מזון אורגני

טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

מזון אורגני

שליחה על ידי טלי_מא* »

לאורגנית המתחילה,

האם יתכן שזה כ"כ זול?
עגבניות מגודלות לרוב במשקים עם חממות ייעודיות.
הן גידול קייצי בלבד וכדי שיהיו כל השנה צריך חממות.
כך שלרוב המשקים הקטנים אין עגבניות משלהם רוב השנה.
זה אומר שגם אם תעשי משלוח מאיריס בן-צבי תקבלי עגבניות (ומלפפונים) שהיא קונה דרך משווק.

שופרסל החליטו עכשו לחתוך את המשווק שעבד איתם (הרדוף) והם עושים התקשרויות ישירות עם מגדלים.
כך שהם חוסכים את פער התיווך ויכולים למכור לך במחיר שחנויות אחרות קונות מהרדוף.
חוץ מזה שהם תאגיד ענקי ויש להם גב כלכלי חזק המאפשר להם לבנות את עצמם בתחום הזה בצורה של הוזלת מחירים.

איך אפשר לגלות איפה פיזית מגדלים את אותם הירקות?
הדרך היחידה היא לשאול את שופרסל. אך לא בטוח שתהיה להם תשובה כי סביר שהם קונים מכמה מקורות כדי ליצור אספקה תדירה. במצב כזה הם יוכלו להגיד מי המקורות אך לא בהכרח מהי העגבניה הספציפית בסופר שלך בזמן נתון.

באשר לשאלה שלישית שלך - את יכולה לפנות לאגריאור, לארגון לחקלאות אורגנית או להתקשר למגדלים.
(זה מה שאני עושה עם השאלות שלי ותמיד נענית בסבר פנים יפות)
טלי_מא*

מזון אורגני

שליחה על ידי טלי_מא* »

טוב מקודם כתבתי בלי לרפרש ואז הלכתי לקרוא את מה ש יעלי לה הביאה.
אני חייבת להגיד שהורדת מחירים לצרכן האורגני תוך תשלום הוגן/סביר לחקלאי זה אחלה.
אבל דברים כאלה: "לפתוח לתחרות את שוק תפוחי העץ האורגניים, שעד כה היה בשליטה בלעדית של שני מושבים ברמת הגולן (קשת ואלוני הבשן). התוכנית היא לייבא תפוחים..."
זה... אוף.
גידול תפוחים אורגניים הוא יקר וקשה.
המשקים במושבים האלה היו על סף פשיטת רגל כשהרדוף לקחו את השיווק שלהם והעלו את המחירים.
זה אמנם יקר מאוד לקנות תפוחים אורגניים בארץ, אבל יש לזה סיבות לא רעות.
אני מקווה שהמהלך הזה לא יוריד חקלאים על הברכיים במקום לחזק אותם.
פ_רח*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 12:00
דף אישי: הדף האישי של פ_רח*

מזון אורגני

שליחה על ידי פ_רח* »

אני רוצה לקנות תמר מג'הול אורגני בכמות גדולה בזול, הכי זול שמצאתי זה 35 ש"ח לק"ג - חבילה של 5 ק"ג. מכירים כיוון זול יותר?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מזון אורגני

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מצאתי פה את הדיון על משק זר, ובכל זאת אשמח להיות בטוחה. אני קונה את הביצים מהמשק עצמו: הן לא חתומות ולא מקוררות. האם אני יכולה להיות בטוחה שאלה ביצים אורגניות מהמשק עצמו?
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

מזון אורגני

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

פעם ראיתי כתבה על אוכל אורגני (דווקא ב"לאישה" שנפל לידי), והיה שם דירוג של מזונות מההכי ספוג בחומרי הדברה ועד הכי פחות (ז"א מה הכי עדיף לקנות אורגני). התות למשל קיבל את המספר 100 (הכי ספוג), וגם דובדבןף תפוחים ואגסים קיבלו מספרים גבוהים. את המספר הקטנים קיבלו בצל, תירס ובוקדו. מה שכן, אני ממש ממש צריכה למצוא את שם הארגון שדיברו עליו. אני מתארת לעצמי שזה היה איזה גוף לפיקוח אורגני עולמי, או ממשהו כזה. מישהו יודע אולי איך נקרא הארגון?
טלי_מא*

מזון אורגני

שליחה על ידי טלי_מא* »

הן לא חתומות ולא מקוררות. האם אני יכולה להיות בטוחה שאלה ביצים אורגניות מהמשק עצמו?
למה שלא תשאלי את יורם?
יש לו מכתב שהוא קיבל מאגריאור לגבי החזרת האישור. הוא יכול להראות לך אותו.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מזון אורגני

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

דירוג של מזונות מההכי ספוג בחומרי הדברה ועד הכי פחות (ז"א מה הכי עדיף לקנות אורגני).
פירות פחות מרוססים

אני ממש ממש צריכה למצוא את שם הארגון שדיברו עליו
אם תתקשרי למערכת העיתון ותבקשי את הארכיון, יוכלו לעזור לך באיתור הכתבה - אולי אפילו לפקסס לך אותה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מזון אורגני

שליחה על ידי בשמת_א* »

_אבל דברים כאלה: "לפתוח לתחרות את שוק תפוחי העץ האורגניים, שעד כה היה בשליטה בלעדית של שני מושבים ברמת הגולן (קשת ואלוני הבשן). התוכנית היא לייבא תפוחים..."
זה... אוף._
איזה טימטום!
אולי זה אורגני, אבל לא אקולוגי (במלים אחרות: כשר אבל מסריח).
למה לא לעודד את המגדלים הישראליים?
מה יותר זול בסחורה אורגנית מחו"ל? אם מטיסים את זה, זה לא יעלה אותו דבר????
איזה ביזבוז.
אולי צריך לכתוב לשופרסל בעניין.
שחר_אורגני*
הצטרפות: 25 יוני 2007, 15:13

מזון אורגני

שליחה על ידי שחר_אורגני* »

בס"ד

שלום שמי שחר מגדל אורגני.
אשמח לקבל הזמנות לתוצרתי באחריות למחיר הזול ביותר!!!
לכל המעונין/נת זו כתובתי: [email protected]
גרוש_ורבע*
הצטרפות: 26 יוני 2007, 14:51

מזון אורגני

שליחה על ידי גרוש_ורבע* »

מחפשים המלצה על חנות מקוונת שעושה משלוחים של אוכל וירקות אורגניים לדרום.
או לחילופין חנות/ מגדל שאפשר להזמין ישירות ממנו.

המלצות (איכות, פיקוח, טריות ומחיר) עם ניסיון יתקבלו בברכה.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

מזון אורגני

שליחה על ידי נועה_בר* »

יש בקר אורגני !!! הרדוף יצאו במחירי הכרות. פגשתי (וגם קניתי :-) ) ברמת אביב - "ידע הבשרים"
מחירים החל מ- 68 ש"ח לקילו ועד 130, תלוי איזה חלק קונים.

יש לציין שהבשר מצונן, נמכר "כמו טרי", להבדיל מקניית עוף אורגני.
רביד*
הצטרפות: 13 יוני 2005, 16:53

מזון אורגני

שליחה על ידי רביד* »

שלום לכולם,
אולי תוכלו לעזור לי בשני דברים:
  1. אני מחפשת מגדל אורגני שיכול להביא מוצרים במחיר הוגן לפ"ת. אני פשוט לא מוצאת כזה דבר בשום מקום! או שזה משווקים יקרים או שאין משלוח או שלא מגיעים לפ"ת וכו'.
  2. אני מחפשת מגדל/ת עיזים שמתמחה (וסליחה שזה נשמע מצחיק או מוזר) בלהשפריץ חלב מהעטין לפה (של תינוקת עם פטריה על הלשון).
עזרה תתקבל בברכה ושמחה והכרת תודה גדולה!
פה או במייל
[email protected]
מירב.ב*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 18:18

מזון אורגני

שליחה על ידי מירב.ב* »

מישהו יכול להמליץ על שמן זית אורגני המשווק גם בכמות גדולה (10 ליטר בערך), בכבישה קרה, כתית מעולה ובעל חמיצות שאינה עולה על 0.8%? כמו כן עדיף כשר ובעל ארומה חזקה.
נועה_בר*

מזון אורגני

שליחה על ידי נועה_בר* »

רביד, בקיבוץ גבעת חיים איחוד "לגעת בחיות" יש עיזים להשפרצה.
מירב, פני ל במבי ק
@}
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

מזון אורגני

שליחה על ידי סאלוש* »

אני בהלם שיש בקר אורגני!!! ועוד המחיר נראה לי סביר לחלוטין, 70 לק"ג זה לא נורא כשאני משלמת בסופר לבשר טחון קרוב ל - 50 ש"ח לקילו. אני רצה לברר אם אפשר להזמין הביתה, מישהו יודע?

ומירב, כן, כן, יש שמן זית אורגני מדהים שאני מזמינה כבר שנים, ריש לקיש, הוא מגיע במיכלים של 3.5 ליטר (יש גם גדולים יותר, אבל זה לא היה לי נוח), אם את מזמינה 4 מיכלים אז זה עולה 110 ש"ח למיכל, מחיר מדהים! הוא מאוד בטעם של זיתים, חמיצות נדמה לי 0.4%. אני מאוד מרוצה. אני אוהבת לחלק את זה למתנות למשפחה. למעשה היום אני אמורה לקבל 4 מיכלים, ואני צריכה רק 3, אם את רוצה את יכולה לבוא לקחת (מחיפה), או פשוט להזמין ישירות מהם - אביחי - 052-5432225. תגידי שאני שלחתי אותך... אגב הוא אח של במבי שמסתובבת פה לפעמים. רק עכשיו ראיתי שחיפשת כשר - זה לא כשר, כלומר לא כתוב עליו. אבל אולי את יכולה להפריש בעצמך מעשר או משהו כזה? (לא מבינה בזה יותר מדי).

בתיאבון :)
סאלוש*

מזון אורגני

שליחה על ידי סאלוש* »

שמעתי משהו מזעזע... יש חנות בת"א (לא אכתוב את שמה כדי לא להסתבך) שמוכרת בשר אורגני עם מדבקות של "אדמה", והוא לא אורגני בכלל (אמר לי את זה בן של קצב שעובד שם כשכיר).

ביקשתי מארץ אורגנית שהגיעו אלי היום (יאמי...) שיבררו מה קורה, אם יש אכן בשר אורגני של הרדוף. זה שהביא את המשלוחים היה סקפטי.

ושאלה לגבי שום, מישהו יודע מה העונה שלו? לפני כמה חודשים נגמר השום והצטערתי שלא אגרתי. וכמה זמן אפשר לשמור אותו? פעם שמרתי במחסן וזה היה נרקב תוך שבועיים, חשבתי שאי אפשר לשמור שום. והנה גיליתי שבמקום מואר (ליד אדן החלון) הוא מחזיק איזה חודשיים בכיף (עוד לא ניסיתי יותר, כי השתמשתי). מישהו?
נורה_קטנה*
הצטרפות: 03 יולי 2007, 18:31

מזון אורגני

שליחה על ידי נורה_קטנה* »

ההורים שלי קונים כמויות גדולות של שום בעונה ואבא שלי מבלה כמה ימים בקילוף השום ואח"כ הם שמים בשקיות ומקפיאים.
אני לא יודעת אם יש לזה השפעה על הערך התזונתי של השום אבל זה מאוד מאוד נוח.
סאלוש*

מזון אורגני

שליחה על ידי סאלוש* »

תודה. אבל באמת חשבתי ללא הקפאה. סתם ככה עומד. קפוא בטוח הורס, לפחות חלקית.
מירב.ב*

מזון אורגני

שליחה על ידי מירב.ב* »

יש שמן זית אורגני מדהים שאני מזמינה כבר שנים, ריש לקיש
תודה על המידע סאלוש. אני אברר פרטים אצל אביחי או במבי. וכן תודה על ההצעה של המיכל הרביעי, אבל כרגע להגיע לחיפה זה קצת מורכב עבורי.
נועה_בר*

מזון אורגני

שליחה על ידי נועה_בר* »

שמעתי משהו מזעזע... יש חנות בת"א (לא אכתוב את שמה כדי לא להסתבך) שמוכרת בשר אורגני עם מדבקות של "אדמה", והוא לא אורגני בכלל (אמר לי את זה בן של קצב שעובד שם כשכיר).
אני חושבת שכן נכון לפרסם את שם החנות וצריך לבדוק את המידע הזה !
אם במילא את קונה בקר, אז זה לא צריך כ"כ לזעזע אותך, גם כך עד עכשיו לא היה בשר בקר אורגני.
מקסימום הבשר לא אורגני ? זה לא ששמו בו רעל .
אני מאמינה לחנות שקניתי ממנה, הוא גם סיפר לי שיש פיקוח של אגריאור (אפילו על הניילון שעוטף את הבשר!)
הבשר היה טעים, והמחיר- כמו של בקר רגיל באיכות טובה.
אפשר לעששות חיפוש על שם החנות - ולהתקשר אליהם.
מישהו התקשר להרדוף? מירב?

ביקשתי מארץ אורגנית שהגיעו אלי היום (יאמי...) שיבררו מה קורה, אם יש אכן בשר אורגני של הרדוף. זה שהביא את המשלוחים היה סקפטי.
מכיוון שהבשר לא קפוא הוא כנראה לא יכול להימכר בכל חנות אורגנית ומתחיל צעדיו במעדניות בשר איכותיות
(אבל אני רק משערת...)
מירב.ב*

מזון אורגני

שליחה על ידי מירב.ב* »

מישהו התקשר להרדוף? מירב?
אני עדיין מבררת, מחכה לתשובה כתובה מהם.
בטלפון הם לא נותנים מידע על הבשר.
שולי_האורגנית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 23:35
דף אישי: הדף האישי של שולי_האורגנית*

מזון אורגני

שליחה על ידי שולי_האורגנית* »

סאלוש,
עונת השום מתחילה בערך ביוני תלוי באיזור המגורים, היום יש שפע של שום אורגני, במחיר סביר, כדאי לקנות ולשמור במקום מאוורר בצל, אחרת בעוד חודשיים שלושה מחירו כפול, וקשה להשגה.
רביד*
הצטרפות: 13 יוני 2005, 16:53

מזון אורגני

שליחה על ידי רביד* »

תודה נועה בר!
סאלוש*

מזון אורגני

שליחה על ידי סאלוש* »

הרבה תודה על המידע. אני באמת אקנה יותר שום עכשיו כי באמת הוא זול עכשיו.

נועה, זה מזעזע כשמרמים לגבי מזון אורגני. כי המחיר יקר ואז לקבל את אותו מזון, זה לא לעניין (כמובן שבכלל לרמות זה לא לעניין). אם אני יודעת שחנות מרמה במשהו אחד, אז אני לא יודעת במה עוד הם מרמים - בתנאי האחסון? בתאריכים? באלף גורמים.

אני מחכה לשמוע מה הרדוף אומרים, זה נהדר אם אפשר להתחיל לאכול בקר אורגני במקום הרגיל.
מירב.ב*

מזון אורגני

שליחה על ידי מירב.ב* »

יש בקר אורגני !!!
קיבלתי תשובה מטכנולוגית ומנהלת האיכות של "הרדוף" בנוגע לבשר האורגני שלהם. הבשר האורגני הינו של רפת הרדוף ואינו קשור למפעל היצרני. כלומר אין כרגע ניסיון לשווקו באופן שוטף או להחדירו לשוק. אישית, זה נשמע כמו מקרה חד פעמי של בקר שנשחט ובשרו הגיע לחנות (זה קרה בעבר גם בחנות של הקיבוץ).
כמו כן היא ציינה כי כרגע ניתן למצוא את הבשר אך ורק ב"ידע הבשרים" ברמת אביב.
אלנור_יה*
הצטרפות: 19 אפריל 2007, 15:37
דף אישי: הדף האישי של אלנור_יה*

מזון אורגני

שליחה על ידי אלנור_יה* »

גם אנחנו שמחנו למצוא את הבשר האורגני ב "ידע הבשרים" ברמת אביב. . יקר אבל שווה
סאלוש*

מזון אורגני

שליחה על ידי סאלוש* »

מירב, הרבה תודה. חבל שזה עוד לא "מדיניות".
גרוש_ורבע*
הצטרפות: 26 יוני 2007, 14:51

מזון אורגני

שליחה על ידי גרוש_ורבע* »

למי יש ניסיון עדכני עם המשלוחים "ארץ אורגנית"? התקשרתי לברר פרטים והתברר שהבעלים ושם העסק התחלפו, אך טרם עידכנו את האתר.
האם השירות, האיכות והמחירים לא השתנו מאז התחלופה?
והאם הייתם ממליצים על חברה זו?
נועה_בר*

מזון אורגני

שליחה על ידי נועה_בר* »

_הבשר האורגני הינו של רפת הרדוף ואינו קשור למפעל היצרני. כלומר אין כרגע ניסיון לשווקו באופן שוטף או להחדירו לשוק. אישית, זה נשמע כמו מקרה חד פעמי של בקר שנשחט ובשרו הגיע לחנות (זה קרה בעבר גם בחנות של הקיבוץ).
כמו כן היא ציינה כי כרגע ניתן למצוא את הבשר אך ורק ב"ידע הבשרים" ברמת אביב._
שאלתי היום שוב בחנות הנ"ל
הבשר של רפת הרדוף, יש להם אישור של אגריאור שמופיע בחנות. זו לא שחיטה חד פעמית, להפך, זו תחילתה של מציאות חדשה שכרגע מופיעה בחנות הזו בלבד ותתפשט הלאה.
<מחכים לאות הזינוק :-P שוב הוא דיבר משהו על מסיבת עיתונאים..>
מירב.ב*

מזון אורגני

שליחה על ידי מירב.ב* »

הבשר של רפת הרדוף, יש להם אישור של אגריאור שמופיע בחנות
ברור שהבשר של רפת הרדוף. היא לא ניסתה להגיד אחרת.
בעבר הלא רחוק בשר אורגני מהרפת של הרדוף היה לרוב שחיטה חד פעמית.

זו תחילתה של מציאות חדשה שכרגע מופיעה בחנות הזו בלבד ותתפשט הלאה.
גם אני מקווה כך.
סאלוש*

מזון אורגני

שליחה על ידי סאלוש* »

גרוש, אני ממליצה בחום על "ארץ אורגנית", הטלפון שלהם 1-700-700-375, אני מזמינה מהם כבר כמה חודשים טובים, הסחורה מעולה, אם מגיע משהו לא טוב אני מחזירה על המקום, אם לא שמתי לב ואני מתקשרת להתלונן על משהו, מזכים אותי על המקום ללא שום שאלות. הם נחמדים, למשל מזמינים דרך האתר אבל כמעט כל שבוע אני מתקשרת איזה פעמיים שלוש לשנות דברים בהזמנה והם זמינים ואדיבים. העיקר באמת הוא שהמוצרים ממש טובים ויש מבחר טוב, בתיאבון...

ולגבי הבשר, ימות המשיח... מחכה לטעום אותו. מקווה שיתחילו להפיץ בכל הארץ.
מירב.ב*

מזון אורגני

שליחה על ידי מירב.ב* »

כבר 3 חודשים אני מחפשת בנרות לימונים אורגניים; וגם המעטים שמצאתי יבשים כמדבר. עירונית שכמותי לא ממש בקיאה בענייני עונות וגידולים. היש סיכוי למצוא לימונים בקיץ? ואם לא, מה עושים כדי ליהנות מטעמו של לימון כשהוא לא בנמצא? מידע ורעיונות יתקבלו בברכה.
ים_כחול_ושמיים*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2007, 14:17

מזון אורגני

שליחה על ידי ים_כחול_ושמיים* »

מה אתם יודעם על ירקות/פירות/עלים שמגיעים מהשטחים ונמכרים ביישובים ערביים ובדואים? הם זולים מאוד וטעמם אחר. אני מניחה שזה לא פרופר אורגני, אבל האם לדעתכם אלו גידולים פחות תעשייתיים? פחות מרוססים?

עירונית שכמותי לא ממש בקיאה בענייני עונות וגידולים. היש סיכוי למצוא לימונים בקיץ? ואם לא, מה עושים כדי ליהנות מטעמו של לימון כשהוא לא בנמצא?

לימונים נותנים פרי בחורף. אז הם בשיאם, בשיא העסיסיות והטעם ובשיא הצבע הצהוב הנפלא.
בשוק קיימים לימונים לא אורגניים גם בעונה זו. כפי הנראה הם נשמרים בקירור וכך מחזיקים מעמד. רבים מהם אכן יבשים כמדבר. אני מוצאת שבעונה זו, הלימונים הקטנים מהסוג הירוק עסיסיים יותר מאלו הצהובים הגדולים שנראים יפה.
יש לא מעט פרדסים זנוחים שנותנים פרי בחורף. לא אוכל להפנות אותך ספציפית כי אנני מכירה. אולי תוכלי לקטוף בעונה ולשמור בקירור בקיץ. או לחילופין, לקנות בעונה ולשמור בקירור. או שאפשר אולי (לא בטוחה) לסחוט הרבה מיץ לימון בעונה ולשמור במקרר (או לא במקרר?) בעיקרון לימון והדרים אחרים מכילים חומצה ציטרית שמשמשת כחומר משמר.
מירב.ב*

מזון אורגני

שליחה על ידי מירב.ב* »

תודה על המידע.
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

מזון אורגני

שליחה על ידי לי_אורה* »

"ארץ אורגנית", הטלפון שלהם 1-700-700-375
עכשיו זה של אורגניק מרקט (לשעבר: אורגניק אינדיה).
והנה האתר של החנות המקוונת של אורגניק מרקט, שאת מוצריה ניתן לרכוש דרך האתר וגם דרך אותו מס' טלפון
http://www.organicmarket.co.il/[po]shopping main[/po].php

ומה שטוב באתר שיש פירוט של כל סוגי המזון (יש גם חומרי ניקוי וקוסמטיקה טבעיים) מחולקים לקטגוריות, ויש פירוט של היצרן, הכמות, והמחיר של כל מוצר.

(וחבל שרשתות אורגניות עוברות לשמות לועזיים או בוחרות מראש שמות לועזיים. איזה יפה ארץ אורגנית, ולמה בעצם אורגניק מרקט?)
נועה_בר*

מזון אורגני

שליחה על ידי נועה_בר* »

לסחוט הרבה מיץ לימון בעונה ולשמור
אנחנו סחטנו והקפאנו בשקיות של קרחונים (עיגולים). כל פעם מוציאים כמה שרוצים.
לצערי, לא עשינו כמות גדולה מספיק, לא זכרתי את המחסור הגדול בקייץ. נראה לי שהשנה שונה במשהו.
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

מזון אורגני

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

(וחבל שרשתות אורגניות עוברות לשמות לועזיים או בוחרות מראש שמות לועזיים. איזה יפה ארץ אורגנית, ולמה בעצם אורגניק מרקט?)
עזבי השם
המחיר!! המחיר!!
לא חבל? הם הגזימו בטירוף
אני אפילו לא אפרט את המחיר כי הכל יקר!!
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

מזון אורגני

שליחה על ידי לי_אורה* »

יקר זה לא מילה...

עיתון גלובס ערך השוואה בין כמה סופרמרקטים אורגניים והמסקנה העיקרית היא: "את הסל היקר, שמחירו גבוה בכ-25% לעומת הסל הזול, קיבלנו בסניף הטרי של FIPqseDYK]אורגניק מרקט YJ[/po]:www.globes.co.il/serve/globes/docview.a ... =clnk&cd=2

בסוף הכתבה יש טבלה המשווה בין המחירים של מוצרים אורגניים שונים. מתברר שברוב המקרים המוצרים באורגניק מרקט יקרים יותר מבשאר הסופרמרקטים האורגניים. יש "תחרות צמודה" עם ניצת הדובדבן, ויש מוצרים שבניצת יותר יקרים מאשר באורגניק מרקט. וחשוב להדגיש שההשוואה נערכה באוגוסט 07, כלומר מדובר במחירים מעודכנים נכון לעכשיו.
ים_כחול_ושמיים*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2007, 14:17

מזון אורגני

שליחה על ידי ים_כחול_ושמיים* »

לתושבי הדרום

בקיבוץ גל און יש מכירה של ירקות אורגניים בכל יום שישי.
גידולי שדה עונתיים במחירי רצפה של ממש.
מומלץ
בת_חווה*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2007, 10:22
דף אישי: הדף האישי של בת_חווה*

מזון אורגני

שליחה על ידי בת_חווה* »

אני מייצרת בבית גרנולה, מחומרים אורגניים בלבד. את הגרנולה שלי אפשר לקנות בחנות האורגנית במשק של איריס בן-צבי (בכפר יהושע), או ישירות ממני.

טלפון: 0546491906 אימייל: [email protected]
מירב_ב*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 14:37
דף אישי: הדף האישי של מירב_ב*

מזון אורגני

שליחה על ידי מירב_ב* »

בימים הקרובים נטייל באזור הכינרת, עין חרוד ועוד. מחפשת המלצה לרכישת פירות, ירקות ועלים ירוקים אורגניים באזור.
יואב_א*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2007, 09:55

מזון אורגני

שליחה על ידי יואב_א* »

לפני כמה שבועות, באחד מביקורי באיזור השרון, עצרתי בגינה האורגנית בבית יצחק (אחרי שקראתי עליהם במדריך האורגני של אביב לביא).
באתי בדיוק בזמן השתילה, ביקשתי וקיבלתי אחריות על ערוגת ברוקולי, שתלתי ברינה. טיילתי בין ערוגות הכרוב והחסה קטפתי חצילים, קישואים כרישה ועוד.
חוויה יוצאת דופן. אני גר בגבעתיים והתחלתי לעשות מהם משלוחים, ההתמחות שלהם זה בירקות בטרייות ובמחיר (למרות שיש גם את כל המוצרים הרגילים האחרים).
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

מזון אורגני

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

בדף הכול על אגוזים השארתי שאלה שהייתי שמח אם תעזרו לי למצוא לה תשובה הולמת. השאלה לגבי סוגי העיבוד שעוברים האגוזים השונים (ולמה לקנות אורגני אם בכלל, ומאיזה).
מיכלי_לי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2007, 18:28
דף אישי: הדף האישי של מיכלי_לי*

מזון אורגני

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

אני גר בגבעתיים והתחלתי לעשות מהם משלוחים, ההתמחות שלהם זה בירקות בטרייות ובמחיר
הגינה האורגנית בבית יצחק - גם אני קונה שם השלמות לסל האורגני המוזמן אצל במבי ק
יחס אדיב, ירקות טריים רובם מהשדה של הבעלים, הפירות במיעוטם מהמקשה ומגידול הבעלים,
לגבי המחיר, לא זול בכלל! מלבד מה שיש ב50% הנחה.
קיטי*
הצטרפות: 01 ינואר 2007, 10:30

מזון אורגני

שליחה על ידי קיטי* »

ראיתי שפתחו קו-אופ ורגני בטכניון:
http://groups.google.com/group/technion ... t?lnk=iggc
מישהו קנה שם? איך זה?
רחל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 22:57

מזון אורגני

שליחה על ידי רחל* »

אשמח אם תבואו לבקר אותי באתר החדש שלי
[url=http://organicfood.awardspace.info"מזון]מזון בריאות אורגני הזמנה משלוח[/url] בריאות אורגני הזמנה משלוח"
אורי_יורמן*

מזון אורגני

היום הייתי בשוק וראיתי משהו זוועתי לחלוטין.
מדף שלם של אפרסמונים שכל אחד שוקל איזה 700 גרם. אפרסמונים בגודל שבין אנונה למלון.
בא לי לעשות שם הפגנה עם שלטים זהירות הורמונים!
אורי_יורמן*

מזון אורגני

בפתח תקווה קיים משווק אורגני בשם "גן עדן" ברחוב גולדנהירש (קרוב לשוק ולתחנה המרכזית).
אני מכיר אותו באופן אישי כי הוא גם עוסק בייעוץ תזונתי ורפואי על פי ההיגיינה הטבעית, לאחר שלמד אצל ד"ר יוסף רזון ז"ל, ומספרי בן אורי והרברט שלטון.
היום קניתי אצלו סחורה בפעם הראשונה, והתלהבתי מאוד.
קניתי אפרסמונים (5 קילו), תפוחים (10 קילו), אגסים, אבוקדו, סלרי וחסה.

החסה הכי טעימה שטעמתי עד כה, ואני אוכל הרבה חסה...
גם הסלרי מצויין.
התפוחים מדהימים, ברמה אחרת לחלוטין ממה שמשווקים בחנויות האורגניות בארץ. יש לו חקלאי שמגדל בין היתר תפוחים שלא מגיעים לחנויות ע"י הרדוף.
לא מזמן אכלתי תפוחים ישר מהעץ, ואני חושב שהתפוחים שקניתי ממנו היום הם היחידים שמתחרים בזה.

ממליץ בחום!
אלירן_דה_מאיו*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2006, 11:25
דף אישי: הדף האישי של אלירן_דה_מאיו*

מזון אורגני

שליחה על ידי אלירן_דה_מאיו* »

אורי, אני שמח שמצאת את האדם הנכון בשבילך ברגע זה,
אבל בהקשר לדף הנוכחי של "מזון אורגני", אתה בטוח שהתוצרת שקנית היא באמת כזאת ?

בשוק האורגני, אין כרגע אפרסמונים במצב "קשה" אלא אך ורק אפרסמונים רכים ובשלים לחלוטין, אגסים אין כרגע בכלל בשוק האורגני, ולתפוחים אורגניים יש מקור אחד בגולן, ומקור נוסף שמגיע מאירופה.

אם אתה נהנה מהתוצרת שלו, על-הכיפעק, רק חשוב שתדע שרוב הסיכויים הם שהיא לא אורגנית.
אורי_יורמן*

מזון אורגני

יש חקלאי שהוא עובד איתו באופן אישי. האיש הזה מאמין בכל ליבו במזון אורגני, מבחינתו לאכול אורגני בא במקום הראשון, לפני מה אתה אוכל בכלל (בתור יועץ תזונה, שזה משהו שהוא עוסק בו).
אין סיכוי שהתוצרת לא אורגני. (תמיד יש סיכוי, אבל קלוש מאוד)
יש לו חקלאי שהוא עובד איתו באופן ישיר, שכנראה לא משווק לאדמה/הרדוף/ליב, ולכן התפוחים שלו, למשל, לא מגיעים לחנויות.
האפרסמונים שהוא הביא לי היו בקירור, והוא אומר שתוך שבוע או שבועיים גם זה לא יהיה. כנ"ל האגסים (מקירור).

בנוסף לחקלאי הזה, הוא מביא גם תוצרת של אדמה, אבל רק "השלמות".
החסה שלו, שממנה אכלתי היום שוב - הכי טעימה שאכלתי מימי. היום אכלתי חסה ככה סתם בשביל הכיף מרוב שהיה טעים.
רון_ג*
הצטרפות: 26 יוני 2004, 22:01
דף אישי: הדף האישי של רון_ג*

מזון אורגני

שליחה על ידי רון_ג* »

העדפת מוצרים שלא דושנו בדשנים כימיים אינה רציונלית ופוגעת בסביבה

אני לא יודע אם הוא צודק או לא (כי אני לא מספיק מתמצא בענין), אבל מה שבטוח שהוא יודע לכתוב טוב.
אותי הוא שכנע לגמרי.

ואתכם ?
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מזון אורגני

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אותי הוא ממש לא שכנע.
ראשית כל, חלק מהפן האקולוגי שבדישון אורגני הוא בשימוש חוזר בפסולת שאחרת הייתה מגיעה למזבלות ומזהמת את הסביבה לפחות, אם לא יותר, מהזיהום עליו מצביע הכותב, אשר נובע מהצורך לפזר ולהטמין את הקומפוסט. לגבי יצירת גז מתאן בזמן שהקומפוסט עומד - ובמזבלה אותה פסולת לא הייתה מייצרת גז? הייתה. כמו כן, הוא מתעלם מהזיהום הנוצר בעת ייצור הדשן הכימי. הרי דשן זו לא מופיע יש מאין, הוא נוצר במפעל, מפעל מזהם. גם שינוע הדשן וחומרי הגלם שלו, מזהמים.
בנוסף, כיוון שדשן כימי הוא זול וקל להשגה ונוח לשימוש, יש שימוש עודף בו, והמלחים עליו הוא מדבר נשטפים אל מיי התהום ומזהמים את המים. אצות ירוקות בכינרת זה לא מקומפוסט, אלא רק מדשן כימי. דווקא בגלל שהקומפוסט אינו כל כך זמין, הפירוק שלו איטי יותר, ומעודד פעילות וקיום של מיקרואורגנמים בקרקע, מה שאי אפשר לומר על דשן כימי שיכול לעבוד ללא בעיה גם בקרקע מעוקרת ועקרה משימוש בחומרי הדברה..
טלי_מא*

מזון אורגני

שליחה על ידי טלי_מא* »

"אין הצמח יכול להבחין כלל אם מקור היסודות הנקלטים על ידיו נובע מפירוק החומר האורגני (מינרליזציה), או מהמסת הדשן הכימי."
קצת כמו הטענה שהגוף שלנו לא מבחין אם הויטמין C בא מכמוסה או מפרי, לא?

חקלאות פוגעת בסביבה (היא לא ליקוט) והיא פוגעת יותר ככל שהיא אינטנסיבית יותר ושונה מהסביבה.
הטענה כאילו חקלאות שעושה שימוש בתהליכים טבעיים פוגעת יותר מאשר חקלאות שמכניסה רכיבים חדשים לטבע היא... הממ... משונה.
צואת בעלי חיים שימשה מאז ומעולם לטיוב קרקע. מקורות המים מזוהמים ומזדהמים מאז המהפכה התעשייתית בערך?
בשמת_א*

מזון אורגני

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני לא יודע אם הוא צודק או לא (כי אני לא מספיק מתמצא בענין
אני מתמצאת מספיק בעניין.
לכן אני יודעת שהוא לא צודק.

מה שאי אפשר לומר על דשן כימי שיכול לעבוד ללא בעיה גם בקרקע מעוקרת ועקרה משימוש בחומרי הדברה..
יתרה מכך, השימוש בדשן כימי הוא-הוא שמעקר את האדמה. וגדול עלי להסביר למה.
יעלפו_מהמושב*
הצטרפות: 02 נובמבר 2007, 10:21
דף אישי: הדף האישי של יעלפו_מהמושב*

מזון אורגני

שליחה על ידי יעלפו_מהמושב* »

מצאתי היום בעדן טבע מרקט המון פירות מיובשים אורגנים (אולי קשור לטו בשבט? בעצם, זה כבר עבר). המחירים נראים לי סבירים מאוד, ויש על זה חותמת של אגריאור וטיב השדה.
אורי_יורמן*

מזון אורגני

רציתי לעדכן -
בסניפי טבע ספורט קסטל (ראיתי בסניף החדש בדיזינגוף/פרישמן) מוכרים עכשיו את התמרים מג'הול המדהימים של זורגניקה 2 קילו ב75 ש"ח (הכי זול שראיתי בשנה שאני עוקב).
קניתי חבילה אחת, ובטח אחזור לקנות עוד 2
מירב_ב*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 14:37
דף אישי: הדף האישי של מירב_ב*

מזון אורגני

שליחה על ידי מירב_ב* »

אשמח למידע על פטריות טריות.
לא נתקלתי עד היום בפטריות אורגניות. יש בכלל פטריות אורגניות?
תודה מראש.
אורי_יורמן*

מזון אורגני

The Dirty Dozen: Top 12 Foods to Eat Organic

בתרגום לעברית:
שניים עשר המלוכלכים - רשימת 12 הדברים שהכי מומלץ לאכול רק אורגני.
אורי_יורמן*

מזון אורגני

אני מחפש לרכוז פירות יבשים אורגניים באריזות גדולות או לפי משקל,
מטעמי חסכון באריזות.

האם מישהו מכיר מקום שאפשר לקנות בו את הנ"ל?
עדיפות לתאנים ומשמשים, אבל גם פירות אחרים (צימוקים למשל)
טלי_מא*

מזון אורגני

שליחה על ידי טלי_מא* »

למי שרוצה לקנות במחירים סיטונאיים ויכול לקנות ולהשתמש (או לשמור בתנאים טובים) על מוצרים בכמויות של ארגזים (ולא קופסאות יחידות), כדאי לנסות את הרצל ביבי. הוא הבעלים של ניצת הדובדבן והוא בעצמו מייבא הרבה מהמוצרים. המחסן של ניצת הדובדבן נמצא בקיבוץ מעלה החמישה, ליד ירושלים. נכנסים לקיבוץ וממשיכים ישר עד שיש פניה ימינה לכיוון הרשת, המחסן נמצא ממש שם, ליד הרפת, מימין.
|יד1|
אורי_יורמן*

מזון אורגני

ידוע, תודה.

נ.ב. מסתבר שהיום עברתי באורגניק מרקט והם התחילו להביא הרבה יבשים אורגניים בתפזורת שלא היו קודם:
אגוזי ברזיל, פקאן קלוף, צימוקים, משמשים מיובשים, תאנים מיובשות.
ה3 האחרונים זה בדיוק מה שחיפשתי! :-)
טלי_מא*

מזון אורגני

שליחה על ידי טלי_מא* »

אגוזים לא כדאי לקנות בתפזורת (פתוחים) בשל התחמצנות מהירה יותר במצב הזה.
אורי_יורמן*

מזון אורגני

למה לא?
אני מאמין שיש לי חוש טעם מספיק טוב בשביל לחוש בהתחמצנות של אגוזים, והאגוזים שאני קונה בתפזורת בשוק לוינסקי נהדרים! למען האמת, פעם אחת קניתי וגיליתי שהיו מחומצנים למדי, אבל החזירו לי את הכסף!

נ.ב אני מסכים עם הטענה שלך אבל רק לגבי אגוזי מלך ופקאן לא קלופים. שאר האגוזים מאוד טעימים לי ולא מרגישים לי מחומצנים גם מתפזורת.

נ.ב2 רצוי לקנות דברים בתפזורת מטעמי שמירה על הסביבה
נסיכת_השום*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 14:05
דף אישי: הדף האישי של נסיכת_השום*

מזון אורגני

שליחה על ידי נסיכת_השום* »

שלום לכלם..
שלום!
יש לי שאלה, מקווה שלא שאלו אותה עדיין ופיספסתי...
מכיוון שלצערי, אין באפשרותינו לקנות ממש הכל אורגני, פשוט בגלל מצבינו הכלכלי, אני מאוד אשמח לשמוע מה באמת חשוב לאכול אורגני, ומה פחות משנה.
למשל, ידוע לי שבשר עוף וביצים מומלץ לאכול רק אורגני. ושבתמרים לא אורגניות יש מעט חמרים מזיקים.
מה בקשר לשאר הדברים? ירקות, פירות, קיטניות, לחם, אורז?
תודה, ואשמח מאוד לתשובות אם למשהו יש ידע בעניין.
נביאת_החן*
הצטרפות: 04 ינואר 2008, 10:42

מזון אורגני

שליחה על ידי נביאת_החן* »

שלום,

חברים שלנו טוחנים קמח מלא אורגני וקמח כוסמין אורגני, שהולך ישר להקפאה, למניעת תולעים.
וגם, הם סוחטים מיץ רימונים אורגניים, לא מוסיפים חומרים משמרים ולא מפסטרים, ומקפיאים.

איזורים שהם מגיעים אליהם קבוע: איזור הצפון, הבקעה, והמרכז. להזמנות מרוכזות, יש אפשרות להגיע לאיזורים נוספים.

עלויות:
קמח מלא אורגני מנופה 8.5 ש"ח
קמח כוסמין אורגני מנופה 16 ש"ח
מיץ רימונים אורגני 1/2 ליטר 15 ש"ח
מיץ רימונים אורגני 1 ליטר 27 ש"ח

להזמנות ופרטים נוספים: אסף נוב 052-6493837
אוק*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 11:36

מזון אורגני

שליחה על ידי אוק* »

ידוע למישהו איה ניתן לקנות מזון וירקות אורגניים ברמת הגולן?
אורי_יורמן*

מזון אורגני

תמרים

הייתי היום בניצת הדובדבן בתל אביב. קניתי 5 קילו תמר חלאווי אורגני ב112 ש"ח, באריזת קרטון בלי ניילון! (ממש שמחתי כי אני שונה לקנות דברים שבוזבז עליהם פלסטיק)
בנוסף, יש להם גם 5 קילו תמר מג'הול אורגני ב130.5 ש"ח.
משום מה בתפזורת לא כתוב שהחלאווי והמג'הול אורגניים, כי לא החליפו את המדבקות, אבל צדוק (מנהל הסניף, ואיש ותיק בתחום) הראה לי את האריזות המקוריות ואפילו נתן לי לטעום מהמג'הול.

המג'הול, אגב, היה אפילו יותר מוצלח מהמג'הולים של זורגניקה!
אחזור לשם בטח בימים הקרובים בשביל לקנות גם 5 קילו מג'הול.
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

מזון אורגני

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

אני גם רוצה :-)

תוכל לקנות כפול?
אורי_יורמן*

מזון אורגני

נראה לי שבקצב הזה של העברת מזון ביננו, כדאי שאברר אם מישהו מהפתחתקוואים שמשרתים איתי בצבא גר קרוב אליך.. :-)
חן*
הצטרפות: 16 יולי 2004, 00:41

מזון אורגני

שליחה על ידי חן* »

אדמה אורגנית?
אנחנו רוצים לגדל צמחי תבלים בעדנית.
מאיפה אפשר להשיג אדמה שבטוח נקיה מרעלים?
אורי_יורמן*

מזון אורגני

אם זה בכמות קטנה, אז אני הכי ממליץ פשוט ללקט אדמה מהטבע או מהגינה של חבר/ה,
ולוודא שהאדמה מצמיחה עשבי בר יפים וחיוניים (בלי קוטלי עשבים)
אלירן_דה_מאיו*

מזון אורגני

ידוע למישהו איה ניתן לקנות מזון וירקות אורגניים ברמת הגולן?
שלום אוק, אם אתה נמצא באזור קיבוץ אלומות (לא רחוק מדרום הגולן), אתה מוזמן להגיע ולבקר בשוק האורגני המתקיים פעמיים בשבוע, ובו נמכרת התוצרת שאנו מגדלים בחווה, בנוסף לכל שאר המוצרים האורגניים בשוק שאנו קונים ממגדלים באזור ומבחוץ.

לפרטים נוספים אתה מוזמן לבקר כאן: http://www.alummot.co.il/ ולהכנס אל עמוד השוק.

בנוסף, יתכן ויש לי פיתרון בשבילך, אם אתה מעוניין בשיווק ישיר אל הבית, בכל אזור רמת הגולן, של ירקות שחלקם אורגניים לחלוטין, וחלק אחר גם הוא גדל בשיטה אורגנית, אך ללא אישורים כרגע. אם אתה מעוניין בפרטים נוספים, אתה מוזמן ליצור עמי קשר באימייל: [email protected]

_המג'הול, אגב, היה אפילו יותר מוצלח מהמג'הולים של זורגניקה!
אחזור לשם בטח בימים הקרובים בשביל לקנות גם 5 קילו מג'הול_

מה שלומך אורי ;)
אכן כן, המג'הול החדשים שמגיעים באריזות של 5 קילו, הם תוצרת ייבוא חדש של הרצל ביבי, והם בהחלט נראים טוב, אך יש לקחת בחשבון שהם לא גדלים בארץ. לעומת הזורגניקה, שבתחילת העונה היו נהדרים, וממה שנשאר בקירור- האיכות פחות טובה, אך לפחות מקורם בישראל (אם זה משנה מבחינתך).
אלירן_דה_מאיו*

מזון אורגני

בהזדמנות זו אשמח גם לשתף בקטע שכתבתי בנושא האורגני, העוסק בחשיבות המזון האורגני-המקומי והטרי ביותר.

לשמחתנו התברכנו בארץ שניתן לגדל בה סוגים רבים ושונים של ירקות ופירות, ואת חלקם ביכולתנו לגדל לאורך השנה כולה באזורים שונים בארץ.

האפשרות הקסומה של הצרכנים האורגניים לקנות תוצרת חקלאית טרייה ישירות מהמגדל היא אחד מעמודי התווך בהתפתחות והגדילה של החקלאות האורגנית.

אין פערי תיווך וחברות שיווק- מה שהופך את העלויות של המזון האורגני לסבירים וקרובים הרבה יותר למחירים שהכרנו קודם בשוק הלא-אורגני.

הבחירה בגידולים אורגניים והתמיכה בחקלאות האורגנית- מהווה צעד של אמון ושותפות בעשייה מבורכת יותר לסביבתנו כולה- ולאנשים החיים בה.

לקריאת הקטע המלא, וצפייה בתמונות הגידולים השונים, אתם מוזמנים להכנס לקישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.a ... Id=1237258

בברכה
אלירן
אורי_יורמן*

מזון אורגני

אך לפחות מקורם בישראל (אם זה משנה מבחינתך).
האמת שכן!
ומאיפה החלאווי האורגני מגיע?
אנונימי

מזון אורגני

שליחה על ידי אנונימי »

קישור
לאינדקס של החשיבות לקניית אורגאני. יש גם קובץ קטן שאפשר להדפיס ולשים בארנק.
http://www.foodnews.org/walletguide.php
אורי_יורמן*

מזון אורגני

_מה שלומך אורי ;)
אכן כן, המג'הול החדשים שמגיעים באריזות של 5 קילו, הם תוצרת ייבוא חדש של הרצל ביבי, והם בהחלט נראים טוב, אך יש לקחת בחשבון שהם לא גדלים בארץ_
אלירן, הרשה לי להעמיד אותך על טעותך

חזרתי לחנות - ניצת הדובדבן, סניף תל אביב. שאלתי את צדוק (המנהל) לגבי התמרים, והוא צחק עלי ואמר שאין בשביל מה לייבא תמרים, הרי ישראל מייצאת אותם בכמויות אדירות, והם גלים בשפע בבית שאן ו... (הזכיר כמה איזורים בארץ שמגדלים בהם תמרים).
ואז הוא הראה לי את הארגז
תמר מג'הול, 5 קילו, המגדל - שדה אליהו!

אני בדיוק אוכל עכשיו אחד... וואו!
:-)

עלה לי 134 ש"ח ל5 קילו!
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

מזון אורגני

שליחה על ידי with_passion* »

וואלה תודה על הבירור אורי - מחיר טוב באמת.
אז איך הם - מקרור? או שיש קצת מקולקלים? ואיך דרגת הנמס בפה?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מזון אורגני

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אז איך הם - מקרור?

אלא מאיפה?
אנחנו חצי שנה אחרי גדיד...
אורי_יורמן*

מזון אורגני

הם יבשים אבל רכים, לא נוזליים.
לא ממש מהסוג של הקרור.
גדולים יותר ממה שמוכרים זורגניקה.

לדעתי אין מקולקלים, לפחות לא הרחתי.
(בד"כ כשאני קונה 5 קילו יש ריח של אלכוהול בתוך החבילה, מכמה תמרים מקולקלים. הפעם אין)
בשמת_א*

מזון אורגני

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני קונה רק של שדה אליהו. והכי אני אוהבת חלאווי.
סימנים_בדרך*
הצטרפות: 18 אפריל 2007, 10:52
דף אישי: הדף האישי של סימנים_בדרך*

מזון אורגני

שליחה על ידי סימנים_בדרך* »

עלה לי 134 ש"ח ל5 קילו! ואוו!!!
זה ממש ממש זול! אנחנו קונים אותם ב50 ש"ח לקילו.. אבל כמה זמן הם נשמרים לך טריים? אני חושבת שכתוב על האריזה (זאת של החצי קילו, שדה אליהו) לשימוש עד חודש מיום הפתיחה. יש מצב שאתה משתלט על 5 קילו בחודש??? או שהם טריים יותר זמן מהכתוב? בכ"ז בלי חומר משמר...
אורי_יורמן*

מזון אורגני

ש מצב שאתה משתלט על 5 קילו בחודש???
משהו כמו 4 קילו בחודש, נראה לי.
אפשר לשמור במקרר
ה_עוגיה*

מזון אורגני

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אנחנו שומרים את התמרים (חלאווי, שדה אליהו) במקרר. בד"כ זה נגמר תוך חודש אבל בתקופות שהיינו איטיים זה החזיק חודשים (במקרר).
בשמת_א*

מזון אורגני

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם אנחנו שומרים במקרר. מחזיק המון, אם כי אנחנו גם מחסלים את זה מהר.
בד"כ עולה לי 20 ש"ח לחצי קילו, כי חלאוי בנטעים יש רק ארוז. הבהארי יותר זול, כי הוא נמכר גם בתפזורת.
לא מזמן קניתי תמרים של שדה אליהו, אולי בהארי, במבצע של 60 ש"ח ל-4 קילו.
סימנים_בדרך*
הצטרפות: 18 אפריל 2007, 10:52
דף אישי: הדף האישי של סימנים_בדרך*

מזון אורגני

שליחה על ידי סימנים_בדרך* »

אנחנו קונים אותם ב50 ש"ח לקילו.. כמובן ששכחתי לציין שהתכוונתי לתמר מזן מג'הול, הם הכי יקרים.
זה החזיק חודשים (במקרר). יופי, אז עכשיו אני יכולה להרשות לעצמי לקנות כמות גדולה בזול, בלי לחשוש שחצי ממנה תגיע לפח בסוף.. תודה לכם!
ה_עוגיה*

מזון אורגני

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

"קראתם? קראתם? היה כתוב במעריב שירקות אורגניים מסוכנים בגלל שהצמח מפתח רעלנים לעומת צמח מרוסס בכימיקלים שאינו צריך להתמודד עם המזיקים"

אני זוכרת שהנושא הזה עלה כאן מתישהו, איפושהו.
עוד לפני שמצאנו את הכתבה שריגשה כ"כ אנשים ממשפחתנו וגילינו שכל ה"בשורה" מצטמצמת ל"אולי" ו"עשוי", חיפשנו מאמרים בנושא וכל מה שמצאנו אמר את ההיפך.
(אבל בכל זאת, הנה הכתבה, למקרה שגם אמא שלכם קראה אותה)
אורי_יורמן*

מזון אורגני

אני מסכים עם חלק מהכתבה (למשל שלא הוכח עדיין הקשר בין ירקות אורגניים לבריאות),
אבל העניין שירקות אורגניים מסוכנים בגלל שהצמח מפתח רעלנים לעומת צמח מרוסס בכימיקלים שאינו צריך להתמודד עם המזיקים. זאת סתם ספקולציה של מומחה (בשם ד"ר יונתן אלקינד), ולא איזה משהו בדוק.
לי, אישית, זה נשמע אפילו מופרך
עוג_הבנזוג*
הצטרפות: 31 יולי 2003, 12:49
דף אישי: הדף האישי של עוג_הבנזוג*

מזון אורגני

שליחה על ידי עוג_הבנזוג* »

מה זאת אומרת לא הוכח?

קודם כל העובדה שחומרים שהיו מותרים אתמול לריסוס אסורים היום, זו כבר הוכחה (באינדוקציה) שחלק ממה שמרססים היום יהיה ידוע בעתיד כרעיל. לדוגמא - DDT, diazinon.

דבר שני ישנם מחקרים רבים בנושא, הנה מה שמצאתי בחיפוש מהיר, בלי להתאמץ:
http://www.soilassociation.org/web/sa/s ... ]nutrition research[/po].html
שליחת תגובה

חזור אל “דפים לשירות הקהילה”