים... if you know what i mean :-)
עוף_החול*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עוף_החול* »

אני ממליצה לך לעבור לבדין. הריחות שלהם מאד חזקים.
אני דווקא אוהבת שאין ריח.
את צריכה לשמוח שאין ריח כי זה אומר שהכביסה נשטפה היטב.
חגית_פ*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי חגית_פ* »

שאלת תם:
אחראי על הריח האבקה או המרכך ? או שניהם באופן שווה?
עוף_החול*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עוף_החול* »

בעיקר המרכך.
מי_שמזהה_מזהה*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2004, 15:31

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי מי_שמזהה_מזהה* »

מאז ההריון אני לא יכולה לסבול את הריח של הבגדים שיוצאים מהכביסה.
חשבתי שזה המרכך, אבל אחרי שזה לא השתפר בכביסה ללא מרכך -- הבנתי שזו האבקה.
אני חוככת בדעתי בעניין חניקת יצרן האבקה באישון לילה -- לדעתי לייצר אבקות "מבושמות" כאלה זה ממש פלילי -- אבל עד אז:
האם אפשר לכבס במכונה ללא אבקת כביסה?
אם חייבים אבקה -- יש אבקות ללא ריח?
(אין לנו מכונת כביסה בבית -- אנחנו מכבסים ומייבשים בחדר כביסה ציבורי)
עוף_החול*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עוף_החול* »

אם אתם חיים בארה"ב נסי לחפש בחנויות למוצרים אורגניים את הקפסולות מהפלסטיק שמחליפות את אבקת הכביסה.
יש בהן כל מיני מתכות ואבנים שמאפשרים לכבס ללא דטרגנטים.
נסי אולי גם לכבס בחומר כביסה אורגני.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

לחומרים של אקובר וטיידי אין ריח "מבושם" .

מתנדבת לתת לך קצת לניסיון.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אני* »

מהניסיון שלי: אם החומרים של אקובר מתחממים (בטמפ. קיץ ישראלי רגיל) הם מתקלקלים, משנים את צבעם ומסריחים נורא! אני מחכה לחורף להשתמש בהם. (או להחזיק במקרר?...)
ג'ינ_ג'ית*

כביסה ייבוש גיהוץ

שאלה
אפשר לכבס פוך במכונת כביסה?
פוך רגיל, לא אווזים ושאר חיות.
ואם כן, איזה טמפ' וכדומה?
יושי*
הצטרפות: 13 אפריל 2003, 11:45

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי יושי* »

אני מכבסת במכונה.. בתוכנית עם סחיטה עדינה , לא יותר מ 40c
אבל צריך לבדוק ע"ג התווית מהי הטמפרטורה המותרת, מייבשים היטב ובא לציון גואל
ג'ינ_ג'ית*

כביסה ייבוש גיהוץ

תודה יושי.
כך חשבתי.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי שירה* »

ל"מי שמזהה מזהה" - ההריון מחבר אותך לעצמך והגוף שלך מפתח רגישות לחומרים שזרים ומזיקים לו (ועוד יותר לתינוק/ת שלך) ולכן את לא יכולה לסבול את הריחות הסינתטיים של אבקת כביסה ומרכך רגילים. תנסי את המוצרים הטבעיים והאקולוגיים של אקובר- מנקים נפלא ולא מזיקים ומציקים לבריאות.

ל"אני"- אף פעם לא נתקלתי בתופעה שאת מזכירה. אולי קרה לך חד פעמי עם בקבוק דפוק?
רוני_בלוני*

כביסה ייבוש גיהוץ

פטנט (אולי) לקיפול הכביסה: רבים כתבו כאן שיותר קל לקפל כביסה מול הטלויזיה, אני כל הזמן טענתי שזה בלתי אפשרי, כיוון שאני מכבסת סדינים ובגדים של הילדים ושלנו המבוגרים באותה מכונה. קיפול סדינים ובגדי מבוגרים קשה לי בישיבה (למרות שרוב הבגדים הם של הילדים).

אז אתמול עשיתי שינוי: לאחר שכל הבגדים יצאו ממייבש הכביסה ועמדו על הספה, מיינתי את הבגדים סדינים בערימה לחוד, חולצות מבוגרים בערימה לחוד, מכנסי מבוגרים לחוד, חולצות ילדים בערימה זו על גבי זו (היו שם שלוש עשרה חולצות!), מכנסי ילדים בערימה, תחתונים.
ואז התחלתי קודם כל לקפל את הסדינים (כי יש צורךבעמידה לשם הקיפול), אחר כך את בגדי המבוגרים, ואז את בגדי הילדים באמת קיפלתי ממול לטלויזיה, זה ממש קל. חולצות ילדים בערימה (פתוחות זו מעל זו) יותר קל לקפל מאשר "לדוג" אותם מערימת הכביסה כולה. לא הרגשתי והספקתי לקפל חיש מהר שתיים וחצי מכונות כביסה. (אצלי שתי הבנות באותה מידה).
הפטנט הזה (מיון ראשוני) מתאים למי שמכבסת הכל יחד ולא מפרידה בין הבגדים, ולמי שיש לה ערימות כביסה ענקיות שהיו מחכות לקיפול לפעמים יותר מעשרה ימים.
אגב פעם גם הייתי מקפלת כביסה ילדים רק בחדר הילדים ולא בסלון וכביסת מבוגרים בחדר מבוגרים (משעמם!!).
רוני_בלוני*

כביסה ייבוש גיהוץ

לכבס ללא דטרגנטים.
מה זה דטרגנטים? ישנו מרכך כביסה שהוא אורגני?
אהבה*
הצטרפות: 21 יוני 2004, 13:38

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אהבה* »

יש לי שאלה...איך מחזירים לבד את הרכות שלו?
יש לי שמכה דקה שפעם היתה רכה ואיבדה את זה..
היש דרך להשיב את הרכות?
תודה
עוף_החול*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי עוף_החול* »

ניסית ליבש במייבש כביסה?
אולי לכבס עם שבבי סבון במי גשם? (היי לא לצחוק! שבבי סבון זה יותר רך ומי גשם הם מים נקיים ללא אבנית ושאר תוספים)
רוני_בלוני*

כביסה ייבוש גיהוץ

אהבה, נסי להשרות את השמיכה בדלי עם מרכך ומעט מים לכמה שעות ואז הכניסי למכונת הכביסה. (לא ניסיתי, אבל מספרים ש...)

עוד נסיון: בפסח הזה החלטתי "להתלבש" על הבית.
עשיתי כביסות בזו אחר זו, והחלטתי לעשות הפסקה עם מייבש הכביסה (בהשראת האתר כמובן).
ונהניתי, כן ממש נהניתי, שמתי לב שאני תולה את הכביסה על המתקן ממש בסדר מסויים, בשיטה מסויימת.
ואז כשמגיע הזמן להוריד את הכביסה ממתקן החבלים, אני מקפלת הכביסה ישר ע"פ הסדר המסויים שתליתי.
(הקיפול נעשה תוך כדי הורדת הבגדים, ואני נעזרת בכסא נוסף)
זה ממש מקל על הקיפול, ובעיקר על ההרגשה. תרפייה אמיתית.
מן משהו כמו "נסו ותהנו" למי שמשתמשת קבוע במייבש.
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

דברים שאני לא עושה
יש להם משמעות רק כי גיליתי שיש מי שכן עושים
  • לא מפרידה כביסה - החלפנו אמנם את אבקת הכביסה לזו של תינוקות, ואנחנו בדרך לאקולוגית יותר אבל לא מפרידה בין הכביסה.
היו עוד אבל שכחתי אולי זה בגלל שאני גם
לא לומדת...
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי סמדר_נ* »

לא מפרידה כביסה - החלפנו אמנם את אבקת הכביסה לזו של תינוקות, ואנחנו בדרך לאקולוגית יותר אבל לא מפרידה בין הכביסה.
גם אני לא... היה לי על זה ויכוח מר מאד עם אמא שלי לפני הלידה (על זה, ועל כך ש -- שומו שמיים -- בגדיו מאוחסנים בתא בארון הבגדים שלנו ולא בנפרד).
אבל גם בשוך הויכוח, אני עדיין לא מבינה: למה צריך להפריד כביסה?
הכביסה כולה מכובסת באבקה לתינוקות. הרי ממילא הוא כל כך הרבה צמוד אלינו ולבגדינו, כך שגם אם היה רווח כלשהו בהפרדת הכביסה הוא מתבטל מייד כשלובשים את הכביסה.
>אמנם מרגישה שקצת פורטת לפרוטות את הPלוג (כך אני קוראת לו) שלך, אבל רציתי להגיב בכל זאת<
Pלונית_אחרת*

כביסה ייבוש גיהוץ

אמנם מרגישה שקצת פורטת לפרוטות את הPלוג (כך אני קוראת לו) שלך, אבל רציתי להגיב בכל זאת<
את אלופה Pלוג - מצויין!! D-:
וחוץ מזה אני שמחה לגלות שאת קוראת אותו (-:
וחוץ מזה זה משמח לגלות שיש עוד מהסוג שלי (שלא מפריד)
וחוץ מזה אם אני כותבת על פרוטות הרי שיגיבו על פרוטות (-:
<כן, אני, שוב, לא לומדת>

בגדיו מאוחסנים בתא בארון הבגדים שלנו ולא בנפרד אכן שומו שמיים
אנשים (אפילו אם הם הורינו) יכולים להיות ממש מוזרים לעיתים כשזה נוגע לתינוקות
<אמרה P שילדה בבית D-: >

לכי ללמוד!
יעל_צ*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 21:31
דף אישי: הדף האישי של יעל_צ*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי יעל_צ* »

וחוץ מזה זה משמח לגלות שיש עוד מהסוג שלי (שלא מפריד) גמני מהסוג הזה.
ובחיים לא פגשתי מישהו שהפריד... :-) , לפחות לא בסביבה שלי.
בשמת_א*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי בשמת_א* »

יש להם משמעות רק כי גיליתי שיש מי שכן עושים.
אני לא אגיד את דעתי על אלה שכן עושים... (-;

בחיים לא הפרדתי בין הכביסה של התינוקות שלי לכביסה שלנו. לא מבינה מה הבעיה עם זה. הכל מתכבס ויוצא נקי, נכון? מה הקטע פה? זה גובל בסטייה בעיני (כמו שהכרתי פעם מישהו שהחזיק מגבת מיוחדת לנגב את אברי המין כשיוצאים מהאמבטיה - כי הרי זה מגעיל לנגב אותם באותה מגבת כמו את כל הגוף... ). ואני גם לא משתמשת באבקת כביסה לתינוקות. היא הרבה יותר יקרה. אם מתברר שהתינוק אלרגי לאבקה, אפשר תמיד להחליף...
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

גמני לא הפרדתי כביסה.
קוראתותך @ }.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

גמני לא הפרדתי כביסה
יותר מזה - מאז שהכל מכובס ב-30 מעלות והמכונה מופעלת בתכיפות כל כך גבוהה, אני אפילו לא טורחת להפריד בין כביסה לבנה וצבעונית (במקום לחכות שיצטברו בגדים שלי, "דוחפת" את שתי החולצות הצבעוניות שלי יחד עם הסדיניות וחיתולי הטטרה, מקסימום ייצאו קצת ורודים או כחלחלים).
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

לא מפרידה כביסה
מה גם שכבר כמה שנים משתמשת בחומרים אקולוגיים.
אנונימי

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אנונימי »

שמת לב כמה הרבה תגובות בנושא הכביסה?
ואני מצטרפת, כדי לספר לך שבילד הראשון, עברנו לאבקת כביסה לתינוקות, בהתחלה בנפרד, כדי לחסוך במחיר, ואח"כ לכולם, כדי לחסוך עבודה, למרות המחיר.
כשהשוני נולד, כבר לא רק שלא הפרדנו, אלא גם לא השתמשנו בשום חומרים מיוחדים, מתוך ההנחה שאם תהיה בעיה, אז נמצא לה פתרון; ולא היתה בעיה.
מסתבר, שלא כל התינוקות רגישים...
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

_גמני לא הפרדתי כביסה.
קוראתותך @}_

מה שהיא אמרה

מסתבר, שלא כל התינוקות רגישים.
עשינו 2 בדיקות בנושא אבקת הכביסה: א' - קראנו את הרכיבים על השקית, וגילינו שאין הבדל ("עבודה בעיינים?)
ב' לקחנו נייר לקמוס ובדקנו חומציות (אבקה של גדולים מול של קטנים) - גם פה גילינו שאין הבדל
מסקנה: חבל על הכסף! (עדיף להשקיע בא. כביסה אקולוגית, אם כבר)
פלוני_אלמונית*

כביסה ייבוש גיהוץ

לאחרונה עשיתי כביסה עם הרתחה (הייתי חייב להרתיח בשל חשש מכינים) - ולצערי מכנס גינס מאוד אהוב עליי נצבע באדום...
שלוש שאלות:
  1. איך נמנעים ממה שקרה לי?
  2. האם ניתן להחזיר לגינס את הצבע המקורי שלו?
  3. איך אני ארתיח כביסה עדינה (סדינים)?
תודה
Pלונית_אחרת*

כביסה ייבוש גיהוץ

1) איך נמנעים ממה שקרה לי
מפרידים כביסה צבעונית מאחרת,
מרתיחים רק מה שכתוב עליו שניתן לכבסו בהרתחה יש סימן של גיגית עם מס' = מעלות המתאימות לבגד.
בגד צבעוני (אדום, כחול, שחור וכו' - מכבסים פעם ראשונה בנפרד (אפילו ביד) ככה יודעים אם וא מוריד צבע או לא, אם כןממשיכים לכבסו לבד.
3) דווקא הרבה סדינים מתאימים להרתחה - שוב לבדוק מה כתוב עליהם.
שאלה - הערה כללית:
למה להרתיח?
זה לא טוב לבד - בלאי מהיר, רוב הליכלוך יורד בכביסה רגילה 30 מעלות ואם לא אז אפשר להשרות ורק אז לכבס.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי אמא_בבית* »

מה גם שכבר כמה שנים משתמשת בחומרים אקולוגיים.
ראיתי פרסום לאגוזי כביסה. כמה שהבנתי, אלה סוג של אגוזים שגדלים בנפאל ומשמשים חומר ניקוי טבעי. כשמשרים אותם במים פושרים, הם מפרישים משהו דמוי סבון שמנקה ביעילות. מכיוון שזהו פרי טבעי שגדל על עץ, אפשר להשתמש בו חופשי ואפילו לזרוק את השאריות לקומפוסט. מישהו שמע על זה? משתמש? יכול להמליץ?
כנרת*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2004, 10:35

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי כנרת* »

משתמש? יכול להמליץ?
משתמשת וממליצה מאד. הזמנתי חצי ק"ג ועם דמי משלוח עלה לי 65 שקלים. הכמות אמורה להספיק לבערך 200 כביסות. מומלץ לכבס בטמפרטורה נמוכה. שמים 4 - 5 חצאים של הקליפה בשקית בד שמגיעה במשלוח וקושרים אותה. מניחים בין הבגדים. הבגדים יוצאים רכים (אין צורך במרכך). לכביסה לבנה מומלץ להוסיף כף של סנו אוקסיג'ן, כי קליפות האגוז צובעות את הלבן בצבע אפור-חום. הכביסה יוצאת עם ריח נקי. לא נקי של אבקות כביסה, מה שכבר התרגלנו, אלא ריח נקי נקי טבעי. כתמים מומלץ לנקות עם סנו אוקסיג'ן לפני שלב מכונת הכביסה. קליפות האגוזים לא מסירות כתמים.

זה גם חסכוני (עולה בערך מה שהיה עולה לי דלי של אבקת כביסה ל-200כביסות, ואין צורך במרכך), גם אקולוגי, גם נעים (לי).
מיה*
הצטרפות: 09 ינואר 2003, 16:07

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי מיה* »

האם בכל מכונת כביסה יש מים שנשארים לעמוד בין כביסות (איפה שנמצא המסנן = פילטר), או שזה רק אצלי?
זה מציק לי כי זה עושה ריח לא נעים ומאד קשה לנקז את המים.
באיזו תדירות צריך לנקות את המסנן?
ג'ינ_ג'ית*

כביסה ייבוש גיהוץ

זה גם חסכוני (עולה בערך מה שהיה עולה לי דלי של אבקת כביסה ל-200כביסות, ואין צורך במרכך), גם אקולוגי, גם נעים (לי).
סנו אוקסיג'ן זה אקולוגי ? בכלל, לדעתי כבר עדיף להשתמש באבקת כביסה רגילה או אקולוגית מאשר הקליפה + מלבין. החומרים המרכיבים את המלבינים הם זוועתון לא קטן.

אגב, שמעתי היכנשהו שכדאי להכניס בגדים חדשים טרם הכביסה הראשונה שלהם לטבילה במים קרים מאוד על מנת לשמור על משהו (צורה, צבע, עמידות?). אם מישהו יודע,אני אשמח לדעת לאיזה אריגים ולמה?
פלוני_אלמונית*

כביסה ייבוש גיהוץ

איך מטפלים בעומס של כביסה גם לכבס וגם לקפל?
ריח_מנטה*
הצטרפות: 22 ינואר 2005, 14:52

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי ריח_מנטה* »

הטיפ הטוב ביותר לדעתי הוא להניח 3 סלסלות גדולות לצד מכונת הכביסה ומדי יום למיין בסלסלה אחת כביסה לבנה, בשנייה כביסה כהה ובשלישית את הכביסה העדינה ולהפעיל מדי יום את הסלסלה שהכי מלאה ואז איך שהכביסה מתייבשת ישר להוריד ולקפל ולהפעיל הלאה עוד מכונה.אם אוספים המון כביסה גם בסלסלה וגם על החבלים נוצר פלונטר לכן מיד איך שמורידים לקפל, זה גם פחות מתקמט..עבודה נעימה
נונה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2004, 21:37

כביסה ייבוש גיהוץ

שליחה על ידי נונה* »

עורמים שק ומוסרים למכבסה. לא זול אבל אחת לכמה זמן, יעיל!
שליחת תגובה

חזור אל “כביסה”