דימום ויסתי מוגבר או גיל המעבר

בת_44*
הצטרפות: 10 ינואר 2009, 23:09

''דימום ויסתי מוגבר'' או גיל המעבר

שליחה על ידי בת_44* »

ברחתי כל עוד רוחי בי מה"גוגל" ותוצאותיו.. קראתי על שרירנים, מיומות, כריתות רחם וחימומים חצי פולשניים.. הצילו!!!
סך הכל רציתי לשאול...
זו כבר פעם שלישית ברציפות שהדימום בזמן הווסת שלי מאוד כבד (יחסית אלי..), ועם כל מיני קרישים בגדלים מגוונים,
האם מישהי מכן חוותה דבר כזה? האם זאת פשוט "תופעת טרום גיל המעבר" או שכדאי ללכת לבדוק?
בת_45*
הצטרפות: 11 ינואר 2009, 14:37

שליחה על ידי בת_45* »

כן. חוויתי.
אם את דואגת- לכי להיבדק, השינויים בגילאינו המופלג הם הורמונאליים ומעלים את מפלס החרדה.
ולכן כדאי לבדוק- אין צורך לחרוד יותר מהדרוש....
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

זו אכן יכולה להיות תופעה של השנים שלפני גיל המעבר. (את מוזמנת לשמוע עוד על נושא גיל המעבר ואיך מתכוננים אליו)
שלולית_י*
הצטרפות: 08 יוני 2008, 09:57
דף אישי: הדף האישי של שלולית_י*

שליחה על ידי שלולית_י* »

איפה אפשר לקרוא על הנושא ברוח "טבעית"?
אני מתענינת עבור קרובת משפחה שלךא תכנס לקרוא פה, אבל אני יכולה לחפש ולהעביר לה מידע.
מדובר באשה בשנות ה-50 לחייה, כבר מס' שנים (אולי 5 אולי יותר) שסובלת מדימומים כבדים מאד ולא סדירים (כלומר: המחזור מגיע הרבה יותר תכוף מפעם בחודש). רופאת הנשים שבה ואומרת לה שזה קשור לגיל ובגלל שזה סוף הווסת, הגוף מוציא את כל הדם.
בפועל, ה"סוף" הזה נמשך כבר שנים, מעייף מאד, מחליש, וכמובן מכביד על כל התוכניות כי עם כמות הדימום הזו אף פעולנה אינה אפשרית כמעט.
משהו לא בסדר, לדעתי, ואני רוצה לחפש רעיונות וטיפול בשבילה.
בת_44*

שליחה על ידי בת_44* »

תודה תודה לכל המגיבות, כבר כשמרגישה לא לבד מפלס החרדה יורד.
אמנם לא מפלס התשישות..
לוטם מרווני, התכוונת שאת יכולה להוסיף לכתוב כאן, או להפנות אותי למקום אחר?
את יודעת, ה"טרום" הזה של לפני גיל המעבר, מה שאני חווה עכשיו, הוא מן משהו שלא קלטתי עד עכשיו. מה קורה בין ה"יש ווסת" ל"אין ווסת".. המעבר אל גיל המעבר.
הקרישים (מזל שלא כרישים) , גושים כהים ובהירים שהצטרפו להם לדימום, עושים לי תחושה של התפרקות מבפנים.
וש"נגמר לי הדם בגוף"..
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אוי...לא רוצה להלחיץ, אבל בת 44, תבדקי בדחיפות מה רמת הברזל שלך. גם אני בגילך, עברתי משהו דומה והגעתי למצב של תרומת דם דחופה.
אוכל לספר לך מעט על מה שעברתי: אחרי שלב הבריחה מהמידע שבגוגל, נאלצתי להתמודד.
מצאתי שהפתרון שהכי התאים לי, מסיבותי שלי ומשום שסיימתי ללדת, היה כריתת רחם (ללא שחלות), שנעשתה באשפוז קצר באסותא.
ההתאוששות לא היתה קשה כפי שהזהירו אותי ואני חיה בשלום וללא תופעות לוואי בלי הרחם. היחסים עם בן הזוג? למרבה הפלא אפילו השתפרו.
ממליצה לך לבדוק אפשרויות נוספות שבזמני עוד לא היו מפותחות, כמו צריבת השרירנים. נדמה לי שיש מכון בתל השומר שעוסק בכך.
אני משתפת, משום שכשהייתי במצב הזה הופתעתי לגלות כמה הרבה נשים סובלות קשות מהתופעה, במשך שנים ובטוחות שהן היחידות.
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

שליחה על ידי עשב_השדה* »

כדאי לבדוק
שררנים
איזון הורמונאלי
ברזל
לטעמי כריתת רחם זו פעולה אלימה
שמשבשת את כל המבנה התוך בטני
ולפעמים יש לה תוצאות הפוגעות באיכות חיים
)אפשר לטפל
בשיטות מהרפואה האלטרנטיבית שיכולות לעזור
רפלקסולוגיה,רפואה סינית,שיטת פאולה, דמיון מודרך נטורופטיה ועוד
בהצלחה
וכן כן חוויתי שנוי מגיל 44 בערך
יותר דימום, יותר גושי,יותר חריף הpms
זה לוקח עשר שנים בערך עד שזה מסתיים
ואפשר לשלוט בזה באמצעים טבעיים כמוזכר
שאלה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2003, 17:02

שליחה על ידי שאלה* »

האם תמיד יש דימום ויסתי מוגבר בשלב המעבר?
אני בת 40 וקצת ולפתע הרווח בין הוסת האחרונה לבאה אחריה, גדל. מס' ימים הבדל. פעם היה 24-25 פתאום 30 .
חשבתי לשמחתי שנכנסתי להריון, אבל כבר פעמיים שלוש חוויתי את זה ולא היה הריון והגיעה וסת רגילה.
האם יתכן כי זה מעיד על ירידה משמעותית בסיכוי שלי להיכנס להריון? עצוב לי מאוד.
תשובה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2007, 09:13

שליחה על ידי תשובה* »

לבת 40 ,
אני אמנם לא דמות מקצועית אבל טיפה מכירה את הנושא "על בשרי".

מגיל 35 חלה ירידה משמעותית בפוריות. תיכף תיכנסנה לפה נשים שנכנסו להריון בקלות ובטבעיות בגיל 43 ויספרו לך כמה הכל קל ונפלא
אבל האמת היא שכן, אנחנו נהיות פחות ופחות פוריות וזה כמובן לא קורה בבת אחת אלא בהדרגה.
(ד"א, מסתבר שגיל מעבר מוקדם הוא תופעה די שכיחה ויש נשים ש"חוטפות" אותה עוד לפני גיל 40).
מה שאת מתארת יכול להיות סתם חוסר איזון או שיבושים זמניים או פשוט שינוי בלו"ז של הוסת וכן, יכול להצביע גם על שינויים שקשורים לגיל.
אפשר לבדוק את כל זה בבדיקת דם פשוטה. בקשי מהרופא שלך לערוך פרופיל הורמונאלי
זה יתן לך תמונה לגבי איפה את נמצאת.
סליחה אם אני נשמעת מפחידה, שוב אני אומרת, זה יכול להיות הכל.
הלוואי ולי מישהו היה אומר את הדברים האלו בזמן, זה היה חוסך לי דרך יסורים לא קלה
(אבל הי, היא נגמרה בתינוק!)
הרבה בהצלחה
שאלה*

שליחה על ידי שאלה* »

זה היה חוסך לי דרך יסורים לא קלה
אם אפשר לשאול, מה עברת בדרך אל האושר?...

אבל הי, היא נגמרה בתינוק!
היום אני מבינה כמה זה לא ברור מאליו. איזה יופי שככה זה נגמר!
בת_44*

שליחה על ידי בת_44* »

מה זה פרופיל הורמונאלי, ואיך עושים את זה??
תשובה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2007, 09:13

שליחה על ידי תשובה* »

אם אפשר לשאול, מה עברת בדרך אל האושר?...
אין לי כ"כ זמן לתשובה ארוכה והאמת שגם לא כ"כ כוח נפשי לזה
בקצרה- אצלי חלה ירידה מאד דרסטית בפוריות יחסית בגיל צעיר
(כנראה ההתחלה היתה באזור גיל 37) אבל זה היה הדרגתי,מחזורים מבולגנים וכאלה,
בגלל זה אני חושבת שכ"כ חשוב לבדוק את זה
כי כשזה מתחיל זה לא בבום ויש עוד זמן לפעול.
אני גיליתי את זה ממש על הקצה (או כמו שהרופאה שלי אמרה "על הביצית האחרונה") והייתי צריכה עזרה
בלהכנס להריון הזה.
סתם בהערה- עד אז "סבלתי" מפוריות יתר וההריונות הקודמים קרו בשניות.

פרופיל הורמונאלי זה בדיקת דם, שבודקת ערכים של הורמונים שקשורים לעניין.
אני חושבת שהמרכזי הוא ה FSH שככל שהוא גבוה יותר כך כמות הרזרבה השחלתית (ביציות) קטנה יותר
ויש עוד כמה ערכים שנבדקים.
עושים את הבדיקה הזו ביום השלישי לוסת (לדימום).
הזיה*
הצטרפות: 24 דצמבר 2008, 18:20

שליחה על ידי הזיה* »

תגידו, עוד מישהיא חווה קשר בין הוסת לירידה במערכת החיסונית?
מאז גיל 40 כל חורף אני חולה בקורלציה להתחלת הווסת ורק לאחרונה שמתי לב לקשר
ומה ניתן לעשות למנוע...
משתפת*
הצטרפות: 02 מאי 2005, 00:36

שליחה על ידי משתפת* »

אני בת 43.
גם אני חווה שינויים בצורת המחזור, למרות שכל החיים זה מקבל פנים שונות ותופעות שונות.
בקיצור נכון להיום המחזור יותר ארוך ולפעמים הדימום חזק מאוד, מלווה הרבה פעמים בכאבי ראש ואפילו דימום מהאף.
לא נעים ומזל שאני בבית כך שעוברת את זה קרוב לשירותים הביתיים.
אני לא יודעת על סמך מה כתבו פה למעלה שהגוף מרוקן את כל הדם שנשאר (או בדומה)- זה לא נשמע לי ממש נכון. לי זה מרגיש (אינטואיטבית) שהגוף מאותת דווקא להיכנס עוד להריון- כאילו מן שירת הברבור, או שהוא אומר: הנה יש לך עוד כמה שנים לפני שזה נגמר.
המחזורים הכבדים מצביעים לי על ריפוד רב יותר של הרחם וכאילו מוכנות גדולה יותר להריון (שוב, על סמך הרגשה).
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

אני ילדתי בגיל 41 ושוב לא מזמן, בגיל 45 ושנה ו-4 חודשים אחרי הלידה קיבלתי את המחזור, וחודשיים אחרי שוב מחזור - לגמרי רגילים - בינתיים.
אלמונית_לצורך_העניין*
הצטרפות: 20 יולי 2003, 10:37

שליחה על ידי אלמונית_לצורך_העניין* »

חגית ל - מזל טוב לך @} - אבל זה באמת מזל ותו לא. אצל רוב הנשים יש ירידה דרסטית בפוריות מעל גיל מסוים. לדעתי ומניסיוני הרע מוטב לומר את הדברים בצורה קצת פחות מעודדת, כדי שמי שחשוב לה להרות וללדת תזדרז מעט או הרבה (בהתאם לגילה) ולא תחיה בתחושה - מוטעית על פי רוב - שאף פעם לא מאוחר מדי.
אצלי האי סדירות במחזור התחילה כשהוא חזר כשנה וחודשיים אחרי הלידה, ולמרות גילי אז - 42 וחצי - בכלל לא הבנתי שיש לזה קשר לירידה בפוריות ולגיל. קראתי באיזה דף פה בבאופן שזה קרה למישהי והסתדר אחר כך, והייתי שאננה. גם כשהלכתי להומואופת ולקחתי רמדי שעזר לי לא קישרתי את הדברים לגילי. רק כעבור כשנה, כשעשיתי בדיקת פרופיל הורמונלי, נפל האסימון. ואז כבר הייתי מבוגרת בשנה - שנה קריטית במקרה הזה.
שאלה*

שליחה על ידי שאלה* »

אני ממש מבוהלת פתאום.אלך לעשות את הבדיקה ההורמונלית.ילדתי כשהייתי בערך בת 37. היה פשוט להרות. הייתי שאננה מאז והיום אני ממש חרדה שמא לא אצליח. מנסים. מקוים. אחרי הבדיקה אהיה חכמה יותר. מקוה לטוב. אני עדיין מניקה אבל הוסת חזרה כשנה לאחר הלידה והיתה תמיד סדירה. עכשיו המצב הוא שהיא מגיעה באיחור של מס' ימים, במקום לאחר 25-6 ימים, 30 ימים. ככה כבר שלושה מחזורים. אני מתחילה לפחד ויודעת שזה לא יעזור לי להיכנס להריון ואולי אפילו יפריע. ולתומי פינטזתי על הריון בגיל 40 ועוד אחד שנתיים שלוש אחרי.מבקשת לעצמי ולמשפחה שלי שנצליח להביא עוד ילד לעולם.
אלמונית_לצורך_העניין*
הצטרפות: 20 יולי 2003, 10:37

שליחה על ידי אלמונית_לצורך_העניין* »

לתומי פינטזתי על הריון בגיל 40 ועוד אחד שנתיים שלוש אחרי.
גם אני. למזלי ההריון השני קרה בקלות ובספונטניות קצת לפני שמלאו לי 40, ואחריו, כאמור, הייתי שאננה. גם אני מבקשת לעצמי ולמשפחה שלי שנצליח להביא עוד ילד לעולם. ובהצלחה גם לך, כמובן. אין צורך להיבהל, את עדיין בגיל סביר להריון שני, מקסימום עם קצת עזרה הורמונלית והרבה סבלנות ואהבה. המון אהבה לך, למשפחה שלך, למה שיש ולמה שיבוא. @}
א.מרוה*
הצטרפות: 28 יולי 2009, 12:37

שליחה על ידי א.מרוה* »

אצלי המחזור נעלם לשלושה חודשים. בירור העלה שכנראה אני נכנסת לגיל מעבר והרופא הודיע שלא אוכל להרות שוב וזה למרות שהמחזור בינתיים. הוצע לי טיפול וסרבתי. אחרי חצי שנה המחזור שוב נעלם לשלושה חודשים ושוב חזר לשלושה ואז נעלם. הייתה לי נפיחות בבטן, עייפות וביכיתי את הפוריות שנגמרה. לבסוף גיליתי שאני בשבוע 17 בהריון. ילדתי בגיל 42+ . לדעתי זה לא שחור לבן. לגוף יש תקופות שיותר קשה לו להרות ויש תקופות שזה משתנה.
עדיין_ילדה*
הצטרפות: 08 אפריל 2010, 13:31

שליחה על ידי עדיין_ילדה* »

מאוד זקוקה לעזרתכן הבאופנית,
אני בת 33 ויש לי תופעות דומות לנשים שמשתפות כאן,
לפני כשמונה חודשים הדימום הוסתי שלי החל להיות קרישי
וכמות הדם במחזור גדלה משמעותית לעומת מה שאני רגילה, ברמה של להחליף
תחבושת כל שעה בימים הקשים וגם מספר ימי הוסת התארך,
חשבתי שזה משהו זמני שיעבור,שאולי הגוף מתנקה,אבל זה ממשיך
הייתי אצל רופא נשים ששלח אותי לאולטראסאונד ובדיקת דם ביום השלישי למחזור
וחוץ מרמת ברזל מעט נמוכה (מן הסתם) הכל תקין וההורמונים מאוזנים.
הוא אמר שהרירית מעט עבה (8 מ"מ) והמליץ לקחת גלולות-מה שלא בא בחשבון.
אין לי מושג באיזו דרך לטפל בזה,אם בכלל צריך לטפל בזה ומאיפה זה בא לי???
מה זה? הקדמתי את גיל המעבר? האם שינוי תזונתי או טיפול אחר יכול לעזור?
האם זה יכול להקשות עליי להכנס להריון?
אני לא מבינה אם זה משהו שעליי לקבל ומעכשיו ככה הם פני הדברים או שמשהו אינו תקין.
אני אמא לילד בן שנתיים וחצי ומעולם לא היו לי בעיות עם המחזור,
נכנסתי להריון בצ'יק,ההריון והלידה היו קלים ועברו בצורה חלקה
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

תלכי לבדוק את תפקודי בלוטת התריס. זה אחד הסימפטומים של תת פעילות.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

אצלי זה היה ככה מאז גיל 30 ואפילו קודם הרבה זמן. זה בדרך כלל ככה פלוס מינוס מלבד כאשר הייתי בהריון כמובן וגם בזמן הנקה המחזורים שלי היו סבירים.
בניגוד לרוב הנשים בהריון לא סבלתי מאנמיה, להיפך, זו היתה תקופה בה סופסוף הברזל שלי התאזן כי לא היה לי מחזור...
די התרגלתי לזה ולמדתי לתפקד עם זה ולתסף את עצמי, כי אחרת אני עם אנמיה כל הזמן. אצלי גם מטפל טען בזמנו שזה נגרם גם מקנדידה, כל ההיחלשות של הגוף.
רישגלית*
הצטרפות: 14 מרץ 2010, 16:51

שליחה על ידי רישגלית* »

אם ההורמונים מאוזנים (לפי הבדיקה של היום השלישי למחזור) אז אין סיבה לחשוב שהקדמת את גיל המעבר. התופעות של גיל המעבר קשורות קודם כל לשינויים ההורמונליים, עד כמה שידוע לי.
אני מניחה ששינוי תזונתי לכיוון של תזונה חיה שמבוססת בעיקר על ירקות ופירות ואגוזים, וגם מעט בשר - בד"כ יכול לעשות טוב לגוף, אם כי לא בטוח שישפיע דווקא על התופעות שאת מדברת עליהן.
עדיין_ילדה*

תודה.
אני חושבת שאלך לכיוון תזונתי,מרגיש לי נכון ויש בי דחף לשינוי תזונתי,
אעדכן אם יהיו שינויים.
אשמח לשמוע עוד תובנות
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

גיל המעבר הם 14 החודשים מהדימום האחרון. 14 חודשים נקיים מווסת.
רוב הנשים מתארות כל מיני תופעות- כמו דימום מועט או מוגבר, אי הופעת דימום לספר חודשים, איחורים, דימום קרישי או נוזלי, ארוך או קצר. הדברים הללו משתנים ואינם בהכרח מעידים על סיום הווסתות.
הם יכולים להעיד על מגוון רחב של דברים ובלתי ניתן לאבחן באינטרנט. הדבר היחידי שאני יכולה לומר לך בוודאות היא שזה לא סמן בלעדי של גיל המעבר.
אם כי יש עדויות להופעת גיל המעבר גם בשנות השלושים. בדקי מתי זה קרה אצל אמך, סבתך וכו'.
(())
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

האם יש לך עוד סימפטומים של בעיות בבלוטה? חוסר כוחות, עייפות, השמנה לא מוסברת, גבות שמתקצרות? אם לא תמחקי....
עדיין_ילדה*

עדיין לא בדקתי את בלוטת התריס, אבל אין לי תופעות כמו השמנה לא מוסברת, גבות שמתקצרות
עייפות יש,אבל לא בטוחה אם זה יתר על המידה ואם כן,אם זה לא קשור לאנמיה.
שמעתי גם שזה יכול לנבוע ממחסור באשלגן,שגורם לקרישי דם בגוף באופן כללי ובמחזור פשוט רואים את זה
מדממת*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2007, 17:52

שליחה על ידי מדממת* »

מדממת כבר חודש, בהפסקות, די מעט בכל פעם, אבל ביומיים הראשונים הדימום התגבר, הרבה מאד דם, אפילו יחסית למחזורים הכבדים הרגילים שלי. אפילו מרגישה מעט סחרחורת. יש לי תור אצל רופאת הנשים ביום שלישי הבא. לדאוג? ללכת קודם?
דימומים_בגיל_המעבר*
הצטרפות: 19 נובמבר 2012, 16:53

שליחה על ידי דימומים_בגיל_המעבר* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני בת 55, המחזור הפסיק אצלי לפני כשנתיים, חזר אחרי חצי שנה, הפסיק והיום יש לי דימומים כבר חודשיים, בדיקת פאפ עדיין אין תשובה, הייתי בבית חולים, שם נאמר לי שרואים פוליפ בעיין, אולם באולטראסאונד לא רואים כלום, הוסבר לי שכנראה זה קריש דם ולא פוליפ, בכל מקרה נתנו לי תור לבדיקת היסטוסקופיה, אני דיי פוחדת, מישהי עברה משהו בסגנון?
גם*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 09:07

שליחה על ידי גם* »

אני עברתי היסטרוסקופיה אבחנתית לאיתור התקן סורר והיסטרוסקופיה ניתוחית בהרדמה מלאה להסרת שרירן. תהליך מאוד פשוט (שניהם), למרות שגם לי היו חששות. לא הבנתי ממך האם מדובר באבחנתית או ניתוחית.
בהנחה שאבחנתית: אם את מפחדת מהכאב כי את רגישה את יכולה לקחת אקמול לפני. זה לא מאוד כואב אבל יש אי נוחות כמו ביום הכבד של המחזור. אם את מפחדת באופן כללי מהפולשנות (כמוני) את יכולה לקחת וואבן ולהירגע. ואם את נגד תרופות מסוג זה תקחי חברה או בנזוג תומך להחזיק את היד. בשורה התחתונה מדובר בהליך פשוט ושכיח כמעט ללא סיכון וסיבוך. לא נעים, אבל פשוט עוברים אותו.
אגב, נמאס לי מ- 5 שנים של דימומים כבדים, שרירנים, קרישים ואנמיה בלתי פוסקת. בחודש הבא אעבור כריתת רחם ואני ממש מרגישה שחיי עומדים להשתפר מאוד. אני בת 42 וגמרתי ילדים.
פלוני_אלמונית*

בת 49 לאחרונה המחזור לא יציב יכולות להתחיל תופעות של כאילו עומד להגיע וזה יכול להתמשך שבוע עם התנפחות כאבים בבטן התחתונה דכאון קל ופתאום זה מגיע דימום חזק וכל התופעות מתגברות לעוד 5 ימים זה נורא חצי חודש סביב עניין המחזור איכות חיים ירודה מה עושים?
פלוני_אלמונית*

אה ואם זה לא מספיק אז שסוף סוף נגמר הדימום כמה ימים נושמת ואז מגיע הביוץ שגם אותו אני מרגישה למשך יממה כאבים באגן שרק משכחי כאבים ירגיעו קצת זה פשוט סיוט
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליחה על ידי מיכל* »

בת 54 בגיל המעבר תופעות לא מהעולם הזה למדתי להתמודד בהתחלה נבהלתי מאוד
אני אוכלת בבוקר כמה דקות אחרי מופיע דיכאון ונעלם כמה דקות אחרי אני פשוט יוצאת להליכה וזה נעלם
בפעם הראשונה הייתי פשוט בפניקה
יש למישהי מושג אם יעלם הסיוט הזה?
פלוני_אלמונית*

אני בת 53 המחזור הפסיק לי לארבע חודשים וחזר שוב עם דימומים כבדים מאוד אני לא יכולה לצאת מהבית כי צריכה להחליף תחבושת כל שעה כמעט האם יש למישהי הסבר או איך להתמודד אם זה ? יש איזה טיפול ?
סנונית_הסיפורים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2012, 10:38
דף אישי: הדף האישי של סנונית_הסיפורים*

שליחה על ידי סנונית_הסיפורים* »

לדימום כבד מאד יעל תה חזק ממרווה ומפטל עלים
אישה_ששואלת*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2015, 12:17

שליחה על ידי אישה_ששואלת* »

אני בת 51 ובחודש האחרון קבלתי מחזור כבר שלוש פעמים. כדאי ללכת להבדק או שזאת רק אחת התופעות של גיל המעבר? למישהי יש הצעה/רעיון?
המזמרת*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2015, 23:44

שליחה על ידי המזמרת* »

אתר מקסים וחשוב בשיתוף שבו מרגישים שאנו לא לבד.
פלוני_אלמונית*

אני בת 41 והתחיל לי שיבושים של הווסת.כל חיי היה תקין וקבוע מאוד.השנה האחרונה דימומים מוגברים וגולת הכותרת....החודש קיבלתי ווסת 3 פעמים 8 ימים מלא! בקושי הספקתי לטבול במקווה ואחרי יומיים שוב ווסת וחוזר חלילה
אני לא ילדתי הרבה .2 לידות וגם ב ivf . פוריות לא הצד החזק אצלי...האם זה התחלה לסוף הווסת?...מגיל 40-47 יש צפי כזה שזה יכול להימשך כך 7 שנים
פלוני_אלמונית*

היי אני בת 55 והווסת הסתיימה לפני 3שנים והיום קיבלתי מחזור(אורח נשים)האם זה שכיח אשמח לתגובה
וסת_מבאסת*
הצטרפות: 27 נובמבר 2015, 18:13

שליחה על ידי וסת_מבאסת* »

קוארת בעניין את כל התכתובת, אני בת 49, רגע לפני 50. חזרתי במיון לאחר שהדימום התחזק וזרם כמים. בדרך כלל לא סבלתי ממחזורים חריגים. אני משתדלת לחיות ללא תרופות בטח לא חזקות, קיבלתי כדורי הקסאקפרון לעצירת הדימום, לקחתי 2 עד כה, שוקלת אם להמשיך, בגלל כל תופעות הלוואי המצויינות על האריזה, במיוחד כי עלול לגרום לקרישי דם... נראה, בכל מקרה טוב לדעת ׳אני לא לבד׳
פלוני_אלמונית*

היי אני בת 52 ורופאת נשים אמרה לי שאני פורייה עדיין ויכולה להכנס להריון..המחזור מאחר לי כבר חודשיים לאחר בדיקת הריון היה שלילי..בעלי לא נזהר ולקחתי פוסטינור..עדיין לא קיבלתי מחזור השאלה אם למשהי זה קרה והאם יש אפשרות להריון..אודה על תשובתכם המהירה אנמ פשוט משתגעת ממתח נפשי..
אווופ_כבר*
הצטרפות: 29 נובמבר 2015, 01:25

שליחה על ידי אווופ_כבר* »

היי
אם לקחת פוסטינור... אין לך הריון, זה וודאי. אבל גם מה שסיפרת על ההפסקה במחזור וכו'... כניראה זו הפסקת שווא. הוא עוד ישוב....
פלוני_אלמונית*

אני קוראת כאן ונדהמת...אני לא לבד...מחזור פעמיים בחודש?? אחריי 16 ימים ממחזור סדיר. קיבלתי שוב מחזור. הרופאה אמרה לי שכנראה זה ביוץ...האם ביוץ יכול להראות כמו מחזור קליל??? ועכשיו 12 ימים מאז ״ הביוץ מחזור״״ שוב אני מרגישה שעומדת לקבל.... משהו... האם זה נורמאלי?? מפלס הפארנויות בשמיים....אני בת 41 למישהי היה כזה פעם??? מחזור שלי תמיד סדיר ואין בעיות...:(
עלית,*
הצטרפות: 20 מרץ 2016, 12:26

שליחה על ידי עלית,* »

אאני בת 48 המחזור פסק חצי שנה,ושוב חזר לכאן או לשם,רק שהחודש עברו שמונה ימים בזרמים יותר מרובים,ולא ניגמר,,מה עושים,?
פלוני_אלמונית*

אני בת 56 וחצי הפרעות במחזור בשנה האחרונה דימומים פעם חזקים.ופעם חלשים אבל כל הזמן קיימים הרירית פעם דקה ופעם עבה מדי נשלחתי להיסטרוסקופיה ניתוחית פוחדת האם זה לא מיותר
סנונית_הסיפורים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2012, 10:38
דף אישי: הדף האישי של סנונית_הסיפורים*

שליחה על ידי סנונית_הסיפורים* »

תה פטל עלים ותה מרווה מונעים גודש מוגזם
פלוני_אלמונית*

אני בת 47 המחזור לא סדיר והחודש זה ממש מוגזם, המחזור נמשך 8 ימים בזרימה רגילה וזה ממשיך עם דימום קל (בניגוב) שבוע וחצי לאחר המחזור, זה מאוד מדאיג אותי, יש לי תור לרופאה בעוד שבועיים ובינתיים אני ממש דואגת..
האם מישהי מכן מכירה את התופעה?
פלוני_אלמונית*

אני בת 48 שנה וחצי אני סובלת מדימום מוגבר כולל גושים עד כדי שיבוש בעבודה ובכלל בחיים יש לי שריררן והוא הגורם לא יודעת מה לעשות לא מעוניינת בניתוח אני מנסה כל מיני פתרונות כמו למשל דיקור או טיפות אומופטיות להקטנת שרירן וזרימת דם בעקבות זה ההמוגלובין נמוך מחפשת עוד ניסיונות,
דביבי*
הצטרפות: 03 יוני 2016, 18:31

שליחה על ידי דביבי* »

היי מאוד שמחתי לקרוא את הדף הזה! אני כבר שנים בזמן שאני לא מניקה עם דימום כבד מאוד במחזור באופן כזה שאני פשוט מתעוררת בלילה מזרימה של דם. צריכה להחליף טמפון xl כמעט כל שעה. שאלתי היא האם משהיא ניסתה טיפול טבי שהצליח להוריד את כמות הדימום? אני ממש אובדת עצות כי אני חלשה רוב הזמן עם אנמיה קשה למרות שאני לוקחת תכשירי ברזל.
תודה ענקית מראש על התגובות שלכם
פלוני_אלמונית*

בנות שמעתי על מסטיק תימני שמחזק את רירית הרחם ועוצר דימומים היכנסו לגוגל וכתבו מסטיק תימני יופיע לכם הוראות שימוש והסברים למה הוא טוב נסו , כדאי במשך 3 מחזורים לא מזיק על בסיס צמחי מרפא, בהצלחה לכולם ובריאות
פלוני_אלמונית*

דימום. אנינבת 46 וסובלת מזה שלושה שבועות מדימום קל מעט על התחתונית ומעט בניגוב. פניתי לרופאת נשים שמאד הלחיצה אותי וניסתה לקחת ביובסיה אך לא הצליחה מכוון שיש לי צוואר אחורי כך אמרה. בבידקת אולטרסאונד היא ראתה פוליפ אך לא הייתה בטוחה בכך ושלחה אותי למכון לבדיקת אולטרסאונד מעמיקה. גם היא לא ממש היתה בטוחה שזה פוליפ או הסתיידות ונשלחתי להמשך טיפול. אני כל כך חרדה ומטבעי נמנעת מרופא נשים מפחד מהבדיקןת הפולשניות. האם משהי עברה דבר דומה? האם אני יכולה להתעלם מהדימום המועט ולחזור לחיי?
לביאה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2009, 23:29

שליחה על ידי לביאה* »

(פלוני אלמונית), כמעט כמו אצלך, דימום קל מאוד- בתחתונית או בניגוב, כשבועיים אחרי מחזור(אני בת 48 בדיוק), לפני כשנה הוציאו לי פוליפ מהרחם, הוא היה תקין, ..ורק בסוף החודש יש לי תור לרופא..:( מקווה לא להשתגע עד אז..).
ריקה*
הצטרפות: 02 נובמבר 2009, 23:27

שליחה על ידי ריקה* »

אשמח לקצת מידע.
אני בת 44.
בשנה האחרונה הווסת שלי מגיע בין 23 ימים לכל 26 ימים. ממש קצר.
פעמיים היה לי 33 ימים. חשבתי שזה הריון ואז היה ווסת מוזרה של כתמים.
הפעם 10 ימים של כתמים. אחרי 8 ימים נקיים שוב כתמים למשך שבוע ומאז כבר 10 ימים של דימום כבד.
עשיתי פרופיל הורמונלי. מתאים לאמצע ווסת.
בספירת דם עדיין יש לי המוגלובין תקין אבל בירידה. הברזל שלי ממש נמוך. חצי ממה שהיה בבדיקה לפני שלושה חודשים.
מה עושים?
פלוני_אלמונית*

בת 52 עם שרירן גדול מחזור שנמשך 8ימים חלק מהימים מלווה בדימום וסתי כבד שמתבטא בקרישי דם וגושים מה עליי לעשות האם יש משהי במצב דומה תודה
שירה40*
הצטרפות: 05 אפריל 2017, 10:57

שליחה על ידי שירה40* »

אני כל כך שמחה על השרשור הזה. אני בת 40 ואני רואה פה שכל כך הרבה בנות עוברות מה שאני עוברת. המחזור שלי השתגע. עכשיו זה כבר 3 ימים שהוא מגיע פעם בשבועיים וכל פעם נמשך שבוע (במקום מחזור סדיר שהיה נמשך 3-4 ימים). הדימומים כבדים ו"מוזרים", הכאב מגיע לא ביום הראשון כמו שהיה אלא ביום השלישי, הרביעי או ביום בלתי צפוי אחר. הייתי בהריון בעבר אך עברתי הפלה, אין לי כוונה להכנס להריון, לא בקרוב ולא בכלל. אני רק בשוק איך ממחזור של שעון שוויצרי הפכתי ליצור מדמם ומסמורטט (בעצם יש לי מחזור כל שבוע, כי הוא נמשך שבוע!). אני טבעונית ועושה פעילות גופנית על בסיס קבוע. לא ציפיתי לטירוף הזה בגיל כל כך צעיר ובלי סימפטומים אחרים. מקווה שיתאזן או שהמחזור ייפרד ממני לשלום בקרוב בלי שאצטרך לסחוב את זה עוד 10 שנים. אמאלה!
פלוני_אלמונית*

אני בת 49 נושקת לגיל 50 קיבלתי מחזור כבר 4 פעמים החודש ,טובלת במקוה ושוב מקבלת או לא מספיקה...מלווה בתחושה גופנית לא נעימה אני מאד מודאגת מזה ...מה הן הסיבות למצב זה?
בת_49*
הצטרפות: 01 יולי 2017, 09:09

שליחה על ידי בת_49* »

היי, אני בת 49 בפרימנופאוזה. קיבלתי מחזור של 10 ימים. לאחר סיומו אחרי יומיים פתאום הכתמות כבר 6 ימים- בניגוב ובתחתונית. מישהו נתקל בזה בגיל הזה?
בת_47*
הצטרפות: 13 דצמבר 2017, 09:24

שליחה על ידי בת_47* »

המחזור אמור להסתיים ואז המשיכו כתמים חומים ועכשיו הפך לקרישי דם, המחזור לא מפסיק.
זה נורמלי?
אמא_לשלושה_נסיכים_ונסיכה*
הצטרפות: 09 פברואר 2018, 01:32

שליחה על ידי אמא_לשלושה_נסיכים_ונסיכה* »

יש לי שאלה..
אני שנתיים לאחר לידה
מניקה, המחזור לא הופיע עד לפני 3 חודשים
הייתה שוב הפסקה של חודשיים ולפני שבוע קיבלתי שוב מחזור שהתחיל. רגיל ודי חלש וביום הרביעי התחזק משמעותית דימום כבד עם גושים
וזה עדיין ממשיך ( פחות כבד) אבל די חזק מהרגיל
התייעצי עם רופא הנשים שאמר שהפסקת המחזור הארוכה שהיתה לי בהחלט יכולה לגרום לתופעה של מחזור כבד והוא הפנה אותי לבדיקות דם לודא שאין אנמניה
האם למישהי קרה דבר כזה אחרי תקופה ללא מחזור?
אני ממש מודאגת ומקווה שהכל תקין אצלי
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

יכול להיות שזו הפלה ספונטנית.
פלוני_אלמונית*

אני מזדהה עם חלק מהתופעות.. עוזר לי להבין שכמוני יש הרבה... בריאות לכל הנשים היקרות
בת_55*
הצטרפות: 07 אפריל 2018, 12:08

שליחה על ידי בת_55* »

האם יש קשר לקבלת מחזור בגיל מאוחר 16 ,ובין גיל מעבר מאוחר ? עד היום מחזור סדיר בגיל 55....
פלוני_אלמונית*

בת 55. שמונה חדשים הפסקה במחזור ופתאום הופיע שוב. מחזור רגיל של חמישה ימים עם דימום סביר. אחרי 21 יום שוב דימום ווסת . עכשיו ביום הרביעי ועדיין דימום די שופע. האם לדאוג?
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

לא חייבים לדאוג, את יכולה ללכת לבדיקה (יש בדיקות דם לזיהוי כמות הורמונים בדם), יתכן שאת עוברת בהדרגה למצב חכמת השבט (אין מחזור).
פלוני_אלמונית*

מאמינים בטיפולי פוריות בגיל 40? או עדיף לנסות באופן טיבעי ?
פלוני_אלמונית*

אני בת 58 ובזמן האחרון אני מדממת לפעמים כשבועים
ואין לי מחזור כבר מגיל 39
שרון_בת_44*
הצטרפות: 09 נובמבר 2018, 16:22

שליחה על ידי שרון_בת_44* »

אני בת 44. כבר שנה שהמחזור אצלי השתגע לגמרי... בעבר היה לי מחזור סדיר לחלוטין. עכשיו השתגע. פעם מגיע אחרי חודשיים. פעם מגיע אחרי 17 יום. פעם נמשך למשך 6 ימים, פעם נמשך יומיים..
ועכשיו הגיע משהו חדש! קיבלתי מחזור אחרי 5 שבועות. המחזור נמשך 5 ימים. היתה הפסקה של 3 ימים. ביום ה 3 בערב היו כאבי ביוץ. למחרת בבוקר התחילו טיפטופי דימום בניגוב, ולמחרת - שוב מחזור! אמנם קליל אבל מחזור לכל דבר. וככה 3 ימים. היה יום של הפוגה. והבוקר שוב ניגבתי - ויש דימום קליל בניגוב!
מה יהיה???
התקשרתי לקופת חולים. האחות אמרה לי לבדוק הריון. בדקתי מיד. אני לא. מאיפה היא הביאה את זה?!
אמא שלי אומרת שזה טבעי. גם אחותי.
אבל אני ממש בחרדות. ממש.
התור הבא לרופאת נשים הוא רק בעוד חודש.
אני אדם בריא בדרך כלל.
עשיתי בדיקות דם לפני 4 חודשים. הכל היה סבבה.
יש למישהי עצה מרגיעה?
רונצ'ה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2018, 11:59

שליחה על ידי רונצ'ה* »

בת 51.5 עד כה המחזורים שלי היו סדירים ומדוייקים. ביום השני דימום מוגבר ואז עוד כשבוע עד שעובר לגמרי. לפני שבועיים קיבלתי שוב מחזור, היו 4 ימים של טפטופים ומאז ועד לרגע זה 9 ימים של שטפונות, זרמים חזקים, קרישי דם ועוד....לא מפסיק! הייתי לפני יומיים אצל רופא נשים ונתן לי "הקסאקפרו" להפסקת דימום, ל3 ימים באופן מתוגבר ואז לחזור אליו. מישהי חוותה מקרה דומה? מציינת שיש לי שרירן די גדול (משהו כמו 5*6) במעקב. מישהי יכולה להרגיע אותי????
פלוני_אלמונית*

לא מאמינה אני קוראת על גיל המעבר והווסת שדברתן עליו בהתחלה.. אז אני בת 31 שנה אחרי לידה כמעט. מאז שהמחזור חזר הוא נמשך שבוע פלוס נפסק ליום יימיים ושוב חוזר עם גושים מוזרים ובגדול.. הרופאים שלחו אותי לבית גם יש ascus.. לא יודעת מה לעשות לא מפסיקה לדמם 😩
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

שליחה על ידי יעל* »

אני בת 39, לאחרונה קיבלתי ווסת ארוך מהרגיל...13 ימים....
נורא מבוהלת?
מה עליי לעשות?
מישהי חוותה דבר כזה...
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מה את מרגישה? (מלבד הדימום)
פלוני_אלמונית*

היי לכל הזאבות החכמות.
אני קוראת אתכן כאן, וכבר מרגישה לא לבד. תודה לכן! לכולכן.
אני בת 44 וחצי, וכבר מתחילה להרגיש שינויים. במחזור עצמו. אבל אני רוצה לשאול על משו שיש לי ב3 חודשים האחרונים.
אני מקבלת מחזור, אחריי 25 או 26 ימים,
ושבוע או שבועים אחריי המחזור, בזמן הביוץ(?) יש קצת דם חלש מאוד בניגוב.
שנמשך חצי יום, או יום. ואז נעלם לגמריי.
אני בהתקף חרדה כרגע. למישהי היה את זה? זה מוכר??
מחכה לתשובה, תגובה.... תודה מראש.
גשם*
הצטרפות: 14 יוני 2005, 04:17

שליחה על ידי גשם* »

גם לי זה קרה כמה פעמים לאחרונה וגם אני בת 44. אני חושבת (כמוך) שזה קשור לביוץ. שמעתי שיש נשים שמדממות קצת עם הביוץ.
פלוני_אלמונית*

גשם תודה ככ גדולה על תשובה שלך. אני בוכה ובהיסטריה. רוצה לצלצל מחר לרופא. מפלס החרדה הוא עצום. מרגישה ככ מוזר.
פלוני_אלמונית*

פשוט עשיתי טעות נוראית ופניתי לדוקטור גוגל, .. אחריי קריאה קצת יותר מתונה ,אני רואה שאין ככ מה לדאוג . אבל רצוי לבדוק. אנחנו בגיל מעפן. פרימנופאוזה.... אני הולכת לנסות לפתוח דף חדש ,עם השם הזה.
אשמח שתבואו.
פלוני_אלמונית*

היי, לאמא שלי שהיא בת 55 הפסיק המחזור כבר לפני 3 שנים ועכשיו פתאום קיבלה מחזור מסיבי של כמה ימים. האם זה נורמאלי או שצריך להיבדק?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הכתובת לשאלה הזאת היא מקור רפואי. הייתי מתקשרת למוקד של קופת החולים שלה, יש דבר כזה שנקרא "התייעצות עם אחות". שתשאל שם, יגידו לה.
פלוני_אלמונית*

בת 53 אחרי חודשיים ללא מחזור קבלתי מחזור חלש מאוד ( בניגוב בלבד ) וכאבי בטן תחתונה .
לחוצה ... האם ככה זה במחזורים האחרונים לפני ההעלמות הסופית ?
תודה
טל_כהן*
הצטרפות: 27 נובמבר 2005, 00:55

שליחה על ידי טל_כהן* »

אני בת 46 קיבלתי מחזור שנמשך שבוע לאחר מכן הפסקה של 3 ימים ואז שוב דימום ושוב הפסקה ושוב דימום היום היתי אצל הרופא נשים שנתן לי לעשות אולרטראסאונד וגינלי ואגן ומלבד שרירן אמר שהכל תקים ולא להתייחס לשרירן אחד 5 מ"מ ששכיח ביותר, לטענתו, אמר שזה קשור להתקן ונתן לי כדורי האקספרון 2 כדורים כפול 3 פעמים ביום להפסקת הדימום, מישהי מכירה??
פלוני_אלמונית*

אני בת 52 , המחזור הפסיק לפני כ3 שנים, מאתמול מחזור כמו לפני שנים, ללא כאבים, האם תקין מה לעשות?
נאווה*
הצטרפות: 09 יוני 2009, 22:58

שליחה על ידי נאווה* »

בת 55 מיספר חודשים לאא מחזור לאחרונה דימום קל קרה למישהי ככה
פלוני_אלמונית*

כמה טוב שאתן פה בת כמעט 43 לא קיבלתי חודש וחצי ועכשיו דימומים כבדים עם גושים קיבלתי ממש התקפת חרדה פוחדת רצח
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

פלונית יקרה,
האם יתכן שזו הפלה?
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

שליחה על ידי שירה* »

מצאתי תגובה שלי מלפני מעל 4 שנים. וואו! בכל אופן, אני בת 45, והמחזור עדיין איתי. הוא הגיע אחרי 4 חודשים שלא היה לו זכר והיה חלש חלש במשך שבועיים, הולך ובא כזה ואז בום, בארבעה ימים האחרונים שיטפון. אני מבינה שזה כנראה רירית הרחם שממש התעבתה אז אני כרגע חיה עם זה, אני ממש עייפה במהלך היום, מותשת, אבל אני כאן כדי להגיד לכם שהמחזור משתגע לפני גיל המעבר ואנחנו עוברות משהו נורמלי לחלוטין.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”