ניתוח להסרת שקדים פוליפים

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם ניתוח כפתורים באזניים, לשון קשורה ושקדים פוליפים
קצת ממה שהספקתי ללמוד על פוליפים:

הפוליפ הוא חלק ממערכת הלימפה.
כדי לדמיין איפה הוא נמצא צריך לתאר קשת שבכל אחד מקצותיה נמצאים השקדים וברומה (מאחורי האף בערך) נמצא הפוליפ.
לא הצלחתי למצוא שום חומר שמתייחס לסיבה שגורמת להגדלה של הפוליפ, בכל אופן לכל אחד מאיתנו יש פוליפ שכזה. במקרה שהפוליפ גדל בצורה מוגזמת הוא חוסם את מעבר האויר מהאף. במקרה כזה מתחילים לשמוע את הילד נוחר ובמקרה שלנו הנחרות נגמרות בהפסקת נשימה.
הפסקת הנשימה לא חונקת את הילד אלא מעירה אותו, לעיתים מעירה לחלוטין ולעיתים באופן חלקי. כשהילד מתעורר הוא נושם מהפה, עד שהוא שוקע שוב בשינה עמוקה. אז השרירים רפויים והפוליפ שוקע לו שוב קלות לעבר צינור הנשימה שבאף - דבר שגורם שוב לילד לנחור וחו"ח.

אז למה להוציא את הפוליפ:
כי נשימה דרך הפה פחות טובה, גם בזמן ערות וגם בשינה. הפסקות הנשימה מורידות את רמת החמצן שמגיע למוח ועלולות לגרום לנזק בטווח הארוך.
חוסר השינה פוגע גם בהתפתחות של הילד.
(קרן שמש)

יש אצלי בלבלול בין פוליפים לשקד שלישי מוגדל, האם זה שם אחר לאותו הדבר או שזה משהו אחר?
לפי רופא המשפחה הבת שלנו צריכה לעבור ניתוח הוצאת אדנואידים וכפתורים בדחיפות. בשלב הזה אני די מתנגדת לניתוח גם כי היא קטנה וגם כי מהידע הדל שלי ברפואה אני יודעת שלבלוטות שרוצים להוציא יש תפקיד חיסוני בגוף ואני משערת שאם הן גדלו מעבר לגודל הנורמלי יש לכך סיבה כלשהי. לא ברור לי איך הפתרון של הרפואה המודרנית הוא לכרות איבר שלפי הבנתי יש לו חשיבות רבה למערכת החיסון במקום למצוא מה הסיבה לכך שהבלוטה גדלה. האם אין חשש שאם מוציאים את הבלוטות אך הסיבה האמיתית לבעיה לא נתפרה יגרמו סיבוכים אחרים בעתיד? , האם הוצאת הבלוטות לא גורמת לפגיעה במערכת החיסונית של הגוף?
(מיכלול ה)

שקד שלישי הוא מעין בלוטת למפה, דומה לשקדים הרגילים שרואים בפתיחת הפה. מיקומו הוא בחיבור שבין אחורי האף ללוע- כאשר מסתכלים בראי ורואים את הקיר האחורי של הלוע- קצת למעלה משם נמצא השקד השלישי. ביחד עם רקמה דומה בבסיס הלשון נסגר מעין מעגל הגנה (שקדים+שלישי+בסיס הלשון).

פוליפים הם מבנים אשר נמצאים בתוך מערות האף- בנויים מרקמה המפרישה ריר או נזלת. כאשר הם גדולים הם מפריעים לזרימת האוויר דרך האף.

גם כאשר השקד השלישי מוגדל אז הילד לא מצליח לנשום מהאף- אם נוסיף קצת נזלת אז גם אם היה מרווח צר מאד אז גם הוא נחסם.

את הניתוח לא עושים כי הוא מוגדל, אצל הרבה ילדים הוא מוגדל. מנתחים כאשר הוא פוגע בנשימה וגורם להפסקות נשימה בשינה. בכל מקרה הכריתה היא לא 100% ותמיד נשארת קצת רקמה ובשילוב השקדים האחרים התפקוד נשמר. אם עדין יש פעילות אימונית רבה אז הגוף יודע גם לחדש את הבלוטה ולכן לפעמים השקד השלישי חוזר. חשוב גם להזכיר שלהפרעה חסימתית בשינה יש השלכות רבות.
(גיל ט)
רעיונות למאכלים קרים ורכים (כדי להקל על הכאב אחרי הניתוח) שמבוססים על מוצרים מזינים וניתן להכינם בבית (לחצו על הפלוס)

מיכלול ה (2008-04-28T13:12:47):
הבת שלי אמורה לעבור ניתוח שקדים בעוד כמה ימים. אחרי הניתוח הגרון מאוד כואב ואמורים לאכול מאכלים קרים ורכים כדי להקל על הכאב. הרופאים ממליצים על גלידות ויוגורטים אבל אני מעדיפה שלא תאכל יותר מדי סוכר ומוצרי חלב כי זה יוצר ליחה. אני מבקשת לקבל רעיונות למאכלים קרים ורכים שניתן להכין בבית שמבוססים על מוצרים מזינים, לא רק מפירות אלא גם מחלבונים פחמימות וכו'.
ולגבי הניתוח אנא בבקש לא לשאול אותי למה והאם אני בטוחה שזה הדבר הנכון לעשות. כבר עברנו את השלב הזה ואין לי רצון לפתוח את הנושא לדיון.

אורי יורמן (2008-04-28T13:19:28):
דוקא כן ממליץ על המון דברים מפירות,
אבל מכיוון שאת מחפשת כיוונים אחרים,
אז אפשר להכין גלידות על בסיס אגוזים/שקדים/שומשום די בקלות

וחוץמזה חומוס מגישים קר (לדעתי).

מיכלול ה (2008-04-28T13:49:28):
אורי אתה יכול להסביר לי איך עושים גלידה על בסיסי אגוזים?

מיכלול ה (2008-04-28T13:50:31):
לגבי חומוס זה ברור, אני עושה גם ממרחים מקטניות אחרות, אני מחפשת בעיקר דברים שניתן לאכול במצב קפוא - כמו גלידה.

אורי יורמן (2008-04-28T13:55:56):
אורי אתה יכול להסביר לי איך עושים גלידה על בסיסי אגוזים?
בגדול -
80-150 גרם אגוזים,
תמרים לפי הטעם,
קרח
לדחוף למעבד מזון, או בלנדר עם דחפן, או הרבה עבודה עם בלנדר מוט.
לדעתי ראוי להוסיף חופן קטן של עלים (למשל נענע) בשביל להחיות את המתכון הזה (שכן הוא כמעט נטול דברים כמו וטמין C)

לגבי חומוס זה ברור, אני עושה גם ממרחים מקטניות אחרות, אני מחפשת בעיקר דברים שניתן לאכול במצב קפוא - כמו גלידה.
כרגע עולים לי בראש רק דברים מתוקים:
גלידה,
ארטיק,
חלבה וכדורי אנרגיה

ילדת טבע (2008-04-28T15:26:40):
הכנתי לביתי אתמול תחליף קרטיב יותר בריא ומומלץ על ידי המטפלת שלנו לחיזוק הטחול. השרתי חמוציות במים אחר כך בלינדרתי עם המים והוספתי עוד מים וקצת סילאן. הקפאתי בתבנית של קוביות קרח. יוצא אמנם מתוק אבל נטול חלב ונותן יופי של אנרגיה.

ילדת טבע (2008-04-28T15:31:50):
את יכולה להכין לה דברים כאלה עם לבלנדר בפנים קשיו או אגוז אחר וזה יוצא כאילו חלבי כזה וטעים. אני חושבת שגם בדף הזה של הגלידה הנאה יש רעיונות למקורות קצת שונים לגלידה.
המטפלת שלנו גם המליצה לתת לקטנה שלנו לחימום הגוף רסק ירוק עם דלעת חיה מוסוות בפנים (כי רסק ירוק היא אוהבת) את זה למשל אפשר להקפיא וקרטיב ירוק ולהסוות בפנים עוד דברים נחמדים אם היא אוהבת רסקים ירוקים.
שיהיה לכם בקלות ובהצלחה ורפואה שלמה ומהירה.

ניצן אמ (2008-04-28T16:05:38):
האיש עושה גלידה וניל משקדים ותמרים עם טיפת וניל טבעי. יוצא גן עדן.
מתבקש למדי לעשות רסק ירוק. אפשר גם להקפיא ולשים במגש קוביות קרח או כקרטיב ירוק.
גם אני הייתי הולכת לכיוון של ממרחים לא מתוקים. חומוס מהמקרר בהחלט עונה להגדרה של קר ורך. זה הרי לא חייב להיות קפוא. הייתי מכינה בעצמי או דואגת שזה לא יהיה מתובל או חמוץ מדי.

משפחת אושר (2008-04-28T16:54:20):
קודם כל, אני מאחלת לכם שיעבור בקלות ובשלום והחלמה מהירה וטובה.
היא אוהבת עגבניות? אם כן, אפשר לרסק אותן עם כמה עשבי תיבול ושום (אם זה לא אגרסיבי מדי לאזור המחלים) ולתת לשתות. אצלנו זה להיט (מיד לפני שזה נכנס לפסטה (-:).
יוגורט-נא-מהצומח (מוצרי חלב מאגוזים ומזרעים) על בסיס קשיו. קל להכנה ומאוד טעים. אפשר להוסיף קינמון או וניל לשדרוג.
לפני כמה ימים עשיתי מחית מעדשים מונבטות, לא מבושלות. אני מניחה שאפשר גם ממבושלות שהתקררו. טחנתי יחד עדשים בכל הצבעים, אבוקדו, כוסברה, קצת גרעיני חמנייה ומלח גס. מעדן..
חוץ מזה, גלידות על בסיס פירות מוקפאים, כמו בננה. טעים וקל.
אגב, לי אישית זה ברור שאת עושה את הדבר הטוב ביותר בשביל בתך. שולחת כוחות.

גלית ועמרי (2008-04-28T22:32:04):
עגבניות לא כדאי כי זה קצת חומצי מדי
כדאי ומומלץ גלידה על בסיס יוגורט או שרבט פירות רק שיהיה רך ביותר
בעיקרון אפשר לטחון גם מאכלים מזינים כמו ירקות עם בשר למרקם של מרק תינוקות ולקרר ואז לאכול רק להיזהר בימים הראשונים עם התיבול שלא יצא חריף או מלוח מדי.
בכל מקרה מדובר על יומיים שלושה של דיאטה רכה וקרה ותוך שבוע בערך אפשר לחזור לאכול הכל רגיל

עד כאן לגבי מאכלים
קרן_שמש*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2001, 16:23

שליחה על ידי קרן_שמש* »

מי מכיר, מי יודע? מי עבר ומי התגבר בלי?
הקטן בן שנה ושבע. לא נושם טוב בשינה נוחר וסובל מעצירות נשימה. צילום רנטגן ושני רופאים טוענים לפוליפ גדול מאוד שחוסם את כל צינור הנשימה מהאף. אמרו לי שאין מנוס אלא לנתח וכבר קבעתי תאריך. אבל אני רוצה לדעת יותר. וגם לברר לגבי מנתח טוב.
אז יאללה, תכתבו.
גלית_ועמרי*
הצטרפות: 06 אפריל 2003, 00:11
דף אישי: הדף האישי של גלית_ועמרי*

שליחה על ידי גלית_ועמרי* »

לא לנתח!!! לא לנתח !!! ועוד פעם לא לנתח!!!
בטח שלא בגיל כזה קטנטן
לא רוצה לפרט יותר מדי אבל הבת שלי עברה ניתוח שקדים בגיל 4 ועד היום שנתיים אחרי אנחנו סובלים מהסיבוכים.
ללכת קודם כל לרופאים נוספים לקבלת חוות דעת נוספת, ללכת לרופאים מהרפואה המשלימה, לחפש כל!!! דרך אחרת לפני ניתוח.
שרית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2003, 20:18

שליחה על ידי שרית* »

גם למיכאל (בן שנה ועשרה) יש פוליפים מוגדלים. אמנם הרופא לא שלח אותנו לניתוח בשלב זה, אבל אנחנו חסרי אונים מול השינה הלא שקטה שלו, המלאה חירחורים והחנקויות (שרק מלנסות ולחקות אותה, אני מקבלת סחרחורת).
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

ודווקא אנחנו מהמאחרים והקצת מצטערים - אורי עבר ניתוח שקדים ופוליפים בגיל 11, לפני כחודשיים, לאחר שדחינו במשך שנים, טיפלנו בכל דרך אפשרית.
כיום הוא החלים מצוין, ישן טוב וסוף סוף נושם, אבל ישנם כמה דברים שיידרשו תיקון נוסף בגלל שנים של נשימה לא תקינה וחבל...
קרן_שמש*

שליחה על ידי קרן_שמש* »

קצת ממה שהספקתי ללמוד על פוליפים:

הפוליפ הוא חלק ממערכת הלימפה.
כדי לדמיין איפה הוא נמצא צריך לתאר קשת שבכל אחד מקצותיה נמצאים השקדים וברומה (מאחורי האף בערך) נמצא הפוליפ.
לא הצלחתי למצוא שום חומר שמתייחס לסיבה שגורמת להגדלה של הפוליפ, בכל אופן לכל אחד מאיתנו יש פוליפ שכזה. במקרה שהפוליפ גדל בצורה מוגזמת הוא חוסם את מעבר האויר מהאף. במקרה כזה מתחילים לשמוע את הילד נוחר ובמקרה שלנו הנחרות נגמרות בהפסקת נשימה.
הפסקת הנשימה לא חונקת את הילד אלא מעירה אותו, לעיתים מעירה לחלוטין ולעיתים באופן חלקי. כשהילד מתעורר הוא נושם מהפה, עד שהוא שוקע שוב בשינה עמוקה. אז השרירים רפויים והפוליפ שוקע לו שוב קלות לעבר צינור הנשימה שבאף - דבר שגורם שוב לילד לנחור וחו"ח.

אז למה להוציא את הפוליפ:
כי נשימה דרך הפה פחות טובה, גם בזמן ערות וגם בשינה. הפסקות הנשימה מורידות את רמת החמצן שמגיע למוח ועלולות לגרום לנזק בטווח הארוך.
חוסר השינה פוגע גם בהתפתחות של הילד.

זהו בקצרה - באריכות אולי כשיהיה לי עוד זמן.
יסמין*
הצטרפות: 01 פברואר 2004, 23:08

שליחה על ידי יסמין* »

הבן שלנו עבר את הניתוח הזה לפני חצי שנה בגיל 3.5 אחרי הזנחה די קשה של העניין למשך יותר משנה!
ידענו שמשהו לא בסדר אבל קיווינו שיסתדר מעצמו (כמו שכבר קרה לו כשהיה בן שנה וחצי), הלכנו לטיפול הומאופטי אחד או שניים, אפילו ניסינו קצת דיקור עד שהילד התחיל להתנגד, ובסופו של דבר עשינו את הצילום (רנטגן) וחשכו עינינו. הרופא הראה לנו שלמעשה קנה הנשימה של הילד חסום ב-90% מהקוטר שלו! כשהבנו את זה וכששמענו מרופא אלטרנטיבי שמטפל בכמה שיטות שאין ממש מענה לעניין הזה מלבד הניתוח, נכנענו. דרך קופת חולים הניתוח הוא אמנם בחינם אבל לעיתים צריך להמתין זמן רב עד לקבלת תור. אנחנו ניצלנו את הביטוח המושלם וקיבלנו תור תוך שבוע (משלמים השתתפות עצמית בערך 250 ש"ח).
חוץ מעניין ההרדמה המלאה שהוא מאד מפחיד (זה כמו לראות את הילד מת לך בידיים) הניתוח הוא מאד קל. נכנסים דרך הלוע, ככה שאין חתכים חיצוניים, ומשייפים את הפוליפ עד שהוא נעלם. זה לוקח בערך 20 דקות והילד חוזר, עדיין מטושטש, דם נוזל מהאף לעוד איזה רבע שעה. הוא מאד ילל, אבל לא צרח מכאבים. אחרי רבע שעה הוא פתאום הקיא סיר שלם מלא דם. מזל שהכינו אותנו לעניין הזה אחרת היינו מתעלפים על המקום (בזמן השייוף הנ"ל דם נוזל לקיבה ואחרי שהגוף מתעורר הוא דוחה את זה החוצה). מיד הוא חש הקלה ונרגע. מרגע זה הוא הפסיק לבכות ולא התלוננן על כלום (חוץ מזה שהסתירו לו את הופ בטלויזיה, בבית יש רק סרטי וידאו אז הוא ניצל את ההזדמנות). עוד בחדר ההתאוששות הילד נשם מהאף בלי שום בעיות ואנחנו נשמנו לרווחה. הילד נושם מהאף כל היום וכל הלילה, השינה שלו השתפרה באופן ניכר והוא כמעט ולא מצונן (מה שפעם היה כמעט כרוני).
בקיצור, למרות אזהרות הרופאים שהפוליפ עלול לשוב ולצמוח, אנחנו שמחים שהחלטנו ללכת על הניתוח ורק מצטערים שלקח לנו כל כך הרבה זמן להגיע להחלטה הזו.
מקווה שעזרתי למתלבטים... (ידוע לי עם זאת שניתוח שקדים הוא יותר מסובך, ממש כורתים אותם, וכן שההתאוששות יותר ארוכה).
אם יש שאלות אשמח לענות מנסיוני jasmin ogen@myway.com
קרן_שמש*

שליחה על ידי קרן_שמש* »

יסמין תודה. בדיוק השבוע היינו אצל הרופא שוב אחרי שחיכינו - אולי שמש הקיץ תעזור במשהו. עכשיו אני רואה שמינואר אנחנו מחכים.
היה שיפור קל לתקופה מסויימת ואח"כ חזרו ההשתנקויות בלילה והאמת שאני כבר מותשת. אז כאמור שוב ביקרנו אצל הרופא - אבל תור עוד לא קבענו.

האם מישהו מכיר רופא אף-אוזן טוב לצורך ביצוע הניתוח הזה?
יש שתי אסכולות לניתוח. האחת גורסת שיש להוציא את כל הפוליפ. השניה דוגלת בהוצאה חלקית, כדי למזער את הנזק למערכת הלימפה. יש סיכוי קלוש שהפוליפ יחזור ויגדל לממדים שיהוו שוב בעיה.
מה עדיף?
עפרה*
הצטרפות: 09 פברואר 2002, 16:26

שליחה על ידי עפרה* »

אני מכירה רופא אוזניים קונבנציונלי מעולה (מנתח). אם את לא במכבי תוכלי אולי תקבל החזר. אבל הס (!!) מלהזכיר בפניו כל מה שמתכתב עם אלטרנטיבה. הוא יהיר, אבל סופר מקצוען. והכי קטע - הוא זה שהציל אותי מסטרואידים (לא באופן קבוע) ונתן לי פתרון טבעי וזול לבעיות אוזניים של שנים. אבל את תגלו לו שזה "אלטרנטיבי" (-;.

רופא מעולה.
עפרה*

שליחה על ידי עפרה* »

ofroosh ב נטויז'ן
עפרה*

שליחה על ידי עפרה* »

כתבתי אתמול במהירות, כי חיכה סרט בדי.וי.די - התכוונתי שלא הייתי על סטרואידים באופן קבוע, רק לפני ירידות (מירושלים לת"א, טיסות וכד') כי הבעיה שהיתה (ויש לי עדיין) היא שעור התוף מתפוצץ בירידות האלה. אז הרופא הזה בעצם הציל אותי עם פתרון פשוט (שטיפות מי מלח, אני לא מפרטת כי זה קצת גועל, אבל זה גאוני ופשוט ולא מגעים כשמתרגלים), שאני עושה לפני כל ירידה או נחיתה.
הוא רופא מומחה מעולה, קוראים לו ד"ר איתן יניב והוא מקבל בהוד השרון.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

שליחה על ידי שרון_ג* »

עפרה, איך הצלחת? אני סובלת מאותה בעיה (לא ברמה של מעבר מת"א לירושלים, אבל בהחלט בנחיתות מטוסים). בזמנו ניסיתי את שטיפת המלח הנ"ל וכמעט נחנקתי. לא הסתדרתי עם זה.
עפרה*

שליחה על ידי עפרה* »

שרון? אחות לצרה הדפוקה הזאת?! זה התחיל אצלי בגיל 14, אחרי שנחתתי בגרמניה (נחשי בדרך למי :-)) והיתה לי דלקת אוזניים. מאז - כל ירידה, התפוצצות נימים בעור התוף. סיוט. כל הארץ היתה מחוקה מבחינתי - ירושלים, ים המלח, מצפה רמון, צפת, כנרת... ואז באמת הייתי לוקחת משאף וכדורים קורטיזונים (זה אותו דבר כמו סטרואידים? את בטח יודעת...). ופעם בים המלח שתיתי בירה אחרי שלקחתי כדור כזה - והתחרפנתי טוטאלי. ממש סצנה מסרט.

אז אותו ד"ר יניב לימד אותי את ענין השטיפות - יש לנו תמיד באוטו: מזרק (ללא המחט כמובן), שקית עם מלח וכוס. וזה פשוט גאוני ועובד כמעט במאה אחוזים (ב 15 שנים האחרונות אולי פעמיים נקרע ודלקת וכל זה). העניין הוא שצריך ללמוד לעשות את זה. אז ככה אני למדתי (זה קצת גועל של מוחטות וכאלה, אז לא לבעלי קיבה רגישה. למרות שזה ממש בעצם לא כל כך מגעיל):

קודם כל עזרה מורלית:
  1. ההודים עושים את זה כדי לנקות את כל מערות האף. בהתנדבות! הם עושים את זה מרצונם החופשי. וידוע לכולם שההודים יודעים מה הם עושים (?), אז זה ממש מנחם לדעת. - זה משהו מטהר.
  2. כשהיינו קטנים, בים, ועושים גלגולים בתוך המים? אז לפעמים היה נכנס מי ים לאף והיה צורב וכל זה?! אז זה הכי גרוע שיכול להיות. קצת דמעות בעיניים ורפלקס הקאה.
ולעניין עצמו:
  1. בערך חצי כפית מלח על כוס מים.
  2. לשאוב עם המזרק ו"להזריק" לנחיר אחר.
  3. למשוך את מי המלח לתוך האף מהר, עד שהם מגיעים לנקודה הזאת שמחברת את האף-אוזן-גרון (זה בגרון). "נקודת המוחטות".
  4. ומשם כאילו להקיא את זה דרך הפה.
  5. ככה כמה פעמים לכל נחיר.
זה לוקח בערך חצי דקה. בהתחלה זה באמת חונק וצורב ודמעות, אבל מהר מאוד לומדים להפעיל את המגנון הזה, וזה הולך ממש חלק. כדאי גם לא להגזים עם המלח - בהתחלה הייתי שמה כפית שלמה ואז זה ממש צורב ודמעות וכאלה. עכשיו אני סתם תמיד לא אוהבת לעשות את זה, כי זה נראה לי לא פייר שרק אני צריכה לעשות את זה... אבל ת'אמת? זה כל כך זניח. אנחנו עוצרים רגע לפני הירידה, אני מסתתרת מאחורי תחנת אוטובוס או שיח או משהו ועושה את השטיפה. ובמטוסים - שלושת רבעי שעה לפני הנחיתה. כי חצי שעה לפני כבר אי אפשר להסתובב במטוס (בגלל שצריך לחגור). בהתחלה הייתי צריכה אחרי זה מסטיק או סוכריית מציצה כדי להעביר את הטעם. היום אפילו זה לא. נראה לי ששווה להתאמן קצת, כי זה באמת כל כך זול, פשוט ובריא. תחשבי על זה שבמקרה שלי, ההורים של חבר שלי גרים בירושלים, אז זה במקום לקחת כדורים על בסיס די קבוע של פעמיים בחודש. וזה עוד בלי מצפה רמון וקדיתא וכלמיני מקומות שאנחנו נוסעים אליהם מדי פעם. אותי זה ממש הציל.
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

דיון מעניין. עברתי בילדותי שני ניתוחי פוליפים והם פשוט התעקשו לחזור ולגדול.
במשך השנים עברתי מספר ניתוחים באזור האף והפה ורק כסיימתי עם כל הניתוחים (בגיל עשרים + ) הם הפסיקו לגדול.
נראה לי שעד שלא פותרים את הבעייה מהשורש הסימפטום (פוליפים) ממשיך להופיע.
השאלה היא מה השורש? מה גורם לפוליפים להתפתח? (הכוונה לשורש הרגשי והפיסי)
נראה לי כי הניתוח הכרחי כשאין הבנה או יכולת לטפל בשורש הבעייה. ואם מחליטים על ניתוח אני ממליצה לא להזניח את הטיפול במקור לבעייה.
גלית_ועמרי*

לפי מטפלת ברייקי שאני מכירה בעיות בגרון - שקדים, פוליפים דלקות וכד' זה חוסר יכולת לבטא רגשות בצורה מילולית
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

נכון. באופן כללי אזור האף והגרון מקושרים לצ'קרת הגרון שאחראית על הביטוי המילולי של הרגשות והמחשבות. טיפול אנרגטי לאיזון הצ'אקרה יכול להועיל אך לא לפתור את הסיבה שבגללה היא יוצאת מאיזון.
סיון_ג*
הצטרפות: 08 מרץ 2005, 21:05
דף אישי: הדף האישי של סיון_ג*

שליחה על ידי סיון_ג* »

הבת שלנו סבלה מפוליפ שגרם להפרעות נשימה ושינה...שלחו אותנו לנתח ולמזלנו בעצתה של חברה התחלנו בטיפול הומיאופתי (הרגשנו שניתוח לא במקום ).ההומאופתית המדהימה תמכה בנו לאורך כל הדרך לתת הזדמנות לטיפול (אז עדיין לא היינו לחלוטין פתוחים לכל ה'אלטרנטיבים'). היא גם הסבירה שגודל הפוליפ אינו קבוע והוא משתנה כלומר גם לאחר ניתוח יכול לגדול שוב...בקיצור,אני ממליצה בחום על טיפול אלטרנטיבי שמתאים לך ולבתך. ההומאופתית שלנו מקסימה,מקצועית, קשובה ואוהבת ילדים ,עם אינטואיציות מצויינות ותומכת ומחזקת תמיד.....תרגישו טוב!
ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

שליחה על ידי ענבל* »

את יכולה לפרט יותר על האלטרנטיבה?
הילד בן 5 ואחרי הרבה הערות מרופאים התחלנו לחשוב על זה
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

שליחה על ידי רונית* »

לילדתי המופלאה בת ה-רבע לשבע יש פוליפ מוגדל.
זה ידוע לי ממש למין היום הראשון שלה כאן. זאת אומרת, שמתי לב לנשימה הלא- שקטה שלה.
מאז בדקו אותה רופאים שונים, ביניהם גם פרופסורים.
לכולם אותה אבחנה ואותה תשובה: אתם יכולים לנתח, אבל לא חייבים. זו בחירה שלכם.
לפני כשנתיים בדק אותה רופא חדש, שפסק: חייבים לנתח. הפוליפ חוסם כמעט את כל האף. ופתאום הפתיע עם אבחנה שגם השקדים מוגדלים.
דעתי היא שלא צריך להוציא מהגוף חלקים ממנו. אני מאמינה שאם הפוליפ מוגדל, הוא שם בשביל להגן על משהו.
מצד שני, הנסיכה שלי נוחרת קבוע, עם פה פתוח בשינה, מה שמשנה את מבנה הלסת.(לדברי המומחים).
בנוסף, מזהירים אותי שזה עלול להשפיע על קשב וריכוז בבית הספר.
טיפלנו בה תקופה מסוימת בהומיאופתיה. אחרי מספר חודשים היו כמה לילות בהם היא ישנה בפה סגור ובדממה! אפילו אחיה, שישן קרוב אליה שם לב.
אבל אח"כ הנחירות חזרו. מודה שהתיאשתי והפסקתי את הטיפול.
מאוחר יותר התחלנו בטיפול סיני, עם טיפות מסוגים שונים של צמחים.
הבעיה היא, שלילדתי שני בתים. אביה לא שש לשתף פעולה, ולכן היא לא קיבלה את הטיפול באופן שותף ויומיומי. לא היה כל שיפור במצבה.
הקיצור - אביה של ילדתי חושב שחייבים לנתח, והיחס שלו לרפואה אלטרנטיבית סקפטי למדי. אני נגד לנתח, אבל די איבדתי כיוון בנוגע לדרך לטפל בה באופן אפקטיבי.
מבקשת מכם, מנוסים בפוליפום, מרפאים וסתם חכמים - אנא תנו מהידע שלכם.
מודה מראש ומכל הלב.
הילי*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 12:37

שליחה על ידי הילי* »

רונית שלום
מספר הטלפון שלי הוא:049800165 את מוזמנת לטלפן אולי אוכל לעזור.
גלית_ועמרי*

אם את מחפשת סיבות למה לא לנתח אז בבקשה:
הבת שלי עברה בגיל 4 ניתוח "פשוט וקל" להוצאת שקדים+פוליפ
בטווח הקצר ההחלמה היתה טובה וראו שיפור
בטווח הארוך היתה הסתבכות של הניתוח, פגיעה בלתי הפיכה בצוואר, שנים ארוכות של טיפולים גם קונבנציונלים וגם משלימים.
בדיעבד, אם לפני הניתוח הייתי משקיעה ומוצאת את הטיפול המתאים לה אז גם מבחינה כלכלית ובעיקר מבחינה בריאותית הייתי חוסכת המון.
ממליצה לך לנסות לפנות לאבחון בשיטת אייפק (ipec)
טיפול נוסף שעוזר לנו בבעיות נשימה זה דיקור.
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

שליחה על ידי מיטל* »

אנחנו ניסינו לבת 3.5 טיפול הומאופטי כמה חודשים. צילמנו רנטגן לפני ואחרי, הרופא לא ראה שום שינוי.
מדובר על חסימה של 90% מקנה הנשימה. אחרי ששמענו חד משמעית מ-3 רופאים שונים + אחד מקופ"ח אחרת שאין לו שום אינטרס- החלטנו ללכת על ניתוח.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אנחנו שוב בדילמה מה לעשות עם הבת שלנו. עכשיו בת שנה וחצי. יש לה הפסקות נשימה בלילה ולפי רופא המשפחה צריך לנתח אותה דחוף. אני ממש מעדיפה לא לנתח אותה בגיל כל כך צעיר וכן לתת צ'אנס לרפואה משלימה. אשמח לקבל כאן דיווחים על כאלו שהצליחו למנוע ניתוח בדרכים אלטרנטיביות וגם המלצות על רופאי א.א.ג שניתן לסמוך עליהם מצד אחד אך מצד שני לא נמהרים מדי לנתח וגם מתייחסים יפה לפציינטים שלהם.
מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

יש אצלי בלבלול בין פוליפים לשקד שלישי מוגדל, האם זה שם אחר לאותו הדבר או שזה משהו אחר?
לפי רופא המשפחה הבת שלנו צריכה לעבור ניתוח הוצאת אדנואידים וכפתורים בדחיפות. בשלב הזה אני די מתנגדת לניתוח גם כי היא קטנה וגם כי מהידע הדל שלי ברפואה אני יודעת שלבלוטות שרוצים להוציא יש תפקיד חיסוני בגוף ואני משערת שאם הן גדלו מעבר לגודל הנורמלי יש לכך סיבה כלשהי. לא ברור לי איך הפתרון של הרפואה המודרנית הוא לכרות איבר שלפי הבנתי יש לו חשיבות רבה למערכת החיסון במקום למצוא מה הסיבה לכך שהבלוטה גדלה. האם אין חשש שאם מוציאים את הבלוטות אך הסיבה האמיתית לבעיה לא נתפרה יגרמו סיבוכים אחרים בעתיד? , האם הוצאת הבלוטות לא גורמת לפגיעה במערכת החיסונית של הגוף?
גיל_ט*
הצטרפות: 05 דצמבר 2006, 20:57

שליחה על ידי גיל_ט* »

שקד שלישי הוא מעין בלוטת למפה, דומה לשקדים הרגילים שרואים בפתיחת הפה. מיקומו הוא בחיבור שבין אחורי האף ללוע- כאשר מסתכלים בראי ורואים את הקיר האחורי של הלוע- קצת למעלה משם נמצא השקד השלישי. ביחד עם רקמה דומה בבסיס הלשון נסגר מעין מעגל הגנה (שקדים+שלישי+בסיס הלשון).

פוליפים הם מבנים אשר נמצאים בתוך מערות האף- בנויים מרקמה המפרישה ריר או נזלת. כאשר הם גדולים הם מפריעים לזרימת האוויר דרך האף.

גם כאשר השקד השלישי מוגדל אז הילד לא מצליח לנשום מהאף- אם נוסיף קצת נזלת אז גם אם היה מרווח צר מאד אז גם הוא נחסם.

את הניתוח לא עושים כי הוא מוגדל, אצל הרבה ילדים הוא מוגדל. מנתחים כאשר הוא פוגע בנשימה וגורם להפסקות נשימה בשינה. בכל מקרה הכריתה היא לא 100% ותמיד נשארת קצת רקמה ובשילוב השקדים האחרים התפקוד נשמר. אם עדין יש פעילות אימונית רבה אז הגוף יודע גם לחדש את הבלוטה ולכן לפעמים השקד השלישי חוזר. חשוב גם להזכיר שלהפרעה חסימתית בשינה יש השלכות רבות.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שליחה על ידי נועה_בר* »

יש לה הפסקות נשימה בלילה ולפי רופא המשפחה צריך לנתח אותה דחוף. אני ממש מעדיפה לא לנתח אותה בגיל כל כך צעיר וכן לתת צ'אנס לרפואה משלימה.
תוכלי לפרט מה ניסיתם כבר ברפואה המשלימה ? עם מי התייעצתם?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אולי זה יעזור לדעת
אצלי הילד כבר בן חמש
במשך השנים היו הרבה הערות מצד הרופאים שצריך לנתח,
רופא המשפחה אמר שצריך להוציא את הפוליפ
רופא אף אוזן וגרון, מאד נחשב, אמר שהוא ממליץ להוציא גם את השקדים
ואז רופא המשפחה שלח אותנו למעבדת השינה
ושם הילד ישן לילה מחובר לאיזה 20 חוטים בכל הגוף (אני לא רחוק ממנו)
והמומחים שם כתבו דוח מסובך בכמה עמודים
שהמסקנה שלו היא: שיש לילד בעיות נשימה אבל הוא בשני האחוזים שלא מחייבים טיפול

המסקנה שלי היא שגם אם הרופאים אומרים הרבה פעמים זה לא מחייב ניתוח
אם נדמה לכם שהילד לא נושם כשהוא ישן
מעבדת השינה : למרות שזה יכול להיות קשה לכם או לילד, אם אתם יכולים תגיעו לשם
בטוח שניתוח זה יותר קשה
מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

העניין הוא שהיינו במעבדת שינה והתוצאות ממש גרועות. גם רופאת משפחה שנחשבת ממש קולית ובעד רפואה אלטרנטיבית אמרה שצריך ניתוח דחוף.
לגבי מה עשינו, הומיאופטיה עשינו לפני שנה, ובמשך כמה חודשים היא מטופלת באייפק. האייפק עזר לבעיות אחרות והיה שלב שחשבתי שגם עזר לנחירות וללילה אבל עכשיו הכל חזר ובגדול.
אני_אמא*
הצטרפות: 06 מרץ 2005, 14:38
דף אישי: הדף האישי של אני_אמא*

שליחה על ידי אני_אמא* »

אני אכתוב כאן משהו לא פופולרי במיוחד וגם אסייג אותו- לי היו פוליפים כילדה. זה היה סיוט. בגיל 5 נותחתי. ובעצם, מבחינתי נולדתי מחדש. אני ממש זוכרת את זה. את ההקלה שאחרי הניתוח. את התחושה המדהימה שאני נושמת בחופשיות. שאני לא צריכה נייר טואלט לכל מקום שאני הולכת אליו. את האוויר שהפך להיות עשיר פתאום. אני חייבת להגיד שבשבילי הניתוח היה הצלה אמיתית. אני זוכרת את עצמי "לא נושמת" בלילה. אני זוכרת את הנזלות האינסופיות. את ניירות הטואלט, את חוסר המרחב. ואחרי הניתוח- הייתי ילדה אחרת לגמרי. הפוליפים לא חזרו לי מאז, ואני כבר בת 32+. להיפך. אני כמעט שלא סובלת מנזלות כרוניות או נזלות בכלל. אני גם זוכרת את הניתוח עצמו כילדה שעוברת אותו ואת הפינוקים שאחריו והא זכור לי כחוויה נעימה אם לא מעולה.

נכון שכיום אני לא מתלהבת מי יודע כמה מניתוחים ומהתערבויות כירורגיות בכלל. אני גם מאמינה בקשר ההדוק שבין הגוף לנפש. אני בטוחה שגם אצלי כילדה, הפוליפים ביטאו במקום מסוים הדחקה רגשית כלשהי, תחושה שאין לי מקום בבית/ במשפחה/ בעולם (בגיל שנתיים וקצת נולד לי אח וזה בטח כבר הספיק לכמה תסביכים) ורגישות יתר לגירויים סביבתיים (בגיל 4+ התחלתי ללכת לגן, ששנאתי, למשל). אני מאמינה שגם אצלי אפשר היה לרפא את הפוליפים בדרך אחרת- נפשית, אבל הניתוח עבד מהר כי עצם היותו וההכנה אליו עבדו עליי גם ברמה הנפשית- אני מאמינה שהדיבורים אצלנו בבית על הניתוח וההכנה שעשו לי- שהניתוח יביא להצלה מאוד גדולה ולמתנות שהגיעו בצידה (קיבלתי בובת ברבי עם שיער חום כהה..) גרמו לי גם מבחינה נפשית ולא רק גופנית להתכונן להחלמה מושלמת אחרי הניתוח.. מן הסתם גם הניתוח עזר, אבל אולי לא רק..
ודווקא בגלל שפוליפ הוא מין הפרעה מוזרה גופנית ומעצבנת נפשית- אני מאמינה שאפשר לרפא פוליפים גם דרך הנפש- לאפשר לילד מרחב ביטוי, לראות מה חוסם אותו, לעבוד על רגשות מודחקים. להגיד איתו אמירות חיוביות- שיש לו מקום בעולם, שהוא נושם בחופשיות. על הנפש אפשר גם לעבוד עם תמציות פרחים (באך) וקריסטלים, וכיוצב'. ואם כבר הולכים לניתוח- לשדר לילד שזה הדבר הכי נכון בשבילו ושיביא לו מזור מהיר.
בהצלחה..
רופאה_לעתיד*
הצטרפות: 14 דצמבר 2006, 19:38

שליחה על ידי רופאה_לעתיד* »

אני סטאז'רית לרפואה, והדבר הכי חשוב שיש לי לומר זה שבוודאות שינה לא טובה
והפסקות נשימה לתינוקות - יכולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים בהתפתחות המוחית.
כך שלי נראה שזה הדבר הכי חמור בעניין..
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

הי מיכלולה ,
גם אני רוצה למסור לך ולילדונת ד'ש וגם לחזק אותך ואת ההורים האחרים של ילדי הפוליפים - בלוטות - שקדים - נוחרים ולא ישנים טוב בלילה..

לי , כמו ל'אמא עכשיו ', היה פולפים , עברתי ניתוח בגיל 16.
אמא שלי טענה שאני עם הנחירות שלי מרעידה את יסודות הבנין.
היא שידרה לי , שאני מפריעה,בנוסף לזה שהיא כמובן דואגת, כמו שכל אמא פולניה צריכה.
דאגתי מי ירצה להתחתן איתי ככה. כמויות אין סופיות של נייר טואלט של פעם , שמשייף את העור של האף, הצטנניות חוזרות, בקיצור , לא כייף.

אין לי מושג אם זה חזר או לא, אבל נזלת יש לי לפעמים המון.
אני חושבת שאת הטיפול הנפשי שצריך לעבור , צריך לעבור דרך ההורה שדרכו עברה הבעיה.יש צורך בשינוי , הילד מבקש אותו , מזמין את ההורה לדרך חדשה ,למסע,ככה לי זה נראה.אולי זה מוגזם,ואני בטוחה שלא כל אחד יתחבר לזה.

כמו שכתבה 'אני אמא ', על העינין של מקום בבית / במשפחה /בעולם, אני מתחברת אליו מאוד.
אחד מההורים סוחב על הגב כזו תחושה .
חוסר הביטחון מעצב חיים שלמים.

אני מרגישה שאני לומדת לשים שתי רגלים על האדמה , ואם לצטט את המורה ליוגה הראשונה והמופלאה שהיתה לי , היא אמרה : " לנשום דרך כפות הרגלים".לפתוח את המרווחים בין האצבעות , לצמוח מתוך האדמה , לפרוש ידים לצדדים , לשפר את היציבה , לנשום , לשאוף , לנשוף.

אני מרגילה את הגוף שלי לנשום, כמו שבטוח לא נשמתי מעולם, עם כל החוגי התעמלות שלי .
את הדפוסים של המחשבה גם צריך לצרוב מחדש וזה עוזר.
דו_ליונת*
הצטרפות: 22 דצמבר 2006, 00:24

שליחה על ידי דו_ליונת* »

יש לי שאלה על הניתוח עצמו. מי שעבר. לילד שלנו יוציאו פוליפ ואולי ישימו גם כפתורים, את זה הרופאה תחליט רק בזמן הניתוח (הנסיון הוא לחסוך כפתורים אם לא יהיה ממש צורך). את הניתוח אנחנו מושכים כבר כמה שנים (ילד בן 5 סובל מנזלת כרונית מגיל כמה חודשים), אחרי שניסינו את כל הטיפולים אלטרנתיביים שפגשנו בדרך או קיבלנו המלצות ושום דבר לא עזר. השמיעה ממשיכה להדרדר ונזלת כבר לא מתנגבת, אלא הולכת ישירות לפה בתנועה מיומנת.
השאלה היא כזות: איך הילד יתעורר אחרי הניתוח? האם יכאב לו? האם הוא ידםם מהאף? איך הוא ירגיש? מה עשיתם שעזר לילדכם? איך אפשר להקל עליו?
אם יש מישהו שילד שלו/ה עבר/ה כפתורים : האם זה כואב בהתחלה? האם יש תחושות מיוחדות באוזן? או רעשים? אני מתארת לעצמי שאם השמיעה חוזרת מיד כמות הגירויים תגדל כ-כ מהר. האם זה יכול להבהיל אותו בהתחלה? ואיך כדאי להכין ילד לניתוח כזה? אנחנו הסברנו לו הכל על הניתוח, הבטחנו שנלך לבה-ח לפני כן כדי להכיר את המקום ושאחרי הניתוח יהיה לו קשה אבל אנחנו נהייה שם אתו כל הזמן ונעשה הכל כדי להקל עליו.
גלית_ועמרי*

התעוררות אחרי ניתוח - תלוי בילד, הרבה ילדים מגיבים בבכי ארוך הם מאוד מבולבלים למשך כשעה אחרי ההתעוררות, יכול להיות שיהיה לו מאוד קר.
אחרי כמה זמן הילד מתאפס על עצמו ואז בד"כ מעבירים למחלקה,
אנחנו עשינו ניתוח שקדים כך שאני יכלה לספר רק על הנסיון הזה
בשעות הראשונות זה לא כואב אבל אח"כ הגרון מאוד כואב , מרגע שאפשר, נותנים לאכול דברים רכים וקרים - מעדנים, גלידות.
בהתחלה קשה לבלוע אפילו מים, זה עובר תוך כמה זמן.
צריך להקפיד לא לתת דברים קשים או חמים לפחות שבוע אחרי כדי שלא יתפתח דימום.
צריך לשים לב בעיקר שאין דימום ושלא עולה החום.
האשפוז עצמו הוא בד"כ של לילה אחד.
בהצלחה
gani*
הצטרפות: 26 נובמבר 2005, 15:05

שליחה על ידי gani* »

מאוד אשמח להמלצות עדכניות למטפלים בשיטות טבעיות (הבנתי שהומאופתיה מומלץ, לא היה לי נסיון עד היום) וגם למנתחים.
כרגע מתרכזת בנושא הפוליפ, מקווה שאת נושא הנוזלים/צרומן נפתור עם הומאו' או נרות הופי.

הוא ישן זוועה, וכולנו מותשים, אבל גם הגדולה שלי ישנה רע. נכון שהוא נוחר כמו טורבינה, אבל אולי נכנסנו לספין מיותר? |אוף|
וט*
הצטרפות: 09 מאי 2007, 10:22

שליחה על ידי וט* »

דיקור סיני, אנחנו הלכנו דרך קופת חולים
לא לרוץ לניתוח בלי שניסית קודם כמה חודשים של טיפול טבעי
עוד מעט תיגמר עונת המעבר וזה גם יקל עליו לנשום.
אמא_של_א_א_א*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_א_א_א*

שליחה על ידי אמא_של_א_א_א* »

כן. אני מאוד ממליצה על אירית וישליצקי -
הומאופטית מגבעתיים והטלפון - 03-5714730
היא עזרה לנו אחרי שנואשנו ממש.
היינו בהמתנה לניתוח המון פעמים וכל פעם התור בוטל כי היתה לו נזלת. זה נמשך המון זמן. בסוף פנינו להומאופטית אחת די גרועה שלא עזרה בכלום - (לא אפרט כאן את שמה) וגם היתה אנטיפטית.
ואז כבר ביאוש הגענו לאירית.
ומאז כל משפחתנו מטופלת אצלה והיא מעולה !!!
מאוד ממליצה עליה למגוון של דברים. אבל מהטיפול בפוליפים הגענו אליה.
מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

המצב אצלנו לא השתפר, חלטנו לקבוע תור לניתוח במקביל לתת צ'אנס נוסף להומאופטיה.
אני רוצה לשאול גבי הניתוח אם יש למישהו המלצה לרופא מקצועי ונעים לבני אדם בין חיפה לתל אביב?
כמו כן רוצה לשאול האם יש עדיפות לקיים את בבית חולים על פני מרכז רפואי פרטי שאינו בבית חולים?
פלוני_אלמונית*

אחרי הרבה מאוד נסיונות עם רפואה אלטרנטיבית שלא עזרה הבן שלי עבר ניתוח בגיל שנתיים. ולמרות הפחד הגדול והחששות הרבים כבר באותו יום של הניתוח ראינו שיפור עצום שעדיין נמשך. אותו ניתח ד"ר וולף מתל השומר שמאוד מקצועי ונחמד להורים ולילדים.
אמא_לשלושה_ועוד_אחד*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2006, 23:57
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה_ועוד_אחד*

שליחה על ידי אמא_לשלושה_ועוד_אחד* »

קודם כל ראוי לומר ששקד שלישי זוהי בצקת שמופיעה בלוע (ומזכירה במראיה שקד נוסף ומכאן שמה...), ואצל ילדים צעירים היא נעלמת לרוב עד גיל 5 (בממוצע). גם רופאי אף אזן וגרון אמינים יאשרו את העובדה הזו ואני במו אזני שמעתי אחד מהם אומר קבל עם ועדה שבמרבית המקרים הבעיה תפתר בגיל זה ואפשר בהחלט לסייע לה להצטמצם על ידי טיפולים אלטרנטיביים למיניהם.
במקרה האישי שלי נעזרנו בד"ר ראובן ברק (למי שלא שמע - כירורג ילדים לשעבר שעשה הסבה מקצועית לתחום הרפואה הסינית ובשבילנו השילוב של הידע הקונבציונלי עם הראיה ה"אחרת" של הגוף היה הגורם שיצר את האמון והאמונה. והעניין אכן עבד - כמה דיקורים וטיפול בתרופה צמחית ולאחר מספר טיפולים הפסיקו עצירות הנשימה, הדיבור נעשה ברור יותר. ובקיצור - שכחנו מהבעיה. לגמרי.
מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אנחנו עברנו ניתוח כפתורים ושקד שלישי לפני כחודש. אחרי הניתוח היה שיפור מיידי אצל הבת שלנו. ואני מאוד שמחה שהצלחנו לשפר סוף סוף את איכות החיים שלה.

אבל למי שעוד לא הגיע למצב שמחייב ניתוח אני ממליצה מאוד להכנס לדף שפתחתי לשון קשורה ושקדים פוליפים וקרוא את המכתב והמאמר. אולי זה מה שיש לבן או בת שלכם בעצם.
אמא_פילפילה*
הצטרפות: 07 מאי 2009, 22:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_פילפילה*

שליחה על ידי אמא_פילפילה* »

נתקלתי במקרה בדף הזה ורציתי להמליץ מנסיוננו.
ל"גדול" שלנו (בן שלוש) יש שקד שלישי ומה שעזר אצלנו היה חדר מלח.
אמנם לא פתר את העניין לתמיד. אנחנו צריכים מידי פעם לעשות טיפול במלח,
אבל הילד נושם טוב, ישן טוב והצלחנו להימנע מהניתוח.
לצערי שמעתי כבר שכמה זמן אחרי הניתוח הפוליפ חזר...
וחוץ מזה, המטפל שלו אמר, שכשהוא יגדל קצת הכל יסתדר.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

שקד שלישי

פוליפ

אדנואידים. ניתוח קל, התאוששות קלילה. אצלנו פשוט לא עזר. ניתוח הסרת שקדים זה משהו הרבה יותר מסובך. גם הניתוח וגם התאוששות הארוכה יחסית (שבוע +) וגם הסיבוכים/סיכונים.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

תודה על התשובה שלך לגבי שקד שלישי.
היינו בחדר מלח. היינו בטיפול הומאופטי. שחר לא אכל מוצרי חלב במשך תקופה ארוכה ודווקא נראה לי שהייתה הקלה. אבל אני מסתכלת לו בפה ורואה שני שקדים ענקיים, ויודעת שאיפה שהוא יש עוד אחד. ושומעת אותו נושם בכבדות ומדבר בקול גבוה צפצפני כזה, שהרופאים מתארים כאילו שיש לו "תפוח אדמה חם" ובגלל זה הוא מדבר ככה, והפה שלו כל הזמן פתוח. ובשישי בלילה ישנתי לידו באוהל ושמעתי את הנשימות שלו ואת מה שנשמע לי כהפסקות נשימה. ואז התחלתי לחשוב ברצינות שאולי יש מקום לחשוב על ניתוח. מקווה שזה בסדר כל ההשתפכות הזו :)
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

לא הבנתי- בסוף הייתם צריכים לעבור ניתוח להסרת שקדים? ואם כן, אשמח לשמוע על איזה גיל מדובר ואם תוכלי לשתף אותי בחוויות לכאן ולכאן.
תודה.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

לגדולה שלי היה פוליפ, הוסר בניתוח וגדל מחדש. יש לה גם שקדים מוגדלים. את הניתוח עברה בגיל 3. היות וסבלה מסינוסיטיס כרונית מנחירות והפסקות נשימה בשינה, שלושתם נגרמים מהפוליפ ולא מהשקדים המוגדלים, בחרנו שלא לקבל את ההמלצה לניתוח בסגנון "הכל כלול" אלא להוציא רק את הפוליפ. לפני הניתוח ניסינו הומיאופטיה, חדר מלח ותזונה קיצונית למדיי ללא חלב, חיטה ולבנים בכלל. אחרי שנה של נסיונות וסבל רב שלה נכנענו לאנטיביוטיקה ומזה הגענו לניתוח. הפוליפ צמח מחדש לאחר כ 8 חודשים. פרופ' רווה משניידר אמר שרוב הסיכויים שיסתדר לקראת גיל 8, למרות שמבחינתם ההמלצה על הסרת השקדים עומדת בעינה. היא כבר בת רבע לשמונה והמצב אכן משתפר. עוד נוחרת אבל הנזלת הירוקה שליוותה אותנו מגיל שנה (ואיתה כאבי הראש) כבר איננה כמה חודשים והפסקות נשימה בשינה אין כבר שנתיים לפחות.
בצהוב כתוב פה "לפעמים הדרך לנצח היא להכנע".
אסותא
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

היינו בחדר מלח בקניון איילון. נראה לי שהחדר מלח שם "עושה את העבודה", כי מפעם אחת שאני הייתי בפנים (בד"כ הסבתא הייתה איתו), נכנסתי להיפרוונטילציה (הריאות שלי לא משהו..) אני בבסיס מעדיפה להישאר עם מה שנתן לנו הטבע ולטפל בדרך מתונה וטבעית, אבל במקרה הזה אני חושבת ברצינות להתחיל לבדוק את עניין הניתוח. בכל מקרה תודה על המידע.
טוב*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2010, 22:40

שליחה על ידי טוב* »

רופא בקופ"ח המליץ לשקול ניתוח להסרת שקדים לבני בן ה-3. טען שהסנטר שלו שקוע ושזה גורם לו לקשיי נשימה ושבלילה הגוף משקיע הרבה אנרגיה על הנשימה הלא- יעילה והוא עלול לא לגדול. יש לו באמת שקדים קצת גדולים יחסית, כבר כמה רופאים אמרו לי וגם רופא סיני אחד, והוא באמת "מחרחר" בשינה אבל לא תמיד. דווקא בזמן האחרון הוא בריא וישן בשקט (טפו), אבל זה גרם לי לחשוב שאולי צריך לפעול ולברר. אני רק לא יודעת באיזה כיוון. אשמח לעצות מיודעי דבר ובעלי ניסיון... תודה.
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

טוב,
רופאת הילדים המצוינת שלנו טענה שאם המצב לא חמור, חבל אפילו לחשוף לקרינת רנטגן, שלא לדבר על ניתוח. לדבריה, ברוב המקרים הפוליפים נהיים פרופורציונליים בגודלם לפני גיל 7, ואז דפוס השינה משתנה והכל מסתדר - הרטבת לילה מפסיקה, פערי גדילה מצטמצמים, אפילו ליקויי למידה (שמקורם בעייפות בגלל השינה הלא יעילה) נעלמים.
איך יודעים אם המצב חמור?
מניסיוני, יודעים.
בכל מקרה הייתי מנסה לקבל חוות דעת שנייה.
רועי_בן_יהודה*
הצטרפות: 15 יולי 2011, 06:38
דף אישי: הדף האישי של רועי_בן_יהודה*

שליחה על ידי רועי_בן_יהודה* »

שלום לכולם, מישהו הסב את תשומת ליבי לעמוד הנ"ל לפני יומיים.
ישנם דעות רבות לגבי טיפול בשקד שלישי/אדנואיד וכולן נכונות במידה זו או אחרת.
חשוב להבין כי דרך הטיפול תלוייה בראש וראשונה בחומרת הבעיה. 80% מהילדים מסתובבים עם שקד שלישי מוגדל אך לא כולם סובלים.
כאשר נוספות למשוואה: בעיות התפתחות (דיבור בעיקר), התקררויות מרובות, נזלת אין סופית, ירידה בשמיעה (נוזלים באוזניים), דלקות אוזניים והחמור מכל הפסקות נשימה בשינה צריך לשקול ניתוח. כמי שמטפל בבעיות נשימה באמצעים טבעיים אני מוכרח
להודות שישנם מקרים כי הניתוח הכרחי- אך ממש לא תמיד!!!!
הערכה נכונה של חומרת המצב יכולה לספק לנו נתונים על דרך טיפול אלטרנטיבית. בחלק מהמקרים הבעיה תעלם ובחלק אחר נצליח
לדחות את הניתוח לגיל מתקדם על מנת להוריד את הסיכוי לצמיחה מחדש. ב-70% מהמקרים שמקדימים לנתח (לפני גיל שש) השקד השלישי צומח מחדש
תוך פחות משנה. דבר חשוב נוסף הוא בדיקה במעבדת שינה לפני הניתוח. בדיקה כזו מלמדת אותנו עד כמה הפסקות הנשימה חמורות.
אז מה כן? מלבד הקפדה על תזונה ישנן שתי שיטות טיפול יעילות מאד בבעיות שקד שלישי: דיקור סיני וחדר מלח.
כמי שמטפל באמצעות חדר מלח חשוב לי להדגיש מס' דברים. הטיפול אינו קסם ולעיתים כפי שכתבתי צריך תחזוקה תקופתית, אך החשוב מכל
הוא האבחון הראשוני והערכת מצב מדוייקת. לא להתחיל שום תהליך טיפולי בחדר מלח לפני פגישה עם מטפל, גם אם הוא מגיע מתחום
הרפואה המשלימה שימו לב אם הוא מתשאל ובודק את מצב הילד ולא רק מדבר על המלח ויתרונותיו!!!
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

שליחה על ידי טלי_מא* »

טוב, אהלן,
לי היו מספר ניתוחים לאורך הילדות וההתבגרות להסרת שקד, פוליפים, יישור מערות האף ועוד כל מיני.
דבר לא עזר, עד שהגעתי לגיל 18 והתחלתי לשנות את התזונה שלי.
רק אז התחלתי להריח.

בקיצור - אני חושבת ששינוי תזונתי הוא אפיק טיפול יעיל.
davidav*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2011, 19:17

שליחה על ידי davidav* »

מצאתי מידע מהרופא:
מה הם פוליפים באף?
פוליפים באף (NASAL POLYPS) הם מבנים דמויי אשכולות ענבים המתפתחים מריריות האף והסינוסים וחוסמים את מעבר האויר.
סיבת היווצרותם אינה ידועה ברוב המקרים. רק בחמישית מהמקרים יש הוכחה לגורם אלרגי. בחלק מהסובלים יש רקע של מחלות בדרכי הנשימה התחתונות כגון אסטמה וברונכיטיס. הפוליפים חוסמים את ניקוז מערכת הסינוסים ועל-כן גורמים לסינוסיטיס חוזרת או כרונית.
ללא טיפול, הפוליפים חוסמים לחלוטין את מעבר האויר האפי וגורמים לאובדן חוש-ריח ולפעמים גם לנפיחות חיצונית של הנחיריים.
פוליפים אלה, של מבוגרים, שונים מ”פוליפים” של ילדים שהם למעשה רקמת בלוטת לימפה בדופן האחורי של האף ונקראים גם “שקד שלישי” ובלועזית Adenoids.
דרכי הטיפול בפוליפים
הטיפול הראשוני הוא תרופתי על ידי תרסיסים, כדורים וזריקות. כמו כן יש לטפל באלרגיה אם היא קיימת.
אם וכאשר הטיפול התרופתי נכשל, יש מקום לניתוח להסרת הפוליפים וניקוי חללי הסינוסים מהרירית הנגועה.
הניתוח מבוצע בגישה אנדו-סקופית דרך הנחיריים וניתן לשלבו עם ניתוח ישור המחיצה והקטנת הקונכיות וגם עם ניתוח פלסטי של האף החיצוני.
davidav*

שליחה על ידי davidav* »

שלום, בני בן 12.5 ובבדיקות במעבדת שינה מצאו שיש לו דום נשימה תנוחתי המגיע ל RDI 11 על הגב ובסך הכל ממוצע לילי של 6 RDI. כמו כן בבדיקת לרינגוסקופיה מצאו חסימה חלקית והמליצו על ניתוח כריתה חלקית עם קובלציה גם של שקד שלישי וגם שקדיים. לא בטוח שרוצה לנתח. אני לא מבין מה זה קובלציה. גם לא בטוח לגבי ההרדמה - האם חלקית או כללית? אשמח לדעות ולהצעות אלטרנטיביות
davidav*

שליחה על ידי davidav* »

ביררתי ומצאתי:
ניתוח זה מבוצע רק בהרדמה כללית
קובלציה היא טכניקה של אידוי רקמת השקדים על ידי אנרגיה בעוצמה בינונית
שגורמת פחות נזק קולטרלי לרקמות הסובבות ביחס לאנרגיה חשמלית
בדרך כלל יש פחות כאב לאחר הניתוח ולכן תהליך ההחלמה קל יותר
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

שליחה על ידי ליאת* »

שלום, אני אם לילד בן 4 וחצי שאחר צילום רנטגן הרופא המליץ על ניתוח פוליפים, גם כי הוא נוחר כל הזמן ויש לו נזלת תמידית. אני חוששת מהניתוח מאוד, הרופא טען שזה ללא אישפוז-לאחר כמה שעות חוזרים הביתה, זה נכון?
מה ההשלכות לכך אח"כ? לאחר כמה זמן ניתן לשוב לגן? האם הוא יאכל טוב יותר אחרי הניתוח- כי כיום הוא בעייתי באוכל? אודה לכן על התשובות
אמא_מודאגת*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2003, 21:21

שליחה על ידי אמא_מודאגת* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום, בני בן ה 3 מועמד לניתוח להקטנת שקדים. הרופא יהיה כנראה פרופ' אולברטו ליברמן. משהו שמע עליו? יש המלצות? כמו כן, הוא משתמש בשיטת ה - PIT בעוד קיימת שיטה אחרת הנקראת קובליישן. ידוע לכם איזו שיטה עדיפה? תודה
אפרת
חגית_חיים*
הצטרפות: 11 יוני 2012, 06:11

שליחה על ידי חגית_חיים* »

בני בן ה5 וחצי עבר ניתוח אנדנואידים ושקדים לפני שבוע יש שיפור בשינה ובקול שלו נישמע פחות חנוק והרבה יותר צלול ההחלמה יחסית עוברת בשלום אבל הדאגה האין סופית שלפני הניתוח ואחריו צורכת הרבה אנרגיות , מאוד התלבטנו עם לקחת מרדים פרטי או לעבור את הניתוח דרך הקופה, החלטנו לקחת דרך הקופה וזה הביא אותנו לחרטה מאוד גדולה לאחר מכן כי הילד הורדם שהוא מצונן ובחדר ההתאוששות רמת החמצן ירדה משמעותית ראינו את הילד מתקשה לנשום לבד וכל רופאי טיפול נימרץ סביבו חוויה קשה ומפחידה אולי פשוט היה אפשר למנוע אותה אם ההינו דוחים את הניתוח.
אובדת_עצות*
הצטרפות: 24 יוני 2004, 23:32

שליחה על ידי אובדת_עצות* »

בני בן שמונה עבר בדיוק לפני שנה ניתוח פוליפים וכפתורים ואכן לאחר הניתוח היה שיפור ניכר, הבעיה היא שלאחר פחות משנה הכל חזר וכעת הרופאה שניתחה אותו ממליצה שוב על ניתוח כי לטענתה יש מקרים שזה חוזר. אין לנו שום כוונה לחזור ולעשות שוב ניתוח כי אכן זו חוויה מלחיצה ואנו אובדי עצות.
נעמה_סויסה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2011, 14:03
דף אישי: הדף האישי של נעמה_סויסה*

שליחה על ידי נעמה_סויסה* »

לאובדת עצות,
אני ממש מבינה אותך. שני ניתוחים בתוך שנה זה נרה בלתי אפשרי..
הומיאופתיה, דיקור, ואפילו שילוב של השניים. לפחות זה מה שאני הייתי עושה :)
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

שליחה על ידי נטע* »

לאחר קריאת כל העמוד הארוך הזה שמתחיל ב2004 הוסיף קצת מנסיוני:
גם אני וגם בעלי סבלנו שנינו מבעיות נשימה כל הילדות. אני עברתי ניתוח שקד שלישי בגיל 5ובכל זאת סבלתי מנזלות כרוניות עד גיל 20 (כנראה גדל שוב). שני הילדים ירשו מאיתנו את הבעיה. לגדול עשינו ניתוח שקדים +שקד שלשי בגיל שנה וחצי לאחר שזה התחיל לפגוע לו בהתפתחות (הוא הפסיק לעלות בגובה ובמשקל). הניתוח היה מהיר (באיכילוב. כל הרופאים המליצו לנו על בי"ח לא פרטי כי נשארים שלהשגחה וזה ניתוח עם סיכון לדימום), ההחלמה הייתה לא נעימה אבל אחרי כ-8 ימים הכל עבר ומאז הילד נושם דרך האף!! תוך חודש הוא העלה 2 קילו וצמח ב-5 ס"מ.
למרות ההצלחה ממש לא בא לי להעביר את הקטנצ'יק (רק בן שנה אבל מאוד סובל) את אותו תהליך (גם עם הגדול לא הייתי בעד ניתוח אבל המצב לא איפשר לי לדחות) וכרגע אני מנסה הומופטיה, נראה מה יהיה.
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

שליחה על ידי סיהרא* »

אולי כדאי לכם לנסות טיפול בחדר מלח. היינו בטיפול כזה (מסיבה אחרת) ופגשנו ילדים עם בעיית פוליפים שהטיפול בהחלט עזר להם.
אמא_מודאגת*

הי נטע, הבן שלי בן השנה ושמונה עובר ניתוח שקדים ושקד שלישי, איך הייתה ההחלמה בדיוק? מה היה הטיפול של אחרי ? האם הוא בכה וסבל הרבה?
אמא_מודאגת*

שלום לכולם, קראתי את כל התגובות ואני חייבת להוסיף.
כשבני היה בן 4 אמרו לנו ניתוח פוליפים שקדים וכפתורים ואין דרך אחרת יש ירידה בשמיעה נחירות וכו, רופא בית חולים אמר לי א.א.ג מומחה א.א.ג. רגיל של הקופה, שבוע לפני ניתוח הגענו לפגישה לחתום על ההרדמה לשאול מה שצריך ולבדיקה גופנית אחרונה, בדק אותי אחד הרופאים שנחשבים מאוד מומחים בביה"ח אסה"פ והחליט הילד לא צריך לעבור ניתוח כפתורים ולא צריך שקדים אך ורק פוליפים. ואני שנורא פחדתי מהוצאת השקדים הייתי המאושרת באדם. אמרתי יש סוף סוף אחד המומחים אומר משהו שמוריד אבן מליבי, כמובן שמענו בעצתו,אנחנו 9 חודשים לאחר הניתוח, והכל אותו דבר שום דבר לא השתנה בנשימה בשמיעה וכרגע הילד נמצא במעקב א.א.ג. אסה"פ כמובן שכל פעם אצל רופא אחר בשביל לשמוע כמה חוות דעת ועכשיו נזכרו לשלוח אותנו למעבדת שינה וכנראה שלניתוח נוסף. אחרי מה שעברנו בהרדמה וההתאוששות בניתוח הקודם אני לא חושבת שאנתח אותו שוב אני נורא מפחדת אבל אני גם שומעת כמה הילד סובל, אני מקווה שהתרופה הזו שהתגלתה למניעת ניתוח ולהקטנת השקדים באמת תיהיה יעילה ותצא כבר לשוק.
מאחלת לכולם המון בריאות! אמן!
אמא_שרוצה_את_הטוב_ביותר*
הצטרפות: 02 דצמבר 2012, 23:38

שליחה על ידי אמא_שרוצה_את_הטוב_ביותר* »

האם מישהו יכול להגיד לי אם בעית הפוליפים גם קשורה לדיבור הילד? האם החסימה מונעת ממנו לדבר בצורה חלקה וברורה? בני בן ה 6 אינו מדבר בצורה ברורה וחלקה, לקחנו אותו לקלנאית תקשורת, חשבנו שאולי יש בעיה שפתית אך לאחר בדיקתה אמרה שלילד אין בעית שפה אלא היגוי ומה שמקשה עליו לדבר זה אולי החסימה והפוליפים מה דעתכם?
לאה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 18:16

שליחה על ידי לאה* »

רציתי להעלות צד נוסף של ניתוח להסרת שקדים פוליפים. עד היום, כחמישים שנים לאחר שעברתי ניתוח כזה, שיש לי ממנו טראומות עד היום (בעיקר בגלל הגישה הלא ידידותית שהיתה בזמנו לילדים בבתי החולים, עד כדי השארת הילדים לבד בלילה ועוד דברים).
הרבה שנים מסתובב לי בראש שיש קשר בין הניתוח הזה להשמנת יתר. אצלי באופן פרטי אני יודעת שמאז הניתוח התחילה ההשמנה אצלי. והנה מצאתי מאמר שמדבר בדיוק על אותו נושא. אני לא יודעת איך זה יכול לעזור לי עכשיו אבל אם אמצא עוד מידע בנושא או אולי מישהו אחר יכול להרוויח מזה.
הנה מאמר בנושא:
לב*
הצטרפות: 22 דצמבר 2003, 17:02

שליחה על ידי לב* »

לכל מי שקורא אשמח לעזרה.
אני בקרוב בת 50 ואובחנתי לפני כ10 שנים עם בעיית אלרגיה אסמטית. (לדעתי טראומה בעקבות גירושין). אני משתמשת במשאפים כיוון שללא משאף הנשימה שלי ״לא משהו״. עם הזמן התחלתי לאט לאט לאבד את חוש הריח והטעם והיום אין לי טעם וריח אלא רק לטעמים בסיסים . מתוק, מלוח, חמוץ, וכד׳. בבדיקה אצל רופא הוברר לי כי יש לי פוליפים ויתכן והם מהווה את חסימת הריח. הרופא אמר במפורש שניתוח לא בטוח שיעזור.
השאלה-
האם מישהו כאן בפורום מכיר שיטה טבעונית להסרת פוליפים או מרפא אלטרנטיבי שיוכל להחזיר לי את שני החושים הבסיסיים הללו. אני בטוחה שהקטע הוא פסיכוסומטי. דיקור -לא עזר.
אשמח לתגובה מהירה. שבוע טוב ומבורך לכולם. לב
איילת_ההרים*
הצטרפות: 04 יוני 2013, 09:41

שליחה על ידי איילת_ההרים* »

האם אפשר ללכת לחדר מלח בגיל שנה ושלושה חודשים?
ואיזה טפולים אלטרנטיבים מומלץ?
אמא_נוסעת*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 20:03

שליחה על ידי אמא_נוסעת* »

איילת,
אנחנו טיפלנו בהצלחה רבה בדיקור סיני. חדר מלח לא ניסינו.
הדיקור ממש מנע ניתוח (כבר סיפרתי את זה איפשהו פה למעלה..אז לא אחזור על הדברים)
בהצלחה!!
שבות_שופט*
הצטרפות: 26 יוני 2013, 13:43

שליחה על ידי שבות_שופט* »

ד"ר בועז רון מטפל בשקד שלישי (ללא ניתוח). בהכשרתו הוא רופא שעשה הסבה להומיאופתיה - 052-828-7020
. בשילוב עם תזונה מעודדת ייבוש הליחה (לחפש דרך גוגל מאמר של אסף פאיט "הטיפול בלחות וליחה - המלצות עשה והימנע: חלק ב'" - יש תוצאות!
לפני_ניתוח*
הצטרפות: 06 נובמבר 2013, 16:50

שליחה על ידי לפני_ניתוח* »

לכל אלה שכבר הוציאו פוליפים אשמח לקבל את שמות הרופאים.
אמא_בגבעתיים*
הצטרפות: 24 מרץ 2010, 15:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגבעתיים*

שליחה על ידי אמא_בגבעתיים* »

בדר"כ הזמן+ תזונה ללא מוצרי חלב, בננות, סוכרים וקמח לבן פותרת את הבעיה
ג*
הצטרפות: 24 אפריל 2006, 13:59

שליחה על ידי ג* »

שלום לכולן. כאמא שקראה את הדף הלוך ושוב עשרות פעמים, אני מרגישה צורך לשתף את הסיפור שלנו.
בני סבל, ואני מדגישה - סבל, מאדנואידים מאז גיל שנה וחצי. עצירות נשימה נוראיות, התהפכויות כל הלילה, מאמץ אדיר לנשום, פה פתוח תמיד.
לא היינו מוכנים לשמוע על ניתוח.
"בילינו" שנה בדיקור, כמה חודשים בחדר מלח, חצי שנה אצל שני הומאופטים שונים, צמחים, פורמולות. מספיק ?
כל אלו הקלו על התסמינים, ייבשו את הנזלת - -אבל עצירות הנשימה המשיכו כהרגלן.
כך עברו להן כמעט שנתיים.
החלטנו שניסינו הכל ולפני שבוע עברנו ניתוח להוצאת האדנואיד העקשן כל כך וגם כפתורים באזניים כי מסתבר שהוא שמע גרוע מאוד בגלל נוזלים.
כמו שכבר נכתב לפני - מאותו רגע הכל נגמר. נושם מהאף. ישן. סוף סוף. לא מתאמץ ושקט שקט שקט. שומע. זהו. אפשר לשחרר את ההתעסקות. את הדאגה. את השעות האינסופיות ליד מיטתו לעזור לו למצוא תנוחה מתאימה, את ההרגל לשמוע את נחירותיו כל לילה כל הלילה. את הדיקורים הטיפות והחדרים.
אז נכון שהפחידו אותנו המטפלים האלטרנטיבים שאנחנו מטפלים בסימפטום ולא בשורש הבעיה. אז נכון שאולי זה יגדל שוב...
המסר שלי הוא כזה - הגבילו את הזמן שבו אתם מנסים להתגבר על הבעיה באמצעים אלטרנטיביים. השיפור באיכות החיים בעקבות הניתוח היא עצומה ומיידית.
לא תמיד לרפואה האלטרנטיבית יש מענה מספק לבעיה.
חשוב לנסות, אבל חשוב לדעת מתי די. הניתוח הוא קצר. הילד מתאושש תוך כמה ימים, ומתחיל להיות כמו שאר הילדים שישנים שינה רצופה ועמוקה שכל כך חשובה להתפתחות.
בהצלחה רבה.
פלוני_אלמונית*

הבן שלי בן 2.7 עבר בדיקה במעבדת שינה והתגלתה חסימה בינונית. ניתנה המלצה לניתוח להסרת שקדים. הם יש למישהי המלצה לרופא בתחום שכדאי הלתייעץ איתו? מחלקה טובה לניתוח? תודה רבה
פלוני_אלמונית*

שלום לכל המשתפים.
בננו בן ה-5 סובל מאוד מנשימה מאומצת, פה פתוח תמידית, עייפות עקב שינה טרופה, והפסקות נשימה וכן נזלות וליחה אינסופיים. גם אנחנו נואשנו מהאלטרנטיבות שקיווינו מאוד שיעזרו (הומאופטיה, דיקור, צמחים, תזונה) החלטנו לעבור לניתוח שקדים ואדנואיד אחרי לבטים רבים. יש 5 שיטות לניתוח שקדים, שההחלמה ממנו קשה יותר מאשר מניתוח אדנואיד. צרפו את שניהם יחד, והרי לכם 2 מוקדים לסיכון, וכאב מכופל. הניתוח נקבע לכעוד חודש, ואני כבר אכולת רגשות אשם. שאלתי היא - איך מכינים ילד בן 5 לניתוח? איך למזער את הטראומה הנפשית? האם יש שיטות "טבעיות" להפחית את הכאב והטראומה לגוף?
תודה
המודאגת
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

שלום פלוני אלמונית,

איך מכינים ילד בן 5 לניתוח?

לאחר חיפוש ופשפוש הצלחתי למצוא סיפור שחיברתי לפני כמה שנים לקראת ניתוח כפתורים וכריתת אדנואידים, שבתי הייתה צריכה לעזור. הגרסה הזאת לא תתאים למקרה שלכם, אבל תוכלי להתבסס עליה ולכתוב סיפור משלכם. אולי אפילו תוכלו ליצור ספרון ולאייר אותו יחד.
הרבה בריאות!

_לא' היו נוזלים באוזניים.
מה זה נוזלים באוזניים? נוזלים באוזניים הם מים שדומים לנזלת בתוך האוזניים.
הנוזלים סתמו לא' את האוזניים כמו פקק. א' שמעה חלש ולא טוב. כשאמא רצתה לדבר אל א', היא הייתה צריכה לדבר בקול רם. כשאבא שר לא' שיר לפני השינה, הוא היה צריך לשיר בקול חזק.
הרופאה בדקה את א'. הרופאה אמרה: "א' צריכה לעבור ניתוח כפתורים. ננתח את א' בבית החולים. בניתוח נכניס לתוך האוזניים של א' כפתורים קטנים. הנוזלים ייצאו מהאוזניים דרך הכפתורים, וא' תשמע טוב"!
בבוקר של יום הניתוח אכלה א' ארוחת בוקר טעימה. אמא אמרה לא': "עכשיו אסור לך לאכול עוד עד הצהריים. הניתוח יהיה בצהריים. אחרי הניתוח תקבלי מעדן חלב". א' שתתה מים והלכה לשחק.
לפני הצהריים נסעה א' עם אמא לבית החולים. א' קיבלה פיג'מה של בית החולים. א'ואמא נכנסו לחדר הניתוח. א' שכבה במיטה. הרופאה כיסתה לא' את הפנים במסכה. א' נשמה עמוק ונרדמה לניתוח.
אחרי הניתוח התעוררה א' בחדר התאוששות. אמא נתנה לה לשתות מים וליטפה לה את הראש. אחר כך התיישבה א' במיטה ואכלה מעדן חלב בכפית.
א' שמה לב שהיא שומעת טוב. הנוזלים יצאו מהאוזניים!_
מיכל_מוטאי*
הצטרפות: 16 מרץ 2009, 22:06
דף אישי: הדף האישי של מיכל_מוטאי*

שליחה על ידי מיכל_מוטאי* »

אנחנו ניתחנו אצל ד״ר יורם שטרן - שקדים ואדנואיד. הוא ניתח את בן ה 9 באופן פרטי באסותא. הוא היה מאד נחמד ומקצועי. למרות החששות הכבדים, היה הרבה פחות נורא ממה שציפיתי. מאז יש שיפור ניכר בנחירות, בדיבור ובנשימה.
אלמוניתא_לצורך_הענין_מחמת_פרטיות_הבת*
הצטרפות: 29 דצמבר 2013, 12:38

שליחה על ידי אלמוניתא_לצורך_הענין_מחמת_פרטיות_הבת* »

אצלנו הגדולה סבלה מחוסר שינה משמעותי. היתה מתעוררת כל הלילה בגלל קושי לנשום, נזלות, דיבור מאונפף, חוסר תיאבון, עייפות ועיגולים שחורים מתחת לעיניים.
לאחר ניתוח שקדים ופוליפים בגיל שלוש, חל שינוי דרמטי. הילדה קיבלה תיאבון, ישנה טוב, נשמה טוב דיברה טוב ושמעה טוב.
מה שכן, התעקשנו נגד כפתורים באוזניים, ואכן לא היה צורך בדיעבד.
מעיין_גולדברג*
הצטרפות: 07 ינואר 2014, 22:43

שליחה על ידי מעיין_גולדברג* »

אני עברתי פעם ניתוח שקדים ופוליפים או יותר נכון כריתת שקדים ופוליפים היה תיק לי תיק רפואי אני סבלתי מזה הרבה כל הזמן היה לי הקאות ונחירות והרבה דלקות גרון ופעמיים דלקת ריאות מאושפזת בבית החולים היו לי הרבה בעיות כל מבנה הפנים שלי התחיל להתנפח בצורה שאף אחד לא האמין זה פגע לי בכל מאז שעברתי את הניתוח היום לא שומעים אותי כל העולם היה רק סביבי כולם התחילו לפחד עליי ו מאז אפשר לראות שיפור זמן החלמה שלי היה מאוד איתי עם הרבה סבל עד היום אני זוכרת את אותם הרגעים האלה כי אצלי זה היה ממש מאוד מאוד גדולים זה נהיה אדומים מאוד ורגישים כי אני לא יכולתי לעשות כל הזמן הייתי במיטה הפרופסור שניתח אותי היה פרופסור פינקלשטיין
רגע_לפני_ניתוח*
הצטרפות: 09 מרץ 2015, 21:01

שליחה על ידי רגע_לפני_ניתוח* »

לילד שלי יש פוליפ ענק באף. הרופאים כמובן ממליצים על ניתוח ואנחנו דוחים את זה כבר כמה שנים. בתקופה האחרונה המצב החמיר ואנחנו שוב בבדיקות. ושוב המלצות על ניתוח או סטרואידים או שניהם. מבקשת לדעת האם מישהו כאן מנוסה בניתוחים כאלו לילדים, מה הסיכונים ומה סיכויי ההצלחה ותופעות הלוואי וכו', ובעיקר אני מבקשת לדעת האם יש דרך אלטרנטיבית שפויה יותר לטיפול, אבל כזו שבאמת תצליח להביא לשיפור, כי כבר ניסינו כמה דרכים שלא הצליחו ורק גזלו מאיתנו זמן וכסף. תבורכו על כל עזרה.
ואגב- חרשתי כבר את גוגל והלכתי לאיבוד עם הבעד והנגד והשיטות והדעות השונות. מבקשת עזרה ממישהו שמכיר ויודע אז בבקשה אל תשלחו אותי לשם.
שוב_בהריון*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2006, 11:57

שליחה על ידי שוב_בהריון* »

רגע לפני ניתוח- רק יודעת שיש לי חברות שילדיהן עברו את הניתוח, ולמרות הקושי המובן השיפור היה מהיר ומשמעותי. יש לי גיס שעבר את הניתוח ב גיל 20+ והוא מאד מאד! מרוצה מתוצאות הניתוח. אומר שהקושי לנשום השפיע על שינה, על דיבור ואפילו על היציבה שלו. כך או כך- הרבה הצלחה ובריאות שלמה.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

שליחה על ידי שרון* »

רגע לפני ניתוח- אני נותחתי להסרת פוליפ מהאף בגיל 14 בערך, זה שינה הרבה וזה שווה. לא כאב בכלל וההחלמה הייתה זריזה
רגע_לפני_ניתוח*

תודה לכל העונים בנושא הפוליפ...
מדובר בילד צעיר (בן 6), וזה קצת שונה מגיל 14 או 20. אני פוחדת לנתח, פוחדת מאוד. גם אני עברתי את הניתוח בגיל מאוחר וזוכרת בעיקר טראומה (הייתי בת 14), למרות שזה פתר את הבעיה ולא היו לי מאז פוליפים.
וגם- האם בגיל קטן כל כך זה עדיין יעיל/נכון/בטוח לנתח? אין דרך אלטרנטיבית יעילה ובטוחה יותר??
תודה.
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

דווקא בגיל קטן הניתוח הרבה יותר יעיל, כי ההשפעה על מבנה הלסת פחות התקבעה וגם הרגלי הנשימה משתנים יותר בקלות.

וזוכרת בעיקר טראומה
אולי יקל עלייך לדעת שהמדיניות היום בנוגע להפרדה של הילד מהוריו שונה (לפחות ממה שהיה כשאני נותחתי, לפחות בחלק מבתי החולים) - אחד ההורים נכנס עם הילד לחדר הניתוח ונשאר עד שהוא מורדם, אחר כך פוגשים את הילד שוב בצאתו להתאוששות לפני שהוא מתעורר.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

ם אני עברתי את הניתוח בגיל מאוחר וזוכרת בעיקר טראומה (הייתי בת 14)
הילד שלנו עבר ניתוח פשוט אחר, והיתה לו חווייה ממש טובה. גם הצוות הרגיל, וגם הליצניות הרפואיות ממש "שימנו" את הדרך עד להרדמה.
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

טליה, אפשר לשאול איפה זה היה (סתם לידע כללי)?
רגע_לפני_ניתוח*

דווקא בגיל קטן הניתוח הרבה יותר יעיל, כי ההשפעה על מבנה הלסת פחות התקבעה וגם הרגלי הנשימה משתנים יותר בקלות

כן, אבל האם זה נכון שכריתה של הפוליפ בגיל קטן תעלה את הסיכויים לצמיחה מחדש של הפוליפ או להתפתחות פוליפים נוספים באזור?
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

שליחה על ידי אור* »

הי רגע לפני ניתוח
ממליצה לפנות לרב פירר בבני ברק
רצו לשלוח מסמכים רפואיים בפקס ולאחר מכן
לקיים התיעצות טלפונית.
פרטי התקשרות ניתן למצוא באינטרנט
בהצלחה
מתרצפת*
הצטרפות: 12 מאי 2015, 20:13

שליחה על ידי מתרצפת* »

שלום לכולם, אשמח לכל עצה

ביתי בת השנתיים אובחנה כבעלת פוליפים. הרופא (רופא מומחה מומלץ) המליץ לחכות עד אחרי הקיץ ואם זה לא יעבור (כנראה שלא) לעשות ניתוח.

קצת רקע: הילדה ישנה מצוין, אין תסמינים של צינון תמידי ולמעשה אף תסמין רציני שפוגע בהתנהלות. הגעתי לבירור בעקבות כך שהילדה לפעמים נוחרת.
ניסיתי לקבל מהרופא הסבר - למה לנתח? איזו בעיה זה בא לפתור? לא קיבלתי תשובה ברורה, חוץ מזה שזה מפריע לה לנשימה ולשינה (כאמור, אין בעיות נשימה והיא ישנה מצוין) ושהוא ממש לא ממליץ לחכות כמה שנים.

אז אשמח לעצה
  • למישהו יש ניסיון בנושא והוא חיכה כמה שנים?
  • יש טיפולים אלטרנטיביים?
  • למה לטפל במשהו שלא מפריע?
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”